"ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 қарашадағы N 1753 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің (жалпы бөлім) 249-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының қосымшасына сәйкес заңды тұлғалардың мемлекеттік қатысу үлестерін "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге беруді;
2) "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамының жарияланған акцияларының санын ұлғайтуды;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
3. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырудың 5-тармағын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 4 қарашадағы
N 1753 қаулысына
қосымша
Мемлекеттік қатысу үлестері "ҚазАгроИнновация" акционерлік
қоғамының орналастырылатын акцияларына ақы төлеуге
берілетін заңды тұлғалардың тізбесі
1. "Арқалық ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
2. "Қарабау" элиталы тұқым шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
3. "Түгіскен" тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
4. "Мерке" тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
5. "Кондратов тәжірибе көрсететін орман питомнигі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
6. "Красноводопад ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
7. "Қаскелең тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
8. "Солтүстік Қазақстан ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы"
жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
9. "Заречное" тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100%.
10. "Ақтөбе ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
11. "Қарабалық ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
12. "Орал ауыл шаруашылығы тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
13. "Қазақ тұлпары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
14. "Қарағанды өсімдік шаруашылығы және селекция ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 4 қарашадағы
N 1753 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Алматы облысы" деген бөлімде:
"Қаскелең тәжірибе шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі" деген реттік нөмірі 38-4-жол алынып тасталсын;
"Ақтөбе облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 133-4-жол алынып тасталсын;
"Жамбыл облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 180-4-жол алынып тасталсын;
"Батыс Қазақстан облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 194-4-жол алынып тасталсын;
"Қарағанды облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 214-15-жол алынып тасталсын;
"Қызылорда облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 218-4-жол алынып тасталсын;
"Қостанай облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 229-6, 229-7, 229-8, 229-9-жолдар алынып тасталсын;
"Солтүстік Қазақстан облысы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 280-5, 280-6-жолдар алынып тасталсын;
"Оңтүстік Қазақстан облысы" деген бөлімде:
"Қарабау" элиталы тұқым шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі" деген реттік нөмірі 298 және реттік нөмірі 300-жолдар алынып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында:
көрсетілген қаулының қосымшасында:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 205-17, 205-18, 205-19, 205-20, 205-22, 205-23, 205-24, 205-25, 205-26, 205-27, 205-28, 205-29, 205-30, 205-31-жолдар алынып тасталсын.
3. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Жауапкершілігі шектеулі серіктестік" деген 4-бөлімде:

О некоторых вопросах акционерного общества "КазАгроИнновация"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2009 года № 1753.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 249 Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть) от 27 декабря 1994 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) передачу государственных долей участия юридических лиц согласно приложению к настоящему постановлению в оплату размещаемых акций акционерного общества "КазАгроИнновация";
2) увеличение количества объявленных акций акционерного общества "КазАгроИнновация";
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением пункта 5 прилагаемых изменений и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, который вводится в действие с 1 января 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 ноября 2009 года № 1753
Изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Алматинская область":
строку, порядковый номер 38-4, "Товарищество с ограниченной ответственностью "Каскеленское опытное хозяйство" исключить;
в разделе "Актюбинская область":
строку, порядковый номер 133-4, исключить;
в разделе "Жамбылская область":
строку, порядковый номер 180-4, исключить;
в разделе "Западно-Казахстанская область":
строку, порядковый номер 194-4, исключить;
в разделе "Карагандинская область":
строку, порядковый номер 214-15, исключить;
в разделе "Кызылординская область":
строку, порядковый номер 218-4, исключить;
в разделе "Костанайская область":
строки, порядковые номера 229-6, 229-7, 229-8, 229-9, исключить;
в разделе "Северо-Казахстанская область":
строки, порядковые номера 280-5, 280-6, исключить;
в разделе "Южно-Казахстанская область":
строку, порядковый номер 298 "Товарищество с ограниченной ответственностью "Элитно-семеноводческое хозяйство "Карабау" и строку порядковый номер 300, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 205-17, 205-18, 205-19, 205-20, 205-22, 205-23, 205-24, 205-25, 205-26, 205-27, 205-28, 205-29, 205-30, 205-31, исключить.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в раздел 4. "Товарищество с ограниченной ответственностью":