Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 274/36-VII шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
01.01.23 бастап қолданысқа енгізіледі.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 1 165 921 662 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 713 648 111 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 26 341 808 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 12 680 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 413 251 743 мың теңге;
2) шығындар – 1 085 507 713,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2 926 772 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 4 560 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 633 228 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 116 603 528 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 116 663 058 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 59 530 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-39 116 351,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 39 116 351,9 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 7 560 000 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-15 390 114) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 946 465,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 30.11.2023 № 107/14-VIII (01.01.23 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 69 669 786 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 70 000 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 24 341 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 53 076 теңге;
4) айлық есептiк көрсеткiш – 3 450 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 40 567 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.

О бюджете города Астаны на 2023-2025 годы
Решение маслихата города Астаны от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 165 921 662 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 713 648 111 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 26 341 808 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 680 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 413 251 743 тысяч тенге;
2) затраты – 1 085 507 713,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 926 772 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 560 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 633 228 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 116 603 528 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 116 663 058 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 59 530 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-39 116 351,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 39 116 351,9 тысяч тенге;
7) поступление займов – 7 560 000 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-15 390 114) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 46 946 465,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 30.11.2023 № 107/14-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Предусмотреть на 2023 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 69 669 786 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" с 1 января 2023 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 24 341 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 53 076 тенге;
4) месячный расчетный показатель – 3 450 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 6 532 709 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 30.11.2023 № 107/14-VIII (01.01.23 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2023 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2023 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 15, 16, 17-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10-1. Астана қаласының "Нұра" ауданының 2023 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2023 год в сумме 6 532 709 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 30.11.2023 № 107/14-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2023 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2023 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2023-2025 годы согласно приложениям 6,7,8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2023-2025 годы согласно приложениям 9,10,11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2023-2025 годы согласно приложениям 12,13,14.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2023-2025 годы согласно приложениям 15,16,17.
10-1. Утвердить перечень бюджетных программ района "Нұра" города Астаны на 2023 год" согласно приложению 18.

Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды - Астана қаласы мәслихатының 12.04.2023 № 13/2-VII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 274/36-VII шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2023 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 30.11.2023 № 107/14-VIII (01.01.23 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата города Астаны от 12.04.2023 № 13/2-VII (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Секретарь маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII
Бюджет города Астаны на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 30.11.2023 № 107/14-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

3 817 139,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 301 691,0
008
Балаларға қосымша білім беру
6 140 159,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
251 503,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 123,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
404 672,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
1 680 250,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
259 645,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
13 942 137,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 699,0
029
Әдістемелік жұмыс
919 436,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
40 514 261,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 536 445,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
80 023 019,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
2 923 651,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 584 389,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
82 053 635,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 552 735,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
2 645,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
77 498 255,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
10 174 161,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
10 174 161,0
05
Денсаулық сақтау
18 824 530,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы

3 817 139,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 301 691,0
008
Дополнительное образование для детей
6 140 159,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
251 503,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 123,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
404 672,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
1 680 250,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
259 645,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
13 942 137,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 699,0
029
Методическая работа
919 436,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
40 514 261,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 536 445,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
80 023 019,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
2 923 651,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 584 389,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
82 053 635,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 552 735,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2 645,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
77 498 255,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
10 174 161,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
10 174 161,0
05
Здравоохранение
18 824 530,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы

18 607 742,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
413 627,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
738 926,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
115 231,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 409,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
96,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 177 942,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
119 382,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 527 705,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
333 108,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 026,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
9 935 012,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
602 680,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 475 598,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
216 788,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
216 788,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
36 125 221,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
34 615 608,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
655 875,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 762 519,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 316 500,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 493 121,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
786 722,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
25 500,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
8 633 558,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау

18 607 742,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
413 627,0
006
Услуги по охране материнства и детства
738 926,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
115 231,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
167 409,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
96,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 177 942,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
119 382,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 527 705,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
333 108,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 026,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
9 935 012,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
602 680,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 475 598,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
216 788,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
216 788,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
36 125 221,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
34 615 608,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
655 875,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 762 519,0
003
Программа занятости
4 316 500,0
004
Государственная адресная социальная помощь
2 493 121,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
786 722,0
007
Оказание жилищной помощи
25 500,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 633 558,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью

2 307 798,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
18 900,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
3 833 336,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
350 332,0
018
Қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға және мүгедектігі бар балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 020 534,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 787 386,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 836 822,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 975 446,0
023
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 035,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 045,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
173 936,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
696 955,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
213 571,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 406 356,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
250 920,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 000,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
59 703,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
4 738,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы

2 307 798,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
18 900,0
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
3 833 336,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
350 332,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью и детей лиц с инвалидностью в центрах социального обслуживания и на дому
1 020 534,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 787 386,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 836 822,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 975 446,0
023
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 035,0
026
Капитальные расходы государственного органа
3 045,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
173 936,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
696 955,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
213 571,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 406 356,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
250 920,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 000,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
59 703,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
4 738,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы

19 916,0
015
Cпорт объектілерін дамыту
19 916,0
377
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты мәселелері басқармасы
1 333 786,0
001
Жергілікті деңгейде жастар саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
155 110,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
788,0
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
1 137 888,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
40 000,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
11 892 684,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
502 167,0
002
Жергілікті деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 184 459,0
003
Республикалық және халықаралық спорттық жарыстарға әртүрлі спорт түрлері бойынша құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
8 083 429,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 121 729,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
133 311 740,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
133 311 740,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
113 976 563,0
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
9 325 529,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
10 009 648,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4 116 903,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
265 826,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 341,0
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
262 485,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
3 318 567,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
355 710,0
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
928 470,0
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
711 215,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
968,0
016
"Жасыл белдеуді" салу
1 322 204,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы

19 916,0
015
Развитие объектов спорта
19 916,0
377
Управление по вопросам молодежной политики города республиканского значения, столицы
1 333 786,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по вопросам молодежной политики
155 110,0
004
Капитальные расходы государственного органа
788,0
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
1 137 888,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40 000,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
11 892 684,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
502 167,0
002
Проведение спортивных соревнований на местном уровне
2 184 459,0
003
Подготовка и участие членов сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
8 083 429,0
005
Капитальные расходы государственного органа
900,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 121 729,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
133 311 740,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
133 311 740,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
113 976 563,0
029
Развитие газотранспортной системы
9 325 529,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
10 009 648,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4 116 903,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
265 826,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 341,0
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
262 485,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
3 318 567,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
355 710,0
004
Мероприятия по охране окружающей среды
928 470,0
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
711 215,0
012
Капитальные расходы государственного органа
968,0
016
Создание "зеленого пояса"
1 322 204,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы

501 492,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
630 047,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 769,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 052 325,0
015
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
500 000,0
017
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
5 008 565,0
018
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 397 500,0
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
419 407,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 429 472,0
052
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
587 629,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 841 843,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
6 532 709,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
6 532 709,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
237 643,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
237 643,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
8 783 164,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 783 164,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 123 485,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
2 123 485,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
288 886,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

501 492,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
630 047,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 769,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
1 052 325,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
500 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
5 008 565,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 397 500,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
419 407,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
2 429 472,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
587 629,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 841 843,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
6 532 709,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
6 532 709,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
237 643,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
237 643,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
8 783 164,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 783 164,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 123 485,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 123 485,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
288 886,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

373 017,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 858,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 000 000,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
35 553,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
643 594,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
639 901,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 693,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
352 005,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
350 271,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 734,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
423 622,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
420 513,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 109,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
259 332,0
001
Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
222 113,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
35 863,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 356,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
744 525,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
739 297,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 228,0
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
236 132,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
236 132,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
247 560,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 965,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
529,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
169 066,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
300 000,0

373 017,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 858,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 000 000,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
35 553,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
643 594,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
639 901,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 693,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
352 005,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
350 271,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 734,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
423 622,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
420 513,0
005
Капитальные расходы государственного органа
3 109,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
259 332,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
222 113,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
35 863,0
014
Капитальные расходы государственного органа
1 356,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
744 525,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
739 297,0
004
Капитальные расходы государственного органа
5 228,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
236 132,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
236 132,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
247 560,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
77 965,0
003
Капитальные расходы государственного органа
529,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
169 066,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
300 000,0

061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
300 000,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
330 590,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
328 693,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 897,0
02
Қорғаныс
1 800 623,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
656 223,0
010
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
351 392,0
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
45 044,0
012
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
259 787,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
300 000,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
300 000,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
844 400,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
844 400,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17 984 056,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
1 964 755,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 964 755,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
16 019 301,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
14 983 478,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
15 940,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
19 883,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000 000,0
04
Бiлiм беру
340 125 387,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
814 030,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
200 565,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
504 403,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
109 062,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
201 958 013,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

061
Развитие объектов государственных органов
300 000,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
330 590,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
328 693,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 897,0
02
Оборона
1 800 623,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
656 223,0
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
351 392,0
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
45 044,0
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
259 787,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
300 000,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
300 000,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
844 400,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
844 400,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17 984 056,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 964 755,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 964 755,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
16 019 301,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
14 983 478,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
15 940,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
19 883,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 000 000,0
04
Образование
340 125 387,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
814 030,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
200 565,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
504 403,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
109 062,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
201 958 013,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования

336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
052
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
13
Прочие
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц

383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 274/36-VII шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2023 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Астана қаласы мәслихатының
2022 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 274/36-VII шешіміне
6-қосымша
2023 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 30.11.2023 № 107/14-VIII (01.01.23 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер

383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 5 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2023 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 6 к решению
маслихата города Астаны
от 14 декабря 2022 года № 274/36-VII
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2023 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения маслихата города Астаны от 30.11.2023 № 107/14-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера