Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым жалауы мен айырым белгiсiнiң сипаттамасын және оларды қолдану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 шілдедегі N 723 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 қазандағы № 1094 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.10.22 № 1094 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 5 сәуiрдегi Кеден кодексiнiң 17-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді: Қараңыз.K100296
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым жалауы мен айырым белгiсiнiң сипаттамасы және оларды қолдану ережесi бекiтiлсiн.
2. "Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым белгiсi мен айырым жалауының сипаттамасын және оны қолданудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 6 маусымдағы N 932 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 24, 220-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 22 шілдедегi
N 723 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы кеден органдарының
айырым жалауы мен айырым белгiсiнiң сипаттамасы
және оларды қолдану ережесi
1. Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым жалауы - жоғары бөлiгi көгiлдiр түстi, ал төменгi бөлiгi жасыл түстi кездеме. Көгiлдiр түс Қазақстан Республикасының ұлттық жалауын, жасыл түс мемлекеттiк шекаралардың жалпыға бiрдей қабылданған халықаралық белгiсiн бiлдiредi. Көгiлдiр және жасыл түстердiң арақатынасы 50:50 теңдiгiн құрайды. Тең ортасында бiздiң планетаны бiлдiретiн 8 қырлы алтын жұлдызы бар ақ шеңбер, және онда - алтындалған жiңiшке жиектi алтын шаңырақ орналасқан. Жұлдыздың iшiнде алтын реңде жоғары жақта ақ әрiптермен "Кеден" деп және төменгi жағында "Customs" деп жазылған. Жалау енiнiң оның ұзындығына қатынасы - 1-қосымшаға сәйкес 1:1,5.
Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым жалауы және оның бейнесi мөлшерлерiне қарамастан, 1-қосымшаға сәйкес оның түрлi-түстi және схемалық бейнелерiне дәлме-дәл сәйкес келуi тиiс.
Айырым жалауы кеден органдарының иелiгiндегi өзен, теңiз кемелерiнде және кеден органдарының мекемелерiнде қолданылады.
2. Қазақстан Республикасы кеден органдарының айырым белгiсi (эмблемасы) iшiнде көгiлдiр реңдегi алтын шаңырақ бейнеленген 8 қырлы алтын жұлдыз. 2-қосымшаға сәйкес шаңырақтың үстiнде алтын реңдегi жұлдыздың iшiнде ақ әрiптермен "Кеден" деп және шаңырақтың астында "Customs" деп жазылған.
Айырым белгiсi (эмблема) Қазақстан Республикасы кеден органдарының иелiгiндегi көлiк құралдарының барлық түрлерiнде қолданылады және екi жағынан симметриялы орналастырылады.
Айырым белгiсiнiң мөлшерiн Қазақстан Республикасының кеден iсi мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органы айқындайды.
Қазақстан Республикасы кеден
органдарының айырым жалауы мен
айырым белгiсiнiң сипаттамасы
және оларды қолдану ережесiне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы кеден
органдарының айырым жалауы
қағаз мәтіннен қараңыз
Қазақстан Республикасы кеден
органдарының айырым жалауы мен
айырым белгiсiнiң сипаттамасы
және оларды қолдану ережесiне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы кеден
органдарының айырым белгісі
қағаз мәтіннен қараңыз

Об утверждении описания и правил применения опознавательного флага и опознавательного знака таможенных органов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 723. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2010 года N 1094
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.10.2010 N 1094.
В соответствии со статьей 17 Таможенного кодекса Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года Правительство Республики Казахстан постановляет: см.K100296
1. Утвердить прилагаемые описание и правила применения опознавательного флага и опознавательного знака таможенных органов Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 1997 года N 932 "Об утверждении описания и порядка применения опознавательного флага и опознавательного знака таможенных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 24, ст. 220).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 июля 2003 года N 723
Описание и правила
применения опознавательного флага и опознавательного знака
таможенных органов Республики Казахстан
1. Опознавательный флаг таможенных органов Республики Казахстан представляет собой полотнище, верхняя часть которого голубого цвета, а нижняя часть зеленого. Голубой цвет олицетворяет Государственный флаг Республики Казахстан, зеленый цвет - общепринятый международный знак государственных границ. Соотношение голубого и зеленого цветов составляет пропорцию 50:50. В центре расположен белый круг, в котором находится золотая восьмигранная звезда, олицетворяющая нашу планету, и в ней - золотой шанырак с тонкой золотистой каймой. Внутри звезды, сверху на золотом фоне надпись "Кеден" и снизу - "Customs" белым шрифтом. Отношение ширины флага к его длине - 1:1,5 согласно приложению 1.
Опознавательный флаг таможенных органов Республики Казахстан и его изображение, независимо от их размеров, должны в точности соответствовать его цветному и схематическому изображениям согласно приложению 1.
Опознавательный флаг применяется на речных, морских судах, находящихся в распоряжении таможенных органов, и в учреждениях таможенных органов.
2. Опознавательный знак (эмблема) таможенных органов Республики Казахстан представляет собой восьмигранную золотую звезду, внутри которой изображен золотой шанырак на голубом фоне. Внутри звезды на золотом фоне над шаныраком - надпись белым шрифтом "Кеден" и под шаныраком - "Customs" согласно приложению 2.
Опознавательный знак (эмблема) применяется на всех видах транспортных средств, находящихся в распоряжении таможенных органов Республики Казахстан, и размещается симметрично с обеих сторон.
Размеры опознавательного знака определяются уполномоченным государственным органом по вопросам таможенного дела Республики Казахстан.
Приложение 1
к описанию и правилам
применения опознавательного флага
и опознавательного знака
таможенных органов
Республики Казахстан
Опознавательный флаг
таможенных органов Республики Казахстан.
См. бумажный вариант
Приложение 2
к описанию и правилам
применения опознавательного флага
и опознавательного знака
таможенных органов
Республики Казахстан
Опознавательный знак
таможенных органов Республики Казахстан.
См. бумажный вариант