2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/80 шешімі.
2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы №7/71 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 420 554,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 891 494,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 156,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 23 073,8 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 491 829,8 мың теңге;
2) шығындар – 9 804 116,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 214 898,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 310 128,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 95 230,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -598 460,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
598 460,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 310 128,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 100 957,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 389 289,5 мың теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 19.04.2024 № 15/124 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Облыстық бюджеттен 2023 жылға арналған аудандық бюджетке 2 043 022,0 мың теңге субвенция бөлінгені қаперге алынсын.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтің және ауылдардың бюджеттеріне 292 012,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Ақжігіт ауылы – 54 541,0 мың теңге;
Боранқұл ауылы – 64 272,0 мың теңге;
Есет ауылы – 25 606,0 мың теңге;
Сам ауылдық округі – 22 702,0 мың теңге;
Сарға ауылы – 24 285,0 мың теңге;
Сыңғырлау ауылы – 25 794,0 мың теңге;
Тәжен ауылы – 23 679,0 мың теңге;
Төлеп ауылы – 22 745,0 мың теңге;
Тұрыш ауылы – 28 388,0 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерлерде кірістерді бөлу нормативтері бөлінгені ескерілсін:

О районном бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 22 декабря 2023 года № 10/80.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2023 года №7/71 "Об областном бюджете на 2024-202465 годы", Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 420 554,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 891 494,5 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 14 156,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23 073,8 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 491 829,8 тысяч тенге;
2) затраты – 9 804 116,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 214 898,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 310 128,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 95 230,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -598 460,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
598 460,3 тысяч тенге;
поступление займов - 310 128,0 тысяч тенге;
погашение займов - 100 957,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 389 289,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 19.04.2024 № 15/124 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к сведению, что из областного бюджета на 2024 год в районный бюджет выделена субвенция в сумме 2 043 022,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что из районного бюджета на 2024 год в бюджеты сел и сельского округа выделена субвенция в сумме 292 012,0 тысячи тенге, в том числе:
села Акжигит – 54 541,0 тысяча тенге;
села Боранкул – 64 272,0 тысячи тенге;
села Есет – 25 606,0 тысяч тенге;
сельский округ Сам – 22 702,0 тысячи тенге;
села Сарга – 24 285,0 тысяч тенге;
села Сынгырлау – 25 794,0 тысячи тенге;
села Тажен – 23 679,0 тысяч тенге;
села Толеп – 22 745,0 тысяч тенге;
села Турыш – 28 388,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что установлены нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2024 год в следующих размерах:

1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 0 пайыз;
3) төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық –0 пайыз.
Ескерту. 4 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 19.04.2024 № 15/124 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Аудан әкімдігінің резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 0 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 0 процентов.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 19.04.2024 № 15/124 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить резерв акимата района в сумме 100 000,0 тысяч тенге.

Ескерту. 5 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 19.04.2024 № 15/124 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық, облыстық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері және бюджеттік кредиттердің 2 678 183,0 мың теңге сомасында бөлінгені қаперге алынсын. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.

Сноска. Пункт 5 в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 19.04.2024 № 15/124 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Принять к сведению, что в районный бюджет на 2024 год из республиканского, областного бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 2 678 183,0 тысячи тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 19.04.2024 № 15/124 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу аудандық мәслихының төрағасы А.Бораш
Бейнеу аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№10/80 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Пункт 6 в редакции решения Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 19.04.2024 № 15/124 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Бейнеуского районного маслихата А.Бораш
Приложение 1
к решению Бейнеуского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года №10/80
Бюджет района на 2024 год

4 766,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
74 137,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
74 137,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
74 137,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 732 323,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 726 395,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56 151,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
390 618,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 150,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
467 624,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 542,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142 075,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
516 412,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 258,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 569,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41 996,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 928,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 928,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 941 991,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
331 044,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 086,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
284 260,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

4 766,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
74 137,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
74 137,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
74 137,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 732 323,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 726 395,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56 151,0
005
Государственная адресная социальная помощь
390 618,0
006
Оказание жилищной помощи
3 150,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
467 624,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 542,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142 075,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
516 412,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80 258,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
11 569,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41 996,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 928,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 928,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 941 991,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
331 044,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 086,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
284 260,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

2. Шығындар
5 355 301,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
1 816 121,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
56 063,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
56 063,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
419 523,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
419 523,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 458,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 458,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
52 437,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 437,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
183 489,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
143 405,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40 084,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 050 489,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 763,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
436 717,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
554 009,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
51 662,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 662,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
02
Қорғаныс
34 639,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 639,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 639,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі

2. Затраты
5 355 301,0
01
Государственные услуги общего характера
1 816 121,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
56 063,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
56 063,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
419 523,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
419 523,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 458,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 458,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
52 437,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
52 437,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
183 489,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
143 405,0
013
Капитальные расходы государственного органа
40 084,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 050 489,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59 763,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
436 717,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
554 009,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
51 662,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
51 662,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
0
02
Оборона
34 639,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 639,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 639,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
Бейнеу аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№10/80 шешіміне 6 қосымша
2026 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

467
Отдел строительства района (города областного значения),
011
Развитие объектов культуры
Приложение 6
к решению Бейнеуского
районного маслихата
от 22 декабря 2023 года №10/80
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2026 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство