"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық peттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 69 бұйрығы. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2019 жылғы 25 шілдедегі № 9 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды –ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 25.07.2019 № 9 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;

Об утверждении положений Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" и его территориальных подразделений
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 69. Утратил силу приказом и.о. Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 25 июля 2019 года № 9
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 25.07.2019 № 9.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Положение Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Астане" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Актюбинской области" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Алматинской области" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Атырауской области" согласно приложению 7 к настоящему приказу;

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі;

8) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Жамбылской области" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кустанайской области" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кзыл-ординской области" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Мангистауской области" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Туркестанской области" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" согласно приложению 17 к настоящему приказу;

18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық peттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 900 бұйрығы (2018 жылғы 11 қаңтарда ҚР НҚА Эталондық бақылау банкінде жарияланды);
2) "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық peттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің және оның aумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 900 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шiлдедегi № 547 бұйрығының (2018 жылғы 13 тамызда ҚР НҚА Эталондық бақылау банкінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде электрондық нысанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық:
1) "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2019 жылғы 11 сәуірге дейін қолданыста болатын бұйрыққа 1-қосымшаның 15-тармағының 7), 10), 11), 18), 19), 22), 25), 26), 28), 29) тармақшаларын;
2) "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес 2019 жылғы 11 сәуірге дейін қолданысқа енгізілетін бұйрыққа 1-қосымшаның 15-тармағының 16), 45), 46), 47), 48), 49), 53), 54), 55), 56), 58), 60), 61) тармақшаларын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің

18) Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент" согласно приложению 18 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года № 900 "Об утверждении положений Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" и его территориальных подразделений" (опубликован 11 января 2018 года в Эталонном контрольном банке НПА РК);
2) Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию развития Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 547 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года № 900 "Об утверждении положений Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" и его территориальных подразделениях" (опубликован 13 августа 2018 года в Эталонном контрольном банке НПА РК).
3. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания, за исключением:
1) подпунктов 7), 10), 11), 18), 19), 22), 25), 26), 28), 29) пункта 15 приложения № 1 к Приказу, которые действуют до 11 апреля 2019 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации";
2) подпунктов 16), 45), 46), 47), 48), 49), 53), 54), 55), 56), 58), 60), 61) пункта 15 приложения № 1 к Приказу, которые вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение 1
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан

2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет) реттеу, іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын, сондай-ақ техникалық реттеу, стандарттау және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, сәйкестікті бағалау аясында Қазақстан Республикасының аккредиттеу туралы заңнамасы салаларында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында Министрліктің стратегиялық функцияларын орындауға қатысатын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің ведомствосы болып табылады.
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Комитет өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
5. Комитет, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Комитет өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Комитет басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Комитеттің құрылымы мен штат саны лимитiн Жауапты хатшы бекітеді.
8. Комитеттің орналасқан орны: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік Ел даңғылы, 11-үй, "Эталон орталығы" ғимараты.
9. Комитеттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Комитеттің қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Комитетке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Комитеттің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
Егер Комитетке кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.

от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет) является ведомством Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство), осуществляющим регулятивные, реализационные и контрольные функции, а также участвующим в выполнении стратегических функций Министерства в сферах технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это.
6. Комитет по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Комитета.
7. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются Ответственным секретарем.
8. Местонахождение Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік Ел, дом 11, здание "Эталонный центр".
9. Полное наименование Комитета:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
12. Комитету не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

2. Миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары,құқықтары мен міндеттері
13. Комитеттің миссиясы: өнімнің, көрсетілетін қызметтердің және процестердің қауіпсіздігі мен сапасын қамтамасыз ету олардың қауіпсіздігі мен сапасына қатысты жаңылыстыратын іс-әрекеттердің алдын алу, Қазақстан Республикасы азаматтарының, заңды тұлғалардың және экономикасының құқықтары мен заңды мүдделерін өлшеудің дұрыс емес нәтижелерінің салдарынан қорғау, материалдық және энергетикалық ресурстардың барлық түрлерін дұрыс есепке алуды қамтамасыз ету.
14. Мiндеттерi: техникалық реттеу, стандарттау және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, сәйкестікті бағалау аясында Қазақстан Республикасының аккредиттеу туралы заңнамасы саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында мемлекеттiк саясатты іске асыру.
15. Комитеттің функциялары:
1) аккредиттеу жөніндегі органды таңдау бойынша конкурс өткізу қағидаларын және аккредиттеу жөніндегі органға қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу;
2) сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу жөніндегі органды таңдау бойынша конкурстарды ұйымдастыру және өткізу;
3) жобалар мен техникалық регламенттердiң техникалық реттеу саласындағы мемлекеттiк саясатқа және "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 1-тармағында көзделген мақсаттарға сәйкестiгiн талдауды және сараптама жүргiзудi ұйымдастыру;
4) техникалық реттеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғаларға техникалық регламенттерді әзірлеу бойынша сараптамалық кеңестермен өзара әрекет ету;
5) Стандарттау, метрология және аккредиттеу жөніндегі халықаралық және өңірлік ұйымдарда Қазақстан Республикасының атынан өкілдік ету, сондай-ақ халықаралық және өңірлік стандарттау, сәйкестікті растау нәтижелерін өзара тану жөніндегі жұмыстарға қатысу;
6) мемлекеттiк техникалық реттеу жүйесiнiң тiзiлiмiн жүргiзудi ұйымдастыру;
7) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
8) Саудадағы техникалық кедергілер, санитариялық және фитосанитариялық шаралар жөніндегі ақпараттық орталықтың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету;
9) техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың сақталуына мемлекеттік бақылау жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру;
10) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
11) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
12) техникалық реттеудің мемлекеттік жүйесінің қағидаларын әзірлеу;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
13. Миссия Комитета: обеспечение безопасности и качества продукции, услуг и процессов, предупреждение действий, вводящих в заблуждение относительно их безопасности и качества, защита прав и законных интересов граждан, юридических лиц и экономики Республики Казахстан от последствий недостоверных результатов измерений.
14. Задачи: реализация государственной политики в сфере технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней.
15. Функции Комитета:
1) разработка правил проведения конкурсов по выбору органа по аккредитации и квалификационных требований к органу по аккредитации;
2) организация и проведение конкурсов по выбору органа по аккредитации в области оценки соответствия;
3) организация анализа и проведение экспертизы проектов и технических регламентов на соответствие государственной политике в области технического регулирования и целям, предусмотренным пунктом 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании";
4) взаимодействие с экспертными советами по разработке технических регламентов, физическими и юридическими лицами по вопросам технического регулирования;
5) представление Республики Казахстан в международных и региональных организациях по стандартизации, метрологии, подтверждению соответствия и аккредитации, а также участие в работах по международной и региональной стандартизации, взаимному признанию результатов подтверждения соответствия;
6) организация ведения реестра государственной системы технического регулирования;
7) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
8) обеспечение функционирования Информационного центра по техническим барьерам в торговле, санитарным и фитосанитарным мерам;
9) организация и координирование работы по проведению государственного контроля за соблюдением требований, установленных техническими регламентами;
10) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
11) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
12) разработка правил государственной системы технического регулирования;

13) зертханааралық салыстырма сынау (салыстыру) жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
14) Қазақстан Республикасының аумағында шетел үлгісінің сәйкестігін растау саласында құжаттарды беру жөніндегі қызметтің жүзеге асырылуын бастау немесе тоқтату туралы хабарландырылған шетелдік және халықаралық ұйымдардың тізілімін жүргізу;
15) техникалық реттеудiң мемлекеттiк жүйесiн қалыптастыруға қатысу;
16) сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторларды даярлау, қайта даярлау, біліктілігін арттыру және оларды аттестаттау тәртібін әзірлеу және ұйымдастыру, сондай-ақ оларға қойылатын рұқсат беру талаптарын әзірлеу;
17) сәйкестiк белгiсiнiң кескiнiн, оған қойылатын техникалық талаптар мен таңбалау тәртiбiн әзiрлеу;
18) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
19) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
20) өнiмнiң, процестердiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мүддесiнде консультативтік-кеңесшi органдар құру жөнінде ұсыныстар дайындау;
21) техникалық регламенттерді әзірлеу бойынша жоспар жобасын қалыптастыру;
22) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
23) шама бiрлiгiнiң мемлекеттiк эталондарын бекiту;
24) метрология саласында ғылыми зерттеулер жүргiзудi ұйымдастыру;
25) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
26) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
27) мемлекеттік метрологиялық бақылауды ұйымдастыру және жүргізу;
28) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
29) 11.04.2019 дейін қолданыста болды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 11.02.2019 № 69 бұйрығымен.
30) өлшем құралдарының типін, стандартты үлгілерді бекіту;
31) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы мен Мемлекеттік Елтаңбасын дайындау бойынша лицензиялауды жүзеге асыру;
32) тауардың шығарылған елін айқындау және тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру және оның қолданылуын жою жөніндегі қағидаларды әзірлеу;
33) асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларын әзірлеу;

13) обеспечение организации работ по межлабораторным сравнительным испытаниям (сличению);
14) ведение реестра иностранных и международных организаций, уведомивших о начале или прекращении осуществления деятельности по выдаче документов в сфере подтверждения соответствия иностранного образца на территории Республики Казахстан;
15) участие в формировании государственной системы технического регулирования;
16) разработка порядка и организация подготовки, переподготовки, повышения квалификации экспертов-аудиторов по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара и их аттестации, а также разработка разрешительных требований к ним;
17) разработка изображения знака соответствия, технических требований к нему и порядка маркировки;
18) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
19) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
20) создание консультативно-совещательных органов в интересах обеспечения безопасности продукции, процессов;
21) формирование проекта плана по разработке технических регламентов;
22) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
23) утверждение государственных эталонов единиц величин;
24) организация проведения научных исследований в области метрологии;
25) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
26) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
27) организация и проведение государственного метрологического контроля;
28) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
29) действовал до 11.04.2019 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69;
30) утверждение типа средств измерений, стандартных образцов;
31) осуществление лицензирования по изготовлению Государственного Флага и Государственного Герба Республики Казахстан;
32) разработка правил по определению страны происхождения товара и выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия;
33) разработка правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий;

34) Кимберлий процесінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларын әзірлеу;
35) мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру салаларында:
- техникалық реттеу;
- өлшем бірлігін қамтамасыз ету;
- Қазақстан Республикасының сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасы;
- бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу;
36) асыл тастарға, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын әзірлеу;
37) техникалық реттеу, метрология саласында, Қазақстан Республикасының сәйкестікті бағалау саласындағы және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасын зерделей отырып, тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін, профилактикалық бақылаудың жартыжылдық тізімдерін әзірлеу;
38) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар жасау, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану;тиісті аядағы (саладағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу.
39) тиісті салада (салада) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу);
40) өңіраралық және салааралық үйлестіруді жүзеге асыру және уақыт пен жиілікті өлшем бірлігін қамтамасыз етуге және Жердің айналу параметрлерін айқындауға бағытталған жұмыстарды орындау;
41) өңіраралық және салааралық үйлестіруді жүзеге асыру және стандартты үлгілерді әзірлеумен және енгізумен байланысты жұмыстарды орындау;
42) өңіраралық және салааралық үйлестіруді жүзеге асыру және заттар мен материалдардың физикалық константтары мен қасиеттері туралы стандартты анықтамалық деректерді әзірлеу және енгізуге байланысты жұмыстарды орындау;
43) әзірленген техникалық регламенттерге сараптаманы, келісуді жүзеге асыру, Техникалық регламенттердің қолданылуын тоқтата тұруды немесе жоюды келісу, оның ішінде салалық мемлекеттік органдардың техникалық регламенттердің қолданылуын тоқтата тұру немесе жою мәселелеріне бастамашылық ету;
44) тауардың шығу тегі туралы сертификаттарды берудің негізділігін, ондағы мәліметтердің дұрыстығын верификациялауды (тексеруді) жүзеге асыру, сондай-ақ тауарды әкелген елдің уәкілетті органдарының сұрау салулары негізінде тауарлардың шығарылған елін айқындау критерийлерін өндірушілердің орындауына тексеру жүргізу;
45) ұлттық стандарттарды (әскери ұлттық стандарттарды қоспағанда) және мемлекетаралық стандарттарды талдауды және әзірлеуді ұйымдастыру;

34) разработка правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса;
35) осуществление государственного контроля в сферах:
- технического регулирования;
- обеспечения единства измерений;
- законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия;
- реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
36) разработка правил проведения экспертизы драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
37) разработка проверочных листов, критериев оценки степени риска, полугодовых списков профилактического контроля с посещением в области технического регулирования, метрологии, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
38) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
39) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли);
40) осуществление межрегиональной и межотраслевой координации и выполнение работ, направленных на обеспечение единства измерений времени и частоты и определение параметров вращения Земли;
41) осуществление межрегиональной и межотраслевой координации и выполнение работ, связанных с разработкой и внедрением стандартных образцов;
42) осуществление межрегиональной и межотраслевой координации и выполнение работ, связанных с разработкой и внедрением стандартных справочных данных о физических константах и свойствах веществ и материалов;
43) осуществление экспертизы, согласования разработанных технических регламентов, согласование приостановления либо отмены действия технических регламентов, в том числе инициирование вопросов приостановления либо отмены действия технических регламентов отраслевыми государственными органами;
44) осуществление верификации (проверку) обоснованности выдачи сертификатов о происхождении товара, достоверности содержащихся в них сведений, а также проведение проверок выполнения производителями критериев определения страны происхождения товаров на основании запросов уполномоченных органов страны ввоза товара;
45) организация анализа и разработки национальных стандартов (за исключением военных национальных стандартов) и межгосударственных стандартов;

46) ұлттық стандарттарды (әскери ұлттық стандарттарды қоспағанда), техникалық-экономикалық ақпараттың ұлттық жіктеуіштерін және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды тіркеу;
47) Еуразиялық экономикалық одақтың тиісті техникалық регламенттеріне стандарттар тізбесіне ұлттық стандарттарды енгізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу;
48) көлік құралдарын дайындаушыларға халықаралық сәйкестендіру кодтарын беру қағидаларын әзірлеу;
49) көлік құралын дайындаушының халықаралық сәйкестендіру кодын беру туралы куәліктің нысанын әзірлеу;
50) тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру және оның қолданылуын жою жөніндегі қағидаларды әзірлеу;
51) егер олар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік техникалық реттеу жүйесінің талаптарына сай келмесе, басқа ұйымдар шығарған сәйкестікті растау мәселелері бойынша құжаттардың күшін жою туралы ұсыныстар дайындау;
52) ұлттық стандарттау жоспарын бекіту;
53) ұлттық стандарттарды және техникалық-экономикалық ақпараттың ұлттық жіктеуіштерін белгіленген тәртіппен әзірлеу;
54) стандарттау жөніндегі құжаттардың және ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарау;
55) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттер құру бойынша ұсыныстар дайындау;
56) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі Ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысу;
57) ұлттық стандарттарды (әскери ұлттық стандарттарды қоспағанда), техникалық-экономикалық ақпараттың ұлттық жіктеуіштерін, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды, сондай-ақ оларға өзгерістерді бекіту;
58) мемлекеттік ғылыми метрологиялық орталықтың қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
59) шама бірліктері эталондарының сыныптамасын бекіту;
60) өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізілімінде өлшемдерді орындау әдістемелерін және өлшемдерді орындаудың референттік әдістемелерін бекіту және тіркеу;
61) Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде әзірленген жобалардың және қолданыстағы техникалық регламенттер мен оларға стандарттар тізбелерінің жобаларына метрологиялық сараптама ұйымдастыру.
16. Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
17. Комитеттің құқығына:
1) өз құзыреті шегінде құқықтық актілерді шығару;

46) регистрация национальных стандартов (за исключением военных национальных стандартов), национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации;
47) проведение работ по включению национальных стандартов в перечни стандартов к соответствующим техническим регламентам Евразийского экономического союза;
48) разработка правил присвоения международных идентификационных кодов изготовителям транспортных средств;
49) разработка формы свидетельства о присвоении международного идентификационного кода изготовителю транспортного средства;
50) разработка правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия;
51) подготовка предложений об отмене документов по вопросам подтверждения соответствия, изданных другими организациями, если они не отвечают требованиям государственной системы технического регулирования в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
52) утверждение национального плана стандартизации;
53) разработка национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации в установленном порядке;
54) рассмотрение проектов документов по стандартизации и национального плана стандартизации;
55) подготовка предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
56) участие в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
57) утверждение национальных стандартов (за исключением военных национальных стандартов), национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации, а также изменений к ним;
58) осуществление координации деятельности государственного научного метрологического центра;
59) утверждение классификации эталонов единиц величин;
60) утверждение и регистрация методик выполнения измерений и референтных методик выполнения измерений в реестре государственной системы обеспечения единства измерений;
61) организация метрологической экспертизы проектов и изменений в действующие технические регламенты и перечней стандартов к ним, разработанных в рамках Евразийского экономического союза.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.02.2019 № 69 (порядок введения в действие см. п.5).
16. Комитет осуществляет иные функции предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
17. В права Комитета входят:
1) издание правовых актов в пределах своей компетенции;

2) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен, мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды тұлғаларынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
4) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, конкурстар және өзге іс-шараларды өткізу;
5) жетекшілік ететін қызмет бағыттары бойынша консультативтік-кеңесші органдарды (жұмыс топтарын, комиссияларды, кеңестерді) құру;
6) өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша сараптамаларға қатысу үшін тиісті мамандарды тарту және қорытындылар беру;
7) шағымдарды (апелляцияларды) қарау үшiн апелляциялық комиссия құру;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру кіреді.
Комитеттің міндеттеріне:
1) Комитетке жүктелген міндеттер мен функцияларды іске асыруды қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасын, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заңмен қорғалатын мүдделерін сақтау;
3) Комитетің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша түсініктемелер дайындау;
4) бұл туралы Министрліктің құрылымдық бөлімшелері және мемлекеттік органдары ресми түрде сұратқан жағдайда, өз құзыреті шегінде және заңнама шеңберінде қажетті материалдар мен анықтамаларды беру;
5) Комитеттің теңгеріміндегі мемлекеттік меншіктің сақталуын қамтамасыз ету;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес бухгалтерлік есепті жүргізу;
7) белгіленген мерзімде бухгалтерлік және қаржылық есептілікті жасау және Министрлікке беру;
8) Комитетке бөлінген бюджеттік қаражатты толық, уақтылы және тиімді пайдалануды қамтамасыз ету;
9) мемлекеттік сатып алу рәсімдерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізу кіреді.
3. Комитеттің қызметiн ұйымдастыру
18. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын, Комитетті төраға – Қазақстан Республикасының Техникалық реттеу және метрология, сәйкестікті бағалау саласындағы және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды сату саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі Бас мемлекеттік инспекторы басқарады.
19. Төрағаның заңнамада белгіленген тәртіппен қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын Қазақстан Республикасының Техникалық реттеу және метрология, сәйкестікті бағалау саласындағы және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі Бас мемлекеттік инспекторының орынбасарлары болып табылатын орынбасарлары болады.

2) запрос и получение от структурных подразделений Министерства, государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимой информации и материалов;
3) внесение предложений по совершенствованию законодательства Республики Казахстан;
4) проведение совещаний, семинаров, конференций, круглых столов, конкурсов и иные мероприятий по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
5) создание консультативно-совещательных органов (рабочих групп, комиссий, советов) по курируемым направлениям деятельности;
6) привлечение соответствующих специалистов для участия в экспертизах по вопросам, отнесенным к своей компетенции и дача заключений;
7) создание апелляционной комиссии для рассмотрения жалоб (апелляций);
8) осуществление иных прав, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
В обязанности Комитета входит:
1) обеспечение реализации возложенных на Комитет задач и функций;
2) соблюдение законодательства Республики Казахстан, прав и охраняемых законом интересы физических и юридических лиц;
3) подготовка разъяснений по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
4) представление необходимых материалов и справок в пределах своей компетенции и в рамках законодательства в случае официального запроса об этом структурными подразделениями Министерства и государственными органами;
5) обеспечение сохранности государственной собственности, находящейся на балансе Комитета;
6) ведение бухгалтерского учета в соответствии с действующим законодательством;
7) составление и предоставление в установленные сроки бухгалтерскую и финансовую отчетность в Министерство;
8) обеспечение полного, своевременного и эффективного использования бюджетных средств, выделенных Комитету;
9) проведение процедуры государственных закупок в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Комитета
18. Комитет возглавляет Председатель – Главный государственный инспектор Республики Казахстан по государственному контролю в области технического регулирования и метрологии, аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, назначаемый на должность и освобождаемый от должности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
19. Председатель имеет заместителей, которые являются заместителями Главного государственного инспектора Республики Казахстан по государственному контролю в области технического регулирования и метрологии, аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей в установленном законодательством порядке.

20. Комитет төрағасы Министрліктің басшылығына Комитеттің құрылымы мен штат кестесі бойынша ұсыныстар береді.
21. Комитет төрағасы Комитеттің қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және өз функцияларын оның жүзеге асыруына жауапты болады.
22. Осы мақсаттарда Комитет төрағасы:
1) өз орынбасарларының, Комитеттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының және қызметкерлерінің міндеттері мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
3) еңбек қатынастары мәселелері жоғары мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлеріне демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы және сыйақы төлеу, іссапарлар, сондай-ақ тәртіптік жауапкершілік мәселелерін шешеді;
5) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Комитеттің мүддесін білдіреді;
6) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
7) сыбайлас жемқорлық әрекеттердің туындауына ықпал ететін сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар немесе әрекеттер белгіленген жағдайларда бұл туралы Министрліктің басшылығына хабарлайды;
8) Комитет қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этика нормаларын сақтауын қамтамасыз етеді;
9) Комитетте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдау үшін дербес жауапты болады;
10) республикалық бюджеттік бағдарламаларды іске асыру және мемлекеттік сатып алу саласында қызметті жүзеге асыру үшін дербес жауапты болады;
11) жеке және заңды тұлғалардың тексеру нәтижелері бойынша актілерге, бұзушылықтарды жою туралы нұсқамаларға және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша қаулыларға шағымдарын қарайды және олар бойынша шешімдер қабылдайды, сондай-ақ мұндай өкілеттіктерді өз орынбасарларына береді.
12) оның құзыретіне жатқызылған өзге де мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Комитет Төрағасының өкілеттіктерін орындауды ол болмаған кезеңде қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
23. Комитет төрағасының орынбасары:
1) өз өкілеттіктері шегінде Комитеттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіреді;
2) Комитет төрағасы оған жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.

20. Председатель Комитета представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатному расписанию Комитета.
21. Председатель Комитета осуществляет общее руководство деятельностью Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
22. В этих целях Председатель Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей структурных подразделений и работников Комитета;
2) в пределах своей компетенции издает приказы;
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
4) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, а также дисциплинарной ответственности работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
5) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
6) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета;
7) в случаях фиксирования коррупционных правонарушений либо действий, способствующих возникновению коррупционных деяний, информирует об этом руководство Министерства;
8) обеспечивает соблюдение сотрудниками Комитета норм служебной этики государственных служащих;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете, и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
10) несет персональную ответственность за реализацию республиканских бюджетных программ и осуществление деятельности в сфере государственных закупок;
11) рассматривает жалобы физических и юридических лиц на акты по результатам проверок предписания об устранении нарушений и постановления по делам об административных правонарушениях и принимает по ним решения, а также делегирует такие полномочия своим заместителям.
12) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий Председателя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
23. Заместитель Председателя Комитета:
1) координирует деятельность структурных подразделений Комитета в пределах своих полномочий;
2) осуществляет иные функции, возложенные на него Председателем Комитета.

24. Осы Ережеге тізілімге сәйкес Комитеттің аумақтық органдары болады.
4. Комитеттің мүлкі
25. Комитеттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
26. Комитетке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Комитеттің өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
28. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрлігі
Техникалық реттеу және
метрология комитеті"
республикалық мемлекеттік
мекемесінің ережесіне қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің аумақтық бөлімшелерінің тізімі
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

24. Комитет имеет территориальные органы согласно перечню к настоящему Положению.
4. Имущество Комитета
25. Комитет может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
26. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
27. Комитет самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Комитета
28. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к положению Республиканского
государственного учреждения
"Комитет технического
регулирования и метрологии
Министерства индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан"
Перечень территориальных подразделений Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан"
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Астане".
2. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы".
3. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области".
4. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Актюбинской области".
5. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Алматинской области".
6. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Атырауской области".
7. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".

8. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
9. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
12. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
13. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
14. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
15. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
16. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
17. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.

8. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Жамбылской области".
9. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области".
10. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Костанайской области".
11. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области".
12. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Мангистауской области".
13. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Туркестанской области".
14. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области".
15. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
16. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
17. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент".
Приложение 2
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Астане"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Астане" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулированияи метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).

2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфратсруктурного развития Республики Казахстан по городу Астана".
8. Департаменттің орналасқан орны: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 11-үй, "Эталон орталығы" ғимараты.
9. Департаменттің құрылтайшысы Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекет болып табылады.
10. Департамент қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
12. Департаментке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Департаменттің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәніне шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары,құқықтары мен міндеттері
13. Департаменттің міндеті техникалық реттеу, өлшем бірлігін қамтамасыз ету, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдардың сәйкестігін бағалау және сату саласында аккредиттеу салаларында мемлекеттік саясатты іске асыру және мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру болып табылады.

2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Полное название Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Астане".
8. Местонахождение Департамента: 010000, Республика Казахстан, город Астана, проспект Мәңгілік Ел, дом 11, здание "Эталонный центр".
9. Учредителем Департамента является государство в лице Правительства Республики Казахстан.
10. Финансирование деятельности Департамента осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
11. Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задачей Департамента является реализация государственной политики и осуществление государственного контроля в сферах технического регулирования, обеспечения единства измерений, аккредитации в области оценки соответствия и реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней.

14. Департаменттің функциялары:
1) мемлекеттiк метрологиялық бақылауды ұйымдастыру және жүргізу;
2) тамақ өнімі қауіпсіздігінің саласын қоспағанда, техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
3) Қазақстан Республикасының сәйкестiктi бағалау саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
4) асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды, бағалы металдардан жасалған монеталарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
5) зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
6) асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды, бағалы металдардан жасалған монеталарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету кезінде тауардың әрбір партиясына мемлекеттік бақылау актісін беру;
7) асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуді жүзеге асыру бойынша қызметті бастау немесе тоқтату туралы жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларды арнайы есепке қою туралы құжатты қабылдау;
8) өңделмеген табиғи алмастарды сертификаттаудың халықаралық схемасының (Кимберлий процесінің сертификаты) сертификатын беру;
9) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар жасау, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
10) өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігін рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгенге дейін оның нәтижелері бойынша өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкес келетіні немесе сәйкес келмейтіні туралы шешім қабылданып, тексерілетін тұлғаға бару мүмкіндігі арқылы бақылаудың өзге нысаны тәртібімен рұқсаттық бақылауды жүзеге асыру;
11) лицензиаттардың және екінші санаттағы рұқсаттарды иеленушілердің рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгеннен кейін (қызметті жүзеге асыру процесінде) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасын сақтауын рұқсаттық бақылау Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне және "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тексерулер арқылы жүзеге асыру;

14. Функции Департамента:
1) организация и проведение государственного метрологического контроля;
2) осуществление государственного контроля в области технического регулирования, за исключением сферы безопасности пищевой продукции;
3) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия;
4) осуществление государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, монет из драгоценных металлов;
5) осуществление государственного контроля в сфере реализации ювелирных и других изделий;
6) выдача акта государственного контроля на каждую партию товара при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывозе с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, монет из драгоценных металлов;
7) принятие документа о постановке на специальный учет индивидуальных предпринимателей и юридических лиц о начале или прекращении деятельности по осуществлению ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
8) выдача сертификата международной схемы сертификации необработанных природных алмазов (сертификат Кимберлийского процесса);
9) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
10) осуществление разрешительного контроля соответствия заявителя квалификационным или разрешительным требованиям до выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению в порядке иной формы контроля с возможностью посещения проверяемого лица, по результатам которой принимается решение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным или разрешительным требованиям;
11) осуществление разрешительного контроля соблюдения лицензиатами и владельцами разрешений второй категории законодательства Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях после выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению (в процессе осуществления деятельности) в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" посредством проверок;

12) Техникалық реттеу мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалармен техникалық регламенттерді әзірлеу бойынша сараптамалық кеңестермен өзара іс-қимыл;
13) өнімнің, процестердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мүддесінде консультативтік-кеңесші органдар құру жөнінде ұсыныстар дайындау;
14) техникалық регламенттерді әзірлеу жөніндегі жоспарды қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізу.
15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпарат пен материалдарды заңнамада белгіленген тәртіппен сұратады және алады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Департаменттің қызметiн ұйымдастыру
16. Департаментті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Жауапты хатшысы қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын басшы басқарады.
17. Департамент басшысына демалыс беру, материалдық көмек көрсету, дайындау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстеме ақы және сыйақы төлеу мәселелері Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Жауапты хатшысының бұйрығымен ресімделеді.
18. Басшының Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Жауапты хатшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын орынбасарлары болады.
19. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
20. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын қоспағанда Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және босатады;
3) өз орынбасарларын қоспағанда, Департамент қызметкерлерін тәртіптік жазаға тартады және көтермелеу шараларын қолданады;
4) басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда Департамент мүддесін білдіреді;
5) Департаменттің бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі заңнама талаптарының сақталуына дербес жауапты болады;
8) бару арқылы профилактикалық бақылау тізімін қалыптастыру үшін дербес жауапты болады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.

12) взаимодействие с экспертными советами по разработке технических регламентов, физическими и юридическими лицами по вопросам технического регулирования;
13) подготовка предложений по созданию консультативно-совещательных органов в интересах обеспечения безопасности продукции, процессов;
14) внесение предложений по формированию плана по разработке технических регламентов.
15. Права и обязанности Департамента:
1) запрашивает и получает в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц, а также физических и юридических лиц необходимую информацию и материалы;
2) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
16. Департамент возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
17. Вопросы предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования Руководителя Департамента оформляются приказом Ответственного секретаря Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
18. Руководитель имеет заместителей, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
19. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
20. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и работников структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) несет персональную ответственность за соблюдение требований законодательства по противодействию коррупции.
8) несет персональную ответственность за формирование списков профилактического контроля с посещением
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.

22. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы".

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы".

19. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
20. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын қоспағанда Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және босатады;
3) өз орынбасарларын қоспағанда Департамент қызметкерлерін, тәртіптік жазаға тартады және көтермелеу шараларын қолданады;
4) басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда Департамент мүддесін білдіреді;
5) Департаменттің бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі заңнама талаптарының сақталуына дербес жауапты болады;
8) бару арқылы профилактикалық бақылау тізімін қалыптастыру үшін жеке жауап береді;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
22. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

19. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
20. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и работников структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) несет персональную ответственность за соблюдение требований законодательства по противодействию коррупции.
8) несет персональную ответственность за формирование списков профилактического контроля с посещением.
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области".
8. Департаменттің орналасқан орны: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 117.
9. Департаменттің құрылтайшысы Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекет болып табылады.
10. Департамент қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
12. Департаментке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Департаменттің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәніне шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары,құқықтары мен міндеттері
13. Департаменттің міндеті техникалық реттеу және өлшем бірлігін қамтамасыз ету, аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасы саласында және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарды өткізу саласында бақылау.
14. Департаменттің функциялары:
1) мемлекеттiк метрологиялық бақылауды ұйымдастыру және жүргізу;
2) тамақ өнімі қауіпсіздігінің саласын қоспағанда, техникалық реттеу саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
3) Қазақстан Республикасының сәйкестiктi бағалау саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасының сақталуына бақылауды жүзеге асыру.

3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Полное название Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области".
8. Местонахождение Департамента: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Ауельбекова, 117.
9. Учредителем Департамента является государство в лице Правительства Республики Казахстан.
10. Финансирование деятельности Департамента осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
11. Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задача: контроль в сфере технического регулирования, обеспечения единства измерений, законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия и в сфере реализации ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней.
14. Функции:
1) организация и проведение государственного метрологического контроля;
2) осуществление государственного контроля в области технического регулирования, за исключением сферы безопасности пищевой продукции;
3) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия;

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Актюбинской области".
8. Департаменттің орналасқан орны: 030007, Ақтөбе қаласы, Киселев көшесі, 1 "Б".
9. Департаменттің құрылтайшысы Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекет болып табылады.
10. Департамент қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
12. Департаментке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Департаменттің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәніне шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Актюбинской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Полное название Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Актюбинской области".
8. Местонахождение Департамента: 030020, город Актобе, улица Киселева, дом 1 "Б".
9. Учредителем Департамента является государство в лице Правительства Республики Казахстан.
10. Финансирование деятельности Департамента осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
11. Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.

18. Басшының Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Жауапты хатшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын орынбасарлары болады.
19. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
20. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін өз орынбасарларын қоспағанда лауазымға тағайындайды және босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіппен Департамент қызметкерлеріне өз орынбасарларын қоспағанда, тәртіптік жаза береді және көтермелеу шараларын қолданады;
4) Департамент мүддесін басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
5) Департамент бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі заңнама талаптарының сақталуына дербес жауапты болады.
8) бару арқылы профилактикалық бақылау тізімін қалыптастыру үшін дербес жауапты болады
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
22. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
7-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдықдаму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.

18. Руководитель имеет заместителей, назначаемых на должность и освобождаемых от должности Ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
19. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
20. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и работников структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) несет персональную ответственность за соблюдение требований законодательства по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за формирование списков профилактического контроля с посещением;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и ликвидация государственного органа осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Атырауской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Атырауской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).

5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
8-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
8. Департаменттің орналасқан орны: 090006, Орал қаласы, Х. Чурин көшесі, 116-үй.

5. Реорганизация и упразднение Департамента
23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно–Казахстанской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Полное название Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
8. Местонахождение Департамента: 090006, город Уральск, улица Х. Чурина, дом 116.

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаментте Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаментінің Жезқазған бөлімі және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаментінің Жезқазған бөлімінің Балқаш бөлімшесі бар.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области".
8. Департаменттің орналасқан орны: 100009, Қарағанды қаласы, Анжерская көшесі, 22/2, 38-кабинет.
9. Департаменттің құрылтайшысы Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекет болып табылады.

1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
Департамент имеет Жезказганское подразделение Департамента Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области, а также Балхашское подразделение Департамента Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области".
8. Местонахождение Департамента: 100009, город Караганда, улица Анжерская, 22/2, кабинет № 38.
9. Учредителем Департамента является государство в лице Правительства Республики Казахстан.

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз орынбасарларын қоспағанда Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және босатады;
3) өз орынбасарларын қоспағанда, Департамент қызметкерлерін тәртіптік жазаға тартады және көтермелеу шараларын қолданады;
4) басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
5) Департаменттің бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі заңнама талаптарының сақталуына дербес жауапты болады;
8) бару арқылы профилактикалық бақылау тізімін қалыптастыру үшін дербес жауапты болады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
22. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
11-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаментте Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қостанай облысы бойынша департаментінің Арқалық бөлімі бар.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) несет персональную ответственность за соблюдение требований законодательства по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за формирование списков профилактического контроля с посещением;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
21. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Костанайской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Костанайской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
Департамент имеет Аркалыкское подразделение Департамента Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Костанайской области.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
12-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі(бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области".
8. Департаменттің орналасқан орны: 120008, Қызылорда қаласы, Журба көшесі, 12.
9. Департаменттің құрылтайшысы Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекет болып табылады.
10. Департамент қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.

от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области".
8. Местонахождение Департамента: 120008, город Кызылорда, улица Журбы, 12.
9. Учредителем Департамента является государство в лице Правительства Республики Казахстан.
10. Финансирование деятельности Департамента осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
11. Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

8) бару арқылы профилактикалық бақылау тізімін қалыптастыру үшін дербес жауапты болады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
13-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.

8) несет персональную ответственность за формирование списков профилактического контроля с посещением;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
21. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
22. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Мангистауской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустриии инфраструктурного развития Республики Казахстан Мангистауской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
15-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары,
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области".
8. Департаменттің орналасқан орны: 140000, Павлодар қаласы, Академик Сәтбаев көшесі, 136-құрылыс.
9. Департаменттің құрылтайшысы Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекет болып табылады.
10. Департамент қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. Егер Департаментке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.

от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области".
8. Местонахождение Департамента: 140000, город Павлодар, улица Академика Сатпаева, строение 136.
9. Учредителем Департамента является государство в лице Правительства Республики Казахстан.
10. Финансирование деятельности Департамента осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
11. Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

18. Басшы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және оған жетекшілік етеді және Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.
19. Осы мақсаттарда Басшы:
1) өз орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттері мен жауапкершілігін айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департамент қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және босатады;
3) Департамент қызметкерлеріне тәртіптік жазаға тартады және көтермелеу шараларын қолданады;
4) басқа мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
5) Департаменттің бұйрықтарына қол қояды;
6) Департаменттің жұмыс жоспарын бекітеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі заңнама талаптарының сақталуына дербес жауапты болады;
8) бару арқылы профилактикалық бақылау тізімін қалыптастыру үшін дербес жауапты болады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
21. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
17-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Шығыс Қазақсан облысы бойынша Техникалық реттеу және метрология комитеті департаментінің Семей бөлімі бар.

18. Руководитель организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
19. В этих целях Руководитель:
1) определяет обязанности и ответственность своих заместителей и работников структурных подразделений Департамента;
2) назначает и освобождает от должности работников Департамента, за исключением своих заместителей;
3) налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Департамента, за исключением своих заместителей;
4) представляет интересы Департамента в других государственных органах и иных организациях;
5) подписывает приказы Департамента;
6) утверждает план работы Департамента;
7) несет персональную ответственность за соблюдение требований законодательства по противодействию коррупции;
8) несет персональную ответственность за формирование списков профилактического контроля с посещением;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Департамента
20. Департамент имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
21. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
22. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
23. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно–Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно–Казахстанской области" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
Департамент имеет Семейское подразделение Департамента Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области.

22. Департаментке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығармайды немесе өзге тәсiлмен иелік етпейді.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 11 ақпандағы
№ 69 бұйрығына
18-қосымша
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
4. Департамент, егер осыған уәкiлеттiк берілген болса, өз атынан және Комитеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Аумақтық бөлімшенің құрылымы мен штат санын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің келісімі бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрілігінің жауапты хатшысы бекітеді.
7. Департаменттің толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму ехникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
орыс тілінде – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент".

22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент самостоятельно не отчуждает или иным способом не распоряжается закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и ликвидация Департамента осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 18
к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 февраля 2019 года
№ 69
Положение Республиканского государственного учреждения "Департамент Комитета технического регулированияи метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент"
1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент" (далее – Департамент), является территориальным подразделением Республиканского государственного учреждения "Комитет технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (далее - Комитет).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени или от имени Комитета, если он уполномочен на это.
5. Департамент по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
6. Структура и штатная численность территориального органа утверждается ответственным секретарем Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по согласованию с Министром индустрии и ифнраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Полное наименование Департамента:
на государственном языке – "Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкент".