Жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 25 сәуірдегі N 325 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін, сондай-ақ мемлекеттік тіркегенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын алған кездегі алым ставкалары белгіленсін.
2. "Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым ставкаларын белгілеу туралы және Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын тіркеу туралы ақпарат беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 сәуірдегі N 368 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 17, 175-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыпта "Кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым ставкаларын белгілеу туралы және" деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақ алынып тасталсын.
3. "Жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 сәуірдегі N 392 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 18, 214-құжат) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 25 сәуірдегі
N 325 қаулысына
қосымша
Жылжымалы мүлік кепілін, кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін, сондай-ақ мемлекеттік тіркегенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын алған кездегі алым ставкалары
1. Жылжымалы мүлік кепілін, кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкалары:
жеке тұлғалардан - алым төлеген күні қолданылған бір айлық есептік көрсеткішті;
заңды тұлғалардан - алым төлеген күні қолданылған бес айлық есептік көрсеткішті құрайды.
2. Жылжымалы мүлік кепілін, кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын алған кездегі алым ставкалары:
жеке және заңды тұлғалардан - алым төлеген күні қолданылған бір айлық есептік көрсеткіштің 50 пайызын құрайды.

Об установлении ставок сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2007 года N 325. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить прилагаемые ставки сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна, а также при получении дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2003 года N 368 "Об установлении ставок сбора за государственную регистрацию ипотеки судна или строящегося судна и об утверждении Правил представления информации о регистрации ипотеки судна или строящегося судна" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 17, ст. 175) следующие изменения:
в заголовке слова "установлении ставок сбора за государственную регистрацию ипотеки судна или строящегося судна и об" исключить;
пункт 1 исключить.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2005 года N 392 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 18, ст. 214).
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2007 года N 325
Ставки сбора за государственную регистрацию залога движимого
имущества, ипотеки судна или строящегося судна, а также
при получении дубликата документа, удостоверяющего
государственную регистрацию
1. Ставки сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества, ипотеки судна или строящегося судна составляют:
с физических лиц - один месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора;
с юридических лиц - пять месячных расчетных показателей, действующих на дату уплаты сбора.
2. Ставки сбора при получении дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию залога движимого имущества, ипотеки судна или строящегося судна составляют:
с физических и юридических лиц - 50 процентов от одного месячного расчетного показателя, действующего на дату уплаты сбора.