Жергiлiктi атқарушы органдардың штат санының лимиттерiн бекiтудiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 1324 Қаулысы.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 20.01.2020 № 6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттері және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдері орынбасарларының шекті саны;
2) 2-қосымшаға сәйкес кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiнiң аппараттары штат санының лимиті бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.07.2018 № 420; 01.08.2019 № 565 қаулысымен.
2. Әкімдерге штаттық кестелерді бекіткен кезде осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелері басшыларының орынбасарлары санының нормативін пайдалану ұсынылсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2008.03.20 N 276 Қаулысымен.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері:
1) жергiлiктi бюджеттерде бар қаражат шегiнде, жұмыс iстейтiн қызметкерлер үшін заңнамада белгіленген кепiлдiктердi қамтамасыз ете отырып, осы қаулыға 1-қосымшада белгiленген штат санының лимиттерi шегiнде әкiмдер аппараттары мен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органдарының штаттық кестелерiн бекiтсiн;
2) осы қаулыға 2-қосымшада белгіленген штат санының лимиттерiн сақтай отырып, жергiлiктi бюджеттерде бар қаражат шегiнде, жұмыс істейтін қызметкерлер үшiн заңнамада белгіленген кепілдiктердi қамтамасыз ете отырып, осы қаулыға 1-қосымшада белгiленген штат санының лимиттері шегiнде айқындалған әкімдер аппараттары мен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) атқарушы органдарының және қалалардағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiнiң аппараттары штат санының лимиттерiн бекiтсiн және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілiктi атқарушы органдарына жеткiзсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қабылдасын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.08.2019 № 565 қаулысымен.

О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 1324.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 20.01.2020 № 6 (вводится в действие с 01.01.2020).
1. Утвердить:
1) лимиты штатной численности местных исполнительных органов и предельное число заместителей акимов областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения) согласно приложению 1;
2) лимит штатной численности аппаратов акимов поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов согласно приложению 2.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.07.2018 № 420; от 01.08.2019 № 565.
2. Рекомендовать акимам при утверждении штатных расписаний использовать норматив численности заместителей руководителей структурных подразделений местных исполнительных органов согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 20.03.2008 N 276.
3. Акимам областей, городов республиканского значения, столицы:
1) утвердить штатные расписания аппаратов акимов и исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в пределах лимитов штатной численности, установленных приложением 1 к настоящему постановлению, в пределах средств, имеющихся в местных бюджетах, с обеспечением установленных законодательством гарантий для работающих сотрудников;
2) утвердить и довести до местных исполнительных органов районов (городов областного значения) лимиты штатной численности аппаратов акимов и исполнительных органов районов (городов областного значения) и аппаратов акимов районов в городах, городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов, определенные в пределах лимитов штатной численности, установленных приложением 1 к настоящему постановлению, с соблюдением лимитов штатной численности, установленных приложением 2 к настоящему постановлению, в пределах средств, имеющихся в местных бюджетах, с обеспечением установленных законодательством гарантий для работающих сотрудников;
3) принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 01.08.2019 № 565.

4. Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және қалада аудандары бар облыстық маңызы бар қалалардың әкiмдерi қаладағы аудандардың әкiмдерi орынбасарларының шектi санын белгілесiн.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.08.2019 № 565 қаулысымен.
5. Аудан әкiмдерi аудандық маңызы бар қалалардың әкiмдерi орынбасарларының шектi санын белгілесiн.
6. Осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 17.02.23 № 140 қбп; өзгерістер енгізу көзделген – ҚР Үкіметінің 06.06.2023 № 446 қбп; 10.11.2023 № 995 қбп; 25.01.2024 № 32 қбп; 05.02.2024 № 65 қбп; 20.03.2024 № 215 қбп; 03.04.2024 № 251 қбп; 24.04.2024 № 324 қбп; 15.05.2024 № 378 қбп қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1324 қаулысына
1-қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттері және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдері орынбасарларының шекті саны

4. Акимам городов республиканского значения, столицы и областного значения, имеющих районы в городе, установить предельное число заместителей акимов районов в городе.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 01.08.2019 № 565.
5. Акимам районов установить предельное число заместителей акимов городов районного значения.
6. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
7. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Примечание ИЗПИ!
Для служебного пользования
Приложение 1 предусмотрено в редакции постановления Правительства РК от 03.02.2023 № 72; предусмотрены изменения постановлением Правительства РК от 17.02.2023 № 140; 06.06.2023 № 446; 10.11.2023 № 995; 25.01.2024 № 32; 05.02.2024 № 65; 20.03.2024 № 215; 03.04.2024 № 251; 24.04.2024 № 324; 15.05.2024 № 378.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года № 1324
Лимиты штатной численности местных исполнительных органов и предельное число заместителей акимов областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения)

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 09.12.2021 № 874 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
(Қызмет бабында пайдалану үшін).
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1324 қаулысына
2-қосымша
Кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары штат санының лимитi
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.04.2013 N 411 қаулыcымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-т. қараңыз).
Әкімшілiк-аумақтық бiрлiк халқының саны (мың адам)
Әкiмдер аппараттарының штат саны (бiрлiк)
Оның iшiнде әкiмдердiң орынбасарлары (бiрлiк)
Кент, ауыл, ауылдық округ

Сноска. Приложение 1 предусмотрено в редакции постановления Правительства РК от 09.12.2021 № 874 (вводится в действие с 01.01.2022).
(Для служебного пользования)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года N 1324
Лимит штатной численности аппаратов
акимов поселков, сел, сельских округов
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2013 № 411 (порядок введения в действие см. п. 6).
Численность населения административно- территориальной единицы (тыс. чел.)
Штатная численность аппаратов акимов (ед.)
в том числе заместителей акимов (ед.)
Поселок, село, сельский округ

1,5-ға дейiн
3-5
1,5-нан 3-ке дейiн
5-7
3-тен 5-ке дейiн
7-8
5-тен 10-ға дейiн
8-10
1
10-нан 20-ға дейiн
10-15
1
20-дан 40-қа дейiн
15-18
2
40-тан астам
18-20
2
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1324 қаулысына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2008.03.20 N 276 Қаулысымен.
Жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелері
басшыларының орынбасарлары санының нормативі
Құрылымдық бөлімшелердің басшылары орынбасарларының лауазымдары енгізіледі:
бөлім бастығының орынбасары бөлімде (бастықты қоса
алғанда) кемінде 7 бірлік
болғанда;
Басқарма бастығының орынбасары басқармада (бастықты қоса
алғанда) кемінде 15 бірлік
болғанда. Басқарма бастығы
орынбасарының шекті саны 3
бірліктен аспауы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1324 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күшi жойылған кейбiр шешімдерінің тiзбесi
1. "Облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана), аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдерінің аппараттары штат санының лимиттері және облыс (республикалық маңызы бар қала, астана), аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмi орынбасарларының шектi саны туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 шiлдедегi N 985 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 шілдедегi N 985 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2002 жылғы 5 наурыздағы N 275 қаулысы.
3. "Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының тәртiптiк кеңестерінің кейбір мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 желтоқсандағы N 1311 қаулысының 2-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 шілдедегi N 985 және 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 31 қаңтардағы N 115 қаулысы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 шілдедегi N 985 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 14 наурыздағы N 246 қаулысы.
6. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 шілдедегi N 985 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 25 шілдедегi N 747 қаулысы.
7. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 шілдедегі N 985 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 6 тамыздағы N 784 қаулысы.
8. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 21 шілдедегi N 985 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 желтоқсандағы N 1292 қаулысы.

до 1,5
3-5
от 1,5 до 3
5-7
от 3 до 5
7-8
от 5 до 10
8-10
1
от 10 до 20
10-15
1
от 20 до 40
15-18
2
свыше 40
18-20
2
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года N 1324
Норматив численности заместителей руководителей
структурных подразделений местных исполнительных органов
Сноска. Нормативы штатной численности в редакции постановления Правительства РК от 20.03.2008 N 276.
Должности заместителей руководителей структурных подразделений вводятся:
заместитель при наличии в отделе (включая начальника отдела начальника) не менее 7 единиц;
заместитель при наличии в управлении (включая начальника управления не менее 15 единиц.
Предельное число заместителей начальника управления не должно превышать 3 единиц.
Приложение 4
к постановлению
Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года N 1324
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2001 года N 985 "О лимитах штатной численности аппаратов акимов областей (города республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) и предельном числе заместителей акима области (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения)".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2002 года N 275 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2001 года N 985".
3. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 N 1311 "Некоторые вопросы дисциплинарных советов областей, городов Астаны и Алматы".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2003 года N 115 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2001 года N 985 и от 11 января 2002 года N 39".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2003 года N 246 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2001 года N 985".
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 747 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2001 года N 985".
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2003 года N 784 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2001 года N 985".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2004 года N 1292 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2001 года N 985".