Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1370 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 960 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 960 қаулысымен.
"Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 32-33, 399-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы қару мен оның патрондары айналымының ережесінде:
бүкіл мәтін бойынша:
"үш жыл" деген сөздер "бес жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
"немесе нашақорлыққа" деген сөздер ", нашақорлыққа немесе уытқұмарлыққа" деген сөздермен ауыстырылсын;
"аңшылық билетке", "аңшылық билетіне", "аңшылық билетінде", "аңшылық билетті", "аңшылық билетінсіз", "аңшылық билеті" деген сөздер тиісінше "аңшылық куәлікке", "аңшылық куәлігіне", "аңшылық куәлігінде", "аңшылық куәлікті", "аңшылық куәлігінсіз", "аңшылық куәлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтың 4) тармақшасында "үй-жайлар" деген сөздерден кейін "кезекші бөлімдеріндегі шығарылатын жұмыс орындары бар оператор-фирмалардың" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақтың үшінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаруды жөндеу шеберханаларында қаруды сақтауды қоспағанда, шкафтардың есіктерінің ішкі жағында нөмірлері бойынша оның тізімдемесі болуы тиіс";
11-тармақта "қалалық, аудандық ішкі істер органдарында" деген сөздер "жеке күзет ұйымдарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақта "Астана және Алматы қалаларының ІІББ, облыстардың ІІББ, ІІБ, көліктегі ІІБ" деген сөздер "облыстардың, Алматы, Астана қалаларының және Көліктегі ішкі істер департаменттері (бұдан әрі - ІІД (К)" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақта:
бірінші абзацта "Астана және Алматы қалаларының ІІББ, облыстардағы ІІББ, ІІБ, көліктегі ІІБ" деген сөздер "ІІД, (К)" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
екінші абзацта:
"4 жылда" деген сөздер "5 жылда" деген сөздермен ауыстырылсын;
"және ішкі істер органына тиісті шығындарды өтейді" деген сөздер алынып тасталсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1370. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2020 года № 960.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2020 № 960.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 32-33, ст. 399) следующие изменения и дополнения:
1) в Правилах оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
по всему тексту:
слова "три года" заменить словами "пять лет";
слова "или наркоманией" заменить словами ", наркоманией или токсикоманией";
слова "охотничий билет", "охотничьем билете", "охотничьего билета" заменить соответственно словами "удостоверение охотника", "удостоверении охотника", "удостоверения охотника";
в подпункте 4) пункта 7 после слова "наблюдения" дополнить словами "фирм-операторов, имеющих выносные рабочие места в дежурных частях";
третье предложение пункта 8 изложить в следующей редакции:
"На дверцах шкафов с внутренней стороны должна быть опись оружия по номерам, за исключением случаев его хранения в оружейно-ремонтных мастерских.";
в пункте 11 слова "в горрайорганах внутренних дел" заменить словами "частных охранных организаций";
в пункте 17 слова "ГУВД городов Астаны и Алматы, ГУВД, УВД областей, УВД на транспорте" заменить словами "Департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны и на транспорте (далее - ДВД(Т)";
в пункте 19:
в абзаце первом слова "ГУВД городов Астаны и Алматы, ГУВД, УВД областей, УВД на транспорте" заменить аббревиатурой "ДВД(Т)";
в абзаце втором:
слова "4 года" заменить словами "5 лет";
слова "и компенсирует органу внутренних дел соответствующие расходы" исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"20. "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 2)-8) тармақшаларында көрсетілген заңды тұлғалар қайта ұйымдастырылған немесе таратылған кезде азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын оларды сатып алуға лицензиялары бар субъектілерге бере алады.
Қару немесе патрондар берген заңды тұлғалар бұл туралы қару есепте тұрған ішкі істер органына берілген қарудың санын, маркасын, калибрі мен әрбір бірлігінің нөмірін, патрондардың санын, маркасын, калибрін көрсете отырып, жеті күн мерзімде жазбаша хабарлайды. Хабарламаға қайта ресімдеу үшін қаруды сақтауға рұқсаты, сондай-ақ оның негізінде беру жүзеге асырылған құжаттар қоса тіркеледі.
Ерекше жарғылық міндеттері бар заңды тұлғалар, күзет қызметінің субъектілері ішкі істер органдарының келісімі бойынша олардың теңгеріміндегі азаматтық және қызметтік қаруды аумақтық тиесілігіне қарамастан, заңнамада белгіленген тәртіппен есептік тіркеуден өткен өздерінің филиалдарына (өкілдіктеріне) (бұдан әрі - филиалдар (өкілдіктер) бере алады.
Республикалық спорт ұйымдары ішкі істер органдарымен келісім бойынша өздерінің теңгеріміндегі спорттық қаруды өңірлік спорт ұйымдарына бере алады.
Басқа жағдайларда азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары ведомстволық тиесілігіне қарамастан, оны бір заңды тұлғадан екіншісіне беру мақсатында ішкі істер органының жолдамасы бойынша қару сататын мамандандырылған дүкен арқылы өткізіледі.";
22-тармақтың бірінші абзацында "Астана және Алматы қалаларының ІІББ, облыстардың және көліктегі ІІББ, ІІБ" деген сөздер "ІІД (К)" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
24-тармақта:
бірінші абзацта ", прокурорлардың" деген сөз алынып тасталсын;
үшінші абзац алынып тасталсын;
он екінші абзац "министрі" деген сөзден кейін ", оның орынбасарлары" деген сөздермен толықтырылсын;
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лауазымдары саяси мемлекеттік қызметшілерге жатқызылған облыстардың, астананың және республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік органдарының лауазымды адамдарына қызметтік қаруды (қысқы ұңғылы ойықты атыс қаруы) сақтау мен алып жүруге рұқсатты ІІД бастықтары береді";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Спорттық атыс қаруын (үрлемелі қуаты 3 Дж-дан бастап 7,5 Дж-ге дейінгі және калибрі 4,5 мм-ден аспайтын пневматикалық қарудан басқа) және оның патрондарын сатып алуды спорттық ұйымдар ішкі істер органдары беретін лицензиялар бойынша осы Ереженің 9-қосымшасында көрсетілген түрлеріне, типтеріне, модельдеріне және санына сәйкес жүзеге асырады.
Лақтырылатын қаруды (арқанының керілу күші 14 кг жоғары садақтар мен арбалеттерді) спорттық ұйымдар ішкі істер органдары беретін лицензиялар бойынша сатып алады.

"20. Юридические лица, указанные в подпунктах 2) - 8), 11) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", при реорганизации или ликвидации могут передавать гражданское и служебное оружие и патроны к нему субъектам, имеющим лицензии на их приобретение.
Юридические лица, передавшие оружие или патроны, в семидневный срок письменно сообщают об этом в орган внутренних дел, в котором оружие состоит на учете, указав количество, марку, калибр и номер каждой единицы переданного оружия, количество, марку, калибр патронов. К сообщению прилагаются разрешение на хранение оружия для его переоформления, а также документы, на основании которых осуществлена передача.
Юридические лица с особыми уставными задачами, субъекты охранной деятельности, по согласованию с органами внутренних дел, могут передавать имеющееся у них на балансе гражданское и служебное оружие своим филиалам (представительствам), независимо от их территориальной принадлежности, прошедшим учетную регистрацию в установленном законодательством порядке (далее - филиалы (представительства).
Республиканские спортивные организации по согласованию с органами внутренних дел, могут передавать имеющееся у них на балансе спортивное оружие региональным спортивным организациям.
В остальных случаях гражданское и служебное оружие и патроны к нему в целях его передачи от одного юридического лица другому независимо от их ведомственной принадлежности реализуется по направлению органа внутренних дел через специализированный магазин, торгующий оружием.";
в абзаце первом пункта 22 слова "ГУВД городов Астаны и Алматы, ГУВД, УВД областей и на транспорте" заменить аббревиатурой "ДВД(Т)";
в пункте 24:
в абзаце первом слово "прокурорами" исключить;
абзац третий исключить;
абзац двенадцатый дополнить словами ", его заместителями";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"Разрешение на хранение и ношение служебного оружия (огнестрельного короткоствольного нарезного оружия) должностным лицам государственных органов областей, столицы и города республиканского значения, должности которых в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной службе" отнесены к политическим, выдается начальниками ДВД.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Приобретение спортивного огнестрельного оружия (кроме пневматического с дульной энергией от 3 Дж до 7,5 Дж и калибром не более 4,5 мм) и патронов к нему осуществляется спортивными организациями по лицензиям, выдаваемым органами внутренних дел в соответствии с видами, типами, моделями и количеством оружия, указанными в приложении 9 к настоящим Правилам.
Метательное оружие (луки и арбалеты силой натяжения тетивы свыше 14 кг) приобретается спортивными организациями по лицензиям, выдаваемым органами внутренних дел.

Спорттық атыс және лақтырылатын қаруды сатып алу, сақтау және тасымалдау осы Ереженің 4, 5, 6, 8, 9-тармақтарында, 8 және 9-бөлімдерінде белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 32-1-тармақпен толықтырылсын:
"32-1. Спорттық мақсаттар үшін лақтырылатын қаруды (арқанының керілу күші 14 кг жоғары садақтар мен арбалеттерді) сатып алуға, сақтауға, алып жүруге және пайдалануға, сондай-ақ 16 жасқа толған Қазақстан Республикасының азаматтары да құқылы.
Сатып алынған лақтырылатын қару (садақтар мен арбалеттер) сатып алынған күннен бастап бір апта мерзімде тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органдарында тіркелуі тиіс.
Лақтырылатын қаруды (садақтар мен арбалеттерді) сатып алу, алып жүру және сақтау, тасымалдау осы Ереженің 79-101-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
Лақтырылатын қаруды пайдалануға тек тиісті спорттық объектілерде ғана рұқсат етіледі.";
58-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын, суық қаруды, сондай-ақ газды қару мен оның патрондарын жасауға лицензиясы бар заңды тұлғалар мыналарды жүзеге асырады:";
60-тармақта:
"ішкі істер органдарымен" деген сөздерден кейін "және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерімен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Азаматтық және қызметтік қаруды, оның патрондарын сату жөніндегі дүкендерді ашуға және жұмыс істеуге осы Ереженің 7 және 9-тармақтарында баяндалған талаптарға сәйкес жабдықталған оларды сақтауға арналған үй-жай болғанда ғана рұқсат етіледі.";
65-тармақта:
1) тармақшада "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Стандарттау, метрология және сертификаттау комитетінің" деген сөздер "сәйкестікті растау жөніндегі органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшаның үшінші абзацында "және ішкі істер органына тиісті шығыстарды өтейді" деген сөздер алынып тасталсын;
4) тармақшада "сатылған" деген сөздің алдында "сатып алынған және" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) жыл сайын есептіден кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне әкелінген және өткізілген қару туралы жылдық есеп береді.";
76-тармақта:
бірінші абзацта "атыс қаруын," деген сөздерден кейін "газды тапаншалар мен револьверлерді," деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзацта "жарақат салатын, газбен және сәуле-дыбыспен әсер ететін, ұңғысыз атыс қаруын" деген сөздер "электр қаруын," деген сөздермен ауыстырылсын;
77-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруын (аңшылық карабиндерін, винтовкаларды, құрастырылған мылтықтарды) сатып алуға, сақтау мен алып жүруге рұқсатты ішкі істер органдары белгіленген тәртіппен аң аулауға құқық берілген меншігінде кемінде үш жыл тегіс ұңғылы ұзын ұңғылы аңшылық атыс қаруы бар Қазақстан Республикасының азаматтарына береді.";
екінші абзацта "Астана және Алматы қалаларының ІІББ, облыстардағы ІІББ, ІІБ" деген сөздер "ІІД" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
78-тармақта:
4) тармақшада "растайтын құжатты" деген сөздер "растайтын құжаттың көшірмесін" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) тармақшада "5 (бес)" деген сөздер "үш" деген сөзбен ауыстырылсын;
79-тармақта:
бірінші абзацта "өзін-өзі қорғауға арналған" деген сөздер "аңшылық пневматикалық қару, жарақат салатын, газбен және сәуле-дыбыспен әсер ететін патрондары бар ұңғысыз атыс қаруы," деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшада "растайтын құжатты" деген сөздер "растайтын құжаттың көшірмесін" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертуде:
"атыс қаруын" деген сөздер "қаруды" деген сөзбен ауыстырылсын;

Приобретение, хранение и перевозка спортивного огнестрельного и метательного оружия осуществляется в порядке, установленном пунктами 4, 5, 6, 8, 9, разделами 8 и 9 настоящих Правил.";
дополнить пунктом 32-1 следующего содержания:
"32-1. Право на приобретение, хранение, ношение и использование метательного оружия (луков и арбалетов силой натяжения тетивы свыше 14 кг) для спортивных целей имеют также граждане Республики Казахстан, достигшие 16-летнего возраста.
Приобретенное метательное оружие (луки и арбалеты) подлежит регистрации в органах внутренних дел по месту жительства в недельный срок со дня приобретения.
Порядок приобретения, ношения и хранения, перевозки метательного оружия (луков и арбалетов) осуществляется в соответствии с пунктами 79-101 настоящих Правил.
Использование метательного оружия разрешается только в соответствующих спортивных объектах.";
абзац первый пункта 58 изложить в следующей редакции:
"Юридические лица, имеющие лицензию на производство огнестрельного гражданского и служебного оружия и патронов к нему, холодного оружия, а также газового оружия и патронов к нему осуществляют:";
в пункте 60:
дополнить словами "и территориальными подразделениями уполномоченного органа в области промышленной безопасности";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Открытие и функционирование магазина по продаже гражданского и служебного оружия, патронов к нему допускается при наличии помещения для его хранения, оборудованного в соответствии с требованиями, изложенными в пунктах 7 и 9 настоящих Правил.";
в пункте 65:
в подпункте 1) слова "Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" заменить словами "органа по подтверждению соответствия";
в абзаце третьем подпункта 3) слова "и компенсирует органу внутренних дел соответствующие расходы" исключить;
в подпункте 4) после слов "сведения о" дополнить словами "приобретенном и";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) ежегодно не позднее 10 января года, следующего за отчетным, представляет в Министерство внутренних дел Республики Казахстан в установленном порядке годовой отчет о ввезенном оружии и его реализации.";
в пункте 76:
в абзаце первом после слов "огнестрельное оружие," дополнить словами "газовые пистолеты и револьверы,";
абзаце третьем слова "огнестрельное бесствольное оружие с патронами травматического, газового и светозвукового действия," заменить словами "электрическое оружие,";
в пункте 77:
первый абзац изложить в следующей редакции:
"Разрешения на приобретение, хранение и ношение охотничьего огнестрельного оружия с нарезным стволом (охотничьих карабинов, винтовок, комбинированных ружей) выдаются органами внутренних дел гражданам Республики Казахстан, имеющим в собственности охотничье огнестрельное гладкоствольное длинноствольное оружие не менее трех лет, которым в установленном порядке предоставлено право на охоту.";
в абзаце втором слова "ГУВД городов Астаны и Алматы, ГУВД, УВД областей" заменить аббревиатурой "ДВД";
в пункте 78:
в подпункте 4) слова "документ, подтверждающий" заменить словами "копию документа, подтверждающего";
в подпункте 6) слова "5 (пяти)" заменить словом "трех";
в пункте 79:
в абзаце первом слова "оружие самообороны" заменить словами ", охотничье пневматическое оружие, огнестрельное бесствольное оружие с патронами травматического, газового и светозвукового действия";
в подпункте 3) слова "документ, подтверждающий" заменить словами "копию документа, подтверждающего";
в примечании:
слова "огнестрельного" исключить;

"4 жылда" деген сөздер "5 жылда" деген сөздермен ауыстырылсын;
80-тармақта:
"есірткі және психоневрологиялық диспансерлердің анықтамаларын" деген сөздер "көру қабілетінің бұзылуына, психикалық ауруға, алкоголизмге, нашақорлыққа немесе уытқұмарлыққа байланысты қару ұстауға қарсылық жоқ екені туралы медициналық қорытындыны" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертуде "тегіс ұңғылы" деген сөздерден кейін "ұзын ұңғылы" деген сөздермен толықтырылсын;
81-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"81. Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бір жыл мерзімге тұру үшін белгіленген тәртіппен ішкі істер органдарында тіркелген шетелдіктер олар азаматтары болып табылатын мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктерінің қолдаухаттары бойынша жалпы негіздерде Қазақстан Республикасында газды тапаншалар мен револьверлер, ұңғысыз атыс қаруын сатып алуға, алып жүруге және сақтауға құқылы.
Қазақстан Республикасының аумағында тұру үшін белгіленген тәртіппен ішкі істер органдарында тіркелген шетелдіктер жеткізіп беруші заңды тұлғалардан механикалық шашыратқыштар, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын және калибрі 4,5 мм-ге дейінгі пневматикалық қаруды рұқсат алмай-ақ сатып алады.";
85-тармақта:
"атыс қаруын" деген сөздер "қаруды" деген сөзбен ауыстырылсын;
екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Пайдаланылмаған рұқсаттар азаматтардың жазбаша өтініші бойынша көрсетілген мерзімге кемінде бір рет ұзартылады не ішкі істер органы олардың күшін жояды";
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Азаматтық атыс қаруының немесе газды тапаншалар мен револьверлердің патрондарын азаматтар тиісінше нақты қару түрін сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге ішкі істер органдарының рұқсатын көрсеткенде дүкендерден сатып алады. Аңшылық оқ-дәріні тегіс ұңғылы аңшылық қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге ішкі істер органының рұқсаты бар болған жағдайда сатып алынады.";
87-тармақта "атыс қаруы" деген сөздер "қару" деген сөзбен ауыстырылсын;
88-тармақтың бірінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтарға тиесілі қаруды тіркеу және қайта тіркеу үшін салық заңнамасында белгіленген мөлшерде мемлекеттік баж алынады.";
90-тармақта:
3) тармақшада "растайтын құжатты" деген сөздер "растайтын құжаттың көшірмесін" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертуде "Атыс қаруын" деген сөздер "Қаруды" деген сөзбен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтінінде 3) тармақшадағы "растайтын құжатты" деген сөздерден кейін ";" қойылып, мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:

слова "4 года" заменить словами "5 лет";
в пункте 80:
слова "справок наркологического и психоневрологического диспансеров" заменить словами "медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, связанных с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией.";
в примечании после слова "гладкоствольное" дополнить словом "длинноствольное";
пункт 81 изложить в следующей редакции:
"81. Иностранцы, зарегистрированные в органах внутренних дел в установленном порядке для проживания на территории Республики Казахстан на срок не менее одного года, имеют право на приобретение, ношение и хранение в Республике Казахстан газовых пистолетов и револьверов, огнестрельного бесствольного оружия на общих основаниях по ходатайствам дипломатических представительств государств, гражданами которых они являются.
Иностранцы, зарегистрированные в органах внутренних дел в установленном порядке для проживания на территории Республики Казахстан, приобретают у юридических лиц-поставщиков механические распылители, аэрозольные и другие устройства, снаряженные слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматическое оружие с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибром до 4,5 мм, без получения разрешения.";
в пункте 85:
слово "огнестрельного" исключить;
второе предложение изложить в следующей редакции:
"Неиспользованные разрешения по письменному заявлению граждан продлеваются на указанный срок не более одного раза, либо аннулируются органом внутренних дел.";
пункт 86 изложить в следующей редакции:
"86. Патроны к гражданскому огнестрельному оружию или газовым пистолетам и револьверам приобретаются гражданами в магазинах по предъявлению разрешения органов внутренних дел на хранение или хранение и ношение соответственно конкретного вида оружия. Охотничий порох приобретается при наличии разрешения органа внутренних дел на хранение или хранение и ношение гладкоствольного охотничьего оружия.";
в пункте 87 слово "огнестрельное" исключить;
первое предложение пункта 88 изложить в следующей редакции:
"За регистрацию и перерегистрацию принадлежащего гражданам оружия взимается государственная пошлина в размере, установленном налоговым законодательством.";
в пункте 90:
в подпункте 3) слова "документ, подтверждающий" заменить словами "копию документа, подтверждающего";
в примечании слово "огнестрельного" исключить;
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:

"4) қаруды қауіпсіз ұстау ережелерін білуі бойынша қайта даярлау туралы анықтаманы";
91-тармақта:
"Атыс қаруы" деген сөздер "Қару" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Азаматтық қарудың патрондары ішкі құлпы бар металл шкафтың (сейфтің) оқшауланған қуысында сақталуы тиіс";
92-тармақта "атыс қаруы және" деген сөздер "қару" деген сөзбен, "Атыс қаруы" деген сөздер "Қаруды" деген сөзбен ауыстырылсын;
95-тармақта:
бірінші абзацта "атыс (суық) қаруы" деген сөздер "қару" деген сөзбен ауыстырылсын;
ескертуде "атыс (суық) қаруы" деген сөздер "қару" деген сөзбен ауыстырылсын;
98-тармақта "аңшылық атыс қаруын" деген сөздер "қаруды" деген сөзбен ауыстырылсын;
99-тармақта "Атыс қаруының" деген сөздер "Қарудың" деген сөзбен ауыстырылсын;
100-тармақта:
бірінші абзацта "атыс қаруын" деген сөздер "қаруды" деген сөзбен ауыстырылсын;
ескертуде:
"Астана және Алматы қалаларының ІІББ, облыстардың ІІББ, ІІБ мен көліктегі ІІБ" деген сөздер "ІІД (К)" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
екінші абзацта "атыс қаруына" деген сөздер "қаруға" деген сөзбен ауыстырылсын;
101-тармақта "Атыс қаруы" деген сөздер "Қару" деген сөзбен ауыстырылсын;
105-тармақтың 4) тармақшасында "растайтын құжат" деген сөздер "растайтын құжаттың көшірмесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
110, 111, 112-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"110. Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әкелуге рұқсатты уәкілетті ішкі істер органы заңды тұлғаларға мынадай құжаттардың негізінде береді:
1) қару мен оның патрондарының саны, әкелуге жауапты адамның тегі, аты-жөні, паспортының немесе жеке куәлігінің сериясы мен нөмірі, қару мен оның патрондары әкелінетін мемлекет, әкелу жүзеге асырылатын кеден бекеті көрсетілген ұйым басшысының өтініші;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің және статистикалық карточканың көшірмелері;
3) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатуға уәкілетті ішкі істер органы берген лицензиялардың көшірмелері;
4) қару мен оның патрондарын жеткізіп беруге шарттың (келісім-шарттың) нотариалды куәландырылған көшірмесі, оған олардың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілген спецификациясы қоса беріледі;
5) қару мен оның патрондарын сатып алуға ІІД берген әрекет ету мерзімі 12 ай лицензиясының көшірмесі;
6) экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті орган берген импорттауға (экспорттауға) берген лицензияның көшірмесі;
7) экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті орган берген соңғы пайдаланушының импорттық сертификатының көшірмесі (экспорттаушы елдің заңнамасында осындай құжатты ұсыну көзделген жағдайларда ұсынылады);

"4) справку о переподготовке по знанию правил безопасного обращения с оружием.";
в пункте 91:
слова "Огнестрельное оружие" заменить словами "Оружие";
слово "огнестрельного" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"Патроны к гражданскому оружию должны храниться в отгороженном отсеке, с внутренним замком, металлического шкафа (сейфа).";
в пункте 92 слова "огнестрельное", "огнестрельного" исключить;
в пункте 95:
в абзаце первом слова "огнестрельным (холодным)" исключить;
в примечании слова "Огнестрельное (холодное) оружие" заменить словом "Оружие";
в пункте 98 слова "охотничьего огнестрельного" исключить;
в пункте 99 слово "огнестрельного" исключить;
в пункте 100:
в абзаце первом слово "огнестрельное" исключить;
в примечании:
слова "УВД г. Астаны, ГУВД г. Алматы, ГУВД, УВД областей и УВД на транспорте" заменить аббревиатурой "ДВД(Т)";
в абзаце втором после слово "осмотра" слово "огнестрельного" исключить;
в пункте 101 слово "огнестрельного" исключить;
в подпункте 4) пункта 105 слова "документ, подтверждающий" заменить словами "копию документа, подтверждающего";
пункты 110, 111, 112 изложить в следующей редакции:
"110. Разрешение на ввоз гражданского и служебного оружия и патронов к нему выдается уполномоченным органом внутренних дел юридическим лицам на основании следующих документов:
1) заявления руководителя организации, где указываются количество оружия и патронов к нему, фамилия, инициалы, серия и номер паспорта или удостоверения личности лица, ответственного за ввоз, государство, из которого ввозится оружие и патроны к нему, таможенный пункт, через который осуществляется ввоз;
2) копии свидетельства о государственной регистрации юридического лица и статистической карточки;
3) копии лицензии на торговлю гражданским и служебным оружием и патронами к нему, выданной уполномоченным органом внутренних дел;
4) нотариально заверенной копии договора (контракта) на поставку оружия и патронов к нему, с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
5) копию лицензии на приобретение оружия и патронов к нему сроком действия на 12 месяцев, выданной ДВД;
6) копии лицензии на импорт (экспорт), выданной уполномоченным органом в области экспортного контроля;
7) копии импортного сертификата конечного пользователя, выданного уполномоченным органом в области экспортного контроля (представляется в тех случаях, когда законодательством страны-экспортера предусмотрено представление такого документа);

8) қару мен оның патрондарын әкелгеннен кейін оларды сертификаттауды жүргізу шартының көшірмесі;
9) сәйкестікті растау жөніндегі уәкілетті орган берген сәйкестік сертификатының көшірмесі (егер қару Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының мемлекеттік кадастрына (бұдан әрі - кадастр) енгізілген жағдайда);
10) қарудың (патрондарының типі) атауы мен моделінің белгісі және пайдаланылатын патрондары туралы ақпарат, қарудың негізгі техникалық көрсеткіштері, дайындаушы елдің және фирманың атауы, оның түрлі-түсті фотосуреті (егер қару кадастрға енгізілмеген жағдайда);
11) қару мен оның патрондарын әкелу немесе әкету құқығына рұқсат бергені үшін мемлекеттік бажды төлеу туралы түбіршек.
Жарақат салатын патрондары бар ұңғысыз атыс қаруын, электр қаруын әкелуге рұқсат көрсетілген өзін-өзі қорғау қаруының зақымдаушы факторларының адам ағзасына әсеріне жол берілетіні туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген құжат ұсынылғаннан кейін беріледі.
Қару мен оның патрондарын әкетуге рұқсат беру үшін 1), 2), 3), 4), 6) және 7) тармақшаларда көрсетілген құжаттар ұсынылады.
Қосымша:
1) алушы заңды тұлғаға қару мен оның патрондары әкетілетін шетел мемлекетінің уәкілетті мемлекеттік ішкі істер органы берген қару мен оның патрондарын сатып алуға және әкелуге рұқсаттардың (лицензиялардың) көшірмелері;
2) осы қару тек бейбіт мақсаттарда пайдаланылатыны және басқа елдерге кері экспортталмайтыны туралы шетел мемлекетінің экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті органының жазбаша кепілдік міндеттемесі ұсынылады.
Қару мен оның патрондарын әкелуге немесе әкетуге рұқсат экспорттық бақылау саласындағы уәкілетті орган берген тауарлардың импортына немесе экспортына лицензияда белгіленген мерзімге беріледі.
111. Қазақстан Республикасының азаматтарына кадастрға енгізілген атыс немесе газды қарудың кемінде бір бірлігін әкелуге рұқсатты өтініштің, атыс немесе газды қаруды сатып алу құқығына рұқсаттың көшірмесі, қару Қазақстан Республикасының аумағына әкелінгеннен кейін оған сертификаттауды жүргізу шартының негізінде ІІД береді. Кадастрға енгізілмеген қаруға қарудың атауы және моделінің белгісі (патрондарының типі) және пайдаланылатын патрондары туралы ақпарат, қарудың негізгі техникалық көрсеткіштері, дайындаған елдің және фирманың атауы, оның түрлі-түсті фотосуреті ұсынылады.
112. Шетелдіктерге аңшылық атыс қаруының бірлі-жарым даналарын, олардың патрондары мен аңшылық пышақтарды әкелуге (әкетуге) рұқсатты аңшылық шаруашылығы ұйымының уәкілетті ішкі істер органы мынадай құжаттардың негізінде береді:

8) копию договора на проведение сертификации оружия и патронов к нему после их ввоза на территорию Республики Казахстан;
9) копию сертификата соответствия, выданного уполномоченным органом по подтверждению соответствия (в случае если оружие внесено в Государственный кадастр гражданского и служебного оружия и патронов к нему (далее - кадастр);
10) информация о наименовании и обозначении модели оружия (типа патронов) и используемых патронов, основные технические показатели, наименование страны и фирмы-изготовителя оружия, его цветная фотография (в случае если оружие не внесено в кадастр);
11) квитанции об уплате государственной пошлины за выдачу разрешения на право ввоза или вывоза оружия и патронов к нему.
Разрешение на ввоз огнестрельного бесствольного оружия с патронами травматического действия, электрического оружия выдается после представления документа о допустимости воздействия на организм человека поражающих факторов указанного оружия самообороны, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения.
Для выдачи разрешения на вывоз оружия и патронов к нему, представляются документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 6) и 7).
Дополнительно представляются:
1) копии разрешений (лицензий) на приобретение и ввоз оружия и патронов к нему, выданные юридическому лицу-получателю уполномоченным государственным органом внутренних дел иностранного государства, куда вывозится оружие и патроны к нему;
2) письменное гарантийное обязательство уполномоченного органа в области экспортного контроля иностранного государства о том, что данное оружие будет использоваться только в мирных целях и, не будет реэкспортироваться в другие страны.
Разрешение на ввоз или вывоз оружия и патронов к нему выдаются на срок, определенный в лицензии на импорт или экспорт товаров, выданной уполномоченным органом в области экспортного контроля.
111. Разрешение на ввоз не более одной единицы огнестрельного или газового оружия, внесенного в кадастр, гражданам Республики Казахстан выдается ДВД, на основании заявления, копии разрешения на право приобретения огнестрельного или газового оружия, договора на проведение сертификации оружия после его ввоза на территорию Республики Казахстан. На оружие, не внесенное в кадастр, дополнительно представляется информация о наименовании и обозначении модели оружия (типа патронов) и используемых патронов, основные технические показатели, наименование страны и фирмы-изготовителя оружия, его цветная фотография.
112. Разрешение на ввоз (вывоз) единичных экземпляров огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей иностранцам выдается уполномоченным органом внутренних дел охотохозяйственной организации на основании следующих документов:

1) қолдаухат;
2) орман және аңшылық шаруашылығының уәкілетті органының облыстық аумақтық органымен келісілген аңшылық атыс және суық қару мен оның патрондарының санын әкелуге (әкетуге) рұқсат алуға өтініш;
3) аңшылық шаруашылығы ұйымының шетелдік аңшымен аң аулау шартының көшірмесі;
4) аңшылық шаруашылығы ұйымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктерінің және статистикалық карточкасының нотариалды куәландырылған көшірмелері;
5) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген аңшылық алқаптарды бекітіп беру туралы облыстық атқарушы органның шешімі;
6) салық заңнамасына сәйкес аңшылық атыс және суық қаруды әкелуге (әкетуге) рұқсат беру үшін мемлекеттік баж төлеу туралы түбіршек;
7) аңшылық атыс және суық қаруды әкелуге (әкетуге) рұқсатты алуға сенімхат.
Ескерту. Шетелдіктер әкелген қару мен патрондарды әкету әкетуге рұқсатқа және онда көрсетілген мерзімдерге сәйкес жүзеге асырылады.";
114-тармақтың бірінші абзацында "Астана және Алматы қалаларының ІІББ, облыстардың ІІББ, ІІБ" деген сөздер "ІІД" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
115-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"115. Спорттық қару мен оның патрондарын шекарадан тыс әкетуге және Қазақстан Республикасына әкелуге рұқсатты спортшыларға ІІД мынадай құжаттардың негізінде береді:
1) мүдделі спорт ұйымының қолдаухаты;
2) халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақырулар;
3) спортшыларға нақты қару түрін бекітіп беру туралы спорт ұйымы басшысының бұйрығы;
4) спортшыны іссапарға жіберу туралы спорт ұйымының басшысының тиісті бұйрығы;
5) қару мен оның патрондарын әкелу (әкету) құқығына рұқсат берілгені үшін мемлекеттік бажды төлеу туралы түбіршек.";
128-тармақта "ішкі істер органдарының" деген сөздерден кейін "кезекші бөлімдеріне шығарылған жұмыс орындары бар оператор-фирмалардың" деген сөздермен толықтырылсын;
132-тармақта "стендінің" деген сөзден кейін "дене тәрбиесі мен спорт саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесімен келісілген" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген Ережеге 2-қосымшада:
"Оқ-дәрілер" деген кестеде:
реттік нөмірі 1-жолдағы "10" деген сандар "120" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2-жолдағы "10" деген сандар "120" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолдағы "12" деген сандар "96" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4-жолдағы "12" деген сандар "72" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 4-қосымшаның 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

1) ходатайства;
2) заявления на получение разрешения на ввоз (вывоз) охотничьего огнестрельного и холодного оружия и количество патронов, согласованного с областным территориальным органом уполномоченного органа лесного и охотничьего хозяйства;
3) копии договора охотохозяйственной организации с иностранным охотником на производство охоты;
4) нотариально заверенных копий свидетельств о государственной регистрации и статистической карточки охотохозяйственной организаций;
5) решения областного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий, согласованного с уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
6) квитанции об оплате государственной пошлины за выдачу разрешения на ввоз (вывоз) охотничьего огнестрельного и холодного оружия в соответствии с налоговым законодательством;
7) доверенности на получение разрешения на ввоз (вывоз) охотничьего огнестрельного и холодного оружия.
Примечание. Вывоз ввезенного оружия и патронов иностранцами осуществляется согласно разрешению на ввоз и в указанные в нем сроки.";
в абзаце первом пункта 114 слова "ГУВД городов Астаны и Алматы, ГУВД, УВД областей" заменить аббревиатурой "ДВД";
пункт 115 изложить в следующей редакции:
"115. Разрешение на вывоз за границу и ввоз в Республику Казахстан спортивного огнестрельного оружия и патронов к нему выдается ДВД спортсменам на основании следующих документов:
1) ходатайства заинтересованной спортивной организации;
2) приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
3) приказа руководителя спортивной организации о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
4) соответствующего приказа руководителя спортивной организации о командировании спортсмена;
5) квитанции об уплате государственной пошлины за выдачу разрешения на право ввоза (вывоза) оружия и патронов к нему.";
в пункте 128 после слова "наблюдения" дополнить словами "фирм-операторов, имеющих выносные рабочие места в дежурных частях";
в пункте 132 после слова "стенда" дополнить словами "согласованного с территориальным подразделением уполномоченного органа в сфере физической культуры и спорта";
в приложении 2 к указанным Правилам:
в таблице "Боеприпасы":
в строке, порядковый номер 1 цифры "10" заменить цифрами "120";
в строке, порядковый номер 2 цифры "10" заменить цифрами "120";
в строке, порядковый номер 3 цифры "12" заменить цифрами "96";
в строке, порядковый номер 4 цифры "12" заменить цифрами "72";
пункт 1 приложения 4 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:

"1. Жеке күзетшілердің, жеке күзет ұйымдары, жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың күзет бөлімшелері, мемлекеттік органдардың ведомстволық күзет бөлімшелері қызметкерлерінің қару-жарағы.
Жеке күзетшілер, жеке күзет ұйымдарының, жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар күзет бөлімшелерінің, мемлекеттік органдар ведомстволық күзет бөлімшелерінің қызметкерлері 1 постыға 2 қару бірлігінен аспайтын есеппен:
сыртқы постыдағы күзетші - денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган қолдануға рұқсат берген жарақат салатын патрондары бар ұңғысыз атыс қаруымен және (немесе) электр қаруымен және (немесе) ұзын ұңғылы тегіс ұңғылы атыс қаруымен қаруымен;
ішкі постыдағы күзетші - денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган қолдануға рұқсат берген жарақат салатын патрондары бар ұңғысыз атыс қаруымен және (немесе) электр қаруымен және (немесе) қысқа ұңғылы тегіс ұңғылы атыс қаруымен қаруланады.
Жүргізуші-күзетші денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган қолдануға рұқсат берген жарақат салатын патрондары бар ұңғысыз атыс қаруымен және (немесе) электр қаруымен және (немесе) қысқа ұңғылы тегіс ұңғылы атыс қаруымен қарулана алады.
Жылдам қимылдайтын ұтқыр топтың құрамындағы күзетші бағалы жүктерге ілесіп жүру кезінде (жүргізуші-күзетшіні қоспағанда) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган қолдануға рұқсат берген жарақат салатын патрондары бар ұңғысыз атыс қаруымен және (немесе) электр қаруымен және (немесе) ұзын ұңғылы тегіс ұңғылы атыс қаруымен қарулана алады.
Жеке адамдардың өмірі мен денсаулығын күзетуді жүзеге асыратын күзетші денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган қолдануға рұқсат берген жарақат салатын патрондары бар ұңғысыз атыс қаруымен және (немесе) электр қаруымен және (немесе) қысқа ұңғылы тегіс ұңғылы атыс қаруымен қарулана алады.
Күзеттің барлық түрі үшін қару резерві - қаруланудағы әр 10 бірлікке 1 бірлік қару.
Ауысымға түсетін жеке құрамға қарудың әр бірлігіне 10 патроннан беріледі.
Оқу атыстарын өткізу үшін 1 күзетшіге жылына 12 патрон берілуі тиіс.
Тегіс ұңғылы қаруға арналған патрондар N 7, 8 оқ-дәрімен оқталады немесе денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның нормаларына сәйкес келетін жарақат салатын патрондар қолданылуы мүмкін.";
көрсетілген Ережеге 9-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

"1. Вооружение частных охранников, работников частных охранных организаций, охранных подразделений индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, ведомственных охранных подразделений государственных органов.
Частные охранники, работники частных охранных организаций, охранных подразделений индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, ведомственных охранных подразделений государственных органов могут вооружаться из расчета не более 2 единиц оружия на 1 пост:
охранник на наружном посту - огнестрельным бесствольным оружием с патронами травматического действия и (или) электрическим оружием, разрешенными к применению уполномоченным органом в области здравоохранения и (или) длинноствольным гладкоствольным огнестрельным оружием;
охранник на внутреннем посту - огнестрельным бесствольным оружием с патронами травматического действия и (или) электрическим оружием, разрешенными к применению уполномоченным органом в области здравоохранения и (или) короткоствольным гладкоствольным огнестрельным оружием.
Водитель-охранник может вооружиться огнестрельным бесствольным оружием с патронами травматического действия и (или) электрическим оружием, разрешенными к применению уполномоченным органом в области здравоохранения и (или) короткоствольным гладкоствольным огнестрельным оружием.
Охранник в составе мобильных групп оперативного реагирования, при сопровождении ценных грузов (за исключением водителя-охранника) может вооружиться огнестрельным бесствольным оружием с патронами травматического действия и (или) электрическим оружием, разрешенными к применению уполномоченным органом в области здравоохранения и (или) длинноствольным гладкоствольным огнестрельным оружием.
Охранник, осуществляющий защиту жизни и здоровья физических лиц, может вооружиться огнестрельным бесствольным оружием с патронами травматического действия и (или) электрическим оружием, разрешенными к применению уполномоченным органом в области здравоохранения и (или) короткоствольным гладкоствольным огнестрельным оружием.
Резерв оружия для всех видов охраны - 1 единица оружия на каждые 10 единиц, имеющихся на вооружении.
Личному составу, заступающему на смену, выдается по 10 патронов на каждую единицу оружия.
Для проведения учебных стрельб на 1 охранника в год положено 12 патронов.
Патроны для гладкоствольного оружия заряжаются дробью N 7, 8 или могут использоваться патроны травматического действия, соответствующие нормам уполномоченного органа в области здравоохранения.";
приложение 9 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;

2) күші жойылды – ҚР Үкіметінің 24.06.2019 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3) көрсетілген қаулымен бекітілген Қару иелері мен оны пайдаланушылардың бастапқы дайындығын ұйымдастыру ережесінде:
қару иелерінің және пайдаланушыларының бастапқы дайындығы бағдарламасына түсіндірме жазбада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Атыс қаруын, газды тапаншалар мен револьверлерді алғаш рет сатып алушы адамдардың бастапқы дайындығы, сондай-ақ оларды қайта даярлау Қазақстан Республикасының "Динамо" дене тәрбиесі-спорт қоғамы қоғамдық бірлестігінің аумақтық бөлімшелерінің, сондай-ақ жеке күзетшілерді, жеке күзет ұйымында, жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың күзет бөлімшесінде, мемлекеттік органдардың ведомстволық күзет бөлімшесінде күзетші лауазымын атқаратын қызметкерлерді даярлауды және қайта даярлауды (арнайы оқу курсы) жүзеге асыру жөніндегі Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін мамандандырылған оқу орталықтарының базасында жүргізіледі.";
төртінші абзацта "тегіс ұңғылы" деген сөздерден кейін ", ұңғысыз" деген сөзбен толықтырылсын;
тоғызыншы абзац "құрамына" деген сөзден кейін "азаматтық және қызметтік қару айналымына мемлекеттік бақылау жасауды жүзеге асыратын" деген сөздермен толықтырылсын;
Ойықты және тегіс ұңғылы қару иелерінің және пайдаланушыларының бастапқы дайындығының (өзін-өзі қорғау үшін) бағдарламасында:
тақырыбында "Ойықты және тегіс ұңғылы" деген сөздер "Ойықты атыс, тегіс ұңғылы және ұңғысыз" деген сөздермен ауыстырылсын;
кестеде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 2-1-жолмен толықтырылсын:
"2-1 Ұңғысыз қарудың тактикалық-техникалық
сипаттамасы" 1 1 2";
он бірінші жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы 12 5 17";
мынадай мазмұндағы Лақтырылатын қару (арқанының керілу күші 14 кг жоғары садақтар мен арбалеттер) иелерінің және пайдаланушыларының бастапқы дайындығының бағдарламасымен толықтырылсын:
"Лақтырылатын қару (арқанының керілу күші 14 кг жоғары садақтар мен арбалеттер) иелерінің және пайдаланушыларының
бастапқы дайындығының бағдарламасы"
Лақтырылатын қару иелерінің және пайдаланушыларының бастапқы
дайындығының бағдарламасына
түсіндірме жазба
Лақтырылатын қаруды (садақтар мен арбалеттерді) алғаш рет сатып алатын адамдардың бастапқы дайындығы Қазақстан Республикасы Садақ, арбалет және дартс ату федерациясының және оның өңірлік филиалдарының базасында жүргізіледі. Дайындықтың ұзақтығы 11 сағат.
Лақтырылатын қару иелерін және пайдаланушыларын дайындаудың мақсаты:
қарудың осы түрін меңгерудің қауіпсіздігі үшін қажетті практикалық және теориялық машықтар жинақтау;
тактикалық-техникалық сипаттама, баллистика;
лақтырылатын қаруды қолдану тәртібі жөніндегі қолданыстағы заңнаманы, Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің талаптарын және басқа да нормативтік актілерді білу;
лақтырылатын қаруды қолдану машықтарын қалыптастыру болып табылады.
Сабақтарды мамандығы бойынша арнайы немесе жоғары білімі бар оқытушылар мен мамандар жүргізеді.
Бастапқы даярлық жөніндегі сабақтар бекітілген жоспар және кесте бойынша жүргізіледі. Комиссияның құрамына аумақтық ішкі істер органының өкілі кіреді.
Лақтырылатын қаруды сатып алушы азаматтар (иелері) мынадай пәндер бойынша бастапқы даярлықтан өтуге міндетті:

2) утратил силу постановлением Правительства РК от 24.06.2019 № 429 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) в Правилах организации первоначальной подготовки владельцев и пользователей оружия, утвержденных указанным постановлением:
в пояснительной записке к программе первоначальной подготовки владельцев и пользователей оружия:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Первоначальная подготовка лиц, впервые приобретающих огнестрельное оружие, газовые пистолеты и револьверы, а также их переподготовка проводится на базе территориальных подразделений Общественного объединения физкультурно-спортивного общества "Динамо" Республики Казахстан, Общественного объединения Казахстанской Федерации спортивной стрельбы, специализированных учебных центров по осуществлению подготовки и переподготовки (специальный курс обучения) частных охранников, работников, занимающих должность охранника в частной охранной организации, охранном подразделении индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, ведомственном охранном подразделении государственных органов, определяемых Правительством Республики Казахстан.";
в абзаце четвертом после слова "гладкоствольным" дополнить словом ", бесствольным";
абзац девятый дополнить словами ", осуществляющего государственный контроль за оборотом гражданского и служебного оружия";
в Программе первоначальной подготовки владельцев и пользователей нарезного и гладкоствольного оружия (для самозащиты):
в заголовке слова "нарезного и гладкоствольного" заменить словами "огнестрельного нарезного, гладкоствольного и бесствольного";
в таблице:
дополнить строкой, порядковый номер 2-1, следующего содержания:
"2-1 Тактико-техническая характеристика
бесствольного оружия 1 1 2";
строку одиннадцатую изложить в следующей редакции:
"Всего 12 5 17";
дополнить Программой первоначальной подготовки владельцев и пользователей метательного оружия (луков и арбалетов силой натяжения тетивы свыше 14 кг) следующего содержания:
"Программа первоначальной подготовки владельцев и пользователей метательного оружия (луков и арбалетов силой натяжения тетивы свыше 14 кг)
Пояснительная записка
к программе первоначальной подготовки владельцев и пользователей
метательного оружия
Первоначальная подготовка лиц, впервые приобретающих метательное оружие (луки и арбалеты), проводится на базе Федерации стрельбы из лука, арбалета и дартса Республики Казахстан и ее региональных филиалах. Продолжительность подготовки 11 часов.
Целью подготовки владельцев и пользователей метательного оружия является:
приобретение практических и теоретических навыков, необходимых для безопасности владения данным видом оружия;
тактико-техническая характеристика, баллистика;
знание действующего законодательства по порядку использования метательного оружия, Уголовного кодекса Республики Казахстан и других нормативных актов;
выработка навыков владения метательным оружием.
Занятия проводятся преподавателями и специалистами, имеющими средне-специальное или высшее образование по специальности.
Занятия по первоначальной подготовке проводятся по утвержденному плану и расписанию. В состав комиссии входит представитель территориального органа внутренних дел.
Граждане (владельцы), приобретающие метательное оружие, должны пройти первоначальную подготовку по следующим дисциплинам:

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1370 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасындағы
қару мен оның патрондары
айналымының ережесіне
9-қосымша
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептеріндегі, олимпиадалық
резервтің мамандандырылған балалар-жасөспірімдер мектептеріндегі,
жоғары спорттық шеберлік мектептеріндегі, олимпиадалық даярлық
орталықтарындағы, спорт клубтарындағы, федерацияларындағы, спортта
дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардағы, штаттық ұлттық
командалар мен спорттық резерв дирекциясындағы, дене шынықтыру-спорт
қоғамдарындағы спорттық қару мен оның патрондарының түрлері,
типтері, модельдері, саны
Ұйымдарда спорттық қаруды ұстау нормалары
(бір ұйымға арналған данада)
р/с
N
Қару атауы
Федерация
басқа ұйымдар
Рес-
пуб-
ли-
ка-
лық
Фи-
ли-
ал-
дар
Об-
лыс-
тық
Мек-
теп-
тің
ұлт-
тық
ком-
анд-
ала-
ар
мен
спо-
ртт-
ық
рез-
ерв
дир-
екц-
иясы
Жоғ-
ары
спо-
ртт-
ық
шеб-
ерл-
ік
мек-
теп-
тері
Спо-
ртта
дар-
ынды
бал-
ала-
рға
арн-
ал-
ған
мек-
теп-
ин-
тер-
нат-
тар
Оли-
мпи-
ада-
лық
дая-
рлық
орталығы
Бала-
лар-
жас-
өспі-
рім-
дер
спорт
мек-
тептері
Олим-
пиа-
далық
резр-
втің
маман
-дан-
дырыл
-ған
бала-
лар-
жас-
өспі-
рім-
дер
спорт
мек-
тептері
Сп-
орт
клу-
бта-
ры
Дене
шы-
нық-
тыру
-сп-
орт
қо-
ғам-
дары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
Калибрі 6.0-
8,0 мм
винтовкалар:
30
6
12
20
12
10
12
0
12
12
20
2

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 1370
Приложение 9
к Правилам оборота оружия и патронов
к нему в Республике Казахстан
Виды, типы, модели, количество спортивного оружия и патронов к нему
в детско-юношеских спортивных школах, специализированных детско-юношеских
школах олимпийского резерва, школах высшего спортивного мастерства, центрах
олимпийской подготовки, спортивных клубах, федерациях, школах-интернатах
для одаренных в спорте детей, дирекции штатных национальных команд
и спортивного резерва, физкультурно-спортивных обществах
Нормы содержания спортивного оружия в организациях
(в штуках на одну организацию)
N
п/п
Наименование
оружия
Федерация
Другие организации
Респу-
бли-
кан-
ские
Фи-
лиа-
лы
Об-
ласт-
ные
Дирекция
школьных
националь-
ных команд и
спортивного
резерва
Школы
высшего
спортив-
ного
мастер-
ства
Школы-
интернаты
для
одаренных
в спорте
детей
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Винтовки калибра
6,0-8,0 мм
30
6
12
20
12
10
2
Винтовки калибра