Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 3 сәуірдегі N 396 Қаулысы.
Ескерту. Тақырыпқа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270; 08.06.2017 № 350 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 шiлдедегi Z010222_ Заңын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270; 08.06.2017 № 350 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығының лауреаты дипломының сипаттамасы;
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығының лауреаты омырауға тағатын белгiсiнiң сипаттамасы;
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығының лауреаты куәлiгiнiң сипаттамасы бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270; 08.06.2017 № 350 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 3 сәуірдегі
N 396 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының
Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс
сыйлығының лауреаты дипломының
СИПАТТАМАСЫ
Ескерту. Тақырыпқа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.
Ескерту. Сипаттаманың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Үкіметінің 08.06.2017 № 350 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығының лауреаты дипломының негiзi (бұдан әрi - Диплом) мөлшерi 335 х 115 миллиметр қоңыркүрең түстi терiмен қапталған, "Астра Люкс" тұрпатты қағаз-картоннан дайындалады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.
2. Дипломның сыртқы бетінде алтын түсті "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы лауреатының дипломы" деген жазу орналасады.

О некоторых вопросах Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2002 года N 396.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 5 июля 2001 года "О Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
описание Диплома лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы;
описание нагрудного знака лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы;
описание удостоверения лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2002 года N 396
Описание Диплома лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Основа Диплома лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы (далее – Диплом) изготавливается из бумаги-картона типа "Астра Люкс" размером 335 х 115 миллиметров, обтянутой кожей бордово-коричневого цвета.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. На лицевой стороне диплома располагается надпись золотистого цвета: "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы лауреатының дипломы".

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.
3. Дипломның ішкi жағы ақ түстi атлас материалымен тартылған.
4. Дипломның қосымша бетi мөлшерi 310 х 110 миллиметр ақ түстi қағаздан дайындалады.
5. Қосымша беттiң сыртқы бетiнiң ортасына Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы орналасады.
6. Дипломның қосымша бетiнiң айқармасындағы мәтiнi қазақтың ою-өрнегiмен безендiрiледi әрi алтын және көк бояумен трафарет тәсiлiмен басылады. Қосымша беттiң сол жағында мемлекеттiк тiлдегi мазмұны, ал оң жағында тиiсiнше орыс тілiндегi мазмұны көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 3 сәуірдегi
N 396 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының
Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығының
лауреатының омырауға тағатын белгiсiнiң
СИПАТТАМАСЫ
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.
Ескерту. Сипаттаманың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Үкіметінің 08.06.2017 № 350 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығының лауреаты омырауға тағатын белгiсi диаметрi - 38 мм, тағаны - 35 мм медаль түрiнде жасалған. Тағанның төменгi бөлiгiнде қазақтың ою-өрнегi орналасқан.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.
2. "АВЕРС" жағында күн және бүркiт орналасқан, айналасында оқиғаның ерекше салтанаттылығын бiлдiретiн лавр бұтақшасы бейнеленген.
3. "РЕВЕРС" жағында қазақ және орыс тілдерінде:
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің -
Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс
сыйлығының лауреаты"
"Лауреат государственной премии
мира и прогресса Первого Президента
Республики Казахстан - Лидера Нации"
деген жазу орналасады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 3 сәуiрдегі
N 396 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының
Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс
сыйлығының лауреаты куәлiгiнiң
СИПАТТАМАСЫ
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.
Ескерту. Сипаттаманың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Үкіметінің 08.06.2017 № 350 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығының лауреаты куәлiгiнiң негiзi (бұдан әрi - Куәлiк) мөлшерi 190 х 65 миллиметр қоңыркүрең түстi терiмен қапталған "Астра Люкс" тұрпатты қағаз-картоннан дайындалады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.

Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2010 № 1270.
3. Внутренняя сторона Диплома обтянута материалом из белого атласа.
4. Вкладыш Диплома изготавливается из бумаги белого цвета, размером 310 x 110 миллиметров.
5. На лицевой стороне вкладыша по центру располагается Государственный герб Республики Казахстан.
6. Текст Диплома на развороте вкладыша обрамляется казахским орнаментом и печатается трафаретным способом золотистой и синей краской. На левой стороне вкладыша указывается содержание на государственном языке, а на правой стороне соответствующее содержание на русском языке.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2002 года N 396
Описание нагрудного знака лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Нагрудный знак лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы выполнен в виде медали: диаметр – 38 мм, колодка 35 мм. В нижней части колодки расположен казахский орнамент.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. На стороне "АВЕРС" расположены солнце и орел, вокруг изображена лавровая ветвь, символизирующая особую торжественность события.
3. На стороне "РЕВЕРС" располагается надпись на казахском и русском языках:
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының лауреаты"
"Лауреат Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы"
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2002 года N 396
Описание удостоверения лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Основа удостоверения лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы (далее – Удостоверение) изготавливается из бумаги-картона типа "Астра Люкс" размером 190 х 65 миллиметров, обтянутой кожей бордово-коричневого цвета.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Куәліктің сыртқы жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы, оның төменгі жағында алтын түсті "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы лауреатының куәлігі" деген жазу орналасады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.
3. Куәлiктiң мәтiнi iшкi жағында көк бояумен трафареттiк тәсiлмен басылады. Куәлiктiң сол жағында мемлекеттiк тiлдегi мазмұны, ал оң жағында тиiсiнше орыс тiлiндегi мазмұны көрсетiледi.
4. Куәлiктiң айқарма бетiнiң оң жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы орналасады. Сол жағында - Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының Мемлекеттiк бейбiтшiлiк және прогресс сыйлығы лауреатының фотосуретi.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1270 Қаулысымен.

2. На лицевой стороне удостоверения располагается Государственный герб Республики Казахстан, под которым - надпись золотистого цвета: "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы лауреатының куәлігі".
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 29.11.2010 № 1270.
3. Текст Удостоверения на развороте печатается трафаретным способом синей краской. На левой стороне Удостоверения указывается содержание на государственном языке, а на правой стороне соответствующее содержание на русском языке.
4. С правой стороны разворота Удостоверения располагается Государственный герб Республики Казахстан. С левой стороны – фотография лауреата Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).