Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1315 Қаулысы. Күші жойылды – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 тамыздағы № 502 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.08.2018 № 502 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексі) 202-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 23, 288-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға квота белгілеу ережесі, жұмыс берушілерге рұқсат берудің шарттары мен тәртібінде:
20-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) шетелдік жұмыс күші тартылатын мамандықтар бойынша немесе еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтар бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын кәсіптік даярлауды немесе қайта даярлауды (егер шетелдік жұмыс күші осы ереженің 20-1-тармағына сәйкес тартылса);";
төртінші абзацта "1)" деген саннан кейін "1-1)," деген сандармен толықтырылсын;
бесінші абзацта "тармағының" деген сөзден кейін "1-1)," деген сандармен толықтырылсын;
алтыншы абзацта "2) тармақшасында" деген сөз "1-1) және 2) тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Егер Қазақстан Республикасында қызметін филиал, өкілдік құрмай жүзеге асыратын шетелдік заңды тұлға-жұмыс беруші жұмысты орындауға, қызмет көрсетуге арналған келісім-шарт бойынша өзінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасына жіберсе, оның рұқсат алуына байланысты құжаттарды ресімдеу Қазақстан Республикасында соның пайдасына жұмыстарды орындайтын, қызметтер көрсететін заңды тұлғаға (оның ішінде Қазақстан Республикасында қызметін филиал, өкілдік арқылы жүзеге асыратын шетелдік заңды тұлғаға) жүктеледі.";
Ережеге 7-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Ережеге 8-қосымшадағы 7) тармақшада "құжаттар" деген сөзден кейін ";" қойылып, мынадай мазмұндағы 8) және 9) тармақшалармен толықтырылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1315. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2018 года № 502 ( вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.08.2018 № 502 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" и статьей 202 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 23, ст. 288) следующие дополнения и изменения:
в Правилах определения квоты, условия и порядок выдачи разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 20:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) профессиональная подготовка или переподготовка граждан Республики Казахстан по специальностям, на которые привлекается иностранная рабочая сила или по специальностям, востребованным на рынке труда (в случае, если иностранная рабочая сила привлекается согласно пункту 20-1 настоящих Правил);";
в абзаце четвертом после цифры "1)" дополнить цифрами "1-1),";
в абзаце пятом после слова "подпунктами" дополнить цифрами "1-1),";
в абзаце шестом слово "подпунктом" заменить словами "подпунктами 1-1) и";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. В случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, осуществляющее свою деятельность в Республике Казахстан без образования филиала, представительства, направляет своих работников в Республику Казахстан по контракту на выполнение работ, оказание услуг, то оформление документов, связанных с получением им разрешения, возлагается на юридическое лицо (в том числе иностранное юридическое лицо, осуществляющее деятельность в Республике Казахстан через филиал, представительство), в пользу которого выполняются работы, оказываются услуги.";
приложение 7 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении 8 к Правилам после подпункта 7), дополнить подпунктами 8) и 9), следующего содержания:

"8) шетелдік жұмыс беруші мен тартылатын шетелдік қызметкер арасында жасалған, шетелдік қызметкердің табыс сомасы көрсетіле отырып, еңбек шартының (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен) нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер шетелдік қызметкер осы ережеге 20-1-тармағына сәйкес тартылса);
9) жұмысты орындауға, қызмет көрсетуге арналған келісім-шарттың (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен) нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер шетелдік қызметкер осы ереженің 20-1-тармағына сәйкес тартылса).";
Ережеге 9-қосымшадағы 6) тармақшадан кейін мынадай мазмұндағы 7) және 8) тармақшамен толықтырылсын:
"7) шетелдік жұмыс беруші мен тартылатын шетелдік қызметкер арасында жасалған, шетелдік қызметкердің табыс сомасы көрсетіле отырып, еңбек шартының (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен) нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер шетелдік қызметкер осы ереженің 20-1-тармағына сәйкес тартылса);
8) жұмысты орындауға, қызмет көрсетуге арналған келісім-шарттың (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен) нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер шетелдік қызметкер осы ереженің 20-1-тармағына сәйкес тартылса).".
2. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1315 қаулысына
қосымша
Ережеге 7-қосымша
Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасына
__________________________________________________________________
(облыс атауы, Астана, Алматы қалалары)
кімнен ___________________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
_________________________ облысында(Астана немесе Алматы қалаларында)
__________________________________________________________________
(лауазымы мен мамандығын көрсете отырып, тартылатын шетелдік жұмыс күшінің санаты, саны)
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беруді/ұзартуды сұраймын
__________________________________________________________________
(керегі сызып көрсетілсін)
Негіздеме: _______________________________________________________
(шетелдік жұмыс күшін бірнеше облыста және (немесе) Астана мен
__________________________________________________________________
(немесе) Алматы қалаларында пайдалану қажеттігі)
__________________________________________________________________
Жұмыс беруші туралы мәліметтер
Меншік нысаны ____________________________________________________
Құрылған күні ____________________________________________________
Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркелу туралы куәлік
__________________________________________________________________
(N, кім және қашан берген)
СТН / БИН / ЖИН __________________________________________________
(керегі сызып көрсетілсін)
Жүзеге асырылатын қызмет түрі ____________________________________
Мекен-жай, телефон, факс _________________________________________
Қоса берілетін құжаттар __________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Егер шетелдік қызметкер Қазақстан Республикасындағы қызметін филиал, өкілдік құрмай жүзеге асыратын шетелдік заңды тұлғаның қызметкері болып табылған жағдайда, онда шетелдік заңды тұлға-жұмыс беруші туралы келесі деректер толтырылады:
__________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға-жұмыс берушінің толық атауы)
__________________________________________________________________
Резиденттік еліндегі тіркеу туралы деректер
__________________________________________________________________
(N, мемлекеттік тіркеу күні және тіркеу органының атауы)
__________________________________________________________________
Резиденттік елдегі салықтық тіркеу нөмірі немесе оның аналогі
__________________________________________________________________
Жүзеге асырылатын қызмет түрі ____________________________________
Резиденттік елдегі мекен-жай, телефон_____________________________
__________________________________________________________________
"Қолданыстағы Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тарту және квота белгілеу ережесімен таныстым".
Басшы ____________________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні, лауазымы)
М.О.
20_жылғы "__" _________
Өтініш қарауға қабылданды 20_жылғы "__"________________
____________________________________________________________
(жауапты тұлғаның тегі, аты-жөні, қолы)

"8) нотариально засвидетельственная копия (с переводом на государственный или русский язык) трудового договора, заключенного между иностранным работодателем и привлекаемым иностранным работником, с указанием суммы дохода иностранного работника (в случае, если иностранный работник привлекается согласно пункту 20-1 настоящих Правил);
9) нотариально засвидетельственная копия (с переводом на государственный или русский язык) контракта на выполнение работ, оказание услуг (в случае, если иностранный работник привлекается согласно пункту 20-1 настоящих Правил).";
в приложении 9 к Правилам после подпункта 6), дополнить подпунктами 7) и 8), следующего содержания:
"7) нотариально засвидетельственная копия (с переводом на государственный или русский язык) трудового договора, заключенного между иностранным работодателем и привлекаемым иностранным работником, с указанием суммы дохода иностранного работника (в случае, если иностранный работник привлекается согласно пункту 20-1 настоящих Правил);
8) нотариально засвидетельственная копия (с переводом на государственный или русский язык) контракта на выполнение работ, оказание услуг (в случае, если иностранный работник привлекается согласно пункту 20-1 настоящих Правил).".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2008 года № 1315
Приложение 7
к Правилам
В Управление координации занятости и социальных программ
_________________________________________________________________
(наименование области, города Астана, Алматы)
от ______________________________________________________________
(полное наименование юридического или физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать/продлить/ разрешение на привлечение иностранной рабочей
силы (нужное подчеркнуть)
в ______________________________ область (ти) (гг. Астана или Алматы)
_________________________________________________________________
(категория, количество привлекаемой иностранной рабочей силы
с указанием должности, профессии)
Обоснование: ____________________________________________________
(необходимость использования иностранной рабочей силы в
_________________________________________________________________
нескольких областях и (или) городах Астане и (или) Алматы)
_________________________________________________________________
Сведения о работодателе
Форма собственности _____________________________________________
Дата создания ___________________________________________________
Свидетельство о регистрации
в органах юстиции Республики Казахстан __________________________
_________________________________________________________________
(№, когда и кем выдано)
РНН/БИН/ИИН _____________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
Вид осуществляемой деятельности _________________________________
Адрес, телефон, факс ____________________________________________
Прилагаемые документы ___________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
В случае, если иностранные работники являются работниками
иностранного юридического лица, осуществляющего свою деятельность в
Республике Казахстан без образования филиала, представительства, то
заполняются следующие данные об иностранном юридическом
лице-работодателе
_________________________________________________________________
(полное наименование иностранного юридического лица-работодателя)
_________________________________________________________________
Данные о регистрации в стране резидентства
_________________________________________________________________
(№, дата государственной регистрации и наименование
_________________________________________________________________
органа регистрации)
Номер налоговой регистрации в стране резиденства или его аналог
_________________________________________________________________
Вид осуществляемой деятельности _________________________________
Местонахождение в стране резидентства, телефон __________________
_________________________________________________________________
"С действующими Правилами привлечения иностранной рабочей силы
в Республику Казахстан и определения квоты ознакомлен".
Руководитель ____________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы, должность)
М.П.
"___" ___________ 20__г.
Заявление принято к рассмотрению "___" ___________ 20__г.
_________________________________________________________________
(фамилия, инициалы, подпись ответственного лица)