2022-2024 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 18/1 шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6- бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бадам ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 78 877 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 49 109 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 250 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 556 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 28 962 мың теңге;
2) шығындар – 80 376 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 499 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 499 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 499 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 28.12.2022 № 34/1 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы аудандық бюджеттен Бадам ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 18 885 мың теңге болып бекітілсін.
3. Бөген ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 43 925 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 6 214 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 100 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 844 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 36 767 мың теңге;
2) шығындар – 44 199 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -274 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 274 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 274 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 28.12.2022 № 34/1 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджетах сельских округов на 2022-2024 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 30 декабря 2021 года № 18/1
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Бадам на 2022-2024 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 877 тысяч тенге:
налоговые поступления – 49 109 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 556 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 962 тысяч тенге;
2) затраты – 80 376 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 499 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 499 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 499 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2022 № 34/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить на 2022 год размер субвенций в сумме 18 885 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Бадам.
3. Утвердить бюджет сельского округа Бугунь на 2022-2024 годы согласно приложению 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 925 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 214 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 844 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 767 тысяч тенге;
2) затраты – 44 199 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -274 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 274 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 274 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2022 № 34/1 (вводится в действие с 01.01.2022).

4. 2022 жылы аудандық бюджеттен Бөген ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 27 927 мың теңге болып бекітілсін.
5. Бөржар ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 67 066 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 30 448 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 150 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 315 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 36 153 мың теңге;
2) шығындар – 68 830 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 764 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 764 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 764 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 28.12.2022 № 34/1 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2022 жылы аудандық бюджеттен Бөржар ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 25 216 мың теңге болып бекітілсін.
7. Жеңіс ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 34 572 мың теңге:
салықтық түсiмдер –3 231 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 68 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 31 273 мың теңге;
2) шығындар – 34 615 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -43 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43 мың теңге.
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 43 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 29.11.2022 № 32/1 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылы аудандық бюджеттен Жеңіс ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 24 522 мың теңге болып бекітілсін.
9. Қарақұм ауылдық округінің 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:

4. Утвердить на 2022 год размер субвенций в сумме 27 927 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Бугунь.
5. Утвердить бюджет сельского округа Буржар на 2022-2024 годы согласно приложению 7 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 066 тысяч тенге:
налоговые поступления – 30 448 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 315 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 153 тысяч тенге;
2) затраты – 68 830 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 764 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 764 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 764 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2022 № 34/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Утвердить на 2022 год размер субвенций в сумме 25 216 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Буржар.
7. Утвердить бюджет сельского округа Женис на 2022-2024 годы согласно приложению 10 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 572 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 231 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 68 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 31 273 тысяч тенге;
2) затраты – 34 615 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -43 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 43 тысяч тенге.
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 43 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 29.11.2022 № 32/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Утвердить на 2022 год размер субвенций в сумме 24 522 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Женис.
9. Утвердить бюджет сельского округа Каракум на 2022-2024 годы согласно приложению 13 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 28.12.2022 № 34/1 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. 2022 жылы аудандық бюджеттен Шұбарсу ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция мөлшері 13 786 мың теңге болып бекітілсін.
21. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Қ. Әбдіхалық
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
30 желтоқсандағы № 18/1
шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Бадам ауыл округінің бюджеті

Сноска. Пункт 19 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2022 № 34/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
20. Утвердить на 2022 год размер субвенций в сумме 13 786 тысяч тенге передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа Шубарсу.
21. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного маслихата Қ. Әбдіхалық
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 30 декабря
2021 года № 18/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2022 год

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
10 500
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10 500
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профицит)
-1 499
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (Профицитін пайдалану)
1 499
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Қарыздар түсімі
0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының қалдықтарының қозғалысы
1 499
01
Бюджет қаражатының қалдықтары
1 499
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 499
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1 499
Ордабасы аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
30 желтоқсандағы № 18/1
шешіміне 2-қосымша
2023 жылға арналған Бадам ауыл округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
10 500
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
10 500
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
-1 499
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 499
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
Поступления займов
0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
1 499
01
Остатки бюджетных средст
1 499
1
Свободные остатки бюджетных средств
1 499
01
Свободные остатки бюджетных средств
1 499
Приложение 2 к решению
Ордабасинского районного
маслихата от 30 декабря
2021 года № 18/1
Бюджет сельского округа Бадам на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Под класс
Специфика
Наименование