2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Жаңажол ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 17/5 шешімі
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Жаңажол ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 318,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 006 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30 312,3 мың теңге;
2) шығындар – 32 723,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -405,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 405,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 405,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 10.08.2022 № 23/8 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 28.11.2022 № 27/9 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған Жаңажол ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Жаңажол ауылдық округі аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
2) Жаңажол ауылдық округі аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
3) мыналардан:
тұрғылықты жері Жаңажол ауылдық округі аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Жаңажол ауылдық округі аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан;
4) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан.

Об утверждении бюджета Жанажолского сельского округа района Шал акына на 2022-2024 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2021 года № 17/5
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жанажолского сельского округа района Шал акына на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 318,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 006 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30 312,3 тысяч тенге;
2) затраты – 32 723,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -405,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 405,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 405,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 10.08.2022 № 23/8 (вводится в действие с 01.01.2022); от 28.11.2022 № 27/9 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета Жанажолского сельского округа на 2022 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Жанажолского сельского округа;
2) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Жанажолского сельского округа;
3) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Жанажолского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Жанажолского сельского округа;
4) платы за пользование земельными участками.

3. 2022 жылға арналған Жаңажол ауылдық округі бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 22 946 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2022 жылға арналған Жаңажол ауылдық округінің бюджетіне республикалық, облыстық және аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Аталған нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Жаңажол ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Жаңажол ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.

3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Жанажолского сельского округа на 2022 год в сумме 22 946 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Жанажолского сельского округа на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского, областного и районного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется решением акима Жанажолского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района Шал акына "Об утверждении бюджета Жанажолского сельского округа района Шал акына на 2022- 2024 годы".