2023-2025 жылдарға арналған Ақкемер ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 288 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақкемер ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 947 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 493 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 150 мың теңге;
трансферттер түсімі – 72 304 мың теңге;
2) шығындар – 89 464,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -517,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 517,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 517,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда– Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 128 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2023-2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 70 000 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 53 076 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 450 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.
3. 2023 жылға арналған Ақкемер ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 41 844 мың теңге сомасында ескерілсің.

Об утверждении бюджета Аккемирского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2022 года № 288.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккемирского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответсвенно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 947 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 493 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 72 304 тысяч тенге;
2) затраты – 89 464,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -517,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 517,4 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 517,4 тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 128 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023-2025 годы" установлено:
с 1 января 2023 года:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 53 076 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан– 3 450 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
3. Учесть, в бюджете Аккемирского сельского округа на 2023 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в сумме 41 844 тысяч тенге.

4. 2023 жылға арналған Ақкемер ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферт көлемі 4 649 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
29 желтоқсандағы № 288
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Ақкемер ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 15.12.2023 № 128 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
санаты
сомасы (мың теңге)
сыныбы
кіші сыныбы
атауы

4. Учесть, в бюджете Аккемирского сельского округа на 2023 год объем целевые текущие трансферты, передаваемые из районного в сумме 4 649 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Мугалжарского
районного маслихата
Р. Мусенова
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного
маслихата от 29 декабря 2022
года № 288
Бюджет Аккемирского сельского округа на 2023 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 15.12.2023 № 128 (вводится в действие с 01.01.2023).
категория
сумма (тысяч тенге)
класс
подкласс
наименование