Қазіргі заманғы инфрақұрылымды дамыту жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 932 Қаулысы
"Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазіргі заманғы инфрақұрылымды дамыту жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспардың орындалуына жауапты Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары:
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылдықтың қорытындылары бойынша жылына екі рет 15 қаңтарға және 15 шілдеге Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жарты жылдықтың қорытындылары бойынша жылына екі рет 30 қаңтарға және 30 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 қазандағы
N 932 қаулысымен
бекітілген
Қазіргі заманғы инфрақұрылымды дамыту жоспары
Р/с
N
Іс шаралар Аяқ-
талу
нысаны
Орын-
дауға (іске
асыруға) жауап-
тылар
Орын-
дау
(іске асыру) мерзі-
мі
Болжам-
ды шы-
ғыстар
(мың
теңге)
Қаржы-
лан-
дыру
көзде-
рі
1 2 3 4 5 6 7
1.
Қазіргі заман-
ғы инфрақұры-
лымды, оның
ішінде прог-
рессивті тех-
нологиялар
мен материал-
дарды дамыту-
дың әлемдік үрдістерін
талдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭБЖМ (жи-
нақтау), ККМ, АБА,
ЭМРМ, АШМ,
ИСМ, "Сам-
ғау" хол-
дингі" АҚ
Жыл
сайын
30
қаңтар
30
маусым
Талап
етілмей-
ді
2.
Қолданыстағы стратегиялық және бағдар-
ламалық құжат-
тарды іске
асыруды қазір-
гі заманғы та-
лаптар мен сұ-
ранысқа сәй-
кестігі мәніне
талдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭБЖМ (жи-
нақтау), ККМ, АБА,
ЭМРМ, АШМ,
ИСМ, "Самғау"
холдингі" АҚ
Жыл
сайын
30
қаңтар
30
маусым
Талап
етілмей-
ді
3.
Серпінді мак-
рожобаларды іске асыруды инфрақұрылым-
дық қамтама-
сыз ету
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭБЖМ (жи-
нақтау), ИСМ, ККМ,
АБА, ЭМРМ,
АШМ,
"Самұрық"
холдингі"
АҚ,
"Самғау"
холдингі"
АҚ, "ҚазАгро"
холдингі" АҚ
Жыл
сайын
30
қаңтар
30
маусым
Көлемі
жобалар-
ды пысық-
таудың
шамасына
қарай
айқында-
латын
болады
Бюджет-
тен тыс
қара-
жат
4.
Азаматтық ави-
ация саласын
дамыту жөнін-
дегі 2009-2011
жылдарға ар-
налған шаралар
кешенін әзір-
леу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныс
ККМ
2008
жылғы
желтоқ-
сан
Талап
етілмей-
ді
5.
Қазіргі заман-
ғы телекомму-
никация сала-
сын дамыту жө-
ніндегі 2009-
2011 жылдарға арналған шара-
лар кешенін әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныс
АБА (жи-
нақтау), "Самғау"
холдингі" АҚ
2008
жылғы
тамыз
Талап
етілмей-
ді
6.
Қазақстан Республикасы аумағына ұй-
ымдастырудың бас схемасын әзірлеу жө-
ніндегі дай-
ындық іс-шара-
ларын жүргізу,
оның ішінде:
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ИСМ
2008
жылғы
15
қаңтар,
2008
жылғы
15 шілде

Об утверждении Плана развития современной инфраструктуры
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года N 932
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План развития современной инфраструктуры (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан, ответственным за выполнение Плана:
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) два раза в год, к 15 января и 15 июля, по итогам полугодия представлять информацию о ходе выполнения Плана в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
3. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан два раза в год, к 30 января и 30 июля, по итогам полугодия представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана в Правительство Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 октября 2007 года N 932
План
развития современной инфраструктуры
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответст-
венные
за испол-
нение
(реали-
зацию)
Срок
исполнения
(реализации)
Предпо-
лагаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источ-
ники
финан-
сирова-
ния
1
2
3
4
5
6
7
1.
Анализ мировых
тенденций развития
современной инф-
раструктуры, в
т.ч. прогрессив-
ных технологий
и материалов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
МТК, АИС,
МЭМР, МСХ,
МИТ, АО
"Холдинг
"Самгау"
Ежегодно,
30 января,
30 июня
Не тре-
буются
2.
Анализ реализации
действующих
стратегических и
программных доку-
ментов на предмет
соответствия сов-
ременным требова-
ниям и спросу
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
МТК, АИС,
МЭМР, МСХ,
МИТ, АО
"Холдинг
"Самгау"
Ежегодно,
30 января,
30 июня
Не тре-
буются
3.
Инфраструктурное
обеспечение реали-
зации прорывных
макропроектов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
МИТ, МТК,
АИС, МЭМР,
МСХ, АО
"Холдинг
"Самрук",
АО
"Холдинг
"Самгау",
АО
"Холдинг
"КазАгро"
Ежегодно,
30 января,
30 июня
Объемы
будут
опреде-
лены
по мере
прора-
ботки
проектов
Вне-
бюд-
жет-
ные
сред-
ства
4.
Разработка
комплекса мер по
развитию отрасли
гражданской
авиации на
2009-2011 годы
Предложение
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТК
Декабрь
2008 год
Не тре-
буются
5.
Разработка
комплекса мер по
развитию современ-
ной отрасли
телекоммуникаций
на 2009-2011 годы
Предложение
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АИС
(созыв),
АО
"Холдинг
"Самгау"
Август
2008 год
Не тре-
буются
6.
Проведение подго-
товительных меро-
приятий по разра-
ботке Генеральной
схемы организации
территорий Респуб-
лики Казахстан,
в том числе:
Информация
в МЭБП РК
МИТ
15 января
2008 года,
15 июля
2008 года

29974
Респуб
-лика-
лық
бюджет
6.1.
Қазақстан Рес-
публикасының бас схемасын әзірлеу және келісу тәрті-
бін айқындау
жөнінде ұсы-
ныстар дайын-
дау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныс
ИСМ
2008
жылғы
желтоқ-
сан
Талап
етілмей-
ді
6.2.
3.01-07-2001 "Қазақстан Республикасын-
дағы қала құ-
рылысы жобала-
рының құрамы,
оларды әзір-
леу, келісу
және бекіту
тәртібі туралы
нұсқаулық"
Қазақстан Рес-
публикасының
ҚНЕ өзгеріс-
тер енгізу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ИСМ
2008
жылғы
15
қаңтар,
2008
жылғы
15 шілде
4760
Респуб
-лика-
лық
бюджет
6.3.
Қазақстан Рес-
публикасының аумағын ұйым-
дастырудың бас схемасын әзірлеу жөнін-
дегі ұсыным-
дарды әзірлеу
және белгілен-
ген тәртіппен келісу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ИСМ
2008
жылғы
15
қаңтар,
2008
жылғы
15 шілде
25214
Респуб
-лика-
лық
бюджет
7.
Еуропа-Азия бағытында бір-
ыңғай транзит жүйесін құру-
дың халықара-
лық инвести-
циялық мега-
жобасын іске
асыру жөнінде
шаралар кеше-
нін әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныс
ККМ (жи-
нақтау),
СІМ, Әді-
летмині,
Қаржымині,
ЭБЖМ, АШМ,
облыстар-
дың,
Астана
және Алма-
ты қалала-
рының
әкімдері,
"Самғау"
холдингі"
АҚ, "Қазы-
на" орнық-
ты даму
қоры" АҚ,
"ҚазАгро" АҚ,
"Атамекен"
Одағы"
ҚҰЭП
2008
жылғы
шілде
Талап
етілмей-
ді
8.
Бюджет қаража-
тын тиімді
пайдалануды
бағалауды ұсы-
на отырып,
бағдарламалық
құжаттардың
қаржылық қам-
тамасыз етілу-
ін бағалау
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ККМ, АБА,
ЭМРМ, АШМ,
"Қазына" орнықты даму қоры"
АҚ, "Сам-
ғау" хол-
дингі" АҚ
Жыл
сайын
15
қаңтар
15
маусым
Талап
етілмей-
ді
9.
Мультимодальды тасымалдауды дамыту жөнінде
шаралар кеше-
нін әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныс
ККМ
2009
жыл
Талап
етілмей-
ді
10.
Әзірленген Қазақстан Рес-
публикасының
аумағын ұйым-
дастырудың бас
схемасын еске-
ре отырып,
қолданыстағы
бағдарламалық
құжаттарды тү-
зету
Қазақстан
Республи-
касы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Мүдделі
мемлекет-
тік орган-
дар
2011
жыл
Талап
етілмей-
ді
11.
Қазақстан Рес-
публикасының почта саласы мен почта жи-
нақтау жүйесін
дамыту жөнін-
дегі 2011-2015
жылдарға
арналған шара-
лар кешенін
әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныс
АБА, "Сам-
ғау" хол-
дингі" АҚ
2010
жыл
Талап
етілмей-
ді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ            - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Әділетмині      - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині       - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ККМ             - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
ИСМ             - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі
СІМ             - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ЭМРМ            - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
АШМ             - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
АБА             - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттігі
"Самұрық"
холдингі" АҚ    - "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару
жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғам
"Қазына"
ОДҚ" АҚ         - "Қазына" орнықты қоры дамыту" акционерлік қоғамы
"Самғау"
холдингі" АҚ    - "Самғау" мемлекеттік холдингі" акционерлік қоғамы
"ҚазАгро"
холдингі" АҚ    - "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік
қоғамы
"Атамекен"
Одағы" ҚҰЭП     - "Атамекен" Одағы" Қазақстан ұлттық экономикалық
палатасы" заңды тұлғалар бірлестігі
ҚНЕ             - құрылыс нормалары мен ережелері

29974
Рес-
публи-
кан-
ский
бюджет
6.1.
Подготовка пред-
ложения по опреде-
лению порядка раз-
работки и согласо-
вания Генеральной
схемы Республики
Казахстан
Предложение
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИТ
Декабрь
2008 год
Не тре-
буются
6.2.
Внесение изменений
в действующий
СНиП Республики
Казахстан
3.01-07-2001
"Инструкция о
составе, порядке
разработки, согла-
сования и утверж-
дения градострои-
тельных проектов
в Республики
Казахстан"
Информация
в МЭБП РК
МИТ
15 января
2008 года,
15 июля
2008 года
4760
Рес-
публи-
кан-
ский
бюджет
6.3.
Разработка и
согласование в
установленном
порядке рекоменда-
ции по разработке
Генеральной схемы
организации терри-
тории Республики
Казахстан
Информация
в МЭБП РК
МИТ
15 января
2008 года,
15 июля
2008 года
25214
Рес-
публи-
кан-
ский
бюджет
7.
Разработка комп-
лекса мер по реа-
лизации междуна-
родного инвести-
ционного мегапро-
екта создания
единой системы
транзита в направ-
лении Европа-Азия
Предложение
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТК
(созыв),
МИД, МЮ,
МФ, МЭБП,
МСХ, акимы
областей,
гг. Астаны
и Алматы,
АО
"Холдинг
"Самгау",
АО "ФУР
"Қазына",
АО
"Холдинг
"КазАгро",
"НЭПК
"Союз
"Атамекен"
Июль
2008 год
Не тре-
буются
8.
Оценка финансовой
обеспеченности
программных доку-
ментов с предос-
тавлением оценки
эффективности
использования
бюджетных средств
Информация
в МЭБП РК
МТК, АИС,
МЭМР, МСХ,
АО "ФУР
"Қазына",
АО
"Холдинг
"Самгау"
Ежегодно
15 января,
15 июня
Не тре-
буются
9.
Разработка комп-
лекса мер по раз-
витию мультимо-
дальных перевозок
Предложение
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТК
2009 год
Не тре-
буются
10.
Корректировка дей-
ствующих програм-
мных документов
с учетом разрабо-
танной Генеральной
схемы организации
территорий Респуб-
лики Казахстан
Постанов-
ление Пра-
вительства
Республики
Казахстан
Заинтере-
сованные
государ-
ственные
органы
2011 год
Не тре-
буются
11.
Разработка комп-
лекса мер по раз-
витию почтовой
отрасли и почтово-
сберегательной
системы Республики
Казахстан на
2011-2015 годы
Предложение
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АИС, АО
"Холдинг
"Самгау"
2010 год
Не тре-
буются
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭБП   - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МЮ     - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ     - Министерство финансов Республики Казахстан
МТК    - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МИТ    - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МИД    - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЭМР   - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
МСХ    - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
АИС    - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АО "Холдинг "Самрук"  - акционерное общество "Казахстанский холдинг
по управлению государственными активами "Самрук"
АО "ФУР "Қазына"      - акционерное общество "Фонд устойчивого развития "Қазына"
АО "Холдинг "Самгау"  - акционерное общество "Государственный холдинг "Самгау"
АО "Холдинг "КазАгро" - акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
НЭПК "Союз "Атамекен" - Объединение юридических лиц "Народная экономическая палата Казахстана "Союз "Атамекен"
СНиП                  - строительные нормы и правила

Ескерту. Ескертпеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.07.20. N 1101 Қаулысымен.

Сноска. Примечание с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.07.2009 N 1101 .