Салыққа жатпайтын түсiмдердi өндiрiп алуға жауапты және олардың түсуiн бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 10 желтоқсандағы N 1303 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1339 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.12.31 N 1339 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексi  58-бабының 10) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Салыққа жатпайтын түсiмдердi өндiрiп алуға жауапты уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне қоса берiлiп отырған тiзбеде көрсетiлген мемлекеттiк органдардың салыққа жатпайтын түсiмдердiң мемлекеттiк бюджетке түсуiнiң толықтығын және уақтылығын қамтамасыз ету жөнiндегi бақылауды жүзеге асыру жүктелсiн.
3. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 10 желтоқсандағы
N 1303 қаулысымен бекiтiлген
Салыққа жатпайтын түсiмдердi өндiрiп алуға жауапты және олардың түсуін бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың тiзбесi
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.05.29. N  438 қаулысымен.
_________________________________________________________________
Р/с    Салыққа жатпайтын түсiмдердi      Салыққа жатпайтын
N     өндiрiп алуға жауапты және        түсiмдердiң атауы
олардың түсуін бақылауды жүзеге
асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк
органдардың атауы
_________________________________________________________________
1                  2                             3
_________________________________________________________________
1  Шаруашылық жүргiзу құқығындағы      Республикалық мемлекеттiк
республикалық мемлекеттiк           кәсiпорындардың таза кiрiсi
кәсiпорындарға қатысты              бөлiгiнiң түсiмдерi
мемлекеттiк басқару органдары
2  Шаруашылық жүргiзу құқығындағы      Коммуналдық мемлекеттік
коммуналдық мемлекеттiк             кәсiпорындардың таза кiрiсi
кәсiпорындарға қатысты              бөлiгiнiң түсiмдерi
мемлекеттiк басқару органдары
3  Акциялардың мемлекеттік пакетiн     Республикалық меншiктегi
иелену және пайдалану құқығын       акциялардың мемлекеттiк
жүзеге асыратын мемлекеттік         пакеттерiне дивидендтер
органдар
4  Жауапкершiлiгi шектеулi             Республикалық меншiктегi
серiктестіктердегi қатысу           заңды тұлғалардағы қатысу
үлестерiн иелену және пайдалану     үлесiне кірістер
құқығын жүзеге асыратын
мемлекеттік органдар
5  Республикалық бюджеттен             Республикалық бюджеттен
қаржыландырылатын мемлекеттiк       қаржыландырылатын
органдар                            мемлекеттiк мекемелердiң
тауарларды (жұмыстарды,
қызметтердi) сатуынан
түсетiн түсiмдер
Республикалық бюджеттен
қаржыландырылатын мемлекеттiк
мекемелердiң дебиторлық,
депоненттiк берешегiнiң
түсiмдерi
Бұрын республикалық бюджеттен
алынған, пайдаланылмаған
қаражаттарды қайтару
6  Жергiлiктi бюджеттен                Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын мемлекеттiк       қаржыландырылатын мемлекеттiк
органдар                            мекемелердiң қызметтердi
сатуынан түсетiн түсiмдер
Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын мемлекеттiк
мекемелердiң дебиторлық,
депоненттiк берешегiнiң
түсiмдерi
Бұрын жергiлiктi бюджеттен
алынған, пайдаланылмаған
қаражаттарды қайтару
7  Қазақстан Республикасы Қорғаныс     Әскери полигондарды
министрлiгi                         пайдаланғаны үшiн жалдау
ақысынан түсетiн түсiмдер
Қару-жарақ пен әскери
техниканы сатудан түсетiн
түсiмдер
8  Қазақстан Республикасы Ұлттық       "Байқоңыр" кешенiн
ғарыш агенттігі                     пайдаланғаны үшiн жалдау
ақысынан түсетiн түсiмдер
9  Қазақстан Республикасы Жоғарғы      Атқарушылық санкция
Сотының жанындағы Сот әкiмшiлiгi
комитетi (сот актiсi болған
жағдайда, келiсiм бойынша)
10 Қазақстан Республикасы Қаржы        Казино, тотализаторлар және
министрлiгiнiң Салық комитетi,      ойын бизнесi қызметiнен
Қазақстан Республикасы Жоғарғы      алынған кiрiстердi
Сотының жанындағы Сот әкiмшiлiгi    қоспағанда, оған қатысты
комитетi (мәжбүрлеп орындату        лицензиялық тәртiп
туралы сот қаулысы болған жағдайда, белгiленген лицензиясыз
келiсiм бойынша)                    қызметтен алынған өндiрiп
алынған кiрiстердiң түсiмi
Оған қатысты лицензиялық
тәртiп белгiленген казино
тотализаторлар және ойын
бизнесiнiң лицензиясыз
қызметiнен алынған өндiріп
алынған кiрiстердiң түсiмi
Жеке кәсiпкерлердiң
мемлекеттiк тiркелмеген
қызметiнен алынған өндiрiп
алынған кiрiстердiң түсiмi
Банктерден немесе банк
операцияларының жекелеген
түрлерiн жүзеге асыратын
ұйымдардан салық заңнамасы
нормаларын бұзғаны үшiн
салынатын айыппұл сомаларының
түсiмi
11  Республикалық бюджеттен            Орталық мемлекеттiк органдар,
қаржыландырылатын уәкiлеттi        олардың аумақтық бөлiмшелерi
мемлекеттiк органдар, Қазақстан    салатын әкiмшілiк айыппұлдар,
Республикасы Жоғарғы Сотының       өсiмақылар, санкциялар,
жанындағы Сот әкiмшiлiгi комитетi  өндiрiп алулар
(мәжбүрлеп орындату туралы сот
қаулысы болған жағдайда, келiсiм   Республикалық бюджеттен
бойынша)                           қаржыландырылатын мемлекеттiк
мекемелер салатын өзге де
айыппұлдар, өсiмақылар,
санкциялар, өндiрiп алулар
12  Жергiлiктi бюджеттен               Жергілiктi мемлекеттiк
қаржыландырылатын уәкілеттi        органдар салатын әкiмшілiк
мемлекеттiк органдар, Қазақстан    айыппұлдар, өсiмақылар,
Республикасы Жоғарғы Сотының       санкциялар, өндiрiп алулар
жанындағы Сот әкiмшілігi комитеті
(мәжбүрлеп орындату туралы сот     Жергiлiктi бюджеттен
қаулысы болған жағдайда, келiсiм   қаржыландырылатын мемлекеттiк
бойынша)                           мекемелер салатын өзге де
айыппұлдар, өсiмақылар,
санкциялар, өндiрiп алулар
13  Қазақстан Республикасы Энергетика  Жер қойнауы туралы ақпаратты
және минералдық ресурстар          пайдалануға бергенi үшiн
министрлiгiнiң Геология және жер   төлемақы
қойнауын пайдалану комитетi
14  Қазақстан Республикасы Табиғи      Монополияға қарсы заңнаманың
монополияларды реттеу агенттiгi    бұзылуы нәтижесiнде алынған
кiрiстердiң түсiмi
15  Қазақстан Республикасы Әдiлет      Бас бостандығынан айыруға
министрлiгi                        сотталғандардың тамақтың,
заттай мүлiктiң және
коммуналдық-тұрмыстық,
емдеу-алдын алу
қызметтерiнiң құнын,
мемлекетке, түзеу мекемесiне
келтiрілген залалды, қашуға
жол бермеуге байланысты
қосымша шығындарды өтеуi
Түзеу жұмыстарына
сотталғандардың еңбекақысынан
ұсталатын түсімдер
16  Қазақстан Республикасы Ауыл        Ауыл шаруашылық және орман
шаруашылығы министрлiгi            алқаптарын ауыл және орман
шаруашылықтарын жүргiзуге
байланысты емес мақсаттарға
пайдалану үшiн алған кезде
ауыл шаруашылығы және орман
шаруашылығы өндiрiстерiнiң
зияндарын өтеуден түсетiн
түсiмдер
Зиянды өтеу туралы талап
бойынша табиғат
қорғаушылардан алынған
қаражаттар, тәркiленген
аңшылық және балық
шаруашылығы құрал-сайманын,
заңсыз өндiрiлген өнiмдi
сатудан түскен қаражаттар
17  Жергiлiктi атқарушы органдар       Коммуналдық меншiктегi
акциялардың мемлекеттік
пакеттерiне дивидендтер
Коммуналдық меншiктегi заңды
тұлғалардағы қатысу үлесiне
түсетiн кiрiстер
Коммуналдық меншiктегi
мүлiктi жалға беруден
түсетiн кiрiстер
Аудандардың (облыстық маңызы
бар қалалардың) жергiлiктi
атқарушы органдарына облыстық
бюджеттен берiлген бюджеттiк
кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
Жергiлiктi бюджеттен қарыз
алушы банктерге берiлген
бюджеттiк кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
Жергiлiктi бюджеттен жеке
тұлғаларға берiлген бюджеттiк
кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
Жер учаскелерiн жалға беру
құқығын сатқаны үшiн төлемақы
Жергiлiктi өкiлеттi
органдардың шешiмдерi
бойынша өткiзiлетiн
мемлекеттiк лотереялардан
түсетiн кiрiстердiң түсiмдерi
Иесiз мүлiктi, белгiленген
тәртiппен коммуналдық
меншiкке өтеусiз өткен
мүлiктi, қадағалаусыз
жануарларды, олжаларды,
сондай-ақ мұрагерлiк құқығы
бойынша мемлекетке өткен
мүлiктi сатудан алынатын
түсiмдер
Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын мемлекеттiк
мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттiк сатып алуды
өткiзуден түсетiн ақша
түсiмдерi
Жергiлiктi бюджетке түсетiн
басқа да салыққа жатпайтын
түсiмдер
18  Қазақстан Республикасы Қаржы       Республикалық меншiктегi
министрлiгi                        мүлiктi жалға беруден
түсетiн кiрiстер
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкiндегi Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
депозиттерi бойынша
сыйақылар (мүдделер)
Депозитке уақытша еркiн
бюджет ақшасын орналастырудан
алынған сыйақылар (мүдделер)
Екiншi деңгейдегi банктердегi
шоттарда мемлекеттiк сыртқы
қарыздардың қаражатын
орналастыруға сыйақылар
(мүдделер)
Облыстардың, республикалық
маңызы бар қалалардың,
астананың жергiлiктi
атқарушы органдарына iшкi
көздер есебiнен республикалық
бюджеттен берiлген бюджеттiк
кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
Аудандардың (облыстық маңызы
бар қалалардың) жергiлiктi
атқарушы органдарына
үкiметтiк сыртқы қарыздар
қаражаты есебiнен
республикалық бюджеттен
берiлген бюджеттiк кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
Қарыз алушы банкiлерге iшкi
көздер есебiнен республикалық
бюджеттен берiлген бюджеттiк
кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
Қарыз алушы банктерге
үкiметтiк сыртқы қарыздар
қаражаты есебiнен
республикалық бюджеттен
берiлген бюджеттiк кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
Заңды тұлғаларға үкiметтiк
сыртқы қарыздар қаражаты
есебiнен 2005 жылға дейiн
республикалық бюджеттен
берiлген бюджеттiк кредиттер
бойынша сыйақылар (мүдделер)
Жеке тұлғаларға республикалық
бюджеттен берiлген бюджеттiк
кредиттер бойынша сыйақылар
(мүдделер)
Шет мемлекеттерге берiлген
бюджеттiк кредиттер бойынша
сыйақылар (мүдделер)
Қазақстан Республикасының
Үкiметi мемлекеттiк
кепiлдiктер бойынша төлеген
талаптар бойынша сыйақылар
(мүдделер)
Бағалы қағаздардың
ұйымдастырылған рыногында
сатып алынған мемлекеттiк
эмиссиялық бағалы қағаздардан
түскен сыйақылар
Тәркіленген мүлiктi,
белгiленген тәртiппен
республикалық меншiкке
өтеусiз өткен мүлiктi, оның
iшiнде мемлекеттiң пайдасына
бас тарту кедендiк режимiнде
ресiмделген тауарлар мен
көлiк құралдарын сатудан
түсетiн түсiмдер
Республикалық бюджеттен
қаржыландырылатын мемлекеттiк
мекемелер ұйымдастыратын
мемлекеттiк сатып алуды
өткiзуден түсетін ақша
түсiмдерi
Заңсыз алынған мүлiктi
еркiмен тапсырудан немесе
өндiрiп алудан немесе
мемлекеттiк функцияларды
орындауға уәкiлеттiк берiлген
тұлғаларға немесе оларға
теңестiрiлген тұлғаларға
заңсыз көрсетiлген
қызметтердiң құнынан
алынатын сомалардың түсiмi
Республикалық бюджетке
түсетiн өзге де салыққа
жатпайтын түсiмдер
_________________________________________________________________

Об утверждении перечня уполномоченных государственных органов, ответственных за взимание и осуществляющих контроль за поступлением неналоговых поступлений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2004 года N 1303. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1339 (вводится в действие с 1.01.2009 г.)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1339 (вводится в действие с 1.01.2009 г.).
В соответствии с подпунктом 10) статьи 58 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень уполномоченных государственных органов, ответственных за взимание неналоговых поступлений.
2. Возложить на Министерство финансов Республики Казахстан осуществление контроля по обеспечению государственными органами, указанными в прилагаемом перечне, полноты и своевременности поступления неналоговых поступлений в государственный бюджет.
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2004 года N 1303
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29 мая 2007 года N 438 ; от 20 августа 2007 года N 715 .
Перечень уполномоченных государственных
органов, ответственных за взимание и осуществляющих контроль
за поступлением неналоговых поступлений
_________________________________________________________________________
N ! Наименование уполномоченных        !   Наименование неналоговых
п/п!государственных органов,            !         поступлений
!ответственных за взимание и         !
!осуществляющих контроль за          !
!поступлением неналоговых поступлений!
-------------------------------------------------------------------------
1 !                    2               !                 3
-------------------------------------------------------------------------
1  Органы государственного управления в Поступления части чистого
отношении республиканских            дохода республиканских
государственных предприятий на праве государственных предприятий
хозяйственного ведения
2  Органы государственного управления в Поступления части чистого дохода
в отношении коммунальных             коммунальных государственных
государственных предприятий на праве предприятий
хозяйственного ведения
3  Государственные органы,              Дивиденды на государственные
осуществляющие права владения и      пакеты акций, находящиеся в
пользования государственным пакетом  республиканской собственности
акций
4  Государственные органы,              Доходы на доли участия в
осуществляющие права владения и      юридических лицах, находящиеся в
пользования долями участия в         республиканской собственности
товариществах с ограниченной
ответственностью
5  Государственные органы,              Поступления от реализации товаров
финансируемые из республиканского    (работ, услуг) государственными
бюджета                              учреждениями, финансируемыми из
республиканского бюджета
Поступления дебиторской,
депонентской задолженности
государственных учреждений,
финансируемых из республиканского
бюджета
Возврат неиспользованных средств,
ранее полученных из
республиканского бюджета
Поступления денег от проведения
государственных закупок,
организуемых государственными
учреждениями финансируемыми из
республиканского бюджета
6  Государственные органы,              Поступления от реализации услуг
финансируемые из местного бюджета    государственными учреждениями,
финансируемыми из местного
бюджета
Поступления дебиторской,
депонентской задолженности
государственных учреждений,
финансирующихся из местного
бюджета
Возврат неиспользованных средств,
ранее полученных из местного
бюджета
Поступления денег от проведения
государственных закупок,
организуемых государственными
учреждениями финансируемыми
из местного бюджета
7  Министерство обороны                 Поступления арендной платы за
Республики Казахстан                 пользование военными полигонами
Доходы от продажи вооружения и
военной техники
8  Национальное космическое             Поступления арендной платы за
агентство Республики Казахстан       пользование комплексом "Байконур"
9  Комитет по судебному                 Исполнительская санкция
администрированию при Верховном
Суде Республики Казахстан (по
согласованию, при наличии судебного
акта)
10  Налоговый комитет Министерства       Поступление изъятых доходов,
финансов Республики Казахстан,       полученных от безлицензионной
Комитет по судебному                 деятельности казино,
администрированию при Верховном Суде тотализаторов и игорного бизнеса,
Республики Казахстан (по             в отношении которой установлен
согласованию, при наличии            лицензионный порядок
постановления суда о принудительном
исполнении)                          Поступление изъятых доходов
частных предпринимателей,
полученных от деятельности без
государственной регистрации
11  Уполномоченные государственные       Административные штрафы, пени,
органы, финансируемые из             санкции, взыскания, налагаемые
республиканского бюджета, Комитет    центральными государственными
по судебному администрированию при   органами, их территориальными
Верховном Суде Республики Казахстан  подразделениями
(по согласованию, при наличии
постановления суда о принудительном  Прочие штрафы, пени, санкции,
исполнении)                          взыскания, налагаемые
государственными учреждениями,
финансируемыми из
республиканского бюджета
Поступления от реализации
конфискованного имущества,
имущества, безвозмездно
перешедшего в установленном
порядке в республиканскую
собственность, в том числе
товаров и транспортных
средств, оформленных в
таможенном режиме отказа в
пользу государства
12  Уполномоченные государственные       Административные штрафы, пени,
органы, финансируемые из местного    санкции, взыскания, налагаемые
бюджета, Комитет по судебному        местными государственными
администрированию при Верховном      органами
Суде Республики Казахстан (по
согласованию, при наличии            Прочие штрафы, пени, санкции,
постановления суда о принудительном  взыскания, налагаемые
исполнении)                          государственными учреждениями,
финансируемыми из местного
бюджета
13  Комитет геологии и недропользования  Плата за предоставление в
Министерства энергетики и            пользование информации о недрах
минеральных ресурсов Республики
Казахстан
14  Агентство Республики Казахстан по    Поступления доходов, полученных
регулированию естественных монополий в результате нарушения
антимонопольного законодательства
15  Министерство юстиции                 Возмещение осужденными к лишению
Республики Казахстан                 свободы стоимости питания,
вещевого имущества и коммунально-
бытовых, лечебно-профилактических
услуг, ущерба, причиненного
государству, исправительному
учреждению, дополнительных затрат,
связанных с пресечением побега
Поступления удержаний из
заработной платы осужденных к
исправительным работам
16  Министерство сельского хозяйства     Поступления от возмещения потерь
Республики Казахстан                 сельскохозяйственного и
лесохозяйственного производства
при изъятии сельскохозяйственных
и лесных угодий для использования
их в целях, не связанных с
ведением сельского и лесного
хозяйства
Средства, полученные от
природопользователей по искам о
возмещении вреда, средства от
реализации конфискованных орудий
охоты и рыболовства, незаконно
добытой продукции
17  Местные исполнительные органы        Дивиденды на государственные
пакеты акций, находящиеся в
коммунальной собственности
Доходы на доли участия в
юридических лицах, находящиеся в
коммунальной собственности
Доходы от аренды имущества,
находящегося в коммунальной
собственности
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным из
областного бюджета местным
исполнительным органам районов
(городов областного значения)
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным из
местного бюджета банкам-заемщикам
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным из
местного бюджета физическим лицам
Поступления доходов от
государственных лотерей,
проводимых по решениям местных
представительных органов
Поступления от реализации
бесхозяйного имущества,
имущества, безвозмездно
перешедшего в установленном
порядке в коммунальную
собственность, безнадзорных
животных, находок, а также
имущества, перешедшего по праву
наследования к государству
Прочие неналоговые поступления в
местный бюджет
18  Министерство финансов                Доходы от аренды имущества,
Республики Казахстан                 находящегося в республиканской
собственности
Вознаграждения (интересы) по
депозитам Правительства
Республики Казахстан в
Национальном Банке Республики
Казахстан
Вознаграждения (интересы),
полученные от размещения в
депозиты временно свободных
бюджетных денег
Вознаграждения (интересы) за
размещение средств
государственных внешних займов
на счетах в банках второго уровня
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным из
республиканского бюджета за счет
внутренних источников местным
исполнительным органам областей,
городов республиканского
значения, столицы
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным из
республиканского бюджета за счет
средств правительственных внешних
займов местным исполнительным
органам районов (городов
областного значения)
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным из
республиканского бюджета за счет
внутренних источников банкам-
заемщикам
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным из
республиканского бюджета за счет
средств правительственных внешних
займов банкам-заемщикам
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным из
республиканского бюджета до 2005
года за счет средств
правительственных внешних займов
юридическим лицам
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным из
республиканского бюджета
физическим лицам
Вознаграждения (интересы) по
бюджетным кредитам, выданным
иностранным государствам
Вознаграждения (интересы) по
оплаченным Правительством
Республики Казахстан требованиям
по государственным гарантиям
Вознаграждения от государственных
эмиссионных ценных бумаг,
приобретенных на организованном
рынке ценных бумаг
Поступление сумм от добровольной
сдачи или взыскания незаконно
полученного имущества или
стоимости незаконно
предоставленных услуг лицам,
уполномоченным на выполнение
государственных функций, или
лицам, приравненным к ним
Прочие неналоговые поступления в
республиканский бюджет
__________________________________________________________________________