2024-2026 жылдарға арналған Сарбұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Сарбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер- 33332 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3590 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн
түсiмдер бойынша - 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша –29742 мың теңге;
2) шығындар –33332 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 0 теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге;оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық;
елдi мекендер жерлерiне алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдері салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении бюджета Сарбулакского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 153
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сарбулакского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –33332 тысяч тенге,в том числе :
налоговые поступления - 3590 тысяч тенге;
неналоговые поступления -0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступление трансфертов - 29742 тысяч тенге;
2) затраты - 33332 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе :
бюджетные кредиты -0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе :
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства- 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге; в том числе :
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налог на имущество физических лиц;
земельный налог на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые акимами города районного значения, села, поселка, сельского округа;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.

3. Қазақстан Республикасының "2024–2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 692 тенге;