Қарағанды облысында "Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы" акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 қыркүйектегі N 868 Қаулысы
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын орындаудың желiлiк кестесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 31 наурыздағы N 222  қаулысын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қарағанды облысында жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - қоғам) құрылсын.
2. Қоғам қызметiнiң негiзгi мәнi инвестициялар мен инновацияларды тарту үшiн қолайлы экономикалық орта қалыптастыру, жаңа жобаларды iске асыру, қорғалған сауда белгiсi және зияткерлiк меншiк құқықтары бар тауарларды өндiру үшiн жағдай жасау, өңiрдегi әлеуметтiк саланы дамытуға бағытталған бағдарламаларды әзiрлеу және iске асыру жолымен Қарағанды облысының экономикалық дамуына жәрдемдесу болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруға 2006 жылға арналған республикалық бюджетте шұғыл шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен 284444500 (екi жүз сексен төрт миллион төрт жүз қырық төрт мың бес жүз) теңге бөлсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiне берсiн;
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiмен бiрлесiп:
1) қоғамның жарғылық капиталын осы қаулының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен бөлiнетiн қаражаттан 284444500 (екi жүз сексен төрт миллион төрт жүз қырық төрт мың бес жүз) - теңге мөлшерiнде қалыптастыруды;
2) қоғамды Қазақстан Республикасының әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеудi;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi мүдделi мемлекеттiк органдармен, Қарағанды облысының әкiмдiгiмен және "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк қоғамымен бiрлесiп, бiр апта мерзiмде Қазақстан Республикасының Үкiметiне қоғам Директорлар кеңесiнiң құрамы жөнiнде ұсыныстар енгiзсiн.

О создании акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа" в Карагандинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2006 года N 868
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2006 года N 222 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 1 марта 2006 года и Программы Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа" в Карагандинской области (далее - общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности общества содействие экономическому развитию Карагандинской области путем формирования благоприятной экономической среды для привлечения инвестиций и инноваций, реализации новых проектов, создания условий для производства товаров с защищенной торговой маркой и правами интеллектуальной собственности, разработки и реализации программ, направленных на развитие социальной сферы в регионе.
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить на формирование уставного капитала общества 284444500 (двести восемьдесят четыре миллиона четыреста сорок четыре тысячи пятьсот) тенге из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2006 год на неотложные затраты.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
передать права владения и пользования государственным пакетом акций общества Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан;
совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить:
1) формирование уставного капитала общества в размере 284444500 (двести восемьдесят четыре миллиона четыреста сорок четыре тысячи пятьсот) тенге из средств, выделяемых из резерва Правительства Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 3 настоящего постановления;
2) государственную регистрацию общества в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с заинтересованными государственными органами, акиматом Карагандинской области и акционерным обществом "Фонд устойчивого развития "Қазына" в недельный срок внести в Правительство Республики Казахстан предложения по составу Совета директоров общества.

6. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Қарағанды облысы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 214-13-жолмен толықтырылсын:
"214-13. "Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы" акционерлiк қоғамы";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 237-21-жолмен толықтырылсын:
"237-21. "Сарыарқа" әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациясы" акционерлiк қоғамы";
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрi К.Қ.Мәсiмовке жүктелсiн.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

6. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Карагандинская область" дополнить строкой, порядковый номер 214-13, следующего содержания:
"214-13. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 237-21, следующего содержания:
"237-21. "Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа";
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Масимова К.К.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан