"Түркі академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 21 қазандағы № 1090 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 қарашадағы № 939 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2015 № 939 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын «Түркі академиясы» коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - қоғам) құрылсын.
2. Қоғам қызметінің негізгі мәні ғылыми, мұражайлық және кітапханалық қызметті жүзеге асыру, сондай-ақ түркітану саласындағы ғылыми зерттеулер нәтижелерінің ілгерілеуіне жәрдемдесу болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жарғылық капиталды қалыптастыру үшін және ғылыми зерттеулер жүргізуге 228277000 (екі жүз жиырма сегіз миллион екі жүз жетпіс жеті мың) теңге сомасында қаражат көздесін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) қоғамның жарғысын бекітуді;
2) қоғамды әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
3) қоғам акцияларының мемлекеттік пакетіне иелік ету және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне беруді;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Астана қаласының әкімдігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Бейбітшілік және келісім сарайы ғимаратынан қоғамды орналастыру үшін үй-жай берсін.
6. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі:
1) осы қаулының 3-тармағына сәйкес бөлінетін қаражат есебінен 70650000 (жетпіс миллион алты жүз елу мың) теңге мөлшерінде қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруды қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен қоғамның Директорлар кеңесін сайлауды қамтамасыз етсін.
7. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар бекітілсін.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 21 қазандағы
№ 1090 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар
1. «Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405  қаулысында(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:

О создании некоммерческого акционерного общества "Тюркская академия"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2010 года № 1090. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года № 939
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.11.2015 № 939.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать некоммерческое акционерное общество "Тюркская академия" (далее - общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности общества осуществление научной, музейной и библиотечной деятельности, а также содействие продвижению результатов научных исследований в области тюркологии.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан предусмотреть средства для формирования уставного капитала и на проведение научных исследований в сумме на 228277000 (двести двадцать восемь миллионов двести семьдесят семь тысяч) тенге.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение устава общества;
2) государственную регистрацию общества в органах юстиции;
3) передачу Министерству образования и науки Республики Казахстан прав владения и пользования государственным пакетом акций общества;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Акимату города Астаны в установленном законодательством Республики Казахстан порядке предоставить в здании Дворца мира и согласия помещение для размещения общества.
6. Министерству образования и науки Республики Казахстан:
1) обеспечить формирование уставного капитала общества в размере 70650000 (семьдесят миллионов шестьсот пятьдесят тысяч тенге за счет средств, выделяемых в соответствии с пунктом 3 настоящего постановления;
2) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить избрание Совета директоров общества.
7. Утвердить прилагаемые дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 октября 2010 года № 1090
Дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, Государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

«Астана қаласы» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-121-жолмен толықтырылсын:
«21-121. «Түркі академиясы» КЕАҚ».
2. «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
«Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-33-6-жолмен толықтырылсын:
«222-33-6 «Түркі академиясы» КЕАҚ».
3. «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1111 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 40, 522-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің қарауындағы ұйымдардың тізбесінде:
«3. Акционерлік қоғамдар» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 9-жолмен толықтырылсын:
«9. «Түркі академиясы».
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-121, следующего содержания:
"21-121. НАО "Тюркская академия".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству образования и науки Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 222-33-6, следующего содержания:
"222-33-6 НАО "Тюркская академия".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 40, ст. 522):
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел "3. Акционерные общества" дополнить строкой, порядковый номер 9, следующего содержания:
"9. "Тюркская академия".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.