"Облыстардың прокуратуралары және оларға теңестірілген прокуратуралар туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 3 қарашадағы № 126 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 22 қыркүйектегі № 189 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 20 қаңтардағы № 37 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 20.01.2023 № 37 бұйрығымен.
"Прокуратура туралы" Заңның 37-бабының 4) және 9) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Облыстардың прокуратуралары және оларға теңестірілген прокуратуралар туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 3 қарашадағы № 126 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 10 қазанда электрондық түрде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Астана қаласының прокуратурасы туралы ереже;";
2) аталған бұйрықпен бекітілген 1-қосымшада:
бүкіл мәтін бойынша "Нұр-Сұлтан" деген сөз "Астана" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) аталған бұйрықпен бекітілген 17-қосымшада:
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9.  Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 14.".
4) аталған бұйрықпен бекітілген 18-қосымшада:
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 14.".
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Аппараты заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Астана қаласының прокуроры, Бас әскери прокурор және Бас көлік прокуроры заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) бір айлық мерзімде өз актілерін осы бұйрыққа сәйкес келтіруді;
2) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен көзделген шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Аппаратына жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 3 ноября 2017 года № 126 "Об утверждении положений о прокуратурах областей и приравненных к ним прокуратурах"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 сентября 2022 года № 189. Отменен приказомГенерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2023 года № 37.
Сноска. Отменен приказом Генерального Прокурора РК от 20.01.2023 № 37.
В соответствии с подпунктами 4) и 9) статьи 37 Закона "О прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 3 ноября 2017 года № 126 "Об утверждении положений о прокуратурах областей и приравненных к ним прокуратурах" (опубликован 10 ноября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
1) подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Положение о прокуратуре города Астаны согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
2) в приложении 1, утвержденным названным приказом:
по всему тексту слово "Нур-Султан" заменить словом "Астана";
3) в приложении 17, утвержденном названным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, город Астана, проспект Мәңгілік ел, 14.";
4) в приложении 18, утвержденном названным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, город Астана, проспект Мәңгілік ел, 14.".
2. Аппарату Генерального Прокурора Республики в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Прокурору города Астаны, Главному военному прокурору и Главному транспортному прокурору в установленном законодательском порядке обеспечить:
1) в месячный срок приведение своих актов в соответствие с настоящим приказом;
2) принятие мер, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Аппарат Генерального Прокурора Республики Казахстан.

5. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының, ведомстволарының, мекемелерiнiң және білім беру ұйымының барлық қызметкерi мен жұмыскері таныстырылсын.
6. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Б. Асылов

5. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников и работников органов, ведомств, учреждений и организации образования прокуратуры Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов