Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 1306 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
06 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" сыныбында:
мынадай мазмұндағы 2 кіші сыныбымен және 04 және 05 ерекшеліктерімен толықтырылсын:
"2 кіші сыныбы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына түсетін басқа да салықтық емес түсiмдер
04 Жеке және (немесе) заңды тұлғалардан мемлекеттік меншікке өтеусіз берілген ақша қаражаты
05 Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық немесе қылмыстық құқық бұзушылықтардың жиынтығы бойынша, егер олардың кем дегенде біреуі сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық болып табылса, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган тергеп-тексеретін қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша мемлекетке келтірілген залалды өтеу нәтижесінде мемлекет кірісіне, оның ішінде мүлікті өткізуден түсетін ақша қаражаты";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
224 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"014 Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын жұмсау";
Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
2 "Күрделі шығындар" санатта:
04 "Негізгі капиталды сатып алу" сыныбында:
440 "Дамуға арналған нысаналы трансферттер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 442 ерекшелігімен толықтырылсын:
"442 Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын жұмсау";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
440 "Дамуға арналған нысаналы трансферттер" кіші сыныбы мынадай мазмұндағы 442 ерекшелігімен толықтырылсын:
"
442
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын жұмсау
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын жұмсау
".

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 21 декабря 2022 года № 1306
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 06 "Прочие неналоговые поступления":
дополнить подклассом 2 и спецификами 04 и 05 следующего содержания:
"подкласс 2 Прочие неналоговые поступления в Фонд поддержки инфраструктуры образования
04 Денежные средства, безвозмездно переданные в государственную собственность от физических и (или) юридических лиц
05 Денежные средства, в том числе от реализации имущества, поступающие в доход государства в результате возмещения ущерба, причиненного государству по коррупционному правонарушению или совокупности уголовных правонарушений, если хотя бы одно из них является коррупционным, а также уголовным правонарушениям, расследуемым уполномоченным органом по противодействию коррупции";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетных программ 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 014 следующего содержания:
"014 Расходование средств Фонда поддержки инфраструктуры образования";
в Экономической классификации расходов бюджета:
в категории 2 "Капитальные затраты":
в классе 04 "Приобретение основного капитала":
в подклассе 440 "Целевые трансферты на развитие":
дополнить спецификой 442 следующего содержания:
"442 Расходование средств Фонда поддержки инфраструктуры образования";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 440 "Целевые трансферты на развитие" дополнить спецификой 442 следующего содержания:
"
442
Расходование средств Фонда поддержки инфраструктуры образования
Расходование средств Фонда поддержки инфраструктуры образования
".

2. "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты, Жәбірленушілерге өтемақы қорының, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының және Еуразиялық экономикалық одаққамүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі";
1–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты, Жәбірленушілерге өтемақы қорының, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі бекітілсін";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының және Еуразиялық экономикалық одаққамүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты, Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі";
Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының және Еуразиялық экономикалық одаққамүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесінің осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9760) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим, Фондом поддержки инфраструктуры образования и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза";
пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Таблицу распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим, Фондом поддержки инфраструктуры образования и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза согласно приложению 1 к настоящему приказу.";
в Таблице распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Таблица распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим, контрольным счетом наличности Фондом поддержки инфраструктуры образования и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза";
Таблицу распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;