2023 – 2025 жылдарға арналған Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 209/27 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18 – бабы 4-тармағына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023 – 2025 жылдарға арналған Ленин кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 857 053 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 32 872 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 956 мың теңге;
трансферттер түсімі – 823 225 мың теңге;
2) шығындар – 859 914 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 861 мың теңге ;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 861 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 08.12.2023 № 96/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023 – 2025 жылдарға арналған Кенжекөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 785 658 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 404 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 284 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 99 мың теңге;
трансферттер түсімі – 748 871 мың теңге;
2) шығындар – 786 371 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 713 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 713 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 08.12.2023 № 96/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023 – 2025 жылдарға арналған Павлодар ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 046 996 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 005 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 мың теңге;

О бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2023 – 2025 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 28 декабря 2022 года № 209/27.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Ленинский на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 857 053 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 32 872 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 956 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 823 225 тысяч тенге;
2) затраты – 859 914 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 861 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 861 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 96/10 (вводится в действие с 01.01.2023)..
2. Утвердить бюджет Кенжекольского сельского округа на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 785 658 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 404 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 284 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 99 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 748 871 тысяча тенге;
2) затраты – 786 371 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 713 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 713 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 96/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Утвердить бюджет села Павлодарское на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 046 996 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 005 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 тысяча тенге;

трансферттер түсімі –1 017 960 мың теңге;
2) шығындар – 1 050 400 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 404 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 404 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 08.12.2023 № 96/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2023 – 2025 жылдарға арналған Жетекші ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 343 849 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 877 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55 мың теңге;
трансферттер түсімі – 333 917 мың теңге;
2) шығындар – 344 315 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 466 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 466 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 08.12.2023 № 96/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2023 – 2025 жылдарға арналған Мойылды ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 250 091 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 463 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 364 мың теңге;
трансферттер түсімі – 243 264 мың теңге;
2) шығындар – 250 590 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 499 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 499 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жана редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 08.12.2023 № 96/10 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының 2023 жылға арналған бюджетінде Павлодар қалалық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 868 901 мың теңге сомасында ескерілсін:
Ленин кенті – 259 821 мың теңге;

поступления трансфертов – 1 017 960 тысяч тенге;
2) затраты – 1 050 400 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 404 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 404 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 96/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить бюджет села Жетекши на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 343 849 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 877 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 55 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 333 917 тысяч тенге;
2) затраты – 344 315 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 466 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 466 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 96/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Утвердить бюджет села Мойылды на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 250 091 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 463 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 364 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 243 264 тысяч тенге;
2) затраты – 250 590 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 499 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 499 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 08.12.2023 № 96/10 (вводится в действие с 01.01.2023).
6. Учесть в бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2023 год объем субвенции, передаваемой из Павлодарского городского бюджета в общей сумме 868 901 тысяча тенге:
поселок Ленинский –259 821 тысяча тенге;

Кенжекөл ауылдық округі – 200 571 мың теңге;
Павлодар ауылы – 190 591 мың теңге;
Жетекші ауылы – 143 242 мың теңге;
Мойылды ауылы – 74 676 мың теңге.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

Кенжекольский сельский округ – 200 571 тысяча тенге;
село Павлодарское – 190 591 тысяча тенге;
село Жетекши – 143 242 тысяч тенге;
село Мойылды – 74 676 тысяч тенге.
7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.