Азаматтық заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 тамыздағы N 828 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 қазандағы N 1707 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.10.29 N 1707 Қаулысымен.
Азаматтық заңнаманы жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Азаматтық заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2004 жылғы 3 тамыздағы
N 828 қаулысына
қосымша
Азаматтық заңнаманы жетілдіру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Түсіпбеков                - Қазақстан Республикасының Әділет
Рашид Төлеутайұлы           министрі, төраға
Қосдәулетов Дулат         - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Рашитұлы                    вице-министрi, төрайымның орынбасары
Жұмағұлов                 - Әдiлет министрлігі Заңнама
Ерлан Әскерұлы              Департаментінің директоры, хатшы
Комиссия мүшелерi
Мамырбаев                 - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының
Рахымбек Нұрмұхаметұлы      орынбасары (келісім бойынша)
Жолдасбаева               - Қазақстан Республикасының Парламентi
Нұрлығайым Шалданқызы       Сенатының депутаты (келiсiм бойынша)
Бекжанов                  - Қазақстан Республикасының Парламенті
Берік Айдарбекұлы           Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Райымбеков                - Қазақстан Республикасының Жер
Қаналбек Өтжанұлы           ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары
Сүлейменов                - Қазақ гуманитарлық заң университетi жеке
Майдан Күнтуарұлы           құқық ғылыми-зерттеу институтының
директоры (келiсiм бойынша)
Жекебаев                  - Қазақ гуманитарлық заң университеті
Шыңғыс Ұзыкенұлы            азаматтық-құқықтық пәндер кафедрасының
меңгерушісі, заң ғылымдарының кандидаты
(келісім бойынша)
Стамқұлов                 - Қазақстан Республикасының
Үбайдолла Мырзағалиұлы      Конституциялық Кеңесінің мүшесі, заң
ғылымдарының кандидаты (келісім бойынша)
Уақпаев                   - Қазақстан Республикасының Парламенті
Марат Сұлтанұлы             Сенатының Аппараты Сараптама бөлімінің
меңгерушісі, заң ғылымдарының кандидаты
(келісім бойынша)
Мороз                     - заң ғылымдарының докторы, профессор
Светлана Павловна           (келісім бойынша)
Әкімбекова                - заң ғылымдарының кандидаты
Саида Әмінқызы              (келісім бойынша)
Идрышева                  - заң ғылымдарының кандидаты
Сара Қимәдиқызы             (келісім бойынша)
Қыстаубай                 - заң ғылымдарының кандидаты, доцент
Өмірбай Сайынұлы            (келісім бойынша)
Башымов                   - Қазақстан Республикасы Президентінің
Марат Советұлы              жанындағы Адам құқықтары жөніндегі
комиссияның Сараптамалық-консультативтік
кеңесінің мүшесі (келісім бойынша)
Мамытбеков                - Қазақстан Республикасының Индустрия
Еділ Құламқадырұлы          және сауда вице-министрі
Нұғманов                  - "Атамекен" Одағы" Қазақстанның ұлттық
Тимур Ерсайынұлы            экономикалық палатасы" заңды тұлғалар
бірлестігінің атқарушы дирекциясы заң
департаментінің директоры (келісім
бойынша)
Тәжияқов Бисенғали        - Ұлттық Банк төрағасының орынбасары
Шамғалиұлы
Әлімжанов                - "Қазақстан Республикасының Заң
Сұлтан Дастанбекұлы         шығару институты" жауапкершілігі шектеулі
серіктестігінің құқықтық мониторинг,
қабылданатын нормативтік құқықтық
актілердің салдарын болжау және
жемқорлыққа қарсы сараптама басқармасының
бастығы (келісім бойынша)
Жолдасбаева               - Қазақстан Республикасының
Нұрлығайым Шалданқызы       Парламенті Сенатының депутаты
(келісім бойынша)
Уақпаев                   - Қазақстан Республикасының
Марат Сұлтанұлы             Парламенті Сенатының Аппараты
сараптама бөлімінің меңгерушісі
(келісім бойынша)
Құсайынов                 - Қазақстан Республикасының
Марат Әпсеметұлы            Экономика және бюджеттік
жоспарлау вице-министрі
Дәленов                   - Қазақстан Республикасының
Руслан Ерболатұлы           Қаржы вице-министрі
Тұрғанов                  - Қазақстан Республикасының
Дүйсембай Нұрбайұлы         Энергетика және минералдық
ресурстар вице-министрі
Үкібаев                   - Қазақстан Республикасы
Ермек Елеуханұлы            Республикалық ұланы
Қолбасшысының бірінші
орынбасары (келісім бойынша)
Тәжияқов                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Бисенғали Шамғалиұлы        Банкі Төрағасының орынбасары
(келісім бойынша)
Құрманғалиев              - Қазақстан Республикасы Парламенті
Әсет Қабиұлы                Мәжілісіндегі "Нұр Отан" халықтық-
демократиялық партиясының фракциясы
аппаратының басшысы (келісім бойынша)
Дәулеталин                - Қазақстан Республикасының
Сатыбалды Телағысұлы        Парламенті Мәжілісінің Аппарат Басшысының
орынбасары (келісім бойынша)
Қасымов                   - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының
Ақылтай Ахметжанұлы         азаматтық істер жөніндегі алқа
төрағасының міндетін атқарушы
(келісім бойынша)
Сәдуақасова               - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны
Елдана Мәкенқызы            қорғау вице-министрі
Нұрымбетов                - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Біржан Бидайбекұлы          халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Байжанов                  - Қазақстан Республикасы "Сырбар" сыртқы
Ғабит Жақыпбайұлы           барлау қызметі директорының бірінші
орынбасары (келісім бойынша)
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.02.02
N 89 , 2005.05.23 N 493 , 2005.11.25 N 1165 , 2006.03.15 N 172 ,
2006.09.07 N 846 , 2007.03.20 N 217 , 2007.10.05 N 905 , 2008.04.07
N 323 , 2008.06.16 N 587 , 2008.12.24 N 1248 , 2009.05.15. N 728 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2004 жылғы 3 тамыздағы
N 828 қаулысымен
бекiтiлген
Азаматтық заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы ереже

О создании Межведомственной комиссии по вопросам совершенствования гражданского законодательства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года N 828. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года N 1707
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2009 N 1707.
В целях совершенствования гражданского законодательства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам совершенствования гражданского законодательства (далее - Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 августа 2004 года N 828
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам
совершенствования гражданского законодательства
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 2 февраля 2005 г. N 89 ; от 23 мая 2005 г. N 493 ; от 25 ноября 2005 года N 1165 ; от 15 марта 2006 года N 172 ; от 7 сентября 2006 года N 846 ; от 20 марта 2007 года N 217 ; от 5 октября 2007 года N 905 ; от 07.04.2008 N 323 ; от 16.06.2008 N 587 ; от 24.12.2008 N 1248 ; от 15.05.2009 N 728 .
Тусупбеков                - Министр юстиции Республики Казахстан,
Рашид Толеутаевич           председатель
Куставлетов               - вице-министр юстиции Республики
Дулат Рашитович             Казахстан, заместитель председателя
Жумагулов                 - директор Департамента законодательства
Ерлан Аскерович             Министерства юстиции, секретарь
члены Комиссии:
Джолдасбаева              - депутат Сената Парламента Республики
Нурлыгаим Чалдановна        Казахстан (по согласованию)
Раимбеков                 - заместитель Председателя Агентства
Каналбек Утжанович          Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
Сулейменов                - директор научно-исследовательского
Майдан Контуарович          института частного права Казахского
гуманитарно-юридического университета
(по согласованию)
Стамкулов                 - член Конституционного Совета
Убайдулла Мирзагалиевич     Республики Казахстан,
кандидат юридических наук
(по согласованию)
Уакпаев Марат Султанович  - заведующий Отделом
экспертизы Аппарата Сената
Парламента Республики
Казахстан, кандидат
юридических наук
(по согласованию)
Даулеталин                - заместитель Руководителя Аппарата
Сатыбалды Телагисович       Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Курмангалиев              - руководитель аппарата фракции
Асет Кабиевич               Народно-демократической партии
"Hуp Отан" в Мажилисе Парламента
Республики Казахстан (по
согласованию)
Нугманов                  - директор юридического
Тимур Ерсаинович            департамента исполнительной
дирекции объединения юридических лиц
"Национальная экономическая палата
Казахстана "Союз "Атамекен"
(по согласованию)
Башимов Марат Советович   - член Экспертно-
консультативного совета
Комиссии по правам человека
при Президенте Республики
Казахстан (по согласованию)
Касимов                   - исполняющий обязанности председателя
Акылтай Ахмеджанович        коллегии по гражданским делам
Верховного Суда Республики
Казахстан (по согласованию)
Садвакасова               - вице-министр охраны окружающей среды
Элдана Макеновна            Республики Казахстан
Таджияков                 - заместитель Председателя
Бисенгали Шангалиевич       Национального Банка
Алимжанов                 - начальник управления правового
Султан Дастанбекович        мониторинга, прогнозирования
последствий принимаемых нормативных
правовых актов и антикоррупционной
экспертизы товарищества с ограниченной
ответственностью «Институт
законодательства Республики Казахстан»
(по согласованию)
Джолдасбаева              - депутат Сената Парламента
Нурлыгаим Чалдановна        Республики Казахстан (по согласованию)
Уакпаев                   - заведующий отделом экспертизы
Марат Султанович            Аппарата Сената Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Кусаинов                  - вице-министр экономики и бюджетного
Марат Апсеметович           планирования Республики Казахстан
Турганов                  - вице-министр энергетики и минеральных
Дюсембай Нурбаевич          ресурсов Республики Казахстан
Укибаев                   - первый заместитель Командующего
Ермек Елеуханович           Республиканской гвардией Республики
Казахстан (по согласованию)
Таджияков                 - заместитель Председателя Национального
Бисенгали Шамгалиевич       Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Бекжанов                  - депутат Мажилиса Парламента
Берик Айдарбекович          Республики Казахстан (по согласованию)
Даленов                   - вице-министр финансов Республики
Руслан Ербулатович          Казахстан
Мамытбеков                - вице-министр индустрии и торговли
Едил Куламкадырович         Республики Казахстан
Мамырбаев                 - заместитель Генерального прокурора
Рахимбек Нурмухаметович     Республики Казахстан (по согласованию)
Джекебаев                 - заведующий кафедрой гражданско-правовых
Чингиз Узыкенович           дисциплин Казахского гуманитарно-
юридического университета, кандидата
юридических наук (по согласованию)
Мороз                     - доктор юридических наук,
Светлана Павловна           профессора (по согласованию)
Акимбекова                - кандидат юридических наук
Сайда Аминовна              (по согласованию)
Идрышева                  - кандидат юридических наук
Сара Кимадиевна            (по согласованию)
Кыстаубай                 - кандидат юридических наук, доцент
Умирбай Сайынулы           (по согласованию)
Нурымбетов                - вице-министр труда и социальной защиты
Биржан Бидайбекович         населения Республики Казахстан
Байжанов                  - первый заместитель директора службы
Габит Жакипбаевич           внешней разведки Республики Казахстан
«Сырбар» (по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 августа 2004 года N 828
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам
совершенствования гражданского законодательства

1. Жалпы ережелер
1. Азаматтық заңнаманы жетілдiру мәселелерi жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкiметі жанындағы консультативтiк-кеңес органы болып табылады.
2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнің кесiмдерiн және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерiн, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi мен құқықтары
3. Комиссияның негізгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
1) қолданыстағы азаматтық заңнаманы талдау;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және нормативтiк кесiмдерiне азаматтық заңнаманы жетілдiру мәселелерi бойынша қажетті өзгерiстер мен толықтырулар енгізу жөнiндегі мемлекеттік органдардың ұсыныстарын қарау;
3) азаматтық заңнаманы жетілдiру жөнiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына ұсыныстар енгiзу;
4) Комиссияның құзыретiне жататын өзге де мiндеттердi жүзеге асыру.
4. Өзiнің мiндеттерiне сәйкес Комиссияның:
1) орталық атқарушы және басқа да мемлекеттiк органдармен және ұйымдармен iс-әрекет жасауға;
2) азаматтық заңнаманы жетiлдiру мәселелерi жөнiнде ұсыныстар мен ұсынымдарды Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзуге;
3) Комиссияның құзыретiне кiретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары мен ұйымдарының өкiлдерiн (келiсiм бойынша) Комиссияның отырыстарына шақыруға және тыңдауға;
4) Комиссияның мiндеттерiн iске асыру үшін қажетті материалдарды мемлекеттік және басқа да ұйымдардан заңнамада белгiленген тәртіппен сұратуға және алуға;
5) уақытша және тұрақты жұмыс iстейтiн сарапшылық және жұмыс топтарын ұйымдастыруға;
6) Комиссияға жүктелген мiндеттердi жүзеге асыру үшін қажетті өзге де құқықтарға құқығы бар.
3. Комиссия жұмысын ұйымдастыру
5. Комиссия төрағасы оның қызметiне басшылық етедi, оның отырыстарына төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешiмдерінің iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған уақытта оның функциясын орынбасары орындайды.
6. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
7. Жұмысты ұйымдастыруды, тиiстi құжаттарды, материалдарды даярлауды және Комиссия отырысынан кейiн хаттама ресiмдеудi Комиссия хатшысы жүзеге асырады.
Комиссия отырысын өткiзуге материалдар дайындауды Комиссия хатшысы жүзеге асырады, оларды отырысқа дейiн кемiнде 3 күн бұрын Комиссия мүшелерiне жiбередi.
8. Комиссияның отырыстары күнтiзбелiк жылғы айдың төртiншi дүйсенбiсiнде, қажет болған кезде Комиссия төрағасы белгiлейтiн өзге де күндерде де өткiзіледi. Комиссияның отырысы Комиссия мүшелерi жалпы санының кемiнде жартысы қатысқан кезде заңды деп саналады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.03.15. N 172 қаулысымен.

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам совершенствования гражданского законодательства (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и права Комиссии
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) анализ действующего гражданского законодательства;
2) рассмотрение предложений государственных органов по внесению необходимых изменений и дополнений в действующее законодательство и нормативные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования гражданского законодательства;
3) внесение на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложений по совершенствованию гражданского законодательства;
4) осуществление иных задач, относящихся к компетенции Комиссии.
4. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) взаимодействовать с центральными исполнительными и другими государственными органами и организациями;
2) вносить в Правительство Республики Казахстан предложения и рекомендации по вопросам совершенствования гражданского законодательства;
3) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей государственных органов и организаций (по согласованию) Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
4) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
5) организовывать временно и постоянно действующие экспертные и рабочие группы;
6) иные права, необходимые для осуществления возложенных на Комиссию задач.
3. Организация деятельности Комиссии
5. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
6. Рабочим органом Комиссии является Министерство юстиции Республики Казахстан.
7. Организацию работы, подготовку соответствующих документов, материалов и оформление протокола после заседания Комиссии осуществляет секретарь Комиссии.
Подготовка материалов к проведению заседания Комиссии осуществляется секретарем Комиссии, который не менее чем за 3 дня до заседания направляет их членам Комиссии.
8. Заседания Комиссии проводятся в четвертый понедельник месяца календарного года, при необходимости, и в иные дни, определяемые председателем Комиссии. Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее половины от общего числа членов Комиссии. <*>
Сноска. Пункт 8 в редакции - постановлением Правительства РК от 15 марта 2006 года N 172 .

9. Отырыстардың күн тәртiбiн, сондай-ақ олардың өткiзiлетiн орны мен уақытын Комиссия төрағасы Комиссия мүшелерiнiң келiсiмi бойынша белгілейдi және нақтылайды.
10. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыс берумен қабылданады және егер, олар үшiн Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiгi дауыс берген болса, қабылданды деп саналады, Комиссия отырысының хаттамасымен ресiмделедi және ұсынымдық сипатта болады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп саналады.
Комиссия мүшелерiнің ерекше пікiрге құқығы бар, ол бiлдiрiлген жағдайда жазбаша түрде жазылуы және Комиссия хаттамасына қоса берiлуi тиiс.
11. Комиссия ұсыныстарын Комиссия атынан Комиссия құрамының кемiнде жартысының ауызша немесе жазбаша келiсiмi бойынша Комиссия төрағасы Қазақстан Республикасы Yкiметінің қарауына енгiзедi.
12. Комиссияның құзыретiне қатысты қажеттi материалдарды әзiрлеу үшін ұйымдар, жоғары оқу орындары, сондай-ақ ғалымдар мен жоғары бiлiктi мамандар тартылуы мүмкiн.
13. Комиссия өз жұмысын Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде өз жұмысын тоқтатады.

9. Повестка дня заседаний, а также место и время их проведения определяются и уточняются председателем Комиссии по согласованию с членами Комиссии.
10. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии, оформляются протоколом заседания Комиссии и носят рекомендательный характер. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу Комиссии.
11. Предложения Комиссии выносятся на рассмотрение Правительства Республики Казахстан от имени Комиссии председателем Комиссии по устному или письменному согласованию с не менее чем половиной состава Комиссии.
12. Для разработки необходимых материалов, относящихся к компетенции Комиссии, могут привлекаться организации, высшие учебные заведения, а также ученые и высококвалифицированные специалисты.
13. Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.