"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволары мен аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 1 қазандағы № 662 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 24 қыркүйектегі № 823 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволары мен аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 1 қазандағы № 662 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9792 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының Полиция департаменті туралы ереже осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;";
22) тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес;";
37) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"37) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Төтенше жағдайлар комитеті Нұр-Сұлтан қаласының төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығы туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бас қолбасшылықтың орналасқан жері: индексі 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Сарыарқа ауданы, Әліби Жангелдин көшесі, 2-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комитеттің орналасқан жері: индексі 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Алматы ауданы, Бейімбет Майлин көшесі, 2-үй.";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Министрлік басшылығына Комитеттің құрылымы және штаты бойынша ұсыныстар береді;";
Комитеттің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелерінің "Еңбек" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын.";
Комитеттің қарамағындағы аумақтық бөліністердің тізбесінде:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті;";
Комитеттің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 662 "Об утверждении положений о ведомствах и территориальных органах Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 сентября 2019 года № 823
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 662 "Об утверждении положений о ведомствах и территориальных органах Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9792) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) Положение о Департаменте полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 5 к настоящему приказу;";
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по городу Нур-Султану Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 22 к настоящему приказу;";
подпункт 37) изложить в следующей редакции:
"37) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 37 к настоящему приказу;";
в Положении о Главном командовании Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Главного командования: индекс 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Сарыарка, улица Әліби Жангелдин, 2.";
в Положении о Комитете уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Комитета: индекс 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Алматы, улица Бейімбет Майлин, дом 2.";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Комитета;";
в Перечне организаций, находящихся в ведении Комитета:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Еңбек" учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.";
в Перечне территориальных подразделений, находящихся в ведении Комитета:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Нур-Султану Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
в Перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета:

6, 9, 12 және 77-тармақтар алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті туралы ережеде:
19-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Министрлік басшылығына Комитеттің құрылымы және штаты бойынша ұсыныстар береді;
Комитеттің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер - аумақтық бөліністердің тізбесінде:
15-тармақта орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
16-1, 17, 17-1-тармақтарға орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
23-тармақта орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Алтай ауданының Төтенше жағдайлар басқармасы.";
29-тармақта орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Біржан сал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.";
130-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"130. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бәйтерек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.";
187 және 188-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"187. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Тереңкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
188. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Аққулы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.";
225, 226, 227 және 228-тармақтарға орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
Комитеттің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Апаттар медицинасы орталығы (Нұр-Сұлтан қаласы).";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Нұр-Сұлтан қаласы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Нұр-Сұлтан қаласы).";
35-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35-1. Шымкент қаласы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Шымкент қаласы).";
Комитеттің қарамағындағы республикалық мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің Көкшетау техникалық институты.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комитеттің орналасқан жері: индексі 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Алматы ауданы, Тәуелсіздік даңғылы, 1-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комитеттің орналасқан жері: индексі 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Алматы ауданы, Тәуелсіздік даңғылы, 1-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының Полиция департаменті туралы ережеде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының Полиция департаменті туралы ереже";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 6, 9, 12 и 77 исключить;
в Положении о Комитете по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Комитета;";
в Перечне государственных учреждений - территориальных подразделений, находящихся в ведении Комитета:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Департамент по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункты 16-1, 17 и 17-1 изложить в следующей редакции:
"16-1. Департамент по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
17. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Алматы" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
17-1. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Байқоңыр" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Есиль" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Управление по чрезвычайным ситуациям района Алтай Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Сарыарка" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Биржан сал Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункт 130 изложить в следующей редакции:
"130. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Бәйтерек Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункты 187 и 188 изложить в следующей редакции:
"187. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Тереңкөл Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
188. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Аққулы Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
пункты 225, 226, 227 и 228 изложить в следующей редакции:
"225. Отдел по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
226. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аль-Фарабийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
227. Отдел по чрезвычайным ситуациям Енбекшинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
228. Отдел по чрезвычайным ситуациям района "Каратау" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.";
В Перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета:
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Центр медицины катастроф Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Нур-Султан).";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Нур-Султан).";
пункт 35-1 изложить в следующей редакции:
"35-1. Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента (город Шымкент).";
В Перечне республиканских государственных учреждений, находящихся в ведении Комитета:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Кокшетауский технический институт Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан.";
в Положении о Комитете административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Комитета: индекс 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Алматы, проспект Тәуелсіздік, 1.";
в Положении о Комитете миграционной службе Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Комитета: индекс 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Алматы, проспект Тәуелсіздік, 1.";
в Положении о Департаменте полиции города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о Департаменте полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Нұр-Сұлтан қаласының Полиция департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) облыс аумағындағы полиция органдары мен бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Сарыарқа ауданы, Бейбітшілік көшесі, 19-үй.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының Полиция департаменті" мемлекеттік мекемесі.";
14-тармақта:
41) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"41) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған ұсталғандарды, күдіктілерді және айыптаушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері мен жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды айдауылдауды, күзетуді және ұстауды, оларға қатысты қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
мынадай мазмұндағы 83-1) тармақшамен толықтырылсын:
"83-1) қызметке, оқуға түсушілерге және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне әскери-дәрігерлік сараптама жүргізеді;";
87) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"87) мемлекеттік құпияларды сақтауды, қарамағындағы полиция органдарында құпиялылық режимінің сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді;";
94) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"94) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыс жасауда күдіктілер мен айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері және құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды ұстауды, күдіктілерді және айыпталушыларды айдауылдауды, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың оларға қатысты қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің ұсынымы бойынша Нұр-Сұлтан қаласының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
19-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қарамағындағы полиция органдары мен бөліністерінің қызметін жалпы үйлестіруді қамтамасыз етеді;
2) Департаменттің құрылымы және штаты бойынша Министрлік басшылығына ұсыныстар ұсынады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Департамент полиции города Нур-Султана (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство органами и подразделениями полиции на территории города.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 010000, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Сарыарка, улица Бейбітшілік, дом 19.
9. Полное наименование Департамента - государственное учреждение "Департамент полиции города Нур-Султана Министерства внутренних дел Республики Казахстан".";
в пункте 14:
подпункт 41) изложить в следующей редакции:
"41) организует конвоирование, охрану и содержание в специальных учреждениях органов полиции лиц задержанных, подозреваемых и обвиняемых в совершении уголовных правонарушений, лиц без определенного местожительства и документов, удостоверяющих личность, административно-арестованных, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
дополнить подпунктом 83-1) следующего содержания:
"83-1) проводит военно-врачебную экспертизу поступающим на службу, учебу и сотрудникам правоохранительных органов;";
подпункт 87) изложить в следующей редакции:
"87) обеспечивает защиту государственных секретов, контроль за соблюдением режима секретности в подчиненных органах полиции;";
подпункт 94) изложить в следующей редакции:
"94) организует содержание в специальных учреждениях органов полиции подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, лиц без определенного местожительства и документов, административно-арестованных, конвоирование подозреваемых и обвиняемых, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность и освобождается от должности акимом города Нур-Султана по представлению Министра внутренних дел Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
подпункты 1) и 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) обеспечивает общую координацию деятельности подчиненных органов и подразделений полиции;
2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Департамента;";
в Положении о Департаменте полиции Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Ақмола облысының Полиция департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) облыс аумағындағы полиция органдары мен бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Нұрсұлтан Назарбаев даңғылы, 35а-үй.";
14-тармақта:
41) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"41) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған ұсталғандарды, күдіктілерді және айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері мен жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды айдауылдауды, күзетуді және ұстауды, оларға қатысты қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
мынадай мазмұндағы 83-1) тармақшамен толықтырылсын:
"83-1) қызметке, оқуға түсушілерге және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне әскери-дәрігерлік сараптама жүргізеді;";
87) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"87) мемлекеттік құпияларды сақтауды, қарамағындағы полиция органдарында құпиялылық режимінің сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді;";
94) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"94) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыс жасауда күдіктілер мен айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері және құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды ұстауды, күдіктілерді және айыпталушыларды айдауылдауды, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың оларға қатысты қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің ұсынысы бойынша облыс әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
19-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қарамағындағы полиция органдары мен бөліністерінің қызметін жалпы үйлестіруді қамтамасыз етеді;
2) Департаменттің құрылымы және штаты бойынша Министрлік басшылығына ұсыныстар ұсынады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақтөбе облысының Полиция департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) облыс аумағындағы полиция органдары мен бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Департамент полиции Акмолинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство органами и подразделениями полиции на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, проспект Нұрсұлтан Назарбаев, дом 35а.";
в пункте 14:
подпункт 41) изложить в следующей редакции:
"41) организует конвоирование, охрану и содержание в специальных учреждениях органов полиции лиц задержанных, подозреваемых и обвиняемых в совершении уголовных правонарушений, лиц без определенного местожительства и документов, удостоверяющих личность, административно-арестованных, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
дополнить подпунктом 83-1) следующего содержания:
"83-1) проводит военно-врачебную экспертизу поступающим на службу, учебу и сотрудникам правоохранительных органов;";
подпункт 87) изложить в следующей редакции:
"87) обеспечивает защиту государственных секретов, контроль за соблюдением режима секретности в подчиненных органах полиции;";
подпункт 94) изложить в следующей редакции:
"94) организует содержание в специальных учреждениях органов полиции подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, лиц без определенного местожительства и документов, административно-арестованных, конвоирование подозреваемых и обвиняемых, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность и освобождается от должности акимом области по представлению Министра внутренних дел Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
подпункты 1) и 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) обеспечивает общую координацию деятельности подчиненных органов и подразделений полиции;
2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Департамента;";
в Положении о Департаменте полиции Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент полиции Актюбинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство органами и подразделениями полиции на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"1. Батыс Қазақстан облысының Полиция департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) облыс аумағындағы полиция органдары мен бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 090000, Қазақстан Республикасы, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Пугачев көшесі, 45-үй.";
14-тармақта:
41) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"41) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған ұсталғандарды, күдіктілерді және айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері мен жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды айдауылдауды, күзетуді және ұстауды, оларға қатысты қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
мынадай мазмұндағы 83-1) тармақшамен толықтырылсын:
"83-1) қызметке, оқуға түсушілерге және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне әскери-дәрігерлік сараптама жүргізеді;";
87) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"87) мемлекеттік құпияларды сақтауды, қарамағындағы полиция органдарында құпиялылық режимінің сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді;";
94) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"94) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыс жасауда күдіктілер мен айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері және құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды ұстауды, күдіктілерді және айыпталушыларды айдауылдауды, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың оларға қатысты қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің ұсынымы бойынша облыс әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
19-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қарамағындағы полиция органдары мен бөліністерінің қызметін жалпы үйлестіруді қамтамасыз етеді;
2) Департаменттің құрылымы және штаты бойынша Министрлік басшылығына ұсыныстар ұсынады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қарағанды облысының Полиция департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) облыс аумағындағы полиция органдары мен бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Департамент полиции Западно-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство органами и подразделениями полиции на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 090000, Республика Казахстан, Западно-Казахстанская область, город Уральск, улица Пугачева, дом 45.";
в пункте 14:
подпункт 41) изложить в следующей редакции:
"41) организует конвоирование, охрану и содержание в специальных учреждениях органов полиции лиц задержанных, подозреваемых и обвиняемых в совершении уголовных правонарушений, лиц без определенного местожительства и документов, удостоверяющих личность, административно-арестованных, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
дополнить подпунктом 83-1) следующего содержания:
"83-1) проводит военно-врачебную экспертизу поступающим на службу, учебу и сотрудникам правоохранительных органов;";
подпункт 87) изложить в следующей редакции:
"87) обеспечивает защиту государственных секретов, контроль за соблюдением режима секретности в подчиненных органах полиции;";
подпункт 94) изложить в следующей редакции:
"94) организует содержание в специальных учреждениях органов полиции подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, лиц без определенного местожительства и документов, административно-арестованных, конвоирование подозреваемых и обвиняемых, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность и освобождается от должности акимом области по представлению Министра внутренних дел Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
подпункты 1) и 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) обеспечивает общую координацию деятельности подчиненных органов и подразделений полиции;
2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Департамента;";
в Положении о Департаменте полиции Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент полиции Карагандинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство органами и подразделениями полиции на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

2) Департаменттің құрылымы және штаты бойынша Министрлік басшылығына ұсыныстар ұсынады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының Полиция департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысының Полиция департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) облыс аумағындағы полиция органдары мен бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 150010, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 51-үй.";
14-тармақта:
41) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"41) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған ұсталғандарды, күдіктілерді және айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері мен жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды айдауылдауды, күзетуді және ұстауды, оларға қатысты қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
мынадай мазмұндағы 83-1) тармақшамен толықтырылсын:
"83-1) қызметке, оқуға түсушілерге және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне әскери-дәрігерлік сараптама жүргізеді;";
87) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"87) мемлекеттік құпияларды сақтауды, қарамағындағы полиция органдарында құпиялылық режимінің сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді;";
94) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"94) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыс жасауда күдіктілер мен айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері және құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды ұстауды, күдіктілерді және айыпталушыларды айдауылдауды, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың оларға қатысты қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің ұсынысы бойынша облыс әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
19-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қарамағындағы полиция органдары мен бөліністерінің қызметін жалпы үйлестіруді қамтамасыз етеді;
2) Департаменттің құрылымы және штаты бойынша Министрлік басшылығына ұсыныстар ұсынады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шымкент қаласының Полиция департаменті туралы ережеде:
Ереженің тақырыбына орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Департамента;";
в Положении о Департаменте полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент полиции Северо-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство органами и подразделениями полиции на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 150010, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, дом 51.";
в пункте 14:
подпункт 41) изложить в следующей редакции:
"41) организует конвоирование, охрану и содержание в специальных учреждениях органов полиции лиц задержанных, подозреваемых и обвиняемых в совершении уголовных правонарушений, лиц без определенного местожительства и документов, удостоверяющих личность, административно-арестованных, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
дополнить подпунктом 83-1) следующего содержания:
"83-1) проводит военно-врачебную экспертизу поступающим на службу, учебу и сотрудникам правоохранительных органов;";
подпункт 87) изложить в следующей редакции:
"87) обеспечивает защиту государственных секретов, контроль за соблюдением режима секретности в подчиненных органах полиции;";
подпункт 94) изложить в следующей редакции:
"94) организует содержание в специальных учреждениях органов полиции подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, лиц без определенного местожительства и документов, административно-арестованных, конвоирование подозреваемых и обвиняемых, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность и освобождается от должности акимом области по представлению Министра внутренних дел Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
подпункты 1) и 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) обеспечивает общую координацию деятельности подчиненных органов и подразделений полиции;
2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Департамента;";
в Положении о Департаменте полиции города Шымкент Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
заголовок Положения изложить в следующей редакции:
"Положение о Департаменте полиции города Шымкента Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Шымкент қаласының Полиция департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) облыс аумағындағы полиция органдары мен бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 160012, Қазақстан Республикасы, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Желтоқсан көшесі, 13-ғимарат.";
9-тармаққа орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
14-тармақта:
41) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"41) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған ұсталғандарды, күдіктілерді және айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері мен жеке басын куәландыратын құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды айдауылдауды, күзетуді және ұстауды, оларға қатысты қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
мынадай мазмұндағы 83-1) тармақшамен толықтырылсын:
"83-1) қызметке, оқуға түсушілерге және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне әскери-дәрігерлік сараптама жүргізеді;";
87) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"87) мемлекеттік құпияларды сақтауды, қарамағындағы полиция органдарында құпиялылық режимінің сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді;";
94) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"94) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыс жасауда күдіктілер мен айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты жері және құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды ұстауды, күдіктілерді және айыпталушыларды айдауылдауды, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың оларға қатысты қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Департамент бастығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Ішкі істер министрінің ұсынысы бойынша Шымкент қаласының әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
19-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қарамағындағы полиция органдары мен бөліністерінің қызметін жалпы үйлестіруді қамтамасыз етеді;
2) Департаменттің құрылымы және штаты бойынша Министрлік басшылығына ұсыныстар ұсынады;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже";
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Департамент полиции города Шымкента (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство органами и подразделениями полиции на территории города.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 160012, Республика Казахстан, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Желтоксан, здание 13.
9. Полное наименование Департамента – государственное учреждение "Департамент полиции города Шымкента Министерства внутренних дел Республики Казахстан".";
в пункте 14:
подпункт 41) изложить в следующей редакции:
"41) организует конвоирование, охрану и содержание в специальных учреждениях органов полиции лиц задержанных, подозреваемых и обвиняемых в совершении уголовных правонарушений, лиц без определенного местожительства и документов, удостоверяющих личность, административно-арестованных, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
дополнить подпунктом 83-1) следующего содержания:
"83-1) проводит военно-врачебную экспертизу поступающим на службу, учебу и сотрудникам правоохранительных органов;";
подпункт 87) изложить в следующей редакции:
"87) обеспечивает защиту государственных секретов, контроль за соблюдением режима секретности в подчиненных органах полиции;";
подпункт 94) изложить в следующей редакции:
"94) организует содержание в специальных учреждениях органов полиции подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, лиц без определенного местожительства и документов, административно-арестованных, конвоирование подозреваемых и обвиняемых, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Начальник Департамента назначается на должность и освобождается от должности акимом города Шымкента по представлению Министра внутренних дел Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
подпункты 1) и 2) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"1) обеспечивает общую координацию деятельности подчиненных органов и подразделений полиции;
2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Департамента;";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по городу Астане Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по городу Нур-Султану Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) қала аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Сарыарқа ауданы, Шыңтас тұйық көше, 14А-үй.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Ақмола облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақмола облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Бауыржан Момышұлы көшесі, 174-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақтөбе облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 030012, Қазақстан Республикасы, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Новаторов көшесі, 43а-үй, 1 т.е.б.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Нур-Султану (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории города.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 011011, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Сарыарка, переулок Шыңтас, дом 14А.
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Нур-Султану Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан".";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Бауыржана Момышулы, дом 174.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Актюбинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Актюбинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 030012, Республика Казахстан, Актюбинская область, город Актобе, улица Новаторов, дом 43а, н.п.1";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Атырау облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Атырау облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 060003, Қазақстан Республикасы, Атырау облысы, Атырау қаласы, Азаттық даңғылы, 181-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 070013, Қазақстан Республикасы, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Леваневский көшесі, 21-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Жамбыл облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жамбыл облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Алматинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Атырауской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Атырауской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 060003, Республика Казахстан, Атырауская область, город Атырау, проспект Азаттық, дом 181.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Восточно-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Восточно-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 070013, Республика Казахстан, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Леваневского, дом 21.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Жамбылской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Жамбылской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 484000, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Төле би даңғылы, 147А-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Батыс Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 090009, Қазақстан Республикасы, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Зачаганск кенті, Байтақ көшесі, 2-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қарағанды облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қарағанды облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 100012, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Қазыбек Би атындағы ауданы, Поспелова көшесі, 17-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қостанай облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Местонахождение Департамента: индекс 080000, Республика Казахстан, Жамбылская область, город Тараз, проспект Толе би, дом 147А.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Западно-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Западно-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 090009, Республика Казахстан, Западно-Казахстанская область, город Уральск, поселок Зачаганск, улица Байтак, дом 2.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Карагандинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Карагандинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 100012, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, район имени Казыбек Би, улица Поспелова, дом 17.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Костанайской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Костанайской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Жамбыл көшесі, 89/1-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қызылорда облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қызылорда облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 120016, Қазақстан Республикасы, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Абай Кұнанбаев даңғылы, 48-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Маңғыстау облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 130000, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, Өндірістік аймағы 2, 79-ғимарат.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Павлодар облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Павлодар облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Местонахождение Департамента: индекс 110000, Костанайская область, город Костанай, улица Джамбула, дом 89/1.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Кызылординской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Кызылординской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 120016, Республика Казахстан, Кызылординская область, город Кызылорда, проспект Абай Кунанбаев, дом 48.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Мангистауской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Мангистауской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 130000, Республика Казахстан, Мангистауская область, город Актау, Промышленная зона 2, здание 79.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Павлодарской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Павлодарской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 140000, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 1/1-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 150004, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Тоқсан Би атындағы көшесі, 39-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Шымкент қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) қала аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 160000, Қазақстан Републикасы, Шымкент қаласы, Әл-Фараби ауданы, Майлы Қожа көшесі, 5-ғимарат.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) қала аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Местонахождение Департамента: индекс 140000, Республика Казахстан, Павлодарская область, город Павлодар, улица Павлова, дом 1/1.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Северо-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Северо-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 150004, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Токсан би, дом 39.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по городу Шымкенту Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Шымкенту (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории города.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 160000, Республика Казахстан, город Шымкент, Аль-Фарабийский район, улица Майлы Кожа, здание 5.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по городу Алматы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Алматы (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан, осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории города.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 050030, Қазақстан Республикасы, Алматы қаласы, Түркісіб ауданы, Красногорская көшесі, 73А-үй.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Түркістан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) облыс аумағындағы қылмыстық-атқару жүйесі (пенитенциарлық) мекемелеріне және Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалдарына басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 161200, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы Түркістан қаласы, 037-орам, 3685-құрылыс.";
21-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
54-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті (А.М. Сайтбеков) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның электрондық түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрыққа қол қойылған күннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-лейтенанты
Е. Тұрғымбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 29 қыркүйектегі
№823 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 1 қазандағы
№ 662 бұйрығына
21 қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі полиция департаменті туралы ЕРЕЖЕ Жалпы ережелер
1. Көліктегі полиция департаменті (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) көліктегі полиция органдары мен бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асыратын аумақтық бөлінісі болып табылады.

"8. Местонахождение Департамента: индекс 050030, Республика Казахстан, город Алматы, Турксибский район, улица Красногорская, дом 73 А.";
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Туркестанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Туркестанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство учреждениями уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы и филиалами Республиканского государственного предприятия Комитета уголовно-исполнительной системы на территории области.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Местонахождение Департамента: индекс 161200, Республика Казахстан, Туркестанская область, город Туркестан, квартал 037, строение 3685.";
приложение 21 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 54 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой политики (Сайтбеков А.М.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после дня подписания настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Тургумбаев
Приложение 1
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 сентября 2019 года № 823
Приложение 21
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 1 октября 2014 года № 662
ПОЛОЖЕНИЕ
о Департаменте полиции на транспорте
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент полиции на транспорте (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство органами и подразделениями полиции на транспорте.

2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіпте Департамент бастығының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департамент құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: 010000, Қазақстан Республикасы, Нұр-Сұлтан қаласы, Сарыарқа ауданы, А. Затаевич көшесі, 18/1-үй.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көліктегі полиция департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департамент қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен Департаменттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттемелері
13. Департаменттің негізгі міндеттері:
1) құқық бұзушылықтардың алдын алу;
2) темір жол және әуе көлігі объектілеріндегі қоғамдық тәртіпті сақтау;
3) қылмысқа қарсы күрес;
4) әкімшілік жазаларды орындау.
5) Департаментке Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелетін өзге де міндеттер.
14. Функциялары:
1) Департаменттің құрылымдық бөліністерінің қызметін үйлестіруді, ведомстволық бақылауды және жоспарлауды жүзеге асырады;
2) Ішкі істер министрлігін және мемлекеттік органдарды әуе және темір жол көлігі учаскелері мен объектілеріндегі қылмысқа қарсы күрестің, қоғамдық тәртіпті сақтаудың жай-күйі туралы ақпараттандырады;

2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами начальника Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: индекс 011011, Республика Казахстан, город Нур-Султан, район Сарыарка, улица А. Затаевича, дом 18/1.
9. Полное наименование Департамента – государственное учреждение "Департамент полиции на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Основные задачи Департамента:
1) профилактика правонарушений;
2) охрана общественного порядка на объектах воздушного и железнодорожного транспорта;
3) борьба с преступностью;
4) исполнение административных взысканий;
5) иные задачи, возлагаемые на Департамент законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
14. Функции:
1) осуществляет координацию, ведомственный контроль и планирование деятельности структурных подразделений Департамента;
2) информирует Министерство внутренних дел и государственные органы о состоянии борьбы с преступностью, охраны общественного порядка на участках и объектах воздушного и железнодорожного транспорта;

3) қоғамдық тәртіпті сақтау және қылмысқа қарсы күрес саласындағы республикалық ақпараттық жүйені құруға және жұмыс істеуіне қатысады;
4) құқық бұзушылықтың алдын алу, қоғамдық тәртіпті сақтау, қылмысқа қарсы күрес, әкімшілік жазаларды орындау салаларындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізеді;
5) құқық бұзушылықты және қылмысты ескерту бойынша алдын алу қызметін жүзеге асырады;
6) Көліктегі ішкі істер органдарының құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лицензиялау және рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асырады;
7) лицензианттардың қызметін мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
8) қамауға алынған және сотталғандарды күзетуді және айдалуылдауды жүзеге асырады;
9) әуе және темір жол көлігі объектілері мен учаскелерінде қызметтік қарулар мен олардың патрондары айналымына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
10) әйелдерге қатысты құқық бұзушылықтардың алдын алу бойынша профилактикалық қызметін жүзеге асырады;
11) қоғамдық тәртіпті сақтауға және құқық бұзушылықтың алдын алуға қатысатын азаматтармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасасады;
12) жолаушылар поездарына ілесіп жүруді жүзеге асырады;
13) халықты құқықтық тәрбиелеу бойынша шараларды іске асырады, құқықтық тәртіптің және көліктегі ішкі істер органдары қызметінің жай-күйі туралы қоғамдық пікірді зерделейді;
14) кәмелетке толмағандарды құқық бұзушылықтар, қоғамға қарсы іс-әрекеттер жасауға тартатын не болмаса балаларға қатысты басқа да құқыққа қайшы әрекеттер жасайтын адамдарды, сондай-ақ кәмелетке толмағандарды тәрбиелеу, оқыту және (немесе) ұстау бойынша өз міндеттерін орындамайтын немесе тиісті түрде орындамайтын не олардың мінез-құлқына теріс әсер ететін ата-аналарды және кәмелетке толмағандардың заңды өкілдерін, оқытушыларын, тәрбиешілерін, оқыту, тәрбиелеу және өзге мекемелердің басқа да қызметкерлерін анықтайды және оларды Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауапкершілікке тарту бойынша шаралар қабылдайды;
15) кәмелетке толмағандар немесе олардың қатысуымен жасалған әкімшілік және қылмыстық құқық бұзушылық туралы шағымдарды және хабарламаларды қарайды және оларды жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою бойынша шаралар қабылдау туралы ұсынымдар шығарады, олардың орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді;
16) жаппай тәртіпсіздіктің жолын кесуге қатысады;
17) әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша өндірісті жүзеге асырады;
18) карантиндік, санитариялық-эпидемияға қарсы және табиғатты қорғау іс-шараларына қатысады;
19) жеке және заңды тұлғаларға қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылықты жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою туралы орындауға міндетті ұйғарымдарды, ұсынымдарды енгізеді;

3) участвует в создании и функционировании республиканской информационной системы в области охраны общественного порядка и борьбы с преступностью;
4) вносит предложения по формированию государственной политики в сферах профилактики правонарушений, охраны общественного порядка, борьбы с преступностью, исполнения административных взысканий;
5) осуществляет профилактическую деятельность по предупреждению правонарушений и преступлений;
6) осуществляет лицензирование и разрешительные процедуры в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, относящимся к компетенции органов внутренних дел на транспорте;
7) осуществляет государственный контроль за деятельностью лицензиатов;
8) осуществляет охрану и конвоирование арестованных и осужденных;
9) осуществляет государственный контроль за оборотом служебного оружия и патронов к нему на участках и объектах воздушного и железнодорожного транспорта;
10) осуществляет профилактическую деятельность по предупреждению правонарушений в отношении женщин;
11) взаимодействует с гражданами и организациями, участвующими в охране общественного порядка и профилактике правонарушений;
12) осуществляет сопровождение пассажирских поездов;
13) реализует меры по правовому воспитанию населения, изучают общественное мнение о состоянии правопорядка и деятельности органов полиции на транспорте;
14) выявляет лиц, вовлекающих несовершеннолетних в совершение правонарушений, антиобщественных действий либо совершающих в отношении детей другие противоправные деяния, а также родителей и законных представителей несовершеннолетних, педагогов, воспитателей, других работников учебного, воспитательного и иного учреждения, обязанного осуществлять надзор за несовершеннолетними, не исполняющих или ненадлежащим образом исполняющих свои обязанности по воспитанию, обучению и (или) содержанию несовершеннолетних либо отрицательно влияющих на их поведение, и принимает меры по привлечению их к ответственности, предусмотренной законами Республики Казахстан;
15) рассматривает заявления и сообщения об административных и уголовных правонарушений, совершенных несовершеннолетними или с их участием, и выносит представления о принятии мер по устранению причин и условий, им способствующих, обеспечивает контроль за их исполнением;
16) участвует в пресечении массовых беспорядков;
17) осуществляет производство по делам об административных правонарушениях;
18) принимает участие в карантинных, санитарно-противоэпидемических и природоохранных мероприятиях;
19) вносит физическим и юридическим лицам обязательные для исполнения предписания, представления об устранении причин и условий, способствующих совершению уголовных или административных правонарушений ;

20) жедел-алдын алу, іздестіру және өзге де арнайы іс-шараларды өткізу кезінде бақылау-өткізу пунктерін белгілейді;
21) қаруларды, оқ-дәрілерді, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды, сондай-ақ өзге де тыйым салынған заттарды заңнамаға сәйкес алып қояды;
22) қылмыстық құқық бұзушылық жасаған күдіктілерді және айыпталушыларды айдауылдауды, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың оларға қатысты қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;
23) қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу барысында сот актілерін, сот талаптарын, прокурордың қаулыларын, ұйғарымдарын және талаптарын, тергеушінің, анықтаушының жазбаша тапсырмаларын орындайды;
24) қылмыстық құқық бұзушылықты анықтауды, жолын кесуді, алдын алуды және ашуды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
25) заңнамаға сәйкес жедел-іздестіру қызметін жүзеге асырады;
26) ішкі істер органдары құзіретіне жатқызылатын қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асырады;
27) қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адамдарды, сотқа дейінгі тергеп-тексеруден немесе соттан жасырынғандарды, қылмыстық жазаны өтеуден жалтаратын, хабар-ошарсыз жоғалған, із-түссіз жоғалған және өзге де адамдарды іздестіруді, танылмаған мәйітті сәйкестендіруді жүзеге асырады;
28) арнайы, құқық қорғау және мемлекеттік органдармен бірлесіп террористік актілердің жолын кесу, кепілге алынған адамдарды босату және жарылғыш заттарды залалсыздандыру бойынша терроризмге қарсы және арнайы операцияларға қатысады;
29) шет мемлекеттермен экстрадицияланатындарды және сотталғандарды қабылдау-беруді ұйымдастырады;
30) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес заңнамада белгіленген тәртіпте қылмыстық істер бойынша құқықтық көмек көрсету туралы шет мемлекеттердің құзіретті органдарының сұрау салуын орындайды;
31) жедел-іздестіру іс-шараларын және арнайы операцияларды өткізуді бақылауды жүзеге асырады;
32) қылмыстық процеске қатысушылардың және өзге адамдардың өмірін, денсаулығын, ар-намысын және мүлігін сақтауды бақылауды жүзеге асырады;
33) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және перекурсорлардың айналымы саласындағы мемлекеттік саясатты, олардың заңсыз айналымына және оларды теріс пайдалануға қарсы іс-қимылды іске асыруға қатысады;
34) қызметі есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және перекурсорлардың және олардың заңсыз айналымына және оларды теріс пайдалануға қарсы іс-қимыл саласымен байланысты қызметкерлерді оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды, тағылымдамадан өткізуді және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;

20) устанавливает контрольно-пропускные пункты при проведении оперативно-профилактических, розыскных и иных специальных мероприятий;
21) изымает оружие, боеприпасы, наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, а также иные запрещенные предметы и вещества в соответствии с законодательством;
22) организует конвоирование, лиц задержанных, подозреваемых и обвиняемых в совершении уголовных правонарушений, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;
23) исполняет судебные акты, требования судей, постановления, предписания и требования прокурора, письменные поручения следователя, дознавателя в ходе досудебного производства по уголовным делам;
24) организует и осуществляет выявление, пресечение, предупреждение и раскрытие уголовных правонарушений;
25) осуществляет оперативно-розыскную деятельность в соответствии с законодательством;
26) осуществляет досудебное расследование по уголовным правонарушениям, отнесенным к компетенции органов внутренних дел;
27) осуществляет розыск, лиц, совершивших уголовные правонарушения, скрывшихся от досудебного расследования или суда, уклоняющихся от отбывания уголовных наказаний, без вести пропавших, безвестно исчезнувших и иных лиц, идентификацию неопознанных трупов;
28) участвует совместно со специальными, правоохранительными и государственными органами в антитеррористических и специальных операциях по пресечению актов терроризма, освобождению заложников и обезвреживанию взрывных устройств;
29) организует прием-передачу экстрадируемых и осужденных с иностранными государствами;
30) в соответствии с международными договорами Республики Казахстан в установленном законодательством порядке исполняет запросы компетентных органов зарубежных государств об оказании правовой помощи по уголовным делам;
31) осуществляет контроль за проведением оперативно-розыскных мероприятий и специальных операций;
32) осуществляет контроль за охраной жизни, здоровья, чести, достоинства и имущества участников уголовного процесса и иных лиц;
33) участвует в реализации государственной политики в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
34) организует обучение, подготовку, переподготовку, стажировку и повышение квалификации специалистов, деятельность которых связана со сферой оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;

35) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және перекурсорлардың айналымы, олардың заңсыз айналымы мен олардың теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимылды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты және стратегиясын уәкілетті органдармен бірлесіп ұйымдастыруға қатысады;
36) әуе және теміржол көлігі объектілері мен учаскелерінде есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және перекурсорлардың айналымын, осы салада заңнаманы қолдана отырып мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
37) әуе және темір жол көлігі объектілері мен учаскелерінде есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және перекурсорлардың айналымын және олардың заңсыз айналымына және оларды теріс пайдалануға қарсы іс-қимыл шараларын бақылауды жүзеге асырады;
38) қолда бармен салыстырғанда аса қауіпті емес, анағұрлым тиімді, есірткілік әсері төмен есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және перекурсорларды әзірлеу және енгізу процесін бақылайды;
39) құрамында есірткі бар өсімдіктерді анықтау және жою, сондай-ақ есірткі құралдарын заңсыз тасымалдау арналарын жабу жөніндегі іс-шараларды өткізеді;
40) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және перекурсорлардың айналымы саласындағы мемлекеттік органдардың және өзге ұйымдардың, сондай-ақ нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі өңірлік консультативтік-кеңесші органдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асырады;
41) Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі, психотроптық заттардың және перекурсорлардың тізімін және Заңсыз айналымда жүргені анықталған есірткі психотроптық заттарды және прекурсороларді шағын, ірі және аса ірі мөлшерлерге жатқызу туралы жиынтық кестені өзгерту және толықтыру бойынша ұсыныстар енгізеді;
42) әуе және темір жол объектілерінде, учаскелерінде есірткі жағдайының, есірткінің заңсыз айналымға түсуінің өңіраралық көздері мен түсу арналарын дамытудың жай-күйі мен үрдістерін, оларды жабу бойынша шараларды әзірлеуді, тиісті апараттық-аналитикалық материалдарды дайындауды талдайды;
43) халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
44) ұлттық қауіпсіздік органдарымен бірлесіп шетелдіктердің келуін және кетуін бақылау бойынша "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесіне әкімшілік етеді;
45) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен бірлесіп шекаралық режим қағидасын сақтауды қамтамасыз етеді;
46) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасын және оның режимін, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіндегі режимді үрдістерін бұзған адамдарды іздестіруге, азаматтардың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында жасаған құқық бұзушылықтарының мән-жайын анықтауға және тексеруге көмек көрсетеді;

35) участвует в реализации совместно с уполномоченными органами государственной политики и стратегии в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
36) осуществляет государственный контроль над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, применением законодательства в этой сфере на участках и объектах воздушного и железнодорожного транспорта;
37) осуществляет контроль за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и мер противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими на участках и объектах воздушного и железнодорожного транспорта;
38) контролирует процесс разработки и внедрения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, обладающих меньшим наркотическим воздействием, более эффективных, менее опасных по сравнению с существующими;
39) проводит мероприятия по выявлению и уничтожению зарослей наркосодержащих растений, а также по перекрытию каналов незаконной транспортировки наркотических средств;
40) осуществляет координацию деятельности государственных органов и иных организаций в сфере незаконного оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров, а также региональных консультативно-совещательных органов по борьбе с наркоманией и наркобизнесом;
41) вносит предложения по изменению и дополнению Списка наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, и Сводной таблицы об отнесении наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров к небольшим, крупным и особо крупным размерам, обнаруженных в незаконном обороте;
42) анализирует состояние и тенденции развития наркоситуации на участках, объектах воздушного и железнодорожного транспорта, межрегиональных источников и каналов поступления наркотиков в незаконный оборот, разработку мер по их перекрытию, подготовку соответствующих информационно-аналитических материалов;
43) участвует в реализации государственной политики в области миграции населения;
44) совместно с органами национальной безопасности администрирует единую информационную систему "Беркут" по контролю за въездом, пребыванием и выездом иностранцев;
45) совместно с Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан обеспечивает соблюдение правил пограничного режима;
46) оказывает содействие Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в розыске лиц, нарушивших Государственную границу Республики Казахстан и ее режим, режим в пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, в выяснении и проверке обстоятельств правонарушений, совершенных гражданами на Государственной границе Республики Казахстан;

47) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне Қазақстан Республикасының шекараға жақын темір жол көлігі объектілерінде және учаскелерінде құқықтық тәртіптің жай-күйі, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасына және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне қатысты құқыққа қайшы әрекет жасаған адамдар мен қылмыстық топтар туралы ақпараттандырады;
48) азаматтардың және лауазымды адамдардың, шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың олар үшін белгіленген келу, шығу, тұруы және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзиттік өту қағидаларын сақтауын бақылауды жүзеге асырады;
49) жедел-криминалистикалық қызметті жүзеге асырады;
50) профилактикалық есепке қойылған ішкі істер органдарының арнайы мекемелерінде қамаудағы күдікті, айыпты адамдарды криминалистикалық есепке қою үшін суретке түсіру, саусақтарының таңбасын алу, дыбыстық жазба, кино және бейнетүсірілім жүргізу, биологиялық, одорологиялық және басқа үлгілерді алады;
51) әуе және теміржол көлігінің қызмет көрсететін учаскелері мен объектілерінде криминогендік ахуалға кешенді талдау және жедел ақпаратты үздіксіз жинауды қамтамасыз етеді;
52) ведомстволық және жедел есепті қалыптастырады және сүйемелдейді;
53) нормативтік құқықтық актілер шеңберінде, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының бөліністерін, арнайы, құқық қорғау және мемлекеттік органдарын, сондай-ақ Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер жасаған келісімдер шеңберінде ақпаратық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
54) дербес деректерді өңдеу кезінде заңнаманың және ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтай отырып, бөліністердің Департаменттің ақпараттық ресурстарына қолжетімділігін қамтамасыз етеді;
55) ведомстволық, статистикалық, мұрағаттық және өзге ақпараттарды жинауды, жинақтауды, өңдеуді, оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынуды жүзеге асырады;
56) ішкі істер органдарының жүйесінде бірыңғай мемлекеттік кадр саясатын іске асыруға қатысады;
57) Департамент қызметкерлерінің және жұмыскерлерінің кәсіби құзіретіне аттестаттау өткізеді;
58) Департамент бөліністеріне кадрларды даярлауды және оқытуды ұйымдастырады, Министрліктің білім беру ұйымдарының бітірушілерін Департамент бөліністеріне жұмысқа орналастыруды жүзеге асырады;
59) ішкі істер органдарындағы өзіндік қауіпсіздікті қамтамасыз етуде өзіндік қауіпсіздік бөліністерімен өзара іс-қимыл жасасуды ұйымдастырады, Департаментте және оның құрылымдық бөліністерінде жемқорлыққа қарсы іс-қимылды, сондай-ақ олардың қызметінде заңдылықтың сақталуын қамтамасыз етеді;

47) информирует Пограничные службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан о состоянии правопорядка в приграничных участках и объектах железнодорожного транспорта Республики Казахстан, преступных группах и лицах, имеющих противоправные устремления в отношении Государственной границы Республики Казахстан и Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
48) осуществляет контроль за соблюдением гражданами и должностными лицами, иностранцами и лицами, без гражданства установленных для них правил въезда, выезда, пребывания и транзитного проезда через территорию Республики Казахстан;
49) осуществляет оперативно-криминалистическую деятельность;
50) для постановки на криминалистические учеты подозреваемых, обвиняемых, лиц, содержащихся в специальных учреждениях органов внутренних дел, поставленных на профилактический учет, фотографировать, дактилоскопировать, производить звукозапись, кино- и видеосъемку, отбирать биологические, одорологические и другие образцы;
51) обеспечивает непрерывный сбор оперативной информации и комплексного анализа криминогенной обстановки на обслуживаемых участках и объектах воздушного и железнодорожного транспорта;
52) формирует и сопровождает ведомственные и оперативные учеты;
53) осуществляет информационное обеспечение подразделений органов внутренних дел, специальных, правоохранительных и государственных органов Республики Казахстан в рамках нормативных правовых актов, а также государств-участников Содружества Независимых государств в рамках заключенных соглашений;
54) обеспечивает доступ подразделениям к информационным ресурсам Департамента с соблюдением требований законодательства и информационной безопасности при обработке персональных данных;
55) осуществляет сбор, накопление, обработку ведомственной статистической, архивной и иной информации, предоставление ее в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
56) участвует в реализации единой государственной кадровой политики в системе органов внутренних дел;
57) проводит аттестацию на профессиональную компетенцию сотрудников и работников Департамента;
58) организует подготовку и обучение кадров для подразделения Департамента, осуществляет трудоустройство выпускников организаций образования Министерства в подразделения Департамента;
59) организует взаимодействие с подразделением собственной безопасности по обеспечению собственной безопасности органов внутренних дел, обеспечивает противодействие коррупции в Департаменте и его структурных подразделениях, а также соблюдение законности в их деятельности;

60) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмыстың жағдайына және қарамағындағылардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмыс жағдайына және сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін барлық деңгейдегі бастықтардың дербес жауапкершілігін қамтамасыз етеді;
61) қаржылық, материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
62) мемлекеттік құпияларды сақтауды, қарамағындағы көліктегі полиция органдарында құпиялылық режимінің сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді;
63) өз құзіреті шегінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиясын құрайтын мәліметтерді қолданады және Ішкі істер органдары жүйесінде құпияландыруға жататын мәліметтер, сондай-ақ таралуы шектеулі қызметтік мәліметтер тізбесін әзірлеуге қатысады;
64) Департаментте бірыңғай мемлекеттік іс жүргізу жүйесінің жұмыс істетуін қамтамасыз етеді;
65) Соттарда, өзге де мемлекеттік органдарда Департаменттің және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мүдделерін қорғауды және осы жұмыстарды жергілікті жерлерде үйлестіруді қамтамасыз етеді;
66) азаматтарды қабылдауды, жазбаша, ауызша не электрондық цифрлық қолтаңбамен электрондық куәландырылған арыздардың, өтініштердің және азаматтардың, лауазымды адамдардың ұсыныстарын уақытылы және толық қарауды, олар бойынша шешімдер қабылдауды жүзеге асырады;
67) күдіктілерді және айыпталушыларды айдауылдауды, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың оларға қатысты қаулылардың, анықтамалардың және үкімдердің орындалуын ұйымдастырады;
68) Қазақстан Республикасының заңдарында, Президентiнiң және Үкiметiнiң актiлерiнде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
15. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан заңнамада белгіленген тәртіпте қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу;
2) құзыреті шегінде халықаралық шарттар бойынша міндеттерді орындау;
3) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзгеде құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментке басшылықты Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Департамент бастығы жүзеге асырады.
17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрі лауазымына тағайындайды және лауазымынан босатады.
18. Департамент бастығының орынбасарлары бар, олар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
19. Департамент бастығының өкілеттігі:

60) обеспечивает персональную ответственность руководителей всех уровней за состояние работы по противодействию коррупции и за совершение коррупционных преступлений и правонарушений подчиненными;
61) осуществляет финансовое, материально-техническое обеспечение;
62) обеспечивает защиту государственных секретов, контроль за соблюдением режима секретности в подчиненных органах полиции на транспорте;
63) в пределах своей компетенции распоряжается сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, и принимает участие в разработке Перечня сведений, подлежащих засекречиванию в системе органов внутренних дел, а также служебных сведений ограниченного распространения;
64) обеспечивает функционирование единой государственной системы делопроизводства в Департаменте;
65) обеспечивает защиту интересов Департамента и Министерства внутренних дел Республики Казахстан в судах, иных государственных органах и координацию этой работы на местах;
66) осуществляет прием граждан, своевременное и полное рассмотрение письменных, устных, либо электронных, заверенных электронной цифровой подписью заявлений, обращений и предложений граждан, должностных лиц, принятие по ним решений;
67) организует конвоирование подозреваемых и обвиняемых, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;
68) осуществляет иные функции, предусмотренные законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
15. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) исполнять в пределах компетенции обязательств по международным договорам;
3) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется начальником Департамента, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Начальник Департамента назначается на должность и освобождается от должности Министром внутренних дел в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Начальник Департамента имеет заместителей, которые назначаются и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия начальника Департамента:

1) Қарамағындағы көліктегі полиция бөліністерінің қызметін жалпы үйлестіруді қамтамасыз етеді;
2) Департаменттің құрылымы және штаты бойынша Министрлік басшылығына ұсыныстар ұсынады;
3) Департамент номенклатурасына кіретін лауазымдарға қызметкерлерді тағайындайды және босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыстар ұсыну, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілікті арттыру, арнайы атақ беру, көтермелеу, үстемақы төлеу және сыйақы беру мәселелерін шешеді;
5) Департамент қызметкерлерінің арасында тәрбие жұмысын ұйымдастырады, олардың тәртіпті, заңдылықты, құпиялылық режимін сақтауын және кәсіби деңгейін арттыруды қамтамасыз етеді;
6) Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды іске асыруға дербес жауапкершілікте болады;
7) берілген құқық шегінде еңбек заңнамасына және құқық қорғау қызметі туралы заңнамаға сәйкес тәртіптік жаза қолданады;
8) өз құзіреті шегінде бұйрықтар шығарады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департамент бастығы болмаған кезеңде оның өкілеттігін орындауды оны алмастыратын адам қолданыстағы заңнамаға сәйкес жүзеге асырады.
20. Департамент бастығы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департаменттің мүлкі мемлекет берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге көздерден сатып алынған мүлік есебінен қалыптастырылады.
22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департамент өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 823 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 1 қазандағы
№ 662 бұйрығына
54-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Түркістан облысының Полиция департаменті туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. Түркістан облысының Полиция департаменті (бұдан әрі – Департамент) облыс аумағындағы полиция органдары мен бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) аумақтық бөлінісі болып табылады.

1) обеспечивает общую координацию деятельности подчиненных органов и подразделений полиции на транспорте;
2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Департамента.
3) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Департамента, входящих в его номенклатуру;
4) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, присвоения специальных званий, поощрения, выплаты надбавок и премирования сотрудников Департамента;
5) организует воспитательную работу среди сотрудников Департамента, обеспечивает соблюдение ими дисциплины, законности, режима секретности и повышение профессионального уровня;
6) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте и несет персональную ответственность за реализацию антикоррупционных мер;
7) в пределах предоставленных прав налагает дисциплинарные взыскания в соответствии с трудовым законодательством и законодательством о правоохранительной службе;
8) в пределах своей компетенции издает приказы;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий начальника Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Начальник Департамента определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Департамента
21. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного государством, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 24 сентября 2019 года № 823
Приложение 54
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 1 октября 2014 года № 662
ПОЛОЖЕНИЕ
о Департаменте полиции Туркестанской области
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Департамент полиции Туркестанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим руководство органами и подразделениями полиции на территории области.

2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер заңнамаға сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіпте Департамент бастығының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департамент құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің орналасқан жері: индексі 161201, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Түркістан қаласы, Ерубаев көшесі, 197-құрылыс.
9. Департаменттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Түркістан облысының Полиция департаменті" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департамент қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен Департаменттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттемелері
13. Департаменттің міндеттері:
1) құқық бұзушылықтар профилактикасы;
2) қоғамдық тәртіпті сақтау және жол қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
3) қылмысқа қарсы күрес;
4) әкімшілік жазаларды орындау;
5) Департаментке Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелген өзге де міндеттер.
14. Функциялары:
1) Департаменттің арнайы мақсаттағы бөліністеріне басшылық етуді жүзеге асырады, сондай-ақ олардың ұдайы жауынгерлік және жедел әзірлігін қамтамасыз етеді;
2) Департаменттің құрылымдық бөліністері қызметін үйлестіруді, ведомстволық бақылауды және жоспарлауды жүзеге асырады;

2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами начальника Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение Департамента: индекс 161201, Республика Казахстан, Туркестанская область, город Туркестан, улица Ерубаева, строение 197.
9. Полное наименование Департамента – государственное учреждение "Департамент полиции Туркестанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского и местного бюджетов.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задачи Департамента:
1) профилактика правонарушений;
2) охрана общественного порядка и обеспечение дорожной безопасности;
3) борьба с преступностью;
4) исполнение административных взысканий;
5) иные задачи, возлагаемые на Департамент законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
14. Функции:
1) осуществляет руководство подразделениями специального назначения Департамента, а также обеспечивает их постоянную боевую и оперативную готовность;
2) осуществляет координацию, ведомственный контроль и планирование деятельности структурных подразделений Департамента;

3) Ішкі істер министрлігін және мемлекеттік органдарды қылмысқа қарсы күрес, қоғамдық тәртіпті сақтаудың және өңірдегі жол қауіпсіздігін қамтамасыз етудің жай-күйі туралы ақпараттандырады;
4) қоғамдық тәртіпті сақтау және қылмысқа қарсы күрес саласындағы республикалық ақпараттық жүйелерді құруға және жұмыс істеуіне қатысады;
5) құқық бұзушылықтың алдын алу, қоғамдық тәртіпті сақтау және жол қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қылмысқа қарсы күрес, әкімшілік жазаларды орындау салаларындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар енгізеді;
6) жол қозғалысы қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
7) құқық бұзушылықты және қылмысты ескерту бойынша алдын алу қызметін жүзеге асырады;
8) ішкі істер органдарының құзыретіне жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лицензиялау және рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асырады;
9) заңнамада белгіленген тәртіпте лицензианттардың қызметін мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
10) күзет қызметімен айналысатын субъектілердің, күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсетуді қамтамасыз ететін және жеке күзет ұйымдарында басшы және күзетші лаузымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру бойынша мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
11) күзет қызметі субъектілерінен олардың "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңында көзделген талаптарды орындауы туралы ақпарат сұрайды;
12) ішкі істер органдарында есепте тұрған адамдардың тәртібін профилактикалық бақылауды жүзеге асырады;
13) қамауға алынғандар және сотталғандарды күзетуді және айдалуылдауды жүзеге асырады;
14) азаматтық және қызметтік қарулар мен олардың патрондары айналымына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
15) әйелдерге қатысты құқық бұзушылықтың алдын алу бойынша профилактикалық қызметін жүзеге асырады;
16) қоғамдық тәртіпті сақтауға және құқық бұзушылықтың алдын алуға қатысатын азаматтармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасасады;
17) белгіленген тәртіпте көлік құралдарына ілесіп жүруді жүзеге асырады;
18) жүргізуші куәлігін беруді, сәйкестендіру нөмірі және олардың есебі бойынша көлік құралын мемлекеттік тіркеуді, сенімхат бойынша көлік құралдарын пайдаланушы адамдарды тіркеуді жүзеге асырады;
19) жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласында ғылыми зерттеулер және ғылыми-техникалық әзірлемелерді өткізуге қатысады;
20) автомобиль жолдарды, жол құрылыстарын, темір жол өтпелерін, қалалық электрлік көлік желілерін, тұрғын үй кешендері мен жеке ғимараттар және құрылыстарды, жол инфрақұрылымдарын, сондай-ақ жаңа көлік құралдары үлгілерін пайдалануға қабылдау бойынша мемлекеттік және жұмыс комиссияларына қатысады;

3) информирует Министерство внутренних дел и государственные органы о состоянии борьбы с преступностью, охраны общественного порядка и обеспечения дорожной безопасности в регионе;
4) участвует в создании и функционировании республиканской информационной системы в области охраны общественного порядка и борьбы с преступностью;
5) вносит предложения по формированию государственной политики в сферах профилактики правонарушений, охраны общественного порядка и обеспечения дорожной безопасности, борьбы с преступностью, исполнения административных взысканий;
6) участвует в реализации государственной политики в сфере безопасности дорожного движения;
7) осуществляет профилактическую деятельность по предупреждению правонарушений и преступлений;
8) осуществляет лицензирование и разрешительные процедуры в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, относящимся к компетенции органов внутренних дел;
9) осуществляет государственный контроль за деятельностью лицензиатов в установленном законодательством порядке;
10) осуществляет государственный контроль за субъектами, занимающимися охранной деятельностью, монтажом, наладкой и техническим обслуживанием средств охранной сигнализации и за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должность руководителя и охранника в частной охранной организации;
11) запрашивает у субъектов охранной деятельности информацию об исполнении ими требований, предусмотренных Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности";
12) осуществляет профилактический контроль за поведением лиц, состоящих на учете в органах внутренних дел;
13) осуществляет охрану и конвоирование арестованных и осужденных;
14) осуществляет государственный контроль за оборотом гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
15) осуществляет профилактическую деятельность по предупреждению правонарушений в отношении женщин;
16) взаимодействует с гражданами и организациями, участвующими в охране общественного порядка и профилактике правонарушений;
17) осуществляет в установленном порядке сопровождение транспортных средств;
18) осуществляет выдачу водительских удостоверений, государственную регистрацию транспортных средств по идентификационному номеру и их учет, регистрацию лиц, пользующихся транспортными средствами по доверенности;
19) участвует в проведение научных исследований и научно-технических разработок в сфере обеспечения безопасности дорожного движения;
20) участвует в рабочих и государственных комиссиях по приемке в эксплуатацию автомобильных дорог, дорожных сооружений, железнодорожных переездов, линий городского электрического транспорта, жилых комплексов и отдельных зданий и сооружений, дорожной инфраструктуры, а также образцов новых транспортных средств;

21) жол қозғалысын реттеуді қамтамасыз етеді;
22) мүгедектердің қажеттілігін ескере отырып, оларға бірдей қолжетімділікті қамтамасыз ету мақсатында жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде жолдарды жобалауға, салуға, жөндеуге, ұстауға және басқаруға нормативтік, жобалау және техникалық келіседі;
23) көлік құралдары иелерінің және тасымалдаушылардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігі заңнамасында белгіленген міндетті сақтандыру келісімшарт жасау бойынша көлік құралдары иелерінің және жолаушыларды тасымалдаушылардың міндеттерді орындауын бақылауды жүзеге асырады;
24) жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуді бақылауды жүзеге асырады және орындау үшін міндетті ұйғарымдар береді;
25) көлік құралдары жүргізушілерін даярлау бойынша оқу ұйымдарының тізілімін жүргізеді;
26) көлік құралдары жүргізушілерін даярлау бойынша кәсіптік бірлестіктердің тізілімін жүргізеді және аккредитация өткізеді;
27) көлік құралдары жүргізушілерін даярлау бойынша оқытушы, өндірістік оқыту шеберлерінің және білім беру процесі кезінде жүргізуге оқыту шеберлерінің тізілімін жүргізеді;
28) аумақтық-көліктік жоспарлау және жол қозғалысы ұйымдастыру бойынша құжаттарды белгіленген тәртіпте келіседі;
29) жол қозғалысы және оның қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік ақпараттық жүйені құруға және пайдалануға қатысады;
30) халықты құқықтық тәрбиелеу бойынша шараларды іске асырады, құқықтық тәртіптің және ішкі істер органдары қызметінің жай-күйі туралы қоғамдық пікірді зерделейді;
31) кәмелетке толмағандарды құқық бұзушылықтар, қоғамға қарсы іс-әрекеттер жасауға тартатын не болмаса балаларға қатысты басқа да құқыққа қайшы әрекеттер жасайтын адамдарды, сондай-ақ кәмелетке толмағандарды тәрбиелеу, оқыту және (немесе) ұстау бойынша өз міндеттерін орындамайтын немесе тиісті түрде орындамайтын не олардың мінез-құлқына теріс әсер ететін ата-аналарын және кәмелетке толмағандардың заңды өкілдерін, оқытушыларын, тәрбиешілерін, оқыту, тәрбиелеу және өзге мекемелердің басқа да қызметкерлерін анықтайды және оларды Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауапкершілікке тарту бойынша шаралар қабылдайды;
32) кәмелетке толмағандар немесе олардың қатысуымен жасалған әкімшілік және қылмыстық құқық бұзушылық туралы шағымдарды және хабарламаларды қарайды және оларды жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою бойынша шаралар қабылдау туралы ұсынымдар шығарады, олардың орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді;
33) белгіленген заңнамалық тәртіпте кәмелетке толмағандарға, сондай-ақ кәмелетке толмағандарды тәрбиелеу, оқыту, ұстау бойынша өз міндеттерін орындамайтын және (немесе) олардың тәртібіне теріс ықпал ететін ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне қатысты жеке алдын алу шараларын қабылдайды және есепке алуды жүргізеді;

21) обеспечивает регулирование дорожного движения;
22) согласует нормативную, проектную и техническую документацию на проектирование, строительство, ремонт, содержание и управление дорог в части обеспечения безопасности дорожного движения, с учетом потребностей инвалидов в целях обеспечения им равного доступа;
23) осуществляет контроль за выполнением владельцами транспортных средств и перевозчиками пассажиров обязанности по заключению договора обязательного страхования установленной законодательством гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и перевозчиков;
24) осуществляет контроль за обеспечением безопасности дорожного движения и выдают обязательные для исполнения предписания;
25) ведет реестр учебных организаций по подготовке водителей транспортных средств;
26) проводит аккредитацию и ведет реестр профессиональных объединений по подготовке водителей транспортных средств;
27) ведет реестр преподавателей, мастеров производственного обучения и мастеров обучения вождению во время образовательного процесса по подготовке водителей транспортных средств;
28) согласует в установленном порядке документацию по территориально-транспортному планированию и организации дорожного движения;
29) участвует в создании и эксплуатации государственных информационных систем в сфере дорожного движения и обеспечения его безопасности;
30) реализует меры по правовому воспитанию населения, изучают общественное мнение о состоянии правопорядка и деятельности органов внутренних дел;
31) выявляет лиц, вовлекающих несовершеннолетних в совершение правонарушений, антиобщественных действий либо совершающих в отношении детей другие противоправные деяния, а также родителей и законных представителей несовершеннолетних, педагогов, воспитателей, других работников учебного, воспитательного и иного учреждения, обязанного осуществлять надзор за несовершеннолетними, не исполняющих или ненадлежащим образом исполняющих свои обязанности по воспитанию, обучению и (или) содержанию несовершеннолетних либо отрицательно влияющих на их поведение, и принимает меры по привлечению их к ответственности, предусмотренной законами Республики Казахстан;
32) рассматривает заявления и сообщения об административных и уголовных правонарушений, совершенных несовершеннолетними или с их участием, и выносят представления о принятии мер по устранению причин и условий, им способствующих, обеспечивает контроль за их исполнением;
33) в установленных законодательством порядке ведет учет и принимает меры индивидуальной профилактики в отношении несовершеннолетних, а также их родителей или законных представителей, не исполняющих своих обязанностей по воспитанию, обучению, содержанию несовершеннолетних и (или) отрицательно влияющих на их поведение;

34) жаппай тәртіпсіздіктің жолын кесуге қатысады, оның ішінде түзеу мекемелерінде;
35) құзыреті шегінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша өндірісті жүзеге асырады;
36) карантиндік, санитариялық-эпидемиологиялық және табиғатты қорғау іс-шараларына қатысады;
37) жеке және заңды тұлғаларға қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылықты жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою туралы орындауға міндетті ұйғарымдарды, ұсынымдарды енгізеді;
38) жедел-алдын алу, іздестіру және өзге де арнайы іс-шараларды өткізу кезінде бақылау-өткізу пунктерін белгілейді;
39) қаруларды, оқ-дәрілерді, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды, сондай-ақ өзге де тыйым салынған нәрселер мен заттарды заңнамаға сәйкес алып қояды;
40) он сегіз жасқа жетпеген және қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адамдарды, егер оларды оқшаулау қажет болса арнайы мекемелерде ұстайды. Қылмыстық жауапкершілік белгіленетін жасқа жетпеген және қылмыс жасаған, сондай-ақ ұстаудың ерекше режиміндегі білім беру ұйымдарына жіберілетін кәмелетке толмағандар сот үкімі заңды күшіне енгенге дейін ата-аналарына, қамқоршысына және оларды тәрбиелеу бойынша заңмен міндеттер жүктелген өзге адамдарға беріледі;
41) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған ұсталғандарды, күдіктілерді және айыптыларды, белгілі бір тұрғылықты жері мен жеке басты куәландыратын құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамауға алынғандарды айдауылдауды, күзетуді және ұстауды, оларға қатысты қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;
42) қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу барысында сот актілерін, сот талаптарын, прокурордың қаулыларын, ұйғарымдарын және талаптарын, тергеушінің, анықтаушының жазбаша тапсырмаларын орындайды;
43) өз құзыреті шегінде қылмыстық құқық бұзушылықты анықтауды, оның жолын кесуді, алдын алуды және ашуды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
44) заңнамаға сәйкес жедел-іздестіру қызметін жүзеге асырады;
45) ішкі істер органдары құзыретіне жатқызылатын қылмыстық құқық бұзушылық бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асырады;
46) қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адамдарды, борышкерлерді, сотқа дейінгі тергеп-тексеру немесе соттан жасырынғандарды, қылмыстық жазаны өтеуден, әскери қызметке шақырудан жалтарғандарды, хабар-ошарсыз жоғалғандарды, із-түссіз жоғалғандарды және өзге де адамдарды іздестіруді, танылмаған мәйітті сәйкестендіруді жүзеге асырады;

34) участвует в пресечении массовых беспорядков, в том числе в исправительных учреждениях;
35) осуществляет в пределах компетенции производство по делам об административных правонарушениях;
36) принимает участие в карантинных, санитарно-противоэпидемических и природоохранных мероприятиях;
37) вносит физическим и юридическим лицам обязательные для исполнения предписания, представления об устранении причин и условий, способствующих совершению уголовных или административных правонарушений;
38) устанавливает контрольно-пропускные пункты при проведении оперативно-профилактических, розыскных и иных специальных мероприятий;
39) изымает оружие, боеприпасы, наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, а также иные запрещенные предметы и вещества в соответствии с законодательством;
40) содержит в специальных учреждениях лиц, не достигших восемнадцатилетнего возраста и совершивших уголовные правонарушения, если необходима их изоляция. Несовершеннолетние, не достигшие возраста, с которого наступает уголовная ответственность, и совершившие преступления, а также направляемые в организации образования с особым режимом содержания, до вступления решения суда в законную силу передаются родителям, опекунам, попечителям и иным лицам, на которых законом возложены обязанности по их воспитанию;
41) организует конвоирование, охрану и содержание в специальных учреждениях органов полиции лиц задержанных, подозреваемых и обвиняемых в совершении уголовных правонарушений, лиц без определенного местожительства и документов, удостоверяющих личность, административно-арестованных, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;
42) исполняет судебные акты, требования судей, постановления, предписания и требования прокурора, письменные поручения следователя, дознавателя в ходе досудебного производства по уголовным делам;
43) в пределах своей компетенции организует и осуществляет выявление, пресечение, предупреждение и раскрытие уголовных правонарушений;
44) осуществляет оперативно-розыскную деятельность в соответствии с законодательством;
45) осуществляет досудебное расследование по уголовным правонарушениям, отнесенным к компетенции органов внутренних дел;
46) осуществляет розыск должников, лиц, совершивших уголовные правонарушения, скрывшихся от досудебного расследования или суда, уклоняющихся от отбывания уголовных наказаний, призыва на военную службу, без вести пропавших, безвестно исчезнувших и иных лиц, идентификацию неопознанных трупов;

47) арнайы, құқық қорғау және мемлекеттік органдармен бірлесіп террористік актілердің жолын кесу, кепілге алынғандарды босату және жарылғыш заттарды залалсыздандыру бойынша терроризмге қарсы және арнайы операцияларға қатысады;
48) шет мемлекеттермен экстрадицияланатындарды және сотталғандарды қабылдау-беруді ұйымдастырады;
49) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес заңнамада белгіленген тәртіпте қылмыстық істер бойынша құқықтық көмек көрсету туралы шет мемлекеттердің құзыретті органдарының сұрау салуын орындайды;
50) жедел-іздестіру іс-шараларын және арнайы операцияларды өткізуді бақылауды жүзеге асырады;
51) қылмыстық процеске қатысушылардың және өзге адамдардың өмірін, денсаулығын, ар-намысын және мүлігін сақтауды бақылауды жүзеге асырады;
52) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы саласындағы мемлекеттік саясатты, олардың заңсыз айналымына және оларды теріс пайдалануға қарсы іс-қимылды іске асыруға қатысады;
53) нашақорлықпен және уытқұмарлықпен ауыратын адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсетуді ұйымдастыруда денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың органдарына көмек көрсетеді;
54) қызметі есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл саласымен байланысты қызметкерлердің, сондай-ақ есірткі құралдарын және психотроптық заттарды пайдаланатын адамдарды алдын алу, емдеу, әлеуметтік оңалтуды, ұйымдастыру саласындағы қызметкерлерді оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды, тағылымдамадан өткізуді және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
55) сот шешімімен тағайындалған медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларынан жалтарған адамдарды іздеуді жүзеге асырады, ұстайды және арнайы медициналық мекемелерге жеткізеді;
56) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы және олардың заңсыз айналымы мен олардың теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимылды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты және стратегиясын уәкілетті органдармен бірлесіп ұйымдастыруға қатысады;
57) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымын, осы салада заңнаманы қолдануды мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
58) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымын және олардың заңсыз айналымы мен олардың теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шараларын бақылауды жүзеге асырады;
59) іс жүзіндегілермен салыстырғанда аса тиімді, қауіпсіздігі төмен, есірткілік әсері әлсіз есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әзірлеу және енгізу процесін бақылайды;

47) участвует совместно со специальными, правоохранительными и государственными органами в антитеррористических и специальных операциях по пресечению актов терроризма, освобождению заложников и обезвреживанию взрывных устройств;
48) организует прием-передачу экстрадируемых и осужденных с иностранными государствами;
49) в соответствии с международными договорами Республики Казахстан в установленном законодательством порядке исполняет запросы компетентных органов зарубежных государств об оказании правовой помощи по уголовным делам;
50) осуществляет контроль за проведением оперативно-розыскных мероприятий и специальных операций;
51) осуществляет контроль за охраной жизни, здоровья, чести, достоинства и имущества участников уголовного процесса и иных лиц;
52) участвует в реализации государственной политики в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
53) оказывает содействие органам государственного управления здравоохранением в организации медико-социальной помощи лицам, больным наркоманией и токсикоманией, и обеспечивают гарантии прав и свобод граждан при ее оказании;
54) организует обучение, подготовку, переподготовку, стажировку и повышение квалификации специалистов, деятельность которых связана со сферой оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими, а также специалистов в сфере организации профилактики, лечения, социальной реабилитации лиц, употребляющих наркотические средства и психотропные вещества;
55) осуществляет поиск, задерживает и доставляет в специальные медицинские учреждения лиц, уклоняющихся от назначенных решением суда принудительных мер медицинского характера;
56) участвует в реализации совместно с уполномоченными органами государственной политики и стратегии в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
57) осуществляет государственный контроль над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, применением законодательства в этой сфере;
58) осуществляет контроль за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и мер противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
59) контролирует процесс разработки и внедрения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, обладающих меньшим наркотическим воздействием, более эффективных, менее опасных по сравнению с существующими;

60) құрамында есірткі бар өсімдіктерді анықтау және жою, сондай-ақ есірткі құралдарын заңсыз тасымалдау арналарын жабу жөніндегі іс-шараларды өткізеді;
61) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың айналымы саласындағы мемлекеттік органдардың және өзге ұйымдардың, сондай-ақ нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі өңірлік консультативтік-кеңесші органдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асырады;
62) Қазақстан Республикасында бақылауға жататын есірткі, психотроптық заттардың және прекурсорлардың тізімін және Зансыз айналымда жүргені анықталған есірткі психотроптық заттарды және прекурсорларды шағын, ірі және аса ірі мөлшерге жатқызу туралы жиынтық кестені өзгерту және толықтыру бойынша ұсыныстар енгізеді;
63) өңірдегі есірткі жағдайының, есірткінің заңсыз айналымға түсуінің өңіраралық көздерімен және арналарының даму тенденциялары және жағдайын, олардың жолын кесу бойынша шараларды әзірлеуді, тиісті аппараттық-аналитикалық материалдарды дайындауды талдайды;
64) азаматтық, халықтың көші-қоны және босқындар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
65) босқын деп танылған адамдарға өз құзыреті шегінде шыққан елінде тұратын туыстары туралы ақпарат алуға көмек көрсетеді;
66) босқын мәртебесін беру, ұзарту, айыру және тоқтату рәсімін жүзеге асыру жөніндегі комиссия құрады, сондай-ақ оның ережесін әзірлейді және бекітеді;
67) пана іздеген адамдардың және босқындардың құқығын сақтауды қамтамасыз етеді;
68) ұлттық қауіпсіздік органдарымен бірлесіп шетелдіктердің келуін және кетуін бақылау бойынша "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесіне әкімшілік етеді;
69) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен бірлесіп шекаралық режим қағидасын сақтауды қамтамасыз етеді;
70) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасын және оның режимін, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пунктіндегі режимді бұзған адамдарды іздестіруге, азаматтардың Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында жасаған құқық бұзушылықтарының мән-жайын анықтауға және тексеруге көмек көрсетеді;
71) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасына қатысты құқыққа қайшы әрекет жасаған адамдар мен қылмыстық топтар, тұрғылықты мекенжайын белгісіз себептермен тастап кеткен адамдар, Қазақстан Республикасының шекарасына жақын аудандарындағы құқықтық тәртіптің жай-күйі туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметін ақпараттандырады;

60) проводит мероприятия по выявлению и уничтожению зарослей наркосодержащих растений, а также по перекрытию каналов незаконной транспортировки наркотических средств;
61) осуществляет координацию деятельности государственных органов и иных организаций в сфере незаконного оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров, а также региональных консультативно-совещательных органов по борьбе с наркоманией и наркобизнесом;
62) вносит предложения по изменению и дополнению Списка наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, подлежащих контролю в Республике Казахстан, и Сводной таблицы об отнесении наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров к небольшим, крупным и особо крупным размерам, обнаруженных в незаконном обороте;
63) анализирует состояние и тенденции развития наркоситуации в регионе, межрегиональных источников и каналов поступления наркотиков в незаконный оборот, разработку мер по их перекрытию, подготовку соответствующих информационно-аналитических материалов;
64) участвует в реализации государственной политики в области гражданства, миграции населения и беженцев;
65) оказывает содействие в пределах своей компетенции лицу, признанному беженцем, в получении информации о родственниках, проживающих в стране происхождения;
66) создает комиссию по осуществлению процедуры присвоения, продления, лишения и прекращения статуса беженца, а также разрабатывает и утверждает ее положение;
67) обеспечивает соблюдение прав лиц, ищущих убежище, и беженцев;
68) совместно с органами национальной безопасности администрирует единую информационную систему "Беркут" по контролю за въездом, пребыванием и выездом иностранцев;
69) совместно с Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан обеспечивает соблюдение правил пограничного режима;
70) оказывает содействие Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в розыске лиц, нарушивших Государственную границу Республики Казахстан и ее режим, режим в пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, в выяснении и проверке обстоятельств правонарушений, совершенных гражданами на Государственной границе Республики Казахстан;
71) информирует Пограничные службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан о состоянии правопорядка в приграничных районах Республики Казахстан, лицах, покинувших место жительства при неизвестных обстоятельствах, преступных группах и лицах, имеющих противоправные устремления в отношении Государственной границы Республики Казахстан и Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;

72) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарына, шетелдік азаматтарға және азаматтығы жоқ адамдарға, оның ішінде босқындарға шекара аумағында (өңірінде) орналасқан жеке учаскелерге немесе нысандарға әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай туындаған уақытта, шекара бұзушыларды шекаралық іздеу, Қазақстан Республикасының аумағына шекаралас мемлекеттер азаматтарының жаппай өтуі немесе қарулы басып кіруі кезінде уақытша шектейді немесе тыйым салады;
73) азаматтардың және лауазымды адамдардың, шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың олар үшін белгіленген келу, шығу, тұруы және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік өту қағидаларын сақтауын бақылауды жүзеге асырады;
74) жедел-криминалистикалық қызметті жүзеге асырады;
75) профилактикалық есепке қойылған ішкі істер арнайы мекемелерінде қамаудағы күдікті, айыпты адамдарды криминалистикалық есепке қою үшін суретке түсіру, саусақтарының таңбасын алу, дыбыстық жазба, кино және бейнетүсірілім жүргізу, биологиялық, одорологиялық және басқа үлгілерді алады;
76) қызмет көрсететін аумақтағы криминогендік ахуалға кешенді талдау жүргізеді және жедел ақпаратты үздіксіз жинауды қамтамасыз етеді;
77) өңірлік, ведомстволық және жедел есепті қалыптастырады және сүйемелдейді;
78) нормативтік құқықтық актілер шеңберінде, Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарының бөліністерін, арнайы, құқық қорғау және мемлекеттік органдарын, сондай-ақ Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттер жасаған келісімдер шеңберінде ақпараттық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
79) дербес деректерді өңдеу кезінде заңнаманың ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтай отырып, бөліністердің Департаменттің ақпараттық ресурстарына қолжетімділігін қамтамасыз етеді;
80) ведомстволық, статистикалық, архивтік және өзге ақпараттарды жинауды, жинақтауды, өңдеуді, оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсынуды жүзеге асырады;
81) ішкі істер органдарының жүйесінде бірыңғай мемлекеттік кадр саясатын іске асыруға қатысады;
82) Департамент қызметкерлерінің және жұмыскерлерінің кәсіби құзыретіне аттестаттау өткізеді;
83) Департамент бөліністеріне кадрларды даярлауды және оқытуды ұйымдастырады, Министрліктің білім беру ұйымдарының бітірушілерін Департамент бөліністеріне жұмысқа орналастыруды жүзеге асырады;
83-1) қызметке, оқуға түсушілерге және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне әскери-дәрігерлік сараптама жүргізеді;

72) по представлению Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан временно ограничивает или запрещает доступ граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства, в том числе беженцев, на отдельные участки местности или объекты, расположенные в пограничной зоне (полосе), во время возникших чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, пограничного поиска нарушителей границы, отражения вооруженного вторжения или массовых переходов граждан сопредельного государства на территорию Республики Казахстан;
73) осуществляет контроль за соблюдением гражданами и должностными лицами, иностранцами и лицами, без гражданства установленных для них правил въезда, выезда, пребывания и транзитного проезда через территорию Республики Казахстан;
74) осуществляет оперативно-криминалистическую деятельность;
75) для постановки на криминалистические учеты подозреваемых, обвиняемых, лиц, содержащихся в специальных учреждениях органов внутренних дел, поставленных на профилактический учет, фотографировать, дактилоскопировать, производить звукозапись, кино- и видеосъемку, отбирать биологические, одорологические и другие образцы;
76) обеспечивает непрерывный сбор оперативной информации и комплексного анализа криминогенной обстановки на обслуживаемой территории;
77) формирует и сопровождает региональные ведомственные и оперативные учеты;
78) осуществляет информационное обеспечение подразделений органов внутренних дел, специальных, правоохранительных и государственных органов Республики Казахстан в рамках нормативных правовых актов, а также государств-участников Содружества Независимых государств в рамках заключенных соглашений;
79) обеспечивает доступ подразделениям к информационным ресурсам Департамента с соблюдением требований законодательства и информационной безопасности при обработке персональных данных;
80) осуществляет сбор, накопление, обработку ведомственной статистической, архивной и иной информации, предоставление ее в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
81) участвует в реализации единой государственной кадровой политики в системе органов внутренних дел;
82) проводит аттестацию на профессиональную компетенцию сотрудников и работников Департамента;
83) организует подготовку и обучение кадров для подразделения Департамента, осуществляет трудоустройство выпускников организаций образования Министерства в подразделения Департамента;
83-1) проводит военно-врачебную экспертизу поступающим на службу, учебу и сотрудникам правоохранительных органов;

84) ішкі істер органдарындағы өзіндік қауіпсіздікті қамтамасыз етуде өзіндік қауіпсіздік бөліністерімен өзара іс-қимыл жасасуды ұйымдастырады, Департаментте және оның құрылымдық бөліністерінде жемқорлыққа қарсы іс-қимылды, сондай-ақ олардың қызметінде заңдылықтың сақталуын қамтамасыз етеді;
85) қарамағындағылардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі жұмыс жағдайына және сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін барлық деңгейдегі бастықтардың дербес жауапкершілігін қамтамасыз етеді;
86) қаржылық, материалдық-техникалық және медициналық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
87) мемлекеттік құпияларды сақтауды, қарамағындағы полиция органдарының құпиялылық режимінің сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді;
88) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиясын құрайтын мәліметтерді қолданады және Ішкі істер органдары жүйесінде құпияландыруға жататын мәліметтер, сондай-ақ таралуы шектеулі қызметтік мәліметтер тізбесін әзірлеуге қатысады;
89) Департаментте бірыңғай мемлекеттік іс жүргізу жүйесінің жұмыс істетуін қамтамасыз етеді;
90) Соттарда, өзге де мемлекеттік органдарда Департаменттің және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мүдделерін қорғауды және осы жұмыстарды жергілікті жерлерде үйлестіруді қамтамасыз етеді;
91) азаматтарды қабылдауды жазбаша, ауызша не электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық арыздардың, өтініштердің және азаматтардың, лауазымды адамдардың ұсыныстарын уақтылы және толық қарауды, олар бойынша шешімдер қабылдауды жүзеге асырады;
92) арнайы және әскери тасымалдауды ұйымдастырады;
93) мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетеді;
94) полиция органдарының арнайы мекемелерінде қылмыс жасаған күдіктілер мен айыпталушыларды, белгілі бір тұрғылықты мекенжайы, құжаттары жоқ адамдарды, әкімшілік қамалғандарды ұстауды, күдіктілерді және айыпталушыларды айдауылдауды, қылмыстық (әкімшілік) процесті жүргізетін органдардың оларға қатысты қаулыларын, анықтамаларын және үкімдерін орындауды ұйымдастырады;
95) Қазақстан Республикасының заңдарында, Президентiнiң және Үкiметiнiң актiлерiнде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
15. Құқықтары және міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан және азаматтардан заңнамада белгіленген тәртіпте қажетті ақпарат пен материалдар сұрау және алу;
2) Департаменттің мүдделерін соттарда белгіленген тәртіпте қорғауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
3) Ішкі істер министрлігіне, жергілікті өкілді және атқарушы органдарға жаңа нормативтік құқықтық актілер әзірлеу және қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы, сондай-ақ құрылымдық бөліністерді кадрмен, материалдық-техникалық және қаржымен қамтамасыз ету, қызмет көрсететін аумақта заңдылық пен құқықтық тәртіпті нығайту жөніндегі басқа да шараларды қабылдау туралы ұсыныстар енгізу;

84) организует взаимодействие с подразделением собственной безопасности по обеспечению собственной безопасности органов внутренних дел, обеспечивает противодействие коррупции в Департаменте и его структурных подразделениях, а также соблюдение законности в их деятельности;
85) обеспечивает персональную ответственность руководителей всех уровней за состояние работы по противодействию коррупции и за совершение коррупционных преступлений и правонарушений подчиненными;
86) осуществляет финансовое, материально-техническое и медицинское обеспечение;
87) обеспечивает защиту государственных секретов, контроль за соблюдением режима секретности в подчиненных органах полиции;
88) в пределах своей компетенции распоряжается сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, и принимает участие в разработке Перечня сведений, подлежащих засекречиванию в системе органов внутренних дел, а также служебных сведений ограниченного распространения;
89) обеспечивает функционирование единой государственной системы делопроизводства в Департаменте;
90) обеспечивает защиту интересов Департамента и Министерства внутренних дел Республики Казахстан в судах, иных государственных органах и координацию этой работы на местах;
91) осуществляет прием граждан, своевременное и полное рассмотрение письменных, устных, либо электронных, заверенных электронной цифровой подписью заявлений, обращений и предложений граждан, должностных лиц, принятие по ним решений;
92) организует специальные и военные перевозки;
93) оказывает государственные услуги в соответствии со стандартами государственных услуг;
94) организует содержание в специальных учреждениях органов полиции подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений, лиц без определенного местожительства и документов, административно-арестованных, конвоирование подозреваемых и обвиняемых, исполнение в отношении них постановлений, определений и приговоров органов, ведущих уголовный (административный) процесс;
95) осуществляет иные функции, предусмотренные законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
15. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц и граждан необходимую информацию и материалы;
2) организовывать и осуществлять в установленном порядке защиту в судах интересов Департамента;
3) вносить предложения в Министерство внутренних дел, местные представительные и исполнительные органы о разработке новых и внесении изменений и дополнений в действующие нормативные правовые акты, а также о кадровом, материально-техническом и финансовом обеспечении структурных подразделений, принятии других мер по укреплению законности и правопорядка на обслуживаемой территории;

4) ішкі істер органдарына жүктелген міндеттерді іске асыруға тікелей қатысу, құрылымдық бөліністердің оларды орындауын бақылау, азаматтардың қауіпсіздік деңгейіне теріс ықпал ететін факторларды жоюға бағытталған шараларды жүзеге асыру;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту;
6) құзыреті шегінде халықаралық шарттар бойынша міндеттерді орындау;
7) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге құқықтарды және міндеттемелерді жүзеге асыру.
3. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментке басшылықты Департаментке жүктелген міндеттерді орындауға және өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Департамент бастық жүзеге асырады.
17. Департамент бастығы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ішкі істер министрінің ұсынысы бойынша облыс әкімі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
18. Департамент бастығының орынбасарлары бар, олар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
19. Департамент бастығының өкілеттігі:
1) қарамағындағы полиция органдары мен бөліністерінің қызметін жалпы үйлестіруді қамтамасыз етеді;
2) Департаменттің құрылымы және штаты бойынша Министрлік басшылығына ұсыныстар ұсынады;
3) Департамент номенклатурасына кіретін лауазымдарға қызметкерлерді тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыстар ұсыну, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілікті арттыру, арнайы атақ беру, көтермелеу, үстемақы төлеу және сыйақы беру мәселелерін шешеді;
5) Департамент қызметкерлерінің арасында тәрбие жұмысын ұйымдастырады, олардың тәртіпті, заңдылықты, құпиялылық режимін сақтауын және кәсіби деңгейін арттыруды қамтамасыз етеді;
6) Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды іске асыруға дербес жауапкершілікте болады;
7) берілген құқық шегінде құқық еңбек заңнамасына қорғау қызметі туралы заңнамаға сәйкес тәртіптік жаза қолданады;
8) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департамент бастығы болмаған кезеңде оның өкілеттігін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.

4) непосредственно участвовать в реализации задач, возложенных на органы внутренних дел, контролировать их исполнение структурными подразделениями, осуществлять меры, направленные на устранение факторов, оказывающих отрицательное влияние на уровень безопасности граждан;
5) отказывать в оказании государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) исполнять в пределах компетенции обязательств по международным договорам;
7) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется начальником Департамента, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Начальник Департамента назначается на должность и освобождается от должности акимом области по представлению Министра внутренних дел в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Начальник Департамента имеет заместителей, которые назначаются и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия начальника Департамента:
1) обеспечивает общую координацию деятельности подчиненных органов и подразделений полиции;
2) представляет руководству Министерства предложения по структуре и штатам Департамента;
3) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Департамента, входящих в его номенклатуру;
4) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, присвоения специальных званий, поощрения, выплаты надбавок и премирования сотрудников Департамента;
5) организует воспитательную работу среди сотрудников Департамента, обеспечивает соблюдение ими дисциплины, законности, режима секретности и повышение профессионального уровня;
6) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте и несет персональную ответственность за реализацию антикоррупционных мер;
7) в пределах предоставленных прав налагает дисциплинарные взыскания в соответствии с трудовым законодательством и законодательством о правоохранительной службе;
8) в пределах своей компетенции издает приказы;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий начальника Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.