2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2007 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
292-ҚОСЫМША
Ескерту. 292-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.05.08. N  369  (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Министерство здравоохранения Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложениям  292 293 , 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 , 310 311 312 313 314 314-1 314-2 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 ,   326 327 328 329 330 331 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 292
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны :   1733022 мың теңге (бір миллиард жеті жүз отыз үш миллион жиырма екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық   негізі :   "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі N 2200  Заңы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі  Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің»"Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Салауатты өмір салты" кешенді бағдарламасы туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 30 маусым  N 905 ; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының перспективалық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 тамыздағы N 824  қаулысы ;»Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1117  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1124  қаулысы ;»Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1125  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің медициналық қызмет көрсету саласындағы бақылау комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 1327  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жекелеген мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 22 қыркүйектегі N 899  қаулысы .

1. Стоимость:  1733022 тысячи тенге (один миллиард семьсот тридцать три миллиона двадцать две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2200 "О лицензировании";  Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан oт 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1999 г. N 905 О комплексной программе "Здоровый образ жизни";  постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года N 824 "Об утверждении Перспективного плана законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2006-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1117 "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1124 "Вопросы Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1125 "Вопросы Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 1327 "Вопросы Комитета по контролю в сфере оказания медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2006 года N 899 "Об отдельных вопросах Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   денсаулық сақтау жүйесін дамытудың және оны жетілдірудің мемлекеттік саясатын қалыптастыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   мемлекеттегі денсаулық сақтаудың ахуалын толыққанды және уақтылы мониторинг жүргізу; халықты қауіпсіз, қол жетімді, сапалы медициналық көмекпен және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығымен қамтамасыз ету; қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби білімдері мен дағдыларын жаңарту және тереңдету; салауатты өмір салтын насихаттау; бәсекелес ортаны дамыту, мемлекеттік медицинаны монополиясыздандыру; жедел және стратегиялық шешімдерді қабылдаудың сапасын жақсарту мақсатында ақпараттық шағын жүйелердің жұмысын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің материалдық-техникалық базасын нығайту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағдар лама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруды қамтамасыз ететін функцияларды жүзеге асыру.
Бәсекелес ортаны дамыту, мемлекеттік медицинаны монополиясыздандыру.
Республикалық деңгейде салауатты өмір салтын насихаттау жөніндегі іс-шаралар өткізу.
Денсаулық сақтау объектілерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес лицензиялауды жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
3
002
Аумақтық органдардың аппараттары
Медициналық қызмет көрсету саласында, дәрілік заттар айналымы және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы және көліктегі санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау саласында бақылауды жүзеге асыру.
Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды аттестаттау және оларға біліктілік санаттарын беру.
Медициналық қызметті тәуелсіз сараптамадан өткізу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау министрлігі
4

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение формирования государственной политики развития системы здравоохранения и ее совершенствование.
5. Задачи бюджетной программы: полноценный и своевременный мониторинг ситуации здравоохранения в государстве, обеспечение доступной, безопасной, эффективной и качественной медицинской и лекарственной помощи населению и санитарно-эпидемиологического благополучия населения; обновление и углубление профессиональных знаний и навыков государственных служащих в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Срок
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа в
области здра-
воохранения
2
001
Аппарат
центрального
органа
Осуществление
функций,
обеспечивающих
формирование
государственной
политики в
области
здравоохранения.
Развитие
конкурентной
среды,
демонополизация
государственной
медицины.
Развитие института
независимой
экспертизы.
Проведение
мероприятий по
пропаганде
здорового образа
жизни населения на
республиканском
уровне.
Проведение
лицензирования
объектов
здравоохранения
в соответствии с
действующим
законодательством.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты
территориаль-
ных органов
Осуществление
контроля в сфере
оказания
медицинских услуг,
в сфере обращения
лекарственных
средств и
санитарно-
эпидемиологи-
ческого надзора
на Государст-
венной границе
Республики
Казахстан и
транспорте.
Проведение
аттестации и
присвоение
квалификационных
категорий
специалистам в
области
здравоохранения.
Проведение
независимой
экспертизы
медицинской
деятельности
В
тече-
ние
года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
4

007
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің, оның ведомстволық және олардың аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік қызметшілерінің денсаулық сақтау саласындағы басқаруды жетілдіру мәселелері бойынша біліктілігін арттыру.
Мемлекеттік және ағылшын тілдеріне оқыту.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның және оның ведомстволарының мамандарын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шетелде оқыту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
5
008
Мемлекеттік органдардың ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
Бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік сараптама қорытындысына сәйкес Медициналық қызмет көрсету саласындағы бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан, Солтүстік Қазақстан облыстары мен Алматы қаласы бойынша басқармаларының ғимараттарына күрделі жөндеу жүргізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
6
009
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен оның аумақтық органдарын материалдық-техникалық жарақтандыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
7

007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Повышение квали-
фикации государ-
ственных служащих
Министерства
здравоохранения
Республики Казах-
стан, его ведомств
и их
территориальных
подразделений по
вопросам
совершенствования
управлением в
области
здравоохранения.
Обучение
государственному
и английскому
языкам.
Обучение специа-
листов уполномо-
ченного органа в
области здраво-
охранения и его
ведомств за
рубежом в рамках
реализации Госу-
дарственной прог-
раммы развития и
реформирования
здравоохранения
Республики
Казахстан на 2005-
2010 годы.
В тече-
ние года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт зда-
ний, помеще-
ний и соору-
жений госу-
дарственных
органов
Оплата услуг по
проведению капи-
тального ремонта
зданий управлений
Комитета по
контролю в сфере
оказания
медицинских услуг
по Восточно-
Казахстанской,
Северо-Казахстан-
ской областям,
г.Алматы, в
соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией и
заключением
государственной
экспертизы.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
6
009
Материально-
техническое
оснащение
государствен-
ных органов
Материально-
техническое
оснащение
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан и его
территориальных
органов.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7

017
Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен оның аумақтық органдары үшін есептеуіш, ұйымдастыру және телекоммуникациялық техникасы құралдарын, лицензиялық бағдарламалық өнімдерін, шығын және жинақталым материалдарын сатып алу. Ақпараттық жүйелер мен бағдарламалық өнімдер кешендерінің ілеспе және іске қосу жөніндегі қызметтерді төлеу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің құрылымдалған кабель тораптары мен серверлеріне әкімшілік ету жөніндегі қызметтерді төлеу.
Есептеуіш, ұйымдастыру және телекоммуникациялық техника құралдарына техникалық қызмет көрсету және алдын алу қызметтерін төлеу.
Телекоммуникациялық қызметтерді төлеу.
Азия даму банкінің JFRP N 9052-RЕG "Орталық Азия елдері мен Монғолиядағы азық-түлік өнімдерін орнықты фортификациялау" жобасы бойынша ақша қаражатын қалпына келтіру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: денсаулық сақтауды дамытудың мемлекеттік саясатын іске асыруды уақтылы және тиімді қамтамасыз ету; ел ішінде орта есеппен 35 қызметшінің біліктілігін арттыру; орта есеппен 38 қызметшіні ағылшын тіліне оқыту; орта есеппен 180 қызметшіні мемлекеттік тілге оқыту; орта есеппен 35 адамды, дәрілік заттар айналымы саласындағы мемлекеттік органның қызметшілерін шетелде оқыту және денсаулық сақтау, медициналық қызмет көрсетуді бақылау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелерінің орта есеппен 28 маманын шетелде оқыту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджет қаражатын тиімді жұмсау.
Бір қызметшіні ел ішінде біліктілігін арттыруға жұмсалатын орташа шығыстар - 22,1 мың теңге;
бір қызметшіні ағылшын тіліне оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар - 35,3 мың теңге;
бір қызметшіні мемлекеттік тілге оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар - 35,3 мың теңге;
дәрілік заттар айналымы саласындағы мемлекеттік органның бір қызметшісінің шетелде біліктілігін арттыруға жұмсалатын орташа шығыстар - 2114,9 мың теңге;
денсаулық сақтау, медициналық қызмет көрсетуді бақылау саласындағы уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің бір қызметшісінің шетелде оқытуға жұмсалатын орташа шығыстар - 1428,5 мың теңге.
Түпкі нәтиже: денсаулық сақтау жүйесін жетілдіру және халықаралық стандарттарға сәйкес болуы.
Уақтылығы: жоспарланған іс-шаралардың белгіленген мерзімдерде орындалуы.
Сапасы: денсаулық сақтау жүйесін басқару деңгейін арттыру; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне және оның аумақтық органдарына жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
293-ҚОСЫМША
226-Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспече-
ние государ-
ственных
органов
Приобретение для
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан и его территориальных органов средств вычислительной, организационной и
телекоммуникацион-
ной техники,
лицензионных
программных
продуктов,
расходных и
комплектующих
материалов.
Оплата услуг по
сопровождению и
эксплуатации
информационных
систем и
комплексов
программных
продуктов.
Оплата услуг по
администрированию
структурированных
кабельных сетей и
серверов
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан.
Оплата услуг за
техническое
обслуживание и
профилактику
средств
вычислительной,
организационной и
телекоммуникаци-
онной техники.
Оплата телекомму-
никационных услуг.
В тече-
ние года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 8 мая 2007 г. N  369 (вводится в действие с 1 января 2007 г.); от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение своевременной и эффективной реализации государственной политики развития здравоохранения; повышение квалификации государственных служащих внутри страны в среднем 35 человек; обучение английскому языку в среднем 38 человек; обучение государственному языку в среднем 180 человек; обучение за рубежом служащих государственного органа в сфере обращения лекарственных средств в среднем 35 человек и уполномоченного органа в области здравоохранения, в сфере контроля за оказанием медицинских услуг и его территориальных подразделений в среднем 28 человек.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Средние расходы на повышение квалификации одного служащего внутри страны - 22,1 тыс. тенге;
средние расходы на обучение одного служащего английскому языку - 35,3 тыс. тенге;
средние расходы на обучение одного служащего государственному языку - 35,3 тыс. тенге;
средние расходы на обучение одного служащего государственного органа в сфере обращения лекарственных средств за рубежом - 2 114,9 тыс. тенге;
средние расходы на обучение одного служащего уполномоченного органа в области здравоохранения, в сфере контроля за оказанием медицинских услуг и его территориальных подразделений за рубежом - 1428,5 тыс. тенге.
Конечный результат: совершенствование системы здравоохранения и соответствие международным стандартам.
Своевременность: исполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество: повышение уровня управления системой здравоохранения; качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Министерство здравоохранения Республики Казахстан и его территориальные органы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 293
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием"
на 2007 год

1. Құны :   230395 мың теңге (екі жүз отыз миллион үш жүз тоқсан бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   24,   35,   43-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  3 ,   7 ,   18,   48-баптары ; "Қазақстан Республикасындағы жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңының  6-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Білім беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903  қаулысы ; "Жастар арасынан орта және жоғары кәсіптік оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде оқитындар үшін өтемақы төлеу арқылы жеңілдікпен жол жүру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 шілдедегі N 736  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының медициналық және фармацевтикалық білім беру ісін реформалау тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 24 сәуірдегі N 317  қаулысы .

1. Стоимость: 230395 тысяч тенге (двести тридцать миллионов триста девяносто пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 4 , 8,   24,   35,   43  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  статьи 3 , 7,   18,   48  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  статья 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О Государственной молодежной политике в Республике Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования";  постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций";  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2006 года N 317 "О Концепции реформирования медицинского и фармацевтического образования Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : денсаулық сақтау саласын орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар білікті мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   мемлекеттік білім беру стандартына сәйкес орта медициналық және фармацевтикалық білімді мамандарды даярлауды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение подготовки специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственными общеобязательными стандартами образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

002
Орта кәсіптік білімді мамандар даярлау
Мемлекеттік білім беру стандарттарына сәйкес республикалық медициналық білім беру ұйымдарында орта кәсіптік білімді мамандарды даярлау.
Орташа жылдық контингент - 1023.
Мемлекеттік медициналық білім беру ұйымдарында - білім алушыларды жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендиялар тағайындау және төлеу тәртібі туралы ережеге сәйкес білім алушыларға мемлекеттік стипендия төлеу жолымен әлеуметтік қолдау. Білім алушы-стипендиаттардың жылдық орташа контингентіне - 767 мемлекеттік стипендия төлеу.
Орта оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқитындардың жазғы және қысқы каникулдар, кезінде жылдың басында бітірмей тұрғанда - 723, бітіретіндерге - 300 оқушылардың контингентіне жолақысына ақшалай өтемақы төлеуге берілетін трансферттерді аудару арқылы азаматтардың жоғары кәсіптік білім алуы кезінде әлеуметтік қолдау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқушыларды оқуға қабылдау - 450 адам, стипендиаттардың орташа жылдық контингентіне мемлекеттік стипендиялар төлеу - 767, стипендиямен қамтамасыз ету - білім алушылардың 75 пайызы.
Түпкі нәтиже: денсаулық сақтау ұйымдарын орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар білікті мамандармен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша 1 білім алушыны даярлауға жұмсалатын орташа шығыс мөлшері - жылына 221488 теңге. Бір оқушының айлық стипендиясының мөлшері 5147 теңге. Қысқы және жазғы каникулдар кезінде мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларға жол жүруге 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу.
Уақтылығы: денсаулық сақтау саласының орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар білікті мамандарының күтілетін бітірушілер саны кемінде 300 адам.
Сапасы: медицина колледжін үздік бітірген, орта кәсіптік білімді бітірушілердің күтілетін үлесі бітірушілердің жалпы санының 16 пайызы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
294-ҚОСЫМША
Ескерту. 294-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы   Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімді мамандар даярлау"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

002
Подготовка
специалистов
со средним
профессио-
нальным
образованием
Подготовка специа-
листов со средним
профессиональным
образованием в
республиканских
медицинских орга-
низациях образова-
ния в соответствии
с Государственными
общеобязательными
стандартами обра-
зования.
Среднегодовой
контингент учащихся
- 1023.
Социальная поддерж-
ка учащихся в
период получения
ими среднего
профессионального
образования путем
выплаты
государственных
стипендий в соот-
ветствии с Прави-
лами о порядке
назначения и вып-
латы государствен-
ных стипендий от-
дельным категориям
обучающихся в
государственных
медицинских органи-
зациях образования.
Выплата
государственных
стипендий
среднегодовому
контингенту
обучаюшихся-стипен-
диатов - 767.
Социальная
поддержка граждан в
период получения
среднего
профессионального
образования путем
перечисления
трансфертов средним
профессиональным
учебным заведениям
для выплаты
денежных
компенсаций на
проезд обучающимся
по государственному
образовательному
заказу в период
зимних и летних
каникул на
контингент
обучающихся на
начало года без
выпуска - 723, на
выпускающихся - 300.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: прием учащихся на обучение по государственному образовательному заказу - 450 человек, выплата государственных стипендий среднегодовому контингенту стипендиатов - 767, обеспечение стипендией - 75 процентов обучающихся.
Конечный результат: обеспечение квалифицированными кадрами организаций здравоохранения со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
Финансово-экономический результат: средний размер расходов на подготовку 1 обучающегося по государственному образовательному заказу - 221488 тенге в год. Месячный размер стипендии одного учащегося 5147 тенге. Выплата денежных компенсаций на проезд 1 обучающегося по государственному образовательному заказу в период летних и зимних каникул по 2 месячных расчетных показателя.
Своевременность: ожидаемый выпуск квалифицированных специалистов отрасли здравоохранения со средним медицинским и фармацевтическим образованием не менее 300 человек.
Качество: ожидаемая доля выпускников со средним профессиональным образованием, окончившим медицинские колледжи с отличием, от общего числа выпускников 16 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 294
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским
профессиональным образованием"
на 2007 год

1. Құны:  6104409 мың теңге (алты миллиард бір жүз төрт миллион төрт жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  3 ,   25,   26,   27,   43 және   44-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңының  26-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  7 ,   48-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңының  6-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарына ерекше мәртебе беру туралы" 2001 жылғы 5 шілдедегі N 648  Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1134 қаулысы; "Мемлекеттік білім беру гранты туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781  қаулысы , "Білім беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903  қаулысы ; "Ерекше мәртебесі бар оқу орындары жөніндегі типтік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398  қаулысы , "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Мемлекеттік атаулы стипендияларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 10 ақпандағы N 125  қаулысы ; "Жастар арасынан орта және жоғары кәсіптік оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде оқитындар үшін өтемақы төлеу арқылы жеңілдікпен жол жүру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 шілдедегі N 736  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының медициналық және фармацевтикалық білім беру ісін реформалау тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 24 сәуірдегі N 317  қаулысы ; "Мемлекеттік органдардың азаматтарды әскери қызметке даярлауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету ережесі" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 24 мамырдағы N 449  қаулысы .

1. Стоимость:  6104409 тысяч тенге (шесть миллиардов сто четыре миллионов четыреста девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 3 25,   26,   27,   43  и  44  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  статья 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статьи 7 48 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  статья 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 648 "О предоставлении особого статуса отдельным государственным высшим учебным заведениям";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года N 1134 "Об учреждении стипендии Президента Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 "О государственном образовательном гранте";  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования";  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398 "Об утверждении Типового положения о государственных высших учебных заведениях, имеющих особый статус";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2005 года N 125 "Об учреждении государственных именных стипендий";  постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций";  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2006 года N 317 "О Концепции реформирования медицинского и фармацевтического образования Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2006 года N 449 "Об утверждении Правил организации и обеспечения государственными органами подготовки граждан к воинской службе".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіби білімді мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   денсаулық сақтау саласының білікті кадрларын даярлауды қамтамасыз ету, жоғары оқу орындарының студенттерін медициналық мамандықтар бойынша запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша әскери даярлауды қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским и послевузовским профессиональным образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение подготовки квалифицированных кадров отрасли здравоохранения, обеспечение военной подготовки студентов высших учебных заведений по программе офицеров запаса по медицинским специальностям.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімді мамандар даярлау
2
100
Мемлекеттік білім беру гранты бойынша мамандар даярлау
Мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандартына сәйкес жоғары
кәсіптік білім беру бағдарламасы бойынша студенттер мен интерндерді даярлау.
Оқу процесін ұйымдастыру үшін материалдық-техникалық жағдай жасау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Подготовка
специалистов
с высшим и
послевузов-
ским профес-
сиональным
образованием
2
100
Подготовка
специалистов
по государ-
ственным
образова-
тельным
грантам
Подготовка студен-
тов и интернов по
программам высшего
профессионального
образования в
соответствии с
Государственными
общеобязательными
стандартами образо-
вания.
Создание материально-
технических
условий для орга-
низации учебного
процесса.
Субсидирование
расходов, связан-
ных с выплатой по-
вышающего коэффи-

С.Ж.Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетінің оқытушы-профессорлар құрамы мен басшы қызметкерлерінің белгіленген жалақыларын 1,75-ке көбейтетін коэффициентін төлеуге байланысты шығыстарды субсидиялау.
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша студенттер мен интерндердің орташа жылдық контингенті 13184.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
3
101
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жоғары оқу органдарының әскери кафедраларының запастағы офицерлер даярлау
Медициналық ЖОО-лардағы оқу жоспарына сәйкес запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша студенттерді әскери даярлауды жүзеге асыру. Запастағы офицерлердің орташа жылдық контингенті 1449.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
4

циента 1,75 к ус-
тановленным окла-
дам профессорско-
преподавательского
состава и руково-
дящих работников
Казахского нацио-
нального медицин-
ского университета
имени С.Д.
Асфендиярова.
Среднегодовой кон-
тингент студентов
и интернов по
государственному
образовательному
заказу - 13184.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
3
101
Подготовка
офицеров
запаса на
военных
кафедрах
высших
учебных
заведений
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Осуществление
военной подготовки
студентов по прог-
рамме офицеров
запаса согласно
учебному плану в
медицинских высших
учебных заведениях.
Среднегодовой
контингент офицеров
запаса в количестве
- 1449.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
4

102
Жоғары оқу орындарының студенттерін стипендиямен қамтамасыз ету
Мемлекеттік медициналық білім беру ұйымдарында білім алатын жекелеген санаттарға мемлекеттік стипендиялар тағайындау және төлеу тәртібі туралы ережеге және Қазақстан Республикасы Президенті белгілеген стипендияларды тағайындау ережесіне сәйкес студенттер мен интерндерге мемлекеттік стипендия төлеу арқылы оларды жоғары кәсіптік білім алуы кезінде әлеуметтік қолдау.
Студенттер мен интерндердің орташа жылдық контингентіне мемлекеттік стипендия төлеу 11 602.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
5

102
Стипенди-
альное
обеспечение
студентов
высших
учебных
заведений
Социальная под-
держка студентов
и интернов в
период получения
ими высшего про-
фессионального
образования, путем
выплаты студентам
и интернам госу-
дарственных стипендий в соответствии с
Правилами о порядке
назначения и вып-
латы государствен-
ных стипендий от-
дельным категориям
обучающихся в
государственных
медицинских органи-
зациях образования
и Правилами назна-
чения стипендий,
учрежденных Прези-
дентом Республики
Казахстан.
Выплата государст-
венных стипендий
среднегодовому
контингенту
стипендиатов
студентов и
интернов 11 602.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
5

103
Ғылыми кадрлар даярлау
Ғылыми кадрлардың медицинаның өзекті мәселелері жөніндегі жеке ғылыми зерттеулерін әзірлеуі және оларды жоғары оқу орындарында және ғылыми ұйымдарда докторлық, кандидаттық және магистрлік диссертациялар түрінде ресімдеу, ғылыми зерттеулердің әдіснамасын меңгеру, жоғары оқу орындарында және ғылыми ұйымдарда тереңдетілген медициналық білім алу, ғылыми кадрларды даярлау процесін қамтамасыз ету.  Орташа жылдық саны:
докторанттар - 102, аспиранттар - 200, клиникалық ординаторлар - 195, магистранттар - 88.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
6

103
Подготовка
научных
кадров
Разработка научны-
ми кадрами собст-
венных научных
исследований по
актуальным пробле-
мам медицины и их
оформление в виде
докторских, канди-
датских и магис-
терских диссерта-
ций в высших учеб-
ных заведениях и
научных организа-
циях, овладение
методологией про-
ведения научных
исследований, по-
лучение углублен-
ного медицинского
образования в высших учебных заведениях и научных органи-
зациях, обеспече-
ние процесса под-
готовки научных
кадров.
Среднегодовое ко-
личество докторан-
тов - 102, аспиран-
тов - 200, клини-
ческих ординаторов
- 195 и магистрантов
здравоохранения -
88.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
6

104
Ғылыми кадрларды стипендиямен қамтамасыз ету
Мемлекеттік медициналық білім беру ұйымдарында білім алатын жекелеген санаттарға мемлекеттік стипендиялар тағайындау және төлеу тәртібі туралы ережеге сәйкес мемлекеттік стипендия төлеу арқылы 102 докторанттың, 200 аспиранттың, 195 клиникалық ординатордың және 110 магистранттың орташа жылдық контингентін әлеуметтік қолдау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
7
105
Мемлекеттік жоғары оқу орындарын күрделі жөндеу
Мемлекеттік сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға мемлекеттік сараптама қорытындысына сәйкес С.Ж.Асфендияров атындағы ұлттық медицина университетіне, Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медицина академиясына, Семей мемлекеттік  медицина академиясына, Қарағанды мемлекеттік медицина академиясына, Қазақ мемлекеттік медицина академиясына, Алматы мемлекеттік дәрігерлер білімін жетілдіру институтына, Қоғамдық денсаулық сақтау жоғары мектебіне ғимараттары мен құрылыстарын күрделі жөндеуге күрделі трансферттер аударуға күрделі трансферттер аудару арқылы оқытудың сапасын көтеру үшін жағдай жасау мақсатында мемлекеттік медициналық жоғары оқу орындары ғимараттарының техникалық жағдайын жақсарту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
8

104
Стипендиаль-
ное обеспе-
чение науч-
ных кадров
Социальная под-
держка среднегодо-
вого контингента
102 докторантов,
200 аспирантов,
195 клинических
ординаторов и 110
магистрантов
здравоохранения
путем выплаты
государственных
стипендий в соот-
ветствии с Прави-
лами о порядке
назначения и вып-
латы государствен-
ных стипендий
отдельным катего-
риям обучающихся.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7
105
Капитальный
ремонт госу-
дарственных
высших
учебных
заведений
Улучшение техни-
ческого состояния
зданий государ-
ственных медицин-
ских вузов с целью создания условий для повышения
качества
преподавания путем
перечисления
капитальных
трансфертов
Казахскому
Национальному ме-
дицинскому универ-
ситету имени С.Д.
Асфендиярова;
Южно-Казахстанской
государственной
медицинской
академии;
Семипалатинской
государственной
медицинской
академии;
Карагандинской
государственной
медицинской акаде-
мии; Казахской
государственной
медицинской
академии;
Алматинскому госу-
дарственному инс-
титуту усовершен-
ствования врачей,
Высшей школе
общественного
здравоохранения
на проведение ка-
питального ремонта
зданий и сооруже-
ний в соответствии
с проектно-сметны-
ми документациями
и заключениями
государственной
экспертизы.
В
тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
8

106
Студенттердің жоғары оқу орындарында оқуды аяқтауы
1999 жылға дейін мемлекеттік тапсырыс бойынша жоғары оқу орнына түскен студенттер мен интерндерді мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес даярлау. Оқу процесі үшін материалдық-техникалық жағдай жасау.
1999 жылға дейін мемлекеттік тапсырыс бойынша жоғары оқу орнына түскен студенттер мен интерндердің орташа жылдық контингенті - 6.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
9
107
Жоғары оқу орындарында оқу аяқтайтын студенттерді стипендиямен қамтамасыз ету
Мемлекеттік медициналық білім беру ұйымдарында білім алатын жекелеген санаттарға мемлекеттік стипендиялар тағайындау және төлеу тәртібі туралы ережеге сәйкес 1999 жылға дейін мемлекеттік тапсырыс бойынша жоғары оқу орнына түскен студенттер мен интерндерге мемлекеттік стипендия төлеу арқылы студенттер мен интерндерді олардың жоғары кәсіптік білім алуы кезінде әлеуметтік қолдау.
1999 жылға дейін мемлекеттік тапсырыс бойынша жоғары оқу орнына түскен студенттер мен интерндердің орташа жылдық контингентіне мемлекеттік стипендия төлеу - 5.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
10
108
Кәсіптік жоғары оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқып жатқандар арасынан жастардың жол жүруіне өтемақы төлеу
Жоғары оқу орындарына мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқитындардың жазғы және қысқы каникулдар кезінде жылдың басында бітірмей тұрғанда 11248, бітіретіндерге 1481 студенттердің контингентіне жолақысына ақшалай өтемақы төлеу үшін берілетін трансферттерді аудару арқылы азаматтарды жоғары кәсіптік білім алуы кезінде әлеуметтік қолдау.
1, 2 тоқсан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
11

106
Доучивание
студентов в
высших
учебных
заведениях
Подготовка студен-
тов и интернов,
поступивших по
государственному
заказу до 1999
года в высшие
учебные заведения
в соответствии с
государственными
общеобязательными
стандартами
образования.
Создание материа-
льно-технических
условий для учеб-
ного процесса.
Среднегодовой кон-
тингент студентов
и интернов, посту-
пивших по государ-
ственному заказу
до 1999 года в
высшие учебные
заведения - 6.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
9
107
Стипендиаль-
ное обеспе-
чение сту-
дентов,
доучивающих-
ся в высших
учебных
заведениях
Социальная под-
держка студентов
и интернов, посту-
пивших по государ-
ственному заказу
до 1999 года в
высшие учебные за-
ведения, путем
выплаты студентам
и интернам госу-
дарственных сти-
пендий в соответ-
ствии с Правилами
о порядке назначе-
ния и выплаты го-
сударственных сти-
пендий отдельным
категориям обучаю-
щихся в государст-
венных медицинских
организациях обра-
зования.
Выплата государст-
венных стипендий
среднегодовому
количеству студен-
тов и интернов,
поступивших
по государствен-
ному заказу до
1999 года в высшие
учебные заведения - 5.
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
10
108
Выплата ком-
пенсаций на
проезд обу-
чающимся из
числа моло-
дежи в выс-
ших профес-
сиональных
учебных за-
ведениях по
государст-
венному об-
разователь-
ному заказу
Социальная поддержка граждан в период получения высшего профессионального образования, путем перечисления
трансфертов высшим
учебным заведениям
для выплаты денеж-
ных компенсаций на
проезд обучающимся
по государственно-
му образовательно-
му заказу в период
зимних и летних
каникул на контин-
гент студентов на
начало года без
выпуска - 11248,
на выпускающихся
1481.
1, 2
квартал
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
11

109
Мемлекеттік медициналық жоғары оқу орындарының жанынан оқу-клиникалық орталықтар құру
С.Ж.Асфендияров атындағы ұлттық медицина университетінің, Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медицина академиясының, Семей мемлекеттік медицина академиясының, Қарағанды мемлекеттік медицина академиясының, Қазақ мемлекеттік медицина академиясының, Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясының жанынан оқу-клиникалық орталықтарын ашу және оларды қазіргі заманғы жабдықтармен (муляждар, фантомдар, тренажерлар) жарақтандыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: студенттерді мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқуға қабылдау - 4000; медициналық жоғары оқу орындарының әскери кафедраларына запастағы офицерлерді қабылдау - 600; докторанттар - 33, аспиранттар - 63, клиникалық ординаторлар - 90, магистранттар - 70; 1-курс студенттерін стипендиямен қамтамасыз ету (жаңа қабылдау) - 100 пайыз, оқуды жалғастырушылар орта есеппен - 86 пайыз және интерндер - 90 пайыз; магистранттар, клиникалық ординаторлар, аспиранттар және докторанттар - 100 пайыз.
Түпкілікті нәтиже: денсаулық сақтау ұйымдарын білікті кадрлармен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқитын 1 білім алушыны даярлауға жұмсалатын орташа шығыс - жылына 261600 теңге; запастағы офицерді даярлауға - жылына 21752 теңге; докторантты даярлауға - жылына 60100 теңге; аспирантты даярлауға - жылына 122400 теңге, клиникалық ординаторды даярлауға - жылына 134100 теңге, магистрантты даярлауға - жылына 169400 теңге.
Айлық стипендия мөлшері: бір студент - 6434 теңге; бір интерн - 11652; Президенттік - 12868 теңге; атаулы - 9329 теңге; докторант -  29 359 теңге; аспирант - 23 000 теңге; клиникалық ординатор - 22 041 теңге және магистрант - 22 041 теңге. Мемлекеттік тапсырыс бойынша оқитын 1 білім алушының қысқы және жазғы каникулдар кезінде жол жүруіне 4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ақшалай өтемақы төлеу.
Мемлекеттік жоғары медициналық білім беру ұйымдарын күрделі жөндеу.
Уақтылылығы: жоғары медициналық және фармацевтикалық білімді денсаулық сақтау саласының білікті мамандарының күтілетін бітірушілер саны кемінде 1721 адам, запастағы офицерлер кемінде 597, ғылыми кадрлар мен жоғары білімнен кейінгі кәсіптік білімі бар мамандар кемінде 233 адам, оның ішінде докторанттар кемінде 30, аспиранттар кемінде 63, клиникалық ординаторлар кемінде 90, магистранттар кемінде 44.

109
Создание при
государст-
венных меди-
цинских выс-
ших учебных
заведениях
учебно-кли-
нических
центров
Создание и оснаще-
ние современным
оборудованием
(муляжи, фантомы,
тренажеры) 6
учебно-клинических
центров при
Казахском
Национальном
медицинском
университете имени
С.Д. Асфендиярова,
Южно-Казахстанской
государственной
медицинской
академии,
Семипалатинской
государственной
медицинской
академии.
Карагандинской
государственной
медицинской
академии,
Казахской
государственной
медицинской
академии,
Западно-
Казахстанской
государственной
медицинской
академии имени
Марата Оспанова.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: прием студентов на обучение по государственному образовательному заказу - 4000; прием офицеров запаса на военных кафедрах медицинских высших учебных заведений - 600; докторантов - 33; аспирантов - 63; клинических ординаторов - 90 и магистрантов - 70; обеспечение стипендией студентов 1 курса (новый прием) - 100 процентов, продолжающих обучение в среднем - 86 процента и интернов - 90 процента; магистрантов, клинических ординаторов, аспирантов и докторантов - 100 процентов.
Конечный результат: обеспечение квалифицированными кадрами организаций здравоохранения.
Финансово-экономический результат: средние расходы на подготовку 1 обучающегося по государственному образовательному заказу - 261600 тенге в год; на подготовку офицера запаса - 21752 тенге в год; на подготовку докторанта - 60100 тенге в год; аспиранта - 122400 тенге в год; клинического ординатора - 134100 тенге в год; магистранта - 169400 тенге в год.
Месячный размер стипендии: одного студента - 6434 тенге; одного интерна - 11652 тенге; Президентской - 12868 тенге; именной - 9329 тенге; докторанта - 29 359 тенге; аспиранта -  23 000 тенге; клинического ординатора - 22 041 тенге и магистранта - 22 041 тенге.
Выплата денежных компенсаций на проезд 1 обучающегося по государственному образовательному заказу в период зимних и летних каникул по 4 месячных расчетных показателя.
Капитальный ремонт государственных высших медицинских организаций образования.
Своевременность: ожидаемый выпуск квалифицированных специалистов отрасли здравоохранения с высшим медицинским и фармацевтическим образованием не менее 1721 человек, офицеров запаса не менее 597 человек, научных кадров и специалистов с углубленным послевузовским профессиональным образованием не менее 233 человека в т.ч. докторантов не менее 30, аспирантов не менее 63, клинических ординаторов не менее 90, магистрантов не менее 44.

Сапа: жоғары оқу орнын үздік бітірген жоғары кәсіптік білімді бітірушілердің күтілетін үлесі бітірушілердің жалпы санының 14,5 пайызы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
295-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңартуға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Качество: ожидаемая доля выпускников с высшим профессиональным образованием, окончившим высшее учебное заведение с отличием, от общего числа выпускников - 14,5 процентов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 295
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджету города Астаны на строительство и реконструкцию
объектов здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны:  22 740 211 мың теңге (жиырма екі миллиард жеті жүз қырық миллион екі жүз он бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бірінші кезекті шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттірмейтін шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 қыркүйектегі N 839  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость: 22 740 211 тысяч тенге (двадцать два миллиарда семьсот сорок миллионов двести одиннадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік   бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік   бағдарламаның мақсаты :   халықтың медициналық қызмет көрсетуге қол жетімдігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   денсаулық сақтау объектілерін салуды және қайта жаңартуды жүзеге асыру үшін жергілікті бюджеттерді қаржылық қолдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступности медицинской помощи населению.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления строительства и реконструкции объектов здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

005
Облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңартуға берілетін нысаналы даму трансферттері
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысына 3-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша және сомалар шегінде облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңартуға нысаналы даму трансферттерін аудару
Денсаулық сақтау объектілерін салу және қайта жаңарту.
Қаңтар -желтоқсан
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана қаласының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: пайдалануға берілген денсаулық сақтау объектілерінің саны.
Түпкі нәтиже: халықтың медициналық көмекке қол жетімділігін қамтамасыз ету үшін денсаулық сақтау объектілерін пайдалануға беру.
Уақтылығы: қызметтерді берушілермен жасалған шарттарға сәйкес құрылысын салу және қайта жаңарту жөніндегі жұмыстардың көлемін орындау.
Сапасы: республикада нәрестенің (ананың) өлімін, туберкулезбен сырқаттанушылықты азайту, бастапқы медициналық-санитарлық көмекті жақсарту қамтамасыз етілетін болады.
*Ескертпе:
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204  қаулысына  3-қосымшаға сәйкес Инвестициялық жобалардың тізбесі, сондай-ақ заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес бекітілген іс-шаралар, трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер жергілікті бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
296-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

005
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджету го-
рода Астаны
на строи-
тельство и
реконструк-
цию объек-
тов здраво-
охранения
Перечисление целе-
вых трансфертов на
развитие областным
бюджетам, бюджету
города Астаны на
строительство и
реконструкцию
объектов здравоох-
ранения по перечню
и в пределах сумм
согласно Приложе-
нию 3 к постанов-
лению Правительст-
ва Республики
Казахстан от "14" "12" 2006 года
N 1204 "О реализа-
ции Закона Респуб-
лики Казахстан
"О республиканском
бюджете на 2007
год".
Строительство и
реконструкция
объектов
здравоохранения.
Январь- декабрь
Январь- декабрь
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
города Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: количество введенных в эксплуатацию объектов здравоохранения.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов здравоохранения для обеспечения доступности медицинской помощи населению.
Своевременность: выполнение объема работ по строительству и реконструкции, согласно заключенным договорам с поставщиками услуг.
Качество: в республике будет обеспечено снижение младенческой (материнской) смертности, заболеваемости туберкулезом, будет обеспечено улучшение первичной медико-санитарной помощи.
* Примечание:
Перечень инвестиционных проектов согласно  Приложению 3 к постановлению Правительства Республики Казахстан от "14" декабря 2006 года N 1204 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 296
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие
населения на республиканском уровне"
на 2007 год

1. Құны :   2 250 666 мың теңге (екі миллиард екі жүз елу миллион алты жүз алпыс алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "АҚТҚ инфекциясының және ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы  Заңы ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы  Заңы ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  7 ,   19,   24-баптары ; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бірінші кезекті шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 ақпандағы N 126  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетіне қарсы іс-әрекеті жөніндегі 2006-2010 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1216  қаулысы .

1. Стоимость: 2 250 666 тысяч тенге (два миллиарда двести пятьдесят миллионов шестьсот шестьдесят шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике и лечении ВИЧ-инфекции и СПИД";  Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения";  статьи 7 19,   24  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2003 года N 126 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения";  постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа на 2006-2010 годы" от 15 декабря 2006 года N 1216.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : халықтың жұқпалы, паразиттік және кәсіби, соның ішінде аса қауіпті жұқпалы аурулары пайда болуының, таралуының алдын алу және азайту; шекараны жұқпалы және аса қауіпті аурулардың әкелінуі мен таралуынан қорғау; АҚТҚ инфекциясының алдын алу және оның таралу қарқынын бәсеңдету.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
5. Задачи бюджетной программы: профилактика возникновения, распространения и снижение инфекционной, паразитарной и профессиональной заболеваемости населения, в том числе особо опасными инфекциями, охрана границ от завоза и распространения инфекционных и особо опасных заболеваний; предупреждение ВИЧ-инфекции и снижение темпов ее распространения.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
2
100
Эпидемиялардың алдын алу
Табиғи ошақтар мен басқа да эндемиялық өңірлерде індетке қарсы және алдын алу іс-шараларын жүргізу. Індетке қарсы және алдын алу іс-шараларын жүргізуге жіберілген медициналық және басқа да қызметкерлердің іссапар шығыстарына ақы төлеу. Алдын алу және індетке қарсы іс-шараларды жүргізу үшін дезинфекциялаушы құралдарды сатып алу және аса қауіпті және басқа да жұқпалы аурулардың ошақтарына жеткізу.
Құс тұмауына қарсы күрес жүргізуге арналған препараттарды сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Санитарно-
эпидемиоло-
гическое
благополучие
населения на
республикан-
ском уровне
2
100
Предупрежде-
ние эпидемий
Проведение проти-
воэпидемических и
профилактических
мероприятий в
природных очагах
и других эндемич-
ных регионах.
Оплата командиро-
вочных расходов
медицинским и
другим работни-
кам, направляемым
на проведение
противоэпидеми-
ческих и профи-
лактических меро-
приятий.
Закуп и доставка
дезинфекционных
средств в очаги
особо опасных и
других инфекцион-
ных заболеваний
для проведения
профилактических и
противоэпидемичес-
ких мероприятий.
Закуп препаратов
для борьбы с
птичьим гриппом.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан

101
Атырау, Арал теңізі, Ақтөбе, Орал, Талдықорған, Маңғыстау, Шымкент, Қызылорда, Жамбыл, Шалқар тырысқаққа қарсы станциялары
Карантиндік және басқа да аса қауіпті жұқпалы ауруларды оқшаулау, таралуының алдын алу жөніндегі індетке қарсы және алдын алу іс-шараларын жүргізу.
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік сараптама қорытындыларына сәйкес Ақтөбе обаға қарсы күрес станциясында күрделі жөндеу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін тізбеге сәйкес медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдық, автокөлік сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Атырау, Арал теңізі, Ақтөбе, Орал, Талдықорған, Маңғыстау, Шымкент, Қызылорда, Жамбыл, Шалқар обаға қарсы күрес станциялары
4
102
Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы
Санитарлық-эпидемиологиялық және әлеуметтік-гигиеналық мониторингті жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының санитарлық-эпидемиологиялық қызметінің мекемелеріне ұйымдастыру-әдістемелік көмек көрсету.
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік сараптаманың қорытындысына сәйкес Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станцияның ғимаратын күрделі жөндеу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдық, автокөлік сатып алу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Республикалық санитарлық-эпидемио логиялық станциясы
5
103
Көліктегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманың өңірлік орталықтары
Эпидемиялық мәні бар объектілердің санитарлық-гигиеналық жағдайын жақсарту жөніндегі іс-шараларды жүргізу.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдық, автокөлік сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  Оңтүстік-Шығыс өңірлік әуе көлігіндегі санитарлық-эпидемио логиялық сараптама орталығы;
Темір жол көлігіндегі бас санитарлық-эпидемио логиялық орталығы;
Оңтүстік Шығыс өңірлік жол көлігіндегі санитарлық эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Батыс өңірлік темір жол көлігіндегі санитарлық-эпидемио логиялық сараптама орталығы; Солтүстік-Батыс әуе көлігіндегі санитарлық-эпидемио логиялық сараптама орталығы
6

101
Противочум-
ные станции
Атырауская,
Араломорс-
кая, Актю-
бинская,
Уральская,
Талдыкорган-
ская, Манги-
стауская,
Шымкентская,
Кызылордин-
ская,
Жамбылская,
Шалкарская
Проведение проти-
воэпидемических и
профилактических
мероприятий по
локализации, пре-
дупреждению рас-
пространения
карантинных и дру-
гих особо опасных
инфекций.
Капитальный ре-
монт Актюбинской
противочумной
станций в
соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией и
заключениями
государственной
экспертизы.
Приобретение ме-
дицинского (диаг-
ностического и
лабораторного) и
немедицинского
оборудования,
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
В
тече-
ние
года
Противочумные
станции:
Атырауская,
Араломорская,
Актюбинская,
Уральская,
Талдыкорган-
ская, Манги-
стауская,
Шымкентская,
Кызылординс-
кая,
Жамбылская,
Шалкарская
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
4
102
Республикан-
ская сани-
тарно-эпиде-
миологичес-
кая станция
Осуществление
санитарно-эпиде-
миологического и
социально-гигие-
нического монито-
ринга, оказание
организационно-
методической по-
мощи учреждениям
санитарно-эпиде-
миологической
службы Республики
Казахстан.
Капитальный
ремонт здания
республиканской
санитарно-
эпидемиологическойстанции в
соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией и
заключением
государственной
экспертизы.
Приобретение
медицинского
(диагностического
и лабораторного)
и немедицинского
оборудования,
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
В
тече-
ние
года
Республикан-
ская санитар-
но-эпидемио-
логическая
станция
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
5
103
Региональные
центры сани-
тарно-эпиде-
миологичес-
кой экспер-
тизы на
транспорте
Проведение меро-
приятий по улуч-
шению санитарно-
гигиенического
состояния эпиде-
мически значимых
объектов, прове-
дение санитарно-
эпидемиологичес-
кой экспертизы
подконтрольных
объектов на
транспорте.
Приобретение ме-
дицинского (диаг-
ностического и
лабораторного) и
немедицинского
оборудования,
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
В
тече-
ние
года
Юго-Восточный
региональный
центр сани-
тарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
воздушном
транспорте;
Головной
центр
санитарно-
эпидемиологи-ческой
экспертизы
на железно-
дорожном транспорте;
Юго-Восточный
региональный
центр сани-
тарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
железнодорож-
ном транспор-
те;
Западный
региональный
центр сани-
тарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
железнодорож-
ном транспор-
те;
Северо-
Западный
региональный
центр сани-
тарно-эпиде-
миологической
экспертизы на
воздушном
транспорте
Министерства
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
6

104
СПИД-тың алдын алу және оған қарсы күрес жүргізу жөніндегі республикалық орталық
АҚТҚ инфекциясын эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес медициналық (диагностикалық және зертханалық).
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетіне қарсы іс-қимыл жөніндегі 2006-2010 жылдарға арналған бағдарламаның шеңберінде көзделген іс-шараларды іске асыру
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі республикалық орталығы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: індетке қарсы және алдын алу іс-шараларын ұйымдастыру мен жүргізу үшін табиғи ошақтар мен басқа да эндемиялық өңірлерге кемінде 30 баруды жүзеге асыру, аса қауіпті жұқпалы аурулар ошақтарында індетке қарсы және алдын алу іс-шараларын өткізу, обаға қарсы күрес станцияларын аса қауіпті және басқа да жұқпалы аурулардың ошақтарында алдын алу және індетке қарсы іс-шараларды өткізуге арналған дезинфекциялық құралдармен қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдықтардың, автокөліктің кемінде 925 бірлігін, соның ішінде обаға қарсы күрес станциялар үшін кемінде 676 бірлігін, Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станция үшін жабдықтың кемінде 38 бірлігін, көліктегі санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтары үшін кемінде 196 бірлігін, ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі республикалық орталық үшін кемінде 15 бірлігін сатып алу, Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясын және Ақтөбе обаға қарсы күрес станциясын күрделі жөндеуді жүргізу.
Түпкі нәтиже: тіршілік ету ортасының адамға зиянды әсер ету факторларын жоюға немесе азайтуға бағытталған індетке қарсы және алдын алу іс-шаралар кешенін аяқтау, жұқпалы, паразиттік аурулардың, жаппай уланулардың пайда болуын және таралуын болдырмау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: сатып алынатын дезинфекциялық препарат бірлігінің орташа құны 0,449 теңге, медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдықтар, автокөлік бірлігінің орташа құны 307,2 мың теңге.
Уақтылығы: бекітілген жұмыс жоспарларына сәйкес санитарлық - індетке қарсы (алдын алу) іс-шараларын орындау;
жабдықты жеткізуге жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: халықтың жұқпалы, паразиттік және кәсіби ауруларын азайту есебінен елдегі санитарлық-эпидемиологиялық жағдайды жақсарту; індеттік мәні бар көліктегі объектілердің санитарлық-гигиеналық жай-күйін жақсарту; халықтың АҚТҚ/ЖҚТБ туралы хабардар болу деңгейін арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
297-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы   Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның компоненттерін және препараттарын өндіру"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

104
Республикан-
ский центр
по профилак-
тике и
борьбе со
СПИДом
Осуществление
эпидемиологичес-
кого надзора за
ВИЧ-инфекцией.
Приобретение ме-
дицинского (диаг-
ностического и
лабораторного)
оборудования в
соответствии с
Перечнем, утверж-
денным приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
Реализация
мероприятий
предусмотренных в
рамках Программы
по противодействию
эпидемии СПИДа в
Республике
Казахстан на
2006-2010 годы
В
тече-
ние
года
Республикан-
ский центр по
профилактике
и борьбе со
СПИДом
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: осуществление не менее 30 выездов в очаги и другие эндемичные регионы для организации и проведения противоэпидемических и профилактических мероприятий в очагах особо опасных инфекций, обеспечение противочумных станций дезинфекционными средствами для проведения профилактических и противоэпидемических мероприятий в очагах особо опасных и других инфекционных заболеваний, приобретение не менее 925 единиц медицинского (диагностического и лабораторного) и немедицинского оборудования, автотранспорта в соответствии с перечнем, утверждаемым приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан, в том числе для противочумных станций не менее 676 единиц, для Республиканской санитарно-эпидемиологической станции не менее 38 единиц оборудования, для центров санитарно-эпидемиологической экспертизы на транспорте не менее 196 единиц, для республиканского центра по профилактике и борьбе со СПИДом не менее 15 единиц, проведение капитального ремонта Республиканской санитарно-эпидемиологической станции и Актюбинской противочумной станции.
Конечный результат: завершение комплекса противоэпидемических и профилактических мероприятий, направленных на устранение или уменьшение вредного воздействия на человека факторов среды обитания, предотвращение возникновения и распространения инфекционных, паразитарных заболеваний, массовых отравлений и их своевременная локализация.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость единицы приобретаемого дезинфекционного препарата 0,449 тыс. тенге, средняя стоимость единицы медицинского (диагностического и лабораторного) и немедицинского оборудования, автотранспорта 307,2 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий в соответствии с утвержденными планами работ; согласно заключенным договорам на поставку оборудования.
Качество: улучшение санитарно-эпидемиологической обстановки в стране за счет снижения инфекционной, паразитарной и профессиональной заболеваемости населения; улучшение санитарно-гигиенического состояния эпидемически значимых объектов на транспорте; повышение уровня информированности населения о ВИЧ/СПИД.
ПРИЛОЖЕНИЕ 297
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Производство крови, ее компонентов и препаратов для
республиканских организаций здравоохранения"
на 2007 год

1.   Құны :   525806 мың теңге (бес жүз жиырма бес миллион сегіз жүз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Мемлекеттік материалдық қор туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының  12-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  18-бабы ; "Қан мен оның компоненттерінің донорлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының  5 ,   15-баптары ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  11-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның 2003 жылға дейін Даму стратегиясын іске асыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость: 525806 тысяч тенге (пятьсот двадцать пять миллионов восемьсот шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 12 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "О государственном материальном резерве";  статья 18 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  статьи 5 15  Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О донорстве крови и ее компонентов";  статья 11 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : сырқаттарды сапалы қанмен, оның компоненттерімен және препараттармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   республикалық емдеу-алдын алу ұйымдарын, ғылыми-зерттеу институттары мен ғылыми орталықтарды қан препараттарымен (алмастырғыштармен) және оның компоненттерімен қамтамасыз ету, Республикалық қан орталығының республиканың аумағындағы төтенше жағдайлардағы жұмысқа дайындығы және жұмылдыру тапсырмасын орындау үшін жұмылдыру резервін ұстау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение больных качественной кровью, ее компонентами и препаратами.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение республиканских лечебно-профилактических организаций, научно-исследовательских институтов и научных центров препаратами крови (заменителей) и ее компонентами, готовность к работе Республиканского центра крови в условиях чрезвычайной ситуации на территории республики и содержание мобилизационного резерва для выполнения мобилизационного задания.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның компоненттерін және препараттарын өндіру
Қанды, оның компоненттерін дайындауға, тестілеуге, сақтауға;
қанның сирек топтары мен препараттарын ұзақ мерзімді сақтауға, қан компоненттерін өңдеуге; қан препараттарын өндіруге; шығарылатын  өнімнің номенклатурасын, көлемін кеңейту және оның сапасын халықаралық стандарттарға сәйкес келтіру жөніндегі арнайы іс-шараларды жүргізуге; қан плазмасын карантиндеуді жүргізуге, қанның лейкосүзгіленген компоненттерін шығаруға байланысты қызметтерге ақы төлеу. Қан өнімдерінің жұмылдырылған резервінің көлемін жаңарту және толықтыру жөніндегі арнайы іс-шараларды өткізу.
Жобалау-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік сараптама қорытындысына сәйкес Республикалық қан орталығына күрделі жөндеу жүргізуге және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілген Тізбеге сәйкес медициналық жабдықтарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, ұйымдастыру техникасын және санитарлық автокөлікті сатып алуға күрделі трансферттерді аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Производство
крови, ее
компонентов
и препаратов
для респуб-
ликанских
организаций
здравоохра-
нения
Оплата услуг,
связанных с заго-
товкой, тестиро-
ванием, хранением
крови, ее компо-
нентов; долго-
срочным хранением
редких групп кро-
ви и препаратов;
переработкой кро-
ви на компоненты;
производством
препаратов крови;
проведением спе-
циальных меро-
приятий по расши-
рению номенклату-
ры, объема выпус-
каемой продукции
и соответствия ее
качества стандар-
там; проведением
карантинизации
плазмы крови;
выпуском лейко-
фильтрованных
компонентов
крови.
Проведение
специальных меро-
приятий по обнов-
лению и пополне-
нию объема моби-
лизационного
резерва продуктов
крови.
Перечисление ка-
питальных транс-
фертов Республи-
канскому центру крови на прове-
дение капитально-
го ремонта в
соответствии с
проектно-сметной
документацией и
заключением
государственной
экспертизы и
приобретение
медицинского
оборудования,
изделий медицин-
ского назначе-
ния, организа-
ционной техники
и санитарного
автотранспорта,
в соответствии
с Перечнем,
утверждаемым
приказом,
Министра здраво-
охранения
Республики
Казахстан
В тече-
ние года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер
Тікелей нәтиже: дайындалатын және өңделетін қанның болжамды орташа жылдық мөлшері 20500 литр; жобалау-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік сараптама қорытындысына сәйкес Республикалық қан орталығын күрделі жөндеуді аяқтау; Республикалық қан орталығын жарақтандыру үшін медициналық жабдықтың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, ұйымдастыру техникасының кемінде 155 бірлігін және 1 бірлік санитарлық автокөлік сатып алу.
Түпкі нәтиже: республикалық медициналық ұйымдарының қанға, оның компоненттері мен препараттарына қажеттілігін қамтамасыз ету, жұмылдыру резервін толықтыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 литр қанды қайта өңдеудің орташа құны - 15,9 мың теңге; бекітілген жобалау-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік сараптамаға сәйкес көлемде күрделі жөндеуді аяқтау; жабдықтың бір бірлігін сатып алу құны 917,4 мың теңге.
Уақтылығы: қан мен оның компоненттеріне қажеттіліктің туындауына орай оларды уақтылы жеткізу.
Сапасы: қабылданған нормативтерге сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
298-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Арнайы медицина резервін сақтау"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: прогнозное среднегодовое количество заготавливаемой и перерабатываемой крови 20500 литров; завершение капитального ремонта Республиканского центра крови в соответствии с проектно-сметной документацией и заключением государственной экспертизы; приобретение не менее 155 единиц медицинского оборудования, изделий медицинского назначения, организационной техники и 1 санитарного автотранспорта для оснащения Республиканского центра крови.
Конечный результат: обеспечение потребности республиканских медицинских организаций в крови, ее компонентах и препаратах, восполнение мобилизационного резерва.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость переработки 1 литра крови - 15,9 тыс. тенге; завершение капитального ремонта в объеме согласно утвержденной проектно-сметной документации и государственной экспертизы; стоимость приобретения одной единицы оборудования 917,4 тыс. тенге.
Своевременность: своевременная поставка крови и ее компонентов по мере возникновения потребности в них.
Качество: соответствие принятым нормативам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 298
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Хранение специального медицинского резерва"
на 2007 год

1.   Құны :   16 271 мың теңге (он алты миллион екі жүз жетпіс бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңының  28-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының  15-бабы .

1. Стоимость: 16 271 тысяч тенге (шестнадцать миллионов двести семьдесят одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы;  Статья 28 Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О Гражданской обороне";  статья 15 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О мобилизационной подготовке и мобилизации в Республике Казахстан"

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау жүйесінің органдары мен мекемелерінің жұмылдыру дайындығын және жұмылдыруын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі денсаулық сақтау органдары мен мекемелерге республикалық масштабта әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құрылатын мекемелер мен құрамаларды жинақтау үшін әскери міндеттілерді есепке алу мен брондауды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы денсаулық сақтауының жұмылдыру резервін жинақтау, сақтау және мүліктерді ауыстыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение мобилизационной подготовки и мобилизаций органов и учреждений системы здравоохранения Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: оказание в масштабах республики методической и практической помощи органам и учреждениям здравоохранения по обеспечению мобилизационной готовности. Организация учета и бронирования военнообязанных, предназначенных для укомплектования создаваемых учреждений и формирований. Накопление, хранение, освежение и замена имущества мобилизационного резерва здравоохранения Республики Казахстан.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Арнайы медицина резервін сақтау
Жұмылдыру резервінің мүліктерін сақтау, жинақтау, жаңарту және ауыстыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің»Республикалық арнайы медициналық қамтамасыз ету орталығы» мемлекеттік мекемесі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Хранение
специального
медицинского
резерва
Хранение, накоп-
ление, освежение
и замена имущест-
ва мобилизацион-
ного резерва.
В
тече-
ние
года
Республикан-
ский центр
специального
медицинского
обеспечения
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: жұмылдыру резервінің мүліктерін сақтау, жаңарту.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау органдары мен мекемелерінің жұмылдыру дайындығын көтеру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір қызметкерді ұстау орташа шығыс - 358,3 мың теңге.
Сапасы: арнайы медициналық қамтамасыз етудің жұмылдыру резервін 100 пайыз дайындығы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
299-ҚОСЫМША
226-Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: хранение и своевременное освежение имущества мобилизационного резерва.
Конечный результат: повышение мобилизационной готовности органов и учреждений здравоохранения Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: средние расходы на содержание одного сотрудника - 358,3 тыс. тенге.
Качество: 100 % готовность мобилизационного резерва специального медицинского обеспечения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 299
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Прикладные научные исследования в области здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны :   1731451 мың теңге (бір миллиард жеті жүз отыз бір миллион төрт жүз елу бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңының  22,   26-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  7 ,   47-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 988-35қ. қаулысы.

1. Стоимость: 1731451 тысяча тенге (один миллиард семьсот тридцать один миллион четыреста пятьдесят одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  22,    26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  статьи 7 47 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2004 года N 988-35 с.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   алдын алудың, емдеу мен диагностикалаудың жаңа технологияларын енгізу негізінде азаматтардың денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   әлеуметтік елеулі аурулардың алдын алу, диагностикалау, емдеу мен оңалтуды жетілдіру, халықтың ауруының гигиеналық, эпидемиологиялық мониторингін, қадағалау мен алдын алуды жетілдіру, республикада денсаулық сақтау ісін басқару және ұйымдастыру, салауатты өмір салтын қалыптастыру бойынша диагностикалық, емдеудің, оңалту, сауықтыру бағдарламаларының жаңа әдістерін, әзірлеу және сынау; бәсекеге қабілетті отандық жаңа препараттарды әзірлеу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение здоровья граждан на основе внедрения новых методов и технологий профилактики, диагностики и лечения.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и апробация новых методов диагностики, лечения, реабилитации, оздоровительных программ по совершенствованию профилактики, диагностики, лечения и реабилитации социально-значимых заболеваний, совершенствования гигиенического, эпидемиологического мониторинга, надзора и профилактики населения, управления и организации здравоохранения в республике, формирования здорового образа жизни; разработка новых конкурентоспособных отечественных препаратов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
Медицина ғылымының 5 басым бағыты шеңберінде жаңа ғылыми-техникалық бағдарламаларды орындау жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
1. Денсаулық сақтау саласын басқару жүйесін жетілдіру негіздері;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Прикладные
научные ис-
следования
в области
здравоохра-
нения
Оплата услуг по
выполнению новых
научно-техничес-
ких программ в
рамках 5 приори-
тетных направле-
ний медицинской
науки:
1. Основы совер-
шенствования сис-
темы управления
отраслью здраво-
охранения;

2. Ана мен баланың денсаулығын сақтау саласында диагностикалық, емдік және алдын алу технологияларын әзірлеу және жетілдіру;
3. Әлеуметтік елеулі аурулардың алдын алу, емдеу және оңалтуды әзірлеу және жетілдіру;
4. Қазақстан Республикасының халқын гигиеналық, эпидемиологиялық мониторингі, жетілдірудің ғылыми негіздері;
5. Денсаулық сақтаудағы инновациялық технологияларды әзірлеу.
Жүргізіліп жатқан мынадай 30 ғылыми-техникалық бағдарламаны орындау жөніндегі қызметтерге ақы төлеу:
1. "Психобелсенді заттарға тәуелділердің алдын алу, диагностикалау, емдеу, оңалту саласында кешенді зерттеу және Қазақстан Республикасында наркологиялық ахуалдың көп деңгейлі жүйелі мониторингі";
2. "Демікпе, қосалқы жүрек кемістігі және "гормонды тәуелді" демікпе. Аурудың клиникалық ағымын үдемелі бақылау және жеке таңдалған кешенді емдеуді түзету";
3. Солтүстік Қазақстан облысындағы онкологиялық аурушаңдық, қоршаған ортаның уытты және канцерогенді заттармен ластануы және радиоэкологияның жай-күйі;
4. "Балалар офталпатологиясының (рефракцияның бұзылуы) негізгі нысандарынан аурушаңдықты және мүгедектікті төмендету жөніндегі ғылыми-негізделген ұсыныстар";
5. "Диагностика мен емдеудің жаңа технологияларын әзірлеу арқылы жүрек-қан тамыры ауруларынан өлім-жітім мен аурушаңдықты төмендету";
6. "Бастапқы медициналық-санитарлық көмек деңгейінде халықтың денсаулығын нығайту бойынша ғылыми негізделген ұсыныстар әзірлеу";
7. "Жүрек-қан тамыры хирургиясында диагностиканың, емдеудің, оңалтудың инновациялық технологияларын әзірлеу және енгізу";
8. "Денсаулық сақтаудағы ақпараттық технологияларды дамытудың әдіснамалық негіздерін ғылыми негіздеу және әзірлеу";
9. "Медициналық көмектің сапасын басқару жүйесін жетілдіру";
10. "Жарақаттанудан, оның ішінде балалардың мүгедектігі мен өлім-жітімін төмендету жөніндегі ғылыми негізделген бағдарлама";
11. "Қоғамдық денсаулық сақтауда санитарлық-эпидемиологиялық қызметті ықпалдастырудың моделін ғылыми негіздеу";
12. "Туа біткен жүрек кемістігі бар балалардың мүгедектігі мен өлім-жітімін төмендету проблемасын шешудің ғылыми негізделген жолдары";
13. "Шығыс Қазақстан, Солтүстік Қазақстан және Павлодар облыстарында онкологиялық қызметті оңтайландыру және онкопатологиядан өлім-жітімді төмендету бойынша ғылыми негізделген ұсыныстар әзірлеу";
14. "Хирургияда диагностикалаудың, емдеудің, оңалтудың инновациялық технологияларын әзірлеу және енгізу";
15. "Ауруларды емдеуде гемопоэтикалық дің жасушаларын қолдануды экспериментальды клиникалық негіздеу";

2. Разработка и
совершенствование
диагностических,
лечебных и профи-
лактических тех-
нологий в сфере
охраны здоровья
матери и ребенка;
3. Разработка и
совершенствование
профилактики,
диагностики, ле-
чения и реабили-
тации социально-
значимых заболе-
ваний;
4. Научные основы
совершенствования
гигиенического,
эпидемиологичес-
кого мониторинга,
надзора и профи-
лактики заболе-
ваемости населе-
ния Республики
Казахстан;
5. Разработка
инновационных
технологий в
здравоохранении.
Оплата услуг по
выполнению 30
продолжающихся
научно-техничес-
ких программ:
1. "Комплексные
исследования в
сфере профилакти-
ки, диагностики,
лечения, реаби-
литации зависимых
от психоактивных
веществ и много-
уровневый систем-
ный мониторинг
наркологической
ситуации в
Республике
Казахстан";
2. "Астма, ослож-
ненная сопутст-
вующей сердечной
недостаточностью,
и "гормоно-зави-
симая" астма.
Динамичное наб-
людение за кли-
ническим течением
заболевания и
коррекция инди-
видуально подоб-
ранной комплекс-
ной терапии";
3. "Онкозаболе-
ваемость Северо-
Казахстанской
области, загряз-
нение окружающей
среды токсичес-
кими и канцеро-
генными вещества-
ми и состояние
радиоэкологии";
4. "Научно-обос-
нованные предло-
жения по снижению
заболеваемости и
инвалидности от
основных форм
офтальмопатологии
у детей (наруше-
ние рефракции)";
5. "Снижение
смертности и
заболеваемости
от сердечно
сосудистых забо-
леваний путем
разработки новых
технологий диаг-
ностики и лече-
ния";
6. "Разработка
научно-обоснован-
ных предложений
по укреплению
здоровья населе-
ния на уровне
первичной медико-
санитарной помо-
щи";
7. "Разработка и
внедрение иннова-
ционных техноло-
гий диагностики,
лечения, реабили-
тации в сердечно-
сосудистой хирур-
гии";
8. "Научное обос-
нование и разра-
ботка методоло-
гических основ
развития информа-
ционных техноло-
гий в здравоохра-
нении";
9. "Совершенство-
вание системы
управления
качеством меди-
цинской помощи";
10. "Научно-обос-
нованная програм-
ма по снижению
инвалидности и
смертности от
травматизма, в
том числе и у
детей";
11. "Научное
обоснование
модели интеграции
санитарно-эпиде-
миологической
службы в общест-
венное здравоох-
ранение";
12. "Научно-обос-
нованные пути
решения проблемы
снижения инвалид-
ности и смертнос-
ти у детей с
врожденными поро-
ками развития";
13. "Разработка
научно-обоснован-
ных предложений
по оптимизции
онкологической
службы и снижению
смертности от
онкопатологии в
Восточно-Казах-
станской, Северо-
Казахстанской и
Павлодарских
областях";
14. "Разработка и
внедрение иннова-
ционных техноло-
гий диагностики,
лечения, реабили-
тации в
хирургии";
15. "Эксперимен-
тально-клиничес-
кое обоснование
применения гемо-
поэтических
стволовых клеток
в лечении заболе-
ваний";

16. "Цереброваскулярлық аурулар құрылымында геморрагиялық және инсульттермен ауыратын адамдарды емдеу және оңалту бойынша озық технологияларды диагностикалау және енгізу саласындағы ғылыми әзірлемелер";
17. "Андроурология саласында диагностиканың, емдеудің, оңалтудың инновациялық технологияларын әзірлеу және енгізу";
18. "Санитарлық-эпидемиологиялық және кәсіби факторлардың халық денсаулығына әсерін бағалау моделінің әзірлемесімен олардың әсерін зерттеу";
19. "Ұрық клеткаларын қолдануды экспериментальды клиникалық негіздеу";
20. Жұқпалы аурулардың ағымы мен аяқталуын диагностикалау мен болжауда тиімділігі жоғары геномдық технологияларды әзірлеу және енгізу";
21. "Адамның карантиндік және зооноздық аурулары бойынша Қазақстан Республикасында биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің ғылыми негіздері";
22. "АҚТҚ жұқпасын алғаш және екінші алдын алуды жетілдіру мақсатында жыныстық жолмен берілетін жұқпаларды диагностикалаудың, емдеудің және алдын алудың жаңа технологияларын әзірлеу";
23. "Бүйректі ауыстырып қондыруда диагностикалаудың, емдеудің және оңалтудың инновациялық технологияларын әзірлеу және енгізу";
24. "Қазақстан халқының тамақтану статусы мен денсаулығын бағалау бойынша зерттеу";
25. "Балалардың психоневрологиялық аурулардан (балалардың сал аурулары, эпилепсия мүгедектігін төмендету бойынша бағдарламаны ғылыми негіздеу және әзірлеу";
26. "Нейрохирургияда диагностикалаудың, емдеудің және оңалтудың инновациялық технологияларын әзірлеу және енгізу";
27. "Балалардың гемофилиясы проблемасы және оны шешу жолдары";
28. "Әйелдер мен балаларға анте-, интра және постнаталды көмектің сапасын арттыратын кешенді шараларды ғылыми негіздеу және әзірлеу";
29. "Эпидемиологиялық жағдайды зерделеу, ересек адамдардың депрессивтік бұзылуын диагностикалау мен емдеуді ұйымдастыру жөніндегі тиімді шараларды әзірлеу";
30. "Эндокриндік ауруларды (зоб, сусамыр, созылмалы бүйрек үсті кемістігі) цитокинодиагностикасы мен цитокинотерапиясының ғылыми негіздерін әзірлеу".
Бағдарламалардың жобаларын, ғылыми-техникалық бағдарламалардың нәтижелерін мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптауды орындау жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
М.Айқымбаев атындағы Қазақ зооноздық және карантиндік жұқпалы аурулар ғылыми-зерттеу институты» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын күзету жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
Мыналарға күрделі трансферттер аудару:
- Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде ғылыми ұйымдар үшін бірегей медициналық жабдықтар сатып алуға;
- Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін тізбеге сәйкес ғылыми ұйымдарға медициналық жабдықтар, соның ішінде бірегей медициналық жабдықтар сатып алуға;
- бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік ведомстволық емес сараптама қорытындысына сәйкес Акушерлік, гинекология және перинаталогия ғылыми орталығын және Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығын күрделі жөндеу жүргізуге.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

16. "Научные
разработки в
области диагнос-
тики и внедрения
передовых техно-
логий по лечению
и реабилитации
лиц с геморраги-
ческим и ишеми-
ческим инсультами
в структуре
цереброваскуляр-
ных заболеваний";
17. "Разработка и
внедрение инова-
ционных техноло-
гий диагностики,
лечения и реаби-
литации в области
андроурологии";
18. "Исследование
влияния санитар-
но-гигиенических,
эпидемиологичес-
ких и профессио-
нальных факторов
с разработкой
модели оценки
влияния их на
состояние здоро-
вья населения";
19. "Эксперимен-
тально-клиничес-
кое обоснование
применения фе-
тальных клеток";
20. "Разработка
и внедрение
высокоэффективных
геномных техно-
логий в диагнос-
тику и прогнози-
рование течения и
исходов инфек-
ционных
заболеваний";
21. "Научные
основы обеспече-
ния биологической
безопасности в
Республике
Казахстан по
карантинным и
зоонозным
заболеваниям
человека";
22. "Разработка
новых технологий
диагностики,
лечения и профи-
лактики инфекции
передаваемых
половым путем с
целью совершенст-
вования первичной
и вторичной про-
филактики
ВИЧ-инфекции";
23. "Разработка
и внедрение
инновационных
технологий диаг-
ностики, лечения,
реабилитации в
трансплантологии
почек";
24. "Исследование
по оценке статуса
питания и здоро-
вья населения
Казахстана";
25. Научное
обоснование и
разработка прог-
раммы по снижению
инвалидности от
психоневрологи-
ческих заболева-
ний у детей
"(детский
церебральный
паралич,
эпилепсия)";
26. "Разработка
и внедрение инно-
вационных техно-
логий диагности-
ки, лечения,
реабилитации в
нейрохирургии";
27. "Проблема
гемофилии у детей
и пути ее
решения";
28. "Научное
обоснование и
разработка
комплекса мер,
повышающих
качество анте-,
интра- и
постнатальной
помощи женщинам
и детям";
29. "Изучение
состояния эпиде-
миологии, выра-
ботка эффективных
мер по организа-
ции диагностики и
лечения депрес-
сивных расстрой-
ств взрослого
населения";
30. "Разработка
научных основ
цитокинодиагно-
стики и цитоки-
нотерапии эндо-
кринных заболе-
ваний (зоб,
сахарный диабет,
хроническая над-
почечная недос-
таточность)".
Оплата услуг по
выполнению
научно-техниче-
ской экспертизы
проектов прог-
рамм, результатов
научно-техничес-
ких программ.
Оплата услуг по
охране республи-
канского государ-
ственного казен-
ного предприятия
"Казахский
научный центр
зоонозных и
карантинных
инфекций им.
М. Айкимбаева".
Перечисление
капитальных
трансфертов на:
- приобретение
уникального
медицинского
оборудования для
научных органи-
заций в рамках
Государственной
программы
реформирования и
развития здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан на
2005-2010 годы.
- приобретение
научным организа-
циям медицинского
оборудования,
включая уникаль-
ное медицинское
оборудование сог-
ласно перечню,
утверждаемому
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казах-
стан,
- проведение
капитального
ремонта Научного
центра акушерст-
ва, гинекологии и
перинатологии и
Научного центра
педиатрии и
детской хирургии
в соответствии с
утвержденной
проектно-сметной
документацией и
заключениями
государственной
вневедомственной
экспертизы
В
тече-
ние
года
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: медицина ғылымының 5 басым бағыты мен жүргізіліп жатқан 30 бағдарламасы бойынша ағымдағы жылға арналған ғылыми-техникалық бағдарламаның негізгі міндеттері мен көрсеткіштеріне сәйкес іс-шаралар жоспарын орындау. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітіле отырып сатып алынатын жабдықтардың тізбесіне сәйкес ғылыми ұйымдар үшін кемінде 108 бірлік медициналық және медициналық емес жабдық сатып алу. Мемлекеттік ведомстволық емес сараптама қорытындысына сәйкес Акушерлік, гинекологиялық және перинаталогия ғылыми орталығына және Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығын күрделі жөндеу жүргізу.
Түпкі нәтиже: жаңа әдістер мен технологияларды әзірлеу және практикалық денсаулық сақтау саласына енгізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір ғылыми-техникалық бағдарламаның орташа құны - 22 800 мың теңге. Сатып алынатын бір бірлік жабдықтың орташа құны - 6685,2 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: ғылыми зерттеулер нәтижелерінің республика халқының денсаулығына әсері.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
300-ҚОСЫМША
Ескерту. 300-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
226-Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выполнение плана мероприятий в соответствии с основными заданиями и показателями научно-технической программы на текущий год по 5 приоритетным направлениям медицинской науки и 30 продолжающимся программам. Приобретение не менее 108 единиц медицинского и немедицинского оборудования для научных организаций, согласно перечня приобретаемого оборудования, утверждаемого приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан. Проведение капитального ремонта Научного центра акушерства, гинекологии и перинатологии и Научного центра педиатрии и детской хирургии в соответствии с заключениями государственной вневедомственной экспертизы
Конечный результат: разработка и внедрение новых методов и технологий в практическое здравоохранение.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость одной научно-технической программы - 22800 тыс. тенге.
Средняя стоимость единицы приобретаемого оборудования - 6685,2 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: влияние результатов научных исследований на улучшение здоровья населения республики.
ПРИЛОЖЕНИЕ 300
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Оказание высокоспециализированной медицинской помощи"
на 2007 год

1. Құны :   9203495 мың теңге (тоғыз миллиард екі жүз үш миллион төрт жүз тоқсан бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Ұлы Отан соғысына қатысқандарды, мүгедектер мен оларға теңестірілген адамдарды әлеуметтік қорғау және жеңілдіктер туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының  11-бабы ; "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңының  21-бабы ; "Психиатриялық жәрдем және оны көрсеткен кезде азаматтардың құқықтарына берілетін кепілдіктер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының  17-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  5 ,   7 ,   16,   17,   18,   24,   29,   53-баптары ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын жақсарту жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның 2030 жылға дейін Даму стратегиясын іске асыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ;  "Республикалық бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 ақпандағы N 326  қаулысы ; "Тегін медициналық көмектің көлемінің 2006-2007 жылдарға арналған тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылға 28 желтоқсандағы N 1296  қаулысы ; "Бюджет қаражатының есебінен ұсталатын медицина ұйымдарының шығындарын өтеу және денсаулық сақтау ұйымдарында ақылы қызметтер көрсету ережелері мен мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары жүзеге асыратын ақылы қызметтерден түскен қаражатты пайдалану тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қазандағы N 965  қаулысы .

1. Стоимость: 9203495 тысячи тенге (девять миллиардов двести три миллиона четыреста девяносто пять тысяч тенге)
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 17 августа 2007 г. N  704 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 11 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";  статья 21 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера";  статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О психиатрической помощи и гарантиях прав граждан при ее оказании";  статьи 5 , 7,   16,   17,   18,   24,   29,   53  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 326 "Об утверждении Правил направления граждан республики на лечение за рубеж за счет средств республиканского бюджета";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2006 года N 965 "Об утверждении Правил возмещения затрат медицинских организаций за счет бюджетных средств и оказания платных услуг в организациях здравоохранения и порядка использования средств от платных услуг, осуществляемых государственными организациями здравоохранения".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету
Диагностика мен емдеудің аса күрделі әдістерін, сондай-ақ бірегей медициналық технологияларды пайдалануды қажет ететін аурулар кезінде мынадай 16 бейін бойынша:
хирургиялық, кардиохирургиялық, травматологиялық, урологиялық, нейрохирургиялық, гинекологиялық, офтальмологиялық, онкологиялық, радиологиялық, терапиялық, кардиологиялық, неврологиялық, тері-венерологиялық, наркологиялық және профпатологиялық, психиатриялық жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету.
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша мынадай медициналық ұйымдар үшін:
Онкология және радиология ҒЗИ, Көз аурулары ҒЗИ, Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтік проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығына, Травматология және ортопедия ҒЗИ, Еңбек гигиенасы және кәсіби аурулар ҰО, А.Н.Сызғанов атындағы хирургия ҰҒО, Тері-венерология ҒЗИ, Кардиология және ішкі аурулар ҒЗИ, Жарбосынов атындағы Урология ҒО, Ұлттық ғылыми медициналық орталыққа, Республикалық психиатрия, психотерапия және наркология ғылыми-практикалық орталығына, М. Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес медициналық (емдік және диагностикалық) және медициналық емес жабдық, мамандандырылған автокөлік сатып алуға күрделі трансферттер аудару.
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары үшін: бүйрек кемістігі бар сырқаттарға арналған дәрілік заттар, шығыс материалдары бар диализаторлар, бүйрегін ауыстырып қондырған науқастар үшін дәрілік заттарды;
онкологиялық науқастарды емдеу үшін химиялық препараттарды сатып алу.
Бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік сараптаманың қорытындысына сәйкес мынадай мемлекеттік кәсіпорындарға: Б.О.Жарбосынов атындағы Урология ҒО, Көз аурулары ҒЗИ, Ұлттық ғылыми медициналық орталық, Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтік проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығы,
Травматология және ортопедия ҒЗИ, Онкология және радиология ҒЗИ, Кардиология және ішкі аурулар ҒЗИ, А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ҰҒО ғимараттары мен құрылыстарын күрделі жөндеу жүргізуге күрделі трансферттер аудару.
Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелдік медицина ұйымдарына емделуге жіберу жөніндегі комиссияның қорытындысы негізінде жіберілетін науқастардың емі мен жолақысын және бірге жүретін адамдарға ақы төлеу.
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету үшін шетелден мамандарды тарту жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес Республикалық аллергология орталығына медициналық (емдік және диагностикалық), зертханалық жабдықтар, медициналық емес жабдықтар және автокөлік сатып алуға күрделі трансферттер аудару.
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес медициналық (емдік және диагностикалық), зертханалық жабдықтар, медициналық емес жабдықтар, мамандандырылған автокөлік сатып алу.
Бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға және мемлекеттік сараптаманың қорытындысына сәйкес Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпитальді күрделі жөндеуді аяқтау,
Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталін және Қазақ республикалық лепрозорийін күрделі жөндеу жүргізу.
Туберкулезбен ауыратын сырқаттар үшін туберкулезге қарсы препараттарды, оның ішінде туберкулездің мультирезистентті нысанын емдеу үшін резервтік қатарын сатып алу.
М. Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясының жанындағы кардиохирургиялық орталықты жарақтандыруға күрделі трансферттер аудару.
Жыл бойы
Жыл бойы
Жыл бойы
Жыл бойы
Жыл бойы
Жыл бойы
Жыл бойы
Онкология және радиология ғылыми-зерттеу институтын (бұдан әрі - ҒЗИ), Көз аурулары ҒЗИ, Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтік проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығы ҒЗИ, Травматология және ортопедия ҒЗИ, Еңбек гигиенасы және кәсіби аурулар Ұлттық орталығы (бұдан әрі -ҰО, А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ҰО, Тері-венерология ҒЗИ, Кардиология және ішкі аурулар ҒЗИ, Б.О.Жарбосынов атындағы Урология ҒО, Ұлттық ғылыми медициналық орталық, Республикалық психиатрия, психотерапия және наркология ғылыми-практикалық орталығы, М.Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясы, Медициналық жедел жәрдем ҒЗИ, Радиациялық медицина және экология ҒЗИ, Семей мемлекеттік медицина академиясы, Алматы қаласының N 7 қалалық клиникалық ауруханасы.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі.
Республикалық аллергология орталығы, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь, Республикалық жіті бақыланатын мамандандырылған үлгідегі психиатриялық аурухана, Қазақ республикалық лепрозорий, Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпиталь.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық
госпиталь, Қазақ республикалық лепрозорий, Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министр-
лігі.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Оказание
высокоспе-
циализиро-
ванной
медицинской
помощи
Оказание высоко-
специализированной
медицинской помощи
при заболеваниях,
требующих особо
сложных методов
диагностики и
лечения, а также
использования уни-
кальных медицин-
ских технологий по
16 профилям:
хирургическому,
кардиохирургичес-
кому,
травматологическому, урологическому, нейрохирургическому,
гинекологическому,
офтальмологическо-
му, онкологическому,
радиологическому, терапевтическому, кардиологическому, неврологическому, кожно-венерологи-
ческому,
наркологическому профпатологическому,психиатрическому.
Перечисление капи-
тальных трансфер-
тов на приобрете-
ние медицинского
(лечебного и диаг-
ностического) и
немедицинского
оборудования,
специализированного
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
денным приказом
Министра здравоох-
ранения Республики
Казахстан для
медицинских органи-
заций по оказанию
высокоспециализи-
рованной медицинс-
кой помощи: НИИ
онкологии и радио-
логии, НИИ глазных
болезней, Республи-
канскому научно-
практическому
центру медико-
социальных проблем
наркомании, НИИ
травматологии и
ортопедии, НЦ
гигиены труда и
профзаболеваний,
ННЦ хирургии им.
Сызганова, НИ
кожно-венерологи-
ческому институту,
НИИ кардиологии и
внутренних болез-
ней, НЦ урологии
им. Джарбусынова,
Национальному
научному
медицинскому центру,
Республиканскому
научно-практическому
центру психиатрии,
психотерапии и
наркологии, Западно-
Казахстанской
государственной
медицинской академии
им. М. Оспанова.
Закуп для респуб-
ликанских органи-
заций здравоохра-
нения: лекарствен-
ных средств,
диализаторов с рас-
ходными материала-
ми для больных с
почечной недоста-
точностью, лекар-
ственных средств
для больных с пе-
ресаженной почкой,
химиопрепаратов
для лечения онко-
логических боль-
ных.
Перечисление капи-
тальных трансфертов
государственным
предприятиям на
проведение
капитального ремонта
зданий и сооружений
в соответствии с
утвержденными
проектно-сметными
документациями и
заключениями
государственной
экспертизы
Национальному
научному
медицинскому центру,
НЦ урологии им.
Джарбусынова,
НИИ глазных
болезней,
Республиканскому
научно-практическому
центру медико-
социальных
проблем наркомании,
НИИ травматологии и
ортопедии, НИИ
онкологии и
радиологии, НИИ
кардиологии и
внутренних болезней,
ННЦ хирургии им.
Сызганова.
Оплата лечения,
проезда больных и
сопровождающих лиц
на основании зак-
лючения Комиссии
по направлению
граждан Республики
Казахстан на
лечение в зарубеж-
ные медицинские
организации.
Оплата услуг по
привлечению спе-
циалистов из-за
рубежа для оказа-
ния высококвалифи-
цированной меди-
цинской помощи.
Оказание
консультативно-
диагностической
помощи.
Перечисление капи-
тальных трансфер-
тов Республиканскому
центру аллергологии
на приобретение
медицинского
(лечебного и диаг-
ностического),
лабораторного
оборудования,
немедицинского
оборудования и
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан.
Оказание специали-
зированной меди-
цинской помощи.
Приобретение меди-
цинского (лечебного
и диагностичес-
кого), лаборатор-
ного оборудования,
немедицинского
оборудования,
специализированного
автотранспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здравоох-
ранения Республики
Казахстан.
Капитальный ремонт зданий и сооружений в соответствии с утвержденными проектно-сметными документациями и государственными экспертизами: завершение работ по капитальному ремонту Центрально-
го клинического
госпиталя для инвалидов Отечественной войны и проведение капитального ремонта
Республиканского клинического госпиталя для инвалидов Отечественной войны и Казахского республиканского лепрозория.
Закуп противотуберкулезных препаратов для больных туберкулезом, в том числе резервного ряда для лечения мультирезистентной формы туберкулеза. Перечисление капитальных
трансфертов на
оснащение кардиохирургического центра при Западно-
Казахстанской
государственной
медицинской акаде-
мии им. М.Оспанова.
В
тече-
ние
года
В
тече-
ние
года
В
тече-
ние
года
В
тече-
ние
года
В
тече-
ние
года
В
тече-
ние
года
В
тече-
ние
года
Научно-иссле-
довательский
институт
(далее - НИИ)
онкологии и
радиологии,
НИИ глазных
болезней.
Республикан-
ский научно-
практический центр медико-
социальных проблем наркомании, НИИ травма-
тологии и ортопедии, Национальный центр(далее -
НЦ) гигиены
труда и проф-
заболеваний,
НЦ хирургии
им. Сызганова,
Научно-иссле-
довательский
кожно-венеро-
логический
институт, НИИ
кардиологии и
внутренних
болезней, НЦ
урологии им. Джарбусынова, Национальный научный медицинский центр, Республикан-
ский научно-
практический центр психиатрии, психотерапии и наркологии,
Западно-
Казахстанская государствен-
ная
медицинская
академия им. М.Оспанова, НИИ скорой медицинской помощи, НИИ радиационной медицины и экологии,
Семипалатин-
ская государ-
ственная
медицинская
академия,
Городская
клиническая
больница N 7
города Алматы.
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан
Республиканс-
кий центр
аллергологии.
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан.
Республиканс-
кий
клинический
госпиталь для
инвалидов
Отечественной
войны, Респуб-
ликанская
психиатричес-
кая больница
специализиро-
ванного типа
с интенсивным
наблюдением,
Казахский
республикан-
ский
лепрозорий,
Центральный
клинический
госпиталь для
инвалидов
Отечественной
войны
Министерства
здравоохране-
ния Республики
Казахстан.
Центральный клинический госпиталь для инвалидов Отечественной войны, Республиканс-
кий клинический
госпиталь для инвалидов Отечественной войны, Казахский республиканс-
кий лепрозорий
Министерства здравоохране-
ния Республики
Казахстан.
Министерство здравоохране-
ния Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 17 августа 2007 г. N  704 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының азаматтарына диагностика мен емдеудің күрделі әдістерін жүргізуді қажет ететін аурулар кезінде қазіргі заманғы медициналық технологияларды пайдалана отырып, жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету (жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша болжамды орташа жылдық емдеуге жатқызудың саны кемінде 34 143); белгілі бір контингентке мамандандырылған медициналық көмек көрсету (орташа жылдық болжаммен емдеуге жатқызу: Республикалық жіті бақыланатын мамандандырылған үлгідегі психиатриялық ауруханаға - 927, Отан соғысының мүгедектеріне арналған орталық клиникалық госпитальге - 1189, Отан соғысының мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпитальге - 4200, Қазақ республикалық лепрозорийіне - 700).
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсететін медициналық кәсіпорындар мен Республикалық аллергология орталығы үшін кемінде 984 бірлік медициналық (емдік және диагностикалық), зертханалық, медициналық емес жабдықтар, мамандандырылған автокөлік сатып алу. Мемлекеттік мекемелер үшін кемінде 273 бірлік медициналық (емдік және диагностикалық), зертханалық және медициналық емес жабдықтар, мамандандырылған автокөлік сатып алу.
М.Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясының жанындағы кардиохирургиялық орталықты жарақтандыру үшін кемінде 120 бірлік медициналық (емдік және диагностикалық), зертханалық, медициналық емес жабдықтар сатып алу.
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдары үшін: бүйрек кемістігі бар сырқаттар үшін дәрілік заттар, шығыс материалдары бар диализаторлар, бүйрегін ауыстырып қондырған сырқаттар үшін дәрілік заттарды (бүйрегін ауыстырып қондырған сырқаттардың болжамды саны - 30, бүйрек кемістігі бар сырқаттар - 90); онкологиялық сырқаттарды емдеу үшін химиялық препараттарды (сырқаттардың болжамды саны - 1450);
Республикалық жіті бақыланатын мамандандырылған үлгідегі психиатриялық ауруханадағы туберкулезбен ауыратын сырқаттар үшін, туберкулезге қарсы препараттарды, оның ішінде туберкулездің мультирезистентті нысанын емдеу үшін резервтік қатарын сатып алу.
Астана қаласында медициналық кластер құру жөніндегі шараларды орындау.
Түпкі нәтиже: емделген сырқаттардың денсаулығының жақсаруы.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету жағдайында бір сырқатты емдеу үшін орташа шығыстар жылына 101,9 мың теңге; мемлекеттік мекемелерде - 68,4 мың теңгеден 574,9 мың теңгеге дейін; сырқатты шетелде емдеуге орташа шығыстар -  4 502,8 мың теңге; 1 сырқатқа және алып жүретін адамдардың жолына ақы төлеудің орташа шығыстары - 156,6 мың теңге; бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға және Мемлекеттік сараптаманың қорытындысына сәйкес көлемде күрделі жөндеу жүргізуді орындау.
Сатып алынатын бір бірлік жабдықтың орташа құны - 2512 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: негізделген шағымдардың болмауы; диагностика мен емдеудің мерзімдік медициналық-экономикалық хаттамаларына сәйкес емдік көмек көрсету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220каулысына
301-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған және санаторий-сауықтыру медициналық көмек көрсету"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: оказание высокоспециализированной медицинской помощи гражданам Республики Казахстан при заболеваниях, требующих проведения сложных методов диагностики и лечения с использованием современных медицинских технологий (прогнозное среднегодовое количество случаев госпитализации по высокоспециализированной медицинской помощи составляет не менее 34 143); оказание специализированной медицинской помощи определенному контингенту (прогнозное среднегодовое количество случаев госпитализации: в Республиканской психиатрической больнице специализированного типа с интенсивным наблюдением - 927, в Центральном клиническом госпитале для инвалидов Отечественной войны - 1189, в Республиканском клиническом госпитале для инвалидов Отечественной войны - 4200, в Казахском республиканском лепрозории - 700).
Приобретение не менее 984 единиц медицинского (лечебного и диагностического), лабораторного оборудования, немедицинского оборудования, специализированного автотранспорта для медицинских предприятий по оказанию высокоспециализированной медицинской помощи и для Республиканского центра аллергологии.
Приобретение не менее 279 единиц медицинского (лечебного и диагностического), лабораторного оборудования, немедицинского оборудования, специализированного автотранспорта для государственных учреждений. Приобретение не менее 120 единиц медицинского (лечебного и диагностического), лабораторного оборудования, немедицинского оборудования для оснащения кардиохирургического центра при Западно-Казахстанской медицинской академии.
Закуп для республиканских организаций здравоохранения: лекарственных средств, диализаторов с расходными материалами для больных с почечной недостаточностью, лекарственных средств для больных с пересаженной почкой (прогнозное количество больных с пересаженной почкой - 30, с почечной недостаточностью - 90), химиопрепаратов для лечения онкологических больных (прогнозное количество больных - 1450);
противотуберкулезных препаратов, в том числе резервного ряда для лечения мультирезистентной формы туберкулеза и для больных туберкулезом в Республиканской психиатрической больнице специализированного типа с интенсивным наблюдением.
Выполнение мероприятий по созданию медицинского кластера города Астаны.
Конечный результат: улучшение здоровья пролеченных больных.
Финансово-экономический результат: средние расходы на лечение одного больного в год в условиях оказания высокоспециализированной медицинской помощи 101,9 тыс. тенге; в государственных учреждениях - от 68,4 тыс. тенге до 574,9 тыс. тенге; средние расходы на лечение больного за рубежом - 4 502,8 тыс. тенге; средние расходы по оплате проезда 1 больного и сопровождающего - 156,6 тыс. тенге; выполнение капитального ремонта в объеме, согласно утвержденным проектно-сметным документациям и государственным экспертизам. Средняя стоимость единицы приобретаемого оборудования - 2512 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб; оказание лечения в соответствии с периодическими медико-экономическими протоколами диагностики и лечения.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 301
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Оказание специализированной и санаторно-оздоровительной
медицинской помощи больным туберкулезом"
на 2007 год

1. Құны :   957 228 мың теңге (тоғыз жүз елу жеті миллион екі жүз жиырма сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын азаматтарды мәжбүрлеп емдеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңы; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  16,   17,   18-баптары ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  11,   22-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында туберкулезден халықты қорғаудың кезек күттірмейтін шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 қыркүйектегі N 839  қаулысы ; "Тегін медициналық көмектің көлемінің 2006-2007 жылдарға арналған тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 1296  қаулысы .

1. Стоимость: 957 228 тысяч тенге (девятьсот пятьдесят семь миллионов двести двадцать восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года "О принудительном лечении граждан, больных заразной формой туберкулеза";  статьи 16 17,   18  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  статьи 11 22  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья, граждан Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы"

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   денсаулықты нығайту, халықтың жұқтыруларын азайту, сырқаттану көрсеткіштерін тұрақтандыру, туберкулез бойынша өлім-жітімді, мүгедектікті азайту, туберкулезбен ауыратын балалар мен ересектерді оңалту мен сауықтыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   туберкулезбен ауыратын науқастарға мамандандырылған жоғары білікті емдік-диагностикалық көмек көрсету. Туберкулезбен ауыратын науқастарға организмнің бұзылған функцияларын қалпына келтіруге көмектесетін емдеу-сауықтыру іс-шараларын жүргізу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление здоровья, уменьшение инфицированности населения, стабилизация показателей заболеваемости, уменьшение смертности, инвалидности по туберкулезу, реабилитация и оздоровление больных туберкулезом детей и взрослых.
5. Задачи бюджетной программы: оказание специализированной высококвалифицированной лечебно-диагностической помощи больным туберкулезом. Проведение лечебно-оздоровительных мероприятий больным туберкулезом, способствующих восстановлению нарушенных функций организма.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іе-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған және санаторий-сауықтыру медициналық көмек көрсету
Туберкулезбен ауыратын сырқаттарға мамандандырылған емдеу-диагностикалық көмек көрсету. Туберкулезбен ауыратын сырқаттарға санаторий-сауықтыру (оңалту) медициналық көмегін көрсету.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес медициналық, диагностикалық, зертханалық, медициналық емес жабдық және арнайы автокөлік сатып алу.
Туберкулезбен ауыратын сырқаттарға, оның ішінде қордан туберкулездің мультирезистентті нысанын емдеу үшін және диспансерлік (виражды, гиперсезімталды, жанаспалы) топтағы балаларға химиялық алдын алу жүргізу үшін туберкулезге қарсы препараттарды сатып алу.
Жобалық-сметалық құжаттар мен Мемсараптама қорытындысына сәйкес "Бурабай" республикалық туберкулез санаторийіне, "Бурабай" республикалық балалар-жасөспірімдер туберкулез санаторийіне күрделі жөндеу жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Туберкулез Проблемалары ұлттық орталығы.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Бурабай" республикалық балалар-жас өспірімдер туберкулез санаторийі; "Бурабай" республикалық туберкулез санаторийі.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Бурабай" республикалық балалар-жасөспірімдер туберкулез санаторийі; "Бурабай" республикалық туберкулез санаторийі.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Оказание
специализи-
рованной и
санаторно-
оздоровите-
льной меди-
цинской по-
мощи больным
туберкулезом
Оказание специа-
лизированной ле-
чебно-диагности-
ческой помощи
больным туберку-
лезом.
Оказание санатор-
но-оздоровитель-
ной (реабилита-
ционной) медицин-
ской помощи боль-
ным туберкулезом.
Приобретение ме-
дицинского, диаг-
ностического,
лабораторного,
немедицинского
оборудования и
санитарного авто-
транспорта в
соответствии с
Перечнем, утверж-
даемым приказом
Министра здраво-
охранения Респуб-
лики Казахстан.
Закуп противо-
туберкулезных
препаратов для
больных
туберкулезом, в
том числе резервного ряда для лечения мультирезистент-
ной формой туберкулеза и для химио-
профилактики у детей диспансерной группы (виражные, гиперергические, контактные).
Проведение
капитального
ремонта
Республиканского
туберкулезного
санатория
"Боровое",
Республиканского
детского-
подросткового
санатория
"Боровое" в
соответствии с
проектно-сметными документациями и заключениями
государственной
экспертизы.
В
тече-
ние
года
Национальный
центр проблем
туберкулеза
Республики
Казахстан.
Республикан-
ский детско-
подростковый
туберкулезный
санаторий
"Боровое",
Республикан-
ский туберку-
лезный сана-
торий
"Боровое"
Министерства
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
Министерство
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
Республикан-
ский детско-
подростковый
туберкулезный
санаторий
"Боровое",
Республикан-
ский туберку-
лезный сана-
торий
"Боровое"
Министерства
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: кем дегенде 5180 сырқатқа Қазақстан Республикасының туберкулез проблемалары ұлттық орталығының емдеу-диагностикалық көмегін көрсетуі және "Бурабай" республикалық балалар-жасөспірімдер туберкулез санаторийінің және "Бурабай" республикалық туберкулез санаторийінің санаторий-сауықтыру, (оңалту) көмегін көрсетуі, оларды туберкулезге қарсы және патогенетикалық препараттармен қамтамасыз ету (сырқаттардың болжамданған орташа жылдық саны - 1495). Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес кем дегенде 54 бірлік медициналық, диагностикалық, зертханалық және медициналық емес жабдық және арнайы автокөлік сатып алу. "Бурабай" республикалық туберкулез санаторийі" ММ, "Бурабай" республикалық балалар - жасөспірімдер туберкулез санаторийі" ММ күрделі жөндеу жүргізу.
Түпкі нәтиже: жоғары білікті медициналық көмек пен санаторийлік ем алған сырқаттардың арасында аурушаңдық, мүгедектік және өлім-жітім бойынша көрсеткіштерді жақсарту; жаңадан анықталған туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын сырқаттарды сауықтыру көрсеткішінің өсуі және туберкулезге қарсы күрес шеңберінде басқа адамдарға туберкулез микробактериясының тұрақты штамдарының берілу қауіпінің азаюы. Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір сырқатты емдеуге жұмсалатын туберкулезге қарсы препараттарды сатып алудың орташа шығыстары 27,7 мың теңге, бір бірлік жабдық сатып алудың орташа құны 455,1 мың теңге.
Уақтылығы: мамандандырылған стационарлық және оңалту медициналық көмегін уақтылы және сапалы көрсету.
Сапасы: негізделген шағым жоқ.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
302-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ана мен баланы қорғау"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: оказание лечебно-диагностической помощи Национальным центром проблем туберкулеза Республики Казахстан и оказание санаторно-оздоровительной (реабилитационной) помощи Республиканским туберкулезным санаторием "Боровое" и Республиканским детско-подростковым туберкулезным санаторием "Боровое" не менее 5180 больному, обеспечение их противотуберкулезными и патогенетическими препаратами (прогнозное среднегодовое количество больных 1495). Приобретение не менее 54 единиц медицинского, диагностического, лабораторного, немедицинского оборудования и специализированного автотранспорта в соответствии с Перечнем, утверждаемым приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан. Капитальный ремонт ГУ "Республиканский туберкулезный санаторий "Боровое" и ГУ "Республиканский детско-подростковый санаторий "Боровое".
Конечный результат: улучшение показателей по заболеваемости, инвалидности и смертности среди больных, получивших высококвалифицированную медицинскую помощь и санаторное лечение; рост показателя излечиваемости вновь выявленных больных с заразной формой туберкулеза и уменьшение риска передачи от них устойчивых штаммов микобактерий туберкулеза другим лицам.
Финансово-экономический результат: средние расходы на закуп противотуберкулезных препаратов для лечения одного больного 27,7 тыс. тенге, средняя стоимость приобретения одной единицы оборудования 455,1 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное и качественное оказание специализированной стационарной и реабилитационной медицинской помощи.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
ПРИЛОЖЕНИЕ 302
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Охрана материнства и детства"
на 2007 год

1. Құны :   3314270 мың теңге (үш миллиард үш жүз он төрт миллион екі жүз жетпіс мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  25,   26-баптары ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  12,   13-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің 2006-2007 жылдарға арналған тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 1296  қаулысы ,«Азаматтардың дәрілік заттармен қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қазандағы N 962  қаулысы .

1. Стоимость:  3 314 270 тысяч тенге (три миллиарда триста четырнадцать миллионов двести семьдесят тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 25 26  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статьи  12,   13  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2006 года N 962 "Об утверждении Правил обеспечения лекарственными средствами граждан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ана мен баланың денсаулығын нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   әйелдерге, балалар мен жасөспірімдерге, оның ішінде республика өңірлеріне мамандардың барып жоғары мамандандырылған, консультативтік-диагностикалық, ұйымдастыру-әдістемелік көмек көрсетуі; балаларға санаторийлық, оңалту, сауықтыру көмегін көрсету; ана мен баланың денсаулығын сақтау саласында диагностиканың, емдеу мен оңалтудың тиімді әдістерін әзірлеу және енгізу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление здоровья женщин и детей.
5. Задачи бюджетной программы: оказание высокоспециализированной, консультативно-диагностической, организационно-методической помощи женщинам, детям и подросткам, в том числе с выездом специалистов в регионы республики; оказание санаторной, реабилитационной и оздоровительной помощи детям; внедрение эффективных методов диагностики, лечения, реабилитации в области охраны здоровья матери и ребенка.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Ана мен баланы қорғау
Мынадай 3 бейін бойынша жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету: педиатриялық, балалар хирургиясы, акушерлік-гинекологиялық.
Балаларға және тікелей балаға күтім жасауды жүзеге асыратын ананың (әкенің) немесе өзге адамның болуы бойынша санаторийлік, оңалту және сауықтыру көмегін көрсету ("Алатау" балалар клиникалық санаторийінде 6 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, Республикалық балаларды оңалту орталығында 11 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда).
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілетін Тізбеге сәйкес Акушерлік, гинекология және перинатология ғылыми орталығына, Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығына, "Ақсай" республикалық балалар клиникалық ауруханасына, "Алатау" балалар клиникалық санаторийіне медициналық жабдықтар (емдеу және диагностикалық) мен медициналық емес жабдықтар, автокөліктер сатып алуға күрделі трансферттер аудару және жобалық-сметалық құжаттамалар мен мемлекеттік сараптаманың қорытындыларына сәйкес Акушерлік, гинекология және перинатология ғылыми орталығының, Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығының, "Ақсай" республикалық балалар клиникалық ауруханасының, "Алатау" балалар клиникалық санаторийінің ғимараттарын күрделі жөндеуден өткізуге күрделі трансферттер аудару.
Балалардың сал ауруымен ауыратын балаларға оңалту көмегін көрсету және тікелей сырқат балаға күтім жасауды жүзеге асыратын ананың (әкенің) немесе өзге адамның болуы. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілген Тізбеге сәйкес медициналық (емдеу және диагностикалық) және медициналық емес жабдықтар сатып алу.
Жиынтық шығыс материалдары
бар диализаторлар мен иммундық-
супрессивтік препараттарды сатып алу. Бүйрек қызметінің жетіспеушілігі бар науқастарды,
сондай-ақ бүйрек ауыстырып
салынған науқастарды иммундық-супресивтік препараттармен қамтамасыз ету.
Жіті және созылмалы бүйрек
қызметінің жетіспеушілігі бар
науқастарға гемодиализ сеанстары мен иммундық-супрессивтік терапия жүргізу.
Лейкемиямен ауыратын балаларға химиялық терапия жүргізу үшін дәрілік заттар сатып алу.
Жыл бойы
Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы Акушерлік, гинекология және перинатология ғылыми орталығы "Ақсай" республикалық балалар клиникалық ауруханасы Ана мен бала ұлттық ғылыми орталығы
"Алатау" балалар клиникалық санаторий
Республикалық балаларды оңалту орталығы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Ақсай" республикалық балалар клиникалық ауруханасы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Охрана материнства и детства
Оказание медицин-
скими организаци-
ями высокоспе-
циализированной
медицинской помо-
щи по 3 профи-
лям: педиатричес-
кому, детскому
хирургическому,
акушерско-гинеко-
логическому.
Оказание санатор-
ной, реабилита-
ционной и оздоро-
вительной помощи
детям и пребыва-
ние матери (отца)
или иного лица,
непосредственно
осуществляющего
уход за ребенком
до 6 лет включи-
тельно в Детском
клиническом
санатории
"Алатау", до 11
лет включительно
в Республиканском
детском
реабилитационном
центре.
Перечисление капитальных
трансфертов
государственным
предприятиям:
Научному центру
акушерства, гинекологии и
перинатологии, Научному центру педиатрии и  детской
хирургии,
Республиканской
детской
клинической
больнице "Аксай",
Детскому
клиническому
санаторию
"Алатау"
на приобретение
медицинского
(лечебного и
диагностического)
и немедицинского
оборудования,
автотранспорта,
в соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан и на
проведение
капитального
ремонта Научного
центра
акушерства,
гинекологии и
перинатологии,
Научного центра
педиатрии и
детской хирургии
Республиканской
детской
клинической
больницы "Аксай",
Детского
клинического
санатория
"Алатау", в
соответствии
проектно-сметными
документациями и
заключениями
государственной
экспертизы.
Оказание
реабилитационной
помощи детям,
больным детским
церебральным
параличом и
пребывание
матери (отца)
или иного лица,
непосредственно
осуществляющего
уход за больным
ребенком.
Приобретение
медицинского
(лечебного и
диагностического)
и немедицинского
оборудования, в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра
здравоохранения
Республики
Казахстан.
Закуп
диализаторов с
расходными
материалами,
комплектующих и
иммуносупрессив-
ных препаратов.
Обеспечение
иммуносупрессив-
ными препаратами
больных с
почечной
недостаточностью,
а также больных
с пересаженной
почкой.
Проведение
сеансов
гемодиализа и
иммуносупрессив-
ной терапии
больным с острой
и хронической
формами почечной
недостаточности.
Закуп
лекарственных
препаратов для
проведения
химиотерапии
детям, больным
лейкемией.
В тече-
ние года
Научный центр
педиатрии и
детской
хирургии
Научный центр
акушерства,
гинекологии и
перинатологии
Республикан-
ская детская
клиническая
больница
"Аксай"
Национальный
научный центр
материнства
и детства
Детский
клинический
санаторий
"Алатау"
Республикан-
ский детский
реабилитаци-
онный центр
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан
Республикан-
ский детский
реабилита-
ционный центр
"Балбулак"
Министерство здравоохране-
ния
Республики Казахстан
Республикан-
ская детская
клиническая
больница
"Аксай"
Министерство здравоохране-
ния
Республики Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: барынша күрделі ауруларды диагностикалау мен емдеуде лейкемиямен ауыратын балаларды (болжамды орташа жылдық саны 170) және гемодиализ сеанстарын өткізуге мұқтаж балаларды (болжамды орташа жылдық саны 40) қоса алғанда, емдеуге жатқызудың болжамды орташа жылдық саны 11490, Қазақстан Республикасының әйелдері мен балаларына жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету; санаторийлік көмек көрсету (болжамды орташа жылдық саны 2530); БЦС ауыратын балаларға оңалту көмегін көрсету (болжамды орташа жылдық саны 540 және күтіп бағуды жүзеге асыратын 360 адамның болуы); іс-жүзіндегі денсаулық сақтауға диагностика мен емдеудің тиімді әдістерін енгізу. Кемінде 370 бірлік медициналық жабдықтар (емдеу және диагностикалық) мен медициналық емес жабдықтар, автокөліктер сатып алу. Мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес "Алатау" балалар клиникалық санаторийіне, Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығына, "Ақсай" республикалық балалар клиникалық ауруханасына күрделі жөндеу жүргізу. Астана қаласының медициналық кластерін құру жөніндегі іс-шараларды орындау.
Түпкі нәтиже: жоғары мамандандырылған медициналық, санаторийлік және сауықтыру көмегін алатын ана мен баланың денсаулығын нығайту; созылмалы аурулар кезінде тұрақты оңалуға жету; күрделі аурулар кезіндегі асқынуларды төмендету; әйелдер мен балалардың арасындағы мүгедектікті төмендету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ЖММК бойынша бір емделген жағдайға арналған орташа шығыстар - 136,9 мың теңге; санаторийлік көмек көрсету бойынша бір емделген жағдайға арналған орташа шығыстар - 47,0 мың теңгеден 243,0 мың теңгеге дейін; лейкемиямен ауыратын балаларға химиялық терапия жүргізуге бір емделген жағдайға арналған орташа шығыстар - 2 070,2 мың теңге; бүйрек қызметінің жетіспеушілігі бар науқастарды, сондай-ақ бүйрек ауыстырып салынған науқастарды иммундық-супрессивтік препараттармен қамтамасыз етуге арналған орташа шығыстар - 764,0 мың теңге; "Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығы бойынша бір емделген жағдайға арналған орташа шығыстар - 93 мың теңге. Жабдықтарды сатып алуға орташа шығыстар - 1 849,0 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: негізделген шағым жоқ.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
303-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студенттердің стипендияларын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: оказание высокоспециализированной медицинской помощи женщинам и детям Республики Казахстан при наиболее сложных в диагностическом и лечебном отношении заболеваниях. Прогнозное среднегодовое количество случаев госпитализации 11490, включая детей, больных лейкемией (прогнозное среднегодовое количество - 170) и детей, нуждающихся в проведении сеансов гемодиализа (прогнозное среднегодовое количество - 40); оказание санаторной помощи (прогнозное среднегодовое количество - 2530); оказание реабилитационной помощи детям, больным ДЦП (прогнозное среднегодовое количество - 540 и пребывание 360 лиц, осуществляющих уход); внедрение эффективных методов диагностики и лечения в практическое здравоохранение. Приобретение не менее 370 единиц медицинского (лечебного и диагностического) и немедицинского оборудования, автотранспорта. Проведение капитального ремонта Научного центра акушерства, гинекологии и перинатологии, Научного центра педиатрии и детской хирургии, Республиканской детской клинической больницы "Аксай", Детского клинического санатория "Алатау" в соответствии с проектно-сметными документациями, прошедшими государственную вневедомственную экспертизу.
Выполнение мероприятий по созданию медицинского кластера в г. Астане.
Конечный результат: укрепление здоровья женщин и детей, получивших высокоспециализированную медицинскую, санаторную, реабилитационную и оздоровительную помощь; достижение стойких ремиссий при хронических заболеваниях; снижение осложнений при тяжелых заболеваниях; снижение инвалидности среди женщин и детей.
Финансово-экономический результат: средние расходы на один пролеченный случай по ВСМП - 136,9 тыс. тенге; расходы по оказанию санаторной помощи на один пролеченный случай ребенка от 47,0 тыс. тенге до 243,0 тыс. тенге; средние расходы для проведения химиотерапии детям, больным лейкемией на один пролеченный случай ребенка - 2 070,2 тыс. тенге; средние расходы для обеспечения иммуносупрессивными препаратами больных с почечной недостаточностью, а также больных с пересаженной почкой на один пролеченный случай ребенка - 764,0 тыс. тенге; средние расходы по Республиканскому детскому реабилитационному центру "Балбулак" на один пролеченный случай ребенка - 93 тыс. тенге. Средние расходы на приобретение оборудования - 1849,0 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 303
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату стипендий
студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных
заведениях на основании государственного заказа местных
исполнительных органов"
на 2007 год

1. Құны :   211003 мың теңге (екі жүз он бір миллион үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңы ; "Мемлекеттік білім беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903  қаулысы .

1. Стоимость: 211003 тысячи тенге (двести одиннадцать миллионов три тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы шеңберінде орта медициналық және фармацевтикалық білім беру ұйымдарында білім алатын оқушыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта медициналық кәсіптік оқу орындарында білім алатын оқушыларды стипендияларының мөлшерін нормативке дейін жеткізу арқылы қаржылық қолдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка учащихся в период обучения в организациях среднего медицинского и фармацевтического образования в рамках государственного заказа местных исполнительных органов
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка учащихся, обучающихся в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов путем доведения размера стипендии до норматива.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитын студенттердің стипендияларын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару. Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта медициналық кәсіптік оқу орындарында білім алатын оқушылардың стипендияларының мөлшерін "Мемлекеттік білім беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген нормативке дейін жеткізу.
Ай сайын
Ай сайын
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
стипендий
студентам,
обучающимся
в средних
профессио-
нальных
учебных
заведениях
на основании
государст-
венного заказа
местных
исполнитель-
ных органов
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным бюдже-
там, бюджетам
городов Астаны и
Алматы согласно
решению Правите-
льства Республики
Казахстан.
Доведение размера
стипендий учащим-
ся, обучающимся
в средних меди-
цинских профес-
сиональных учеб-
ных заведениях на
основании госу-
дарственного за-
каза местных
исполнительных
органов, до уста-
новленного Прави-
тельством Респуб-
лики Казахстан
норматива утвержденного
постановлением
Правительством
Республики
Казахстан от 10
декабря 1999
года N 1903
"Об утверждении
Правил назначения
и выплаты
государственных
стипендий
отдельным
категориям
обучающихся в
организациях
образования".
Еже-
месячно
Еже-
месячно
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта медициналық кәсіптік оқу орындарында білім алатын оқушыларды стипендияларының мөлшерін нормативке дейін жеткізу. Орташа жылдық стипендиаттардың контингенті - 6242, оның ішінде облыстар бойынша: Ақмола - 274, Ақтөбе - 362, Алматы - 187, Атырау - 259, Шығыс Қазақстан - 587, Жамбыл - 567, Батыс Қазақстан - 366, Қарағанды - 297, Қостанай - 276, Қызылорда - 431, Маңғыстау - 219, Павлодар - 329, Солтүстік Қазақстан - 160, Оңтүстік Қазақстан - 1097, Алматы қаласы бойынша - 309 және Астана қаласы бойынша - 522.
Түпкі нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен орта медициналық кәсіптік оқу орындарында білім алушылар үлгерімінің сапа көрсеткішін көтеру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: орта кәсіптік оқу орны оқушысының стипендиясын Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген нормативке - 5147 теңгеге жеткізуге 2817 сомасында айырманы төлеу.
Уақтылығы: оқушылардың ай сайын мемлекеттік стипендия алуын қамтамасыз ету.
Сапасы: оқушылардың үлгерімі республика бойынша орта есеппен алғанда 78 пайыз, оның ішінде облыстар бойынша:
Ақмола - 80 пайыз, Ақтөбе - 80 пайыз, Алматы - 68 пайыз, Атырау - 80 пайыз, Шығыс Қазақстан - 90 пайыз, Жамбыл - 80 пайыз, Батыс Қазақстан - 80 пайыз, Қарағанды - 79 пайыз, Қостанай - 65 пайыз, Қызылорда - 75 пайыз, Маңғыстау - 75 пайыз, Павлодар - 82 пайыз, Солтүстік Қазақстан - 75 пайыз, Оңтүстік Қазақстан - 84 пайыз, Алматы қаласы бойынша - 70 пайыз және Астана қаласы бойынша - 80 пайыз.
Ескерту:
*) Іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі, республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
304-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: доведение размера стипендий обучающимся в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов до установленного норматива.
Среднегодовой контингент стипендиатов - 6242, в том числе по областям: Акмолинской - 274, Актюбинской - 362, Алматинской - 187, Атырауской - 259, Восточно-Казахстанской - 587, Жамбылской - 567, Западно-Казахстанской - 366, Карагандинской - 297, Костанайской - 276, Кызылординской - 431, Мангистауской - 219, Павлодарской - 329, Северо-Казахстанской - 160, Южно-Казахстанской - 1097, по городу Алматы - 309 и по городу Астана - 522.
Конечный результат: повышение качественного показателя успеваемости обучающихся в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов
Финансово-экономический результат: выплата разницы в сумме 2817 тенге на доведение стипендии учащегося среднего профессионального учебного заведения до установленного Правительством Республики Казахстан норматива 5147 тенге.
Своевременность: ежемесячное обеспечение учащихся государственными стипендиями.
Качество: качественный показатель успеваемости учащихся в среднем по Республике 78 процентов, в том числе, по областям: Акмолинской - 80 процентов, Актюбинской - 80 процентов, Алматинской - 68 процентов, Атырауской - 80 процентов, Восточно-Казахстанской - 90 процентов, Жамбылской - 80 процентов, Западно-Казахстанской - 80 процентов, Карагандинской - 79 процентов, Костанайской - 65 процентов, Кызылординской - 75 процентов, Мангистауской - 75 процентов, Павлодарской - 82 процентов, Северо-Казахстанской - 75 процентов, Южно-Казахстанской - 84 процентов, по городу Алматы - 70 процентов и по городу Астана - 80 процентов.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 304
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны : 1 147 275 мың теңге (бір миллиард бір жүз қырық жеті миллион екі жүз жетпіс бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  27,   44-баптары ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңының  29-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  18,   48,   51-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының сот-сараптама жүйесін дамыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 8 ақпандағы N 119  қаулысы , "Қазақстан Республикасында кардиологиялық және кардиохирургиялық көмекті дамытудың 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 ақпандағы N 102  қаулысы .
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.

1. Стоимость: 1 147 275 тысяч тенге (один миллиард сто сорок семь миллионов двести семьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 27 44  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  статья 29 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; статьи  18,   48,   51  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2005 года N 119 "О Концепции развития судебно-экспертной системы Республики Казахстан",  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2007 года N 102 "Об утверждении Программы развития кардиологической и кардиохирургической помощи в Республике Казахстан на 2007-2009 годы
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   медициналық қызмет көрсетудің сапасын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика кадрларының кәсіби деңгейін арттыру, олардың кәсіби білімдері мен дағдыларын практикалық денсаулық сақтаудың қазіргі заманғы талаптарына сәйкес тереңдету; саланы аса тапшы мамандықтар бойынша және жаңа технологияларды, емдеу мен диагностиканың әдістерін енгізе отырып, жоғары білікті көмек көрсету үшін білікті мамандармен қамтамасыз ету. Халықаралық стандарттарды фармацевтика саласына енгізу, оның ішінде дәрілік заттарды сараптауды жүзеге асыратын зертханаларды халықаралық стандарттарға сәйкестігіне аккредиттеу мақсатында фармация саласында қазақстандық мамандардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества медицинского обслуживания населения.
5. Задачи бюджетной программы: повышение профессионального уровня медицинских и фармацевтических кадров государственных организаций здравоохранения, углубление их профессиональных знаний и навыков в соответствии с современными требованиями практического здравоохранения, обеспечение отрасли здравоохранения кадрами по остродефицитным специальностям и квалифицированными специалистами для оказания высококвалифицированной помощи с внедрением новых технологий, методов лечения и диагностики. Повышение квалификации и переподготовка казахстанских специалистов в области фармации с целью внедрения международных стандартов в казахстанскую фармацевтическую отрасль, в том числе, аккредитации лабораторий, осуществляющих экспертизу лекарственных средств на соответствие международным стандартам.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
Саланың қажеттілігіне сәйкес мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары мен ведомстволық медициналық-санитарлық қызмет қызметкерлерінің емдік, педиатриялық, стоматологиялық, фармацевтикалық, медициналық-биологиялық, медициналық алдын алу, мейірбикелік бейіндер бойынша, денсаулық сақтау жүйесі менеджерлерінің, медициналық жоғары оқу орындарының профессор-оқытушы құрамының, ғылыми орталықтар мен ғылыми-зерттеу институттарының ғылыми қызметкерлерінің біліктілігін арттыру және қайта даярлау жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
Аса тапшы мамандықтар бойынша медицина кадрларын даярлау, дәрілік заттардың сапа менеджментінің жүйелерін жасау саласындағы мемлекеттік фармацевтикалық сектордың мамандарын және сертификаттау саласындағы мемлекеттік фармацевтикалық сектор мамандарын шетелде даярлау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
государствен-
ных организа-
ций здравоох-
ранения
Оплата услуг по
повышению квали-
фикации и пере-
подготовке спе-
циалистов госу-
дарственных ор-
ганизаций здра-
воохранения и
ведомственных
медико-санитар-
ных служб по
лечебному,
педиатрическому, стоматологиче-
скому,
фармацевтическо-
му, медико-
биологическому, медико-профилак-
тическому, сест-
ринскому профи-
лям, менеджеров системы здраво-
охранения в
соответствии с
потребностями
отрасли, профес-
сорско-препода-
вательского сос-
тава медицинских
высших учебных
заведений, науч-
ных работников
Научных центров и Научно-иссле-
довательских
институтов.
Подготовка меди-
цинских кадров
по остродефицит-
ным специальнос-
тям,
специалистов
государственного
фармацевтическо-
го сектора в об-
ласти создания
и сертификации
систем менедж-
мента качества
лекарственных
средств за
рубежом.
Привлечение
высококвалифици-
рованных зару-
бежных специа-
листов для
повышения
квалификации и
переподготовки
кадров государ-
ственных органи-
заций здравоох-
ранения в рамках
Государственной
программы рефор-
мирования и раз-
вития здравоох-
ранения Респуб-
лики Казахстан

Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін жоғары білікті шетел мамандарын тарту. Сот-сараптама жүйесін реформалау тұжырымдамасының шеңберінде алыс және жақын шетелдерде сот-сараптама жүйесі мамандарының біліктілігін арттыру және қайта даярлау жөніндегі қызметтерге ақы төлеу.
Мамандарды оқыту мерзімі 2 аптадан 10 айға дейін.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының орта есеппен 14 836 маманының біліктілігін арттыру және қайта даярлау, медицина және фармацевтика кадрларының ел ішінде біліктілігін арттыру мақсатында 10 шетел маманын тарту.
Түпкі нәтиже: денсаулық сақтау саласын жоғары білікті, бәсекеге қабілетті мамандармен қамтамасыз ету; 5 жыл ішінде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының барлық мамандарының біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 маманның ел ішінде біліктілігін арттыруға және қайта даярлауға жұмсалатын орташа шығыс 22,1 мың теңге және шетелде - 3 244,5 мың теңге.
Уақтылығы: Бюджеттік бағдарламаны іске асырудың мерзімдеріне сәйкес (конкурстық рәсімдерге және шарттарға сәйкес).
Сапасы: оқыту нәтижесінде алған кәсіби білімдері мен дағдыларын мамандардың сапалы медициналық көмек көрсету үшін пайдалануы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
305-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Алматы облысының облыстық бюджетіне мемлекеттік тұрғын үй қорын толықтыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 305-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
306-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

на 2005-2010
годы.
Оплата услуг по
повышению квали-
фикации и пере-
подготовке спе-
циалистов судеб-
но-экспертной
системы в стра-
нах ближнего и дальнего
зарубежья в рамках Концепции реформирования судебно-экспер-
тной системы.
Срок подготовки
специалистов от
2 недель до 10
месяцев.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: повышение квалификации и осуществление переподготовки в среднем 14 836 специалистов государственных организаций здравоохранения и привлечение 10 зарубежных специалистов для подготовки медицинских и фармацевтических кадров внутри страны.
Конечный результат: обеспечение отрасли здравоохранения высокоспециализированными, конкурентоспособными специалистами; обеспечение в течение 5 лет всех специалистов государственных организаций здравоохранения повышением квалификации и переподготовки.
Финансово-экономический результат: средние расходы на повышение квалификации и переподготовку одного специалиста внутри страны - 22,1 тыс. тенге и за рубежом - 3 244,5 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии со сроками реализации бюджетной программы (согласно конкурсным процедурам и заключенным договорам)
Качество: использование специалистами полученных в результате обучения профессиональных знаний и навыков для оказания качественной профессиональной медицинской помощи.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 305
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от  15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Алматинской области на,
пополнение государственного жилищного фонда"
на 2007 год
Сноска. Приложение 305 исключено постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 306
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226  Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны :   11 190 054 мың теңге (он бір миллиард бір жүз тоқсан миллион елу төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы .

1. Стоимость: 11 190 054 тыс. тенге (одиннадцать миллиардов сто девяносто миллионов пятьдесят четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   халыққа мамандандырылған және жоғары мамандандырылған медициналық көмек бағыттарының қол жетімділігін қамтамасыз ету, медициналық қызметтердің сапасы мен мүмкіндіктерін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша халық үшін жағдай жасау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение доступности направлений специализированной и высококвалифицированной медицинской помощи населению, повышение качества и возможностей оказания медицинских услуг
5. Задачи бюджетной программы:  создание условий для населения по оказанию высококвалифицированной медицинской помощи.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысының 3-қосымшасына сәйкес сомалар шегінде бекітілген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Астана қаласында жедел жәрдем станциясы бар 240 төсектік Жедел медициналық жәрдем ғылыми-зерттеу институтын (бұдан әрі - ҒЗИ), Астана қаласында 300 төсектік Республикалық балаларды оңалту орталығын, Астана қаласында 160 төсектік Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығын, Астана қаласында ауысымына 500 адам қабылдайтын Республикалық диагностикалық орталығын,  Алматы қаласында "Педиатрия және балалар хирургиясы" РМҚК жанында 150 төсектік емдеу корпусын салу, Астана қаласында Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институтының қабылдау бөлімшесі бар 4 қабатты операция блогының жапсарлас құрылысы, Алматы қаласында Қазақ көз аурулары ғылыми-зерттеу институтын кеңейту және қайта жаңарту жобаларының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу және мемлекеттік ведомствоаралық сараптамадан өткізу; Астана қаласында 180 төсектік кардиохирургиялық орталықтың, Астана қаласында сот медицинасы орталығы Ақмола филиалының, Павлодар қаласында 50 төсектік Павлодар өңірлік кардиохирургиялық орталығының,
Алматы қаласында 100 төсектік кардиохирургиялық орталығының типтік ғимаратының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу және мемлекеттік ведомствоаралық сараптамадан өткізу және бастау бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру;
Астана қаласының сол жақ жағалауында (медициналық кластер үшін) "Жаңа" КС-дан РПК-88 аралығында кәбіл желісін салу;
Астана қаласында
"РПК-88"
трансформаторлық
кіші станциядан
жедел көмек
станциясы бар 240
төсектік жедел
медициналық көмек
станциясы ҒЗИ
объектісіне дейін
сыртқы электр
желілерінің
жобалау-сметалық
құжаттамасын
әзірлеу,
мемлекеттік
ведомстводан тыс
сараптамасын
жүргізу және
салу; Алматы
қаласында 125
төсектік»"Балбұ-
лақ" республикалық
балаларды оңалту
орталығының
демалыс корпусын
салудың
жобалау-сметалық
құжаттамасын
түзету және
мемлекеттік
ведомстводан тыс
сараптамасын
жүргізу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Строительст-
во и рекон-
струкция
объектов
здравоохра-
нения
Реализация бюд-
жетных инвести-
ционных проектов
в пределах сумм
согласно Приложе-
нию 3 к постанов-
лению Правитель-
ства Республики
Казахстан от "14" декабря 2006 года
N 1204 "О реали-
зации Закона Рес-
публики Казахстан
"О республикан-
ском бюджете на
2007 год" на
мероприятия по:
строительству
Научно-исследо-
вательского
института (далее - НИИ) скорой медицинской помощи на
240 коек со стан-
цией скорой помо-
щи в городе Аста-
не, Республикан-
ского детского реабилитацион-
ного центра
на 300 коек в
городе Астане,
Республиканского
научного центра
нейрохирургии на
160 коек в городе
Астане, Республи-
канского диагнос-
тического центра
на 500 посещений в смену в городе
Астане, лечебного
корпуса на 150
коек при Республиканском государственном коммунальном предприятии
(далее - РГКП) "Научный
Центр педиатрии
и детской хирур-
гии" в городе
Алматы,
пристройки 4-х
этажного
операционного
блока с приемным
отделением НИИ
травматологии и
ортопедии в г.
Астане в
соответствии с
утвержденными
проектно-сметными документациями; разработке и
проведению
государственных
вневедомственных
экспертиз
проектно-сметной
документации
проектов
строительства,
расширения и
реконструкции
Казахского НИИ
глазных болезней
в городе Алматы;
разработке
проведению
государственных
вневедомственных
экспертиз
проектно-сметной
документации
проектов и
началу
строительства
кардиохирургиче-
ского центра на
180 коек в
городе Астане,
типового здания
Акмолинского
филиала центра
судебной
медицины в
городе Астане,
Павлодарского
регионального
кардиохирургиче-
ского центра на
50 коек в
г. Павлодаре,
кардиохирур-
гического центра
на 100 коек в
городе Алматы.
Строительство
кабельной линии
от ПС "Новая" по
РПК-88 на левом
берегу города
Астаны (для
медицинского
кластера);
разработке,
проведению
государственной
вневедомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации и
строительству
наружных элект-
рических сетей
от трансформа-
торной подстанции
"РПК-88" до
объекта НИИ
скорой
медицинской
помощи на 240
коек со станцией
скорой помощи в
городе Астане;
корректировке и
проведению
государственной
вневедомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации
проекта строите-
льства спального
корпуса Респуб-
ликанского
детского реаби-
литационного
центра "Балбулак"
на 125 коек в
городе Алматы
Январь-
декабрь
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Астана қаласында жедел жәрдем станциясы бар 240 төсектік Жедел медициналық жәрдем ҒЗИ, Астана қаласында 300 төсектік Республикалық балаларды оңалту орталығын, Астана қаласында 160 төсектік Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығын, Астана қаласында ауысымына 500 адам қабылдайтын Республикалық диагностикалық орталықтың, Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығын пайдалануға беру; Алматы қаласында Қазақ көз аурулары ҒЗИ кеңейту және қайта жаңарту жобасы бойынша мемлекеттік ведомствоаралық сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамасы және бекіту; бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес Астана қаласында Травматология және ортопедия ҒЗИ қабылдау бөлімшесі бар 4 қабатты операция блогын жапсарлас құрылысының, Алматы қаласында»"Педиатрия және балалар хирургиясы" РМҚК жанынан 150 төсектік емдеу корпусының, Астана қаласында 180 төсектік Кардиохирургиялық орталықтың, Астана қаласында Сот медицинасы орталығының Ақмола филиалының, Павлодар қаласында 50 төсектік Павлодар өңірлік кардиохирургиялық орталығының типтік ғимаратының, Алматы қаласындағы 100 төсектік кардиохирургия орталығының, Астана қаласындағы Есіл өзенінің сол жақ жағалауында "Жаңа" КС-дан РПК-88 дейін кабельдік желілерінің, Астана қаласында»"РПК-88" трансформаторлық кіші станциядан жедел көмек станциясы бар 240 төсектік жедел медициналық көмек станциясы ҒЗИ объектісіне дейін сыртқы электр желілерінің құрылысы бойынша жұмыстардың көлемін орындау. Алматы қаласында 125 төсектік»"Балбұлақ" республикалық балаларды оңалту орталығының демалыс корпусын салудың түзетілген және қайта мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамасы.
Түпкі нәтиже: қол жетімділікті қамтамасыз ету және медициналық көмектің жекелеген түрлерін көрсетудің сапасын арттыру үшін денсаулық сақтау объектілерін пайдалануға беру.
Уақтылығы: қызметтерді жеткізушілермен жасалған шарттарға сәйкес құрылыс бойынша жұмыстардың көлемін орындау.
Сапасы: ҚР ҚНЕ-ге сәйкес денсаулық сақтау объектілерін салу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
307-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Сот-медицина сараптамасы"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: ввод в эксплуатацию НИИ скорой медицинской помощи на 240 коек со станцией скорой помощи в городе Астане, Республиканского детского реабилитационного центра на 300 коек в городе Астане, Республиканского научного центра нейрохирургии на 160 коек в городе Астане, Республиканского диагностического центра на 500 посещений в смену в городе Астане; проектно-сметная документация, прошедшая в установленном законодательством порядке государственную вневедомственную экспертизу и утверждение по проекту строительства, по проекту расширения и реконструкции Казахского НИИ глазных болезней в городе Алматы; выполнение объема работ по строительству пристройки 4-х этажного операционного блока с приемным отделением НИИ травматологии и ортопедии в городе Астане лечебного корпуса на 150 коек при РГКП "Научный Центр педиатрии и детской хирургии" в городе Алмате, кардиохирургического центра на 180 коек в городе Астане, типового здания Акмолинского филиала центра судебной медицины в городе Астане, Павлодарского регионального кардиохирургического центра на 50 коек в городе Павлодаре, кардиохирургического центра на 100 коек в городе Алмате, кабельной линии от ПС "Новая" до РПК-88 на левом берегу реки Ишим города Астаны, наружных электрических сетей от трансформаторной подстанции "РПК-88" до объекта "НИИ скорой медицинской помощи на 240 коек со станцией скорой помощи в городе Астане согласно утвержденной проектно-сметной документации. Откорректированная и прошедшая повторную государственную вневедомственную экспертизу проектно-сметная документация по проекту строительства спального корпуса Республиканского детского реабилитационного центра "Балбулак" на 125 коек в городе Алматы.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов здравоохранения для обеспечения доступности и повышение качества оказания отдельных видов медицинской помощи.
Своевременность: выполнение объема работ по строительству, согласие заключенным договорам с поставщиком услуг
Качество: строительство объектов здравоохранения в соответствии с СНиП РК.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 307
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Судебно-медицинская экспертиза "
на 2007 год

1. Құны : 1356578 мың теңге (бір миллиард үш жүз елу алты миллион бес жүз жетпіс сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы  Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы  Заңы ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарғысы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость: 1356578 тысяч тенге (один миллиард триста пятьдесят шесть миллионов пятьсот семьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года "О судебной экспертизе";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   қылмыстық, азаматтық іс жүргізу заңнамасымен, соттың уәждемеленген анықтамасымен қарастырылған қылмыстық, әкімшілік немесе азаматтық процестердің қатысушылары болып табылатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   сот-медициналық сараптамалар жүргізу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение прав и законных интересов лиц, являющихся участниками уголовного, административного или гражданского процессов, предусмотренных уголовным, гражданским процессуальным законодательством, мотивированным определением суда.
5. Задачи бюджетной программы: проведение судебно-медицинских экспертиз.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру   жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Сот-медицина сараптамасы
Сот-медициналық сараптамасының өндірісі Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілген тізбеге сәйкес медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдықтарды сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Сот медицинасы орталығы

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Судебно-
медицинская
экспертиза
Производство судебно-
медицинских экспертиз.
Приобретение медицин-
ского (диагностическо-
го и лабораторного) и
немедицинского обору-
дования в соответствии
с Перечнем, утверждае-
мым приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
в рамках реализации
Государственной
программы реформирова-
ния и развития
здравоохранения
Республики Казахстан
на 2005-2010 годы.
В
тече-
ние
года
Центр
судебной
медицины
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Жылына орта есеппен 220 мың сот-медициналық сараптама өндірісі.
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілген тізбеге сәйкес медициналық (диагностикалық және зертханалық) және медициналық емес жабдықтардың кемінде 245 бірлігін сатып алу.
Түпкі нәтиже: қолданыстағы заңнамаға сәйкес азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету үшін Сот медицинасы орталығы мен оның аумақтық бөлімшелерінің сот-медициналық сараптамасын жүргізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір зерттеуді өндіруге жұмсалатын орташа шығын - 4,6 мың теңге; жабдық бірлігін сатып алуға жұмсалатын орташа шығын - 1353,5 мың теңге.
Уақтылығы: сот-медициналық сараптаманы тағайындайтын орган белгілейтін мерзімдерге сәйкес.
Сапасы: жүргізілетін сот-медициналық сараптамалардың сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
308-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласында тарихи мұра құндылықтарын сақтау"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: производство в среднем 220 тысяч судебно-медицинских экспертиз в год. Приобретение не менее 245 единиц медицинского (диагностического и лабораторного) и немедицинского оборудования в соответствии с Перечнем, утверждаемым приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан в рамках реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы.
Конечный результат: проведение судебно-медицинских экспертиз Центром судебной медицины и его территориальными подразделениями для обеспечения прав и законных интересов граждан в соответствии с действующим законодательством.
Финансово-экономический результат: средние расходы на производство одного исследования 4,6 тыс. тенге; средние расходы на приобретение единицы оборудования - 1353,5 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии со сроками, устанавливаемыми органом, назначающим судебно-медицинскую экспертизу.
Качество: повышение качества проводимых судебно-медицинских экспертиз.
ПРИЛОЖЕНИЕ 308
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Хранение ценностей исторического наследия
в области здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны :   8609 мың теңге (сегіз миллион алты жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   отандық медицина саласында тарихи-мәдени құндылықтардың сақталуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   мәдени-ағарту жұмыстарын жүзеге асыру мүдделі адамдардың отандық медицина саласындағы тарихи-мәдени құндылықтарды зерделеуге қол жеткізуін қамтамасыз ету.

1. Стоимость: 8609 тысяч тенге (восемь миллионов шестьсот девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности историко-культурных ценностей в области отечественной медицины.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление культурно-просветительской деятельности, обеспечение доступа заинтересованных лиц к изучению историко-культурных ценностей отечественной медицины.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Денсаулық сақтау саласында тарихи мұра құндылықтарын сақтау
Бірегей жәдігерлерді мұрағат құжаттарын, көркем қорды сақтау және жаңарту.
Жәдігерлерді есепке алуды, ғылыми өңдеуді және сақтауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасында медицина мен денсаулық сақтаудың даму тарихы жөнінде экскурсиялар, лекциялар мен іс-шаралар өткізу.
Мұражай жинағы негізінде құжаттау.
Ақпараттық-библиографикалық және консультациялық көмекті жүзеге асыру.
Көрме қызметі Мұражай қорын толықтыру.
Негізгі құралдарды сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Хранение
ценностей
историческо-го наследия
в области
здравоохра-
нения
Сохранение и рестав-
рация уникальных
экспонатов, архивных
документов, худо-
жественного фонда.
Обеспечение учета,
научной обработки и хранения экспонатов.
Проведение экскур-
сий, лекций и меро-
приятий по истории
развития медицины и
здравоохранения в
Республике
Казахстан.
Документирование на основе музейного
собрания.
Осуществление
информационно-
библиографической и
консультативной
помощи.
Выставочная деятель-
ность.
Пополнение фондов музея.
Приобретение основных средств.
В
тече-
ние
года
Министерство
здраво-
охранения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: мәдени-ағарту жұмысы, бірегей жәдігерлерді, мұрағат құжаттарын, көркем қорды жаңарту. Кемінде 4 бірлік есептеуіш және көбейту техникасын сатып алу.
Түпкі нәтиже: бірегей құндылықтардың 100 пайызға сақталуын, оларға республика азаматтарының қол жеткізуін қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір жәдігер мен әдебиетті ұстауға жұмсалатын орташа шығыс - 2 106 теңге.
Уақтылығы: мерзімдер мен жоспарға сәйкес іс-шараларды орындау.
Сапасы: келушілердің санын көбейту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
309-ҚОСЫМША
Ескерту. 309-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: культурно-просветительская работа, реставрация уникальных экспонатов, архивных документов, художественного фонда. Приобретение не менее 4 единиц вычислительной и множительной техники.
Конечный результат: обеспечение сохранности уникальных ценностей на 100 процентов, доступность к ним граждан республики.
Финансово-экономический результат: средние расходы на содержание единицы экспоната и литературы - 2106 тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий в соответствии со сроками и планом.
Качество: увеличение количество посещений.
ПРИЛОЖЕНИЕ 309
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Создание информационных систем здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны :   551608 мың теңге (бес жүз елу бір миллион алты жүз сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында "электронды үкіметті" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында "электронды үкіметті" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы .

1. Стоимость:  551608 тысяч тенге (пятьсот пятьдесят один миллион шестьсот восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы",  Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы халқының сапалы медициналық көмек алуда тең мүмкіндіктерін қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын жетілдіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   денсаулық сақтауды ақпараттандыру стандарттарын әзірлеу; ақпаратты жинаудың, сақтау мен талдаудың бірыңғай жүйесін ұйымдастыруды, басқару шешімдерін қабылдау мен медициналық көмек көрсетудің сапасын басқару процесін автоматтандыруды қамтамасыз ететін Денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесінің ақпараттық жүйелерін-компоненттерін дамыту және тәжірибелік пайдалануға енгізу, денсаулық сақтау ресурстарын тиімді пайдалану, ақпаратты берудің желілерін ұтымды ету және мерзімдерін қысқарту, ақпаратқа жедел қол жеткізуді қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: совершенствование системы здравоохранения Республики Казахстан, обеспечивающей предоставление равных возможностей в получении населением качественной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: разработка стандартов информатизации здравоохранения; развитие и внедрение в опытную эксплуатацию информационных систем - компонентов Единой информационной системы здравоохранения, обеспечивающих организацию единой системы сбора, хранения и анализа информации, автоматизацию процесса принятия управленческих решений и управления качеством оказания медицинской помощи, эффективное использование ресурсов здравоохранения, рационализацию схем и сокращение сроков передачи информации, обеспечение оперативного доступа к информации.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру
Бағдарламалық қамтамасыз етудің қызметін кеңейту және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесін құру шеңберінде ақпараттық жүйелерді пилоттық пайдалануға енгізу.
Бағдарламалық кешендерді әзірлеу және оларды денсаулық сақтауды ақпараттандырудың басым міндеттерін шешу үшін енгізу.
Техникалық құралдарды сатып алу.
Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Серверлік жабдықтарды, жергілікті есептеуіш желілердің монтажы, бағдарламалық қамтамасыз етуді инсталляциялау.
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесі  әкімшілерін оқыту.
Қаңтар -желтоқсан
Қаңтар -желтоқсан
Қаңтар -желтоқсан
Мамыр-желтоқсан
Мамыр-желтоқсан
Наурыз-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Қазақстан Республикасы халқының тең қол жетімді сапалы медициналық көмек алуы; ақпаратқа жедел қол жеткізу, денсаулық сақтау ресурстарын тиімді пайдалану.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
310-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы   Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттың жалпыға қол жетімділігін қамтамасыз ету"
деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Создание
информацион-
ных систем
здравоохра-
нения
Расширение
функциональности
программного
обеспечения и
внедрение в пилотную
эксплуатацию
информационных
систем в рамках
создания Единой
информационной
системы
здравоохранения
Республики
Казахстан.
Разработка
программных
комплексов и их
внедрение для
решения
приоритетных задач
информатизации
здравоохранения.
Приобретение
технических средств.
Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
Монтаж серверного
оборудования,
локальных
вычислительных
сетей, инсталляция
программного
обеспечения.
Обучение
администраторов
Единой
информационной
системы
здравоохранения
Республики
Казахстан.
Январь- декабрь
Январь- декабрь
Январь- декабрь
Май- декабрь
Май- декабрь
Май- декабрь
Март-
декабрь
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Получение населением Республики Казахстан равного доступа к качественной медицинской помощи; оперативный доступ к информации, эффективное использование ресурсов здравоохранения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 310
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Обеспечение общедоступности информации в области здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны :   7325 мың теңге (жеті миллион үш жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы  Заңы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  7-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   денсаулық сақтау саласындағы ақпаратқа қол жеткізу кеңейту арқылы халықтың зияткерлік деңгейін көтеру.

1. Стоимость: 7325 тысяч тенге (семь миллионов триста двадцать пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре";  статья 7 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение интеллектуального уровня населения путем расширения доступа к информации в области здравоохранения

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   кітапхана қорын сақтау және толықтыру кітапханалық және халыққа ақпараттық-библиографиялық қызмет көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттың жалпыға қол жетімділігін қамтамасыз ету
Кітап қорын медицинаның барлық саласы бойынша отандық және шетелдік әдебиетпен толықтыру.
Кітап қорын есепке алуды, сақталуын қамтамасыз ету.
Республиканың медициналық кітапхана қызметін үйлестіру, әдістемелік және консультациялық көмек көрсету бойынша оларға баруды ұйымдастыру.
Кітап көрмелерін ұйымдастыру.
Қалалық абонемент пен оқу залы арқылы денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын кітапханамен қызмет көрсету.
Есептеуіш техниканы сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Республикалық ғылыми-медициналық кітапханасы

5. Задачи бюджетной программы: сохранение и расширение библиотечного фонда, библиотечное и информационно-библиографическое обслуживание населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Обеспечение
общедоступ-
ности инфор-
мации в
области
здравоох-
ранения
Комплектование книж-
ного фонда отечест-
венной и зарубежной
литературой по всем
отраслям медицины.
Обеспечение учета,
сохранности книжного
фонда. Координация
деятельности и орга-
низация выездов в
медицинские библиоте-
ки республики по
оказанию им методи-
ческой и консульта-
тивной помощи.
Организация книжных
выставок.
Библиотечное обслу-
живание специалистов
организаций здравоох-
ранения через городс-
кой абонемент и
читательский зал.
Приобретение вычислительной техники.
В
тече-
ние
года
Республикан-
ская
научно-
медицинская
библиотека
Министерства
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: кітап қорын 1 500 данаға толықтыру. Берілген кітаптарды 45 000 данаға дейін көбейту. Жыл ішінде 65 көрме ұйымдастыру. Астана қаласының медициналық кітапханасына консультациялық көмек көрсету. Кемінде 4 бірлік есептеуіш техниканы сатып алу.
Түпкі нәтиже: денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білім деңгейлерін көтеру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: кітап қоры бірлігін ұстауға және қол жетімділігін қамтамасыз етуге жұмсалатын орташа шығыс - 27 теңге.
Сапасы: денсаулық сақтау саласындағы ғалымдардың оқытушылардың және мамандардың рухани, зияткерлік және білім қажеттілігін қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220қаулысына
311-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде
кәсіптік орта оқу орындарында оқитындар үшін жол жүруге өтемақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: пополнение книжного фонда до 1 500 экземпляров. Увеличение выданных книг до 45 000. Организация в течение года 65 выставок. Оказание консультативной помощи медицинской библиотеке города Астана. Приобретение не менее 4 единиц вычислительной техники.
Конечный результат: повысить уровень знаний специалистов в области здравоохранения.
Финансово-экономический результат: средние расходы на содержание и обеспечение доступности единицы книжного фонда - 27 тенге.
Качество: удовлетворение духовных, интеллектуальных и образовательных потребностей ученых, преподавателей и специалистов в области здравоохранения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 311
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату компенсаций на проезд
для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на
основании государственного заказа местных исполнительных органов"
на 2007 год

1. Құны :   34038 мың теңге (отыз төрт миллион отыз сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі Заңының  6-бабы ; "Жастар арасынан орта және жоғары кәсіптік оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алушылар үшін өтемақы төлеу арқылы жеңілдікпен жол жүру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 шілдедегі N 736  қаулысы .

1. Стоимость: 34038 тысяч тенге (тридцать четыре миллиона тридцать восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырыс шеңберінде орта кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алатын оқушыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіптік оқу орындарында білім алушылардың жол жүру өтемақысын төлеу үшін облыстардың және Астана, Алматы қалаларының бюджеттерін қаржылық қолдау.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях в рамках государственного заказа местных исполнительных органов.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджетов областей и городов Астана, Алматы на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях в рамках государственного заказа местных исполнительных органов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде кәсіптік орта оқу орындарында оқитындар үшін жол жүруге өтемақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер аудару.
Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта медициналық кәсіптік оқу орындарында білім алушылар үшін қысқы және жазғы каникулдар кезінде жол жүруге ақшалай өтемақы төлеуге арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз ету.
1, 2-тоқсан
1, 2-тоқсан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
компенсаций на проезд
для обучаю-
щихся в
средних
профессио-
нальных
учебных
заведениях
на основа-
нии государ-
ственного
заказа
местных
исполнитель-
ных органов
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы сог-
ласно решению Прави-
тельства Республики
Казахстан.
Обеспечение оплаты
расходов на выплату
денежных компенсаций
на проезд для обу-
чающихся в средних
медицинских профес-
сиональных учебных
заведениях на осно-
вании государствен-
ного заказа местных
исполнительных орга-
нов в период зимних
и летних каникул.
1, 2
квартал
1, 2
квартал
Министерство
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта медициналық кәсіптік оқу орындарында білім алушылар үшін жол жүруге ақшалай өтемақы төлеуге арналған шығыстарды төлеуге байланысты шығыстарды жабу, контингентке бітірмей тұрғанда және бітірушілерге жыл басында тиесілі облыстар бойынша: Ақмола - 280 және 113; Ақтөбе - 372 және 146; Алматы - 219 және 100; Атырау - 268 және 100; Шығыс Қазақстан - 558 және 175; Жамбыл - 645 және 116; Батыс Қазақстан - 390 және 122; Қарағанды - 278 және 184; Қостанай - 343 және 150; Қызылорда - 477 және 181; Маңғыстау - 236 және 100; Павлодар - 355 және 80;
Солтүстік Қазақстан - 165 және 84; Оңтүстік Қазақстан - 1062 және 475; Алматы қаласы бойынша - 370 және 130 және Астана қаласы бойынша - 585 және 123.
Түпкі нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде орта медициналық кәсіптік оқу орындарында оқу кезінде білім алушыларды әлеуметтік қолдау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жол жүруге арналған өтемақының мөлшері - 2 айлық есептік көрсеткіш.
Уақтылығы: жол жүруге арналған шығыстарды 1, 2-тоқсанда жабу.
Сапасы: білім алушылардың жол жүруіне арналған шығыстарды жабу.
Ескерту:
*) Іске асыру жөніндегі тізбе, республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
312-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік есепте
тұрған балалар мен жасөспірімдерді дәрілік заттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 022 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: покрытие расходов, связанных с выплатой компенсаций на проезд для обучающихся в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов на контингент на начало года без выпуска и на выпускающихся, соответственно, по областям: Акмолинской - 280 и 113, Актюбинской - 372 и 146, Алматинской - 219 и 100, Атырауской - 268 и 100, Восточно-Казахстанской - 558 и 175, Жамбылской - 645 и 116, Западно-Казахстанской - 390 и 122, Карагандинской - 278 и 184, Костанайской - 343 и 150, Кызылординской - 477 и 181, Мангистауской - 236 и 100, Павлодарской - 355 и 80, Северо-Казахстанской - 165 и 84, Южно-Казахстанской - 1062 и 475, по городу Алматы - 370 и 130 и по городу Астана - 585 и 123.
Конечный результат: социальная поддержка учащихся путем выплаты компенсаций на проезд в период обучения в средних медицинских профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местных исполнительных органов.
Финансово-экономический результат: размер компенсаций на проезд - 2 месячных расчетных показателя.
Своевременность: покрытие расходов на проезд в 1, 2 квартале.
Качество: покрытие расходов учащихся на проезд.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 312
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
022 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение лекарственными
средствами детей и подростков, находящихся на диспансерном учете
при амбулаторном лечении хронических заболеваний"
на 2007 год

1. Құны :   1 020 274 мың теңге (бір миллиард жиырма миллион екі жүз жетпіс төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Конституциясының  29-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  7-бабы ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  13-бабы ;
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің 2006-2007 жылдарға арналған тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 1296  қаулысы ; "Азаматтардың дәрілік заттармен қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қазандағы N 962  қаулысы .

1. Стоимость: 1 020 274 тысячи тенге (один миллиард двадцать миллионов двести семьдесят четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 29 Конституции Республики Казахстан;  статья 7 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  статья 13 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2006 года N 962 "Об утверждении Правил обеспечения лекарственными средствами граждан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдердің денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   аурулардың жекелеген түрлері бойынша амбулаториялық емдеудегі диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді уақытында тегін дәрілік қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение здоровья детей и подростков, состоящих на диспансерном учете.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение детей и подростков, состоящих на диспансерном учете, при амбулаторном лечении по отдельным видам заболеваний.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

022
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді дәрілік заттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару. Диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді созылмалы ауруларын (темір тапшылығы анемиясы, асқазан-ішек трактісі аурулары (асқазан және ұлтабар ойық жарасы және гастрит, дуоденит), пневмония, созылмалы бронхит, бронх демікпесі) амбулаториялық емдеу кезінде дәрілік қамтамасыз етуді қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: бекітілген тізбеге сәйкес (орташа жылдық саны 215 630) амбулаториялық емдеудегі диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді уақытында тегін дәрілік қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже: диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдердің аурушаңдығы мен мүгедектігінің көрсеткішін төмендету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: диспансерлік есепте тұрған бір бала мен жасөспірімді амбулаториялық емдеуде кезінде дәрілік қамтамасыз етуге орташа шығыстар - 4 732 теңге.
Уақтылығы: аурулардың жекелеген түрлері бойынша амбулаториялық емдеудегі диспансерлік есепте тұрған балалар мен жасөспірімдерді уақытында тегін дәрілік қамтамасыз ету.
Сапасы: негіздемелеген шағымдардың жоқтығы.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттің трансферттерін игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын іске асыру, сандық және сапалық көрсеткіштер жөніндегі іс-шаралардың тізбесі жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тиісті паспортында көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
313-ҚОСЫМША
Ескерту. 313-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту"
деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

022
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
лекарствен-
ными сред-
ствами
детей и
подростков,
находящихся
на диспан-
серном
учете при
амбулаторном
лечении
хронических
заболеваний
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы в
соответствии с Планом
мероприятий по реали-
зации Государственной
программы реформирова-
ния и развития здраво-
охранения Республики
Казахстан на 2005-2010
годы, согласно решению
Правительства Респуб-
лики Казахстан.
Обеспечение детей и
подростков, находящих-
ся на диспансерном
учете, лекарственными
средствами при амбула-
торном лечении хрони-
ческих заболеваний: железодефицитная анемия, болезни желудочно-кишечного тракта (язва желудка
и двенадцатиперстной
кишки, гастрит,
дуоденит), пневмония, хронический бронхит, бронхиальная астма.
В те-
чение
года
В те-
чение
года
Министерство
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение детей и подростков, состоящих на диспансерном учете, при амбулаторном лечении заболеваний, согласно утвержденному перечню (среднегодовое количество больных - 215 630).
Конечный результат: снижение показателя заболеваемости и инвалидности детей и подростков, состоящих на диспансерном учете.
Финансово-экономический результат: средние расходы на обеспечение лекарственными средствами при амбулаторном лечении одного ребенка или подростка, находящегося на диспансерном учете - 4 732 тенге.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 313
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении
аульной (сельской) местности"
на 2007 год

1. Құны : 518050 мың теңге (бес жүз он сегіз миллион елу мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость:  518050 тысяч тенге (пятьсот восемнадцать миллионов пятьдесят тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   ауылдық медициналық мекемелердің диагностикалық және емдеу мүмкіндіктерін жақсарту, Қазақстанның ауыл тұрғындарының сапалы медициналық қызметке қол жеткізуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстанның барлық облыстарының перспективалық және орнықты аудандарының орталық аудандық ауруханаларының базасында телемедицина кабинеттерін құру, телемедициналық консультациялар ұйымдастыру үшін облыстық деңгейдегі ауруханалар базасында телемедицина орталықтарын ашу.

4. Цель бюджетной программы: улучшение диагностических и лечебных возможностей сельских медицинских учреждений, обеспечение доступа сельских жителей Казахстана к качественному медицинскому обслуживанию.
5. Задачи бюджетной программы: развертывание на базе центральных районных больниц перспективных и устойчивых районов всех областей Казахстана телемедицинских кабинетов, развертывание на базе больниц областного уровня телемедицинских центров для организации телемедицинских консультаций.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту
"Ұтқыр және телемедицинаны дамыту" жобасын бекітілген техникалық- экономикалық негіздемеге сәйкес мынадай іс-шаралар шеңберінде ауылдық (селолық) жерлерде іске асыру: телемедициналық, телекоммуникациялық, компьютерлік және басқа да жабдықтарды сатып алу, инсталляциялау, телемедицинаны бағдарламалық қамтамасыз етуді инсталляциялау, телемедицинаның клиникалық және техникалық аспектілерін, телемедицинаның бағдарламалық кешенімен жұмыс істеуге оқыту, Оңтүстік Қазақстан облысының 6 ауданы, Батыс Қазақстан облысының 8 ауданы және Шығыс Қазақстан облысының 8 ауданы үшін, сондай-ақ Шымкент, Орал және Өскемен қалаларындағы облыстық деңгейдегі ауруханалар үшін телемедициналық консультациялар өткізу.
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Развитие
мобильной и
телемедицины
в здравоох-
ранении
аульной
(сельской)
местности
Реализация проекта
"Развитие мобильной и телемедицины в
аульной (сельской)
местности" в соот-
ветствии с утверж-
денным технико-эко-
номическим обоснова-
нием в рамках сле-
дующих мероприятий:
приобретение, инс-
талляция телемеди-
цинского, телекомму-
никационного, ком-
пьютерного и прочего
оборудования,
инсталляция программного
обеспечения телеме-
дицины, обучение
клиническим и техни-
ческим аспектам те-
лемедицины, работе с программным комплексом телемедицины, проведение телемедицинских консультаций для 6 районов Южно-Казахстанской области, 8 районов Западно-Казахстан-
ской области и 8 районов Восточно-
Казахстанской области, а также для больниц областного уровня в городах Шымкент, Уральск и Усть-Каменогорск.
Январь-декабрь
Министерство
здравоохранения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Оңтүстік Қазақстан, Батыс Қазақстан, Шығыс Қазақстан облыстарының перспективалық және орнықты 22 ауданының базасында телемедицина кабинеттерін және Шымкент, Орал және Өскемен қалаларындағы облыстық деңгейдегі ауруханаларының базасында 3 телемедициналық орталық құру;
телемедицина кабинеттері мен телемедициналық орталықтардың қызметкерлер құрамын телемедициналық жабдықтармен, телемедицинаны бағдарламалық қамтамасыз етумен жұмыс істеуге оқыту, қызмет көрсететін техникалық қызметкерлер құрамын оқыту;
нақты уақыт режимінде және "off-line" режимінде телемедициналық консультациялар өткізу.
Түпкі нәтиже: Оңтүстік Қазақстан, Батыс Қазақстан, Шығыс Қазақстан облыстарының ауыл халқын диагностикалауды жақсарту, медициналық қамтамасыз етуді жетілдіру; жаңа технологияларды енгізу;
медициналық білім беруді жетілдіру.
Уақтылығы: іс-шараларды жасалған шарттарға сәйкес толық көлемде орындау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір телемедицина торабын құрудың орташа құны 21 134,2 мың теңге.
Сапасы: ауыл халқына медициналық қызмет көрсетудің сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
314-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде
жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: создание на базе 22 центральных районных больниц перспективных и устойчивых районов Южно-Казахстанской, Западно-Казахстанской и Восточно-Казахстанской областей Казахстана телемедицинских кабинетов и 3 телемедицинских центров на базе больниц областного уровня в городах Шымкент, Уральск и Усть-Каменогорск;
обучение персонала телемедицинских кабинетов и телемедицинских центров работе с телемедицинским оборудованием, программным обеспечением телемедицины, обучение обслуживающего технического персонала;
проведение телемедицинских консультаций в реальном режиме времени и в режиме "off-line".
Конечный результат: улучшение диагностики сельского населения Южно-Казахстанской, Западно-Казахстанской и Восточно-Казахстанской областей, совершенствование медицинского обслуживания; внедрение новых технологий; совершенствование медицинского образования.
Своевременность: выполнение в полном объеме мероприятий согласно заключенным договорам.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость создания одного телемедицинского узла 21 134,2 тыс. тенге.
Качество: повышение качества медицинского обслуживания населения сельских районов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 314
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на обеспечение лекарственными средствами
на льготных условиях отдельных категорий граждан
на амбулаторном уровне лечения"
на 2007 год

1. Құны : 1580657 мың теңге (бір миллиард бес жүз сексен миллион алты жүз елу жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы  Заңы ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  9 ,    11 және   23-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің 2006-2007 жылдарға арналған тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 1296  қаулысы ; "Азаматтарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қазандағы N 962  қаулысы .

1. Стоимость: 1580657 тысяч тенге (один миллиард пятьсот восемьдесят миллионов шестьсот пятьдесят семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  статьи 9 , 11 и 23 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2006 года N 962 "Об утверждении Правил обеспечения лекарственными средствами граждан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : азаматтардың жекелеген санаттарының амбулаториялық емдеу деңгейінде денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : аурулардың жекелеген түрлері бойынша диспансерлік есепте тұрған ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде жеңілдікті шарттарымен уақтылы дәрілік заттармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение здоровья отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне
5. Задачи бюджетной программы: своевременное обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях при амбулаторном лечении больных, состоящих на диспансерном учете по отдельным видам заболеваний.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

024
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы трансферттер аудару.
Жекелеген нозологиялық нысандардан (артериалды гипертензия, жүректің ишемиялық ауруы, өкпенің созылмалы обструктивті ауруы, ойық жара ауруы және өкпенің жіті қабыну) зардап шегетін ересек адамдарды жеңілдікті шарттармен дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: артериалды гипертензия, жүректің ишемиялық ауруы, өкпенің созылмалы обструктивті ауруы, ойық жара ауруы және өкпенің жіті қабыну ауруларымен диспансерлік есепте тұрған ауруларды амбулаториялық емдеу кезінде жеңілдікті шарттармен уақтылы дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету (аурулардың болжамды саны - 348 085).
Түпкі нәтиже: дерттен жазылу, ремиссияны ұзарту, асқыну санын төмендету, ауруханаға жатқызу санын азайту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 ауруды емдеуге жылына орташа есеппен жұмсалатын шығыстар - 4,541 мың теңгені құрайды.
Сапасы: негізделген шағымдардың болмауы.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттің трансферттерін игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың тізбесі, сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
314-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 314-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
226  - Қ азақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Республикалық балаларды оңалту орталығы" РМК-ның жарғылық капиталын қалыптастыру"
деген 025 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

024
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
лекарствен-
ными
средствами
на льготных
условиях
отдельных
категорий
граждан на
амбулаторном
уровне
лечения
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы в рамках реализации
Государственной
программы реформирова-
ния и развития здраво-
охранения на 2005-2010
годы согласно решению
Правительства
Республики Казахстан.
Обеспечение
лекарственными
средствами на льготных
условиях взрослых
больных, страдающих
отдельными
нозологическими
формами (артериальная
гипертензия,
ишемическая болезнь
сердца, хронические
обструктивные болезни
легких, язвенная
болезнь и острая
пневмония) на
амбулаторном уровне
лечения.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
Акимы областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях при амбулаторном лечении больных, состоящих на диспансерном учете с артериальной гипертензией, ишемической болезнью сердца, хроническими обструктивными болезнями легких, язвенной болезнью и острой пневмонией (прогнозное число больных - 348 085);
Конечный результат: выздоровление, продление ремиссии, снижение числа осложнений, уменьшение количества госпитализаций.
Финансово-экономический результат: средние расходы на лечение 1 больного в год составят 4,541 тыс. тенге.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
Примечание: *) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 314-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 314-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Формирование уставного капитала РГП "Республиканский
детский реабилитационный центр"
на 2007 год

1. Құны : 10920 мың теңге (он миллион тоғыз жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
"Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бірінші кезекті шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость : 10920 тысяч тенге (десять миллионов девятьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3.   Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   "Республикалық балаларды оңалту орталығы" РМК-ның жарғылық капиталын құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   республикалық мемлекеттік кәсіпорынның жарғылық капиталын қалыптастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
р/с N
Бағдар- лама- ның коды
Кіші бағдар- ламаның коды
Бағдарла- маның (кіші бағдарла- маның) атауы
Бағдарламаны (кіші бағдарламаны) іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы : создание РГП "Республиканский детский реабилитационный центр".
5. Задачи бюджетной программы : формирование уставного капитала республиканского государственного предприятия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Срок
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

025
"Республи- калық балаларды  оңалту орталығы"  РМК-нің жарғылық капиталын қалыптас- тыру
"Республикалық  балаларды оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын қалыптастыру.
шілде- қыркүйек
Қазақстан Республи-касы Денсаулық сақтау министр- лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: "Республикалық балаларды оңалту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын қалыптастыру.
Түпкілікті нәтиже: "Республикалық балаларды оңалту орталығы" РМК құру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 10 мың есе айлық есептік көрсеткіші мөлшеріндегі ең аз жарғылық капитал.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына

025
Формирование
уставного
капитала РГП
"Республикан-
ский детский
реабилитаци-
онный центр"
Формирование
уставного капитала
республиканского
государственного
предприятия на
праве хозяйствен-
ного ведения
"Республиканский
детский
реабилитационный
центр"
июль-
сентябрь
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: формирование уставного капитала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский детский реабилитационный центр".
Конечный результат: создание РГП "Республиканский детский реабилитационный центр".
Финансово-экономический результат: минимальный уставной капитал в размере 10 тысяч кратного месячного расчетного показателя.

314-2-ҚОСЫМША
Ескерту. 314-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Білім беру объектілерін салу және қайта жаңарту"
деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны :   191 138 мың теңге (бір жүз тоқсан бір миллион бір жүз отыз сегіз мың теңге).

ПРИЛОЖЕНИЕ 314-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
Сноска. Постановление дополнено приложением 314-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Строительство и реконструкция объектов образования"
на 2007 год
1. Стоимость : 191 138 тысяч тенге (сто девяносто один миллион сто тридцать восемь тысяч тенге).

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   денсаулық сақтау саласының ұзақ мерзімді стратегиялық қажеттіліктерін қанағаттандыруға, халық денсаулығын сақтау мен жақсартуға бағытталған кәсіптік білім беру мен медицина ғылымының қолданыстағы жүйесін тиімді құру үшін медицина кадрларын даярлаудың сапасын арттыру.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы : повышение качества подготовки медицинских кадров для создания эффективно действующей системы профессионального образования и медицинской науки, направленной на удовлетворение долгосрочных стратегических потребностей отрасли здравоохранения, сохранение и улучшение здоровья населения.

026
Білім беру объекті- лерін салу және қайта жаңарту
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 1204 қаулысына 3-қосымшаға сәйкес сома шегінде Астана қаласының Бейбітшілік
көшесіндегі Қазақ
мемлекеттік медицина
академиясын кеңейту
және қайта жаңарту
жөніндегі іс-шараларға
арналған бюджеттік
инвестициялық
жобаларды іске асыру
шілде- желтоқ- сан
Қазақстан Республи-касы Денсаулық сақтау министр- лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес Астана қаласының Бейбітшілік көшесіндегі Қазақ мемлекеттік медицина академиясын кеңейту және қайта жаңарту.
Түпкілікті нәтиже: Астана қаласының Бейбітшілік көшесіндегі Қазақ мемлекеттік медицина академиясын кеңейту мен қайта жаңартуды аяқтау.
Уақтылылығы: қызмет көрсетушілермен жасалған шартқа сәйкес кеңейту және объектілерін қайта жаңарту жұмыстарының көлемін орындау.
Сапасы: Астана қаласының Бейбітшілік көшесіндегі Қазақ мемлекеттік медицина академиясын ҚР ҚНЕ-ге сәйкес кеңейту және қайта жаңарту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
315-ҚОСЫМША
226 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан пайдалануға берілетін денсаулық сақтау объектілерін ұстауға
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

026
Строительство
и рекон-
струкция
объектов
образования
Реализация
бюджетного
инвестиционного
проекта в пределах
суммы согласно
приложению к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан от 14
декабря 2006 года
N 1204 "О реализа-
ции Закона
Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2007
год" на мероприя-
тия по расширению
и реконструкции
Казахской
государственной
медицинской
академии по улице
Бейбитшилик в
городе Астане
июль-
декабрь
Министерство здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы : Прямой результат: расширение и реконструкция Казахской государственной медицинской академии по улице Бейбитшилик в городе Астане в соответствии с проектно-сметной документацией, прошедшей в установленном законодательством порядке государственную вневедомственную экспертизу и утверждение.
Конечный результат: завершение расширения и реконструкции Казахской государственной медицинской академии по улице Бейбитшилик в городе Астане.
Своевременность: выполнение объема работ по расширению и реконструкции объекта, согласно заключенным договорам с поставщиком услуг.
Качество: расширение и реконструкция Казахской государственной медицинской академии по улице Бейбитшилик в городе Астане в соответствии с СНиП РК.
ПРИЛОЖЕНИЕ 315
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на содержание вновь
вводимых объектов здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны:  713722 мың теңге (жеті жүз он үш миллион жеті жүз жиырма екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 1149  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость: 713722 тысячи тенге (семьсот тринадцать миллионов семьсот двадцать две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жергілікті деңгейде медициналық көмекке қол жетімдігі.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерінде медициналық көмек көрсету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: доступность медицинской помощи на местном уровне
5. Задачи бюджетной программы: оказание медицинской помощи во вновь вводимых объектах здравоохранения
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

027
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан пайдалануға берілетін денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстардың бюджеттеріне, Астана қаласының бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер аудару:
Денсаулық сақтау объектілерінің уақтылы іске қосылуын және жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстарының және Астана қаласының әкімдіктері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 15 объектіні пайдалануға беру және жұмыс істеуі, оның ішінде облыстар бойынша:
Ақмола облысы - Көкшетау қаласындағы Қ.Құрманбаев атындағы облыстық туберкулез диспансерінің 70 төсектік балалар бөлімшесінің корпусы;
Ақтөбе облысы - Байғанин ауданының Байғанин ауылында ауысымда 200 адам қабылдайтын емханасы бар 60 төсектік Байғанин аудандық орталық ауруханасы және Шалқар ауданының Шалқар қаласында балалар және әйелдер консультациясы, 30 төсектік күндізгі стационары мен балалар сүтханасы бар ауысымда 250 адам қабылдайтын аудандық орталық емханасы;
Батыс Қазақстан облысы - Зеленов ауданының Дарьинск селосында 50 төсектік туберкулез ауруханасы және Ақжайық ауданының Чапаев селосында 50 төсектік туберкулез ауруханасы;
Жамбыл облысы - Мойынқұм ауданының Мойынқұм ауылында 40 төсектік туберкулез ауруханасы және Рысқұлов ауданының Құлан ауылында 40 төсектік туберкулез диспансері;
Қостанай облысы - Қостанай ауданының Затобол кентінде 100 төсектік туберкулез ауруханасы;
Қызылорда облысы - Жаңақорған кентінде 190 төсектік аудандық орталық аурухана және Арал қаласында ауысымда 300 адам қабылдайтын емхана;
Маңғыстау облысы - Қарақиян ауданының Жетібай ауылында 100 төсектік Жетібай аудандық ауруханасы;
Оңтүстік Қазақстан облысы - Сайрам ауданының Ақсу кентінде 80 төсектік туберкулез ауруханасы және Отырар ауданының Шәуілдір ауылында 50 төсектік туберкулез ауруханасы;
Астана қаласы - Орынбор көшесінде орналасқан амбулаториялық-емханалық кешен (ауысымда 350 адам қабылдайтын ересектер емханасы, ауысымда 150 адам қабылдайтын балалар емханасы), Оңтүстік-Шығыс ауданында амбулаториялық-емханалық кешен (ауысымда 350 адам қабылдайтын ересектер емханасы, ауысымда 150 адам қабылдайтын балалар емханасы).
Түпкі нәтиже: жергілікті деңгейде медициналық көмекке қол жетімділікті қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 2007 жылы іске қосуға көзделіп отырған амбулаториялық-емханалық корпусының жұмыс істеуіне жұмсалатын орташа шығыстар - 55906,0 мың теңге, туберкулез ұйымдарының - 13619,3 мың теңге, орталық аудандық аурухананың - 5279,4 мың теңге және емхананың - 1460,9 мың теңге.
Уақтылығы: әкімнің шешіміне сәйкес іске қосу.
Сапасы: аталған өңірдегі халыққа көрсетілетін медициналық көмектің көлемі мен сапасын ұлғайту.
Ескертпе:
*) Іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі, республикалық бюджеттен түсетін трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
316-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 028 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

027
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
содержание
вновь
вводимых
объектов
здравоох-
ранения
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджету города Астаны
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Обеспечение своевре-
менного ввода и функ-
ционирования объектов
здравоохранения.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохранения
Республики
Казахстан
Акиматы
областей и
города Астаны
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: ввод и функционирование 15 объектов, в том числе по областям.
Акмолинская область - корпус детского отделения на 70 коек областного противотуберкулезного диспансера им. К.Курманбаева в городе Кокшетау;
Актюбинская область - Байганинская центральная районная больница на 60 коек с поликлиникой на 200 посещений в смену в селе Байганин Байганинского района и центральная районная поликлиника на 250 посещений с детской и женской консультациями, дневным стационаром на 30 коек и детской молочной кухней в городе Шалкар Шалкарского района;
Западно-Казахстанская область - туберкулезная больница на 50 коек селе Дарьинск Зеленовского района и туберкулезная больница на 50 коек селе Чапаево Акжайыкского района;
Жамбылская область - туберкулезная больница на 40 коек селе Мойынкум Мойынкумского района и противотуберкулезный диспансер на 40 коек селе Кулан района имени Рыскулова.
Костанайская область - туберкулезная больница на 100 коек поселке Затобольск Костанайского района;
Кызылординская область - Жанакорганская центральная районная больница на 190 коек в поселке Жанакорган и поликлиника на 300 посещений в смену в городе Аральске;
Мангистауская область - районной больницы на 100 коек в селе Жетыбай Каракиянского района;
Южно-Казахстанская область - туберкулезная больница на 80 коек в поселке Аксу Сайрамского района и туберкулезная больница на 50 коек селе Шаульдер Отрарского района;
Городе Астана - Амбулаторно-поликлинического комплекса (взрослая поликлиника на 350 посещений в смену, детская поликлиника на 150 посещений в смену) по улице Оренбурская, Амбулаторно-поликлинического комплекса (взрослая поликлиника на 350 посещений в смену, детская поликлиника на 150 посещений в смену), Юго-Восток.
Конечный результат: повышение доступности медицинской помощи на местном уровне
Финансово-экономический результат: средние расходы на функционирование предполагаемых к вводу в 2007 году объектов: амбулаторно-поликлинического корпуса - 55906,0 тыс. тенге, противотуберкулезной организации - 13 619,3 тыс. тенге, центральной районной больницы - 5279,4 тыс. тенге и поликлиники 1460,9 тыс. тенге
Своевременность: ввод в соответствии с решением акима
Качество: увеличение объема и качества оказываемых медицинских услуг населению в данном регионе.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 316
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226  Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин
и других иммунобиологических препаратов"
на 2007 год

1. Құны :   7598597 мың теңге (жеті миллиард бес жүз тоқсан сегіз миллион бес жүз тоқсан жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының  26-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 4 маусымдағы 2003 жылғы  Заңы ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттірмейтін шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 қыркүйектегі N 839  қаулысы ; "Халықты жұқпалы ауруларға қарсы вакцинациялауды жақсарту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 мамырдағы N 488  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің 2006-2007 жылдарға арналған тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 1296  қаулысы ;
"Азаматтарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қазандағы N 962  қаулысы .

1. Стоимость: 7598597 тысяч тенге (семь миллиардов пятьсот девяносто восемь миллионов пятьсот девяносто семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 26 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения";  Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2003 года N 488 "О мерах по улучшению вакцинации населения против инфекционных заболеваний";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2006 года N 962 "Об утверждении Правил обеспечения лекарственными средствами граждан"

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықтың денсаулығын нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   халықты вакциналармен және басқа да медициналық иммундық-биологиялық, туберкулезге қарсы, сусамырға қарсы препараттармен және онкологиялық және онкогематологиялық науқастарды емдеуге арналған химиялық препараттармен, бүйрек қызметінің жетіспеушілігі бар науқастарға арналған шығыс материалдары бар диализаторлармен және бүйрегі ауыстырылып қондырылғаннан кейін науқастарға арналған дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету; халықтың вакциналауды жұқпалы аурулармен аурушаңдығының алдын алу және азайту, туберкулез ауруы көрсеткіштерін тұрақтандыру мен төмендету; онкологиялық және онкогематологиялық сырқаттардың өмір сүру ұзақтығын және айығуын арттыру және өлім-жітім көрсеткішін азайту; сусамырмен ауыратындардың асқынуларын, мүгедектігі мен қайтыс болу санын азайту; гемодиализ жүргізу жолымен созылмалы бүйрек кемістігі бар науқастардың өмірін ұзарту және операция алдында дайындау; бүйрек кемістігі бар науқастарда ауыстырып қондырылған бүйректің сәйкес келмеуінің алдын алу және толық ремиссияның (айығу) жиілігін арттыру, АҚТҚ жұқтырған және ЖҚТБ-мен ауыратын балаларды вирусқа қарсы профилактикалық емдеумен қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление здоровья населения
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение населения вакцинами и другими медицинскими иммунобиологическими, противотуберкулезными, противодиабетическими препаратами и химиопрепаратами для лечения онкологических и онкогематологических больных, лекарственными средствами и диализаторами с расходными материалами больных с почечной недостаточностью и лекарственными средствами, больных после трансплантации почки; профилактика и снижение инфекционной заболеваемости населения, стабилизация и снижение показателей заболеваемости и смертности больных туберкулезом; увеличение продолжительности жизни и периодов ремиссии, уменьшение показателей смертности онкологических и онкогематологических больных; снижение заболеваемости, числа осложнений, инвалидизации и смертности у больных сахарным диабетом; продление жизни и предоперационной подготовки больных с хронической почечной недостаточностью путем проведения гемодиализа, профилактика отторжения пересаженной почки и повышение частоты полной ремиссии (выздоровления) больных с почечной недостаточностью, обеспечение профилактическим противовирусным лечением ВИЧ-инфицированных и больных СПИДом детей.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2
100
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қаласының бюджеттеріне халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджетке, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару.
Халыққа иммундық алдын алу жүргізу үшін денсаулық сақтау ұйымдарын вакциналармен және басқа иммундық-биологиялық препараттармен қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп
лекарствен-
ных средств,
вакцин и
других имму-
нобиологи-
ческих пре-
паратов
2
100
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп вакцин
и других медицинских иммунобио-
логических препаратов для
проведения
иммунопрофи-
лактики
населения
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов
Астаны и Алматы сог-
ласно решению Прави-
тельства Республики
Казахстан.
Обеспечение органи-
заций здравоохране-
ния вакцинами и дру-
гими медицинскими
иммунобиологическими
препаратами для про-
ведения иммунопрофи-
лактики населения.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
3

101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне туберкулезге қарсы препараттарды сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы трансферттерді аудару.
Туберкулезбен ауыратын сырқаттар үшін туберкулезге қарсы препараттарды, оның ішінде туберкулездің мультирезистентті нысанын емдеу үшін және диспансерлік топтағы (виражды, гиперсезімталды, байланысты) балаларды химиялық алдын алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
4
102
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне диабетке қарсы препараттарды сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы трансферттерді аудару.
Сусамырға қарсы препараттарды, жеткізу құралдарын сатып алуға және олармен сусамырмен ауыратындарды қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
5
103
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне онкологиялық ауруларға химиялық препараттарды сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджетке, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы трансферттерді аудару.
Онкологиялық науқастарды емдеуге арналған химиялық препараттарды сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
6
104
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бүйрегі жетімсіз  ауруларға дәрілік заттарды, диализаторларды, шығыс материалдарының және бүйрегі трансплантацияланғаннан кейінгі аурулар үшін дәрілік заттар сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджетке, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы трансферттерді аудару.
Бүйрек қызметінің жетіспеушілігі бар науқастар үшін шығыс материалдарымен диализаторларды, жиынтық және
иммундық-супрессивтік препараттарды сатып алуға, сондай-ақ бүйректі ауыстырып қондыру операциясы жасалған науқастарды иммундық- супрессивтік препараттармен қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
7
105
Лейкемиямен ауыратын балалар үшін дәрілік заттарды сатып алуға Қарағанды облысының облыстық бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қарағанды облысының бюджетіне нысаналы трансферттерді аудару.
Лейкемиямен ауыратын балалар үшін дәрілік заттарды сатып алу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Қарағанды облысының әкімі
8

101
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп проти-
вотуберку-
лезных пре-
паратов
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам,
бюджетам городов и
Алматы согласно ре-
шению Правительства
Республики
Казахстан.
Обеспечение противотуберкулезны-
ми препаратами
больных туберкуле-
зом, в том числе
резервного ряда
лечения мульти-
резистентной формы
туберкулеза и
химиопрофилактики
детей диспансерной
группы (виражные,
гиперчувствительные,
контактные).
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
4
102
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп про-
тиводиабе-
тических
препаратов
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным и бюдже-
там, бюджетам горо-
дов Астаны и Алматы
согласно решению
Правительства Рес-
публики Казахстан.
Обеспечение противодиабетичес-
кими препаратами,
средствами доставки
и контроля больных
сахарным диабетом.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
5
103
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп химио-
препаратов
онкологичес-
ким больным
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Обеспечение химиопрепаратами
онкологических
больных.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
6
104
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
закуп лекар-
ственных
средств,
диализато-
ров, расход-
ных материа-
лов больным
с почечной
недостаточ-
ностью и
лекарствен-
ных средств
для больных
после транс-
плантации
почек
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам
и бюджетам, городов
Астаны и Алматы сог-
ласно решению Прави-
тельства Республики
Казахстан.
Обеспечение диализаторами с
расходными материа-
лами для больных с
почечной недостаточ-
ностью, а также
перенесших операцию по пересадке почки.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7
105
Целевые
текущие
трансферты
бюджету
Карагандин-
ской области
на закуп
лекарствен-
ных средств
для детей
больных
лейкемией
Перечисление целевых текущих трансфертов бюджету Карагандинской области согласно решению Правительства Республики Казахстан.
Обеспечение
лекарственными
средствами детей, больных лейкемией.
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения Республики Казахстан
Аким Караган-
динской
области
8

106
Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне ВИЧ жұқтырған және ЖҚТБ-мен ауырған балаларды емдеу үшін дәрілік заттар сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Оңтүстік Қазақстан облысының бюджетіне АҚТҚ жұқтырған және ЖҚТБ-мен ауыратын балаларды емдеу үшін дәрілік заттарды сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттер аудару.
Оңтүстік Қазақстан облысында АҚТҚ жұқтырған және ЖҚТБ-мен ауыратын балаларды дәрілік заттармен қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: 18 жасқа дейінгі балалар мен ересек адамдардың жекелеген санаттарын вакциналауды қамтуды 95%-ға жеткізу; болжамды түрде 4 742 940 адамды вакциналау үшін вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды, 50 351 науқас үшін туберкулезге қарсы препараттарды және 159 893 жасөспірімдер мен балаларға химиялық профилактика жүргізуге; 32 725 инсулинге тәуелді сусамырмен ауыратындарға сусамырға қарсы препараттарды; 6278 онкологиялық науқастар үшін химиялық препараттарды, жіті және созылмалы бүйрек кемістігі бар 1 002 науқас үшін дәрі-дәрмектерді, диализаторлар мен шығыс материалдарын және бүйректі ауыстырып қондырғаннан кейін 203 науқас үшін дәрі-дәрмектерді сатып алуға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді уақтылы аудару, Қарағанды қаласы облыстық балалар ауруханасы онкогематологиялық бөлімшесінде ем алатын лейкемиямен ауыратын 15 бала үшін дәрілік заттарды сатып алу, бұл аталған ауру кезінде балалардың оңалуын арттырып, өлім-жітімді азайта отырып, емдеудің болжамын өзгертуге ықпал етеді, Оңтүстік Қазақстан облысындағы АҚТҚ жұқтырған 100 баланы емдеу ағымдағы нысаналы трансферттерді уақытылы аудару.
Түпкі нәтиже: вакцинамен басқарылатын ауруларды азайту, туберкулезбен, сусамырмен, жіті және созылмалы бүйрек кемістігі бар науқастардың асқынуларын, мүгедектігі мен қайтыс болуын азайту; онкологиялық және онкогематологиялық аурулармен ауыратындардың өмірін ұзарту, АҚТҚ жұқтырылған және ЖҚТБ-мен ауыратын балалардың денсаулығын қолдау және өлім-жітімінің алдын алу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға жұмсалатын орташа шығыстар 1 вакцина жасауға - 0,2 мың теңгені; 1 науқасты емдеуге арналған дәрілік препараттарды сатып алуға жұмсалатын орташа шығыстар: туберкулезге қарсы - 23,6 мың теңгені, химиялық профилактика жүргізуге - 0,09 мың теңге; инсулинге - 53,9 мың теңге; химиялық препараттарға - 279,8 мың теңгені; жіті және созылмалы бүйрек кемістігі бар науқастар үшін дәрі-дәрмектерді, диализаторлар мен шығыс материалдарын - 742,5 және бүйректі ауыстырып қондырғаннан кейін науқастар үшін дәрі-дәрмектерді сатып алуға орташа шығыстар - 1 713,6 мың теңгені құрайды.
Қарағанды қаласының облыстық балалар ауруханасының онкогематологиялық бөлімшесінде ем алатын лейкемиямен ауыратын балалар үшін дәрілік заттарды сатып алуға жұмсалатын орташа шығыстар - 1 088 мың теңгені құрайды, АҚТҚ жұқтырған бір баланы емдеуге жұмсалатын орташа шығыстарды 1078,5 мың теңге құрайды.
Сапасы: негізделген шағымдардың болмауы.
Ескерту: *) республикалық бюджеттің трансферттерін игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын іске асыру, сандық және сапалық көрсеткіштер жөніндегі іс-шаралардың тізбесі тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
317-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне облыстық санитарлық-эпидемиологиялық орталықтардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 029 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

106
Целевые текущие трансферты областному бюджету
Южно-Казах-
станской
области на
закуп
лекарствен-
ных средств
для лечения
ВИЧ-инфици-
рованных и
больных
СПИДом детей
Перечисление целевых текущих трансфертов бюджету Южно-Казахстанской области на закуп лекарственных средств для лечения ВИЧ-инфицированных и больных СПИДом детей.
Обеспечение
лекарственными
средствами ВИЧ
инфицированных и
больных СПИДом
детей зараженных в
Южно-Казахстанской
области
В
тече-
ние
года
Министер-
ство
здравоох-
ранения Республики Казахстан
Аким Южно-
Казахстан-
ской
области
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: достижение 95 % охвата вакцинацией детей до 18 лет и отдельных категорий взрослого населения; своевременное перечисление целевых текущих трансфертов на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов для вакцинации прогнозно 4 742 940 человек, противотуберкулезных препаратов прогнозно для 50 351 больных и на проведение химиопрофилактики 159 893 подросткам и детям; противодиабетических препаратов прогнозно для 32 725 и средств контроля - прогнозно для 25201 инсулинозависимых больных диабетом; химиопрепаратов прогнозно для 6278 больных онкологическими заболеваниями; лекарственных средств, диализаторов и расходных материалов прогнозно для 1 002 больных с острой и хронической почечной недостаточностью и лекарственных средств для 203 больных после трансплантации почки, закуп лекарственных средств для лечения 15 детей, больных лейкемией, получающих лечение в онкогематологическом отделении
Областной детской клинической больницы г. Караганды, что позволит изменить прогноз лечения при данной патологии, повысив выживаемость детей и снизив смертность, своевременное перечисление целевых текущих трансфертов на лечение 100 детей с ВИЧ-инфицированных и больных СПИДом детей в Южно-Казахстанской области.
Конечный результат: снижение вакциноуправляемой заболеваемости; снижение числа осложнений, инвалидизации и смертности больных туберкулезом, сахарным диабетом, заболеваниями с острой и хронической почечной недостаточностью; продление жизни больных с онкологическими и онкогематологическими заболеваниями, поддержание здоровья и предупреждение летальности ВИЧ-инфицированных и больных СПИДом детей.
Финансово-экономический результат: средние расходы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов на 1 вакцинацию составят - 0,2 тыс. тенге; средние расходы на закуп лекарственных препаратов для лечения 1 больного составят: противотуберкулезных - 23,6 тыс. тенге, на проведение химиопрофилактики - 0,09 тыс. тенге; инсулина - 53,9 тыс. тенге; средств контроля для больных сахарным диабетом - 24,5 тыс. тенге; химиопрепаратов - 279,8 тыс. тенге; лекарственных средств, диализаторов и расходных материалов больным с почечной недостаточностью - 742,5 тыс. тенге и лекарственных средств для больных после трансплантации почки - 1 713,6 тыс. тенге. Средние расходы на приобретение лекарственных средств для детей, получающих лечение в онкогематологическом отделении Областной детской клинической больницы г. Караганды составляет 1 088 тыс. тенге, средние расходы на лечение одного ребенка с ВИЧ составляет - 1078,5 тысяч тенге.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
Примечание: *) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте бюджетной программы соответствующей местности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 317
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на укрепление материально-технической базы
областных центров санитарно-эпидемиологической экспертизы"
на 2007 год

1. Құны :   1805710 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз бес миллион жеті жүз он мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость: 1805710 тысяч тенге (один миллиард восемьсот пять миллионов семьсот десять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жергілікті деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   зертханалық зерттеулер жүргізудің сапасын арттыру, халықтың денсаулық жағдайы мен қоршаған орта факторлары әсерінің арасындағы себеп-салдарлық байланыстарды айқындау, қазіргі заманғы зерттеу стандарттарын енгізу мен пайдалануға негізделген сапалы жаңа санитарлық эпидемиологиялық сараптау деңгейіне көшу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на местном уровне.
5. Задачи бюджетной программы: повышение качества проведения лабораторных исследований, выявление причинно-следственных связей между состоянием здоровья населения и воздействием факторов окружающей среды, переход на качественно новый уровень санитарно-эпидемиологической экспертизы, основанный на внедрении и использовании современных стандартов исследований.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне облыстық санитарлық-эпидемиологиялық орталықтардың материалдық-техникалық базасын нығайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
029
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
укрепление
материально-технической
базы рефор-
мирования
областных
центров
санитарно-
эпидемиоло-
гической
экспертизы
Перечисление целевых
текущих трансфертов
областным бюджетам
в рамках реализации
Государственной прог-
раммы реформирования
и развития
здравоохранения
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге нысаналы ағымдағы трансферттер аудару.
Астана мен Алматы қалаларының және Жамбыл, Қызылорда, Маңғыстау және Оңтүстік Қазақстан облыстарының 36 ауданының санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарын жаңғырту
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Астана мен Алматы қалаларының және Жамбыл, Қызылорда, Маңғыстау және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге Астана мен Алматы қалаларының және Жамбыл, Қызылорда, Маңғыстау және Оңтүстік Қазақстан облыстарының 36 ауданының санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарын жарақтандыруға нысаналы ағымдағы трансферттер аудару.
Түпкі нәтиже: Астана мен Алматы қалаларының және Жамбыл, Қызылорда, Маңғыстау және Оңтүстік Қазақстан облыстарының 36 ауданының санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарының материалдық-техникалық базасын нығайту, кемінде 2082 бірлік медициналық (диагностикалық және зертханалық) жабдық және 36 бірлік санитарлық автокөлік сатып алу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жабдық бірлігінің және санитарлық автокөліктің орташа құны - 852,5 мың теңге.
Сапасы: Астана мен Алматы қалаларының және Жамбыл, Қызылорда, Маңғыстау, Оңтүстік Қазақстан облыстарының 36 ауданының санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарының медициналық (диагностикалық және зертханалық) жабдықпен жарақтандырудың ең аз нормативіне сәйкес қамтамасыз етілуі.
*) Ескертпе:
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың тізбесі, сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
318-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
бастапқы медициналық санитарлық көмектің медициналық ұйымдарын
штаттық нормативтерге сәйкес медициналық кадрлармен жасақтауға
және жалпы практикадағы дәрігерлердің жүйесін дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 030 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

на 2005-2010 годы,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Модернизация центров санитарно-эпидемиоло-
гической экспертизы
городов Астана и
Алматы и 36 районов
Жамбылской,
Кызылординской,
Мангистауской и
Южно-Казахстанской
областей.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
Акимы городов
Астана и
Алматы,
Жамбылской,
Кызылордин-
ской,
Мангистауской
и Южно-
Казахстанской
областей
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам на оснащение центров санитарно-эпидемиологической экспертизы городов Астана и Алматы и 36 районов Жамбылской, Кызылординской, Мангистауской и Южно-Казахстанской областей.
Конечный результат: укрепление материально-технической базы центров санитарно-эпидемиологической экспертизы городов Астана и Алматы и 36 районов Жамбылской, Кызылординской, Мангистауской и Южно-Казахстанской областей, приобретение не менее 2082 единиц медицинского (диагностического и лабораторного) оборудования и 36 единиц санитарного автотранспорта.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость единицы оборудования и санитарного автотранспорта - 852,5 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: обеспеченность в соответствии с минимальным нормативом оснащенности медицинским (диагностическим и лабораторным) оборудованием центров санитарно-эпидемиологической экспертизы городов Астана и Алматы и 36 районов Жамбылской, Кызылординской, Мангистауской и Южно-Казахстанской областей.
*) Примечание:
Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражается в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 318
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на укомплектование медицинских организаций первичной
медико-санитарной помощи медицинскими кадрами в соответствии со штатными
нормативами и развитие системы врачей общей практики"
на 2007 год

1. Құны :   4 997 571 мың теңге (төрт миллиард тоғыз жүз тоқсан жеті миллион бес жүз жетпіс бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  17,   21,   48-баптары ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы шілдедегі Заңының  10-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының халқына бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсетуді жетілдіру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 1304  қаулысы .

1. Стоимость: 4 997 571 тысяча тенге (четыре миллиарда девятьсот девяносто семь миллионов пятьсот семьдесят одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  17,   21,   48  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения"; статья 10 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1304 "О мерах совершенствования первичной медико-санитарной помощи населению Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   бастапқы медициналық-санитарлық және консультациялық-диагностикалық көмекті жақсарту, Қазақстан Республикасының халқына бастапқы медициналық-санитарлық көмек (бұдан әрі - БМСК) деңгейінде көрсетілетін медициналық қызметтің сапасы мен қолжетімділігін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   БМСК-ның медициналық ұйымдарын медицина штат нормативтеріне сәйкес медицина кадрларымен толықтыру және жалпы практика дәрігерлері жүйесін дамыту.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение первичной медико-санитарной и консультативно-диагностической помощи, повышение качества и доступности оказываемых медицинских услуг на уровне первичной медико-санитарной помощи (далее - ПМСП) населению Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: доукомплектование и укомплектование медицинских организаций ПМСП медицинскими кадрами в соответствии со штатными нормативами и развитие системы врачей общей практики.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастапқы медициналық санитарлық көмектің медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес медициналық кадрлармен жасақтауға және жалпы практикадағы дәрігерлердің жүйесін дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Целевые теку-
щие трансферты
областным бюд-
жетам, бюдже-
там городов
Астаны и
Алматы на
укомплектова-
ние медицинс-
ких организа-
ций первичной
медико-сани-
тарной помощи
медицинскими
кадрами в
соответствии
со штатными
нормативами и
развитие сис-
темы врачей
общей практики
Перечисление
целевых теку-
щих трансфертов
областным бюд-
жетам, бюджетам
городов Астаны
и Алматы в
рамках реализа-
ции Государст-
венной програм-
мы реформирова-
ния и развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на

Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару.
Бастапқы медициналық-санитарлық көмектің медициналық ұйымдарын штаттық нормативтерге сәйкес бейінді мамандармен толықтыру және жалпы практика дәрігерлері жүйесін дамыту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: БМСК және консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін ұйымдарды бейінді мамандармен толықтыру және жинақтау (2548,2 бірлік).
Түпкі нәтиже: халықтың БМСК-ге қолжетімділігін қамтамасыз ету, халыққа БМСК деңгейінде халыққа көрсетілетін медициналық қызметтің сапасын арттыру және жалпы практика дәрігері жүйесін дамыту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: дәрігердің бір штат бірлігін толықтыру мен жинақтауға жұмсалатын орташа шығыстар - 337,0 мың теңге.
Уақтылығы: әкімдіктің шешіміне сәйкес.
Сапасы: БМСК және консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін ұйымдардың қызметінің тиімділігін арттыру.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттің трансферттерін игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың тізбесі, сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
319-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне құрылатын ақпараттық-талдамалық орталықтардың қызметін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 031 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2005-2010 годы
согласно реше-
нию Правитель-
ства Республики
Казахстан.
Укомплектование
медицинских
организаций
первичной
медико-санитар-
ной помощи
профильными
специалистами
в соответствии
со штатными
нормативами.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: доукомплектование и укомплектование профильными специалистами (2548,2 единиц) организаций, оказывающих ПМСП и консультативно-диагностическую помощь.
Конечный результат: обеспечение доступности ПМСП населению, повышение качества оказываемых услуг населению на уровне ПМСП и развитие системы врачей общей практики.
Финансово-экономический результат: средние расходы в год на доукомплектование и укомплектование одной штатной единицей врача составят - 337,0 тысяч тенге.
Своевременность: в соответствии с решением акимата.
Качество: повышение эффективности деятельности организаций, оказывающих ПМСП и консультативно-диагностическую помощь.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 319
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
031 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на обеспечение деятельности создаваемых
информационно-аналитических центров"
на 2007 год

1. Құны :   41447 мың теңге (қырық бір миллион төрт жүз қырық жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.

1. Стоимость: 41447 тысяч тенге (сорок один миллион четыреста сорок семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета

031
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне құрылатын ақпараттық-талдамалық орталықтардың қызметін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару
Ашылған 14 ақпараттық-талдау орталығының қызметін қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Ақмола, Ақтөбе, Алматы, Атырау, Жамбыл, Батыс Қазақстан, Қызылорда, Қостанай, Маңғыстау, Павлодар, Солтүстік Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының және Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне құрылған 14 ақпараттық-талдамалық орталықтың жұмыс істеуін қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару.
Түпкі нәтиже: құрылған 14 ақпараттық-талдамалық орталықтың денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйесін бағдарламалық-техникалық ілеспесі бойынша жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір ақпараттық-талдау орталығына жұмсалатын орташа шығын 2961 мың теңге.
Уақтылығы: құрылған ақпараттық-талдамалық орталықтардың қызметкерлеріне ай сайын еңбекақы төлеу.
Сапасы: құрылған ақпараттық-талдамалық орталықтардың қызметкерлерінің сапалы қызметінің дәлелділігін қамтамасыз ету.*
*) Ескертпе: Іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі, республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
320-ҚОСЫМША
Ескерту. 320-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 032 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

031
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
обеспечение
деятельности
создаваемых
информационно-
аналитических
центров
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным бюдже-
там, бюджетам
городов Астаны
и Алматы в рам-
ках реализации
Государственной
программы
реформирования
и развития
здравоохранения
на 2005-2010 годы согласно
решению
Правительства
Республики
Казахстан
Обеспечение
деятельности
созданных 14
информационно-
аналитических
центров
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
Акиматы
Акмолинской,
Актюбинской,
Алматинской,
Атырауской,
Жамбылской,
Западно-
Казахстанской,
Кызылординской,
Костанайской,
Мангистауской,
Павлодарской,
Северо-Казах-
станской,
Южно-Казахстан-
ской областей
и городов
Астаны и Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на обеспечение деятельности 14 созданных информационно-аналитических центров.
Конечный результат: обеспечение деятельности созданных 14 информационно-аналитических центров по программно-техническому сопровождению информационных систем здравоохранения.
Финансово-экономический результат: средние расходы на один информационно-аналитический центр 2961 тыс. тенге.
Своевременность: ежемесячное обеспечение созданных информационно-аналитических центров.
Качество: обеспечение мотивированности сотрудников созданных информационно-аналитических центров. *
*) Примечание: перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 320
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
032 "Целевые трансферты на развитие областному бюджету
Алматинской области и бюджету города Алматы для
сейсмоусиления объектов здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны :   956154 мың теңге (тоғыз жүз елу алты миллион бір жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының  23-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Алматы облысы мен Алматы қаласы денсаулық сақтау объектілерінің сейсмикалық орнықтылығын қамтамасыз ету.

1. Стоимость: 956154 тысячи тенге (девятьсот пятьдесят шесть миллионов сто пятьдесят четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 23 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сейсмоустойчивости объектов здравоохранения Алматинской области и города Алматы.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Алматы облысының және Алматы қаласының жекелеген денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық нығайту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының  бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына тізбе бойынша және сомалар шегінде денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық нығайту үшін Алматы облысының бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне нысаналы даму трансферттерін аудару.
Денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық нығайтуды жүргізу "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14  желтоқсандағы N 1204 қаулысына 3-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша және сомалар шегінде денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық нығайту үшін Алматы облысының бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне нысаналы даму трансферттерін аудару.
Денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық нығайтуды жүргізу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Алматы облысының және Алматы қаласының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   Тікелей нәтиже: Алматы облысы мен Алматы қаласының денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық нығайтуды жүргізу.
Түпкілікті нәтиже: Алматы облысы мен Алматы қаласының денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық нығайтуды арттыру.
Уақтылылығы: қызметтерді берушілермен жасалған шарттарға сәйкес сеймикалық нығайту бойынша көлемді орындау.
Сапа: Қазақстан Республикасының құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық нығайту.
Ескерту:
*) Объектілердің тізбесі "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 12 желтоқсандағы N 1204 қаулысына 3-қосымшаға сәйкес, сондай-ақ заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес іс-шаралар күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
321-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 033 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы: сейсмоусиление отдельных объектов здравоохранения Алматинской области и города Алматы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
прог-рам-
мы
Код
под-
прог-
раммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
032
Целевые
трансферты на
развитие
областному
бюджету
Алматинской
области и
бюджету города
Алматы для
сейсмоусиления
объектов здраво-
охранения
Перечисление
целевых транс-
фертов на разви-
тие областному
бюджету
Алматинской
области и
бюджету города
Алматы для
сейсмоусиления
объектов здраво-
охранения по
перечню и в
пределах сумм
согласно прило-
жению 3 к
постановлению
Правительства
Республики
Казахстан
от 14 декабря
2006 года N 1204
"О реализации
Закона Республи-
ки Казахстан
"О республикан-
ском бюджете на
2007 год".
Проведение
сейсмоусиления
объектов здраво-
охранения
Январь-декабрь
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан
Акимы
Алматинской
области и
города Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение сейсмоусиления объектов здравоохранения Алматинской области и города Алматы.
Конечный результат: повышение сейсмоустойчивости объектов здравоохранения Алматинской области и города Алматы.
Своевременность: выполнение объема по сейсмоусилению, согласно заключенным договорам с поставщиками услуг.
Качество: сейсмоусиление объектов здравоохранения в соответствии с строительными нормами и правилами Республики Казахстан.
Примечание:
*) Перечень объектов по сейсмоусилению согласно Приложению 3 к  постановлению Правительства Республики Казахстан от "14" декабря 2006 года N 1204 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год", а также мероприятия в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов отражаются в паспортах местных бюджетных программ.
ПРИЛОЖЕНИЕ 321
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
033 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп тест-систем для
проведения дозорного эпидемиологического надзора"
на 2007 год

1. Құны :   11489 мың теңге (он бір миллион төрт жүз сексен тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы N 176-ІІІ  Заңы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость: 11489 тысяч тенге (одиннадцать миллионов четыреста восемьдесят девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике и лечении ВИЧ-инфекции и СПИД";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   АҚТҚ/ЖҚТБ және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын диагностикалауды жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   АҚТҚ инфекциясын және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын эпидемиологиялық қадағалау технологиясына халықаралық стандарттарды енгізу жолымен АҚТҚ инфекциясын және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын (вирусты С гепатиті, мерез) зертханалық зерттеулердің сапасын арттыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение диагностики ВИЧ/СПИД и СПИД-индикаторных заболеваний.
5. Задачи бюджетной программы: повышение качества лабораторных исследований на ВИЧ-инфекцию и СПИД-индикаторные заболевания (вирусный гепатит С, сифилис) путем внедрения международных стандартов в технологию эпидемиологического надзора за ВИЧ-инфекцией и СПИД-индикаторными заболеваниями.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер аудару
АҚТҚ және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын (вирусты С гепатиті, мерез) зерттеуге арналған диагностикалық тест-жүйелерді сатып алу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программу
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
033
Целевые теку-
щие трансферты
областным бюд-
жетам, бюдже-
там городов
Астаны и
Алматы на
закуп тест-
систем для
проведения
дозорного эпи-
демиологичес-
кого надзора
Перечисление
целевых текущих
трансфертов об-
ластным бюджетам,
бюджетам городов
Астана и Алматы
в рамках Государ-
ственной програм-
мы реформирования
и развития здра-
воохранения
Республики Казах-
стан на 2005-2010
годы, согласно
решению Прави-
тельства Респуб-
лики Казахстан.
Обеспечение Цент-
ров по профилак-
тике и борьбе со
СПИД на местном
уровне диагности-
ческими тест-
системами для
исследования на
ВИЧ и СПИД-инди-
каторные заболе-
вания (вирусный
гепатит С, сифи-
лис)
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: АҚТҚ және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын зерттеуге арналған дигностикалық тест-жүйелердің кемінде 896 жинағын сатып алу.
Түпкі нәтиже: АҚТҚ инфекциясын және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын эпидемиологиялық қадағалаудың қазіргі заманғы стандарттарын енгізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: диагностикалық тест-жүйелердің 1 жинағын сатып алуға жұмсалатын орташа шығындар 12,8 мың теңге.
Сапасы: халықаралық стандарттарға сәйкес АҚТҚ инфекциясын және ЖҚТБ индикаторлы ауруларын зерттеуді жүргізу.
*) Ескерту:
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игеру шеңберінде іске асыру жөніндегі іс-шаралардың тізбесі, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
322-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
амбулаториялық емдеу деңгейіндегі 5 жасқа дейінгі балаларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 035 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: закуп не менее 896 наборов диагностических тест-систем для исследования ВИЧ и СПИД-индикаторных заболеваний.
Конечный результат: внедрение современных стандартов эпидемиологического надзора за ВИЧ-инфекцией и СПИД-индикаторными заболеваниями.
Финансово-экономический результат: средние затраты на приобретение 1 набора диагностических тест-систем - 12,8 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: проведение исследований на ВИЧ-инфекцию и СПИД-индикаторные заболевания в соответствии с международными стандартами.
*) Примечание: Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 322
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
035 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на лекарственное обеспечение детей
до 5-летнего возраста на амбулаторном уровне лечения"
на 2007 год

1. Құны :   596614 мың теңге (бес жүз тоқсан алты миллион алты жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  25,   26-баптары ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  13-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің 2006-2007 жылдарға арналған тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 1296  қаулысы ; "Азаматтардың дәрілік заттармен қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қазан N 962  қаулысы .

1. Стоимость: 596614 тысяч тенге (пятьсот девяносто шесть миллионов шестьсот четырнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи  25,   26  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  статья 13 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2006 года N 962 "Об утверждении Правил обеспечения лекарственными средствами граждан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   балалардың денсаулығын нығайту, балалар өлімінің деңгейін төмендету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   5 жасқа дейінгі балаларды амбулаториялық емдеу деңгейінде уақтылы тегін дәрілік қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление здоровья детей, снижение уровня детской смертности.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение детей до 5-ти летнего возраста на амбулаторном уровне лечения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

035
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне амбулаториялық емдеу деңгейіндегі 5 жасқа дейінгі балаларды дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару.
5 жасқа дейінгі балаларды емдеудің амбулаториялық деңгейінде дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: амбулаториялық емдеудегі 1 жастан 5 жасқа дейінгі балаларды уақытында тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету (балалардың орташа жылдық саны - 623 595).
Түпкі нәтиже: 5 жасқа дейінгі балаларды дәрілік препараттармен тегін қамтамасыз ету есебінен балалардың өлім-жітімін төмендету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір жағдайды амбулаториялық емдеу кезіндегі дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуге арналған орташа шығыстар 957 теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: негізделген шағымдардың болмауы.
Ескерту:
*) Іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі, республикалық бюджеттен түсетін трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
323-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жүкті әйелдерді құрамында темір және йод бар препараттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 036 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

035
Целевые теку-
щие трансферты
областным бюд-
жетам, бюдже-
там городов
Астаны и Алма-
ты на лекарст-
венное обеспе-
чение детей до
5-летнего
возраста на
амбулаторном
уровне лечения
Перечисление целе-
вых текущих транс-
фертов областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы в соответ-
ствии с Планом
мероприятий по
реализации Госу-
дарственной прог-
раммы реформирова-
ния и развития
здравоохранения
Республики Казах-
стан на 2005-2010
годы, согласно ре-
шению Правительст-
ва Республики
Казахстан.
Лекарственное
обеспечение детей
до 5-ти летнего
возраста на амбу-
латорном уровне
лечения.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения Респуб-
лики Казахстан
Акимы
областей,
городов Астаны
и Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение детей от 1 до 5 лет (среднегодовое количество детей - 623 595).
Конечный результат: снижение детской смертности за счет бесплатного обеспечения лекарственными средствами детей до 5-ти летнего возраста.
Финансово-экономический результат: средние расходы на лекарственное обеспечение при амбулаторном лечении одного случая 957 тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: отсутствие обоснованных жалоб.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 323
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
036 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на обеспечение беременных
железо- и йодосодержащими препаратами"
на 2007 год

1. Құны :   665733 мың теңге (алты жүз алпыс бес миллион жеті жүз отыз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің 2006-2007 жылдарға арналған тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 1296 қаулысы; "Азаматтардың дәрілік заттармен қамтамасыз ету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қазан N 962  қаулысы .

1. Стоимость: 665733 тысячи тенге (шестьсот шестьдесят пять миллионов семьсот тридцать три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2006 года N 962 "Об утверждении Правил обеспечения лекарственными средствами граждан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : организмдегі темір және йод тапшылығына байланысты жүкті әйелдердің денсаулығын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жүкті әйелдерді құрамында темір мен йод бар препараттармен уақытында тегін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение здоровья беременных, связанного с дефицитом в организме железа и йода.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное бесплатное лекарственное обеспечение беременных железо- и йодосодержащими препаратами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

036
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жүкті әйелдерді құрамында темір және йод бар препараттармен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне амбулаториялық емдеу деңгейінде жүкті әйелдер үшін құрамында темір мен йод бар препараттарды сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферттер аудару. Амбулаториялық емдеу деңгейінде жүкті әйелдер үшін құрамында темір мен йод бар препараттарды сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: амбулаториялық деңгейде жүкті әйелдерді құрамында темір мен йод бар препараттармен тегін қамтамасыз етуге уақытында нысаналы трансферттер аудару (жүкті әйелдердің орташа жылдық саны - 300 171).
Түпкі нәтиже: жүктілік пен босану асқынуларын төмендету, жүкті әйелдер мен жаңа туған нәрестелердің аурушаңдығын төмендету, ана және перинаталдық өлімді төмендету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір жүкті әйелді құрамында темір мен йод бар препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығыстар - 2, 2 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: негіздемелеген шағымдардың болмауы.
Ескерту:
*) Республикалық бюджеттің трансферттерін игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын іске асыру, сандық және сапалық көрсеткіштер жөніндегі іс-шаралардың тізбесі жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тиісті паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
324-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азаматтардың жекелеген санаттарын алдын ала медициналық тексеруді жүзеге асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 037 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

036
Целевые текущие
трансферты
областным бюд-
жетам, бюджетам
городов Астаны
и Алматы на
обеспечение
беременных
железо- и
йодосодержащими
препаратами
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным бюдже-
там, бюджетам
городов Астаны и
Алматы в соответ-
ствии с Планом
мероприятий по
реализации Госу-
дарственной прог-
раммы реформиро-
вания и развития
здравоохранения
Республики Казах-
стан на 2005-2010
годы, согласно
решению Прави-
тельства Респуб-
лики Казахстан.
Закуп железо- и
йодосодержащих
препаратов для
беременных на
амбулаторном
уровне лечения.
В течение года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: своевременное перечисление целевых текущих трансфертов на бесплатное лекарственное обеспечение беременных железо- и йодосодержащими препаратами на амбулаторном уровне (среднегодовое количество беременных - 300 171).
Конечный результат: снижение осложнений беременности и родов, снижение заболеваемости беременных, новорожденных, снижение уровня материнской и перинатальной смертности.
Финансово-экономический результат: средние расходы на обеспечение одной беременной железо- и йодосодержащими препаратами - 2,2 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам
Качество: отсутствие обоснованных жалоб
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 324
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
037 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на осуществление профилактических
медицинских осмотров отдельных категорий граждан"
на 2007 год

1. Құны :   3 848 767 мың теңге (үш миллиард сегіз жүз қырық сегіз миллион жеті жүз алпыс жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Конституциясының  29-бабы ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының  7-бабы ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  12 және   13-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің"Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бірінші кезекті шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің"Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005- 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы ; "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің 2006-2007 жылдарға арналған тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы жылғы 28 желтоқсандағы N 1296  қаулысы .

1. Стоимость: 3 848 767 тысяч тенге (три миллиарда восемьсот сорок восемь миллионов семьсот шестьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 29 Конституции Республики Казахстан;  статья 7 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  статья 12 и  13  Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2005 года N 1296 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на 2006-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   аурушаңдықты, балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдердің мүгедектігін төмендету және дені сау ұрпақты туу үшін жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жыл сайын медициналық алдын алу тексерулерін жүргізу арқылы
балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдердің ауруларын ерте диагностикалау мен алдын алу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: снижение заболеваемости, инвалидности детей и женщин репродуктивного возраста и создание условии для воспроизводства здорового потомства.
5. Задачи бюджетной программы: ранняя диагностика и профилактика заболеваний у детей и женщин репродуктивного возраста посредством проведения ежегодных медицинских профилактических осмотров.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азаматтардың жекелеген санаттарын алдын ала медициналық тексеруді жүзеге асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған - мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару. Азаматтардың жекелеген санаттарын профилактикалық медициналық тексеру жүргізу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
037
Целевые теку-
щие трансферты
областным бюд-
жетам, бюдже-
там городов
Астаны и
Алматы на
осуществление
профилактичес-
ких медицинс-
ких осмотров
отдельных
категорий
граждан
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным бюдже-
там, бюджетам
городов Астаны
и Алматы в соот-
ветствии с Пла-
ном мероприятий
по реализации
Государственной
программы
реформирования и
развития здраво-
охранения Рес-
публики Казах-
стан на 2005-
2010 годы, сог-
ласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Проведение про-
филактических
медицинских
осмотров отдель-
ных категорий
граждан.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: 18 жасқа дейінгі декреттелген жастағы балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдерді кейіннен динамикалық бақылау мен сауықтыру жүргізу арқылы алдын алу медициналық тексерулерін жүзеге асыру (медициналық тексеруге жататын балалардың орташа жылдық саны - 4 334 863, әйелдер - 4 277 339).
Түпкі нәтиже: алдын алу тексерулері кезінде анықталған патологияларды ерте диагностикалау мен емдеудің есебінен балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдердің аурушаңдығын, мүгедектігі мен қайтыс болуын төмендету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: баланы алдын алу тексеруін жүргізуге орташа шығыстар - 0,4 мың теңге, әйелдер - 0,5 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шартқа сәйкес.
Сапасы: 18 жасқа дейінгі декреттелген жастағы балалар мен ұрпақты болу жасындағы әйелдерді алдын алу тексерулерімен барынша толық қамту.
Ескерту:
*республикалық бюджеттің трансферттерін игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын іске асыру, сандық және сапалық көрсеткіштер жөніндегі іс-шаралардың тізбесі жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тиісті паспортында көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
325-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтаудың медициналық, ұйымдарын жергілікті деңгейде материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 038 республикалық бюджеттік бағдарламаның ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: осуществление профилактических медицинских осмотров с последующим динамическим наблюдением и оздоровлением детей декретированного возраста до 18 лет и женщин репродуктивного возраста (среднегодовое количество детей, подлежащих медицинским осмотрам - 4 334 863, женщин - 4 277 339).
Конечный результат: снижение заболеваемости, инвалидности и смертности детей и женщин репродуктивного возраста за счет ранней диагностики и лечения выявленной патологии при профилактических осмотрах.
Финансово-экономический результат: средние расходы на проведение профилактического осмотра ребенка - 0,4 тыс. тенге; женщины - 0,5 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: наиболее полный охват профилактическими осмотрами детей до 18 лет и женщин репродуктивного возраста.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте, соответствующей местной бюджетной программы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 325
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
038 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение
медицинских организаций здравоохранения на местном уровне"
на 2007 год

1. Құны :   16519387 мың теңге (он алты миллиард бес жүз он тоғыз миллион үш жүз сексен жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  8 ,   9-баптары ; "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының  9 ,   10-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын "жақсарту жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость: 16519387 тысяч тенге (шестнадцать миллиардов пятьсот девятнадцать миллионов триста восемьдесят семь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 8 9 Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  статьи 9 10  Закона  Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об охране здоровья граждан";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы",  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   сапалы медициналық көмек көрсету үшін жағдай жасау мақсатында денсаулық сақтаудың инфрақұрылымын дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   жергілікті деңгейде медициналық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие инфраструктуры системы здравоохранения с целью создания условий для оказания качественной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: материально-техническое оснащение медицинских организаций на местном уровне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарын жергілікті деңгейде материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер аудару. Нормативтерге сәйкес бастапқы медициналық-санитарлық көмек ауылдық, қалалық мемлекеттік ұйымдарын, оның ішінде ауылдық және қалалық дәрігерлік амбулаторияларды, ауылдық жерлердегі емханаларды, қалалық емханаларды, жедел және шұғыл медициналық көмек қызметін медициналық жабдықтармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен, жедел және шұғыл медициналық көмек қызметін санитарлық автокөлікпен жарақтандыру; балалар және босандыру ұйымдарын жарақтандыру, медициналық-генетикалық ұйымдарды (кабинеттерді) жарақтандыру, аудандық, қалалық және облыстық ауруханаларды жарақтандыру, онкологиялық ұйымдар үшін сәулелік терапия аппараттарын, рентгендік стимуляторларды сатып алу. 6 облысты. кардиологиялық орталықтарды жарақтандыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Ақмола, Шығыс Қазақстан, Қарағанды, Қостанай, Павлодар, Оңтүстік Қазақстан облыстарын әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: жергілікті деңгейде медициналық ұйымдарды медициналық жабдықтармен жабдықтауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді уақытында аудару.
Түпкі нәтиже: медициналық ұйымдардың медициналық жабдықтармен жарақталуын ең төменгі нормативтерге кезең-кезеңмен жеткізу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: материалдық - техникалық жарақтандыруға жұмсалатын орташа шығыстар -032 461,7 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: медициналық ұйымдардың материалдық-техникалық базасын жергілікті деңгейде нығайту.
Ескерту:* республикалық бюджеттің трансферттерін игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын іске асыру, сандық және сапалық көрсеткіштер жөніндегі іс-шаралардың тізбесі тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
326-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік тапсырыс шеңберінде орта кәсіптік білім беру ұйымдарына оқыту құнын ұлғайту және қосымша қабылдау бойынша шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 039 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

038
Целевые теку-
щие трансферты
областным бюд-
жетам, бюдже-
там городов
Астаны и
Алматы на
материально-
техническое
оснащение
медицинских
организаций
здравоохране-
ния на местном
уровне
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным бюд-
жетам, бюджетам
городов Астаны
и Алматы в соот-
ветствии с Планом
мероприятий по
реализации
Государственной
программы рефор-
мирования и раз-
вития здравоохра-
нения Республики
Казахстан на
2005-2010 годы,
согласно решению
Правительства
Республики
Казахстан.
Оснащение сельс-
ких и городских
государственных
организаций пер-
вичной медико-
санитарной помощи
медицинским обо-
рудованием, изде-
лиями медицинс-
кого назначения
в соответствии с
нормативами,
в том числе:
сельских врачеб-
ных амбулаторий,
городских врачеб-
ных амбулаторий,
поликлиник в
сельской мест-
ности, городских
поликлиник,
службы скорой и
неотложной меди-
цинской помощи,
обеспечение
службы скорой и
неотложной меди-
цинской помощи
санитарным авто-
транспортом;
оснащение детских
и родовспомога-
тельных организа-
ций, оснащение
медико-генетичес-
ких консультаций
(кабинетов),
оснащение район-
ных, городских и
областных боль-
ниц, приобретение
аппаратов лучевой
терапии, рентге-
новских симулято-
ров для онкологи-
ческих организа-
ций.
Оснащение кардио-
логических цент-
ров в 6 областях.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан
Акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
Акиматы Акмо-
линской, Вос-
точно-Казах-
станской,
Карагандинс-
кой,
Костанайской,
Павлодарской
и Южно-
Казахстанской
областей
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: своевременное перечисление целевых текущих трансфертов на оснащение медицинских организаций медицинским оборудованием на местном уровне.
Конечный результат: поэтапное доведение оснащенности медицинских организаций медицинским оборудованием до минимального норматива.
Финансово-экономический результат: средние расходы на материально-техническое оснащение - 1 032 461,7 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: укрепление материально-технической базы медицинских организаций на местном уровне
* Примечание: Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 326
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
039 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на возмещение расходов по увеличению стоимости
обучения и дополнительного приема в организациях среднего
профессионального образования в рамках государственного заказа"
на 2007 год

1. Құны :   114369 мың теңге (бір жүз он төрт миллион үш жүз алпыс тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   24,   43,   44-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  18,   48-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы .

1. Стоимость: 114369 тысяч тенге (сто четырнадцать миллионов триста шестьдесят девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 4 , 8,   24,   43,   44  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании";  статьи 18 48  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   денсаулық сақтау саласын орта медициналық және фармацевтикалық білім бар білікті мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар білікті мамандар даярлауды қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение подготовки специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственными общеобязательными стандартами образования.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
039
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік тапсырыс шеңберінде орта кәсіптік білім беру ұйымдарына оқыту құнын ұлғайту және қосымша қабылдау бойынша шығыстарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы трансферттер аудару.
Медицина колледждеріне мемлекеттік тапсырыс бойынша оқу құнының өсуіне, сондай-ақ әрбір облыс пен Алматы және Астана қалалары үшін 19 адамнан қабылдаудың өсуіне байланысты шығыстарды төлеуді қамтамасыз ету.
Ай сайын
Ай сайын
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі қалаларының әкімдері
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкімдері

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
039
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
возмещение
расходов по
увеличению
стоимости
обучения и
дополнитель-
ного приема
в организациях
среднего про-
фессионального
образования в
рамках госу-
дарственного
заказа
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным бюд-
жетам, бюджетам
городов Астаны
и Алматы в рам-
ках реализации
Государственной
программы
реформирования
и развития
здравоохранения
Республики
Казахстан на
2005-2010 годы
согласно реше-
нию Правитель-
ства Республики
Казахстан.
Обеспечение
оплаты расхо-
дов, связанных
с увеличением
стоимости обу-
чения, а также
на увеличение
приема по 19
человек для
каждой области
и городам
Алматы и Астана
по государст-
венному заказу
в медицинские
колледжи.
Еже-
месячно
Еже-
месячно
Министерство
здравоохране-
ния
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: 7894 орташа жылдық арналған оқу құнының өсуіне және жергілікті деңгейдегі медицина колледждеріне қабылдаудың өсуіне байланысты шығыстарды жабу, оның ішінде: Ақмола - 343. Ақтөбе - 452, Алматы -275, Атырау - 324, Шығыс Қазақстан - 652, Жамбыл -709, Батыс Қазақстан - 457, Қарағанды - 376, Қостанай - 425, Қызылорда - 574, Маңғыстау - 292, Павлодар - 401, Солтүстік Қазақстан - 213, Оңтүстік Қазақстан - 1306, Алматы қаласы бойынша - 442 және Астана қаласы бойынша - 653.
Түпкі нәтиже: мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар білікті мамандар даярлау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқитын 1 білім алушыны даярлауға жұмсалатын орташа шығысты республикалық орта деңгейіне дейін жеткізу - жылына 125,6 мың теңге.
Уақтылығы: денсаулық сақтау саласының орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар білікті мамандарының күтілетін бітірушілер саны кемінде 2000 адам.
Сапасы: медицина колледжін "жақсы" және "үздік" деген үлгеріммен бітірген кәсіптік білімді бітірушілердің күтілетін үлесі орташа есеппен алғанда 78 пайыз.
Ескерту:
*) Іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі, республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелер сипатталатын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
327-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне медицина кадрларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердің біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 040 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: покрытие расходов, связанных с увеличением стоимости обучения и приема в медицинские колледжи, находящиеся на местном уровне на среднегодовой контингент 7894, в том числе по областям: Акмолинской - 343, Актюбинской - 452, Алматинской - 275, Атырауской - 324, Восточно-Казахстанской - 652, Жамбылской - 709, Западно-Казахстанской - 457, Карагандинской - 376, Костанайской - 425, Кызылординской - 574, Мангистауской - 292, Павлодарской - 401, Северо-Казахстанской - 213, Южно-Казахстанской - 1306, по городу Алматы - 442 и по городу Астана - 653.
Конечный результат: подготовка квалифицированных кадров здравоохранения со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственными общеобязательными стандартами образования.
Финансово-экономический результат: доведение средних расходов, затрачиваемых на подготовку 1 учащегося, обучающегося по государственному образовательному заказу до средне республиканского уровня - 125,6 тыс. тенге.
Своевременность: ожидаемый выпуск квалифицированных специалистов отрасли здравоохранения со средним медицинским и фармацевтическим образованием не менее 2000 человек.
Качество: ожидаемая доля выпускников со средним профессиональным образованием, окончившим медицинские колледжи на "хорошо" и "отлично", в среднем 78 процентов.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражается в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 327
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
040 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на повышение квалификации и переподготовку
медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения"
на 2007 год

1. Құны :   247114 мың теңге (екі жүз қырық жеті миллион бір жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңының  4 ,   8 ,   27,   35,   43,   44-баптары ; "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы Заңының  18,   48,   51-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ;»Қазақстан Республикасында "ЖҚТБ індетіне қарсы іс-қимыл жөніндегі 2006-2010 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы.

1. Стоимость: 247114 тысяч тенге (двести сорок семь миллионов сто четырнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 4 , 8,   27,   35,   43,   44  Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; статьи  18,   48,   51  Закона Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения";  Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Программы по противодействию эпидемии СПИДа на 2006-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :      республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халыққа медициналық қызмет көрсетудің сапасын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   саланы жоғары білікті және бәсекеге қабілетті бастапқы медициналық-санитарлық көмек мамандарымен және денсаулық сақтау саласындағы менеджерлермен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества медицинского обслуживания населения.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения высокоспециализированными и конкурентоспособными специалистами первичной медико-санитарной помощи и менеджерами в области здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

040
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне медицина кадрларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы менеджерлердің біліктілігін арттыруға және оларды қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер аудару Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іске асырылатын медицина кадрларының және денсаулық сақтау, ресурстарды басқару және саланы қаржыландыру саласында менеджерлерінің біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды қамтамасыз ету. Мамандарды оқыту мерзімі 1 айдан 10 айға дейін.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстық, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: орта есеппен 727 жалпы практика дәрігерінің және денсаулық сақтау саласындағы менеджмент бойынша 573 маманның біліктілігін арттыру және қайта даярлау, тиісінше, облыстар бойынша мыналардан кем емес: Ақмола 49 және 44; Ақтөбе 60 және 7; Алматы 69 және 38; Атырау 35 және 41; Шығыс Қазақстан 37 және 26; Жамбыл 41 және 44; Батыс Қазақстан 41 және 45; Қарағанды 88 және 44; Қостанай 10 және 44; Қызылорда 49 және 44; Маңғыстау 47 және 40; Павлодар 53 және 11; Солтүстік Қазақстан 25 және 26; Оңтүстік Қазақстан 49 және 44; Алматы қаласы бойынша 41 және 31, Астана қаласы бойынша 33 және 44.
Түпкі нәтиже: денсаулық сақтау саласын жалпы практика дәрігерлерімен және денсаулық сақтау менеджерлерімен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бастапқы медициналық-санитарлық көмектің 1 маманының біліктігін арттыруға жұмсалатын облыстар және Астана қаласы бойынша орташа шығыс - 80, 9 мың теңге, қайта даярлауға - 536,5 мың теңге, денсаулық сақтау саласындағы 1 менеджердің біліктігін арттыруға жұмсалатын облыстар және Астана қаласы бойынша орташа шығыс - 81, 0 мың теңге, қайта даярлауға - 755,0 мың теңге, бастапқы медициналық-санитарлық көмектің 1 маманының біліктілігін арттыруға жұмсалатын Алматы қаласы бойынша орташа шығыс - 22,1 мың теңге, қайта даярлауға - 214,3 мың теңге, денсаулық сақтау саласындағы 1 менеджердің біліктілігін арттыруға жұмсалатын Алматы қаласы бойынша орташа шығыс - 22,1 мың теңге, қайта даярлауға - 221,4 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: бастапқы медициналық-санитарлық көмек деңгейінде халыққа медициналық қызмет көрсетудің сапасын жақсарту және денсаулық сақтау саласын басқаруды жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
328-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде қан орталығын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 041 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

040
Целевые текущие
трансферты
областным бюдже-
там, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на повы-
шение квалифика-
ции и переподго-
товку медицинс-
ких  кадров, а
также менеджеров
в области здра-
воохранения
Перечисление целе-
вых текущих транс-
фертов областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы в соответст-
вии с решением Пра-
вительства Респуб-
лики Казахстан.
Обеспечение повыше-
ния квалификации и
переподготовки ме-
дицинских кадров и
менеджеров в облас-
ти здравоохранения,
управления ресурса-
ми и финансирования
отрасли осуществ-
ляемых в рамках
Государственной
программы реформи-
рования и развития
здравоохранения
Республики Казах-
стан на 2005-2010
годы согласно реше-
нию Правительства
Республики Казах-
стан.
Сроки подготовки
специалистов от
1 до 10 месяцев.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астана
и Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: повышение квалификации и осуществление переподготовки в среднем 727 врачей общей практики и 573 менеджеров в области здравоохранения, соответственно, по областям не менее: Акмолинской - 49 и 44; Актюбинской - 60 и 7; Алматинской - 69 и 38; Атырауской - 35 и 41; Восточно-Казахстанской - 37 и 26; Жамбылской - 41 и 44; Западно-Казахстанской - 41 и 45; Карагандинской - 88 и 44; Костанайской - 10 и 44; Кызылординской - 49 и 44; Мангистауской - 47 и 40; Павлодарской - 53 и 11; Северо-Казахстанской - 25 и 26; Южно-Казахстанской - 49 и 44; по городу Алматы - 41 и 31; по городу Астана - 33 и 44.
Конечный результат: обеспечение отрасли здравоохранения врачами общей практики и менеджерами здравоохранения.
Финансово-экономический результат: средние расходы на повышение квалификации 1 специалиста первичной медико-санитарной помощи по областям и городу Астана - 80,9 тыс. тенге и переподготовку - 536,5 тыс. тенге, средние расходы на повышение квалификации 1 менеджера здравоохранения по областям и городу Астана - 81,0 тыс. тенге и переподготовку - 755,0 тыс. тенге, средние расходы на повышение квалификации 1 специалиста первичной медико-санитарной помощи по городу Алматы - 22,1 тыс. тенге и переподготовку - 214,3 тыс. тенге, средние расходы на повышение квалификации 1 менеджера здравоохранения по городу Алматы - 22,1 тыс. тенге и переподготовку - 221,4 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: улучшение качества медицинского обслуживания населения на уровне первичной медико-санитарной помощи и улучшение управления отраслью здравоохранения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 328
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
041 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое
оснащение центров крови на местном уровне"
на 2007 год

1. Құны :   1121700 мың теңге (бір миллиард бір жүз жиырма бір миллион жеті жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қан мен оның компоненттерінің донорлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының  5 ,   6 ,   8-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің" Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость: 1121700 тысяч тенге (один миллиард сто двадцать один миллион семьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 5 , 6,   8 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О донорстве крови и ее компонентов";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жергілікті деңгейдегі медициналық ұйымдары үшін дайындалатын қан мен оның компоненттерінің қауіпсіздігін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейдегі қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға ағымдағы нысаналы трансферттер аудару.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение безопасности заготавливаемой крови и ее компонентов для медицинских организаций на местном уровне.
5. Задачи бюджетной программы: перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение центров крови на местном уровне.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
041
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде қан орталығын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне облыстық, Астана және Алматы қалаларының қан орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілген Тізбеге сәйкес жергілікті деңгейдегі қан орталықтары үшін қанды, оның компоненттерін және препараттарды карантиндеу үшін жабдықтар сатып алу
Жыл бойы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
041
Целевые текущие
трансферты
областным
бюджетам, бюд-
жетам городов
Астаны и Алматы
на материально-
техническое
оснащение
центров крови
на местном
уровне
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областным бюдже-
там, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на
материально-тех-
ническое оснаще-
ние областных,
городов Астаны и
Алматы центров
крови, согласно
решению Прави-
тельства Респуб-
лики Казахстан.
Приобретение
оборудования в
соответствии с
Перечнем,
утверждаемым
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казах-
стан для центров
крови на местном
уровне по каран-
тинизации крови, ее компонентов и
препаратов
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: облыстық және қалалық қан орталықтарына кем дегенде 184 бірлік жабдық сатып алу.
Түпкі нәтиже: жергілікті деңгейдегі медициналық ұйымдарды қанмен, оның компоненттерімен және препараттармен қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: шығыс материалдарын есепке ала отырып, сатып алынған бір бірлік жабдықтың орташа құны - 6096,1 мың теңге.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: жергілікті деңгейде дайындалатын қанның сапасын жақсарту. Ескерту:
*) Іске асыру жөніндегі іс-шаралар тізбесі, республикалық бюджеттен трансферттерді игеру шеңберінде күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
329-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 045 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: приобретение не менее 184 единиц оборудования для областных и городских центров крови.
Конечный результат: обеспечение медицинских организаций на местном уровне кровью, ее компонентами и препаратами.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость одной единицы, приобретаемого оборудования с учетом расходных материалов - 6096,1 тыс. тенге.
Своевременность: согласно заключенных договоров.
Качество: улучшение качества заготавливаемой крови на местном уровне.
Примечание: *) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 329
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
045 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на реализацию мероприятий по профилактике и
борьбе со СПИД в Республике Казахстан"
на 2007 год

1. Құны :   250600 мың теңге (екі жүз елу миллион алты жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "АҚТҚ инфекциясының және ЖҚТБ ауруының алдын алу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 1438  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050  қаулысы .

1. Стоимость: 250600 тысяч тенге (двести пятьдесят миллионов шестьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 5 октября 1994 года "О профилактике и лечении ВИЧ-инфекции и СПИД";  Указ Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года N 1438 "О Государственной программе реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   АҚТҚ/ЖҚТБ-ның қарқынын бәсеңдету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   АҚТҚ инфекциясының алдын алу, АҚТҚ/ЖҚТБ-ның алдын алу саласында жұмыс істейтін үкіметтік емес ұйымдардың желісін кеңейтуге жағдай жасау, халықтың АҚТҚ/ЖҚТБ туралы ақпараттық - білім беру материалдарына қол жеткізуін қамтамасыз ету, халықтың әлжуас топтары арасында зияндылықты азайту бағдарламасын іске асыру үшін медициналық ұйымдарын және ұтқыр сенім пункттерінен тыс орналасқан стационарлық сенім пункттерінің желісін кеңейту, халықтың әлжуас топтарындағы жыныстық жолмен берілетін жұқпалы ауруларды диагностикалау мен емдеуге қол жеткізуін қамтамасыз ету, жүкті әйелдер арасында АҚТҚ-инфекциясын жедел диагностикалауды; АҚТҚ жұқтырған жүкті әйелдер және нәрестелерді алдын алу вирусқа қарсы емдеумен, халықтың байланыста кейін АҚТҚ бар ересектер мен балалардағы оппортунистік аурулардың, антиретровирустық алуды қамтамасыз ету, туберкулезді химиялық алдын алуды енгізуді қамтамасыз ету, АҚТҚ мен өмір сүретін адамдардың антиретровирустік аралас емге және ұсынылған дәрілік препараттардың ассортиментіне қол жеткізуін қамтамасыз ету, Қарағанды, Павлодар, Оңтүстік Қазақстан облыстық ЖҚТБ орталықтарын ем тағайындау және оның тиімділігінің мониторингі кезінде вирустық жүктемені анықтауға арналған жабдықтармен толықтыру, АҚТҚ бар адамдарды әлеуметтік қолдау жөніндегі жобаларды енгізу, АҚТҚ/ЖҚТБ-ны шолғыншы эпидемиологиялық қадағалауды жүргізу, Қарағанды, Павлодар, Орал, Шымкент, Алматы қалаларының тірек базаларындағы шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау нәтижелері бойынша қанның құрғақ тамшысының теріс үлгілерінің 10 % верификациясын қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: снижение темпов распространения ВИЧ-инфекции и СПИДа.
5. Задачи бюджетной программы: профилактика ВИЧ-инфекции; создание условий для расширения сети неправительственных организаций, работающих в области профилактики ВИЧ/СПИДа; обеспечить доступность населения к информационно-образовательным материалам по ВИЧ/СПИД; расширение сети стационарных пунктов доверия, расположенных вне медицинских организаций и мобильных пунктов доверия для реализации программ снижения вреда среди уязвимых групп риска; расширение доступа к диагностике и лечению инфекций передаваемых половым путем у уязвимых групп населения; внедрение экспресс-диагностики ВИЧ-инфекции у беременных женщин; обеспечение профилактическим противовирусным лечением ВИЧ-инфицированных беременных женщин и новорожденных, обеспечение доступа населения к постконтактной антиретровирусной профилактике, химиопрофилактикой и лечением вторичных, оппортунистических заболеваний у взрослых и детей с ВИЧ, внедрения химиопрофилактики туберкулеза у людей с ВИЧ, доступа людей с ВИЧ-инфекцией к комбинированной антиретровирусной терапией и обеспечение достаточным ассортиментом лекарственных препаратов, укомплектование лабораторий Карагандинского, Павлодарского, Южно-Казахстанского областных центров СПИД оборудованием для определения вирусной нагрузки при назначении лечения и мониторинга за его эффективностью, внедрения проектов по социальной поддержке людей с ВИЧ, проведения дозорного эпидемиологического надзора за ВИЧ/СПИД, верификации 10 % отрицательных образцов сухой капли крови по результатам дозорного эпидемиологического надзора на опорных базах городов Караганда, Павлодар, Уральск, Шымкент, Алматы;

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне АҚТҚ инфекциясы таралуының алдын алу жөніндегі індетке қарсы және профилактикалық іс-шараларды өткізуге ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару.
АҚТҚ инфекциясын шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу. АҚТҚ жұқтырған жүкті әйелдер мен жас нәрестелерді алдын ала вирусқа қарсы емдеумен, халықтың байланыста кейін АҚТҚ бар ересектер мен балалардағы қайталама, оппортунистік аурулардың антиретровирустық, химиялық алдын алуға жеткізуін, АҚТҚ-сы бар адамдағы туберкулезді химиялық алдын алуды енгізуді қамтамасыз ету, АҚТҚ инфекциясы бар адамдардың антиретровирустік аралас емге қол жеткізуін және дәрілік препараттардың ассортиментімен, АҚТҚ инфекциясы бар адамдардың антиретровирустік аралас емге қол жеткізуін және дәрілік препараттардың ассортиментімен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен бекітілген Тізбеге сәйкес медициналық (диагностикалық және зертханалық) жабдықтар сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
прог-
рам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
045
Целевые текущие
трансферты
областным бюд-
жетам, бюджетам
городов Астаны
и Алматы на
реализацию ме-
роприятий по
профилактике и
борьбе со СПИД
в Республике
Казахстан
Перечисление
целевых теку-
щих трансфер-
тов областным
бюджетам, бюд-
жетам городов
Астаны и Алма-
ты на проведе-
ние противо-
эпидемических
и профилакти-
ческих меро-
приятий по
предупреждению
распростране-
ния ВИЧ-инфек-
ции и СПИД,
согласно реше-
нию Правитель-
ства Республи-
ки Казахстан.
Осуществление
эпидемиологи-
ческого надзо-
ра за
ВИЧ-инфекцией.
Обеспечение
профилактичес-
ким противови-
русным лече-
нием ВИЧ-
инфицированных
беременных
женщин и ново-
рожденных,
доступа насе-
ления к
постконтактной
антиретрови-
русной профи-
лактике,
химиопрофилак-
тикой и лече-
нием вторич-
ных, оппорту-
нистических
заболеваний у
взрослых и
детей с ВИЧ,
внедрения хи-
миопрофилакти-
ки туберкулеза
у людей с ВИЧ,
доступа людей
с ВИЧ-инфек-
цией к комби-
нированной ан-
тиретровирус-
ной терапией
и достаточным
ассортиментом
лекарственных
препаратов.
Расширение
доступа диаг-
ностике и
лечению инфек-
ций передавае-
мых половым
путем уязвимых
групп населе-
ния.
Приобретение
медицинского
(диагностичес-
кого и лабора-
торного) обо-
рудования в
соответствии
с Перечнем,
утвержденным
приказом
Министра здра-
воохранения
Pecпублики
Казахстан
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан
Акимы областей,
городов Астаны
и Алматы

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетіне қарсы іс-әрекет жөніндегі 2006-2010 жылдарға арналған бағдарламаны" 2007 жылға арналған іс-шараларды іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттерді уақтылы аудару.
Түпкі нәтиже: АҚТҚ инфекциясының таралуын оның генерализденген сатыға ауысуына жол бермей, шоғырланған сатыда тұрақтандыру, АҚТҚ/ЖҚТБ өмір сүруші адамдар арасында өлім-жітімді азайту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір шараны іске асыруға жұмсалатын орташа шығыс - 16706,6 мың теңге.
Уақтылығы: бекітілген жоспарға сәйкес індетке қарсы (алдын алу) іс-шараларды орындау.
Сапасы: халықтың АҚТҚ/ЖҚТБ бойынша хабардар болу деңгейін көтеру және халықтың әлжуаз топтары арасында қауіпсіз мінез-құлық дағдыларын қалыптастыру, толыққанды тиімді антиретровирустық ем, оппортунистік аурулардың алдын алу.
*) Ескерту:
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттерді игеру шеңберінде іске асыру жөніндегі іс-шаралардың тізімі, күтілетін нәтижелерді сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткіштер тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламаның паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
330-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: своевременное перечисление целевых текущих трансфертов для реализации "Программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан" на 2006-2010 годы".
Конечный результат: стабилизировать распространенность ВИЧ-инфекции на концентрированной стадии, не допустив ее перехода в генерализованную стадию, снизить смертность среди людей, живущих с ВИЧ/СПИДом.
Финансово-экономический результат: средние расходы на реализацию одного направления Программы составят - 16706,6 тысяч тенге.
Своевременность: выполнение противоэпидемических (профилактических) мероприятий в соответствии с утвержденными планами работ.
Качество: повышение уровня информированности населения о ВИЧ/СПИД и формирование навыков безопасного поведения у уязвимых групп населения, полноценное эффективное антиретровирусное лечение, профилактика оппортунистических заболеваний.
*) Примечание:
Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 330
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2007 год

1. Құны :   7740 мың теңге (жеті миллион жеті жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында нашақорлықпен және есірткі бизнесімен күрестің 2006-2014 жылдарға арналған стратегиясын бекіту туралы" 2005 жылғы 29 қарашадағы N 1678  Жарлығы ,«"Қазақстан Республикасында нашақорлықпен және есірткі бизнесімен күрестің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 240  қаулысы .

1. Стоимость: 7740 тысяч тенге (семь миллионов семьсот сорок тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года N 1678 "Об утверждении Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2014 годы",  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года N 240 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорларды жария айналымнан жасырын айналымға ауысуына жол бермеу арқылы нашақорлықты алдын алу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   денсаулық сақтау жүйесінде есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын мамандар үшін оқу семинарларын өткізу және оларға анықтамалықтар тарату.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: профилактика наркомании путем недопущения перетока наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров из легального оборота в нелегальный.
5. Задачи бюджетной программы: проведение обучающих семинаров и распространение справочника для специалистов, осуществляющих деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттардың пайдаланылуы мен сатылуын бақылауды жүзеге асыру бойынша оқу семинарын өткізу қызметіне ақы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией и
наркобизнесом
Оплата услуги
по проведению
обучающих
семинаров по
осуществлению
контроля за
использованием
и реализацией
лекарственных
средств,
содержащих
наркотические
средства,
психотропные
вещества и
прекурсоры.
В
тече-
ние
года
Министерство
здравоохране-
ния Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: денсаулық сақтау жүйесі қызметкерлерінің салауатты иммунитетін қалыптастыру.
Түпкі нәтиже: денсаулық сақтау жүйесіндегі есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы құқық бұзушылықтарды төмендету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: республикалық бюджет қаражатын тиімді
жұмсау.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы құқық бұзушылықтарды төмендету, соған сәйкес құқық бұзушылықтарға тосқауыл қоюға және нашақорлықты емдеуге арналған бюджет қаражатын бөлуді тиісінше қысқарту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
331-ҚОСЫМША
226  Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: формирование здорового иммунитета у специалистов системы здравоохранения.
Конечный результат: снижение правонарушений в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения.
Финансово-экономический результат: эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Своевременность: согласно заключенным договорам.
Качество: снижение правонарушений в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и, соответственно, сокращение выделения бюджетных средств на пресечение правонарушений и лечение наркомании.
ПРИЛОЖЕНИЕ 331
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
226 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках
электронного правительства"
на 2007 год

1. Құны :   111270 мың теңге (бір жүз он бір миллион екі жүз жетпіс мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында "электронды үкіметті" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында "электронды үкіметті" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286  қаулысы .

1. Стоимость: 111270 тысяч тенге (сто одиннадцать миллионов двести семьдесят тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   Қазақстан Республикасы халқының ақпараттық-коммуникациялық технологиялар арқылы медициналық ақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   денсаулық сақтаудың ақпараттық-танымдық порталын құру; медициналық тақырыпты порталда орналастыру және оны ұсыну.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступа населения Республики Казахстан к медицинской информации посредством информационно-коммуникационных технологий.
5. Задачи бюджетной программы: создание информационно-познавательного портала здравоохранения; размещение информации медицинской тематики на портале и ее предоставление

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту
Жобаның техникалық міндетін әзірлеу.
Техникалық құралдарды сатып алу.
Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу.
Денсаулық сақтау саласында ақпараттық-танымдық веб-порталын құру, орналастыру және жаңғырту
Қаңтар -маусым
Қыркүйек-қараша
Қыркүйек-қараша
Шілде-желтоқсан
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-мы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
116
Развитие
человеческого
капитала
в рамках
электронного
правительства
Разработка техни-
ческого задания
проекта.
Приобретение тех-
нических средств.
Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
Создание, разме-
щение и актуали-
зация информа-
ционно-познава-
тельного
веб-портала в
сфере здравоохра-
нения
Январь-
июнь
Сентябрь-
ноябрь
Сентябрь-
ноябрь
Июль-
декабрь
Министерство
здравоохра-
нения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Қазақстан Республикасы халқының денсаулық сақтау саласында ақпараттық-танымдық веб-порталын құру есебінің қол жеткізуін қамтамасыз ету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Оперативный доступ населения Республики Казахстан к медицинской информации за счет создания информационно-познавательного веб-портала в сфере здравоохранения.