"ҚазҒЗМИ-дiң тау-кен геомеханикасы және маркшейдерлiк iсi Қазақ ғылыми-зерттеу институты" мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қыркүйектегі N 1002 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және отын ресурстары министрлігінің "ҚазҒЗМИ-дiң тау-кен геомеханикасы және маркшейдерлiк iсi Қазақ ғылыми-зерттеу институты" мемлекеттiк мекемесi оның жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыздық үлеспен қатысатын "Республикалық тау-кен геомеханикасы және маркшейдерлік iсi ғылыми орталығы" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi (бұдан әрi - Серiктестiк) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен бiрлесiп, Серiктестiктiң жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тіркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне Серiктестiкке қатысудың мемлекеттiк үлесiне иелік ету және пайдалану құқықтарын берсiн;
3) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзілсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Қарағанды облысы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 214-10-жолмен толықтырылсын:
"214-10. "Республикалық тау-кен геомеханикасы және маркшейдерлiк iсi ғылыми орталығы" ЖШС";
2) "Республикалық меншіктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттiк үлестерiне иелік ету және пайдалану жөнiндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 20-1-жолмен толықтырылсын:

О реорганизации государственного учреждения "Казахский научно-исследовательский институт горной геомеханики и маркшейдерского дела КазНИМИ"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1002
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Казахский научно-исследовательский институт горной геомеханики и маркшейдерского дела КазНИМИ" Министерства энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан путем преобразования в товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский научный центр горной геомеханики и маркшейдерского дела" (далее - Товарищество) со стопроцентной долей участия государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) совместно с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан утвердить устав Товарищества и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) передать Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан права владения и пользования государственной долей участия Товарищества;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (CAПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Карагандинская область" дополнить строкой, порядковый номер 214-10, следующего содержания:
"214-10. ТОО "Республиканский научный центр горной геомеханики и маркшейдерского дела";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 20-1, следующего содержания:

"20-1. "Республикалық тау-кен геомеханикасы және маркшейдерлік iсi ғылыми орталығы" ЖШС".
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"20-1. ТОО "Республиканский научный центр горной геомеханики и маркшейдерского дела".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан