Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастр ақпараттық жүйесіне енгізу және ғимараттарды, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық тексеру бойынша мемлекеттік монополияға жатқызылған "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 21/НҚ бұйрығы
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 185) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастр ақпараттық жүйесіне енгізу және ғимараттарды, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық тексеру бойынша мемлекеттік монополияға жатқызылған "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м. а. 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 87 бұйрығына келесі өзгеріс енгізілсін:
1-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
2) осы бұйрықтың көшірмесін тіркелген бұйрықты алған күннен бастап Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығы шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.

Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество и государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 января 2024 года № 21/НҚ
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и подпунктом 185) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество и государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих согласно приложению.
2. Внести в приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 87 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" следующее изменение:
подпункт 5) пункта 1 исключить.
3. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2024 жылғы 16 қаңтардағы
№ 21/НҚ бұйрығына
қосымша
Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастр ақпараттық жүйесіне енгізу және ғимараттарды, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық тексеру бойынша мемлекеттік монополияға жатқызылған "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалары
1. Ғимараттарды, құрылыстарды және олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық тексеру (бұдан әрі - МТЗ)
№1 кесте
Тауарлардың атауы
(жұмыстар, қызметтер)
Өлшем бірлігі
Бағасы (ҚҚС-сыз, теңгемен)
1. Ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық тексеру
1. Жылжымайтын мүлік объектілерінің барлық санаттарына МТТ жүргізуге өтініштер қабылдау
1)
жылжымайтын мүлік объектілерінің барлық санаттарына МТТ жүргізуге өтініштер қабылдау
1 өтініш
811,21
2)
мұрағаттық құжаттарды іздеу және алу
1 өтініш
1 075,79
3)
ұсынылған құжаттарды құқықтық талдау және шығу үшін дайындық жұмыстары
1 өтініш
959,49
4)
көрсетілетін қызмет алушыға құжаттарды беру беру
1 паспорт
552,44
2. Жылжымайтын мүлік объектілерінің барлық санаттарының (жекеменшік үйлер, саяжайлар, жеке гараждар, көппәтерлі тұрғын үйлер, көпқабатты тұрғын үйлердегі пәтерлер, тұрғын емес мақсаттағы объектілер және өзге де құрылыстар және олардың құрамдастары) жер учаскелерін МТТ
1. Ауданы 1000 ш.м. дейінгі құрылыс салынған жер учаскесін МТТ
1)
қарапайым конфигурация
1 учаске
1 221,17
2)
орташа конфигурация
1 учаске
2 907,55
3)
күрделі конфигурация
1 учаске
4 623,01
2. Ауданы 1000 ш.м. астам құрылыс салынған жер учаскесін МТТ

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 16 января 2024 года № 21/НҚ
Цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан", отнесенные к государственной монополии в сфере внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество и государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих
1. Государственное техническое обследование (далее – ГТО) зданий, сооружений и (или) их составляющих
Таблица №1
Наименование товаров (работы, услуги)
Единица измерения
Цена (без учета НДС, тенге)
1. Государственное техническое обследование зданий, сооружений и (или) их составляющих
1. Прием заявлений на проведение ГТО всех категорий объектов недвижимости
1)
прием документов на проведение государственного технического обследования всех категорий объектов недвижимости
1 заявление
811,21
2)
поиск и получение архивных дел
1 заявление
1 075,79
3)
правовой анализ предоставленных документов и подготовительные работы для выезда
1 заявление
959,49
4)
выдача документов услугополучателю
1 паспорт
552,44
2. ГТО земельных участков всех категорий объектов недвижимости (частных домов, дач, индивидуальных гаражей, многоквартирных жилых домов, квартир в многоквартирных жилых домах, объектов нежилого назначения и прочих сооружений и их составляющих)
1. ГТО застроенного земельного участка площадью до 1000 кв.м
1)
простой конфигурации
1 участок
1 221,17
2)
средней конфигурации
1 участок
2 907,55
3)
сложной конфигурации
1 участок
4 623,01
2. ГТО застроенного земельного участка площадью свыше 1000 кв.м

5 937,22
3)
құрамында бес түрлі тұқым немесе үш түрден астам жас құрамы бойынша біркелкі тұқымы бар ішінара қанықтырылған аллея көшеттер (үшінші санат)
100 дана
7 420,08
4)
сол объектілер тірі бұтақ шарбақтармен немесе бұталармен
100 кума метр
3 282,63
5)
сол объектілер бұталармен немесе жас құрамы бойынша біркелкі бір тұқымды көпжылдық гүлдермен
100 кума метр
3 817,62
6)
сол объектілер бұталармен немесе жас құрамы бойынша әртүрлі тұқымды көпжылдық гүлдермен
100 кума метр

5 937,22
3)
с частичным насыщением аллейными посадками, имеющими в составе более пяти пород или более трех видов однородных по возрастному составу (третья категория)
100 шт
7 420,08
4)
те же объекты с живой изгородью или кустарниками
100 пм
3 282,63
5)
те же объекты с кустарниками или цветами-многолетниками одной породы, одинаковых по возрастному составу
100 пм
3 817,62
6)
те же объекты с кустарниками или цветами-многолетниками разных пород, различных по возрастному составу
100 пм

232,60
11.
Құжаттарды сұрыптау және фронт-офиске беру үшін дайын құжаттардың тізілімін қалыптастыру
1 құжат
261,68
12.
Тізілім бойынша дайын құжаттарды курьерге беру
1 объект
1 075,79
2. Түзету коэффициенттері қолайсыз уақыт кезеңінде жұмыстарды орындау кезінде және тек көшеде және жылытылмайтын орынжайларда орындалатын жұмыстарға ғана қолданылады.
Гидрометеорология саласындағы уәкілетті органның ресми көзден, оның ішінде гидрометеорология саласындағы уәкілетті органның веб-сайтынан алынған ауа райы жағдайлары туралы ақпараты ауа райы жағдайлары бөлігінде МТТ бойынша жұмыстарды жүргізу кезінде қабылданған шарттардан ауытқулар ескерілетін уақыт нормаларына түзету коэффициенттерін қолданудың негіздемесі болып табылады.
Ауа-райы жағдайларының ауытқуы ескерілетін уақыт нормаларына түзету коэффициенттері № 2 кестеде көрсетілген.
№ 2 Кесте
р/н
Коэффициенттерді қолдану шарттары
Коэффициенттер
Күзгі-көктемгі және қысқы кезеңдерде
1
-10 ℃ дейін
1,1
2
-20 ℃ дейін
1,17
3
-30 ℃ дейін
1,25
4
-30 ℃ төмен
1,35
Жазғы кезеңде
5

232,60
11.
Сортировка документов и формирование реестра готовых документов для передачи во фронт-офис
1 документ
261,68
12.
Передача курьеру готовых документов по реестру
1 объект
1 075,79
2. Поправочные коэффициенты применяются при выполнении работ в неблагоприятный период времени и только к работам, выполняемым на улице и в не отапливаемых помещениях.
Основанием применения поправочных коэффициентов к нормам времени, учитывающие отклонения от условий, принятых при проведении работ по ГТО в части погодных условий является информация уполномоченного органа в сфере гидрометеорологии о погодных условиях, полученная из официального источника, в том числе с веб-сайта уполномоченного органа в сфере гидрометеорологии.
Поправочные коэффициенты к нормам времени, учитывающие отклонения погодных от условий, отражены в Таблице № 2
Таблица № 2
п/п
Условия применения коэффициентов
Коэффициенты
В осенне-весенний и зимний периоды
1
до -10 ℃
1,1
2
до -20 ℃
1,17
3
до -30 ℃
1,25
4
Ниже -30 ℃
1,35
В летний период
5

от +31 ℃-дан +35 ℃ дейін
1,18
6
от +36 ℃-дан +40 ℃ дейн
1,33
3. Жыл сайын бюджеттік заңнамамен белгіленетін айлық есептік көрсеткіштің (Кп) өзгеру коэффициенті арқылы төмендегі формулаға сәйкес бағалардың базалықтан ағымдағы деңгейге ауысуы жүзеге асырылады:
Кп = АЕК ағымдағы жылғы : АЕК базалық жылғы
Ескертпе:
ҚҚС – қосылған құн салығы;
ш.м – шаршы метр;
пм – погонды метр
дана - дана(лар);
АЕК – айлық есептік көрсеткіш.

от +31 ℃ до +35 ℃
1,18
6
от +36 ℃ до +40 ℃
1,33
3. Переход на текущий уровень цен от базового осуществляется через коэффициент изменения месячного расчетного показателя (Кп), устанавливаемого ежегодно бюджетным законодательством, согласно следующей формуле:
Кп = МРП текущего года : МРП базового года
Примечание:
НДС – налог на добавленную стоимость;
кв.м – квадратный метр;
пм – погонный метр;
шт – штук (а,и);
МРП – месячный расчетный показатель.