2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77,   78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
64-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мәдениет және ақпарат саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 323154 мың теңге (үш жүз жиырма үш миллион бір жүз елу терт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегі Заңы ;
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Тіл комитетінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы N 103 қаулысы ; "Әкімшілік реформаны одан әрі жүргізу жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 29 наурыздағы N 304 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мәдениет, тарихи-мәдени мұра, ақпарат, мұрағат ісі және құжаттамасы, кітап шығару, полиграфия, ішкі саяси тұрақтылық, ұлтаралық келісім, тіл саясаты саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен жүзеге асыруда стратегиялық саясат пен тиімді салааралық үйлестіруді жүргізу.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Министерство культуры и информации Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Министерства культуры и информации Республики Казахстан согласно приложениям 64 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 64
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного
органа в области культуры и информации"
на 2008 год
1. Стоимость: 323154 тысячи тенге (триста двадцать три миллиона сто пятьдесят четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании"; Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года N 103 "Вопросы Комитета по языкам Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2007 года N 304 "О некоторых мерах по дальнейшему проведению административной реформы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: проведение стратегической политики и эффективной межотраслевой координации по формированию и реализации государственной политики в области культуры, историко-культурного наследия, информации, архивного дела и документации, книгоиздания, полиграфии, внутриполитической стабильности, межнационального согласия, языковой политики.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : ұлттық мәдениет пен басқа да халық мәдениеттерін қайта жаңғырту, сақтау, дамыту, пайдалану және тарату саласында құқықтық, экономикалық және ұйымдық негіздерді құруда іс-шараларды жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету, мемлекеттік тілдің кеңінен қолданылуына жағдай жасау. Бұқаралық ақпарат құралдары, мұрағат ісі және құжаттамасы, кітап шығару қызметі, полиграфия, тіл саясаты саласында мемлекеттік саясаттың жүзеге асырылуын бақылауды қамтамасыз ету, мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Мәдениет
және
ақпарат
саласын-
дағы уә-
кілетті
органның
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Кино және бейне өнді-
рісінің реестрін құру.
Ұлттық мұрағат қорының
құрылу және толтыру
кезеңін тізімін
бекіту.
Мәдениет, ақпарат, тіл
дамыту және мұрағат
істері саласында ор-
талық және жергілікті
атқарушы органдардың
қызметін координация-
лау мен мәдени және
ақпараттық кеңістік
саласындағы қызметіне
қатысты мәселелерге
талдау жасау;
Саяси партиялармен,
қоғамдық бірлестіктер-
мен, үкіметтік емес
ұйымдармен қарым-
қатынас.
Тарихи және мәдени
ескерткіштерге
археологиялық және
қайта қалпына келтіру
жұмыстарын жүргізуге
лицензия беру;
телевидение және радио
хабарларын тарату,
басылым және полигра-
фиялық кәсіпорындар,
республикалық мұрағат
мекемелері желісін
мемлекеттік басқару
бойынша ұйымдастыру
жұмыстары; бұқаралық
ақпарат құралдарын
есепке қоюды жүзеге
асыру; телевидение
және/немесе радио
хабарларын тарату
ұйымдарының қызметіне
лицензия беру.
Халықаралық баспасөз-
орталығының қызметін
қамтамасыз ету.
Халықаралық баспасөз-
орталығына арналған
үй-жай үшін жал
төлемі.
"Мәдениет қайраткері"
медалін әзірлеу.
Министрлік мемлекеттік
арналған коллегияла-
рын, БАҚ басшыларына
семинар-тренингтер,
арналған баспасөз-
хатшыларына семинар-
кеңес өткізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
3
007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білік-
тілігін
арттыру
Интеллектуалдық және
коммуникациялық дамыту
бойынша мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін арттыру
бойынша қызметтерді
сатып алу.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдеріне
оқыту.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
4
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
мате-
риалдық-
техни-
калық жарақ-
тандыру
Орталық аппарат пен
екі комитетке арналған
жиһаз, ұйымдастыру
техникасын, негізгі
жабдықтар сатып алу.
Орталық аппарат үшін
автокөліктер сатып
алу.
Ақпан-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
5

5. Задачи бюджетной программы: создание правовых, экономических и организационных основ в сфере возрождения, сохранения, развития, использования и распространения национальной культуры и культуры других народов, создание условий для расширения применения государственного языка. Обеспечение контроля за реализацией государственной политики в сфере средств массовой информации, архивного дела и документации, книгоиздательской деятельности, полиграфии, языковой политики, повышение профессионального уровня государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
культуры и
информации
2
001
Аппарат
центрального
органа
Создание реестра
кино- и видеопроиз-
водства. Утверждение
списка источников
формирования и по-
полнения Националь-
ного архивного
фонда. Координация
деятельности
центральных и мест-
ных исполнительных
органов в области
информации, культу-
ры, развития языка,
архивных дел, и
проведение анализа
вопросов, относящих-
ся к деятельности в
области культурного
и информационного
пространства;
Взаимодействие с
политическими пар-
тиями, общественными
объединениями,
неправительственными
организациями;
Выдача лицензий на
проведение археоло-
гических и реставра-
ционных работ
памятников истории
и культуры;
организация работы
по управлению госу-
дарственной сетью
телевидения и радио-
вещания, издательств
и полиграфических
предприятий, респуб-
ликанских архивных
учреждений; осущест-
вление поставки на
учет средств массо-
вой информации;
выдачи лицензий на
деятельность органи-
заций телевидения
и/или радиовещания.
Обеспечение деятель-
ности Международного
пресс-центра.
Оплата аренды за
помещение для
Международного
пресс-центра.
Изготовление медали
"Мәдениет
қайраткері".
Проведение коллегии
министерства,
семинара-тренинга
для руководителей
государственных СМИ
и семинара-совещания
для пресс-
секретарей.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
3
007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение услуг
по повышению квали-
фикации госслужащих
по интеллектуальному
и коммуникационному
развитию.
Обучение
государственному,
английскому языкам.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
4
009
Материально-
техническое
оснащение
государствен-
ных органов
Приобретение мебели,
оргтехники, основно-
го оборудования для
двух комитетов и
центрального
аппарата.
Приобретение
автотранспорта для
центрального
аппарата.
Февраль-
декабрь
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
5

017
Ақпарат-
тық жү-
йелердің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Есептеу техникасы
құралдарын әкімшілік
ету, сүйемелдеу және
техникалық қызмет
көрсету бойынша
қызметтер төлемі.
Телекоммуникациялық
қызметтердің төлемі.
Министрліктің веб-
сайтын және бағдарла-
малық өнімдерді ақпа-
раттық қамтамасыз ету.
Шығыс материалдарын,
техникалық құралдарды,
материалдық емес
активтерді сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Мақсаттарға қол жеткізу үшін алға қойылған міндеттерді толық орындау. Мемлекеттік тілге кемінде 41 қызметкерді, ағылшын тіліне кемінде 10 қызметкерді оқыту, біліктілікті кемінде 10 қызметкерге арттыру.
Соңғы нәтиже: Тарихи-мәдени мұраны сақтауды қамтамасыз ету үшін қажетті жағдайлар жасау, мемлекет қызметінің әлеуметтік-маңызды салаларында әлеуметтік-ақпараттық және коммуникативтік технологияларды қолдануды кеңейту, республиканың жалпыұлттық мемлекеттік даму стратегиясын дұрыс түсіндіру мен насихаттауды қамтамасыз ету, республикада және әлемде, басқа да қызмет салаларында орын алған қоғамдық-саяси үрдістерді бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
1 мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тілді оқытуға кететін орташа шығын - 26,87 мың теңге;
1 мемлекеттік қызметшіге ағылшын тілін оқытуға кететін орташа шығын - 9,2 мың теңге;
1 мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттыруға кететін орташа шығын - 27,6 мың теңге.
Уақыттылығы: Бекітілген уақытта және келісім шарттар бойынша жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы: Кәсіби деңгейді жоғарлату жолымен мемлекеттік қызметкерлердің қызмет көрсетуді ұсыну сапасын жетілдіру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
65-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мәдениет және ақпарат саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 245035 мың теңге (екі жүз қырық бес миллион отыз бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 31-бабы ; "Тарихи-мәдени құндылықтарды қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңы ; "Көне Отырарды қалпына келтіру" 2005-2009 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қыркүйектегі N 1009 қаулысы .

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Оплата услуг по
администрированию,
сопровождению и тех-
ническому обслужива-
нию средств вычисли-
тельной техники.
Оплата телекоммуни-
кационных услуг.
Подключение к порту.
Информационное обес-
печение веб-сайта
министерства и про-
граммных продуктов.
Приобретение расход-
ных материалов, тех-
нических средств,
нематериальных
активов.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Выполнение в полном объеме, поставленных задач для достижений целей. Обучение государственному языку не менее 41 сотрудника, английскому языку не менее 10 сотрудника, повышение квалификации не менее 10 сотрудников.
Конечный результат: Создание необходимых условий для обеспечения сохранности историко-культурного наследия, расширение использования социально-информационных и коммуникативных технологий в социально-значимых сферах деятельности государства; обеспечение правильного разъяснения и пропаганды общенациональной государственной стратегии развития республики, обеспечение освещения в средствах массовой информации, происходящих в республике и мире общественно-политических процессов и всех других сфер деятельности.
Финансово-экономический результат:
Средние затраты на услуги по обучению 1 государственного служащего государственному языку - 26,87 тыс. тенге;
Средние затраты на услуги по обучению 1 государственного служащего английскому языку - 9,2 тыс. тенге.
Средние затраты на услуги по повышению квалификаций 1 государственного служащего - 27,6 тыс. тенге.
Своевременность: Выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки и в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: Совершенствование качества предоставления услуг государственных служащих путем повышения профессионального уровня.
ПРИЛОЖЕНИЕ 65
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Прикладные научные исследования в
области культуры и информации"
на 2008 год
1. Стоимость: 245035 тысяч тенге (двести сорок пять миллионов тридцать пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 31 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре", Закон Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1009 "Программа "Возрождение древнего Отрара" на 2005-2009 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Республика тұрғындарының мәдени және рухани деңгейін арттыру, сондай-ақ елдің тарихи, мәдени құндылықтарын толыққанды танып-білуде бос аралықтарды толтыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мәдениет пен өнерді дамытуда ғылыми-практикалық талдау жасауды қамтамасыз ету, әлеуметтік-мәдени инфрақұрылымының жұмыс істеуінің тиімді және перспективалық үлгілерін әзірлеу; тарихи және мәдени ескерткіштерді мұражайландыру және танымалдандыру; көшпелі және отырықшы-жер өңдеу мәдениеті мен олардың өзара қарым-қатынас аспектілерін, ежелгі дәуірден біздің заманымызға дейінгі Еуразия территориясында болған басқа да этномәдени әдістерді зерттеуді ұйымдастыруды қамтамасыз ету; археологиялық, сәулетшілік, қала құрылысы нысандарын зерттеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Мәдениет
және
ақпарат
саласын-
дағы
қолдан-
балы
ғылыми
зерт-
теулер
Тарихи-мәдени мұра
нысандарында археоло-
гиялық зерттеулер
жүргізу;
"Көне Отырарды қалпына
келтіру" бағдарламасы
аясында ғылыми
зерттеулер жүргізу;
Этносаралық қатынастар
мәселелері бойынша
ғылыми-зерттеу жұмысын
өткізу;
Мәдениет және мұражай-
тану саласында ғылыми
бағдарламаларды іске
асыру;
Номадтардың тарихын,
археологиясын, этно-
графиясын, мәдениеті
мен өнерін оқып тану
бойынша ғылыми
зерттеулер жүргізу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: мәдениеттің ғылыми-әдістемелік қорын нығайту және саланы дамыту үшін тәжірибелік нұсқаулықтарды дайындау; мәдени саясат және этносаралық қатынас саласында ғылыми зерттеулер өткізу, еліміздің ұлттық мәдени жетістіктерінің тарихи-мәдени құндылықтарын зерттеуге бағытталған ғылыми-зерттеу экспедицияларын ұйымдастыру; жаңа ғылыми мәліметтерді айқындауға бағытталған мәдениет және мұражайтану саласындағы жұмыстарды жалғастыру; 45 нысан бойынша археологиялық зерттеулерді жалғастыру: 1. Бұзоқ қалашығы, 2. Қойлық қалашығы, 3. Талғар қалашығы, 4. Сарайшық қалашығы, 5. Қызыл Ойық әулиетамы, 6. Берел әулиетамы, 7. Шілікті әулиетамы, 8. Мерке-Жайсан әулиетамы, 9. Ақыртас қалашығы, 10. Ақтөбе қалашығы, 11. Тоқтауыл бекеті, 12. Айбас дарасы елді мекені, 13. Кент елді мекені, 14. Талдысай елді мекені, 15. Некрополь Чирик Рабат, 16. Тоқсанбай елді мекені, 17. Жуан төбе қалашығы, 18. Қараспан төбе қалашығы, 19. Шымкент қалашығы, 20. Сауран қалашығы, 21. Сидақ қалашығы, 22. Отырар қалашығы, 23. Бөріжары моласы, 24. Дандыбай және Тасмола мәдениеттерінің ескерткіштері, 25. Түркістан қалашығы, 26. Майбұлақ бекеті, 27. Қосқұдық, неолиттік елді мекені, 28. Қырық-оба әулиетамы, 29. Түрген некрополі, 30. Ежелгі және орта ғасырлық Жанкент, 31. Хан Ордасы кешені, 32. Әулиекөл қалашығы, 33. Бұланды қалашығы, 34. Арал Асар, 35. Сарыкөл түрік мәдени кешені, 36. Орта ғасырлық көшпенділердің Ой-Жайлау мәдени кешені, 37. Ешкіөлмес әулиетамы, 38. Тамғалы әулиетамы, 39. Арпа өзен әулиетамы, 40. Қойбағар әулиетамы, 41. Қарақыр әулиетамы, 42. Шу-Іле таулары, 43. Қаратау тауының оңтүстік баурайы, 44. Тілеубалақ әулиетамы, 45. Каялық қалашығы. "Көне Отырарды қалпына келтіру" бағдарламасы аясында археологиялық зерттеулерді жалғастыру.
Соңғы нәтиже: мәдениет саласын қамтамасыз етіп отыратын тұрақты-даму жүйесінің қызметі құрылады.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір ғылыми жобаны іске асырудың орташа шығын құны - 12252 мың теңге.
Уақыттылығы: ғылыми жобаларды уақытында дайындауды қамтамасыз ету. Жоспарланған іс-шараларды уақытында өткізу.
Сапасы: Қазақстан Республикасындағы тарихи-мәдени мұра нысандарына келуші туристердің санын арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
66-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік сыйлықақылар мен стипендиялар"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение культурного и духовного уровня населения Республики, а также восполнение пробелов в полноценном изучении исторического, культурного наследия страны.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение проведения научно-практического анализа тенденций развития культуры и искусства, разработка эффективных и перспективных моделей функционирования социально-культурной инфраструктуры; музеефикация и популяризация памятников истории и культуры; обеспечение организации изучения кочевнической и оседло-земледельческой культур и аспектов их взаимодействия, других этнокультурных процессов, происходивших на территории Евразии с древнейших времен до наших дней; обеспечение археологических, архитектурных, градостроительных исследований объектов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Прикладные
научные
исследования
в области
культуры и
информации
Проведение археологи-
ческих исследований
объектов историко-
культурного наследия;
Проведение научных
исследований в рамках
программы "Возрожде-
ние древнего Отрара";
Проведение научно-
исследовательской
работы по проблемам
межэтнических
отношений;
Реализация научных
программ в области
культуры и
музееведения;
Проведение научных
исследований по
изучению истории,
археологии,
этнографии, культуры
и искусства номадов.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: укрепление научно-методической базы культуры и подготовка практических рекомендаций для развития отрасли; проведение научных исследований в области культурной политики и межэтнических отношений, организация научно-исследовательских экспедиций, направленных на изучение развития историко-культурных ценностей культурного национального достояния страны; продолжение работ в области культуры и музееведения, направленных на выявление новых научных данных; продолжение археологических исследований по 45 объектам: 1. городище Бузок, 2. городище Койлык, 3. городище Талгар, 4. городище Сарайчик, 5. святилище Кызыл Уик, 6. могильник Берель, 7. могильник Чиликты, 8. святилище Мерке-Жайсан, 9. городище Акыртас, 10. городище Актобе, 11. стоянка Токтаул, 12. поселения Айбас-Дарасы, 13. поселение Кент, 14. поселение Талдысай, 15. некрополь Ширик Рабат, 16. поселение Токсанбай, 17. городище Жаун-тобе, 18. городище Караспан тобе, 19. городище Шымкент, 20. городище Сауран, 21. городище Сидак, 22. городище Отрар, 23. могильник Борижары, 24. Памятники Бегазы Дандыбайской и Тасмолинской культур, 25. городище Туркестан, 26. стоянка Майбулак, 27. неолитическое поселение Коскудук, 28. могильник Кырык-оба, 29. некрополь Тургень, 30. древний и средневековый Жанкент, 31. комплекс ХАН Ордабасы, 32. городище Аулиеколь, 33. городище Буланды, 34. городище Арал Асар, 35. тюркский культурный комплекс Сарыколь, 36. комплекс культуры средневековых кочевников Ой-Жайлау, 37. святилище Ешкиолмес, 38. святилище Тамгалы, 39. святилище Арпа Узен, 40. святилище Койбагар, 41. святилище Каракыр, 42. Шу-Илинские горы, 43. Южные склоны горы Каратау, 44. святилище Тлеубалак, 45. городище Каялык; продолжение археологических исследований в рамках программы "Возрождение древнего Отрара";
Конечный результат: будет сформирована стабильно-развивающая система обеспечения услугами в сфере культуры.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на реализацию одного научного проекта 12252 тыс. тенге.
Своевременность: обеспечение своевременной разработки научных проектов. Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: увеличение числа туристов, посещающих объекты историко-культурного наследия Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 66
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Государственные премии и стипендии"
на 2008 год

1. Құны : 49503 мың теңге (қырық тоғыз миллион бес жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы туралы" 2001 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; "Мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар тағайындау туралы" 2000 жылғы 3 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Президентінің N 369 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы мәселелері" 2001 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Президентінің N 691 Жарлығы ; "Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы" 2007 жылғы 13 тамыздағы Қазақстан Республикасы Президентінің N 381 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтары мен гранттарын тағайындау туралы" 1997 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасы Президентінің N 3556 өкімі .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мәдениет, өнер және бұқаралық ақпарат құралдары қайраткерлерін шығармашылық, қоғамдық белсенді қызметі үшін моральді және материалды ынталандыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : бейбітшілік пен достықты, халықтар арасындағы өзара сенімдікті нығайтуға, мемлекетаралық қарым-қатынастардағы теңдік пен бірдей жариялылыққа бағытталған қызметті белсендендіру; қоғамдық және ұлтаралық келісімді бекіту, республиканың көпұлтты халқының бірлігін нығайту; демократия мен әлеуметтік прогресті дамыту; журналистер мен өнер қайраткерлерінің бұқаралық ақпарат, әдебиет, өнер саласындағы үздік жариялымдары үшін мемлекеттік сыйақы төлемін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемле-
кеттік
сыйлық-
ақылар
мен
стипен-
диялар
Қазақстан Республикасы
Тұңғыш Президентінің
мемлекеттік бейбітші-
лік және прогресс
сыйлығын тапсыру.
Еліміздегі жүргізіліп
жатқан реформаларды
бұқаралық ақпарат
құралдары арқылы қол-
дауға қосқан үлестері
үшін бұқаралық
ақпарат құралдары
саласындағы Президент-
тік сыйлықтар мен
гранттар тапсыру.
Мәдениет саласында
мемлекеттік
стипендиялар төлеу.
Әдебиет және өнер
саласында сыйлықтар
тапсыру.
Дипломдар мен
куәліктерді дайындау.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: мемлекеттік сыйлықтар мен стипендиялар төлеу:
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы;

1. Стоимость: 49503 тысячи тенге (сорок девять миллионов пятьсот три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 2001 года "О государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года N 369 "Об учреждении Государственной стипендий в области культуры"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года N 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года N 381 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 июня 1997 года N 3556 "Об учреждении премии и грантов Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: моральное и материальное стимулирование деятелей культуры, искусства и средств массовой информации для творческой, общественной активности.
5. Задачи бюджетной программы: активизация деятельности, направленная на укрепление мира и дружбы, взаимного доверия между народами, равенства и одинаковой гласности в межгосударственных отношениях; утверждение общественного и межнационального согласия, укрепления единства многонационального народа Республики; развитие демократии и социального прогресса; обеспечение выплат государственных премий журналистам и деятелям культуры за лучшие публикации в области средств массовой информации, литературы и искусства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Государ-
ственные
премии и
стипендии
Вручение Государствен-
ной премии мира и
прогресса Первого
Президента Республики
Казахстан.
Вручение Президентских
премий и грантов в
области средств массо-
вой информации за
большой вклад в под-
держку проводимых в
стране реформ через
средства массовой
информации.
Выплата Государствен-
ных стипендий в
области культуры.
Вручение государствен-
ных премий в области
литературы и
искусства.
Изготовление дипломов
и свидетельств.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выплата государственных премий и стипендий:
Государственная премия Мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан;

Төрт номинация (2 сыйлық пен 2 грант) бойынша президенттік сыйақы мен гранттар;
Мәдениет саласында 50 мемлекеттік стипендия;
Әдебиет және өнер саласында 3 мемлекеттік сыйлық.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасының мәдениет, өнер, әдебиет саласындағы көрнекті қайраткерлері мен журналистерінің үздік жарияланған еңбегі үшін ынталандыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Төлемнің орташа шығыны:
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының 1 бірлігі - 6000 АЕК;
Президенттік бір сыйақы - 1000 АЕК;
Президенттік бір грант - 1000 АЕК;
Мемлекеттік бір стипендия - 20 АЕК.
Уақыттылығы: мемлекеттік сыйақылар мен стипендиялардың жоспарланған төлемін қамтамасыз ету.
Сапасы: бұқаралық ақпарат құралдары, мәдениет, өнер, әдебиет жұмысында мемлекеттік қолдауды күшейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
67-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік қайраткерлердің бейнесін мәңгі есте қалдыру"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 5000 мың теңге (бес миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мәдениет саласындағы көрнекті қайраткерлерді үлгі ете отырып, өскелең ұрпаққа патриоттық тәрбие беру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстанның мәдениеті мен өнерінің дамуына зор үлес қосқан көрнекті қайраткерлерін мәңгілік есте сақтау мақсатында шараларды ұйымдастыру және өткізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Мемле-
кеттік
кайратк-
ерлердің
бейнесін
мәңгі
есте
қалдыру
Мәдениет және өнер
саласындағы аса көр-
некті қайраткерлерді
мәңгі есте сақтау
жөніндегі іс-шараларды
ұйымдастыру және
өткізу.
Көрнекті мәдениет
қайраткерлерін жерлеу
рәсімдерін, ас беруді,
салттық қызметтерді,
фото-бейне түсіруді
ұйымдастыру, БАҚ-на
жариялау (көңіл айту,
некролог), көрнекті
мәдениет өкілдеріне
мемориалды тақталар
мен ескерткіштерді
дайындау.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: көрнекті қайраткерлерді мәңгі есте сақтау мақсатындағы шараларды ұйымдастыру.
Соңғы нәтиже: мәдениет және өнер саласындағы аса көрнекті қайраткерлерді мәңгі есте сақтау.

Президентские премии и гранты по четырем номинациям (2 премии и 2 гранта);
50 государственных стипендий в области культуры;
3 государственные премии в области литературы и искусства.
Конечный результат: Стимулирование журналистов, видных деятелей в области культуры, литературы и искусства Республики Казахстан за лучшее опубликование трудов.
Финансово-экономический результат: Средние затраты на выплату:
одной государственной премии Мира и прогресса первого Президента Республики Казахстан составят - 6000 МРП;
одной Президентской премии - 1000 МРП;
одного Президентского гранта - 1000 МРП;
одной государственной стипендии - 20 МРП.
Своевременность: Обеспечение запланированных выплат государственной премии и стипендии.
Качество: Усиление государственной поддержки деятелей средств массовой информации, культуры, искусства и литературы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 67
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Увековечение памяти деятелей государства"
на 2008 год
1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: патриотическое воспитание подрастающего поколения на примерах выдающихся деятелей культуры.
5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение мероприятий, направленных на увековечение памяти деятелей, внесших значительный вклад в развитие культуры и искусства Казахстана.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Увековечение
памяти
деятелей
государства
Организация и прове-
дение мероприятий по
увековечению памяти
выдающихся деятелей
в сфере культуры и
искусства.
Организация траурных
панихид, поминальных
обедов, ритуальных
услуг, организация
фотовидеосъемки,
публикации в СМИ
(соболезнование,
некролог), изготовле-
ние мемориальных
досок и надгробных
памятников видным
деятелям культуры.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: организация мероприятий по увековечению памяти выдающихся деятелей.
Конечный результат: увековечение памяти выдающихся деятелей в сфере культуры и искусства.

Қаржы-экономикалық нәтиже: еске алуға арналған астың орташа құны - 520 мың теңге. Көрнекті мәдениет қайраткерлеріне құлпытас дайындаудың орташа құны - 600 мың теңге.
Уақтылығы: қажетті шараларды уақытында өткізу.
Сапасы: Мемлекет тарихындағы көрнекті қайраткерлердің есімін сақтау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
68-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 568035 мың теңге (бес жүз алпыс сегіз миллион отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегі Заңының 4, 6, 23, 25-баптары ; "Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары" 2007 жылғы 14 ақпандағы N 108 Қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Мемлекеттік ономастика комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 сәуірдегі N 368 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Мемлекеттік терминология комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 сәуірдегі N 367 қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік терминологиялық жұмыс тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 сәуірдегі N 444 қаулысы ; "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік ономастикалық жұмыс тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 қаңтардағы N 45 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік тілдің әлеуметтік-коммуникативтік қызметін кеңейту және нығайту; Қазақстан халқының тілдерін дамыту; біртұтас қазақ ұлтының құрамдас бөлігі ретінде шетелде тұратын отандастарды әлеуметтік-экономикалық, құқықтық қорғау мен қолдаудың мемлекеттік жүйесін жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мемлекеттік тілдің барлық мемлекеттік ұйымдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарында қызметтік міндеттерді орындау үшін іс жүргізудің негізгі тілі ретінде қолданылуын қамтамасыз ету; қазақ терминологиясын жетілдіру; орыс тілінің жалпы мәдени қызметін сақтау және этникалық топтар өкілдеріне ана тілдерін оқытуға қолдау көрсету; мемлекеттік қызметшілерге қазақ тілін үйрету жөніндегі барлық қажетті ұйымдастырушылық жағдайларды жасау; шетелде тұратын отандастармен жан-жақты байланыстарды дамыту мен нығайту үшін жағдай жасауды қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: средняя стоимость на один поминальный обед - 520 тыс. тенге. Средняя стоимость на изготовление надгробных памятников видным деятелям культуры - 600 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное проведение необходимых мероприятий.
Качество: сохранение имен выдающихся деятелей в истории государства.
ПРИЛОЖЕНИЕ 68
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Развитие государственного языка и
других языков народа Казахстана"
на 2008 год
1. Стоимость: 568035 тысяч тенге (пятьсот шестьдесят восемь миллионов тридцать пять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 6, 23, 25 Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2007 года N 108 "О Плане мероприятий на 2007-2008 годы по реализации Государственной программы функционирования и развития языков на 2001-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 368 "О Государственной ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 367 "О Государственной терминологической комиссии при Правительстве Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2004 года N 444 "О Концепции государственной терминологической работы в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2005 года N 45 "О Концепции государственной ономастической работы в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: расширение и укрепление социально-коммуникативных функций государственного языка; развитие других языков народа Казахстана; создание государственной системы по социально-экономической, правовой защите и поддержке соотечественников, проживающих за рубежом, как составной части единой казахской нации.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение функционирования государственного языка в качестве основного языка делопроизводства во всех государственных организациях и органах местного самоуправления; развитие казахской терминологии; сохранение общекультурных функций русского языка и оказание поддержки в обучении представителей этнических групп родным языкам; создание всех необходимых организационных условий по обучению государственных служащих государственному языку; обеспечение условий для развития и укрепления всесторонних связей с соотечественниками, проживающими за рубежом.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Мемле-
кеттік
тілді
және Қа-
зақстан
халқының
басқа да
тілдерін
дамыту
Ұлттық-мәдени орталығы
арқылы жексенбілік
мектептеріне мемлекет-
тік қолдау көрсету;
Республикалық ұлттық-
мәдени орталықтарының
жексенбілік мектепте-
рінде мемлекеттік
тілді оқыту курстарын
ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің жанындағы
Мемлекеттік термино-
логия және ономастика
комиссияларының
жұмысын қамтамасыз
ету;
Тілдерді дамыту,
терминология және
ономастика мәселелері
бойынша тұрақты жұмыс
істейтін сараптамалық
топтың отырыстарын
өткізу;
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің Мемлекеттік
терминология комиссия-
сының жанындағы сала-
лық терминологиялық
секцияларының жұмысын
қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы
өңірлері ономастикалық
атауларының үйлестіру
жұмыстарын жүргізу;
Тілдерді дамыту, қазақ
терминологиясы, түркі
жазбаларының өзекті
мәселелері жөнінде
республикалық, ғылыми-
теориялық семинарлар,
"дөңгелек үстелдер",
конференциялар өткізу;
Славян жазбасы
күндерін өткізу;
Мемлекеттік тілді және
Қазақстан халқының
басқа да тілдерін
білуге арналған
республикалық конкурстар өткізу;
Оралхан Бөкей,
Мұқағали Мақатаев
атындағы көркемсөз оқу
шеберлерінің, әр алуан
ұлт өкілдері арасында
Абай поэзиясы білгір-
лерінің республикалық
конкурстарын өткізу;
Мемлекеттік тілді оқы-
тудың жаңа, баламалы
бағдарламаларын әзір-
леуді және жасауды
жүзеге асыратын маман-
дарға қолдау көрсету
бойынша іс-шаралар
өткізу;
Қазақстан халқы тілде-
рінің XI республикалық
фестивалін өткізу;
"Тіл және қоғам"
мамандандырылған
альманағын шығару;
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің жанындағы
Мемлекеттік терминоло-
гия және ономастика
комиссияларының
бюллетеньдерін шығару;
Каноникалық
сөздіктерді шығару;
Мемлекеттік тілді
үйретуге арналған
оқу-әдістемеліктерін
әзірлеу және шығару;
Мектеп жасына дейінгі
балалар үшін қазақ
тілінде "Балапан"
журналын шығару;
Қазақстан Республика-
сындағы мемлекеттік
тіл саясаты туралы
жарнамалық-имидждік
(әлеуметтік) роликтер-
ді шығаруды және жалға
беру;
Мемлекеттік тілді
дамыту мен шетелде
тұратын отандастар
мәселелері жөнінде
әлеуметтік зерттеулер
жүргізу;
"Туған тіл"
мамандандырылған
альманағын әзірлеу
және шығару;
Қазақ диаспорасы
өкілдерінің қатысуымен
халықаралық ақындар
мүшайрасын өткізу;
Шетелдерде тұратын
отандастар істері
жөніндегі комиссия
отырыстарын өткізу;
Қазақ диаспорасына
арналған қазақ тілін
жеделдетіп оқыту
бойынша сөздіктер,
оқу-әдістемелік
құралдар әзірлеу және
шығару;
Шетелде тұратын қазақ
диаспорасының халық
шығармашылығы
фестивалін ұйымдастыру
және өткізу;
Қазақ диаспорасы
мәселелері жөнінде
республикалық семинар-
кеңестер, дөңгелек
үстелдер, конференция-
лар өткізу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Развитие
государ-
ственного
языка и
других
языков
народа
Казахстана
Оказание государственной
поддержки развитию
национальных языков
через воскресные школы
национально-культурных
центров;
Организация курсов обу-
чения государственному
языку в воскресных
школах республиканских
национально-культурных
центров;
Обеспечение работы
Государственной термино-
логической и ономасти-
ческой комиссии при
Правительстве Республики
Казахстан;
Проведение заседаний
постоянно действующей
экспертной группы по
вопросам развития
языков, терминологии и
ономастики;
Обеспечение работы
отраслевых терминологи-
ческих секций при
Государственной термино-
логической комиссии;
Проведение работ по
упорядочению ономасти-
ческих названий регионов
Республики Казахстан;
Проведение республикан-
ских, научно-
теоретических семинаров,
"круглых столов",
конференции по актуаль-
ным проблемам развития
языков, казахской терми-
нологии, проведение дней
древнетюркской
письменности;
Проведение Дней
Славянской письменности;
Проведение республикан-
ских конкурсов на знание
государственного языка и
других языков народа
Казахстана;
Проведение республикан-
ских конкурсов мастеров
художественного чтения
им. Оралхана Бокея,
Мукагали Макатаева,
знатоков поэзии Абая,
среди представителей
различных
национальностей;
Проведение мероприятий
по стимулированию
специалистов, осущест-
вляющих разработку и
создание новых, альтер-
нативных программ обуче-
ния государственному
языку;
Проведение XI республи-
канского фестиваля язы-
ков народа Казахстана;
Обеспечение издания
альманаха "Тіл және
қоғам";
Выпуск бюллетеней
Государственной термино-
логической и ономасти-
ческой комиссии при
Правительстве Республики
Казахстан;
Осуществление изданий
канонических словарей;
Разработка и выпуск
учебно-методических
пособий по изучению
государственного языка;
Выпуск журнала "Балапан"
на казахском языке для
детей дошкольного
возраста;
Производство и прокат
рекламно-имиджевых
(социальных) роликов о
государственной языковой
политики в Республике
Казахстан;
Проведение социологичес-
ких исследований по
проблемам развития
государственного языка
и соотечественников,
проживающих за рубежом;
Выпуск специализирован-
ного альманаха
"Туған тіл";
Проведение международной
мушайры поэтов с
участием представителей
казахской диаспоры;
Проведение заседаний
комиссии по делам
соотечественников,
проживающих за рубежом;
Разработка и выпуск
словарей, учебно-
методических пособий по
интенсивному обучению
казахскому языку
представителей
казахской диаспоры;
Организация и проведение
фестиваля народного
творчества соотечествен-
ников, проживающих за
рубежом;
Проведение республикан-
ских семинаров, "круглых
столов", конференций по
проблемам казахской
диаспоры.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы мемлекеттік терминология комиссиясының 4 отырысын өткізу; қазақ тілінің бірыңғай терминологиялық жүйесін жасау жұмыстарын жүргізу (30 салалық терминологиялық секциялары); республика аумағында топонимикалық атауларды фонетикалық, лексикалық және графикалық принциптерін сәйкестендіру және ретке келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы ономастика комиссиясының 2 отырысын өткізу; мемлекеттік тіл саясатын одан әрі жетілдіру жөніндегі Үкіметтік комиссиясы мен оның жанындағы тұрақты түрде жұмыс істейтін тілдерді дамыту, терминология және ономастика мәселелері жөніндегі сараптама топтардың кемінде 4 отырысын өткізу; отандастар ісі жөніндегі комиссияның 4 отырысын өткізу; тілдерді дамытуға арналған кемінде 25-тен кем емес жалпы республикалық іс-шара (конференциялар, семинарлар, жиналыстар, дөңгелек үстелдер) өткізу; шетелде тұратын отандастар мәселелері жөнінде кемінде 10-нан кем емес республикалық іс-шара (конференциялар, семинарлар, жиналыстар, дөңгелек үстелдер) өткізу; мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін білуге арналған 12-ден кем емес республикалық байқау өткізу; 1 Қазақстан халықтары тілдерінің республикалық фестивалін, 1 шетелде тұратын қазақ диаспорасының халық шығармашылық фестивалін, Қазақ диаспорасы өкілдерінің қатысуымен 1 халықаралық ақындар мүшәйрасын өткізу; республикалық ұлттық-мәдени орталықтарының жексенбілік мектептерінде 690 оқушыға қазақ тілін оқыту; Мемлекеттік тілді дамыту мәселелері бойынша 2 әлеуметтік зерттеу жүргізу; шетелде тұратын отандастар мәселелері жөнінде 2 әлеуметтік зерттеу жүргізу; қоғамда қазақ тілін дамытуға бағытталған "Тіл және қоғам" мамандандырылған альманағының 4 нөмірін басып шығару; мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалардың қажеттіліктерін қамтамасыз ететін қазақ тіліндегі "Балапан" журналының 6 нөмірін шығару; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Мемлекеттік терминология комиссиясы бюллетеньдерінің 4 және ономастика комиссиясы бюллетеньдерінің 4 нөмірін шығару; шетелде тұратын отандастардың ғылыми және шығармашылық ұйымдарымен тұрақты қатынасты қолдау үшін "Туған тіл" мамандандырылған альманағының 2 нөмірін әзірлеу және басып шығару; республика аумақтарының әкімшілік аумақтық елді мекендерді, барлық түрдегі объектілердің көрнекі атауларын мәдениет, білім беру, денсаулық сақтау, бизнес, гидронимдер (көл, өзендер) атауларын қамтитын қазақ тіліндегі үлкен ономастикалық көрсеткіш құрастыру және 16 000 таралыммен шығару; кемінде 170 000 дана қазақ тілін жеделдетіп оқыту әдістемелік құралдарын шығару; шетелде тұратын қазақ диаспорасына қазақ тілін жеделдетіп оқыту бойынша кемінде 8 000 дана оқу-әдістемелік құралдар шығару; "Қазақ тілінің түсіндірме сөздігін" - 2 том, "Қазақша-орысша сөздігін" - 2 том, "Қазақша-орысша, орысша-қазақша экономикалық сөздігін" әрқайсысын 100 000 таралыммен шығару.
Соңғы нәтиже: қоғамдық өмірдің барлық салаларында мемлекеттік тілдің ролін арттыру; этникалық топтардың тілдерін дамыту; шет елдерде тұратын отандастардың ұлттық-мәдени, рухани және тілдік қажеттіліктерін қанағаттандыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение 4-х заседаний Государственной терминологической комиссии при Правительстве Республики Казахстан; проведение работ по выработке единой терминологической базы казахского языка (по 30 направлениям терминологических отраслевых секций); проведение 2-х заседаний Государственной ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан в целях упорядочения и приведения топонимических наименований на территории республики с фонетическими, графическими и лексическими принципами; проведение не менее 4-х заседаний Комиссии по дальнейшему совершенствованию государственной языковой политики и постоянно действующей экспертной группы по вопросам развития языков, терминологии и ономастики; проведение 4-х заседаний комиссии по делам соотечественников; проведение не менее 25-ти республиканских мероприятий (конференций, семинаров, совещаний, круглых столов, конкурсов, смотров), направленных на развитие языков; проведение не менее 10 мероприятий (конференции, семинара, совещания, круглого стола) по актуальным вопросам соотечественников, проживающих за рубежом; проведение 12 конкурсов на знание государственного языка и других языков народа Казахстана; проведение 1 республиканского фестиваля языков народов Казахстана, 1 фестиваля народного творчества соотечественников, проживающих за рубежом, 1 мушайры поэтов с участием представителей казахской диаспоры; обучение казахскому языку 690 учащихся воскресных школ при республиканских национально-культурных центрах; проведение 2-х социологических исследований по вопросам развития государственного языка; проведение 2-х социологических исследований по проблемам соотечественников, проживающих за рубежом; выпуск 4-х номеров специализированного альманаха "Тіл және қоғам ", направленных на развитие казахского языка в обществе; выпуск 6-ти номеров журнала "Балапан" на казахском языке, обеспечивающих удовлетворение запросов детей дошкольного и школьного возраста на казахском языке; разработка и выпуск 4-х номеров бюллетеней Государственной терминологической комиссии и 4-х номеров бюллетеней Государственной ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан; разработка и издание 2-х номеров специализированного альманаха "Туған тіл", для поддержания постоянных отношений с научными и творческими организациями соотечественников, проживающих за рубежом; составление и выпуск большого ономастического указателя на государственном языке, включающие названия населенных пунктов административно-территориальных единиц, названия объектов всех видов визуальных наименований/культуры, образования, здравоохранения, бизнеса, названия гидронимов (озера, реки) Республики Казахстан тиражом 16 000 экземпляров; выпуск не менее 170 000 учебно-методических пособий по изучению государственного языка; выпуск не менее 8 000 учебно-методических пособий по интенсивному обучению казахскому языку казахской диаспоры, проживающей за рубежом; издание "Казахско-русского словаря" - в 2-х томах, "Толкового словаря казахского языка" - в 2-х томах, "Казахско-русского, русско-казахского экономического словаря" тиражом по 100 000 экземпляров каждого вида;
Конечный результат: повышение роли государственного языка во всех сферах общественной жизни; развитие языков этнических групп; удовлетворение национально-культурных, духовных и языковых потребностей соотечественников, проживающих за рубежом.

Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік тілді дамыту және қазақ диаспорасының мәселелері жөнінде 1 республикалық іс-шараны өткізу шығындарының орташа құны - 760 000 теңге; мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін білуге арналған республикалық конкурстар өткізу шығындарының орташа құны - 1 921 333 теңге; мемлекеттік тілді үйретуге арналған оқу-әдістемеліктерін әзірлеп шығару шығындарының орташа құны - 444,6 теңге; әлеуметтік зерттеулер жүргізудің орташа шығыны - 1 576 250 теңге; қазақ диаспорасын өкілдерін қазақ тіліне жеделдетіп оқыту жөнінде сөздіктер, оқу-әдістемелік құралдарын әзірлеудің және шығарудың орташа шығыны - 798 теңге; сөздіктерді шығарудың орташа шығыны - 639 теңге; жексенбілік мектептердің оқушыларын қазақ тіліне оқытудың орташа шығыны - 15 222 теңге; қазақ тіліндегі 1 үлкен ономастикалық көрсеткішті шығарудың орташа шығыны - 800 теңге.
Уақыттылығы: Тілдерді қолдану мен дамытудың мемлекеттік бағдарламаларына сәйкес іс-шаралар өткізу; Жоспарда белгіленген мерзімдерге сәйкес іс-шаралар өткізу; Шетелдерде тұратын отандастарды қолдаудың мемлекеттік бағдарламаларына сәйкес іс-шаралар өткізу.
Сапасы: республиканың барлық азаматтарының қазақ тілін меңгеру деңгейін жетілдіру; шетелдерде тұратын отандастардың тілдік қажеттіліктерін толыққанды іске асыруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
69-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мәдениет объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 26951699 мың теңге (жиырма алты миллиард тоғыз жүз елу бір миллион алты жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы ; "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 624 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : тұрғындардың демалысы, мәдениеті жүйесін қамтамасыз ету және қалыптастыру, мәдени мұралар, театр және концерт мәдениетін дамыту.

Финансово-экономический результат: средние расходы на проведение 1-го республиканского мероприятия по развитию государственного языка и проблемам казахской диаспоры - 760 000 тенге; средние расходы на проведение конкурсов на знание государственного языка и других языков народов Казахстана - 1 921 333 тенге; средние расходы на разработку и выпуск учебно-методических пособий по изучению государственного языка - 444,6 тенге; средние расходы на проведение социологических исследований - 1 576 250 тенге; средние расходы на разработку и выпуск словарей, учебно-методических пособий по интенсивному обучению казахскому языку представителей казахской диаспоры - 798 тенге; средние расходы на издание словарей - 639 тенге; средние расходы на обучение казахскому языку учащихся воскресных школ - 15 222 тенге; средние расходы на выпуск 1 большого ономастического указателя на государственном языке - 800 тенге.
Своевременность: проведение мероприятий в соответствии с Государственной программой функционирования и развития языков на 2001-2010 годы; проведение мероприятий в соответствии со сроками установленным планом.
Качество: совершенствование уровня владения граждан республики казахским языком; обеспечение полноценной реализации языковой потребности соотечественников, проживающих за рубежом.
ПРИЛОЖЕНИЕ 69
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие объектов культуры"
на 2008 год
1. Стоимость: 26951699 тысяч тенге (двадцать шесть миллиардов девятьсот пятьдесят один миллион шестьсот девяносто девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 624 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение и формирование системы культуры отдыха населения, развитие культурного наследия, театральной и концертной культуры.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мәдениет инфрақұрылымын дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
теріне
мәдениет
объек-
тілерін
дамытуға
бері-
летін
нысаналы
даму
транс-
ферттері
Мәдени нысандарды
дамыту үшін Қазақстан
Республикасы Үкіметі-
нің 2007 жылғы 12
желтоқсандағы N 1223
қаулысының 3-қосымша-
сына сәйкес облыстық
бюджеттер, Астана
және Алматы қалалары-
ның бюджетін дамыту
үшін нысаналы даму
трансферттерді аудару,
"2008 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
жүзеге асыруға сәйкес
бекітілген қабылданған
заңнама бойынша жобалық-сметалық
құжаттарын іске асыру:
С. Сейфуллин атындағы
Қарағанды облыстық
қазақ драма театрының
ғимаратын салу
(Техника-экономикалық
негіздемеге Мемлекет-
тік сараптаманың
15.02.2005ж. N
12-15/05 қорытындысы);
- Астана қаласында
3500 орындық әмбебап
киноконцерт залының
құрылысы, оның ішінде
тауар жеткізілмеген,
толық жеткізілмеген
немесе тиісті сапада
жеткізілмеген жағдайда
Тапсырыс берушіге
төленген аванс сомасын
сөзсіз қайтаруды
қамтамасыз ететін
сақтандыру полисін
мердігер ұйымның беруі
шартымен материалдар
мен жабдықтарға
тапсырыс беру үшін
оның құнының елу
пайызынан аспайтын
мөлшерде аванс аудару
(Техника-эко-
номикалық негіздемеге
Мемлекеттік сараптама-
ның 22.02.2006 ж.
N 2-93/06 және 19.05.2006 ж. N
2-238/06 қорытындысы);
- Астана қаласында
"Шабыт" сарайының
құрылысы;
- Астана қаласында
Конгресс-холлдың жаңа
ғимаратының құрылысы;
Қарағанды облысы Абай
қаласындағы 500 орын-
дық аудандық мәдениет
Сарайын қайта құру
және қалпына келтіру;
- Күмбездік зал
құрылғысымен Қостанай
облыстық филармониясын
қайта жаңарту
(мемлекеттік
сараптаманың жобаның
ЖСҚ-сына 2008 жылғы 13
мамырдағы N 14-06/08
қорытындысы).
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі,
Астана
мен
Алматы
қалала-
рының,
облыс-
тардың
әкімдері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д , 2008.12.27 N 581е Қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: С. Сейфуллин атындағы Қарағанды облыстық қазақ драма театрының ғимаратын салу, Астана қаласында 3500 орындық әмбебап киноконцерт залының, Астана қаласында "Шабыт" сарайының және Конгресс-холлдың жаңа ғимаратының құрылыс жұмыстарының орындалуы. Қарағанды облысы Абай қаласындағы 500 орындық аудандық мәдениет Сарайын қайта құру және қалпына келтіру, Күмбездік зал құрылғысымен Қостанай облыстық филармониясын қайта жаңарту жұмыстарының орындалуы.
Соңғы нәтиже: мәдени нысандарды салуды, қайта құру және қалпына келтіруді жүзеге асыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жобалардың жүзеге асу тиімділігіне жүргізілген талдау қорытындысы бойынша.
Уақыттылығы: жасалған келісімшарттар мен жұмыс өндірісіне байланысты кестесіне сәйкес.
Сапа: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.

5. Задачи бюджетной программы: развитие инфраструктуры культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Целевые
трансферты
на раз-
витие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
объектов
культуры
Перечисление целевых
трансфертов на развитие
областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны
и Алматы на развитие
объектов культуры по
перечню и в пределах
сумм согласно приложению
3 к постановлению Прави-
тельства Республики
Казахстан от 12 декабря
2007 года N 1223 "О
реализации Закона Рес-
публики Казахстан "О
республиканском бюджете
на 2008 год" на меро-
приятия в соответствии
с утвержденной в
установленном
законодательством
порядке проектно-сметной
документацией по:
- строительству здания
Карагандинского
казахского областного
драматического театра
им. С. Сейфуллина
(Заключение Государ-
ственной экспертизы на
технико-экономическое
обоснование от
15.02.2005 г.
N 12-15/05);
- строительству универ-
сального киноконцертного
зала на 3500 мест в
городе Астане, в том числе перечисление аванса для заказа материалов и оборудования в размере не более пятидесяти процентов от его стоимости, при условии предоставления подрядной организацией страхового полиса, обеспечивающего безусловный возврат Заказчику выплаченной суммы аванса в случае непоставки товара, некомплектной поставки или поставки ненадлежащего качества (Заключение Государственной
экспертизы на технико-
экономическое обоснова-
ние от 22.02.2006 г.
N 2-93/06 и от
19.05.2006 г.
N 2-238/06);
- строительству Дворца
творчества "Шабыт" в
городе Астане;
- строительству нового
здания Конгресс-холла в
городе Астане;
- реконструкции и вос-
становлению существующе-
го Дома культуры на 500
мест в г. Абай
Карагандинской области;
- реконструкции Костанайской областной филармонии с устройством купольного зала (заключение гос. экспертизы на ПСД проекта № 14-06/08 от 13.05.2008 года).
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан,
акимы
областей,
городов
Астана
и Алматы
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 12.11.2008 N 581д ; от 27.12.2008 N 581e .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выполнение объема работ по строительству здания Карагандинского Казахского областного драматического театра имени С. Сейфуллина, универсального киноконцертного зала на 3500 мест в городе Астане, Дворца творчества "Шабыт", нового здания Конгресс-холла в городе Астане. Выполнение объема работ по реконструкции и восстановлению существующего Дома культуры на 500 мест в г. Абай Карагандинской области, реконструкции Костанайской областной филармонии с устройством купольного зала.
Конечный результат: строительство и реконструкция объектов культуры.
Финансово-экономический результат: по результатам анализа эффективности реализации проектов.
Своевременность: согласно графику по производству работ и заключенным договорам.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
70-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1092940 мың теңге (бір миллиард тоқсан екі миллион тоғыз жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының 25, 31-баптары ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 1 маусымдағы N 604 "Мемлекеттік мекемелер, ведомствоға бағынышты орталық атқарушы органдардың штаттық санының лимитін бекіту туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері" қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 "2006-2008 жылдарға арналған мәдениет саласын дамыту бағдарламасын бекіту туралы" қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мәдениетті дамытуға және тарихи-мәдени құндылықтарды сақтауға жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жүйелік комплектілеу негізінде мәдени-ағарту және ғылыми-зерттеу жұмысын жүзеге асыру, тарихи-мәдени ескерткіштер мен мұражайлық маңызы бар заттарды зерттеу мен әйгілендіру, еліміздің ұлттық мәдени игілігін мұражай ісі саласында қолдану мен зерттеу үрдісін материалдық-техникалық, технологиялық, ұйымдастырушылық, ғылыми-әдістемелік жағынан қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Тарихи-
мәдени
құнды-
лықтарды
сақтау
Бейнелеу өнері,
қолданбалы өнер,
халық шығармашылығы,
антиквар және көркем
фотосурет көрмелерін
өткізуді ұйымдастыру
бойынша қызмет
көрсету;
Тарихи-мәдени
құндылықтарды сақтау,
тіркеу, жинақтау және
қайта жөндеуді
қамтамасыз ету бойынша
"Қазақстан Республика-
сының Орталық мемле-
кеттік мұражайы",
"Қазақстан Республи-
касының Ә. Қастеев
атындағы Мемлекеттік
өнер мұражайы",
"Музыкалық үрмелі
аспаптардың бірегей
мемлекеттік коллекция-
сы", Республикалық
кітап мұражайы", "Ор-
дабасы Ұлттық-тарихи-
мәдени қорығының"
республикалық мемле-
кеттік қазыналық кәсіпорындарының
жұмысын қамтамасыз
етуге бюджеттік
субсидиялар бөлу.
Негізгі құралдарды са-
тып алу үшін берілген
күрделі трансферттер:
"Қазақстан Республика-
сының Орталық мемле-
кеттік мұражайына",
"Қазақстан Республи-
касының Ә.Қастеев
атындағы Мемлекеттік
өнер мұражайына",
"Республикалық кітап
мұражайы", "Ордабасы
ұлттық тарихи-мәдени
қорығына".
"Қазақстан Республика-
сының Ә.Қастеев
атындағы Мемлекеттік
өнер мұражайы" респу-
бликалық мемлекеттік"
қазыналық кәсіпорнының
ғимаратын күрделі
жөндеуден (1-кезеңін)
өткізуге (Мемлекеттік
сараптаманың 15.05. 2007 ж. N 7-230/07
қорытындысы), суықпен
қамтамасыздануымен
ауаны кондициялау және
желдету жүйелерін
күрделі жөндеуге
арналған (Мемлекеттік
сараптаманың 05.08. 2005 ж. N 7-432/05
қорытындысы) күрделі
трансферттер.
Зергерлік өнер мен
ұсталық шеберлікті
дамыту мақсатында
тарихи ескерткіштерді
сақтау және зерттеу,
жүйелендіру, жиналуын
жүзеге асыру.
Негізгі құралдар сатып
алу. Қазақстанда
мемлекеттік мұражай
бейнесін жасау және
тарихын көрсету үшін
тарих және мәдениет
ескерткіштерін жинау,
жүйелеу, сақтау және
зерттеу үрдістерін
ғылыми әдістемелік
қамтамасыз етуді
жүзеге асыру.
Мемлекеттік сараптама
қорытындысы мен
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
күрделі жөндеу жүргізу
(Мемлекеттік
сараптаманың 12.07.
2006 ж. N 23-150/06
қорытындысы).
Негізгі құралдар сатып
алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Мемлекет-
тік алтын
және
бағалы
металдар
мұражайы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Прези-
денттік
мәдени
орталығы

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 70
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Хранение историко-культурных ценностей"
на 2008 год
1. Стоимость: 1092940 тысяч тенге (один миллиард девяносто два миллиона девятьсот сорок тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 25 31 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2004 года N 604 "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для развития культуры и сохранения историко-культурного наследия
5. Задачи бюджетной программы: осуществление культурно-образовательной и научно-исследовательской деятельности на основе систематической комплектации, изучения и популяризации историко-культурных памятников и предметов музейного значения, материально-техническое, технологическое, организационное, научно-методическое обеспечение процесса изучения и использования культурного национального достояния страны в области музейного дела.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Хранение
историко-
культурных
ценностей
Выполнение услуг по
организации выставок
произведений изобра-
зительного и приклад-
ного искусства,
народного творчества,
антиквариата,
художественных
фотографий;
Обеспечение
сохранности, учета,
комплектования и
реставрации историко-
культурных ценностей
путем выделения
бюджетных субсидий на
обеспечение деятель-
ности Республиканских
государственных
казенных предприятий:
"Центральный государ-
ственный музей Рес-
публики Казахстан",
"Государственный
музей искусств
Республики Казахстан
имени А. Кастеева",
"Государственная
коллекция уникальных
смычковых музыкальных
инструментов",
"Республиканский
музей книги" и
"Национальный
историко-культурный
заповедник Ордабасы".
Капитальные трансфер-
ты на приобретение
основных средств:
"Центральный государ-
ственный музей Рес-
публики Казахстан",
"Государственный
музей искусств
Республики Казахстан
имени А. Кастеева",
"Республиканский
музей книги" и
"Национальный
историко-культурный
заповедник Ордабасы".
Капитальные трансфер-
ты на проведение
капитального ремонта
систем вентиляции и
кондиционирования
воздуха с холодоснаб-
жением (Заключение
Государственной
экспертизы от
05.08.2005 г.
N 7-432/05), а также
здания (1 этап)
республиканского
государственного
казенного предприятия
"Государственный
музей искусств
Республики Казахстан
имени А. Кастеева"
(Заключение Государ-
ственной экспертизы
от 15.05.2007 г.
N 7-230/07).
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Реализация процесса
собирания, системати-
зации, хранения и
исследования памятни-
ков истории и
развития ювелирных
искусств и кузнечного
мастерства.
Приобретение основных
средств.
Государствен-
ный музей
золота и
драгоценных
металлов
Реализация научно-
методического обеспе-
чения, процесса соби-
рания, систематиза-
ции, хранения и
исследования памятни-
ков истории и
культуры, для показа
истории и создания
музейного образа
государственности в
Казахстане.
Завершение капиталь-
ного ремонта согласно
проектно-сметной
документации и госу-
дарственной эксперти-
зы (Заключение Госу-
дарственной эксперти-
зы от 12.07.2007 г.
N 23-150/06).
Приобретение основных
средств.
Президентский
центр
культуры
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
- мұражайтану жөнінде 250 лекция өткізу;
- 4100 экскурсия өткізу;
- мұражайтану саласында 150 ғылыми мақала жариялау;
- 30 халықаралық ғылыми-практикалық конференцияға қатысу;
- 5 халықаралық ғылыми-форумға қатысу.
- 15 халықаралық ғылыми-практикалық семинарға қатысу;
- мұражай тану мәселесі бойынша 400 ғылыми кеңес өткізу;
- 110 тақырыптық көрме өткізу;
- 3 ғылыми-теориялық симпозиумға қатысу;
- 35 жылжымалы көрме өткізу;
- 27 басқа іс-шаралар өткізу (дөңгелек үстелдер және т.б.);
- 1000 экспонатты қалпына келтіру.
Сатып алу:
Алтын және бағалы металдар мемлекеттік мұражайына: компьютер - 2 комплект;
Қазақстан Республикасының Президенттік мәдени орталығына: кемінде 2 бірлік экспонат;
Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттік мұражайына: жиһаз (шкафтар, үстелдер, орындықтар);
Қазақстан Республикасының Ә. Қастеев атындағы Мемлекеттік өнер мұражайына: қазақстандық және шетелдік суретшілердің туындыларын - 5 бірлік, қазақстандық суретшілердің скульптураларын - 4 бірлік;
Республикалық кітап мұражайы: кітаптар;
Ордабасы ұлттық тарихи-мәдени қорығына: принтер - 2 бірлік.
Қазақстан Республикасының Президенттік мәдени орталығы ғимаратында күрделі жөндеуді аяқтау.
"Қазақстан Республикасының Ә.Қастеев атындағы Мемлекеттік өнер мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының суықпен қамтамасыздануы мен ауаны кондициялау және желдету жүйелерін күрделі жөндеуін аяқтау және ғимаратының күрделі жөндеуінің 1-ші кезең жұмыстарын бастау.
Соңғы нәтиже: мұражайлық мәндегі және тарихи мәдени ескерткіштерді танымалдандыру және жүйелі комплектілеу негізінде мәдени-ағарту және ғылыми зерттеу қызметін жүргізу. Қазақстан Республикасының Президенттік мәдени орталығы ғимаратына күрделі жөндеу жүргізуді (100 %). "Қазақстан Республикасының Ә. Қастеев атындағы Мемлекеттік өнер мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының ғимаратына (27 %) және суықпен қамтамасыздануы мен ауаны кондициялау жүйелеріне (100%) күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір экспонаттың сақталуын қамтамасыз етудің орташа шығыны - 2 026 теңге.
Уақыттылығы: іс-шараларды бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес атқару.
Сапасы: республика халқының мәдени-рухани деңгейін арттыру және Қазақстанның ерекше тарихи-мәдени мұраларымен әлемдік қауымдастықты таныстыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
71-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды қамтамасыз ету"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
- проведение 250 лекций по музееведению;
- проведение 4100 экскурсий;
- издание 150 научных статей в области музееведения;
- участие в 30 международных научно-практических конференциях;
- участие в 5 международных научных форумах;
- участие в 15 международных научно-практических семинарах;
- проведение 400 научных консультаций по вопросам музееведения;
- проведение 110 тематических выставок;
- участие в 3-х научно-теоретическом симпозиуме;
- проведение 35 передвижных выставок;
- проведение 27-и других мероприятий (круглые столы и т.д.);
- реставрация 1000 экспонатов.
Приобретение:
Государственному музею золота и драгоценных металлов: компьютера - 2 комплекта;
Президентскому центру культуры Республики Казахстан: экспонатов не менее 2 единиц;
Центральному государственному музею Республики Казахстан: мебели (шкафы, столы, стулья);
Государственному музею искусств Республики Казахстан имени А. Кастеева: произведений казахстанских и зарубежных художников - 5 единиц, скульптур казахстанских художников - 4 единиц;
Республиканскому музею книги: книги;
Национальному историко-культурному заповеднику Ордабасы: принтера - 2 единицы.
Завершение капитального ремонта здания Президентского центра культуры Республики Казахстан. Завершение капитального ремонта систем вентиляции и кондиционирования воздуха с холодоснабжением, а также проведение 1 этапа капитального ремонта здания республиканского государственного казенного предприятия "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени А. Кастеева".
Конечный результат: проведение культурно-образовательной и научно-исследовательской деятельности на основе систематической комплектации, изучения и популяризации историко-культурных памятников и предметов музейного значения. Обеспечение капитального ремонта здания Президентского центра культуры Республики Казахстан (100 %). Обеспечение капитального ремонта систем вентиляции и кондиционирования воздуха с холодоснабжением (100 %) и проведение капитального ремонта здания (27 %) республиканского государственного казенного предприятия "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени А. Кастеева".
Финансово-экономический результат: средние расходы на обеспечение сохранности одного экспоната - 2 026 тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий согласно утвержденному графику работы.
Качество: повышение культурного, духовного уровня населения Республики и ознакомление мировой общественности с уникальным историко-культурным наследием Казахстана.
ПРИЛОЖЕНИЕ 71
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Обеспечение сохранности памятников
историко-культурного наследия"
на 2008 год

1. Құны : 1138492 мың теңге (бір миллиард бір жүз отыз сегіз миллион төрт жүз тоқсан екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мәдениет туралы" 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы , "Тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 34, 36-баптары , "Алматы облысында "Тамғалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи мұражай-қорығы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 14 қазандағы N 1052 қаулысы , "2005-2009 жылдарға арналған "Көне Отырарды қалпына келтіру" бағдарламасы" атты Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қыркүйектегі N 1009 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мұражай-қорықтардың құрамына кіретін мәдениет тарихы ескерткіштерінің сақталуын қамтамасыз ету, тарихи және мәдени ескерткіштерді салу және жаңғырту, елдің мәдени мұрасын тиімді пайдалану, туризмді дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Ескерткіштер мен еске алу орындарын мемлекеттік есепке алуды қамтамасыз ету, жаңа ескерткіштерді анықтау, ескерткіштерді қайта жаңғырту. Тарихи және мәдени ескерткіштерді қайта жаңарту, консервациялау және салу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Тарихи-
мәдени
мұра
ескерт-
кіштерін
сақтауды
қамтама-
сыз ету
2
100
Тарихи-
мәдени
мұра
ескерт-
кіштерін
сақтауды
қамтама-
сыз ету
Отырар мемлекеттік
археологиялық қорық-
мұражайының аумағында
орналасқан археология-
лық және архитектура-
лық тарихи және мәдени
ескерткіштерді сақтау.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
"Ұлытау" Ұлттық тарихи
-мәдени және табиғи
қорығының аумағында
орналасқан археология-
лық және архитектура-
лық тарихи және мәдени
ескерткіштерді сақтау.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
"Әзірет Сұлтан" мемле-
кеттік тарихи-мәдени
қорық-мұражайының
аумағында орналасқан
археологиялық және
архитектуралық тарихи
және мәдени
ескерткіштерді сақтау.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
"Жидебай-Бөрілі"
мемлекеттік тарихи-
мәдени және әдеби-
мемориалдық Абай
қорық-мұражайының
аумағында орналасқан
археологиялық және
архитектуралық тарихи
және мәдени
ескерткіштерді сақтау.
Мемлекеттік сараптама
қорытындысы мен
жобалық-сметалық құжат
негізінде күрделі
жөндеу жүргізу (Мем-
лекеттік сараптаманың

1. Стоимость: 1138492 тысячи тенге (один миллиард сто тридцать восемь миллионов четыреста девяносто две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 31 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре"; статьи 34 36 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2003 года N 1052 "О создании государственного учреждения "Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей "Тамгалы" в Алматинской области; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1009 "Программа "Возрождение древнего Отрара" на 2005-2009 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности памятников истории культуры, входящих в состав музеев-заповедников, воссоздание и сооружение памятников истории и культуры, эффективное использование культурного наследия страны, развитие туризма.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственного учета памятников и памятных мест, выявление новых памятников, воссоздание памятников. Реставрация, консервация и сооружение памятников истории и культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Обеспечение
сохранности
памятников
историко-
культурного
наследия
2
100
Обеспечение
сохранности
памятников
историко-
культурного
наследия
Сохранение археологичес-
ких и архитектурных
памятников истории и
культуры, находящихся на
территории Отрарского
государственного
археологического
заповедника-музея.
Приобретение основных
средств.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Отрарский
государствен-
ный археоло-
гический
заповедник-
музей
Сохранение археологичес-
ких и архитектурных
памятников истории и
культуры, находящихся на
территории Национального
историко-культурного и
природного заповедника
"Улы-Тау".
Приобретение основных
средств.
Национальный
историко-
культурный
и природный
заповедник
"Улы-Тау".
Сохранение археологичес-
ких и архитектурных
памятников истории и
культуры, находящихся на
территории историко-
культурного заповедника-
музея "Азрет-Султан".
Приобретение основных
средств.
Государствен-
ный историко-
культурный
заповедник-
музей "Азрет-
Султан"
Сохранение исторических и
архитектурных памятников
истории и культуры,
находящихся на территории
Государственного
историко-культурного и
литературно-мемориального
заповедника-музея Абая
"Жидебай-Борили".
Проведение капитального
ремонта согласно
проектно-сметной докумен-
тации и государственной
экспертизы (Заключение
Государственной эксперти-

13.07.2005 ж.
N 22-238/05
қорытындысы).
Негізгі құралдарды
сатып алу.
"Ежелгі Тараз ескерт-
кіштері" мемлекеттік
тарихи-мәдени қорық-
мұражайының аумағында
орналасқан археология-
лық және архитектура-
лық тарихи және мәдени
ескерткіштерді сақтау.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
"Тамғалы" мемлекеттік
тарихи-мәдени және
табиғи қорық-мұражайы-
ның аумағында орналас-
қан археологиялық және
архитектуралық тарихи
және мәдени ескерткіш-
терді сақтау.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
"Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайының аумағында орналасқан археологиялық тарих және мәдениет ескерткіштерін сақтау
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Отырар
мемлекет-
тік архе-
ологиялық
қорық-
мұражайы
"Ұлытау"
Ұлттық
тарихи-
мәдени
және
табиғи
қорығы
"Әзірет
Сұлтан"
мемле-
кеттік
тарихи-
мәдени
қорық-
мұражайы
"Жидебай-
Бөрілі"
мемле-
кеттік
тарихи-
мәдени
және
әдеби-ме-
мориалдық
Абай
қорық-
мұражайы
"Көне
Тараз
ескерт-
кіштері"
мемле-
кеттік
тарихи-
мәдени
қорық-
мұражайы
"Тамғалы"
мемле-
кеттік
тарихи-
мәдени
және
табиғи
қорық-
мұражайы
"Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы
3
101
Тарихи-
мәдени
мұра
ескерт-
кіштерін
қалпына
келтіру
Ежелгі мешіттерді,
тарихи кешендерді,
кесенелерді және
архитектуралық-мәдени
ескерткіштерді қалпына
келтіру және қайта
жаңарту жұмыстарын
жүргізу.
Бұйымдарды қайта
жаңарту және
консервациялау.
Қазақстан Жазушылар
Одағының Әдебиетшілер
үйін күрделі жөндеуді
аяқтау (мемлекеттік
сараптаманың 2008
жылғы 11 маусымдағы N
7-308/08 қорытындысы).
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасының
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
4
102
Қазақ
халқының
мәдени
мұрасын
зерттеу
жүйесін
құру
ЮНЕСКО-ның алдын-ала
тізіміне енгізілген
мәдени және аралас
мұра объектілерін
қорғау зонасы мен
территориясының шека-
расын анықтау бойынша
жұмыстар жүргізу.
Қазақстанның тарих
және мәдениет ескерт-
кіштерінің тізімін
қайта қарау және
нақтылау, Қазақстанның
дүниежүзілік республи-
калық және жергілікті
маңызы бар тарих және
мәдениет ескерткіште-
рінің мемлекеттік
тізімін басып шығару
үшін материалдар
дайындау.
Ақмола, Ақтөбе және
Павлодар облыстарының
тарих және мәдениет
ескерткіштерінің
жиынтығын басылымға
дайындау.
Монғолия территория-
сында табылған руника-
лық жазумен жазылған
ескі түріктік тас
мүсінінің көшірмесін
қайта жаңарту.
"Қазақстанның тарихи-мәдени мұрасы
объектілерінің
аймақтық шекарасын
және қорғау зоналарын
анықтау" жобасын
әзірлеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
5
103
Тарихи-
мәдени
мұра
ескерт-
кіштерін
салу
Астана қаласында
Түркия Республикасының
алғашқы Президенті
К.М.Ататүріктің
ескерткішін жасау және
орнату.
Өзбекстан Республика-
сының Ташкент қаласын-
да ұлы ақын Абай
Құнанбаевтың ескерткі-
шін жасау және орнату.
Орнатылатын ескерткіш-
тер мен монументтер
жөніндегі Мемлекеттік
комиссия қызметін
қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2008.07.04 N 674 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.

зы от 13.07.2005 г.
N 22-238/05).
Приобретение основных
средств.
Государствен-
ный историко-
культурный и
литературно-
мемориальный
заповедник-
музей Абая
"Жидебай-
Борили".
Сохранение археологичес-
ких и архитектурных
памятников истории и
культуры, находящихся на
территории Государствен-
ного историко-культурного
заповедника-музея
"Памятники древнего
Тараза".
Приобретение основных
средств.
Государствен-
ный историко-
культурный
заповедник-
музей
"Памятники
древнего
Тараза".
Сохранение археологичес-
ких и архитектурных
памятников истории и
культуры, находящихся на
территории Государствен-
ного историко-культурного
и природного заповедника-
музея "Тамгалы".
Приобретение основных
средств.
Государствен-
ный историко-
культурный и
природный
заповедник-
музей
"Тамгалы"
Сохранение археологических памятников истории и культуры, находящихся на территории Государственного историко-культурного заповедника-музея "Берел"
Государствен-
ный историко-
культурный заповедник-
музей "Берел"
3
101
Восстанов-
ление
памятников
историко-
культурного
наследия
Выполнение работ по
восстановлению и
реставрации старинных
мечетей, мавзолеев,
исторических комплексов и
архитектурно-культурных
памятников. Реставрация
и консервация изделий. Завершение капитального ремонта Дома литераторов Союза писателей Казахстана (заключение гос. экспертизы 11.06.2008 года № 7-308/08)
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
4
102
Создание
системы
изучения
культурного
наследия
казахского
народа
Проведение работ по
определению границ
территорий и зон охраны
объектов культурного и
смешанного наследия,
включенных в Предвари-
тельный список ЮНЕСКО.
Уточнение и пересмотр
имеющихся списков
памятников истории и
культуры Казахстана,
подготовка материалов для
издания государственного
списка памятников истории
и культуры Казахстана
всемирного, республикан-
ского и местного
значения.
Подготовка к изданию
Свода памятников истории
и культуры Акмолинской,
Актюбинской и
Павлодарской областей.
Реставрация копий
древнетюркских каменных
изваяний с руническими
надписями, найденных на
территории Монголии.
Разработка проекта
"Определение границ
территории и зон охраны
объектов историко-
культурного наследия
Казахстана".
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
5
103
Сооружение
памятников
историко-
культурного
наследия
Изготовление и установка
памятника первому
президенту Республики
Турции К.М. Ататюрку в
г. Астане.
Изготовление и установка
памятника великому поэту
Абаю Кунанбаеву в
г. Ташкенте Республики
Узбекистан.
Обеспечение деятельности
Государственной комиссии
по сооружаемым памятникам
и монументам.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 04.07.2008 N 674 ; от 12.11.2008 N 581д .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
Сатып алу:
Отырар мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы: жиһаз;
"Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорығы: мотоцикл - 2, қарда жүру машинасы - 1;
"Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы: мұражай экспозициясына арналған экспонаттар, мұражайдың ғылыми кітапхана қорын толықтыру үшін әдебиеттер, компьютерлер - 3 комплект;
"Жидебай-Бөрілі" Абай мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалды қорық-мұражайы: экспонаттар, компьютерлік жабдық - 1 комплект, ризограф - 1 бірлік, кеңсе жиһазын - 2 комплект;
"Тамғалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы: арнайы өртке қарсы автокөлік;
"Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы: компьютер - 2 комплект, жиһаз.
"Жидебай-Бөрілі" Абай мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайында күрделі жөндеу жүргізу.
2006-2007 жылдары басталған жалғасатын тарихи кешендерді қалпына келтіру және консервациялау жүргізу: Берел қорымынан алтын археологиялық бұйымдар (б.з.д. VI-VIII ғ.), Ақыртас сарай кешені, VI-VIII ғғ., Қожа Ахмет Яссауи кесенесінің әшекейлеу және өңдеу бөліктерінде жөндеу жұмыстары және шатырын қайта құру, Бөкей Ордасының Хан тағының кешені (бас тағы, флигелі) XIX ғ., Баба ата қорғанды-сарай кешені ескерткіштері XVII ғ., "Ботағай" кесенесі XV ғ., Ақкесене мұражайы XVII ғ., Қарақожа мешіт-медресесі XVIII ғ., Орал қаласындағы бірінші әскери училищесінің ғимараты XIX ғ., Шаян ауылында мешіт-медресесі XIX ғ., ежелгі Сайрам қалашығының архитектуралық ескерткіштері (Әбдел-Әзиз-Баб, Қожа Талиға, Мірәлі-Баб кесенелері, Қызыр мұнарасы, VІ-ХVІІ ғғ., Жүсіп-Ата мешіті мен кесенесі, ХVI-ХІХ ғ., Қалжан-Ахун мешіт-медресесі, XIX ғ., Дамаск қаласында (Сирия) Сұлтан Бейбарс кесенесі, XIII ғ., Қарағұл мешіті.
Талғар (Талқыз) қалашығының тарихи археологиялық нысандар кешенін қалпына келтіру, консервациялау және мұражайландыру, Алматы облысы Х-ХV ғғ.
2008 жылы жоспарланған кесенелерді қайта қалпына келтіру және консервациялау жұмыстарын жүргізу: Тамғалы шатқалындағы петроглифтерді консервациялау, Назар Қожа мешітін, Ежелгі Сауран ескерткіші, б.э.д. V-ІV ғ.ғ. Алматы облысы "Бесшатыр" қорымында қайта қалпына келтіру жұмыстары, Отырар қалашығы маңында қыш-құмыра шеберханаларын жаңғырту, Тамғалы Тасты консервациялау, Айғаным мекенін XIX ғ. қайта қалпына келтіру, Сығанақ қалашығындағы мешіт-медресені ХІІІ-ХVІІ ғ. қайта қалпына келтіру.
Қазақстан Жазушылар Одағының Әдебиетшілер үйін күрделі жөндеуді аяқтау.
Қазақ халқының мәдени мұрасын ЮНЕСКО-ның алдын-ала тізіміне қойылған мәдени және аралас объектілерді қорғау зонасы мен территориясының шекарасын анықтау бойынша жұмыстар жүргізуді қарастыратын 13 бағыт бойынша зерттеу жүйесін жасау; Қазақстанның тарих және мәдениет ескерткіштерінің тізімін қайта қарау және нақтылау, Қазақстанның дүниежүзілік республикалық және жергілікті маңыздағы тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін басып шығару үшін материалдар дайындау; Ақмола, Ақтөбе және Павлодар облыстарының тарих және мәдениет ескерткіштерінің Жиынтығын басылымға дайындау, Монғолия территориясында табылған руникалық жазумен жазылған ескі түріктік тас мүсінінің көшірмесін қайта жаңарту.
"Қазақстанның тарихи-мәдени мұрасы объектілерінің аймақтық шекарасын және қорғау зоналарын анықтау" жобасын әзірлеу.
Түркия Республикасының алғашқы Президенті К.М.Ататүріктің ескерткішін және Өзбекстан Республикасының Ташкент қаласында ұлы ақын Абай Құнанбаевтың ескерткішін жасау және орнату.
Орнатылатын ескерткіштер мен монументтер жөніндегі Мемлекеттік комиссия қызметін қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже: елдің мәдени мұрасын зерттеу, қорғау, пайдалану мен насихаттауға байланысты ұлттық мәдениеттің сақталуы мен жаңғыруы.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
Приобретение:
Отрарскому государственному археологическому заповеднику-музею: мебели;
Национальному историко-культурному и природному заповеднику "Улы-Тау": мотоцикла - 2 единицы, снегоход - 1 единица;
Государственному историко-культурному заповеднику-музею "Азрет-Султан": экспонатов для экспозиции музея, книг для пополнения фонда научной библиотеки музея, компьютеров - 3 комплекта;
Государственному историко-культурному и литературно-мемориальному заповеднику-музею Абая "Жидебай-Борили": экспонатов, компьютерного оборудования - 1 комплект, ризографа - 1 единица, офисной мебели - 2 комплекта;
Государственному историко-культурному и природному заповеднику-музею "Тамгалы": специализированной противопожарной машины;
Государственному историко-культурному заповеднику-музею "Памятники древнего Тараза": компьютеров - 2 комплекта, мебели.
Проведение капитального ремонта в Государственном историко-культурном и литературно-мемориальном заповеднике-музее Абая "Жидебай-Борили".
Проведение реставрации и консервации продолжающих исторических комплексов, начатых в 2006-2007 годах: золотых археологических изделий из могильника Берель (V-IV века до н.э.); дворцовый комплекс Акыртас, VI-VIII вв.; реконструкция кровли и ремонт отдельных участков облицовки и отделки Мавзолея Ходжа Ахмеда Яссауи; комплекс Ханской ставки Букеевской Орды (главная ставка, флигели), XIX в., памятники дворцово-замкового комплекса Баба-Ата, XVII в., Мавзолей Ботагай, XIV в., Башня Аккесене, XVII в., мечеть-медресе Каракожа, XVIII век, здание первого военного училища в г. Уральске, XIX в., мечеть-медресе в селе Шаян, XIX век, архитектурные памятники древнего городища Сайрам (мавзолеи Абдель-Азиз-Баб, Хаджи Талига, Мирали-Баб, минарет Хызыра), VI-XVII вв., мавзолей и мечеть Жусуп Ата, XIV-XIX вв., мавзолей и мечеть Калжан-Ахуна, XIX в., мавзолей Султан Бейбарса в городе Дамаске, XIII в., мавзолей Карагула.
Реставрация, консервация и музеефикация комплекса исторических археологических объектов городища Талгар (Талхиз), X-XV вв. Алм.обл.
Проведение реставрации и консервации мавзолеев планируемых в 2008 году: консервация петроглифов урочища Тамгалы, Мечеть Ходжа Назара, памятник древнего Саурана, восстановительные работы на царских курганах некрополя "Бесшатыр". V-IV в.в. д.н.э. Алматинской области, воссоздание гончарных мастерских в районе городища Отырар, консервация Тамгалы Тас, реставрация усадьбы Айганым XIX в., реставрация мечети-медресе городища Сыганак XIII-XVII в.
Завершение капитального ремонта Дома литераторов Союза писателей Казахстана.
Создание системы изучения культурного наследия казахского народа по 13 направлениям, предусматривающим проведение работ по определению границ территорий и зон охраны объектов культурного и смешанного наследия, включенных в Предварительный список ЮНЕСКО, уточнение и пересмотр имеющихся списков памятников истории и культуры Казахстана, подготовка материалов для издания государственного списка памятников истории и культуры Казахстана, всемирного, республиканского и местного значений, подготовка к изданию Свода памятников истории и культуры Акмолинской, Актюбинской и Павлодарской областей, реставрация копий древнетюрских каменных изваяний с руническими надписями, найденных на территории Монголии. Разработать проект "Определение границ территории и зон охраны объектов историко-культурного наследия Казахстана".
Изготовление и установки памятника первому Президенту Республики Турции К.М. Ататюрку в г. Астане и памятника великому поэту Абаю Кунанбаеву в г. Ташкенте Республики Узбекистан.
Обеспечение деятельности Государственной комиссии по сооружаемым памятникам и монументам.
Конечный результат: сохранность и возрождение национальной культуры связанной с изучением, охраной, использованием и пропагандой культурного наследия страны, преемственностью развития и возрождения историко-культурных традиций.

Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 нысанды қайта жаңартудың орташа шығын құны - 23,5 млн. теңге.
Уақыттылығы: бекітілген кестеге сәйкес қайта жаңарту жұмыстарын орындау, қалпына келтіру, консервациялау, негізгі активтерді сатып алу, ескерткіштерді уақытында жасау, үнемі сақтау, тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін тіркеу және танымал ету.
Сапасы: тарих және мәдениет көне ескерткіштерінің көпғасырлық дәстүрлерін сақтау және дамыту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
72-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Ұлттық фильмдер шығару"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1392527 мың теңге (бір миллиард үш жүз тоқсан екі миллион бес жүз жиырма жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : 2006 жылғы 15 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7, 28-баптары ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері" қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ұлттық кинематографияны дамыту, республика тұрғындарының мәдени-эстетикалық, рухани қажеттілігін қанағаттандыру, ұлттық фильмдердің халықаралық имиджін нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мемлекеттің, қоғам мен тұлғаның даму болашағы мен бүгінгі күнгі жағдайын, тарихын бейнелейтін әр-алуан түрдегі және жанрдағы киношығармашылығын жасау жолы арқылы ұлттық кино өнерін дамытуды қамтамасыз ету; қазақ халқының сан ғасырлық тарихы барысында қалыптасқан терең философиялық-рухани негіздері мен құндылықтарын бейнелеу, гуманистік идеалдарға, адамгершілік пен патриотизмге негізделген кинематографиялық тақырыптарды игеру; әлеуметтік-қоғамдық, саяси, экономикалық, мәдени өмірдегі қазақ халқының қазіргі жетістіктерін деректі, көркем, анимациялық кино құралдары арқылы көрсету; өмірді дәлелдететін ұстанымды Замандас бейнесін бейнелейтін киношығарма жасау үшін шығармашыл зиялыларды біріктіру және шоғырландыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на реставрационные работы 1 объекта - 23,5 млн. тенге.
Своевременность: выполнение реставрационных работ, восстановление, консервация, приобретение основных активов, своевременное сооружение памятников, постоянное хранение, учет и популяризация памятников историко-культурного наследия, согласно утвержденному графику.
Качество: сохранение и развитие многовековых традиций, древних памятников истории и культуры.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 72
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Производство национальных фильмов"
на 2008 год
1. Стоимость: 1392527 тысяч тенге (один миллиард триста девяносто два миллиона пятьсот двадцать семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 7 28 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие национальной кинематографии, удовлетворение духовных, культурно-эстетических потребностей населения республики, укрепление международного имиджа национальных фильмов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение развития национального киноискусства путем создания кинопроизведений различных видов и жанров, отражающих историю, современную жизнь и перспективы развития государства, общества и личности;
освоение тем кинематографии, ориентированных на гуманистические идеалы, нравственность и патриотизм, отображение глубоких философско-духовных основ и ценностей, выработанных в ходе многовековой истории казахского народа;
отображение средствами документального, художественного, анимационного кино современных достижений казахстанского народа в социально-общественной, политической, экономической, культурной жизни; консолидация и объединение творческой интеллигенции для создания кинопроизведений, воссоздающих образ Современника с жизнеутверждающей позицией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
73-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 325701 мың теңге (үш жүз жиырма бес миллион жеті жүз бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : 1998 жылғы 22 желтоқсандағы "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы , 2004 жылғы 20 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару мен бюджеттік қатынастар деңгейі арасындағы өкілеттікті шектеу мәселелері бойынша кейбір заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы , 1999 жылғы 7 қазандағы N 1538 "Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағат қоры туралы Ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы , 2002 жылғы 28 мамырдағы N 578 "Құжаттар көшірмелерінің мемлекеттік сақтандыру қоры туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы , 2004 жылғы 21 сәуірдегі N 445 "Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Мұрағаттар мен құжаттаманы басқару жөніндегі Комитеттің мемлекеттік мекемелерін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы , 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері жөніндегі" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы , 2005 жылғы 1 наурыздағы N 183 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Археография және деректану Ұлттық орталығы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы , 2005 жылғы 5 наурыздағы N 214 "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарға қарайтын мемлекеттік мекемелер санының лимиттік штатын бекіту" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы , 2006 жылғы 19 шілдедегі N 692 "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетінің Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағаты мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы , 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222 "2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына Жолдауы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын орындаудың жүйелі кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы , 2006 жылғы 30 қарашадағы N 1153 "Қазақстан Республикасының мұрағат ісі мен құжаттама жүйелерін дамытудың 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы .

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 73
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Обеспечение сохранности архивного фонда"
на 2008 год
1. Стоимость: 325701 тысяча тенге (триста двадцать пять миллионов семьсот одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О национальном архивном фонде и архивах", Закон Республики Казахстан от 20 декабря 2004 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и бюджетных отношений", постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1999 года N 1538 "Об утверждении Положения о Национальном архивном фонде Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 578 "Об утверждении Положения о Государственном страховом фонде копий документов", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2004 г. N 445 "О создании государственных учреждений Комитета по управлению архивами и документацией Министерства культуры Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2005 года N 183 "О создании государственного учреждения "Национальный центр археографии и источниковедения Комитета информации и архивов Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 214 "Об утверждении лимита штатной численности государственных учреждений, подведомственным центральным исполнительным органам", постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2006 года N 692 "О создании государственного учреждения Национальный архив Республики Казахстан Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2006 года N 1153 "Развитие архивного дела и систем документации Республики Казахстан на 2007-2009 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан халықтарының тарихи-деректі мұраларын сақтауды қамтамасыз ету және оны ғылымды, мәдениетті дамыту мақсатында қолдану, азаматтар мен мемлекеттің сұранысын қанағаттандыру, мемлекеттің мұрағат ісі және құжаттама жүйесінің моделін одан әрі жетілдіру және дамыту үшін жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағат қорының құжаттарын толықтыруды қамтамасыз ету, мұрағат ісі, құжаттану саласында басқару, сақталуды, мемлекеттік есепке алу және арнайы пайдалануды, дыбыстық бейнелік және ғылыми-техникалық құжаттамамен ғылыми-зерттеу мен ғылыми-әдістемелік жұмыстарды жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Мұрағат
қорын
сақтауды
қамтама-
сыз ету
2
100
Мұрағат
құжат-
тарының
сақта-
луын
қамтама-
сыз ету
Қамтамасыз ету:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық мұрағат қорында
орталық заңнамалық
атқарушы, сот органда-
ры мен басқа республи-
калық заңды тұлғалар-
дың қызметіне арналған
құжаттарды сақтау; өз
саласы бойынша жинақ-
талған құжаттар бойын-
ша ғылыми ақпарат алу
және жариялау, оның
арнайы пайдаланылуын
ұйымдастыру.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
Жоба сметалық-құжатта-
ма мен мемлекеттік
сараптама қорытындысы
негізінде Қазақстан
Республикасы Мәдениет
және ақпарат
министрлігінің
Ақпарат және мұрағат
комитетінің Орталық
мемлекеттік мұрағаты
ғимаратына күрделі
жөндеуді аяқтау
(Мемлекеттік
сараптаманың 06.05.
2005 ж. N 7-239/05
қорытындысы).
Қамтамасыз ету:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық мұрағат қорында
республикалық мемле-
кеттік заңды тұлғалар
қызметіне арналған
кинофотофоноқұжаттар
және бейнефонограмма-
ларды сақтау, ғылыми
әзірлемелер дайындау
және пайдалану; өз
саласы бойынша
құжаттарды пайдалану,
жариялау, ғылыми
ақпараттар алуды
ұйымдастыру.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
Қамтамасыз ету:
Республикалық мемле-
кеттік заңды тұлғалар-
дың қызметіне арналған
Қазақстан Республикасы
Ұлттық мұрағат қоры-
ның ғылыми-техникалық
құжаттамаларын пайда-
лану, ғылыми әзірлеме-
лер дайындау, сақтау;
өз саласы бойынша
құжаттарды жариялап,
пайдаланып, ғылыми
ақпарат алуды
ұйымдастыру.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
Қамтамасыз ету:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық мұрағат қорын-
дағы құжаттарды сақ-
тауды қамтамасыз ету
бойынша жұмыс кешенін
орындау; мұрағат құ-
жаттары көшірмесінің,
құжаттардың және мем-
лекеттік мұрағаттармен
даярланған басқа да
баспа өнімдерінің
типографиялық
басылымы мен көбеюінің
мемлекеттік сақтау қорын құру.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
Қамтамасыз ету: анық-
тамалық-ақпараттық
қорды (ААҚ), мұрағат-
тану, құжаттану,
қосымша тарихи пәндер
теориясы мен тәжірибе-
сі саласында ақпаратты
есепке алу мен
жүйелеуді құру жұмысы.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
Қамтамасыз ету: мұра-
ғаттану, құжаттану,
археография және
деректану мәселесі
бойынша теориялық,
ғылыми-әдістемелік
әзірлемелер дайындау
жұмысы.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
Қамтамасыз ету:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық мұрағатында,
Ұлттық компаниялар
мен жеке мұрағаттарда-
ғы орталық заңнамалық,
атқарушы, сот
органдары мен басқа да
республикалық заңды
тұлғалардың қызметін-
дегі мұрағат құжатта-
рының барлық түрлері-
нің сақталуы мен
толықтырылу жұмысы,
"Қазақстан Мұрағатта-
ры" журналын шығару.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комите-
тінің
Орталық
мемле-
кеттік
мұрағаты.
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комите-
тінің
Кинофото-
құжаттар
және дыбыс-
жазбалар
орталық
мемле-
кеттік
мұрағаты
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
ғылыми-
техника-
лық
құжаттама
орталық
мемле-
кеттік
мұрағаты
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
комите-
тінің
Шағын
фильм
жасау
және мем-
лекеттік
мұрағат-
тардағы
құжаттық
материал-
дарды
қалпына
келтіру
орталық
зертха-
насы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комите-
тінің
Құжаттану
және
мұрағат
ісі
жөніндегі
ғылыми-
техни-
калық
ақпарат
орталығы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комите-
тінің
Археогра-
фия және
деректану
ұлттық
орталығы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комите-
тіне
қарасты
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ұлттық
мұрағаты
3

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности историко-документального наследия народа Казахстана и его использования в целях развития науки, культуры, удовлетворения запросов граждан и государства, создание условий для развития и дальнейшего совершенствования модели архивного дела и систем документации.
5. Задачи бюджетной программы: пополнение, обеспечение сохранности, государственный учет и специальное использование документов Национального архивного фонда Республики Казахстан, ведение научно-исследовательской и научно-методической работы в области архивного дела, документоведения с управленческой, аудиовизуальной и научно-технической документацией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Обеспечение
сохранности
архивного
фонда
2
100
Обеспечение
сохранности
архивных
документов
Обеспечение: хранения
документов Национально-
го архивного фонда
Республики Казахстан,
отложившихся в деятель-
ности центральных зако-
нодательных, исполни-
тельных, судебных орга-
нов и других республи-
канских юридических
лиц; организации
специального использо-
вания, публикации и
научной информации по
документам своего
профиля.
Приобретение основных
средств.
Завершение капитального
ремонта здания
Центрального государ-
ственного архива
Комитета информации и
архивов Министерства
культуры и информации
Республики Казахстан,
согласно проектно-
сметной документации и
заключению Государ-
ственной экспертизы
(Заключение Государ-
ственной экспертизы от
06.05.2005 г.
N 7-239/05 ).
В те-
чение
года
Центральный
государствен-
ный архив
Комитета
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Обеспечение: хранения,
научной разработки и
использования кинофото-
фонодокументов и
видеофонограмм Нацио-
нального архивного
фонда Республики
Казахстан, отложившихся
в деятельности респуб-
ликанских государствен-
ных юридических лиц;
организации научной
информации, использова-
ния и публикации по
документам своего
профиля.
Приобретение основных
средств.
Центральный
государствен-
ный архив
кинофотодоку-
ментов и
звукозаписей
Комитета
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Обеспечение: хранения,
научной разработки и
использования научно-
технической документа-
ции Национального
архивного фонда
Республики Казахстан,
отложившихся в деятель-
ности республиканских
государственных юриди-
ческих лиц; организации
научной информации,
использования и публи-
кации по документам
своего профиля.
Приобретение основных
средств.
Центральный
государствен-
ный архив
научно-техни-
ческой
документации
Комитета
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Обеспечение: выполнение
комплекса работ по
обеспечению сохранности
документов Национально-
го архивного фонда
Республики Казахстан;
создание государствен-
ного страхового фонда
копии архивных докумен-
тов, размножения и
типографской печати
документов и другой
печатной продукции,
подготовленной государ-
ственными архивами.
Приобретение основных
средств.
Центральная
лаборатория
микрофильми-
рования и
реставрации
документаль-
ных
материалов
государствен-
ных архивов
Комитета
информации и
архивов
Министерства
культуры
информации
Республики
Казахстан
Обеспечение: работ по
созданию справочно-
информационного фонда
(СИФ), учета и система-
тизации информации в
области теории и
практики архивоведения,
документоведения и
вспомогательных
исторических дисциплин.
Приобретение основных
средств.
Центр научно-
технической
информации по
документове-
дению и
архивному
делу Комитета
информации и
архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан.
Обеспечение: работ по
разработке теоретичес-
ких и научно-
методических проблем
архивоведения, докумен-
товедения, археографии
и источниковедения.
Приобретение основных
средств.
Национальный
центр
археографии и
источникове-
дения
Комитета
информации и
архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Обеспечение: работ по
пополнению и хранению
всех видов архивных
документов на всех
видах носителей,
отложившихся в деятель-
ности центральных зако-
нодательных, исполни-
тельных, судебных
органах и других рес-
публиканских юридичес-
ких лиц, в частных
архивах, Национальных
компаниях, в Националь-
ном архиве Республики
Казахстан, издание
журналов "Архивы
Казахстана".
Приобретение основных
средств.
Национальный
архив
Республики
Казахстан
Комитета
информации и
архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
3

101
Мұрағат
істерін
және құ-
жаттама
Респуб-
ликалық
ғылыми-
жүйе-
лерін
дамыту
Республикалық ғылыми-
тәжірибелік семинар-
лар, мұрағат құжатта-
рымен басылымдардың
көрмелерін өткізу,
"Қазақстан мұрағатта-
ры" веб-сайтының
жұмыс жасауын қамтама-
сыз ету, мұрағат
құжаттарын іздестіру
үшін шет ел мемлекет-
терінің мұрағаттарына
ғылыми экспедициялар
ұйымдастыру, шетел
мемлекеттерінің
мұрағаттарында, ғылыми
орталықтарында,
институттарда мұрағат
ісі мамандарын тәжі-
рибе алмасуға жіберу.
Қазақстан Республика-
сына тарихи құндылығы
бар сирек қолжазбалар-
ды, аса құнды құжаттар
коллекциясын сатып
алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағат қоры құжаттарының 1 900 000 бірлігін сақтауды қамтамасыз ету үшін қажетті шарттарға қол жеткізу; "Қазақстан Мұрағаттары" журналын 1000 дана тиражбен шығару; 38 экскурсия өткізу; 3 республикалық семинар өткізу; Мұрағат құжаттарының 15 көрмесін өткізу; Мұрағат құжаттарының 280 000 бірлігін қайта қалпына келтіру; Мұрағат құжаттары көшірмесінің 600 000 шағынфильмдерінің сақтандыру қорын құру; Мұрағат құжаттары көшірмесінің 600 000 микрофильмдерінің пайдалану қорын құру; шет елдердегі мұрағаттарға, кітапханаларға ғылыми экспедициялар (іс сапарлар) ұйымдастыру; 280 толықтыру көздері болып табылатын мекемелерге әдістемелік көмек көрсету және кеңес беру; әлеуметтік-құқықтық сипаттағы, соның ішінде, 1900 ұсыныстарды орындау; 175 тақырыптық ұсыныстарды орындау; БАҚ-та 50 мақала жариялау; Зерттеушілерге 30 000 сақтау бірлігін оқу залы арқылы беру; Тұрақты сақталатын 10 000 істер тізімдемесін талдау-сараптамалық комиссиясында бекіту; мамандардың кәсіптік деңгейін көтеру және жұмыс тәжірибесіне халықаралық тәжірибені ендіру үшін шетел мемлекеттерінің мұрағаттарына, ғылыми орталықтарына және институттарына мұрағат ісі саласындағы қызметкерлерді тәжірибе алмасуға жіберу; "Қазақстан Мұрағаттары" веб-сайты қызметінің құралдары арқылы мұрағат ісі мен құжаттама саласындағы жаңа нормативтік және әдістемелік әзірлемелермен ақпараттандыру; Орталық мемлекеттік мұрағат ғимаратын күрделі жөндеуді аяқтау.
Сатып алу: Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитеті Орталық мемлекеттік мұрағатына: компьютерлік қондырғы - 14 жабдық; сервер - 1 бірлік; көшірме аппараты - 1 бірлік; металл шкафтар - 3 бірлік. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитеті Кинофотоқұжаттар және дыбысжазбалар орталық мемлекеттік мұрағатына: компьютерлік қондырғы - 9 жабдық; көшірме аппараты - 1 бірлік; каталогтық шкафтар - 2 бірлік; көрме витриналары - 5 бірлік. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитеті Ғылыми-техникалық құжаттар орталық мемлекеттік мұрағатына: компьютерлік қондырғы - 9 жабдық; сейфтер - 3 бірлік, сервер - 1 бірлік. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитеті Мұрағат істері жөніндегі ғылыми-техникалық ақпарат орталығына: компьютерлік қондырғы - 5 жабдық; сейф - 2 бірлік. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитеті мемлекеттік мұрағаттардағы құжаттық материалдардың шағын фотокөшірмелерін жасау және қалпына келтіру орталық зертханасына: компьютерлік қондырғы - 3 жабдық; пленканы ультрадыбыстық желімдеу құрылғысы - 2 бірлік. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетіне қарасты Қазақстан Республикасы Ұлттық мұрағатына: каталогтық шкафтар - 5 бірлік. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Ақпарат және мұрағат комитетіне қарасты Археография және деректану ұлттық орталығына: көрме витриналары - 5 бірлік. Тарихи және мәдени мұраларды сақтау мақсатында Қазақстан Республикасы үшін тарихи және мәдени құндылығы бар бірегей қолжазбаларды, құжаттар көшірмелерін, аса құнды құжаттық коллекцияларды, жеке қорларды сатып алу (шағын фильмдер жасау).
Соңғы нәтиже: Ұлттық мұрағат қоры құжаттарын сақтауды қамтамасыз ету және пайдалану жөніндегі іс-шараларды өткізу, мемлекеттік мұрағат мекемелерінің қызмет етуі, материалдық-техникалық базасын жетілдіру, мұрағат ісі және құжаттама жүйесінің моделін әрі қарай дамыту және жетілдіру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Мұрағат құжаттарының бір бірлігін сақтау (басқару, ғылыми-техникалық құжаттама істері бюкс, негатив және позитив кадрлер, магнитті диск, слайд, шағынфиша, жеке қор құжаттары) 95 теңгені құрайды.
Уақыттылығы: мемлекеттік мұрағаттық мекемелер жұмысының бекітілген жоспарына сәйкес.
Сапа: мемлекет пен қоғам сұранысын өткенді шолатын ақпаратпен қанағаттандыру және сақталу жағдайын жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
74-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

101
Развитие
архивного
дела и
систем
докумен-
тации
Проведение республикан-
ских научно-
практических семинаров,
выставок архивных
документов и изданий,
обеспечение функциони-
рования веб-сайта
"Архивы Казахстана",
организация научных
экспедиций в архивы
зарубежных государств
по выявлению архивных
документов, обеспечение
прохождение стажировок
специалистов архивного
дела в институтах, в
научных центрах и
архивах зарубежных
государств.
Приобретение раритетных
рукописей, особо ценных
документальных коллек-
ций имеющие историчес-
кую ценность для
Республики Казахстан.
В те-
чение
года
Комитет
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: достижение необходимых условий по обеспечению сохранности 1 900 000 единиц хранения документов Национального архивного фонда Республики Казахстан; издание журнала "Архивы Казахстана" тиражом 1000 экземпляров; проведение 38 экскурсий; проведение 3 республиканских семинаров; проведение 15 выставок архивных документов; реставрация 280 000 единиц хранения архивных документов; создание страхового фонда 600 000 микрофильмов копий архивных документов; создание фонда пользования 600 000 микрофильмов копий архивных документов;
- организация научных экспедиций (командировок) в архивы, библиотеки зарубежных стран; проведение консультаций и методической помощи 280 источникам комплектования; исполнение 1900 запросов социально-правового характера, в т.ч. поступивших из-за рубежа; исполнение 175 тематических запросов; публикации в СМИ 50 статей; выдача 30000 единиц хранения через читальные залы пользователям; утверждение экспертно-проверочными комиссиями 10000 описей дел постоянного хранения; повышение профессионального уровня и внедрение в практику работы международного опыта; информирование о новых нормативных и методических разработках в области архивного дела и документации посредством функционирования веб-сайта "Архивы Казахстана";
Завершение капитального ремонта здания Центрального государственного архива.
Приобретение: Центральный государственный архив Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан: компьютерного оборудования - 14 комплектов; сервер - 1 единица; копировально-множительный аппарат - 1 единица; шкафы металлические - 3 единицы. Центральный государственный архив кинофотодокументов и звукозаписей Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан: компьютерного оборудования - 9 комплектов; копировальный аппарат - 1 единица; шкафы каталожные - 2 единицы; выставочные витрины - 5 единиц. Центральный государственный архив научно-технической документации Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан: компьютерного оборудования - 9 комплектов; сейфы - 3 единицы; сервер - 1 единица.
Центр научно-технической информации по документоведению и архивному делу Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан: компьютерного оборудования - 5 комплектов; сейфы - 2 единицы. Центральной лаборатории микрофильмирования и реставрации документальных материалов государственных архивов Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан: компьютерного оборудования - 3 комплекта; устройство для ультрозвуковой склейки пленки - 2 единицы. Национальному архиву Республики Казахстан Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан: каталожные шкафы - 5 единиц.
Национальный центр археографии и источниковедения Комитета информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан: выставочные витрины - 5 единиц. Приобретение (изготовление микрофильмов) раритетных рукописей, копий документов, особо ценных документальных коллекций, личных фондов имеющих историческую и культурную ценность для Республики Казахстан в целях сохранения исторического и культурного наследия.
Конечный результат: проведение мероприятий по обеспечению сохранности и использования документов Национального архивного фонда, функционирования государственных архивных учреждений, оснащения их материально-технической базы, дальнейшее развитие и совершенствование модели архивного дела и систем документации.
Финансово-экономический результат: содержание одной единицы хранения архивных документов (дел управленческой, научно-технической документации, бюкс, кадра негатива и позитива, магнитного диска, микрофиш, слайда, личных фондов) составляет 95 тенге.
Своевременность: согласно утвержденным Планам работы государственных архивных учреждений.
Качество: улучшение условий хранения и удовлетворение потребностей государства и общества документной ретроспективной информацией.
ПРИЛОЖЕНИЕ 74
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Проведение социально-значимых и культурных мероприятий"
на 2008 год

1. Құны : 1147234 мың теңге (бір миллиард бір жүз қырық жеті миллион екі жүз отыз терт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңының 7, 28-баптары , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі N 1465 "Мерейтойлар мен атаулы күндерді өткізу туралы" қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері", Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 "2006-2008 жылдарға арналған мәдениет саласын дамыту бағдарламасын бекіту туралы" қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру кездері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мәдениетті дамыту үшін жағдай жасау, классикалық және халық өнерінің жақсы дәстүрлерін сақтау, әлемдік мәдени кеңістікке ұмтылу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Өнердегі шығармашылық үрдістерін үздіксіз дамыту, ұлттық тарихи-мәдени құндылықтарды және Қазақстанның қазіргі заманғы мәдени жетістіктерін насихаттау; өнер мен мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызды іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу; жаңа таланттарды анықтау, шығармашылық ұжымдардың кәсіби деңгейін жетілдіру; шетелдерде Қазақстанның оң имиджін қалыптастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Әлеумет-
тік
маңызы
бар және
мәдени
іс-
шаралар
өткізу
Әлеуметтік маңызды
және мәдени іс-шара-
ларды ұйымдастыру мен
өткізу:
"Елім менің" республи-
калық патриоттық әндер
байқауы;
"Жас Қанат" республи-
калық жас орындаушылар
байқауы;
Балалар шығармашылы-
ғының республикалық
байқаулары;
Қазақстандық орындау-
шылардың халықаралық
байқауларға қатысуы
және дарындар мен
көрнекті орындаушылар-
дың әлемнің үздік
сахналарында өнер
көрсетуі;
"Ұлы Дала әуендері"
дәстүрлі орындаушылық
өнердің халықаралық
фестивалі;
Халық шығармашылығының
дәстүрлі орындаушылар-
дың республикалық
байқаулары;
"Еуразия" халықаралық
кинофестивалі;
"Астана - Бәйтерек"
ұлттық байқауы;
Мемлекет Басшысының
шетелдік делегациялар-
мен ресми кездесулері
аясында концерттік
іс-шараларды өткізу;
Б. Ерзаковичтың 100
жылдығы;
П. Аравиннің 100
жылдығы;
Мерекелік күндер:
Наурыз мейрамы,
Халықаралық әйелдер
күні, Қазақстан
халықтарының бірлік
күні, Жеңіс күні,
Конституция күні,
Республика күні,
Тәуелсіздік күні;
Тәжікстандағы
Қазақстан мәдениеті
күндері;
Қазақстандағы Украина
жылы аясындағы
іс-шаралар;
Қазақстандағы Иордания
мәдениеті күндері;
Қазақстандағы Египет
мәдениеті күндері
және ежелгі Египет
ескерткіштерінің
көрмесі;
Қазақстандағы Катар
мәдениеті күндері;
Қазақстандағы
Түркіменстан мәдениеті
күндері және Екі ел
мәдениет қайраткерлері
мен зиялыларының
форумы;
Монғолияда Қазақстан-
ның мәдени күндерін
өткізу;
Шанхай Ынтымақтастық
Ұйымы мемлекеттер-
мүшелерінің IV өнер
фестиваліне қатысу;
Алматы қаласында
Эрмитаж (Ресей)
қорларынан өнер
туындыларының көрмесі;
Англиядағы "Сомерсет
Хаус" мұражайында
республикалық мұражай-
лар қорларының алтын
көрмесі;
Парижде (Франция)
Шәкәрімнің 150 жылдық
мерейтойын тойлау
аясында көрме;
Шәкәрімнің 150 жылды-
ғына арналған драма-
тургтер мен компози-
торлардың республика-
лық форум-семинары;
Жетекші шығармашылық
ұжымдарды, солистерді
орындаушыларды
Қазақстанға гастрольге
шақыру;
"Опералия" халықаралық
фестивалі;
Скрипкашылардың және
балет өнерінің
халықаралық байқауы;
Шетелдік шеберлердің
қатысуымен театр өнері
қайраткерлерінің рес-
публикалық практикумы;
Қазақстанның жетіс-
тіктерін кәсіптік
көркем ұжымдардың
күшімен шет елдерге
таныту;
Жапонияда Қазақстан
мәдениеті фестивалі;
Қазақстандық
кинематографистердің
"А" сыныбындағы халық-
аралық кинофестиваль-
дар жұмысына қатысу;
Орталық Азия елдерінің
Халықаралық II халықа-
ралық театр фестивалі;
Санкт-Петербургте қа-
ласында Ф.Достоевский
атындағы әдеби-мемори-
алдық мұражайында
"Қазақтар
Санкт-Петербургте"
тақырыбында көрме;
Халықаралық театр
фестивальдер жұмысына
қазақстандық театр
ұжымдарының қатысуы;
Республикалық концерт-
тік іс-шаралар өткізу;
Драматургия және
музыка саласында жаңа
қоғамдық-маңызды
көркем шығармаларын
жасауға байқау өткізу;
ТЮРКСОЙ отырысына
қатысу;
Қазақстанның драма
театрларының ХVІ рес-
публикалық фестивалін
өткізу;
Улгий қаласында Қазақ-
стан Республикасының
Мәдениет орталығын
құру (Монғолияда).
жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі

1. Стоимость: 1147234 тысячи тенге (один миллиард сто сорок семь миллионов двести тридцать четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 7 28 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для развития культуры, сохранения лучших традиций классического и народного искусства, интегрирование в мировое культурное пространство.
5. Задачи бюджетной программы: непрерывное развитие творческих процессов в искусстве, пропаганда национальных историко-культурных ценностей и современных достижений культуры Казахстана; реализация и проведение социально-значимых мероприятий в сфере искусства и культуры; выявление новых талантов, совершенствование профессионального уровня творческих коллективов; формирование позитивного имиджа Казахстана за рубежом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Проведение
социально
значимых и
культурных
мероприятий
Организация и проведе-
ние социально значимых
и культурных
мероприятий:
Республиканский конкурс
патриотической песни
"Елім менің";
Оказание содействия в
организации конкурса
молодых исполнителей
"Жас канат";
Конкурсы детского
творчества;
Участие казахстанских
исполнителей в междуна-
родных конкурсах и
выступления молодых
дарований и ведущих
исполнителей в лучших
залах мира;
Международный фестиваль
традиционной музыки
"Музыка Великой степи";
Республиканские
конкурсы традиционных
исполнителей народного
творчества;
Международный кинофес-
тиваль "Евразия";
Национальный конкурс
"Астана-Байтерек";
Концертные мероприятия
в рамках официальных
встреч Главы государ-
ства с иностранными
делегациями;
100-летие
Б. Ерзаковича;
100-летие П. Аравина;
Праздничные даты:
Наурыз, Международный
женский день 8 марта,
День единства народов
Казахстана, День
Победы, День Конститу-
ции, День Республики,
День Независимости;
Дни культуры Казахстана
в Таджикистане;
Мероприятия в рамках
Года Украины в
Казахстане;
Дни культуры Иордании
в Казахстане;
Дни культуры Египта в
Казахстане и выставки
памятников древнего
Египта;
Дни культуры Катара в
Казахстане;
Дни культуры
Туркменстана в Казах-
стане и Форум деятелей
культуры и интелегенции
двух стран;
Проведение Дней
культуры Казахстана в
Монголии;
Участие в IV фестивале
искусств государств-
членов Шанхайской
Организации
Сотрудничества;
Выставка произведений
искусства из фондов
Эрмитажа (Россия) в
г. Алматы;
Выставка золота из
фондов республиканских
музеев в музее
"Сомерсет Хаус" в
Англии;
Выставка в рамках
празднования 150-
летнего юбилея Шакарима
в Париже (Франция);
Республиканский форум-
семинар драматургов и
композиторов, посвящен-
ный 150-летию Шакарима;
Приглашение на гастроли
в Казахстан ведущих
творческих коллективов,
исполнителей, солистов;
Международный фестиваль
"Опералия";
Международные конкурсы
скрипачей и балетного
искусства;
Республиканский
практикум деятелей
театрального искусства
при участии зарубежных
мастеров;
Представление достиже-
ний искусства Казахста-
на силами профессио-
нальных художественных
коллективов за рубежом;
Фестиваль Казахстанской
культуры в Японии;
Участие казахстанских
фильмов в программах
международных кинофес-
тивалей класса "А";
II Международный
театральный фестиваль
стран Центральной Азии;
Выставка в литературно-
мемориальном музее
им. Ф. Достоевского в
Санкт-Петербурге на
тему "Казахи в
Санкт-Петербурге";
Участие театров
Казахстана в работе
международных театраль-
ных фестивалей;
Республиканские
концертные мероприятия;
Конкурс на создание
новых общественно-
значимых художественных
произведений в области
драматургии и музыки;
Участие в заседании
ТЮРСКОЙ;
XYI республиканский
фестиваль драматических
театров Казахстана;
Создание Центра
культуры Республики
Казахстан в г. Улгий
(Монголия).
в те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Келесі іс-шараларға қатысу және өткізу: кемінде 9 байқау, 2 мерейтойлық іс-шаралар, 8 фестивальдар, 7 мерекелік күндер, 4 көрме, кемінде 23 басқа да іс-шаралар.
Соңғы нәтиже: Халықтың мәдени деңгейін көтеру, Қазақстан туралы шетел азаматтары білімдерінің кеңеюі, өнер және мәдениет қайраткерлерінің шығармашылық әлеуетінің өсуі, Улгий қаласында Қазақстан Республикасының Мәдениет орталығын құру (Монғолияда).
Қаржылық-экономикалық тиімділік: бір іс-шараны жүргізуге жұмсалатын шығынның орташа құны 21 505 мың теңге.
Уақыттылығы: Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығымен бекітілген жоспарға сәйкес әлеуметтік-маңызды іс-шаралар өткізу.
Сапа: Адамдардың рухани қажеттілігін қанағаттандыру. Республикалық және халықаралық деңгейде имиджді арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
75-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Театр-концерт ұйымдарының жұмысын қамтамасыз ету"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3395034 мың теңге (үш миллиард үш жүз тоқсан бес миллион отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңының 22-бабы ; "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 қаулысы ; "2006-2008 жылдарға арналған мәдениет саласын дамыту бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықтың рухани әлеуеті мен мәдени деңгейін арттыру, қазақстандық орындаушылардың шығармашылық шеберлігін және Қазақстан мәдениеті жетістігін дәріптеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасы театр-концерт ұйымдарының тұрақты жұмысын ұйымдастыру, өндірістік-шығармашылық үрдістерді қамтамасыз ету; жаңа спектакль қойылымдары мен концерттік бағдарламаларды жүзеге асыру; репертуардың жанрлық-тақырыптық мазмұнын толтыру; аумақтардың көрермендеріне қызмет көрсету географиясын кеңейтумен Қазақстан және одан тыс аумақтарға гастрольдік сапарларды жүзеге асыру; халыққа арналған театр-концерт ұйымдарының қызметі жалпының қол жетуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Театр-
концерт
ұйымда-
рының
жұмысын
қамтама-
сыз ету
Қазақстан Республика-
сының азаматтарын -
жеткіншек ұрпақтарды
эстетикаға және адам-
гершілікке тәрбиелеуге
бағытталған қазақ
халық музыкалық-поэти-
калық шығармашылығын,
қазіргі композитор-
лардың шығармаларын
әлемдік мәдениеттің
озық үлгілерін
насихаттау жөніндегі
қызмет түрін орындау.
15 республикалық
театр-концерт
ұйымдарының бюджеттік
субсидиялар бөлу
жолымен оларды мәдени
өмір саласына енгізу
мақсатында республика
халқының барлық
топтарына арналған
театр концерт шараларына қол жетуін
қамтамасыз ету: Абай
атындағы қазақ мемле-
кеттік академиялық
опера және балет теат-
рына, К. Байсеитова
атындағы ұлттық опера
және балет театрына,
М. Әуезов атындағы
қазақ мемлекеттік ака-
демиялық драма театры-
на, М.Лермонтов
атындағы мемлекеттік
академиялық опера
драма театрына,
Ғ.Мүсірепов атындағы
мемлекеттік балалар
мен жасөспірімдерге
арналған академиялық
қазақ театрына, Н.Сац
атындағы мемлекеттік
балалар мен жасөспі-
рімдерге арналған
академиялық орыс теат-
рына, Мемлекеттік
республикалық музыкалы
комедиялық ұйғыр
театрына, Мемлекеттік
республикалық музыкалы
комедиялық корей
театрына, Республика-
лық неміс драма теат-
рына, Жамбыл атындағы
қазақ мемлекеттік
филармониясына,
Құрманғазы атындағы
қазақ мемлекеттік
халық аспаптар акаде-
миялық оркестріне,
Қазақстан Республика-
сының Мемлекеттік
"Салтанат" би ансамб-
ліне, Қазақстан Респу-
бликасының Мемлекеттік
академиялық би
театрына, Классикалық
музыканың "Қазақстан
камераты" ансамбліне,
"Ақ жауын" мемлекеттік
камералық оркестріне.
Негізгі құралдарды
сатып алуға күрделі
трансферттерді аудару:
Абай атындағы қазақ
мемлекеттік академия-
лық опера және балет
театрына, М. Әуезов
атындағы қазақ
мемлекеттік академия-
лық драма театрына,
М.Лермонтов атындағы
мемлекеттік академия-
лық орыс драма
театрына, Ғ.Мүсірепов
атындағы мемлекеттік
балалар мен жасөспі-
рімдерге арналған
академиялық қазақ
театрына, Н.Сац
атындағы мемлекеттік
балалар мен жасөспі-
рімдерге арналған
академиялық орыс
театрына, Мемлекеттік
республикалық музыкалы
комедиялық ұйғыр
театрына, Мемлекеттік
республикалық музыкалы
комедиялық корей
театрына, Жамбыл атын-
дағы қазақ мемлекеттік
филармониясына,
Құрманғазы атындағы
қазақ мемлекеттік
халық аспаптар ака-
демиялық оркестріне,
Қазақстан Республи-
касының, Қазақстан
Республикасының Мемле-
кеттік академиялық би
театрына.
Ғимараттарды күрделі
жөндеуге күрделі
трансферттер:
М. Лермонтов атындағы
мемлекеттік академия-
лық орыс драма театры
(Мемлекеттік сарапта-

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Проведение и участие в следующих мероприятиях: не менее 9 конкурсов, 2 юбилейных мероприятий, 8 фестивалей, 7 праздничных дат, 4 выставок, не менее 23 прочих мероприятий.
Конечный результат: Повышение культурного уровня населения, расширение знаний иностранных граждан о Казахстане, повышение творческого потенциала деятелей культуры и искусства, создание Центра культуры Республики Казахстан в г. Улгий (Монголия).
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость затрат на проведение одного мероприятия 21 505 тыс. тенге.
Своевременность: Проведение социально-значимых мероприятий в соответствии с планом, утвержденным приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан.
Качество: Удовлетворение духовных потребностей интересов людей. Повышение имиджа на республиканском и международном уровне.
ПРИЛОЖЕНИЕ 75
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций"
на 2008 год
1. Стоимость: 3395034 тысячи тенге (три миллиарда триста девяносто пять миллионов тридцать четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 22 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение духовного потенциала и культурного уровня населения, популяризация достижений культуры Казахстана и творческого мастерства казахстанских исполнителей
5. Задачи бюджетной программы: организация стабильной работы театрально-концертных организаций Республики Казахстан, обеспечение производственно-творческих процессов; воплощение новых постановок спектаклей и концертных программ; пополнение жанрово-тематического содержания репертуара; осуществление гастрольных поездок по регионам и за пределы Казахстана с расширением географии обслуживания зрителей регионов; обеспечение общедоступности услуг театрально-концертных организаций для населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Обеспечение
функциони-
рования
театрально-
концертных
организаций
Выполнение услуг по
пропаганде творческих
достижений казахского
народного музыкально-
поэтического творчест-
ва, произведений совре-
менных композиторов,
лучших образцов мировой
культуры, направленной
на эстетическое и
нравственное воспитание
подрастающего
поколения - граждан
Республики Казахстан.
Обеспечение общедоступ-
ности театрально-
концертных мероприятий
для всех слоев
населения республики с
целью вовлечения их в
сферу культурной жизни
путем выделения бюджет-
ных субсидий 15 респуб-
ликанским театрально-
концертным организа-
циям: Казахскому
государственному
академическому театру
оперы и балета имени
Абая, Национальному
театру оперы и балета
имени К. Байсеитовой,
Казахскому государ-
ственному академическо-
му театру драмы имени
М. Ауэзова, Государ-
ственному академическо-
му русскому театру
драмы имени
М. Лермонтова, Государ-
ственному академическо-
му казахскому театру
для детей и юношества
имени Г. Мусрепова,
Государственному
академическому русскому
театру для детей и
юношества имени Н. Сац,
Государственному рес-
публиканскому уйгурско-
му театру музыкальной
комедии, Государствен-
ному республиканскому
корейскому театру
музыкальной комедии,
Республиканскому
немецкому драматическо-
му театру, Казахской
государственной филар-
монии имени Жамбыла,
Казахскому государ-
ственному академическо-
му оркестру народных
инструментов имени
Курмангазы, Государ-
ственному ансамблю
танца Республики
Казахстан "Салтанат",
Государственному
академическому театру
танца Республики
Казахстан, Ансамблю
классической музыки
"Камерата Казахстана",
Государственному
камерному оркестру
"Ак жауын".
Перечисление капиталь-
ных трансфертов на
приобретение основных
средств: Казахскому
государственному
академическому театру
оперы и балета имени
Абая, Казахскому госу-
дарственному академи-
ческому театру драмы
имени М. Ауэзова,
Государственному
академическому русскому
театру драмы имени
М. Лермонтова, Государ-
ственному академическо-
му казахскому театру
для детей и юношества
имени Г. Мусрепова,
Государственному
академическому русскому
театру для детей и
юношества имени Н. Сац,
Государственному рес-
публиканскому уйгурско-
му театру музыкальной
комедии, Государствен-
ному республиканскому
корейскому театру
музыкальной комедии,
Казахской государствен-
ной филармонии имени
Жамбыла, Казахскому
государственному
академическому оркестру
народных инструментов
имени Курмангазы,
Государственному
академическому театру
танца Республики
Казахстан.
Капитальные трансферты
на проведение капиталь-
ного ремонта зданий:
Государственного
академического русского
театра драмы имени
М. Лермонтова (Заключе-
ние Государственной
экспертизы от

маның 30.11.2006 ж.
N 7-655/06 қорытын-
дысы), Жамбыл атындағы
қазақ мемлекеттік
филармониясына (Мемле-
кеттік сараптаманың
20.07.2006 ж. N
7-327/06 қорытындысы),
Құрманғазы атындағы
қазақ мемлекеттік
халық аспаптар акаде-
миялық оркестріне
(Мемлекеттік сарапта-
маның 16.03.2005 ж. N
7-132/05 қорытындысы).
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің бұйрығымен
бекітілген Жоспарға
сәйкес Қазақстан және
шет елдеріне гастроль-
дік сапарларды,
сондай-ақ жаңа қойы-
лымдарды іске асыру.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: кем дегенде 2 159 спектакльдер, концерттер өткізу; республикалық театр-концерт ұйымдарына кем дегенде 11 790 мың көрермен келуін қамтамасыз ету; 11 республикалық театр-концерт ұйымдарының негізгі құралдарын сатып алуға күрделі трансферттер, М. Лермонтов атындағы мемлекеттік академиялық орыс драма театры ғимаратының күрделі жөндеуін аяқтау; Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік халық аспаптар академиялық оркестрі мен Жамбыл атындағы қазақ мемлекеттік филармониясы ғимараттарына күрделі жөндеуінің 2 кезеңін жүргізу.
Сатып алу: Абай атындағы қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театрына: тромбон; М. Әуезов атындағы қазақ мемлекеттік академиялық драма театрына: өрт сөндіруге сигнал беру жабдығы; М. Лермонтов атындағы мемлекеттік академиялық орыс драма театрына: сахнаның механикалық жабдығы, жиһаз (шкафтар, үстелдер, орындықтар, диван), оргтехника кемінде 5 бірлік, тұрмыстық техника кемінде 3 бірлік, электрдрелі; Ғ.Мүсірепов атындағы мемлекеттік балалар мен жасөспірімдерге арналған академиялық қазақ театрына: жиһаз (трибуна, үстелдер, орындықтар, шкафтар), перде; Н. Сац атындағы мемлекеттік балалар мен жасөспірімдерге арналған академиялық орыс театрына: декоративтік тор; Мемлекеттік республикалық музыкалы комедиялық ұйғыр театрына: тұрмыстық техника кемінде 2 бірлік, оргтехника кемінде 6 бірлік, дыбыс жазу - 1 комплект; Мемлекеттік республикалық музыкалы комедиялық корей театрына: жиһаз (стеллаждар, шкафтар, үстелдер, креслолар), тұрмыстық техника кемінде 2 бірлік; Жамбыл атындағы қазақ мемлекеттік филармониясына: дыбыс жабдығының элементтерін; Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік халық аспаптар академиялық оркестріне: театр креслоларын; Қазақстан Республикасының Мемлекеттік академиялық би театрына: өрт сөндіруге сигнал беру жабдығын, рояль. Келесі бағыттар бойынша негізгі құралдарды сатып алу: дыбыстық, музыкалық қондырғылар, жиһаз, музыкалық аспаптар, техникалық қондырғыларды сатып алу.

30.11.2006 г.
N 7-655/06), Казахской
государственной филар-
монии имени Жамбыла
(Заключение Государ-
ственной экспертизы
от 20.07.2006 г.
N 7-372/06), Казахского
государственного
академического оркестра
народных инструментов
имени Курмангазы
(Заключение Государ-
ственной экспертизы
от 16.03.2005 г.
N 7-132/05).
Осуществление гастроль-
ных поездок по Казах-
стану и зарубежом, а
также новых постановок
в соответствии с
Планом, утвержденным
приказом Министра
культуры и информации
Республики Казахстан.
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение не менее 2 159 спектаклей, концертов; обеспечение посещений республиканских театрально-концертных организаций не менее 11 790 тыс. зрителей; капитальные трансферты на приобретение основных средств 11-ти театрально-концертным организациям; завершение капитального ремонта зданий Государственного академического русского театра драмы имени М. Лермонтова; проведение 2-го этапа капитального ремонта зданий Казахской государственной филармонии имени Жамбыла и Казахского государственного академического оркестра народных инструментов имени Курмангазы;
Приобретение: Казахскому государственному академическому театру оперы и балета имени Абая: тромбона; Казахскому государственному академическому театру драмы имени М. Ауэзова: пожарной сигнализации; Государственному академическому русскому театру драмы имени М. Лермонтова: механическое оборудование сцены, мебели (шкафы, столы, стулья, диван), оргтехники не менее 5 единиц, бытовой техники не менее 3 единиц, электродрель; Государственному академическому казахскому театру для детей и юношества имени Г. Мусрепова: мебели (трибуна, столы, стулья, шкафы), занавес; Государственному академическому русскому театру для детей и юношества имени Н. Сац: декоративных решеток; Государственному республиканскому уйгурскому театру музыкальной комедии: бытовой техники не менее 2 единиц, оргтехники не менее 6 единиц, звукозаписи - 1 комплект; Государственному республиканскому корейскому театру музыкальной комедии: мебели (стеллажи, шкафы, столы, кресла), бытовой техники не менее 2 единиц; Казахской государственной филармонии имени Жамбыла: элементов звукового оборудования; Казахскому государственному академическому оркестру народных инструментов имени Курмангазы: театральных кресел; Государственному академическому театру танца Республики Казахстан: пожарной сигнализации, рояля.

Соңғы нәтиже: республика халқын мәдени қызмет көрсетумен толық қамту, репертуарды жанрлық-тақырыптық жаңа шығармалармен толықтыру, 1 театр ғимаратына күрделі жөндеу жүргізуді 100% қамтамасыз ету, филармония ғимаратының күрделі жөнделуін 42% және 1 оркестр ғимаратының күрделі жөнделуін 69% орындау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: спектакль, концерт, опера өткізудің орташа құны - 1 124 мың теңге.
Уақыттылығы: Репертуарлық жоспарға сәйкес жоспарланған театр-концерт іс-шараларын өткізу, белгіленген кестеге сәйкес материалдық-техникалық жабдықтау және жөндеу жұмыстарын жүргізу.
Сапа: халықтың мәдени деңгейін арттыру, драмалық, опералық және балет спектакльдері қойылымдарын, концерттер сапасын арттыру; гастроль сапарларының бағыттарын кеңейту, өткізілетін спектакльдер мен концерттердің көркемдік сапасын арттыру, Қазақстан Республикасы кейбір аумақтарының халқына театр-концерт ұйымдары қызметіне қол жетуі; көрермендердің қазіргі талаптарына қойылымды жабдықтаудың толық сәйкестігі.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
76-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Ақпараттың жалпыға қолжетімділігін қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1044788 мың теңге (бір миллиард қырық төрт миллион жеті жүз сексен сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік, құқықтық негізі : "Тарихи-мәдени мұраларды қорғау мен пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы ; "Мәдениет туралы" 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы ; 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы; 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 "2006-2008 жылдарға арналған мәдениет саласын дамыту Бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ақпараттық-коммуникативтік технологиялар басымдықтарын енгізу арқылы қоғамның интеллектуалдық деңгейін және дәстүрлі кітапханалық сервисін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : кітапхананың жұмысын динамикалық дамуына ықпал ету, түрлі әдебиет таратқыштар арқылы ақпаратты сақтау және тұрғындарға жеткізу, ақпараттық ортаны қалыптастыру және Қазақстанның ақпараттық кеңістігін нығайту.

Конечный результат: наиболее полный охват населения республики культурным обслуживанием, пополнение жанрово-тематического репертуара новыми произведениями, 100 % обеспечение проведения капитального ремонта здания 1-го театра, 42 % выполнение капитального ремонта здания филармонии и 69 % здания 1-го оркестра.
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость проведения 1-го спектакля, концерта, оперы - 1 124 тыс. тенге.
Своевременность: проведение запланированных театрально-концертных мероприятий в соответствии с репертуарным планом, проведение ремонтных работ и материально-техническое оснащение в соответствии с установленным графиком.
Качество: повышение культурного уровня населения, повышение качества представлений драматических, оперных и балетных спектаклей, концертов; расширение маршрутов гастрольных поездок, повышение художественного качества проводимых спектаклей и концертов, доступность услуг театрально-концертных организаций населению отдаленных регионов Республики Казахстан; наиболее полное соответствие оснащения представлений современным запросам зрителей.
ПРИЛОЖЕНИЕ 76
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Обеспечение общедоступности информации"
на 2008 год
1. Стоимость: 1044788 тысяч тенге (один миллиард сорок четыре миллиона семьсот восемьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; статья 31 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение интеллектуального уровня общества и развитие традиционного библиотечного сервиса с помощью приоритетного внедрения информационно-коммуникативных технологий
5. Задачи бюджетной программы: содействие динамичному развитию библиотечного дела, сохранение и предоставление населению информации на различных носителях литературы, формирование информационной среды и укрепление информационного пространства Казахстана

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Ақпа-
раттың
жалпыға
қол
жетім-
ділігін
қамтама-
сыз ету
Қазақстан Республикасы
Ұлттық кітапханасының
қызметкерлері мен
оқырмандар жұмысы үшін
тұтынушылардың ауқымды
компьютерлік ресурс-
тарға қол жетімділігін
қамтамасыз ету, оларға
тиімді жағдайлар
жасау, оқырмандарды
библиографиялық-анық-
тамалық, кітапханалық
ақпараттармен қамтама-
сыз етуді жүзеге асыру.
Негізгі құралдар
сатып алу.
Материалдық емес
активтерді сатып алу.
Мемлекеттік сараптама
қорытындысы мен
жобалық-сметалық құжат
негізінде күрделі
жөндеуді аяқтау (Мем-
лекеттік сараптаманың
06.05.2005 ж. N
7-238/05 қорытындысы).
Зағиптарға және олар-
дың отбасы мүшелеріне,
мектептегі нашар көре-
тін оқушыларға қызмет
көрсетуді жүзеге
асыру, Республикалық
кітапханада зағип
және нашар көретін
азаматтардың жалпы
білім беретін, кәсіби
және мәдени деңгейін
көтеру.
Құжаттарды қайта өңдеу
және жаңғырту орталы-
ғының әрекет етуі және
"РБНСГ-Вести" газетін
шығару.
Негізгі құралдар
сатып алу.
Материалдық емес
активтерді сатып алу.
Астана қаласындағы
Қазақстан Республика-
сының Ұлттық академия-
лық кітапхананың
пайдаланушылары үшін,
сондай-ақ зағип және
нашар көретін азамат-
тарға тиімді жағдайлар
жасау, оқырмандардың
интеллектуалдық және
мәдени, рухани қажет-
тілігін өтеуге бағыт-
талған қажеттіліктерін
арттыру, мәдени және
ағартушылық қызметін
жүзеге асыру.
Негізгі құралдар
сатып алу.
Материалдық емес
активтерді сатып алу.
жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Қазақстан
Республи-
касының
Ұлттық
кітап-
ханасы
Зағип
және
нашар
көретін
азамат-
тарға
арналған
республи-
калық кі-
тапханасы
Қазақстан
Республи-
касының
Астана
қаласын-
дағы
Ұлттық
академия-
лық кі-
тапханасы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 3 номинация бойынша деректемелік ескерткіштердің тізімін дайындау; 3180 беттік көлемдегі жазба, мұрағат құжаттарын қалпына келтіру және консервациялау; 9300 беттік көлемдегі жазба, мұрағат құжаттарына электронды сандық нөмірлеу жүргізу; 170 кітап көрмесін және 12 тұсаукесер өткізу; 25 түрлі іс-шаралар өткізу (ақын, жазушылар мен мәдениет басқа да өкілдерінің қатысуымен оқыту конференциялары, дөңгелек үстелдер және шығармашылық кештер); халықаралық кітапханалық ұйымдардың мүшелігімен халықаралық кітапхана ынтымақтастығы бойынша 8 іс-шараға қатысу; 40 кітапханалық, ғылыми және ақпараттық басылымдар әзірлеу; 2 реабилитациялық байқау өткізу; қазақ және орыс тілдерінде әдебиеттерді дыбыстандыру - 400 сағат.
Құжаттарды қайта өңдеу және жаңғырту орталығының әрекет етуі және "РБНСГ - Вести" газетін шығару арқылы көзі көрмейтін мүгедектерге қызмет көрсетуді жақсарту.
Сатып алу: Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасына: білімнің әртүрлі салалары бойынша әдебиеттер, технологиялық үрдістер мен мұрағаттық сақтауға және оқырмандарға қызмет көрсетуге арналған компьютерлер - 49 бірлік, лазерлік принтерлер - 5 дана, сканерлер - 2 дана, материалдық емес активтерді, электрондық баспалар; Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапханаға: қорды толықтыруға арналған әдебиеттер, кондиционер, торшенирование, Брайл бойынша басу принтері - 2 дана, Брайл дисплейі - 1 дана, "Книголюб компакт" оқу машинасы - 2 дана, компьютерлер - 4 дана, материалдық емес активтер; Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасына: электрондық кітаптар (қазақстандық және шетелдік баспалардан), пайдаланушылардың жұмыс станцияларын - 60 дана, электрондық сақтау қоймасына резервтік көшіру жүйесі үшін құрал-жабдық комплектісі, ҚазҰЭК электрондық сақтау қоймасының резервтік орталығы үшін құрал-жабдық - 1 комплект, құжаттар мен кітаптарды жеткізудің автоматтандырылған-телелифт атаулы жүйесі - 1 комплект, эрфайди жүйесіне арналған комплект, микрофильмдерді оқу аппараты - комплект, микрофиштер, жалпақ басылымды кітаптар, рельефті-нүктелік кітаптар (Брайл бойынша), материалдық емес активтер.
Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында күрделі жөндеуді аяқтау.
Соңғы нәтиже: оқырмандар сұраныстарын орындау сапасын арттыру, өзекті, тақырыптық, нақты электрондық база деректемелер қатарын құру, кітапханалар ісін дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру, кітапханалық қызмет көрсетуді жетілдіру, материалдық-техникалық базаны жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір кітапты сақтаудың орташа құны - 1177 теңге.
Уақыттылығы: көрсетілген мерзімде жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы: Қазақстан Республикасы азаматтарының білім алу, интеллектуалдық, рухани қажеттіліктерін жоғарлату.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
77-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Баспа мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Обеспечение
общедоступ-
ности
информации
Реализация библиотечно-
го, справочно-
библиографического и
информационного
обеспечения читателей,
обеспечение доступа
пользователей к
глобальным компьютерным
ресурсам и создание
оптимальных условий для
работы читателей и
сотрудников библиотеки
в Национальной
библиотеке Республики
Казахстан.
Приобретение основных
средств.
Приобретение немате-
риальных активов.
Завершение капитального
ремонта согласно
проектно-сметной доку-
ментации и государ-
ственной экспертизы
(Заключение Государ-
ственной экспертизы
от 06.05.2005 г.
N 7-238/05).
в те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Национальная
библиотека
Республики
Казахстан
Реализация обслуживания
инвалидов по зрению,
членов их семей,
учащихся массовых школ
со слабой коррекцией
зрения;
повышение
общеобразовательного,
культурного и профес-
сионального уровня
незрячих и слабовидящих
граждан в Республикан-
ской библиотеке для
незрячих и слабовидящих
граждан.
Функционирование Центра
реставрации и воспроиз-
ведения документов и
выпуск газеты "РБНСГ-
Вести".
Приобретение основных
средств.
Приобретение немате-
риальных активов.
Республикан-
ская
библиотека
для незрячих
и слабовидя-
щих граждан
Реализация культурной и
просветительской дея-
тельности, направленной
на удовлетворение
духовных, интеллек-
туальных и культурных
потребностей читателей,
в том числе незрячих и
слабовидящих граждан,
создание оптимальных
условий для работы
пользователей библиоте-
ки в Национальной
академической библиоте-
ке Республики Казахстан
в г. Астане.
Приобретение основных
средств.
Приобретение немате-
риальных активов.
Национальная
академичес-
кая
библиотека
Республики
Казахстан
в г. Астане
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: подготовка реестров документальных памятников по 3-м номинациям; консервация и реставрация письменных, архивных документов в объеме 3180 листов; проведение электронной оцифровки письменных, архивных документов в объеме 9300 листов; проведение 170 книжных выставок и 12 презентаций; проведение 25 различных мероприятий (читательских конференций, круглых столов и творческих встреч с привлечением писателей, поэтов и других представителей культуры и т.д.); участие в 8-ми мероприятиях по международному библиотечному сотрудничеству; включая членство в международных библиотечных организациях; подготовка 40 библиотечных, информационных и научных изданий; проведение 2-х реабилитационных конкурсов; озвучивание литературы на казахском и русском языках - 400 часов.
Улучшение обслуживания инвалидов по зрению путем , функционирования  Центра реставрации и воспроизведения документов и выпуска газеты "РБНСГ-Вести".
Приобретение: Национальной библиотеке Республики Казахстан: литературы по разным отраслям знаний, электронные издания, компьютеров в комплекте для обслуживания читателей, технологических процессов и архивного хранения - 49 единиц, лазерных принтеров - 5 штук, сканеров - 2 штуки, нематериальных активов; Республиканской библиотеки для незрячих и слабовидящих граждан: литературы для пополнения фонда, кондиционера, торшенирование, принтера для печати по Брайлю - 2 штуки, Брайлевский дисплей - 1 штука, читающая машина "Книголюб компакт" - 2 штуки, компьютеры - 4 штуки, нематериальных активов; Национальной академической библиотеке Республики Казахстан в г. Астане: электронных книг (казахстанские и зарубежные издания), рабочих станций пользователей - 60 штук, 1 комплект оборудования для резервного центра электронного хранилища КазНЭБ, телелифт-автоматизированная адресная система доставки документов и книг - 1 комплект, комплект для системы эрфайди - 1 комплект, аппарат для чтения микрофильмов - 1 комплект, микрофиши, книги плоскопечатные, рельефно-точечные (по Брайлю), нематериальные активы. На завершение капитального ремонта в Национальной библиотеке Республики Казахстан.
Конечный результат: 100 % удовлетворение запросов читателей, создание ряда актуальных, тематически насыщенных электронных баз данных, осуществление государственных программ развития библиотечного дела, совершенствование библиотечного сервиса, улучшение материально-технической базы.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость хранения на одну книгу - 1177 тенге.
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество: повышение духовных, интеллектуальных, образовательных потребностей граждан Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 77
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Обеспечение сохранности архива печати"
на 2008 год

1. Құны : 35488 мың теңге (отыз бес миллион төрт жүз сексен сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Заңы , "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңы , "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының аумағында шығатын, сондай-ақ тапсырыс құпия емес басылымдардың бақылау даналарының негізінде баспасөз мұрағатының сақталуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Республикадағы барлық тілде шығатын жарияланымдардың негізгі түрлеріне библиографиялық өңдеуді жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы аумағында шығатын барлық баспасөз шығармаларын есепке алуды, бақылауды және оған ғылыми өңдеуді ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Баспа мұраға-
тының
сақта-
луын
қамтама-
сыз ету
Баспа мұрағатының
жасақтауын қамтамасыз
ету, бақылау даналары-
ның сақталуы, каталог,
картотекаларды жүргі-
зу, Мемлекеттік ұлттық
кітап палатасында
басып шығарушы
ұйымдардың Мемлекеттік
негізгі стандарттар
(МНС) талаптарын
сақтауына бақылау
және статистикалық
анықтамалықтар шығару.
Негізгі құралдар
сатып алу.
жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : баспа мұрағаты құжаттарының сақталуын, жасақталуын және қолданылуын қамтамасыз ету бойынша қажетті жағдайларға қол жеткізу.
Тікелей нәтиже: бақылау экземпляр баспаларын 72 079 экземплярда шығару, сонымен қатар:
кітаптар, брошюралар, автореферат - 4138 баспа бірлігі;
журналдар - 3 763 баспа бірлігі;
газеттер - 56 200 баспа бірлігі;
ноталар - 150 баспа бірлігі;
ұсақ баспа - 7 828 баспа бірлігі;
жырлар шығару - 48 номер 11 атпен.
Мемлекеттік ұлттық кітап палатасына: жұмыс станциясын - 2 бірлік, арнайы принтер - 1 бірлік; штрих-код сканерін - 1 бірлік; коммутатор - 1 бірлік; үздіксіз қоректену көзі - 3 бірлік сатып алу.
Соңғы нәтиже: барлық баспалардың баспа өнімдеріне 5 103 451 дана бойынша бақылау және оған ғылыми өңдеуді жүргізуді нығайту, Қазақстан Республикасындағы баспасөздің дамуы туралы статистикалық жинақтар дайындау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір баспасөзді сақтап қамтамасыз етудің орташа шығыны - 5 мың теңге.
Уақыттылығы: елдің баспа өнімдері туралы ақпаратпен көрсетілген мерзімде қамтамасыз ету, каталог, картотекалар жүйесін енгізу, анықтау және есепке алу, сондай-ақ барлық баспа жарияланымдарына статистикалық есеп жүргізу.
Сапасы: азаматтарды мұрағат құжаттарымен қамтамасыз ету арқылы олардың ақпараттық деңгейін көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
78-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін басып шығару"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 35488 тысяч тенге (тридцать пять миллионов четыреста восемьдесят восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение сохранности архива печати на основе контрольных экземпляров несекретных изданий, издаваемых на территории Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление библиографической обработки основных видов публикации, вышедших в республике на всех языках; организация учета, контроля и научной обработки всех произведений печати, издаваемых на территории Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Обеспечение
сохранности
архива
печати
Обеспечение деятель-
ности по комплектова-
нию архива печати,
сохранность контроль-
ных экземпляров,
ведение каталогов,
картотек и выпуск
статистических спра-
вочников, контроль за
соблюдением издатель-
скими организациями
требований Государ-
ственных основных
стандартов (ГОС) в
Государственной
национальной книжной
палате.
Приобретение основных
средств.
в те-
чение
года
Комитет
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: достижение необходимых условий по обеспечению сохранности, комплектованию, хранению и использованию документов архива печати.
Прямой результат: Контрольные экземпляры изданий в количестве 72 079 экземпляров, в том числе:
книги, брошюры, автореферат - 4138 печатных единиц;
журналы - 3763 печатных единиц;
газеты - 56200 печатных единиц;
ноты - 150 печатных единиц;
мелкая печать - 7828 печатных единиц;
издание летописей 48 номеров по 11 названиям.
Приобретение Государственной национальной книжной палате: рабочих станций - 2 единицы, принтера специального назначения - 1 единица, сканера штрих-кодов - 1 единица, коммутатора - 1 единица, источников бесперебойного питания - 3 единицы.
Конечный результат: Повышение контроля и обеспечение научной обработки произведений печати в количестве 5 103 451 экземпляров, выпуск статистических сборников о развитии печати в Республике Казахстан.
Финансово-экономический результат: Средние затраты на хранение одного печатного издания - 5 тыс. тенге.
Своевременность: Обеспечение в установленные сроки информацией о печатных продукциях страны, введение системы каталогов и карточек выявления и учета, а также статистический отчет всех печатных изданий.
Качество: Повышение уровня информированности граждан путем обеспечения их архивными материалами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 78
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Издание социально-важных видов литературы"
на 2008 год

1. Құны : 1000000 мың теңге (бір миллиард теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы ; "Мерейтойлар мен атаулы күндерді атап өту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі N 1465 қаулысы ; "Жаңа әлемдегі жаңа Қазақстан" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан халқына Жолдауы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықтың рухани-білім және интеллектуалды-мәдени деңгейін көтеру үшін әлеуметтік маңызды әдебиеттер шығару, өскелең ұрпақты жалпы әлемдік құндылықтар рухында тәрбиелеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : тұрақты оқырмандарға әлеуметтік-маңызды әдебиеттерді жариялау мен жеткізуді қамтамасыз ету; өмірдің мәдени, және ғылыми-білімділік, әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси өзгерістерін, қазақ мемлекеттігі қалыптасуының сан қырлы мәселелерін айқындайтын өзекті, мазмұнды шығармаларды, публицистикалық, ғылыми, көркемдік және библиографиялық серияларды шығару; Қазақстан Республикасының облыстары бойынша мәдени және тарихи ескерткіштердің еркін томдарын шығаруда дайындық жүйелік жұмысты жүзеге асыру; тарих ғылымының теориялық проблемаларын әзірлеу, ғылыми, көркем, және энциклопедиялық әдебиетті шығару, жоғары сапалы баспа өнімдерін шығаруды қамтамасыз ету, ғылыми білімділікті дәріптеу, мемлекеттік тілдегі жазба және ұлттық әдебиетті жақсы үлгілерін мәдениет және әдебиеттің әлемдік ғылыми жетістіктерін әзірлеу және шығару, Ұлттық мұрағат қорын байыту және сақтау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; жоғары сапалы баспа өнімдерін шығаруды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Әдебиет-
тің
әлеу-
меттік
маңызды
түрлерін
басып
шығару
Келесі әдебиет
түрлерін шығару және
тарату:
Энциклопедиялық әдебиет;
Балалар мен жасөспі-
рімдерге арналған
әдебиет;
Танымдық әдебиет;
Шығармалар жинағы (бір
немесе көп томдық
ғылыми жинақтар,
әдебиет классиктері
мен қазіргі авторлар-
дың шығармалары);
Туризм және спорт
жөніндегі әдебиет;
Білімдік әдебиет;
Тарихи әдебиет;
Қоғамдық-саяси
әдебиет;
Барлық ғылым мен тех-
ника түрлері бойынша
ғылыми-танымал
әдебиет (оның ішінде
балалар үшін ғылыми-
танымал әдебиет);
Мәдениет пен өнер
жөніндегі әдебиет
(оның ішінде музыкалық
және ноталық әдебиет);
Фотоальбомдар;
Көркем әдебиет, оның
ішінде көркем проза,
ғылыми-көркем және
ғылыми-деректік
әдебиет;
Аударма әдебиет;
Әдеби сын шығармалары;
Заң әдебиеті;
Медициналық әдебиет;
Мерейтойлық әдебиет;
Сөздік-анықтамалық
әдебиет;
Экономикалық әдебиет;
Ғибратты тұлғалар
өмірі туралы кітаптар
сериялары;
"Халықтар достығы"
сериясы;
"Атамұра" сериясы;
"Атамекен" сериясы;
"Ғибратты ғұмыр"
сериясы;
"Тарихи тұлға тағлымы"
сериясы;
"Ауыл кітапханасы"
сериясы;
Қазіргі қазақ прозасы";
"Қазіргі қазақ сатирасы";
"Қазіргі қазақ драматургиясы" "Шәкәрім әлемі"
сериясы;
"Отан тарихы" сериясы;
"Аманат" сериясы;
"Қазақстан халықтары
тілдеріндегі әдебиет"
сериясы;
"Отырар кіапханасы"
сериясы;
"Алтын қор" сериясы;
"Сардар" сериясы;
"Алаш мұрасы" сериясы;
"Шетел қазақтарының
шығармалары" сериясы;
"Жас толқын" сериясы;
"Әдеби мемуарлар"
сериясы;
"Қазақстан қорықтары"
сериясы;
"Жетінші сөз" сериясы;
"Әлемдік балалар
әдебиеті" сериясы;
"Таным" сериясы;
"Терминдердің
салалық түсіндірме
сөздігі" сериясы;
"Мәдени мұра" тарихи-
мәдени мұраны сақтау
шеңберінде шығарма-
ларды әзірлеу, шығару
және тарату;
Фольклортану, әдебиет-
тану және өнертану;
"Бабалар сөзі" - қазақ
фольклоры" сериясы;
"Қазақ өнерінің
тарихы" сериясы;
"Әлемдік өнертану"
сериясы;
"Әлемдік әдебиеттану"
сериясы;
"Әлемдік фольклортану"
сериясы;
"Әлем әдебиеті
кітапханасы" сериясы;
Философия;
"Ежелгі дәуірден
бүгінгі күнге дейінгі
қазақ халқының
философиялық мұрасы";
"Әлемдік философиялық
мұра";
"Әбу-Нәсір әл-Фараби"
сериясы;
Қазақ әдебиеті
классиктерінің шығар-
маларын шетел тілдері-
не аудару және шығару;
Қазақстан тарихы шығыс
миниатюраларында" Х-ХІ
ғасыр (қазақ және
орыс тілдерінде);
XVIII-XIX ғасырлардағы
биліктегі қазақ зиялы-
ларының хат түріндегі
мұрасы" - 2 томдық
(қазақ тілінде);
"Тарихи ғылым"
сериясы;
"Әлемдік тарихи
ой-сана" сериясы;
"Қазақ хандығының
тарихы мен мәдениеті
жөніндегі қытайлық
мұрағаттық құжаттар"
сериясы;
"ІХ-ХVІ ғасырлардағы
армян дерек көздерін-
дегі Қазақстан тарихы"
сериясы;
"Қазақтың қолданбалы
өнерінің раритеттері"
сериясы
(кітап-альбом);
"Ш. Уәлиханов" сериясы;
"Ұлы дала антикалық
және византиялық
деректерде" сериясы;
"XIX-XX ғасырлардағы
Түркістан генерал-
губернаторлығы қорының
мұрағат құжаттарындағы
Қазақстан тарихы"
сериясы;
"ХVIII-ХХ ғасырлардағы
қазақ ұлт-азаттық
қозғалысына қатысты
құжаттар мен материал-
дар жинағы" сериясы;
"Әдеби жәдігерлер"
сериясы;
"ХІІ-ХХ ғасырлардағы
Батыстың дереккөзде-
ріндегі Қазақстан
тарихы";
"Археология, тарих
және мәдениет
ескерткіштері";
"Тарих және мәдениет
ескерткіштерінің
жинағы" сериясы;
"Академик А.Х.Марғұ-
ланның шығармалары"
сериясы;
"Қазақ музыкасы
антологиясы" сериясы;
"Қазақ Алтайының
көне байлықтары"
кітап-альбомы;
Педагогика;
"Әлемдік педагогикалық
ой-сана";
"Тіл тану";
"Қазақ тілінің
түсіндірме сөздігі"
15 томдығы;
Энциклопедиялық және
анықтамалық әдебиет;
"Қазақстан ғылымы";
"Ислам" танымал энци-
клопедиялық сөздік;
Балаларға арналған
энциклопедиялық әдебиет;
"Қазақстан мәдениеті";
"Қазақстан тарихы";
"Қазақстан топонимикасы";
"Экономика";
"Қазақстан тарихы эт-
никалық зерттеулерде"
сериясы;
Авторлық қалам ақы;
Сарапшылар комиссиясы-
на арналған қалам ақы.
Рецензенттерге
арналған қалам ақы.
Қаңтар
-жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті

1. Стоимость: 1000000 тысяч тенге (один миллиард тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 7 января 2001 года N 550 "Государственная программа функционирования и развития языков на 2001-2010 годов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат"; Послание Президента Республики Казахстан народу Казахстана "Новый Казахстан в новом мире" от 28 февраля 2007 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения, воспитание подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выпуска и доведения до потенциальных читателей социально-важной литературы; выпуск развернутых художественных, научных, публицистических и библиографических серий, отражающих перемены в общественно-политической, социально-экономической, научно-образовательной и культурной сферах жизни, отражающих многогранные проблемы становления казахской государственности; осуществление системной работы по подготовке к изданию томов свода памятников истории и культуры Республики Казахстан по областям; разработка теоретических проблем исторической науки, выпуск научной, художественной и энциклопедической литературы, популяризация научных знаний; подготовка и издание лучших образцов национальной литературы и письменности, достижений мировой научной мысли, культуры и литературы на государственном языке; организация работ по сохранению и обогащению Национального архивного фонда; обеспечение выпуска высококачественной печатной продукции.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Издание
социально-
важных
видов
литературы
Издание и распростране-
ние следующих видов
литературы:
Энциклопедическая
литература;
Литература для детей и
юношества;
Познавательная
литература;
Собрания сочинений
(одно или многотомные
научные собрания,
сочинений классиков
литературы и
современных авторов);
Литература по туризму
и спорту;
Образовательная
литература;
Историческая
литература;
Общественно-политичес-
кая литература;
Научно-популярная
литература по всем
видам науки и техники
(в том числе научно-
популярная литература
для детей);
Литература по культуре
и искусству (в т.ч.
музыкальная и нотная
литература);
Фотоальбомы;
Художественная
литература, в том числе
художественная проза,
научно-художественная и
художественно-докумен-
тальная литература;
Переводная литература;
Произведения
литературной критики;
Юридическая литература;
Медицинская литература;
Юбилейная литература;
Словарно-справочная
литература;
Экономическая
литература;
Серий книг о жизни
выдающихся личностей;
Серия "Дружба народов";
Серия "Атамура";
Серия "Атамекен";
Серия "Ғибратты ғұмыр";
Серия "Тарихи тұлға
тағлымы";
Серия "Ауыл
кітапханасы";
Серия "Қазіргі қазақ
прозасы";
Серия "Қазіргі қазақ
сатирасы";
Серия "Қазіргі қазақ
драматургиясы";
Серия "Шәкәрім әлемі";
Серия "Отан тарихы";
Серия "Аманат";
Серия "Литература на
языках народов
Казахстана";
Серия "Отырар
кітапханасы";
Серия "Алтын қор";
Серия "Сардар";
Серия "Алаш мұрасы";
Серия "Шетел
қазақтарының
шығармалары";
Серия "Жастолқын";
Серия "Литературные
мемуары";
Серия "Қазақстан
қорықтары";
Серия "Жетінші сөз";
Серия "Мировая детская
литература";
Серия "Таным".
Серия "Терминдердің
салалық түсіндірме
сөздігі".
Разработка, издание и
распространение
произведений в рамках
сохранения историко-
культурного наследия -
"Мәдени мұра":
Фольклороведение,
литературоведение и
искусствознание:
Серия "Бабалар сөзі -
қазақ фольклоры";
Серия "Қазақ Өнерінің
тарихы"
Серия "Әлемдік
Өнертану";
Серия "Әлемдік
әдебиеттану";
Серия "Әлемдік
фольклортану";
Серия "Әлем әдебиеті
кітапханасы";
Философия:
Серии "Ежелгі дәуірден
бүгінгі күнге дейін
қазақ халқының
философиялық мұрасы";
Серия "Әлемдік
философиялық мұра";
Серия "Абу-Насыр
аль-Фараби";
Перевод и издание
произведений классиков
казахской литературы
на иностранные языки;
"История Казахстана в
восточных миниатюрах"
X-XI века (на казахском
и русском языках);
Эпистолярное наследие
казахской правящей
элиты XVIII-XIX века" -
в 2-х томах (на
казахском языке);
Историческая наука:
Серия "Мировая
историческая мысль"
Серия "Китайские
архивные документы по
истории и культуре
казахского ханства";
Серия "История
Казахстана в армянских
источниках IX-XVI вв.";
Серия "Раритеты
казахского прикладного
искусства"
(книга-альбом);
Серия "Ч. Валиханов";
Серия "Великая степь в
античных и византийских
источниках" ("Ұлы дала:
грек, латын және
византиялық
деректерде");
Серия "История
Казахстана в архивных
документах из фонда
Туркестанского генерал-
губернаторства XIX-XX
вв.";
Серия "Қазақ
ұлт-азаттық қозғалысына
қатысты құжаттар мен
материалдар жинағы
XVIII-XX ғғ.";
Серия "Әдеби
жәдігерлер"
Серия "История
Казахстана в Западных
источниках ХII-XХ вв";
Археология, памятники
истории и культуры:
Серия "Тарих және
мәдениет
ескерткіштерінің
жинағы";
Серия "Сочинения
академика
А.X. Маргулана";
Серия "Қазақ музыкасы
антологиясы";
Книга-альбом "Древние
сокровища Казахского
Алтая";
Педагогика:
Серия "Әлемдік
педагогикалық ой-сана".
Языкознание:
"Қазақ тілінің
түсіндірме сөздігі" 15
томов.
Энциклопедическая и
справочная литература:
"Қазақстан ғылымы";
"Ислам" - популярный
энциклопедический
словарь;
Энциклопедическая
литература для детей;
"Қазақстан мәдениеті";
"Қазақстан тарихы";
"Топонимика
Казахстана";
"Экономика";
Серия "История
Казахстана в этнических
исследованиях".
Гонорары авторам.
Гонорары для экспертной
комиссии.
Гонорары для
рецензентов.
Январь-
декабрь
Комитет
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 400 атау бойынша әлеуметтік-маңызды әдебиеттердің түрлерін шығару, жалпы көлемі 9401 баспа табақ, әр басылымның таралымы 1000-нан 5000 данаға дейін, 14 облысқа, Алматы, Астана қалаларына, республиканың аумағында орналасқан 2000 кітапханаларға жіберіледі.
Соңғы нәтиже: Қоғамның рухани әлеуеттігін бірыңғай мәдени-ақпараттық кеңістік арқылы нығайту, тарихи-мәдени мұраны, әлеуметтік-мәдени инфраструктураны дамыту және сақтау, кәсіби өнер мен халық шығармашылығының дамуы жағдайын қамтамасыз ету, мәдени мұраның, соның ішінде қазіргі ұлттық мәдениетті, фольклорды, салт-дәстүрдің ауқымды оқыту жүйесін құру, көпғасырлық жазба және ұлттық әдебиеттің тәжірибесін жинақтау, ғылымдық және көркемдік топтастырылған серияларды құру; әлемнің озық жетістіктер базасында мәдениет пен әдебиеттің, ғылыми ойлаудың гуманитарлық білімнің мемлекеттік тілдегі толыққанды қорын құру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Бір басылымды шығарудың және жеткізудің орташа шығыны 1472,95 теңгені құрайды.
Уақыттылығы: оқырмандардың қажеттілігін қанағаттандыру үшін жоспарланған іс-шараларды уақытылы орындау.
Сапасы: оқырмандардың санын көбейту, елдегі халықтардың интеллектуалдық, рухани-білімділік және интеллектуалды-мәдени деңгейін көтеру, қазақ тілінде әлемдік көркем әдебиеттердің теңдесіз туындыларын шығару, өскелең ұрпақты жалпыәлемдік идеалдар құндылығы рухында тәрбиелеу, мемлекеттік тілді қолдану мен дамыту, әлеуметтік-коммуникативтік қызметті ұлғайту және нығайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
79-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келісім
саласында мемлекеттік саясатты жүргізу"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1087090 мың теңге (бір миллиард сексен жеті миллион тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс туралы" Қазақстан Республикасы 2005 жылғы 12 сәуірдегі Заңы , "Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясы және Қазақстан халықтары Ассамблеясының Ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 26 сәуірдегі N 856 Жарлығы , "Қазақстан Республикасындағы демократиялық реформалар бағдарламаларын талқылау мен нақтылау жөніндегі Мемлекеттік комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 20 наурыздағы N 68 Жарлығы , "Қазақстан Республикасы 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын одан әрі іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 30 наурыздағы N 80 Жарлығы , "2006-2011 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында азаматтық қоғамды дамытудың тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 маусымдағы N 154 Жарлығы , "Этносаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделін жетілдірудің 2006-2008 жылдарға арналған Бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 маусымдағы N 593 қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Издание социально-важных видов литературы по 400 наименованиям, общим объемом 9401 издательских листов, тиражом каждого издания от 1000 до 5000 экземпляров и отправка в 14 областей, городов Астана и Алматы для оснащения 2000 библиотек находящиеся на территории республики.
Конечный результат: Реализация духовного потенциала общества через укрепление единого культурно-информационного пространства, сохранение и развитие историко-культурного наследия, социально-культурной инфраструктуры, обеспечение условий развития профессионального искусства и народного творчества, создание целостной системы изучения огромного культурного наследия, в том числе, современной национальной культуры, фольклора, традиций и обычаев; обобщение многовекового опыта национальной литературы и письменности, создание развернутых художественных и научных серий; создание на государственном языке полноценного фонда гуманитарного образования на базе лучших достижений мировой научной мысли, культуры и литературы.
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость затрат на выпуск одного издания с доставкой составит 1472,95 тенге.
Своевременность: Своевременное выполнение запланированных мероприятий для удовлетворения потребностей читателей.
Качество: Увеличение количества читателей и повышение интеллектуального уровня населения страны, повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного уровня населения, издание шедевров мировой художественной литературы на казахском языке, воспитание подрастающего поколения в духе общемировых ценностных идеалов, развитие функционирование государственного языка, расширение и укрепление его социально-коммуникативных функций.
ПРИЛОЖЕНИЕ 79
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Проведение государственной политики в области
внутриполитической стабильности и общественного согласия"
на 2008 год
1. Стоимость: 1087090 тысяч тенге (один миллиард восемьдесят семь миллионов девяносто тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 апреля 2005 года "О государственном социальном заказе", Указ Президента Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 856 "О стратегии Ассамблеи народов Казахстана и Положении об Ассамблее народов Казахстана", Указ Президента Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 68 "О Государственной комиссии по разработке и конкретизации программы демократических реформ в Республике Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года" от 30 марта 2006 года N 80, Указ Президента Республики Казахстан от 25 июля 2006 года N 154 "О Концепции развития гражданского общества в Республике Казахстан на 2006-2011 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2006 года N 593 "О Программе совершенствования казахстанской модели межэтнического и межконфессионального согласия на 2006-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ішкі саяси тұрақтылықты бекіту туралы мемлекеттік саясатты қалыптастыру, қоғамда демократиялық бастамаларды нығайтуға бағытталған іс-шараларды ұйымдастыруға жағдай туғызу, ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің Қазақстандық моделін жетілдіру, саяси реформаларды қалыптастыру, азаматтық қоғамды дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : демократиялық процестер мен азаматтық қоғам институттарын жүйелі дамуына бағытталған шаралар жиынтығын жүзеге асыру, демократиялық құндылықтарды қорғау жүйесін қалыптастыру, мемлекеттік органдар мен қоғамдық ұйымдардың тиімді ынтымақтастығына қажетті жағдай жасау, этносаралық келісімді жетілдіру бағдарламасын жүзеге асыру, мемлекеттік органдар мен үкіметтік емес ұйымдардың тұрақты ынтымақтастық жүйелерін жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Ішкі
саяси
тұрақты-
лық және
қоғамдық
келісім
саласын-
да мем-
лекеттік
саясатты
жүргізу
Үкіметтік емес
ұйымдардың әлеуметтік
мәні бар жобаларын
іріктеу жөніндегі
конкурс;
"Мемлекет нысандары
жалпы ұлттық патрио-
тизмді қалыптастыру
факторы ретінде" тақы-
рыбында республикалық
дөңгелек үстел өткізу;
"2006-2011 жылдарға
арналған Қазақстан
Республикасында
азаматтық қоғамды да-
мытудың тұжырымдамасы:
жетістіктер мен проб-
лемалар" тақырыбында
республикалық
дөңгелек үстел өткізу;
Мемлекеттік нысандар
жөніндегі Республика-
лық комиссияның
отырысын өткізу;
Қазақстан Республикасы
ұлттық қауіпсіздігі,
саяси жүйені дамыту,
Қазақстан Халықтары
Ассамблеясының ролін
күшейту мәселелері
бойынша әлеуметтік
зерттеулер жүргізу;
Қоғамдық-саяси жағдай-
ларға тоқсан сайын
әлеуметтік мониторинг
жүргізу;
Мемлекет Басшысының
жыл сайынғы жолдауын
насихаттау және
түсіндіру бойынша
республикалық семинар-
кеңес өткізу;
"Тарихи сана-сезім
мен рухани тұлғаны
қалыптастыру проблема-
лары мен жолдары"
тақырыбында республи-
калық семинар-кеңес
өткізу;
"Қазақстандағы
мәдениет аралық өзара
қатынас: қазір, өткен
кезең және келешек"
тақырыбында республи-
калық конференция
өткізу;
"Толеранттылық және
дінишыдамдылық Орталық
Азияның игілігі" тақы-
рыбында Халықаралық
конференция өткізу;
"Шаңырақ" этножурна-
листика саласында
Республикалық акция:
семинар және шығарма-
шылық байқау өткізу;
"Ауылдағы этносаралық
және конфессияаралық
жағдай" тақырыбы
бойынша эксперттік
сауалдар өткізу;
Қоғамдағы этносаралық
және конфессияаралық
жағдайға республикалық
әлеуметтік зерттеулер
жүргізу;
Қазақстан Халықтары
Ассамблеясының XIV
сессиясын ұйымдастыру
және өткізу;
"Қазіргі заманғы
Қазақстан: өткен
кезең, қазір,
келешек" тақырыбында
ғылыми-тәжірибелік
конференция өткізу;
Қазақстан Халықтарының
достығы республикалық
фестивалін өткізу;
Этносаралық және
конфессияаралық
келісімді насихаттау
бойынша имидждік
материалдар (музыкалық
роликтер, клиптер,
билбордар, плакаттар,
баннерлер, баспа және
кәдесый өнімдерін)
шығару;
"Астана — әлемнің
рухани астанасы"
халықаралық
ғылыми-практикалық
конференциясын өткізу;
Түркі тілдес елдер
әлеуметтанушыларының
ІІ Конгрессін өткізу;
Этникааралық және
конфессияаралық
келісімді нығайту
жөнінде ұлттық-мәдени
бірлестіктерді тарта
отырып, Қазақстан
Халқы Ассамблеясының
іс-шараларын өткізу;
"Достық Үйі - Этника-
аралық қатынастар
мәселелерін зерттеу
орталығының" шаруашы-
лығына қарасты РМК
ғимаратын күрделі
жөндеуден өткізуге
күрделі трансферттер
(Мемлекеттік сарапта-

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: формирование государственной политики по укреплению внутриполитической стабильности, обеспечение условий, направленных на укрепление в обществе демократических начал, совершенствование казахстанской модели межэтнического и межконфессионального согласия, продвижение политических реформ, развитие гражданского общества.
5. Задачи бюджетной программы: реализация комплекса мер, направленных на последовательное развитие демократических процессов и институтов гражданского общества, формирование системы защиты демократических ценностей, создание необходимых условий для эффективного взаимодействия государственных органов и общественных организаций, реализация Программы совершенствования межэтнических отношений, совершенствование системы взаимодействия сотрудничества государственных органов и неправительственных организаций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Срок
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Проведение
государ-
ственной
политики в
области
внутрипо-
литической
стабиль-
ности и
обществен-
ного
согласия
Конкурс по отбору
социально-значимых
проектов неправитель-
ственных организаций;
Проведение республикан-
ского круглого стола:
"Символы государства как
фактор формирования
общенационального
патриотизма";
Проведение республикан-
ского круглого стола
"Реализация Концепции
развития гражданского
общества в Республике
Казахстан на 2006-2011
годы: достижения и
проблемы";
Проведение заседания
Республиканской комиссии
по государственным
символам в г. Астана;
Проведение республикан-
ских социологических
исследований по вопросам
национальной безопаснос-
ти Республики Казахстан,
развития политической
системы, повышения роли
Ассамблеи народов
Казахстана;
Проведение ежекварталь-
ных социологических мо-
ниторингов общественно-
политической ситуации;
Проведение республикан-
ского семинара-совещания
по пропаганде и разъяс-
нению ежегодного Посла-
ния Главы государства;
Проведение республикан-
ского семинара "Проблемы
и пути формирования
исторического сознания
и духовной личности";
Проведение республикан-
ской конференции
"Межкультурное взаимо-
действие в Казахстане:
настоящее, прошлое и
будущее";
Проведение Международной
конференции "Толерант-
ность и веротерпимость
как достояние
Центральной Азии";
Проведение республикан-
ской акции в области
этножурналистики
"Шанырак": семинар и
творческий конкурс;
Проведение экспертных
опросов по теме:
"Межэтническая и
межконфессиональная
ситуация на селе";
Проведение республикан-
ского социологического
исследование межэтничес-
кой и межконфессиональ-
ной ситуации в обществе;
Организация и проведение
XIV сессии Ассамблеи
народов Казахстана;
Проведение научно-
практической конференции
"Современный Казахстан:
прошлое, настоящее,
будущее";
Проведение республикан-
ского Фестиваля Дружбы
народов Казахстана;
Выпуск имиджевых мате-
риалов по пропаганде
межэтнического и
межконфессионального
согласия (музыкальные
ролики, клипы, билборды,
плакаты, баннеры,
печатной и сувенирной
продукции);
Проведение международной научно-практической конференции "Астана - духовная столица мира;
Проведение II Конгресса
социологов тюркоязычных
стран;
Проведение мероприятий
Ассамблеи народов
Казахстана с привлече-
нием национально-
культурных объединений
по укреплению
межэтнического и
межконфессионального
согласия.
Капитальные трансферты
на проведение капиталь-
ного ремонта здания РГП
на праве хозяйственного
ведения "Дом Дружбы -
Центр по исследованию
проблем межэтнических
отношений" (Заключение
Государственной экспер-

маның 07.10.2005 ж. N
7-527/05 қорытындысы).
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Мына жағдайлар бойынша Министрліктің жиынтық іс-шараларын жүзеге асыруға идеологиялық, насихаттық және ақпараттық жұмысының жүйесін жасау: Елбасының бағдарламалық баяндамаларын, "Қазақстан 2030" Стратегиясын, Президенттің жыл сайынғы халыққа жолдауын, 2007-2009 жылдарға арналған Үкіметтің Бағдарламасын, 2007 жылғы маңызды қоғамдық-саяси іс-шараларды ақпараттық-насихаттауды қамтамасыз ету; қоғамдық-саяси бағыттағы 5-тен кем емес жалпыреспубликалық іс-шараларды, соның ішінде Елбасының қатысуымен, 3 кем емес халықаралық іс-шара дайындау және өткізу; Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік, саяси жүйе және Қазақстан Халықтары Ассамблеясының ролін күшейту мәселелері, этносаралық және конфессияаралық жағдай, ауылдағы этносаралық жағдайды анықтау 11 кем емес әлеуметтік мониторинг пен зерттеулер, эксперттік сауал өткізу; қоғамдық бірлестіктердің 193 жуық маңызды әлеуметтік жобаларды іске асыруға қажетті жағдай туғызу; ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің Қазақстандық моделін насихаттауға бағытталған, Қазақстан Халықтары Ассамблеясының ролін күшейту мәселелері бойынша 4 үлкен көлемді іс-шара өткізу (10 000-ға жуық адамның қатысуымен); этникааралық және конфессияаралық келісімді нығайту жөнінде ұлттық-мәдени бірлестіктерді тарта отырып 23 кем емес Қазақстан Халқы Ассамблеясының іс-шараларын өткізу; "Достық Үйі - Этникааралық қатынастар мәселелерін зерттеу орталығының" шаруашылығына қарасты РМК ғимаратын күрделі жөндеуден өткізуге.
Соңғы нәтиже: Демократияны дамыту, саяси өмірді модернизациялау мен либерализациялау, ел азаматтарының саяси мәдениетін қалыптастыру, ұлтаралық және конфессияаралық келісімді сақтау. Мемлекеттік органдар мен үкіметтік емес сектордың, саяси партиялар мен қозғалыстардың ынтымақтастығын нығайту, билік жақтастарын және билік тұғырнамасына еліміздің негізгі қоғамдық-саяси күшін нығайту, тұрғындардың мемлекеттік билік органдарға деген сенімдерін жоғарылату. Қазақстан азаматтарының рухани-адамгершілік қажеттіліктерін, патриотизмді дамыту; Халықаралық қоғамның көзінде Қазақстан Республикасының имиджін көтеру. Қазақстанның әлемдік бәсекелестікке қабілетті 50 елдің қатарына қосылу идеясын жалпы халықтық салмақты сезінуін қалыптастыру. "Достық Үйі - Этникааралық қатынастар мәселелерін зерттеу орталығының" шаруашылығына қарасты РМК ғимаратын күрделі жөндеу.

тизы от 07.10.2005 г.
N 7-527/05).
В те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: создание системы идеологической, пропагандистской и информационной работы Министерства по реализации комплекса мер по: информационно-пропагандистскому обеспечению программных выступлений Главы государства, Стратегии "Казахстан-2030", ежегодных Посланий Президента народу Казахстана, Программы Правительства на 2007-2009 годы, важнейших общественно-политических мероприятий на 2008 год; подготовке и проведению не менее 5 общереспубликанских мероприятий общественно-политического характера, в том числе с участием Главы государства, не менее 3 международных мероприятий; проведению не менее 11 социологических мониторингов и исследований по вопросам национальной безопасности Республики Казахстан, политической системы и повышения роли Ассамблеи народов Казахстана, исследований межэтнической и межконфессиональной ситуации, экспертных опросов по определению межэтнической ситуации на селе; созданию необходимых условий для реализации общественными объединениями около 193 социально-значимых проектов; проведению 4 крупномасштабных мероприятий, направленных на пропаганду казахстанской модели этнического и конфессионального согласия (непосредственные участники - 10 000 человек), на повышение роли Ассамблеи народов Казахстана; проведение не менее 23 мероприятий Ассамблеи народов Казахстана с привлечением национально-культурных объединений по укреплению межэтнического и межконфессионального согласия; проведение капитального ремонта здания РГП на праве хозяйственного ведения "Дом Дружбы-Центр по исследованию проблем межэтнических отношений".
Конечный результат: развитие демократии, модернизация и либерализация политической жизни, формирование политической культуры граждан страны, сохранение межнационального и межконфессионального согласия. Конструктивное взаимодействие государственных органов с неправительственным сектором, политическими партиями и движениями для консолидации сторонников власти и основных общественно-политических сил страны на платформе власти, дальнейшее повышение доверия населения к государственным органам. Развитие духовно-нравственного потенциала, патриотизма граждан Казахстана. Повышение имиджа Республики Казахстан в глазах мирового сообщества. Закрепление в массовом сознании общенациональной идеи - вхождение Казахстана в число 50-ти наиболее конкурентоспособных стран мира. Проведение мероприятий Ассамблеи народов Казахстана с привлечением национально-культурных объединений по укреплению межэтнического и межконфессионального согласия. Проведение капитального ремонта здания РГП на праве хозяйственного ведения "Дом дружбы - Центр по исследованию проблем межэтнических отношений".

Қаржы-экономикалық нәтижесі: Республикалық деңгейдегі бір іс-шараны өткізуге жұмсалатын орташа шығын құны - 5 633 мың теңге.
Әлеуметтік маңызды бір жобаны өткізуге жұмсалатын орташа шығын құны - 3 675 мың теңге. Бір әлеуметтік зерттеуге жұмсалатын орташа шығын құны - 1 673 мың теңге.
Уақыттылығы: Әлеуметтік-маңызды іс-шараларды бекітілген жоспарға сәйкес өткізу.
Сапасы: Демократиялық жаңаруды, елдің модернизациялануын жеделдету, ұлтаралық бірлікті, қоғамдық келісім және ішкі саяси тұрақтылықты сақтау және нығайту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
80-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Бұқаралық ақпарат құралдарын институционалдық дамыту"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2045602 мың теңге (екі миллиард қырық бес миллион алты жүз екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 тамыздағы Конституциясы ; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы "Мәдениет туралы" Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 "2030 жылға дейін Қазақстанның даму стратегиясын іске асыру жөніндегі кейінгі шаралар туралы" Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан халқына "Жаңа әлемде Жаңа Қазақстан" жолдауы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: "Қазақстан" ұлттық телеарнасы, "Қазақ радиосы" бағдарламаларымен халықты барынша көп қамтуға жету; жоғары сапалы теледидар және радио бағдарламаларын шығару; мемлекеттік аймақтық телерадио таратуды дамыту; тиімді өндірістік-техникалық базаны және саланы инвестициялау үшін қолайлы жағдайлар құру; мемлекеттік бұқаралық ақпарат құралдарын модернизациялау; фильм өндірісін дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Бұқа-
ралық
ақпарат
құралда-
рын инс-
титуцио-
налдық
дамыту
Мына іс-шараларды
жүзеге асыру:
"Қазақстан" республи-
калық телерадиокорпо-
рация АҚ жарғылық
капиталын жылжымалы
спутниктік қондырғыны
алу үшін ұлғайту;
"Ш. Айманов атындағы
"Қазақфильм" АҚ жарғы-
лық капиталын кинотех-
нологиялық қондырғыны
алу үшін ұлғайту.
- Қазақстан
халықтарының рухани
даму қорының жарғылық
қорын қалыптастыру,
Әкімшілік ғимаратын салуды аяқтау үшін "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ-ның жарғылық қорын ұлғайту.
қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Республи-
касының
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі

Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на проведение одного мероприятия на республиканском уровне - 5 633 тыс. тенге.
Средняя стоимость затрат на проведение 1 социально-значимого проекта - 3 675 тыс. тенге.
Средняя стоимость одного социологического исследования - 1 673 тыс. тенге.
Своевременность: Проведение социально-значимых мероприятий в соответствии с утвержденным планом.
Качество: укрепление демократических преобразований, ускорение модернизации страны, сохранение межнационального единства, общественного согласия и внутриполитической стабильности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 80
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Институциональное развитие средств массовой информации"
на 2008 год
1. Стоимость: 2045602 тысячи тенге (два миллиарда сорок пять миллионов шестьсот две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от   12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституция Республики Казахстан от 30 августа 1995 года; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре"; Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации стратегии развития Казахстана до 2030 года", Послание Президента Республики Казахстан народу Казахстана "Новый Казахстан в новом мире" от 28 февраля 2007 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: формирование единого информационного пространства
5. Задачи бюджетной программы: достижение максимального охвата населения программами национального телеканала "Казахстан", "Казахское радио"; производство высококачественных телевизионных и радиопрограмм; развитие государственного регионального телерадиовещания; создание эффективной производственно-технической базы и благоприятных условий для инвестирования отрасли; модернизация государственных средств массовой информации; развитие фильмопроизводства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Институцио-
нальное
развитие
средств
массовой
информации
Реализация мероприятий
на:
- увеличение уставного
капитала АО "Республи-
канская Телерадиокор-
порация "Казахстан"
для приобретения пере-
движного спутникового
оборудования;
- увеличение уставного
капитала АО
"Казахфильм" им.
Ш. Айманова" для
приобретения кинотех-
нологического оборудо-
вания;
- формирование устав-
ного капитала Фонда
духовного развития
народов Казахстана, увеличение уставного капитала АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан" для завершения строительства административного здания
Январь-
декабрь
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Қазақстанның бірыңғай ақпараттық кеңістігін қалыптастыру, тұлға, қоғам мен мемлекеттің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету. Теледидар мен радио бағдарламаларының техникалық сапасын жоғарлату; халықты "Қазақстан" РТРК телерадиобағдарламаларымен барынша қамтамасыз ету; әлемдік стандарт деңгейінде фильм өндірісінің қазіргі заманғы технологияларын енгізу.
Тікелей нәтиже: "Қазақстан" РТРК АҚ үшін жылжымалы спутниктік қондырғы, "Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ үшін кинотехнологиялық қондырғы сатып алынады, "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ әкімшілік ғимаратын салуды аяқтау.
Қорытынды нәтижесі: Ақпарат кеңістігінде мемлекеттің қатысуын кеңейту, "Қазақстан" РТРК АҚ-ның, Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ-ның және "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ-ның үлесінде мемлекеттің қатысуын нығайту. "Қазақстан" РТРК АҚ-ның, Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ-ның және "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ-ның жарғылық міндеттерін сапалы орындау үшін материалдық-техникалық базаны жақсарту. Қазақстан халықтарының рухани даму қорының жарғылық капиталын қалыптастыру.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: "Қазақстан" РТРК АҚ-ның номиналды құндылығы 1 000 (бір мың) теңгені құрайтын 1 534 128 дана етіп акцияларын қосымша шығару.
Уақыттылығы: Жоспарланған іс-шараларды уақытында өткізу.
Сапасы: Әлемдік стандарттарға сәйкес келетін сапалы телерадиобағдарламалар шығаруды, фильм өндірісін көбейту, сондай-ақ халықты нақты ақпаратпен қамтамасыз ету. Теледидар және радио бағдарламаларының техникалық сапасын жоғарлату, "Қазақстан" РТРК АҚ-ның, Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ-ның және "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ-ның материалдық базасының техникалық жаңартуын қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
81-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік мәдениет ұйымдары кадрларының
біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау"
деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 18520 мың теңге (он сегіз миллион бес жүз жиырма мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Формирование единого информационного пространства Казахстана, преодоление угроз социальных, политических и межнациональных расколов в Казахстанском обществе, обеспечение информационной безопасности личности, общества и государства. Повышение технического качества телевизионных и радиопрограмм; обеспечение наиболее полного охвата населения телерадиопрограммами РТРК "Казахстан"; внедрение современных технологий фильмопроизводства на уровне мировых стандартов.
Прямой результат: Приобретение передвижного спутникового оборудования для АО "РТРК "Казахстан", кинотехнологического оборудования для АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова", завершение строительства административного здания АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан"
Конечный результат: Расширение государственного присутствия в информационном пространстве, укрепление государственного участия в доле АО "РТРК "Казахстан", АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова и АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан". Улучшение материально-технической базы для качественного выполнения уставных задач АО "РТРК "Казахстан" и АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова". Формирование уставного капитала Фонда духовного развития народов Казахстана.
Финансово-экономический результат: Дополнительный выпуск акций АО "РТРК "Казахстан" по номинальной стоимости 1 000 (одной тысячи) тенге в количестве 1 534 128 штук.
Своевременность: Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: Увеличение выпуска качественных телерадиопередач, фильмопроизводства, соответствующих мировым стандартам, а также достоверная информированность населения. Повышение технического качества телевизионных и радиопрограмм, обеспечение технического обновления материальной базы АО "РТРК "Казахстан", АО "Казахфильм" им. Ш. Айманова и АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан".
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 81
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций культуры"
на 2008 год
1. Стоимость: 18520 тысяч тенге (восемнадцать миллионов пятьсот двадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от   12.11.2008 N 581д .

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерінің шығармашылық кәсіби деңгейін жоғарылату арқылы мәдениет саласының дамуына жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мемлекеттік мәдениет ұйымдарын білікті кадрлармен қамтамасыз ету; нарық экономикасы талаптарының өсуіне, өндіріс пен әлеуметтік саладағы құрылымдық өзгерістерге сәйкес қызметкерлердің теориялық білімін, кәсіби шеберлігін жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Мемле-
кеттік
мәдениет
ұйымдары
кадр-
ларының
білікті-
лігін
арттыру
және
оларды
қайта
даярлау
Мемлекеттік мәдениет
ұйымдары кадрларының
біліктілігін мәдениет
пен өнер саласының
негізгі бағыттары
бойынша арттыру және
қайта даярлау
жөніндегі қызметтерін
сатып алу.
ақпан-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерінің ел ішінде - 700 адамның теориялық және практикалық білімдерін жаңартуы, кәсіптік дағдыларды қалыптастыруы және бекітуі:
- тарихи-мәдени мұра - 175 адам;
- мәдени-бос уақыт жұмыстары - 85 адам;
- театр-концерт қызметі - 230 адам;
- кітапхана ісі - 210 адам.
Соңғы нәтиже: Мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерінің білімі мен кәсіби шеберлігін арттыру арқылы қоғамның рухани байлықтары мен мәдени мұраларын сақтап қалу.
Мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыру қажеттілігінің 2,9% қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының бір қызметкерін оқытуға кететін орташа шығын құны - 26,4 мың теңге.
Уақыттылығы: жоспарланған шараларды оқу жоспарына сәйкес орындау.
Сапасы: Мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерінің кәсіби білімін және шеберлігін арттыру және тереңдету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
82-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мәдениет объектілерін дамыту"
деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для развития сферы культуры путем повышения профессионального уровня творческих работников государственных организаций культуры
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение государственных организаций культуры квалифицированными кадрами; совершенствование теоретических знаний профессионального мастерства специалистов культуры и искусства, в соответствии с возрастающими требованиями рыночной экономики, структурными изменениями в производстве и социальной сфере
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Повышение
квалифи-
кации и
перепод-
готовка
кадров
государ-
ственных
организаций
культуры
Приобретение услуг по
повышению квалифика-
ции и переподготовке
кадров государствен-
ных организаций
культуры по основным
направлениям сферы
культуры и искусства.
февраль-
декабрь
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Обновление теоретических и практических знаний, формирование и закрепление профессиональных навыков работников государственных организаций культуры внутри страны в количестве 700 человек по следующим направлениям:
- историко-культурное наследие - 175 чел;
- культурно-досуговая работа - 85 чел;
- театрально-концертная деятельность - 230 чел;
- библиотечное дело - 210 чел.
Конечный результат: Сохранение культурного наследия и развитие духовных ценностей общества путем повышения профессионального мастерства и знаний работников государственных организаций культуры.
2,9 % обеспечение потребности в повышении квалификации работников государственных организаций культуры
Финансово-экономический результат: Средняя стоимость обучения одного работника государственных организаций культуры - 26,4 тыс. тенге.
Своевременность: Выполнение запланированных мероприятий, в соответствии с учебным планом.
Качество: совершенствование и углубление профессиональных знаний и мастерства работников государственных организаций культуры.
ПРИЛОЖЕНИЕ 82
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Развитие объектов культуры"
на 2008 год

1. Құны : 284026 мың теңге (екі жүз сексен төрт миллион жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "2006-2008 жылдарға арналған мәдениет саласын дамытудағы бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 қаулысы ; "Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) Әл-Фараби этномәдени орталығы мен кесенесін салу, Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыстың кесенесін және Каир қаласында (Египет Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыстың мешітін қайта жаңғырту және Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыс пен Әл-Фарабиге мүсінтас ескерткіштерін орнату жобаларын іске асыру жөніндегі жұмыс тобын құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 8 тамыздағы N 221-ө өкімі .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мәдениет объектілерін дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мәдениет инфрақұрылымын дамыту; еліміздің ұлттық мәдени игілігін тарихи-мәдени мұра саласында тиімді пайдалану.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Мәдениет
объек-
тілерін
дамыту
Алматы облысы Еңбекші-
қазақ ауданында "Есік"
мемлекеттік тарихи-
мәдени қорық-мұражайы
құрылысын жүргізу
(Технико-экономикалық
негіздемеге Мемлекет-
тік сараптаманың
17.02.2005 ж., N
2-83/05 қорытындысы);
Шығыс Қазақстан облысы
Қатон-Қарағай
ауданында "Берел" мем-
лекеттік тарихи-мәдени
қорық-мұражайы
құрылысын жүргізу
(Технико-экономикалық
негіздемеге Мемлекет-
тік сараптаманың
17.02.2005 ж. N
2-84/05 қорытындысы);
Дамаск қаласында
(Сирия Араб Республи-
касы) "Әл-Фараби"
этномәдени орталығы
мен кесенесін салу;
Каир қаласында (Египет
Араб Республикасы)
Сұлтан Бейбарыс
мешітін қайта жаңғырту.
қаңтар-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
- мұражай-қорықтарының қорғалатын жерін құру;
- ұзындығы 2 км және ені 1 км болатын территориядағы айрықша материалдық мәдениет ескерткіштерін сақтау;
- орталық учаскедегі 40 және перифериядағы 30 - ежелгі қорғандар кешенін сақтау;
- 40 жұмыс орнын құру;
- геологиялық зерттеулер жүргізу;
- негізгі холл; қонақ күтуге арналған зал; Әл-Фараби шығармашылығына арналған зал; жай және электрондық кітапхана орны; көрме залы; мешіт; ерлерге және әйелдерге арналған жуынатын орын; ерлерге және әйелдерге арналған медициналық пункт; жатын бөлмелері; әкімшілік бөлім; дәріхана; тіршілікті қамтамасыз етуге арналған орын; электрмен жарықтандыру; компьютерлік техникамен және құрал-жабдықтармен жарақталған бейнезал; араб және қазақ тілдерін оқытуға арналған дәрісхана салу.
Соңғы нәтиже: айрықша материалдық мәдениет ескерткіштерді сақтау, кешенді жүйелеу негізінде ежелгі қорғандар кешенін сақтау, тарихи-мәдени ескерткіштерді танымалдандыру және зерделеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: жобаларды іске асырудың тиімділігін талдау нәтижесі бойынша анықтау.
Уақыттылығы: іс-шараларды бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес атқару.
Сапасы: республика халқының мәдени-рухани деңгейін арттыру және Қазақстанның айрықша тарихи-мәдени мұраларымен әлемдік қауымдастықты таныстыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
83-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа
да тілдерін дамыту жөнінде ақпараттық жүйелер құру"
деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 284026 тысяч тенге (двести восемьдесят четыре миллиона двадцать шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы"; Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 августа 2006 года N 221-р "О создании рабочей группы по реализации проектов строительства этнокультурного центра и мавзолея Аль-Фараби, реставрации мавзолея Султана Бейбарса в городе Дамаске (Сирийская Арабская Республика) и мечети Султана Бейбарса в городе Каире (Арабская Республика Египет) и сооружении монументальных памятников Султану Бейбарсу и Аль-Фараби в городе Дамаске (Сирийская Арабская Республика)".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие объектов культуры
5. Задачи бюджетной программы: развитие инфраструктуры культуры; эффективное использование культурного национального достояния страны в области историко-культурного наследия
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Развитие
объектов
культуры
Строительство Государ-
ственного историко-
культурного
заповедника-музея
"Иссык" в Енбекшиказах-
ском районе Алматинской
области (Заключение
Государственной экспер-
тизы на технико-
экономическое обоснова-
ние N 2-83/05 от
17.02.2005 г.);
Строительство Государ-
ственного историко-
культурного
заповедника-музея
"Берель" в Катон-
Карагайском районе
Восточно-Казахстанской
области (Заключение
Государственной экспер-
тизы на технико-
экономическое обоснова-
ние N 2-84/05 от
17.02.2005 г.);
Строительство
этнокультурного центра
и мавзолея "Аль-Фараби"
в городе Дамаске
(Сирийская Арабская
Республика);
Реставрация мечети
Султана Бейбарса в
городе Каире (Арабская
Республика Египет).
январь-
декабрь
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- создание охранной зоны заповедников-музеев;
- сохранение уникальных памятников материальной культуры на территории 2 км. в длину и 1 км. и в ширину;
- сохранение комплекса древних курганов - 40 в центральном участке и 30 на периферии;
- создание 40 рабочих мест;
- геологические исследования;
- главный холл; зал для приема гостей; зал творчества Аль-Фараби; помещения обычной и электронной библиотек; выставочный зал; мечеть; помещения для омовения для мужчин и женщин; медицинские пункты для мужчин и женщин; спальные номера; административный отдел; аптека; помещения для обеспечения; электроосвещение; видеозал с оборудованием и компьютерной техникой; аудитории для изучения арабского и казахского языков.
Конечный результат: сохранение уникальных памятников материальной культуры, сохранение комплекса древних курганов на основе систематической комплектации, изучения и популяризации историко-культурных памятников.
Финансово-экономический результат: По результатам анализов эффективности реализации проектов.
Своевременность: выполнение мероприятий согласно утвержденному графику работы.
Качество: повышение культурного, духовного уровня населения Республики и ознакомление мировой общественности с уникальным историко-культурным наследием Казахстана.
ПРИЛОЖЕНИЕ 83
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Создание информационных систем по развитию государственного
языка и других языков народа Казахстана"
на 2008 год

1. Құны : 975856 мың теңге (тоғыз жүз жетпіс бес миллион сегіз жүз елу алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : 2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексі , "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегі Заңы , "Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік тілді дамыту жүйесін жетілдіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мемлекеттік тілдің мәртебесін өсіру және нығайту; мемлекеттік тілдің іс-қағаздарының негізгі тілі ретінде қолданылуын қамтамасыз ету; қазақ тілін енгізу мен қолдану процестерін қарқындату; электрондық үкіметінің web-сайттарында қазақ тілін толық қолдауды іске асыру; мемлекеттік басқару жүйесінде мемлекеттік тілді ендіру үшін қажетті жағдайлар жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Мемле-
кеттік
тілді
және
Қазақ-
стан ха-
лқының
басқа да
тілдерін
дамыту
жөнінде
ақпа-
раттық
жүйелер
құру
Қолданбалы сервистер
әзірлеу және құру:
Оқыту сервистерін
дамыту:
мемлекеттік қызметші-
лерге қазақ тілін
жеделдете оқытудың
мультимедиалық кешенін
дамыту;
техника саласындағы
мамандарға мемлекеттік
тілді қашықтықтан оқы-
тудың мультимедиалық
кешенін дамыту;
Аударма үшін сервис-
терді дамыту: онлайн-
дық қазақша-орысша-
ағылшынша мәтіндер
аудармасын дамыту.
Ынтымақтастық және
ұжымдық жұмыс үшін
сервистерді дамыту:
"Онлайндық электронды
терминологиялық
орталығы: мамандардың
ұжымдық жұмысын
ұйымдастыру".
Электрондық сөздіктер-
ге арналған сервис-
терді дамыту: үлкен қазақша-орысша-
ағылшынша онлайн
сөздігін дамыту;
көпсалалы терминоло-
гиялық электрондық
онлайн сөздіктерін
дамыту;
электрондық онлайндық
сөздік кешенін дамыту:
орфоэпиялық, синоним-
дер, салыстырулар,
диалектикалық, орыс-
қазақ, омонимдер
сөздіктер;
- Интернеттегі стан-
дартты браузерларда
қазақ тілін қолдау
құралдары.
"Электрондық энцикло-
педиялар" сервисін
дамыту:
"Қазақстан" мультиме-
диялық бейнеэнцикло-
педиясының "География,
өсімдіктер әлемі және
туризм" 2 томын
дамыту.
Электрондық кітапха-
налар үшін сервистерді
дамыту:
әртүрлі көздерден
алынған мәтіндердің
үлкен ағынын қазақ
тілінде қабылдау,
сақтау, іздеу және
өңдеу жүйесін дамыту;
компьютерлік анимация-
лық оқыту ойындары
мен бағдарламаларын
дамыту жазба және
этноархеологиялық
ақпарат көздері
бойынша қазақ тілінің
тарихи-мәдени қорын
дамыту қазақ тілінің
корпусын құру.
Электрондық тестілеу
жүйесі үшін
сервистерді дамыту:
Қазақстан Республика-
сының мемлекеттік
тілін игеру деңгейін
анықтау үшін тестілеу-
дің онлайндық жүйесін
дамыту;
мемлекеттік органдар-
дағы қызметкерлердің
тіл білу деңгейін
тексеру және монито-
рингісінің мобилдік
оперативтік жүйесін
дамыту;
"Қазақстан Республика-
сы аумағында тілдік
жағдайлардың монито-
рингісі мен талдауының
автоматтандырылған
жүйесін" дамыту және
ендіру.
Көпшілік қолданыстағы
коммуникативтік құрал-
дарда қазақ тілдік
ортасын қолдау үшін
сервистер әзірлеу.
Орфографиялық және
грамматикалық түзету-
лер үшін сервистер
әзірлеу:
орфографиялық
түзетулер сервисі;
грамматикалық
түзетулер сервисі.
Әріптік қолдау үшін
сервистер әзірлеу:
түпнұсқалы қазақ әріп-
теріне кіру, ауыстыру
және пайдалану
сервистерін құру.
Әр түрлі кодтауды қол-
дауға арналған қызмет
көрсетуді дамыту:
әр түрлі кодтаудан
қажетті кодтауға
мәтіндерді айырбастау
қызметін әзірлеу;
бір графикадан мәтін-
дерді екінші графикаға
қайта кодтау жүйесін
дамыту (кириллица,
латын, араб).
"Қазақстан Республи-
касының мемлекеттік
тілі" кешенді
порталының базалық
құрылымдарын дамыту.
Серверлік құралдарды
сатып алу.
Лицензияланған бағдар-
ламаларды сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Тіл
комитеті

1. Стоимость: 975856 тысяч тенге (девятьсот семьдесят пять миллионов восемьсот пятьдесят шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный Кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Закон Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О Государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: совершенствование системы развития государственного языка
5. Задачи бюджетной программы: развитие и укрепление статуса государственного языка; обеспечение функционирования государственного языка в качестве основного языка делопроизводства; интенсификация процессов внедрения и использования казахского языка; реализация полноценной поддержки казахского языка на web-сайтах электронного правительства; создание необходимых условий для внедрения государственного языка в системе государственного управления.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Создание
информа-
ционных
систем по
развитию
государ-
ственного
языка и
других
языков
народа
Казахстана
Создание и развитие
прикладных сервисов:
Развитие обучающих
сервисов:
мультимедийные комплек-
сы ускоренного обучения
казахскому языку госу-
дарственных служащих;
дистанционные мультиме-
дийные комплексы обуче-
ния государственному
языку специалистов
технического профиля.
Развитие сервисов для
перевода:
онлайновый казахско-
русско-английского
переводчик текстов.
Развитие сервисов для
сотрудничества и
коллективной работы.
Электронный онлайновый
терминологический
центр.
Развитие сервисов для
электронных словарей:
большие казахско-
русско-английские
онлайновые словари;
онлайновые многоотрас-
левые терминологические
электронные словари;
электронный онлайновый
словарный комплекс
(орфоэпический,
синонимов, сравнений,
диалектологический,
русско-казахский,
омонимов);
поддержка казахского
языка на стандартных
браузерах Интернет.
Развитие сервисов
"Электронные
энциклопедии":
мультимедийная
видеоэнциклопедия
"Казахстан" том 2
"География, раститель-
ный мир и туризм".
Развитие сервисов для
электронных библиотек:
системы приема,
хранения, поиска и
обработки больших
массивов текстов на
казахском языке из
различных источников;
компьютерные анимацион-
ные обучающие игры и
программы;
историко-культурный
фонд казахского языка
по письменным и
этноархеологическим
источникам;
Создание Корпуса
казахского языка.
Развитие сервисов для
электронных тестирующих
систем:
онлайновая система
тестирования для
определения уровня
владения государствен-
ным языком Республики
Казахстан;
мобильная оперативная
система проверки и
мониторинга уровня
знаний языка работников
государственных
органов.
Внедрение "Автоматизи-
рованной системы
мониторинга и анализа
языковой ситуации на
территории Республики
Казахстан".
Разработка сервисов для
поддержки казахской
языковой среды в
коммуникативных
средствах массового
использования.
Разработка сервисов для
корректировки орфогра-
фии и грамматики:
сервис по корректировке
орфографии;
сервис по корректировки
грамматики.
Разработка сервисов для
шрифтовой поддержки.
Создание сервиса досту-
па, обмена и использо-
вания оригинальных
казахских шрифтов.
Развитие сервисов для
поддержки разных
кодировок:
разработка сервиса
конвертирования текстов
из различных кодировок
в требуемую кодировку;
развитие системы
перекодировки текстов
из одной шрифтовой
графики в другую
(кириллица, латиница,
арабица).
Развитие базовых
компонент Комплексного
портала "Государствен-
ный язык Республики
Казахстан".
Закуп серверного
оборудования.
Закуп лицензионного
программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Комитет
по языкам
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: мемлекеттік тілді қолдану тиімділігін арттыруға, тұрғындар мен мекемелердің тілдік қызмет көрсетуге еркін қол жеткізуін қамтамасыз етуге, тұрғындарды мемлекеттік тілге оқытуға жұмсалатын қаражатты қысқартуға, Интернет желісінде мемлекеттік тілдің инфрақұрылымын қалыптастыруға, мемлекеттік органдардың іс-қағаздарын мемлекеттік тілге көшіру сапасының өсуі мен жеделдетуге ықпал ететін тиімді АТ-инфрақұрылым.
Соңғы нәтиже: мемлекеттік тіл саясатын тиімді іске асыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытудың ақпараттық жүйесін жасаудың орташа құны - 37467 мың теңге.
Уақыттылығы: мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарда белгіленген мерзімдерге сәйкес.
Сапасы: қазақ тілінің АТ-инфрақұрылымының сапалы дамуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
84-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
деген 025 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 16467456 мың теңге (он алты миллиард төрт жүз алпыс жеті миллион төрт жүз елу алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : 1995 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Конституциясының 18-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" 1997 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабы ; "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 14-1-бабы ; "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383 Жарлығы ; "Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының қызметін тәуелсіз және кедергісіз жүргізудің халықаралық-құқықтық кепілдігі туралы Келісімінің ратификациясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 4 қыркүйектегі N 2452 Жарлығы ; "Тілдерді қолдану мен дамытудың 2001-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 ақпандағы N 550 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының индустриалды-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған Стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 3 қарашадағы N 1037 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2008 жылдарға арналған ақпараттық стратегиясы туралы" қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: эффективная ИТ-инфраструктура, способствующая повышению эффективности применения государственного языка, обеспечению свободного доступа населению и организациям к услугам - языковым сервисам, сокращению финансовых затрат на создание языковой среды, формированию инфраструктуры на государственном языке в системе Интернет, ускорению процессов и повышению качества перевода делопроизводства государственных органов и учреждений на государственный язык.
Конечный результат: эффективная реализация государственной языковой политики.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость на создание информационных систем по развитию государственного языка и других языков народа Казахстана - 37 467 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с установленными сроками в заключаемых договорах о государственных закупках.
Качество: обеспечение качественного развития ИТ-инфраструктуры казахского языка.
ПРИЛОЖЕНИЕ 84
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Проведение государственной информационной политики"
на 2008 год
1. Стоимость: 16467456 тысяч тенге (шестнадцать миллиардов четыреста шестьдесят семь миллионов четыреста пятьдесят шесть тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Статья 18 Конституции Республики Казахстан от 30 августа 1995 года; статья 25 Закона Республики Казахстан от 11 июля 1997 года "О языках в Республике Казахстан"; статья 14-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Указ Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года N 383 "О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 сентября 1995 года N 2452 "О ратификации Соглашения о международно-правовых гарантиях беспрепятственного и независимого осуществления деятельности Межгосударственной телерадиокомпании "Мир"; Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2001 года N 550 "О государственной программе функционирования и развития языков на 2001-2010 годы"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2007 года N 1037 "Об информационной стратегии Правительства Республики Казахстан на 2007-2008 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік саясаттың негізгі басым бағыттарын ақпараттық-насихаттық жағынан қамтамасыз ету, ішкі саяси тұрақтылықты нығайту, ақпараттық кеңістікті шетелдік экспансиядан қорғау, мемлекеттік тілдің мәртебесін көтеру, БАҚ-ның шығармашылық белсенділігін көтермелеу, отандық өндірісінің сапасы мен санын көтеру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мыналарға бағытталған жарияланымдар, теледидар және радио бағдарламаларын, өзге де дыбысбейне өнімдерді әзірлеу және тарату;
мемлекеттік саясатты ақпараттық-насихаттық жағынан қолдау;
барынша мәнді қоғамдық-саяси, мәдениет және экономикалық оқиғаларды жариялау;
ел тұрғындарының рухани және зияткерлік, көру және оқу қажеттіліктерін қанағаттандыру;
азаматтардың толыққанды және нақтылы ақпарат алу құқығын жүзеге асыру;
жалпы парасаттылық құндылықтарды, әлеуметтік серіктестік қағидаттарын, озық үлгіге талпынуды насихаттау;
азаматтық бірізділікті қалыптастыру;
елдегі және шет елдердегі негізгі оқиғалар туралы ақпаратты жедел тарату;
мемлекеттік тілді және оны қолдануды барынша танымалдандыру;
қоғамдық саяси мәнді тақырыптар бойынша мақсатты, нақты және кең ақпараттық науқандар ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасындағы "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" және "Тілдер туралы" заңдарды орындау үшін жағымды жағдайлар құру;
мемлекеттің имидждік саясатын жүргізу;
бәсекеге қабілетті отандық бұқаралық ақпарат құралдарын қалыптастыру;
ҚР заңнамаларының орындалуына бұқаралық ақпарат құралдарына мониторинг жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Мемлекет-тік ақ-
параттық
саясатты
жүргізу
Келесі мемлекеттік
саясаттың бағыттары
бойынша тақырыптық
материалдарды жария-
лау, жаңалық хабарла-
рын шығару, теле-,
бейне-, радио-, кино-
хроникалық бағдарлама-
ларды, деректі және
анимациялық фильмдер-
ді, дыбыс және
бейнероликтерді өндіру
және тарату:
-  Елбасының Қазақстан
халқына жолдауы;
- Президенттің, Үкі-
меттің, Парламенттің,
орталық және жергілік-
ті атқарушы биліктің
қызметі;
- Қазақстан 2030
жылдарға дейінгі даму
Стратегиясының іске
асуы;
- Қазақстан Республи-

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: информационно-пропагандистское обеспечение приоритетных направлений государственной политики, укрепление внутриполитической стабильности, защита информационного пространства от зарубежной экспансии, повышения статуса государственного языка, стимулирование творческой активности и инициативности СМИ, повышение качества и количества производства отечественной продукции.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка и распространение публикаций, телевизионных, радиопрограмм и прочей аудиовизуальной продукции, направленных на:
информационно-пропагандистская поддержка государственной политики;
освещение наиболее значимых общественно-политических, культурных и экономических событий;
удовлетворение духовных и интеллектуальных, смотрибельных и читабельных потребностей населения страны;
реализация прав граждан на получение полной и достоверной информации;
пропаганда общегуманных ценностей, принципов социального партнерства, стремление к лучшему;
формирование гражданской идентичности;
оперативное распространение информации об основных событиях в стране и за рубежом;
популяризация государственного языка и его использование;
организация целевых, точечных и широких информационных кампаний по общественно-значимым темам;
повышение информированности мирового сообщества о Республики Казахстан посредством предоставление объективной информации;
создание благоприятных условий для исполнения Законов Республики Казахстан "О средствах массовой информации" и "О языках";
проведение имиджевой политики государства;
формирование конкурентоспособных отечественных средств массовой информации;
осуществление мониторинга средств массовой информации на предмет исполнение законодательства РК.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Проведение
государ-
ственной
информа-
ционной
политики
Публикация тематических
материалов, выпуск
новостных сообщений,
производство и
распространение теле-,
видео-, радио
кинохроникальных
программ, документаль-
ных и анимационных
фильмов, аудио и видео-
роликов по следующим
направлениям государ-
ственной политики:
- Послание Главы
государства народу
Казахстана;
- деятельность
Президента, Правитель-
ства, Парламента,
центральной и местной
исполнительной власти;
- реализация Стратегии
развития Казахстана до
2030 года;
- реализация Стратегии
индустриально-иннова-
ционного развития
Республики Казахстан

касының 2003-2015
жылдарға арналған
индустриалды-иннова-
циялық даму Стратегия-
сының іске асуы;
- Үкіметтің 2007-2008
жылдарға арналған
Ақпараттық Стратегия-
сының іске асуы;
- елдің әлеуметтік-
экономикалық,
қоғамдық-саяси өмірі;
- заңшығармашылық
қызметі;
- ішкі және сыртқы
саясат;
- елдің агроөндіріс-
тік, ауыл, су, орман,
балық шаруашылығының
дамуы;
- транспортық-байланысы
кешенінің дамуы;
- Қазақстанның жағымды
инвестициялық имиджін
қалыптастыру;
- мемлекеттің,
қоғамның, тұлғаның
қауіпсіздігі;
- жемқорлық және ұйым-
дасқан қылмыскерлікпен
күресу;
- заң сақтау органдары
мен сот жүйесінің
жағымды имиджін
қалыптастыру;
- мәдениет, білім,
денсаулық сақтау,
спорт, әлеуметтік
қамтамасыздандыру,
оның ішінде коммунал-
дық тұрғын үй қаты-
настары салаларындағы
мемлекеттік саясат;
- тарихи-мәдени мұраны
сақтау, Қазақстан
халқының тарихын,
тілін, дәстүрлерін
қолдау, қазақстандық
мемлекеттіліктің
қалыптастыру тарихы;
- архитектуралық-
құрылыс, өнеркәсіп
қызметі салаларындағы
мемлекеттік саясат;
- отын-энергетикасы
кешенін, кен пайдалану
сұрақтарын дамыту;
- мемлекеттік, салалық
және жергілікті
бағдарламаларының
іске асуы;
- табиғи және
техногендік сипаттағы
төтенше жағдайлардан
алдын ала сақтандыру
және тосқауыл қою;
- мүшелтой және
салтанатты күндер;
- мемлекеттік жастар
саясаты;
- мемлекеттік тіл
саясаты, оның ішінде
үштіл бірлестігі
жобасы;
- мемлекеттік ұлттық
саясат, Қазақстан
халқы Ассамблеясы мен
ұлттық мәдени
ұйымдардың қызметі;
- мемлекеттік емес
ұйымдардың қызметі;
- саяси жүйенің дамуы,
саяси құрылыс пен
жаңашыландыру;
- есірткі бизнесі және
нашақорлықпен күрес,
нашақорлыққа қарсы
насихат;
- терроризм және
экстремизммен күрес,
қоғамда діни экстремизм және
радикализм идеяларына
тосқауыл қою;
- мемлекеттің
көші-қон саясаты;
- отандастарды қолдау
мемлекеттік саясаты;
- әскери күштер және
әскери мамандардың
жағымды имиджін қалып-
тастыру және күшейту;
- халықты құқықтық
оқыту, оның ішінде
сайлау заңнамасын
насихаттау;
- спорт, денешынықты-
ру, мәдениет және
туризм салаларындағы
мемлекеттік саясат;
- орта және шағын
бизнесті, отандық
тауарөндірушілерді
және тауарды қолдау,
шетелден әкелуді ал-
мастыру бағдарламасы;
- ТМД аумағындағы
интеграциялық
үрдістер, достастық
елдерінің мәдени және
тарихи байланыстары;
- шетел елдерінің
саяси, экономикалық,
мәдени өмірі;
- жасөспірімдер мен
балалардың отаншылдық,
интернационалдық,
мәдени-адамгершілік
және рухани құндылық-
тарын тәрбиелеу және
дамыту;
- отандық телебайла-
ныс, жаңа ақпараттық
технологиялардың
дамуы;
- экономиканы
жаңашыландыру;
- инновациялық техно-
логияларды енгіздірту;
- ақпараттық кеңістік-
ті және БАҚ дамыту;
- қоғамда әйелдердің
орнын көтеру,
гендерлік теңдік;
- экология, жануарлар
әлемі және қоршаған
ортаны қорғау
салаларындағы
мемлекеттік саясат;
- мемлекеттік
қызметтегі әкімшілік
және сот лауазымдары-
ның бос орындарына
байқауларына хабарландыруларды
республикалық БАҚ-
тарда жариялау;
- мемлекеттің
демографиялық саясаты;
- Қазақстан Республи-
касындағы ғалымдардың
ғылыми ашуларын
және ғылымның дамуын
қолдау;
- салық заңнамасын
насихаттау;
- экономиканың
бәсекелестік сипатын
тұрақты қамтамасыз
ету;
- жеке сектор мен
мемлекеттің
серіктестігін дамыту;
- мемлекеттік
экономика секторы
қызметінің тиімділігін
арттыру;
- әкімшілік реформа
және атқарушы
билікті жаңашыландыру;
- зейнеткерлік жинау
жүйесін дамыту;
- Қазақстанның ДСҰ
кіру;
- Қазақстанның ЕҚЫҰ-да
төрағалығы;
- қаржы және банк
жүйелерін, қорлар
нарығын және Алматы
қаласының аймақтық
қаржы орталығының
қызметін дамыту;
- басқа да мемлекеттік
саясаттың басым
бағыттарына сәйкес;
- Қазақстан Республи-
касы нормативтік
құқықтық актілерінің
ресми түрде жариялау;
- транспондерлерді жалға алу;
- Мемлекеттік ақпарат-
тық саясатты жүргізу
мәселелерін әдіcтеме-
лік қамтамасыз ету.
ҚР заңнамалары норма-
ларының орындалуы
барысында бұқаралық
ақпарат құралдарына
үнемі мониторинг
жүргізу.
"Хабар", "Еларна",
"Саsріоnet",
"Қазақстан", "Мир"
телеарналарында
"Қазақ радиосы",
"Шалқар", "Астана"
радиостанцияларында
теле-, радио-, бейне-,
кинохроникалық бағ-
дарламаларды, маңызды
оқиғаларға тікелей
эфирлер, телемосттар
әзірлеу және тарату;
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің веб-сайтын
(www.§goverment.kz)
ақпараттық сүйемелдеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің
2008.04.21 N 369 , 2008.10.28 N 581Г Қаулыларымен.

на 2003-2015 годы;
- реализация Информа-
ционной Стратегии
Правительства на
2007-2008 годы;
- социально-экономи-
ческая, общественно-
политическая жизнь
страны;
- законотворческая
деятельность;
- внутренняя и внешняя
политика;
- развитие сельского,
водного, лесного,
рыбного хозяйства и
агропродовольственной
отрасли страны;
- развитие транспортно-
коммуникационного
комплекса;
- формирование позитив-
ного инвестиционного
имиджа Казахстана;
- безопасность
личности, общества,
государства;
- борьба с организован-
ной преступностью и
коррупцией;
- формирование позитив-
ного имиджа правоохра-
нительных органов,
судебной системы;
- государственная
политика в сфере
культуры, образования
и здравоохранения,
спорта, социального
обеспечения, в том
числе в области
жилищно-коммунальных
отношений;
- сохранение историко-
культурного наследия,
поддержка истории,
языка, традиций народа
Казахстана, история
становления казахстан-
ской государственности;
- государственная
политика в области
промышленности,
архитектурно-строитель-
ной деятельности;
- развитие топливно-
энергетического
комплекса;
- вопросы
недропользования;
- реализация государ-
ственных, отраслевых и
региональных программ;
- предупреждение и
ликвидация чрезвычайных
ситуаций природного и
техногенного характера;
- юбилейные и
праздничные даты;
- государственная
молодежная политика;
- государственная
языковая политика, в
том числе проект
триединство языков;
- государственная
национальная политика,
деятельности Ассамблеи
народов Казахстана,
национально-культурных
объединений;
- деятельность
неправительственных
организаций;
- развитие политической
системы, политическое
строительство и
модернизация;
- борьба с наркобизне-
сом и наркоманией,
антинаркотическая
пропаганда;
- борьба с терроризмом
и экстремизмом, форми-
рование в обществе
неприятия идей рели-
гиозного экстремизма и
радикализма;
- миграционная политика
государства;
- государственная
политика по поддержке
соотечественников;
- формирование и
укрепление позитивного
имиджа Вооруженных сил
и военной профессии;
- правовое обучение
населения, в том числе
пропаганда избиратель-
ного законодательства;
- государственная
политика в сферах
туризма, физической
культуры и спорта;
- поддержка малого и
среднего бизнеса,
отечественных
товаропроизводителей и
товаров, программы
импортозамещения;
- интеграционные
процессы на территории
СНГ, культурные и
исторические связи
стран содружества;
- политическая, эконо-
мическая, культурная
жизнь зарубежных стран;
- патриотическое,
интернациональное,
культурно-нравственное
и духовное воспитание
и развитие детей и
юношества;
- развитие отечествен-
ных телекоммуникаций,
новых информационных
технологий;
- модернизация
экономики;
- внедрение инновацион-
ных технологий;
- развитие информацион-
ного пространства и
СМИ;
- вопросы повышения
роли женщин в обществе,
гендерное равенство;
- государственная
политика в сфере охраны
окружающей среды,
животного мира и
экологии;
- объявления о конкурсе
на замещение админис-
тративных вакантных
должностей государ-
ственных служащих и
судей в республиканских
СМИ;
- государственная демо-
графическая политика;
- поддержка и развитие
науки, научных открытий
учеными Республики
Казахстан;
- пропаганда налогового
законодательства;
- обеспечение
устойчивого характера
конкурентоспособности
экономики;
- развитие
государственно-частного
партнерства;
- повышение эффектив-
ности деятельности
государственного
сектора экономики;
- административная
реформа и модернизация
исполнительной власти;
- развитие накопитель-
ной пенсионной системы;
- вступление Казахстана
в ВТО;
- председательствова-
ние Казахстана в ОБСЕ;
- развитие финансовой
и банковской систем,
фондового рынка, дея-
тельность регионального
финансового центра в
г. Алматы;
- прочие направления в
соответствии с
приоритетами государ-
ственной политики;
- официальная
публикация нормативных
правовых актов
Республики Казахстан;
- аренда транспондеров;
- методическое обеспе-
чение вопросов проведе-
ния государственной
информационной
политики;
- проведение мониторин-
га продукции средств
массовой информации на
предмет исполнения норм
законодательства
Республики Казахстан;
- производство и
распространение теле-,
радио-, видео-,
кинохроникальных
программ, организация
сурдоперевода и
субтитрования информа-
ционных программ,
организация прямых
эфиров, телемостов,
трансляций значимых
событий на телеканалах
"Хабар", "Еларна",
"Caspionet",
"Казахстан", "Мир",
радиостанциях
"Казахское радио",
"Шалкар", "Астана";
- информационное
сопровождение веб-сайта
Правительства
Республики Казахстан
(www.government.kz).
В те-
чение
года
Комитет
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 21.04.2008 N 369 ; от 28.10.2008 N 581г .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: мынадай санда материалдарды дайындау және басып шығару:
кемінде 12 685 газет жолдары, жалпы таралымы 219 454 мың дана,
кемінде 875 баспа-есеп журналдардың беттері, жалпы таралымы 2548 мың дана;
"Қазақстан" ұлттық телеканалының ортакүндік көлемі - 20 сағат, "Қазақ радиосы" - 24 сағат, "Облыстық теледидары" (13 облыс және 1 қалалық ТРК) - 42 сағат, "Астана" радиосы - 18 сағат, "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы арқылы "Шалқар" радиосы - 18 сағат; "Хабар" - 20 сағат, "Ел арна" - 16 сағат және "Хабар" агенттігі арқылы "Саsріоnеt" - 24 сағат көлемінде хабарларды таратуды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасының экономикалық, саяси, мәдени өмірі туралы материалдарды тәулігіне 18 сағат хабар тарататын "Мир" халықаралық телерадиокомпаниясының эфирінде әзірлеу және тарату, оның 4 сағаты "Мир" халықаралық телерадиокомпаниясы Қазақстандық Ұлттық филиалының өз туындылары.
Электронды БАҚ-да мемлекеттік тілде кемінде 2430 сағат аудио-бейне өнімдерді шығару.
Электрондық БАҚ-тарға Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтау жөнінде күнделікті мониторинг жүргізу.
Ақырғы нәтиже: тұрғындардың ақпараттандыруын арттыру, ел өміріндегі барынша мәнді оқиғаларды жариялау, Қазақстан Республикасының жағымды имиджін қалыптастыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
А2 форматтағы газеттің бір жолағының орташа құны - 109 857 теңге;
баспа-есеп беттерінің бір жолағының орташа құны - 251 000 теңге;
телеканалға шығудың бір сағаттық бағасы:
"Хабар" - 370 312 теңге;
"Қазақстан" - 275 870 теңге;
"Ел арна" - 132 605 теңге;
"Саsріоnеt" - 27 668 теңге;
"Қазақ радиосы" - 27 569 теңге;
"Облыстық телеарна" - 119 581 теңге;
"Астана" радиосы - 28 136 теңге;
Шалқар радиосы - 26 933 теңге;
Телеканалдардағы өндірістің 1 сағатының бағасы:
"Хабар" - 192 082 теңге; "Қазақстан" - 172 588 теңге; "Еларна" - 112 780 теңге; "Саsріоnеt" - 14 783 теңге; "Қазақ радиосы" - 53 821 теңге; "Облыстық телеарна" - 2 320 теңге; "Астана" радиосы - 498 теңге; Шалқар радиосы - 12 982 теңге;
Мерзімділігі: газеттер мен журналдарды, телерадиобағдарламаларды жоспар-кестеге сәйкес белгіленген мерзімінде шығару.
Сапасы: "Қазақстан", "Хабар", "Ел-арна" телеарналары және өзге де телеарналармен телерадиохабарлары бағдарламаларын, газеттер мен журналдарды республикалық маңыздағы қалалардағы 100%, жекелеген өңірлерде (аудан, ауылдық жерлерде) 98,1% шығару және көрсету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
85-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Цифрлық телерадио хабарларын таратуды дамыту"
деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Подготовка и публикация материалов в количестве:
не менее 12 685 газетных полос, общий тираж 219454 тыс. экземпляров;
не менее 875 учетно-издательских листов журналов, общим тиражом 2548 тыс. экземпляров;
Обеспечение среднесуточных объемов вещания национального телеканала
"Казахстан" - 20 часов,
"Казахское радио" - 24 часа,
"Областное телевидение" (13 областных и 1 городская ТРК) - 42 часа,
Радио "Астана" - 18 часов,
Радио "Шалкар" - 18 часов через Республиканскую телерадиокорпорацию "Казахстан";
"Хабар" - 20 часов,
"Ел арна" - 16 часов и "Caspionet" - 24 часа через Агентство "Хабар".
Подготовка и распространение материалов об экономической, политической и культурной жизни Республики Казахстан в эфире Межгосударственной телерадиокомпании "Мир", вещающей 18 часов в сутки, из которых 4 часа собственного производства Казахстанского Национального филиала МТРК "МИР".
Производство аудиовизуальной продукции на государственном языке электронными средствами массовой информации в количестве не менее 2430 часов.
Проведение ежедневного мониторинга электронных средств массовой информации на предмет соблюдения законодательства Республики Казахстан;
Конечный результат: Повышение информированности населения, освещение наиболее значимых событий жизни страны, формирование позитивного имиджа Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат:
Средняя стоимость одной полосы газеты формата А2 - 109 857 тенге.
Средняя стоимость одного учетно - издательского листа - 251 000 тенге.
Своевременность: Издание газет и журналов в установленные сроки согласно плану-графику.
Качество: 100 % выпуска материалов в газетах и журналах в городах республиканского значения.
Стоимость одного часа производства на телеканалах:
"Хабар" - 370 312 тенге,
"Казахстан" - 275 870 тенге;
"Ел арна" - 132 605 тенге;
"Caspionet" - 27 668 тенге;
"Казахское радио" - 27 569 тенге;
"Областное телевидение" - 119 581 тенге;
Радио "Астана" - 28 136 тенге;
Радио "Шалкар" - 26 933 тенге;
Стоимость одного часа распространения на телеканалах:
"Хабар" - 192 082 тенге,
"Казахстан" - 172 588 тенге;
"Ел арна" - 112 780 тенге;
"Caspionet" - 14 783 тенге;
"Казахское радио" - 53 821 тенге;
"Областное телевидение" - 2 320 тенге;
Радио "Астана" - 498 тенге;
Радио "Шалкар" - 12 982 тенге.
Своевременность: Издание газет и журналов, показ и выпуск телерадиопрограмм в установленные сроки согласно плану-графику.
Качество: 100 % выпуск газет и журналов и освещение телеканалами "Казахстан", "Хабар", "Ел-арна" и другими телеканалами телерадиовещательных программ в городах республиканского значения, 98,1 % в отдельных регионах (районы, сельские местности).
ПРИЛОЖЕНИЕ 85
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Развитие цифрового телерадиовещания"
на 2008 год

1. Құны : 22400 мың теңге (жиырма екі миллион төрт жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңы , "2006-2009 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының бәсекеге қабілетті ақпараттық кеңістікті дамыту концепциясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 163 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : цифрлы тарату жүйесін дамыту жолымен қазақстандық ақпараттық рынокты нығайту үшін жағдайлар жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : отандық электрондық БАҚ дамытуға жан-жақты жәрдемдесу, олардың ішкі және сыртқы рыноктағы бәсеке қабілеттілігін күшейту жөнінде шаралар қабылдау, спутниктік және жерүсті сегменттеріндегі телерадио тарату инфрақұрылымын цифрлы стандартқа, оның ішінде жоғары нақтылық стандартына кезең-кезеңімен көшіруді жүзеге асыру. Ұқсас таратуды 2015 жылы тоқтату, халықтың барлық санаты үшін цифрлы телерадио таратуға қол жеткізуін қамтамасыз ету, көп бағдарламалы теледидар және радио қызмет көрсетулерді ұсынатын операторлар рыногын құру, цифрлы телерадио тарату саласындағы субъектілердің өзара іс-қимылын реттейтін және регламенттейтін нормативтік құқықтық және техникалық құжаттарды әзірлеу, радио жиілік спектрін қайта қарау, жиілік саясатын жетілдіру, халық қажеттілігін қанағаттандыру үшін цифрлы қабылдау құрылғыларын республика аумағында өндіруге жәрдемдесу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Цифрлық
телерадио
хабарла-
рын та-
ратуды
дамыту
Цифрлық телерадио
таратуды енгізу
бойынша дайындық жұ-
мыстарын ұйымдастыру.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Дайындық жұмыстары цифрлық телерадиотаратуды енгізу бойынша республикада цифрлық телерадиотаратуды оптимальдық стандартты енгізу, құралдарды енгізу бойынша қажетті тізімдер, цифрлық декодерлардың политикасы және т.б. жалпы концепциясын анықтауға мүмкіндік береді.
Тікелей нәтиже: бюджеттік бағдарламаның нәтижесінде Қазақстан Республикасында цифрлық телерадио таратуды енгізу, тарату стандартымен анықталған, құрал типтері, радиожылдамдық спектрді пайдалану бойынша дайындық (алдын-ала жобалар) жұмыстары жүргізіледі.

1. Стоимость: 22400 тысяч тенге (двадцать два миллиона четыреста тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от   12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации", Указ Президента Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 163 "О концепции развития конкурентоспособности информационного пространства Республики Казахстан на 2006-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для укрепления казахстанского информационного рынка путем развития цифровой системы вещания.
5. Задачи бюджетной программы: всестороннее содействие развитию отечественных электронных СМИ, принятие мер по усилению их конкурентоспособности на внешнем и внутренних рынках, осуществление поэтапного перевода инфраструктуры телерадиовещания в спутниковом и наземном сегментах на цифровой стандарт, в том числе на стандарт высокой четкости. Прекращение аналогового вещания в 2015 году, обеспечение доступности цифрового телерадиовещания для всех категорий населения, создание рынка операторов, предоставляющих услуги многопрограммного цифрового телевидения и радио, разработка нормативных правовых и технических документов, регулирующих и регламентирующих взаимодействие субъектов в области цифрового телерадиовещания, пересмотр радиочастотного спектра, совершенствование частотной политики, содействие производству на территории республики цифровых приемных устройств для удовлетворения потребностей населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Развитие
цифрового
телерадио-
вещания
Организация
подготовительных работ
по внедрению цифрового
телерадиовещания.
В те-
чение
года
Комитет
информации
и архивов
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Подготовительные работы позволят определить общую концепцию внедрения цифрового телерадиовещания, оптимальный стандарт цифрового телерадиовещания для внедрения в республике, перечень необходимого для внедрения оборудования, политику выдачи цифровых декодеров и т.д.
Прямой результат: В результате выполнения бюджетной программы будут проведены необходимые подготовительные (предпроектные) работы по внедрению цифрового телерадиовещания в Республике Казахстан с определением стандарта вещания, типов оборудования, использования радиочастотного спектра и т.д.

Соңғы нәтиже: бюджеттік бағдарламаның нәтижесінде Қазақстан Республикасында 2008-2015 жылдарға арналған цифрлық телерадиотаратудың жалпы политикасы бекітіледі.
Қаржы-экономикалық нәтиже: Республикада азшылық қаржылық шығынымен және көпшілік қаржылық әсерімен цифрлық телерадиотаратуды енгізу бойынша дайындық жұмыстары оптималдық жолды табуын береді.
Уақыттылығы: қойылған уақытында іске асыру.
Сапасы: Қазақстан Республикасында цифрлық телерадиотаратуды дамытуын оптималдық жолын табу.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
86-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 10902 мың теңге (он миллион тоғыз жүз екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 29 қарашадағы N 1678 "2006-2014 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы нашақорлықпен және есірткі бизнесімен күресудің стратегиясы туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 240 "2006-2008 жылдарға арналған нашақорлықпен және есірткі бизнесімен күресу бағдарламасы туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1130 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің мәселелері" жөнінде қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік органның әрекеттерін жандандыру және айқындалған кезде ұйымдасқан есірткі топтарының іс-қимылдарының жолын кесу, басын ашу механизмін әзірлеу, бақылау және халықаралық есірткі бизнесінің қаржы ағымының көзін жою.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күресті жандандыру; нашақорлыққа қарсы насихаттау; ЖҚТБ аурумен күрес мәселелерін жандандыру, зиялы халыққа індеттің алдын алу мәселесін түсіндіру, Мемлекеттік органның әрекеттерін жандандыру және айқындалған кезде ұйымдасқан есірткі топтарының іс-қимылдарының жолын кесу, есірткіге қарсы ықпал аймақтық комиссияның жұмысы; нашақорлыққа қарсы жастардың санасын қалыптастыру; мемлекеттік және орыс тілдерінде бейнеклиптерді жасау "Есірткісіз өмір", "Есірткі - бұл еш жаққа апармайтын жол", "Есірткісіз спорт" есірткіге қарсы сақтану шараларын өткізу; салауатты өмір салтына табынушылықты қалыптастыру, есірткіге әкелетін жолдармен болатын, деректерді жастарды хабардар ету.

Конечный результат: В результате подготовительных работ будет определена общая политика развития цифрового телерадиовещания в Республике Казахстан на 2008-2015 годы.
Финансово-экономический результат: подготовительные работы позволят выбрать оптимальный путь развития цифрового телерадиовещания в Республике с наименьшим финансовыми затратами и наибольшим экономическим эффектом.
Своевременность: Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: Выбор оптимального пути развития цифрового телерадиовещания.
ПРИЛОЖЕНИЕ 86
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2008 год
1. Стоимость: 10902 тысячи тенге (десять миллионов девятьсот две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от   12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О средствах массовой информации"; Указ Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2005 N 1678 "Об утверждении стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2014 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года N 240 "О Программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом на 2006-2008 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: освещение деятельности государственных органов при выявлении и пресечении деятельности организованных наркообществ, разработка механизма выявления, контроля и ликвидации финансовых потоков, используемых международным наркобизнесом
5. Задачи бюджетной программы: освещение борьбы с наркобизнесом и наркоманией, антинаркотическая пропаганда, освещение вопросов борьбы с ВИЧ/СПИД, просвещение населения по вопросам предотвращения эпидемии, освещение деятельности государственных органов при выявлении и пресечении деятельности организационных наркообществ, работа региональных комиссий по противодействию наркомании и наркобизнесу, формирование антинаркотического сознания у молодежи, осуществление проката видеороликов на казахском и русском языках "Жизнь без наркотиков", "Наркотики - это дорога в никуда", "Спорт без наркотиков" направленные на формирование социального антинаркотического иммунитета, культа здорового образа жизни, повышение осведомленности молодежи о факторах, приводящих к наркомании.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақор-
лыққа
және
есірткі
бизне-
сіне
қарсы
күрес
1 дөңгелек үстел,
2 конференция,
3 семинар-тренингтер
өткізу.
Мемлекеттік тілде
және орыс тілінде
7 бейнероликтерін
шығару және көрсету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігінің
Ақпарат
және
мұрағат
комитеті
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : мемлекеттік тілде және орыс тілінде бейнероликтерді шығару, осы бағытта жұмыс істейтін сарапшыларды шақырып, нашақорлыққа қарсы насихаттың негізгі бағыттарын талқылау жөнінде семинарлар, тренингтер мен конференцияларды өткізу.
Тікелей нәтиже: Халықтың сана сезімін-нашақорлыққа қарсы сақтану қабілетін қалыптастыру, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы нашақорлықпен және жұқтырылған қорғаныс тапшылығының белгісімен күресу мәселелерінің бетін ашу.
Түпкі нәтиже: Нашақорлыққа тәуелді жасөспірімдердің санын азайту, жастардың дене шынықтыру және спортпен айналысуға санын көбейтуге ат салысу.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
1 іс-шараны өткізудің (дөңгелек үстел, конференция, семинар-тренингтер) орташа шығын құны - 2000 мың теңге;
1 бейнероликті, мемлекеттік және орыс тілде шығарудың орташа шығын құны - 600 мың теңге.
Уақыттылығы: Жоспарланған іс-шараларды уақытында өткізу.
Сапасы: Азаматтардың сана сезіміне нашақорлықтың зияндығын, есірткі қолдану салдарының зиянды екенін түсіндіру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
87-ҚОСЫМША
206 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылғы арналған
"Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 242859 мың теңге (екі жүз қырық екі миллион сегіз жүз елу тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендетудің" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 қазандағы N 995 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :
- "Ұлттық мұра" тақырыбы бойынша Қазақстанда таратылатын ақпараттық ресурстардың іздеу жүйесін электрондық түрде ұйымдастыруға мүмкіндік беретін интеграцияланған ұлттық ресурстарды құру және Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және басқа да министрліктердің, сондай-ақ архивтердің, мұражайлардың, қорықтардың, кітапханалардың, ғылыми мекемелердің, ұлттық мәдени бірлестіктердің, шығармашылық кеңестердің, киноиндустрияның және т.б. сайттарын біріктіру;
- ақпаратттық теңсіздік мәселесін шешу және ақпаратты алу және тұрғылықты мекен-жайы мен әлеуметтік жағдайына байланыссыз туған тілін, мәдени қызметтерін қолдану бостандығы құқын қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркома-
нией и
наркобиз-
несом
Проведение 1 круглого
стола, 2 конференций и
3 семинар-тренингов.
Производство 7
видеороликов на
государственном и
русском языках.
В те-
чение
года
Комитет
информации
и архивов
Министерства
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: видеоролики на государственном и русском языках, проведение семинаров, тренингов, конференции по обсуждению основных направлений антинаркотической пропаганды с приглашением представителей республиканских СМИ, экспертов работающих в данном направлении.
Прямой результат: Формирование антинаркотического иммунитета сознания у населения, освещение вопросов борьбы с наркоманией, борьбы с ВИЧ\СПИД через средства массовой информации.
Конечный результат: Снижение численности наркозависимых подростков, рост численности молодежи занимающихся физической культурой и спортом.
Финансово-экономический результат:
- средняя стоимость затрат на проведение 1-го мероприятия (круглых столов, конференций, семинар-тренингов) - 2 000 тыс. тенге;
- средняя стоимость затрат на производство 1-го видеоролика на государственном и русском языках - 600 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: осознание гражданами вреда наркомании, пагубных последствий от употребления наркотических средств.
ПРИЛОЖЕНИЕ 87
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
206 - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках
электронного правительства"
на 2008 год
1. Стоимость: 242859 тысяч тенге (двести сорок два миллиона восемьсот пятьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от   12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 995 "Об утверждении Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на 2007-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:
- создание интегрированного национального ресурса, позволяющего в электронном виде организовать поисковую систему распределенных информационных ресурсов Казахстана по теме "Национальное наследие" и объединить сайты Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и других министерств, а также архивов, музеев, заповедников, библиотек, научных учреждений, национальных культурных объединений, творческих союзов, киноиндустрии и т.д.;
- решить проблему информационного неравенства и обеспечить право на свободу получения информации и пользования родным языком, культурными услугами независимо от места жительства и социального положения.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- жалпы ұлттық мәдени кеңістікті нығайту, ел аймақтары арасында мәдени алмасуды кеңейту;
- ғаламдық ақпараттық желіге ұлттық мәдениетті интеграциялау;
- тұтас және жеке аспектілер бойынша Қазақстанның тарихы, мәдениеті, жағрафиясы, саясаты жөнінде жалпы білімдерді таратуға бағытталған, коллекцияларды қалыптастыру;
- ғылыми жұмыскерлер мен дайындығы жоғары деңгейлі мамандарды, соның ішінде жалпылама гуманитарлық пәндер саласындағы мамандарды тақырыпты (пәнді) терең оқытуға ықпал ету;
- тек оқу материалын ғана емес, сонымен бірге қажетті қосымша әдебиеттерді ұсыну арқылы ресми және бейресми білім беруге қолдау көрсету;
- кеңейтілген білім шеңберінде бірреттік сипаттағы ақпаратпен тұтынушылықты қанағаттандыру қажеттілігі;
- дәстүрлі кітапханалық қорды электрондық түрдегі құжаттармен кеңейту және жеке тұлғалардың қолжазбаша және құнды кітаптарына сақтандыру қоры қызметін орындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Элект-
рондық
үкімет
шеңбе-
рінде
адами капи-
талды
дамыту
Порталға шығарылатын,
жұмыстарды бақылау
мен үйлестіру
механизмін анықтайтын
құжаттарды іріктеу,
белгілеу және сипаттау
бойынша бірлескен
жұмыс бағыттарын,
мазмұны мен графикте-
рін айқындау жөнінде
жұмыс тобын құру;
Ғылыми ынтымақтастықты
ұйымдастыру;
Порталға арналған
бағдарламалық
қамсыздандыруды жасау
немесе сатып алу;
Электрондық құжаттарды
іріктеу, белгілеу және
сипаттау;
Құжаттарды сипаттаудың
жалпы стандарттарын,
форматтарын, әдістеме-
лерін және әдістерін
жасау;
Қажетті техникалық
құралдарды сатып алу;
Бағдарламалық
өнімдерді сатып алу;
Порталда ресурстарды
орнату және оны
әкімшілендіру;
Порталды жылжыту және
жариялау;
"Желтые страницы
Казахстана"
(қазақстандық сайттар
каталогы) журналын
шығару, "электрондық
Үкімет" порталында
журналдың электрондық
үлгісін орналастыру.
жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- "Ұлттық мұра" ақпараттық-танымдық веб-порталды ендіру тұжырымдамасын жасау;
- "Қазақстан Кітапханасы" мемлекеттік кітапханалық қорын Интернет қызметтерімен қалыптастыру;
- техникалық құралдарды сатып алу;
- бағдарламалық өнімдерді сатып алу;
- веб-порталды әзірлеу;
- "Желтые страницы Казахстана" (қазақстандық сайттар каталогы) журналын шығару, "электрондық үкімет" порталында журналдың электрондық үлгісін орналастыру.
Соңғы нәтиже: елде жалпы ақпараттық-мәдени кеңістікті құру, оны іске асыру барысында ақпараттық ресурстарды сипаттайтын жалпы стандарттарды, мәліметтермен алмасу форматтары, жалпы әдістемелері мен әдістері жасалады.

5. Задачи бюджетной программы:
- укрепление общенационального культурного пространства, расширение культурного обмена между регионами страны;
- интеграция национальной культуры в глобальную информационную сеть;
- формирование коллекций, направленные на распространение общих знаний об истории, культуре, географии, политики Казахстана, как в целом, так и по отдельным аспектам;
- содействие глубокому изучению темы (предмета) научными работниками и специалистами высокого уровня подготовленности, в том числе, специалистами в области общественных гуманитарных дисциплин;
- осуществление поддержки как формального, так и неформального образования, путем предоставления не только учебного материала, но и необходимой дополнительной литературы;
- необходимость удовлетворения потребности в информации одноразового характера по широкому кругу знаний;
- расширение традиционного библиотечного фонда документами в электронном виде и выполнение функции страхового фонда рукописной и ценной книги частных лиц.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Развитие
человечес-
кого
капитала
в рамках
электрон-
ного пра-
вительства
Формирование рабочей
группы по определению
направлений, содержания
и графиков совместной
работы по отбору,
оцифровке и описанию
документов, выставляе-
мых на портале,
определяемых механизмы
контроля и координации
этих работ;
Организация научного
сотрудничества;
Разработка или приобре-
тение программного
обеспечения для
портала;
Отбор, оцифровка и
описание электронных
документов;
Разработка единых
стандартов, форматов,
методологии и методики
описания документов;
Приобретение необходи-
мых технических
средств;
Приобретение программ-
ных продуктов;
Размещение ресурсов на
портале и его
администрирование;
Продвижение и
популяризация портала;
Выпуск журнала "Желтые
страницы Казахстана"
(каталог казахстанских
сайтов), размещение
электронной версии
журнала на портале
"электронного
правительства".
в те-
чение
года
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- создание и актуализация информационно-познавательного веб-портала "Национальное наследие";
- формирование электронного государственного фонда "Библиотека Казахстана" с Интернет услугами;
- приобретение технических средств;
- приобретение программных продуктов;
- разработка веб-портала;
- выпуск журнала "Желтые страницы Казахстана" (каталог казахстанских сайтов), размещение электронной версии журнала на портале "электронного правительства".
Конечный результат: создание единого информационно-культурного пространства страны, в процессе реализации которого будут выработаны реально единые стандарты, форматы обмена данными, создана единая методология и методика описания информационных ресурсов.
Финансово-экономический результат:

Қаржылық-экономикалық нәтиже: веб-порталды құруға кеткен орташа шығын - 125 000 мың теңге.
Уақыттылығы: іс-шараларды бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес атқару.
Сапасы: Интернет желісін қазақстандық сегментпен ақпараттық толтыру және оқуға деген тұрғындардың ынтасын қалыптастыру.

- средние расходы на создание веб-порталов - 125 000 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий согласно утвержденному графику работы.
Качество: информационное наполнение казахстанского сегмента сети Интернет и создание стимулов населению для обучения.