Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 225 және 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 қаулыларына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 2 сәуірдегі N 313 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 220 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 220 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 225 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесінде:
8-тармақ "1-4-қосымшаларға сәйкес" деген сөздерден кейін "шығыстардың экономикалық сыныптамасына сай" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтың сегізінші абзацындағы "міндеттемелер бойынша жеке жоспарлардың жобаларын әзірлеу кезінде" деген сөздер алынып тасталсын;
11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Жаңа инвестициялық жобаларды іске асыру және мемлекеттік бағдарламаларда көзделген міндеттерді орындау мақсатында заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) жүзеге асыратын бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ағымдағы қаржы жылында жарғылық капиталды арттыруға жіберілетін жалпы сомаға іс-шараларды орындау мерзімін көрсете отырып, бюджеттік бағдарлама паспортымен өзара үйлестірілген бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) іске асыру жөніндегі іс-шаралардың егжей-тегжейлі жоспарына сәйкес міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларын жасайды.";
14-тармақта:
бірінші абзацтағы "5-8 қосымшаларға сай" деген сөздерден кейін
"шығыстардың экономикалық сыныптамасына сәйкес" деген сөздермен
толықтырылсын;
екінші абзацтағы "міндеттемелер бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
16-тармақта "уәкілетті орган" деген сөздерден кейін "бюджет түсімдерінің сыныптамасына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақта "түсімдер сыныптамасының, шығыстардың ведомстволық және экономикалық сыныптамасының" деген сөздер "бюджетке түсетін түсімдер жоспарының жобасы, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларының жобалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
39-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе бюджетті атқару жөніндегі жергілікті атқарушы органға бөлінетін бюджеттік бағдарламаларға байланысты жоспарларды, мемлекеттік борышқа қызмет көрсету мен өтеуді, бағамдық айырманы, бағаның өзгеруі мен заттай тұтыну көлемі есебінен пайда болған жете пайдаланылмаған қаражат қалдықтарын, бос қызмет орындарының бар болуы, ақысыз демалыс беру және уақытша еңбекке жарамсыз парақтары бойынша төлемдер есебінен ағымдағы шығындар бойынша үнемдеуді, сондай-ақ жоспарланғанға қарағанда бюджет қаражатын алушылардың іс жүзіндегі санын азайтуды, кредиттер, қарыздар бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өзгертуді қоспағанда, міндеттемелер мен төлемдер бойынша ағымдағы айдың жоспарларын өзгертуге арналған өтінімді алдағы айларға ауыстыра отырып беруге жол берілмейді.";
67-тармақта "шикі мұнайды және газ конденсатын іске асыратын" деген сөздер "шикі мұнай мен газ конденсатын өндіретін және (немесе) сататын, сондай-ақ шикі мұнай мен газ конденсатын барлауға келісім-шарт жасасқан" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 22-1-тараумен толықтырылсын:
"22-1-тарау. Акционерлік қоғамның жарияланған акцияларын төлеуге жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын арттыруға ақша аудару тәртібі
162-1. Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталын арттыруға ақша аудару және егер бюджеттік бағдарламаның паспортында олардың еншілес ұйымдарының жарғылық капиталын арттыру көзделген жағдайда заңды тұлғалардың жарияланған акцияларын төлеу, жарияланған акциялар (бағалы қағаздар) шығарылымын мемлекеттік тіркегеннен және бағалы қағаздар нарығын реттеуді және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органның тиісті куәлігін алғаннан кейін жүзеге асырылады.
Төлемді жүргізу үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі төлеуге берілетін шоттардың тізілімімен, төлеуге берілетін шоттармен бірге аумақтық қазынашылық бөлімшесіне жарғылық капиталды арттырған кезде жарияланған акциялардың (бағалы қағаздардың) шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесін береді.
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі жарияланған акцияларға (бағалы қағаздарға) төлеуге арналған ақша аударылғаннан кейін бір ай өткен соң қаржыландыру жоспарына сәйкес бөлінген, іске асыру мерзімі бойынша бюджеттік бағдарламаның паспортымен өзара үйлестірілген сомалар шегінде жарғылық капиталды арттыруға байланысты бюджеттік бағдарламалардың мақсаттарына уақтылы қол жеткізуге бағытталған іс-шаралардың іске асырылуы туралы ақпаратты бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға береді.

О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225 и 12 декабря 2007 года N 1224
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2008 года N 313. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.02.2009 № 220 (вводится в действие с 01.01.2009).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов":
в Правилах исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденных указанным постановлением:
пункт 8 после слов "(далее - индивидуальный план по платежам)" дополнить словами "в соответствии с экономической классификацией расходов";
в абзаце восьмом пункта 11 слова "при разработке проектов индивидуальных планов по обязательствам" исключить;
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Администраторы бюджетных программ, осуществляющие бюджетные программы (подпрограммы), направленные на увеличение уставных капиталов юридических лиц с целью реализации новых инвестиционных проектов и выполнения задач, предусмотренных государственными программами, составляют планы финансирования по обязательствам и платежам, согласно детальному плану мероприятий по реализации бюджетной программы (подпрограммы) взаимоувязанного с паспортом бюджетной программы с указанием сроков выполнения мероприятий на общую сумму, направляемую на увеличение уставного капитала в текущем финансовом году";
в пункте 14:
в абзаце первом после слова "формируются" дополнить словами "в соответствии с экономической классификацией расходов";
в абзаце втором слова "по обязательствам" исключить;
в пункте 16 после слов "по исполнению бюджета" дополнить словами "в соответствии с классификацией поступлений бюджета";
в пункте 20 слова "классификации поступлений, ведомственной и экономической классификаций расходов" заменить словами "проекта плана поступлений в бюджет, проектов планов финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ";
абзац третий пункта 39 изложить в следующей редакции:
"Не допускается представление в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета или местный уполномоченный орган по исполнению бюджета заявки на изменение планов текущего месяца по обязательствам и платежам с переносом на предстоящие месяцы, за исключением планов, связанных с распределяемыми бюджетными программами, обслуживанием и погашением государственного долга, курсовой разницей, остатками недоиспользованных средств, сложившихся за счет изменения цен и натурального объема потребления, экономии по текущим затратам в связи с наличием вакантных должностей, предоставлением отпусков без содержания и выплаты по листкам временной нетрудоспособности, а также с уменьшением фактического количества получателей бюджетных средств относительно запланированного, изменением ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, займам";
в пункте 67 слова "нефтяными операциями, а также реализующих сырую нефть и газовый конденсат" заменить словами "добычей и (или) реализацией сырой нефти и газового конденсата, а также заключившие контракты на разведку сырой нефти и газового конденсата";
дополнить главой 22-1 следующего содержания:
" Глава 22-1. Порядок перечисления денег на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства в уставном капитале в оплату объявленных акций акционерного общества
162-1 Перечисление денег на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства в уставном капитале и в случае если в паспорте бюджетной программы предусмотрено увеличение уставного капитала их дочерних организаций, оплата объявленных акций юридических лиц осуществляется после государственной регистрации выпуска объявленных акций (ценных бумаг) и получения соответствующего свидетельства государственного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг.
Для проведения платежа администратор бюджетных программ вместе с реестром счетов к оплате, счетами к оплате представляет в территориальное подразделение казначейства при увеличении уставных капиталов копию свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций (ценных бумаг).
Администратор бюджетной программы по истечении одного месяца после перечисления денег в счет оплаты объявленных акций (ценных бумаг) представляет уполномоченному органу по исполнению бюджета информацию о мероприятиях, направленных на своевременное достижение целей бюджетных программ (подпрограмм), связанных с увеличением уставных капиталов, в пределах сумм, выделенных в соответствии с планом финансирования, взаимоувязанных по срокам реализации с паспортом бюджетной программы.

Жаңа инвестициялық жобаларды іске асыру және мемлекеттік бағдарламаларда көзделген міндеттерді орындау мақсатында заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды жүзеге асыратын бюджеттік бағдарлама әкімшілері жыл сайын 20 қаңтарға, сондай-ақ республикалық және жергілікті бюджеттер нақтыланған жағдайда 30 күннің ішінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарлама паспортында көзделген іс-шараларды іске асыру жөніндегі ақпаратты осы Ережеге 67-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Бюджеттік бағдарлама әкімшілерінде жарияланған акциялар (бағалы қағаздар) шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі болмаған кезде жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың жарғылық капиталдарын арттыруға байланысты төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында анықталған қаражатты төлеуге жол берілмейді.";
370-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"370. Қазақстан Республикасының немесе оның әкімшілік-аумақтық бірлігінің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп тудыратын жағдайлар туындаған жағдайда, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен өзге көзделмеген шығындарға ақша қажеттілігі болған жағдайда тиісті мемлекеттік орган бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға тиісті негіздемелермен және есептеулермен бірге орталық мемлекеттік органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық мемлекеттік органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды адам), ал мұндай болмаған жағдайларда - мемлекеттік органның басшысы немесе өзі уәкілеттік берген адам қол қойған ақша болу туралы қолдаухат ұсынады. Егер қолдаухат жергілікті атқарушы органдардың сұрауы бойынша берілсе, онда негіздемелер мен есептеулерге жергілікті атқарушы органның басшысы немесе өзі уәкілеттік берген адам да қол қояды.
Жоғарыда көрсетілген негіздемелер мен есептеулер болмаған жағдайда бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган қолдаухатты қараусыз қайтарады.";
421-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бұл ретте қаржы нарықтарының ағымдағы конъюнктурасына байланысты Ұлттық Банктің алты айға дейінгі мерзімге теңгемен Қордың есебінен түсімдерді айырбастауды кейінге қалдыруға құқығы бар.";
570-тармақта "Үкіметінен қарыз алу" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік бағалы қағаздарды ішкі нарықтағы айналым үшін шығару" деген сөздермен толықтырылсын;

Администраторы бюджетной программы, осуществляющие бюджетные программы, направленные на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства в уставном капитале с целью реализации инвестиционных проектов и решений задач, предусмотренных государственными программами ежегодно, к 20 января, а также в случае уточнения республиканского и местных бюджетов в течение 30 дней, представляют уполномоченному органу по исполнению бюджета информацию по реализации мероприятий, предусмотренных паспортом бюджетной программы, по форме согласно приложению 67 к настоящим Правилам.
При отсутствии у администраторов бюджетных программ копии свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций (ценных бумаг), выплата средств, определенных в планах финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по платежам, связанным с увеличением уставных капиталов акционерных обществ с участием государства в уставном капитале, не допускается";
пункт 370 изложить в следующей редакции:
"370. В случае возникновения ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, а также в случае наличия потребности в деньгах на иные непредвиденные затраты из резерва Правительства Республики Казахстан, соответствующий государственный орган представляет в уполномоченный орган по исполнению бюджета ходатайство о выделении денег с соответствующими обоснованиями и расчетами, подписанными ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителем государственного органа или лицом им уполномоченным. Если ходатайство предоставляется по запросу местных исполнительных органов, то обоснование и расчеты подписываются также и руководителем местного исполнительного органа или лицом им уполномоченным.
В случае отсутствия указанных выше обоснований и расчетов уполномоченный орган по исполнению бюджета возвращает ходатайство без рассмотрения.";
пункт 421 дополнить абзацем следующего содержания:
"При этом в зависимости от текущей конъюнктуры финансовых рынков, Национальный Банк имеет право отложить конвертацию поступлений на счет Фонда в тенге на срок до шести месяцев";
в пункте 570 после слов "Правительства Республики Казахстан" дополнить словами ", а также выпуска местными исполнительными органами города республиканского значения, столицы государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке";

мынадай мазмұндағы 571-1-тармақпен толықтырылсын:
"571-1. Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының борыш лимитін және басым (республикалық немесе жергілікті) бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тізбесін ескере отырып, Орта мерзімді жоспар негізінде тиісті бюджет комиссиясының қарауына мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды ішкі нарықта айналысқа қосу үшін шығару жолымен республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының қарыз алуы жөніндегі ұсыныстарын жібереді, тиісті жылдарға көзделетін қызмет көрсетуге және өтеуге арналған болжамды көлемін айқындайды.
Тиісті бюджет комиссиясы ұсыныстарды мақұлдағаннан кейін республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы тиісті қаржы жылына арналған республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті туралы мәслихаттың шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шешімнің жобасын белгіленген тәртіппен жасайды.";
573-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"573. Жергілікті атқарушы органдардың қарыз алуы қарыз шарты, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік бағалы қағаздарды ішкі нарықтағы айналым үшін шығаруы нысанында жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 12-бөліммен толықтырылсын:
"12-бөлім. Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік жоспарлауға жаңа тәсілдер енгізу үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған мемлекеттік органдар мен өңірлерге арналған бюджеттік үдерістің ерекше тәртібі (бұдан әрі - пилоттық жобалар)
76-тарау. Жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу
689. Мемлекеттік мекемелердің шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері арасындағы сомаларды азайтуды (арттыруды) талап ететін факторлар туындаған жағдайда, тиісті бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының бекітілген жылдық сомалары шегінде бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасына сәйкес міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларына өтінімді қалыптастырмай және бюджеттік бағдарлама әкімшісінің келісімінсіз өзгерістер енгізуге құқығы бар.
Бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды, сондай-ақ мемлекеттік борышқа қызмет көрсету және оны өтеу бойынша бюджеттік бағдарламаларды қоспағанда, міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларын мемлекеттік мекемелерге ағымдағы ай бойынша ғана айына кемінде бір рет өзгертуге жол беріледі.
Бюджет кодексінде айқындалған жағдайларда, сондай-ақ бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды және мемлекеттік борышқа қызмет көрсетуді және оны өтеуді көздейтін бағдарламаларды бөлген кезде жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер осы Ереженің 6-тарауында айқындалған тәртіппен енгізіледі.

дополнить пунктом 571-1 следующего содержания:
"571-1. Местный уполномоченный орган по бюджетному планированию города республиканского значения, столицы с учетом лимита долга местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы и перечня приоритетных (республиканских или местных) бюджетных инвестиционных проектов (программ) на основе Среднесрочного плана направляет на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии предложения по заимствованию местным исполнительным органом города республиканского значения, столицы путем выпуска государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке, определяет прогнозные объемы на обслуживание и погашение, предусматриваемые на соответствующие годы.
После одобрения предложений соответствующей бюджетной комиссией местный уполномоченный орган по бюджетному планированию города республиканского значения, столицы составляет проект решения о внесении изменений и дополнений в решение маслихата о бюджете города республиканского значения, столицы на соответствующий финансовый год в установленном порядке";
пункт 573 изложить в следующей редакции:
"573. Заимствование местными исполнительными органами осуществляется в форме договора займа, выпуска государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке местными исполнительными органами города республиканского значения, столицы";
дополнить разделом 12 следующего содержания:
" Раздел 12. Особый порядок бюджетного процесса для
государственных органов и регионов, определенных Правительством
Республики Казахстан для внедрения новых подходов к государственному
планированию, ориентированному на результат (далее - пилотные
проекты)
Глава 76. Внесение изменений в индивидуальные планы
финансирования
689. Государственные учреждения могут вносить изменения в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам в соответствии с экономической классификацией расходов бюджета в случае возникновения факторов, требующих уменьшения (увеличения) сумм между спецификами экономической классификации расходов в пределах утвержденных годовых сумм индивидуальных планов финансирования по соответствующей бюджетной программе (подпрограмме) без формирования заявки и согласования с администратором бюджетных программ.
Изменение индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам государственными учреждениями допускается не более одного раза в месяц, только по текущему месяцу, за исключением распределяемых бюджетных программ, а также бюджетных программ по обслуживанию и погашению государственного долга.
В случаях определенных Бюджетным кодексом , а также при распределении распределяемых бюджетных программ и программ, предусматривающих обслуживание и погашение государственного долга, изменения в индивидуальные планы финансирования вносятся в порядке, определенном главой 6 настоящих Правил.

690. Жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу үшін мемлекеттік мекеме екі данада осы Ережеге 25-3, 25-4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша анықтаманы қалыптастырады. Анықтамалардағы өзгерістер сомалары бөлшек қалдықтары бар, бірақ үтірден кейін бір белгісі бар сандармен мың теңгемен көрсетіледі.
691. Анықтаманы жасау кезінде мемлекеттік мекеме мынадай талаптарды сақтауға тиіс:
ағымдағы айдан алдағы айларға және керісінше ерекшеліктер сомасын аударуға тыйым салынады;
жоспарлы тағайындаулар, рұқсаттар мен кассалық шығыстардың сомалары арасындағы сәйкестікті сақтау;
төлемдер бойынша жоспарлардың сомасы жылдың басынан басталған кезеңде сол қаржы жылының кезеңіне міндеттемелер бойынша жоспарлардың сомасынан асып кетпеуі тиіс болған кезде міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарлары мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары арасындағы арақатынасты сақтау;
қабылданған, бірақ ақысы төленбеген міндеттемелер;
инкассалық өкімдердің болуы;
жоспарлы соманы және шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша берілген рұқсаттарды азайту қабылданған міндеттемелерді шегере отырып, жоспарлы тағайындаулардың сомасына жүргізіле алады;
жоспарлы сомаларды бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының бір-бір ерекшеліктері бойынша арттыру (азайту) жеке қаржыландыру жоспарында көзделген бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша айдың қорытынды сомасының шегінде басқа ерекшеліктер бойынша жоспарлы соманы азайту (арттыру) есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның қаулысымен қабылданған бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша жылдық сома шегінде жүзеге асырылуы мүмкін.
Мемлекеттік мекеменің анықтамасына қаржыландыру жоспарын жасауға жауапты мемлекеттік мекеменің құрылымдық бөлімшесінің басшысы қол қояды және орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адам), ал мұндай болмаған жағдайларда - мемлекеттік мекеменің басшысы бекітеді және қоса берілетін есептеулермен және өзгерістердің негіздемесімен бірге қағаз және магнит тасығыштарында мемлекеттік мекемеге қызмет көрсету орны бойынша орындау үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне беріледі.
692. Анықтама аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ағымдағы айдың жетісі күніне дейін, ал ағымдағы қаржы жылының соңғы айында оны күніне дейін екі данада беріледі.
693. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі мемлекеттік мекеме анықтаманы бергеннен кейін осы Ереженің 691-тармағында белгіленген талаптардың сақталуын тексеруді жүзеге асырады.

690. Для внесения изменений в индивидуальные планы финансирования государственное учреждение формирует справку в двух экземплярах по формам согласно приложениям 25-3, 25-4 к настоящим Правилам. Суммы изменений в справках указываются в тысячах тенге, числами с дробным остатком, не более одного знака после запятой.
691. При составлении справки государственное учреждение должно соблюдать следующие требования:
запрещается перенос сумм специфик с текущего месяца на предстоящие месяцы и наоборот;
соблюдение соответствия между суммами плановых назначений, разрешениями и кассовыми расходами;
сохранение соотношения между планами финансирования по обязательствам и планами финансирования по платежам, при котором сумма планов по платежам за период с начала года не должна превышать сумму планов по обязательствам за тот же период финансового года;
принятые, но не оплаченные обязательства;
наличие инкассовых распоряжений;
уменьшение плановых сумм и выданных разрешений по спецификам экономической классификации расходов может производиться на сумму плановых назначений за вычетом принятых обязательств;
увеличение (уменьшение) плановых сумм по одним спецификам экономической классификации расходов бюджета может осуществляться в пределах годовых сумм по бюджетной программе (подпрограмме), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа, за счет уменьшения (увеличения) плановых сумм по другим спецификам, в пределах итоговой суммы месяца по бюджетной программе (подпрограмме), предусмотренной индивидуальным планом финансирования.
Справка государственного учреждения подписывается руководителем структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за составление плана финансирования, и утверждается ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителем государственного учреждения и представляется для исполнения в территориальное подразделение казначейства, по месту обслуживания государственного учреждения на бумажных и магнитных носителях с прилагаемыми расчетами и обоснованием изменений.
692. Справка представляется в территориальное подразделение казначейства до седьмого числа текущего месяца, а в последнем месяце текущего финансового года - до десятого числа, в двух экземплярах.
693. Территориальное подразделение казначейства после предоставления государственным учреждением справки осуществляет проверку на соблюдение требований, установленных пунктом 691 настоящих Правил.

694. Осы Ереженің 689, 690, 691 және 692-тармақтарының нормалары сақталмаған жағдайда аумақтық қазынашылық бөлімшесі келесі жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша негіздеме бере отырып, анықтаманы орындаусыз қайтарады.
695. Анықтама осы Ереженің талаптарына сәйкес келген кезде аумақтық қазынашылық бөлімшесі екі жұмыс күнінің ішінде ҚБАЖ-ға мемлекеттік мекеменің жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу жөніндегі анықтама жүргізеді және анықтама жүргізгеннен кейін бір данасын мемлекеттік мекемеге береді, екіншісін өзінде қалдырады.
696. Аумақтық қазынашылық бөлімшесі анықтаманы бекіткеннен кейін бір жұмыс күнінің ішінде оны ҚБАЖ енгізу арқылы республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарларына енгізілген өзгерістер туралы бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ақпарат береді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган екі жұмыс күнінің ішінде осы Ережеге 68 және (немесе) 69-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарларына енгізілген өзгерістер туралы есепті қалыптастырады және оны электрондық түрде тиісті республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне жеткізеді.
Аумақтық қазынашылық бөлімшесі екі жұмыс күнінің ішінде осы Ережеге 68 және (немесе) 69-қосымшаларға сәйкес жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарларына енгізілген өзгерістер туралы есепті қалыптастырады және оны электрондық түрде жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшісіне және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға жеткізеді.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті алғаннан кейін екі жұмыс күнінің ішінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдарға осы Ереженің 6-тарауында айқындалған тәртіппен міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізуге өтінім ұсынады, соңғылары түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарларына, міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтамалар қалыптастырады.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарларына, міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына енгізілген өзгерістер туралы анықтаманың бір данасын екі жұмыс күнінің ішінде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне осы Ережеге 27, 28-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша қағаз және магнит тасығыштарында береді.
77-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың нысаналы трансферттерді пайдалануы

694. В случае несоблюдения норм пунктов 689, 690, 691 и 692 настоящих Правил территориальное подразделение казначейства не позднее следующего рабочего дня возвращает справку без исполнения с письменным обоснованием.
695. При соответствии справки требованиям настоящих Правил территориальное подразделение казначейства в течение двух рабочих дней проводит в ИИСК справки по внесению изменений в индивидуальные планы финансирования государственного учреждения, и после проведения справки один экземпляр передает государственному учреждению, второй - оставляет у себя.
696. Территориальное подразделение казначейства в течение одного рабочего дня после утверждения справки посредством ввода ее в ИИСК информирует о внесенных изменениях в индивидуальные планы финансирования государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета, центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение двух рабочих дней формирует отчет о внесенных изменениях в индивидуальные планы финансирования государственных учреждений, согласно приложениям 68 и (или) 69 к настоящим Правилам, и доводит его в электронном виде до соответствующего администратора республиканских бюджетных программ.
Территориальное подразделение казначейства в течение двух рабочих дней формирует отчет о внесенных изменениях в индивидуальные планы финансирования государственных учреждений, финансируемых из местных бюджетов, согласно приложениям 68 и (или) 69 к настоящим Правилам, и доводит его в электронном виде до соответствующего администратора местных бюджетных программ и местного уполномоченного органа по исполнению бюджета.
Администратор бюджетных программ в течение двух рабочих дней после получения отчета вносит в уполномоченные органы по исполнению бюджета заявку на внесение изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам в порядке, определенном главой 6 настоящих Правил, последние формируют справки о внесении изменений в сводные планы поступлений и финансирования, в сводный план финансирования по обязательствам.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета в течение двух рабочих дней один экземпляр справки о внесенных изменениях в сводные планы поступлений и финансирования, в сводный план финансирования по обязательствам представляет в территориальное подразделение казначейства по формам согласно приложениям 27, 28 к настоящим Правилам, на бумажном и магнитном носителях.
Глава 77. Использование целевых трансфертов местными
исполнительными органами

697. Пилоттық жобалар үшін қаржы жылының ішінде жергілікті бюджеттік даму бағдарламаларын іске асыруға бағытталған нысаналы трансферттердің жете пайдаланылмаған, оның ішінде конкурстық рәсімдердің нәтижелері бойынша үнемдеу есебінен сомасы жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттердің аз көлемін пайдалана отырып, ағымдағы қаржы жылында аяқталған жергілікті бюджеттік бағдарламалар бойынша түпкі нәтижелерге қол жеткізген жағдайда жоғары тұрған бюджетке қайтаруға жатпайды.
Бұл ретте тиісті жергілікті атқарушы орган тиісті бюджетті түзету жолымен бюджет комиссиясының шешімі бойынша тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалаудың оң нәтижелері негізінде жергілікті бюджеттік даму бағдарламаларын іске асыруға бағытталған нысаналы трансферттердің қалған сомасын басқа жергілікті бюджеттік бағдарламаларға пайдалана алады.
78-тарау. Бюджеттік бағдарламалардың паспортымен бекітілген индикаторларға қол жеткізген жағдайда бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) арасында қаражатты қайта бөлу тәртібі
698. Бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) атқару мониторингінің негізінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік бағдарламалардың паспортында бекітілген индикаторларға қол жеткізген жағдайда қаражат бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) арасында қайта бөліне алады.
699. Қаражатты бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының бір функционалдық тобы мен бір әкімшінің шегінде республикалық бюджеттік бағдарламалардың арасында қайта бөлген кезде республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына, сондай-ақ республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы тиісті негіздемелермен бірге ұсыныстарды бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға енгізеді.
Берілген құжаттарды бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде қарайды. Ұсынылатын бөлу осы Ереженің 698-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің ұсыныстарын қайтарады және оны ресми түрде хабардар етеді. Оң шешім болған жағдайда республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі белгіленген тәртіппен тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын әзірлейді, сондай-ақ республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарына өзгерістер енгізеді.

697. Для пилотных проектов недоиспользованные, в том числе за счет экономии по результатам конкурсных процедур, в течение финансового года суммы целевых трансфертов, направленных на реализацию местных бюджетных программ не подлежат возврату в вышестоящий бюджет в случае достижения конечных результатов по завершенным в текущем финансовом году местным бюджетным программам с использованием меньшего объема целевых трансфертов из вышестоящего бюджета.
При этом соответствующий местный исполнительный орган может использовать оставшуюся сумму целевых трансфертов, направленных на реализацию местных бюджетных программ на другие местные бюджетные программы на основании положительных результатов оценки эффективности реализации соответствующих местных бюджетных программ по решению бюджетной комиссии, путем корректировки соответствующего бюджета.
Глава 78. Порядок перераспределения средств между
бюджетными программами (подпрограммами) при условии
достижения индикаторов, утвержденных паспортом бюджетных программ
698. На основании мониторинга исполнения бюджетных программ (подпрограмм) при условии достижения администраторами бюджетных программ индикаторов, утвержденных паспортом бюджетных программ средства между бюджетными программами (подпрограммами) могут перераспределяться.
699. При перераспределении средств между республиканскими бюджетными программами в пределах одной функциональной группы функциональной классификации расходов бюджета и одного администратора, администратор республиканской бюджетной программы вносит в уполномоченный орган по бюджетному планированию предложения с соответствующими обоснованиями о внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан о реализации Закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, а также в паспорта республиканских бюджетных программ.
Представленные документы рассматриваются центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию в течение пяти рабочих дней. В случае несоответствия предлагаемого распределения требованиям пункта 698 настоящих Правил, центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию отклоняет предложения администратора республиканской бюджетной программы и официально уведомляет его. В случае положительного решения администратор республиканской бюджетной программы в установленном порядке разрабатывает проект постановления Правительства Республики Казахстан о внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан о реализации Закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, а также вносит изменения в паспорта республиканских бюджетных программ.

700. Қаражатты бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасының бір функционалдық тобы мен бір әкімшінің шегінде жергілікті бюджеттік бағдарламалардың жекелеген әкімшілерінің жергілікті бюджеттік бағдарламалар арасында қайта бөлген кезде жергілікті бюджеттік бағдарламаның әкімшісі тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджет туралы мәслихаттың шешімін іске асыру туралы жергілікті атқарушы органның қаулысына, сондай-ақ жергілікті бюджеттік бағдарламалардың паспорттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы тиісті негіздемелермен бірге ұсыныстарды экономикалық және бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға енгізеді.
Берілген құжаттарды экономикалық және бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде қарайды. Ұсынылатын бөлу осы Ереженің 698-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда экономикалық және бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің ұсыныстарын қайтарады және оны ресми түрде хабардар етеді. Оң шешім болған жағдайда жергілікті бюджеттік бағдарламаның әкімшісі белгіленген тәртіппен мәслихаттың тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджет туралы шешімін іске асыру туралы жергілікті атқарушы органның қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы қаулының жобасын әзірлейді, сондай-ақ бюджеттік бағдарламалардың паспорттарына өзгерістер енгізеді.
701. Қаражатты бір бюджеттік кіші бағдарлама шегінде бюджеттік бағдарламалардың арасында қайта бөлген кезде республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі белгіленген тәртіппен тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы қаулының жобасын, сондай-ақ тиісті негіздемелермен бірге республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстарды бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға келісуге енгізеді.
Берілген құжаттарды бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде қарайды. Ұсынылатын бөлу осы Ереженің 698-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің ұсыныстарын қайтарады және оны ресми түрде хабардар етеді. Оң шешім болған жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган белгіленген тәртіппен тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобаларын келіседі, сондай-ақ республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы бұйрықты бекітеді.

700. При перераспределении средств между местными бюджетными программами отдельных администраторов местных бюджетных программ в пределах одной функциональной группы функциональной классификации расходов бюджета и одного администратора, администратор местной бюджетной программы вносит в местный уполномоченный орган по экономическому и бюджетному планированию предложения с соответствующими обоснованиями о внесении изменений и дополнений в постановление местного исполнительного органа о реализации решения маслихата о местном бюджете на соответствующий финансовый год, а также в паспорта местных бюджетных программ.
Представленные документы рассматриваются местным уполномоченным органом по экономическому и бюджетному планированию в течение пяти рабочих дней. В случае несоответствия предлагаемого распределения требованиям пункта 698 настоящих Правил, местный уполномоченный орган по экономическому и бюджетному планированию отклоняет предложения администратора местной бюджетной программы и официально уведомляет его. В случае положительного решения администратор местной бюджетной программы в установленном порядке разрабатывает проект постановления о внесении изменений и дополнений в постановление местного исполнительного органа о реализации решения маслихата о местном бюджете на соответствующий финансовый год, а также вносит изменения в паспорта бюджетных программ.
701. При перераспределении средств между бюджетными подпрограммами в пределах одной бюджетной программы администратор республиканской бюджетной программы в установленном порядке вносит на согласование в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию проект постановления о внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан о реализации Закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, а также предложения по внесению изменений и дополнений в паспорта республиканских бюджетных программ с соответствующими обоснованиями.
Представленные документы рассматриваются центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию в течение пяти рабочих дней. В случае несоответствия предлагаемого распределения требованиям пункта 698 настоящих Правил, центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию отклоняет предложения администратора республиканской бюджетной программы и официально уведомляет его. В случае положительного решения центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в установленном порядке согласовывает проекты постановлений Правительства Республики Казахстан о внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан о реализации Закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, а также утверждает приказ о внесении изменений и дополнений в паспорта республиканских бюджетных программ.

25-2-қосымша
"Бекітемін"
Орталық атқарушы органның жауапты
хатшысы (орталық атқарушы жауапты
хатшысының өкілеттіктері жүктелген
лауазымды адам)/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің басшысы
____________________(Т.А.Ә.)
200__жылы "_______"
М.О.
________________________бюджеттің төлемдері бойынша
_________________қаржыландырудың жеке жоспарына өзгерістер
(мемлекеттік мекеменің атауы)   енгізу туралы
N_____ АНЫҚТАМА
200__жылғы "__"________________ _________________негізінде
_________________________
Бюджеттік
сыныптама
кодтарының
атауы
Бюджеттік сыныптама кодтары
Өзгерістер
сомасы
(+,-),
барлығы
функцио-
налдық
топ
ББӘ
бағдар-
лама
кіші
бағдар-
лама
ерекше-
лік
Жоспарлы жұмсалымдар
ЖИЫНЫ
кестенің жалғасы
Оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан бергі
кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі, келесі айларда
- айлар бойынша өзгерістер)
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
Жоспарлы жұмсалымдар
кестенің жалғасы
(мың теңге)
Оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан бергі
кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі, келесі айларда
- айлар бойынша өзгерістер)
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Жоспарлы жұмсалымдар
Қаржыландырудың жеке жоспарын жасауға жауапты
бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің құрылымдық
бөлімшесінің бастығы __________ ______________________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
* Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің анықтамасы 3 данада
** Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің анықтамасы 4 данада
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2008 жылғы 2 сәуірдегі
N 313 қаулысына
10-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне
25-3-қосымша
"Бекітемін"
Орталық атқарушы органның жауапты
хатшысы (орталық атқарушы жауапты
хатшысының өкілеттіктері жүктелген
лауазымды адам)/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің басшысы
____________________(Т.А.Ә.)
200__жылы "_______"
М.О.
________________________бюджеттің төлемдері бойынша
_________________қаржыландырудың жеке жоспарына өзгерістер
(мемлекеттік мекеменің атауы)   енгізу туралы
N_____ АНЫҚТАМА
200__жылғы "__"________________ _________________негізінде
_________________________
Бюджеттік
сыныптама
кодтарының
атауы
Бюджеттік сыныптама кодтары
Өзгерістер
сомасы
(+,-),
барлығы
функцио-
налдық
топ
ББӘ
бағдар-
лама
кіші
бағдар-
лама
ерекше-
лік
Жоспарлы жұмсалымдар
жиыны
Ашық лимиттер
ЖИЫНЫ
кестенің жалғасы
Оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан бергі
кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі, келесі айларда
- айлар бойынша өзгерістер)
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
Жоспарлы жұмсалымдар
Ашық лимиттер
кестенің жалғасы
(мың теңге)
Оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан бергі
кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі, келесі айларда
- айлар бойынша өзгерістер)
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Жоспарлы жұмсалымдар
Ашық лимиттер
Қаржыландырудың жеке жоспарын жасауға жауапты
мемлекеттік мекеменің құрылымдық
бөлімшесінің бастығы __________ ______________________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
* Мемлекеттік мекеменің анықтамасы 2 данада
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2008 жылғы 2 сәуірдегі
N 313 қаулысына
11-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне

Приложение 25-2
к Правилам исполнения
республиканского и местных бюджетов
"Утверждаю"
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа (должностное лицо,
на которого в установленном порядке
возложены полномочия ответственного
секретаря центрального исполнительного
органа)/руководитель администратора
бюджетных программ
__________________________ (Ф.И.О.)
_________________ 200_г.
М.П.
СПРАВКА N ________
о внесении изменений в индивидуальный план
финансирования ___________________________________
(наименование государственного учреждения)
по платежам _________ бюджета
на основании ________ от "__" _________200_ г.
от ___________________
(тыс. тенге)
Наименования
кодов
бюджетной
клаcсификации
Коды бюджетной классификации
Сумма
изменений
(+, -),
всего
функцио-
нальная
группа
АБП
программа
подпрограм-
ма
специ-
фика
Плановые назначения
ИТОГО
продолжение таблицы
В том числе по месяцам (в текущем месяце - изменения нарастающим
итогом за период с начала года, в последующие месяцы - изменения
помесячные)
ян-
варь
фев-
раль
март
ап-
рель
май
июнь
июль
ав-
густ
сен-
тябрь
ок-
тябрь
ноя-
брь
декабрь
Плановые назначения
Руководитель структурного подразделения
администратора бюджетных программ, ответственное
за составление индивидуального плана финансирования
___________          _____________________
(подпись)           (расшифровка подписи)
* Справка - Администратора республиканских бюджетных программ в 3-х экземплярах.
** Справка - Администратора местных бюджетных программ в 4-х экземплярах.
Приложение 10
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2008 года N 313
Приложение 25-3
к Правилам исполнения
республиканского и местных бюджетов
"Утверждаю"
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа (должностное лицо,
на которого в установленном порядке
возложены полномочия ответственного
секретаря центрального исполнительного
органа)/руководитель государственного
учреждения
__________________________ (Ф.И.О.)
_________________ 200_г.
М.П.
СПРАВКА N ________
о внесении изменений в индивидуальный план
финансирования ___________________________________
(наименование государственного учреждения)
по обязательствам _________ бюджета
на основании ________ от "__" _________200_ г.
от ___________________
(тыс. тенге)
Наименования
кодов
бюджетной
классификации
Коды бюджетной классификации
Сумма
изменений
(+, -),
всего
функцио-
нальная
группа
АБП
программа
подпрограм-
ма
специ-
фика
Плановые назначения
ИТОГО
Открытые лимиты
ИТОГО
продолжение таблицы
В том числе по месяцам (в текущем месяце - изменения нарастающим
итогом за период с начала года, в последующие месяцы - изменения
помесячные)
ян-
варь
фев-
раль
март
ап-
рель
май
июнь
июль
ав-
густ
сен-
тябрь
ок-
тябрь
ноя-
брь
декабрь
Плановые назначения
Открытые лимиты
Руководитель структурного подразделения
государственного учреждения, ответственное
за составление индивидуального плана финансирования
___________          _____________________
(подпись)           (расшифровка подписи)
* Справка государственного учреждения в 2-х экземплярах.
Приложение 11
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2008 года N 313

25-4-қосымша
"Бекітемін"
Орталық атқарушы органның жауапты
хатшысы (орталық атқарушы жауапты
хатшысының өкілеттіктері жүктелген
лауазымды адам)/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің басшысы
____________________(Т.А.Ә.)
200__жылы "_______"
М.О.
________________________бюджеттің төлемдері бойынша
_________________қаржыландырудың жеке жоспарына өзгерістер
(мемлекеттік мекеменің атауы)   енгізу туралы
N_____ АНЫҚТАМА
200__жылғы "__"________________ _________________негізінде
_________________________
Бюджеттік
сыныптама
кодтарының
атауы
Бюджеттік сыныптама кодтары
Өзгерістер
сомасы
(+,-),
барлығы
функцио-
налдық
топ
ББӘ
бағдар-
лама
кіші
бағдар-
лама
ерекше-
лік
Жоспарлы жұмсалымдар
ЖИЫНЫ
кестенің жалғасы
Оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан бергі
кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі, келесі айларда
- айлар бойынша өзгерістер)
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
Жоспарлы жұмсалымдар
кестенің жалғасы
Оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан бергі
кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі, келесі айларда
- айлар бойынша өзгерістер)
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Жоспарлы жұмсалымдар
Қаржыландырудың жеке жоспарын жасауға жауапты
мемлекеттік мекеменің құрылымдық
бөлімшесінің бастығы __________ ______________________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
* Мемлекеттік мекеменің анықтамасы 2 данада
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2008 жылғы 2 сәуірдегі
N 313 қаулысына
12-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне
67-қосымша
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарламаның атауы
____жылы жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды
тұлғалардың жарғылық капиталдарын арттыру арқылы бюджеттік
инвестицияларды іске асыру жөніндегі ақпарат
N
Инвес-
тиция-
лық
жоба-
лардың
атауы
Оның ішінде:
жарғылық
құжат-
тарға
сәйкес
уәкілет-
ті
органның
жобаны
мақұл-
даған
күні
жобаны
іске
асыру
орны
жобаны
іске
асыру
мерзі-
мі
жауапты
орындау-
шының
және
бірлесіп
орындау-
шылардың
(еншілес
ұйымдар,
аффилиир-
ленген
заңды
тұлғалар
және
т.с.с.)
атауы
инвести-
циялық
жоба
шеңбе-
рінде
іске
асыры-
латын
іс-шара-
лардың
атауы
инвес-
тиция-
лық
жоба
шеңбе-
рінде
іске
асыры-
латын
іс-ша-
раларды
қаржы-
ландыру
көздері
(жеке
қара-
жат,
бюджет-
тік
инвес-
тиция-
лар,
тартыл-
ған
қара-
жат)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
3
т.б
кестенің жалғасы
Оның ішінде:
Инвестициялық
жоба шеңберінде
іс-шараларды
іске асыруға
арналған сома,
барлығы, мың
теңге
олардың ішінде:
Ескерт-
пе
іс-шараларды
іске асыру
мерзімі
бюджеттік инвести-
циялардың есебі-
нен, мың теңге
жоспар
іс
жүзінде
жоспар
іс
жүзін-
де
жоспар
іс
жүзінде
9
10
11
12
13
14
15
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы (белгіленген
тәртіппен орталық атқарушы органның
жауапты хатшысының өкілеттіктері
жүктелген лауазымды адам)/мемлекеттік
мекеменің басшысы __________ ______________________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)
М.О.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2008 жылғы 2 сәуірдегі
N 313 қаулысына
13-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне
68-қосымша
N нысан
Есеп жүргізілді:
Беті:
200__жылғы________ бюджеттік бағдарламалардың
әкімшісі бойынша мемлекеттік мекемелердің төлемдері бойынша
жеке қаржыландыру жоспарларына енгізілген өзгерістер туралы
есеп
Бюджет түрі:
Қаржыландыру көзі:
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі:
Мерзімі:
Өлшем бірлігі:
БСК
Мемлекеттік
мекеменің
коды
Түзетілетін
мерзім
Өзгерістер
сомасы
(-,+)
БСК бойынша
жиыны:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2008 жылғы 2 сәуірдегі
N 313 қаулысына
14-қосымша
Республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылу ережесіне
69-қосымша
N нысан
Есеп жүргізілді:
Беті:
200__жылғы________ бюджеттік бағдарламалардың
әкімшісі бойынша мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері
бойынша жеке қаржыландыру жоспарларына енгізілген өзгерістер
туралы есеп
Бюджет түрі:
Қаржыландыру көзі:
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі:
Мерзімі:
Өлшем бірлігі:
БСК
Мемлекеттік
мекеменің
коды
Түзетілетін
мерзім
Өзгерістер
сомасы
(-,+)
БСК бойынша
жиыны:

Приложение 25-4
к Правилам исполнения
республиканского и местных бюджетов
"Утверждаю"
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа (должностное лицо,
на которого в установленном порядке
возложены полномочия ответственного
секретаря центрального исполнительного
органа)/руководитель государственного
учреждения
__________________________ (Ф.И.О.)
_________________ 200_г.
М.П.
СПРАВКА N ________
о внесении изменений в индивидуальный план
финансирования ___________________________________
(наименование государственного учреждения)
по платежам _________ бюджета
на основании ________ от "__" _________200_ г.
от ___________________
(тыс. тенге)
Наименования
кодов
бюджетной
класcификации
Коды бюджетной классификации
Сумма
изменений
(+, -),
всего
функцио-
нальная
группа
АБП
программа
подпрограм-
ма
специ-
фика
Плановые назначения
ИТОГО
продолжение таблицы
В том числе по месяцам (в текущем месяце - изменения нарастающим
итогом за период с начала года, в последующие месяцы - изменения
помесячные)
ян-
варь
фев-
раль
март
ап-
рель
май
июнь
июль
ав-
густ
сен-
тябрь
ок-
тябрь
ноя-
брь
декабрь
Плановые назначения
Руководитель структурного подразделения
государственного учреждения, ответственное
за составление индивидуального плана финансирования
___________          _____________________
(подпись)           (расшифровка подписи)
* Справка государственного учреждения в 2-х экземплярах.
Приложение 12
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2008 года N 313
Приложение 67
к Правилам исполнения
республиканского и местных бюджетов
Администратор бюджетных программ
Наименование бюджетной программы
Информация по реализации бюджетных инвестиций, посредством
увеличения уставных капиталов юридических лиц с участием
государства в уставном капитале в ___ году
N
Наиме-
нование
инвести-
ционных
проектов
В том числе:
дата
одобре-
ния
проекта
уполно-
мочен-
ным
органом
в
соответ-
ствии с
устав-
ными
доку-
ментами
мес-
то
реа-
лиза-
ции
про-
екта
срок
реали-
зации
проек-
та
наиме-
нование
ответс-
твенного
исполни-
теля и
соиспо-
лнителей
(дочер-
ние
органи-
зации,
аффилии-
рованные
юриди-
ческие
лица и
т.д.)
наиме-
нование
меропри-
ятий,
реали-
зуемых
в рамках
инвес-
тицион-
ного
проекта
источ-
ники
финанси-
рования
меропри-
ятий,
реализу-
емых в
рамках
инвести-
ционного
проекта
(собст-
венные
средст-
ва,
бюджет-
ные
инвести-
ции
срок
реали-
зации
меро-
приятий
план
факт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
т.д.
продолжение таблицы
N
Сумма для
реализации
мероприя-
тий
в рамках
инвестци-
онного
проекта,
всего,
тыс. тенге
из них:
Приме-
чание
за счет
бюджетных
инвести-
ций,
тыс. тенге
план
факт
план
факт
1
11
12
13
14
15
1
2
3
т.д.
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа (должностное лицо,
на которого в установленном порядке
возложены полномочия ответственного секретаря
центрального исполнительного органа)/руководитель
государственного учреждения
___________     _____________________
(подпись)       (расшифровка подписи)
М.П.
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2008 года N 313
Приложение 68
к Правилам исполнения
республиканского и местных бюджетов
Форма N
Отчет произведен:
Страница:     из
Отчет
о внесенных изменениях в индивидуальные планы
финансирования по платежам государственных учреждений
по администратору бюджетных программ
по ________ 200_ г.
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Администратор бюджетных программ:
Период:
Единица измерения:
КБК
Код
государственного
учреждения
Корректируемый
период
Сумма
изменений
(-, +)
Итого по КБК:
Приложение 14
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2008 года N 313
Приложение 69
к Правилам исполнения
республиканского и местных бюджетов
Форма N
Отчет произведен:
Страница:     из
Отчет
о внесенных изменениях в индивидуальные планы
финансирования по обязательствам государственных учреждений
по администратору бюджетных программ
по ________ 200_ г.
Вид бюджета:
Источник финансирования:
Администратор бюджетных программ:
Период:
Единица измерения:
КБК
Код
государственного
учреждения
Корректируемый
период
Сумма
изменений
(-, +)
Итого по КБК: