2023 - 2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 21/205 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 274 660,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 942 772,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер
бойынша – 41 195,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша – 80 216,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 247 023,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 307 040,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 153 521,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 258 750,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 105 229,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -185 901,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану ) – 185 901,2 мың теңге;
қарыздар түсімі – 258 750,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 105 229,0 мың теңге;
бюджет қаражатының
пайдаланылатын қалдықтары – 32 380,2 мың теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.12.2023 № 8/80 (01.01.2023бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"2. 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 868 878,8 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 54 733,1 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 68 165,1 мың теңге;
Жетібай ауылы – 189 487,4 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 86 206,6 мың теңге;
Құрық ауылы – 247 420,1 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 140 605,1 мың теңге;
Сенек ауылы – 82 260,8 мың теңге.
Ескерту. 2 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.12.2023 № 8/80 (01.01.2023бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте пайдалану тәртібі Қарақия ауданы әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:

О районном бюджете на 2023 - 2025 годы
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 23 декабря 2022 года № 21/205.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 274 660,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 942 772,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 41 195,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала – 80 216,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 247 023,0 тысяч тенге;
2) затраты – 12 307 040,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 153 521,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 258 750,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 229,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи
финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -185 901,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 185 901,2 тысяч тенге;
поступление займов – 258 750,0 тысяч тенге;
погашение займов – 105 229,0 тысяч тенге;
используемые остатки
бюджетных средств – 32 380,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.12.2023 № 8/80 (вводится в действие с 01.01.2023).
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2023 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 868 878,8 тысячи тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 54 733,1 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 68 165,1 тысяч тенге;
села Жетыбай – 189 487,4 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 86 206,6 тысяч тенге;
села Курык – 247 420,1 тысячи тенге;
села Мунайшы – 140 605,1 тысяч тенге;
села Сенек – 82 260,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.12.2023 № 8/80 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата Каракиянского района:

1 280 081,0 мың теңге – республикалық бюджет есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері;
226 770,0 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға.
258 750,0 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
3. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 4 136 467,0 мың теңге көлемінде бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны ескерілсін.

1 280 081,0 - Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета;
226 770,0 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
258 750,0 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2023 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 4 136 467,0 тысячи тенге.

4. Аудан әкімдігінің резерві 14 227,0 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 4 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 07.12.2023 № 8/80 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарақия аудандық мәслихатының хатшысы Ж. Қалаубай
Қарақия аудандық мәслихатының
2022 жылғы " 23 " желтоқсандағы
№ 21/205 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет

4. Утвердить резерв акимата района в сумме 14 227,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 07.12.2023 № 8/80 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Каракиянского районного маслихата Ж. Калаубай
Приложение 1
к решению Каракиянского
районного маслихата от
" 23 " декабря 2022 года № 21/205
Районный бюджет на 2023 год

119 930,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 449,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға колмен көрсетілетін тіл мамандарының қызметтері мен қамтамасыз ету
180 184,4
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
581 708,6
2
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
265 147,3
2
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
0
2
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
2
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 483,5
1
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
100 995,5
2
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
91 076,0
2
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
86 726,6
9
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
143,0
2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 136,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 819,0
9
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8 819,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 019 117,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
383 950,0
1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
80 653,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
105 600,0
2
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
47 015,0
3
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
69 937,0
3
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету

119 930,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 449,5
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
180 184,4
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
581 708,6
2
004
Программа занятости
265 147,3
2
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
0
2
007
Оказание жилищной помощи
0
2
009
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 483,5
1
010
Государственная адресная социальная помощь
100 995,5
2
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
91 076,0
2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
86 726,6
9
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
143,0
2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 136,7
9
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 819,0
9
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8 819,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 019 117,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
383 950,0
1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
80 653,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
105 600,0
2
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
47 015,0
3
015
Освещение улиц в населенных пунктах
69 937,0
2
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов