Ұлттық компаниялардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 ақпандағы N 182 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 377 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.06 № 377 Қаулысымен.
"Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Ұлттық компаниялардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. "Кейбiр акционерлiк қоғамдар мен республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (ұлттық компаниялардың) қызметiн тиiмдi басқару мен бақылауды ұйымдастыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 8, 85-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
қаулының тақырыбындағы "(ұлттық компаниялардың)" деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақтың 3) тармақшасында мемлекеттiк тiлдегi мәтiнiнде "ұлттық компанияның" деген сөздер "ұйымның" деген сөзбен ауыстырылсын, "орта мерзiмдiк жоспарын" деген сөздерден кейiн "(қаржы-шаруашылық қызметiнiң жоспарын)" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Кейбiр акционерлiк қоғамдардың және республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (ұлттық компаниялардың) тiзбесiнде тақырыбындағы "(ұлттық компаниялардың)" деген сөздер алынып тасталсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 16 ақпандағы
N 182 қаулысымен
бекiтiлген
Ұлттық компаниялардың тiзбесi
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкiметiнiң 2005.03.17 N 242, 2006.08.08 N 746, 2007.01.15 N 22, 2007.05.11 N 376, 2007.07.26 N 633, 2007.09.18 N 818, 2008.04.28 N 395, 2008.08.27 N 776, 2009.01.15 N 10, 2010.01.30 № 50, 2010.03.10 № 185, 2010.03.31 № 266, 2010.06.07 № 532 Қаулыларымен.
1. "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" ЖАҚ
2. "Электр желiлерiн басқару жөнiндегi қазақстандық компания" ААҚ
3. "Қазпочта" ААҚ
4. "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" АҚ
5. "Қазатомөнеркәсiп" ұлттық атом компаниясы" ЖАҚ
6. "Ұлттық ақпараттық технологиялар" ЖАҚ
7. "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" ЖАҚ
8. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.03.05 N 215 қаулысымен.
9. "Қазақтелеком" ААҚ
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.26 N 633 қаулысымен.
11. "Қазақ ақпарат агенттiгi" ұлттық компаниясы (Қазақпарат)" ААҚ
12. "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы (Kazakhstan Engineering)" ААҚ
13. "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" АҚ

Об утверждении перечня национальных компаний
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2004 года № 182. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2011 года № 377
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 06.04.2011 № 377.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень национальных компаний.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290 "О мерах по организации эффективного управления и контроля за деятельностью некоторых акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний)" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 8, ст. 85) следующие изменения:
в заголовке слова "(национальных компаний)" исключить;
в абзаце втором подпункта 3) пункта 1 слова "национальной компании" заменить словами "(плана финансово-хозяйственной деятельности) организации";
в перечне некоторых акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний), утвержденном указанным постановлением, в заголовке слова "(национальных компаний)" исключить.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 февраля 2004 года N 182
Перечень национальных компаний
Сноска. Перечень c изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 05.03.2005 N 215; от 17.03.2005 N 242; от 08.08.2006 N 746; от 15.01.2007 N 22; 11.05.2007 N 376; от 26.07.2007 N 633; от 18.09.2007 N 818; от 28.04.2008 N 395; от 27.08.2008 N 776; от 15.01.2009 N 10; от 30.01.2010 № 50; от 10.03.2010 № 185; от 31.03.2010 № 266; от 07.06.2010 № 532.
1. ЗАО "Национальная компания "КазМунайГаз".
2. ОАО "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями".
3. ОАО "Казпочта".
4. АО "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация".
5. ЗАО "Национальная атомная компания "Казатомпром".
6. ЗАО "Национальные информационные технологии".
7. ЗАО "Национальная компания "Казакстан темiр жолы".
8. Исключен постановлением Правительства РК от 05.03.2005 N 215.
9. ОАО "Казахтелеком".
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.07.2007 N 633.
11. ОАО "Национальная компания "Казахское информационное агентство (Казинформ)".
12. ОАО "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)".
13. АО "Национальная компания "Казкосмос".

14. "Kazsatnet" ұлттық компаниясы" АҚ
15 - 21. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.03.10 № 185 Қаулысымен.
22. "Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" АҚ
23. «Назарбаев Университеті» коммерциялық емес акционерлік қоғамы
24 - 39. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.03.31 № 266 Қаулыcымен.
40. «Сарыарқа» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
41. «Жетісу» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
42. «Каспий» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
43. «Ертіс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
44. «Оңтүстік» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
45. «Тобыл» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
46. «Батыс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
47. «Назарбаев Зияткерлік мектептері» АҚ

14. АО "Национальная компания "Kazsatnet.
15. - 21.  Исключены постановлением Правительства РК от 10.03.2010 № 185.
22. АО "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук".
23. Некоммерческое акционерное общество "Назарбаев Университет".
24. - 39. Исключены постановлением Правительства РК от 31.03.2010 № 266.
40. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка".
41. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу".
42. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий".
43. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Epтic".
44. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік".
45. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол".
46. Акционерное общество "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс".
47. Акционерное общество "Назарбаев Интеллектуальные школы".