2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429.
РҚАО-ның ескертуі: P021429 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 584, 585, 586, 587, 588, 589, 590, 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597, 598, 599, 600, 601-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
584-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Әкiмшiлiк шығындар" 001 республикалық
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 639696 мың теңге (алты жүз отыз тоғыз миллион алты жүз тоқсан алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 18 маусымдағы N 3038 Жарлығының күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 21 наурыздағы N 825 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 481 қаулысы ; "Штат санының лимиттерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 қаулысы .
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық органдары қызметiнiң өздерiне жүктелген функцияларды барынша ұтымды орындауына қол жеткiзу үшiн олардың қызметiн қамтамасыз ету.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям согласно приложениям 584, 585, 586, 587, 588, 589, 590, 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597, 598, 599, 600, 601.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 584
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 584 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 639696 тысяч тенге (шестьсот тридцать девять миллионов шестьсот девяносто шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; Указ Президента Республики Казахстан от 21 марта 2002 года N 825 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 1996 года N 3038"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 481 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета:
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и территориальных органов для достижения эффективного выполнения возложенных на них функций.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық органдарын ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші!бағдарламаны) іске!асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !асыру жөніндегі !мер. !
!ма. !ла. !лардың) !іс-шаралар !зімі !
!ның !ма. !атауы ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 001 Әкімшілік Жыл Қазақстан Рес.
шығындар бойы публикасының
Төтенше
001 Орталық Штаттың 134 жағдайлар
органның бiрлiгiн ұстау жөніндегі
аппараты Қазақстан Респуб. агенттігі
ликасы Төтенше
жағдайлар жөнiндегi
агенттiгiне
жүктелген
функцияларды
орындау. <*>
002 Аумақтық Штаттың 1370 Жыл Қазақстан Рес.
органдардың бiрлiгiн ұстау бойы публикасының
аппараттары Қазақстан Респуб. Төтенше
ликасы Төтенше жағдайлар
жағдайлар жөнiндегi жөніндегі
агенттiгiнiң агенттігінің
аумақтық аумақтық
органдарына органдары
жүктелген
функцияларды
орындау.
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi мен аумақтық органдарға жүктелген функцияларды сапалы және мерзімiнде орындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
585-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Жоғары оқу орындарында кадрлар даярлау"
009 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 112411 мың теңге (бip жүз он екi миллион төрт жүз он бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне бiрыңғай еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 жарлығы ; "Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнын қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2000 жылғы 15 ақпандағы N 243 қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне еңбек ақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 001 Админист-
ративные
затраты
001 Аппарат Содержание 134 штатных. В те- Агентст-
централь- Выполнение функций, чение во Рес-
ного возложенных на Агентство года публики
органа Республики Казахстан по Казах-
чрезвычайным ситуациям. стан по
чрезвы-
чайным
ситуа-
циям
002 Аппараты Содержание 1370 штатных В те- Террито-
террито- единиц. чение риальные
риальных Выполнение функций, года органы
органов возложенных на террито- Агент-
риальные органы Агентства ства
Республики Казахстан по Респуб-
чрезвычайным ситуациям лики
Казах-
стан по
чрезвы-
чайным
ситуа-
циям
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных функций на Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и территориальные органы.
Приложение 585
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 009
"Подготовка кадров в высших учебных заведениях"
на 2003 год
1. Стоимость: 112411 тысяч тенге (сто двенадцать миллионов четыреста одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 243 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Кокшетауский технический институт"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: 17.01 "Өрт қауiпсiздiгi" мамандығы бойынша жоғары кәсiптiк білiм берудiң мемлекеттiк стандартына сәйкес бiлiктi кадрлар даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 17.01 "Өрт қауiпсiздiгi" мамандығы бойынша инженерлер даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші!бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !жүзеге асырудың !мер. !
!ма. !ла. !лардың) !іс-шаралары !зімі !
!ның !ма. !атауы ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 009 Жоғары оқу
орындарында
кадрлар
даярлау
010 Көкшетау Қазақстан Респуб. Жыл Қазақстан
техникалық ликасы Төтенше бойы Республикасы
институты жағдайлар жөніндегi Төтенше
агенттiгiнің штат жағдайлар
саны 120 болатын жөніндегі
Көкшетау техникалық агенттігінің
институты мемлекет. Көкшетау
тiк мекемесiн ұстау. техникалық
Оқу-ағарту қызметін, институты
оқу, әдiстемелiк
және ғылыми-зерттеу
қызметiн қоса
алғанда, бiлiм беру
қызметiн жүзеге
асыру, тыңдаушыларды
азық-түлiкпен,
киiм-кешекпен және
стипендияның
төленуімен
қамтамасыз ету
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: жылдық орташа есеппен - 440 тыңдаушыны оқыту, "Өрт қауiпсiздiгi" мамандығы бойынша - 63 жоғары бiлiмдi маманды бiтiргiзiп шығару.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
586-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Кадрлардың біліктілiгiн арттыру және
оларды қайта даярлау" 010 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 9 049 мың теңге (тоғыз миллион қырық тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнің органдары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының және жергiлiктi атқарушы органдары қызметкерлерінің шектi штат санын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 6 қазандағы N 1006 қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы , Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы өзара iс-қимыл туралы ТМД-ға қатысушы-мемлекеттердiң 1993 жылғы 22 қаңтардағы келiсiмi.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: подготовка квалифицированных кадров в соответствии с государственным стандартом высшего профессионального образования по специальности 17.01 "Пожарная безопасность".
5. Задачи бюджетной программы: подготовка инженеров по специальности 17.01 "Пожарная безопасность".
6. План мероприятия по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 009 Подготовка
кадров в
высших
учебных
заведениях
030 Кокшетау- Содержание государствен- В те- Кокше-
ский тех- ного учреждения Кокшетау- чение тауский
нический ский технический институт года техни-
институт Агентства Республики ческий
Казахстан по чрезвычайным институт
ситуациям со штатной Агент-
численностью 120 единиц. ства
Проведение учебно-образо- Респуб-
вательной деятельности, лики
осуществление образова- Казах-
тельной деятельности, стан по
включая учебную, методи- чрезвы-
ческую и научно-исследо- чайным
вательскую деятельность, ситуа-
обеспечение слушателей циям
продовольствием, вещевым
обмундированием и выпла-
той стипендии.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обучение среднегодового количества слушателей - 440 единиц, выпуск специалистов с высшим образованием по специальности "Пожарная безопасность" - 63 единицы.
Приложение 586
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 9 049 тысяч тенге (девять миллионов сорок девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 года N 1006 "Об утверждении предельной штатной численности работников органов и подведомственных организаций Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и местных исполнительных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими"; Соглашение государств-участников СНГ о взаимодействии в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера от 22 января 1993 года.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттен бағдарламаның мақсаты: табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар саласында мамандар мен қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн көтеру, азаматтық қорғаныс әскерлерi үшiн бiлiктi офицер кадрларын және төтенше жағдайлардың алдын алу және жоюдың бiрыңғай мемлекеттiк жүйесi үшiн бiлiктiлiгi жоғары мамандар даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: басшы құрамның, сондай-ақ елiмiздiң азаматтық қорғаныс, төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою салаларындағы қызметтi жүзеге асыратын орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, басқа ұйымдардың мамандарының бiлiктiлiгiн арттыру, даярлау және қайта даярлау, Қазақстан Pecпубликасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарына, республиканың басқа да ұйымдарына әдістемелік көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші!бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !жүзеге асырудың !мер. !
!ма. !ла. !лардың) !іс-шаралары !зімі !
!ның !ма. !атауы ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 010 Кадрлардың Жыл Қазақстан Рес.
бiлiктiлiгiн бойы публикасының
арттыру және Төтенше
оларды қайта жағдайлар
даярлау жөнiндегi
агенттiгі
006 Мемлекеттiк 47 санат бойынша
мекемелер 1450 тыңдаушыны
кадрларының оқыту үшiн қызмет
бiлiктiлiгiн көрсету (жұмыс)
арттыру және сатып алу, төтенше
оларды қайта жағдайлар мен
даярлау азаматтық қорғаныс
бойынша оқыту
бағдарламасы 62
тақырыпты
қарастырады, оқыту
курсы бiр аптадан
(42 оқу сағаты)
тұрады.
031 Шетелдегi Ресей Федерациясы
кадрлардың Төтенше жағдайлар
бiлiктiлiгiн министрлiгiнiң
арттыру және Азаматтық қорғаныс
оларды қайта академиясында оқитын
даярлау тыңдаушылардың және
олардың отбасы
мүшелерiнiң барып-
қайту көлiгiнiң,
жүктерiн тасымалдау
шығындарын
қамтамасыз ету.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: төтенше жағдайлар мен азаматтық қорғаныс саласында 1450 тыңдаушының бiлiмi мен дағдысының деңгейiн көтеру, олардың ғылым мен жаңа техниканың жетiстiктерiн меңгеруi.
2003 жылғы жоспар бойынша төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармалар саласында 7 бiлiктi маманның бiтiрiп шығуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
587-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюды ұйымдастыру"
031 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение профессионального уровня специалистов и работников в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, подготовка квалифицированных офицерских кадров для войск гражданской обороны и специалистов высшей квалификации для единой государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации, подготовка и переподготовка руководящего состава, а также специалистов центральных и местных исполнительных органов, иных организаций, осуществляющих деятельность в области предупреждений и ликвидации чрезвычайных ситуаций, гражданской обороны страны, оказание методической помощи территориальным органам Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, другим организациям республики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1. 010 Повышение
квалифика-
ции и
переподго-
товка
кадров
006 Повышение Приобретение услуг В те- Агент-
квалифика- (работ) по обучению 1450 чение ство
ции и слушателей по 47 катего- года Респуб-
переподго- риям, программа обучения лики
товка предусматривает 62 темы Казах-
кадров по чрезвычайным ситуациям стан по
государст- и гражданской обороне, чрезвы-
венных курс обучения составляет чайным
учрежде- одну неделю (42 учебных ситуа-
ний часа). циям
031 Повышение Обеспечение транспортных В те- Агент-
квалифика- расходов к месту назна- чение ство
ции и чения и обратно слушате- года Респуб-
переподго- лей, обучающихся в лики
товка Академии гражданской Казах-
кадров за защиты Министерства стан по
рубежом чрезвычайных ситуаций чрезвы-
Российской Федерации, и чайным
членов их семей, расходы ситуа-
на провоз багажа. циям
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня знаний и навыков в области чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны 1450 слушателей, овладение ими новой техники и достижений науки.
Обеспечение квалифицированными специалистами в области управления по чрезвычайным ситуациям, с плановым выпуском в 2003 году 7 единиц.
Приложение 587
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Организация ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера"
на 2003 год

1. Құны: 380 300 мың теңге (үш жүз сексен миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Авариялық-құтқару қызметi және құтқарушылар мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы Заңы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңы ; "Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 481 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгіне бағынысты жекелеген ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi 482 қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы ; "Кәсіптiк авариялық-құтқару қызметтерi мен құрамалары құтқарушыларының еңбек сiңiрген жылдарына пайыздық үстемеақы төлеу үшiн еңбек стажын есептеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1185 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң органдары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының және жергiлiктi атқарушы органдары қызметкерлерiнiң шектi штат санын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 6 қазандағы N 1006 қаулысы , "28237, 52859, 68303 әскер бөлiмдерiнің Қазақстан Республикасы Азаматтық қорғанысының штабына бағыныстылығы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 6 сәуiрдегi N 264 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 15 наурыздағы N 400 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 шiлдедегi N 1037 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң "Республикалық дағдарыс орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 13 ақпандағы N 40 қаулысы .

1. Стоимость: 380 300 тысяч тенге (триста восемьдесят миллионов триста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О гражданской обороне"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 481 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1185 "Об утверждении Правил исчисления стажа работы спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований для выплаты процентных надбавок за выслугу лет"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 года N 1006 "Об утверждении предельной штатной численности работников органов и подведомственных организаций Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и местных исполнительных органов"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 264 "О подчинении воинских частей 28237, 52859, 68303 Штабу Гражданской обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2000 года N 400 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2000 года N 1037 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2001 года N 40 "О создании государственного учреждения "Республиканский кризисный центр" Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бейбiт және соғыс уақытында төтенше жағдайлар туындаған жағдайда Қазақстан Республикасының халқын, шаруашылық жүргiзушi объектiлерi және аумақтарын қорғау, төтенше жағдайларға дер мезгілiнде мән беру, төтенше жағдайлар туралы ақпараттарды қабылдау және өңдеу, төтенше жағдайларды жоюға тұрақты дайындықтағы авариялық-құтқару күштерi мен құралдарын ұдайы және үзіліссiз басқаруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: бейбiт және соғыс уақытында төтенше жағдайлардың iс-қимылдарына жоғары дайындықты қамтамасыз ету, дереу мән беру, авариялық-құтқару қызметтерiнiң апат болған аудандарға және алға қойылған әскери мiндеттердi орындайтын аудандарға уақытында жетуi, төтенше жағдайлардың зардаптарын жою жөнiнде iздестiру-құтқару және басқа шұғыл жұмыстарды жедел жүргiзу, баруы қиын аудандарда, қауiптiлiгi жоғары объектiлерде құтқару және iздестiру-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру және жүргiзу, табиғи апаттардың, авариялардың және апаттардың салдарынан зардап шеккендерге шұғыл көмек көрсету, байланыстың радиомобильдi, радиотелефонды, транктивтi, спутниктiк құралдарымен төтенше жағдайлар туралы ақпараттарды уақтылы және тұрақты түрде қабылдап алу, алынған ақпараттарды жедел өңдеу, авариялық-құтқару күштері мен құралдарын басқару пунктінде жедел қызметкерлердiң тәулiк бойы кезекшiлiгiн қамтамасыз ету, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласында мемлекеттiк басқару органдарымен үзіліссiз және тиiмдi байланысты қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші!бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !жүзеге асырудың !мер. !
!ма. !ла. !лардың) !іс-шаралары !зімі !
!ның !ма. !атауы ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 031 Табиғи және
техногендiк
сипаттағы
төтенше
жағдайларды
жоюды
ұйымдастыру
030 Республикалық "Республикалық Жыл "Республикалық
жедел-құтқару жедел-құтқару бойы жедел-құтқару
жасағы жасағы" мемлекет. жасағы"
тiк мекемесiн мемлекеттiк
(штат саны - 56 мекемесi
адам) ұстау
2. 032 Әскер бөлім. Әскер бөлiмдердi Жыл 28237, 52859,
дердi ұстау (штат саны - 1202 бойы 68303 әскер
адам) ұстау бөлiмдерi
3. 033 Аэромобильдi Мынадай мемлекет. Жыл Мемлекеттiк
аймақтық тiк мекемелердi бойы мекемелер:
жедел-құтқару ұстау: Орталық Орталық
жасақтары аймақтық жедел- аймақтық жедел-
құтқару жасағы құтқару жасағы,
(штат саны - 40 Батыс аймақтық
бiрлiк), Батыс жедел-құтқару
аймақтық жедел- жасағы, Шығыс
құтқару жасағы аймақтық жедел-
(штат саны - 32 құтқару жасағы,
бiрлiк), Шығыс Солтүстік
аймақтық жедел- аймақтық жедел-
құтқару жасағы құтқару жасағы,
(штат саны - 32 Оңтүстік
бiрлiк), Солтүстiк аймақтық жедел-
аймақтық жедел- құтқару жасағы
құтқару жасағы
(штат саны - 32
бiрлiк), Оңтүстiк
аймақтық жедел-
құтқару жасағы
(штат саны - 32
бiрлiк)
4. 035 Республикалық "Республикалық Жыл "Республикалық
дағдарыс дағдарыс орталығы" бойы дағдарыс
орталығы мемлекеттiк орталығы"
мекемесiн (штат мемлекеттік
саны - 25 адам) мекемесі
ұcтaу
------------------------------------------------------------------

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: защита населения, хозяйственных объектов и территории Республики Казахстан при угрозе и возникновении чрезвычайных ситуаций в мирное и военное время, своевременное реагирование на чрезвычайные ситуации, прием и обработка информации о чрезвычайных ситуациях, обеспечение устойчивого и непрерывного управления аварийно-спасательными силами постоянной готовности и средствами ликвидации чрезвычайных ситуаций.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение высокой готовности к действиям в чрезвычайных ситуациях мирного и военного времени, быстрое реагирование, своевременное выдвижение аварийно-спасательных служб в районы бедствия и районы выполнения поставленных боевых задач, оперативное проведение поисково-спасательных и других неотложных работ по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, организация и проведение спасательных и поисково-спасательных работ в труднодоступных районах, на объектах повышенной сложности, оказание неотложной помощи пострадавшим в результате стихийных бедствий, аварий и катастроф, своевременный и стабильный прием информации о чрезвычайных ситуациях посредством радиомобильной, радиотелефонной, транковой, спутниковой видами связи, оперативная обработка полученной информации, обеспечение круглосуточного дежурства оперативных работников на пункте управления аварийно-спасательными силами и чрезвычайными ситуациями, обеспечение непрерывной и эффективной связи с органами государственного управления в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
6. План мероприятий по организации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 031 Организа-
ция ликви-
дации
чрезвычай-
ных ситуа-
ций при-
родного и
техноген-
ного
характера
030 Республи- Содержание государствен- В те- Государ-
канский ного учреждения "Респуб- чение ственное
оператив- ликанский оперативно- года учрежде-
но-спаса- спасательный отряд" ние
тельный (штатная численность - 56 "Респуб-
отряд единиц) ликан-
ский
опера-
тивно-
спаса-
тельный
отряд"
2 032 Содержание Содержание воинских В те- Войско-
воинских частей (штатная числен- чение вые
частей ность - 1202 единиц) года части
28237,
52859,
68303
3 033 Аэромо- Содержание государствен- В те- Государ-
бильные ных учреждений: чение ственные
региональ- Центральный региональный года учрежде-
ные опера- аэромобильный оперативно- ния:
тивно-спа- спасательный отряд Цент-
сательные (штатная численность - 40 ральный
отряды единиц), Западный регио- регио-
нальный аэромобильный нальный
оперативно-спасательный аэромо-
отряд (штатная численность бильный
-32 единицы), Восточный опера-
региональный аэромобильный тивно-
оперативно-спасательный спаса-
отряд (штатная численность тельный
- 32 единицы), Северный отряд,
региональный аэромобильный Западный
оперативно-спасательный регио-
отряд (штатная численность нальный
- 32 единицы), Южный аэромо-
региональный аэромобильный бильный
оперативно-спасательный опера-
отряд (штатная численность тивно-
-32 единицы). спаса-
тельный
отряд,
Восточ-
ный
регио-
нальный
аэромо-
бильный
опера-
тивно-
спаса-
тельный
отряд,
Северный
регио-
нальный
аэромо-
бильный
опера-
тивно-
спаса-
тельный
отряд,
Южный
регио-
нальный
аэромо-
бильный
опера-
тивно-
спаса-
тельный
отряд.
4 035 Республи- Содержание государствен- В те- Государ-
канский ного учреждения "Респуб- чение ственное
кризисный ликанский кризисный года учрежде-
центр центр" (штатная числен- ние
ность - 25 единиц) "Респуб-
ликан-
ский
кризис-
ный
центр"
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға республикалық жедел-құтқару жасағының, әскери бөлiмдердiң, аэромобильдi аймақтық жедел-құтқару жасағының тұрақты дайындығын әрдайым қамтамасыз ету, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы ақпараттарды уақытында және сапалы өңдеу, төтенше жағдайларды жоюға тұрақты дайындықтағы авариялық-құтқару күштерi мен құралдарын ұдайы және үзіліссiз басқаруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
588-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Селден қорғау объектiлерiн пайдалану"
032 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 249243 мың теңге (екi жүз қырық тоғыз миллион екi жүз қырық үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық-негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiне бағынысты жекелеген ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 481 қаулысы ; "Мемлекеттiк мекемелердің мемлекеттiк қызметшi болып табылмайтын қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң органдары мен ведомстволық ұйымдарының және жергiлiктi атқарушы органдарының шектi штат санын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 6 қазандағы N 1006 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасындағы сел, қар көшкiнi, жар көшкiнi, опырылып құлаудың алдын алу және олардың зардаптарын жою, сел құбылыстары мен жер сiлкiнiсiн болжау. Селден қорғау құрылғыларын пайдалануды қамтамасыз ету, халықты, шаруашылық жүргiзу объектілерiн және Қазақстан Республикасының жерлерiн қауiптi табиғи құбылыстардың (сел тасқыны, қар көшкiнi, жар көшкiнi, опырылып құлау, қатты жер сiлкiнiсi) әсерiнен сенiмдi қорғау, олардың зардаптарын жоюды ұйымдастыруға қатысу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение постоянной готовности Республиканского оперативно-спасательного отряда, воинских частей, аэромобильных региональных оперативно-спасательных отрядов к ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории Республики Казахстан, своевременная и качественная обработка информации о чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера, обеспечение устойчивого и непрерывного управления силами постоянной готовности и средств ликвидации чрезвычайных ситуаций.
Приложение 588
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 588 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 032
"Эксплуатация объектов селезащиты"
на 2003 год
1. Стоимость: 249243 тысячи тенге (двести сорок девять миллионов двести сорок три тысячи тенге).
2 Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 481 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 года N 1006 "Об утверждении предельной штатной численности работников органов и подведомственных организаций Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и местных исполнительных органов".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предупреждение селей, снежных лавин, оползней, обвалов и ликвидации их последствий, прогнозирование селевых явлений и землетрясений. Обеспечение эксплуатации селезащитных сооружений, надежной защиты населения, хозяйственных объектов и земель Республики Казахстан от воздействия опасных природных явлений (селевые потоки, снежные лавины, оползни, обвалы, сильные землетрясения), участие в организации и проведении ликвидации их последствий.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: селден қорғау құрылғыларын ағымдағы жөндеуден өткiзу, бақылау және хабарлау қызметтерінің қызметiн қамтамасыз ету, аэрошолу жұмыстары, мұзарт көлдердi босату жөнiндегi алдын алу жұмыстары, қар көшкiндерiн алдын ала түсiру бойынша ату жұмыстары, жер сiлкiнiсiнің қысқа мерзiмдi болжамдарын қамтамасыз ету жөнiндегi ғылыми-болжау жұмыстары.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші!бағдарламаны) іске!асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !асыру жөніндегі !мер. !
!ма. !ла. !лардың) !іс-шаралар !зімі !
!ның !ма. !атауы ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 032 Селден Жыл
қорғау бойы
объектiлеpін
пайдалану
030 "Қазселден. "Қазселденқорғау" "Қазселден.
қорғау" мемлекеттiк қорғау"
мекемесiнiң 540 мемлекеттік
бiрлiк штат санын мекемесі
ұстау.
Алты гидротехни.
калық құрылғыны
ағымдағы жөндеуден
өткiзу, аэрошолу
жұмыстары, мұзарт
көлдерiн босату
жөнiндегi алдын
алу жұмыстары,
жер сiлкiнiсiнiң
қысқа мерзiмдi
болжамдарын
қамтамасыз ету
жөнiндегi ғылыми-
болжау жұмыстары,
қар көшкiндерiн
алдын ала түсiру
бойынша ату
жұмыстары.
032 "Жөндеу-қал- Шамалған сел жыл "Қазселден.
пына келтiру сынақтары iшінде қорғау"
жұмыстарын полигонын мемлекеттік
және селден ағымдағы мекемесi"
қорғау объек-
тiлерiн мате-
риалдық-тех-
никалық қам-
тамасыз ету
iс-шараларды
жүргiзу
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: халықты, шаруашылық жүргiзу объектiлерiн және жерлердi сенiмдi қорғауды қамтамасыз ету және Алматы облысының қорғану құрылғыларын пайдалану жағдайында ұстау (Селден қорғау көлемi 12,6 млн. м 3 "Медеу" кешенi, Үлкен Алматы өзенiндегi селден қорғау көлемi 14,5 млн. м 3 селжинағыш-бөгетi, ұзындығы 21 километр Iле Алатауындағы тұрақтанған өзендердiң арналары, селдi бөгейтiн көлемi 1,5 млн. м 3 Ұзын Қарғалы өзенiндегi селдi қорғау бөгетi, Есiк қаласындағы көлемi 1,5 млн. м 3 селден қорғау бөгетi, Сарқант өзенiндегi селдi бөгейтiн бөгет, селден қорғау көлемi 7,2 млн. м 3 Барахудзира өзенiндегi жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары, Шығыс Қазақстан облысындағы жағалауларды бекiту жұмыстары, Семей қаласындағы ұзындығы 3,7 километр бөгет, Оңтүстiк Қазақстан облысының Бадам өзенiндегi ұзындығы 2,2 километр бөгет және басқалары).
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
589-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Тiкұшақтарды пайдалану" 034
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение функционирования служб наблюдения и оповещения, проведение текущего ремонта селезащитных сооружений, аэровизуальных работ, превентивных работ по опорожнению моренных озер, взрывных работ по профилактическому спуску снежных лавин, научно-прогнозной работы по обеспечению краткосрочных прогнозов землетрясений, содержание постов наблюдения и оповещения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 032 Эксплуа-
тация
объектов
селезащиты
030 "Казселе- Содержание Государствен- В те- Государ-
защита" ного учреждения "Казселе- чение ственное
защита" со штатной года учреж-
численностью 540 единиц. дение
Проведение текущего "Казсе-
ремонта шести гидротех- лезащи-
нических сооружений, та"
содержание постов наблю-
дения и оповещения,
аэровизуальные работы,
превентивные работы по
опорожнению моренных озер,
научно-прогностические
работы по обеспечению
краткосрочных прогнозов
землетрясений, взрывные
работы по профилактичес-
кому спуску снежных лавин.
032 Проведение Текущий ремонт в те- Государ-
ремонтно- селеиспытатель- чение ственное
восстано- ного полигона года учреж-
вительных Чемолган дение
работ и "Казселе-
меропри- защита"
ятий
по мате-
риально-
техничес-
кому
обеспе-
чению
объектов
селезащиты.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Обеспечение надежной защиты населения, хозяйственных объектов и земель и поддержание в эксплуатационном состоянии защитных сооружений Алматинской области (Комплекс "Медео" с объемом селехранилища 12,6 млн.м 3 , плотина-селеуловитель на реке Большой Алматинке с объемом селехранилища 14,5 млн. м 3 , стабилизированные русла рек Заилийского Алатау протяженностью 21 км, селезадерживающая плотина на реке Узын-Каргале с объемом селехранилища 1,5 млн.м3, селезадерживающая плотина в городе Есике с объемом селехранилища 1,5 млн.м 3 , селезадерживающая плотина на реке Сарканде ремонтно-восстановительные работы на реке Барахудзире с объемом селехранилища 7,2 млн.м 3 , берегоукрепительные работы в Восточно-Казахстанской области, дамба в городе Семипалатинске протяженностью 3,7 км, дамба на реке Бадаме в Южно-Казахстанской области протяженностью 2,2 км и другие.
Приложение 589
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 034
"Эксплуатация вертолетов" на 2003 год

1. Құны: 249 687 мың теңге (екi жүз қырық тоғыз миллион алты жүз сексен жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң мүлкiн беру туралы жекелеген мәселелер" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 13 қаңтардағы N 45 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларда халыққа жедел көмек көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде уақытында жедел қимылдау үшiн тікұшақтарды тиiмдi, ұтымды пайдалану.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші!бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !жүзеге асырудың !мер. !
!ма. !ла. !лардың) !іс-шаралары !зімі !
!ның !ма. !атауы ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 034 Тiкұшақтарды 3-тікұшақты ұстау Жыл Қазақстан Рес.
пайдалану үшін - 36000 мың бойы. публикасының
теңге; на Төтенше
3-тікұшаққа жағдайлар
аэродромды жалға жөніндегі
алу үшiн - 3687 агенттігі
мың теңге;
3-тікұшақты жөндеу
үшiн - 210000 мың
теңге.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: төтенше жағдайлар кезiнде зардап шеккендердiң санын азайту, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар кезiнде жедел қимылдау үшiн тiкұшақтардың ұшу жарамдығы мен техникалық пайдалануын қолдау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
590-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазқұтқару" бөлiмшесi құтқарушыларының
жыл сайынғы республикалық (халықаралық) жиын-семинарын
өткiзу" 036 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 249 687 тысяч тенге (двести сорок девять миллионов шестьсот восемьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 863 "Отдельные вопросы о передаче имущества Министерства обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2001 года N 45 "Отдельные вопросы о передаче имущества Министерства обороны Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оперативное оказание помощи населению в условиях чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
5. Задачи бюджетной программы: эффективная, рациональная эксплуатация вертолетов для своевременного реагирования при возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
034 Эксплуата- Содержание 3-х вертолетов В те- Агент-
ция верто- -36000 тысяч тенге; чение ство
летов Аренда аэродрома для 3-х года Респуб-
вертолетов - 3687 тысяч лики
тенге; Казах-
Ремонт 3-х вертолетов стан по
-210000 тысяч тенге. чрезвы-
чайным
ситуа-
циям
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение количества пострадавших при чрезвычайных ситуациях, поддержание летной годности и техническая эксплуатация вертолетов для оперативного реагирования при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера.
Приложение 590
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 036
"Проведение ежегодного Республиканского (международного)
сбора-семинара спасателей подразделения "Казспас"
на 2003 год

1. Құны: 1500 мың теңге (бip миллион бес жүз мың).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы ; "Авариялық-құтқару қызметi және құтқарушылардың мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы Заңы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: құтқарушы бөлiмшелерiн төтенше жағдайлар аймағындағы құтқару жұмыстарын жүргiзуге оқыту, трансшекаралық сипаттағы төтенше жағдайлар туындай қалған жағдайда өзара iс-қимылды ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: құтқару бөлiмшелерiнiң практикалық сабақтары мен жаттығуларын күрделi ауа райы және географиялық жағдайларда, қауiптiлiгi жоғары объектілерде ұйымдастыру және өткiзу. Табиғи апаттар, авариялар және апаттар салдарынан зардап шеккендерге жедел жәрдем көрсету сабақтарын ұйымдастыру және өткiзу. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың зардаптарын жою кезiнде авариялық-құтқару құралдарын пайдалануға оқыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!лардың (кіші!бағдарламаны) іске!асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !асыру жөніндегі !мер. !
!ма. !ла. !лардың) !іс-шаралар !зімі !
!ның !ма. !атауы ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 036 "Қазқұтқару" 7 күндiк семинар- Жыл Қазақстан Рес.
бөлiмшесi жиынды өткiзу бойы публикасының
құтқарушы. жөнiндегi iс- Төтенше
ларының жыл шараларды жағдайлар
сайынғы рес. қамтамасыз ету, жөніндегі
публикалық оның iшiнде кеңсе агенттігі
(халықара. тауарларын, жанар-
лық) жиын- жағармай материал.
семинарын дарын, семинарға
өткiзу қатысушыларға
тамақ өнiмдерiн,
сатып алу,
жалаушалар
дайындау, жүлде
заттарын сатып алу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезiндегi авариялық-құтқару жұмыстарын жүргiзуге құтқарушылардың дайындығының деңгейiн арттыру. Құтқару бөлiмшелерiнiң Қазақстан Республикасы аумағындағы және одан тыс жердегi табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды дереу жоюға тұрақты әзiрлiгiн қамтамасыз ету. Төтенше жағдайлар кезiнде адам өмiрiн сақтау жөнiнде халық арасында түсiндiрме жұмыстарын жүргiзу.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
591-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Өрт қауiпсiздiгi саласындағы сынақтарды
талдау және жүргiзу" 050 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1 500 тысяч тенге (один миллион пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обучение спасательных подразделений ведению аварийно-спасательных работ в зонах чрезвычайных ситуаций, организация взаимодействия при возникновении чрезвычайных ситуаций трансграничного характера.
5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение практических занятий и тренировок спасательных подразделений в сложных климатических и географических условиях, на объектах повышенной сложности. Организация и проведение занятий по оказанию неотложной помощи пострадавшим в результате стихийных бедствий, аварий и катастроф. Обучение пользованию аварийно-спасательным инструментом при ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 036 Проведение Обеспечение мероприятий В те- Агент-
ежегодного по проведению сбора- чение ство
Республи- семинара в течение 7 года Респуб-
канского дней, в том числе лики
(междуна- приобретение канцелярских Казах-
родного) товаров, горюче-смазочных стан по
сбора- материалов, питание чрезвы-
семинара участников семинара, чайным
спасателей изготовление вымпелов, ситуа-
подразде- приобретение призов. циям
ления
"Казспас"
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня подготовки спасателей к ведению аварийно-спасательных работ при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Обеспечение постоянной готовности спасательных подразделений к немедленной ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории Республики и за ее пределами. Проведение разъяснительной работы среди населения по вопросам защиты жизни людей в чрезвычайных ситуациях.
Приложение 591
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 050
"Анализ и проведение испытаний
в области пожарной безопасности"
на 2003 год

1. Құны: 5 000 мың теңге (бec миллион).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Өрт қауiпсiздiгi туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы ; "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңы ; "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының өрт қауiпсiздiгi саласында қолданылып жүрген нормативтiк құжаттарға сәйкес келетiн талаптарды ескере отырып, мемлекеттiк, мемлекетаралық, салалық стандарттарды, техникалық шарттарды, құрылыс нормалары мен ережелерiн әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
1. Мыналар бойынша:
- материалдар мен дайын өнiмдердiң өрт қауiптілігi көрсеткіштерiн анықтау;
- өрт сөндiргіш заттар мен өрттен қорғау материалдарының сапасын анықтау;
- өрттi табу және өшiру техникалық құралдарына;
- өрт сөндiрушiлердi және құтқарушыларды қорғау құралдарына, сондай-ақ шаруашылық объектілерiндегi және авариялық құтқару және өртке қарсы бөлімшелердегi техникаға сынақтар мен зерттеулер жүргiзу.
2. Өрт сөндіргіш заттар мен өрттен қорғау материалдарын, өрт автоматикасы құралдары мен жабдықтарын жобалау, монтаждау және пайдалану жөнiндегi нормативтік құжаттар (мемлекеттiк стандарттар, әдiстемелiк ұсынымдар, т.б.) әзiрлеу, сондай-ақ өрт қауiпсiздiгi саласындағы қолданылып жүрген ИСО халықаралық стандарттарымен сәйкес келуiн ескере отырып, оларды сынаудың тәсiлдерiн анықтау.
3. Өрт қауiпсiздiгi саласындағы нормативтік-құқықтық базаны жетiлдiру және дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) іске!асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !асыру жөніндегі !мер. !
!ма. !ла. !ның) !іс-шаралар !зімі !
!ның !ма. !атауы ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 050 Өрт 1. Мыналар бойынша Жыл Қазақстан Рес.
қауiпсiздiгi сынақтар мен бойы публикасының
саласындағы зерттеулер жүргiзу Төтенше
сынақтарды жөнiнде қызметтер жағдайлар
талдау және сатып алу: жөніндегі
жүргiзу - материалдар мен агенттігі
дайын өнiмдердiң
өрт қауiптiлiгi
көрсеткіштерiн
анықтау бойынша;
- өрт сөндiретiн
құрамдар мен
өрттен қорғау
материалдарының
сапасын анықтау
бойынша;
- өрттi табу және
оны сөндiру
техникалық құралдары
бойынша;
- өрттi табу және
өшiру техникалық
құралдары бойынша;
- өрт сөндiрушiлердi
және құтқарушыларды
қорғау құралдарына,
сондай-ақ шаруашылық
объектiлерiндегi
және авариялық
құтқару және өртке
қарсы бөлiмшелердегi
техникаға.

1. Стоимость: 5 000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям".
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка государственных, межгосударственных, отраслевых стандартов, технических условий, строительных норм и правил с учетом требований гармонизации действующих нормативных документов в области пожарной безопасности Республики Казахстан, развитие научно-технической и нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.
5. Задачи бюджетной программы:
1) Проведение испытаний и исследований:
- по определению показателей пожароопасности материалов и готовой продукции;
- по определению качества огнетушащих составов и огнезащитных материалов;
- технических средств обнаружения и тушения пожаров;
- средств защиты пожарных и спасателей, а также техники, применяемой как на объектах хозяйствования, так и в аварийно-спасательных и противопожарных подразделениях.
2) Разработка нормативных документов (государственных стандартов, методических рекомендаций) на проектирование, монтаж и эксплуатацию технических средств пожарной автоматики и оборудования, огнетушащих веществ и огнезащитных материалов, а также определение методов их испытаний с учетом гармонизации с действующими международными стандартами в области пожарной безопасности.
3) совершенствование и развитие нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм ! !зации !испол-
! !раммы! ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 050 Анализ и 1. Приобретение услуг по В те- Агент-
проведение проведению испытаний и чение ство
испытаний исследований: года Респуб-
в области - по определению показа- лики
пожарной телей пожароопасности Казах-
безопас- материалов и готовой стан по
ности продукции; чрезвы-
- по определению качества чайным
огнетушащих составов и ситуа-
огнезащитных материалов; циям
- технических средств
обнаружения и тушения
пожаров;
- средств защиты пожарных
и спасателей, а также
техники, применяемой как
на объектах хозяйствова-
ния, так и в аварийно-
спасательных и противопо-
жарных подразделениях.

2. Өрт сөндiргiш
заттар мен өрттен
қорғау материалдарын,
өрт автоматикасы
техникалық құралдары
мен жабдықтарын
жобалау, монтаждау
және пайдалану
жөнiндегi
нормативтiк құжаттар
(мемлекеттiк
стандарттар,
әдiстемелiк ұсынымдар,
т.б.) әзiрлеу,
сондай-ақ өрт
қауіпсiздiгi
саласындағы қолданылып
жүрген ИСО
халықаралық
стандарттарымен сәйкес
келуiн ескере отырып,
оларды сынаудың
тәсілдерiн анықтау.
3. Өрт қауiпсiздiгi
саласындағы
нормативтiк-құқықтық
базаны жетiлдiру
және дамыту.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: 2003 жылы Қазақстан Республикасының мынадай Мемлекеттiк стандарттарын әзiрлеу және бекiту жоспарланды: "Қабылдау-бақылау құралдары және басқару өрт сөндiру құралдары. Жалпы техникалық талаптар, Сынау тәсілдерi". "Арнаулы өрт дабылдау жүйелерi". Жалпы техникалық талаптар. Сынау тәсiлдерi", "Хабарлау және эвакуацияны басқару өрт техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау тәсiлдерi", "Өрт туралы хабарлағыштар. Жіктемелеу. Жалпы техникалық талаптар. Сынау тәсiлдерi".
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
592-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазақстан Республикасының Төтенше
жағдайлар жөнiндегi агенттiгiн Астана қаласына көшiру"
051 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 275 000 мың теңге (екi жүз жетпiс бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігін Астана қаласына көшiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң жедел қызметiн және оған жүктелген мiндеттер мен функциялардың тиiмдi түрде орындалуын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !жүзеге асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) !жөніндегі !зімі !
!ның !ма. !атауы !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------

2. Разработка нормативных
документов (государствен-
ных стандартов, методи-
ческих рекомендаций) на
проектирование, монтаж и
эксплуатацию технических
средств пожарной автома-
тики и оборудования,
огнетушащих веществ
огнезащитных материалов,
а также определение
методов их испытаний с
учетом гармонизации с
действующими международ-
ными стандартами в
области пожарной безопас-
ности.
3. Совершенствование и
развитие нормативно-
правовой базы в области
пожарной безопасности.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработать и утвердить следующие Государственные стандарты Республики Казахстан:
"Приемно-контрольные приборы и приборы управления. Общие технические требования. Методы испытаний", "Системы пожарной сигнализации адресные", "Пожарно-технические средства оповещения и управления эвакуацией. Общие технические требования. Методы испытаний", "Извещатели пожарные. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний".
Приложение 592
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 051
"Передислокация Агентства Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям в город Астану"
на 2003 год
1. Стоимость: 275 000 тысяч тенге (двести семьдесят пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: передислокация Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям в город Астану.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение оперативной деятельности и эффективное выполнение задач и функций, возложенных на Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 051 Қазақстан Орталық аппараттың Жыл Қазақстан Рес.
Республика 40-тан аспайтын бойы публикасының
сының қызметкерiнiң Төтенше
Төтенше қоныс аударуын жағдайлар
жағдайлар ұйымдастыру, оның жөніндегі
жөнiндегі iшiнде: агенттігі
агенттiгiн қызметкерлер мен
Астана олардың отбасы
қаласына мүшелерiнiң
көшiру көлiктiк шығынын,
Төтенше жағдайлар
жөнiндегi агент.
тiгi қызметкер.
лерiнiң жүктерi
мен мүліктерін
тасымалдауды;
тұрғын үй сатып
алуды, көшу жәр-
демақысын төлеуді,
әкімшілік ғимара-
тын жөндеуді және
Қазақстан Респуб-
ликасы Төтенше
жағдайлар жөніндегі
агенттігінің Астана
қаласындағы ғима-
ратын жылыту үшін
жанар-жағармай
материалдарын (солярка)
сатып алуды. ------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.24. N 150am қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiне жүктелген функцияларды сапалы және уақытында орындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
593-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Лицензиарлардың функцияларын орындау"
079 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 68 мың теңге (алпыс сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2201 қаулысын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысы; "Авариялық-құтқару қызметтерiн, құрамаларын және құтқарушыларды аттестаттаудың кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 12 маусымдағы N 808 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: адамдардың, материалдық құндылықтардың, халық байлығын және қоршаған ортаның өрт қауiпсiздігін қамтамасыз ету үшiн лицензия беру, аса қауiптi өндiрiстердің авариялық-құтқару қызмет көрсетуiн тиiстi деңгейде ұстау.

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 051 Передисло- Организация передислока- В те- Агент-
кация ции сотрудников централь- чение ство
Агентства ного аппарата не более 40 года Респуб-
Республики единиц, в том числе: лики
Казахстан обеспечение транспортных Казах-
по чрезвы- расходов сотрудников и стан по
чайным членов их семей; провоз чрезвы-
ситуациям багажа сотрудников и чайным
в город имущества Агентства по ситуа-
Астану чрезвычайным ситуациям; циям
приобретение жилья,
выплата подъемных пособий,
ремонт административного
здания и приобретение
горюче-смазочных материалов
(солярки) для отопления
здания Агентства Республики
Казахстан по чрезвычайным
ситуациям в городе Астане.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2003 г. N 150ам .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
Приложение 593
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 079
"Выполнение функций лицензиаров"
на 2003 год
1. Стоимость: 68 тысяч тенге (шестьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2001 года N 808 "Некоторые вопросы аттестации аварийно-спасательных служб, формирований и спасателей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выдача лицензий для обеспечения пожарной безопасности людей, материальных ценностей, национального богатства и окружающей среды, поддержание надлежащего уровня аварийно-спасательного обслуживания потенциально опасных производств.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: лицензиаттың функцияларын бақылау жөнiндегi лицензиардың функцияларын жүзеге асыру, мәлiмденген лицензияланатын қызмет түрлерi бойынша лицензия алуға iзденушiлердің кәсiби дайындығын бағалау, шығарылатын немесе сатылатын өрт-техникалық өнiмдерiнің сапасына бақылауды жүзеге асыру, өрт дабылдағышы және өртке қарсы автоматика жүйелерінің жобалау жұмыстарын орындау кезiнде өртке қарсы құрылыс нормасы мен ережесi талаптарын сақтауды және орындауды бақылау, авариялық-құтқару жұмыстарын жүргiзуге лицензиаттың дайындық дәрежесiн, лицензиаттың тиiстi техникаларының, мүлiктерiнiң және жабдықтарының қолда барын және олардың жай-күйiн тексеру, лицензиат құтқарушылардың тиiстi кәсiби деңгейiн, медициналық дайындығын, дене және адамгершiлiк дайындығын бағалау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !іске асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) !жөніндегі !зімі !
!ның !ма. !атауы !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 079 Лицензиардың 300 дана бланкi Жыл Қазақстан Рес.
функцияларын өнiмдерiн қатаң бойы публикасының
орындау есеппен сатып алу. Төтенше
жағдайлар
жөнiндегi
агенттiгi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы стандарттарының талаптарына жауап беретiн өрттен қорғану үшiн объектілердi, аспаптар мен жабдықтарды пайдалану, адамдар мен материалдық құндылықтардың өрт қауіпсiздiгiн қамтамасыз ету. 2003 жылы 300-ге дейiн лицензия беру жоспарлануда.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
594-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Төтенше жағдайлар жөнiндегі мекемелердi материалдық-техникалық жарақтандыру"
208 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 449146 мың теңге (төрт жүз қырық тоғыз миллион бiр жүз қырық алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г қаулысымен .
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Авариялық-құтқару қызметi мен құтқарушылар мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 27 наурыздағы Заңы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 481 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiне жекелеген ведомстволық бағынысты ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482 қаулысы ; "Республикалық жедел құтқару жасағы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 28 ақпандағы N 235 қаулысы ; "28237, 52859, 68303 әскери бөлiмдерiнiң Қазақстан Республикасы азаматтық қорғанысының штабына бағыныстылығы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 6 сәуiрдегi N 264 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 11 наурыздағы N 400 қаулысы; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 шiлдедегi N 1037 қаулысы .

5. Задачи бюджетной программы: осуществление функций лицензиара по контролю за деятельностью лицензиатов, оценка профессиональной подготовленности соискателей на получение лицензии по заявляемому виду лицензионной деятельности, осуществление контроля за качеством производимой или реализуемой пожарно-технической продукции, контроль за соблюдением и выполнением противопожарных требований строительных норм и правил при выполнении проектных работ систем пожарной сигнализации и противопожарной автоматики, оценка степени готовности лицензиата к проведению аварийно-спасательных работ, проверка наличия и состояния соответствующей техники, имущества и снаряжения у лицензиата, оценка соответствия профессионального уровня, медицинской подготовки, физической и моральной готовности спасателей лицензиата.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 079 Выполнение Приобретение бланочной В те- Агент-
функций продукции строгой чение ство
лицензиа- отчетности в количестве года Респуб-
ров 300 штук. лики
Казах-
стан по
чрезвы-
чайным
ситуа-
циям
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение противопожарной безопасности людей и материальных ценностей, использование для противопожарной защиты объектов, приборов и оборудования, отвечающих требованиям стандартов Республики Казахстан. В 2003 году планируется выдать до 300 лицензий.
Приложение 594
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 594 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 208
"Материально-техническое оснащение учреждений
по чрезвычайным ситуациям" на 2003 год
1. Стоимость: 449146 тысяч тенге (четыреста сорок девять миллионов сто сорок шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 481 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 февраля 1994 года N 235 "О Республиканском оперативно-спасательном отряде"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 264 "О подчинении воинских частей 28237, 52859, 68303 Штабу гражданской обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2000 года N 400 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2000 года N 1037 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда және жою кезiнде тұрақты жұмыс iстеуi үшiн республикалық жедел құтқару жасағын, әскери бөлiмдердi, аймақтық аэромобильдi жедел құтқару жасақтарын, "Қазселденқорғау" мемлекеттiк мекемесiн қажеттi жабдықтармен, автокөлiктермен, құралдармен жабдықтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: республикалық жедел құтқару жасағы қызметiнiң тиiмділігiн, әскери бөлiмдердiң тұрақты түрде жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, төтенше жағдайларды жою жөнiндегi қызметтiң тиiмдi болуы үшiн аймақтық аэромобильдi жедел-құтқару жасақтарын авариялық-құтқару аспаптарымен, жабдықтарымен, жарақтарымен және автокөлiк техникасымен қамтамасыз ету, селден қорғау құрылыстарын пайдалануды, Қазақстан Республикасының халқын, шаруашылық жүргiзушi объектiлерiн және жерлерiн табиғаттың қауіптi құбылыстарының әсерiнен (сел тасқыны, қар көшкiнi, жар көшкiнi, опырылып құлау, жер сiлкiнiсi) сенiмдi түрде қорғалуын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !жүзеге асырудың !мер. !
!ма. !ла. !ның) !іс-шаралары !зімі !
!ның !ма. !атауы ! ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 208 Төтенше
жағдайлар
жөнiндегi
мекемелердi
материалдық-
техникалық
жарақтандыру
2. 030 Республика. Сатып алу: Жыл Республикалық
лық жедел 1. Автокөлiк (8 бойы жедел-құтқару
құтқару бiрлiк) оның жасағы
жасағының iшiнде: автобус -
активтер 1 бiрлiк, Камаз -
сатып алуы 1 бiрлiк, УАЗ - 3
бiрлiк, Газель - 3
бiрлік, НИВА - 1
бiрлік.
2. Химиялық қорғану
жабдықтары:
химиялық қорғау
кocтюмi, демалдыру
аппараты,
газанализаторлар.
3. Сүңгуір
жабдықтары: құрғақ
және ылғал
түрiндегi гидро.
комбинезондар,
жүзу жилеттерi-
компенсаторлары,
үрленетiн құтқару
қайығы, қайық
моторы.
4. Арнайы авариялық
-құтқару аспаптары:
бензопил, бұрыштық
өңдеу машинкасы,
перфораторлар,
балғалар,
болгаркалар,
электростансалар,
5. Радиобайланыс-
мобильдi радиостанса,
алып жүретiн
радиостансалар,
спутниктiк терминал.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оснащение Республиканского оперативно-спасательного отряда, воинских частей, региональных аэромобильных аварийно-спасательных отрядов, государственного учреждения "Казселезащита" необходимым оборудованием, автотранспортом, снаряжением для их устойчивого функционирования при возникновении и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение эффективной деятельности Республиканского оперативного спасательного отряда, устойчивое функционирование воинских частей, обеспечение эффективной деятельности региональных аэромобильных оперативно-спасательных отрядов аварийно-спасательным инструментом, оборудованием, снаряжением и автомобильной техникой для эффективной деятельности по ликвидации чрезвычайных ситуаций, обеспечение эксплуатации селезащитных сооружений, надежной защиты населения, хозяйственных объектов и земель Республики Казахстан от воздействия опасных природных явлений (селевые потоки, снежные лавины, оползни, обвалы, сильные землетрясения), участие в организации и проведении ликвидации их последствий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 208 Материаль-
но-техни-
ческое
оснащение
учреждений
по чрезвы-
чайным
ситуациям
030 Приобрете- Приобретение: В те- Респуб-
ние акти- 1. Автотранспорт (8 еди- чение ликан-
вов Рес- ниц), в том числе: года ский
публикан- автобус-1 единица, опера-
ским опе- Камаз-1 единица, УАЗ-3 тивно-
ративно- единица, Газель-3 едини- спаса-
спасатель- ца, НИВА-1 единица; тельный
ным отря- 2. Снаряжения химической отряд
дом защиты: костюмы химичес-
кой защиты, дыхательные
аппараты, газоанализа-
торы;
3. Водолазное снаряжение:
гидрокомбинезоны сухого и
мокрого типа, акваланги,
жилеты-компенсаторы
плавучести, лодка
спасательная надувная,
моторы для лодок;
4. Специальный аварийно-
спасательный инструмент:
бензопилы, углошлифоваль-
ные машинки, перфораторы,
отбойные молотки,
болгарки, электростанции;
5. Мобильные радиостанции,
носимые радиостанции,
радиосвязь коротковолно-
вая, спутниковый терминал;

6. Медициналық
жабдықтар және
жаттығу жабдықтары.
7. Құтқарушыларды
оқытуға арналған
аудио және видео
техникасы және
ұйымдастыру
техникасы.
8. Құтқарушының
тiршілiгiн қамтамасыз
eту жинағы 245 дана
3. 031 Әскери Авариялық-құтқару Жыл 28237, 68303,
бөлiмдердің жабдықтары мен бойы 52859 әскери
активтер аспаптар сатып алу: бөлімдері
сатып алуы Авариялық-құтқару
көлiгi - 8 дана
Авариялық-құтқару
аспаптарының жинағы
- 11 жинақ
Компрессорлы станса
- 5 дана
Жүк тиейтiн
автокөлiк - 2 дана
Дәнекерлеу агрегаты
- 6 дана
Авариялық-құтқару
жарақтары - 595 дана
Өлшеу құралдары мен
сигнализаторлар -
19 дана
Арқан 7 шақырым
Сыныпқа, гептилға,
тұншықтырғыш газға,
цинанидке арналған
индикаторлық түтік
- 364 дана
Дозиметрлер мен
қорғану жүйелері -
38 дана
Радиостансалар
сатып алу - 50 дана
Құтқару жабдықтарын
сатып алу - 10 дана
Асхана жабдықтары -
15 дана
Компьютер - 12 дана
Принтер - 9 дана
Байланыс тораптары
- 37 дана
Кабелдiк сымдар -
85 шақырым
4. 032 Аймақтық Орталық аймақтық Жыл Аймақтық
аэромобиль. аэромобильдi жедел- бойы аэромобильді
дiк құтқару жасағы; авариялық-
авариялық Батыс аймақтық құтқару
құтқару аэромобильдi жедел- жасақтары
жасақтарының құтқару жасағы;
активтер Шығыс аймақтық
сатып алуы аэромобильдi жедел-
құтқару жасағы;
Солтүстiк аймақтық
аэромобильдi жедел-
құтқару жасағы;
Оңтүстiк аймақтық
аэромобильдi жедел-
құтқару жасағы
үшiн 9 бiрлiк
автокөлiк, 82
бiрлiк радиостанса,
10 бiрлiк дауысы
қатты шығатын
құрылғы, 64 бiрлiк
шағын механизация
мен жинақтаушы
құралдарын, 2
топтық жарық беру
жинағын, 10 орындық
3 дана шатырды, 6 бiрлiк
электрстансасын
(5 KBT, 3,5 КВТ),
2 дана үрленетiн
қайық, 5 бiрлiк
компьютер
техникасының
жинағын, 1 бiрлiк
факс, 1 бiрлiк
видеокамера, 1 дана
жоғары қысымды
компрессор, 1
дана қысу
компрессорын, 5 бiрлiк
жылудан қорғану
костюмiн, 6 дана
демалдыру аппаратын,
2 бiрлiк белдiкке
байланған сүңгу
жабдықтарын сатып
алу. <*>
5. 036 "Қазселден. 10 дана ұйымдастыру Жыл "Қазселден.
қорғау" техникасын, 1 дана бойы қорғау"
мемлекеттік MTB-2000 40 Вт мемлекеттік
мекемесінің репитерiн, 11 мекемесi
активтер бiрлiк автокөлiк,
сатып алуы 1 дана автошеберхана
сатып алу
037 "Төтенше Құтқару жыл "Қазақстан
жағдайлардың жұмыстарын ішінде Республикасының
алдын алу және жүргізу Төтенше
оларды жою және төтенше жағдайлар
жөніндегi жағдайларды жою жөніндегі
жұмыстарды үшін өткiзгіштiгі агенттігі"
жүргізу үшін жоғары қырық
арнайы техни- бiрлiк арнайы
каны орталық- техника сатып алу
тандырылған
сатып алу. <*>
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.01.07. N 150г , 2003.12.26. N 150ап қаулыларымен .

6. Медицинское оборудова-
ние и тренажеры;
7. Аудио- и видеотехника
и оргтехника для обучения
спасателей;
8. Комплекты жизнеобеспе-
чения спасателей 245 штук.
031 Приобрете- Приобретение аварийно- В те- Войско-
ние акти- спасательного оборудова- чение вые
вов воин- ния и инструментов: года части
скими Аварийно-спасательные 28237,
частями машины - 8 штук; 68303,
Комплект аварийно- 52859
спасательных инструментов
- 11 комплектов;
Компрессорная станция
5 штук;
Автопогрузчик - 2 штук;
Сварочный агрегат 6 штук;
Аварийно-спасательные
снаряжения - 595 штук;
Измерительные приборы и
сигнализаторы - 19 штук;
Веревка - 7 километров;
Индикаторные трубки, на
ртуть, гептил, угарный
газ, цианид - 364 штук;
Дозиметры и защитные
системы - 38 штук;
Приобретение радиостанций
- 50 штук;
Приобретение спасательного
оборудования 10 штук;
Столовое оборудование -
15 штук;
Компьютер - 12 штук;
Принтер - 9 штук;
Узлы связи - 37 штук;
Кабельные провода - 85
километров.
032 Приобре- Приобретение активов для В те- Регио-
тение Центрального региональ- чение нальные
активов ного аэромобильного года аэромо-
региональ- оперативно-спасательного бильные
ными аэро- отряда; Западного аварий-
мобильными регионального аэромобиль- но-спа-
аварийно- ного оперативно-спасатель- сатель-
спасатель- ного отряда; Восточного ные
ными регионального аэромобиль- отряды
отрядами ного оперативно-спасатель-
ного отряда; Северного
регионального аэромобиль-
ного оперативно-спасатель-
ного отряда; Южного
регионального аэромобиль-
ного оперативно-спасатель-
ного отряда: автомобильный
транспорт 9 единиц, радио-
станции 82 единицы, сиг-
нальное громкоговоритель-
ное устройство 10 единиц,
средства малой механизации
и комплектующие 64 единиц,
комплект освещения 2
комплекта, палатки 10
местные 3 штуки, электро-
станции (5КВТ, 3.5КВТ) 6
единиц, лодки надувные
2 штук, комплект компью-
терной техники 5 единиц,
факс 1 единица, видеокаме-
ра 1 единица, видеодвойка
1 единица, компрессор
высокого давления 1 штука,
дожимной компрессор 1
штука, костюм тепло-
защитный 5 единиц,
дыхательный аппарат 6
штук, водолазный набор
грузов с поясом 2 единицы.
036 Приобре- Приобретение: оргтехника В те- Государ-
тение 10 штук; репитер МТВ-2000 чение ственное
активов 40 Вт 1 штука; авто- года учрежде-
государст- транспорт 11 единиц; ние
венным уч- автомастерская 1 штука; "Казсе-
реждением радиостанция 10 штук. лезащи-
"Казселе- та"
защита"
037 Централи- Приобретение в те- Агентство
зованное специальной чение Респуб-
приобрете- техники высокой года лики
ние специ- проходимости для Казах-
альной проведения стан
техники для спасательских по чрез-
проведения работ и вычайным
работ по ликвидации ситуа-
преду- чрезвычайных циям
преждению ситуаций в
и ликвида- количестве
ции чрез- сорока единиц
вычайных
ситуаций
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 декабря 2003 г. N 150ап .

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Республикалық жедел қимылдау жасақтары алдағы уақытта одан әрi нығайту және жоғары кәсiби ұйым құру, автокөлiк, химиялық қаруға қарсы және сүңгу жабдықтарын, радио байланыстың арнайы құралдарын және медициналық жабдықтар мен ұйымдастыру техникасын жедел режимде (тұрақты дайындықта) ұстау, әскери бөлiмдердiң тұрақты жұмыс iстеуi, табиғи апаттардың авариялардың, апаттардың зардаптарын жою және зардап шеккендерге көмек көрсету мақсатында аймақтық аэромобильдi жедел-құтқару жасақтарын авариялық-құтқару, автокөлiк техникасымен, жабдықтармен және аспаптармен жабдықтау, Алматы облысының халқын, шаруашылық жүргізуші объектілері мен жерлерiн сенiмдi түрде қорғау және қорғану құрылыстарын пайдалану жағдайында ұстау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
595-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Сел тасқындарын бақылаудың
автоматтандырылған жүйелерiн жасау"
216 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 50000 мың теңге (елу миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 481 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: сел қаупi бар объектiлер мен сел тасқындарын бақылауды және мониторингiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының халқын, шаруашылық объектiлерiн және жерлерiн қауiптi табиғи құбылыстардан сенiмдi қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мәлiметтердi спутник арқылы беретiн сел тасқындары мен сел қаупi бар объектiлердi қадағалайтын "Селинфо" автоматты жүйесiнiң жобасын жасау. Бақылау және хабарлау постарын ұстау. Сел қаупi бар объектiлер бассейнiнiң гидрометеорологиялық сипатын анықтау жөнiнде ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: перспективное развитие республиканского оперативно-спасательного отряда, содержание автотранспорта, противохимического и водолазного снаряжения, специального инструмента, радиосвязи и медицинского тренажера в оперативном режиме (постоянной готовности), устойчивое функционирование воинских частей, оснащение региональных аэромобильных оперативно-спасательных отрядов аварийно-спасательной, автомобильной техникой, оборудованием и инструментом в целях ликвидации последствий стихийных бедствий, аварий, катастроф и оказанию неотложной помощи пострадавшим, обеспечение надежной защиты населения, хозяйственных объектов и земель, поддержание в эксплуатационном состоянии защитных сооружений Алматинской области.
Приложение 595
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 216
"Создание автоматизированных систем наблюдения
за селевыми потоками" на 2003 год
1. Стоимость: 50000 тысяч тенге (пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 481 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение мониторинга и контроля над селеопасными объектами и селевыми потоками, надежная защита населения, хозяйственных объектов и земель Республики Казахстан от воздействия опасных природных явлений.
5. Задачи бюджетной программы: разработка проектов автоматизированной системы наблюдения за селевыми потоками и селевыми объектами со спутниковой передачей данных "Селеинфо". Содержание постов наблюдения и оповещения; научно-изыскательские работы по определению гидрометеорологических характеристик бассейнов селеопасных объектов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !іске асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) !жөніндегі !зімі !
!ның !ма. !атауы !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 216 Сел Қызметтер Қазақстан
тасқындарын (жұмыстар) сатып Республикасы
бақылаудың алу; Төтенше
автоматтан. техникалық жобалар жағдайлар
дырылған жасау; жөніндегі
жүйелерiн автоматты бақылау агенттігі
жасау құралдары "Қазселден-
орналастырылатын қорғау" мем-
орындарға барлау лекеттік
жүргiзу; мекемесі
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу.
дайындық жұмыстары;
Активтер алу:
күн сәулесiмен
қоректендiрiлетiн
батарея - 1 дана
жел генераторы - 1
дана
микробақылаушы - 1
дана
спутниктiк байланыс
қабылдау-беру
құралы - 1 дана
кеңселiк кiшi АТС
- 1 дана
өлшеуiш құралдар -
5 дана
аккумулятор - 4
дана
ұйымдастыру
техникасы - 16 дана
сейсмикалық
жабдықтар - 20 дана
видеотехника - 3
дана
радиостанса - 3 дана
------------------------------------------------------------------
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.26. N 150ап қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: сел тасқындарын болжау және хабарлау тиiмдiлiгiн арттыру, жаңа сел тасқындарының маңызды сипатын өлшеу дәлдiгiн қамтамасыз ету, iс жүзiндегi автоматтандырылған бақылау пунктiнiң макетiн жасау және апробациялау. Aвтоматты бақылау пунктiнiң қызмет етуi үшiн қажеттi бағдарламалық қаражат әзiрлеу, сел тудыратын факторлар мен туындайтын сел тасқындары туралы ақпаратты өңдеу жеделдiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
596-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Талғар өзенiнде сел ұстайтын бөгет салу"
300 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 600000 мың теңге (алты жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы .

6. План мероприятия по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 216 Создание Приобретение услуг В те- Агент-
автомати- (работ): составление чение ство
зированных технического проекта; года Респуб-
систем рекогносцировка местности лики
наблюдения для размещения автомати- Казах-
за селе- ческих приборов контроля; стан по
выми разработка программного чрезвы-
потоками обеспечения; подготови- чайным
тельные работы. Приобре- ситуа-
тение активов: солнечные циям
батареи - 1 штука, Государ-
ветровой генератор - 1 ственное
штука, микроконтролер - учрежде-
1 штука, приемопередатчик ние
спутниковой связи - 1 "Казсе-
штука, офисная мини-АТС-1 леза-
штука, измерительные щита"
приборы - 5 штук,
аккумуляторы - 4 штуки,
организационная техника
- 16 штук, сейсмическое
оборудование - 20 штук,
видеотехника - 3 штуки,
радиостанции - 3 штуки.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 декабря 2003 г. N 150ап .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности прогноза селевых потоков и оповещения; обеспечение точности измерения важных характеристик селевых потоков; изготовление и апробация действующего макета автоматизированного пункта контроля. Разработка программных средств, необходимых для функционирования макета автоматических приборов контроля, повышение оперативности обработки информации о селеформирующих факторах и возникающих селевых потоках.
Приложение 596
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 300
"Строительство селезадерживающей плотины на реке
Талгаре" на 2003 год
1. Стоимость: 600 000 тысяч тенге (шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Алматы облысының елдi мекендерiн және ауыл шаруашылығы объектiлерiн, автокөлiк, су жолдарын сел тасқынынан қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Алматы облысы халқының, өнеркәсiптiк объектiлерiнiң, автокөлiк, су жолдарының селден қорғану жағдайын жасау үшiн Талғар өзенiнде селдi ұстайтын бөгет объектiсiнiң күрделi құрылысын жүргiзу және табиғат көрiнiсiн сақтап қалу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !жүзеге асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) !жөніндегі !зімі !
!ның !ма. !атауы !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 300 Талғар Белгiленген Жыл "Қазселден.
өзенiнде тәртiпте бекiтiлген бойы қорғау"
сел ұстайтын жобалық-сметалық мемлекеттік
бөгет салу құжаттамаға сәйкес мекемесі
құрылыс-монтаж
жұмыстарын жүргiзу:
1. Бөгеттің 300
мың текше метр
болатын топырақты
бөлiгiн салу;
2. 25 мың текше
метрлiк көлемде
монолиттi темiр
бетон төсеу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Селге қарсы бөгеттің күрделi құрылысты жүргiзу 2003 жылғы жобалық сметалық құнының 17%-ын құрайды. 2003 жылдың 1 қаңтарына жұмыстардың 52,9%-ы орындалды, орындалатын жұмыстың жалпы көлемi жобалық сметалық құнының 69,9%-ын құрайды.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
597-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қарғалы өзенiнде селге қарсы құрылыс
салу" 302 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 180 000 мың теңге (бip жүз сексен миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегi Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: противоселевая защита населенных пунктов и сельскохозяйственных объектов, автомобильных, водных магистралей Алматинской области.
5. Задачи бюджетной программы: капитальное строительство объекта - селезадерживающей плотины на реке Талгаре для создания противоселевой защиты населения, промышленных объектов, автомобильных, водных магистралей Алматинской области и сохранение природного ландшафта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 300 Строитель- Проведение строительно- В те- Государ-
ство селе- монтажных работ в чение ственное
задержи- соответствии с утвержден- года учрежде-
вающей ной в установленном ние
плотины на порядке проектно-сметной "Казсе-
реке документации: лезащи-
Талгаре 1. отсыпке земляной части та"
плотины в объеме - 300
тыс. м 3 ;
2. укладка монолитного
железобетона в объеме
- 25 тыс.м 3 .
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение работ по капитальному строительству противоселевой плотины в 2003 году составит 17% от сметной стоимости проекта. На 1 января 2003 года выполнено работ на 52,9%, общий объем выполненных работ составит 69,9% от сметной стоимости проекта.
Приложение 597
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 302
"Строительство противоселевого сооружения на реке
Каргалинке" на 2003 год
1. Стоимость: 180 000 тысяч тенге (сто восемьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Алматы облысының елдi мекендерiн және ауыл шаруашылығы объектiлерін, автокөлiк, су жолдарын сел тасқынынан қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Алматы облысы xалқының, өнеркәсiптік объектiлерiнің, автокөлiк, су жолдарының селден қорғану жағдайын жасау үшiн Қарғалы өзенiнде селден қорғайтын құрылыс салу және табиғат көрiнiсiн сақтап қалу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !жүзеге асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) !жөніндегі !зімі !
!ның !ма. !атауы !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 302 "Қарғалы Белгіленген Жыл "Қазселден
өзенiнде тәртіпте бекiтiлген бойы қорғау"
селге қарсы жобалық-сметалық мемлекеттік
құрылыс салу құжаттамаға сәйкес мекемесі
селден қорғану
құрылысын салу:
1. бөгеттiң 86 мың
текше метр болатын
топырақты бөлiгiн
салып беру
2. 3,6 мың текше
метрлiк көлемде
монолиттi темiр
бетон төсеу
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Қарғалы өзенiнде жобалық қуаты 2480 мың текше метрлік селден қорғау құрылысын аяқтау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
598-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қордай ауданындағы су тасқынының
зардаптарын жоюға Жамбыл облыстық бюджетiне берілетiн
мақсатты трансферттер" 400 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 105000 мың теңге (бiр жүз бес миллион).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы N 321 Заңы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 481 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Жамбыл облысындағы Қордай ауданында су тасқынының салдарынан зардап шеккен объектілердi қайта қалпына келтiру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттері: Қордай ауданында су тасқынынан туындаған зардаптарды жою үшiн Жамбыл облысының әкімдiгiне берiлген мақсатты трансферттердi бөлу.

4. Цель бюджетной программы: противоселевая защита населенных пунктов и сельскохозяйственных объектов, автомобильных, водных магистралей Алматинской области.
5. Задачи бюджетной программы: капитальное строительство противоселевого сооружения на реке Каргалинка для создания противоселевой защиты населения, промышленных объектов, автомобильных, водных магистралей Алматинской области и сохранение природного ландшафта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 302 Строитель- Строительство противосе- В те- Государ-
ство про- левого сооружения в чение ственное
тивоселе- соответствии с утвержден- года учрежде-
вого ной в установленном ние
сооружения порядке проектно-сметной "Казсе-
на реке документации: лезащи-
Каргалинке 1. отсыпка земляной части та"
плотины в объеме - 86
тыс.м 3 ;
2. укладка монолитного
железобетона в объеме -
3,6 тыс.м 3 .
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение строительства противоселевого сооружения на реке Каргалинка с проектной мощностью 2480 тыс. м 3 .
Приложение 598
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 400
"Целевые трансферты Жамбылскому областному
бюджету на ликвидацию последствий, вызванных
паводками в Кордайском районе" на 2003 год
1. Стоимость: 105000 тысяч тенге (сто пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 481 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: восстановление объектов, пострадавших в результате паводков в Кордайском районе Жамбылской области.
5. Задачи бюджетной программы: выделение трансфертов из республиканского бюджета Жамбылскому областному бюджету для ликвидации последствий, вызванных паводками в Кордайском районе.

6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:*
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !жүзеге асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) !жөніндегі !зімі !
!ның !ма. !атауы !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 400 Қордай Қордай ауданындағы Жыл Қазақстан Рес.
ауданындағы су тасқынынан бойы публикасының
су туындаған зардап. Төтенше
тасқынының тарды жоюға, жағдайлар
зардаптарын жолдарды, көпiрлердi жөніндегі
жоюға Жамбыл және гидротехникалық агенттігі
облыстық құрылыстарды қайта
бюджетiне қалпына келтiру
берiлетiн үшiн Жамбыл облысы
мақсатты әкiмдiгiне берiлген
трансферттер мақсатты трансферттер,
оның ішiнде:
1. "Тараз қаласын
айналып өту"
автожолдарын және
Талас бөгетiн қайта
қалпына келтiру.
2. Байзақ ауданында
7 бағыттаушы бөгеттi
және 450 қума
метрлiк қорғану
бөгетiн қайта
қалпына келтiру.
3. Жуалы ауданында
1 көпiрдi және 1
қорғану бөгетiн
қайта қалпына
келтiру.
4. Қордай ауданында
ұзындығы 1, 2
шақырымдық 3
автожолдарды,
ұзындығы 4
шақырымдық су
арналарын және су
өткiзу құрылыстарын
қайта қалпына
келтiру.
5. Мойынқұм ауданында
3 гидротехникалық
су арналарының
құрылыстарын, 3
қорғану бөгеттерiн
қайта қалпына
келтiру.
6. Талас ауданында
су арналарын,
бөгеттердi қайта
қалпына келтiру.
Рысқұлов ауданында
6 көпiрдi, темiр
бетон су арналарын
және басты
құрылыстарды қайта
қалпына келтiру.
Шу ауданында
бағыттаушы
бөгеттердiң арналарын
және су жинайтын
науаларды қалпына
келтiру.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:* Қордай ауданындағы су тасқынының салдарынан Жамбыл облысы аудандарындағы жолдарды, көпiрлердi, гидротехникалық құрылыстарды қайта қалпына келтiру.
Ескерту:
Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын көрсеткiштердiң саны мен сапасы, республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберi тиiстi жергiлiктi бюджет бағдарламасында көрсетiлген.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
599-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
жөнiндегi агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу"
501 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:*
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
400 Целевые Перечисление целевых В те- Агент-
трансферты трансфертов Жамбылскому чение ство
Жамбыл- областному бюджету на года Респуб-
скому ликвидацию последствий, лики
областному вызванных паводками в Казах-
бюджету на Кордайском районе на стан по
ликвидацию восстановление дорог, чрезвы-
последст- мостов и гидротехничес- чайным
вий, ких сооружений в том ситуа-
вызванных числе: циям,
паводками 1. Восстановление акимат
в Кордай- автодороги "Объезд города Жамбыл-
ском Тараз" и Таласской плоти- ской
районе ны. области
2. В Байзаковском районе
на восстановление
направляющих стрелочных
дамб в количестве 7 штук
и защитная дамба 450
погонных метров.
3. В Жуалынском районе
восстановление моста в
количестве 1 штуки и за-
щитной дамбы в количестве
1 штуки.
4. В Кордайском районе
восстановление автодорог
протяженностью 1,2
километра, мостов в
количестве 3 штук,
каналов протяженностью 4
километра и водопропускные
сооружения.
5. В Мойынкумском районе
восстановление 3-х
гидротехнических сооруже-
ний каналов, защитных
дамб в количестве 3 штук.
6. В Таласском районе
восстановление каналов,
дамб и плотин.
7. В районе имени Турара
Рыскулова восстановление
мостов в количестве 6
штук, железобетонных
каналов и головных соору-
жений.
8. В Шуском районе
восстановление русло-
направляющей дамбы и
лотка водосброса.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:* восстановление дорог, мостов и гидротехнических сооружений в районах Жамбылской области в результате паводков в Кордайском районе.
Примечание:
* Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 599
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 501
"Сопровождение информационных систем
Агентства Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям" на 2003 год

1. Құны: 11000 теңге (он бір миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық-негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды құру және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын бекiту туралы" Президенттiң 2001 жылғы 16 наурыздағы Жарлығы ; "Төтенше жағдайлар жөнiндегi республикалық автоматтандырылған ақпараттық-басқару жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 11 қазандағы N 1159 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiне бағынысты жекелеген ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: төтенше жағдайлардың алдын алу және жою мемлекеттiк жүйесiн ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету, төтенше жағдайлар жөнiндегi республикалық автоматтандырылған ақпараттық басқару жүйесiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: төтенше жағдайлар саласында есеп жүргiзу, төтенше жағдайлар жөнiндегi автоматтандырылған ақпараттық басқару жүйесi жөнiндегi жалпы жүйелiк құжаттар мен жобалық шешімдердi әзiрлеу, төтенше жағдайлар жөнiндегi автоматтандырылған ақпараттық-басқару жүйесiнiң функционалдық мiндеттерiн автоматтандыру бойынша бағдарламалық құралдар мен техникалық құжаттамаларды сүйемелдеу, функционалдық мiндеттердi шешудiң бағдарламалық құралдарын пайдалану, табиғи апаттар, iрi авариялар мен апаттар жөнiндегi мәлiметтер банкiнiң қызметiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi орталық аппаратының есептеу техникаларының, жергiлiктi есептеу жүйелерiнiң құралдарын монтаждау, жөндеу iске қосу жұмыстары және жүйелi техникалық қызмет көрсету, төтенше жағдайлар жөнiндегi автоматтандырылған ақпараттық-басқару жүйесiнiң аумақтық, ведомстволық және объектілік звеноларын құру жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру, Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң корпоративтік серверi мен электронды поштасын қолдау.

1. Стоимость: 11000 тысяч тенге (одиннадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Указ Президента от 16 марта 2001 года "Об утверждении Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 года N 1159 "О создании республиканской автоматизированной информационно-управляющей системы по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: информационно-техническое обеспечение Государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, развитие Республиканской автоматизированной информационно-управляющей системы по чрезвычайным ситуациям.
5. Задачи бюджетной программы: ведение учета в области чрезвычайных ситуаций, разработка общесистемных документов и проектных решений по автоматизированной информационно-управляющей системе по чрезвычайным ситуациям, разработка, сопровождение программных средств и технической документации по автоматизации функциональных задач автоматизированной информационно-управляющей системы по чрезвычайным ситуациям, эксплуатация программных средств решения функциональных задач, обеспечение функционирования банка данных по стихийным бедствиям, крупным авариям и катастрофам, монтаж, пусконаладочные работы и системно-техническое обслуживание средств вычислительной техники, локальных вычислительных сетей центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, кино-, видео-, фотосъемка, издательская деятельность, поддержание корпоративного сервера Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и электронной почты, координация работ по созданию территориальных, ведомственных и объектовых звеньев автоматизированной информационно-управляющей системы по чрезвычайным ситуациям, оперативное техническое обслуживание, программное и информационное обеспечение Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.

6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !іске асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) !жөніндегі !зімі !
!ның !ма. !атауы !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 501 Қазақстан Қызметке (жұмысқа) Жыл Қазақстан Рес.
Республикасы ақы төлеу: бойы публикасының
Төтенше Төтенше жағдайлар Төтенше
жағдайлар жөнiндегi жағдайлар
жөнiндегi республикалық жөніндегі
агенттігінің автоматтандырылған агенттігі
ақпараттық ақпараттық-басқару
жүйелерін жүйесiн 6 жаңа,
сүйемелдеу 8 модельдi
геоақпараттық
жүйенiң VFP, Wеb-
технологиясының
орталық торабын
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу;
Төтенше жағдайлар
жөніндегi
автоматтандырылған
ақпараттық-басқару
жүйесiн
регламенттiк және
15 арнайы
міндеттерiн
пайдалану;
деректер базасын
файл-серверде және
Төтенше жағдайлар
жөнiндегi
агенттiгiнiң
корпоративтiк
серверiнде әкімдеу,
130 есептеу
техникасы
құралдарына және
жергiлiктi есептеу
тораптарына
жүйелiлiк және
техникалық қызмет
көрсету, жұмыс
стансаларына,
жергiлiктi
тораптарға және
Төтенше жағдайлар
жөнiндегi
агенттiгiнiң
корпоративтiк
жүйелерi орталық
тораптарының
серверлерiне
профилактикалық
және жедел қызмет
көрсету;
3 сервердi әкiмдеу,
тораптық
операциялық
жүйелерді қолдау;
Төтенше жағдайлар
жөнiндегi
агенттiгiнiң Web-
сайтын қолдау
және дамыту;
компьютерлiк
графика, сурет
және Төтенше
жағдайлар жөнiндегi
агенттігі қызметiн
40 беттiк бейне
сүйемелдеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: ақпаратты өңдеу мерзiмiн қысқарту және оны жедел ұсынуды арттыру.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
600-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған "Қазақстан Республикасының Төтенше
жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру"
601 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4000 мың теңге (төрт миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық-негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; "Ұлттық ақпараттық инфрақұрылым жасау және дамытудың мемлекеттік бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы Жарлығы ; "Төтенше жағдайлар жөнiндегi республикалық автоматтандырылған ақпараттық-басқару жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1994 жылғы 11 қазандағы N 1159 қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 501 Сопровож- Оплата услуг (работ): В те- Агент-
дение разработка 6 новых и чение ство
информа- модернизация 8 программ- года Респуб-
ционных ного обеспечения Респуб- лики
систем ликанской автоматизиро- Казах-
Агентства ванной информационно- стан по
Республики управляющей системы по чрезвы-
Казахстан чрезвычайным ситуациям в чайным
по чрезвы- среде VFP, Web-технологий, ситуа-
чайным геоинформационной системы; циям
ситуациям эксплуатация регламентных
и 15 специальных задач
автоматизированной
информационно-управляющей
системы по чрезвычайным
ситуациям; администрирова-
ние 660 баз данных на
файл-серверах и корпора-
тивном сервере Агентства
Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям;
системное и техническое
обслуживание 130 средств
вычислительной техники и
локальной вычислительной
сети - профилактическое и
оперативное обслуживание
рабочих станций, локальных
сетей и серверов централь-
ного узла корпоративной
сети Агентства Республики
Казахстан по чрезвычайным
ситуациям; администриро-
вание 3 серверов,
поддержка сетевых опера-
ционных систем;
поддержание и развитие
Web-сайта Агентства
Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям;
компьютерная графика,
фото- и видеосопровождение
деятельности Агентства
Республики Казахстан по
чрезвычайным ситуациям на
40 страницах.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение сроков обработки информации и повышение оперативности ее представления.
Приложение 600
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 601
"Создание информационных систем Агентства
Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"
на 2003 год
1. Стоимость: 4000 тысячи тенге (четыре миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Указ Президента от 16 марта 2001 года "Об утверждении Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 года N 1159 "О создании республиканской автоматизированной информационно-управляющей системы по чрезвычайным ситуациям".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: төтенше жағдайлар саласындағы мониторингтi жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң бiрегей ақпараттық жүйесiн құру және дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігiнің корпоративтi желiсінің және жылжымалы басқару пункттерінің аумақтық тораптарын есептеу техникаларымен, телекоммуникациялармен және байланыс құралдарымен жарақтандыру, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң компьютерлiк паркiн және бағдарламалық қамтамасыз етудi жетілдiру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны жүзеге асырудың іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !іске асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) !жөніндегі !зімі !
!ның !ма. !атауы !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 601 Қазақстан Сатып алу: Жыл Қазақстан Рес.
Республика. 1. Ұйымдастыру бойы публикасының
сының Төтенше техникасын 9 дана Төтенше
жағдайлар (принтер, монитор, жағдайлар
жөнiндегi сканер, жүйелi жөніндегі
агенттiгiнiң блок) агенттігі
ақпараттық 2. Принтерлер мен
жүйелерiн көшiрiп жазуға
құру арналған шығыс
материалдарын және
компьютер керек-
жарақтарын 860 дана
3. Байланыс
құралдарының керек
-жарақтары 15 дана
4. Бейне, сурет
техникаларына
арналған шығыс
материалдары 135 дана
5. Бағдарламалық
қамтамасыз eту 2 дана
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: төтенше жағдайлар аудандарындағы жағдай туралы дәл және жедел ақпарат, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың туындау мүмкiндiгi туралы болжамды ақпараттар алу, төтенше жағдайлардың алдын алу жөнiндегi уақытында жүргiзiлген жедел iс-шаралардың есебiнен болуы ықтимал төтенше жағдайлардың залалдарын төмендету, халыққа көмек көрсету үшiн күштер мен құралдарды құру мерзiмiн қысқарту және авариялық-қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзу, оларға уақытында хабарлау есебiнен халық шығынын төмендету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
601-қосымша
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi
бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
"Астана қаласының сол жақ жағалауының құрылыстарын тасқын
судың басып қалуынан қорғаудың жобалау-сметалық
құжаттамаларын дайындау"
700 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и развитие единой информационной системы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям для осуществления мониторинга в области чрезвычайных ситуаций.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение территориальных узлов корпоративной сети и подвижных пунктов управления Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям средствами вычислительной техники, телекоммуникации и связи, совершенствование компьютерного парка и программного обеспечения Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 601 Создание Приобретение: В те- Агент-
информа- 1. Организационная чение ство
ционных техника 9 штук (принтер, года Респуб-
систем монитор, сканер, систем- лики
Агентства ный блок); Казах-
Республики 2. Расходные материалы стан по
Казахстан для принтеров и ксероксов чрезвы-
по чрезвы- и компьютерной принадлеж- чайным
чайным ности 860 штук; ситуа-
ситуациям 3. Принадлежности средств циям
связи 15 штук;
4. Расходные материалы для
видео-, фототехники 135
штук;
5. Программное обеспечение
2 штуки.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение достоверной и оперативной информации об обстановке в районах чрезвычайных ситуаций, прогнозной информации о возможности возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, снижение ущерба от возможных чрезвычайных ситуаций за счет своевременного проведения превентивных мероприятий по их предупреждению, сокращение сроков развертывания сил и средств для оказания помощи населению и проведения аварийно-восстановительных работ, снижение потерь населения за счет своевременного его оповещения.
Приложение 601
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 700
"Подготовка проектно-сметной документации защиты
от паводкового затопления застройки левобережной
части города Астаны" на 2003 год

1. Құны: 165000 мың теңге (жүз алпыс бес миллион).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңы ; "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574 Жарлығымен бекiтiлген "Астананы дамыту" 2005 жылғы кезеңге дейiн Астана қаласын әлеуметтiк-экономикалық дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы; "Астана қаласының бас жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 15 тамыздағы N 1064 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Астана қаласын Есiл
өзенiнiң тасқын сулары басып қалуынан қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласын Есiл өзенiнiң тасқын сулары басып қалуынан қорғау жобасының жобалық-сметалық құжаттамасын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Кіші!Бағдарлама. !Бағдарламаны (кіші!Іске ! Жауапты
!дар.!бағ.!ның (кіші !бағдарламаны) !асыру!орындаушылар
!ла. !дар.!бағдарлама. !іске асыру !мер. !
!ма. !ла. !ның) !жөніндегі !зімі !
!ның !ма. !атауы !іс-шаралар ! !
!коды!ның ! ! ! !
! !коды! ! ! !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1. 700 Астана Жобалау-сметалық Жыл "Қазселден.
қаласының құжаттаманы жасау бойы қорғау"
сол жақ "Астана қаласын мемлекеттік
жағалауының Есiл өзенiнiң мекемесі
құрылыстарын тасқын сулары
тасқын судың басып қалуынан
басып қорғайтын
қалуынан инженерлiк
қорғаудың құрылыстар"
жобалау- "жобасы" деңгейiнде
сметалық (1-Жоба)
құжаттамала. 1. Вячеслав су
рын дайындау қоймасындағы
апаттық су
лақтырысы
(суландыру каналы)
2. Резервтегi су
қоймалары
3. Нұра қорғау
бөгетi
4. Есiл өзенiндегi
жаңа су қоймалары
5. Оларға қатысты
қала сыртындағы
жұмыстар
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: "жоба" деңгейiндегі жобалау-сметалық құжаттаманы 2003 жылы жасау және бекiту және 2004 жылғы құрылыс көлемiне жұмысшы құжаттама әзiрлеу.

1. Стоимость: 165 000 тысяч тенге (сто шестьдесят пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Государственная программа социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны", утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2001 года N 1064 "О генеральном плане города Астаны".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: защита города Астаны от затопления паводковыми водами реки Есил.
5. Задачи бюджетной программы: разработка проектно-сметной документации проекта защиты города Астаны от затопления паводковыми водами реки Есил.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 700 Подготовка Разработка проектно- В те- Государ-
проектно- сметной документации на чение ственное
сметной стадии "проекта" "Соору- года учрежде-
документа- жения инженерной защиты ние
ции защиты города Астаны от затоп- "Казсе-
от павод- ления паводковыми водами лезащи-
кового реки Есил" (Проект-1) для та"
затопления следующих объектов:
застройки 1. Аварийный водосброс на
левобереж- Вячеславском водохранилище
ной части (обводной канал).
города 2. Резервные водоемы.
Астаны 3. Защитная Нуринская дамба.
4. Новые водохранилища на
реке Есил.
5. Сопутствующие им работы
за пределами городской
черты.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка и утверждение проектно-сметной документации в 2003 году на стадии "проект" и разработка рабочей документации на объем строительства 2004 года.