Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Ғылым комитетiнiң кейбiр республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 тамыздағы N 800 Қаулысы
Iргелi зерттеулердiң басым бағыттарына арналған ғылыми-техникалық әлеуеттi шоғырландыру, iргелi ғылымды басқаруды жетiлдiру және елдiң әлеуметтiк-экономикалық даму мiндеттерiн шешуде оның үлесiн күшейту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Ғылым комитетiнiң "Химиялық-технологиялық зерттеулер орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны мен оның "А.Б. Бектұров атындағы Химия ғылымдары институты", "Д.В. Сокольский атындағы Органикалық катализ және электрохимия институты", "Физикалық-техникалық институт", "Металлургия және кен байыту институты" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Ғылым комитетiнiң "Геологиялық-географиялық зерттеулер орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны мен оның "У.М. Ахмедсафин атындағы Гидрогеология және гидрофизика институты", "Қ.И. Сәтбаев атындағы Геология ғылымдары институты", "География институты", "Сейсмология институты" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Ғылым комитетiнiң "Жер туралы ғылым, металлургия және кен байыту орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына (бұдан әрi - кәсiпорын) қосылу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Ғылым комитетi кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы болып белгiленсiн.
3. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi мәнi ғылым саласындағы өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi жүзеге асыру болып белгiленсiн.
4. Кәсiпорынға қосымшаға сәйкес еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындар құруға рұқсат берiлсiн.
5. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Ғылым комитетiнiң "Физикалық-математикалық зерттеулер орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Ғылым комитетiнiң "Математика, информатика және механика институты" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны болып қайта аталсын.
6. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Ғылым комитетi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен осы қаулыны iске асыру жөнiндегi қажеттi шараларды қабылдасын.
7. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:

Вопросы некоторых республиканских государственных предприятий Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2006 года N 800
В целях концентрации научно-технического потенциала на приоритетных направлениях фундаментальных исследований, совершенствования управления фундаментальной наукой и усиления ее вклада в решение задач социально-экономического развития страны, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр химико-технологических исследований" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан и его дочерние государственные предприятия "Институт химических наук им. А.Б. Бектурова", "Институт органического катализа и электрохимии им. Д.В. Сокольского", "Физико-технический институт", "Институт металлургии и обогащения" и "Центр геолого-географических исследований" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан и его дочерние государственные предприятия "Институт гидрогеологии и гидрофизики им. У.М. Ахмедсафина", "Институт геологических наук им. К.И. Сатпаева", "Институт географии", "Институт сейсмологии" путем слияния в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр наук о земле, металлургии и обогащения" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - предприятие).
2. Определить Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан органом государственного управления предприятием.
3. Основным предметом деятельности Предприятия определить осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки.
4. Разрешить предприятию создание дочерних государственных предприятий согласно приложению.
5. Переименовать республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр физико-математических исследований" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт математики, информатики и механики" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
6. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять необходимые меры по реализации настоящего постановления.
7. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:

1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2006 жылғы 21 шiлдедегi N 700  қаулысында :
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Ғылым комитетiнiң қарамағындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
"1. Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрлерi 1, 5-жолдар алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Математика, информатика және механика институты";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 17-жолмен толықтырылсын:
"17. Жер туралы ғылым, металлургия және кен байыту орталығы".
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 23 тамыздағы
N 800 қаулысына
қосымша
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.08.21.  N 724 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Ғылым
комитетiнiң "Жер туралы ғылым, металлургия және кен байыту
орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарының
тiзбесi
1.  (Алынып тасталды -   2007.08.21.  N 724 )
2.  (Алынып тасталды -   2007.08.21.  N 724 )
3. "Физикалық-техникалық институты"              Алматы қаласы
4. "У.М. Ахмедсафин атындағы Гидрогеология       Алматы қаласы
және гидрофизика институты"
5. "Қ.И. Сәтбаев атындағы Геология ғылымдары     Алматы қаласы
институты"
6. "География институты"                         Алматы қаласы
7. "Сейсмология институты"                       Алматы қаласы

1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года N 700 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан":
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел "1. Республиканские государственные предприятия":
строки, порядковые номера 1,5 исключить;
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"2. Институт математики, информатики и механики";
дополнить строкой, порядковый номер, 17, следующего содержания:
"17. Центр наук о земле, металлургии и обогащения".
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 августа 2006 года N 800
Перечень
дочерних государственных предприятий
республиканского государственного предприятия
на праве хозяйственного ведения "Центр наук о земле,
металлургии и обогащения" Комитета науки Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 21 августа 2007 года N 724 .
1. (исключена - от 21 августа 2007 года N 724 )
2. (исключена - от 21 августа 2007 года N 724 )
3. "Физико-технический институт"
город Алматы
4. "Институт гидрогеологии и гидрофизики
им. У.М. Ахмедсафина"
город Алматы
5. "Институт геологических наук
им. К.И. Сатпаева"
город Алматы
6. "Институт географии"
город Алматы
7. "Институт сейсмологии"
город Алматы