Басым бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбелерiн қалыптастыру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 наурыздағы N 247 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі N 545 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі N 545 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiнiң 151-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiліп отырған Басым бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбелерiн қалыптастыру ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 18 наурыздағы
N 247 қаулысымен
бекiтiлген
Басым бюджеттiк инвестициялық жобалардың
(бағдарламалардың) тiзбелерiн қалыптастыру
ережесi
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Басым бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбелерiн қалыптастыру ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне сәйкес әзiрлендi.
2. Ереже басым бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбелерiн дайындау, сондай-ақ басым жергiлiктi бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбелерiн келiсу тәртiбiн айқындайды.
3. Ереженiң мақсаты бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) (бұдан әрi - жоба(лар) iске асыру арқылы жүзеге асырылатын бюджеттiк инвестицияларды жоспарлау жүйесiнiң тиiмділігiн арттыру болып табылады.
4. Жоспарланатын кезеңнiң бiрiншi немесе екiншi жылы iске асырыла бастайтын басым жобалардың тiзбелерiн қалыптастыру белгiленген тәртiппен бекiтілген жобалардың техникалық-экономикалық негiздемесi бар iрiктелген жобалар негiзiнде жүзеге асырылады.
5. Жоспарланатын кезеңнiң екiншi немесе үшiншi жылы iске асырыла бастайтын жоспарланатын жобалар ретiнде басым жобалардың тiзбелерiн қалыптастыру iрiктелген инвестициялық ұсыныстар негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Басым жобалардың тiзбелерi басым жобалар бойынша бюджеттiк бағдарламалар әкiмшілерiнiң өтiнiмдерi (бұдан әрi - өтiнiмдер) негiзiнде қалыптастырылады.
7. Өтiнiмдер мынадай құжаттармен қоса енгiзiледi:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттiк және салалық (секторалдық), өңiрлiк бағдарламалар бөлiнiсiнде басымдылық тәртiбiмен ранжирленген басым жобалардың тiзбелерi;
2) функционалдық топтар мен бюджеттiк бағдарламалар бөлiнiсiндегi басым жобалардың тiзбелерi;
3) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиiстi құжаттардың көшiрмелерi қоса берілген басым жобалардың тiзбелерiне енгiзу үшiн ұсынылатын жобалар бойынша құжаттама құрамы;

Об утверждении Правил формирования перечней приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2005 года N 247. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года N 545
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.04.2009 N 545.
В соответствии со статьей 151  Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования перечней приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2005 года N 247
Правила формирования перечней приоритетных бюджетных
инвестиционных проектов (программ)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования перечней приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) (далее - Правила) разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом  Республики Казахстан.
2. Правила определяют порядок подготовки перечней приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ), а также согласования перечней приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов (программ).
3. Целью Правил является повышение эффективности системы планирования бюджетных инвестиций, осуществляемых посредством реализации бюджетных инвестиционных проектов (программ) (далее - проект(ы).
4. Формирование перечней приоритетных проектов с началом реализации в первом или втором году планируемого периода осуществляется на основании отобранных проектов, имеющих утвержденные в установленном порядке технико-экономические обоснования проектов.
5. Формирование перечней приоритетных проектов в качестве планируемых проектов с началом реализации во втором или третьем году планируемого периода осуществляется на основании отобранных инвестиционных предложений.
6. Перечни приоритетных проектов формируются на основании заявок администраторов бюджетных программ по приоритетным проектам (далее - заявки).
7. Заявки вносятся с приложением следующих документов:
1) перечни приоритетных проектов, ранжированных в порядке приоритетности в разрезе государственных и отраслевых (секторальных), региональных программ по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) перечни приоритетных проектов в разрезе функциональных групп и бюджетных программ;
3) состав документации по проектам, предлагаемым для включения в перечни приоритетных проектов, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам с приложением соответствующих копий документов;

4) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаны iске асырудың жоспар-кестесi;
5) жоспарланатын кезеңнiң әрбiр жылы аяқталғаннан кейiн жобаларды iске асырудан күтілетiн нәтижелердiң сандық индикаторларын көрсете отырып, жоба бойынша қажеттi құжаттар мен есептер қоса берілген жоспарланатын кезеңнiң әрбiр жылына арналған жоба бойынша қаржыландыру көлемiнiң негiздемесi.
8. Өтiнiмдердi, оның iшiнде жергiлiктi жобалар бойынша өтiнiмдердi бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарларын әзiрлеу үшiн заңнамада белгіленген мерзiмдерге сәйкес экономикалық жоспарлау жөнiндегi тиiсті уәкiлеттi органға тапсырады.
Белгiленген мерзiмнен кеш тапсырылған өтiнiмдер басым жобалардың тiзбелерiне қосу тұрғысынан қаралмайды.
2-тарау. Басым жергiлікті жобалардың тiзбелерiн келісу
9. Басым жергiлiктi жобалардың тiзбелерiн қалыптастырған кезде экономикалық жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкілеттi органдар экономикалық жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға басым жергілiктi жобалар тiзбелерiнiң жобаларын тапсырады.
10. Басым жергілiктi жобалар тiзбелерiнiң жобаларына талдамалық анықтама қоса беріледi, онда:
1) бюджеттiк инвестициялардың өткен орта мерзiмдi кезеңде жүзеге асырылуын талдау;
2) алдағы орта мерзiмдi кезеңге арналған бюджеттiк инвестициялар саясаты;
3) сандық индикаторларды келтiре отырып, жоспарланатын орта мерзiмдi кезеңнiң әрбiр жылы бойынша күтiлетiн нәтижелер көрсетіледi.
11. Экономикалық жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілеттi орган басым жергілiктi жобалар тiзбелерiнiң бюджеттiк инвестициялардың басымдықтарына сәйкестiгi тұрғысынан қарайды.
12. Экономикалық жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган басым жергілiктi жобалар тiзбелерiнiң жобаларын қарағаннан кейiн экономикалық жоспарлау жөнiндегі жергілiктi уәкiлеттi органдар экономикалық жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның ұсынымдарын қабылдау жөнiндегi (мұндай ұсынымдар болған жағдайда) салыстырма кестемен қоса, оларды мақұлдау үшiн жергілiктi бюджет комиссияларының қарауына тапсырады.
13. Жергiлiктi бюджет комиссиялары мақұлдаған басым жергiлiктi жобалардың тiзбелерi экономикалық жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның ұсынымдарын ескере отырып пысықталған талдамалық жазбамен қоса, қабылданбаған ұсынымдар (мұндай ұсынымдар болған жағдайда) жөнiндегi себептердiң негiздемесiмен бiрге экономикалық жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға жiберiледi.
Басым бюджеттiк инвестициялық
жобалардың (бағдарламалардың)
тізбелерін қалыптастыру
ережесіне 1-қосымша
Ұсынылатын республикалық (жергілiктi) бюджеттiк
инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың)
тiзбесi
Бюджеттiк бағдарламалардың
әкiмшiсi бойынша _______________
(мың. теңге)
Р/с
N
Бюджеттік
инвести-
циялық
жобаның
(бағдар-
ламаның)
атауы
Іске
асыру кезеңі
Жалпы
құны
Жылдар бойынша қаржыландыру көлемi:
Жоспарланып отырған кезеңге
дейiн, оның iшiнде
Барлығы
жоспарланып
отырғанның
алдындағы
жылға (факт)
ағымдағы
жылға
(жоспар)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Жылдар бойынша қаржыландыру көлемi:
Жоспарланып отырған кезеңге
арналған (болжам)
Жоспарланып
отырған
кезеңнен
кейін
жоспарланып
отырған
кезеңнiң
1-жылы
жоспарланып
отырған
кезеңнiң
2-жылы
жоспарланып
отырған
кезеңнiң
3-жылы
8
9
10
11
Толтырылған күнi ________________
_______________________________________________
(Бюджеттiк бағдарламалар әкімшiсi жетекшiсiнiң
қолы және аты-жөнi)

4) план-график реализации проекта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
5) обоснование объемов финансирования по проекту на каждый год планируемого периода с указанием количественных индикаторов ожидаемых результатов реализации проектов по завершении каждого года планируемого периода и приложением необходимых документов и расчетов по проекту.
8. Заявки, в том числе по местным проектам, представляются администратором бюджетных программ в соответствующий уполномоченный орган по экономическому планированию в соответствии со сроками, установленными законодательством для разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан.
Заявки, представленные позже установленного срока, на предмет включения в перечни приоритетных проектов не рассматриваются.
Глава 2. Согласование перечней приоритетных местных проектов
9. При формировании перечней приоритетных местных проектов местными уполномоченными органами по экономическому планированию представляются проекты перечней приоритетных местных проектов в центральный уполномоченный орган по экономическому планированию.
10. К проектам перечней приоритетных местных проектов прилагается аналитическая справка, в которой отражаются:
1) анализ осуществления бюджетных инвестиций за предыдущий среднесрочный период;
2) политика бюджетных инвестиций на предстоящий среднесрочный период;
3) ожидаемые результаты по каждому году планируемого среднесрочного периода с приведением количественных индикаторов.
11. Центральный уполномоченный орган по экономическому планированию рассматривает перечни приоритетных местных проектов на предмет соответствия приоритетам бюджетных инвестиций.
12. Местные уполномоченные органы по экономическому планированию после рассмотрения центральным уполномоченным органом по экономическому планированию проектов перечней приоритетных местных проектов представляют их на рассмотрение, с приложением сравнительной таблицы по принятию рекомендаций центрального уполномоченного органа по экономическому планированию (при наличии таких рекомендаций), местным бюджетным комиссиям для одобрения.
13. Одобренные местными бюджетными комиссиями перечни приоритетных местных проектов направляются в центральный уполномоченный орган по экономическому планированию с приложением доработанной с учетом рекомендаций центрального уполномоченного органа по экономическому планированию аналитической записки, с обоснованием причин по непринятым рекомендациям (при наличии таких рекомендаций).
Приложение 1
к Правилам формирования перечней
приоритетных бюджетных
инвестиционных проектов (программ)
Перечень предлагаемых республиканских
(местных бюджетных инвестиционных проектов (программ)
По администратору
бюджетных программ ____________________________________
(тыс. тенге)
N
п/п
Наименование
бюджетного
инвестицион-
ного проекта
(программы)
Период
реали-
зации
Общая
стои-
мость
Объемы финансирования по годам:
До планируемого периода,
в том числе
Всего
за год,
предшест-
вующий
плани-
руемому
(факт)
на текущий
год (план)
1
2
3
4
5
6
7
(продолжение таблицы)
Объемы финансирования по годам:
На планируемый период (прогноз)
После
планируемого
периода
1 год
планируемого
периода
2 год
планируемого
периода
3 год
планируемого
периода
8
9
10
11
Дата заполнения____________________________
___________________________________________________________________
(Подпись и Ф.И.О. руководителя администратора бюджетных программ)

Ескертпе: 1) 4, 8-11-бағандарда ақпарат бөлшек түрінде - бекітілген
басым бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарлама-
лардың) тізбесіне сәйкес алымында, бөлімінде ББӘ-нің
ұсынысы көрсетіледі;
2) 4-бағанда барлық қаржыландыру көздерін есепке ала
отырып, жобаның жалпы құны көрсетіледі (2-бағанда
қаржыландыру көздері көрсетіледі);
3) 6-бағанда қаржы жылындағы жоба бойынша кассалық
атқарылу көрсетіледі;
4) 7-бағанда бекітілген бюджетке сәйкес жоба бойынша сома
көрсетіледі.
Басым бюджеттiк инвестициялық
жобалардың (бағдарламалардың)
тізбелерін қалыптастыру
ережесіне 2-қосымша
______________________ жылдарға арналған Басым бюджеттiк
(кезеңi көрсетілсiн)  инвестициялық жобалардың тiзбесiне
қосуға ұсынылатын бюджеттiк инвестициялық
жобалар (бағдарламалар) бойынша
құжаттаманың құрамы
Бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшісi
бойынша ______________________________
P/c
N
Бюджет-
тік
инвес-
тиция-
лық
жобаның
(бағ-
дарла-
маның)
атауы
ТЭН
ТЭН
бойынша
Мем-
сарап-
таманың
қоры-
тындысы
Қазақстан
Республи-
касы
Индустрия
және сауда
министр-
лiгi
Құрылыс
және
тұрғын
үй-комму-
налдық
шаруашылық
комитетi-
нiң TЭH-дi
бекіту
туралы
бұйрығы
Экономи-
калық
сарапта-
маның
қорытын-
дысы
ТЭН бекіту туралы
бюджеттік бағдарлама
әкімшiсiнің бұйрығы
N және күнi
(келiскен/
келiспеген)
Бұйрыққа
сәйкес
жобаның
жалпы
құны
(мың
теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
ЖСҚ
ЖСҚ
бойынша
Мемса-
раптама-
ның
қорытын-
дысы
ЖСҚ-ны
бекіту
туралы
бұйрық
Бекiтіл-
ген
ЖСҚ-ға
cәйкec
жобаның
жалпы
құны
(мың
теңге)
Тауарларды
(жұмыстарды
және қызмет-
терді)
мемлекеттiк
сатып алу
туралы
шарттарға
сәйкес
жобаның
жалпы құны
(мың теңге)
Жоба
бойынша
мемле-
кеттік
сатып алуды
жүргізу
туралы
ақпарат
Ескертпе
9
10
11
12
13
14
15
Толтырылған күнi ________________
_______________________________________________
(Бюджеттiк бағдарламалар әкімшiсi жетекшiсiнiң
қолы және аты-жөнi)
4-6, 10, 11-бағандарда құжаттың күні және нөмiрi көрсетіледi
3, 9-бағандарда құжаттаманың болуы туралы ақпарат
көрсетіледі, болмаған жағдайда әзiрлену сатысын немесе болмау
себебiн көрсету қажет
14-бағанда жобаны iске асыру үшiн тауарларды, жұмыстарды және
қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстың
өткiзiлетін күнiн, жеңімпаздардың атауын және шарттың сомасын
көрсету қажет.
Басым бюджеттiк инвестициялық
жобалардың (бағдарламалардың)
тізбелерін қалыптастыру
ережесіне 3-қосымша
Жобаны iске асырудың жоспар-кестесi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi:  ____________________
____________________
Жобаның атауы                      ____________________
Жобаның мақсаты                    ____________________
Мемлекеттiк, салалық (секторалдық)
немесе өңiрлiк бағдарламаның атауы
(Бағдарламаның немесе оны
iске асыру жөнiндегi Іс-шаралар
жоспарының тармағы
көрсетiлсiн)
___________________________

Примечание: 1) в графах 4, 8-11 информация отражается в виде дроби - в числителе в
соответствии с утвержденным перечнем приоритетных бюджетных инвестиционных
проектов (программ), в знаменателе - предложение АБП;
2) в графе 4 указывается общая стоимость проекта с учетом всех источников
финансирования (в графе 2 указываются источники финансирования);
3) в графе 6 указывается кассовое исполнение по проекту за финансовый год;
4) в графе 7 указывается сумма по проекту в соответствии с утвержденным
бюджетом.
Приложение 2
к Правилам формирования перечней
приоритетных бюджетных
инвестиционных проектов (программ)
Состав документации по бюджетным инвестиционным проектам
(программам), предлагаемым для включения в Перечень
приоритетных бюджетных инвестиционных
проектов на __________________годы
(указать период)
По администратору бюджетных программ __________________________________
N
п/п
Наименование
бюджетного
инвестицион-
ного проекта
(программы)
ТЭО
Заклю-
чение
госэкс-
пертизы
по ТЭО
Приказ Комитета по делам строи-
тельства и
жилищно-
коммунального
хозяйства
Министерства
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан об
утверждении ТЭО
Заключение
экономи-
ческой
экспертизы
1
2
3
4
5
6
(продолжение таблицы)
Приказ администратора бюдж. программы об утверждении ТЭО
ПСД
Заключение
госэкспер-
тизы по ПСД
Приказ об
утвержде-
нии ПСД
Общая
стоимость
проекта в
соответст-
вии с ут-
вержденной
ПСД (тыс.
тенге)
N и дата
(согл/не
согл)
Общая
стоимость
проекта в
соответствиис приказом
(тыс. тенге)
7
8
9
10
11
12
(продолжение таблицы)
Общая
стоимость
проекта в
соответствии
с договорами
о государст-
венных закуп-
ках товаров,
(работ и
услуг)(тыс.
тенге)
Информация
о проведе-
нии госу-
дарственных
закупок
по проекту
Примечание
13
14
15
Дата заполнения____________________________
___________________________________________________________________
(Подпись и Ф.И.О. руководителя администратора бюджетных программ)
В графах 4-6, 10, 11 указываются дата и номер документа
В графах 3, 9 указывается информация о наличии документации, в случае отсутствия необходимо указать стадию разработки или причину отсутствия
В графе 14 необходимо указать дату проведения конкурсов по государственным закупкам
товаров, работ и услуг для реализации проекта, наименование победителей и сумму договора.
Приложение 3
к Правилам формирования перечней
приоритетных бюджетных
инвестиционных проектов (программ)
План-график реализации проекта
Администратор бюджетной программы:_____________________________
Наименование проекта __________________________________________
Цель проекта         __________________________________________
Наименование государственной,
отраслевой (секторальной) или
региональной программы (указать
пункт Программы или Плана
мероприятий по ее реализации) _________________________________

Iске асыру кезеңi 200_  200 _
Жобаның жалпы
құны _____       _____________________________ сәйкес айқындалған
құжаттың атауы, N және күні көрсетілсін
Р/с
N
Құрау-
ыштар
атауы
Орындалу/
қаржылан-
дыру көлемi
(жоба
бойынша
барлығы)
Iс-шара-
лардың
атауы
Орындалу/қаржыландыру көлемi
Жоба
бойынша
барлығы
Заттай
көрсеткiштiң
өлшем бiрлігі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Орындалу/қаржыландыру көлемi
оның iшiнде жылдар бойынша:
жоспар-
ланып
отырған
кезеңге
дейiн
Жоспарланып отырған
кезеңнiң 1-жылы
Жоспар-
ланып отырған
кезеңнiң
2-жылы
Жоспар-
ланып
отырған
кезеңнің
3-жылы
Одан
кейiнгі
жыл-
дарға
1-
тоқсан
2-
тоқсан
3-
тоқсан
4-
тоқсан
7
8
9
10
11
Ескертпе: 2-бағанда жобаның бекiтiлген ТЭН-iне сәйкес айқындалған
құрауыштар көрсетiледi;
3, 5, 7-10-бағандарда ақпарат бөлшек түрiнде көрсетiледi
(алымында - заттай көрсеткiш, бөлiмiнде - мың теңге).

Период реализации: 200___     200___
Общая стоимость               определена
проекта ________              в соответствии
с:__________________________________
указать наименование, N и дату
документа
N
п/п
Наименование
компонентов
Объем
выпол-
нения/
финан-
сиро-
вания
(всего
по
проек-
ту)
Наиме-
нова-
ние
меро-
прия-
тий
Объем выполнения/ финансирования
Всего
по
проекту
Ед. из-
мерения
нату-
рального
показателя
до плани-
руемого
периода
1
2
3
4
5
6
7
(продолжение таблицы)
Объем выполнения/финансирования
в том числе по годам:
1 год планируемого периода
2 год
плани-
руемого
периода
3 год
плани-
руемого
периода
На после-
дующие годы
квартал
квартал
квартал
квартал
8
9
10
11
Примечание: в графе 2 указываются компоненты, определенные в соответствии с утвержденным
ТЭО проекта;
в графах 3, 5, 7-10 информация отражается в виде дроби (в числителе -
натуральный показатель, в знаменателе - тыс. тенге).