"2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 28-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 341 253 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдер – 4 728 199 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 857 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 114 260 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 465 937 мың теңге.
2) шығындар – 12 290 462 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -27 220 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 175 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 395 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 921 989 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 921 989 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 175 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 552 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы – 1 948 366 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.12.2023 № 11-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

"О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2022 года № 28-2
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы – 10 341 253 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 728 199 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32 857 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 114 260 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 465 937 тысяч тенге.
2)затраты – 12 290 462 тысяч тенге:
3)чистое бюджетное кредитование – -27 220 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 175 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 395 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 921 989 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 921 989 тысяч тенге:
поступление займов –5 175 тысяч тенге;
погашение займов – 31 552 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 948 366 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.12.2023 № 11-2 (вводится в действие с 01.01.2023).

2. 2023 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттердің бөлінуі Жамбыл ауданы әкімінің қаулысы негізінде айқындалады.
3. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 510 бабының 1 тармағына сәйкес 2023-2025 жылдарға жер салығының ставкаларын Салық кодексінің 505, 506 және 531 бабының 5 тармағында белгіленген тұрғын үй қоры, соның ішінде оның жанындағы құрылыстар мен құрылысжайлар алып жатқан жерлерге базалық салықтық мөлшерлемелерді 50 пайызға жоғарылату белгіленсін.

2. Объем трансфертов бюджетам аульных округов на 2023 год определяются на основании постановления акимата Жамбылского района.
3. В соответствии с пунктом 1 статьй 510 Налогового кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) установить на 2023-2025 года повышение ставки земельного налога на 50 процентов от базовых ставок земельного налога установленных статьями 505, 506 и пунктом 5 статьй 531 Налогового кодекса, на земли, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем.

4. 2023 жылға аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 62 507 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық
мәслихат хатшысы Р. Сеитов
Жамбыл аудандық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы №28-2
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Жамбыл ауданының бюджеті
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 06.12.2023 № 11-2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
АТАУЫ
сомасы, мың теңге
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в объеме 62 507 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Жамбылского
районного маслихата Р. Сеитов
Приложение №1 к решению №28-2 Жамбылского районного маслихата от 22 декабря 2022 года
Бюджет Жамбылского района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 06.12.2023 № 11-2 (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

66659
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
365
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
85969
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4831
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
56767
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл мамандарының қызметтерімен қамтамасыз ету
54004
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
129609
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
285656
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51116
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1226
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
223319
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
560
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9435
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2800
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2800
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
845838
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
231880
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
677
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
231203
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
31285
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
31285
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
476915
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
476915
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

66659
006
Оказание жилищной помощи
365
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
85969
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4831
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56767
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
54004
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
129609
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
285656
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51116
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1226
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
223319
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
560
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9435
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2800
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2800
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
845838
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
231880
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
677
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
231203
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31285
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
31285
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
476915
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
476915
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

7910
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдарының күрделі шығыстары
2600
09
Отын энергетикасы және жер қойнауын пайдалану
37569
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37569
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
37569
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
301987
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11900
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11900
462
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
33766
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33252
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
514
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
220838
010
Ауылшаруашылығы объектілерін дамыту
220838
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34037
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33377
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
660
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1446
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
1446
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
118758
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
118758
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
39908
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
78850
12
Көлік және коммуникация
739752
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
739752
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
320000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
55103
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық) қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

7910
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2600
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
37569
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37569
036
'Развитие газотранспортной системы
37569
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
301987
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
11900
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11900
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
33766
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
33252
006
Капитальные расходы государственного органа
514
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
220838
010
Развитие объектов сельского хозяйства
220838
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34037
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33377
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел.
660
007
Капитальные расходы государственного органа
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1446
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
1446
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
118758
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
118758
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
39908
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
78850
12
Транспорт и коммуникации
739752
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
739752
022
Развитие транспортной инфраструктуры
320000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
55103
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

1413266
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
225176
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
225176
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
23438
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті,өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22918
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
520
02
Қорғаныс
20015
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20015
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7830
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7830
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдардың құрылмаған елді мекендердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12185
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
89605
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17105
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17105
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
72500
066
Қоғамдық тәртіппен қауіпсіздік объектілерін салу
72500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3264965
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
542852
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
542852
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2581630
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2070949
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65900
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
121599
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6831
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
55050
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курортық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл мамандарының қызметтерімен қамтамасыз ету

1413266
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
225176
040
Развитие объектов государственных органов
225176
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
23438
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
22918
003
Капитальные расходы государственного органа
520
02
Оборона
20015
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20015
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7830
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7830
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12185
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
89605
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17105
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17105
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
72500
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
72500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3264965
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
542852
005
Государственная адресная социальная помощь
542852
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2581630
002
Программа занятости
2070949
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65900
006
Оказание жилищной помощи
2000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
121599
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6831
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55050
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида