Абай облысының аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу туралы
Абай облысы әкімдігінің 2024 жылғы 8 ақпандағы № 29 қаулысы
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциясының 2014 жылғы 23 қаңтардағы № 03/76, 2014 жылғы 24 қаңтардағы № 03/91 ұсыныстары негізінде, карантиндік объектілердің таралауының анықталған ошақтарын жатаған у кекіре (қызғылт) (Acroptilon repens (D. S.), арам сояу (Cuscuta sp.), оқшаулау және жою мақсатында, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Абай облысының аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, жатаған у кекіре (қызғылт) (Acroptilon repens D. S.), арам сояу (Cuscuta sp.) жұқтырған аудандардың көлемінде осы қаулының 1, 2 - қосымшаларына сәйкес карантиндік аймақ белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Абай облысының агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциясына (келісім бойынша) заңнамада белгіленген құзырет шегінде осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдау ұсынылсын.
3. "Абай облысының ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны мемлекеттік және орыс тілдерінде ресми жариялау, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулыны Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысының әкімі Н. Ұранхаев
Абай облысы әкімдігінің

Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории области Абай
Постановление акимата области Абай от 8 февраля 2024 года № 29
В соответствии с подпунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "О карантине растений", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании представлений территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе по области Абай Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2014 года № 03/76, от 24 января 2014 года № 03/91, в целях локализации и ликвидации выявленных очагов распространения карантинных объектов – горчака ползучего (розового) (Acroptilon repens (D.S.), повилики (Cuscuta sp.), акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории области Абай в объемах зараженных площадей горчаком ползучим (Acroptilon repens D.S.), повиликой (Cuscuta sp.), согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
2. Рекомендовать территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе области Абай Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию) в пределах компетенции установленной законодательством, принять меры вытекающие из настоящего постановления.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления на государственном и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства Юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Абай.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Абай.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай Н. Уранхаев
Приложение 1 к постановлению
акимата области Абай