Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1350 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1116 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1116 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Міндетті зейнетақы жарналарын есептеудің, ұстап қалудың (қоса есептеудің) және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 9, 69-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Міндетті зейнетақы жарналарын есептеудің, ұстап қалудың (қоса есептеудің) және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың ережесінде:
3-тармақта:
үшінші абзацтағы "шаруа (фермер)" деген сөздер тиісінше "шаруа немесе фермер" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3-1. Ұстап қалынған міндетті зейнетақы жарналарын Орталыққа:
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлер (шағын бизнес субъектілері мен шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы салық режимін қолданатындардан басқа), сондай-ақ жеке нотариустар мен адвокаттар қызметкерлерге төлейтін табысынан - кірістер төленген айдан кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей;
жеке кәсіпкерлер (шағын бизнес субъектілері мен шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы салық режимін патент немесе оңайлатылған декларация негізінде қолданатындардан басқа), сондай-ақ жеке нотариустар мен адвокаттар өз пайдасына - есептіден кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей;
арнаулы салық режимін қолданатын шаруа немесе фермер қожалықтары - Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімдерде;
арнаулы салық режимін оңайлатылған декларация негізінде қолданатын шағын бизнес субъектілері - Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген мерзімде;
арнаулы салық режимін патент негізінде қолданатын жеке кәсіпкерлер - Қазақстан Республикасының салық заңнамасына патент құнын төлеу үшін көзделген мерзімде;
арнаулы салық режимін біржолғы талон негізінде қолданатын жеке тұлғалар - біржолғы талондар сатып алынған отыз күннен кейін он бес жұмыс күнінен кешіктірмей;
Орталық - әлеуметтік төлемдер жүзеге асырылатын айдан кейінгі айдың он бесі күнінен кешіктірмей аударады.";
5-тармақта:
екінші абзацтағы "заңды тұлғалар, сондай-ақ жалдамалы қызметкерлердің еңбегін пайдаланатын жеке кәсіпкерлер, адвокаттар мен жеке меншік нотариустар" деген сөздер "заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлер, сондай-ақ жалдамалы қызметкерлердің еңбегін пайдаланатын жеке меншік нотариустар мен адвокаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "жеке кәсіпкерлер, адвокаттар мен жеке меншік нотариустар" деген сөздер "жеке кәсіпкерлер, сондай-ақ жеке меншік нотариустар мен адвокаттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "шаруа (фермер)" деген сөздер тиісінше "шаруа немесе фермер" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года № 245
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1350. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1116
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1116 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года № 245 "Об утверждении Правил исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 9, ст. 69) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3:
в абзаце третьем слова "крестьянские (фермерские)", "крестьянского (фермерского)" заменить словами "крестьянские или фермерские", "крестьянского или фермерского";
пункт 3-1 изложить в следующей редакции:
"3-1. Удержанные обязательные пенсионные взносы перечисляются в Центр:
юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, (кроме применяющих специальные налоговые режимы для субъектов малого бизнеса и крестьянских или фермерских хозяйств), а также частными нотариусами и адвокатами из доходов, выплачиваемых работникам, - не позднее 25 числа месяца, следующего за месяцем выплаты доходов;
индивидуальными предпринимателями (кроме применяющих специальные налоговые режимы для субъектов малого бизнеса на основе патента или упрощенной декларации и для крестьянских или фермерских хозяйств), а также частными нотариусами и адвокатами в свою пользу - не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным;
крестьянскими или фермерскими хозяйствами, применяющими специальный налоговый режим, - в порядке и в сроки, предусмотренные налоговым законодательством Республики Казахстан;
субъектами малого бизнеса, применяющими специальный налоговый режим на основе упрощенной декларации, - в срок, предусмотренный налоговым законодательством Республики Казахстан;
индивидуальными предпринимателями, применяющими специальный налоговый режим на основе патента, - в срок, предусмотренный налоговым законодательством Республики Казахстан для уплаты стоимости патента;
физическими лицами, применяющими специальный налоговый режим на основе разового талона, - не позднее пятнадцати рабочих дней, следующих за тридцатью днями, в которые приобретались разовые талоны;
Центром - не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за месяцем осуществления социальных выплат.";
в пункте 5:
в абзаце втором слова "юридическими лицами, а также индивидуальными предпринимателями, адвокатами и частными нотариусами" заменить словами "юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, а также частными нотариусами и адвокатами";
в абзаце третьем слова "индивидуальными предпринимателями, адвокатами и частными нотариусами" заменить словами "индивидуальными предпринимателями, а также частными нотариусами и адвокатами";
в абзаце четвертом слова "крестьянскими (фермерскими)", "крестьянского (фермерского)" заменить соответственно словами "крестьянскими или фермерскими", "крестьянского или фермерского";

5-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5-1. Салық кодексінің 155-бабы 3-тармағының 1), 2), 3), 4), 7), 9), 10), 12), 17) тармақшаларымен, 156-бабы 1-тармағының 10), 12) (еңбекақы түріндегі төлемдерден басқа), 18), 21), 24), 30), 32) тармақшаларымен және 357-бабы 3-тармағының 4), 5) тармақшаларымен белгіленген төлемдерден, сондай-ақ егер мүгедектігі мерзімсіз деп белгіленген болса, I және II топтағы мүгедектерге еңбек қабілетінен айырылған жағдайда берілетін әлеуметтік төлемдерден жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары ұсталмайды.";
14-тармақтағы бірінші абзацындағы "жинақтаушы зейнетақы қорына" деген сөздер "Орталыққа" деген сөзбен ауыстырылсын;
15-тармақта:
бірінші абзацта:
"жинақтаушы зейнетақы қорына" деген сөздер "Орталыққа" деген сөзбен ауыстырылсын;
"не осы салымшы бойынша барлық аударымдар көрсетілген салымшы қаражатының түсімі мен қозғалысы туралы Орталық берген мәліметтер" деген сөздер алып тасталсын;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталық ұсынылған құжаттардың негізінде салымшының (алушының) міндетті зейнетақы жарналарының есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттағы және салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотындағы деректемелеріне өзгерістер енгізу үшін, осы Ережеге 1-3-қосымшаға сәйкес нысандағы салымшының (алушының) нотариалды куәландырылған өтінішінің электронды көшірмесін қоса отырып, жинақтаушы зейнетақы қорларына электронды өтінімді ресімдейді.";
15-1-тармақтың екінші абзацында:
бірінші сөйлем "туралы" деген сөзден кейін "осы Ережеге 1-4-қосымшаға сәйкес нысандағы" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші сөйлем "куәландырылған" деген сөзден кейін "осы Ережеге 1-5-қосымшаға сәйкес нысандағы" деген сөздермен толықтырылсын;
16-2-тармақтағы "агент немесе банк қате жіберген төлем құжаттарының деректемелерін (төлем тапсырмасының нөмірі, күні мен референсі)," деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 16-3-тармақпен толықтырылсын:
"16-3. Егер қате есептелген міндетті зейнетақы жарналарын қайтаруға арналған өтініш Орталыққа зейнетақы жинақтарын бір жинақтаушы зейнетақы қорынан екіншісіне аударуды жүзеге асыру кезеңінде келіп түссе, Орталық:
1) агенттің хатында көрсетілген қате міндетті зейнетақы жарналарының және (немесе) өсімақының түсуі фактісін тексереді;
2) қате есептелген міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) өсімақының расталған түсімдері бойынша қайтарулардың болмауы фактісін тексереді;
3) қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімақыны қайтаруға арналған электронды өтінімді, міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізіміне сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорына жібереді.";
17-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қате есептелген зейнетақы жарналары және (немесе) өсімақыны зейнетақы жинақтарын бір жинақтаушы зейнетақы қорынан екіншісіне аударуды жүзеге асыру кезеңінде қайтару аударым сомасын алған күннен бастап он банктік күннің ішінде жүзеге асырылады.";

пункт 5-1 изложить в следующей редакции:
"5-1. Обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды не удерживаются с выплат, установленных подпунктами 1), 2), 3), 4), 7), 9), 10), 12), 17) пункта 3 статьи 155, подпунктами 10), 12) (кроме выплат в виде оплаты труда), 18), 21), 24), 30), 32) пункта 1 статьи 156 и подпунктами 4), 5) пункта 3 статьи 357 Налогового Кодекса, а также из социальных выплат на случай утраты трудоспособности инвалидам I и II групп, если инвалидность установлена бессрочно.";
в абзаце первом пункта 14 слова "накопительный пенсионный фонд" заменить словом "Центр";
в пункте 15:
в абзаце первом:
слова "накопительный пенсионный фонд" заменить словом "Центр";
слова ", либо выданные Центром сведения о поступлении и движении средств вкладчика, отражающие все перечисления по данному вкладчику" исключить;
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Центр на основании представленных документов оформляет электронную заявку в накопительные пенсионные фонды для внесения изменений в реквизиты вкладчика (получателя) в договоре о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов и индивидуальном пенсионном счете вкладчика (получателя), с приложением электронной копии нотариально заверенного заявления вкладчика (получателя) по форме согласно приложению 1-3 к настоящим Правилам.";
в абзаце втором пункта 15-1:
первое предложение дополнить словами "по форме согласно приложению 1-4 к настоящим Правилам";
второе предложение дополнить словами "по форме согласно приложению 1-5 к настоящим Правилам";
в пункте 16-2 слова "реквизиты платежных документов, в которых агентом или банком были допущены ошибки (номер, дата и референс платежного поручения)" исключить;
дополнить пунктом 16-3 следующего содержания:
"16-3. Если заявление на возврат ошибочно зачисленных обязательных пенсионных взносов поступило в Центр в период осуществления перевода пенсионных накоплений из одного накопительного пенсионного фонда в другой, Центр:
1) проверяет факт поступления ошибочных обязательных пенсионных взносов и (или) пени, указанных в письме агента;
2) проверяет факт отсутствия возвратов по подтвержденным поступлениям ошибочно зачисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени;
3) направляет электронную заявку на возврат ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени в накопительный пенсионный фонд, в соответствии с единым списком физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов.";
пункт 17 дополнить абзацем следующего содержания:
"Возврат ошибочно зачисленных пенсионных взносов и (или) пени в период осуществления перевода пенсионных накоплений из одного накопительного пенсионного фонда в другой осуществляется в течение десяти банковских дней со дня получения суммы перевода.";

мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Инфляция деңгейі ескеріле отырып нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырманы өтеу сомасын есептеу кезінде ескерілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы қайтарылуға жатпайды.";
22-тармақтағы "төлем тапсырмасында" деген сөздер "агенттің өтінішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
35-3-тармақтың екінші абзацындағы "мемлекет алдындағы салық міндеттерінің орындалуына салық бақылауын қамтамасыз ететін уәкілетті орган" деген сөздер "салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
35-4-тармақта:
"банктік шотындағы (шоттарындағы)" деген сөздер "банктік шоттарындағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"өндіріп алуды қолма қол ақшаға айналдырады" деген сөздер "касса бойынша шығыс операцияларын тоқтатады" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Агенттің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтату, кейіннен оларды салық берешегін, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті өтеу есебіне аудару үшін банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрін жүзеге асыратын ұйымға ақша тапсыру жөніндегі операциялардан басқа, кассадағы қолма-қол ақшаның барлық шығыс операцияларына қолданылады.";
35-6-тармақтың бірінші абзацындағы "мемлекет алдындағы салық міндеттемелерінің орындалуына салық бақылауын қамтамасыз ететін уәкілетті орган" деген сөздер "салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
осы қаулыға 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес 1-3, 1-4, 1-5-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетілген Ережеге 2-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1350 қаулысына
1-қосымша
Міндетті зейнетақы жарналарын
есептеудің, ұстап қалудың
(қоса есептеудің) және жинақтаушы
зейнетақы қорларына
аударудың ережесіне
1-3-қосымша
Салымшының (алушының) зейнетақы жарналары есебінен
зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының деректемелеріне
өзгерістер енгізу туралы өтініш
Мен, __________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған күні)
осы арқылы міндетті зейнетақы жарналарын аудару кезінде менің
деректемелерімде қателер жіберілгендігін хабарлаймын, атап айтқанда:
_____________________________________________________________________
(қате жіберілген деректемелер көрсетіледі)
Мынадай деректемелерді жарамды деп есептеулеріңізді сұраймын:
ӘЖК________________________________________________________________
Т.А.Ә._____________________________________________________________
Туған күні_________________________________________________________
__________                                    _________
(қолы)                                        (күні)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 желтоқсанда
N 1350 қаулысына
2-қосымша
Міндетті зейнетақы жарналарын
есептеудің, ұстап қалудың (қоса
есептеудің) және жинақтаушы
зейнетақы қорларына
аударудың ережесіне

дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Возврату не подлежит сумма обязательных пенсионных взносов, учтенная при расчете суммы возмещения разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений.";
в пункте 22 слова "платежном поручении" заменить словами "заявлении агента";
в абзаце втором пункта 35-3 слова "уполномоченным органом, обеспечивающим налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством" заменить словами "уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет";
в пункте 35-4:
слова "банковском (банковских) счете (счетах)" заменить словами "банковских счетах";
слова "обращает взыскание на наличные деньги" заменить словами "приостанавливает расходные операции по кассе";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Приостановление расходных операций по кассе агента распространяется на все расходные операции наличных денег в кассе, кроме операций по сдаче денег в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, для последующего их перечисления в счет погашения налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.";
в абзаце первом пункта 35-6 слова "уполномоченным органом, обеспечивающим налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством" заменить словами "уполномоченным государственным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет";
дополнить приложениями 1-3, 1-4, 1-5 согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему постановлению;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласии приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2008 года № 1350
Приложение 1-3
к Правилам исчисления, удержания
(начисления) и перечисления
обязательных пенсионных взносов
в накопительные пенсионные фонды
Заявление
вкладчика (получателя) о внесении изменений в реквизиты
договора о пенсионном обеспечении за счет обязательных
пенсионных взносов
Я, ____________________________________________________
(Ф.И.О., дата рождения)
настоящим сообщаю, что при перечислении обязательных пенсионных
взносов были допущены ошибки в моих реквизитах, а именно:
_______________________________________________________________
(указываются реквизиты, в которых допущены ошибки)
Прошу считать действительными следующие реквизиты
СИК ___________________________________________________________
Ф.И.О. ________________________________________________________
Дата рождения _________________________________________________
________________                                     __________
(подпись)                                           (дата)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2008 года № 1350

1-4-қосымша
Агенттің қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасын қайтаруға арналған өтініші
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы
төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" РМҚК
бас директоры
_________________________
1. Міндетті зейнетақы жарналарын төлеушінің (агенттің) деректемелері
атауы___________________________________________________________
СТН_____________БСК____________________ЖСК______________________
2. Қате жіберілген төлем тапсырмасының деректемелері
N______________ күні "______________" 200____________ жыл
төлем тапсырмасының жалпы сомасы_______________________________
3. Салымшының деректемелері__________________________________________
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған күні)
ӘЖК____________________________________________________________
салымшы жарнасының сомасы______________________________________
қайтарылуға тиісті сома________________________________________
4.___________________________________________________________________
(қайтару талап етілетін себеп көрсетіледі, мысалы, қызметкер
жұмыстан босатылды, механикалық қате, банктің қатесі және т.б.)
келесі төлемдермен түзету мүмкін емес.
Қайтаруды мынадай деректемелер бойынша жүргізуді сұраймыз____________
_____________________________________________________________________
(кәсіпорынның толық деректері, барлық банктік деректемелер көрсетіледі)
____________________                         ________________________
(басшының қолы)                             (бас бухгалтердің қолы)
М.О.                                          ______________
(күні)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1350 қаулысына
3-қосымша
Міндетті зейнетақы жарналарын есептеудің,
ұстап қалудың (қоса есептеудің) және
жинақтаушы зейнетақы қорларына
аударудың ережесіне
1-5-қосымша
Салымшының (алушының) қате есептелген соманы өзінің жеке
зейнетақы шотынан есептен шығаруға келісуі туралы өтініші
Мен,__________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған күні)
ӘЖК_________________________________________________________________
Осымен менің жеке зейнетақы шотыма қате аударылған____________
___________________________________________________________________,
(сомасы жазбаша)
____________________________________________________________________
(Қате есептелген міндетті зейнетақы жарналары сомаларының бірнеше төлем тапсырмалары
бойынша қайтару қажет болған жағдайда, қайтарылуға тиіс сома әрбір төлем тапсырмасына
жеке көрсетіледі)
сомасындағы міндетті зейнетақы жарналарының қайтарылуына келісім беремін.
_________________                                  ________________         (қолы)                                              (күні)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 желтоқcандағы
N 1350 қаулысына
4-қосымша
Міндетті зейнетақы жарналарын есептеудің,
ұстап қалудың (қоса есептеудің) және
жинақтаушы зейнетақы қорларына
аударудың ережесіне
2-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылуға тиіс міндетті
зейнетақы жарналарының сомасы туралы
хабарлама
20__ж."__ "______                                             N______
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-4-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(салық органының атауы)
Сізді________________________________________________________________
(Т.А.Ә., агенттің атауы, СТН-і, сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
(ЖСН/БСН (ол болған жағдайда), мекен-жайы)
20__ж."___"__________________жағдай бойынша
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешектің барлығы
Негізгі төлем сомасы
Өсімақы сомасы
мөлшеріне жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегіңіздің бар екендігі туралы хабардар етеді.
Осыған байланысты Сіз осы хабарламаны алған күннен бастап бес
жұмыс күні ішінде____________________________________________________
(салық органының атауы)
_____________________________________________________________________
пайдасына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек өндіріп алынатын жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының тізімдерін табыс етуіңіз қажет.
Пайдасына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек өндіріп алынатын жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының тізімдері табыс етілмеген жағдайда___________________________________________________
_____________________________________________________________________                          (салық органының атауы)
агенттің банктік шоттарындағы барлық шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкім шығарады.
Банктік шоттар болмаған немесе банктік шоттарындағы ақша жеткіліксіз болған жағдайда__________________________________________
(салық органының атауы)
касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
Бұл ретте Сізге "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-4-бабында белгіленген тәртіппен және шарттарда өсімақы есептеледі.
Салық қызметі органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жаза шаралары қолданылады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Сіздің салық қызметі органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) салық қызметінің жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануға құқығыңыз бар.
Салық органының
басшысы (Басшының орынбасары)__________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым______________________________________________
(Т.А.Ә., агенттің атауы, қолы, мөрі, күні)
Хабарлама агентке
тапсырылды_____________________________________________________
(салық қызметі органының лауазымды тұлғасының Т.А.Ә., қолы,
күні)
Хабарлама агентке жіберілді____________________________________
(жіберу және алу фактісі туралы растаушы құжат)

Приложение 1-4
к Правилам исчисления, удержания
(начисления) и перечисления
обязательных пенсионных взносов
в накопительные пенсионные фонды
Заявление
агента на возврат ошибочно перечисленных
сумм обязательных пенсионных взносов
Генеральному директору
РГКП "Государственный центр по
выплате пенсий Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан"
_____________________________
1. Реквизиты плательщика обязательных пенсионных взносов (агента)
наименование ___________________________________________________
РНН _________________ БИК _______________ ИИК __________________
2. Реквизиты платежного поручения, в котором были допущены ошибки
№ _____________ дата "__" _________ 200__год
общая сумма платежного поручения _______________________________
3. Реквизиты вкладчика ____________________________________________
(Ф.И.О., дата рождения)
СИК ____________________________________________________________
сумма взноса вкладчика _________________________________________
сумма, подлежащая возврату _____________________________________
4. Корректировка последующими платежами невозможна ввиду того, что
___________________________________________________________________
(указать причину, по которой требуется возврат, к примеру,
сотрудник уволен, механическая ошибка, ошибка банка и т.д.)
Возврат просим произвести по следующим реквизитам ________________
__________________________________________________________________
(указываются полные данные предприятия, все банковские реквизиты)
_________________________            ______________________________
(подпись руководителя)              (подпись главного бухгалтера)
М.П.                                           __________
(дата)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2008 года № 1350
Приложение 1-5
к Правилам исчисления, удержания
(начисления) и перечисления
обязательных пенсионных взносов
в накопительные пенсионные фонды
Заявление
вкладчика (получателя) о согласии списания с его
индивидуального пенсионного счета ошибочно зачисленных сумм
Я, _____________________________________________________,
(Ф.И.О., дата рождения)
СИК __________________________________________________________
Настоящим даю согласие на возврат ошибочно перечисленных на мой
индивидуальный пенсионный счет обязательных пенсионных взносов в
сумме (ах)
______________________________________________________________
(сумма прописью)
______________________________________________________________
(В случае необходимости возврата ошибочно зачисленных сумм
обязательных пенсионных взносов по нескольким платежным поручениям,
суммы, подлежащие возврату, указываются отдельно на каждое
платежное поручение)
________________                                     __________
(подпись)                                           (дата)
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2008 года № 1350
Приложение 2
к Правилам исчисления, удержания
(начисления) и перечисления
обязательных пенсионных взносов
в накопительные пенсионные фонды
Уведомление
о сумме обязательных пенсионных взносов, подлежащих
перечислению в накопительные пенсионные фонды
"___" ___________ 20__ г.                              № ___
В соответствии со статьей 22-4 Закона Республики Казахстан
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
_______________________________________________________________
(наименование налогового органа)
уведомляет Вас, _______________________________________________
(Ф.И.О., наименование агента, РНН,
_______________________________________________________________
идентификационный номер (ИИН/БИН (при его наличии), адрес)
о наличии задолженности по состоянию на "__" _______ 20_года по
обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды в
размере:
тенге
Всего задолженность
по обязательным
пенсионным взносам
Сумма основного
платежа
Сумма пени
В связи с чем, в течение пяти рабочих дней со дня получения
настоящего уведомления, Вам необходимо представить в _____________
_________________________________
(наименование налогового органа)
______________________________________________________________
списки вкладчиков накопительных пенсионных фондов, в пользу которых
взыскивается задолженность по обязательным пенсионным взносам.
В случае непредставления списков вкладчиков накопительных
пенсионных фондов, в пользу которых взыскивается задолженность по
обязательным пенсионным взносам ________________________________
________________________________________________________________
(наименование налогового органа)
выносит распоряжение о приостановлении расходных операций на
банковские счета агента.
В случае отсутствия банковских счетов или недостаточности денег
на банковских счетах
________________________________________________________________
(наименование налогового органа)
приостанавливает расходные операции по кассе.
При этом Вам начисляется пеня в порядке и на условиях,
установленных статьей 22-4 Закона Республики Казахстан "О пенсионном
обеспечении в Республике Казахстан".
В случае невыполнения законных требований органов налоговой
службы и их должностных лиц к Вам будут применены меры
административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии с законодательством Республики Казахстан Вы
имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц
органов налоговой службы вышестоящему органу налоговой службы или
в суд.
Руководитель (заместитель Руководителя)
налогового органа _________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Уведомление получил ________________________________________
(Ф.И.О., наименование агента, подпись, печать, дата)
Уведомление вручено агенту _________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа налоговой службы,
подпись, дата)
Уведомление отправлено агенту ______________________________
(подтверждающий документ о факте
отправки и получения)