Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің 2008 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 172 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының " Мақта саласын дамыту туралы " 2007 жылғы 21 шілдедегі және " 2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы " 2007 жылғы 6 желтоқсандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің 2008 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 20 ақпандағы
N 172 қаулысымен
бекітілген
Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің 2008 жылғы
республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді қазақстандық мақта талшығының сапасына
сараптама жасауға пайдалану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің 2008 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзірленді және 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер бюджеттік бағдарламасының 108 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне қазақстандық мақта талшығының сапасын сараптауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы бойынша республикалық бюджет қаражатының есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі - Ауылшармині) төлемдер бойынша бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды жүргізеді.
3. Қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға арналған қаражат (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (мақта талшығының иелері) бюджеттік бағдарламаның паспортында белгіленген көлемде мақта талшығының сапасына сараптама жасауға арналған шығындардың құнын толық өтеуге арналады.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 172
В соответствии с законами Республики Казахстан от 21 июля 2007 года " О развитии хлопковой отрасли " и 6 декабря 2007 года " О республиканском бюджете  на 2008 год" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2008 года N 172
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2008 года областным бюджетом Южно-Казахстанской
области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областным бюджетом Южно-Казахстанской области на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год" и определяют порядок использования целевых текущих трансфертов областным бюджетом Южно-Казахстанской области, выделяемых за счет средств республиканского бюджета по подпрограмме 108 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна" бюджетной программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".
2. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) производит перечисление целевых текущих трансфертов областному бюджету Южно-Казахстанской области в соответствии с утвержденным планом финансирования по платежам.
3. Средства на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна (далее - бюджетные субсидии) предназначаются для полного возмещения сельскохозяйственным товаропроизводителям (владельцам хлопка-волокна) стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-волокна в объеме, определенном паспортом бюджетной программы.

2. Қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға
арналған шығынды толық өтеуге арналған бюджеттік субсидияларды
пайдалану тәртібі
4. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметтерді көрсетуші Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайтын сарапшы ұйым (бұдан әрі - қызметтер көрсетуші) болып табылады.
5. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметтерді сатып алушылар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (мақта-талшығы иелері) (бұдан әрі - қызметтерді сатып алушы) болып табылады.
6. Мақта талшығының сапасына сараптама жасауды Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 желтоқсандағы N 1173 қаулысымен бекітілген Мақта талшығының сапасына сараптама жүргізу және мақта талшығы сапасының паспортын беру ережесіне сәйкес қызметтер көрсетуші жүзеге асырады.
7. Мақта өңдеу ұйымдары қызметтер көрсетушіге осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтерді сатып алушылардың тізілімін ұсынады.
8. Қызметтер көрсетуші, мақта өңдеу ұйымы мен Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық ауыл шаруашылығы департаменті (бұдан әрі - Ауыл шаруашылығы департаменті) арасында мақта талшығының сапасын сараптау жөніндегі қызметтер көрсетудің үш жақты шарты жасалады.
9. Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде қызметтер көрсету фактісі бойынша қызметтер көрсетуші мақта өңдеу ұйымдары ұсынған қызметтерді сатып алушылар тізілімдерінің негізінде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде көрсетілген қызметтердің жиынтық актісін жасайды.
10. Қызметтер көрсетуші бюджеттік субсидиялар алу үшін ай сайын есептіден кейінгі айдың 10-күніне Ауыл шаруашылығы департаментіне мынадай құжаттарды ұсынады:
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде көрсетілген қызметтердің жиынтық актісі;
мақта талшығының сапасы паспорттарының көшірмелері.
11. Ауыл шаруашылығы департаменті он жұмыс күні ішінде бюджеттік субсидиялар алу үшін қызметтер көрсетуші ұсынған құжаттарды тексереді. Ауыл шаруашылығы департаменті қызметтер көрсетуші ұсынған растаушы құжаттардың негізінде осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомосты қалыптастырады.
12. Ауыл шаруашылығы департаменті үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шотын ұсынады.
13. Ауыл шаруашылығы департаменті бюджеттік субсидиялар төлеу үшін берілетін құжаттардың дұрыстығы үшін жауапты болады.
14. Ауыл шаруашылығы департаменті Ауылшарминіне ай сайын есептіден кейінгі айдың 25-күніне дейінгі мерзімде бюджеттік кіші бағдарламаның іске асырылуы туралы есеп береді.

2. Порядок использования бюджетных субсидий на полное возмещение затрат на экспертизу качества казахстанского
хлопка-волокна
4. Поставщиком услуг по экспертизе качества хлопка-волокна является экспертная организация, определяемая Правительством Республики Казахстан (далее - поставщик услуг).
5. Покупателями услуг по экспертизе качества хлопка-волокна являются сельскохозяйственные товаропроизводители (владельцы хлопка-волокна) (далее - покупатель услуг).
6. Экспертиза качества хлопка-волокна осуществляется поставщиком услуг в соответствии с Правилами проведения экспертизы качества хлопка-волокна и выдачи паспорта качества хлопка-волокна, утвержденными  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2007 года N 1173.
7. Хлопкоперерабатывающие организации представляют поставщику услуг реестр покупателей услуг по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Между поставщиком услуг, хлопкоперерабатывающей организацией и областным департаментом сельского хозяйства Южно-Казахстанской области (далее - Департамент сельского хозяйства) заключается трехсторонний договор оказания услуг по экспертизе качества хлопка-волокна.
9. По факту оказания услуг по экспертизе качества хлопка-волокна поставщиком услуг на основании представленных хлопкоперерабатывающими организациями реестров покупателей услуг составляется сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Для получения бюджетных субсидий поставщик услуг ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, представляет в Департамент сельского хозяйства следующие документы:
сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна;
копии паспортов качества хлопка-волокна.
11. Департамент сельского хозяйства в течение десяти рабочих дней проверяет документы, представленные поставщиком услуг для получения бюджетных субсидий. Департамент сельского хозяйства на основании подтверждающих документов, представленных поставщиком услуг, формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. Департамент сельского хозяйства в течение трех рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства Министерства финансов Республики Казахстан реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
13. Департамент сельского хозяйства несет ответственность за достоверность документов, представляемых для выплаты бюджетных субсидий.
14. Департамент сельского хозяйства представляет в Минсельхоз ежемесячно в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным, отчет о реализации бюджетной подпрограммы.

15. Ауылшармині және Ауыл шаруашылығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджет қаражатының тиімді және мақсатты пайдаланылуы үшін жауапты болады.
Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің
2008 жылғы республикалық бюджеттен
бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді
қазақстандық мақта талшығының сапасына
сараптама жасауға пайдалану ережесіне
1-қосымша
__________________________________________________
(мақта өңдеу ұйымының атауы)
__________________ кезеңдегі
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөніндегі
қызметтерді сатып алушылардың тізілімі
Р/с
N
Қызметтерді сатып алушының
атауы
Будалар (сынамалар)
саны, дана
1
2
3
Жиыны:
Басшы ___________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер ___________________
(ТА.Ә., қолы)
М.О.
Күні __________
Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің
2008 жылғы республикалық бюджеттен
бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді
қазақстандық мақта талшығының сапасына
сараптама жасауға пайдалану ережесіне
2-қосымша
Мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде көрсетілген қызметтердің жиынтық актісі
Р/с
N
Мақта өңдеу
ұйымының атауы,
заңды мекен-жайы
Қызметтер-
ді сатып
алушының
атауы
Будалар
(сынамалар)
саны, дана
Қызметтер-
дің бір
бірлігінің
бағасы,
теңге
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
Қызметтер көрсетуші
_______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Күні __________
Оңтүстік Қазақстан облысы облыстық бюджетінің
2008 жылғы республикалық бюджеттен
бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді
қазақстандық мақта талшығының сапасына
сараптама жасауға пайдалану ережесіне
3-қосымша
"Бекітемін"
Ауыл шаруашылығы департаментінің басшысы
_____________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200___ж. "___"______________
200___ж. __________________ кезеңдегі
мақта талшығының сапасына сараптама жасау жөнінде қызметтер
көрсетушіге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған
N _________ ведомость
Р/с
N
Қызмет-
тер
көрсету-
шінің
атауы
Нақты көрсетілген
қызметтер, дана
Жыл
басынан
бастап
тиесілі
бюджет-
тік
субси-
диялар
сомасы,
теңге
Жыл
басынан
бастап
төлен-
гені,
теңге
Тиесілі
бюджеттік
субсидия-
лар
сомасының
қалдығы,
теңге
Төлеуге
жатады,
теңге
жыл
басынан
бастап,
дана
_______
кезең-
де,
дана
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
Теленетін сома _____________________________________
(жазумен)
Ауыл шаруашылығы департаменті
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ___________________________
(Т.А.Ә., қолы)

15. Ответственность за эффективное и целевое использование бюджетных средств несут Минсельхоз и Департамент сельского хозяйства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2008 года областным бюджетом
Южно-Казахстанской области на экспертизу
качества казахстанского хлопка-волокна
___________________________________________________
(наименование хлопкоперерабатывающей организации)
Реестр покупателей услуг
по экспертизе качества хлопка-волокна
за период_______
N п/п
Наименование
покупателя услуг
Количество кип
(проб), шт.
1
2
3
Итого:
Руководитель        ___________________
(ФИО, подпись)
Главный бухгалтер   ___________________
(ФИО, подпись)
М.П.
Дата________
Приложение 2
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2008 года областным бюджетом
Южно-Казахстанской области на экспертизу
качества казахстанского хлопка-волокна
Сводный акт
оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-волокна
N
п/п
Наименование,
юридический адрес
хлопкоперерабаты-
вающей организации
Наименование
покупателя
услуг
Количество
кип (проб),
шт.
Цена за
единицу
услуги,
тенге
Сумма,
тенге
1
2
3
4
5
6
Итого:
Поставщик услуг
_____________________________
(ФИО, подпись, печать)
Дата____
Приложение 3
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2008 года областным бюджетом
Южно-Казахстанской области на экспертизу
качества казахстанского хлопка-волокна
"Утверждаю"
Руководитель Департамента сельского хозяйства
__________________________
(ФИО, подпись, печать)
"___" _________ 200__г.
Ведомость N__
на выплату бюджетных субсидий поставщику услуг
по экспертизе качества хлопка-волокна
за период 200__г.
N
п/п
Наименова-
ние
поставщика
услуг
Фактически
оказано
услуг,
шт
Причитаю-
щаяся
сумма
бюджетных
субсидий
с начала
года,
тенге
Оплачено
с начала
года,
тенге
Остаток
причитаю-
щейся
суммы
бюджетных
субсидий,
тенге
Подлежит
к
оплате,
тенге
с
начала
года,
шт.
за
пери-
од
___,
шт.
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Сумма к оплате____________________________________________
(прописью)
Руководитель структурного подразделения
Департамента сельского хозяйства__________________________
(ФИО, подпись)