Жеке және заңды тұлғалардың орман қоры туралы ақпаратты пайдалану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қаңтардағы N 92 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 15 сәуірдегі № 224 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.04.2016 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № 18-02/1057 бұйрығын қараңыз.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шiлдедегi Орман кодексiнiң 58-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Жеке және заңды тұлғалардың орман қоры туралы ақпаратты пайдалану ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 28 қаңтардағы
N 92 қаулысымен
бекiтiлген
Жеке және заңды тұлғалардың орман қоры
туралы ақпаратты пайдалану
ережесi
1. Осы Ереже жеке және заңды тұлғалардың орман қоры туралы ақпаратты пайдалану тәртiбi мен шарттарын айқындайды.
2. Орман қоры туралы ақпарат өзiне орман шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) және оған ведомостволық бағыныстағы ұйымдар өздерiнiң функцияларын жүзеге асыруы кезiнде алған орман қоры мемлекеттiк есебiнiң, мемлекеттiк орман кадастрының, мемлекеттiк орман мониторингiнiң, орман орналастырудың деректерiн және өзге де деректердi қамтиды.
3. Орман қоры туралы ақпаратты сақтауды, пайдалануды және оған иелiк етудi уәкілеттi орган, оның аумақтық органдары және оған ведомстволық бағыныстағы ұйымдар жүзеге асырады.
4. Орман қоры туралы ақпаратты пайдаланушылар:
аумақтарды дамытуды жоспарлау, табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану жөнiнде бағдарламалар әзiрлеу, орман пайдалану және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану үшiн төлемақыны есептеу мәселелерi және орман шаруашылығы саласындағы басқа да мәселелер бойынша - мемлекеттiк басқару органдары;
жобалау-iздестiру және ғылыми-зерттеу жұмыстарын орындау үшiн бастапқы деректер алу мәселелерi бойынша - жобалау, iздестiру, ғылыми-зерттеу ұйымдары;
өзге де жеке және заңды тұлғалар болып табылады.
5. Мемлекеттiк құпиялар және өзге де шектеулер қамтылмаған орман қоры туралы мәлiметтер жалпыға бiрдей қолжетiмдi болып табылады әрi мүдделi жеке және заңды тұлғаларға олардың өтiнiмдерi бойынша берiледi.

Об утверждении Правил использования физическими и юридическими лицами информации о лесном фонде
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2004 года N 92. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2016 года № 224
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.04.2016 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года № 18-02/1057.
В соответствии со статьей 58 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования физическими и юридическими лицами информации о лесном фонде.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 января 2004 года N 92
Правила
использования физическими и юридическими лицами
информации о лесном фонде
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия использования физическими и юридическими лицам информации о лесном фонде.
2. Информация о лесном фонде включает в себя данные государственного учета лесного фонда, государственного лесного кадастра, государственного мониторинга лесов, лесоустройства и иные данные, полученные уполномоченным органом в области лесного хозяйства (далее - уполномоченный орган) и подведомственными ему организациями при осуществлении своих функций.
3. Хранение, пользование и распоряжение информацией о лесном фонде осуществляются уполномоченным органом, его территориальными органами и подведомственными ему организациями.
4. Пользователями информации о лесном фонде являются:
органы государственного управления - по вопросам планирования развития территории, разработки программ по рациональному использованию природных ресурсов, исчисления платы за лесные пользования и использование особо охраняемых природных территорий и другим вопросам в области лесного хозяйства;
проектные, изыскательские, научно-исследовательские организации - по вопросам получения исходных данных для выполнения проектно-изыскательских и научно-исследовательских работ;
иные физические и юридические лица.
5. Сведения о лесном фонде, не содержащие государственных секретов и иных ограничений, являются общедоступными и представляются заинтересованным физическим и юридическим лицам по их заявкам.

6. Орман қоры мемлекеттiк есебiнiң, мемлекеттiк орман кадастрының, мемлекеттiк орман мониторингiнiң, орман орналастырудың деректерiн және орман қоры туралы өзге де деректердi пайдалану қағаз немесе электронды тасымалдағыштарда стандартты түрде ресiмделген құжаттармен танысу және (немесе) оларды aлу, сондай-ақ байланыстың техникалық телекоммуникациялық құралдарын қолдана отырып, деректер банкіне тiкелей рұқсат етiлген қолжетiмдiлiк нысанында жүзеге асырылады.
7. Орман қоры туралы жалпыға бiрдей қолжетiмдi ақпарат көбейтiлуге жатпайды (бұқаралық ақпарат құралдарында жариялаудан басқа) және:
материалдарды ашық баспасөзде жариялау;
оларды радио мен теледидар арқылы беру;
халықаралық, шетелдiк және ашық конференцияларда, кеңестерде, симпозиумдарда жария ету;
кинофильмдерде көрсету;
мұражайларға, көрмелерге, жәрмеңкелерге қою;
жұрт алдында диссертация қорғау;
Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтiн өзге де мақсаттар үшiн пайдалануы мүмкiн.
8. Мемлекеттік құпияға жатқызылған жоспарларда (сызбаларда) бар мәлiметтер олардың құпиялылығын қамтамасыз ететiн белгiленген ережелерге сәйкес пайдаланылады.
9. Орман қоры туралы ақпаратты пайдалану саласындағы халықаралық ынтымақтастық Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарға сәйкес жүзеге асырылады.

6. Пользование данными государственного учета лесного фонда, государственного лесного кадастра, государственного мониторинга лесов, лесоустройства и иными данными о лесном фонде осуществляется в форме ознакомления и (или) получения стандартно оформленных на бумажных или электронных носителях документов, а также непосредственно санкционированного доступа к банку данных с применением технических телекоммуникационных средств связи.
7. Общедоступная информация о лесном фонде не подлежит тиражированию (кроме публикаций в средствах массовой информации) и может быть использована для:
публикации материалов в открытой печати;
передачи их по радио и телевидению;
оглашения на международных, зарубежных и открытых конференциях, совещаниях, симпозиумах;
демонстрации в кинофильмах;
экспонирования в музеях, выставках, ярмарках;
публичной защиты диссертации;
иных целей, не противоречащих законодательству Республики Казахстан.
8. Сведения, содержащиеся на планах (чертежах), отнесенных к государственной тайне, используются в соответствии с установленными правилами , обеспечивающими их секретность.
9. Международное сотрудничество в области использования информации о лесном фонде осуществляется в соответствии с международными договорами , ратифицированными Республикой Казахстан.