2023-2025 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 221/32 шешімі.
Ескерту. 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 117727 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10218 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 158 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 107351 мың теңге;
2) шығындар – 126855 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9128 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9128 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 12.12.2023 № 85/11 ( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2023-2025 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 120948 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6401 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 114547 мың теңге;
2) шығындар – 125616 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4668 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4668 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 12.12.2023 № 85/11 ( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2023-2025 жылдарға арналған Алғабас ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 468474 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10139 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 174 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 457953 мың теңге;
2) шығындар – 471866 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3392 мың теңге;

О бюджете сельских округов города Аксу на 2023 - 2025 годы
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 28 декабря 2022 года № 221/32.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 117727 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10218 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 158 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 107351 тысячи тенге;
2) затраты – 126855 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9128 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9128 тысячи тенге".
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 12.12.2023 № 85/11 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 120948 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6401 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 114547 тысяч тенге;
2) затраты – 125616 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4668 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4668 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 12.12.2023 № 85/11 (вводится в действие с 01.01.2023).
3. Утвердить бюджет Алгабасского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 468474 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10139 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 208 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 174 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 457953 тысячи тенге;
2) затраты – 471866 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3392 тысячи тенге;

7. 2023 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде Ақсу қаласының бюджетінен берілетін субвенциялар көлемі 436329 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Қызылжар ауылдық округі - 56018 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 95340 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 61793 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі - 70003 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 63295 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 89880 мың теңге.
8. 2023 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 1045720 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 33805 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 33805 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 5895 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 5382 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4386 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 6816 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 4391 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6935 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жерлікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" -1243 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1243 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі – 107 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 1136 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 007 "Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру" - 11640 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 11640 мың теңге:
Евгеньевка ауылдық округі – 11640 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 32100 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 32100 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 7964 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 6144 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4440 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 8540 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 1594 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 3418 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 2900 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 2900 мың теңге:
Алғабас ауылдық округі – 900 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 2000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 70388 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 70388 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 15878 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 3622 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 15175 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 19183 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 9867 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6663 мың теңге.

7. Учесть в бюджете сельских округов на 2023 год объем субвенций, передаваемых из бюджета города Аксу в сумме 436329тысяч тенге, в том числе:
Кызылжарский сельский округ – 56018 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ - 95340 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова - 61793 тысячи тенге;
Алгабасский сельский округ- 70003 тысячи тенге;
Достыкский сельский округ - 63295 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ - 89880 тысяч тенге.
"8. Учесть в бюджете города Аксу на 2023 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1045720 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 33805 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 33805 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 5895 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5382 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4386 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 6816 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 4391 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6935 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне" -1243 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 1243 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ - 107 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ - 1136 тысяч тенге.
По программе: 007 "Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 11640 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 11640 тысяч тенге:
Евгеньевский сельский округ - 11640 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 32100 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) - 32100 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ - 7964 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ - 6144 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 4440 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 8540 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1594 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 3418 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 2900 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 2900 тысяч тенге:
Алгабасский сельский округ – 900 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 2000 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 70388 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 70388 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 15878 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3622 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 15175 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 19183 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 9867 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6663 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 62075 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 62075 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 23089 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 26263 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 4575 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 5278 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 2870 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 70990 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 70990 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 3586 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 14333 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 8015 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 3400 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 24428 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 17228 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 1974 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 1974 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 1234 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 740 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 43584 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 43584 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 883 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 39701 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 715021 мың теңге:

По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 62075 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 62075 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 23089 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 26263 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ –4575 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 5278 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2870 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 70990 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 70990 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 3586 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 14333 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 8015 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 3400 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 24428 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 17228 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 1974 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 1974 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1234 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 740 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 43584 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 43584 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 883 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 39701 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 715021 тысяч тенге:

028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 715021 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 365302 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 349719 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 12.12.2023 № 85/11 ( 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Ақсу қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

028 За счет трансфертов из областного бюджета – 715021 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 365302 тысяч тенге;
Алгабасский сельский округ – 349719 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 12.12.2023 № 85/11 (вводится в действие с 01.01.2023).
9. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Аксу,а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.