2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429.
РҚАО-ның ескертуі: P021429 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429 (құпия), 430, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
412-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 001 "Әкімшілiк шығындар"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 303835 мың теңге (үш жүз үш миллион сегiз жүз отыз бес мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы органдарының мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Азаматтардың денсаулығын қорғау саласында мемлекеттiк басқаруды жетiлдiру туралы" 2001 жылғы 17 қазандағы N 705 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465 қаулысы ; "Штаттық құрам лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 қаулысы .
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнің орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiнің iс-қызметiн қамтамасыз ету.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Министерство здравоохранения Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложениям 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429 (секретно), 430, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 412
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 412 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Административные затраты"
на 2003 год
1. Стоимость: 303835 тысяч тенге (триста три миллиона восемьсот тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 октября 2001 года N 705 "О совершенствовании государственного управления в области охраны здоровья граждан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465 "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций.

5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің орталық аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру шаралары!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы ! !зімі !
!ның !ма. ! ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
001 Әкімшiлiк
шығындар
001 Орталық Орталық аппаратты Жыл Қазақстан
органның 158 бірлік бойы Республикасының
аппараты көлемінде бекітілген Денсаулық сақтау
штаттық құрам министрлігі
шегiнде ұстау
002 Аумақтық Бөлiмшелердiң Жыл Қазақстан
органдардың аумақтық органдарын бойы Республикасының
аппараттары 513 бiрлiк көлемінде Денсаулық сақтау
бекітілген штаттық министрлігі
құрам шегiнде ұстау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасының орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiне жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 бұйрығына
412-1-қосымша
Ескерту. 412-1 қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
_________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 006 "Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1653091 мың теңге (Бiр миллиард алты жүз елу үш миллион тоқсан бiр мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2468 Заңы ; "Салық және басқа да бюджетке мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексi (Салық кодексi).
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: "Астана қаласындағы 240 төсекке арналған аурухана кешенi" объектiсi бойынша кеден және салық төлемдерiнен өткен жылдардың кредиторлық берешегін өтеу.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: республикалық бюджеттен төлеу арқылы кеден және салық төлемдерi бойынша мiндеттемелердi орындау.

5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
001 Админи-
стративные
затраты
001 Аппарат Содержание центрального В те- Минис-
централь- аппарата в пределах чение терство
ного утвержденного лимита года здраво-
органа штатной численности в охране-
количестве 158 единиц. ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
002 Аппараты Содержание территориаль- В те- Минис-
террито- ных органов подразделений чение терство
риальных в пределах утвержденного года здраво-
органов лимита штатной численнос- охране-
ти в количестве 513 ния
единиц. Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство здравоохранения Республики Казахстан функций.
Приложение 412-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 412-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Выполнение обязательств прошлых лет" на 2003 год
1. Стоимость: 1653091 тысяча тенге (один миллиард шестьсот пятьдесят три миллиона девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", Закон Республики Казахстан от 20 июля 1995 "О таможенном деле в Республике Казахстан", Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: погашение кредиторской задолженности прошлых лет по таможенным и налоговым платежам по объекту "Больничный комплекс на 240 коек в г. Астане".
5. Задачи бюджетной программы: выполнение обязательств по таможенным и налоговым платежам, путем выплаты из республиканского бюджета.

6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны іске | Іске | Жауапты
|лама |бағ. |маның | асыру жөніндегі |асыру |орындаушылар
| коды |дар. | (кіші | іс-шаралар | мер. |
| |лама |бағдарла.| |зімдері
| |коды |маның) | | |
| | | атауы | | |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
006 Өткен
жылдың
мiндетте.
мелерiн
орындау
030 "Астана Республикалық бюджет. Жыл Қазақстан
қаласын. тен төлеу арқылы бойы Республика.
дағы 240 "Астана қаласындағы сының
төсекке 240 төсекке арналған Денсаулық
арналған аурухана кешені" сақтау
аурухана объектiсi бойынша министрлігі
кешенi" кеден және салық
нысаны төлемдерiнен өткен
бойынша жылдардың кредиторлық
кеден берешегiн өтеу.
және
салық
төлемдерi
бойынша
өткен
жылдардың
кредитор.
лық бере.
шегiн
өтеу.
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: "Астана қаласындағы 240 төсекке арналған аурухана кешенi" объектiсi бойынша кеден және салық төлемдерiнен өткен жылдардың кредиторлық берешегiн өтеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
413-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 007
"Орта кәсіптiк бiлiмдi мамандар даярлау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 67699 мың теңге (алпыс жетi миллион алты жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңының 4 , 8 , 24, 35, 43-баптары , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттік бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы "2000-2005 жылдарда Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды одан әрi дамыту тұжырымдамасы туралы" N 790 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: республика азаматтарының денсаулығын сақтау мен нығайту, халыққа бiлiктiлiгi жоғары медициналық көмек көрсету, салауатты өмiр сүру салтын қалыптастыруды насихаттау мақсатында денсаулық сақтау саласын жоғары бiлiктi орта медициналық және фармацевтикалық мамандармен қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
006 Выполнение
обяза-
тельств
прошлых
лет
030 Погашение Погашение кредиторской В те- Минис-
кредитор- задолженности прошлых лет чение терство
ской за- по таможенным и налоговым года здраво-
долженнос- платежам по объекту охране-
ти прошлых "Больничный комплекс на ния
лет по та- 240 коек в г. Астане" Респуб-
моженным путем выплаты из респуб- лики
и налого- ликанского бюджета Казах-
вым пла- стан
тежам по
объекту
"Больнич-
ный комп-
лекс на
240 коек
в г.
Астане"
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: погашение кредиторской задолженности прошлых лет по таможенным и налоговым платежам по объекту "Больничный комплекс на 240 коек в г. Астане".
Приложение 413
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием" на 2003 год
1. Стоимость: 67699 тысяч тенге (Шестьдесят семь миллионов шестьсот девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 , 8 , 24 , 35 , 43 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; постановление Правительства от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием в целях сохранения и укрепления здоровья граждан республики, оказания высококвалифицированной медицинской помощи населению, пропаганда формирования здорового образа жизни.

5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Мемлекеттiк бiлiм стандарттарына сәйкес орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмдi мамандарды даярлау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !іске асыру жөнінде.!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!гі іс-шаралар !мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы ! !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
007 Орта Мемлекеттiк бiлiм Жыл Қазақстан
кәсiптiк стандарттарына бойы Республикасының
бiлiмдi сәйкес оқу процесiн Денсаулық сақтау
мамандар жүргiзу. Оқу, министрлігі
даярлау әдiстемелiк мәдени-
ағарту бағдарлама.
ларын қамтитын
бiлiм беру қызметiн
жүзеге асыру. Бiлiм
беру бағдарламаларын
жетiлдiру, жаңа
ақпараттық оқыту
технологияларын
енгiзу. Оқу процесiн
ұйымдастыру үшiн
жағдай жасау. Жыл
сайын Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнің қаулысымен
бекiтiлетiн opтa
кәсiби бiлiмдi
мамандарды даярлауға
мемлекеттiк бiлiм
беру тапсырыстарына
сәйкес оқушыларды
қабылдау.
Оқушыларды оқытудың
орташа жылдық
контингентi 734
адамнан тұрады.
Күтілетiн бiтiру
150 адамнан тұрады.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: еңбек рыногында бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету, санитарлық-эпидемиологиялық және зертханалық қызметтер, балалардың және әйелдердi босандыру жөнiндегi емдiк ұйымдар үшiн, обаға қарсы күрес станциялары, туберкулезге қарсы күрес және психоневрологиялық диспансерлер үшiн, геронтологиялық ұйымдар, хоспистер, аллергиялық-иммунобиологиялық орталықтар, ЖҚТБ орталықтары үшін бәсекеге жарамды орта медициналық бiлімдi мамандардың жоспарланған бiтiруi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
414-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған
009 "Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 368618 мың теңге (үш жүз алпыс сегiз миллион алты жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2000 жылғы 25 мамырдағы "2000-2005 жылдарда Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды одан әрi дамыту тұжырымдамасы туралы" N 790 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: подготовка специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственным стандартом образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
007 Подготовка Проведение учебного В те- Минис-
специалис- процесса в соответствии с чение терство
тов со Государственными стандар- года здраво-
средним тами образования. охране-
профессио- Осуществление образова- ния
нальным тельной деятельности, Респуб-
образова- включающей учебную, лики
нием методическую культурно- Казах-
просветительскую работу. стан
Совершенствование
образовательных программ,
внедрение новых информа-
ционных технологий
обучения. Создание
условий для организаций
учебного процесса. Прием
учащихся в соответствии
с государственным обра-
зовательным заказом на
подготовку специалистов
со средним профессиональ-
ным образованием, ут-
верждаемым ежегодно
постановлением Правитель-
ства Республики Казахстан.
Обучение среднегодового
контингента в количестве
734 учащихся. Ожидаемый
выпуск составит 150
человек.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: запланированный выпуск конкурентоспособных на рынке труда специалистов со средним медицинским образованием для первичной медико-санитарной помощи, санитарно-эпидемиологических и лабораторных служб, лечебных организаций по детству и родовспоможению, специалистов для противочумных станций, противотуберкулезных и психоневрологических диспансеров, для геронтологических организаций, хосписов, аллерго-иммунологических центров, центров СПИД.
Приложение 414
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 009
"Подготовка кадров в высших учебных заведениях"
на 2003 год
1. Стоимость: 368618 тысяч тенге (Триста шестьдесят восемь миллионов шестьсот восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық бiлiмдi бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: 1999 жылға дейiн медициналық ЖОО түскен жоғары медициналық бiлiмi бар мамандарды сапалы даярлауды қамтамасыз ету.
6. Бюджет бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
009 Жоғары оқу
орындарында
кадрлар
даярлау
091 Ел iшiндегi Мемлекеттiк бiлiм Жыл Қазақстан
жоғары оқу стандарттарының бойы Республикасының
орындарында талаптарына сәйкес Денсаулық сақтау
кадрлар оқу процесiн жүргізу; министрлігі
даярлау оқу, әдiстемелiк
жұмысты қамтитын
бiлiм беру қызметiн
жүзеге асыру; оқу
процесiн ұйымдастыру
үшiн жағдай жасау;
3494 студенттен
тұратын орташа
жылдық контингентті
оқыту, күтiлетiн
бiтiру 1455 бiлiктi
маман.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк жалпыға міндеттi стандарттардың талаптарына сәйкес еңбек нарығында бәсекеге жарамды жоғары оқу орнын бiтiргеннен кейiнгi кәсiби бiлiмдi мамандарды уақытылы және тиiмдi даярлау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
415-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған
010 "Кадрлардың бiлiктiлігін арттыру және оларды даярлау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 135714 мың теңге (жүз отыз бес миллион жетi жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңы; Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегі "Ғылым туралы" Заңы; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы "Мемлекеттік қызметкерлердi даярлауды, қайта даярлауды және бiлiктiлiгiн көтерудi жетiлдiру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" N 4075 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстанның 2030 жылға дейiн Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттік бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 10 наурыздағы "Мемлекеттiк қызметтi өткерудiң тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" N 357 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2000 жылғы 25 мамырдағы "2000-2005 жылдарда Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды одан әрі дамыту тұжырымдамасы туралы" N 790 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским образованием.
5. Задачи бюджетной программы: качественная подготовка специалистов с высшим медицинским образованием, поступивших в медицинские ВУЗы до 1999 года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
009 Подготовка
кадров в
высших
учебных
заведениях
091 Подготовка Проведение учебного В те- Минис-
кадров в процесса в соответствии с чение терство
высших государственными стандар- года здраво-
учебных тами образования; охране-
заведениях осуществление образова- ния
внутри тельной деятельности, Респуб-
страны включающей учебную, лики
методическую работу; Казах-
создание условий для стан
организации учебного
процесса; обучение
среднегодового контингента
в количестве 3494 студен-
тов, ожидаемый выпуск
1455 квалифицированных
специалистов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта, конкурентоспособных на рынке труда.
Приложение 415
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 135714 тысяч тенге (Сто тридцать пять миллионов семьсот четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; 3акон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075 "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: қойылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметкерлердің, мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары мен ведомстволық медициналық-санитарлық қызмет қызметкерлерiнің кәсiби бiлiмi мен дағдыларын жаңарту және тереңдету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: саланың қажеттiлігіне сәйкес кадрлардың бiлiктiлiгiн көтерудi және қайта даярлауды жүзеге асыру. Мемлекеттiк қызметкерлердің, мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары мен ведомстволық медициналық-санитарлық қызмет қызметкерлерінің емдiк, педиатрия, стоматология, фармацевтика медициналық-биологиялық, медициналық-алдын алу, мейiрбикелік бейін бойынша бiлiктілігiн көтеру және қайта даярлау.
6. Бюджет бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
010 Кадрлардың
бiлiктiлiгiн
арттыру және
оларды қайта
даярлау
005 Мемлекеттiк Біліктiлiк көтеру Жыл Қазақстан
қызметшiлер. бойынша қызметтерге бойы Республикасының
дің ақы төлеу. Денсаулық сақтау
бiлiктiлiгiн Бекiтiлген жоспарға министрлігі
арттыру сәйкес ҚР Денсаулық
сақтау министрлiгi
мен аумақтық
органдардың 53
қызметкерiнің
бiлiктiлiгiн көтеру
030 Мемлекеттiк Кадрлардың Жыл Қазақстан
денсаулық бiлiктiлiгiн көтеру бойы Республикасының
сақтау және қайта даярлау Денсаулық сақтау
мекемелерi бойынша қызметтерге министрлігі
кадрларының ақы төлеу.
бiлiктiлiгiн Бекiтiлген жоспарға
арттыру және сәйкес мемлекеттiк
оларды қайта денсаулық сақтау
даярлау ұйымдары кадрларының
(мерзiмi 2 аптадан
5 айға дейiн) емдік,
педиатриялық,
стоматологиялық,
фармацевтикалық,
мeдициналық-
биологиялық,
медициналық-алдын
алу, мейiрбикелiк,
фтизиатриялық бейiн
бойынша бiлiктiлiгiн
көтеру және қайта
даярлау: 10100
бiрлiк; оның ішінде
фтизиатрларды
даярлау: 300 бірлік;
сондай-ақ ғылымы-
педагогикалық
кадрларды даярлау
560 бiрлiк.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: практикалық денсаулық сақтау талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметкерлердің кәсiби деңгейiн арттыру, кәсiби білімдерi мен дағдыларын тереңдету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
416-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған
024 "Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление и углубление профессиональных знаний и навыков государственных служащих, работников государственных организаций здравоохранения и ведомственных медико-санитарных служб, в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями.
5. Задачи бюджетной программы: осуществить повышение квалификации и переподготовку кадров в соответствии с потребностями отрасли. Повышение квалификации и переподготовка государственных служащих, работников организаций здравоохранения и ведомственных медико-санитарных служб по лечебному, педиатрическому, стоматологическому, фармацевтическому, медико-биологическому, медико-профилактическому, сестринскому профилю.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
010 Повышение
квалифика-
ции и пе-
реподго-
товка
кадров
005 Повышение Оплата услуг по повышению В те- Минис-
квалифика- квалификации. Повышение чение терство
ции госу- квалификации 53 сотрудни- года здраво-
дарствен- ков Министерства здраво- охране-
ных слу- охранения Республики ния
жащих Казахстан и территориаль- Респуб-
ных органов согласно лики
утвержденному плану. Казах-
стан
030 Повышение Оплата услуг по повышению В те- Минис-
квалифика- квалификации и перепод- чение терство
ции и пе- готовке кадров. Повышение года здраво-
реподго- квалификации и переподго- охране-
товка товка кадров государст- ния
кадров венных организаций здра- Респуб-
государ- воохранения (срок от 2-х лики
ственных недель до 5 месяцев) по Казах-
организа- лечебному, педиатричес- стан
ций здра- кому, стоматологическому,
воохране- фармацевтическому,
ния медико-биологическому,
медико-профилактическому,
сестринскому профилям,
фтизиатрическому профилю:
10100 единиц; в том числе
подготовка фтизиатров:
300 единиц; а также
подготовка научно-
педагогических кадров 560
единиц согласно
утвержденному плану.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих, углубление профессиональных знаний и навыков, соответствующих требованиям практического здравоохранения.
Приложение 416
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 024
"Обеспечение общедоступности информации"
на 2003 год

1. Құны: 2 600 мың теңге (екi миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 23, 33-баптары ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының орталық атқару органдарына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер штат санының лимиттерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: медицина саласындағы санаткерлiк қызметтi жақсарту, жұмыс сапасын арттыру және мамандардың білiм деңгейiн арттыру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: саланың осы заманғы даму деңгейiне сәйкес медициналық ғылым және практикалық денсаулық сақтау саласындағы мамандарға кiтапханалық және ақпараттық-кiтапханалық қызмет көрсету. Кiтапхана қорын медициналық кiтаптармен, оқулықтармен, мерзiмдiк басылымдармен толықтыру, көрмелер мен шығып сөйлеулердi өткiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
024 Ақпаратын
жалпыға қол
жетiмдiлiгiн
қамтамасыз
ету
036 Республика. Бекiтiлген 9 штаттық Жыл Қазақстан
лық ғылыми- бiрлiк санымен бойы Республикасының
медициналық республикалық ғылыми Денсаулық сақтау
кiтапхана -медициналық министрлiгі
кiтапхананы ұстау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ғылыми-зерттеу мекемелерiн және денсаулық сақтау ұйымдарын, сала ғалымдары мен мамандарын халық денсаулығын сақтау проблемалары жөнiндегi осы заманғы ақпараттармен дер кезiнде қамтамасыз ету. Медицина, әлемдiк практикалар саласындағы жетiстiктер бойынша құнды ғылыми еңбектермен кiтапхана қорын толықтыру, және сөйте отырып барынша тиiмдi пайдалануға және ғылыми жетiстiктердi денсаулық сақтау практикасына енгiзуге көмектесу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
417-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 030 "Денсаулық сақтау саласындағы
қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджет
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2 600 тысяч тенге (Два миллиона шестьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 23 , 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение интеллектуальной деятельности, повышение качества работы и повышение уровня образования специалистов в области медицины.
5. Задачи бюджетной программы: библиотечное и информационно-библиографическое обслуживание специалистов в области медицинской науки и практического здравоохранения в соответствии с современным уровнем развития отрасли. Пополнение библиотечного фонда медицинскими книгами, учебниками, периодической печатью, проведение выставок и выступлений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
024 Обеспече-
ние обще-
доступнос-
ти ин-
формации
036 Содержание республиканс- В те- Респуб-
Республи- кой научно-медицинской чение ликан-
канская библиотеки с утвержденной года ская
научно- штатной численностью 9 научно-
медицин- единиц. медицин-
ская ская
библиотека библио-
тека
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное обеспечение научно-исследовательских учреждений и организаций здравоохранения, ученых и специалистов отрасли современной информацией по проблемам охраны здоровья народа. Пополнение библиотечного фонда ценными научными трудами по достижению в области медицины, мировой практики и тем самым содействие наиболее эффективному использованию и внедрению научных достижений в практику здравоохранения.
Приложение 417
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Прикладные научные исследования в области
здравоохранения" на 2003 год

1. Құны: 324301 мың теңге (үш жүз жиырма төрт миллион үш жүз бiр мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының 26-бабы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; (2000-2005 жылдары Қазақстан Республикасын одан әрi дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы N 790 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: практикалық денсаулық сақтау саласында мiндеттердi шешу үшiн жаңа технологияларды әзiрлеу және қолдану, сондай-ақ медициналық ғылымның басым бағыттарын дамыту.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: мынадай басым бағыттар бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулердi орындау: республикада денсаулық сақтаудың басқару мен ұйымдастыру жүйесiн жетiлдiру, нашақорлықтан, уыттанушылықтан, маскүнемдiктен және психотроптық заттардың өзге де түрлерiнен тәуелдi адамдарды емдеу мен оңалту әдiстерiн жасау және жетiлдiру, негiзгi терапиялық, неврологиялық, нейрохирургиялық, эндокриндiк және терi ауруларының алдын алу, диагностикалау және емдеудің ғылыми негiздерi мен жаңа әдiстерiн әзiрлеу, хирургиялық, урологиялық, травматологиялық-ортопедиялық, офтальмологиялық, онкологиялық, онкогематологиялық, стоматологиялық, оториноларингологиялық практикада жаңа технологияны және радиациялық медицинаның өзектi мәселелерiн енгiзу. Балалар мен жасөспiрiмдердің денсаулығын нығайтудың негiзгi бағыттарын дамыту, акушерлік пен гинекологияда болжалдаудың, диагностикалау мен емдеудің жаңа технологиясын әзiрлеу, аллергология мен клиникалық иммунологияда зертханалық-диагностикалық және емдік технологияларды әзiрлеу. Еңбек гигиенасы мен кәсiби аурулар саласындағы зерттеулер. Жаңа бәсекеге қабiлеттi отандық препараттарды әзiрлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларын iске асырудың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 324301 тысяча тенге (Триста двадцать четыре миллиона триста одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития Республики Казахстан в 2000-2005 годах".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка и применение новых технологий для решения задач в сфере практического здравоохранения, а также развитие приоритетных направлений медицинской науки.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение прикладных научных исследований по следующим приоритетным направлениям: совершенствование системы управления и организации здравоохранения в республике, создание и совершенствование методов лечения и реабилитации лиц с наркоманией, токсикоманией, алкоголизмом и другими видами зависимости от психоактивных веществ, разработка научных основ и новых методов диагностики, лечения и профилактики основных терапевтических, неврологических, нейрохирургических, эндокринных и кожных заболеваний, внедрение новых технологий хирургической, урологической, травматолого-ортопедической, офтальмологической, онкологической, онкогематологической, стоматологической, оториноларингологической практике и актуальные вопросы радиационной медицины. Развитие основных направлений укрепления здоровья детей и подростков, разработка новых технологий прогнозирования, диагностики и лечения в акушерстве и гинекологии, разработка новых лабораторно-диагностических и лечебных технологий в аллергологии и клинической иммунологии. Исследования в области гигиены труда и профессиональных заболеваний. Разработка новых конкурентоспособных отечественных препаратов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
030 Денсаулық Мынадай басым Жыл Қазақстан
сақтау бағыттар бойынша 27 бойы Республикасының
саласындағы қолданбалы ғылыми Денсаулық сақтау
қолданбалы зерттеулердi министрлігі
ғылыми орындау: салауатты
зерттеулер өмiр салтын
қалыптастыру,
педиатрия, онкология,
фтизиатрия,
нашақорлық,
психиатрия, хирургия,
ана мен баланы
қорғау, урология,
травматология және
ортопедия,
кардиология,
ревматология,
офтальмология бойынша,
кәсiби аурулар, тері
және венерология
аурулары, аса қауiптi
және карантиндiк
аурулар, стоматология,
гигиена және
эпидемиология
саласындағы,
радиациялық медицина
және экология
саласындағы, қоғамдық
денсаулық пен
денсаулық сақтаудағы
мониторингтiң,
медициналық-экономикалық
стандарттар мен
нормативтердің ғылыми
негiзiн әзiрлеудегі,
отандық шикiзаттан
дәрiлiк түрлер алудағы
қызметтерге төлеу.
Аурулардың алдын алу
және емдеу саласында
инновациялық
технологияларды әзiрлеу
және енгiзу,
халықаралық
стандарттарға сәйкес
оңтайлы және тиiмдi
әдiстердi, сондай-ақ
клиникалық медицинаның
өзге де өзектi
проблемаларын iздестiру.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындауда күтiлетiн нәтижелер: денсаулық сақтау саласының қызметiн реттейтiн заңдар мен нормативтiк құжаттарды жетілдiру, ауруларды диагностикалау мен емдеудің медициналық-экономикалық стандарттау жүйесiн жасау, клиникалық практикаға осы заманғы технологияларды қолдана отырып, емдеудiң жоғары тиiмдi әдiстерiн әзiрлеу мен енгiзу, отандық шикiзаттан жаңа дәрілік түрлер әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
418-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 031 "Республикалық денсаулық сақтау
ұйымдарын медициналық жабдықтармен, санитарлық
және мамандандырылған көлікпен жарақтандыру"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1186401 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз сексен алты миллион төрт жүз бiр мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiнгi Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
030 Прикладные Оплата услуг по выполне- В те- Минис-
научные нию 27 прикладных научных чение терство
исследова- исследований по приори- года здраво-
ния в тетным направлениям: по охране-
области формированию здорового ния
здраво- образа жизни, педиатрии, Респуб-
охранения онкологии, фтизиатрии, лики
наркомании, психиатрии, Казах-
хирургии, охраны матери и стан
ребенка, урологии,
травматологии и ортопедии,
кардиологии, ревматологии,
офтальмологии, в области
профессиональных заболе-
ваний, кожных и венероло-
гических заболеваний,
особо опасных и карантин-
ных заболеваний, стомато-
логии, гигиены и эпиде-
миологии, в области
радиационной медицины и
экологии, разработке
научных основ мониторинга,
медико-экономических
стандартов и нормативов
в общественном здоровье
и здравоохранении,
получении лекарственных
форм из отечественного
сырья. Разработка и
внедрение инновационных
технологий в сфере
лечения, профилактики
заболеваний, поиск
оптимальных и эффективных
методов в соответствии с
международными стандарта-
ми, а также другие
актуальные проблемы
клинической медицины.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: совершенствование законодательных и нормативных документов, регламентирующих деятельность отрасли здравоохранения, создание системы медико-экономической стандартизации диагностики и лечения заболеваний, разработка и внедрение в клиническую практику высокоэффективных методов лечения с использованием современных технологий, разработка новых лекарственных форм из отечественного сырья.
Приложение 418
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 418 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Оснащение республиканских организаций
здравоохранения медицинским оборудованием, санитарным
и специализированным транспортом" на 2003 год
1. Стоимость: 1186401 тысяча тенге (один миллиард сто восемьдесят шесть миллионов четыреста одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаттары: ауруды жоғары тиiмдi диагностикалау, алдын алу және емдеу үшiн республиканың денсаулық сақтау ұйымдарын осы заманғы медициналық жабдықтармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен, сондай-ақ кезек күттiрмейтiн медициналық көмек көрсету, эпидемияға қарсы iс-шараларды өткізу және медицина ұйымдарының қызмет етуiн қамтамасыз ету үшiн санитарлық автокөлiктермен және арнайы автокөліктермен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: республиканың денсаулық сақтау ұйымдарын медициналық жабдықтармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен, санитарлық автокөлiктермен және арнайы автокөлiктермен жарақтандыру.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
031 Республикалық 598 бiрлiк Жыл Қазақстан
денсаулық медициналық бойы Республикасының
сақтау жабдықтар және 81 Денсаулық сақтау
ұйымдарын бiрлiк санитарлық министрлігі
медициналық және арнайы
жабдықтармен, көлiктердi сатып
санитарлық алу, оның ішінде:
және маман. ҚР туберкулез
дандырылған проблемалары ұлттық
көлiкпен орталығы - 1
жарақтандыру автоклав, 1
микроскоп, 4
құрғақ қыздыру шкафы,
1 көпфункциялы
центрифуга, 1
жылжымалы
рентгенаппарат, 1
цистоскоп, 1 үлкен
хирургиялық жиынтық,
1 биологиялық
қауiпсiздiк шкафы,
2 көлеңкесiз операция
шамы, 1 ГАЗ базасында
санитарлық көлiк;
"Бурабай"
республикалық
туберкулез санаторийi
- 1 оторингологиялық
физио-терапиялық
аппарат, 1
неврологиялық физио
-терапиялық аппарат,
1 ингаляциялық
физио-терапиялық
аппарат, 1 төменгi
жиiлiктегі физио-
терапиялық аппарат,
1 УАЗ базасында
санитарлық көлік, 1
ассенизаторлық КАМАЗ
машинасы; "Бурабай"
республикалық балалар
-жасөспiрімдер
тубeркулез санаторийi
- 1 ингаляциялық
қондырғы, 1 УВЧ
аппараты, 1
ультрадыбыстық
аппарат, 1 лор
жиынтығы, 1 дезокамера,
1 ВАЗ базасында
толық жетектегi
санитарлық көлiк,
1 ассенизаторлық
КАМАЗ машинасы;
ЖҚТБ-ның алдын алу
және оған қарсы күрес
жөнiндегi pecпубликалық
орталық - 1 ИФА
жүргiзу үшiн
жабдықтардың кешенi,
1 иммуноблот қою үшiн
жабдық, 1 гель-
құжаттамалық жүйе,
1 амплификатор; Қазақ
республикалық
санитарлық-
эпидемиологиялық
станция - 1
иммуноферменттiк
анализдердi жүргiзу
үшiн жабдықтардың
кешенi, 1 газдардың,
әртүрлi генераторы,
детекторлары бар газ
хроматограф, 1 атомно
-абсорбциялық
спектрометр; Әуе
көлiгiндегi
Солтүстiк-Батыс
аймақтық санитарлық-
эпидемиологиялық
сараптау орталығы - 1
санитарлық-гигиеналық
зертхана үшiн жабдықтар
жиынтығы, 1 бактериоло.
гиялық зертхана үшiн
жабдықтар жиынтығы,
1 спектрофотометр, 2 бу
стерилизаторы, 1
микробиологиялық
анализатор, 1 сұйықтық
хроматографы, 1 ВАЗ
базасында толық
жетектегi санитарлық
көлiк; Алматы аймақтық
көлiктегi СЭС - 2 әмбебап
радиометр-дозиметр, 2
нейтрондар датчигі бар
радиометр-дозиметр, 1
УАЗ базасындағы санитарлық
көлік 1 автоклав, 1
спектрометр, 1 сұйықтық
хроматографы, 1 ВАЗ
базасында толық
жетектегi санитарлық
көлік; Ақмола аймақтық
темiр жол көлiгiндегi
СЭС - 1 автоклав,
1 спектрометр, 1
сұйықтық хроматографы,
1 УАЗ базасында
санитарлық көлiк;
Батыс аймақтық темiр
жол көлiгiндегi
СЭС - 1 автоклав,
1 спектрометр, 1 сұйықтық
хроматографы, 1 УАЗ
базасында санитарлық
көлiк; OC мүгедектерiне
арналған республикалық
клиникалық госпиталь
1 лапароскопиялық
хирургия жиынтығы,
- 1 инфрадыбысты
терапиялық сәулелеуiш,
1 компьютерлiк томограф
үшiн рентгендiк түтiк,
1 қaн газы мен
электролитінiң
анализаторы, 1 УАЗ
базасында санитарлық
көлiк; Республикалық
клиникалық психиатрия,
пcихотерапия және
наркология ғылыми-
практикалық орталық -
1 УЗИ аппараты, 1
электролиттердi
анықтау үшiн аппарат,
1 нейрокардиограф, 1
зертханалық центрифуга,
1 гинекологиялық
кресло, 1 плазмаферез үшiн
аппарат, 1 УАЗ
базасында санитарлық
көлiк; Қазақ
республикалық
лепрозорийi - 1
стоматологиялық кабинет
жабдығы, 1
гастрофиброскоп, 1 УЗИ
аппараты, 1
электрокоагулятор, 2
наркоз аппараты, 1
операция столы, 1
операция жиынтығы, 4
микроскоп, 1
гинекологиялық кресло,
1 автоклав, 1
амплипульс, 1 ВАЗ
базасында санитарлық
көлiк; Апаттар
медицинасы орталығы
- 1 шұғыл медициналық
көмек көрсету үшiн
арнайы кешен, 1
өмiрлiк маңызды жүйесi
бар медициналық
модуль; Республикалық
жiтi бақыланатын
мамандандырылған
үлгiдегi психиатриялық
аурухана - 1 автоклав,
4 кептiру шкафы, 1
дистиллятор, 1
бактериялық сәулелеуiш,
1 УАЗ базасында
санитарлық көлiк;
"Балбұлақ" РБОО - 1
зертханалық центрифуга,

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение организаций здравоохранения республики необходимым современным медицинским оборудованием и изделиями медицинского назначения для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики, лечения заболеваний, а также и санитарным автотранспортом и автотранспортом специального назначения для оказания неотложной медицинской помощи, проведения противоэпидемических мероприятий и обеспечения функционирования медицинских организаций.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение медицинским оборудованием, санитарным автотранспортом и автотранспортом специального назначения организаций здравоохранения республики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
031 Оснащение Приобретение 598 единиц В те- Минис-
республи- медицинского оборудования чение терство
канских и 81 единиц санитарного и года здраво-
организа- специализированного охране-
ций здра- транспорта, в т.ч.: На- ния
воохране- циональный центр проблем Респуб-
ния меди- туберкулеза Республики лики
цинским Казахстан - Автоклав 1, Казах-
оборудо- Микроскоп 1, стан
ванием, Сухожаровой шкаф 4,
санитарным Центрифуга многофункцио-
и специа- нальная 1, Передвижной
лизирован- ренгенаппарат 1, Цистоскоп
ным тран- 1, Набор хирургический
спортом большой 1, Биологический
шкаф безопасности 1,
Лампа бестеневая опера-
ционная 2, Санитарный
транспорт на базе ГАЗ 1;
Республиканский туберку-
лезный санаторий "Боровое"
- Аппарат физиотерапев-
тический оторингологи-
ческий 1, Аппарат физио-
терапевтический невроло-
гический 1, Аппарат
физиотерапевтический
ингаляционный 1, Аппарат
физиотерапевтический
низкочастотный 1, Сани-
тарный транспорт на базе
УАЗ 1, Ассенизаторская
машина КАМАЗ 1;
Республиканский детско-
подростковый туберкулезный
санаторий "Боровое" -
Ингаляционная установка
1, Аппарат УВЧ 1,
Ультразвуковой аппарат 1,
Набор лор 1, Дезокамера 1,
Полноприводной санитарный
транспорт на базе ВАЗ 1,
Ассенизаторская машина
КАМАЗ 1;
Республиканский центр по
профилактике и борьбе со
СПИД - Комплект оборудо-
вания для проведения ИФА
1, Оборудование для
постановки иммуноблота 1,
Гель-документирующая
система 1, Амплификатор 1;
Казахская республиканская
санитарно-эпидемиологи-
ческая станция - Комплект
оборудования для проведе-
ния иммуноферментных
анализов 1, Газовый
хроматограф с различными
детекторами, генераторами
газов 1, Атомно-абсорб-
ционный спектрометр 1;
Северо-Западный регио-
нальный центр санитарно-
эпидемиологической
экспертизы на воздушном
транспорте - Комплект
оборудования для
санитарно-гигиенической
лаборатории 1, Комплект
оборудования для
бактериологической
лаборатории 1,
Спектрофото-метр 1,
Стерилизатор
паровой 2, Микробиологи-
ческий анализатор 1,
Хроматограф жидкостной 1,
Полноприводной санитарный
транспорт на базе ВАЗ 1;
Алматинский региональный
центр СЭЭ на транспорте
Универсальный радиометр-
дозиметр 2, Радиометр-
дозиметр с датчиком
нейтронов 2, Санитарный
транспорт на базе УАЗ 1,
- Автоклав 1, Спектрометр
1, Хроматограф жидкостной
1, Полноприводной
санитарный транспорт на
базе ВАЗ 1;
Акмолинский региональный
центр СЭЭ на ж.д.
транспорте - Автоклав 1,
Спектрометр 1, Хроматограф
жидкостной 1, Санитарный
транспорт на базе УАЗ 1;
Западный региональный
центр СЭЭ на ж.д.
транспорте - Автоклав 1,
Спектрометр 1, Хроматограф
жидкостной 1, Санитарный
транспорт на базе УАЗ 1;
Республиканский клиничес-
кий госпиталь для
инвалидов ОВ -
набор лапароскопической
хирургии 1,
Инфразвуковой терапевтический
облучатель 1,
Рентгеновская трубка для
компьютерного томографа 1,
Анализатор газов и
электролитов крови 1,
Санитарный транспорт на
базе УАЗ 1;
Республиканский научно-
практический центр
психиатрии, психотерапии
и наркологии - Аппарат
УЗИ 1, Аппарат для опре-
деления электролитов 1,
Нейрокардиограф 1,
Центрифуга лабораторная 1,
Кресло гинекологическое 1,
Аппарат для плазмафереза 1,
Санитарный транспорт на
базе УАЗ 1;
Казахский республиканский
лепрозорий - Оборудование
стоматологического
кабинета 1, Гасторфиброскоп
1, Аппарат УЗИ 1, Электро-
коагулятор 1, Наркозный
аппарат 2, Стол опера-
ционный 1, Набор опера-
ционный 1, Микроскоп 4,
Кресло гинекологическое 1,
Автоклав 1, Амплипульс 1,
Полноприводной санитарный
транспорт на базе ВАЗ 1;
Центр медицины катастроф
- Специальный комплекс
для оказания экстренной
медицинской помощи 1,
Медицинский модуль с
системой жизнеобеспечения
1;
Республиканская психиатри-
ческая больница специали-
зированного типа с
интенсивным наблюдением -
Автоклав 1, Шкаф сушильный
4, Дистиллятор 1, Облуча-
тель бактерицидный 1,
Санитарный транспорт на
базе УАЗ 1;
РДРЦ "Балбулак" - Центри-
фуга лабораторная 1,
Термостат 1, Сухожаровой

1 термостат, 200 л.
1 құрғақ қыздырғыш
шкаф, 20 л. 1 құрғақ
қыздырғыш шкаф, 1
бағдарламалы
диагностикалық оңалту
статокинезиметр, 1
ВАЗ базасында толық
жетектегi санитарлық
көлiк; Сот медицинасы
орталығы - 4
спектрофотометр, 2
хромотограф, 9
антропометриялық
құрал-саймандар, 1
геномдық дактилоскопия
зертханасы, 6 арнайы
тоңазытқыш камера;
Әрбiр Аралтеңiзi,
Атырау, Ақтөбе,
Жамбыл, Орал,
Талдықорған,
Маңғыстау, Қызылорда,
Шалқар, Шымкент
обаға қарсы күрес
станциялары үшін
(бұдан әрi - ОҚС)
мынадай стандарттық
медициналық жабдықтар
мен арнайы көліктердің
тiзбесi: - II кластық
1 қауіпсiздiк
кабинетi, III кластық
1 қауiпсiздiк кабинетi,
2 дистиллятор, 2 ұйыту
және қан сары суын
әсерсіздендіру үшiн
аппарат, 3 су қабықты
термостат, 4 кептiру
шкафы, 4 зертханалық
микроскоп, 3
механикалық дозатор,
1 Маккония ортасын
дайындау үшін ұйытқыш,
1 бактерицидтiк
сәулелеуiш, 1 ауа
термостаты, 1 автоклав,
1 тасымалданатын
люминесценттi микроскоп,
1 ГАЗ базасында арнайы
көлік; 1 бензин
тасығыш ЗИЛ,
сондай-ақ қосымша
Жамбыл және Шалқар
ОҚС үшiн 4 УАЗ
базасында ауыр жүк
тасығыш санитарлық
көлік, УАЗ базасында
7 санитарлық көлiк;
Нашақорлықтың
медициналық-әлеуметтiк
проблемалары
республикалық ғылыми-
практикалық орталығы
- 1 фибробронхоскопия
үшiн микроскоп, 1
иммуноферменттi
анализатор, 1
плазмаферез үшiн
центрифуга;
Травматология және
ортопедия ҒЗИ 1 наркоз
дем алу аппараты, 1
буын iшi элементтерiн
өңдеуге арналған жүйе,
1 тiзе буындарын
эндопротездеуге арналған
құралдар жиынтығы,- 10000
анықтауышқа арналған
реагенттер жиынтығы
бар 1 электролиттер
анализаторы, 50
Эхтермайер
конструкциясы жамбас
-сан буындарының
эндопротезi, 1
рентгендiк денсиомометр,
1 палаталық жылжымалы
рентген аппараты,
10000 анықтауышқа
арналған 1 реагенттер
жиынтығы бар газды
анализатор, 1 сүйек
тіндерi мен
имплантанттарын
биохимиялық зерттеу
үшiн аппарат, 1
операциялық микроскоп;
Еңбек гигиенасы және
кәсiби аурулар ҰО 1
молекулярлық генетика
мен цитология цитогене.
тикалық зертханасы,- 1
электронды
спироанализатор, 1
доплерi бар портативтi
ультрадыбыстық аппарат,
1 газ тәрiздi сұйықты
хроматограф, 2 УАЗ
базасындағы санитарлық
көлiк, 1 ВАЗ
базасындағы толық
жетектегi санитарлық
көлiк; Көз аурулары
ҒЗИ - 1 офтальмологиялық
зерттеу үшiн жабдықтар
жиынтығы,1 операциялық
микроскоп, 1 эндолазер,
1 авторефрактометр,
1 кератотопограф, 1
офтальмологиялық
ультрадыбыстық жүйе, 1
байланыссыз тонометр,
1 ультрадыбыстық
терапия үшiн аппарат,
1 наркоздық-тыныс алу
аппараты, 1 аппараттық
кешен, 1 фотоқуысты
шам, 1 электроретинограф,
1 оптикалық когеренттi
томографиялық сканер,
1 қуысты шам;
Республикалық
консультативтiк орталық
- 1 портативтi
ультрадыбыстық аппарат,
цистоскоп; Сызғанов
атындағы хирургия FO 1
лапароскопиялық хирургия
жиынтығы, 1 гастродуоденоскоп,
1 биохимиялық талдаушы, - 1
қанның қышқылдық-негізгi
жағдайы мен газын
анықтау үшiн аппарат,
1 церебральды
оксигенацияны үздiксiз
бақылау үшiн аппарат,
1 кардиохирургиялық
операция өткiзу үшiн
кешен, 1 торатоскоп;
Терi-венерология
аурулары ғылыми-зерттеу
институты - 1 көп функцио.
налды монитор, 1 гидроколо.
нотерапия аппараты, 1 портативтi
электрокардиограф, 1
стационарлық биоптрон,
1 микроанаэростат, 1
микроскоп, 1
ротационды микротом,
1 автоматтандырылған
ИФА анализаторы; Қазақ
кардиология және iшкi
аурулар ҒЗИ 1 кардиостимулятор
жиынтығы,- 6 арналы
1 ЖК-дисплейi және
қорытындының
бағдарламалық мониторы
мен архивациясы бар
электрокардиограф, 1
ПЦР зертханасы, 1
колонофиброскоп, 1
жартылай
автоматтандырылған
биохимиялық анализатор,
1 иммуноферменттi
анализатор, 1
бронхофиброскоп, 1
қан клеткасын
есептейтiн екi арналы
жартылай автомат, 1
электролиттерді
анықтау үшiн аспап;
Б.О. Жарбосынов
атындағы урология ҒО
1 перкунтанды нефролито.
трипсияға арналған жиынтық,
1 цитоскопиялық жиынтық, 1
микрохирургиялық құралдар
жиынтығы, 1 электр хирургия
аппараты, - 1 тiндердi өткiзу
үшiн аппарат, 1
стационарлық криостат,
1 балалардың
катетеризациялық
уретроцистоскопы, 1
нәрестелер мен
жеткiншектер үшiн
урологиялық резектоскоп,
1 УЗИ сканер, 1
плачешты ридер, 1
бактериоскопиялық МИНИ
АПИ, 1 уродинамикалық
жүйе, 1 ТУР жиынтығы;
Гигиена және
эпидемиология ғылыми
орталығы - 1
флюорисценттi микроскоп,
1 жалғыз сәулелi
спектрометр, 25 арналы
1 нейро-спектр, 1
төменгi температурадағы
зертханалық тоңазытқыш,
1 шағын плачешты ридер;
Республикалық қан
орталығы - 2
суперцентрифуга, 2
центрифуга, 1 төменгi
температурадағы үстел,
2 биопрепараттарды
лиофильдi кептiру үшiн
аппарат; Педиатрия және
балалар хирургиясы ҒО
- 1 уродинамикалық
аппарат, 2 кювез, 2
жаңа туған нәрестелерге
арналған монитор, 1
өзектi цитофлуореметрия
аппараты, 1
катеризациялық тексеру
цитоскоптарының кешенi,
10000 анықтауышқа
арналған 1 реагенттер
жиынтығы бар газды
анализатор, 1
компьютерлiк томограф;
"Алатау" балалар
клиникалық санаторийi
- 1 УЗИ аппараты, 1
терапия КВЧ аппараты;
"Ақсай" республикалық
балалар клиникалық
ауруханасы - 1 қан
электролиттерiн анықтау
үшiн аппарат, 1
организмнің қышқылдық
-сiлтi құрамын анықтау
үшiн аппарат, 1
гематологиялық есептегiш,
2 жасанды бүйрек
аппараты, 1 автоклав;
Ана мен бала
денсаулығын сақтау
республикалық ғылыми-
зерттеу орталығы 1 флуороскан,
- 1 автоматтандырылған қан
газының анализаторы,
1 хроматограф, 1
автоматтандырылған
гематологиялық қан
анализаторы, 2
наркоздық-тыныс алу
аппараты, 1
спектрофотометр, 2
фетальды монитор, 1
автоматтандырылған
микроплацентарлы
ИФА-анализатор, 1
диагностикалық жүйе,
2 жаңа туған
нәрестелерге арналған
монитор, 1 адаптерi
бар бергiш, 1 неонтальды
бергiш; "Стоматология"
PFKO - 2 коагулятор,

шкаф 200 л. 1, Сухожаровой
шкаф 20 л. 1, Аппарат
программный диагностичес-
кий реабилитационный
статокинезиметр 1,
Полноприводной санитарный
транспорт на базе ВАЗ 1;
Центр судебной медицины -
Спектрофотометр 4,
Хромотограф 2, Набор
антропометрических
инструментов 9, Лабора-
тория геномной дактилос-
копии 1, Камера холода
специальная 6;
Для каждой противочумной
станции (далее - ПЧС)
Араломорской, Атырауской,
Актюбинской, Жамбылской,
Уральской, Талдыкорганс-
кой, Мангистауской,
Кызылординской, Шалкар-
ской, Шымкентской приоб-
ретение следующего
перечня стандартного
медицинского оборудования
и специализированного
транспорта: Кабинет
безопасности кл.II 1,
Кабинет безопасности
кл.III 1, Дистилятор 2,
Аппарат для свертывания
и инактивирования
сыворотки 2, Термостат с
водяной рубашкой 3, Шкаф
сушильный 4, Микроскоп
лабораторный 4, Механи-
ческий дозатор 3,
Свертыватель для приго-
товления среды Маккония 1,
Облучатель бактерицидный
1, Термостат воздушный 1,
Автоклав 1, Люминесцентный
микроскоп переносной 1,
Специализированный
транспорт на базе ГАЗ 1,
ЗИЛ бензовоз 1, а также
дополнительно для
Жамбылской ПЧС и Шалкар-
ской ПЧС - Санитарный
транспорт на базе УАЗ
грузового 4, Санитарный
транспорт на базе УАЗ 7;
Республиканский научно-
практический центр
медико-социальных проблем
наркомании - Аппарат для
фибробронхоскопии 1,
Иммуноферментный
анализатор 1, Центрифуга
для плазмафереза 1; НИИ
травматологии и ортопедии
- Наркозно-дыхательный
аппарат 1, Система для
обработки внутрисуставных
элементов 1, Набор
инструментов для
эндопротезирования
коленных суставов 1,
Анализатор электролитов
с набором реагентов на
10000 определений 1,
Эндопротезы тазобедренного
сустава конструкции
Эхтермайера 50, Рентгенов-
ский денсиомометр 1,
Передвижной рентген-
аппарат палатный 1,
Газовый анализатор с
набором реагентов на 10000
определений 1, Аппарат для
биомеханических исследова-
ний костной ткани и
имплантанта 1, Операцион-
ный микроскоп 1;
НЦ гигиены труда и проф-
заболеваний - Цитогенетическая
лаборатория молекулярной
генетики и цитологии 1,
Электронный
спироанализатор 1, Ультра-
звуковой аппарат портатив-
ный с доплером 1, Газо-
жидкостный хроматограф 1,
Санитарный транспорт на
базе УАЗ 2, Полноприводной
санитарный транспорт на
базе ВАЗ 1;
НИИ глазных болезней -
Комплекс оборудования для
офтальмологического
обследования 1,
Операционный микроскоп 1,
Эндолазер 1, Авторефрак-
тометр 1, Кератотопограф
1, Офтальмологическая
ультразвуковая система 1,
Бесконтактный тонометр 1,
Аппарат для ультразвуко-
вой терапии 1, Наркозно-
дыхательный аппарат 1,
Аппаратный комплекс 1,
Фотощелевая лампа 1,
Электроретинограф 1,
Оптический когерентный
томографический сканер 1,
Лампа щелевая 1;
Республиканский консуль-
тативный центр - Аппарат
ультразвуковой портатив-
ный 1, Цистоскоп 1;
НЦ хирургии им. Сызганова
- Набор лапароскопической
хирургии 1, Гастродуоденоскоп 1,
Биохимический анализатор 1,
Аппарат для определения
кислотно-основного
состояния и газов крови
1, Аппарат для непрерывно-
го контроля церебральной
оксигенации 1, Комплект
для проведения кардиохи-
рургических операций 1,
Торатоскоп 1;
НИИ кожно-венерологичес-
ких заболеваний -
Монитор многофункциональный 1,
Аппарат гидроколонотерапии 1,
Портативный электрокардиограф 1,
Биоптрон стационарный 1,
Микроанаэростат 1,
Микроскоп 1, Ротационный
микротом 1, ИФА анализатор
автоматический 1;
НИИ кардиологии и
внутренних болезней -
Набор кардиостимуляторов 1,
Электрокардиограф 6
канальный с ЖК-дисплеем и
с программ. монитором и
архивацией результатов 1,
ПЦР лаборатория 1,
Колонофиброскоп 1, Полуав-
томатический биохимический
анализатор 1, Иммунофер-
ментный анализатор 1,
Бронхофиброскоп 1, Двух-
канальный полуавтомат
счетчик клеток крови 1,
Прибор для определения
электролитов 1;
НЦ урологии им. Б.У.
Джарбусынова -
Набор для перкунтанной
нефролитотрипсии 1,
Цитоскопический набор 1,
Микрохирургический набор
инструментов 1, Аппарат
электрохирургический 1,
Аппарат для
проводки тканей 1,
Криостат стационарный 1,
Уретроцистоскоп катете-
ризационный детский 1,
Резектоскоп уральный для
новорожденных и детей
раннего возраста 1, УЗИ
сканер 1, Плашечный ридер
1, Бактериоскопический
МИНИ АПИ 1, Уродинами-
ческая система 1, Набор
ТУР 1;
НЦ гигиены и эпидемиоло-
гии - Флюорисцентный
микроскоп 1, Спектрометр
однолучевой 1, Нейроспектр
25 канальный 1, Низкотем-
пературный лаб.холодильник
1, Микроплашечный ридер 1;
Республиканский центр
крови - Суперцентрифуга 2,
Центрифуга 2, Низкотемпе-
ратурный стол 1, Аппарат
для лиофильного высушива-
ния биопрепаратов 2;
НЦ педиатрии и детской
хирургии - Уродинамическая
аппаратура 1, Кювез 2,
Монитор для новорожденных
2, Аппарат проточный
цитофлуореметрии 1,
Комплекс цистоскопов
смотровой катеризационный
1, Газовый анализатор с
набором реагентов на 10000
анализов 1, Компьютерный
томограф 1;
Детский клинический
санаторий "Алатау" - УЗИ
аппарат 1, Аппарат КВЧ
терапии 1;
Республиканская детская
клиническая больница
"Аксай" - Аппарат для
определения электролитов
крови 1, Аппарат для
определения кислотно-
щелочного состава
организма 1, Гематологи-
ческие счетчики 1, Аппарат
искусственной почки 2,
Автоклав 1;
РНИЦ охраны здоровья
матери и ребенка -
Флуороскан 1, Авто-
матический анализатор
газов крови 1, Хроматограф
1, Гематологический
анализатор крови автомати-
ческий 1, Наркозно-
дыхательный аппарат 2,
Спектрофотометр 1,
Фетальный монитор 2,
Автоматический микро-
плацентарный ИФА-анализа-
тор 1, Диагностическая
система 1, Монитор для
новорожденных 2, Датчик с
адаптером 1, Датчик
неонатальный 1;
РГКП РНКЦ "Стоматология"
- Коагулятор 2, Терминатор

3 терминатор, 1
фотокалориметр, 1
депофрез үшiн аппарат,
2 микроскоп, 1 микроп
дақылдарын өсiру үшiн
термостат, 1 лазерлiк
сәулелеуiш, 4 инфрақызыл
сәулелеуiш генераторы,
1 оптикамен және
айнамен лазерлiк
сәулелеуiш генератор;
M. Айқымбаев атындағы
Қазақ карантиндiк және
зооноздық жұқпалы
аурулардың ғылыми
орталығы - II кластық 2
биологиялық қауiпсiздiк
кабинетi, III кластық 1
биологиялық қауiпсiздiк
кабинетi, 1 ПЦР-машина,
1 төменгi
температурадағы
тоңазытқыш, 1 тоңазытқыш,
14 000 айналым/мин шағын
центрифуга, 1 су тазарту
үшiн жүйе, 1 SIMS үшiн
картридж, 1 ультракүлгiн
сәулелеуiш, 1 рН метр,
1 фазалық-контрастық
микроскоп, 1 кернеу көзi,
0,5-1 мкл 2
автоматтандырылған
дозатор, 0,5-10 мкл 2
автоматтандырылған
дозатор, 2-20 мкл 2
автоматтандырылған
дозатор, 5-50 мкл 2
автоматтандырылған
дозатор, 1 көп арналы
дозатор (8 арна), 150
л 1 автоклав, 1 құрғақ
қыздырғыш шкаф, 1
термостат, 1
люминесценттi микроскоп,
1 үстелдiк таразы, 1 су
моншасы, 1
микроаспаптарға арналған
сiлкiгiш, 1
термосiлкiгiш, 1
лиофильдi кептiргіш, 1
вертикалды электрофорез,
1 шағын центрифуга, 1
электрофорез үшiн
кернеу көзi, 1 I кластық
дозаторлар үшiн ұштар,
1 II кластық дозаторлар
үшiн ұштар, 1 III
кластық дозаторлар үшiн
ұштар, 1 I кластық көп
центрифугалы аспаптар,
1 II кластық көп
центрифугалы аспаптар,
1 III кластық көп
центрифугалы аспаптар,
4 қауiпсiздiк скафандры,
1 дезинфекциялық
қондырғы, 1 пароформалиндi
камера, 1 электрлiк қуат
көзi, 3 мұз жасаушы
аппарат, 5 қол навигаторы
(гармин), 1 зооноздық
жұқпалар
микробиологиясының
зертханасы; "Денсаулық"
РМҚК - 30 ВАЗ
базасындағы толық
жетектегi санитарлық
көлiк;
Алматы мемлекеттiк дәрiгер.
лердi жетiлдiру институты - 1
гематологиялық талдаушы,
1 көп арналы электрокар.
диограф; "Дәрiлiк құралдар,
медициналық мақсаттағы
бұйымдар сараптамасы және
медициналық техника орталығы"
PMК - 1 зертханалық жабдықтар
жиынтығы; Республикалық
арнайы медициналық қамта.
масыз ету орталығы - 1
электрокар, 1 - ГАЗель
жүк автомашинасы. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.09. N 150аг қаулысымен .
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қамтамасыздығын 90% дейiн көтеруге мүмкiндiк беретiн денсаулық сақтау ұйымдарын дүниежүзiлiк стандарт деңгейiндегi осы заманғы медициналық жабдықтармен және санитарлық көлiктермен жабдықтау жолымен ауруларды емдеу, диагностиканың сапасы мен деңгейiн арттыру және соның негiзiнде аурушаңдықты, мүгедектiк пен өлiм-жітiмдi төмендету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
419-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 032 "Көрсетiлетiн медициналық
қызметтiң сапасын талдау және бағалау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

3, Фотокалориметр 1,
Аппарат для депофореза 1,
Микроскоп 2, Термостат
для выращивания микробной
культуры 1, Лазерный
излучатель 1, Генератор
ифакрасного излучения 4,
Генератор лазерного
излучения с оптикой и
зеркалами 1;
НЦ карантинных и зоонозных
инфекций им. М. Айкимбаева
- Кабинет биологической
безопасности класс II 2,
Кабинет биологической
безопасности класс III 1,
ПЦР - машина 1, Низкотем-
пературный холодильник 1,
Холодильник 1, Микроцент-
рифуга на 14000 об/мин 1,
Система для очистки воды
1, Картриджи для SIMS 1,
Ультрафиолетовый облуча-
тель 1, рН метр 1, Фазово-
контрастный микроскоп 1,
Источник напряжения 1,
Автоматический дозатор
0,5-1 мкл 2, Автоматичес-
кий дозатор 0,5-10 мкл 2,
Автоматический дозатор
2-20 мкл 2, Автоматический
дозатор 5-50 мкл 2,
Многоканальный дозатор (8
каналов) 1, Автоклав 150 л
1, Сухожаровой шкаф 1,
Термостат 1, Микроскоп
люминесцентный 1, Весы
настольные 1, Водяная
баня 1, Встряхиватель для
микропробирок 1, Термо-
встряхиватель 1, Лиофиль-
ная сушка 1, Электрофорез
вертикальный 1, Микроцент-
рифуга 1, Источник напря-
жения для электрофореза 1,
Наконечники для дозаторов
I класс 1, Наконечники для
дозаторов II класс 1,
Наконечники для дозаторов
III класс 1, Многоцентри-
фужные пробирки I класс 1,
Многоцентрифужные пробирки
II класс 1, Многоцентри-
фужные пробирки III класс
1, Скафандры безопасности
4, Дезинфекционная
установка 1, Пароформали-
новая камера 1, Источник
электроэнергии 1, Аппарат
для производства льда 3,
Ручной навигатор (гармин)
5, Лаборатория микробио-
логии зоонозных инфекций
1; РГКП "Денсаулык" -
Полноприводной санитарный
транспорт на базе ВАЗ 30;
Алматинский государственный
институт усовершенствования
врачей - Гематологический
анализатор 1, Многоканальный
электрокардиограф 1; РГП
"Центр экспертизы
лекарственных средств,
изделий медицинского
назначения и медицинской
техники" - Комплект
лабораторного оборудования 1;
Республиканский центр
специального медицинского
обеспечения - Электрокар 1,
Автомашина ГАЗель грузовая - 1.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2003 г. N 150аг .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения современным медицинским оборудованием уровня мировых стандартов и автотранспортом организаций здравоохранения, что позволит повысить их обеспеченность до 90%, и на этой основе снижение заболеваемости, инвалидности и смертности.
Приложение 419
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Анализ и оценка качества предоставляемых
медицинских услуг" на 2003 год

1. Құны: 141810 мың теңге (жүз қырық бiр миллион сегiз жүз он мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясы жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: меншiк нысаны мен ведомстволық қарастылығына қарамай медицина ұйымдарында көрсетiлетiн медициналық қызметтердiң сапасын талдау және бағалау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: медициналық көмектің сапасы мен ауқымын, оны көрсетуге жұмсалатын қаржы шығындарының негiзділігiн бақылау жөнiнде тиiмдi шаралар ұйымдастыру; емдеу-алдын алу жұмыстарының сапасы туралы дәйектi ақпаратпен қамтамасыз ету; аумақтық басқару органдарының медициналық көмектi ұйымдастыруды жетiлдiруінің сапасын арттыру, сондай-ақ емделушілердiң көрсетілген медициналық көмекке қанағаттанғандықтарын зерделеу үшiн оларға ұсыныстар енгiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
032 Көрсетiлетiн Уәкiлеттi орган Жыл Қазақстан
медициналық бекiткен медициналық бойы Республикасының
қызметтің көмек сапасының Денсаулық сақтау
сапасын индикаторлары министрлігі
талдау негiзiнде сырқат
және бағалау тарихы мен
амбулаторлық
карталарды: емдеу
сапасының деңгейiн
(ЕСД), бiр жасқа
дейiнгi балаларды
бақылау сапасының
деңгейiнің (БЖДББД),
жүктi әйелдердi
бақылау сапасының
деңгейiн (ЖӘБСД),
медициналық көмек
сапасының деңгейiн
(МКСД) тексеру және
талдау.
Сапа сараптауларының
болжамды саны:
738 492 шартты бiрлiк.
Төлеуге ұсынылатын
барлық жағдайлардың
қаржы шығындарының
негiздiлiгiн сараптау.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халыққа көрсетiлетiн медициналық көмектiң сапасын жақсарту, тегiн медициналық көмектiң ауқымын орындау үшiн медицина ұйымдарына бөлiнетiн бюджет қаржысы орындалуының экономикалық негiзділiгiн арттыру. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес азаматтардың денсаулығын қорғауға құқыларының iске асырылуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
420-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 033 "В" қоздырғышы гепатитiне қарсы
вакциналарды орталықтандырылған сатып алу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 141810 тысяч тенге (Сто сорок один миллион восемьсот десять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан N 735 от 4 декабря 2001 года "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение контроля качества и объема медицинской помощи в медицинских организациях независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности.
5. Задачи бюджетной программы: организация эффективных мер по контролю за качеством и объемом медицинской помощи, обоснованностью финансовых затрат на ее оказание; обеспечение достоверной информации о качестве работы лечебно-профилактических организаций; внесение предложений в территориальные органы управления здравоохранения для принятия ими управленческих решений по совершенствованию организации и повышению качества медицинской помощи, а также изучение удовлетворенности пациентов оказанной медицинской помощью.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
032 Анализ и Проверка и анализ истории В те- Минис-
оценка болезней и амбулаторных чение терство
качества карт на основе, утверж- года здраво-
предостав- денных уполномоченным охране-
ляемых органом индикаторов ния
медицин- качества медицинской Респуб-
ских услуг помощи: уровень качества лики
лечения (УКЛ), уровень Казах-
качества наблюдения за стан
детьми первого года жизни
(УКНД), уровень качества
наблюдения за беременными
(УКНБ), уровень качества
медицинской помощи (УКМП).
Прогнозное количество
экспертиз качества:
738 492 условных единиц.
Экспертиза обоснованности
финансовых затрат всех
случаев, предъявленных к
оплате.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение качества медицинской помощи населению, повышение экономической эффективности использования бюджетных средств, выделяемых медицинским организациям на выполнение объема бесплатной медицинской помощи. Обеспечение реализации прав граждан на охрану здоровья в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 420
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 420 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 033
"Централизованный закуп вакцин против
вирусного гепатита "В" на 2003 год

1. Құны: 333 587 мың теңге (үш жүз отыз үш миллион бес жүз сексен жетi мың) теңге.
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 26-бабы ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасының "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: халыққа вирустық "B" гепатитіне қарсы вакцина ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: вирустық "В" гепатитiне қарсы вакциналарды орталықтандырылған сатып алу және оларды аймақтарға жеткiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
033 "B" Жаңа туған Жыл Қазақстан
қоздырғышы нәрестелерге, бойы Республикасының
гепатитiне жеткiншектерге, қан Денсаулық сақтау
қарсы және оның құрамдас министрлігі
вакциналар. бөлiктерінің
ды орталық. рецепиенттерiне,
тандырылған медициналық жоғары
сатып алу оқу орындары мен
медициналық кoлледждi
бiтiрушi студент.
терге медициналық
қызметкерлерге вакцина
егудi жүргiзу үшiн "В"
гепатитiне қарсы
вакциналарды дер
кезiнде сатып алу.
Вакцина егiлетiн
контингенттің орташа
жылдық саны:
1390,3 мың адам; оның
iшінде жаңа туған
нәрестелер - 232,0
мың, 7 жастағы
балалар - 245,0 мың,
8 жастағы балалар -
247,0 мың, 9 жастағы
балалар - 289,0 мың,
10 жастағы балалар - 302,0
мың, 11 жастағы балалар -
308,0 мың, 12 жастағы
балалар - 43,0 мыңмедицина
қызметкерлерi - 35,0 мың
қан мен оның құрамдас
бөлiктерiнің рецепиенттерi
- 38,0 мың, студенттер -
2,3 мың. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.09. N 150аг қаулысымен .

1. Стоимость: 333 587 тысяч тенге (Триста тридцать три миллиона пятьсот восемьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 26 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: вакцинация населения против вирусного гепатита "В".
5. Задачи бюджетной программы: централизованный закуп вакцин против гепатита "В" и доставка их в регионы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
032 Централи- Своевременный закуп В те- Минис-
зованный вакцин против вирусного чение терство
закуп гепатита "В" для проведе- года здраво-
вакцин ния вакцинации новоро- охране-
против жденных, детей старших ния
вирусного возрастов реципиентов Респуб-
гепатита крови и ее компонентов, лики
"В" студентов выпускных Казах-
медицинских ВУЗов и стан
медицинских колледжей,
медицинских работников.
Среднегодовое количество
вакцинируемого
контингента:
1390,3 тысяч лиц; в том
числе: новорожденные
- 232,0 тысяч, дети
7 лет - 245,0 тысяч,
дети 8 лет - 247,0
тысяч, дети 9 лет -
289,0 тысяч, дети
10 лет - 302,0 тысяч,
дети 11 лет - 308,0 тысяч,
дети 12 лет - 43,0 тысяч,
медицинские работники -
35,0 тысяч
реципиенты крови
и ее компонентов - 38,0
тысяч, студенты -
2,3 тысяч.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2003 г. N 150аг .

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халық арасында вирустық "В" гепатиті ауруын азайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
421-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 035 "Ауруларды шетелде емдеу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 80000 мың теңге (сексен миллион теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 44-бабы ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы; "Қазақстан Республикасының азаматтарын шет елге емделуге жiберу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 29 ақпандағы N 326 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: бұрын республиканың медициналық ұйымдарында емделген және жасалған терапиядан оң әсер алмаған Қазақстан Республикасының азаматтарына шетелдiк медицина ұйымдарында емдеудің Қазақстан Республикасында қолданылмайтын қосымша немесе жаңа әдiстерiн қолданумен емдеуден өтуге мүмкiндiк беру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасында оларға қатысты емдеудің барлық әдiстерi түбегейлi қолданылған қазақстандық азаматтарды шетелдiк клиникаларда жоғары бiлiктi медициналық көмекпен қамтамасыз ету.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
035 Ауруларды Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
шетелде касының азаматтарын бойы Республикасының
емдеу емделу үшiн шетелдiк Денсаулық сақтау
медициналық мекеме. министрлігі
лерге жiберу
жөнiндегi комиссияның
қорытындысы негiзiнде
жiберілген науқас.
тардың емделуiне және
жолына ақы төлеу.
Жоғарыда аталған
комиссияның
жолдамасымен оларға
ерiп баратын
адамдардың жолақысын
төлеу.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение заболеваемости вирусным гепатитом "В" среди населения.
Приложение 421
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 421 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 035
"Лечение больных за рубежом" на 2003 год
1. Стоимость: 80000 тысяч тенге (восемьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 326 "Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предоставление возможности гражданам Республики Казахстан, ранее прошедших лечение в медицинских организациях республики и не получивших положительного эффекта от проводимой терапии, прохождение лечения в зарубежных медицинских организациях с применением дополнительных или новых методов лечения, не применяемых в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение казахстанских граждан, в отношении которых исчерпаны все методы лечения в Республике Казахстан, своевременной высококвалифицированной медицинской помощью в зарубежных клиниках.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
035 Лечение Оплата лечения и проезда В те- Минис-
больных за больных, направляемых на чение терство
рубежом основании заключения года здраво-
комиссии по направлению охране-
граждан Республики ния
Казахстан для лечения в Респуб-
зарубежных медицинских лики
организациях. Оплата Казах-
проезда сопровождающих стан
лиц по направлению
вышеуказанной комиссии.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: шет елдерге емделуге жiберiлген науқастардың уақтылы жатқызылуын қамтамасыз ету, өлiм-жiтi мен мүгедектігiн азайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
422-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған
036 "Мамандандырылған медициналық көмек көрсету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 821368 мың теңге (сегiз жүз жиырма бiр миллион үш жүз алпыс сегiз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 17, 41, 42, 44-баптары ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңының 21-бабы ; "Психиатриялық жәрдем және оны көрсеткен кезде азаматтардың құқықтарына берiлетiн кепiлдiктер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 17-бабы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ұлы Отан соғысына қатысқандарды, мүгедектер мен соларға теңестiрiлген адамдарды әлеуметтiк қорғау және жеңiлдiктер туралы" Заң күшi бар 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Жарлығының 11-бабы ; "Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы ; "Қоршаған ортаға қауiп төндiретiн әлеуметтiк мәнi бар аурулардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 наурыздағы N 468 қаулысы ; "Төтенше жағдайларда Қазақстан Республикасының шұғыл медициналық көмек қызметiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1994 жылғы 27 қыркүйектегi N 1068 қаулысы ; "Төтенше жағдайларды ескерту мен жою жөнiндегi Қазақстан Республикасының халқына медициналық-санитарлық көмектi ұйымдастыруды жетiлдiру жөнiндегi шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1382 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаттары: Ұлы Отан соғысына (бұдан әрi - ҰОС) қатысқандарды, мүгедектердi және соларға теңестiрiлген адамдарды жоғары білiктi медициналық көмекпен қамтамасыз ету және қосып жазылған контингенттердi сауықтыру; психикалық бұзылулары бар халықтың аурушаңдығын төмендету, психикалық науқастармен жасалатын қоғамдық-қауіптi iс-әрекеттердi болдырмау; лепрамен ауыратын науқастарды мамандандырылған стационарлық көмекпен қамтамасыз ету; төтенше жағдайға ұшырағандарға медициналық көмек көрсету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение своевременной госпитализацией больного, снижение смертности и инвалидности больных, направляемых на лечение за рубеж.
Приложение 422
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 036
"Оказание специализированной медицинской помощи"
на 2003 год
1. Стоимость: 821368 тысяч тенге (Восемьсот двадцать один миллион триста шестьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 17 , 41 , 42, 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 21 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О психиатрической помощи и гарантиях прав граждан при ее оказании"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; статья 11 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2000 года N 468 "Об утверждении Перечня социально значимых заболеваний, представляющих опасность для окружающих", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 1994 года N 1068 "О создании службы экстренной медицинской помощи Республики Казахстан в чрезвычайных ситуациях"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1382 "О неотложных мерах по совершенствованию организации медико-санитарной помощи населению Республики Казахстан по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение высококвалифицированной медицинской помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны (далее - ВОВ) и приравненным к ним лицам и реабилитация приписного контингента; снижение заболеваемости населения психическими расстройствами, предупреждение совершения психически больными общественно опасных деяний; обеспечение специализированной стационарной помощи больным лепрой; медицинская помощь пострадавшим при чрезвычайных ситуациях.

5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: ҰОС қатысқандарды, мүгедектерге және соларға теңестiрiлген адамдарға жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету; халыққа және қоғамдық қауiптi iс-әрекет жасаған психикалық бұзылулары бар науқастарға жоғары мамандандырылған психиатриялық көмек көрсету; лепрамен ауыратын науқастарға мамандандырылған стационарлық көмек көрсету; төтенше жағдайда халыққа уақытылы және тиiмдi көмек көрсету.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
036 Маманданды.
рылған
медициналық
көмек
көрсету
030 Мүгедектер. Осы мекемеге Жыл Қазақстан
дің респуб. жүктелген қызметтi бойы Республикасы
ликалық орындау үшiн Денсаулық сақтау
клиникалық бекiтiлген штаттық министрлігінің
госпиталi саны 576 бiрлiктегi Отан соғысының
Отан соғысының мүгедектеріне
мүгедектерiне арналған
арналған республикалық
республикалық клиникалық
клиникалық госпиталдi госпиталі
ұстау
032 Республика. Осы мекемеге Жыл Қазақстан
лық жүктелген қызметтi бойы Республикасы
психиатрия, орындау үшiн Денсаулық сақтау
психотера. бекiтiлген штаттық министрлігінің
пия және саны 424 бiрлiктегi республикалық
наркология Республикалық психиатрия,
ғылыми- психиатрия, психотерапия
практикалық психотерапия және және наркология
орталығы наркология ғылыми- ғылыми-
практикалық орталықты практикалық
ұстау орталығы
033 Қазақ Осы мекемеге Жыл Қазақстан
республика. жүктелген қызметтi бойы Республикасы
лық орындау үшiн Денсаулық сақтау
лепрозорийi бекiтiлген штаттық министрлігінің
саны 227 бiрлiктегi Қазақ
Қазақ республикалық республикалық
лепрозорийiн ұстау. лепрозорийі
035 Апат Осы мекемеге Жыл Қазақстан
медицинасы жүктелген қызметтi бойы Республикасы
орталығы орындау үшiн Денсаулық сақтау
бекiтiлген штаттық министрлігінің
саны 137 бiрлiктегi Апат медицинасы
Апат медицинасы орталығы
орталығын ұстау
036 Республика. Осы мекемеге Жыл Қазақстан
лық жiтi жүктелген қызметтi бойы Республикасы
бақыланатын орындау үшiн Денсаулық сақтау
маманданды. бекiтiлген штаттық министрлігінің
рылған саны 750 бiрлiктегi республикалық
үлгідегі республикалық жiтi жіті бақыланатын
психиатрия. бақыланатын мамандандырылған
лық мамандандырылған үлгідегі
аурухана үлгiдегi психиатриялық психиатриялық
аурухананы ұстау ауруханасы
------------------------------------------------------------------

5. Задачи бюджетной программы: оказание высокоспециализированной медицинской помощи участникам, инвалидам ВОВ и приравненным к ним лицам, оказание высокоспециализированной психиатрической помощи населению и больным психическими расстройствами, совершившими общественно опасные деяния, обеспечение специализированной стационарной помощи больным лепрой, оказание своевременной и эффективной медицинской помощи населению при чрезвычайных ситуациях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
036 Оказание
специали-
зированной
медицин-
ской
помощи
030 Республи- Содержание Республикан- В те- Респуб-
канский ского клинического чение ликан-
клиничес- госпиталя инвалидов года ский
кий госпи- Отечественной войны с клини-
таль утвержденной штатной ческий
инвалидов численностью 576 единиц госпи-
для выполнения возложен- таль для
ных на данное учреждение инвали-
функций. дов Оте-
чествен-
ной
войны
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан.
032 Республи- Содержание Республикан- В те- Респуб-
канский ского научно-практического чение ликан-
научно- центра психиатрии, психо- года ский
практи- терапии и наркологии с научно-
ческий утвержденной штатной чис- практи-
центр ленностью 424 единиц для ческий
психиат- выполнения возложенных на центр
рии, данное учреждение функций. психиат-
психоте- рии,
рапии и психоте-
нарколо- рапии и
гии нарколо-
гии
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
033 Казахский Содержание Казахского В те- Казах-
республи- республиканского лепрозо- чение ский
канский рия с утвержденной штатной года респуб-
лепрозо- численностью 227 единиц ликан-
рий для выполнения возложенных ский
на данное учреждение лепро-
функций. зорий
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
035 Центр ме- Содержание Центра медицины В те- Центр
дицины катастроф с утвержденной чение медицины
катастроф штатной численностью 137 года катаст-
единиц для выполнения роф
возложенных на данное Минис-
учреждение функций. терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
036 Республи- Содержание Республиканской В те- Респуб-
канская психиатрической больницы чение канская
психиат- специализированного типа года психиат-
рическая с интенсивным наблюдением рическая
больница с утвержденной штатной больница
специали- численностью 750 единиц специа-
зирован- для выполнения возложенных лизиро-
ного типа на данное учреждение ванного
с интен- функций. типа с
сивным интен-
наблюде- сивным
нием наблюде-
нием
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: орташа өмiр сүру ұзақтығының артуы, ҰОС қатысқандар мен мүгедектердiң және соларға теңестiрiлген адамдардың мүгедектiгiнiң төмендеуi, халықтың психикалық денсаулығы деңгейiнiң артуы; психикалық науқастардың жаңа қоғамдық-қауiптi iс-әрекеттер жасауын болдырмау; халық арасында лепрамен аурушаңдықтың төмендеуi, лепрамен ауыратын науқастардың өмiр сүру ұзақтығының артуы; табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар кезiнде халыққа дер кезiнде және тиімдi медициналық көмек көрсету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
423-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған
037 "Сот-медициналық сараптамасы"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 440239 мың теңге (төрт жүз қырық миллион екi жүз отыз тоғыз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Сот сараптамасы туралы" 1997 жылғы 12 қарашадағы Заңы ; Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: азаматтық процессуалдық заңнамада көзделген сот анықтамаларымен уәждалған негiздемелер болған кезде қайта сараптамалар жасалған жағдайда әкiмшiлiк немесе азаматтық процестiң қатысушысы болып табылатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: диагностика мен күрделi медицина технологиясын пайдаланудың арнайы әдiстерiн қолдана отырып, сот-медициналық сараптама жасау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
037 Сот
медициналық
сараптамасы
030 Сот Осы мекемеге Жыл Қазақстан
медицинасы жүктелген бойы Республикасы
орталығы функцияларды Денсаулық сақтау
және оның орындау үшін министрлігінің
аумақтық бекiтiлген штат Сот медицинасы
бөлiмшелерi санының 1708 орталығы
бiрлiгi бар Сот
медицинасы
орталығын ұстау.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увеличение средней продолжительности жизни, снижение инвалидизации участников и инвалидов ВОВ и приравненных к ним лиц, повышение уровня психического здоровья населения; предупреждение совершения психически больными новых общественно опасных деяний; снижения уровня заболеваемости лепрой среди населения, увеличение продолжительности жизни больных лепрой; своевременная и эффективная медицинская помощь населению при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера.
Приложение 423
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 037
"Судебно-медицинская экспертиза"
на 2003 год
1. Стоимость: 440239 тысяч тенге (Четыреста сорок миллионов двести тридцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года "О судебной экспертизе"; статья 72 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение прав и законных интересов лиц, являющихся участниками административного или гражданского процесса в случае проведения повторных экспертиз, при наличии оснований, предусмотренных гражданским процессуальным законодательством мотивированным определением суда.
5. Задачи бюджетной программы: проведение судебно-медицинских экспертиз с применением специальных методов диагностики и использования сложных медицинских технологий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
037 Судебно-
медицин-
ская
экспертиза
030 Центр су- Содержание Центра судеб- В те- Центр
дебной ной медицины, с утверж- чение судебной
медицины денной штатной числен- года медицины
и его тер- ностью 1708 единиц для Минис-
риториаль- выполнения возложенных терства
ные на данное учреждение здраво-
подразде- функций. охране-
ления ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: дұрыстығы жоғары дәрежедегi зертханалық зерттеулердің сапалы нәтижелерiн алу. Адам денсаулығына келтiрiлген зияндар мен қайтыс болудың себептерiн анықтау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
424-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 038 "Республикалық деңгейде
орындалатын "Туберкулез" бағдарламасы"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1598399 мың теңге (бiр миллиард бес жүз тоқсан сегiз миллион үш жүз тоқсан тоғыз мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 18, 44-баптары ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттiрмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839 қаулысы ; "Халыққа кепiлдендірiлген тегiн медициналық көмек көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: көрсеткiштердi тұрақтандыру, туберкулез бойынша өлiмдi, мүгедектiктi азайту, туберкулезбен ауыратын балалар мен ересектердi оңалту және сауықтыру. Туберкулезбен, оның iшiнде туберкулездiң мультирезистенттi түрiмен ауыратындарды туберкулезге қарсы негiзгi препараттармен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған жоғары бiлiктi емдiк-диагностикалық көмек көрсету. Туберкулезбен ауыратындарға ағзаның бұзылған қызметiн қалпына келтiруге қабiлеттi емдiк-сауықтыру шараларын жүргiзу. Туберкулезбен ауыратындарды емдеу үшiн туберкулезге қарсы препараттар сатып алу және соңғы тұтынушыларға дейiн жеткiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение качественных результатов лабораторных исследований с высокой степенью достоверности. Определение вреда, нанесенного здоровью человека, и установление причин смерти.
Приложение 424
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 424 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 038
"Программа "Туберкулез", выполняемая
на республиканском уровне" на 2003 год
1. Стоимость: 1598399 тысяч тенге (один миллиард пятьсот девяносто восемь миллионов триста девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 18 , 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: стабилизация показателей, уменьшение смертности, инвалидности по туберкулезу, реабилитация и оздоровление больных туберкулезом детей и взрослых. Обеспечение основными противотуберкулезными препаратами больных туберкулезом, в том числе мультирезистентной формой туберкулеза.
5. Задачи бюджетной программы: оказание специализированной высококвалифицированной лечебно-диагностической помощи больным туберкулезом. Проведение лечебно-оздоровительных мероприятий больным туберкулезом, способствующих восстановлению нарушенных функций организма. Закуп противотуберкулезных препаратов для лечения больных туберкулезом и доставка до конечных потребителей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
038 Республика.
лық деңгейде
орындалатын
"Туберкулез"
бағдарламасы
030 Қазақстан Аталған мекемеге Жыл Қазақстан
Республикасы жүктелген бойы Республикасы
туберкулез қызметтердi орындау Денсаулық сақтау
проблемалар. үшiн штаттық саны министрлiгiнің
ының ұлттық 690 бiрлiк болып туберкулез
орталығы бекiтiлген проблемалары
Қазақстан Респуб. Ұлттық орталығы
ликасының туберкулез
проблемалары Ұлттық
орталығын ұстау;
031 "Бурабай" Аталған мекемеге Жыл Қазақстан
республика. жүктелген қызметтерді бойы Республикасы
лық орындау үшін штаттық Денсаулық сақтау
балалардың саны 135 бiрлiк министрлiгiнің
туберкулез болып бекiтiлген республикалық
санаторийi республикалық "Бурабай"
"Бурабай" туберкулезге туберкулезге
қарсы балалар-жасөс. қарсы балалар-
пiрімдер санаторийiн жасөспірімдер
ұстау; санаторийі
032 "Бурабай" Аталған мекемеге Жыл Қазақстан
республика. жүктелген қызметтердi бойы Республикасы
лық орындау үшiн штаттық Денсаулық
ересектердiң саны 210 бiрлiк болып сақтау
туберкулез бекiтiлген республика. министрлігінің
санаторийi лық "Бурабай" республикалық
туберкулезге қарсы "Бурабай"
санаторийiн ұстау; туберкулезге
қарсы санаторийі
033 Туберкулезге Туберкулезбен Жыл Қазақстан
қарсы қолда. ауыратындар үшiн, бойы Республикасының
нылатын оның iшiнде туберку. Денсаулық
препарат. лездiң мультирезис. сақтау
тарды тенттенген түрiмен министрлігі
орталықтан. ауыратындарды емдеуге
дырылған арналған резервтiк
сатып алу. қатар үшiн және
диспансерлік топ
бойынша (виражды,
өте сезiмтал,
байланысты) балаларға
химиялық алдын алу
шаралары үшiн
туберкулезге қарсы
препараттар сатып алу.
Науқастардың орташа
жылдық саны - 43359.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасының орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: эпидемиологиялық ахуалды тұрақтандыру; туберкулезбен ауыру, мүгедектiк және өлiм-жiтiм бойынша көрсеткiштердi жақсарту; қайта анықталған туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратындардың жазылу көрсеткiшiн арттыру, туберкулез микробактериялары орнықты штаммаларының басқа адамдарға берiлу қатерiн төмендету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
425-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 039 "Диабетке қарсы препараттарды
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджет
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1167691 мың теңге (бiр миллиард жүз алпыс жетi миллион алты жүз тоқсан бiр мың теңге).

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
038 Программа
"Туберку-
лез", вы-
полняемая
на рес-
публикан-
ском
уровне
030 Националь- Содержание Национального В те- Нацио-
ный центр центра проблем туберку- чение нальный
проблем леза Республики Казахстан года центр
туберкуле- с утвержденной штатной проблем
за Рес- численностью 690 единиц, тубер-
публики для выполнения возложен- кулеза
Казахстан ных на данное учреждение Респуб-
функций лики
Казах-
стан
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
031 Республи- Содержание Республиканс- В те- Респуб-
канский кого детско-подросткового чение ликан-
туберку- туберкулезного санатория года ский
лезный "Боровое" с утвержденной детско-
детский штатной численностью 135 подрост-
санаторий единиц, для выполнения ковый
"Боровое" возложенных на данное туберку-
учреждение функций лезный
санато-
рий
"Боро-
вое"
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
032 Республи- Содержание Республикан- В те- Респуб-
канский ского туберкулезного чение ликан-
туберку- санатория "Боровое" с года ский
лезный утвержденной штатной чис- туберку-
взрослый ленностью 210 единиц, для лезный
санаторий выполнения возложенных на санато-
"Боровое" данное учреждение функций рий
"Боро-
вое"
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
033 Централи- Своевременный закуп В те- Минис-
зованный противотуберкулезных чение терство
закуп препаратов для больных года здраво-
противоту- туберкулезом, в том числе охране-
беркулез- и резервный ряд для лече- ния
ных пре- ния мультирезистентной Респуб-
паратов формы туберкулеза и для лики
химиопрофилактики детей Казах-
по диспансерной группе стан
(виражные, гиперчувстви-
тельные, контактные).
Среднегодовое количество
больных - 43359.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стабилизация эпидемиологической ситуации; улучшение показателей по заболеваемости, инвалидизации и смертности; рост показателя излечиваемости вновь выявленных больных с заразной формой туберкулеза; уменьшение риска передачи устойчивых штаммов микобактерий туберкулеза другим лицам.
Приложение 425
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 039
"Централизованный закуп противодиабетических
препаратов" на 2003 год
1. Стоимость: 1167691 тысяча тенге (Один миллиард сто шестьдесят семь миллионов шестьсот девяносто одна тысяча тенге).

2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 18-бабы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: диабетпен ауыратын науқастар өмiрiнiң сапасы мен ұзақтығын жақсарту мақсатында қант диабетінiң әртүрлi нысанынан зардап шегуші науқастарды диабетке қарсы препараттармен (инсулин препараттары) және жеткiзу құралдарымен (бiр рет қолданылатын шприцтер, инелер, шприц-қаламдар) қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: диабетке қарсы препараттарды (инсулин препараттары) және жеткiзу құралдарын (бiр рет қолданылатын шприцтер, инелер, шприц-қаламдар) соңғы пайдаланушыларға уақытында сатып алу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
039 Диабетке Диабетке қарсы Жыл Қазақстан
қарсы препараттарды, бойы Республикасының
препарат. жеткiзу құралдарын Денсаулық сақтау
тарды уақытында сатып министрлiгi
орталықтан. алу және олармен
дырылған диабетпен ауыратын
сатып алу. науқастарды
қамтамасыз ету.
Науқастардың орташа
жылдық саны - 27434.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қант диабетiмен ауыратын науқастар өмiрiнің ұзақтығын арттыру, мүгедектiкке әкелетiн асқынуларды және өлiм-жiтiмдi төмендету, қант диабетімен ауыратын науқастардың белсендi өмiр сүру ұзақтығын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
426-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 040 "Иммунды алдын алуды жүргiзу үшiн
вакциналарды орталықтандырылған сатып алу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 304 609 мың теңге (үш жүз төрт миллион алты жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 26-бабы ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы .

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 18 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель программы: обеспечение больных, страдающих различными формами сахарного диабета противодиабетическими препаратами (препараты инсулина) и средствами доставки (одноразовые шприцы, иглы, шприц-ручки) с целью улучшения качества и длительности жизни больных диабетом.
5. Задачи бюджетной программы: своевременный закуп и доставка до конечных потребителей противодиабетических препаратов (препараты инсулина) и средств доставки (одноразовые шприцы, иглы, шприц-ручки).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
039 Централи- Своевременный закуп В те- Минис-
зованный противодиабетических чение терство
закуп про- препаратов, средств года здраво-
тиводиабе- доставки и обеспечение охране-
тических ими больных диабетом. ния
препаратов Среднегодовое количество Респуб-
больных - 27434. лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения программы: увеличение продолжительности жизни больных сахарным диабетом, снижение инвалидизирующих осложнений и смертности, улучшение качества жизни, увеличение продолжительности активной жизни больных сахарным диабетом.
Приложение 426
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 040
"Централизованный закуп вакцин для проведения
иммунопрофилактики" на 2003 год
1. Стоимость: 304 609 тысяч тенге (Триста четыре миллиона шестьсот девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 26 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: егудің күнтiзбелiк жоспарына сәйкес полиомиелитке, көкжөтелге, сiреспеге, дифтерияға, туберкулезге, қызылшаға, паротитке, обаға, құтырмаға, iш сүзегiне, кене энцефалитiне, иммуноглобулиндерге, бактериофагтарға қарсы халыққа вакцина жасау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: вакциналарды орталықтандырылған сатып алу және оларды аймақтарға жеткiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
040 Иммунды Егудiң күнтiзбелiк Жыл Қазақстан
алдын алуды жоспарына сәйкес бойы Республикасының
жүргiзу балалардың, жасөс. Денсаулық сақтау
үшін вакци. пiрiмдер мен ересек. министрлігі
наларды тердің арасында
орталықтан. вакцина жасау үшiн
дырылған вакциналарды
сатып алу уақытылы сатып алу.
Вакцина жасалатын
адамдардың орташа
жылдық саны 3 737,2
мың.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: вакцинамен басқарылатын жұқпалы ауруларды азайту, оның ішінде 100 мың халыққа шаққандағы 2003 жылдағы аурудың болжамды көрсеткiшi: дифтерия - 0,12; көкжөтел - 0,3; сiреспе - 0,05; қызылша - 3,0; эпидемиялық паротит - 8,0; полиомиелит - 0.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
427-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 041 "Медицина және денсаулық сақтау
саласындағы құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдарды субсидиялау" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5238 мың теңге (бес миллион екi жүз отыз сегiз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Заңының 24, 33-баптары ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: мәдени-ағарту жұмысы, денсаулық сақтау саласындағы тарихи мұрағаттық құнды заттарды сол қалпында сақтауды қолдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: вакцинация населения согласно календарному плану прививок: против полиомиелита, коклюша, столбняка, дифтерии, туберкулеза, кори, паротита, чумы, бешенства, брюшного тифа, клещевого энцефалита, иммуноглобулинов, бактериофагов.
5. Задачи бюджетной программы: централизованный закуп вакцин и доставка их в регионы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
040 Централи- Своевременный закуп В те- Минис-
зованный вакцин для проведения чение терство
закуп вакцинации среди детей, года здраво-
вакцин для подростков и взрослых охране-
проведения согласно календарному ния
иммунопро- плану прививок. Средне- Респуб-
филактики годовая численность лики
вакцинируемых лиц 3 737,2 Казах-
тысяч. стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение заболеваемости вакциноуправляемыми инфекциями, в том числе прогнозируемый показатель заболеваемости на 100 тыс. населения в 2003 году: дифтерия - 0,12; коклюш - 0,3; столбняк - 0,05; корь - 3,0; эпидемический паротит - 8,0; полиомиелит - 0.
Приложение 427
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 041
"Субсидирование организаций по хранению
ценностей в области медицины и здравоохранения"
на 2003 год
1. Стоимость: 5238 тысяч тенге (Пять миллионов двести тридцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 24 , 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года "О культуре"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: культурно-просветительная работа, поддержание хранения ценностей исторического наследия в области здравоохранения в надлежащем виде.

5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Республика жұртшылығына Қазақстанда медицинаның даму тарихын зерттеуге көмектесу; халық денсаулығын қорғау саласында тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау үшiн мұражайды қолдау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !іске асыру жөнінде.!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!гі іс-шаралар !мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы ! !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
041 Медицина Көркем қорды, Жыл Қазақстан
және бiрегей экспонат. бойы Республикасының
денсаулық тарды, архив құжат. Денсаулық сақтау
сақтау тарын сақтау және министрлігі
саласындағы қайта жаңғырту.
құндылық. Арнаулы жоғары және
тарды орта медициналық оқу
сақтау орындарында студент.
жөнiндегi тер мен оқушылардың
ұйымдарды білім алу процесiне
субсидиялау қатысу.
Мұражайлық жинақтың
негiзiнде құжаттан.
дыру.
Оқу-әдiстемелiк,
библиографиялық
ақпарат және
консультативтiк
көмек.
Зерттеу қызметi.
Көрме қызметi.
Экспонаттардың санын
55 мың бiрлiкке,
экспонаттарды
сақтауды 100%-ға,
жылына мұражайға
келудi орта есеппен
131 мыңға дейiн
жеткiзу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: тарихи-мәдени құнды заттарды сол қалпында сақтау. Медицина аумағында барлық қазақстандықтарды және әр саладағы мамандарды патриоттық және кәсiптiк тәрбиелеуде мәдени мұраның маңызды рөл атқаруы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
428-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 042 "Халықтың салауатты өмiр салтын
насихаттау" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 20852 мың теңге (жиырма миллион сегiз жүз елу екі мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтік-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" ҚРЗ Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Халық денсаулығы" Мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасы туралы" 1999 жылғы 3 маусымдағы N 905 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: помощь в изучении истории развития медицины в Казахстане населению республики; поддержка музея для хранения историко-культурных ценностей в области охраны здоровья народа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
041 Субсидиро- Сохранение и реставрация В те- Минис-
рование уникальных экспонатов, чение терство
организа- архивных документов, года здраво-
ций по художественного фонда. охране-
хранению Участие в образовательном ния
ценностей процессе студентов и Респуб-
в области учащихся высших и средних лики
медицины специальных медицинских Казах-
и здраво- учебных заведений. стан
охранения Документирование на
основе музейного собрания.
Осуществление учебно-
методической, информаци-
онно-библиографической и
консультативной помощи.
Исследовательская
деятельность.
Выставочная деятельность.
Доведение количества
экспонатов до 55 тысяч
единиц, 100% сохранность
экспонатов. В среднем
131 тысяча посещений
музея в год.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сохранение историко-культурных ценностей в надлежащем виде. Выполнение важной роли культурного наследия в области медицины в патриотическом и профессиональном воспитании специалистов отрасли и всех казахстанцев.
Приложение 428
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 042
"Пропаганда здорового образа жизни населения"
на 2003 год
1. Стоимость: 20852 тысячи тенге (Двадцать миллионов восемьсот пятьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 39 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 1999 года N 905 "О комплексной программе "Здоровый образ жизни".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: салауатты өмiр салтын насихаттау (тұрмыс гигиенасы, дұрыс тамақтану, есiрткiге, никотин мен алкогольге қарсы насихаттау); алдын алу жарнама қызметтерiн жүргiзу.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: халықтың салауатты өмiр сүру салты мәселелерi жөнiнде ұлттық акциялар, бұқаралық іс-шаралар, республикалық конференциялар ұйымдастыру және жүргiзу теле- және радиохабарлар өткiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
042 Халықтың Салауатты өмiр Жыл Қазақстан
салауатты салтын насихаттау бойы Республикасының
өмiр салтын жөнiнде iс-шараларды, Денсаулық сақтау
насихаттау оның iшiнде: министрлігі
"Дүниежүзілік
туберкулезге қарсы
күрес күнi",
"Халықаралық
нашақорлыққа және
есiрткiнің заңсыз
айналымына қарсы
күрес күнi" ұлттық
акцияларды;
бұқаралық
iс-шаралар:
халықаралық темекiге
қарсы "Шылым шегуді
таста да жеңіске
жет!" конкурсын,
"Денсаулық" респуб.
ликалық фестивалiн,
"Денсаулық жолы"
акциясын; республи.
калық конференциялар:
"Дүниежүзiлiк
Денсаулық сақтау
Ұйымының "Қазақстан.
дағы Денсаулық
университеттерi"
жобасын енгiзу және
дамыту перспектива.
ларының тәжiрибесі",
"Қазақстанда жұқпалы
аурулар таралуының
алдын алу проблемалары"
жөнiндегi iс-шараларды
өткiзу бойынша
көрсетiлетiн қызмет.
тергe ақы төлеу;
салауатты өмiр сүру
салты аспектiсiн
насихаттау;
8-11 сынып оқушылары
арасында туберкулез
бен вирустық
гепатиттің алдын алу,
дене бiтiмiнiң ұрпақ
жаңғырту белсендiлiгi
мен дұрыс тамақтану
мәселелердегi
бiлімдерiнің деңгейiн
анықтау жөнiнде
iшiнара сауалнама
өткiзу;
бұқаралық ақпарат
құралдарында
iс-шаралар мен
теле- және
радиохабарлар және
басқалар өткiзу.
"Дүниежүзілік ЖҚТБ-ға
қарсы күрес күні",
"Дүниежүзілік темекi
шегуге және
алкогольдi пайдалануға
қарсы күрес күні",
"Дүниежүзілік
денсаулық күнi",
"Дене белсендiлiгі
мен денсаулық күнi"
iс-шаралары.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетін нәтижелер: халық арасында науқастанудың, оның ішінде алкоголдi, ecipткі құралдарын пайдалануға, темекi шегу мен уытқұмарлыққа, АҚТҚ/ЖҚТБ-ға байланысты аурулардың өсiмiн азайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
430-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 044 "Бүйрек ауыстырудан кейiнгi ауруларға
дәрi-дәрмектi құралдарды, бүйрек жетiмсiздiгi бар ауруларға
шығыс материалдарымен диализаторларды орталықтандырылған
сатып алу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пропаганда здорового образа жизни (гигиена быта, правильное питание, антинаркотическая, антиникотиновая и антиалкогольная пропаганда); проведение профилактической, рекламной деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение национальных акций, массовых мероприятий, республиканских конференций, проведение теле- и радиопередач по вопросам здорового образа жизни населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
042 Пропаганда Оплата услуг по проведе- В те- Минис-
здорового нию мероприятий по про- чение терство
образа паганде здорового образа года здраво-
жизни жизни, в том числе: охране-
населения национальных акций "Все- ния
мирный день борьбы с Респуб-
туберкулезом", "Междуна- лики
родный день борьбы с Казах-
наркоманией и незаконным стан
оборотом наркотиков";
массовых мероприятий:
международного антита-
бачного конкурса "Брось
курить и победи!", рес-
публиканского фестиваля
"Здоровье", акции "Ден-
саулык Жолы";
республиканских конфе-
ренций: "Опыт внедрения
и перспективы развития
проекта Всемирной
Организации Здравоохра-
нения "Здоровые Универ-
ситеты в Казахстане",
"Проблемы профилактики
инфекционных заболеваний
в популяции Казахстана";
пропаганда аспектов
здорового образа жизни;
проведение выборочного
анкетирования учащихся
8-11 классов по опреде-
лению уровня знаний в
вопросах профилактики
туберкулеза и вирусного
гепатита, репродуктивного
поведения физической
активности и здорового
питания; проведение
мероприятий в средствах
массовой информации теле-
и радиопередач и другие.
Мероприятия "Всемирный
день борьбы со СПИДом",
"Всемирный день борьбы с
табакокурением и употреб-
лением алкоголя",
"Всемирный день здоровья",
"День физической
активности и здоровья".
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение роста заболеваемости среди населения, в том числе связанных с употреблением алкоголя, наркотических средств, табакокурением и токсикоманией, ВИЧ/СПИД.
Приложение 430
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 044
"Централизованный закуп лекарственных средств
для больных после трансплантации почек,
диализаторов с расходными материалами
для больных с почечной недостаточностью"
на 2003 год

1. Құны: 400 206 мың теңге (төрт жүз миллион екi жүз алты мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 34-бабы ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: бүйректi ауыстыру операциясы жасалған науқастарды шығын материалдары бар диализаторлармен және ауыстырылған бүйрек қызметiнiң тоқтап қалуына жол бермеуге арналған қымбат иммунды супрессивтi препараттармен қамтамасыз ету және бүйрек функциясы жетiспеуiнiң өткiр және созылмалы түрiмен ауыратын науқастарды гемодиализ сеанстарын өткiзуге арналған шығын материалдары бар диализаторлармен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: бүйректi ауыстыру операциясы жасалған науқастар үшiн шығын материалдары бар диализаторлар мен иммунды супрессивтi препараттар сатып алу және бүйректi ауыстыру операциясын жасамай-ақ гемодиализ сеанстарын өткiзуге мұқтаж бүйрек функциясы жетiспеуiнің өткiр және созылмалы түрiмен ауыратын науқастар үшiн шығын материалдары бар диализаторлар сатып алу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі шаралар !зімі !
!ның !ма. ! ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
044 Бүйрек Шығын материалдары Жыл Қазақстан
ауыстырудан бар диализаторлар бойы Республикасының
кейiнгi мен иммунды Денсаулық сақтау
ауруларға супрессивтi министрлігі
дәрi- препараттарды
дәрмектi уақтылы сатып алу.
құралдарды, Бүйрегi ауыстырылған
бүйрек 101 науқасты
жетiмсiз. операциядан кейiнгi
дiгi бар кезеңде иммунды
ауруларға супрессивтi
шығыс мате. препараттармен
риалдарымен қамтамасыз ету.
диализатор. Бүйрек функциясы
ларды орта. жетiспеушiлiктiң
лықтанды. өткiр және
рылған созылмалы түрiмен
сатып алу ауыратын 750
науқасқа гемодиализ
сеанстарын өткiзу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасының орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: ауыстырылған бүйректiң ауру қатерлілігiнiң алдын алу және төмендету; бүйрек функциясы жетiспеушілігiнiң өткiр және созылмалы түрiмен ауыратын науқастарды емдеудiң сапасын жақсарту; сауықтыру мерзiмдерiн қысқарту мен өлiмдi азайту үшiн жағдай жасау; гемодиализ сеанстарын өткізуге мұқтаж науқастарды диализаторлармен, шығын материалдарымен және кешендi материалдармен қамтамасыз ету; бүйректi ауыстыру операциясы жасалған науқастардың қамтамасыз етiлуiн жақсарту; бүйрек ауыстыруды азаматтардың шет елдердегi қымбат операцияларға бармай-ақ жүргiзу мүмкiндiктерi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
431-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 045 "Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгi жоғары оқу орындарының әскери
кафедраларында запастағы офицерлердi даярлау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 400206 тысяч тенге (Четыреста миллионов двести шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 34 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение больных перенесших операции по трансплантации почки диализаторами с расходными материалами и дорогостоящими иммуносупрессивными препаратами для предотвращения отторжения пересаженной почки, и обеспечение больных с острой и хронической формой почечной недостаточности диализаторами с расходными материалами для проведения сеансов гемодиализа.
5. Задачи бюджетной программы: закуп диализаторов с расходными материалами, комплектующих и иммуносупрессивных препаратов для больных, перенесших операции по трансплантации почки, и закуп диализаторов с расходными материалами для больных с острой и хронической почечной недостаточностью, которые нуждаются в проведении сеансов гемодиализа без проведения операции по пересадке почки.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
044 Централи- Своевременный закуп В те- Минис-
зованный диализаторов с расходными чение терство
закуп ле- материалами, комплектую- года здраво-
карствен- щих и иммуноспрессивных охране-
ных препаратов. Обеспечение ния
средств в послеоперационном Респуб-
для боль- периоде иммуносупрессив- лики
ных после ными препаратами 101 Казах-
трансплан- больных с пересаженной стан
тации почкой. Проведение
почек, сеансов гемодиализа 750
диализато- больным с острой и
ров с рас- хронической формами
ходными почечной недостаточности.
материа-
лами для
больных с
почечной
недоста-
точностью
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение профилактики и снижение риска отторжения пересаженной почки; улучшение качества лечения больных с острой и хронической почечной недостаточностью; создание условий для сокращения сроков реабилитации и снижения смертности; обеспечение диализаторами, расходными материалами и комплектующими больных, нуждающихся в проведении сеансов гемодиализа; улучшение обеспеченности иммуносупрессивными препаратами больных, которым была проведена операция по пересадке почки; возможность проводить трансплантацию почки без выезда граждан на дорогостоящую операцию за рубеж.
Приложение 431
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 045
"Подготовка офицеров запаса на военных
кафедрах высших учебных заведений Министерства
здравоохранения Республики Казахстан"
на 2003 год

1. Құны: 20578 мың теңге (жиырма миллион бес жүз жетпiс сегiз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 қазандағы N 1094 қаулысымен бекiтiлген жоғары оқу орындарының жанындағы әскери кафедралар туралы ережесi; Запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындарының студенттерiн (курсанттарын) әскери даярлау туралы ережесi.
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: жоғары оқу орындары студенттерiнің санынан Қазақстан Республикасының Қарулы Күштер үшiн запастағы офицерлерге деген республикалық қажеттілiктi қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғары оқу орындарының студенттерін әскери даярлау.
6. Бюджет бағдарламасының іс-шараларын iске асырудың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
045 Қазақстан Оқу жоспарына Жыл Қазақстан
Республикасы сәйкес запастағы бойы Республикасының
Денсаулық офицерлер Денсаулық сақтау
сақтау бағдарламасы министрлігі
министрлiгi бойынша әскери
жоғары оқу даярлықты жүзеге
орындарының асыру
әскери ка.
федраларында
запастағы
офицерлердi
даярлау
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындауда күтiлетiн нәтижелер: запастағы офицерлерге деген қажеттiлiктi қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
432-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 046 "С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ
ұлттық медициналық университетi профессор-оқытушы
құрамы мен қызметкерлерiнің белгiленген жалақыларына
арттыратын коэффициенттi төлеуге субсидиялар"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 114937 мың теңге (жүз он төрт миллион тоғыз жүз отыз жетi мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Жекелеген мемлекеттiк жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шiлдедегi N 648 Жарлығы , "Ерекше мәртебеге ие мемлекеттiк жоғары оқу орындары жөнiндегi типтiк ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 8 шілдедегi N 733 қаулысы .

1. Стоимость: 20578 тысяч тенге (Двадцать миллионов пятьсот семьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Положение о военных кафедрах при высших учебных заведениях, Положение о военной подготовке студентов (курсантов) высших учебных заведений по программе офицеров запаса, утвержденные постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1994 года N 1094.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение потребностей республики офицерами запаса для Вооруженных Сил Республики Казахстан из числа студентов высших учебных заведений.
5. Задача бюджетной программы: военная подготовка студентов высших учебных заведений по программе офицеров запаса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
045 Подготовка Осуществление военной В те- Минис-
офицеров подготовки студентов по чение терство
запаса на программе офицеров запаса года здраво-
военных согласно учебному плану. охране- кафедрах Среднегодовой контингент ния
высших - 2883. Респуб-
учебных лики
заведений Казах-
Министер- стан
ства здра-
воохране-
ния Рес-
публики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение потребностей республики офицерами запаса.
Приложение 432
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 046
"Субсидии на выплату повышающего коэффициента к
установленным окладам профессорско-преподавательского
состава и руководящих работников Казахского
национального медицинского университета
им. С.Д. Асфендиярова" на 2003 год
1. Стоимость: 114 937 тысяч тенге (Сто четырнадцать миллионов девятьсот тридцать семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года N 362-II "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 648 "О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398 "Об утверждении Типового положения о государственных высших учебных заведениях, имеющих особый статус".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: еңбекақыларын ынталандыру жолымен жоғары бiлiктi ғылыми-педагогикалық кадрларды тарту есебiнен ерекше мәртебеге ие С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетiнде дүниежүзiлiк стандартқа және ғылыми, ғылыми-техникалық әзiрлемелерге сәйкес оқу процесiнiң жоғары деңгейiн қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетiнiң басшылық етушi қызметкерлерi мен ғылыми-педагогикалық кадрлардың белгiленген айлықақыларына үстеме коэффициент төлеуге байланысты шығыстарды жәрдемақылау.
6. Бюджет бағдарламаның іс-шараларын iске асырудың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
046 С.Ж. Ерекше мәртебеге Жыл Қазақстан
Асфендияров ие С.Д. Асфендияров бойы Республикасының
атындағы атындағы Қазақ Денсаулық сақтау
Қазақ ұлттық ұлттық медицина министрлігі
медициналық университетiнiң
университетi басшылық етушi
профессор - қызметкерлерi мен
оқытушы ғылыми-педагогика.
құрамы мен лық кадрлардың
қызметкер. белгiленген
лерiнiң айлықақыларына
белгiленген үстеме коэффициент
жалақыларына төлеуге байланысты
арттыратын шығыстарды жәрдем.
коэффициент. ақылау.
ті төлеуге
субсидиялар
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетiнiң ғылыми-педагогикалық әлеуетiн тиiмдi пайдалану негізінде денсаулық сақтау саласын жоғары кәсiби және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби бiлiмi бар жоғары бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
433-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 047 "Республикалық деңгейде қан
(алмастырғыштар) өндiру" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 191223 мың теңге (жүз тоқсан бiр миллион екi жүз жиырма үш мың теңге).

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение высокого уровня учебного процесса, соответствующего мировым стандартам, и научных, научно-технических разработок в Казахском национальном медицинским университете им.С.Д.Асфендиярова, имеющего особый статус за счет привлечения высококвалифицированных научно-педагогических кадров путем стимулирования оплаты труда.
5. Задача бюджетной программы: субсидирование расходов, связанных с выплатой повышающего коэффициента к установленным окладам руководящих работников и научно-педагогических кадров Казахского национального медицинского университета им. С.Д. Асфендиярова.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
046 Субсидии Субсидирование расходов, В те- Минис-
на выплату связанных с выплатой чение терство
повышающе- повышенного коэффициента года здраво-
го коэффи- к установленным окладам охране-
циента к руководящих работников и ния
установ- профессорско-преподава- Респуб-
ленным тельскому персоналу лики
окладам Казахского национального Казах-
профессор- медицинского университета стан
ско-препо- им. С.Д. Асфендиярова,
даватель- имеющего особый статус.
ского
состава и
руководя-
щих ра-
ботников
Казахского
националь-
ного меди-
цинского
универси-
тета им.
С.Д. Ас-
фендиярова
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения высококвалифицированными специалистами с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием на основе эффективного использования научно-педагогического потенциала Казахского национального медицинского университета им. С.Д. Асфендиярова.
Приложение 433
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 047
"Производство крови (заменителей)
на республиканском уровне" на 2003 год
1. Стоимость: 191223 тысячи тенге (Сто девяносто один миллион двести двадцать три тысячи тенге).

2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы ; "Мемлекеттiк материалдық қор туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 4-тармағының 12-бабының 2-бөлiмi; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Алматы қаласының жедел және кезек күттiрмейтiн көмек жөнiндегi емдеу-алдын алу ұйымдарын, ғылыми-зерттеу институттарын, ғылыми орталықтар мен медициналық ұйымдарды қан препараттарымен (алмастырғыштармен) және оның құрамбөлiктерiмен қамтамасыз ету. Донорлық кадрларды жоспарлау және есепке алу. Жұмылдыру мiндеттерiне сәйкес қан қорларын жаңарту және толықтыру жөнiндегi арнаулы iс-шараларды жүргiзу.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: қан мен оның құрамбөліктерін өндіру, сақтау, стандарттарға сәйкес сирек қан топтары мен оның құрамбөлiктерiн ұзақ мерзімді сақтау банкін құру. Сақталған қанның, оның құрамбөлiктерінің, препараттар мен қан алмастырғыштардың сапасын сараптау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
047 Республика. Өндiру, дайындау Жыл Қазақстан
лық деңгейде және қан мен оның бойы Республикасының
қан (алмас. құрамбөлiктерiн Денсаулық сақтау
тырғыштар) сақтауға байланысты министрлігі
өндiру қызметтерге төлеу.
Қан және оның
құрамбөлiктерiн,
оның iшiнде сирек
қан топтарын ұзақ
мерзiмдi сақтау
банкiн құру.
Жұмылдыру қорын
жаңарту және
толықтыру жөніндегi
жұмыс өткiзу.
Донорлық кадрларды
есепке алу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық медицина ұйымдары мен Алматы қаласының медициналық жедел және кезек күттiрмейтін көмек ұйымдарын қанмен, оның құрамбөлiктерiмен және препараттармен үздiксiз қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
434-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 048 "Арнайы медициналық резервтi сақтау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 12 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "О государственном материальном резерве"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение республиканских лечебно-профилактических организаций, научно-исследовательских институтов, научных центров и медицинских организаций по скорой и неотложной помощи города Алматы препаратами крови (заменителей) и ее компонентами. Планирование и учет донорских кадров. Проведение специальных мероприятий по обновлению и пополнению резерва крови в соответствии с мобилизационным заданием.
5. Задачи бюджетной программы: производство, хранение крови и ее компонентов, создание Банка долгосрочного хранения редких групп крови и ее компонентов в соответствии со стандартами. Экспертиза качества консервированной крови, ее компонентов, препаратов и кровезаменителей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
047 Производ- Оплата услуг, связанных В те- Минис-
ство крови с производством, заготов- чение терство
(замените- кой и хранением крови и года здраво-
лей) на ее компонентов. Создание охране-
республи- банка долгосрочного ния
канском хранения крови и ее Респуб-
уровне компонентов, в том числе лики
и редких групп крови. Казах-
Проведение работ по стан
обновлению и пополнению
мобрезерва.
Учет донорских кадров.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойное обеспечение кровью, ее компонентами и препаратами республиканских медицинских организаций и медицинских организаций скорой и неотложной помощи города Алматы.
Приложение 434
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 048
"Хранение специального медицинского резерва"
на 2003 год

1. Құны: 8337 мың теңге (сегiз миллион үш жүз отыз жетi мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңының 28-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының 28-бабы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау жүйесiнің жұмылдыру дайындығын жоспарлау. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Қазақстан Республикасы азаматтық қорғанысының медициналық қызмет мекемелерi мен құрылымдары үшiн арнайы құрылымдардың жұмылдыру дайындықтарын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау жүйесi органдары мен мекемелерінің практикалық және ұйымдастыру-әдiстемелiк басшылығымен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жұмылдыру мiндеттерiне, құрылатын мекемелер мен құрылымдарды жабдықтауға арналған жұмылдыру қоры мүлiктерінің үнемi дайындықта болуындағы қорлануға, әскери мiндеттiлердi есепке алу мен арнайы бөлуге сәйкес құрылатын денсаулық сақтау жүйесінің басқару органдарының, мекемелерi және құрылымдарының жұмылдыру дайындықтарымен қамтамасыз етудi республика көлемiнде бақылауды жүзеге асыру.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
048 Арнайы
медициналық
резервтi
сақтау
030 Республика. Осы мекемеге Жыл Қазақстан
лық арнайы жүктелген қызмет. бойы Республикасының
медициналық тердi орындау үшiн Денсаулық сақтау
қамтамасыз бекiтiлген 36 министрлiгi
ету орталы. бiрлiк штаттық саны
ғы бар Республикалық
арнаулы медициналық
қамтамасыз ету
орталығын ұстау.
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 8337 тысяч тенге (Восемь миллионов триста тридцать семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 28 Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О Гражданской обороне"; статья 15 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О мобилизационной подготовке и мобилизации в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: планирование мобилизационной подготовки системы здравоохранения Республики Казахстан. Обеспечение практического и организационно-методического руководства органами и учреждениями системы здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющими мобилизационную подготовку специальных формирований для Министерства обороны Республики Казахстан, учреждений и формирований медицинской службы гражданской обороны Республики Казахстан. Накопление, хранение, освежение и замена имущества мобилизационного резерва здравоохранения Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление в масштабах республики контроля за обеспечением мобилизационной готовности органов управления, учреждений и формирований системы здравоохранения, создаваемых в соответствии с мобилизационным заданием Правительства Республики Казахстан, накоплением в постоянной готовности имущества мобилизационного резерва, организаций учета и бронирования военнообязанных, предназначенных для укомплектования создаваемых учреждений и формирований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
048 Хранение
специаль-
ного ме-
дицинского
резерва
030 Республи- Содержание Республиканс- В те- Респуб-
канский кого центра специального чение ликан-
центр спе- медицинского обеспечения года ский
циального с утвержденной штатной центр
медицин- численностью 36 единиц специ-
ского для выполнения возложен- ального
обеспече- ных на данное учреждение медицин-
ния функций. ского
обеспе-
чения
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау органдары мен мекемелерінің жұмылдыру дайындығын арттыру. Сақтау жағдайын, мүлiктiң сақталу дәрежесiн жақсарту. Ерекше кезеңде құрылған және әскери уақытта арнайы бөлiнгендердiң санынан оларды медицина кадрларымен толықтырған денсаулық сақтау мекемелерi мен құрылымдарының жұмылдыру қорларын мүлiктермен жарақтандыру пайызын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
435-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 049 "Әдiснамалық жұмыс"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1648 мың теңге (бiр миллион алты жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңының 21-бабы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы.
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: кәсiби бiлiмдi жетілдiру, оқу-тәрбие процесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету, оқу орындарының мамандарды даярлау сапасын жетілдiру жөнiндегi озық жұмыс тәжiрибесiн жинақтау және тарату, орта медициналық бiлiм беру жүйесiндегi педагогтардың әдiстемелік деңгейін көтеру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: оқу-әдiстемелiк кешендер даярлауды қамтитын бiлiм беру процесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету; оқу процесiн ұйымдастыру үшiн мемлекеттiк білім стандарттарын iске асыруды және оқулықтар мен әдiстемелердi дайындаудың орындалуын бақылауды қамтамасыз ететiн құжаттарды әзiрлеу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
049 Әдiснамалық Көлемi 20 бет 10 Жыл Қазақстан
жұмыс әдiстемелiк ұсынымды бойы Республикасының
әзiрлеу, көлемi Денсаулық сақтау
300-350 бет екi министрлігі
оқулық әзiрлеу,
көлемi 40 бет орта
медициналық бiлiм
мәселелерi жөнiндегi
тоқсан сайынғы
ақпараттық хабаршыны
әзiрлеу, көлемi 50
бет 2 мемлекеттiк
емтихандар жөнiндегi
тесттер жинағын
әзiрлеу, 0409002
"Медициналық оптика"
мамандығы бойынша
мемлекеттiк жалпыға
бiрдей жаңа
стандарттарды жасау.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение мобилизационной готовности органов и учреждений здравоохранения Республики Казахстан. Улучшение условий хранения, степени сохранности имущества. Увеличение процента оснащенности имуществом мобилизационного резерва учреждений и формирований здравоохранения, создаваемых в особый период и укомплектованности их медицинскими кадрами из числа забронированных на военное время.
Приложение 435
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 049
"Методологическая работа" на 2003 год
1. Стоимость: 1648 тысяч тенге (Один миллион шестьсот сорок восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Статья 21 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование профессионального образования, методическое обеспечение учебно-воспитательного процесса, обобщение и распространение передового опыта работы учебных заведений по совершенствованию качества подготовки специалистов, повышение методического уровня педагогов в системе среднего медицинского образования.
5. Задачи бюджетной программы: методическое обеспечение образовательного процесса, включающего подготовку учебно-методических комплексов; разработка документов, обеспечивающих реализацию государственного стандарта образования и контроль за исполнением подготовки учебников и методик для организации учебного процесса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
049 Методоло- Разработка 10 методичес- В те- Минис-
гическая ких рекомендаций объемом чение терство
работа - 20 страниц, разработка года здраво-
2-х учебников объемом - охране-
300-350 страниц, разра- ния
ботка ежеквартального Респуб-
информационного вестника лики
по вопросам среднего Казах-
медицинского образования стан
объемом - 40 страниц,
разработка 2-х сборников
тестов по государственным
экзаменам объемом - 50
страниц, создание нового
государственного обще-
обязательного стандарта
образования по специаль-
ности 0409002 "Медицин-
ская оптика".
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: кәсiби бiлiмдi жетiлдiру, оқу-тәрбие процесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету. Оқу-әдiстемелiк оқу құралдарын әзiрлеу және қазiргi заманғы оқыту әдiстерiнiң бiлiм беру практикасына енгiзу медицина колледждерiнде сапалы оқытудың деңгейiн жақсартады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
436-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 050 "Мемлекеттiк бiлiм гранттары
бойынша жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 512540 мың теңге (бес жүз он екi миллион бес жүз қырық мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Білiм туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 қарашадағы "Мемлекеттiк бiлiм гранты туралы" 1781 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 24 сәуiрдегi "Мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзінде жоғары оқу орындарының студенттер контингентi қалыптастырудың жаңа моделi туралы" N 464 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 2 маусымдағы "1999/2000 оқу жылында жоғары бiлiмдi мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк тапсырысты бекiту туралы" N 698 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 16 мамырдағы "Ел iшiнде 2000/2001 оқу жылында жоғары кәсiби және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмдi мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк тапсырысты бекiту туралы" N 731 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 8 маусымдағы "Ел iшiнде 2002/2003 оқу жылында жоғары кәсiби және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмдi мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк тапсырыстарды бекiту туралы" N 614 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық бiлiмдi бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламасының мiндеттерi: өтеусіз негiзде жоғары медициналық бiлiмдi кадрларды сапалы даярлауды қамтамасыз ету; бiлiм беру бағдарламаларын жетiлдіру; жаңа ақпараттық оқыту технологияларын енгiзу, кәсiби бiлiмге қол жеткiзу деңгейiн көтеру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: совершенствование профессионального образования, методическое обеспечение учебно-воспитательного процесса.
Разработка и внедрение учебно-методических пособий в образовательную практику современных методов преподавания улучшит качественный уровень обучения в медицинских колледжах.
Приложение 436
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 050
"Подготовка кадров в высших учебных заведениях по
государственным образовательным грантам" на 2003 год
1. Стоимость: 512540 тысяч тенге (Пятьсот двенадцать миллионов пятьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года N 464 "О новой модели формирования студенческого контингента высших учебных заведений на основе государственного образовательного заказа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 1999 года N 698 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на 1999/2000 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 731 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки кадров с высшим медицинским образованием на безвозмездной основе; совершенствование образовательных программ, внедрение новых информационных технологий обучения, повышение уровня доступности профессионального образования.

6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
050 Мемлекеттiк
бiлiм
гранттары
бойынша
жоғары оқу
орындарында
кадрлар
даярлау
034 Жаңа Жыл сайын Қазақстан Жыл Қазақстан
қабылдау Республикасы бойы Республикасының
шеңберiнде Үкiметiнің қаулысы. Денсаулық сақтау
елдiң мен бекiтiлетiн министрлігі
жоғары оқу жоғары кәсiби және
орындарында жоғары оқу орнын
кадрлар бiтiргеннен кейiнгi
даярлау кәсiби бiлiмдi
мамандарға арналған
мемлекеттiк бiлiм
беру тапсырысына
сәйкес студенттердi
қабылдау. Мемлекеттiк
бiлiм стандарттарына
сәйкес оқу процесiн
жүргізу, оқу,
әдістемелік жұмысты
қамтитын бiлiм беру
қызметiн жүзеге
асыру; оқу процесiн
ұйымдастыру үшiн
жағдай жасау; бiлiм
беру бағдарламаларын
жетілдiру.
433 студенттен тұратын
орташа жылдық
контингенттi оқыту.
091 Ел iшiндегi Жыл сайын Қазақстан Жыл Қазақстан
жоғары оқу Республикасы Үкiметiнiң бойы Республикасы.
орындарында қаулысымен бекiтiлетiн ның Денсаулық
кадрлар жоғары кәсiби және сақтау
даярлау жоғары оқу орнын министрлігі
бiтiргеннен кейiнгi
кәсiби бiлiмдi
мамандарға арналған
мемлекеттiк бiлiм
беру тапсырысына
сәйкес оқу процесін
жүргізу. Мемлекеттiк
бiлiм стандарттарына
сәйкес оқу процесiн
жүргізу, оқу,
әдістемелік жұмысты
қамтитын бiлiм беру
қызметiн жүзеге асыру;
оқу процесін
ұйымдастыру үшін
жағдай жасау, бiлiм
беру бағдарламаларын
жетілдіру.
Орташа жылдық
контингенттiң саны -
4410 студент.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жоғары кәсiби бiлiм алу үшiн мемлекеттiк бiлiм гранттарын беру жолымен кәсiби бiлiмге қол жеткiзу деңгейiн көтеру; қоғам дамуының парасаттық, мәдени және рухани деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
437-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 051 "Қатерлi жұқпалы аурулардың
алдын алу және оларға қарсы күрес жүргiзу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
050 Подготовка
кадров в
высших
учебных
заведениях
по госу-
дарствен-
ным обра-
зователь-
ным
грантам
034 Подготовка Прием студентов в соот- В те- Минис-
кадров в ветствии с государствен- чение терство
вузах ным образовательным года здраво-
страны в заказом на подготовку охране-
рамках специалистов с высшим ния
нового профессиональным и после- Респуб-
приема вузовским профессиональным лики
образованием, утверждаемым Казах-
ежегодно постановлением стан
Правительства Республики
Казахстан. Проведение
учебного процесса в
соответствии с государст-
венными стандартами обра-
зования, осуществление
образовательной деятель-
ности, включающей учебную,
методическую работу;
создание условий для
организации учебного
процесса, совершенствова-
ние образовательных
программ.
Обучение среднегодового
контингента в количестве
433 студента.
091 Подготовка Проведение учебного В те- Минис-
кадров в процесса в соответствии с чение терство
высших государственным образова- года здраво-
учебных тельным заказом на охране-
заведениях подготовку специалистов с ния
внутри высшим профессиональным и Респуб-
страны послевузовским профессио- лики
нальным образованием, Казах-
утверждаемым ежегодно стан
постановлением Правитель-
ства Республики Казахстан.
Проведение учебного
процесса в соответствии с
государственными стандар-
тами образования, осущест-
вление образовательной
деятельности, включающей
учебную, методическую
работу; создание условий
для организации учебного
процесса, совершенствова-
ние образовательных
программ. Обучение средне-
годового контингента в
количестве - 4410
студентов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня доступности профессионального образования путем предоставления государственных образовательных грантов для получения высшего профессионального образования; повышение интеллектуального, культурного и нравственного уровня развития общества.
Приложение 437
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 051
"Профилактика и борьба с опасными инфекциями"
на 2003 год

1. Құны: 699733 мың теңге (алты жүз тоқсан тоғыз миллион жетi жүз отыз үш мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 5 , 9 , 11, 15, 21, 24, 25, 26, 28, 29, 30-баптары , Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: карантиндiк және басқа да аса қауiптi жұқпалардың (оба, тырысқақ, күйдiргi, бруцеллез және басқалар) алдын алу және оларға қарсы күрес; қоршаған орта объектiлерінің, оның iшінде көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманы қамтамасыз ету; жұқпалы аурулардың диагностикасын қамтамасыз ету; зертханалық зерттеулердi қамтамасыз ету.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
051 Қатерлi
жұқпалы
аурулардың
алдын алу
және оларға
қарсы күрес
жүргiзу
030 Атырау, Арал Осы мекемелерге Жыл Қазақстан
теңiзi, жүктелген функция. бойы Республикасы
Ақтөбе, Орал, ларды орындау үшiн Денсаулық сақтау
Талдықорған, бекiтiлген штат министрлігінің
Маңғыстaу, саны бар мына Атырау, Арал
Шымкент, обаға қарсы теңізі, Ақтөбе,
Қызылорда, станцияларды ұстау: Орал,
Жамбыл, Атырау - 302 Талдықорған,
Шалқар бiрлiк, Арал теңiзi Маңғыстау,
тырысқаққа - 179 бiрлiк, Шымкент,
қарсы Ақтөбе - 63 бiрлiк, Қызылорда,
станциялары Орал - 301 бiрлiк, Жамбыл, Шалқар
Талдықорған - 250 обаға қарсы
бiрлiк, Маңғыстау - күрес
107 бiрлiк, Шымкент станциялары
- 104 бiрлiк,
Қызылорда - 182,
Жамбыл - 63, Шалқар
- 55 бiрлiк.
031 Қазақ Осы мекемеге Жыл Қазақстан
республикалық жүктелген функция. бойы Республикасы
санитарлық- ларды орындау үшiн Денсаулық сақтау
эпидемиология. бекітiлген штат министрлігінің
лық станция санының 250 бiрлiгi Қазақ
бар Қазақ республикалық
республикалық санитарлық-
санитарлық- эпидемиологиялық
эпидемиологиялық станциясы
станциясын ұстау.
032 Оңтүстiк-Шығыс Осы мекемеге Жыл Қазақстан
аймақтық әуе жүктелген бойы Республикасы
көлiгiндегі функцияларды орындау Денсаулық сақтау
санитарлық- үшiн бекiтiлген министрлігінің
эпидемиоло. штат санының 26 Оңтүстік-Шығыс
гиялық бірлігі бар Оңтүстік аймақтық әуе
сараптама -Шығыс аймақтық әуе көлігіндегі
орталығы көлiгiндегi санитарлық-
санитарлық- эпидемиологиялық
эпидемиологиялық сараптама
сараптама орталығын орталығы
ұстау.
033 Алматы Осы мекемеге Жыл Қазақстан
аймақтық жүктелген функция. бойы Республикасы
көлiктегi ларды орындау үшiн Денсаулық
санитарлық- бекiтiлген штат сақтау
эпидемиология. санының 131 бiрлiгi министрлігінің
лық сараптама бар Алматы аймақтық Алматы
орталығы көлiктегi санитарлық- аймақтық
эпидемиологиялық көліктегі
сараптама орталығын санитарлық-
ұстау. эпидемиологиялық
сараптама
орталығы
034 Ақмола Осы мекемеге Жыл Қазақстан
аймақтық темiр жүктелген функция. бойы Республикасы
жол көлiгiн. ларды орындау үшiн Денсаулық
дегі бекiтiлген штат сақтау
санитарлық- санының 121 бiрлiгi министрлігінің
эпидемиология. бар Ақмола аймақтық Ақмола
лық сараптама темiр жол көлiктегi аймақтық темір
орталығы санитарлық-эпидемио. жол көлігіндегі
логиялық сараптама санитарлық-
орталығын ұстау. эпидемиологиялық
сараптама
орталығы
035 Батыс аймақтық Осы мекемеге Жыл Қазақстан
темiр жол жүктелген бойы Республикасы
көлiгiндегi функцияларды орындау Денсаулық
санитарлық- үшiн бекiтiлген штат сақтау
эпидемиоло. санының 90 бiрлiгi министрлігінің
гиялық бар Батыс аймақтық Батыс аймақтық
сараптама темiр жол көлiгiндегі темір жол
орталығы санитарлық-эпидемио. көлігіндегі
логиялық санитарлық-
сараптама орталығын эпидемиологиялық
ұстау. сараптама
орталығы
036 Солтүстік- Осы мекемеге Жыл Қазақстан
Батыс аймақтық жүктелген бойы Республикасы
әуе көлiгiн. функцияларды орындау Денсаулық
дегi үшiн бекiтiлген штат сақтау
санитарлық- санының 11 бiрлiгi министрлігінің
эпидемиология. бар Солтүстiк-Батыс Солтүстік-Батыс
лық сараптама аймақтық көлiктегi аймақтық
орталығы санитарлық- көліктегі
эпидемиологиялық санитарлық-
сараптама орталығын эпидемиологиялық
ұстау. сараптама
орталығы
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 699733 тысячи тенге (Шестьсот девяносто девять миллионов семьсот тридцать три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 5, 9, 11, 15, 21, 24, 25, 26, 28, 29, 30 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
5. Задачи бюджетной программы: профилактика и борьба с карантинными и другими особо опасными инфекциями (чума, холера, сибирская язва, бруцеллез и др.); обеспечение санитарно-эпидемиологической экспертизы объектов внешней среды, в том числе на транспорте; обеспечение диагностики инфекционных заболеваний; обеспечение лабораторных исследований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
051 Профилак-
тика и
борьба с
опасными
инфекциями
030 Противо- Содержание противочумных В те- Противо-
чумные станций с утвержденной чение чумные
станции штатной численностью для года станции:
Атырауская,выполнения возложенных на Атырау-
Араломор- данные учреждения функций: ская,
ская, Атырауской-302 единицы, Арало-
Актюбин- Араломорской-179 единиц, морская,
ская, Актюбинской-63 единицы, Актюбин-
Уральская, Уральской-301 единиц, ская,
Талдыкор- Талдыкорганской-250 Ураль-
ганская, единиц, Мангистауской-107 ская,
Мангистау- единиц, Шымкентской-104 Талды-
ская, Шым- единицы, Кызылординской корган-
кентская, -182 единиц, Жамбылской- ская,
Кызылор- 63 единицы, Шалкарской-55 Мангис-
динская единиц. тауская,
Жамбыл- Шымкент-
ская, Шал- ская,
карская Кызылор-
динская,
Жамбыл-
ская,
Шалкар-
ская
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
031 Казахская Содержание Казахской В те- Казах-
республи- республиканской санитар- чение ская
канская но-эпидемиологической года респуб-
санитарно- станции с утвержденной ликан-
эпидемио- штатной численностью 250 ская
логическая единиц для выполнения санитар-
станция возложенных на данное но-эпи-
учреждение функций. демиоло-
гическая
станция
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
032 Юго-Вос- Содержание Юго-Восточного В те- Юго-
точный ре- регионального центра чение Восточ-
гиональный санитарно-эпидемиологи- года ный
центр са- ческой экспертизы на регио-
нитарно- воздушном транспорте с нальный
эпидемио- утвержденной штатной центр
логической численностью 26 единиц на санитар-
экспертизы выполнение возложенных но-эпи-
на воздуш- на данное учреждение демиоло-
ном транс- функций. гической
порте экспер-
тизы на
воздуш-
ном
транс-
порте
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
033 Алматин- Содержание Алматинского В те- Алматин-
ский ре- регионального центра чение ский ре-
гиональный санитарно-эпидемиологи- года гиональ-
центр са- ческой экспертизы на ный
нитарно- транспорте с утвержденной центр
эпидемио- штатной численностью 131 санитар-
логической единиц на выполнение но-эпи-
экспертизы возложенных на данное демиоло-
на транс- учреждение функций. гической
порте экспер-
тизы на
транс-
порте
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
034 Акмолин- Содержание Акмолинского В те- Акмолин-
ский реги- регионального центра чение ский ре-
ональный санитарно-эпидемиологи- года гиональ-
центр са- ческой экспертизы на ный
нитарно- железнодорожном транспор- центр
эпидемио- те с утвержденной штатной санитар-
логической численностью 121 единиц но-эпи-
экспертизы на выполнение возложенных демиоло-
на желез- на данное учреждение гической
нодорожном функций. экспер-
транспорте тизы на
железно-
дорожном
транс-
порте
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
035 Западный Содержание Западного В те- Западный
региональ- регионального центра чение регио-
ный центр санитарно-эпидемиологи- года нальный
санитарно- ческой экспертизы на центр
эпидемио- железнодорожном транспор- санитар-
логической те с утвержденной штатной но-эпи-
экспертизы численностью 90 единиц на демиоло-
на желез- выполнение возложенных на гической
нодорожном данное учреждение функций. экспер-
транспорте тизы на
железно-
дорожном
транс-
порте
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
036 Северо- Содержание Северо-Запад- В те- Северо-
Западный ного регионального центра чение Западный
региональ- санитарно-эпидемиологи- года регио-
ный центр ческой экспертизы на нальный
санитарно- воздушном транспорте с центр
эпидемио- утвержденной штатной чис- санитар-
логической ленностью 11 единиц на но-эпи-
экспертизы выполнение возложенных на демиоло-
на воздуш- данное учреждение функций. гической
ном транс- экспер-
порте тизы на
воздуш-
ном тран-
спорте
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: елдегi санитарлық-эпидемиологиялық жағдайды жақсарту; жұқпалы, оның iшiнде карантиндiк және басқа да аса қауiптi жұқпалы аурулардың алдын алу және азайту; көлiктегi қоршаған орта объектілерi сапасын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
438-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 052 "Ана мен баланы қорғау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 784135 мың теңге (жетi жүз сексен төрт миллион жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 54, 55-бабы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: ана мен баланың аурушаңдығы мен өлiм-жiтiмiн төмендету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: әйелдерге, балалар мен жасөспiрiмдерге, оның iшiнде республика аймақтарына мамандардың барып жоғары бiлiктi, консультативтiк-диагностикалық және ұйымдастыру-әдiстемелiк көмек көрсетуi; орталық жүйке жүйесi, оның iшiнде балалардың церебральды параличiмен зақымданған балаларға санаторийлық, оңалту, сауықтыру көмегiн көрсету; лейкемиямен ауыратын балаларды емдеу үшiн препараттарды орталықтандырылған сатып алу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
052 Ана мен
баланы
қорғау
030 Республика. Ана мен бала Жыл Қазақстан
лық ана мен денсаулығын сақтау бойы Республикасының
баланың республикалық Денсаулық
денсаулығын ғылыми-зерттеу сақтау
қорғау орталығында қыздарға, министрлігі
ғылыми- жасөспiрiмдерге,
зерттеу жүктiлерге,
орталығының босанатындарға,
маманданды. босанғандарға,
рылған нәрестелер мен
медициналық гинекологиялық
көмек науқастарға жоғары
көрсету бiлiктi медициналық
көмек көрсету
жөнiндегi қызметке
төлеу. Емделген
науқастардың орташа
жылдық саны 1720 адам.
031 Педиатрия Педиатрия және Жыл Қазақстан
және балалар балалар хирургиясы бойы Республикасының
хирургиясы ғылыми орталығында Денсаулық
ғылыми педиатрия және сақтау
орталығының балалар хирургиясы министрлігі
маманданды. бойынша балаларға
рылған жоғары мамандандырыл.
медициналық ған, емдеу-алдын алу
көмек көмегiн көрсету
көрсетуi жөнiндегi қызметке
төлеу. Емделген
науқастардың орташа
жылдық саны 2595 адам.
032 Балаларды "Ақсай" республикалық Жыл Қазақстан
оңалту балалар клиникалық бойы Республикасының
ауруханасында балаларға Денсаулық
жоғары бiлiктi, сақтау
консультативтiк- министрлігі
диагностикалық және
оңалту медициналық
көмек көрсету жөнiндегi
қызметке төлеу; "Алатау"
республикалық балалар
клиникалық санаторий.
iнде балаларға
санаторийлық, оңалту
және сауықтыру көмегiн
көрсету және 6 жасты
қоса алғанда, 6 жасқа
дейінгі балаларды күтуді
тікелей жүзеге асыратын
анасының (әкесінің) немесе
өзге адамның болуы.
Емделген науқастардың орташа
жылдық саны 6000 адам. <*>
033 "Балбұлақ" Осы мекемеге Жыл Қазақстан
республика. жүктелген қызметтi бойы Республикасы
лық балалар орындау үшiн бекiтiлген Денсаулық
сауықтыру штаттық саны 128 сақтау
орталығы бiрліктегі "Балбұлақ" министрлігінің
республикалық балаларды "Балбұлақ"
оңалту орталығын ұстау. республикалық
балаларды
оңалту
орталығы
034 Лейкемиямен Лейкемиядан зардап Жыл Қазақстан
ауыратын шегетiн балаларға бойы Республика.
балаларды жоғары тиiмдi емдеу сының
емдеу үшiн көрсету үшiн дәрiлiк Денсаулық
дәрi- препараттарды дер сақтау
дәрмектердi кезiнде сатып алу. министрлігі
орталықтан. Науқастардың орташа
дырылған жылдық саны 150 адам.
сатып алу
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.09. N 150аг қаулысымен .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение санитарно-эпидемиологической обстановки в стране; профилактика и снижение инфекционной заболеваемости, в том числе карантинных и других особо опасных инфекций; улучшение качества объектов внешней среды на транспорте.
Приложение 438
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 052
"Охрана материнства и детства" на 2003 год
1. Стоимость: 784135 тысяч тенге (Семьсот восемьдесят четыре миллиона сто тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 54, 55 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: снижение материнской и детской заболеваемости и смертности.
5. Задачи бюджетной программы: оказание высококвалифицированной, консультативно-диагностической и организационно-методической помощи женщинам, детям и подросткам, в том числе с выездом специалистов в регионы республики; оказание санаторной, реабилитационной, оздоровительной помощи детям с поражением центральной нервной системы, в том числе с детским церебральным параличем; централизованный закуп лекарственных препаратов для лечения детей, больных лейкемией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
052 Охрана ма-
теринства
и детства
030 Оказание Оплата услуг по оказанию В те- Минис-
специали- высококвалифицированной чение терство
зированной медицинской помощи года здраво-
медицин- девочкам, подросткам, охране-
ской помо- беременным, роженицам, ния
щи Респуб- родильницам, новорожден- Респуб-
ликанским ным и гинекологическим лики
научно- больным в Республиканс- Казах-
исследова- ком научно-исследова- стан
тельским тельском центре охраны
центром здоровья матери и
охраны ребенка. Среднегодовое
здоровья количество пролеченных
матери и больных 1720 человек.
ребенка
031 Оказание Оплата услуг по оказанию В те- Минис-
специали- детям высокоспециализи- чение терство
зированной рованной, лечебно-профи- года здраво-
медицин- лактической помощи по охране-
ской помо- педиатрии и детской ния
щи Научным хирургии в Научном центре Респуб-
центром педиатрии и детской лики
педиатрии хирургии. Среднегодовое Казах-
и детской количество пролеченных стан
хирургии больных - 2595 человек.
032 Реабили- Оплата услуг по оказанию В те- Минис-
тация высококвалифицированной, чение терство
детей консультативно-диагности- года здраво-
ческой и реабилитационной охране-
медицинской помощи детям ния
в Республиканской детской Респуб-
клинической больнице лики
"Аксай"; оказание санатор- Казах-
ной, реабилитационной и стан
оздоровительной помощи
детям и пребывание матери
(отца) или иного лица,
непосредственно осуществляю-
щего уход за ребенком до
6 лет включительно в
Республиканском детском
клиническом санатории
"Алатау".
Среднегодовое количество
пролеченных больных 6000
человек.
033 Республи- Содержание Республикан- В те- Респуб-
канский ского детского реабилита- чение ликан-
детский ционного центра "Балбу- года ский
реабилита- лак" с утвержденной детский
ционный штатной численностью в реабили-
центр 128 единиц для выполнения тацион-
"Балбулак" возложенных на данное ный
учреждение функций. центр
"Балбу-
лак"
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
034 Централи- Своевременный закуп В те- Минис-
зованный лекарственных препаратов чение терство
закуп ле- для оказания высокоэффек- года здраво-
карствен- тивного лечения детей, охране-
ных препа- больных лейкемией. Сред- ния
ратов для негодовое количество Респуб-
лечения больных 150 человек. лики
детей, Казах-
больных стан
лейкемией
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2003 г. N 150аг .

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ана мен баланың өлiм-жiтiмi, аурушаңдығы мен мүгедектiгi көрсеткiшiн төмендету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
439-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 054 "Зертхана жабдықтары мен шығыс
материалдарын орталықтандырылған сатып алу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 22021 мың теңге (жиырма екi миллион жиырма бiр мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: ауруға жоғары тиiмдi диагностика жүргiзу және медициналық көмек көрсету мақсатында бактериологиялық зерттеулер үшiн туберкулез диспансерлерiн реактивтермен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: бактериологиялық зерттеулер үшiн туберкулез диспансерлерiн реактивтермен қамтамасыз ету.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
054 Зертхана Бактериологиялық Жыл Қазақстан
жабдықтары зерттеулер мен бойы Республикасының
мен шығыс үшiн реактивтердiң Денсаулық сақтау
материалда. 12 атауын министрлігі
рын орта. уақытында сатып алу.
лықтанды.
рылған
сатып алу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бактериологиялық зерттеулер үшін туберкулез диспансерлерiн реактивтермен жарақтандыру жолымен туберкулез ауруын диагностикалаудың деңгейi мен сапасын арттыру және осы негiзде туберкулезбен аурушаңдықты, мүгедектiктi және өлiм-жітімді төмендету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
440-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 055 "СПИД iндетiне қарсы әрекет"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение показателей материнской и детской смертности, заболеваемости и инвалидности.
Приложение 439
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 054
"Централизованный закуп лабораторного оборудования
и расходных материалов" на 2003 год
1. Стоимость: 22021 тысяча тенге (Двадцать два миллиона двадцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение туберкулезных диспансеров реактивами для бактериологических исследований с целью проведения высокоэффективной диагностики заболеваний и оказания медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение реактивами для бактериологических исследований туберкулезных диспансеров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
054 Централи- Своевременный закуп 12 В те- Минис-
зованный наименований реактивов чение терство
закуп ла- для бактериологических года здраво-
бораторно- исследований охране-
го обору- ния
дования и Респуб-
расходных лики
материалов Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики заболеваний туберкулезом путем оснащения реактивами для бактериологических исследований туберкулезных диспансеров и на этой основе снижение заболеваемости, инвалидности и смертности от туберкулеза.
Приложение 440
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 055
"Противодействие эпидемии СПИДа" на 2003 год

1. Құны: 42914 мың теңге (қырық екi миллион тоғыз жүз он төрт мың) теңге.
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" 1994 жылғы 5 қазандағы Заңы ; Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 17, 19-баптары ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасындағы ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi мемлекеттiк саясаттың тұжырымдамасы туралы" 2000 жылғы 5 желтоқсандағы N 1808 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 14 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" N 1207 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 27 қаңтардағы "Халыққа тегiн медициналық көмек көрсетудің кепілдендiрiлген көлемiн бекiту туралы" N 135 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: адамның қорғаныш тапшылығы қоздырғышынан (АҚТҚ) туындайтын инфекциялардың алдын алу, таралу қарқынын төмендету, адамның ЖҚТБ науқастануын тұрақтандыру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: АҚТҚ-инфекциясы жағдайларын диагностикалау; АҚТҚ-ны жұқтырғандарды емдеу; АҚТҚ-ны жұқтырудың алдын алу; халық арасында жаппай ағарту және бiлiм беру жұмыстарын жандандыру.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
055 СПИД
iндетiне
қарсы әрекет
030 СПИД-тiң Осы мекемеге Жыл Қазақстан
алдын алу жүктелген функция. бойы Республикасы
және оған ларды орындау үшiн Денсаулық сақтау
қарсы күрес бекiтiлген штат министрлігінің
жөнiндегі санының 59 бiрлiгi СПИД-тің алдын
республи. бар СПИД-тің алдын алу және оған
калық алу және оған қарсы қарсы күрес
орталық күрес жөнiндегі жөніндегі
республикалық республикалық
орталықты ұстау. орталығы
031 ВИЧ-тi СПИД-тің алдын алу Жыл Қазақстан
жұқтыруды жөнiндегi санитар. бойы Республикасының
алдын-алу лық-ағарту Денсаулық сақтау
шаралары әдебиеттiң министрлігі
басылымына және үш
бейнетаспаларға
жұмсалатын шығыстар
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 42914 тысяч тенге (Сорок два миллиона девятьсот четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике заболевания СПИД"; статьи 17, 19 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановления Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2000 года N 1808 "О Концепции государственной политики по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан"; от 14 сентября 2001 года N 1207 "Об утверждении Программы противодействия эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: профилактика, снижение темпов распространения инфекции, вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), стабилизация заболеваемости СПИДом.
5. Задачи бюджетной программы: диагностика случаев ВИЧ-инфекции; лечение ВИЧ-инфицированных; профилактика заражения ВИЧ; развертывание массовой просветительной и образовательной работы среди населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
055 Противо-
действие
эпидемии
СПИДа
030 Республи- Содержание Республикан- В те- Респуб-
канский ского центра по профилак- чение ликан-
центр по тике и борьбе со СПИДом, года ский
профилак- с утвержденной штатной центр по
тике и численностью 59 единиц, профи-
борьбе со для выполнения возложен- лактике
СПИДом ных на данное учреждение и борьбе
функций. со
СПИДом
Минис-
терства
здраво-
охране-
ния
Респуб-
лики
Казах-
стан
031 Противо- Расходы на издание В те- Минис-
действие санитарно-просветительной чение терство
распрост- литературы и видеороликов года здраво-
ранению по профилактике СПИД охране-
эпидемии ния
СПИДа Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мiнез-құлықтары қатерлi топтардың 20%-ын алдын алу бағдарламаларымен қамту; халықтың АҚТҚ/ЖҚТБ туралы ақпараттану деңгейiн арттыру және АҚТҚ-инфекциясының таралу қарқынын төмендету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
441-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 056 "Халыққа медициналық қызмет
көрсетудi басқаруды жетiлдiру"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 71786 мың теңге (жетпiс бiр миллион жетi жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халықтың денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясы жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 04 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; "2000-2005 жылдары Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн одан әрі жетiлдiру Тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 25 мамырдағы N 790 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының дәрi-дәрмек саясаты тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 29 мамырдағы N 584 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау жүйесiн қаржыландыруды одан әрi жетiлдiру тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 шiлдедегi N 773 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: халықтың медициналық қызметтiң ауқымы мен сапасына деген сұранысын қанағаттандыруға бағытталған халыққа медициналық қызмет көрсетудi басқаруды жетiлдiру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: науқастарға диагноз қою мен емдеудің есептерiмен қоса олардың хаттамаларын әзiрлеу, диагноз қою мен емдеудiң қол әрекетiн жүргiзу үшiн диагноздық зерттеулер жүргiзу мен медициналық жабдықтардың түрлерiн жетiлдiруге қажетті уақыттың есептi нормаларын әзiрлеу, негiзгi дәрiлiк заттардың тiзiмiн құрау жүйесiн жетiлдiру, амбулаториялық науқастардың жекелеген санаттарын дәрiлiк заттармен тегiн қамтамасыз ету жүйесiн жетілдiру, дәрiлiк заттарды қолдану кезiнде қауiптi жанама салдарлардың алдын алу үшiн дәрiлiк заттардың болуы мүмкін жанама әсерлерiн зерделеу және ақпараттық ілестiру, міндеттi медициналық сақтандыруды (ММС) енгiзу жөнiндегi актуарлық есептерiн жүргiзу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: охват 20% групп рискованного поведения профилактическими программами, повышение уровня информированности населения о ВИЧ/СПИД и снижение темпов распространения ВИЧ-инфекции.
Приложение 441
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 056
"Совершенствование управления медицинским
обслуживанием населения" на 2003 год
1. Стоимость: 71786 тысяч тенге (Семьдесят один миллион семьсот восемьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2002 года N 584 "О Концепции лекарственной политики Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2002 года N 773 "О Концепции совершенствования финансирования системы здравоохранения в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование управления медицинским обслуживанием населения, направленное на удовлетворение спроса населения в объеме и качестве медицинских услуг.
5. Задачи бюджетной программы: разработка протоколов диагностики и лечения больных с экономическими расчетами их стоимости, разработка расчетных норм времени на проведение диагностических исследований и дифференциация видов медицинского оборудования для проведения диагностических и лечебных манипуляций, совершенствование системы формирования Списка основных лекарственных средств, совершенствование системы бесплатного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий амбулаторных больных, изучение и информационное сопровождение возможных побочных действий лекарственных средств для предупреждения опасных побочных эффектов при применении лекарственных средств, проведение актуарных расчетов по внедрению обязательного медицинского страхования (далее - ОМС).

6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
056 Халыққа науқастарға диагноз Жыл Қазақстан
медициналық қою мен емдеудiң бойы Республикасының
қызмет есептерiмен қоса Денсаулық
көрсетудi медициналық көмек сақтау
басқаруды көрсетудiң деңгей. министрлігі
жетiлдiру лерi бөлiгiнде
олардың хаттамаларын
әзiрлеу бойынша;
диагноз қою мен
емдеудiң қол
әрекетiн жүргiзу
үшін диагноздық
зерттеулер жүргiзу
мeн медициналық
жабдықтардың
түрлерiн жетiлдiруге
қажеттi уақыттың
есептi нормаларын
әзiрлеу бойынша;
негiзгi дәрiлiк
заттардың тiзiмiн
құрау жүйесiн
жетiлдiру мен
амбулаториялық
науқастардың
жекелеген санаттарын
дәрiлiк заттармен
тегiн қамтамасыз
ету жүйесiн
жетiлдiру бойынша;
жанама салдарлардың
алдын алу үшін
дәрiлік заттарды
қолдану кезiнде
қауiптi дәрiлiк
заттарда болуы
мүмкін жанама
әсерлерiн зерделеу
және ақпараттық
ілестiру бойынша;
ММС енгiзу жөнiндегi
актуарлық есептерiн
жүргiзу бойынша ақы
төлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: денсаулық сақтаудың нормативтiк базасын, халыққа медициналық қызмет көрсетудi жетiлдiрудi және денсаулық сақтау саласының қаржыландырылуын жақсарту; науқастарды емдеу үшiн қауiпсiз және тиiмдi дәрiлiк препараттардың тиiмдi пайдаланылуын қамтамасыз ету және халықты дәрi-дәрмекпен қамтамасыз етудiң баршаға жеткіліктілігін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
442-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылдарға арналған
057 "Ғылыми кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 35445 мың теңге (отыз бес миллион төрт жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк бiлiм гранты туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781 қаулысы ; "Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендияларды тағайындау және төлеудің тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
056 Совершен- Оплата услуг по разработ- В те- Минис-
ствование ке протоколов диагностики чение терство
управления и лечения больных в года здраво-
медицин- разрезе уровней оказания охране-
ским об- медицинской помощи с ния
служива- экономическими расчетами Респуб-
нием на- их стоимости; лики
селения по разработке расчетных Казах-
норм времени и диффе- стан
ренциации видов медицин-
ского оборудования на
проведение диагности-
ческих исследований и
лечебных манипуляций,
обозначенных в разраба-
тываемых протоколах
диагностики и лечения
больных;
по совершенствованию
системы формирования
Списка основных лекарст-
венных средств и системы
бесплатного обеспечения
лекарственными средствами
для амбулаторного лечения
отдельных категорий
граждан;
по сбору информации,
изучению и информацион-
ному сопровождению
побочных эффектов
лекарственных средств,
изданию лекарственного
справочника по побочным
действиям лекарственных
средств; по осуществлению
актуарных расчетов по
внедрению ОМС.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение нормативной базы здравоохранения, совершенствования системы медицинского обслуживания населения и системы финансирования отрасли здравоохранения; обеспечение рационального применения для лечения больных безопасных и эффективных лекарственных препаратов и повышение доступности лекарственного обеспечения населения.
Приложение 442
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 057
"Стипендиальное обеспечение научных кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 35445 тысяч тенге (Тридцать пять миллионов четыреста сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте", постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: кандидаттық, докторлық диссертацияларды даярлау және клиникалық ординатураларда оқыту кезеңiнде мемлекеттiк бiлiм тапсырысы бойынша оқитын ғылыми кадрларды әлеуметтiк қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының міндеттерi: мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқитын ғылыми кадрлардың тамақтану, тұру және оқу-әдiстемелiк әдебиеттi сатып алу шығыстарын қамтамасыз ету.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
057 Ғылыми Жекелеген санаттағы Жыл Қазақстан
кадрларды оқушыларға бойы Республикасының
стипендиямен мемлекеттiк Денсаулық сақтау
қамтамасыз стипендияларды министрлігі
ету тағайындау мен төлеу
тәртiбi туралы
нұсқаулыққа сәйкес
аспирантурада,
докторантурада және
клиникалық
ординатурада оқитын
292 бiлiм алушыға
мемлекеттiк
стипендия төлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: аспиранттарды, докторанттарды, клиникалық ординаторларды стипендиямен қамтамасыз етуге бағытталған қаражатты уақытында және мақсатты пайдалану.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
443-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 058 "Ғылыми кадрларды даярлау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 17703 мың теңге (он жетi миллион жетi жүз үш мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi "Ғылым туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы "2000-2005 жылдарда Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды одан әрi дамыту Тұжырымдамасы туралы" N 790 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 8 маусымдағы "2002/2003 оқу жылында ел iшiнде жоғары кәсiби және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби бiлiмi бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк бiлiм тапсырысын бекiту туралы" N 614 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальное обеспечение научных кадров, обучающихся по государственным образовательным заказам, на период подготовки кандидатских, докторских диссертаций и обучения в клинической ординатуре.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение расходов на питание, проживание и приобретение учебно-методической литературы научным кадрам, обучающимся по государственным заказам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
057 Стипенди- Выплата государственных В те- Минис-
альное стипендий 292 обучающимся чение терство
обеспече- в аспирантуре, докторан- года здраво-
ние науч- туре и клинической охране-
ных кадров ординатуре в соответствии ния
с Инструкцией о порядке Респуб-
назначения и выплаты лики
стипендии отдельным Казах-
категориям обучающихся. стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное и целевое использование средств, направленных на стипендиальное обеспечение докторантов, аспирантов и клинических ординаторов.
Приложение 443
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 058
"Подготовка научных кадров" на 2003 год
1. Стоимость: 17703 тысячи тенге (Семнадцать миллионов семьсот три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года N 225-II "О науке"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года N 362-II "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби білімдi бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: бiлiктiлiгi жоғары кадрларға қойылатын қазiргi заманғы талаптарды ескере отырып, біліктілiгi жоғары ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
058 Ғылыми Жоғары оқу орындары Жыл Қазақстан
кадрларды мен ғылыми ұйымдарда бойы Республикасының
даярлау докторлық әрi Денсаулық
кандидаттық сақтау
диссертациялар министрлігі
түрiндегі көкейкестi
тақырыптар бойынша
өзiндiк зерттеулер
әзiрлеу.
Аспиранттар мен
клиникалық
ординаторлардың
орташа жылдық саны -
245.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: еңбек нарығындағы бәсекеге жарамды жоғары оқу орнын бiтiргеннен кейiнгi кәсiби бiлiмдi мамандар - докторлар мен ғылым кандидаттарын, клиникалық ординаторларды уақытылы және тиiмдi даярлау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
444-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 059 "Қазақ онкология және радиология
ғылыми-зерттеу институты үшiн медициналық жабдықтар
сатып алу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 400000 мың теңге (төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с послевузовским профессиональным образованием.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка научных и научно-педагогических кадров высшей квалификации с учетом современных требований к кадрам высшей квалификации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
058 Подготовка Разработка собственных В те- Минис-
научных научных исследований по чение терство
кадров актуальной тематике в года здраво-
виде кандидатских охране-
диссертаций в высших ния
учебных заведениях и Респуб-
научных организациях. лики
Среднегодовое количество Казах-
аспирантов и клинических стан
ординаторов - 245.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с послевузовским профессиональным образованием - кандидатов наук, клинических ординаторов, конкурентоспособных на рынке труда.
Приложение 444
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 059
"Закуп медицинского оборудования для Казахского
научно-исследовательского института онкологии
и радиологии" на 2003 год
1. Стоимость: 400000 тысяч тенге (Четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: ауруды жоғары тиiмдi диагностикалау, алдын алу, емдеу жүргiзу үшiн онкология және радиология ғылыми-зерттеу институтын осы заманғы қажеттi медициналық жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: онкология және радиология институтын медициналық жабдықтармен жарақтандыру.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
059 Қазақ Онкология және Жыл Қазақстан
онкология радиология ғылыми- бойы Республикасының
және зерттеу институты Денсаулық сақтау
радиология үшiн медициналық министрлігі
ғылыми- жабдықтардың
зерттеу 13 бiрлiгiн, оның
институты iшiнде: магниттiк-
үшін резонанстық томограф
медициналық - 1 бiрл.,
жабдықтар универсалды
сатып алу рентгендiк жүйе - 1
бiрл., флюроограф -
1, бейне жүйелi
бинокулярлы микроскоп
- 2 бiрл., түрлi-түстi
доплерлiк тиiмдiлiгi
бар санды
ультрадыбысты аппарат
- 1 бiрл., 8 пациентке
арналған орталық
станция - 1 бiрл.
зертханалық жабдықтар
жиынтығы - 1 бірлік,
микроскоптар жиынтығы -
1 бірлік, эндоскопиялық
базалық жинақ - 1 бірлік,
спектаральдық доплері
бар ультрадыбысты стацио-
нарлық сканер - 1 бірлік,
электр жетекті операция-
лық стол - 1 бірлік,
медициналық әмбебап
камера - 1 бірлік сатып
алу. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.09. N 150аг қаулысымен .
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қамтамасыздығын 90%-ға дейiн арттыруға мүмкiндiк беретiн онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты ұйымдарының әлемдiк стандарттар деңгейiн осы заманғы медициналық жабдықтармен жарықтандыру жолымен ауруларды диагностикалау мен емдеу деңгейi мен сапасын арттыру және осы негiзде онкологиялық аурулардан аурушаңдықты, мүгедектіктi және өлім-жітімдi төмендету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
445-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 060 "Онкологиялық ауруларды емдеу
үшiн химиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение научно-исследовательского института онкологии и радиологии необходимым современным медицинским оборудованием для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики, лечения заболеваний.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение медицинским оборудованием научно-исследовательского института онкологии и радиологии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
059 Закуп ме- Закуп 13 единиц медицин- В те- Минис-
дицинского ского оборудования для чение терство
оборудова- Научно-исследовательского года здраво-
ния для института онкологии и охране-
Казахского радиологии, в том числе: ния
научно- магнитно-резонансный Респуб-
исследова- томограф - 1 единица, лики
тельского универсальная рентгенов- Казах-
института ская система - 1 единица, стан
онкологии флюорограф - 1 единица,
и радиоло- бинокулярный микроскоп с
гии видеосистемой - 2 единицы,
цифровой ультразвуковой
аппарат с цветным допле-
ровским эффектом - 1
единица, центральная
станция наблюдения на 8
пациентов - 1 единица,
комплект лабораторного
оборудования - 1 единица,
комплект микроскопов - 1
единица, базовый набор
эндоскопический - 1 единица,
ультразвуковой стационарный
сканер со спектральным
доплером - 1 единица,
операционный стол
электроприводной - 1 единица,
медицинская камера
универсальная - 1 единица.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2003 г. N 150аг .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения современным медицинским оборудованием уровня мировых стандартов организаций научно-исследовательского института онкологии и радиологии, что позволит повысить обеспеченность до 90%, и на этой основе снизить заболеваемость, инвалидность и смертность от онкологических заболеваний.
Приложение 445
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 060
"Централизованный закуп химиопрепаратов
для лечения онкологических больных"
на 2003 год

1. Құны: 800000 мың теңге (сегiз жүз миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 16-бабы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Қазақстан Республикасында онкологиялық жағдайды жақсарту және тұрақтандыру мақсатында онкологиялық науқастарды химиялық препараттармен орталықтандырылған қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: онкологиялық науқастарды емдеу үшiн химиялық препараттарды сатып алу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
060 Онкологиялық Онкологиялық Жыл Қазақстан
ауруларды ауруларды емдеу бойы Республикасының
емдеу үшін үшін химиялық Денсаулық сақтау
химиялық препараттарды министрлігі
препараттарды уақытында сатып
орталықтан. алу. Химиялық
дырылған препараттармен
сатып алу емдеуді қажет
ететін науқастар.
дың орташа
жылдық саны -
5500 адам.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетін нәтижелер: Осы заманғы жоғарғы тиімді химиялық препараттардың үлгісін қолдану нәтижесінде науқастардың жылдық өмір сүруі: қатерлі асқазан-ішек жолы ісігі барлардікі 8-10%-ке, сүт бездері қатерлі ісігі барлардікі 10-12%-ке, әйелдердің жыныс жолдары қатерлі ісігі барлардікі 10-15%-ке, несеп- жыныс аумағындағы қатерлі ісігі барлардікі 8-10%-ке, жұмсақ тіндер мен тірек-қозғалыс аппараты қатерлі ісігі барлардікі 5-7%-ке, бас және мойын қатерлі ісігі барлардікі 8-10%-ке артуы; өмір сүру ұзақтығының өсуі және сапасының жақсаруы, онкологиялық аурудың өсу көрсеткішінің, мүгедектік дәрежесінің және өлім-жітімнің төмендеуі күтіледі.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
446-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 061 "Республикалық денсаулық сақтау
ұйымдарының қымбат бағалы медициналық жабдықтарына
шығыс материалдарын, құрауыш бұйымдарын сатып алу және
сервистiк қызмет көрсету" республикалық бюджет
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 800000 тысяч тенге (Восемьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 16 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: централизованное обеспечение химиопрепаратами онкологических больных, в целях улучшения и стабилизации онкологической ситуации в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: закуп химиопрепаратов для лечения онкологических больных.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
060 Централи- Своевременный закуп хи- В те- Минис-
зованный миопрепаратов для лечения чение терство
закуп онкологических больных. года здраво-
химиопре- Среднегодовое количество охране-
паратов больных, нуждающихся в ния
для лече- лечении химиопрепаратами - Респуб-
ния онко- 5500 человек. лики
логических Казах-
больных стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: в результате применения современных схем высокоэффективных химиопрепаратов ожидается повышение годичной выживаемости больных: со злокачественными новообразованиями желудочно-кишечного тракта на 8-10%, со злокачественными новообразованиями молочной железы на 10-12%, со злокачественными новообразованиями женской половой сферы 10-15%, со злокачественными новообразованиями мочеполовой сферы - на 8-10%, со злокачественными новообразованиями мягких тканей и опорно-двигательного аппарата на 5-7%, со злокачественными новообразованиями головы и шеи на 8-10%; увеличение продолжительности и улучшение качества жизни, снижение показателей роста онкопатологий, степени инвалидизации и смертности.
Приложение 446
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 061
"Приобретение расходных материалов, комплектующих
изделий и сервисное обслуживание дорогостоящего
медицинского оборудования республиканских
организаций здравоохранения" на 2003 год

1. Құны: 123 089 мың теңге (жүз жиырма үш миллион сексен тоғыз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Халықтың денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: сырқаттарға тиiмдiлiгi жоғары диагноз қою, алдын алу, емдеу және кiдiрiссiз медициналық көмек көрсету үшiн республикалық денсаулық сақтау ұйымдарындағы медициналық жабдықтарға сервистік қызмет көрсетудi ретке келтiру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: медициналық жабдықтарға сервистiк қызмет көрсету жөнiндегi қызметтер, шығыс материалдарын және жинақтаушы бұйымдар алу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру шаралары!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы ! !зімі !
!ның !ма. ! ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
061 Республикалық 16 Республикалық Жыл Қазақстан
денсаулық денсаулық сақтау бойы Республикасының
сақтау ұйым. ұйымдары үшiн Денсаулық сақтау
дарының медициналық министрлігі
қымбат бағалы жабдықтарға
медициналық сервистiк қызмет
жабдықтарына көрсету жөнiндегi
шығыс мате. қызметтер, шығыс
риалдарын, материалдарын
құрауыш және құрауыш
бұйымдарын бұйымдар алу.
сатып алу
және сервистiк
қызмет көрсету
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасының орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық жабдықтарға сервистік қызмет көрсету арқылы олардың пайдаланылу мерзiмiн ұзарту, ол жаңа жабдықтар алуға республикалық бюджеттiң шығындарын азайтуға мүмкіндік бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
447-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 065 "Республика деңгейде халыққа
мамандандырылған медициналық көмек көрсету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 123 089 тысяч тенге (Сто двадцать три миллиона восемьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: налаживание сервисного обслуживания дорогостоящего медицинского оборудования в республиканских организациях здравоохранения для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики, лечения заболеваний и оказания неотложной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение услуг по сервисному обслуживанию дорогостоящего медицинского оборудования, расходных материалов и комплектующих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
061 Приобрете- Приобретение услуг по В те- Минис-
ние рас- сервисному обслуживанию чение терство
ходных дорогостоящего медицин- года здраво-
материа- ского оборудования, охране-
лов, ком- расходных материалов и ния
плектую- комплектующих для 16 Респуб-
щих изде- республиканских органи- лики
лий и заций здравоохранения. Казах-
сервисное стан
обслужи-
вание до-
рогостоя-
щего ме-
дицинского
оборудова-
ния рес-
публикан-
ских орга-
низаций
здравоох-
ранения
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение срока эксплуатации дорогостоящего медицинского оборудования путем проведения его сервисного обслуживания в республиканских организациях здравоохранения, что позволит снизить затраты бюджета на приобретение нового оборудования.
Приложение 447
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 065
"Специализированная медицинская помощь населению
на республиканском уровне" на 2003 год

1. Құны: 1505029 мың теңге (бiр миллиард бес жүз бес миллион жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 41, 42, 44-баптары ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Тегiн медициналық көмектің кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: күрделi патологиясы бар науқастарға жоғары бiлiктi және мамандандырылған стационарлық, консультативтiк, емдеу-диагностикалық, оңалту және алдын алу көмегін көрсету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: күрделi патологиясы бар науқастарға консультация өткiзу, ауруханаға жатқызу және жоғары бiлiктi және мамандандырылған медициналық көмек көрсету.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
065 Республика
деңгейде
халыққа
маманданды.
рылған
медициналық
көмек
031 Республика Халыққа жоғары Жыл Қазақстан
деңгейде білікті және бойы Республикасының
халыққа жоғары мамандан. Денсаулық сақтау
мамандан. дырылған медицина. министрлігі
дырылған лық көмек көрсету
медициналық жөніндегі қызметке
көмек ақы төлеу. Емделген
көрсету науқастардың орташа
жылдық саны 28018
адам.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халық денсаулығы көрсеткiшiн жақсарту; халыққа сапалы, уақытылы және тиiмді жоғары біліктi және мамандандырылған медициналық көмек көрсету жолымен аурудың созылмалығын азайту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
448-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған
079 "Лицензиарлардың функцияларын орындау"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1505029 тысяч тенге (Один миллиард пятьсот пять миллионов двадцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 41, 42, 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оказание высококвалифицированной и специализированной стационарной, консультативной, лечебно-диагностической, реабилитационной и профилактической помощи больным со сложной патологией.
5. Задачи бюджетной программы: проведение консультаций, госпитализации и высококвалифицированной и специализированной медицинской помощи больным со сложной патологией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
065 Специали-
зированная
медицин-
ская
помощь
населению
на респуб-
ликанском
уровне
031 Оказание Оплата услуг по оказанию В те- Минис-
специали- высококвалифицированной и чение терство
зированной высокоспециализированной года здраво-
медицин- медицинской помощи насе- охране-
ской лению. Среднегодовое ния
помощи количество пролеченных Респуб-
населению больных - 28018 человек. лики
на респуб- Казах-
ликанском стан
уровне
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение показателей здоровья населения; уменьшение хронизации заболеваний путем оказания качественной, своевременной и эффективной высококвалифицированной и специализированной медицинской помощи населению.
Приложение 448
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 448 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 079
"Выполнение функций лицензиаров" на 2003 год

1. Құны: 8050 мың теңге (сегiз миллион елу мың теңге). <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi "Лицензиялау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңының 12-бабы ; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi "Есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет шаралары туралы" Заңының 7-бабы ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2201 қаулысын iске асыру туралы" 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің "Медициналық және дәрiгерлiк қызметтi лицензиялау ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 7 маусымдағы N 767 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Емдiк препараттарды дайындау мен сатуға байланысты қызметтi лицензиялау ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 28 қазандағы N 1624 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 10 қарашадағы N 1693 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: көп салалы денсаулық сақтау жүйесiн қалыптастыру, мемлекеттiк медицинаны монополиясыздандыру.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: медициналық, дәрiгерлiк, фармацевтикалық, санитарлық-гигиеналық, эпидемияға қарсы қызметтi, дезинфекциялау қызметтерiн көрсетудi, есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметтi лицензиялауды жүргiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
079 Лицензиар. Медициналық, Жыл Қазақстан
лардың фармацевтикалық, бойы Республикасының
функцияла. санитарлық-гигиена. Денсаулық сақтау
рын орындау лық қызметпен министрлігі
айналысатын
денсаулық сақтау
объектiлерiн лицен.
зиялауды (4000
лицензияға дейiн)
жүргiзу. Қазақстан
Республикасының
өңiрлерiне 10 адам.
ға дейiн бригадамен
шыға отырып, Денсау.
лық сақтау министр.
лiгi орталық аппара.
тының сарапшы маман.
дарын тартумен лицен.
зиаттардың қызметiн
лицензиялаудан кейiнгi
бақылауды жүргізу.
Мемлекеттiк лицензия.
ларды Қазақстан Рес.
публикасының өңiрлерi.
не арнайы байланыспен
(айына 3 рет) жiберу.
Сотта Қазақстан Респуб.
ликасы Денсаулық сақтау
министрлiгiнiң мүддесiн
бiлдiру үшiн шарттық
негiзде заңгерлердi
тарту. Бланк өнiмдерiн
дайындау бойынша қыз.
метке төлеу.<*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.03.21. N 150b қаулысымен.

1. Стоимость: 8050 тысяч тенге (восемь миллионов пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статья 12 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 7 Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2001 года N 767 "Об утверждении Правил лицензирования медицинской и врачебной деятельности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2000 года N 1624 "Об утверждении правил лицензирования деятельности, связанной с изготовлением и реализацией лечебных препаратов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693 "Об утверждении правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование многоукладной системы здравоохранения, развитие конкурентной среды, демонополизация государственной медицины.
5. Задачи бюджетной программы: проведение лицензирования медицинской, врачебной, фармацевтической, санитарно-гигиенической, противоэпидемической деятельности, услуг дезинфекции, деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
079 Выполнение Проведение лицензирования В те- Минис-
функций объектов здравоохранения чение терство
лицензиа- занимающихся медицинской, года здраво-
ров фармацевтической, охране-
санитарно-гигиенической ния
деятельностью (до 4000 Респуб-
лицензий). Проведение лики
постлицензионного контроля Казах-
за деятельностью лицензиатов стан
с привлечением экспертов-
специалистов центрального
аппарата Министерства
здравоохранения с выездом
бригады до 10 человек в
регионы Республики Казахстан.
Направление Государственных
лицензий в регионы Республики
Казахстан специальной связью
(3 раза в месяц). Привлечение
юристов на договорной основе
для представления интересов
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан в суде.
Оплата услуг по изготовлению
бланочной продукции.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 марта 2003 г. N 150b .

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: денсаулық сақтаудың мемлекеттiк емес секторының үлесiн арттыру, көп салалы медицинаны қалыптастыру, фармацевтикалық өндiрiстi дамыту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
449-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 091 "Елдің жоғары оқу орындарында
кадрлар даярлауға мемлекеттiк бiлiмдiк кредит бepу"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 98384 мың теңге (тоқсан сегiз миллион үш жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 шiлдедегi "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында кадрларды даярлауға мемлекеттiк бiлiм несиесiн беру туралы" N 1018 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 2 маусымдағы "1999/2000 оқу жылында жоғары бiлiмдi мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" N 698 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 16 мамырдағы "Ел iшiнде 2000/2001 оқу жылында жоғары кәсiби және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмдi мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" N 731 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 8 маусымдағы "2002/2003 оқу жылында жоғары кәсiби және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмдi мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" N 614 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнің 2001 жылғы 29 қаңтардағы "Мемлекеттiк студенттiк несие беру тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" N 42 бұйрығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық бiлiмдi бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: мемлекеттiк бiлiм несиесiн беру шеңберiнде жоғары медициналық бiлiмдi мамандарды сапалы даярлауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының стипендия алмайтын азаматтарына тамақтануға жұмсалатын шығыстарын iшiнара өтеуге және оқыту кезiнде оқу-әдiстемелiк әдебиеттi сатып алу үшiн мақсатты процентсiз несиенi ұсыну.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: формирование многоукладной медицины, развитие фармацевтического производства.
Приложение 449
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 091
"Государственное образовательное кредитование
подготовки кадров в высших учебных заведениях
страны" на 2003 год
1. Стоимость: 98384 тысячи тенге (Девяносто восемь миллионов триста восемьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года N 1018 "О государственном образовательном кредитовании подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 1999 года N 698 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на 1999/2000 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 731 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки кадров с высшим медицинским образованием в рамках государственного образовательного кредитования; предоставление целевого беспроцентного кредита гражданам Республики Казахстан, не получающим стипендию, на частичное погашение расходов на питание и приобретение учебно-методической литературы в период обучения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
091 Елдің жоғары
оқу орында.
рында
кадрларды
даярлауға
мемлекеттiк
бiлiм
несиесiн
беру
034 Жаңа қабылдау Жыл сайын Қазақстан Жыл Қазақстан
шеңберiнде Республикасы бойы Республикасының
мемлекеттiк Үкiметiнiң қаулы. Денсаулық
бiлiмдiк сымен бекiтiлетiн сақтау
кредиттер жоғары кәсiби және министрлігі
бойынша жоғары оқу орнын
кадрлар бiтiргеннен кейiнгi
даярлау кәсiби бiлiмдi
мамандарға арналған
мемлекеттiк бiлiм
беру тапсырысына
сәйкес студенттердi
қабылдау. Оқу,
әдiстемелiк жұмысты
қамтитын бiлiм беру
қызметiн жүзеге
асыру; бiлiм беру
жүйесін материалдық-
техникалық қамтамасыз
етудi жақсарту; 82
студенттен тұратын
орташа жылдық
контингентті оқыту.
035 Жаңа қабылдау Мемлекеттiк студенттiк Жыл Қазақстан
шеңберiнде несие беру және төлеу бойы Республикасының
мемлекеттiк тәртiбiне сәйкес Денсаулық
студенттiк қайтарып алу негізiнде сақтау
кредиттер несие қаражатын бөлу; министрлігі
беру 86 студенттен тұратын
орташа жылдық
контингент.
090 Мемлекеттiк Мемлекеттiк бiлiм Жыл Қазақстан
бiлімдiк стандарттарына сәйкес бойы Республикасының
кредиттер оқу процесiн жүргiзу; Денсаулық
бойынша оқу, әдiстемелiк сақтау
кадрлар жұмысты қамтитын бiлiм министрлігі
даярлау беру қызметiн жүзеге
асыру; бiлiм беру
жүйесiн материалдық-
техникалық қамтамасыз
етудi жақсарту; 817
студенттен тұратын
орташа жылдық
контингенттi оқыту.
098 Мемлекеттiк Мемлекеттік студенттiк Жыл Қазақстан
студенттiк несие беру және төлеу бойы Республикасының
кредиттер тәртiбiне сәйкес Денсаулық
беру қайтарып алу негізінде сақтау
несие қаражатын бөлу; министрлігі
98 студенттен тұратын
орташа жылдық
контингент.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттiк жалпыға мiндеттi стандарттың талаптарына сәйкес бiлiм несиесiн беру бойынша жоғары кәсiби бiлiмдi мамандарды уақытылы және тиiмдi даярлау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
450-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 102 "Жоғары оқу орындарының
студенттерiн стипендиямен қамтамасыз ету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
091 Государ-
ственное
образова-
тельное
кредитова-
ние подго-
товки
кадров в
высших
учебных
заведе-
ниях
страны
034 Подготовка Прием студентов в соот- В те- Минис-
кадров по ветствии с государствен- чение терство
государст- ным образовательным года здраво-
венным заказом на подготовку охране-
образова- специалистов с высшим ния
тельным профессиональным и Респуб-
кредитам в послевузовским професси- лики
рамках ональным образованием, Казах-
нового утверждаемым ежегодно стан
приема постановлением Прави-
тельства Республики
Казахстан. Осуществление
образовательной деятель-
ности, включающей
учебную, методическую
работу; создание условий
для организации учебного
процесса, совершенство-
вание образовательных
программ; обучение
среднегодового континген-
та в количестве 82
студентов.
035 Предостав- Выделение кредитных В те- Минис-
ление го- средств на возвратной чение терство
сударст- основе в соответствии с года здраво-
венных порядком предоставления и охране-
студенчес- выплаты государственных ния
ких кре- студенческих кредитов. Респуб-
дитов в Среднегодовой контингент лики
рамках -86. Казах-
нового стан
приема
090 Подготовка Проведение учебного В те- Минис-
кадров по процесса в соответствии чение терство
государ- с требованиями государ- года здраво-
ственным ственных стандартов охране-
образова- образования; осуществле- ния
тельным ние образовательной Респуб-
кредитам деятельности, включающей лики
учебную, методическую Казах-
работу; создание условий стан
для организаций учебного
процесса, совершенство-
вание образовательных
программ; обучение
среднегодового континген-
та в количестве 817
студентов.
098 Предостав- Выделение кредитных В те- Минис-
ление средств на возвратной чение терство
государ- основе в соответствии с года здраво-
ственных порядком предоставления и охране-
студенчес- выплаты государственных ния
ких студенческих кредитов. Респуб-
кредитов Среднегодовой контингент лики
- 98. Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием по образовательному кредитованию в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта.
Приложение 450
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 102
"Стипендиальное обеспечение студентов высших
учебных заведений" на 2003 год

1. Құны: 64326 мың теңге (алпыс төрт миллион үш жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Бiлім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендияларды тағайындау және төлеудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: жоғары оқу орындарында мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқитын студенттердi әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: 1999 жылға дейiн медициналық жоғары оқу орындарына түскен студенттердiң оқу процесiн қамтамасыз ету үшiн тамағының, тұру және оқу-әдiстемелiк әдебиеттердi сатып алу шығыстарын iшінара өтеу.
6. Бюджеттік бағдарламаның іс-шараларын iске асырудың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
102 Жоғары оқу
орындарының
студенттерiн
стипендиялық
қамтамасыз
ету
092 Ел iшiндегі Мемлекеттiк бiлiм Жыл Қазақстан
жоғары оқу беру ұйымдарында бойы Республикасының
орындарының оқушылардың Денсаулық сақтау
студенттерiн жекелеген санат. министрлігі
стипендиялық тарына мемлекеттiк
қамтамасыз стипендия тағайындау
ету және төлеу тәртiбi
туралы нұсқаулық.
тарға сәйкес
мемлекеттiк стипендия
төлеу.
Стипендияттардың
жылдық орташа саны
2426.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындауда күтiлетiн нәтижелер: 1999 жылға дейiн мемлекеттік тапсырыс бойынша медициналық жоғары оқу орындарына түскен және оқитын студенттердi стипендиялық қамтамасыз етуге бағытталған қаражаттарды уақытында, мақсатты және тиiмдi пайдалану.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
451-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 103 "Мемлекеттiк бiлiм гранттары
бойынша оқитын студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 64326 тысяч тенге (Шестьдесят четыре миллиона триста двадцать шесть тысяч тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка студентов, обучающихся по государственному заказу в высших учебных заведениях.
5. Задачи бюджетной программы: частичное погашение расходов на питание, проживание и приобретение учебно-методической литературы для обеспечения учебного процесса студентов, поступивших в медицинские вузы до 1999 года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
102 Стипенди-
альное
обеспече-
ние сту-
дентов
высших
учебных
заведений
092 Стипенди- Выплата государственных В те- Минис-
альное стипендий согласно Инст- чение терство
обеспече- рукции о порядке назна- года здраво-
ние сту- чения и выплаты стипендии охране-
дентов, отдельным категориям ния
обучающих- обучающихся в государст- Респуб-
ся в выс- венных организациях лики
ших учеб- образования. Среднегодовое Казах-
ных заве- количество стипендиатов - стан
дениях 2426.
внутри
страны
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное, целевое и эффективное использование средств, направленных на стипендиальное обеспечение студентов, поступивших до 1999 года и обучающихся по государственному заказу.
Приложение 451
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы 103
"Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся
по государственным образовательным грантам"
на 2003 год

1. Құны: 90485 мың теңге (тоқсан миллион төрт жүз сексен бес мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Білiм туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 қарашадағы "Мемлекеттiк бiлiм гранты туралы" N 1781 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы "Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендияларды тағайындау мен төлеудің тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" N 1903 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 2 маусымдағы "1999/2000 оқу жылында жоғары бiлiмдi мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк тапсырысты бекiту туралы" N 698 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2002 жылғы 8 маусымдағы "Ел iшiнде 2002/2003 оқу жылында жоғары кәсiби және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмдi мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік тапсырысты бекiту туралы" N 614 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: мемлекеттік бiлiм гранты бойынша оқитын студенттерді әлеуметтік қолдау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: студенттердiң тамақтануына, тұруына және оқу процесiн қамтамасыз ету үшiн оқу-әдiстемелік әдебиет сатып алуына жұмсалған шығыстарын iшiнара өтеу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
103 Мемлекеттiк
бiлiм
гранттары
бойынша
оқитын
студенттерді
стипендиямен
қамтамасыз
ету
035 Жаңа қабылдау Мемлекеттiк бiлiм Жыл Қазақстан
шеңберiнде беру ұйымдарында бойы Республикасының
мемлекеттiк оқитындардың Денсаулық сақтау
бiлiм гранты жекелеген санат. министрлігі
бойынша тарына мемлекеттiк
оқитын стипендияларды
студенттердi тағайындау мен
стипендиямен төлеудiң тәртiбi
қамтамасыз туралы нұсқаулыққа
ету сәйкес студенттерге
мемлекеттiк
стипендия төлеу.
Қабылдаудың жаңа
түрi шеңберiндегi
стипендиаттардың
орташа жылдық
контингентi 433
092 Елдiң Мемлекеттiк бiлiм Жыл Қазақстан
iшiндегi беру ұйымдарында бойы Республикасының
жоғары оқу оқитындардың Денсаулық
орындарында жекелеген санат. сақтау
оқитын тарына мемлекеттiк министрлігі
студенттерді стипендияларды
стипендиямен тағайындау мен
қамтамасыз төлеудің тәртiбi
ету туралы нұсқаулыққа
сәйкес студенттерге
мемлекеттiк
стипендия төлеу.
Стипендиаттардың
орташа жылдық
контингентi - 3307.
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 90485 тысяч тенге (Девяносто миллионов четыреста восемьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 1999 года N 698 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на 1999/2000 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614 "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка студентов, обучающихся по государственным образовательным грантам.
5. Задачи бюджетной программы: частичное погашение расходов на питание, проживание студентов и приобретение учебно-методической литературы для обеспечения учебного процесса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
103 Стипенди-
альное
обеспече-
ние сту-
дентов,
обучаю-
щихся по
государ-
ственным
образо-
вательным
грантам
035 Стипенди- Выплата государственных В те- Минис-
альное стипендий студентам в чение терство
обеспече- соответствии с Инструк- года здраво-
ние сту- цией о порядке назначе- охране-
дентов, ния и выплаты стипендии ния
обучающих- отдельным категориям Респуб-
ся по обучающихся в государст- лики
государ- венных организациях Казах-
ственным образования. Среднегодовой стан
образова- контингент стипендиатов в
тельным рамках нового приема - 433.
грантам в
рамках
нового
приема
092 Стипенди- Выплата государственных В те- Минис-
альное стипендий студентам в чение терство
обеспече- соответствии с Инструк- года здраво-
ние сту- цией о порядке назначе- охране-
дентов, ния и выплаты стипендии ния
обучающих- отдельным категориям Респуб-
ся в выс- обучающихся в государст- лики
ших учеб- венных организациях Казах-
ных заве- образования. Среднегодо- стан
дениях вой контингент стипен-
внутри диатов - 3307.
страны
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетiн нәтижелер: Мемлекеттiк грант бойынша оқитын студенттердi стипендиямен қамтамасыз етуге бағытталған стипендиялық қаражатты уақытылы, мақсатты әрi тиiмдi пайдалану.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
452-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 104 "Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне
қарсы күрес мемлекеттiк бағдарламасы"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7730 мың теңге (жетi миллион жетi жүз отыз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негізi:
"Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 16, 21-баптары ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "2001-2005 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесіне қарсы күрес стратегиясы туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздері: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаттары: наркологиялық бұзылулары бар халықтың аурушаңдығын төмендету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: нашақорлықтың алдын алу және емдеу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
104 Нашақорлық Есiрткiнiң алдын Жыл Қазақстан
пен есiрткi алу мәселелерi бойы Республикасының
бизнесiне жөнiндегi есiрткiге Денсаулық сақтау
қарсы күрес қарсы оқу-танымдық министрлігі
мемлекеттiк әдебиеттердi,
бағдарламасы әдiстемелік ұсыным.
дарды, буклеттерді,
плакаттарды,
брошюраларды әзiрлеу
мен шығаруға, 4
бейнероликтi әзiрлеу
мен шығаруға және
оларды жалға беруге
арналған шығыстар.
Шығарылатын өнiмдердiң
орташа жылдық саны:
буклеттер - 10 900;
плакаттар - 6 600;
брошюралар - 4 200;
әдiстемелiк ұсынымдар
- 3 900;
бейнероликтер - 4.
Емдеу мен оңалтудың
жаңа әдiстерiн әзiрлеу,
оларды аймақтық емдеу
ұйымдарына енгiзу.
7 аймақта есiрткiнi
терiс пайдалану
мониторингiнің бағдар.
ламасын дайындау, сол
жерге барып
мониторингтi жүзеге
асыру.
Барудың орташа жылдық
саны - 14.
Нашақорлықтан зардап
шегушi адамдарды
емдеудiң жаңа
әдiстерiне сынақ өткiзу
қызметiне төлеу.
Науқастардың орташа
жылдық саны - 25 адам.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное, целевое и эффективное использование средств, направленных на стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся по государственному гранту.
Приложение 452
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 104
"Государственная программа борьбы
с наркоманией и наркобизнесом" на 2003 год
1. Стоимость: 7730 тысяч тенге (Семь миллионов семьсот тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 16, 21 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2002 года N 736 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2002-2003 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: профилактика и лечение наркомании.
5. Задачи бюджетной программы: снижение заболеваемости населения наркологическими расстройствами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
104 Государ- Расходы на разработку и В те- Минис-
ственная издание антинаркотической чение терство
программа учебно-познавательной года здраво-
борьбы с литературы, методических охране-
наркома- рекомендаций, буклетов, ния
нией и плакатов, брошюр по Респуб-
наркобиз- вопросам предупреждения лики
несом наркомании, изготовление Казах-
4 видеороликов и их стан
прокат.
Среднегодовое количество
издаваемой продукции:
буклетов - 10 900;
плакатов - 6 600;
брошюр - 4 200;
методических
рекомендаций - 3 900;
видеороликов - 4.
Разработка новых методик
лечения и реабилитации,
их внедрение в лечебных
организациях регионов.
Подготовка программы
мониторинга злоупотреб-
ления наркотиками в 7
регионах, осуществление
мониторинга с выездом
на места. Среднегодовое
количество выездов - 14.
Оплата услуг на проведение
апробации новых методов
лечения лиц, страдающих
наркоманией. Среднегодовое
количество больных - 25
человек.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: наркологиялық бұзылулары бар халықтың аурушаңдық деңгейiн төмендету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
453-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 207 "Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгiнiң аумақтық органдарын
материалдық-техникалық қамтамасыз ету"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 24991 мың теңге (жиырма төрт миллион тоғыз жүз тоқсан бiр мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Халықтың денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясы жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 04 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттен қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: республика аумағында жұқпалы ауруларға қарсы шараларды уақтылы жүргiзу және дәрілік заттар айналымын бақылау үшiн Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң аумақтық органдарын санитарлық автокөлiкпен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң аумақтық органдарын санитарлық автокөлiкпен жарақтандыру.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
207 Қазақстан Қазақстан Респуб. Жыл Қазақстан
Республикасы ликасы Денсаулық бойы Республикасының
Денсаулық сақтау министрлі. Денсаулық сақтау
сақтау гінің аумақтық министрлігі
министрлігі. органдары үшін
нің аумақтық двигателінің көлемі
органдарын 1600-ден 2000 текше
материалдық- см-ге дейін - 20
техникалық бiрлiк (4x4
қамтамасыз дөңгелектi формула),
ету 2000-нан 2500 текше
см-ге дейiн - 13
бiрлiк (4x4
дөңгелектi формула)
санитарлық көлiк алу
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение уровня заболеваемости населения наркологическими расстройствами.
Приложение 453
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 207
"Материально-техническое обеспечение
территориальных органов Министерства
здравоохранения Республики Казахстан"
на 2003 год
1. Стоимость: 24 991 тысяча тенге (Двадцать четыре миллиона девятьсот девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение территориальных органов Министерства здравоохранения Республики Казахстан санитарным автотранспортом для своевременного проведения противоэпидемических мероприятий и контроля за оборотом лекарственных средств на территории республики.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение санитарным автотранспортом территориальных органов министерства здравоохранения Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
207 Материаль- Приобретение санитарного В те- Минис-
но-техни- транспорта объемом чение терство
ческое двигателя свыше 1600 до года здраво-
обеспече- 2000 кубических сантимет- охране-
ние терри- ров - 20 единиц (колесная ния
ториальных формула 4x4), от 2000 до Респуб-
органов 2500 кубических сантимет- лики
Министер- ров - 13 единиц (колесная Казах-
ства здра- формула 4x4) для террито- стан
воохране- риальных органов Министер-
ния Рес- ства здравоохранения
публики Республики Казахстан.
Казахстан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: қамтамасыз етілуін арттыру мақсатымен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аумақтық органдарын санитарлық автокөлiкпен жарақтандыру және соның негiзiнде республика аумағында жұқпалы ауруларға қарсы шараларды уақтылы жүргiзу және дәрілік заттар айналымын бақылау жөнiнде жедел және сапалы шаралар жүргiзу. Фармация, фармацевтика және медицина комитетi аумақтық органдарының жарақтандырылуы 100%, Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетi аумақтық органдарының жарақтандырылуы 90%.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 бұйрығына
453-1-қосымша
Ескерту. 453-1 қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
_________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған республикалық бюджет бағдарламасының
208 "Медициналық ұйымдарды орталықтандырылған
медициналық жабдықтармен қамтамасыз ету"
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 200000 мың теңге (Екi жүз миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы , Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: ауруларды жоғары тиiмдi диагностика, алдын алу және емдеу жүргiзу үшiн облыстық медицина ұйымдарын қажеттi осы заманғы медициналық жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: облыстық денсаулық сақтау ұйымдарын медициналық жабдықтармен жарақтандыру.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру |орындаушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі|мерзім.|
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | дері |
| |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
-------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оснащение санитарным автотранспортом территориальных органов Министерства здравоохранения Республики Казахстан с целью повышения их обеспеченности, и на этой основе проведения оперативных и качественных мероприятий по проведению противоэпидемических мероприятий и контроля за оборотом лекарственных средств на территории республики. Оснащенность территориальных органов Комитета фармации, фармацевтической и медицинской помощи 100%, территориальных органов Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора до 90%.
Приложение 453-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 453-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 208
"Централизованное оснащение медицинским оборудованием
медицинских организаций" на 2003 год
1. Стоимость: 200000 тысяч тенге (двести миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение организаций здравоохранения областей необходимым современным медицинским оборудованием для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики и лечения заболеваний.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение медицинским оборудованием организаций здравоохранения областей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
208 Медицина. 12 бiрлiк медициналық Жыл Қазақстан
лық ұйым. жабдық, оның iшiнде 8 iшiнде Республика.
дарды ор. жылжымалы рентгендiк сының
талықтан. сандық флюорография, Денсаулық
дырылған 1 сандық ультрадыбыс. сақтау
медицина. тық диагностикалық министрлiгi
лық жаб. аппарат, 1 компьютер.
дықтармен лiк томограф 1 кардио-
қамтама. хирургиялық операция-
сыз ету ларды жасауға арналған
жинақ, 1 тамырластыру
жүйесінің жинағын сатып
алу.
-------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.12.09. N 150аг қаулысымен .
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: облыстық медицина ұйымдарының әлемдiк стандарттар деңгейiн аурушаңдықты, мүгедектiктi және өлiм-жiтiмдi төмендетуге мүмкiндiк беретiн осы заманғы медициналық жабдықтармен жарақтандыру жолымен ауруларды диагностикалау мен емдеудiң деңгейi мен сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
454-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 302 "Астана қаласында перинаталдық
орталық салу үшiн жобалау-сметалық құжаттамаларды
әзiрлеу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 54000 мың теңге (елу төрт миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаттары: жоғары қауiптi топтағы жүктi, босанатын және босанған әйелдерге мамандандырылған медициналық көмектiң қолжетiмдiлiгiн қамтамасыз ету, аналар мен нәрестелердiң, оның iшінде перинаталдық өлiм-жітімдi төмендету; Астана қаласында әйелдердiң ұрпақ жаңғырту денсаулығын жақсарту.
5. Бюджет бағдарламасының міндеттерi: Астана қаласында перинаталдық орталық салу үшiн техникалық-экономикалық негiздемесi бар жобалық-сметалық құжаттамаларды дайындау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
208 Централи- Приобретение 12 единиц В те- Минис-
зованное медицинского оборудова- чение терство
оснащение ния, в том числе рентге- года здраво-
медицин- новский передвижной охране-
ским обо- цифровой флюорограф 8, ния
рудованием цифровой ультразвуковой Респуб-
медицин- диагностический аппарат лики
ских орга- 1, компьютерный томограф Казах-
низаций 1, набор для проведения стан
кардиохирургических
операций 1, комплект
шунтирующих систем 1
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 декабря 2003 г. N 150аг .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения современным медицинским оборудованием уровня мировых стандартов организаций здравоохранения областей, что позволит обеспечить снижение заболеваемости, инвалидности и смертности.
Приложение 454
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 302
"Подготовка проектно-сметной документации
для строительства перинатального центра в городе
Астане" на 2003 год
1. Стоимость: 54000 тысячи тенге (Пятьдесят четыре миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступности специализированной медицинской помощи беременным, родильницам и роженицам группы высокого риска, снижение материнской и младенческой смертности, в том числе перинатальной; улучшение репродуктивного здоровья женщин в г.Астане.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка проектно-сметной документации по строительству перинатального центра в городе Астане.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
302 Астана Астана қаласында Жыл Қазақстан
қаласында перинаталдық бойы Республикасының
перинаталдық орталық салу үшiн Денсаулық
орталық салу жобалау-сметалық сақтау
үшiн жобалау құжаттамаларды министрлігі
-cметалық дайындау.
құжаттама. Ведомстводан тыс
ларды мемлекеттік
әзiрлеу сараптама жүргiзу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетiн нәтижелер: Астана қаласында перинаталдық орталық салу үшiн мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаларды дайындау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
455-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 306 "Республикалық медицина колледждi
күрделi жөндеу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15000 мың теңге (он бес миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңының 5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" N 735 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: санитарлық-гигиеналық нормалар мен ережелердi сақтау мақсатында Республикалық медицина колледжiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: республикалық медицина колледжiнің ғимараттары мен құрылыстарының жалпы құрылыстық санитарлық-техникалық, электр-монтаждық, жөндеу жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
306 Республикалық Орта медициналық Жыл Қазақстан
медицина және фармацевтика. бойы Республикасының
колледждi лық кадрларды Денсаулық сақтау
күрделі даярлау және қайта министрлігі
жөндеу даярлау жөнiндегі
республикалық
медицина колледж.
iнiң оқу корпусын
бекітілген жобалық
-сметалық құжатта.
маларға сәйкес
күрделi жөндеу
бойынша қызметтерге
ақы төлеу.
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
302 Подготовка Разработка проектно- В те- Минис-
проектно- сметной документации по чение терство
сметной строительству перинаталь- года здраво-
документа- ного центра в городе охране-
ции для Астане. Проведение ния
строитель- государственной вневедом- Респуб-
ства пери- ственной экспертизы. лики
натального Казах-
центра в стан
городе
Астане
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проектно-сметная документация по строительству перинатального центра в городе Астане, прошедшая государственную вневедомственную экспертизу.
Приложение 455
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 306
"Капитальный ремонт Республиканского медицинского
колледжа" на 2003 год
1. Стоимость: 15000 тысяч тенге (Пятнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление материально-технической базы Республиканского медицинского колледжа в целях соблюдения санитарно-гигиенических норм и правил.
5. Задачи бюджетной программы: проведение общестроительных санитарно-технических, электромонтажных, ремонтных работ зданий и сооружений Республиканского медицинского колледжа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
306 Капиталь- Оплата услуг по капиталь- В те- Минис-
ный ремонт ному ремонту учебного чение терство
Республи- корпуса Республиканского года здраво-
канского медицинского колледжа по охране-
медицин- подготовке и переподго- ния
ского товке средних медицинских Респуб-
колледжа и фармацевтических кадров лики
в соответствии с утверж- Казах-
денной проектно-сметной стан
документацией.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Орта медициналық және фармацевтикалық кадрларды даярлау және қайта даярлау жөнiндегi республикалық медицина колледжінiң ғимараттары мен құрылыстарын күрделi жөндеуді жүргізу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
456-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 307 "Денсаулық сақтау объектiлерiн
күрделi жөндеу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 294300 мың теңге (екi жүз тоқсан төрт миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтік-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халықтың денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: санитарлық-гигиеналық нормалар мен ережелердi сақтау және iшкi ауруханалық жұқпалы ауруларды азайту мақсатында республиканың денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: республиканың денсаулық сақтау ұйымдарының құрылыстары мен ғимараттарының жалпы құрылыстық санитарлық-техникалық, электр монтаждау, жөндеу жұмыстарын жүргізу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру шаралары!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы ! !зімі !
!ның !ма. ! ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
307 Денсаулық Республикалық Жыл Қазақстан
сақтау денсаулық сақтау бойы Республикасының
объектiлерін ұйымдарының Денсаулық сақтау
күрделi ғимараттары мен министрлігі
жөндеу құрылыстарын
күрделi жөндеуден
өткiзу жөнiнде
көрсетiлген қызмет
үшiн ақы төлеу.
Күрделi жөндеуден
өткізілуі тиіс
объектілердің орташа
жылдық саны - 13.
Республикалық
психиатрия,
психотерапия және
нашақорлық ҒПО,
Республикалық қан
орталығы, Талдықорған
обаға қарсы күрес
станциясы, Қызылорда
обаға қарсы күрес
станциясы, Педиатрия
және балалар
хирургиясы ғылыми
орталығы, Республи.
калық ана мен баланың
денсаулығын қорғау
ғылыми-зерттеу
орталығы, Республика.
лық консультативтік
орталық, Көз аурулары
ғылыми-зерттеу
институты, Терi-
венерологиялық ғылыми
-зерттеу институты,
Қазақ онкология және
радиология ғылыми-
зерттеу институты,
Кардиология және iшкi
аурулар ғылыми-зерттeу
институты, Травматология
және ортопедия ғылыми-
зерттеу институты,
"Бурабай" республикалық
туберкулез санаторийiндегi
емдеу-диагностикалық
бөлiмшесi. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение капитального ремонта Республиканского медицинского колледжа по подготовке и переподготовке средних медицинских и фармацевтических кадров.
Приложение 456
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 456 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 307
"Капитальный ремонт объектов здравоохранения"
на 2003 год
1. Стоимость: 294300 тысяч тенге (Двести девяносто четыре миллиона триста тысяч тенге).
2 Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан N 735 от 4 декабря 2001 года "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление материально-технической базы республиканских организаций здравоохранения в целях соблюдения санитарно-гигиенических норм и правил, снижения внутрибольничной инфекции.
5. Задачи бюджетной программы: проведение общестроительных санитарно-технических, электромонтажных, ремонтных работ зданий и сооружений республиканских организаций здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
307 Капиталь- Оплата услуг по капиталь- В те- Минис-
ный ремонт ному ремонту зданий и чение терство
объектов сооружений республикан- года здраво-
здравоох- ских организаций здраво- охране-
ранения охранения в соответствии ния
с проектно-сметными Респуб-
документациями. Среднего- лики
довое число объектов, Казах-
подлежащих капитальному стан
ремонту - 13. Республи-
канский НПЦ психиатрии,
психотерапии и наркологии,
Республиканский центр
крови, Талдыкорганская
противочумная станция,
Кызылординская противо-
чумная станция, Научный
центр педиатрии и детской
хирургии, Республиканский
научно-исследовательский
центр охраны здоровья
матери и ребенка, Респуб-
ликанский консультативный
центр, Научно-исследова-
тельский институт глазных
болезней, Научно-
исследовательский кожно-
венерологический институт,
Казахский научно-исследо-
вательский институт
онкологии и радиологии,
Научно-исследовательский
институт кардиологии и
внутренних болезней,
Научно-исследовательский
институт травматологии и
ортопедии, лечебно-
диагностическое отделение
в республиканском
туберкулезном санатории
"Боровое"
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының ғимараттары мен құрылыстарын санитарлық және гигиеналық нормаларға сәйкес күрделi жөндеуден өткізу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
457-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 308 "Ақмола мемлекеттiк медицина
академиясын күрделi жөндеу" республикалық бюджет
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10000 мың теңге (он миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңының 5-бабы ; Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" N 735 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: санитарлық-гигиеналық нормалар мен ережелердi сақтау мақсатында Ақмола мемлекеттiк медицина академиясының материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Ақмола мемлекеттiк медицина академиясының ғимараттары мен құрылыстарының жалпы құрылыстық санитарлық-техникалық, электр-монтаждық, жөндеу жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зімі !
!ның !ма. ! ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
308 Ақмола Ақмола мемлекеттiк Жыл Қазақстан
мемлекеттiк медицина академия. бойы Республикасының
медицина сының ғимараттары Денсаулық
академиясын мен құрылыстарын сақтау
күрделi бекiтiлген жобалық- министрлігі
жөндеу сметалық құжаттама.
ларға сәйкес күрделi
жөндеу бойынша
қызметтерге ақы төлеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ақмола мемлекеттiк медицина академиясының ғимараттары мен құрылыстарын күрделi жөндеудi жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
458-қосымша
ЕСКЕРТУ. 458 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 10 қарашадағы N 150м қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 400 "Аудандық орталық ауруханаларды
салуға облыстық бюджеттерге берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение капитального ремонта зданий и сооружений республиканских организаций здравоохранения в соответствии с санитарными нормами и правилами.
Приложение 457
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 308
"Капитальный ремонт Акмолинской
государственной медицинской академии"
на 2003 год
1. Стоимость: 10000 тысяч тенге (Десять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан N 735 от 4 декабря 2001 года "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление материально-технической базы Акмолинской государственной медицинской академии в целях соблюдения санитарно-гигиенических норм и правил.
5. Задачи бюджетной программы: проведение общестроительных санитарно-технических, электромонтажных, ремонтных работ зданий и сооружений Акмолинской государственной медицинской академии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
308 Капиталь- Оплата услуг по капиталь- В те- Минис-
ный ремонт ному ремонту зданий и чение терство
Акмолин- сооружений Акмолинской года здраво-
ской госу- государственной медицин- охране-
дарствен- ской академии в соответ- ния
ной меди- ствии с утвержденной Респуб-
цинской проектно-сметной лики
академии документацией. Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение капитального ремонта Акмолинской государственной медицинской академии.
Приложение 458
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 400
"Целевые инвестиционные трансферты областным
бюджетам на строительство центральных районных
больниц" на 2003 год

1. Құны: 399132 мың теңге (үш жүз тоқсан тоғыз миллион бiр жүз отыз екi мың теңге). <*>
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5-бабы ; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Халықтың денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Жамбыл облысының Мойынқұм селосындағы 125 төсектiк Мойынқұм орталық аудандық ауруханасының құрылысын және T.Рысқұлов атындағы ауданның Құлан ауылында емханасы бар 150 төсектiк орталық аудандық aуpуxaнa құрылысын аяқтау. <*>
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Мойынқұм селосындағы 125 төсектік Мойынқұм орталық аудандық ауруханасының және T.Рысқұлов атындағы ауданның Құлан ауылында емханасы бар 150 төсектiк орталық аудандық аурухананың құрылысы үшiн Жамбыл облыстық бюджетiне республикалық бюджеттен трансферттер бөлу. <*>
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру шараларының жоспары:*
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру шаралары!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы ! !зімі !
!ның !ма. ! ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
400 Аудандық
орталық
аурухана.
ларды
салуға
облыстық
бюджеттерге
берiлетiн
мақсатты
инвестиция.
лық
трансферттер
034 Орталық Бекiтiлген жобалау Жыл Қазақстан
аудандық -сметалық құжатта. бойы Республикасының
ауруханалар маларға сәйкес Денсаулық
салуға Мойынқұм селосындағы сақтау
Жамбыл 125 төсектiк Мойынқұм министрлігі
облыстық орталық аудандық
бюджетiне ауруханасының
берiлетiн құрылысын және
мақсатты T.Рысқұлов атындағы
инвестиция. ауданның Құлан ауы-
лық лында емханасы бар
трансферттер 150 төсектiк орталық
аудандық аурухана
құрылысын аяқтау үшiн
Жамбыл облыстық
бюджетiне мақсатты
инвестициялық
трансферттер аудару. <*>
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 399132 тысячи тенге (триста девяносто девять миллионов сто тридцать две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 10 ноября 2003 г. N 150м .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной Программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: завершение строительства Мойынкумской центральной районной больницы на 125 коек в селе Мойынкум и строительство центральной районной больницы с поликлиникой на 150 коек в селе Кулан района имени Т. Рыскулова Жамбылской области. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 ноября 2003 г. N 150м .
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета Жамбылскому областному бюджету для строительства Мойынкумской центральной районной больницы на 125 коек в селе Мойынкум и центральной районной больницы с поликлиникой на 150 коек в селе Кулан района имени Т. Рыскулова. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 ноября 2003 г. N 150м .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы*:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
400 Целевые
инвести-
ционные
трансферты
областным
бюджетам
на строи-
тельство
централь-
ных
районных
больниц
034 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
инвести- инвестиционных трансфер- чение терство
ционные тов Жамбылскому област- года здраво-
трансферты ному бюджету для завер- охране-
Жамбыл- шения строительства ния
скому Мойынкумской центральной Респуб-
областному районной больницы на лики
бюджету на 125 коек в селе Мойынкум Казах-
строитель- и строительства центральной стан
ство цент- районной больницы с
ральных поликлиникой на 150 коек
районных в селе Кулан района имени
больниц Т. Рыскулова
в соответствии с утверж-
денной проектно-сметной
документацией.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 ноября 2003 г. N 150м .

7. Бюджет бағдарламасының орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Мойынқұм селосындағы 125 төсектiк Мойынқұм орталық аудандық ауруханасының пайдалануға берiлуi. Т. Рысқұлов атындағы ауданның Құлан ауылында емханасы бар 150 төсектiк орталық аудандық аурухана құрылысы бойынша бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттамаларға сәйкес орындалған жұмыстардың көлемi.* <*>
Ескерту:
*) Іске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
459-қосымша
ЕСКЕРТУ. 459 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 10 қарашадағы N 150м қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 401 "Aуылдық перзентхана құрылысына
облыстық бюджеттерге берiлетiн мақсатты инвестициялық
трансферттер" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 634590 мың теңге (алты жүз отыз төрт миллион бес жүз тоқсан мың теңге). <*>
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" Мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Жамбыл облысының Жамбыл ауданындағы Аса ауылында 60 төсек-орындық перзентхана салу, Жамбыл облысының T. Рысқұлов атындағы ауданындағы Құлан ауылында 76 төсек-орындық перзентхана салу, Оңтүстiк Қазақстан облысының Түркiстан ауданындағы Түркiстан қаласында 60 төсек-орындық әйелдер консультациясы бар перзентхана салу.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: республикалық бюджеттен Жамбыл және Оңтүстiк Қазақстан облыстарының бюджеттерiне ауылдық перзентханалар салуға жәрдем қаржылар бөлу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* ввод в эксплуатацию Мойынкумской центральной районной больницы на 125 коек в селе Мойынкум. Объем выполненных работ по строительству центральной районной больницы с поликлиникой на 150 коек в селе Кулан района имени Т. Рыскулова согласно утвержденной проектно-сметной документации. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 ноября 2003 г. N 150м .
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из Республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 459
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 401
"Целевые инвестиционные трансферты областным
бюджетам на строительство сельских родильных
домов" на 2003 год
1. Стоимость: 634590 тысяч тенге (шестьсот тридцать четыре миллиона пятьсот девяносто тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 10 ноября 2003 г. N 150м .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: строительство родильного дома на 60 коек в с. Аса Жамбылского района Жамбылской области, строительство родильного дома на 76 коек в с. Кулан района им. Т. Рыскулова Жамбылской области, строительство родильного дома с женской консультацией на 60 коек в городе Туркестане Туркестанского района Южно-Казахстанской области.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета Жамбылскому и Южно-Казахстанскому областным бюджетам для строительства родильных домов.

6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
031 Ауылдық
перзентхана
құрылысына
облыстық
бюджеттерге
берiлетiн
мақсатты
инвестициялық
трансферттер
031 Ауылдық Белгiленген тәр. Жыл Қазақстан
перзентхана тiппен мемлекеттiк бойы Республикасының
үйлерiн сараптау мен Денсаулық
салуға Жамбыл бекiтуден өткен сақтау
облыстық жобалық-сметалық министрлігі
бюджетiне құжаттамаға (бұдан
берiлетiн әрi - ЖСҚ) сәйкес
мақсатты Жамбыл облысының
инвестициялық Жамбыл ауданындағы
трансферттер Аса ауылында 60
төсек-орындық
перзентхана,
сондай-ақ T. Рысқұлов
атындағы ауданындағы
Құлан ауылында 76
төсек-орындық
перзентхананы салу
үшiн Жамбыл облыстық
бюджетiне мақсатты
инвестициялық
трансферт аудару
032 Түркiстан Белгіленген тәртіппен Жыл Қазақстан
қаласында мемлекеттiк сараптау бойы Республикасының
әйелдер кеңесі мен бекiтуден өткен Денсаулық
бар перзент. ЖСҚ сәйкес Оңтүстiк сақтау
хана үйін Қазақстан облысының министрлігі
салуға Түркiстан ауданындағы
Оңтүстік Түркiстан қаласында
Қазақстан 60 төсек-орындық
облыстық әйелдер консультациясы
бюджетіне бар перзентхананың
берілетін құрылысын аяқтау үшiн
мақсатты Оңтүстік Қазақстан
инвестициялық облыстық бюджетiне
трансферттер мақсатты инвестициялық
трансферт аудару
------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес Жамбыл ауданындағы Аса ауылында 60 төсек-орындық перзентхананы салу, T.Рысқұлов атындағы ауданындағы Құлан ауылында 76 төсек-орындық перзентхананы салу жөнiндегi орындалған жұмыстардың көлемi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Түркiстан ауданындағы Түркiстан қаласында 60 төсек-орындық әйелдер консультациясы бар перзентхананы қолдануға беру.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегі iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
460-қосымша
ЕСКЕРТУ. 460 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикаcы Үкiметiнiң 2003 жылғы 10 қарашадағы N 150м қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 402 "Туберкулез ұйымдары және аудандық
аурухана салуға облыстық бюджеттерге берiлетiн мақсатты
инвестициялық трансферттер" республикалық бюджет
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
401 Целевые
инвести-
ционные
трансферты
областным
бюджетам
на строи-
тельство
сельских
родильных
домов
031 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
инвести- инвестиционных трансфер- чение терство
ционные тов Жамбылскому област- года здраво-
трансферты ному бюджету для строи- охране-
Жамбылско- тельства родильного дома ния
му област- на 60 коек в с. Аса Респуб-
ному Жамбылского района, а лики
бюджету на также для строительства Казах-
строитель- родильного дома на 76 стан
ство сель- коек в с. Кулан района
ских ро- им. Т. Рыскулова в
дильных соответствии с утвержден-
домов ной проектно-сметной
документацией (далее -
ПСД).
032 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
инвести- инвестиционных трансфер- чение терство
ционные тов Южно-Казахстанскому года здраво-
трансферты областному бюджету для охране-
Южно-Ка- строительства родильного ния
захстан- дома на 60 коек с женской Респуб-
скому консультацией в городе лики
областному Туркестане Туркестанского Казах-
бюджету на района в соответствии с стан
строитель- утвержденной ПСД.
ство ро-
дильного
дома с
женской
консульта-
цией в
городе
Туркестане
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* объем выполненных работ по строительству родильного дома на 60 коек в с.Аса Жамбылского района, родильного дома на 76 коек в с. Кулан района им. Т. Рыскулова Жамбылской области, согласно утвержденной проектно-сметной документации. Ввод в эксплуатацию родильного дома на 60 коек с женской консультацией в г.Туркестане Туркестанского района Южно-Казахстанской области.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из Республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 460
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 402
"Целевые инвестиционные трансферты областным
бюджетам на строительство туберкулезных
организаций и районной больницы" на 2003 год

1. Құны: 2071658 мың теңге (екі миллиард жетпіс бір миллион алты жүз елу сегіз мың теңге). <*>
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңының 5-бабы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2030 жылға дейiн Қазақстанның Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы , "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттiрмейтiн шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: Атырау облысының Құрманғазы ауданындағы Ганюшкино ауылында 100 төсек-орындық туберкулез ауруханасын, Қызылорда облысының Арал ауданындағы Арал қаласында 100 төсек-орындық туберкулез диспансерiн, Қызылорда облысының Қармақшы ауданындағы Жосалы кентiнде 60 төсек-орындық туберкулез ауруханасын, Қызылорда облысының Сырдария аудандағы Тереңөзек кентiнде 50 төсек-орындық туберкулез ауруханасын Батыс Қазақстан облысының Бөрлі ауданындағы Ақсай қаласында 50 төсек-орындық туберкулез ауруханасын, Батыс Қазақстан облысының Казталов ауданындағы Казталовка ауылында 50 төсек-орындық туберкулез ауруханасын, Батыс Қазақстан облысының Жамбейiт ауылында Сырым аудандық орталық ауруханасының жанынан 25 төсек-орындық туберкулез бөлiмшесiн, Жамбыл облысының Сарысу ауданындағы Саудакент ауылында 40 төсек-орындық туберкулез диспансерін, Жамбыл облысының Мойынқұм ауданындағы Мойынқұм ауылында 40 төсек-орындық туберкулез ауруханасын, Жамбыл облысының Т.Рысқұлов ауданындағы Қарақыстақ кентiнде 75 төсек-орындық туберкулезге қарсы балалар санаторийiн, Оңтүстiк Қазақстан облысының Түркiстан ауданындағы Түркiстан қаласында 60 төсек-орындық туберкулез диспансерін, Оңтүстiк Қазақстан облысының Жетiсай қаласында 150 төсек-орындық аудандық орталық аурухана салу. <*>
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.09.26. N 978 қаулысымен .
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Атырау, Қызылорда, Батыс Қазақстан, Жамбыл, Оңтүстiк Қазақстан облыстық бюджеттерiне туберкулез ұйымдары мен аудандық аурухана салуға республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.

1. Стоимость: 2071658 тысяч тенге (два миллиарда семьдесят один миллион шестьсот пятьдесят восемь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 10 ноября 2003 г. N 150м .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: строительство туберкулезной больницы на 100 коек в с. Ганюшкино Курмангазинского района Атырауской области, туберкулезного диспансера на 100 коек в г.Аральске Аральского района Кызылординской области, туберкулезной больницы на 60 коек в поселке Жосалы Кармакшинского района Кызылординской области, туберкулезной больницы на 50 коек в поселке Теренозек Сырдарьинского района Кызылординской области, туберкулезной больницы на 50 коек в г. Аксай Бурлинского района Западно-Казахстанской области, туберкулезной больницы на 50 коек в с. Казталовка Казталовского района Западно-Казахстанской области, туберкулезного отделения при центральной районной больнице Сырымского района на 25 коек в с.Джамбейта Западно-Казахстанской области, туберкулезного диспансера на 40 коек в с. Саудакент Сарысуского района Жамбылской области, туберкулезной больницы на 40 коек в с. Мойынкум Мойынкумского района Жамбылской области, детского противотуберкулезного санатория на 75 коек в п.Каракыстак Рыскуловского района Жамбылской области, туберкулезного диспансера на 60 коек в г. Туркестан Туркестанского района Южно-Казахстанской области, Жетысайской центральной районной больницы на 150 коек в г.Жетысай Южно-Казахстанской области. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 сентября 2003 г. N 978 .
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета Атыраускому, Кызылординскому, Западно-Казахстанскому, Жамбылскому, Южно-Казахстанскому областным бюджетам на строительство туберкулезных организаций и районной больницы.

6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру жөнінде.!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !гі іс-шаралар !зім. !
!ның !ма. ! ! !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
402 Туберкулез
ұйымдары
және
аудандық
аурухана
салуға
облыстық
бюджеттерге
берiлетiн
мақсатты
инвестиция.
лық
трансферттер
032 Туберкулез Белгіленген тәртiп. Жыл Қазақстан
ұйымдарын пен мемлекеттiк бойы Республикасының
салуға сараптау мен Денсаулық сақтау
Атырау бекітуден өткен министрлігі
облыстық жобалық-сметалық
бюджетiне құжаттамаға сәйкес
берiлетін (бұдан әрi - ЖСҚ)
мақсатты Атырау облысының
инвестиция. Құрманғазы ауданындағы
лық Ганюшкино ауылында
трансферттер 100 төсек-орындық
туберкулез ауруханасын
салу үшiн Атырау
облыстық бюджетiне
мақсатты инвестициялық
трансферттер аудару
033 Туберкулез Белгіленген тәртiп. Жыл Қазақстан
ұйымдарын пен мемлекеттiк бойы Республикасының
салуға сараптау мен Денсаулық сақтау
Қызылорда бекітуден өткен министрлігі
облыстық ЖСҚ сәйкес Қызылорда
бюджетiне облысының Арал
берiлетiн ауданындағы Арал
мақсатты қаласында 100 төсек
инвестиция. -орындық туберкулез
лық диспансерiн, Қармақшы
трансферттер ауданындағы Жосалы
кентiнде 60 төсек-
орындық туберкулез
ауруханасын, Сырдария
ауданындағы Тереңөзек
кентiнде 50 төсек-
орындық туберкулез
ауруханасын салу
үшiн Қызылорда
облыстық бюджетiне
мақсатты инвестициялық
жәрдем трансферттер
аудару <*>
034 Туберкулез Белгіленген тәртiп. Жыл Қазақстан
ұйымын пен мемлекеттiк бойы Республикасының
салуға Батыс сараптау мен Денсаулық сақтау
Қазақстан бекітуден өткен министрлігі
облыстық ЖСҚ сәйкес Батыс
бюджетiне Қазақстан облысының
берілетiн Бөрлі ауданындағы
мақсатты Ақсай қаласында
инвестиция. 50 төсек-орындық
лық туберкулез ауруханасын,
трансферттер Казталов ауданындағы
Казталовка ауылында
50 төсек-орындық
туберкулез ауруханасын,
Сырым ауданындағы
Жамбейiт ауылындағы
аудандық орталық
ауруханасының жанынан
25 төсек-орындық
туберкулез бөлімшесін
салу үшін мақсатты
инвестициялық
трансферттер аудару
035 Туберкулез Белгіленген тәртiп. Жыл Қазақстан
ұйымдарын пен мемлекеттiк бойы Республикасының
салуға сараптау мен Денсаулық сақтау
Жамбыл бекітуден өткен министрлігі
облыстық ЖСҚ сәйкес Жамбыл
бюджетiне облысының Сарысу
берiлетін ауданындағы Саудакент
мақсатты ауылында 40 төсек
инвестиция. -орындық туберкулез
лық диспансерін, Мойынқұм
трансферттер ауданындағы Мойынқұм
ауылында 40 төсек-
орындық туберкулез
ауруханасын, Т.Рысқұлов
ауданындағы Қарақыстақ
кентiнде 75 төсек-
орындық туберкулезге
қарсы балалар санаторийін
салу үшiн Жамбыл
облысының бюджетiне
мақсатты инвестициялық
трансферттер аудару
036 Туберкулез Белгіленген тәртiп. Жыл Қазақстан
ұйымдарын пен мемлекеттiк бойы Республикасының
салуға сараптау мен Денсаулық сақтау
Оңтүстік бекітуден өткен ЖСҚ министрлігі
Қазақстан сәйкес Оңтүстік
облысының Қазақстан облысының
бюджетiне Түркістан ауданындағы
берiлетiн Түркiстан қаласында
мақсатты 60 төсек-орындық
инвестиция. туберкулез диспансерiн,
лық Мақтаарал аудандық
трансферттер Жетiсай қаласында
150 төсек-орындық
Жетiсай аудандық
орталық ауруханасын
салу үшiн Оңтүстік
Қазақстан облысының
бюджетiне мақсатты
инвестициялық
трансферттер аудару
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.09.26. N 978 қаулысымен .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
402 Целевые
инвести-
ционные
трансферты
областным
бюджетам
на строи-
тельство
туберку-
лезных
организа-
ций и
районной
больницы
032 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
инвести- инвестиционных трансфер- чение терство
ционные тов Атыраускому областно- года здраво-
трансферты му бюджету для строитель- охране-
Атырауско- ства туберкулезной ния
му област- больницы на 100 коек в Респуб-
ному бюд- с. Ганюшкино Курманга- лики
жету на зинского района в Казах-
строитель- соответствии с утвержден- стан
ство ту- ной проектно-сметной
беркулез- документацией (далее -
ных орга- ПСД).
заций
033 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
инвести- инвестиционных трансфер- чение терство
ционные тов Кызылординскому года здраво-
трансферты областному бюджету для охране-
Кызылор- строительства туберкулез- ния
динскому ного диспансера на 100 Респуб-
областному коек в г. Аральске лики
бюджету на Аральского района, для Казах-
строитель- строительства туберку- стан
ство ту- лезной больницы на 60
беркулез- коек в поселке Жосалы
ных орга- Кармакшинского района,
низаций для строительства
туберкулезной больницы
на 50 коек в поселке
Теренозек Сырдарьинского
района в соответствии с
утвержденной ПСД.
034 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
инвести- инвестиционных трансфер- чение терство
ционные тов Западно-Казахстан- года здраво-
трансферты скому областному бюджету охране-
Западно- для строительства ния
Казахстан- туберкулезной больницы на Респуб-
скому 50 коек в г. Аксай лики
областному Бурлинского района, для Казах-
бюджету на строительства туберкулез- стан
строитель- ной больницы на 50 коек в
ство ту- с.Казталовка Казталовского
беркулез- района, для строительства
ных орга- туберкулезного отделения
низаций при центральной районной
больнице Сырымского района
на 25 коек в с. Джамбейта
в соответствии с утверж-
денной ПСД.
035 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
инвести- инвестиционных трансфер- чение терство
ционные тов Жамбылскому област- года здраво-
трансферты ному бюджету для строи- охране-
Жамбылско- тельства туберкулезного ния
му област- диспансера на 40 коек в Респуб-
ному бюд- с. Саудакент Сарысуского лики
жету на района, для строительства Казах-
строитель- туберкулезной больницы на стан
ство ту- 40 коек в с. Мойынкум
беркулез- Мойынкумского района, для
ных орга- строительства детского
низаций противотуберкулезного
санатория на 75 коек в
п. Каракыстак Рыскулов-
ского района в соответ-
ствии с утвержденной ПСД.
036 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
инвести- инвестиционных трансфер- чение терство
ционные тов Южно-Казахстанскому года здраво-
трансферты областному бюджету для охране-
Южно-Ка- строительства туберкулез- ния
захстан- ного диспансера на 60 Респуб-
скому коек в городе Туркестан лики
областному Туркестанского района, Казах-
бюджету на Жетысайской центральной стан
строитель- районной больницы на 150
ство ту- коек в городе Жетысай
беркулез- Махтааральского района
ных орга- в соответствии с утверж-
низаций и денной ПСД.
районной
больницы
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 сентября 2003 г. N 978 .

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес Құрманғазы ауданындағы Ганюшкино ауылында 100 төсек-орындық туберкулез ауруханасын салу, Арал ауданындағы Арал қаласында 100 төсек-орындық туберкулез диспансерiн салу, Қармақшы ауданындағы Жосалы кентiнде 60 төсек-орындық туберкулез ауруханасын, Сырдария ауданындағы Тереңөзек кентiнде 50 төсек-орындық туберкулез ауруханасын
Т.Рысқұлов ауданындағы Қарақыстақ кентінде 75 төсек-орындық туберкулезге қарсы балалар санаторийiн салу, Түркiстан ауданындағы Түркiстан қаласында 60 төсек-орындық туберкулез диспансерiн салу, Мақтаарал ауданындағы Жетiсай қаласында 150 төсек-орындық аудандық орталық aуpухананы салу жөнiндегi орындалған жұмыстардың көлемi. Батыс Қазақстан облысы Бөрлi ауданындағы Ақсай қаласында 50 төсек-орындық туберкулез ауруханасын, Казталов ауданындағы Казталовка ауылында туберкулез ауруханасын, Сырым ауданындағы Жамбейiт ауылындағы аудандық орталық ауруханасының жанынан 25 төсек-орындық туберкулез бөлiмшесiн, Сарысу ауданындағы Саудакент ауылында 40 төсек-орындық туберкулез диспансерi мен Жамбыл облысының Мойынқұм ауданындағы Мойынқұм ауылында 40 төсек-орындық туберкулез ауруханасын пайдалануға беру. <*>
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.09.26. N 978 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
461-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 403 "Арал және Қазалы аудандарының
тұрғындарына тегiн көмектiң кепiлдi көлемiн көрсету үшiн
Қызылорда облыстық бюджетiне мақсатты трансферттер"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 231976 мың теңге (екi жүз отыз бiр миллион тоғыз жүз жетпiс алты мың теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Арал өңiрiндегi экологиялық апат салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Тегiн медициналық көмектiң кепiлдi көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* объем выполненных работ по строительству туберкулезной больницы на 100 коек в с. Ганюшкино Курмангазинского района, туберкулезного диспансера на 100 коек в г. Аральске Аральского района, туберкулезной больницы на 60 коек в поселке Жосалы Кармакшинского района, туберкулезной больницы на 50 коек в поселке Теренозек Сырдарьинского района, детского противотуберкулезного санатория на 75 коек в п. Каракыстак Рыскуловского района, туберкулезного диспансера на 60 коек в г. Туркестан Туркестанского района, Жетысайской центральной районной больницы на 150 коек в г. Жетысай Махтааральского района согласно утвержденной проектно-сметной документации. Ввод в эксплуатацию туберкулезной больницы на 50 коек в г. Аксай Бурлинского района, туберкулезной больницы на 50 коек в с. Казталовка Казталовского района, туберкулезного отделения при центральной районной больнице Сырымского района на 25 коек в с. Джамбейта Западно-Казахстанской области, туберкулезного диспансера на 40 коек в с. Саудакент Сарысуского района и туберкулезной больницы на 40 коек в с. Мойынкум Мойынкумского района Жамбылской области. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 сентября 2003 г. N 978 .
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 461
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 461 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 403
"Целевые трансферты Кызылординскому областному
бюджету для оказания гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи населению Аральского
и Казалинского районов" на 2003 год
1. Стоимость: 231976 тысяч тенге (Двести тридцать один миллион девятьсот семьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".

3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: экологиялық апатты аудандарда тұратын тұрғындарды тегiн медициналық көмектің кепілдi көлемiмен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: Арал және Қазалы аудандарының тұрғындарына тегiн көмектiң кепiлдi көлемiн көрсету үшiн республикалық бюджеттен Қызылорда облыстық бюджетiне трансферттер бөлу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру шаралары!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы ! !зімі !
!ның !ма. ! ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
403 Арал және Арал және Қазалы Жыл Қазақстан
Қазалы аудандарының бойы Республикасының
аудандарының тұрғындарына тегiн Денсаулық сақтау
тұрғындарына көмектің кепiлдi министрлігі
тегiн көлемiн көрсету үшiн
көмектiң Қызылорда облыстық
кепiлдi бюджетiне мақсатты
көлемiн трансферттер аудару,
көрсету үшiн бекiтілген
Қызылорда Ережелерге сәйкес. <*>
облыстық
бюджетiне
мақсатты
трансферттер
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Арал және Қазалы аудандарының тұрғындарына тегiн көмектің кепiлдi көлемiн көрсету үшiн Қызылорда облыстық бюджетiне мақсатты трансферттер бөлу.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегі iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
462-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 404 "Шалқар ауданының тұрғындарына
тегiн көмектiң кепiлдi көлемiн көрсету үшiн Ақтөбе
облыстық бюджетiне мақсатты трансферттер"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 32488 мың теңге (отыз екi миллион төрт жүз сексен сегiз мың теңге).

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение населения, проживающих в районах экологической катастрофы, гарантированным объемом бесплатной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета Кызылординскому областному бюджету для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Аральского и Казалинского районов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
403 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
трансферты трансфертов чение терство
Кызылор- Кызылординскому года здраво-
динскому областному бюджету для охране-
областному оказания гарантированного ния
бюджету объема бесплатной меди- Респуб-
для оказа- цинской помощи населению лики
ния гаран- Аральского и Казалинского Казах-
тированно- районов, в соответствии стан
го объема с утвержденными Правилами.
бесплатной
медицин-
ской помо-
щи населе-
нию Араль-
ского и
Казалин-
ского
районов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* выделение трансфертов из республиканского бюджета Кызылординскому областному бюджету для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Аральского и Казалинского районов.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 462
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 462 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 404
"Целевые трансферты Актюбинскому областному
бюджету для оказания гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи населению Шалкарского
района" на 2003 год
1. Стоимость: 32488 тысяч тенге (Тридцать два миллиона четыреста восемьдесят восемь тысяч тенге).

2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негізi: "Арал өңiрiндегi экологиялық апат салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы; Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Тегiн медициналық көмектің кепiлдi көлемiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 қаулысы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: экологиялық апатты аудандарда тұратын тұрғындарды тегiн медициналық көмектің кепілдi көлемiмен қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндетi: Шалқар ауданының тұрғындарына тегiн көмектiң кепiлдi көлемiн көрсету үшiн республикалық бюджеттен Ақтөбе облыстық бюджетiне трансферттер бөлу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру шаралары!мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы ! !зімі !
!ның !ма. ! ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
404 Шалқар Шалқар Жыл Қазақстан
ауданының ауданының бойы Республикасының
тұрғындарына тұрғындарына тегiн Денсаулық сақтау
тегiн көмектің кепiлдi министрлігі
көмектiң көлемiн көрсету үшiн
кепiлдi Ақтөбе облыстық
көлемiн бюджетiне мақсатты
көрсету үшiн трансферттер аудару,
Ақтөбе бекiтілген
облыстық Ережелерге сәйкес. <*>
бюджетiне
трансферттер
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Шалқар ауданының тұрғындарына тегiн көмектің кепiлдi көлемiн көрсету үшiн Ақтөбе облыстық бюджетiне мақсатты трансферттер бөлу.
Ескерту:
*) Iске асыру жөнiндегі iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен алынатын трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 бұйрығына
462-1-қосымша
Ескерту. 462-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
_________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 405 "Онкологиялық диспансерді
көшiруге байланысты құрылыс жұмыстарын жүргiзуге
Солтүстiк Қазақстан облысының бюджетiне
берiлетiн мақсатты трансферттер"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье"; Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение населения, проживающих в районах экологической катастрофы, гарантированным объемом бесплатной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета Актюбинскому областному бюджету для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Шалкарского района.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
404 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
трансферты трансфертов чение терство
Актюбин- Актюбинскому област- года здраво-
скому ному бюджету для оказания охране-
областному гарантированного объема ния
бюджету бесплатной медицинской Респуб-
для оказа- помощи населению Шалкар- лики
зания ского района, в соответ- Казах-
гарантиро- ствии с утвержденными стан
ванного Правилами
объема
бесплатной
медицин-
ской помо-
щи населе-
нию Шал-
карского
района
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* выделение трансфертов из республиканского бюджета Актюбинскому областному бюджету для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению Шалкарского района.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 462-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 462-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 405
"Целевые трансферты бюджету Северо-Казахстанской области
на проведение строительных работ по перебазированию
онкологического диспансера" на 2003 год

1. Құны: 65000 мың теңге (Алпыс бес миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" N 735 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: онкологиялық диспансердi қайта базалау.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: медициналық жабдықпен жарақтандыруды ескере отырып, Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджетiне онкологиялық диспансердi қайта базалау жөнiндегi құрылыс жұмыстарын жүргiзуге республикалық бюджеттен трансферттер бөлу.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:*
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру |орындаушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі|мерзім.|
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | дері |
| |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
405 Онколо. Медициналық жабдықпен Жыл Қазақстан
гиялық жарақтандыруды ескере iшiнде Республика.
диспан. отырып, бекiтiлген сының
серді жобалық-сметалық Денсаулық
көшiруге құжаттамаға сәйкес сақтау
байланыс. Солтүстiк Қазақстан министрлігі
ты құры. облыстық бюджетiне
лыс жұ. онкологиялық диспан.
мыстарын сердi қайта базалау
жүргiзуге жөнiндегi құрылыс
Солтүстiк жұмыстарын жүргiзуге
Қазақстан (облыстық психиатрия
облысының ауруханасының емдiк
бюджетiне корпусының құрылысын
берiлетiн аяқтау) мақсатты
мақсатты трансферттерді аудару
трансфер.
ттер
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер:* халық денсаулығының көрсеткiштерiн жақсарту.
Ескерту:*) Республикалық бюджеттен берiлген трансферттердi игеру шеңберiнде күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштердi iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасының паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
463-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған 500 "Денсаулық сақтаудың ақпараттық
жүйелерiн сүйемелдеу" республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 65000 тысяч тенге (шестьдесят пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: перебазирование онкологического диспансера.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета Северо-Казахстанскому областному бюджету на проведение строительных работ по перебазированию онкологического диспансера, с учетом оснащения медицинским оборудованием, в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
405 Целевые Перечисление целевых В те- Минис-
трансферты трансфертов Северо-Казах- чение терство
бюджету станскому областному года здраво-
Северо- бюджету на проведение охране-
Казахстан- строительных работ ния
ской об- (завершение строительства Респуб-
ласти на лечебного корпуса област- лики
проведение ной психиатрической Казах-
строитель- больницы) по перебазиро- стан
ных работ ванию онкологического
по переба- диспансера, с учетом
зированию оснащения медицинским
онкологи- оборудованием, в
ческого соответствии с утвержден-
диспансера ной проектно-сметной
документацией.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* улучшение показателей здоровья населения.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 463
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационных систем здравоохранения"
на 2003 год

1. Құны: 20 000 мың теңге (жиырма миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы" N 573 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 14 наурыздағы Ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы N 359 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: денсаулық саласындағы басқарушылық құрылымның жедел және стратегиялық шешiмдерiн қабылдау сапасын жақсарту мақсатында ақпараттық iшкi жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң ақпараттық жүйесiн сүйемелдеу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000-2003 жылдарға арналған Іс-қимылдар бағдарламасын ақпараттық қолдауды қамтамасыз етуге, Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын iске асыруға, соның iшiнде осы кезде жұмыс iстеп тұрған "Денсаулық - автоматтандырылған басқару жүйесi" ақпараттық ішкi жүйесiн сүйемелдеуге, Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау жүйесiнiң есептеу техникасына, жергiлiктi есептеу техникасы желiсiне жүйелiк және техникалық қызмет көрсетудi қамтамасыз етуге бағытталған, Дүниежүзілік Денсаулық сақтау Ұйымының Еуропа Аймақтық Бюросымен (бұдан әрi - ДДҰ ЕАБ) және басқа да халықаралық ұйымдармен ақпараттық байланысты және ақпарат алмасуды қолдау.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !жөніндегі !зім. !
!ның !ма. ! !іс-шаралар !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
500 Денсаулық "Медициналық Жыл Қазақстан
сақтаудың статистика" бойы Республикасының
ақпараттық бағдарламалар Денсаулық сақтау
жүйелерiн кешенi облыстар министрлігі
сүйемелдеу тұрғысында жылдық
жинақтық медициналық
статистикалық есептер
берудi қалыптастыру
"Мединфо" бағдарла.
малар кешенi - "ҚP
халқының денсаулығы
және медициналық
ұйымдардың жыл бойғы
қызметi" атты кiтап
түрiндегi және
компьютерлiк жыл
сайынғы анықтамалықты
бере отырып,
"Мединфо" жүйесi
бойынша халық
денсаулығының
жинақтық көрсеткiштерiн
қалыптастыру;
"Халық денсаулығы
көрсеткіштерін
қалыптастыру"
бағдарламасы - ДДҰ
ЕАБ-на беру үшiн халық
денсаулығының
көрсеткіштерi бойынша
тоқсан сайын деректер
базасын жасау;
"Ана мен бала"
бағдарламалар кешенi
- бала тууды, ана мен
бала өлiмiн, нәрестенің
шетiнеуiн, жаңа туған
нәрестелердің (0-ден
27 күнге дейiнгi
жастағы) науқастануын
жедел бақылау;
"Ауылдық денсаулық
сақтаудың техникалық-
экономикалық
көрсеткіштерi"
бағдарламасы (бұдан әрi
- ТЭК) - "Ауыл"
бағдарламасына сәйкес
ауылдық денсаулық
сақтаудың медициналық
ұйымдарының ТЭК бойынша
деректер базаларын
қолдау және тоқсан
сайын жаңарту.
Практикалық денсаулық
сақтаудың дәрiгер
кадрлары, ғылыми
бейiндегi дәрiгер
кадрлар, орта
медициналық қызметкер
жөнiндегi "Денсаулық
сақтау кадрлары" iшкi
жүйесi бойынша
деректер базасын
жасау және "Республикалық
мекемелердi қаржыландыру"
бағдарламалар кешенi
- республикалық мекемелер
бойынша сметалар жасау,
варранттарды,
субварранттарды iске
қосу, өтінімдердi, ақы
төлеуге шоттарды беру;
"Бухгалтерлік есеп"
бағдарламалар кешенi
- республикалық мекемелер
тұрғысында бухгалтерлiк
есеп беру бойынша
жинақтар жасау.
"Жалақы" бағдарламалар
кешенi - жалақыны
автоматты түрде есептеу
бағдарламасын жүргiзу.
"Медициналық ұйымдарды
лицензиялау"
бағдарламалар кешенi
- облыстық денсаулық
сақтау бөлiмдерiмен
ақпарат алмасуды
көздейтiн медициналық
ұйымдарды лицензиялау
бойынша деректер
базасын жасау және
жүргiзу;
"Қант диабетi" ұлттық
тiркелiмi бойынша
деректер базасын жасау
және жүргiзу жөнiндегi
бағдарламалар кешенi;
"Хаттар мен бақылаудағы
құжаттардың орындалуын
талдау" бағдарламалар
кешенi - кiрiстегi және
шығыстағы ақпарат
бойынша күнделiктi
деректер базасын жасау;
Мемлекеттiк сатып алу
бойынша деректер базасын
жасау және жүргiзу
жөнiндегi бағдарламалар
кешенi;
"Дәрiлiк есiрткi
құралдарын есепке алу"
бағдарламалар кешенi -
медициналық ұйымдардағы
барлық дәрiлік есiрткi
құралдары бойынша
деректер базасын жасау
және жүргiзу;
Медициналық ұйымдарда
онкологиялық аурулармен
ауыратын науқастар
тiркелiмiн жүргiзу
жөнiндегi бағдарламалар
кешенi;
Дербес компьютерлерге,
жергiлiктi есептеу
желiсiне, iшкi жүйелер
бойынша деректер базасы
бар серверге техникалық
қызмет көрсету; модемдiк
спутник байланысы
бойынша облыстық
денсаулық сақтау
департаменттерiнен жедел
деректер қабылдау-беру,
ДДҰ ЕАБ-мен деректер
базасын алмасу үшiн
INTERNET-те IP-мекен-
жайын қолдау. Спутник
арнасын жалға алу.
------------------------------------------------------------------

1. Стоимость: 20 000 тысяч тенге (Двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования информационных подсистем в целях улучшения качества принятия оперативных и стратегических решений управленческих структур в области здравоохранения.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение информационных систем Министерства здравоохранения Республики Казахстан, направленное на обеспечение информационной поддержки программы действия Правительства Республики Казахстан на 2000-2003 годы, реализацию Государственной программы, формирование и развитие национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, в том числе сопровождение уже функционирующих информационных подсистем "Автоматизированные системы управления - Здравоохранение", обеспечение системного и технического обслуживания вычислительной техники, локальных вычислительных сетей системы здравоохранения Республики Казахстан поддержка информационной связи и обмена информацией с Европейским региональным бюро Всемирной организации здравоохранения (далее - ЕРБ ВОЗ) и другими международными организациями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
500 Сопровож- Комплекс программ В те- Минис-
дение ин- "Медицинская статистика"- чение терство
формацион- формирование сводных года здраво-
ных систем годовых медицинских охране-
здравоох- статистических отчетов в ния
ранения разрезе областей; Респуб-
Комплекс программ публики
"Мединфо"- формирование Казах-
сводных показателей стан
здоровья населения по
системе "Мединфо" с
выдачей книжного и
компьютерного ежегодного
справочника "Здоровье
населения РК и деятель-
ность медицинских
организаций за год";
Программа "Формирование
показателей здоровья
населения"- ежеквартальное
формирование баз данных
по показателям здоровья
населения для передачи
в ЕБР ВОЗ;
Комплекс программ -
"Материнство и детство"-
оперативное слежение за
рождаемостью, материнской,
младенческой и детской
смертностью, заболевае-
мостью новорожденных (в
возрасте от 0 до 27 дней);
Программа "Технико-
экономические показатели
сельского здравоохранения"
(далее - ТЭП)- поддержка и
ежеквартальное обновление
баз данных по ТЭП
медицинских организаций
сельского здравоохранения,
в соответствии с програм-
мой "Аул".
Формирование и ведение
баз данных по подсистеме
"Кадры здравоохранения":
врачебным кадрам практи-
ческого здравоохранения;
по врачебным кадрам
научного профиля; по
среднему медицинскому
персоналу;
Комплекс программ
"Финансирование республи-
канских учреждений" -
формирование смет, ввод
варранта, субварранта по
республиканским учрежде-
ниям, выдача заявок,
счетов к оплате;
Комплекс программ
"Бухгалтерский учет" -
формирование сводов по
бухгалтерским отчетам в
разрезе республиканских
учреждений;
Комплекс программ
"Заработная плата" -
ведение программы авто-
матизированный расчет
заработной платы;
Комплекс программ "Лицен-
зирование медицинских
организаций" - формирова-
ние и ведение базы данных
по лицензированию
медицинских организаций,
предусматривающей обмен
информации с областными
отделами здравоохранения;
Комплекс программ по
формированию и ведению
базы данных по Националь-
ному регистру "Сахарный
диабет";
Комплекс программ "Анализ
исполнения писем и
контрольных документов" -
ежедневное формирование
базы данных по входящей
и исходящей информации;
Комплекс программ по
формированию и ведению
базы данных по государст-
венным закупкам;
Комплекс программ "Учет
наркотических лекарствен-
ных средств"-формирование
и ведение базы данных
движения по наркотическим
лекарственным средствам в
медицинских организациях;
Комплекс программ по
ведению регистра больных
онкологическими заболева-
ниями в медицинских
организациях;
Техническое обслуживание
персональных компьютеров;
локальной вычислительной
сети; сервера с базами
данных по подсистемам;
прием-передача оперативных
данных по модемной спутни-
ковой связи с областными
департаментами здравоохра-
нения, поддержка IP-адреса
в INTERNET для обмена
базой данных с ЕРБ ВОЗ.
Аренда спутникового
канала.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтілетiн нәтижелер: деректердi жинау мен жедел мiндеттердi пысықтаудың орташа есеппен алғандағы уақытын 2 күнге дейiн қысқарту; облыстардан медициналық статистика жөнiндегi статистикалық есептердi қабылдау кезеңiн қысқарту (жылдық есеп беру - 30 күнге дейiн; тоқсандық - 3 күнге дейiн); ақпараттық талдамалық анықтама беру мерзiмдерiн 2 күнге дейiн қысқарту; денсаулық сақтау саласындағы басқарушылық құрылымның жедел және стратегиялық шешiмдерiн қабылдау сапасын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1429 қаулысына
464-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджет бағдарламасының әкiмшiсi
2003 жылға арналған
600 "Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерiн құру"
республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7000 мың теңге (жетi миллион теңге).
2. Бюджет бағдарламасының нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы" N 573 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 14 наурыздағы "Ақпараттық қауіпсiздiктi қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы" N 359 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы .
3. Бюджет бағдарламасын қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджет бағдарламасының мақсаты: жаңа бағдарламалық өнiмдердi жасау жолымен уәкiлеттi opгaнды ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламасының мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнің ақпараттық жүйесiн құру.
6. Бюджет бағдарламасын iске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N!Бағ.!Кіші!Бағдарлама.!Бағдарламаны !Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !(кіші бағдарламаны)!асыру! орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама.!іске асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) атауы !жөніндегі !зім. !
!ның !ма. ! !іс-шаралар !дері !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
600 Денсаулық Қазақстан Республи. Жыл Қазақстан
сақтаудың касының үш облысында бойы Республикасының
ақпараттық "Емхана" автоматтан. Денсаулық сақтау
жүйелерін дырылған ақпараттық министрлігі
құру жүйесiн (ААЖ)
кеңiнен өрiстету,
оның iшiнде:
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу; құжаттаманы
әзiрлеу және тарату;
облыстарға бару
арқылы бағдарламаларды
енгiзу.
"Оқушыларды
медициналық тексеру"
автоматтандырылған
ақпараттық қамтамасыз
ету, оның iшiнде:
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу; құжаттаманы
әзiрлеу және тарату;
бағдарламаны енгізу;
республиканың барлық
аймақтарында
бағдарламалық
қамтамасыз ету
таралымын көбейту.
"Ауыл тұрғындарын
медициналық тексеру"
автоматтандырылған
ақпараттық қамтамасыз
ету, оның iшiнде:
бағдарламалық қамтамасыз
етудi әзiрлеу;
құжаттаманы әзiрлеу
және тарату;
бағдарламаны енгiзу;
республиканың барлық
аймақтарында
бағдарламалық қамтамасыз
ету таралымын көбейту.
Медициналық жоғары оқу
орындары мен медицина
факультеттерi бойынша
студенттер тiркелiмiн
жасау және жүргiзу,
оның iшiнде:
бағдарламалық қамтамасыз
етудi әзiрлеу;
құжаттаманы әзірлеу
және тарату;
бағдарламаны енгізу;
республиканың барлық
аймақтарында
бағдарламалық қамтамасыз
eту таралымын көбейту.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сокращение среднего времени сбора данных и обработки оперативных задач - до 2 дней; уменьшение периода принятия статистических отчетов из областей по медицинской статистике (годовой отчет - до 30 дней; квартальный - до 3 дней); сокращение сроков выдачи аналитических информационных справок - до 2 дней; улучшение качества принятия оперативных и стратегических решений управленческих структур в области здравоохранения.
Приложение 464
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Создание информационных систем здравоохранения"
на 2003 год
1. Стоимость: 7000 тысяч тенге (Семь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "Государственная программа формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "Мероприятия по реализации Государственной программы обеспечения информационной безопасности на 2000-2003 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение информационной поддержки уполномоченного органа путем создания новых программных продуктов.
5. Задачи бюджетной программы: создание информационного обеспечения Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
600 Создание Расширение автоматизиро- В те- Минис-
информа- ванной информационной чение терство
ционных системы (АИС) "Поликлини- года здраво-
систем ка" в трех областях охране-
здравоох- Республики Казахстан, в ния
ранения том числе: Респуб-
разработка программного лики
обеспечения; разработка и Казах-
распространение докумен- стан
тации; внедрение програм-
мы с выездом в области.
Автоматизированное
информационное обеспечение
"Медосмотр школьников",
в том числе: разработка
программного обеспечения;
разработка и распростра-
нение документации;
внедрение программы; ти-
ражирование программного
обеспечения во все регионы
республики.
Автоматизированное
информационное обеспечение
"Медицинское обследование
сельского населения", в
том числе: разработка
программного обеспечения;
разработка и распростра-
нение документации;
внедрение программы;
тиражирование программного
обеспечения во все регионы
республики. Формирование и
ведение регистра студентов
по медицинским Вузам и
медицинским факультетам, в
том числе: разработка
программного обеспечения;
разработка и распростране-
ние документации; внедре-
ние программы; тиражиро-
вание программного
обеспечения во все регионы
республики.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджет бағдарламасын орындаудан күтiлетiн нәтижелер: әзiрленiп отырған кешендер саны - 4; ішкi ақпараттық жүйенi, кешендi мiндеттердi әзiрлеудiң орташа ұзақтығын 3-6 айға дейiн қысқарту; бағдарламалық қамтамасыз етудi өзгерту сұранысын орындау уақытын 3-15 күнге дейiн қысқарту (сұранысқа байланысты); денсаулық сақтау саласында басқарушылық құрылымдардың жедел және стратегиялық шешiмдерiн қабылдау сапасын жақсарту.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: количество разрабатываемых комплексов - 4; сокращение средней продолжительности разработки информационных подсистем, комплексов задач - до 3-6 месяцев; уменьшение времени выполнения запроса на изменение программного обеспечения - до 3-15 дней (в зависимости от запроса); улучшение качества принятия оперативных и стратегических решений управленческих структур в области здравоохранения.