Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 10 қаңтар N 21. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.29. N 1125 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетi туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қосымшаға сәйкес мемлекеттiк мекемелер оларды аумақтық көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдары - мемлекеттiк мекемелерiне және көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманы жүзеге асыратын орталықтар - мемлекеттiк мекемелерiне бөлу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi бiр ай мерзiмде осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465  қаулысына  мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қарауындағы ұйымдар тiзбесiнде:
реттік нөмірлері 1, 5, 20, 25-жолдар алынып тасталсын.
5. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 10 қаңтардағы
N 21 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң
Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау комитетi туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнің Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетi (бұдан әрi - Комитет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнің құзыретi шегiнде бақылау-қадағалау функцияларын, сондай-ақ халықтың санитарлық-эпидемиологиялық әл-аухатын қамтамасыз ету саласында салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының ведомствосы болып табылады.
2. Комитеттің мынадай аумақтық көлiктегі санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдары бар:
Көлiктегi орталық санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Аймақтық темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармалары мен әуе көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармалары;
Бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармалары.

Вопросы Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 2002 года N 21. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 октября 2004 г. N 1125 (P041125)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Комитете государственного санитарно- эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Реорганизовать государственные учреждения согласно приложению путем разделения их в государственные учреждения - территориальные органы санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте и в государственные учреждения - центры, осуществляющие санитарно-эпидемиологическую экспертизу на транспорте.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465 P011465_  "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан" следующие изменения:
в Перечне организаций, находящихся в ведении Министерства здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 1, 5, 20, 25 исключить.
5. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 января 2002 года N 21
Положение
о Комитете государственного санитарно-эпидемиологического
надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством Республики Казахстан, осуществляющим в пределах компетенции Министерства здравоохранения Республики Казахстан контрольно-надзорные функции, а также межотраслевую координацию в области обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
2. Комитет имеет территориальные органы санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте:
Центральное управление санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте;
Региональные управления санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте и управления санитарно-эпидемиологического надзора на воздушном транспорте;
Отделенческие управления санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте.

3. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнің кесiмдерiне, өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Комитет өз құзыретiнің мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының аумағында мiндеттi күшi бар бұйрықтарды шығарады.
5. Комитеттi, аумақтық көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарын қаржыландыру тек республикалық бюджеттен ғана жүзеге асырылады.
6. Комитет заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тілде өз атауы бар мөрлерi, мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi бар.
Комитет өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
Комитеттің, егер ол заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттi болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
7. Комитетке өзінің функциялары болып табылатын міндеттердi орындауға кәсіпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Комитетке заңнамалық кесiмдермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлген болса, онда мұндай қызметтен алынған кiрiс республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
8. Комитеттің заңды мекен-жайы:
473000, Астана қаласы, Мәскеу көшесi, 66.
9. Комитеттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігiнің Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетi" мемлекеттiк мекемесi.
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
2. Комитеттiң мiндеттерi, құқықтары мен функциялары
11. Комитеттің негiзгi мiндеттерi:
1) халықтың санитарлық-эпидемиологиялық әл-аухатын қамтамасыз ету саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты жүргiзу;
2) санитарлық-эпидемиологиялық жағдайды зерделеу, халықты санитарлық-эпидемиологиялық қамтамасыз ету жөнiндегi iс-шараларды ұйымдастыру және олардың орындалуын бақылау болып табылады.
12. Комитет Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының аумағын жұқпалы, паразиттiк аурулардың әкелiнуiнен және таралуынан санитарлық сақтау жөнiндегi iс-шараларды ұйымдастырады;
3) өз құзыретi шегiнде жұқпалы, паразиттiк аурулар кезінде санитарлық-iндетке қарсы (алдын алу) iс-шаралар кешенiн ұйымдастырады және жүзеге асырады;
4) халықтың санитарлық-эпидемиологиялық әл-аухатын қамтамасыз ету жөнiндегi ұсыныстарды мемлекеттiк органдардың қарауына енгiзедi;

3. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с K951000_  Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке издает приказы, которые имеют обязательную силу на территории Республики Казахстан.
5. Финансирование Комитета, территориальных органов санитарно- эпидемиологического надзора на транспорте осуществляется только из республиканского бюджета.
6. Комитет является юридическим лицом, имеет печати, штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Комитет имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с объектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
8. Юридический адрес Комитета:
473000, город Астана, улица Московская, 66.
9. Полное наименование Комитета - государственное учреждение "Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
2. Задачи, функции и права Комитета
11. Основными задачами Комитета являются:
1) проведение единой государственной политики в области обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
2) изучение санитарно-эпидемиологической обстановки, организация мероприятий по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроль за их исполнением.
12. Комитет в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществляет следующие функции:
1) осуществляет государственный санитарно-эпидемиологический надзор;
2) организовывает мероприятия по санитарной охране территории Республики Казахстан от заноса и распространения инфекционных, паразитарных заболеваний;
3) организовывает и осуществляет в пределах своей компетенции комплекс санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий при инфекционных, паразитарных заболеваниях;
4) вносит на рассмотрение государственных органов предложения по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения;

5) халықтың санитарлық-эпидемиологиялық әл-аухатын қамтамасыз ету саласындағы бағдарламаларды әзiрлеуге қатысады;
6) гигиеналық оқуларды ұйымдастырады және салауатты өмiр салтын насихаттауға қатысады;
7) гигиеналық және эпидемиологиялық бейiндегi ұйымдардың, ғылыми-зерттеу институттар мен орталықтардың қызметiн үйлестiредi;
8) халықты жұқпалы ауруларға қарсы алдын алу егулердi ұйымдастыруға және жүргiзуге бақылауды жүзеге асырады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
13. Негiзгi мiндеттердi iске асыру және өзiнің функцияларын жүзеге асыру мақсатында Комитет өз құзыретiнің шегiнде заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) оның құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша нормативтiк құқықтық кесімдерді шығаруға;
2) Комитеттің құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар мен халықаралық симпозиумдар өткiзуге;
3) мемлекеттiк басқару органдарынан, азаматтар мен ұйымдардан халықтың санитарлық-эпидемиологиялық әл-аухатын қамтамасыз ету мәселелерi бойынша ақпарат сұрауға;
4) мемлекеттiк шекараны карантиндiк, аса қауiптi және басқа да жұқпалы аурулардың әкелiнуiнен және таралуынан санитарлық сақтау жөнiндегi бақылау функцияларын жүзеге асыруға;
5) жұқпалы және паразиттiк аурулардың көзi болып табылатын адамдарды жұмыстан уақытша босатуды ұсынуға;
6) санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын жекелеген объектiлерде шектеу iс-шараларын (карантин) белгiлеуге;
7) халыққа мiндеттi түрде вакцинация жасауды, үй-жайларда, аумақтарда және жұқпалы және паразиттiк аурулардың ошақтарында алдын алу және ошақтық дезинфекцияны, дезинсекция мен дератизацияны жүргiзудi талап етуге;
8) санитарлық ережелердің бұзылуын жойғанға дейiн өнеркәсiптің, көлiктің, ауыл шаруашылығының, байланыстың жұмыс iстеп тұрған өндiрiстiк объектiлерiн, жекелеген жұмыс түрлерiн, технологиялық процестердi, жабдықтарды, құрал-саймандарды, гидротехникалық құрылыстарды, қоғамдық тамақтану кәсiпорындарын, сауда және өзге де құрылыстарды, мектептердi, балалар мен емдеу-алдын алу мекемелерiн, санаторийлердi, мәдени-тұрмыстық мақсаттағы ғимараттар мен басқа да объектiлердi пайдалануға, қалалық және ауылдық елдi мекендердің құрылысы жөнiндегi жекелеген жұмыс түрлерiн жүргiзуге тыйым салуға немесе тоқтата тұруға;
9) адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауiптi деп танылған жағдайда заңнамада белгiленген тәртiппен шикiзаттың жаңа түрлерiн, технологиялық жабдықтарды, процестердi, құрал-саймандарды, азық-түлiк шикiзаты мен тамақ өнiмдерiн, өнеркәсiп бұйымдарын, құрылыс материалдарын, азық-түлiк шикiзатымен, тамақ өнiмдерiмен және ауыз сумен жанасатын иондандырушы сәулелену көздерiн, биологиялық және дәрi-дәрмек құралдары мен препараттарды, ыдыстарды, орамаларды, пластикалық, полимерлiк және басқа да материалдарды, олардан жасалған бұйымдарды, кеңiнен тұтынатын басқа да тауарларды өндiруге, қолдануға, сатуға тыйым салуға;

5) участвует в разработке программ в области обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
6) организует гигиеническое обучение и участвует в пропаганде здорового образа жизни;
7) координирует деятельность организаций, научно-исследовательских институтов и центров гигиенического и эпидемиологического профиля;
8) осуществляет контроль за организацией и проведением профилактических прививок населению против инфекционных заболеваний;
9) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. В целях реализации основных задач и осуществления своих функций Комитет в пределах своей компетенции имеет право в установленном законодательством порядке:
1) издавать нормативные правовые акты по вопросам, входящим в его компетенцию;
2) проводить совещания, семинары, конференции и международные симпозиумы по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
3) запрашивать от государственных органов, граждан и организаций информацию по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
4) осуществлять контрольные функции по санитарной охране государственной границы от заноса и распространения карантинных, особо опасных и других инфекционных заболеваний;
5) предлагать временное отстранение от работы лиц, являющихся источником инфекционных и паразитарных заболеваний;
6) устанавливать ограничительные мероприятия (карантин) на отдельных объектах, подлежащих санитарно-эпидемиологическому надзору;
7) требовать проведения обязательной вакцинации населения, профилактической и очаговой дезинфекции, дезинсекции и дератизации в помещениях, на территориях и в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний;
8) запрещать или приостанавливать до устранения нарушений санитарных правил эксплуатацию действующих производственных объектов промышленности, транспорта, сельского хозяйства, связи, отдельные виды работ, технологических процессов, оборудования, инструментов, гидротехнических сооружений, предприятий общественного питания, торговли и иных сооружений, школ, детских и лечебно-профилактических учреждений, санаториев, зданий культурно-бытового назначения и других объектов, проведение отдельных видов работ по застройке городских и сельских населенных пунктов;
9) запрещать производство, применение, реализацию новых видов сырья, технологического оборудования, процессов, инструментария, продовольственного сырья и пищевых продуктов, промышленных изделий, строительных материалов, источников ионизирующих излучений, биологических и лекарственных средств и препаратов, тары, упаковки, пластических, полимерных и других материалов, контактирующих с продовольственным сырьем, пищевыми продуктами и питьевой водой, изделия из них, других товаров широкого потребления в случае признания их опасными для жизни и здоровья людей в порядке, установленном законодательством;

10) белгiленген тәртiппен тiркелмеген химиялық заттарды, иондандырушы сәулелену көздерiн, медициналық және биологиялық препараттарды өндiруге, пайдалану мен қолдануға тыйым салуға;
11) адам денсаулығына зиянды әсерi анықталған жағдайда тағам өнiмдерiн өндiру және өңдеу кезiнде шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауда материалдар мен реагенттердi қолдануға, сондай-ақ ауылшаруашылық өсiмдiктер мен жануарларын өсiру стимуляторларын, парфюмерлiк-косметикалық өнiмдердi қолдануға тыйым салуға;
12) қолдануға жарамсыз деп танылған жағдайда ауыз су мен шаруашылық сумен жабдықтау үшiн суды, азық-түлiк шикiзаты мен тамақ өнiмдерiн пайдалануға тыйым салуға;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкiмшiлiк жаза қолдануға;
14) жеке және заңды тұлғалар санитарлық-эпидемиологиялық қызметтiң заңды талаптарын орындамаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен және негiзде сотқа шағымдануға;
15) халықтың жекелеген топтарына эпидемиологиялық көрсеткiштер мен санитарлық-эпидемиологиялық жағдайды реттеу жөнiндегi санитарлық-эпидемиологиялық iс-шараларды, алдын алу егулердi жүргiзу туралы ұсыныстар енгiзуге;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Комитеттің мүлкi
14. Комитеттің жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
Комитеттiң мүлкi оған мемлекет берген мүлiк есебiнен қалыптасады және негiзгi қорлар мен айналым қаражатынан, сондай-ақ өзге де мүлiктен тұрады.
15. Комитетке бекiтiлiп берiлген мүлiк республикалық меншікке жатады.
16. Комитеттiң өзiне бекiтiлiп берiлген мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзге де тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
Комитетке заңнамада белгiленген жағдайлар мен шектерде мүлiкке билiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
4. Комитеттің қызметiн ұйымдастыру
17. Комитеттi Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.
18. Комитет төрағасының Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрi қызметке тағайындайтын және қызметiнен босататын бiр орынбасары болады.
19. Комитеттің төрағасы Комитеттің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды және Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуы және оның өз функцияларын жүзеге асыру үшiн жеке жауап бередi.
20. Осы мақсаттарда Комитеттің төрағасы:
1) өзiнің орынбасары мен Комитет бөлiмшелерi басшыларының мiндеттерiн, өкiлеттiлiктерi мен жауапкершiлiгiн анықтайды;

10) запрещать производство, использование и применение химических веществ, источников ионизирующего излучения, медицинских и биологических препаратов, не зарегистрированных в установленном порядке;
11) запрещать применение материалов и реагентов в хозяйственно-питьевом водоснабжении, при производстве и обработке пищевых продуктов, а также применение стимуляторов роста сельскохозяйственных растений и животных, парфюмерно-косметической продукции в случае выявления вредного влияния их на здоровье человека;
12) запрещать использование воды для питьевого и хозяйственного водоснабжения, продовольственного сырья и пищевых продуктов в случае признания их непригодными к употреблению;
13) налагать административные взыскания в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
14) обращаться в суд в случаях невыполнения физическими и юридическими лицами законных требований санитарно-эпидемиологической службы в порядке и на основаниях, установленных законодательством Республики Казахстан;
15) вносить предложения о проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий, профилактических прививок отдельным группам населения по эпидемиологическим показаниям и регулированию санитарно-эпидемиологической ситуации;
16) осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Имущество Комитета
14. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества.
15. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
16. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
Комитету может быть предоставлено право распоряжения имуществом в случаях и в пределах, установленных законодательством.
4. Организация деятельности Комитета
17. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра здравоохранения Республики Казахстан.
18. Председатель Комитета имеет одного заместителя, назначаемого на должность и освобождаемого от должности Министром здравоохранения Республики Казахстан.
19. Председатель Комитета организует и руководит работой Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
20. В этих целях Председатель Комитета:
1) определяет обязанности, полномочия и ответственность своего заместителя и руководителей подразделений Комитета;

2) Қазақстан Республикасының заңнамасына және Денсаулық сақтау министрлiгi бекiткен қызметтер номенклатурасына сәйкес Комитеттің орталық аппаратының қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңнамада белгiленген тәртiппен Комитет қызметкерлерiне тәртіптiк жаза қолданады;
4) Комитеттiң бұйрықтарына қол қояды;
5) Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдарда Комитеттi бiлдiредi;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкiлеттіліктердi жүзеге асырады.
5. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату
21. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 10 қаңтардағы
N 21 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитетiнiң
қарауындағы ұйымдардың тiзбесi
Органдар
1. Аумақтық көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдары:
1) Алматы аймақтық темiр жол көлiгіндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасының функцияларын орындаумен орталық темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық қадағалау басқармасы төменде көрсетiлген аумақтық бөлiмшелерiмен бipгe: <*>
Шымкент бөлiмшелiк темiр жол көлігіндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Жамбыл бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Семей бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Защитин бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
2) Ақмола бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi орталық санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасының функцияларын орындаумен Ақмола аймақтық темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық қадағалау басқармасы төменде көрсетiлген аумақтық бөлiмшелерiмен бipгe: <*>
Қостанай бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Қарағанды бөлiмшелік темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Павлодар бөлiмшелік темiр жол көлігіндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Жаңаарқа бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Көкшетау бөлiмшелiк темiр жол көлiгіндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Атбасар бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;

2) в соответствии с законодательством и номенклатурой должностей, утвержденных Министерством здравоохранения Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников центрального аппарата Комитета;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Комитета;
4) подписывает приказы Комитета;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета;
6) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация Комитета
21. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 января 2002 года N 21
Перечень
организаций, находящихся в ведении Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 марта 2002 г. N 366 P020366_   ; от 9 декабря 2002 г. N 1293
Органы
1. Территориальные органы санитарно-эпидемиологического надзора на транспорте:
1) Центральное управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте с выполнением функций Алматинского регионального управления санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте с ниже перечисленными территориальными подразделениями:
Шымкентское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Жамбылское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Семипалатинское отделенческое управление санитарно- эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Защитинское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
2) Акмолинское региональное управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте с выполнением функций Акмолинского отделенческого управления санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте с ниже перечисленными территориальными подразделениями:
Костанайское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Карагандинское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Павлодарское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Жана-Аркинское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Кокшетауское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Атбасарское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;

3) Ақтөбе бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi орталық санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасының функцияларын орындаумен Батыс аймақтық темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық қадағалау басқармасы төменде көрсетiлген аумақтық бөлiмшелерiмен бipгe: <*>
Атырау бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Орал бөлiмшелік темiр жол көлігiндегi санитарлық-эпидемиолог қадағалау басқармасы;
Қызылорда бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
Маңғыстау бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы;
4) Оңтүстiк-Шығыс аймақтық әуе көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы; <*>
5) Солтүстiк-Батыс аймақтық әуе көлiгiндегi санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы. <*>
Мемлекеттік мекемелер
2. "Қазақ республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы" мемлекеттiк мекемесi.
3. Санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманы жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер:
1) Алматы аймақтық көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы төменде көрсетiлген аумақтық бөлiмшелерiмен бiрге:
Шымкент бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Жамбыл бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Семей бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Защита бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
2) Ақмола аймақтық темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы төменде көрсетiлген аумақтық бөлiмшелерiмен бiрге:
Қостанай бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Қарағанды бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Павлодар бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Жаңа Арқа бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Көкшетау бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Атбасар бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
3) Батыс аймақтық темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы төменде көрсетілген аумақтық бөлiмшелерiмен бiрге:
Атырау бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Орал бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Қызылорда бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
Маңғыстау бөлiмшелiк темiр жол көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;

3) Западное региональное управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте с выполнением функций Актюбинского отделенческого управления санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте с ниже перечисленными территориальными подразделениями:
Атырауское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Уральское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Кызылординское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
Мангистауское отделенческое управление санитарно-эпидемиологического надзора на железнодорожном транспорте;
4) Юго-Восточное региональное управление санитарно-эпидемиологического надзора на воздушном транспорте;
5) Северо-Западное региональное управление санитарно-эпидемиологического надзора на воздушном транспорте.
Государственные учреждения
2. Государственное учреждение "Казахская республиканская санитарно-эпидемиологическая станция".
3. Государственные учреждения, осуществляющие санитарно-эпидемиологическую экспертизу:
1) Алматинский региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на транспорте с ниже перечисленными территориальными подразделениями:
Шымкентский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Жамбылский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Семипалатинский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Защитинский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
2) Акмолинский региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте с ниже перечисленными территориальными подразделениями:
Костанайский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Карагандинский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Павлодарский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Жана-Аркинский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Кокшетауский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Атбасарский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
3) Западный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте с ниже перечисленными территориальными подразделениями:
Атырауский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Уральский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Кызылординский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;
Мангистауский отделенческий центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на железнодорожном транспорте;

4) Оңтүстiк-Шығыс аймақтық әуе көлiгiндегi санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы;
5) Солтүстiк-Батыс аймақтық әуе көлiгiндегі санитарлық- эпидемиологиялық сараптама орталығы. <*>
4. "Арал теңiзi обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттiк мекемесi.
5. "Ақтөбе обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттiк мекемесi.
6. "Атырау обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттiк мекемесi.
7. "Қызылорда обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттiк мекемесi.
8. "Маңғыстау обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттiк мекемесi.
9. "Талдықорған обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттiк мекемесi.
10. "Орал обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттiк мекемесi.
11. "Шымкент обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттік мекемесi.
11-1. "Шалқар обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттік мекемесі
11-2. "Жамбыл обаға қарсы күрес станциясы" мемлекеттік мекемесі
Мемлекеттік кәсіпорындар
12. "М.Айқымбаев атындағы карантиндік және зооноздық
жұқпалардың ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
13. "Гигиена және эпидемиология ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Ескерту. 11-1, 11-2-жолдармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің
2002.03.28. N 366   қаулысымен.
Ескерту. Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.09. N 1293   қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2002 жылғы 10 қаңтардағы
N 21 қаулысымен
бекiтілген
Бөлу нысанында қайта ұйымдастырылуға жататын
мемлекеттік мекемелердің
тізбесі
1. Ақмола аймақтық көліктегі мемсанэпидқадағалау орталығы;
2. Батыс аймақтық көліктегі мемсанэпидқадағалау орталығы;
3. Қазақстан Республикасының әуе көлігіндегі санитарлық-эпидемиологиялық станциясы;
4. Қазақстан Республикасының көліктегі орталық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы.

4) Юго-Восточный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на воздушном транспорте;
5) Северо-Западный региональный центр санитарно-эпидемиологической экспертизы на воздушном транспорте.
4. Государственное учреждение "Араломорская противочумная станция".
5. Государственное учреждение "Актюбинская противочумная станция".
6. Государственное учреждение "Атырауская противочумная станция".
7. Государственное учреждение "Кызылординская противочумная станция".
8. Государственное учреждение "Мангистауская противочумная станция".
9. Государственное учреждение "Талдыкорганская противочумная станция".
10. Государственное учреждение "Уральская противочумная станция".
11. Государственное учреждение "Шымкентская противочумная станция".
11-1. Государственное учреждение "Шалкарская противочумная станция"
11-2. Государственное учреждение "Жамбылская противочумная станция"
Государственные предприятия
12. Республиканское государственное предприятие "Научный центр карантинных и зоонозных инфекций имени М. Айкимбаева".
13. Республиканское государственное предприятие "Научный центр гигиены и эпидемиологии".
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 января 2002 года N 21
Перечень
государственных учреждений,
подлежащих реорганизации в форме разделения
1. Акмолинский региональный центр Госсанэпидемнадзора на транспорте;
2. Западно-региональный центр Госсанэпидемнадзора на транспорте;
3. Санитарно-эпидемиологическая станция на воздушном транспорте Республики Казахстан;
4. Центральная санитарно-эпидемиологическая станция на транспорте Республики Казахстан.