2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 (құпия), 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
316-Қосымша
Ескерту. 316-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.06. N 438 , 2005.05.25. N 509 , 2005.10.22. N 1062 қаулыларымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Индустрия және сауда саласындағы уәкiлеттi органның
қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1690800 мың теңге (бір миллиард алты жүз тоқсан миллион сегіз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 cәуірдегі Бюджеттiк кодексi , "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының 12-14-баптары , "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңының 5-1 , 5-2-баптары , "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы Заңы , "Қарудың жекелеген түрлерiнiң айналымын мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Заңы , "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегі Заңының 6, 17-1, 21, 23, 24, 28-баптары, "Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 6, 14, 16-баптары, "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының 3 , 8 , 21-25-баптары , "Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 18, 23, 28-баптары , "Қазақстан Республикасында сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегі Заңының 32-бабы , "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының 8 , 21-бабы , "Инвестициялар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 қаңтардағы Заңы , "2005 жылға арналған Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк аппараттың қызметiн жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 маусымдағы N 427 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру туралы" 2002 жылғы 28 тамыздағы  N 931 Жарлығы , "2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының Индустриялдық-инновациялық даму стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы , "Санаттар бойынша әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметкерлердiң қызмет тiзiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiн мемлекеттiк бюджет және смета (бюджет) есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасының жұмыс органдарының еңбек төлемiнiң бiрiңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысы , "Қару-жарақ, әскери техника, сондай-ақ олардың өндiрiсiмен байланысты шикiзаттар, материалдар, жабдықтар, технологиялар және қызметтерге экспорттық бақылау жасаудың автоматтандырылған жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 120 қаулысы , "Қару-жарақ, әскери техника, сондай-ақ олардың өндiрiс пен байланысты шикiзаттар, материалдар, жабдықтар, технологиялар және қызметтерге экспорттық бақылау жасаудың автоматтандырылған жүйесiн енгiзу жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 19 тамыздағы N 1025 қаулысы , "Әкелiнетiн тауарларға кеден бажының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389 қаулысы , "Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 қаулысы , "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстiгiнiң және оны дамыту шараларының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегi N 715 қаулысы ; "Өлшем құралдарын тексеру, шығару және жөндеу жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiндегi бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 7 маусымдағы N 867 қаулысы , "Экспорттық бақылауға жататын өнiмдер тiзiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 18 тамыздағы N 1282 қаулысы , "Қарудың жекелеген түрлерiнiң айналымын мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176 қаулысы , "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқытудың тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 қаулысы , "Қазақстан Республикасы өнiмiнiң сәйкестiгiн бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 29 қарашадағы N 1787 қаулысы , "Сапа саласындағы конкурстар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 26 наурыздағы N 384 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 желтоқсандағы N 1826 қаулысының күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 қарашадағы N 1532 қаулысы , "Ресей Федерациясында Қазақстан Республикасының сауда өкiлдiгiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 19 қарашадағы N 1222 қаулысы , "Мемлекеттiк органдардың шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi қызметiн тексерудi өткiзудiң Ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 маусымдағы N 572 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237 қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с  Бюджетным кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан согласно приложениям 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 (секретно), 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338. <*>
Сноска. В приложение 322 вносятся изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 316
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области индустрии и торговли"
на 2005 год
1. Стоимость: 1690800 тысяч тенге (один миллиард шестьсот девяносто миллионов восемьсот тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  статьи 12 -14 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании",  статьи 5-1 5-2  Закона Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле",  Закон  Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О государственной поддержке малого предпринимательства",  Закон  Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", статья  6__ 17-1 21_ 23_ 24_ 28_  Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации", статья  6__ 14_ 16_  Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О сертификации", статьи  3__ 8__ 21-25  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", статьи  18_ 23_ 28_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений",  статья 32  Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", статьи  8__ 21_  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках",  Закон  Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота",  Указ  Президента Республики Казахстан от 28 августа 2002 года N 931 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 января 1996 года N 120 "О создании автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 года N 1025 "О дополнительных мерах по внедрению автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством",  постановление  Правительства РК от 14 ноября 1996 года N 1389 "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан N 715 от 29 июля 1998 года "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах по ее реализации",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2000 года N 867 "Об утверждении квалификационных требований при лицензировании деятельности по поверке, производству и ремонту средств измерений",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2000 года N 1282 "Об утверждении списка продукции, подлежащей экспортному контролю в Республике Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1787 "О контроле соответствия продукции Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 384 "О конкурсах в области качества",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2001 года N 1532 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 и признании утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2000 года N 1826",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2002 года N 1222 "Об учреждении Торгового представительства Республики Казахстан в Российской Федерации",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2003 года N 572 "Об утверждении Правил проведения государственными органами проверок деятельности субъектов малого предпринимательства",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi орталық аппараты мен аумақтық органдарының өздерiне жүктелген функцияларын барынша тиiмдi орындау үшiн қызметiн қамтамасыз ету. Қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес өз қызметтiк мiндетiн тиiмдi орындау үшiн кәсiби қызмет саласындағы құрылымының бағдарламалар бойынша кәсiби және тәжiрибелiк бiлiмдерiн, бiлiктiлiгi мен дағдыларын жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң орталық және аумақтық бөлiмшелерiнiң аппараттарын ұстау, активтер сатып алу. Ресей Федерациясының сыртқы сауда саласында Қазақстан Республикасының мүдделерiн таныту, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мен шетел елдерiнiң арасындағы сауда-экономикалық байланыстардың дамуына жәрдемдесу. Қазақстан Республикасының ДСҰ-ға кiруi процесiн қамтамасыз ету, мемлекеттiк қызметкерлердiң кәсiби бiлiктiлiктерiн жоғарылату.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  001        Индустрия
және сауда
саласында-
ғы уәкiлет-
тi орган-
ның қызме-
тiн қамта-
масыз ету
2       001   Орталық     Қазақстан Респуб-  жыл     Қазақстан
органның    ликасы Индустрия   iшiнде  Республика-
аппараты    және сауда ми-             сының
нистрлiгiнiң               Индустрия
орталық аппаратын          және сауда
және оның комитет-         министрлiгi
терiн штат саны-
ның бекiтілген
лимитi 458 бiрлiк
санда қамту, оның
iшiнде индустрия-
лық-инновациялық
даму стратегиясын
iске асыру бойынша
iс-шаралар жүргi-
зу. Белгіленген
нормативтiк
қалыпқа сәйкес
16 бiрлiк сандағы
автокөлiктi ұстау
және жалдау.
Өнiмдер тiзiмдеме-
сiн жүргізу оның
iшiнде:
- шағын бизнес
кәсiпорындары
шығаратын өнімдер;
- отын-энергети-
калық кешен кәсiп-
орындары шығаратын
өнімдер;
Қазақстан Респуб-
ликасының өзге де
кәсiпорындары шы-
ғаратын өнiмдерi
"Қазақстанның
үздiк тауарлары"
конкурсын өткiзу
және Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң сыйлы-
ғын беру, оның
iшiнде:

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата и территориальных органов Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций. Обновление профессиональных и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата и территориальных подразделений Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, приобретение активов. Представление интересов Республики Казахстан в Российской Федерации в сфере внешней торговли, а также содействие развитию торгово-экономических связей между Республикой Казахстан и зарубежными странами. Обеспечение процесса вступления Республики Казахстан в ВТО, повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    001        Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
индустрии и
торговли
2          001  Аппарат      Содержание центрального  в те-  Министерство
центрально-  аппарата Министерства    чение  индустрии и
го органа    индустрии и торговли     года   торговли
Республики Казахстан и          Республики
его комитетов согласно          Казахстан
утвержденному лимиту
штатной численности в
количестве 458 единиц, в
том числе проведение
мероприятий по реализа-
ции Стратегии индус-
триально-инновационного
развития.
Содержание и аренда
автотранспорта в коли-
честве 16 единиц соглас-
но установленному норма-
тиву положенности.
Ведение каталогов про-
дукции в том числе:
- продукции, выпускаемой
предприятиями малого
бизнеса;
- продукции, выпускаемой
предприятиями топливно-
энергетического комплек-
са;
- продукции, выпускаемой
иными предприятиями Рес-
публики Казахстан.
Проведение конкурса
"Лучшие товары Казахста-
на" и присуждение премии
Правительства Республики
Казахстан, в том числе:

1) Сараптамалық
бағалауды ұйым-
дастыру:
- конкурс крите-
рийлерi бойынша
оқыту семинарын
өткiзу;
- тәуелсiз сарап-
шылар (консуль-
танттар) конкурс-
қа қатысушылардың
материалдарына
сараптама жүргiзу;
- сарапшылардың
тиiстi жерлерге
жол жүруi;
- барлық конкурсқа
қатысушыларға
сараптамалық
қорытындыларды
ұсыну.
2) Қазақстан Рес-
публикасының Үкi-
метi Сыйлығының
иегерлерiн мара-
паттау рәсiмiн
ұйымдастыру және
"Қазақстанның
үздiк тауарлары"
конкурс-көрмесiн
өткiзу - 2 күн,
соның iшiнде:
- үй-жайды жалға
алу;
- үй-жайды
безендiру.
3) "Қазақстанның
үздiк тауарлары"
тiзiмдемесiн
шығару.
Азаматтық және
қызметтiк қару
мен оның оқ-дәрі-
лерiнiң мемлекет-
тiк кадастрын
жүргiзу және
шығару.
Сертификаттау
жөнiндегi орган-
дарды, сынау және
өлшеу зертхана-
ларын аккредиттеу,
оның iшiнде:
- аккредиттеу
және инспекциялық
бақылауды жүргiзу
мақсатында жол
жүру және аттеста-
циялық зерттеулер-
дi жүргiзу үшiн
іссапарлық шығыс-
тар;
- байланыс қызмет-
тер көрсету.
Лицензиарлардың
функцияларын
орындау, оның
iшiнде:
- құрылыс сала-
сында: сәулет,
қала құрылысы
және құрылыс
қызметі саласын-
дағы лицензиялау,
берiлген лицензия-
лардың есебiн
жүргiзу, лицен-
зиаттардың белгi-
ленген бiлiктiлiк
талаптарына сәй-
кестiгiн және
олардың лицензия-
лық ережелердi
сақтауын бақылауды
жүзеге асыру,
156174 дана қосым-
шалары бар лицензия
бланкілерiн жасау
жөнiндегі қызмет-
тер көрсетулердi
сатып алу;
- стандарттау
саласында:
"Pantone" түстi
атлас қосымшасы
бар 400 дана
лицензия бланкi-
лерiн жасау.
Инвестицияларды
мемлекеттiк қолдау
бойынша шараларды
жүргiзу, оның
iшiнде:
1) жарнамалық-ақ-
параттық өнiмдi
шығару (Бұқаралық
Ақпарат Құралда-
рында ақпаратты
орналастыру,
www.kazinvest.kz
<http://www.kaz-
invest.kz>
веб-сайтты жа-
ңарту);
2) самиттер, кон-
ференциялар, се-
минарларды ұйым-
дастыру және
өткiзу;
3) Қазақстан
Республикасы
Президентiнiң
жанындағы Шетел
инвесторлары кеңе-
сiнiң қызметiн
(синхрондық аудар-
ма, дыбыскүшейткiш
үшiн үй-жайды,
көлiкті, жабдықты
жалға алу, байла-
ныс, фото-қызмет-
тер көрсету, гүл-
мен безендiру,
өкiлеттiк шығын-
дар) қамтамасыз
ету.
Көрмелiк-жәрмең-
келiк жұмыстар
жүргізу арқылы
қазақстандық тау-
арлардың экспорт-
тық қозғалысына
жәрдемдесу, сауда
саласында туатын
мәселелердi шешу,
оның iшiнде:
1) Ганновер жәр-
меңкесiне қатысу
- 2005 ж. Ган-
новер қаласы
(Германия феде-
ративтiк Респуб-
ликасы);
2) "Экспо-2005
АИЧИ" көрмесiне
қатысу (Жапония);
3) Үрiмшi халықа-
ралық сауда-эконо-
микалық жәрмеңке-
сiне қатысу;
4) Қазақстан Рес-
публикасының Индус-
триялық-инновациялық
даму стратегиясын
iске асырудың қоры-
тындыларына арналған
іс-шаралар кешенiн
жүргiзу.
Шағын кәсiпкер-
лiктi мемлекеттiк
қолдау жөнiндегi
шаралар жүргiзу,
соның iшiнде:

1) Организация экспертной
оценки:
- проведение обучающего
семинара по критериям
конкурсов;
- проведение экспертизы
материалов конкурсантов
независимыми экспертами
(консультантами);
- выезд экспертов на
места;
- представление эксперт-
ных заключений всем
участникам конкурса;
2) Организация церемонии
награждения лауреатов
Премии Правительства
Республики Казахстан и
проведение Республикан-
ского конкурса-выставки
"Лучшие товары Казахста-
на" - 2 дня, в том числе:
- аренда помещения;
- оформление помещения.
3) Издание каталога "Луч-
шие товары Казахстана".
Ведение и издание госу-
дарственного кадастра
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему.
Аккредитация органов по
сертификации, испытатель-
ных и измерительных лабо-
раторий, в том числе:
- командировочные расходы
для выезда и проведения
аттестационного обследо-
вания с целью аккредита-
ции и проведения инспек-
ционного контроля;
- услуги связи.
Выполнение функций ли-
цензиаров, в том числе:
- в области строитель-
ства: лицензирование в
сфере архитектурной,
градостроительной и
строительной деятельнос-
ти, ведение учета выдан-
ных лицензий, осущест-
вление контроля за соот-
ветствием лицензиатов
установленным квалифи-
кационным требованиям и
соблюдения ими лицен-
зионных правил, приобре-
тение услуг по изготов-
лению бланков лицензий с
приложениями в количест-
ве 156174 штук;
- в области стандартиза-
ции:
изготовление бланков
лицензий в количестве
400 штук с приложениями,
атласа цветов "Pantone".
Проведение мероприятий
по государственной под-
держке инвестиций, в том
числе:
1) изготовление реклам-
но-информационной продук-
ции (размещение информа-
ции в Средствах Массовой
Информации, обновление
Вэб-сайта - www.kazinvest.
kz);
2) организация и прове-
дение саммитов, конфе-
ренций, семинаров;
3) Обеспечение деятель-
ности Совета иностранных
инвесторов при Президенте
Республики Казахстан
(аренда помещений, транс-
порта, оборудования для
синхронного перевода и
звукоусиления, услуги
связи, фото-услуги, цве-
точное оформление, пред-
ставительские затраты).
Содействие экспортопрод-
вижению казахстанских
товаров, решение проб-
лемных вопросов, возни-
кающих в сфере торговли
путем проведения выста-
вочно-ярмарочной деятель-
ности, в том числе:
1) участие в Ганноверской
ярмарке - 2005, г. Ганно-
вер (Федеративная Респуб-
лика Германия);
2) участие в выставке
"Экспо-2005 АИЧИ" (Япо-
ния);
3) участие на Урумчийской
международной торгово-
экономической ярмарке;
4) проведение комплекса
мероприятий, посвященных
итогам реализации Стратегии
индустриально-инновационного
развития Республики Казахстан.
Проведение мероприятий
по государственной под-
держке малого предприни-
мательства, в том числе:

1) шағын кәсiп-
керлiктiң салық
салу жүйесiне
зерттеулер жүр-
гiзу;
2) кәсiпкерлердi
оқыту үшiн әдiсте-
мелiк құралдар
әзiрлеу және
оның шығаруын
қамтамасыз ету;
3) мемлекет тара-
пынан кәсiпкерлiк
қызметті қолдау
және дамыту
бойынша шараларды
одан әрi әзiрлеу
үшiн қажет ғылыми
негiзделген кепiл-
демелердi алуға
арналған зерттеу;
4) семинарлар,
кәсiпкерлер фору-
мын өткiзу. 25
позиция бойынша
тауар рыноктарын
зерттеу жөніндегі
іс-шараларды
өткізу.
3       002   Аумақтық    Қазақстан Респуб-  жыл     Қазақстан
органдар-   ликасы Индустрия   ішінде  Республикасы
дың ап-     және сауда ми-             Индустрия
параттары   нистрлігінiң ау-           және сауда
мақтық органдарын          министрлігі
штат санының бекi-
тілген лимитi
бойынша 290 бiрлiк
санда ұстау. Бел-
гiленген норматив-
тiк қалыпқа сәйкес
32 бiрлiк сандағы
автокөлiктi ұстау
және жалдау.
Оларды сатып алу
саласында сапасы
мен қауiпсiздiгiн
мемлекеттiк қада-
ғалауды жүзеге
асыру үшiн тауар
үлгiлерiн сатып
алу және сынау,
соның iшiнде:
1) Мынадай бағыт-
тар бойынша 5040
тауар үлгiлерiн
сатып алуды жүзеге
асыру:
- адам терiсiмен,
тамақпен және
сумен жанасатын
халықтық тұтыну
тауарлары;
- құрылыс мате-
риалдар және
конструкциялар;
- дәрi-дәрмек;
- медициналық
бұйымдар және
санитарлық-гигие-
налық арнауы бар
құралдар;
- халық шаруашылық
өндiрiсi мен тамақ
өнеркәсiбiнiң
өнiмдерi;
- отындық шикiзат;
- ойыншықтар.
2) Тiркелген зерт-
ханаларды сатып
алынған өнiмдерге
сынау жүргiзуi -
5040 сатып алу.
4       007   Мемлекеттiк Мемлекеттік қыз-   жыл     Қазақстан
қызметшi-   метшілердiң бі-    ішінде  Республикасы
лердiң      лiктiлiгiн                 Индустрия
бiлiктiлi-  арттыру жөнiндегi          және сауда
гiн артты-  қызмет көрсету-            министрлігі
ру          лердi бiлiктілiктi
арттырудың бекі-
тілген жоспарына
сәйкес сатып алу-
лар, оның iшiнде
мемлекеттік
және ағылшын
тiлдерiн оқыту.
Орташа жылдық
оқитындардың саны
- 216 адам.
5       009   Мемлекеттік Мына жабдықтарды   жыл     Қазақстан
органдарды  сатып алу:         iшiнде  Республикасы
материал-   N 1 жұмыс жиынтығы         Индустрия
дық-техни-  - 3 данада салмағы         және сауда
калық жа-   бойынша сауда              министрлiгi
рақтанды-   операцияларын
ру          жасау кезiнде
бөлiнетін тауар-
лардың құрамына
ықшам метрология-
лық қадағалау
үшін,
N 2 жұмыс жиынтығы
- 3 данада көлем
бойынша сауда
операцияларын
жасау кезiнде
бөлiнетiн тауар-
лардың құрамына
ықшам метрология-
лық қадағалау
кезiнде тығыздығын
анықтау үшiн,
жеткiзу, монтаж-
дау, iске қосу,
үйрету.
25 жинақ жиһаз
сатып алу.

1) проведение исследова-
ний системы налогообла-
жения малого предприни-
мательства;
2) разработка и обеспе-
чение выпуска методи-
ческих пособий для обу-
чения предпринимателей;
3) исследование на полу-
чение научно-обоснованных
рекомендаций, необходимых
для дальнейшей выработки
мер по поддержке и разви-
тию предпринимательской
деятельности со стороны
государства;
4) проведение семинаров,
форума предпринимателей.
Проведение мероприятий по
исследованию товарных рынков
по 25 позициям.
3          002  Аппараты     Содержание территориаль- в те-  Министерство
террито-     ных подразделений Минис- чение  индустрии и
риальных     терства индустрии и тор- года   торговли
органов      говли Республики Казах-         Республики
стан согласно утвержден-        Казахстан
ного лимита штатной чис-
ленности в количестве
290 единиц. Содержание и
аренда автотранспорта в
количестве 32 единиц
согласно утвержденному
нормативу положенности.
Покупка и испытания об-
разцов товаров для осу-
ществления государствен-
ного надзора за их ка-
чеством и их безопас-
ностью в сфере их реали-
зации, в том числе:
1) Осуществление покупок
5040 образцов товаров по
следующим направлениям:
- товары народного пот-
ребления, контактирующие
с кожей человека, пищей
и водой;
- строительные материалы
и конструкции;
- лекарственные средства;
- медицинские изделия и
средства санитарно-гигие-
нического назначения;
- продукты сельскохозяй-
ственного производства и
пищевой промышленности;
- топливное сырье;
- игрушки.
2) Проведение испытания
приобретенной продукции
аккредитованными лабора-
ториями - 5040 покупок.
4          007  Повышение    Приобретение услуг по    в те-  Министерство
квалификации повышению квалификации   чение  индустрии и
государст-   государственных служащих года   торговли
венных       согласно утвержденному          Республики
служащих     плану повышения квалифи-        Казахстан
кации, в том числе обу-
чение государственному
и английскому языкам.
Среднегодовое количество
обучающихся - 216 чело-
век.
5          009  Материально- Приобретение оборудова-  в те-  Министерство
техническое  ния:                     чение  индустрии и
оснащение    Рабочий комплект N 1 -   года   торговли
государст-   для мобильного метроло-         Республики
венных       гического надзора за            Казахстан
органов      содержимым товаров, от-
чуждаемых при совершении
торговых операций по
массе в количестве 3-х
единиц,
Рабочий комплект N 2 -
для определения плотнос-
ти при проведении мо-
бильного метрологичес-
кого надзора за содер-
жимым товаров, при со-
вершении операций по
объему в количестве 3-х
единиц, поставка, мон-
таж, пусконаладка, обу-
чение.
Приобретение мебели 25
комплектов.

6       017   Ақпараттық  Ақпараттық жүйе-   жыл     Қазақстан
жүйелердiң  лердi және         iшiнде  Республика-
жұмыс iс-   жергiлiктi                 сының
теуiн қам-  мiндеттердi                Индустрия
тамасыз     жүргiзу.                   және сауда
ету және    Интернет жүйесiне          министрлігі
мемлекет-   қол жеткiзу
тiк орган-  жөнiндегi
дарды       қызметтер көрсету
ақпарат-    және электрондық
тық-тех-    пошта қызметтерi
никалық     үшiн төлеу.
қамтамасыз  Компьютерлiк
ету         техникаға жүйелiк
қызмет көрсету.
Есептеу техникасы
құралдарына техни-
калық қызмет
көрсету. Жиынтық-
тарды, қосалқы
бөлшектердi және
шығыс материал-
дарын сатып алу.
Мына есептеу тех-
никасы құралдарын:
дербес компьютер-
лер - 183 бiрлiк;
сервер - 1
бiрлiк; ноутбуктар
- 12 бiрлiк; түрлi
түстi принтер -
1 бiрлiк; тораптық
принтер - 9
бiрлiк; жергілiктi
принтер - 74 бiр-
лiк.
Мына лицензиялан-
ған бағдарламалық
қамтамасыз етулер-
дi сатып алу:
Сервистiк тораптық
вирусқа қарсы
бағдарлама - 1
жиын; Клиенттік
вирусқа қарсы
бағдарламалық
қамтамасыз ету
- 22 бiрлiк;
Microsoft Office
XP бағдарлама
өнiмi - 41 бiрлiк;
1С бухгалтериялық
бағдарлама өнiмi -
1 жиын; "Заңгер"
анықтамалық құқық-
тық жүйесi" бағ-
дарламалық өнiм
- 1 жиын.
7       100   Шет елдегi  Қазақстан Респуб-  жыл     Қазақстан
сауда       ликасының Ресей    iшiнде  Республикасы
өкiлдiк-    Федерациясындағы           Индустрия
терiнiң     саны 8 адамнан             және сауда
қызметiн    тұратын сауда              министрлігі
қамтама-    өкiлдiгiн ұстау.
сыз ету     1 бiрлiк авто-
көлiк, 4 бiрлiк
дербес компьютер,
2 бiрлiк принтер,
3 жиын жиһаз
сатып алу.
8       101   Қазақстан-  Қазақстанның       жыл     Қазақстан
ның Дүние-  ДСҰ-ға кiруi       ішінде  Республикасы
жүзілiк     бойынша Индустрия          Индустрия
сауда ұйы-  және сауда                 және сауда
мына кiруi  министрлiгiнiң             министрлігі
шығыстары, соның
iшiнде:
- Астана қаласындағы
және Женева қала-
сындағы көп жақты
келiссөздердi,
сондай-ақ матери-
алдарды аударуды
жасайтын ағылшын
және мемлекеттiк
тiлдерiнiң кәсiби
аудармашыларының
қызмет көрсетуле-
рiн төлеу;
- Дүниежүзілік
сауда ұйымының
Хатшылығымен және
Жұмыс тобына мүше-
елдермен (30-ға
тарта) халықаралық
байланыстық қызмет
көрсетулер,
Интернет;
халықаралық байла-
ныс қызметтерi;
Қазақстанның ДСҰ-
ға кiруi бойынша тү-
сiндiру жұмыстарын
жүргiзу жөнiндегі се-
минар мен конферен-
циялар ұйымдастыру
жөнiндегi қызметтер;
- осы бағдарламаны
iске асыру үшiн
өзге де тауарлар-
ды және қызметтер
көрсетулердi
сатып алу;
- өкiлеттік
шығыстар;
- Қазақстанның
Дүниежүзілiк
сауда ұйымына
кiруi процесi
туралы телебағ-
дарламалар мен
сюжеттер өндiру
жөнiндегi қызмет-
тер көрсету;
- Қазақстанның
Дүниежүзілік сауда
ұйымына кiруiнiң
салдарларын ба-
ғалау бойынша
жұмыстар жүргiзуге
қызметтер көрсе-
тулердi сатып алу.
____________________________________________________________________

6          017  Обеспечение  Сопровождение информа-   в те-  Министерство
функциони-   ционных систем и ло-     чение  индустрии и
рования ин-  кальных задач.           года   торговли
формационных Услуги доступа к сети           Республики
систем и     Интернет и оплата ус-           Казахстан
информацион- луг электронной почты.
но-техничес- Системное обслуживание
кое обеспе-  компьютерной техники;
чение госу-  Техническое обслужива-
дарственных  ние средств вычисли-
органов      тельной техники;
Приобретение комплек-
тующих и запасных час-
тей, расходных мате-
риалов;
Приобретение средств
вычислительной техники:
персональных компьютеров
- 183 единиц; сервера -
1 единицы; ноутбуков - 12
единиц; цветного принте-
ра - 1 единицы; сетевых
принтеров - 9 единиц;
локальных принтеров - 74
единицы;
Приобретение лицензион-
ного программного обес-
печения: Сервисная сете-
вая антивирусная прог-
рамма - 1 комплект;
Клиентское антивирусное
программное обеспечение
- 22 комплекта; программ-
ный продукт Microsoft
Office XP - 41 комплекта;
программный продукт "1C
Бухгалтерия" - 1 комп-
лект; программный про-
дукт "Справочная право-
вая система "Юрист" - 1
комплект.
7          100  Обеспечение  Содержание торгового     в те-  Министерство
деятельности представительства Рес-   чение  индустрии и
торговых     публики Казахстан в      года   торговли
представи-   Российской Федерации            Республики
тельств за   в количестве 8 человек.         Казахстан
рубежом      Приобретение 1 единицы
автотранспорта, персо-
нальных компьютеров - 4
единиц, принтеров - 2
единиц, мебели - 3 комп-
лекта.
8          101  Вступление   Расходы Министерства     в те-  Министерство
Казахстана   индустрии и торговли по  чение  индустрии и
во Всемирную вступлению Казахстана в  года   торговли
торговую     ВТО, в том числе:               Республики
организацию                                  Казахстан
- оплата услуг про-
фессиональных перевод-
чиков английского и
государственного языка
в городе Астане и в
городе Женеве на много-
сторонних переговорах,
а также перевод мате-
риалов;
- услуги международной
связи с Секретариатом
Всемирной торговой ор-
ганизации и со странами-
членами Рабочей группы
(около 30 стран), Интер-
нет;
- услуги междугородней связи;
- услуги по организации
семинара и конференций по
проведению разъяснительной
работы по вступлению
Казахстана в ВТО;
- приобретение прочих
товаров и услуг для реа-
лизации данной программы;
- представительские рас-
ходы;
- услуги по производству
телепрограмм и сюжетов о
процессе вступления
Казахстана во Всемирную
торговую организацию;
- приобретение услуг на
проведение работ по
оценке последствий вступ-
ления Казахстана во Все-
мирную торговую органи-
зацию.
--------------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 6 мая 2005 г.  N 438 ; от 22 октября 2005 года N  1062 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiне жүктелген функцияларды сапалы және уақытында орындау. Қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттiк қызметтің кәсiби талаптарына сай мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
317-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне тұрғын үй салуға кредиттер беру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 42000000 мың теңге (қырық екi миллиард теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығы , "Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 маусымдағы N 715 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының аумақтарында тұрғын үй салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  002        Облыстық    Облыстық бюджет-   Жыл     Қазақстан
бюджеттерге терге, Астана      iшiнде  Республика-
Астана және және Алматы қала-          сының
Алматы қа-  ларының бюджет-            Индустрия
лаларының   терiне 2004                және сауда
бюджетте-   жылға тұрғын үй            министрлiгi,
рiне тұр-   салуға республи-           Қазақстан
ғын үй са-  калық бюджеттен            Республика-
луға кре-   кредиттiк қара-            сының Қаржы
диттер      жаттар аудару.             министрлiгi,
беру                                   Облыстар,
Астана және
Алматы
қалаларының
әкiмдiктерi
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан задач и функций. Повышение профессионального уровня государственных служащих, согласно требованиям профессиональной государственной службы в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 317
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
002 "Кредитование областных бюджетов, бюджетов
городов Астаны и Алматы на строительство жилья"
на 2005 год
1. Стоимость: 42000000 тысяч тенге (сорок два миллиарда тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2004 года N 715 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация Государственной программы жилищного строительства.
5. Задачи бюджетной программы: строительство жилья в регионах Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    002        Кредитование Перечисление кредитных   в те-  Министерство
областных    средств из республикан-  чение  индустрии и
бюджетов,    ского бюджета бюджетам   года   торговли
бюджетов     областей, городов Астаны        Республики
городов      и Алматы на строитель-          Казахстан,
Астаны и     ство жилья                      Министерство
Алматы на                                    финансов
строитель-                                   Республики
ство жилья                                   Казахстан
Акиматы
областей и
городов
Астаны и
Алматы
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 863,8 мың шаршы метр көлемiнде тұрғын үй салуға арналған кредит беру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
318-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Мырғалымсай кен орны кеніштерiн жою"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 266619 мың теңге (екi жүз алпыс алты миллион алты жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , "Кентаукеніштерiнжою" Республикалық мемлекеттiк кәсiпорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1997 жылғы 4 қазандағы N 1488 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мырғалымсай кен орнының кеніштерiн жою.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Мырғалымсай кен орнының кеніштерін жою жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  003        Мырғалымсай Мырғалымсай тау-   жыл     Қазақстан
кен орны    кен орнының 13     iшiнде  Республика-
кенiштерiн  кендерiн жою               сының
жою         консервациялау             Индустрия
жөнiндегi iс-ша-           және сауда
раларды жүргізу:           министрлiгi
1. Баялдыр қалдық-
сақтау аумағын
жоспарлау жөнiн-
дегі жұмыстарды
бастау.
2. Жерлiк жұмыс-
тар.
3. Темiр бетон
лотогынан бастап
Қошқорған су
қоймасына дейiнгi
су лақтырынды-
сының ашық арна-
сын үңгiлеу.
4. 372В ұңғысының
порталынан бастап
Кентау қаласының
оңтүстік-батыс
ауданына дейiн
су ағынын ашық
өңдеу бөлігін
үңгiлеу және
бекiту.
5. N 1,2,3 ұңғы-
ларын үңгiлеуге
жарақтау.
6. Үңгiлеуге жа-
рақтау (элекр.
жабдықтау).
7. N 1,2,3 ұңғы-
ларын үңгiлеуге.
8. "Глубокий"
кенiшiнiң Клетьев
ұңғысынан бастап
Кентау қаласының
оңтүстiк-батысына
су ағынын әзiрлеу
(750 м. тау жынысы).
9. "Глубокий"
кенiшiнiң Клетьев
ұңғысынан бастап
Кентау қаласының
оңтүстік-батысына
су ағынын әзiрлеу
(IY тобының топы-
рағы бойынша
1510 м).

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Кредитование строительства жилья в объеме 863,8 тысяч квадратных метров.
Приложение 318
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
003 "Ликвидация рудников Миргалимсайского месторождения"
на 2005 год
1. Стоимость: 266619 тысяч тенге (двести шестьдесят шесть миллионов шестьсот девятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 1997 года N 1488 "О создании Республиканского государственного предприятия "Кентауликвидрудник".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: ликвидация рудников Миргалимсайского месторождения.
5. Задачи бюджетной программы: проведение работ по ликвидации рудников Миргалимсайского месторождения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    003        Ликвидация   Проведение мероприятий   в те-  Министерство
рудников     по ликвидации и консер-  чение  индустрии и
Миргалимсай- вации рудников Миргалим- года   торговли
ского место- сайского месторождения.         Республики
рождения     1. Начальные работы по          Казахстан
планировке территории
Баялдырского хвостохра-
нилища;
2. Земляные работы;
3. Проходка открытого
канала сброса воды от
железобетонного лотка до
Кошкурганского водохра-
нилища;
4. Проходка и крепление
открытой части водослив-
ной выработки от портала
до скважины 372В на юго-
западный район города
Кентау;
5. Оснащение на проходку
стволов N 1, 2, 3;
6. Оснащение на проходку
(эл. снабжение);
7. Проходка стволов N 1,
2, 3;
8. Водосливная выработка
от Клетьевого ствола
рудника "Глубокий" на
юго-западный район горо-
да Кентау (скальная
порода 750 м);
9. Водосливная выработка
от Клетьевого ствола
рудника "Глубокий" на
юго-западный район горо-
да Кентау (по грунту IV
группы 1510 м);

10. Су ағынын
әзiрлеу өткiнi
кезiнде суды
төмендету.
11. Жер бетiн және
жер асты суларын
бақылау жөнiнде
өндiрiстік мони-
торинг.
12. Пайдалану
шығыстары.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Кентау, Түркiстан және 20-дан аса елдi мекен орналасқан жерде қоршаған орта мен экологияны жақсарту.
Мына жұмыстар орындалады:
- аумақтарды жоспарлау;
- жерлік жұмыстар;
- N 1,2,3 ұңғыларын үңгілеу;
- 1000 шаршы м. су ағын өңдеуiн үңгiлеу және бекiту;
- 300 ш.м. ашық арнасын ұңғылау және темiр бетонмен қаптау;
- ашық сутөкпе арнасын өткiзу - 3,5 км.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
319-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 25200 мың теңге (жиырма бес миллион екi жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы , "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 20 мамырдағы N 462 қаулысымен енгiзiлген толықтырулары мен өзгерiстерi бар "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала салу және құрылыс қызметiн дамыту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 28, 29-баптары , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , "Республиканың сейсмоқауiптi өңiрлерiндегi ғимараттар мен құрылыстардың сейсмошыдамдылығын арттыру жөнiндегі кезек күттiрмес шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 қарашадағы N 1778 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мүмкiн болатын талқандамалы жер сiлкiнiстерi, басқа да табиғи катаклизмалар, географиялық және техногендiк құбылыстардың сейсмикалық тәуекелi мен залалын төмендету, негiздердi есептеу және жасау әдiстерiн жетiлдiру жөнiндегi мiндеттердi iске асыру, химиялық қоспаларды, жаңа материалдарды әзiрлеу және сапалы аспаптық бақылау. Келесi жылға арналған қаржыландырулардың мерзiмi мен көлемi Үкiметпен және басқа директивтi ұйымдармен бекiтiлген мiндеттермен айқындалады және түзетіледi.

10. Водонепроницаемая
перемычка на 5 атм. с
водосливными трубами;
11. Водопонижение при
проходке водосливной
выработки;
12. Производственный
мониторинг по наблюдению
за земной поверхностью и
подземных вод;
13. Эксплуатационные рас-
ходы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: оздоровление окружающей среды и экологии где расположены города Кентау, Туркестан и свыше 20 населенных пунктов.
Будут выполнены:
- планировка территории;
- земляные работы;
- проходка стволов N 1, N 2, N 3;
- проходка и крепление водосливной выработки - 1000 п.м.;
- проходка и железобетонная отделка открытого канала - 300 п. м.;
- проходка открытого водосливного канала - 3,5 км.
Приложение 319
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Прикладные научные исследования в области строительства"
на 2005 год
1. Стоимость: 25200 тысяч тенге (двадцать пять миллионов двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера",  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке", статья  28_  и  29_  Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2000 года N 308 "О неотложных мерах по повышению сейсмостойкости зданий и сооружений в сейсмоопасных регионах республики",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 1778 "О мерах по развитию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация задач по снижению сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений, других природных катаклизмов, геологических и техногенных явлений, совершенствование методов расчетов и конструированию оснований, разработка химических добавок, новых материалов и качественный приборный контроль. Окончательные сроки и объемы финансирования на последующие годы определяются и корректируются задачам, установленным Правительством и другими директивными организациями.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
- мүмкiн болатын талқандамалы жер сiлкiнiсiнiң сейсмикалық тәуекелi мен залалын төмендету;
- ғимараттар мен құрылыстардың шыдамдылығы мен ұзаққа төзiмдiлiгiн қамтамасыз ету, оның iшiнде күрделi-геологиялық жағдайларда құрылыс үшiн ғимараттардың iргетастары мен негіздерiн тиiмдi конструктивтi шешiмдердi әзiрлеу;
- импорт алмастыратын құрылыс материалдарын, өнiмдерiн, конструкцияларын өндiру технологияларының жаңа түрлерiн алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  005        Құрылыс     2004 жылы 6 бас-   жыл     Қазақстан
саласындағы талған тақырып     iшiнде  Республика-
қолданбалы  бойынша 2005 жылы          сының
ғылыми      зерттеу жұмыстарын         Индустрия
зерттеулер  аяқтау және 4 жаңа         және сауда
тақырып бойынша            министрлiгi
зерттеу жұмыстары
жоспарланып отыр:
1-бөлiм "мүмкiн
болатын талқанда-
малы жер сiлкiнi-
сiнiң сейсмикалық
тәуекелi мен зала-
лын төмендету";
2-бөлiм ғимараттар
мен құрылыстардың
шыдамдылығы мен
ұзаққа төзiмділі-
гiн қамтамасыз
ету, оның iшiнде
күрделi-геоло-
гиялық жағдайларда
құрылыс үшiн
ғимараттардың
iргетастары мен
негiздерiн тиiмдi
конструктивтi ше-
шiмдердi әзiрлеу;
3-бөлiм импорт
алмастыратын
құрылыс материал-
дарын, өнiмдерi
мен құрылымдарды
өндiру техноло-
гияларының жаңа
түрлерiн алу.
Мемлекеттiк
ғылыми-техни-
калық сараптау-
ды өткiзу
жөнiндегi
қызметтер көрсе-
тудi төлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 2004 жылы 6 басталған тақырып бойынша зерттеу жұмыстарын аяқтау және 4 жаңа тақырып бойынша зерттеу жұмыстары жоспарланып отыр. Құрылыстағы нормативтік-техникалық базаларды және техникалық регламенттердi жетiлдiру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
320-Қосымша
Ескерту. 320-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы: снижение сейсмического риска и ущерба от возможных разрушительных землетрясений;
обеспечение устойчивости и долговечности зданий и сооружений, в том числе разработка эффективных конструктивных решений фундаментов и оснований зданий для строительства в сложных инженерно-геологических условиях;
получение новых видов технологий производства импортозамещающих строительных материалов, изделий, конструкций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    005        Прикладные   Планируется в 2005 году  в те-  Министерство
научные      завершение исследова-    чение  индустрии
исследования тельских работ по 6 на-  года   и торговли
в области    чатым в 2004 году темам         Республики
строитель-   и выполнение научных            Казахстан
ства         исследований по 4 новым
темам, согласно темати-
ческому плану:
Раздел 1 "Снижение сей-
смического риска и ущер-
ба от возможных разруши-
тельных землетрясений"
Раздел 2 "Обеспечение
устойчивости и долговеч-
ности зданий и сооруже-
ний, в том числе разра-
ботка эффективных конст-
руктивных решений фунда-
ментов и оснований в
слабых грунтах"
Раздел 3 "Получение но-
вых видов технологий
производства импортоза-
мещающих строительных
материалов, изделий и
конструкций"
Оплата услуг по проведе-
нию государственной
научно-технической экс-
пертизы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Завершение исследовательских работ по 6 начатым в 2004 году темам, начать исследования по 4 темам. Совершенствование нормативно-технической базы и технических регламентов в строительстве.
Приложение 320
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
006 "Прикладные научные исследования технологического характера"
на 2005 год

1. Құны: 968802 мың теңге (тоғыз жүз алпыс сегіз миллион сегіз жүз екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi бюджеттiк кодексі , "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегі Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы Жарлығы ; "Радиоэлектрондық приборлар мен ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiн әзiрлеу, жасау және дамыту" республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1956 қаулысы ; "Машина жасауды дамытудың және тиiмдiлiгi жоғары машиналар мен жабдықтарды жасап шығарудың ғылыми-техникалық проблемалары" 2001-2005 жылдарға арналған республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламаларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 353 қаулысы ; "Ақпаратты қорғау саласында ғылыми зерттеулер мен техникалық әзiрлемелер жүргiзудiң 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 16 ақпандағы N 177 ҚБПҮ қаулысы (мерзiмiн ұзарту); "Қазақстан Республикасының тау-кен-металлургия кешенiн дамытудың тұрақты қалыптасуын және стратегиялық басымдықтарын ғылыми-техникалық қамтамасыз етудiң 2004-2006 жылдарға арналған ғылыми-техникалық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 17 ақпандағы N 187 қаулысы , "Жұқпалы ауруларға қарсы жаңа препараттар әзiрлеудiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 25 маусымдағы N 703 қаулысы
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өнеркәсiптiң базалық салаларын (тау-кен-металлургиялық кешен, машина жасау, радиоэлектроника) ғылыми-техникалық қамтамасыз ету, iшкi өндiрiстi кеңейтудiң және өнеркәсiптiң базалық салаларындағы бәсекеге қабiлеттi машина жасау өнiмдерiн шығарудың технологиялық процестерiн жетiлдiру мен модернизациялаудың ғылыми-қорғау объектiлерiнiң құпия ақпараттары мен техникалық сипаттамаларының деңгейiне қатысты техникалық және технологиялық алғы шарттарын құру, Қазақстан Республикасында жоғары технологиялық, импорт алмастыратын және экспортқа бағдарланған өнiмдi құру. Адамдар мен жануарлардың бактериалдық, вирустық және бактериалдық-вирустық (микст) жұқпалы ауруларымен күресу үшiн жұқпалы ауруларға қарсы жаңа препараттар әзiрлеу.

1. Стоимость: 968802 тысячи тенге (девятьсот шестьдесят восемь миллионов восемьсот две тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "Стратегия индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1956 "Об утверждении республиканской целевой научно-технической программы "Разработка, создание и развитие радиоэлектронных приборов и средств для информационно-телекоммуникационных систем" на 2001-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 353 "Об утверждении республиканской целевой научно-технической программы "Научно-технические проблемы развития машиностроения и создания высокоэффективных машин и оборудования на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2004 года N 177 ДСП "Об утверждении научно-технической Программы проведения научных исследований и технических разработок в области защиты информации" на 2004-2005 годы (пролонгация)";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2004 года N 187 "Об утверждении научно-технической программы "Научно-техническое обеспечение устойчивого функционирования и стратегических приоритетов развития горно-металлургического комплекса Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2004 года N 703 "Некоторые вопросы разработки новых противоинфекционных препаратов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: научно-техническое обеспечение базовых отраслей промышленности (горно-металлургический комплекс, машиностроение, радиоэлектроника), создание научно-технических и технологических предпосылок совершенствования и модернизации технологических процессов, расширения внутреннего производства и выпуска конкурентоспособной продукции в базовых отраслях промышленности и научное обоснование для определения необходимой степени защищенности, в зависимости от уровня конфиденциальности информации и технических характеристик объекта защиты, создание высокотехнологичной, импортозамещающей и экспортоориентированной продукции в Республике Казахстан. Разработка новых противоинфекционных препаратов для борьбы с бактериальными, вирусными и бактериально-вирусными (микст) инфекциями человека и животных.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: машина жасау саласы үшiн, ауыл шаруашылығы, құрылыс, тау-кен өндiру, мұнай өндiру және қайта өңдеу өнеркәсiптерi үшiн, жол құрылысы үшiн тәжiрибелi және тәжiрибелi-өнеркәсiптiк үлгілер құру жөнiндегі ғылымды қажетсiнетiн ресурстық және энергия үнемдейтiн технологиялар ғылыми-зерттеу және тәжiрибелi құрастырмалық жұмыстар жүргiзу; арнайы мақсаттағы техника, жабдықтар мен құралдар шығару;
электроэнергетика, көлiктiк құбырлар және көлік құралдарының құрылысын бақылау саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару органдарын және өнеркәсiптiк кешенiн ақпараттық-телекоммуникациялық қамтамасыз ету жөнiндегi жүйелiк жобаларды әзiрлеу және iске асыру, арна жасайтын аппаратураны, коммуникацияларды және терминалдық құрылғыларды, мобильдiк байланыс құралдарын, сондай-ақ бақылау және диагностика аппаратураларын қоса алғандағы ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелер үшiн отандық өндiрiстiң приборлар-құралдар паркін құру. Өндiрiстiк процесте отандық жинақтық өнiмнiң үлесiн өсiру жөнiндегі ұйымдық-техникалық iс-шаралар әзiрлеу және iске асыру; жоғары рұқсат етiлген ғарыштық түсiрiлiмдердi пайдалану арқылы геоақпараттық жүйелер мен технологияларды құру, сандық электрондық карта жасау үшiн қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу; мемлекеттiң қорғаныстық қабiлетiн және қауiпсiздiгiн, оның iшiнде, басқарудың автоматтандырылған жүйелерiн қамтамасыз ету мүдделерiндегі радиоэлектрондық кешендердi, жүйелер мен құралдарды техникалық жасақтауды құру және қамтамасыз ету, қорғалатын ақпаратқа төнген қауiптiң барынша мүмкiн түрлерiн бағалау және қарсы әрекет етудiң барынша оңтайлы тәсiлдерiн анықтау бойынша ғылыми зерттеулер жүргiзу, aқпараттық қауiпсiздікті қамтамасыз етудiң отандық әдiстерi мен құралдарын дамыту мен пайдаланудың басым бағыттарын таңдау, ақпаратты қорғау саласындағы техникалық әзiрлемелердi жүзеге асыру; құрастырмалық құжаттамаларды ғылыми зерттеу барысында алынған нәтижелердiң негізiнде әрбiр ақпаратты қорғаудың техникалық құралына әзiрлеме; Қазақстан Республикасының тау-кен-металлургия кешенiн тиiмдi басқару үшiн ғылыми негiздеме мен әдiстемелiк және нормативтiк құжаттарды әзiрлеу; тау-кен-металлургия кешенi өнiмiнiң бәсекеге қабiлеттiгiн әлемдiк рыноктың талаптарына сай өсiру мақсатында жаңа технологиялар әзiрлеу және қолданыстағы өндiрiстердi жетiлдiру; жоғары қосымша құны бар экспорттық және импортқа бағдарланған өнiмнiң номенклатурасын кеңейту бойынша технологиялар әзiрлеу; кен, техногендiк, теңгерiмдегi және қосалқы шикiзатты қайта өңдеумен айналысуды қамтамасыз ететiн жаңа технологияларды әзiрлеу және игеру; қоршаған ортаға техногендiк әсер етудi төмендетуге бағытталған технологиялар әзiрлеу; жаңа өндiрiстердi құру.
Жаңа материалдарды құру бойынша қазiргі заманғы технологияларды әзiрлеу және ғылымды қажетсiнетiн және Қазақстанның металлургиялық кешенiндегi төртiншi және бесiншi қайта бөлiстiң жоғары технологиялық өндiрiстерiн айқындау;
жұқпалы ауруларға қарсы жаңа препараттарға фармакологиялық және иммунологиялық зерттеулер мен клиникаға дейiнгi және клиникалық сынақтар жүргiзу.

5. Задачи бюджетной программы: проведение опытно-конструкторских работ по созданию наукоемких ресурсо- и энергосберегающих технологий для машиностроительной отрасли, опытных и опытно-промышленных образцов техники для сельского хозяйства, строительства, горнодобывающей, нефтедобывающей и перерабатывающей промышленности, для дорожного строительства; выпуск макетов и образцов техники, оборудования и инструментов специального назначения;
разработка и реализация системных проектов по информационно-телекоммуникационному обеспечению органов государственного управления и промышленного комплекса Республики Казахстан в области электроэнергетики, транспортных трубопроводов и контроля движения транспортных средств; создание приборно-инструментального парка отечественного производства для информационно-телекоммуникационных систем, включая аппаратуру каналообразования, коммутации и терминальных устройств, средств мобильной связи, а также аппаратуры контроля и диагностики. Разработка и реализация организационно-технических мероприятий по увеличению в производственном процессе доли отечественных комплектующих изделий; создание геоинформационных систем и технологий с использованием космических снимков высокого разрешения, разработка прикладного программного обеспечения для создания цифровых электронных карт; создание и обеспечение технического сопровождения радиоэлектронных комплексов, систем и средств в интересах обеспечения обороноспособности и безопасности государства, в том числе, автоматизированных систем управления;
проведение научных исследований по оценке наиболее вероятных видов угроз защищаемой информации и определение наиболее оптимальных способов противодействия; выбор перспективных направлений развития и использования отечественных методов и средств обеспечения информационной безопасности, осуществление технических разработок в области защиты информации; разработка на основе результатов полученных в ходе научных исследований конструкторской документации на каждое техническое изделие защиты информации;
научное обоснование и разработка методических и нормативных документов для эффективного управления горно-металлургическим комплексом Республики Казахстан; разработка новых технологий и усовершенствование действующих производств с целью увеличения конкурентноспособности продукции горно-металлургического комплекса, в соответствии с требованиями мирового рынка; разработка технологий по расширению номенклатуры экспортной и импортозамещающей продукции с высокой добавленной стоимостью; разработка новых технологий, обеспечивающих вовлечение в переработку рудного, техногенного, забалансового и вторичного сырья; разработка технологий направленных на снижение техногенного воздействия на окружающую среду; создание новых производств;
разработка современных технологий по созданию новых материалов и определение перспективы освоения наукоемких и высокотехнологичных производств четвертого и пятого переделов в металлургическом комплексе Казахстана;
проведение фармакологических и иммунологических исследований нового противоинфекционного препарата и его доклинические и клинические испытания.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006        Технология- Мынадай бағдарла-  жыл     Қазақстан
лық сипат-  малар бойынша      iшiнде  Республика-
тағы қол-   негiзгi тапсырма-          сының
данбалы     лар мен бағыттарды         Индустрия
ғылыми      орындау:                   және сауда
зерттеулер  "Машина жасауды            министрлігі
және жоғары тиiмдi
машина мен жаб-
дықтар жасауды
дамытудың 2001-
2005 жылдарға
арналған ғылыми-
техникалық проб-
лемалары" бұдан
- ҒТӨ
2001-2005 жылдарға
арналған "Ақпа-
раттық-телеком-
муникациялық
жүйелерге арнал-
ған радиоэлектрон-
дық приборлар мен
құралдарды әзiр-
леу, жасау және
дамыту" РҒТӨО
"Ақпаратты қорғау
саласында 2004-
2005 жылдарға
арналған ғылыми
зерттеулер мен
техникалық әзiр-
лемелер жүргiзу"
ҒТӨ
Қазақстан Респуб-
ликасының тау-кен
-металлургия кеше-
нiн тұрақты құру
мен дамытудың
2004-2006 жылдарға
арналған страте-
гиялық басымдық-
тарын ғылыми-тех-
никалық қамтама-
сыз ету;
"2003-2005 жылдар-
ға арналған Қазақ-
стан Республика-
сындағы металлур-
гиялық кешеннiң
4 және 5 қайта
бөлiстерiнiң өндi-
рiстерiн құруды
ғылыми-техникалық
қамтамасыз ету"
ҒТӨ
"Жұқпалы аурулар-
ға қарсы жаңа
препараттар әзiр-
леу" ҒТӨ
Мемлекеттiк ғылы-
ми-техникалық
сараптама жүргiзу
жөнiндегi қызмет-
тер көрсету төлемi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: iшкi өндiрiсті кеңейтудiң және бәсекеге қабiлеттi машина жасау өнiмдерiн шығарудың ғылыми-техникалық және технологиялық алғы шарттарын құру, машина жасау саласы үшiн ғылымды қажетсiнетiн ресурстық және энергияны үнемдейтiн технологиялар құру, басым өнеркәсiп салалары үшiн машина жасау өнiмдерiн шығару жөнiндегі технологиялық тiзбектер кешенiн құрудың ғылыми әдiстемелiк негiздерiн құру. Ауыл шаруашылығы, тау-кен өндiру, мұнай өндiру және қайта өңдеу өнеркәсiптерi үшiн, жол құрылысы және арнайы мақсаттағы техника (тұтану ошақтарын табу жүйелерi, арнайы қызметтердi жарықтандыру құралдары, өрт сөндiретiн автомобильдер, апаттан құтқару техникасы) үшiн тәжiрибелi және тәжiрибелi-өнеркәсiптiк үлгiлер құру. Отандық ғалымдардың ғылыми және құрастырмалық-технологиялық жұмыстарын әзiрлеу және енгізу;
бағдарламаны iске асырудың нәтижесiнде Қазақстан Республикасының ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерi үшiн бақылау-өлшегiш, арна жасаушы және коммутациялық жабдықтарды сериялық өндiру игерiлдi, бақылау және диспетчерлендiрудiң автоматтандырылған жүйелер қатары қолданысқа енгізiлдi, есептеуiш техника құралдарын отандық өндiру одан әрi жүзеге асырылды. Экологияның, ауыл шаруашылығының, картографияның және геологияның, көлiктiк коммуникациялар (мұнай және өнiм құбырлары жүйесiнiң, электр беретiн желiлердiң, автомобильдер мен темiр жолдардың және т.б.) жүйесiн оңтайландырудың мiндеттерi мен проблемалары қатарын шешу, Қазақстанның аумағын қашықтықтан зондпен тексеру арқылы ақпаратты өңдеу нәтижелерiнiң негiзiнде техногендiк және табиғи апаттарды болжау және геоақпараттық технологиялар негiзiнде электрондық карталарды пайдалану қамтамасыз етілетiн болады. Қазақстан Республикасының қарулы Күштерiне қазiргi заманғы байланыстар жүйесiн жеткiзу және техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ радиоэлектрондық қарсы әрекет ету кешендерiн әзiрлеу және шығару жүзеге асыратын болады, ақпаратты өңдеудiң отандық құралдарын шығару бойынша өндiрiстiк база құрылды.
Нормативтiк, құқықтық және әдiстемелiк база құру саласында ақпаратты қорғау саласындағы қолданыстағы нормативтiк құқықтық базаның талдауы жүргiзiлетiн және оларды жетiлдiру бойынша ақпаратты қорғаудың техникалық құралдарын дамытудың негiзгi үрдiстерiн ескере отырып ұсынымдар, сондай-ақ оларға қарсы әрекет ету тәсiлдерi әзiрленетiн болады.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу саласында ақпараттар жария болуы мүмкiн арналарын кешендi зерттеу жүргiзiлетiн болады; көзбояғыш факторлары спекторынан қорғалатын ақпараттың жария болуы мүмкiн арналарды анықтау, сондай-ақ оларды әлсiрету немесе жабу жөнiндегi мейлiнше тиiмдi әдiстер таңдап алынды; операциялық жүйелерде және қолданбалы ақпараттық өнiмдердегi ақпаратты қорғауда әлуеттi қауiптiң бар-жоғын және қарсы әрекетiн зерттеу әдiстерiн әзiрлеу жүргiзiлдi.
Бағдарламаның мiндеттерiн iске асыру шеңберiнде ақпаратты қорғау үшiн қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз ету пакеттерi әзiрленетiн және мақұлданатын болады. Ақпаратты қорғаудың техникалық құралдар партиясы, оның iшiнде ақпаратты электрондық өңдеу құралдарына әдейiлеп күшпен әсер етудiң аппараттық құралдары, сондай-ақ ақпаратты қорғаудың тиiмдiлiгін бақылауды қамтамасыз ету жөнiндегі құралдар және техникалық барлауға қарсы әрекет ететiн аппараттық-бағдарламалық құралдар әзiрлендi және шығарылды. Ақпаратты криптоталдаудың негізгi үрдiстерiн ескере отырып криптографиялық қорғаудың отандық құралдары әзiрлендi және жасалды.
Қазақстанның минералдық ресурстарын рационалды пайдалануды стратегиялық жоспарлау мен басқару жүйесi қолданысқа енгiзiлетiн болады, кендi жоғалту және құнарсыздандыру азайтылды, пайдалы қазбалар өндiрудiң ресурстарын үнемдеу технологияларын пайдалану есебiнен бұрғылау-қопару жұмыстарының шығындары азайтылды, концентраттар сапасы төмендетiлдi және байыту кәсiпорындарының экологиялық жағдайын жақсарту мақсатында тапшылықты уытты реагенттер шығыстары сульфидтiк полиметалл және байытылуы қиын кендердi байыту технологияларын жетiлдiру есебiнен қысқартылды, ММК кәсiпорынының зиянды әсерi азайтылды және өндiрiстiң қалдықтар жасау жаңа экологиялық таза технологияларды енгізу есебiнен қысқартылды, ММК қажеттiлiктерiн қамтамасыз ету үшiн өнiмнiң жаңа түрлерi алынатын болады; қазiргi заманғы материалдарды алудың қағидатты жаңа технологиялары әзiрленiп, қара және түстi, сирек кездесетiн және асыл металдар негiзiнде жаңа материалдар алудың қазiргі заманғы технологиялары құрылады, тұтынушыларға барынша қажеттi балқымалар мен жаңа материалдар енгiзiлетiн болады;                препараттардың әрекет ету тетiгi мен олардың фармакологиялық және иммунологиялық қасиеттерi зерделенiп, жұқпалы ауруларға қарсы препараттарға клиникаға дейiнгі және клиникалық сынақтар жүргізiлетін болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
321-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Стандарттау, сертификаттау, метрология және сапа
жүйесi саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    006        Прикладные   Выполнение основных за-  в те-  Министерство
научные      даний и направлений по   чение  индустрии и
исследования следующим программам:    года   торговли
технологи-   РЦНТП "Научно-техничес-         Республики
ческого      кие проблемы развития           Казахстан
характера    машиностроения и созда-
ния высокоэффективных
машин и оборудования на
2001-2005 годы";
РЦНТП "Разработка, соз-
дание и развитие радио-
электронных приборов и
средств для информацион-
но-телекоммуникационных
систем" на 2001-2005
годы;
НТП "Проведение научных
исследований и техничес-
ких разработок в области
защиты информации на
2004-2005 годы";
НТП "Научно-техническое
обеспечение устойчивого
функционирования и стра-
тегических приоритетов
развития горно-металлур-
гического комплекса Рес-
публики Казахстан на
2004-2006 годы";
НТП "Научно-техническое
обеспечение создания
производства 4 и 5 пере-
делов в металлургическом
комплексе Республики Ка-
захстан" на 2003-2005
годы;
НТП "Разработка новых
противоинфекционных
препаратов".
Оплата услуг по проведе-
нию государственной
научно-технической экс-
пертизы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание научно-технических и технологических предпосылок для расширения внутреннего производства и выпуска конкурентноспособной машиностроительной продукции, создание наукоемких ресурсо- и энергосберегающих технологий для машиностроительной отрасли, научная поддержка развития в стране высокотехнологичных производств, разработка научно-методической основы создания комплекса технологических цепочек по выпуску машиностроительной продукции для приоритетных отраслей промышленности. Создание опытных и опытно-промышленных образцов техники для сельского хозяйства, горнодобывающей, нефтедобывающей и перерабатывающей промышленности, для дорожного строительства и техники специального назначения (системы обнаружения очагов возгорания, средств оповещения специальных служб, автомобили тушения пожаров, аварийно спасательной техники). Разработка и внедрение научных и конструкторско-технологических работ отечественных ученых;
в результате реализации программы будет освоено серийное производство контрольно-измерительного, каналообразующего и коммутационного оборудования для информационно-телекоммуникационных систем Республики Казахстан, введены в действие ряд автоматизированных систем контроля и диспетчирования, осуществлено дальнейшее развитие отечественного производства средств вычислительной техники. Будет обеспечено решение ряда задач и проблем экологии, сельского хозяйства, картографии и геологии, оптимизации сети транспортных коммуникаций (систем нефте- и продуктопроводов, линий электропередач, автомобильных и железных дорог, и т. д.), прогнозирование техногенных и природных катастроф на основе результатов обработки информации дистанционного зондирования территории Казахстана и использования электронных карт на основе геоинформационных технологий. Будет осуществлена поставка и техническое сопровождение в Вооруженных Силах Республики Казахстан современных средств связи, а также разработка и выпуск комплексов радиоэлектронного противодействия, создана производственная база по выпуску отечественных средств обработки информации.
В области формирования нормативной, правовой и методической базы будет проведен анализ существующей нормативной правовой базы в области защиты информации и выработаны рекомендации по их совершенствованию с учетом основных тенденций развития технических средств защиты информации, а также способов противодействия им.
В области проведения научно-исследовательских работ будут проведены комплексные исследования возможных каналов утечки информации; выявление из спектра демаскирующих факторов возможных каналов утечки защищаемой информации, а также выбраны наиболее эффективные методы по их ослаблению или закрытию; проведена разработка методов исследования наличия и противодействия потенциальной угрозе защиты информации в операционных системах и прикладных программных продуктах.
В рамках реализации заданий программы будут разработаны и апробированы пакеты прикладного программного обеспечения для защиты информации. Разработаны и выпущены установочные партии технических средств защиты информации, в том числе аппаратные средства намеренного силового воздействия на средства электронной обработки информации, а также средства по обеспечению контроля эффективности защиты информации и аппаратно-программные средства противодействия техническим разведкам. Разработаны и созданы отечественные средства криптографической защиты информации с учетом основных тенденций развития криптоанализа. Будет осуществлен комплекс мероприятий по организации технического сопровождения выпускаемых средств защиты информации, в том числе аппаратуры криптографической защиты;
будет введена в действие система стратегического планирования и управления рациональным использованием минеральными ресурсами Казахстана; снижены потери и разубоживание руды, сокращены затраты на буро-взрывные работы за счет использования ресурсосберегающих технологий добычи полезных ископаемых; повышено качество концентратов и сокращены расходы дефицитных токсичных реагентов с целью улучшения экологической обстановки обогатительных предприятий за счет усовершенствования технологий обогащения сульфидных полиметаллических и труднообогатимых руд; снижено вредное воздействие предприятий ГМК на окружающую среду и сокращение образования отходов производства за счет внедрения новых экологически чистых технологий; будут получены новые виды продукции для обеспечения потребности ГМК;
будут разработаны принципиально новые технологии получения современных материалов, созданы современные технологии получения новых материалов на основе черных и цветных, редких и благородных металлов, внедрены наиболее востребованные потребителями сплавы и новые материалы;
изучены механизм действия препаратов и их фармакологические и иммунологические свойства, будут проведены доклинические и клинические испытания противоинфекционного препарата.
Приложение 321
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
007 "Прикладные научные исследования в области стандартизации,
сертификации, метрологии и систем качества"
на 2005 год

1. Құны: 10500 мың теңге (он миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 6, 17-баптары, "Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi Заңы , "Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 5-бабы , "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi Заңының , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының 21-бабы , "2005 жылға арналған Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының 2005-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыру жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 17 шiлдедегi N 712-1 қаулысының 5.3.3.4-тармағы, "Қазақстан Республикасының ұлттық стандарттау және сертификаттау жүйелерiн дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" 2004 жылғы 6 ақпандағы N 148 қаулысының 8.2 және 8.4-тармақтары, "Қазақстандық кәсiпорындардың ИСО 9000 және 14000 халықаралық стандартына көшуiн жеделдетудiң 2004-2005 жылдарға арналған жұмыс жоспары" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 6 ақпандағы N 28-ө Өкiмiнiң 2 және 3-тармақтары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сапаны басқарудың қазiргі заманғы, тиiмдi әдiстерiн енгiзудi қамтамасыз ету, тауар өндiрушiлердiң бәсекеге қабiлеттігін және сараптамалық мүмкiндiктерiн көтеру; мұнай химия саласында стандартты анықтамалық деректердi пайдаланудың қазiргi жағдайын зерттеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазiргi жағдайдың негiзiнде мұнай химиясы саласындағы физикалық константтар және заттар ерекшелiктерi мен материалдар туралы стандартты деректер анықтамалықтарының кестелерiн әзiрлеу; ғылыми зерттеулер; ауыл шаруашылығы мен азық-түлiк өнiмдерiн өндiру мен iске асыру саласындағы сапа менеджментi мен НАССР жүйесiн әзiрлеу кезiнде туындаған проблемаларды талдау; МС ИСО 9001 менеджмент сапасының жүйесi және азық-түлiк өнiмдерiн өндiру және iске асыру саласындағы НАССР жүйелерi бойынша ұсынымдар әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 10500 тысяч тенге (десять миллионов пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статьи  6__ 17_  Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации",  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О сертификации",  статья 5  Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений",  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке",  статья 21  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год", пункт 5.3.3.4  постановления  Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2003 года N 712-1 "Об утверждении Плана мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Стратегии индустриально- инновационного развития РК на 2005-2015 годы", пункты 8.2 и 8.4  постановления  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 148 "Об утверждении Программы развития национальных систем стандартизации и сертификации Республики Казахстан на 2004-2006 годы", пункты  2__  и  3__  Распоряжения Премьер-Министра от 6 февраля 2004 года N 28-Р "План работ по ускоренному переходу казахстанских предприятий на международные стандарты серии ИСО 9000 и 14000 на 2004-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение внедрения современных, эффективных методов управления качеством, повышение конкурентоспособности и экспортных возможностей товаропроизводителей; исследования современного состояния использования стандартных справочных данных в области нефтехимии.
5. Задачи бюджетной программы: На основе современного состояния разработать таблицы стандартных справочных данных о физических константах и свойствах веществ и материалов в области нефтехимии; научные исследования; анализ проблем, возникающий при разработке систем менеджмента качества и системы НАССР в области производства и реализации сельскохозяйственной и пищевой продукции; разработка рекомендаций по внедрению систем менеджмента качества по МС ИСО 9001 и системы НАССР в области производства и реализации пищевой продукции, в том числе в сфере малого и среднего бизнеса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  007       Стандарттау, ИСО 9000 халықара- жыл     Қазақстан
сертификат-  лық стандарттарын  iшiнде  Республика-
тау, метроло- және азық-түлiк           сының
гия және     өнiмдерiн оның             Индустрия
сапа жүйесi  iшiнде шағын               және сауда
саласында-   және орта бизнес           министрлiгi
ғы қолдан-   салаларындағы
балы ғылыми  кәсiпорындарындағы
зерттеулер   - 1 есеп-қисап
өндiру мен iске
асыру саласындағы
сапа менеджментi
мен HACCP принцип-
терiне негізделген
стандарттарды ен-
гiзу кезiнде туын-
даған проблемалар-
ды талдау үшiн
ғылыми-зерттеу
жұмыстары.
HACCP принципте-
рiне, оны ендiру
алгоритмдерiне
негiзделген сапа
менеджментi жүйе-
лерiн құру жөнiн-
дегi ұсынымдар
әзiрлеу:
2. Мұнай химиясы
саласындағы
ғылыми-зерттеу-
лердi жүргізу.
Мемлекеттік
ғылыми-техника-
лық сараптамалар
өткiзудi ұйым-
дастыру.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ұсынымдармен бiрге ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы және мұнай химиясы саласындағы стандартты анықтамалық деректердi пайдалану туралы 3 есеп-қисаптар әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
322-Қосымша (құпия)
Ескерту. 322-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
323-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Астана қаласында эталондық орталық салу"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1200000 мың теңге (бiр миллиард екi жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , "Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 шiлдедегi Заңының 10-бабы , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының 10-бабы , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта жедел жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917 қаулысы .

1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    007        Прикладные   Проведение научно-иссле- в те-  Министерство
научные      довательских работ для   чение  индустрии и
исследования анализа проблем, возни-  года   торговли
в области    кающих при внедрении            Республики
стандарти-   международных стандартов        Казахстан
зации, сер-  ИСО 9000 и стандартов,
тификации,   основанных на принципах
метрологии   НАССР в области произ-
и систем     водства и реализации пи-
качества     щевой продукции, в том
числе на предприятиях в
сферах малого и среднего
бизнеса - 1 отчет.
Разработка рекомендаций
по созданию системы
менеджмента качества,
основанной на принципах
НАССР, алгоритма ее
внедрения:
2. Проведение научных
исследований в области
нефтехимии.
Оплата услуг по проведе-
нию государственной
научно-технической
экспертизы.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка 3-х отчетов о научно-исследовательских работах с рекомендациями и об использовании стандартных справочных данных в области нефтехимии.
Приложение 323
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
009 "Строительство эталонного центра в городе Астане"
на 2005 год
1. Стоимость: 1200000 тысяч тенге (один миллиард двести миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  статья 10  Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений",  статья 10  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках",  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында өлшем бiрлiктердi қамтамасыз етудiң мемлекеттiк жүйесiнiң техникалық негізiн жасайтын шама бiрлiктерiнiң мемлекеттiк эталондарын ұстау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: эталон орталығы ғимаратын орнату, технологиялық қамтамасыз ету және авторлық және техникалық қадағалауларды жүзеге асыру, құрылыстың басқа да қажеттiлiктерi мен жабдықтарын алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  009        Астана қа-  Құрылыс iстерi     жыл     Қазақстан
ласында     жөнiндегi комите-  iшiнде  Республика-
эталондық   тiнiң 2004 жылғы           сының
орталық     21 қаңтардағы N 17         Индустрия
салу        ПИР қорытындысы            және сауда
белгіленген тәр-           министрлiгi
тiппен алынған
және жобалық-сме-
талық құжаттама-
лардың бекiтілуiне
сәйкес Астана
қаласында Эталон-
дық орталықтың
құрылысын жалғас-
тыру
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Астана қаласында Эталондық орталықтың құрылысы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
324-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қазақстан Республикасында кәсiпкерлiктi қолдау
жөнiндегі ақпараттық жүйенi дамыту"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4467 мың теңге (төрт миллион төрт жүз алпыс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 маусымдағы заңы , "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1268 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие государственной системы обеспечения единства измерений в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:
обеспечение содержания эталонной базы единиц величин Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    009        Строитель-   Продолжение строитель-   в те-  Министерство
ство эталон- ства Эталонного центра в чение  индустрии и
ного центра  г. Астана в соответствие года   торговли
в городе     с утвержденной проектно-        Республики
Астане       сметной документацией и         Казахстан
полученного в установ-
ленном порядке заключе-
ния Комитета по делам
строительства от 21 ян-
варя 2004 года N 17 ПИР.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: строительство Эталонного центра в городе Астана.
Приложение 324
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
012 "Развитие информационной системы по поддержке
предпринимательства в Республике Казахстан"
на 2005 год
1. Стоимость: 4467 тысяч тенге (четыре миллиона четыреста шестьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О Государственной поддержке малого предпринимательства",  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации",  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 1268 "О Государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2004-2006 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн санын одан әрi өсiруге жағдайлар жасау, шағын бизнестiң (кәсiпкерлiктiң) iшкi жалпы өнiм құрылымындағы үлесiн ұлғайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық жүйенiң жұмыс iстеуiн талдау, Қазақстан Республикасындағы кәсiпкерлiктi қолдау жөнiнде ақпараттық жүйелердiң жұмысы үшiн телекоммуникациялық жабдықтар сатып алу, шағын бизнестi (кәсiпкерлiктi) қолдаудың сапалы инфрақұрылымын құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  012        Қазақстан   Компьютерлiк тех-  жыл     Қазақстан
Республика- ника сатып алу:    iшiнде  Республика-
сында кә-   дербес компьютер-          сының
сiпкерлiктi лер 26 бiрлiк;             Индустрия
қолдау      модемдер (орнатуды         және сауда
жөнiндегi   қоса алғанда) -            министрлiгi
ақпараттық  16 бiрлiк.
жүйенi да-
мыту
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Шағын бизнес субъектiлерiн ақпараттандыру, шағын кәсiпкерлiктi қолдау жөнiндегi атқарушы орган мен шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi арасындағы шұғыл ақпарат алмасымы, шағын кәсiпкерлiк бойынша барлық қатысушылармен ақпараттық алмасымды дамыту.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
325-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Стандарттау, метрология және сертификаттау
жүйесiн жетiлдiру"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 652700 мың теңге (алты жүз елу екi миллион жетi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi заңының 6, 10, 15 және 17-баптары, "Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегі Заңы , "Өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 маусымдағы Заңының 5 , 10, 13 және 15-баптары , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының 10, 21-баптары , "Қазақстан Республикасының кейбiр кесiмдерiне стандарттау және сертификаттау жөнiнде өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 10 маусымдағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Каспий теңiзiндегi қазақстандық секторды игерудiң мемлекеттік бағдарламасы туралы" (КТҚСИ) 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының халықаралық топтастыру және техникалық-экономикалық және әлеуметтiк ақпараттың халықаралық жүйесiне көшуi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 1113 қаулысы , "Қазақстан Республикасының бiрыңғай ақпараттық кеңiстiгі және оны дамыту шаралары жөнiндегi тұжырымдама туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 шiлдедегі N 715 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Создание условий для дальнейшего роста количества субъектов малого предпринимательства, увеличение доли малого бизнеса (предпринимательства) в структуре валового внутреннего продукта.
5. Задачи бюджетной программы: анализ функционирования информационной системы, закуп компьютерного и телекоммуникационного оборудования для работы информационной системы по поддержке предпринимательства в Республике Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    012        Развитие     Приобретение вычислитель- в те- Министерство
информацион- ной техники:             чение  индустрии и
ной системы  компьютеров - 26 единиц; года   торговли
по поддержке модемов (включая уста-          Республики
предпринима- новку) - 16 единиц.             Казахстан
тельства в
Республике
Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Информатизация субъектов малого бизнеса, оперативный обмен информации между исполнительными органами по поддержке малого предпринимательства и субъектами малого предпринимательства, развитие информационного обмена между всеми участниками по поддержке предпринимательства.
Приложение 325
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
013 "Совершенствование системы стандартизации, метрологии и сертификации"
на 2005 год
1. Стоимость: 652700 тысяч тенге (шестьсот пятьдесят два миллиона семьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статья  6__ 10_ 15_  и  17_  Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации",  3акона  Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О сертификации", статьи  5__ 10_ 13_  и  15_  Закона Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений", статьи  10_ 21_  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках",  Закон  Республики Казахстан от 10 июня 2003 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам стандартизации и сертификации",  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 1095 "О государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря" (ОКСКМ),  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 июля 1997 года N 1113 " О переходе Республики Казахстан на международную систему классификации и кодирования технико-экономической и социальной информатизации",  постановление  Правительства Республики Казахстан N 715 от 29 июля 1998 года "О Концепции единого информационного пространства Республики Казахстан и мерах по ее реализации",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикадағы өлшемдердiң бірыңғайлығы мен дәлдiгін қамтамасыз етудiң техникалық негiзi болып табылатын шама бiрлiктерiнiң мемлекеттiк эталондық базасын құру және жетiлдiру;
өлшемдердiң бiрыңғайлығы мен дәлдiгiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының эталондық базасын халықаралық эталондарға сәйкес келтiрудi қамтамасыз ету. Өлшемдер нәтижелерiнiң дұрыс болмауынан экономикалық шығындарды қалыптастыру;
өлшемдердiң бiрыңғайлығы мен дәлдiгiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының эталон базасының халықаралық эталондарға сәйкестiгiн қамтамасыз ету;
Уақыт пен жиiлiк өлшемдерiнiң бiрыңғайлығын қамтамасыз етуге және Жер айналысының параметрлерiн анықтауға бағытталған өңiраралық және салааралық жұмыстарын үйлестiру мен орындау;
стандарттау жөнiндегi халықаралық жұмыстар тәжiрибесiне көшу;
Қазақстан Республикасының әлемдiк рынокқа шығуына жағдай жасау үшiн мұнайгаз саласындағы мемлекеттiк жүйелерiн стандарттау, метрология және сертификаттаудың жетiлдiру және дамыту, ДСҰ-ға кіруге дайындық.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының эталондық базасын құру үшiн эталондар мен эталондық жабдықтарды сатып алу;
- мемлекеттiк эталондарды ұстау;
- халықаралық стандарттар тараптарына сәйкес мемлекеттiк стандарттарды, ережелер мен ұсыныстарды әзiрлеу және қайта қарау;
- өнiмдер мен оларды сынау әдiстерiне арналған стандарттарды үйлестiру жөнiндегi жұмыстар үшiн қажеттi нормативтiк базаларды құру;
- экономика салаларында тексеру жұмыстарын ұйымдастыру үшiн тексеру зертханаларын құру;
- республикадағы қолданыстағы 10 жiктеуiштердi сараптау және техникалық-экономикалық қызметiнiң (ТЭИ) бiр мемлекеттiк сыныптаушысын әзiрлеу, оларды халықаралық талаптармен үйлестiру;
- келiсу және сараптамалар жүргізу қамтитын шынайы жағдайында мемлекеттiк жiктеуiштерiн ұстау, сондай-ақ мемлекеттiк жiктеуiштердiң деректер базасына өзгерiстер енгiзу;
- сыныптаманың бiрыңғай жүйелерiн енгiзу үшiн жағдайларын құру және Қазақстан Республикасындағы техникалық-экономикалық ақпаратты кодтау;
- ТЭИ сыныптамасы бойынша Депозитарий мен Депозитарий жеткiзушiлерiнiң қызметiн ұйымдастыру және үйлестiру;
- Депозитарий жеткiзушiлерiмен, техникалық-экономикалық ақпараттар алмасу және депозитарийларды толтыру мақсатында шетел мемлекеттерiн стандарттау жөнiнде халықаралық ұйымдардың ақпараттық орталықтары мен нормативтiк қорларымен өзара iс-қимыл;
- техника-экономикалық ақпараттың мемлекеттiк жiктеулерiн қалыптастыру, есепке алу, сақтау және өзектiлiгiн ұйымдастыру;
- өлшеу құралдарындағы тексеру және калибрлi нәтижелердiң лабораторияаралық салыстыруларын өткiзу;
- техникалық реттеу мен нормативтік-құқықтық саласында оларды халықаралық талаптарға сәйкес үйлестiру мақсатында қолданыстағы нормативтiк-құқықтық кесiмдердi сараптау. Өнiмдердiң қауiпсiздiгін қамтамасыз ету жөнiндегi техникалық реттеу мен техникалық нормаларды енгiзу саласындағы нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлеу бойынша ұсыныстар дайындау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и совершенствование государственной эталонной базы единиц величин, являющейся технической основой обеспечения единства и точности измерений в республике.
обеспечение единства и точности измерений, обеспечение соответствия эталонной базы Республики Казахстан международным эталонам, устранение экономических потерь от недостоверности результатов измерений;
межрегиональная и межотраслевая координация и выполнение работы, направленные на обеспечение единства измерений времени и частоты и определение параметров вращения Земли;
переход на международную практику работ по стандартизации; совершенствование и развитие государственных систем стандартизации, метрологии и сертификации, для создания условий выхода Республики Казахстан на мировой рынок, подготовки по вступлению в ВТО.
5. Задачи бюджетной программы: - приобретение эталонов и эталонного оборудования для создания эталонной базы Республики Казахстан;
- содержание государственных эталонов;
- разработка и пересмотр государственных стандартов, правил и рекомендаций в соответствии с требованиями международных стандартов,
создание нормативной базы, необходимой для проведения работ по гармонизации стандартов на продукцию и методы ее испытаний;
- создание поверочной лаборатории для организации поверочных работ в трех отраслях экономики;
- экспертиза 10 действующих в республике классификаторов и разработка одного государственного классификатора технико-экономической деятельности (ТЭИ), их гармонизация с международными требованиями;
- поддержание государственных классификаторов в достоверном состоянии, включающем согласование и проведение экспертизы, а также внесение изменений в базы данных государственных классификаторов;
- создание условий для внедрения единой системы классификации и кодирования технико-экономической информации в Республике Казахстан;
- организация и координация деятельности Депозитария и поставщиков Депозитария по классификации ТЭИ;
- взаимодействие с поставщиками Депозитария, информационными центрами и нормативными фондами международных организаций по стандартизации иностранных государств в целях обмена и пополнения Депозитария классификаторами технико-экономической информации;
- организация, формирование, учет, хранение и актуализация государственных классификаторов (справочников) технико-экономической информации;
- проведение межлабораторных сличений результатов поверки и калибровки средств измерений;
- экспертиза действующих нормативных правовых актов в области технического регулирования и нормативных документов с целью гармонизации их с международными требованиями. Подготовка предложений по разработке нормативных правовых актов в области технического регулирования и включению технических норм по обеспечению безопасности продукции.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  013        Стандарт-   Республикада сома- жыл     Қазақстан
тау, метро- сы 302750,0 мың    iшiнде  Республика-
логия және  теңгеде физикалық          сының
сертификат- ұзындық бiрлiктiң          Индустрия
тау жүйесiн ұлттық эталондық           және сауда
жетiлдiру   базасын құру:              министрлiгi
оның iшiнде метро-
логиялық аттестат-
тау бағдарламасын
сатып алу, оқыту,
әзiрлеу, жеткiзу,
монтаждау, мемле-
кеттік эталондар
құру үшiн эталон-
дық жабдықтарды iске
қосу, пайдалануға
беру және 7 бiрлiк
санда метрология-
лық аттестаттау.
Мемлекеттік эта-
лондарды 141632,0
қамтамасыз ету
және қызмет көр-
сету, соның
iшiнде:
1. Мәжiлiстерге,
семинарларға
қатысуды жүзеге
асыру шеңберiнде
эталондарды салыс-
тырып қарауды
жүргiзу - 17
бiрлiк мемлекет-
аралық және
халықаралық дең-
гейде салыстыру
эталондарын ұйым-
дастыру және
өткiзу, таяу және
алыс шетел елдерi-
нен - метрология
бойынша ғылыми-
зерттеу институт-
тарында 5 маман-
дарды оқыту.
2. Эталондарға
қызмет көрсету
- 57 адам.
3. Эталондар мен
эталондық жабдық-
тарға cepвистік
қызмет көрсету
және 11 эталон
енгiзу.
4. Өңiрлiк эта-
лондар кешенiн
жарақтандыру
және жұмылдыру.
Стандарттау,
метрология және
сертификаттау
саласында халы-
қаралық, өңiрлiк
және ұлттық
стандарттарды
әзiрлеу және
сатып алу.
Стандарттарды
жалпы сомасы
120560,0 мың
теңгеде талдау
және жүйелендiру,
оның iшiнде:
- 120 мемлекеттiк
стандарттарды
әзiрлеу:
1-кезең. Стан-
дарттардың,
ережелер мен
ұсынымдардың
бiрiншi редакция-
сын әзiрлеу.
2-кезең. Стан-
дарттардың,
ережелер мен
ұсынымдардың
соңғы редакция-
сын қайта әзiр-
леумен байланыс-
ты атқарылатын
жанама жұмыстар-
дың бiр бөлігін
жүргiзу. Түсiн-
дiрме жазба мен
пiкiрлердiң жина-
ғын құрастыру.
3-кезең. Стандарт-
тың, ереженiң
және ұсынымның
жобасын бекiтуге
әзiрлеу, "Стандарт
iсiн" жасау, сарап-
тама, бекiту,
тiркеу.
- Стандарттау,
метрология және
сертификаттау
саласындағы
халықаралық,
өңiрлiк және
ұлттық стандарт-
тарды аудару
және сатып алу.
Әлеуметтiк, эко-
номикалық және
саяси маңызы бар
қызмет салала-
рында пайдаланы-
латын өлшеу,
оның iшiнде со-

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    013        Совершенст-  Создание национальной     в те- Министерство
вование сис- эталонной базы единиц     чение индустрии и
темы стан-   физических величин рес-   года  торговли
дартизации,  публики на сумму 302750,0       Республики
метрологии и тысяч тенге, в том числе:       Казахстан
сертификации приобретение, обучение,
разработка программ мет-
рологической аттестации,
поставка, монтаж, пуско-
наладка эталонного обо-
рудования для создания
государственных этало-
нов, ввод в эксплуатацию
и метрологическая аттес-
тация, в количестве 7
единиц.
Сопровождение и обслужи-
вание государственных
эталонов на сумму
141632,0 тысяч тенге, в
том числе:
1. организация и прове-
дение сличений эталонов
на межгосударственном и
международном уровне -
17 единиц, в рамках ко-
торого осуществляется
участие на заседаниях,
семинарах, обучение
специалистов в научно-
исследовательских инсти-
тутах по метрологии
стран ближнего и даль-
него зарубежья - 5 че-
ловек;
2. обслуживание эталонов
- 57 человек;
3. сервисное обслужива-
ние эталонов и эталон-
ного оборудования и
внедрение 11 эталонов;
4. дооснащение и модер-
низация региональных
эталонных комплексов.
Разработка и приобрете-
ние международных, ре-
гиональных национальных
стандартов в области
стандартизации, метроло-
гии, сертификации.
Анализ и систематизация
стандартов на общую
сумму 120560,0 тысяч
тенге, в том числе:
- Разработка 120 государ-
ственных стандартов:
1-й этап. Разработка
первой редакции стан-
дартов, правил и реко-
мендаций.
2-й этап. Проведение
части сопутствующих
работ, связанных с до-
работкой окончательной
редакции стандартов,
правил и рекомендаций.
Составление пояснитель-
ной записки и сводки
отзывов.
3-й этап. Подготовка
проекта стандарта, пра-
вил и рекомендаций к
утверждению, экспертиза,
утверждение, формирова-
ние "Дела стандарта",
регистрация.
- Приобретение и перевод
международных, регио-
нальных и национальных
стандартов в области
стандартизации, метроло-
гии и сертификации.
Создание поверочной
лаборатории и организа-
ция поверочных работ для
средств измерений, ис-
пользуемых в отраслях
деятельности, имеющих
социальное, экономичес-
кое и политическое зна-
чение, в том числе пос-
тавка, обучение, монтаж,
пуско-наладка повероч-
ного и вспомогательного
оборудования на сумму

масы 41500,0 мың
теңгеде көмекшi
жабдықтарды және
сынау, iске-қосу,
монтаждау, үйре-
ту, жеткiзу құ-
ралдары үшiн
сынау жұмыстарын
ұйымдастыру және
сынау зертханала-
рын құру.
Техникалық-эконо-
микалық ақпаратты
5000,0 мың теңге
сомасында жiктеу
мен кодтаудың
бiрыңғай жүйеле-
рiн құру және
дамыту, оның
iшiнде:
- Қазақстан
Республикасында
техникалық-эконо-
микалық ақпарат-
тарды жiктеу-код-
таудың бiрыңғай
жүйелерiн енгiзу
және құру;
- республикада
қолданыстағы 10
топтамаларды
сараптау және
техникалық-эко-
номикалық қызмет-
тердiң бiр мемле-
кеттiк топтама-
ларын, олардың
халықаралық та-
лаптармен үйле-
сiмділiгiн әзiр-
леу;
- шетел мем-
лекеттерiнiң
стандарттары
бойынша халықа-
ралық ұйымдардың
нормативтiк қор-
лары мен ақпарат-
тық орталықтары,
Депозитарий жет-
кiзушiлерiмен
өзара iс-әрекет;
- техникалық-эко-
номикалық ақпа-
раттардың мемле-
кеттiк топтама-
ларын (анықтама-
ларды) белсенден-
дiру және есептеу-
дi, сақтауды,
қалыптастыру.
Өлшеу құралдарын
6258,0 мың теңге
сомасында тексеру
және калибрлеудiң
нәтижелердiң
зертханааралық
салыстыруын ұйым-
дастыру және жүр-
гізу.
Техникалық реттеу
саласындағы сомасы
35000,0 мың тең-
геде нормативтiк
құқықтық кесiмдер-
дiң жобаларын әзiр-
леу, оның iшiнде:
- техникалық рет-
теу саласындағы
нормативтiк құқық-
тық кесiмдердi
үйлестiру үшiн
мемлекетаралық
техникалық регла-
менттердi талдау
жүргiзу және
жобалар әзiрлеу -
12 бiрлiк;
- техникалық
реттеу саласын-
дағы нормативтiк
құқықтық кесiм-
дердi сараптау -
8 бiрлiк.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: саны кемiнде 7 бiрлiк мемлекеттiк эталондар құру үшiн эталондық жабдықтар сатып алу, сондай-ақ өлшеудiң дәлдiгiн арттыру, өлшем бiрлiгiнiң құралдарын тексеруге кететiн шығынды азайту, материалдық және энергетикалық ресурстарды үнемдеудi қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға қатысуы үшiн халықаралық талаптарға сәйкестендiру.
Кемiнде 17 эталондар мен эталондық жабдықтарды салыстырып қарауды жүргiзу, 57 қызметкерлердiң эталондарға қызмет көрсету, халықаралық семинарларда кемiнде 5 маманның бiлiктiлiгiн арттыру, эталондарды қолданысқа енгiзу, жабдықтарға сервистiк қызмет көрсетуi, аймақтық эталондық орталықтарын жарақтандыру және жұмылдыру, денсаулық сақтау, қоршаған ортаны қорғау және сауда-экономикалық операциялар саласында өлшем бiрлiктерiн қамтамасыз ету.
120 стандарттар әзiрлеу, стандарттау, метрология және сертификаттау саласында 300 нормативтiк құқықтық құжаттар сатып алу.
Мемлекеттiк топтама жөнiндегi бiрыңғай библиографиялық деректер базасына қажеттi жабдықтарды сатып алу, ТЭИ-дiң 10 жiктемесiн енгізу, техникалық-экономикалық қызметтiң бiр мемлекеттік топтамашысын әзiрлеу олардың халықаралық стандарттармен үйлесiмдiгі.
Аккредиттелген зертханалармен жүргiзiлетiн сынауды, тексерудi, калибрлеудi және олардың мамандарының бiлiктiлiгiн растау сапасын қамтамасыз ету.

41500,0 тысяч тенге.
Создание и развитие еди-
ной системы классифика-
ции и кодирования техни-
ко-экономической инфор-
мации на сумму 5000,0
тысяч тенге, в том числе:
- создание и ведение
единой системы классифи-
кации кодирования техни-
ко-экономической инфор-
мации Республики Казах-
стан;
- экспертиза 10 дейст-
вующих в республике
классификаторов и разра-
ботка одного государст-
венного классификатора
технико-экономической
деятельности, их гармо-
низация с международными
требованиями;
- взаимодействие с пос-
тавщиками Депозитария,
информационными центрами
и нормативными фондами
международных организа-
ций по стандартизации
иностранных государств;
- организация, формирова-
ние, учет, хранение и
актуализация государст-
венных классификаторов
(справочников) технико-
экономической информации.
- Организация и проведение
межлабораторных сличений
результатов поверки и
калибровки средств изме-
рений на сумму 6258,0
тысяч тенге.
Разработка проектов нор-
мативных правовых актов
в области технического
регулирования на сумму
35000,0 тысяч тенге, в
том числе:
- проведение анализа и
разработка проектов меж-
государственных техни-
ческих регламентов для
гармонизации нормативных
правовых актов в области
технического регулирова-
ния - 12 единиц
- экспертиза нормативных
правовых актов в области
технического регулирова-
ния - 8 единиц.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Приобретение эталонного оборудования для создания государственных эталонов в количестве не менее 7 единиц, а также повышение точности измерений, снижение затрат на поверку средств измерений, обеспечение экономии материальных и энергетических ресурсов, соответствие международным требованиям для участия Республики Казахстан в международных организациях;
Проведение сличений не менее 17 эталонов и эталонного оборудования, обслуживания эталонов 57 сотрудниками, повышение квалификации в международных семинарах не менее 5 специалистов, ввод в эксплуатацию эталонов, сервисное обслуживание и сопровождение оборудования, дооснащение и модернизация региональных эталонных центров, обеспечение единства измерений в области здравоохранения, охраны окружающей среды и торгово-экономических операций.
Разработка 120 стандартов, приобретение 300 нормативных документов в области стандартизации, метрологии и сертификации;
Приобретение необходимого оборудования единой библиографической базы данных по государственным классификаторам, введение 10 классификаторов ТЭИ, разработка одного государственного классификатора технико-экономической деятельности, их гармонизация с международными требованиями.
Обеспечение качества проводимых аккредитованными лабораториями испытаний, поверки, калибровки и подтверждение квалификации их специалистов.

Халықаралық техникалық регламентке Қазақстанның енуi туралы 12 сайлау бюллетенiн ұсыну, техникалық реттеу саласында 8 заң жобасы бойынша сараптамалық қорытындылар дайындау.
Бағдарламаның iске асуы бәсекеге қабiлеттi отандық өнiмдi көтеру үшiн қолайлы жағдай туғызуы мүмкiн және оның әлемдiк рынокқа ықпалдасуы, сондай-ақ ТБТ бойынша ДСҰ Келiсiмiнiң ережесiне сәйкес техникалық заңнамаға жылдам әкелуi үшiн жағдай туғызуы мүмкiн, сол арқылы Қазақстанның ДСҰ-ға кiруiне жағдай жасайды.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
326-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi саласындағы
нормативтiк-техникалық құжаттарды жетiлдiру"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 177725 мың теңге (бiр жүз жетпiс жетi миллион жетi жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , "Қазақстан Республикасындағы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңының 28 және 29-бабы , "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi Заңы , "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiн дамыту жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 28 қарашадағы N 1778 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 20 мамырдағы N 462 қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бiлiм беру" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 30 қыркүйектегі N 448 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Халықтың денсаулығы" 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 Жарлығы , "2003-2005 жылдарға арналған "Ауыл мектебi" бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 4 ақпандағы N 128 қаулысы , "Салауатты өмiр салты" кешендер бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 30 маусымдағы N 905 қаулысы .

Представление в Межгосударственный совет 12 бюллетеней голосования о присоединении Казахстана к Межгосударственным техническим регламентам, подготовка экспертных заключений по 8 законопроектам в области технического регулирования.
Реализация программы позволит создать условия для повышения конкурентоспособности отечественной продукции и ее интеграции в мировой рынок также позволит создать условия для ускоренного приведения технического законодательства в соответствие с положениями Соглашения ВТО по техническим барьерам в торговле, тем самым создаст условия для вступления Казахстана в ВТО.
Приложение 326
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
014 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере
архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
на 2005 год
1. Стоимость: 177725 тысяч тенге (сто семьдесят семь миллионов семьсот двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, статья  28_  и  29_  Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан",  Закон  Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера",  Закон  Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2000 года N 1778 "О мерах по развитию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 462 "О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан",  Указ  Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 448 "О государственной программе "Образование",  Указ  Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 "Здоровье народа",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2003 года N 128 "Об утверждении программы "Ауыл мектебi" на 2003-2005 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1999 года N 905 "О комплексной программе "Здоровый образ жизни".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Экономиканың базалық салалары объектiлерiнiң құрылысын жобалаудың нормативтiк базасын жетiлдiру және жаңарту, халықаралық стандарттар мен нормалар, сондай-ақ ТМД елдерiмен қолданыстағы нормативтердi үйлестiру.
Республикалық немесе жергiлiктi бюджеттер қаражаты есебiнен тұрғызылатын ауылдық жерлер үшін әлеуметтiк инфрақұрылымның негiзгi объектiлерiнiң құрылысы үшiн қажеттi жобалық-сметалық құжаттаманы қамтамасыз ету. Кейiнгi жылдарға арналған қаржыландырудың соңғы мерзiмдерi мен көлемдерi Yкiмет және өзге де дерективтердi ұйымдар белгiлеген мiндеттермен айқындалады және түзетiледi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: сметалық-нормативтiк құжаттаманы жетiлдiру және сметалық нормалардың базаларын кеңейту;
- сәулет, қала құрылысы қызметi мен құрылыстық жобалау саласында нормативтiк-техникалық құжаттарды әзiрлеу және қайта өңдеу;
- үдемелi материалдарды, инженерлiк жабдықтарды және тұрғын үй-азаматтық және өнеркәсiптiк құрылыстағы технологияларды пайдалана отырып, жобалық ұсыныстар, техникалық шешiмдер әзiрлеу;
- құрылыс саласындағы нормативтiк-техникалық құжаттарды түзету және мемлекеттiк тiлге аудару, аумақтарды ұйымдастыру, халықаралық нормалар мен ережелер, ТМД елдерiнiң өзара мүдделерi бар объектiлердi жобалау және құрылыс үшiн нормалардың талаптарына үйлестiрiлген стандарттар саласында бiздiң заңнамалық базамызға бейiмделген нормативтердi әзiрлеу және сатып алу;
- iздестiру, жобалау, құрылыс, тұрақтылық, берiктiк, жарылыс-өрт қауiпсiздiгi, еңбек қауiпсiздiгi, отын-энергетикалық ресурстарды үнемдеудi қамтамасыз ету мәселелерi жөнiнде жалпы техникалық нормативтiк құжаттар базасын қалыптастыру.
1. Табиғи-климикалық және сейсмикалық жағдайлары әр түрлi аудандар үшiн қазiргi заманғы мына үлгiлік жобаларды әзiрлеудi аяқтау:
1) орташа және iрi ауылдық елдi мекендер, сондай-ақ қала түрiндегi кенттердегi құрылысын салу үшiн мектеп-интернаттар;
2) орташа және iрi ауылдық елдi мекендер, сондай-ақ қала түрiндегi кенттерде салу үшiн босанатын бөлiмдер бар көпсалалы ауруханалар;
3) iрi ауылдық елдi мекендер мен аудан орталықтарында салу үшiн туберкулезге қарсы ауруханалар (диспансерлер);
4) орташа ауылдық елдi мекендер мен қала түрiндегi кенттерде босанатын үйлердiң құрылысын салу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Совершенствование и обновление нормативной базы проектирования, строительства объектов базовых отраслей экономики, гармонизация действующих нормативов с международными стандартами и нормами, а также стран СНГ.
Обеспечение необходимой проектно-сметной документацией для строительства основных объектов социальной инфраструктуры для сельской местности, строящихся за счет средств республиканского или местных бюджетов. Окончательные сроки и объемы финансирования на последующие годы определяются и корректируются задачами, установленными Правительством и другими директивными организациями.
5. Задачи бюджетной программы: - совершенствование сметно-нормативной документации и расширение нормативной базы сметных норм;
- разработка и переработка нормативно-технических документов в области архитектурно-градостроительной деятельности и строительного проектирования;
- разработка и переработка нормативно-технических документов в области строительного производства;
- разработка проектных предложений, технических решений с применением прогрессивных материалов, инженерного оборудования и технологий в жилищно-гражданском и промышленном строительстве;
- корректировка и перевод на государственный язык нормативно-технических документов в области строительства;
- разработка и приобретение адаптированных к нашей законодательной базе нормативов в области организаций территорий, межгосударственных норм и правил, стандартов гармонизированных с требованиями норм для проектирования и строительства объектов, представляющих взаимный интерес стран СНГ;
- формирование базы общетехнических нормативных документов для изысканий, проектирования, строительства, по проблемам устойчивости, надежности, взрыво-пожаробезопасности, безопасности труда, обеспечения экономии топливно-энергетических ресурсов.
1. Завершение разработки современных типовых проектов для районов с различными природно-климатическими и сейсмическими условиями:
1) школ-интернатов для строительства в средних и крупных сельских населенных пунктах, а также в поселках городского типа;
2) многопрофильных больниц с родильными отделениями для строительства в средних сельских населенных пунктах и поселках городского типа;
3) противотуберкулезных больниц (диспансеров) для строительства в крупных сельских населенных пунктах и районных центрах;
4) родильных домов для строительства в средних сельских населенных пунктах и поселках городского типа.

2. Yлгiлiк жобалық құжаттаманы көп қайтара пайдалану, үлгілiк жобаны, сатып алуды, сондай-ақ оны нақты аймақты жерге және инженерлiк қамтамасыз ету шарттарына бекiтуге ақы төлеу шығындарын көздейтiн оны әзiрлеуге шығындарды азайту.
3. Қасақана немесе байқаусыз жобалау тапсырмасына және жобаға негiзсiз қымбаттауларды немесе құрылыс-монтаждау жұмыстардың жоғары көлемдерiн салуға мүмкiндiк бермейтiн ұтымды үлгiлiк, технологиялық, көлемдi-жоспарлық, құрылыстық-құрастырмалық және инженерлiк жобалық шешiмдер.
4. Қоршайтын құрылымдардың техникалық шешiмдерi альбомдарын тиiмдi материалдарын (ұялы бетон, полистирол бетон, ұсақ даналы бетон) пайдалана отырып, әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  014        Сәулет,     1. Республикалық   жыл     Қазақстан
қала құры-  деңгейдегі жоба-   iшiнде  Республика-
лысы және   лық-iздену,                сының
құрылыс     құрастырмалық              Индустрия
қызметi     және технология-           және сауда
саласындағы лық жұмыстар               министрлігі
норматив-   2005 жылы құрылыс
тiк-техни-  саласында - 42
калық       бiрлiк норматив-
құжаттар-   тiк техникалық
ды жетіл-   құжаттар әзiрлеу
діру        және қайта өңдеу
жоспарланды және
988,5 жетілдiру
бiрлiк норматив-
тердiң шартты
беттерiн (ҚР
СниП, ҚР СН,
ҚР РДС, ҚР СП
және ҚР CT)
мемлекеттік
тiлге аударылады
және 2 тақырып
бойынша жұмыстар
жалғасады.
1-бөлiм 9-құжат
санында "Қазақ-
стан Республика-
сының сметалық-
нормативтiк ба-
засы, құрылыс
саласындағы
экономикалық
нормативтер мен
әдiснама";
2-бөлiм "Сәулет,
қала құрылысының
қызметiн реттеу
үшiн нормативтiк
-құқықтық құжат-
тама әзiрлеу"
- 6 құжат;
3-бөлiм "Норма-
тивтiк құжат-
тарды, жобалық
ұсыныстарды,
техникалық ше-
шiмдердi үде-
мелi материал-
дарды, инженерлiк
жабдықтарды және
тұрғын үй азамат-
тық және өнер-
кәсiптiк құрылыс-
тағы технология-
ларды пайдалану
арқылы әзiрлеу
- 4 құжат;
4-бөлiм "Құрылыс
саласындағы
нормативтiк
техникалық құ-
жаттарды түзету
және мемлекеттік
тiлге аудару;

2. Многократное использование типовой проектной документации, снижение затрат на ее разработку, предусматривающие затраты только на приобретение типового проекта, а также оплату за его привязку к конкретной местности и условиям инженерного обеспечения.
3. Рациональные типологические, технологические, объемно-планировочные, строительно-конструкторские и инженерные проектные решения, не позволяющие умышленно или непреднамеренно заложить в задания на проектирование и в проект необоснованных удорожаний или завышенных объемов строительно-монтажных работ.
4. Разработка альбомов технических решений ограждающих конструкций с применением эффективных материалов (ячеистый бетон, полистирол бетон, мелкоштучный бетон).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    014        Совершенст-  1. Проектно-изыскатель-  в те-  Министерство
вование      ские, конструкторские и  чение  индустрии и
нормативно-  технологические работы   года   торговли
технических  на республиканском уров-        Республики
документов   не.                             Казахстан
в сфере ар-  Планируется в 2005 году
хитектурной, разработать и перерабо-
градострои-  тать в области строи-
тельной и    тельства - 42 единицы
строительной нормативно-технических
деятельности документов и будут пере-
ведены на государствен-
ный язык 988,5 условных
страниц нормативов (СНиП
РК, СН РК, РДС РК, СП РК
и СТ РК) и будет продол-
жены работы по 2 темам.
раздел 1 "Сметно-норма-
тивная база Республики
Казахстан, экономические
нормативы и методология
в области строительства"
в количестве 9 докумен-
тов;
раздел 2 "Составление
нормативно-правовой до-
кументации для регулиро-
вания архитектурно-
градостроительной дея-
тельности" - 6 докумен-
тов;
раздел 3 "Разработка
нормативных документов,
проектных предложений,
технических решений с
применением прогрессив-
ных материалов, инженер-
ного оборудования и тех-
нологий в жилищно-граж-
данском и промышленном
строительстве" - 4 доку-
мента;
раздел 4 "Корректировка
и перевод на государст-
венный язык нормативно-
технических документов в
области строительства";

5-бөлiм тұрғын
үй-коммуналдық
саласындағы
нормативтiк-
техникалық ке-
сiмдердi әзiр-
леу - 1 құжат.
Жалпы сомасы
68900,0 мың
теңгенi
құрайды.
2. Құрылыс
саласындағы
халықаралық,
өңiрлiк және
ұлттық
стандарттар
сатып алу.
Техникалық
нормалардың
17 бірлігін
әзiрлеудi
аяқтау, оның
ішінде және
2004 жылы
басталған 4
тақырып бойынша
нормативтiк
құжаттарды әзір-
леуді аяқтау,
аяқталу мерзi-
мі 2005 жылға
жоспарланған
4 тақырыпты
әзірлеуді бастау.
9 Мемстандарттар
сатып алу. Жалпы
сомасы 15000,0
мың теңге.
3. Үлгiлiк жоба-
ларды әзірлеу.
4. Үлгілік жоба-
ларды әзірлеуді
аяқтау.
Yлгiлiк жобаларға
мемлекеттік
сараптау жүргiзу.
Мемлекеттік са-
раптаудың үлгілік
жобаларын жүргізу.
16 үлгілік жобаны
әзiрлеудi жалғас-
тыру және мына
тақырыптардағы 5
үлгілік жобаны
әзірлеу жөнiнде
жұмысты аяқтау.
1) орта ауылдық
мекендер, сон-
дай-ақ І В қалалық
түрдегі ауылдар
мен ІІІ А қара-
пайым климаттық
жағдайлары бар
аудандарда қымбат
емес тұрғын үйлер
құрылысын салу;
2) орта ауылдық
елді мекендерде,
сондай-ақ II В
қала түрдегі
ауылдар мен ІІІ В
қарапайым климат-
тық жағдайлары
бар аудандарда
қымбат емес
тұрғын үйлер
құрылысын салу;
3) орта ауылдық
елді мекендерде,
сондай-ақ IV А
қалалық түрдегi
ауылдар мен IV Г
қарапайым климат-
тық жағдайлары
бар аудандарда
қымбат емес
тұрғын үйлер
құрылысын салу;
4) орта ауылдық
елдi мекендерде,
сондай-ақ сейсми-
калық белсенділік
жоғарлығы 7 балл
болатын I В кли-
маттық аудандарда
қымбат емес тұрғын
үйлер құрылысын
салу;
5) орта ауылдық
елдi мекендерде,
сондай-ақ сейсми-
калық белсенділiк
жоғарылығы 8 балл
болатын ІІІ В
климаттық аудан-
дарда қымбат емес
тұрғын үйлер
құрылысын салу.
Жалпы сомасы
83825,0 мың
теңгенi құрайды.
5. 2005 жылы
қоршайтын құры-
лымдардың техни-
калық шешiмдерi
альбомдарын,
тиiмдi материал-
дарды пайдалана
отырып, әзiрлеу
жоспарланды.
Жалпы сомасы
10000,0 мың
теңге.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Сандық нәтиже: 2005 жылы 42 бiрлiк нормативтер әзiрлендi және қайта әзiрлендi, сондай-ақ 988,5 бiрлiк нормативтердің шартты беттерi мемлекеттiк тiлге аударылып, қайта басылып шығарылды және 2 тақырып бойынша жұмыстары жалғасады. 8 бірлік техникалық нормаларды әзiрлеудi аяқтау және 9 MEMCT сатып алынды. 4 үлгілiк жобалардың әзiрлемелерi аяқталды, 16 үлгiлiк жобалардың әзiрлемелерi жалғастырылады және 5 үлгiлiк жобалардың әзiрлемелерi бойынша жұмыстар басталады.
Сапалы нәтиже: дамыған елдердiң тиiстi iлгерi техникалық регламенттерiне сәйкес құрылыста нормативтiк құжаттар қолданысқа енгізілді.
Республика қазiргi заманғы талаптарға жауап беретiн және сауда-экономикалық қатынастардағы шектеулердi бағдарлайтын мемлекетаралық нормалармен және стандарттармен қамтамасыз ету.
Материалдардың түрлерi бойынша техникалық шешiмдердiң альбомдарын әзiрлеудi аяқтау. Әзiрлеудi аяқтау республиканың қазiргі заманғы талаптарға кешендi үлгiлiк жобаларын және техникалық шешiмдерiн альбомдармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
327-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Жаңа технологияларды құру және дамыту"
деген 016 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

раздел 5 "Разработка
нормативно-технических
актов в жилищно-комму-
нальной сфере" - 1 доку-
мент.
Общая сумма составляет -
68900,0 тысяч тенге.
2. Приобретение междуна-
родных, региональных и
национальных стандартов
в области строительства.
Завершение разработки 17
единиц технических норм,
в том числе завершение
разработки нормативных
документов по 4 темам
начатых в 2004 году, на-
чало разработки 4 тем,
завершение которых зап-
ланировано в 2005 году.
Приобретение 9 ГОСТов.
Общая сумма составляет -
15000,0 тысяч тенге.
3. Разработка типовых
проектов.
Завершение разработки 4
типовых проектов. Прове-
дение государственной
экспертизы типовых проек-
тов.
Продолжение разработки
16 типовых проектов и
начать работу по разра-
ботке 5 типовых проектов
по темам:
1) Строительство недоро-
гого жилья для строитель-
ства в средних сельских
населенных пунктах, а
также в поселках город-
ского типа в I В и III А
климатических районах с
обычными геологическими
условиями;
2) Строительство недоро-
гого жилья для строитель-
ства в средних сельских
населенных пунктах, а
также в поселках город-
ского типа в II В и III В
климатических районах с
обычными геологическими
условиями;
3) Строительство недоро-
гого жилья для строитель-
ства в средних сельских
населенных пунктах, а
также в поселках город-
ского типа в IV А и IV Г
климатических районах с
обычными геологическими
условиями;
4) Строительство недоро-
гого жилья для строитель-
ства в средних сельских
населенных пунктах, а
также в поселках город-
ского типа в I В клима-
тическом районе с повы-
шенной сейсмической ак-
тивностью 7 баллов;
5) Строительство недоро-
гого жилья для строитель-
ства в средних сельских
населенных пунктах, а
также в поселках город-
ского типа в III В кли-
матическом района с по-
вышенной сейсмической
активностью 8 баллов.
Общая сумма составляет -
83825,0 тысяч тенге.
4. Планируется в 2005
году разработка альбомов
технических решений ог-
раждающих конструкций с
применением эффективных
материалов. Общая сумма
составляет - 10000,0
тысяч тенге.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Количественный результат: будет разработано и переработано в 2005 году 42 единицы нормативов, а также переиздано с переводом на государственный язык 988,5 условных страниц нормативных документов и будет продолжены работы по 2 темам. Завершение разработки 8 единиц технических норм и приобретение 9 ГОСТов. Завершение разработки 4 типовых проектов, продолжение разработки 16 типовых проектов и начать работу по разработке 5 типовых проектов.
Качественный результат: введение в действие нормативных документов в строительстве соответствующих прогрессивным техническим регламентам развитых стран.
Обеспечение строительного комплекса республики межгосударственными нормами и стандартами, отвечающими современным требованиям и исключающими барьеры в торгово-экономических отношениях. Завершение разработки альбомов технических решений по видам материалов. Обеспечение строительного комплекса республики типовыми проектами и альбомами технических решений, отвечающими современным требованиям.
Приложение 327
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
016 "Создание и развитие новых технологий"
на 2005 год

1. Құны: 92000 мың теңге (тоқсан екі миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 cәуірдегі Бюджеттік кодексi , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламаларын iске асыру жөнiндегі Іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 қыркүйектегi N 903 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: әлемдiк рынок үрдiстерiн ескере отырып, Қазақстан Республикасындағы өңдеу өнеркәсiбiнiң бәсекелестiгiн құру мақсатында зерттеулерді жүргiзудiң жағдайларын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әлемдiк рынок үрдiстерiн ескере отырып, маркетинг, бизнес стратегиясы саласында кеңестiк қызметтер көрсетудi ұсыну, бұдан әрi сараптамалық зерттеулердi жүзеге асыру жолымен кластерлердi дамытуды қамтамасыз ету;
өңдеушi өнеркәсiп саласын дамыту мен әртараптандыру мақсатында кен-металлургия кешенiн кәсiпорындарына зерттеу жүргiзу үшiн жағдайлар жасау;
барынша перспективтi технологияларды және осмий-187 изотопының қолдану саласын табуды және барынша перспективалық технологияларды әзiрлеу мақсатында отандық зерттеулердi жүргізу үшiн жағдайларды қолдау және құру (құпия).
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  016        Жаңа техно- Мынадай iс-шара-   жыл     Қазақстан
логияларды  лардың негiзгi     iшiнде  Республика-
құру және   мiндеттерi мен             сының
дамыту      бағыттарын                 Индустрия
орындау:                   және сауда
"Маркетингтiк-             министрлiгi
сараптамалық зерт-
теулер және J.E"
Austin Associаates
Inc американдық
консалтингтiк ком-
паниясы" АҚ зерт-
теулер нәтижесiнде
класстерлердi да-
мытудың көрiнгендi
және маркетинг,
стратегия, бизнес,
технологиялар
саласындағы кон-
сультативтік қыз-
мет көрсетулердi
ұсыну, талдау
зерттеулерiн
жүргiзу.
Қазақстан Респуб-
ликасындағы тау
кен-металлургиялық
кәсiпорындардың
технологиялық
сипатын зерттеу.
Перспективтi
технологияларды
әзiрлеу жөнiнде
отандық зерттеу-
лердi қолдау
(нанотехнология-
лар, жаңа мате-
риалдарды құру):
Қазақстанның
көмiртегi шикiза-
тынан құрамында
бағалы қышқылы
бар органикалық
қосындылардың
синтезi үшiн
наноқұрылымдық
катализаторларды
алу;
Түрлi мақсаттағы
нанокөмiрқышқылды
материалдарды
синтездеу және
зерттеу, объектi-
лердiң құрылымын
қалыптастыру және
дәнекерлеу;
Осмий-187 изото-
пын қолдану
саласын айқындау
(құпия)
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 92000 тысяч тенге (девяносто два миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О плане мероприятий по реализации программ Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение условий для проведения исследований с целью создания конкурентоспособной обрабатывающей промышленности Республики Казахстан, с учетом тенденций мирового рынка и перспективных технологий.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение развития кластеров путем осуществления дальнейших аналитических исследований, предоставления консультационных услуг в области маркетинга, бизнес стратегии, технологий с учетом тенденций развития мирового рынка;
обеспечение условий для проведения обследований предприятий горно-металлургического комплекса с целью развития и диверсификации производства отрасли;
поддержка и создание условий для проведения отечественных исследований с целью разработки наиболее перспективных технологий и нахождения сфер применения изотопа осмия-187 (секретно).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    016        Создание и   Выполнение основных за-  в те-  Министерство
развитие     даний и направлений сле- чение  индустрии и
новых тех-   дующих мероприятий:      года   торговли
нологий      Проведение аналитических        Республики
исследований, предостав-        Казахстан
ление консультационных
услуг в области марке-
тинга, бизнес стратегии,
технологий в выявленных
и рекомендованных к раз-
витию кластеров в ре-
зультате исследований АО
"Центр маркетингово-ана-
литических исследований"
и американской консал-
тинговой компанией "J.E.
Austin Associates Inc."
Исследования технологи-
ческого характера пред-
приятий горно-металлур-
гического комплекса
Республики Казахстан.
Поддержка отечественных
исследований по разра-
ботке перспективных тех-
нологий (нанотехнологии,
создание новых материа-
лов):
получение наноструктур-
ных катализаторов для
синтеза ценных кислородо-
содержащих органических
соединений из углеводо-
родного сырья Казахстана;
синтез и исследование
наноуглеродных материалов
различного назначения,
формирование структуры и
сварка нанообъектов;
определение сфер приме-
нения изотопа осмия-187
(секретно).
--------------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Өңдеушi өнеркәсiп салаларындағы кластерлiк дамытудың перспективалық бағыттары үшiн кепiлдемелер беру, конъюнктуралық және маркетингтiк зерттеулер негiзiнде талдамалық материалдар дайындау;
технологиялық сипаттағы кәсiпорындарды зерттеу негiзiнде оларды дамыту мен диверсификациялау жөнiндегi ұсыныстарды бере отырып, тау-кен-металлургиялық кешендi кәсiпорындарының технологиялық сипаттағы зерттеулер негiзiнде талдамалық материалдарды дайындайтын болады;
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi негiзiнде өнеркәсiптiң технологиялық сызбаларын жаңғырту және қайта салалау, ғылымды қажетсiнетiн жоғары технологиялық өндiрiстердi құру, инновациялық технологиялар мен процестердi енгiзу жөнiнде ұсыныс дайындайтын, әлемдiк технологиялар дамуының келешегi туралы ақпаратпен қамтамасыз ету негiзiнде көрсетiлген өнеркәсiп салаларындағы басымдықты айқындайтын болады.
Зерттеулер нәтижесiнде перспективалық технологиялар әзiрленетiн болады:
Қазақстанның табиғи көмiрқышқыл шикiзатынан бағалы қышқыл және фосфорорганикалық қосындыларды алудың селективтi процестерi үшiн жаңа нанометрлiк катализаторларын және зиянды зиянкестерден биологиялық белсендi феромондарының синтезiн алу.
Нанобъекттердiң лазерлік және электрондық-сәулелiк әдiстерiн және технологияларын ұсыну;
талшықты көмiртегiнi және олардың құрылымдарын қалыптастыру және түрлi мақсаттағы нанокөмiртектi материалдарды алу үшiн органикалық заттарды карбонизациялау әдiсiмен әзiрлеу және олардың қабаттарының құрылымын қалыптастыру;
түрлi мақсаттағы нанореттеу материалдарын алу;
Осмий-187 изотобын қолданудың физико-химиялық құрамы зерттелген және ұсынылған.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
328-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Экспорттық бақылаудың ақпараттық жүйесiн дамыту"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7000 мың теңге (жетi миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 17 сәуiрдегі Заңының 12-14-баптары , "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңының 5-1 , 5-2-баптары , "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы , "Қару-жарақты, әскери техниканы, сондай-ақ оларды өндiрумен байланысты шикiзатты, материалдарды, жабдықтарды, технологияларды және қызмет көрсетулердi экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 120 қаулысы , "Қару-жарақты, әскери техниканы, сондай-ақ оларды өндiрумен байланысты шикiзатты, материалдарды, жабдықтарды, технологияларды және қызмет көрсетулердi экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiн енгізу жөнiндегi қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 19 тамыздағы N 1025 қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 қаулысы , "Қазақстан Республикасындағы бақылауға жататын есiрткiлiк, психотроптық заттар мен прекурсорлар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 9 наурыздағы N 186 қаулысы , "Экспорттық бақылауға жататын өнiмдердiң тiзiмiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 18 тамыздағы N 1282 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: будут подготовлены аналитические материалы на основании конъюнктурных и маркетинговых исследований продуктов секторов экономики, выданы рекомендации для перспективных направлений развития кластеров в обрабатывающей промышленности;
будут подготовлены аналитические материалы на основе исследований технологического характера предприятий горно-металлургического комплекса с выдачей рекомендаций по их развитию и диверсификации;
будут определены приоритетности развития подотраслей промышленности на базе обеспечения информацией о перспективах развития мировых технологий, на основании которой Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан готовит предложения по модернизации и перепрофилированию технологических схем существующих производств, созданию наукоемких и высокотехнологичных производств, внедрению инновационных технологии и процессов, развитию науки;
В результате исследований будут разработаны перспективные технологии:
получения новых наноразмерных катализаторов для селективных процессов получения ценных кислород- и фосфорорганических соединений из природного углеводородного сырья Казахстана и синтеза биологически активных феромонов вредных насекомых для защиты полей от насекомых вредителей.
предложены методы и технологии лазерной и электронно-лучевой сварки нанообъектов;
разработаны методы и технологии получения катодного материала с образованием волокнистого углерода и формированием структуры его слоев и разработаны методики карбонизации органических веществ для получения наноуглеродных материалов различного назначения;
изучены физико-химические свойства и предложены сферы применения изотопа осмия-187.
Приложение 328
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
017 "Развитие информационной системы экспортного контроля"
на 2005 год
1. Стоимость: 7000 тысяч тенге (семь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  статьи 12 -14 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1996 года "О лицензировании", статьи  5-1 5-2  Закона Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле",  Закон  Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 января 1996 года N 120 "О создании автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1996 года N 1025 "О дополнительных мерах по внедрению автоматизированной системы экспортного контроля вооружений, военной техники, а также сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, связанных с их производством",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ, услуг) в Республике Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 марта 1998 года N 186 "О наркотических, психотропных веществах и прекурсорах, подлежащих контролю в Республике Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2000 года N 1282 "Об утверждении списка продукции, подлежащей экспортному контролю".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экспорттық бақылау саласындағы бiрыңғай республикалық бақылау-ақпараттық жүйесiн құру және дамыту, Қазақстан Республикасындағы Экспорттық бақылаудың автоматтандырылған жүйесiнiң (бұдан әрi - ЭБАЖ) жұмыс жасауын және тиiмдiлігін арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ЭБАЖ-ды жаңғырту жөнiндегi техникалық тапсырманы әзiрлеу, экспорттық бақылаудың келiсетiн мемлекеттiк органдарымен өзара iс-қимыл үшiн ЭБАЖ-дың жүйесiн ақпараттық телекоммуникациялық (АТЖ) қамтамасыз ету, ЭБАЖ қауiпсiздiгі мен сенiмдiлiгін қамтамасыз ету жөнiндегi ақпараттық жүйенi дамыту және ЭБАЖ деңгейлерiнiң арасындағы деректер алмасымы.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  017        Экспорттық  1. ЭБАЖ-ды одан    жыл     Қазақстан
бақылаудың  әрi жаңғырту       iшiнде  Республика-
ақпараттық  жөнiндегi техника-         сының
жүйесін     лық тапсырманы             Индустрия
дамыту      әзiрлеу.                   және сауда
2. Есептеу және            министрлiгi
телекоммуника-
циялық жабдықты
сатып алу:
компьютерлер - 9
бiрлiк; принтерлер
- 9 бiрлiк;
сканерлер - 9
бiрлiк; модемдер
- 9 бiрлiк; ҮҚК
(үздiксiз қорек
көзi) - 9 бiрлiк.
3. Белгiленген
тәртiпте бекi-
тiлген техникалық
қызметтер тапсыр-
маларға сәйкес
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: экспорттық бақылауға жататын бақылау өнiмiнiң 80 пайызға дейiн қамтитын экспорттық бақылау саласындағы республикалық бақылау-ақпараттық жүйенiң жұмыс қабiлетiн жетiлдiру; жүйенiң жұмыс iстеуi кезiнде лицензияны ресiмдеу бойынша уақытты және шығыстарды үнемдеу, экспорттық бақылауды жетiлдiру үшiн инфрақұрылымдар құру, лицензиаттардың деректер қорын құру жоспарланады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
329-Қосымша
Ескерту. 329-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын iске асыруды
институционалдық қамтамасыз ету"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и развитие единой республиканской контрольно-информационной системы в области экспортного контроля, повышение функциональности и эффективности Автоматизированной системы экспортного контроля Республики Казахстан (далее - АСЭК).
5. Задачи бюджетной программы: разработка технического задания по модернизации АСЭК, информационно-телекоммуникационное обеспечение системы (ИТС) АСЭК для взаимодействия с согласующими государственными органами экспортного контроля; развитие информационной системы по обеспечению безопасности и надежности АСЭК и обмена данными между уровнями АСЭК.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    017        Развитие     1. Разработка техничес-  в те-  Министерство
информацион- кого задания по дальней- чение  индустрии и
ной системы  шей модернизации АСЭК.   года   торговли
экспертного  2. Приобретение вычисли-        Республики
контроля     тельного и телекоммуни-         Казахстан
кационного оборудования:
компьютеров 9 единиц;
принтеров 9 единиц; ска-
неров 9 единиц; модемов
9 единиц; ИБП (источник
бесперебойного питания)
9 единиц.
3. Услуги по развитию
АСЭК в соответствии с
техническим заданием.
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: совершенствование работоспособности республиканской контрольно-информационной системы в области экспортного контроля, охватывающей до 80 процентов контроля продукции, подпадающей под экспортный контроль; при функционировании системы планируется экономия времени и расходов лицензиатов по оформлению лицензии; создание инфраструктуры для совершенствования экспортного контроля, создание базы данных лицензиатов.
Приложение 329
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
018 "Институциональное обеспечение реализации
Стратегии индустриально-инновационного развития"
на 2005 год

1. Құны: 26193456 мың теңге (жиырма алты миллиард бiр жүз тоқсан үш миллион төрт жүз елу алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексі , "Инновациялық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шiлдедегi Заңы , "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шiлдедегi Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 12 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ақпараттық технологиялар паркi" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2003 жылғы 18 тамыздағы N 1166 Жарлығы , "Қазақстан инвестициялық қоры Инвестициялық компаниясы акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 мамырдағы N 501 қаулысы , "Ұлттық инновациялық қоры" акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 30 мамырдағы N 502 қаулысы , "2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының ғылыми-инновациялық қызметтiң институционалды қамтамасыз етудi дамыту жөнiндегi шұғыл шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 1 тамыздағы N 775 қаулысы , "Ұлттық геостационарлық спутник байланысы мен таратуды құру және шығарудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1355 қаулысы , "Ақпараттық технологиялар паркi" арнайы экономикалық аймағының жекелеген мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1377 қаулысы , "2004 жылға арналған индустриялдық-инновациялық саясатының бiрiншi кезектi мiндеттерiн iске асыру жөнiндегi Iс-қимыл жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 1 наурыздағы N 256 қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан, бәсекеге қабiлеттi экономикаға, бәсекеге қабiлеттi ұлтқа Қазақстан Халқына жолдауы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Индустриалдық-инновациялық даму стратегиясын iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан экономикасында жаңа салаларды құру және дамыту үшiн инновациялық инфрақұрылымның және ортаның негiзгi элементтерi сияқты - Қазақстанда Ұлттық және аймақтық технопарктердi қалыптастыру және дамыту;
Индустриялдық-инновациялық жобаларды, технологиялар трансфертi, ғылыми және өндiрiстiк әлеуетiн бiрiктiру, даму институттарының күш салымдарын шоғырландыру және инновациялық жобалар үшiн инжинирингтiк қызметтер көрсетудi көрсету;
Қазақстан Республикасының даму институттарының жарғылық капиталын толықтыру.

1. Стоимость: 26193456 тысяч тенге (двадцать шесть миллиардов сто девяносто три миллиона четыреста пятьдесят шесть тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "Об инновационной деятельности",  Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "Об Инвестиционном фонде Казахстана",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы",  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 августа 2003 года N 1166 "О создании специальной экономической зоны "Парк информационных технологий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2003 года N 501 "О создании акционерного общества "Инвестиционная компания: "Инвестиционный фонд Казахстана",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2003 года N 502 "О создании акционерного общества "Национальный инновационный фонд",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 775 "О неотложных мерах по развитию институционального обеспечения научно-инновационной деятельности, направленных на реализацию Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1377 "Отдельные вопросы специальной экономической зоны "Парк информационных технологий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 256 "Об утверждении Плана действий по реализации первоочередных задач индустриально-инновационной политики на 2004 год",  Послание  Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: формирование и развитие национальных и региональных технопарков в Казахстане - как основных элементов инновационной инфраструктуры и среды для создания и развития новых отраслей экономики Казахстана;
реализация индустриально-инновационных проектов, трансферта технологий, объединения научного и производственного потенциала, сосредоточение усилий институтов развития и оказания инжиниринговых услуг для инновационных проектов; пополнение уставных капиталов институтов развития Республики Казахстан.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  018        Индустрия-
лық-инно-
вациялық
даму стра-
тегиясын
iске асы-
руды инс-
титуцио-
налдық
қамтама-
сыз ету
2       100   "Инжини-    "Инжиниринг        жыл     Қазақстан
ринг жә-    орталығы және      ішінде  Республика-
не техно-   технологиялар              сының
логиялар    трансфертi" АҚ             Индустрия
транс-      жарғылық капиталын         және сауда
ферті"      ұлғайту үшін;              министрлігі
АҚ-ның      1. Алматы, Қара-           "Инжиниринг
жарғылық    ғанды, Орал қала-          және техно-
капиталын   ларында техно-             логиялар
ұлғайту     парктердiң жарғы-          трансферті
лық капиталын              орталығы" АҚ
ұлғайту;
2. Алатау кентiн-
де "Ақпараттық
технологиялар
паркi" арнайы
экономикалық
аймағын салу және
дамыту, соның
iшiнде:
- белгіленген
тәртiппен мемле-
кеттiк сараптама-
дан және бекiтiлу-
ден өткен жобалық-
сметалық құжатқа
сәйкес Ақпараттық
технологиялар
паркiнiң 1-шi
кезектегі құрылыс
нысанын аяқтау;
- белгiленген
тәртiппен мемле-
кеттiк сараптаудан
және бекiтуден
өткен сметалық
құжаттамалар;
3       102   Қазақстан-  "Қазақстанның      жыл     Қазақстан
ның Даму    даму Банкi" АҚ     ішінде  Республика-
Банкi" АҚ-  жарғылық капита-           сының
ның жар-    лын ұлғайту                Индустрия
ғылық                                  және сауда
капиталын                              министрлігі
ұлғайту                                "Қазақстан-
ның Даму
Банкі" АҚ
4       103   "Ұлттық     "Ұлттық иннова-    жыл     Қазақстан
иннова-     циялық қор" АҚ-    ішінде  Республика-
циялық      ның жарғылық               сының
қор" АҚ-    капиталын арттыру          Индустрия
ның жарғы-  үшін:                      және сауда
лық капи-   - инновациялық             министрлігі
талын       әзірлемелерді              "Ұлттық инно-
ұлғайту     енгізу және                вациялық қоры"
коммерциализа-             АҚ
циялау - венчур-
лық қорлар құру,
- технопарктер,
технополистер
және басқа да
ұлттық иннова-
циялық инфрақұ-
рылымдардың
элементтерiн
құруға қатысу,
- ғылыми-қолдан-
балы зерттеулер
жүргiзу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    018        Институцио-
нальное
обеспечение
реализации
Стратегии
индустриаль-
но-иннова-
ционного
развития
2          100  Увеличение   Увеличение уставного ка- в те-  Министерство
уставного    питала АО "Центр инжини- чение  индустрии и
капитала     ринга и трансферта тех-  года   торговли
АО "Центр    нологий" для:                   Республики
инжиниринга  1. Увеличения уставных          Казахстан
и трансферта капиталов технопарков в         АО "Центр
технологий"  городах Алматы, Караган-        инжиниринга
да, Уральск;                    и трансферта
2. Строительства и раз-         технологий"
вития специальной эконо-
мической зоны "Парк
информационных техноло-
гий" в поселке Алатау,
в том числе:
- завершение строитель-
ства объектов 1-ой оче-
реди Парка информацион-
ных технологий в соот-
ветствии с проектно-
сметной документацией,
прошедшей в установлен-
ном порядке государст-
венную экспертизу и
утверждение;
3          102  Увеличение   Увеличение уставного     в те-  Министерство
уставного    капитала АО "Банк Раз-   чение  индустрии и
капитала АО  вития Казахстана"        года   торговли
"Банк Разви-                                 Республики
тия Казах-                                   Казахстан
стана"                                       АО "Банк
Развития
Казахстана"
4          103  Увеличение   Увеличение уставного ка- в те-  Министерство
уставного    питала АО "Национальный  чение  индустрии и
капитала     инновационный фонд" для: года   торговли
АО "Нацио-   - внедрения и коммерциали-      Республики
нальный      зации инновационных раз-        Казахстан
инновацион-  работок, - создания вен-        АО "Нацио-
ный фонд"    чурных фондов,                  нальный
- участия в создании            инновационный
технопарков, технополи-         фонд"
сов и других элементов
национальной инновацион-
ной инфраструктуры,
- проведения научно-
прикладных исследований.

5       104   Қазақстан-  Экономиканың әр-   жыл     Қазақстан
ның         түрлi салаларын-   iшiнде  Республика-
инвестици-  дағы инвестиция-           сының
ялық қоры"  лық жобаларды              Индустрия
инвестици-  iске асыруға               және сауда
ялық ком-   "Қазақстанның              министрлiгi
паниясы"    инвестициялық              "Қазақстанның
АҚ-ның жар- қоры" инвестици-           Инвестициялық
ғылық капи- ялық компаниясы"           қоры" АҚ
талын       АҚ жарғылық
ұлғайту     капиталын ұлғайту
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 2005 жылғы бағдарламаны iске асыру нәтижесiнде:
- Қазақстанның өңiрлерде технопарктер инфрақұрылымы құрылатын болады;
- жобалық-сметалық құжатқа сәйкес "Ақпараттық технологиялар паркiнiң" 1-шi кезектегi құрылыс нысанын аяқтау;
- оның жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету үшiн "Ақпараттық технологиялар паркiн" қажеттi жабдықтармен жарақтандыру жүргiзу;
- жасасқан меморандумға сәйкес iрi IT-компанияларын СЭЗ аумағында орналастыру үшiн орын белгілеу;
- IT технологияларын енгізу саласында енгiзуге жобалардың тiзбесiн қалыптастыру;
"Қазақстанның Даму Банкi" АҚ-ның экономикасы мен тұрақтылығын кредиттеу тиiс параметрін қамтамасыз ету.
"Қазақстанның инвестициялық қоры" АҚ пен "Ұлттық инновациялық қор" АҚ даму институттарының инвестициялар көлемiн арттыру және қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету. "Қазақстанның инвестициялық қоры "Инвестициялық компания" АҚ-ы қарастыратын жоба: 30 мыңнан астам жұмыс орынын құруға мүмкiндік бередi, құрылады. Жобаларды iске асыру нәтижесiнде өңдеу өнеркәсiбi өндiрiсiнде тауарлық өндiрiстiң жылдық көлемi АҚШ 1 миллиард (аралас салалардағы өсiмнiң есебiнсiз) долларынан асатынын көбейтедi. Жаңа өңдеу өнеркәсiбi нысандарынан түсетiн жылдық салық төлемдерiнiң өсiмi АҚШ (аралас салалардағы өсiмнiң есебiнсiз) долларынан астам өседi. Жаңа өңдеу өнеркәсiбi нысандарынан түсетiн жылдық салық төлемдерiнiң өсiмi 200 миллион АҚШ долларынан асатын болады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
330-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне сумен жабдықтау жүйесiн дамытуға
берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 024 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2890790 мың теңге (екі миллиард сегiз жүз тоқсан миллион жетi жүз тоқсан мың теңге).

5          104  Увеличение   Увеличение уставного ка- в те-  Министерство
уставного    питала АО "Инвестицион-  чение  индустрии и
капитала     ный фонд Казахстана" для года   торговли
АО "Инвести- реализации инвестицион-         Республики
ционная ком- ных проектов в различных        Казахстан
пания: "Ин-  отраслях экономики.             АО "Инвести-
вестиционный                                 ционный фонд
фонд Казах-                                  Казахстана"
стана"
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: В результате реализации программы в 2005 году будет:
- создана инфраструктура технопарков в регионах Казахстана;
- завершено строительство 1-ой очереди "Парка информационных технологий" согласно проектно-сметной документации;
- произведено оснащение необходимым оборудованием "Парка информационных технологий" для обеспечения его функционирования;
- определены места для расположения на территории СЭЗ "Парк информационных технологий" крупных IT-компаний в соответствии с заключенными меморандумами;
- сформирован перечень проектов к внедрению в области IT технологий;
Обеспечение надлежащих параметров кредитования экономики и устойчивости АО "Банк Развития Казахстана".
Увеличение объемов инвестиций и обеспечение финансовой устойчивости институтов развития АО "Национальный инновационный фонд" и АО "Инвестиционный фонд Казахстана".
Рассматриваемые проекты АО "Инвестиционный фонд Казахстана" позволяют создать более 30 тысяч рабочих мест. В результате реализации проектов годовой объем товарного производства в обрабатывающей промышленности возрастет более чем на 1 миллиард долларов США (без учета прироста в смежных отраслях). Прирост ежегодных налоговых платежей от новых объектов обрабатывающей промышленности возрастет более чем на 1 миллиард долларов США (без учета прироста в смежных отраслях). Прирост ежегодных налоговых платежей от новых объектов обрабатывающей промышленности превысит 200 миллионов долларов США.
Приложение 330
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения"
на 2005 год
1. Стоимость: 2890790 тысяч тенге (два миллиарда восемьсот девяносто миллионов семьсот девяносто тысяч тенге).

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" атты Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгi мерзiмге арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының Yкiметі мен Халықаралық Ынтымақтастық Жапон Банкi арасындағы "Астана қаласын сумен қамтамасыз ету және су құбырлары" жобасы бойынша қарыз туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 6 қарашадағы Заңы , "Астана қаласын сумен қамтамасыз ету және су құбырлары" жобасын жүзеге асыру үшін қарыз тарту туралы "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Жапон Үкiметiнiң арасындағы ноталар алмасу нысанындағы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 6 қарашадағы Заңы , "Астана қаласын сумен жабдықтау және су құбыры жобасын қаржыландыру үшiн Халықаралық Ынтымақтастық Жапон банкiнiң займдарын тарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 7 наурыздағы N 228 қаулысы , "Қазақстан Республикасын әлеуметтiк-экономикалық дамуының әлеуметтiк-экономикалық дамуының индикативтi жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 12 қыркүйектегi 926 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Астана қаласының тұрғындарын сумен қамтамасыз ету және су құбырлары бойынша қызмет көрсетулерге тұрақты қол жеткiзуiн бұрыннан бар ескiрген жүйелердi қалпына келтiру және ауыстыру, оларды кеңейту арқылы қамтамасыз ету. Шектелген су ресурстарын үнемдi пайдалануға судың ағуын азайту мен сумен қамтамасыз ету және су құбырлары саясатын экономикалық тиiмдi жоспарлауды, басқару мен дамытуды ынталандыру арқылы ықпал жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласының бюджетiне сумен жабдықтау жүйесiн дамытуға арналған мақсатты инвестициялық трансферттер аудару.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Указ  Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана",  Закон  Республики Казахстан от 6 ноября 2003 года "О ратификации Соглашения о займе по проекту "Водоснабжение и канализация города Астаны" между Правительством Республики Казахстан и Японским Банком Международного Сотрудничества",  Закон  Республики Казахстан от 6 ноября 2003 года "О ратификации Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Японии о привлечении займа для осуществления проекта "Водоснабжение и канализация города Астаны";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2003 года N 228 "О привлечении займа Японского Банка Международного Сотрудничества для финансирования проекта водоснабжения и канализации города Астаны",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 926 "Об индикативном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение населения стабильным доступом к услугам по водоснабжению и канализации.
5. Задачи бюджетной программы: развитие систем водоснабжения и водоотведения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1  024        Облыстық
бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджеттерi-
не сумен
жабдықтау
жүйесiн
дамытуға
берiлетiн
нысаналы
даму транс-
ферттерi
2       004   Сыртқы қа-  "Астана қаласын    жыл     Қазақстан
рыздар      сумен жабдықтау    iшiнде  Республика-
есебiнен    және су құбыры"            сының
жобаны      жобасы бойынша             Индустрия
іске асыру  Астана қаласының           және сауда
бюджетiне 2290790          министрлiгi
мың теңге сомасын-
да мақсатты инвес-
тициялық транс-
ферттер
3       005   Iшкi көздер Тiзбе бойынша және жыл     Қазақстан
есебiнен    "2005 жылға арнал- iшiнде  Республика-
жобаны іске ған республикалық          сының
асыру       бюджет туралы"             Индустрия
Қазақстан Респуб-          және сауда
ликасының заңын            министрлiгi
iске асыру туралы"
Қазақстан Респуб-
ликасы Үкiметiнiң
қаулысына 2-қосым-
шаға сәйкес сома
шегiнде Астана
қаласының бюдже-
тiне мақсатты
инвестициялық
трансферттер
аудару
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *Сумен қамтамасыз ету және су бөлу жүйелерi объектiлерi, су құбырлары, су құбырлары желiлерiнiң құрылысы мен қайта жаңарту жұмыстарын орындау.
Ескерту: *) "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының 2-қосымшасына сай инвестициялық жобалардың тiзбесi, сондай-ақ заңнамалық белгiленген тәртiпте бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес iс-шаралар (бекiтiлген күнi N немесе ЖСҚ мемлекеттiк сараптамасының қорытындысын көрсете отырып), трансферттердi игеру шеңберiндегi сандық және сапалық көрсеткiштер, күтiлетiн нәтижелер тиiстi жергілiктi бюджет бағдарламалардың паспорттарында көрсетiлген.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
331-Қосымша
Ескерту. 331-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.12.06. N 509е қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының
тұрғын үйiн салуға берiлетiн нысаналы даму трансферттері"
деген 025 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 6300000 мың теңге (алты миллиард үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджеттiк кодексi , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығы , Қазақстан Республикасында Тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 маусымдағы N 717 қаулысы.

1    024        Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
системы во-
доснабжения
2          004  Реализация   Целевые трансферты на    в те-  Министерство
проекта за   развитие бюджету города  чение  индустрии и
счет внешних Астаны для реализации    года   торговли
займов       проекта "Водоснабжение и        Республики
канализация города Аста-        Казахстан
ны" на сумму 2 290 790          Исполнитель-
тысяч тенге.                    ные органы
города Астаны
3          005  Реализация   Перечисление целевых ин- в те-  Министерство
проекта за   вестиционных трансфертов чение  индустрии и
счет внут-   бюджету города Астаны на года   торговли
ренних       развитие системы водо-          Республики
источников   снабжения по перечню и в        Казахстан
пределах сумм согласно          Исполнитель-
приложению 2  к постанов-       ные органы
лению Правительства Рес-        города Астаны
публики Казахстан "О
реализации Закона Рес-
публики Казахстан "О
республиканском бюджете
на 2005 год".
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *выполнение объема работ по строительству объектов системы водоснабжения и водоотведения, строительства и реконструкции водопроводных, канализационных сетей и сооружений.
Примечание: *) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к  постановлению  Правительства Республики Казахстан "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Приложение 331
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
025 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство жилья
государственного коммунального жилищного фонда"
на 2005 год
1. Стоимость: 6300000 тысяч тенге (шесть миллиардов триста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Указ  Президента Республики Казахстан "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" от 11 июня 2004 года N 1388,  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2004 года N 715 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттiк тұрғын үй құрылысы бағдарламасын iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының өңiрлерiнде тұрғын үйлердi салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  025        Облыстық    Облыстардың бюд-   жыл     Қазақстан
бюджеттер-  жеттерi, Астана    iшiнде  Республика-
ге, Астана  және Алматы қала-          сының
және Алма-  ларының бюджетте-          Индустрия
ты қалала-  рiне тұрғын үй             және сауда
рының бюд-  салуға арналған            министрлiгi,
жеттерiне   мақсатты инвести-          облыстардың,
мемлекет-   циялық трансферт-          Астана және
тік комму-  тер аудару және            Алматы
налдық тұр- Ақмола облысының           қалаларының
ғын үй ко-  Степногорск қала-           әкiмдiктерi
рының тұр-  сында 37 пәтерлі
ғын үйiн    тұрғын үй сатып
салуға      алу
берiлетiн
нысаналы
даму тран-
сферттерi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Облыстардың бюджеттерiне, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұрғын үй құрылысына арналған мақсатты инвестициялық трансферттер аудару.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
332-Қосымша
Ескерту. 332-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ақпараттық технологиялар паркiнiң жұмыс
iстеуiн қамтамасыз ету"
деген 027 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 11648 мың теңге (он бiр миллион алты жүз қырық сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінiң  Ақпараттық технологиялардың паркi" арнайы экономикалық аймағының дирекциясы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1382 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:
Реализация государственной программы жилищного строительства.
5. Задачи бюджетной программы: строительство жилья в регионах Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    025        Целевые      Перечисление из респуб-  в те-  Министерство
трансферты   ликанского бюджета тран- чение  индустрии и
на развитие  сфертов бюджетам облас-  года   торговли
областным    тей, городов Астаны и           Республики
бюджетам,    Алматы на строительство         Казахстан,
бюджетам     жилья и выкуп                   Акиматы
городов      37-квартирного жилого           областей и
Астаны и     дома в городе Степногорске      городов
Алматы на    Акмолинской области             Астаны и
строитель-                                   Алматы
ство жилья
государст-
венного
коммуналь-
ного жилищ-
ного фонда
--------------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 6 декабря 2005 года N  509е .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Перечисление из республиканского бюджета трансфертов бюджетам областей, городов Астаны и Алматы на строительство жилья.
Приложение 332
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
027 "Обеспечение функционирования Парка информационных технологий"
на 2005 год
1. Стоимость: 11648 тысяч тенге (одиннадцать миллионов шестьсот сорок восемь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1382 "О создании государственного учреждения "Дирекция специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ақпараттық технологиялар паркiнiң аумағында ақпараттық технологиялар саласында қазiргi заманғы алдыңғы қатарлы өндiрiстердi құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық технологиялардың салаларын дамыту; ақпараттық технологиялар саласындағы әлемдiк шаруашылық байланыстардың жүйесiне Қазақстан Республикасы экономикасының кiруiн жандандыру; ақпараттық технологиялардың бағдарламалық өнiмдерiнiң жаңа түрлерiн шығаруды игеру және қазiргi заманғы ақпараттық технологияларды құру үшiн ұйымдастыруды қамтамасыз ету; тиiмдiлiгi жоғары ұйымдар үшiн жағдайлар жасау, оның ішінде технологиялық тиiмдi экспортқа бағдарланған өндiрiстер; инвестицияларды тарту; "Ақпараттық технологиялардың паркi" СЭЗ-де бiрiншi кезекте жеке инфрақұрылым бөлiгiн құру; қазiргi заманғы экспортқа бағдарланған және импорт алмастырушы және техникалық ақпарат құралдары мен байланыстың отандық өндiрiсiн ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  027        Ақпараттық  "Ақпараттық техно- жыл     Қазақстан
технология- логиялар паркi"    iшiнде  Республика-
лар паркi-  Арнайы экономика-          сының
нiң жұмыс   лық аймағының              Индустрия
iстеуiн     дирекциясы"                және сауда
қамтама-    мемлекеттiк меке-          министрлiгi
сыз ету     месiнiң штат саны          "Ақпараттық
15 бiрлiк шегiнде          технологиялар
ұстау және матери-         паркi" арнайы
алдық-техникалық           экономикалық
жарақтандыру               аймағы
дирекциясы
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Ақпараттық технологиялардың паркiнiң материалдық-техникалық базасын қалыптастыру мен нығайту; ATП АЭА дирекциясының жарғылық қызметi аясында ic-шараларды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
333-Қосымша
Ескерту. 333-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттерiне коммуналдық шаруашылықтарды дамыту үшiн
берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 028 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание на территории Парка информационных технологий современного передового производства в отрасли информационных технологий.
5. Задачи бюджетной программы: развитие отрасли информационных технологий; активизации вхождения экономики Республики Казахстан в систему мировых хозяйственных связей в области информационных технологий; организационное обеспечение для создания современных информационных технологий и освоения выпуска новых видов программных продуктов информационных технологий; создание условий для организации высокоэффективных, в том числе высокотехнологичных экспортоориентированных производств; привлечение инвестиций; создание части физической инфраструктуры первой очереди СЭЗ "Парк информационных технологий"; организация отечественного производства современных экспортоориентированных и импортозамещающих и технических средств информатики и связи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    027        Обеспечение  Содержание и материаль-  в те-  Министерство
функциониро- но-техническое оснащение чение  индустрии и
вания Парка  государственного учреж-  года   торговли
информацион- дения "Дирекция спе-            Республики
ных техно-   циальной экономической          Казахстан
логий        зоны "Парк информацион-         Дирекция
ных технологий" в пре-          специальной
делах штатной численнос-        экономичес-
ти 15 единиц.                   кой зоны
"Парк инфор-
мационных
технологий"
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: формирование и укрепление материально-технической базы Дирекции СЭЗ ПИТ;
осуществление мероприятий в рамках уставной деятельности Дирекции СЭЗ ПИТ.
Приложение 333
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства"
на 2005 год

1. Құны: 11458600 мың теңге (он бiр миллиард төрт жүз елу сегiз миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегі Бюджеттiк кодексi , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 маусымдағы N 242-II Заңы ; "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" 2005 жылға дейiнгі кезеңге арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574 Жарлығы ; "Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асырудың Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 20 сәуiрдегi N 534 қаулысы ; "Астана қаласының бас жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 15 тамыздағы N 1064 қаулысы , "Астана қаласының инженерлiк инфрақұрылымдары мен жолдарын 2010 жылға дейiн дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 қарашадағы N 1190 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005-2007 жылдарға арналған орта мерзiмдiк жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: құру үшiн қолайлы орта жасау;
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттері: инженерлiк коммуникациялар дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  028        Облыстық    "2005 жылға арнал- жыл     Қазақстан
бюджеттер-  ған республикалық  iшiнде  Республика-
ге, Астана  бюджет туралы"             сының
және Алма-  Қазақстан Респуб-          Индустрия
ты қалала-  ликасының Заңын            және сауда
рының бюд-  iске асыру туралы"         министрлігі
жеттерiне   Қазақстан Респуб-
коммуналдық ликасы Yкiметiнiң
шаруашы-    2004 жылғы 8 жел-
лықтарды    тоқсандағы N 1289
дамыту      қаулысына 2-қо-
үшiн берi-  сымшаға сәйкес
летiн ны-   инвестициялық
саналы      жоспарлар бойынша
даму        Астана және Алматы
транс-      қалаларының бюдже-
ферттерi    тiне коммуналдық
шаруашылықты да-
мыту үшiн мақсатты
инвестициялық
трансферттер
аудару:
- Астана қаласы
құрылыс орында-
рының сол жаға-
лаудағы аумақ-
тарын жер асты
суларына батудан
инженерлiк
қорғау;
- Астана қаласы
КТЖ-ның сарқынды
суларын биологиялық
тазарту және тұнба-
ларды механикалық
құрғату құрылыстарын
жаңартып, Талдыкөл
сарқынды су жинауы-
шын жою және (ҚР ИСМ
ҚІК 2004 жылғы 27
қыркүйектегi N 387
ПИР бұйрығы);
- Астана қала-
сындағы нөсер
құбырларының
жүйесін дамыту
(ҚР ИСМ КІК 2004
жылғы 10 тамыздағы
N 347 бұйрығы);
- Астана қаласын-
дағы жобаланған
және салынып жат-
қан тұрғын үй
кешендеріне
арналған инженер-
лік желілерді
салу;
- Алматы қаласын-
дағы жаппай жеке
құрылыс орындары-
ның аудандарындағы
су құбыры желіле-
рін және құрылыс-
тарды дамыту;
- Алматы қаласын-
дағы жобаланған
және салынып
жатқан тұрғын үй
кешендеріне ар-
налған инженерлік
желілерді дамыту.
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 11458600 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов четыреста пятьдесят восемь миллионов шестьсот тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года N 242-II "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 534 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2001 года N 1064 "О генеральном плане города Астаны";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1190 "О развитии инженерной инфраструктуры и дорог города Астаны до 2010 года",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание благоприятной среды для проживания.
5. Задачи бюджетной программы: развитие инженерных коммуникаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    028        Целевые      Перечисление целевых     в те-  Министерство
трансферты   инвестиционных трансфер- чение  индустрии и
на развитие  тов бюджету городов      года   торговли
областным    Астаны и Алматы на раз-         Республики
бюджетам,    витие коммунального хо-         Казахстан
бюджетам     зяйства по инвестицион-
городов      ным проектам согласно
Астаны и     приложению 2 к постанов-
Алматы на    лению Правительства Рес-
развитие     публики Казахстан от 8
коммуналь-   декабря 2004 года  N 1289
ного хо-     "О реализации Закона
зяйства      Республики Казахстан "О
республиканском бюджете
на 2005 год":
- Инженерная защита от
подтопления грунтовыми
водами левобережной
территории застройки
города Астаны;
- Ликвидация накопителя
сточных вод Талдыколь с
рекультивацией сооружения
биологической очистки
сточных вод КОС города
Астаны и механического
обезвоживания осадков
(приказ КДС МИТ РК от 27
сентября 2004 года N 387
ПИР);
- Развитие системы лив-
невой канализации в го-
роде Астане (приказ КДС
МИТ РК от 10 августа
2004 года N 347);
- Строительство инженерных
сетей к проектируемым и
строящимся жилым комп-
лексам в городе Астане;
- Развитие водопроводных
сетей и сооружений в
районах массовой индиви-
дуальной застройки в
городе Алматы;
- Развитие инженерных се-
тей к проектируемым и
строящимся жилым комп-
лексам в городе Алматы.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: *жұмыс көлемдерін заңнамалық тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес орындалуының мониторингі.
Ескерту: *) "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы қаулысына 2-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобалардың тізбесі, сондай-ақ заңнамамен белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар (бекітілген күні мен N немесе ПСД мемлекеттік сараптамасының қорытындысын көрсете отырып), трансферттерді игеру шеңберіндегі сандық және сапалық көрсеткіштер, күтілетін нәтижелер тиісті жергілікті бюджет бағдарламалардың паспорттарына көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
334-Қосымша
Ескерту. 334-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.10.18. N 509 қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге
берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 029 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5467191 мың теңге (бес миллиард төрт жүз алпыс жеті миллион бір жүз тоқсан бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджеттік кодексі , "Қазақстан Республикасындағы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Астананың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" 2004 жылға дейінгі кезеңге арналған Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574 Жарлығы , "Астананың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" 2004 жылға дейінгі кезеңге арналған Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 534 қаулысы , "Астана қаласының Бас жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 тамыздағы N 1064 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған әлеуметтік-экономикалық дамуының орта кезеңдік жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *мониторинг выполнения объемов работ в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией.
Примечание: *) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к  постановлению  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Приложение 334
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
029 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства
городов и населенных пунктов"
на 2005 год
1. Стоимость: 5467191 тысяча тенге (пять миллиардов четыреста шестьдесят семь миллионов сто девяносто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 16 июля 2001 года N 242-II "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год";  Указ  Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 "О государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 534 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - расцвет Казахстана";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2001 года N 1064 "О генеральном плане города Астаны";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өмiр сүру үшiн қолайлы ортаны құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттері: қалаларды абаттандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  029        Облыстық    "2005 жылға ар-    жыл     Қазақстан
бюджеттер-  налған Республи-   iшiнде  Республика-
ге, Астана  калық бюджет ту-           сының
және Алматы ралы" Қазақстан            Индустрия
қалаларының Республикасының            және сауда
бюджеттерi- Заңын iске асыру           министрлiгi
не қалалар  туралы" Қазақстан
мен елдi    Республикасы
мекендердi  Үкiметiнiң 8 жел-
көркейтуге  тоқсандағы N 1289
берiлетін   қаулысының
нысаналы    2-қосымшасына
даму        сәйкес инвести-
транс-      циялық жоспар
ферттерi    бойынша қаланы
абаттандыру, Астана
қаласының бюдже-
тiне мақсатты
инвестициялық
трансферттердi
аудару:
- бiрiншi кезекте
жаңа орталықтың
Сулы-көгалды гүл-
зарына (2003 жылғы
18 желтоқсандағы
N 457 ПИР ҚР ИСМ
ҚIК бұйрығы);
- жаңа қаланың
бас алаңына (2003
жылғы 28 тамыздағы
N 2-445/03 жұмыс
жобасы бойынша
"Мемсараптама" РМК
қорытындысы;
- Абылай хан даң-
ғылынан темiр жол
учаскесiне дейiнгі
Ақ-Бұлақ өзенiн
абаттандыру (2004
жылғы 25 наурыз-
дағы N 2-10804
жұмыс жобасы
бойынша "Мемсарап-
тама" PMК қорытын-
дысы);
Президенттiк парк:
- Есiл өзенiнiң
бойын қайта жаң-
ғырту (IV, V, VІІ
кезегi);
- "ҚазМұнайГаз"
ЖАҚ әкiмшілік
ғимараты аумағын-
дағы Сарыарқа
көшесi бойынша
паркi (2004 жылғы
19 тамыздағы
N 2-404/04
жұмыс жобасы
"Мемсараптама");
- Астана қала-
сындағы Ақбұлақ
өзенінің жағала-
уындағы парк (Қа-
зақстан Республи-
касы Индустрия
және сауда министр-
лiгi Құрылыс және
тұрғын үй-коммунал-
дық шаруашылық iсте-
рi комитетінің 2005
жылғы 18 мамырдағы
N 124-ПИР бұйрығы)
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: *заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес жұмыс көлемдерiн орындаудың мониторингi
Ескерту: *) Инвестициялық жобалардың тiзбесi "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 8 желтоқсандағы қаулысына 2-қосымшаға сәйкес, сондай-ақ заңнамалық тәртiппен бекiтiлген жобалық-сметалық құжаттамаға (N және бекiтiлген күнiн немесе ЖСҚ мемлекеттiк сараптама қорытындысын көрсете отырып) сәйкес, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер трансферттердi игеру шеңберiнде жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаларда көрiнiс табады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
335-Қосымша
Ескерту. 335-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Шағын кәсiпкерлiктi дамыту"
деген 032 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание благоприятной среды для проживания.
5. Задачи бюджетной программы: благоустройство городов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    029        Целевые      Перечисление целевых ин- в те-  Министерство
трансферты   вестиционных трансфертов чение  индустрии и
на развитие  бюджету города Астаны на года   торговли
областным    благоустройство города          Республики
бюджетам,    по инвестиционным проек-        Казахстан
бюджетам     там согласно приложению
города       2 к  постановлению  Прави-
Астаны и     тельства Республики Ка-
Алматы на    захстан от 8 декабря
развитие     2004 года N 1289 "О реа-
благоустрой- лизации Закона Республи-
ства горо-   ки Казахстан "О республи-
дов и насе-  канском бюджете на 2005
ленных       год":
пунктов      - Первой очереди Водно-
зеленого бульвара нового
центра (приказ КДС МИТ
РК от 18 декабря 2003
года N 457 ПИР);
- Главной площади нового
центра (заключение РГП
"Госэкспертиза" по рабо-
чему проекту от 28
августа 2003 года N
2-445/03);
- Благоустройства реки
Ак-Булак на участке от
проспекта Абылай-хана до
железной дороги (заклю-
чение РГП "Госэксперти-
за" по рабочему проекту
от 25 марта 2004 года N
2-108/04);
- Президентского парка;
- Реконструкции русла
реки Ишим
(IV, V, VII очереди);
- Парка по улице Сары-
Арка в районе админист-
ративного здания ЗАО
"КазМунайГаз" (заключе-
ние РГП "Госэкспертиза"
по рабочему проекту от
19 августа 2004 года
N 2-404/04);
- Парка на набережной
реки Ак-Булак в городе
Астане (приказ Комитета
по делам строительства
и жилищно-коммунального
хозяйства Министерства
индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 18 мая 2005 года
N 124-ПИР).
--------------------------------------------------------------------------  <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 октября 2005 года N  1045 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: *мониторинг выполнения объемов работ в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией.
Примечание: *) Перечень инвестиционных проектов согласно приложению 2 к  постановлению  Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией (с указанием N и даты утверждения или заключения государственной экспертизы ПСД), количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
Приложение 335
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
032 "Развитие малого предпринимательства"
на 2005 год

1. Құны: 11542500 мың теңге (он бiр миллиард бес жүз қырық екі миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" 1997 жылғы 19 маусымдағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдауды және дамытуды жандандыру туралы" 1997 жылғы 6 наурыздағы N 3398 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1268 Жарлығы , "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 26 сәуiрдегi N 665 қаулысы ; "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" акционерлiк қоғамының кредиттiк саясаты туралы 2003-2005 жылдарға арналған меморандумын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 маусымдағы N 571 қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегі Іс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 6 ақпандағы N 149 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" АҚ-тың (бұдан әрi - Қор) қаржылық қызметтерiнiң аясын кеңейту;
шағын бизнестi (кәсiпкерлiктi) қолдаудың сапалық инфрақұрылымын құру, шағын бизнесте (кәсiпкерлiкте) жұмыс бастылардың санын ұлғайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 11542500 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов пятьсот сорок два миллиона пятьсот тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан от 19 июня 1997 года "О Государственной поддержке малого предпринимательства";  Указ  Президента Республики Казахстан от 6 марта 1997 года N 3398 "О мерах по усилению государственной поддержки и активизации развития малого предпринимательства";  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 1268 "О Государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 1997 года N 665 "О создании фонда развития малого предпринимательства";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 571 "Об утверждении Меморандума о кредитной политике акционерного общества "Фонд развития малого предпринимательства" на 2003-2005 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 149 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие малого предпринимательства в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: расширения спектра финансовых услуг, оказываемых АО "Фонд развития малого предпринимательства" (далее - Фонд);
создание качественной инфраструктуры поддержки малого бизнеса (предпринимательства), увеличение численности занятых в малом бизнесе (предпринимательстве). <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------

1  032        Шағын кә-   Шағын қалаларда    жыл     Қазақстан
сiпкерлiк-  инвестициялық      ішінде  Республика-
тi дамыту   жобаларды кредит-          сының
теуге арналған             Индустрия
"Шағын кәсiпкер-           және сауда
лікті дамыту қоры"         министрлігі
ЖАҚ-тың жарғылық
капиталын ұлғайту
үшiн қаражаттар
аудару - 11350
млн.теңге, оның
iшiнде: Шағын
кәсiпкерлiктiң
субъектiлерi
үшiн кепiлдiктер
беру - 4600 мил-
лион теңге.
Шағын қалалардағы
шағын кәсiпкер-
лiктiң субъектi-
лерiне кредит
беру - 750 миллион
теңге.
шағын кредиттер
беру, жұмыс iстеп
тұрған және жаңадан
құрылатын шағын
кредит беру ұйымда-
рын қаржыландыру -
3000 млн. теңге;
жобалық қаржыландыру
және қаржы лизингі
негiзiнде шағын кәсiп-
керлiк субъектілерiне
кредит беру - 3000
млн. теңге.
Шағын кәсiпкер-
лiкті қолдау
бойынша 192500
мың теңге сома-
сында iс-шаралар
жүргiзу, оның
iшiнде мыналардың
жұмыс iстеуi мен
дамуын қамтамасыз
ету:
1) шағын кәсiпкер-
лiктi қолдаудың
инфрақұрылымдары;
2) Астана қала-
сында шағын кәсiп-
керлiк жөнiндегi
республикалық оқу
орталығы;
3) шағын кәсiпкер-
лiк жөнiндегі оқу
желiлерi мен
ақпараттық-талдау
орталықтары.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: шағын кәсiпкерлiктiң субъектiлерiн 530 мыңға дейiн сандық ұлғайту, iшкi жалпы өнiм құрылымында шағын бизнес (кәсiпкерлiк) үлесiн 25%-ға дейiн ұлғайту.
1) Сандық критерийлер:
"Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" ЖАҚ-тың жарғылық капиталын ұлғайту;
Қор көрсететiн қаржылық қызметтердiң спекторын кеңейту;
шағын бизнес кәсiпорындарының санын, орташа топ өкiлдерiнiң санын ұлғайту;
шағын кәсiпкерлiк субъектілерiнiң көпшiлiгiн тiкелей шағын кредит беру жолымен "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" АҚ-тың қаржылық қызметтерiмен қамту;
кредит ресурстарына қол жетiмділiктi қамтамасыз ету үшін шағын кредит беру ұйымдарының санын ұлғайту;
шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң жобаларының құнынан 50-80%-ке кепiлдiктер беруi жеке инвесторлар санының ұлғаюына алып келедi;
Шағын бизнес кәсiпкерлерiнiң негiзгi қорларының құнын ұлғайту;
шағын кәсiпкерлiк субъектілерiнiң IЖӨ құрылымындағы өнiмдерiнiң үлесiн ұлғайту;
шағын қалалардағы шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн ұлғайту.
2) Сапалық критерийлер:
"Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" ЖАҚ-тың экономикалық ұстанымдарын шағын бизнестi қолдаудың мемлекеттiк саясатын iске асырушы қаржылық институт ретiнде күшейту;
бизнес-қоғамның экономикалық ұстанымдарын нығайту;
шағын қаржы ұйымдарын құру және қолдау арқылы республиканың қаржы жүйесiнiң үшiншi деңгейiн дамыту;
банктер мен басқа да инвесторлардың тәуекелдерiн азайту, бұл шағын бизнес үшiн кредиттер құнының арзандауына алып келедi;
сервистiк-технологиялық бағыттағы бастапқы өндiрiстiк бизнесті дамыту үшiн қаржылық жағдайлар жасау;
Қордың шағын бизнестi дамыту процесiн оның барлық сатыларында сүйемелдейтiн қаржылық қызметтер көрсетуi: шағын кредит беру - жобалық қаржыландыру, қаржы лизингi - кепілдiк бepу;
шағын бизнес кәсiпорындарының материалдық-техникалық базасын жаңғырту, кеңейту және қайта жаңалау (капиталдандыру);
шағын бизнес кәсiпорындары шығаратын тауарлар мен қызметтер көрсетудiң сапасы мен бәсекеге қабiлеттiгiн арттыру;
Қордың республиканың шағын кәсiпкерлігін қаржылық қолдау жүйесiнiң "базалық элементтерi" ретiндегі одан әрi дамуы;
шағын қалалардың экономикалық, әлеуметтiк және мәдени дамуы;
шағын қалалардағы өмiр сүру деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
336-Қосымша
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қарағанды облысының бюджетiне Приозерск қаласының
инфрақұрылымын қолдау үшiн берiлетiн ағымдағы
нысаналы трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1    032        Развитие     Перечисление средств для в те-  Министерство
малого пред- увеличения уставного ка- чение  индустрии и
приниматель- питала АО "Фонд развития года   торговли
ства         малого предприниматель-         Республики
ства" - 11350 миллионов         Казахстан
тенге, в том числе:
предоставление гарантий
для субъектов малого
предпринимательства -
4600 миллионов тенге;
кредитование субъектов
малого предприниматель-
ства в малых городах -
750 миллионов тенге.
предоставление микрокре-
дитов, финансирование
действующих и вновь соз-
даваемых микрокредитных
организаций - 3000 млн.
тенге;
кредитование субъектов
малого предпринимательства
на основе проектного
финансирования и финансо-
вого лизинга - 3000 млн.
тенге.
Проведение мероприятий
по поддержке малого
предпринимательства на
сумму 192500 тысяч тен-
ге, в том числе обеспе-
чение функционирования
и развития:
1) инфраструктуры под-
держки малого предпри-
нимательства;
2) Республиканского
учебного центра по ма-
лому предпринимательству
в г. Астане;
3) сети учебных и инфор-
мационно-аналитических
центров по малому пред-
принимательству.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увеличение количества субъектов малого предпринимательства до 530 тысяч, увеличение доли малого бизнеса (предпринимательства) в структуре валового внутреннего продукта до 25%.
1) Количественные критерии:
увеличение уставного капитала АО "Фонд развития малого предпринимательства";
расширение спектра финансовых услуг, оказываемых Фондом;
увеличение количества предприятий малого бизнеса, численности представителей среднего класса;
охват большего количества субъектов малого предпринимательства финансовыми услугами АО "Фонд развития малого предпринимательства" за счет прямого микрокредитования;
увеличение количества микрокредитных организаций для обеспечения доступности кредитных ресурсов;
предоставление Фондом гарантий под 50-80% от стоимости проектов субъектов малого предпринимательства приведет к увеличению числа частных инвесторов;
увеличение стоимости основных фондов предприятий малого бизнеса;
увеличение доли продукции субъектов малого предпринимательства в структуре ВВП;
увеличение субъектов малого предпринимательства в малых городах.
2) Качественные критерии:
усиление экономических позиций АО "Фонд развития малого предпринимательства", как финансового института, реализующего государственную политику поддержки малого бизнеса;
укрепление экономических позиций бизнес-сообщества;
развитие третьего уровня финансовой системы республики через создание и поддержку микрофинансовых организаций;
снижение рисков банков и других инвесторов, что повлечет удешевление стоимости кредитов для малого бизнеса;
создание финансовых условий для развития стартового производственного бизнеса сервисно-технологической направленности;
предоставление Фондом финансовых услуг, сопровождающих процесс развития малого бизнеса на всех его этапах: микрокредитование - проектное финансирование, финансовый лизинг - гарантирование;
модернизация, расширение и обновление материально-технической базы предприятий малого бизнеса (капитализация);
повышение качества и конкурентоспособности товаров и услуг производимых предприятиями малого бизнеса;
дальнейшее развитие Фонда как "базового элемента" системы финансовой поддержки малого предпринимательства республики;
экономическое, социальное и культурное развитие малых городов;
повышение уровня жизни в малых городах. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
Приложение 336
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
037 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Карагандинской области на поддержание инфраструктуры города Приозерска"
на 2005 год

1. Құны: 100000 мың теңге (бiр жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Приозерск қаласының өмiршеңдiк қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қарағанды облысы бюджетiне жөндеу-монтаждауларды орындауға жабдықтау жүйелерiнiң сантехникалық жұмыстарына, ағын суларды бұруға; республикалық бюджеттен қазандықтарды пайдалануға және сумен жабдықтау желiлерiнiң жөндеу жұмыстарын орындау; электр және жылу жабдықтау; мемлекеттiк тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға мақсатты трансферттер бөлу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  037        Қарағанды   Қарағанды облысы-  жыл     Қазақстан
облысының   ның облыстық       iшiнде  Республика-
бюджетiне   бюджетiне "2005            сының
Приозерск   жылға арналған             Индустрия
қаласының   республикалық              және сауда
инфрақұры-  бюджет туралы"             министрлiгi
лымын қол-  Қазақстан Респуб-
дау үшiн    ликасының Заңын
берiлетін   iске асыру
ағымдағы    туралы" Қазақстан
нысаналы    Республикасы
трансферт-  Үкiметiнiң 2004
тер         жылғы 8 желтоқ-
сандағы N 1289
қаулысына сәйкес
мақсатты транс-
ферттер аудару.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: республикалық бюджеттен тағайындалған Қарағанды облысы Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға бағытталған мақсатты трансферттердi облыстық бюджетке толық аудару.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
337-Қосымша
Ескерту. 337-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.12.15. N 509J қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Ақпараттық технологиялық паркiн дамыту"
деген 038 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 100000 тысяч тенге (сто миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение жизнедеятельности города Приозерска.
5. Задачи бюджетной программы: выделение целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджету Карагандинской области на выполнение ремонтно-монтажных, сантехнических работ систем водоснабжения, отвод сточных вод; эксплуатацию котельных и выполнение ремонтных работ сетей водоснабжения, электро и теплоснабжения; организацию сохранения государственного жилищного фонда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    037        Целевые те-  Перечисление целевых     в те-  Министерство
кущие транс- трансфертов бюджету Ка-  чение  индустрии и
ферты об-    рагандинской области на  года   торговли
ластному     поддержание инфраструк-         Республики
бюджету      туры города Приозерска          Казахстан
Карагандин-  согласно  постановлению
ской области Правительства Республики
на поддержа- Казахстан от 8 декабря
ние инфра-   2004 года N 1289 "О реа-
структуры    лизации Закона Республи-
города       ки Казахстан "О респуб-
Приозерска   ликанском бюджете на
2005 год".
--------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: полное перечисление предназначенных целевых трансфертов из республиканского бюджета областному бюджету Карагандинской области на поддержание инфраструктуры города Приозерска.
Приложение 337
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
038 "Развитие Парка информационных технологий"
на 2005 год

1. Құны: 550500 мың теңге (бес жүз елу миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , "Инновациялық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 3 шiлдедегi N 333 Заңы , "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялдық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған Стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ақпараттық технологиялар паркi" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2003 жылғы 18 тамыздағы N 1166 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының Индустриялдық-инновациялық даму 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыруға бағытталған ғылыми-инновациялық қызметтi институционалды қамтамасыз етудi дамыту жөнiндегi шұғыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 1 тамыздағы N 775 қаулысы , "Ақпараттық технологиялар паркi" арнайы экономикалық аймағының жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1377 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң" Ақпараттық технологиялар паркi" арнайы экономикалық аймағы дирекциясы мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1382 қаулысы , "2004 жылға арналған индустриялдық-инновациялық саясатының бiрiншi кезектегі мiндеттердi iске асыру жөнiндегi Іс-қимыл жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 1 наурыздағы N 256 қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң бәсекеге қабiлеттi "Қазақстанның бәсеке қабiлеттiгi экономикаға, бәсеке қабiлеттi ұлтқа" 2004 жылғы 19 наурыздағы жолдауы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында Индустриялдық-инновациялық даму стратегиясын iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттер: ақпараттық технологиялық паркiнiң қызметiн қамтамасыз ету;
Алатау кентiнде Ақпараттық технологиялар паркi байланысының талшықты-оптикалық желiлерiн салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 550500 тысяч тенге (пятьсот пятьдесят миллионов пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Закон  Республики Казахстан от 3 июля 2002 года N 333 "Об инновационной деятельности",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы",  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 августа 2003 года N 1166 "О создании специальной экономической зоны "Парк информационных технологий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 775 "О неотложных мерах по развитию институционального обеспечения научно-инновационной деятельности, направленных на реализацию Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1377 "Отдельные вопросы специальной экономической зоны "Парк информационных технологий",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1382 "О создании государственного учреждения Дирекция специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 256 "Об утверждении Плана действий по реализации первоочередных задач индустриально-инновационной политики на 2004 год",  Послание  Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение деятельности Парка информационных технологий;
- строительство волоконно-оптической линии связи Парка информационных технологий в поселке Алатау.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1  038        Ақпараттық  Ақпараттық техно-  жыл     Қазақстан
технология- логиялар паркiне   iшiнде  Республика-
лық паркiн  бөлiнген жердегi           сының
дамыту      заңды және жеке            Индустрия
тұлғалардың мүлкiне        және сауда
арналған құжатта-          министрлiгi
малардың жай-күйi-
не талдау жүргiзу.
Талшықты-оптикалық
желiлер байланы-
сына қосылу және
салу.
Ауыл шаруашылығы
алқаптарын ауыл ша-
руашылығын жүргізуге
байланысты емес мақ-
сатта пайдалану үшін
алып қоюдан туындаған
ауыл шаруашылығы өнді-
рісінің шығындарын
өтеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
- Ақпараттық технологиялар паркiне бөлiнген жердегi мүлiкке меншiк құқығын жоғалтқан заңды және жеке тұлғаға өтемақы сомасын төлеу;
- Қазақстанның қалаларымен және шет елдермен жоғары жылдамдықтағы қазiргi заманғы телекоммуникациялық Ақпараттық технологиялар Паркiн қамтамасыз ету;
- ауыл шаруашылығы алқаптарын ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсатта пайдалану үшін алып қоюдан туындаған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын өтеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
1354 қаулысына
338-Қосымша
Ескерту. 338-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.05.25. N 509 қаулысымен.
233 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Қазақстанның туристiк имиджiн қалыптастыру"
деген 041 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 104597 мың теңге (бiр жүз төрт миллион бес жүз тоқсан жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк кодексi , Қазақстан-2030 Стратегиясы : барлық қазақстандықтардың қауiпсiздiгi және саулығын жақсарту", "2005 жылға арналған Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасындағы туристік қызметi туралы" 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 9-11-баптары , "Туристiк салаларды дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1445 қаулысы .

1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    038        Развитие     Проведение анализа сос-  в те-  Министерство
Парка инфор- тояния документации на   чение  индустрии и
мационных    имущество юридических и  года   торговли
технологий   физических лиц, находя-         Республики
щихся на землях отведен-        Казахстан
ных под Парк информа-
ционных технологий.
Выплата суммы компенса-
ций юридическим и физи-
ческим лицам за потерю
права собственности на
имущество, находящегося
на землях, отведенных
Парку информационных
технологий.
Строительство и подклю-
чение к волоконно-опти-
ческой линии связи.
Возмещение потерь
сельскохозяйственного
производства, вызванных
изъятием сельскохозяй-
ственных угодий для
использования их в целях,
не связанных с ведением
сельского хозяйства.
--------------------------------------------------------------------------
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 декабря 2005 года N  509ж .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: - выплата компенсации юридическим и физическим лицам, за потерю права собственности на имущество, находящегося на землях, отведенных Парку информационных технологий.
- обеспечение Парка информационных технологий современной телекоммуникационной высокоскоростной связью с городами Казахстана и зарубежными странами;
- возмещение потерь сельскохозяйственного производства, вызванных изъятием сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельского хозяйства.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 декабря 2005 года N  509ж .
Приложение 338
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
233 - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 041
"Формирование туристского имиджа Казахстана"
на 2005 год
1. Стоимость: 104597 тысяч тенге (сто четыре миллиона пятьсот девяносто семь тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года,  Стратегия  "Казахстан-2030: процветание, безопасность и улучшение благосостояния всех казахстанцев",  Закон  Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год",  статьи 9 -11 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1445 "О Программе развития туристской отрасли на 2003-2005 годы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанның туристiк беделiн нығайту, туристік сала индустриясын дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: iшкi рынокты қорғау, Қазақстан Республикасында туризмдi дамытуға бағытталған туристiк iс-шараларды, соның iшiнде көрмелер мен жәрмеңкелердi өткiзу және қатысу арқылы туристiк қызмет көрсету экспортын ұлғайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
N |Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
п/п|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
|лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
|коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   041       Қазақстанның   Мадрид қаласында  жыл     Қазақстан
туристiк      (Испания) "FITUR"  iшiнде  Республикасы-
имиджiн       халықаралық турис-         ның Индустрия
қалыптастыру  тiк жәрмеңкеге             және сауда
қатысуды қамтама-          министрлігі
сыз ету.
Берлин (Германия
Федеративтiк Рес-
публикасы) қаласында
"IТВ" Халықаралық
туристiк биржаға
қатысуды қамтамасыз
ету.
Мәскеу (Ресей
Федерациясы) қала-
сында "МIТТ" Халық-
аралық туристiк көр-
меге қатысуды қам-
тамасыз ету.
Алматы қаласында
Қазақстандық "Туризм
және саяхат -
КITF-2005" Халық-
аралық туристiк
көрмесiн өткiзу.
Алматы облысындағы
Iле-Балқаш Халық-
аралық туристiк
жәрмеңкені өткiзу.
Еуропа үшiн Дүние-
жүзілік туристiк
ұйымы комиссиясының
43 мәжiлiсiне қаты-
суды қамтамасыз ету.
Жiбек жолындағы
туризмдi дамыту
жөнiнде Дүниежүзілік
туристiк ұйымының
семинар мәжiлiсiне
қатысу.
Туризмдi дамыту
мәселесi жөнiнде
Дүниежүзілік туристік
ұйымның білім беру
практикасы мен семи-
нарларына қатысуды
қамтамасыз ету.
Шығыс Қазақстан
облысындағы "Бeлуxa
-2005" халықаралық
фестивалiн өткiзу.
Дүниежүзiлiк-турис-
тiк ұйымының Бас
ассамблеясының XVI-шы
сессиясына қатысу.
Гранттар, техника-
лық көмек пен инвес-
тициялар тарту үшiн
бизнес жоспарлар
мен инвестициялық
жобалар құру жөнiнде
республикалық семинар
кеңес өткiзу.
"Бурабай-2005" рес-
публикалық туристiк
слеті және туристiк
саланы дамыту жайлы
семинар кеңес өткiзу.
Астана қаласында
"Астана-Демалыс" II-шi
Қазақстандық халық-
аралық туристiк
көрмесiн өткiзу.
Лондон (Ұлыбритания)
қаласында "WTM"
халықаралық туристік
жәрмеңкесiне (WТМ)
қатысу.
халықаралық консал-
тингтiк компанияны
тартып, туризм сала-
сында зерттеулер
жүргiзу.
__________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление туристского имиджа Казахстана, развитие индустрии туристской отрасли.
5. Задачи бюджетной программы: защита внутреннего рынка, увеличение экспорта туристских услуг через проведение и участие в туристских мероприятиях, в том числе в выставках и ярмарках, привлечение инвестиций в инфраструктуру туризма, направленных на развитие туристской отрасли в Республике Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
--------------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименование!    Мероприятия по      !Сроки !Ответственные
п/п!прог-!под- ! программы  ! реализации программы   !реали-!исполнители
!раммы!прог-! (подпрог-  !   (подпрограмм)        !зации !
!     !раммы!  раммы)    !                        !      !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !       4    !             5          !   6  !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    041        Формирование Обеспечение участия на   в те-  Министерство
туристского  международной туристской чение  индустрии и
имиджа       ярмарке "FITUR" в городе года   торговли
Казахстана   Мадриде (Испания);              Республики
обеспечение участия на          Казахстан
международной туристской
бирже "ITB" в городе
Берлине (Федеративная
Республика Германия);
обеспечение участия на
международной туристской
выставке "MITT" в городе
Москве (Российская Феде-
рация);
проведение Казахстанской
международной туристской
ярмарки "Туризм и путе-
шествие KITF 2005" в го-
роде Алматы;
проведение Иле-Балхаш-
ской регаты в Алматин-
ской области;
обеспечение участия на
43-м заседании Комиссии
Всемирной туристской
организации для Европы;
обеспечение участия на
семинаре-совещании Все-
мирной туристской орга-
низации по развитию ту-
ризма на Шелковом пути;
обеспечение участия в
образовательных практи-
кумах и семинарах Все-
мирной туристской орга-
низации по вопросам раз-
вития туризма;
проведение международ-
ного фестиваля "Белуха-
2005" в Восточно-Казах-
станской области;
обеспечение участия на
XVI-й сессии Генеральной
ассамблеи Всемирной ту-
ристской организации;
проведение республикан-
ского семинара по сос-
тавлению бизнес-планов и
инвестиционных проектов
для привлечения грантов,
технической помощи и
инвестиций;
проведение республикан-
ского туристского слета
"Бурабай-2005";
проведение республикан-
ского семинара - сове-
щания по вопросам разви-
тия туристской отрасли;
проведение II-й Казах-
станской международной
туристской выставки
"Астана-Отдых" в городе
Астане;
обеспечение участия на
международной туристской
ярмарке (WTM) в городе
Лондоне (Великобритания).
проведение исследований
в области туризма с
привлечением международной
консалтинговой компании.
-------------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г.  N 509 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстанның туристік имиджiн қалыптастыру, сыртқа шығу мен iшкi туризм жөнiнде туристердiң санын арттыру, туристiк қызметтердiң жиынтық экспортын арттыру, халықаралық (келу) туризмiнен түсетiн түсiмдердi арттыру. Туризм саласындағы экономикалық көрсеткiштердiң санын өсiру, Қазақстанның туристiк имиджiн нығайту, халықты жұмыспен қамту. Жалпы iшкi өнiмдегi туризмнiң үлесiн арттыру. Туризм инфрақұрылымын жақсарту, Қазақстан Республикасының бәсекеге қабiлеттi туристiк рынок құру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: формирование туристского имиджа Казахстана, увеличение объема въездного туризма, увеличение совокупного экспорта туристских услуг, поступлений от международного (въездного) туризма. Рост экономических показателей в сфере туризма, укрепление туристского имиджа Казахстана, увеличение занятости населения. Увеличение доли туризма в валовом внутреннем продукте. Улучшение инфраструктуры туризма, создание конкурентоспособного туристского рынка в Республике Казахстан.