Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 маусымдағы № 483 және 2008 жылғы 17 шілдедегі № 693 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 21 маусымдағы № 621 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
2) «Концессия мәселелері жөнінде мамандандырылған ұйым құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 17 шілдедегі № 693 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 33, 343-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қоғам қызметінің негізгі мәні:
1) концессиялық ұсыныстарға экономикалық сараптама;
2) концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесіне экономикалық сараптама;
3) конкурстық құжаттамаға, оның ішінде оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде сараптама;
4) концессионерді таңдау жөніндегі конкурсты өткізу кезінде конкурсқа қатысушылар ұсынған концессиялық өтінімдерге сараптама;
5) концессия шарттарының жобаларына, оның ішінде концессия шарттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде сараптама;
6) концессионердің мемлекет кепілгерлігін алуға арналған ұсыныстарына сараптама;
7) концессиялық жобалардың, оның ішінде бюджеттен қоса қаржыландыру шартымен іске асырылуын бағалау;
8) республикалық бюджеттік инвестициялық жобаларға экономикалық сараптама;
9) мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобаларға экономикалық сараптама;
10) республикалық бюджет қаражаты есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланатын бюджеттік инвестицияларға экономикалық сараптама;
11) бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуын мониторингілеуді және бағалауды;
12) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуын мониторингілеуді және бағалауды;
13) бюджеттен қоса қаржыландыру шартымен концессиялық жобаларды мониторингілеуді жүргізу болып табылатын концессия мәселелері жөніндегі мамандандырылған ұйым болып белгіленсін.».
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов

О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2007 года № 483 и от 17 июля 2008 года № 693
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2010 года № 621
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2008 года № 693 "О создании специализированной организации по вопросам концессии" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 33, ст. 343):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Определить общество специализированной организацией по вопросам концессии, основным предметом деятельности которого является проведение:
1) экономической экспертизы концессионных предложений;
2) экономической экспертизы технико-экономического обоснования концессионных проектов;
3) экспертизы конкурсной документации, в том числе при внесении в нее изменений и дополнений;
4) экспертизы концессионных заявок, представленных участниками конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера;
5) экспертизы проектов договоров концессии, в том числе при внесении в договоры концессии изменений и дополнений;
6) экспертизы предложений концессионера на получение поручительства государства;
7) оценки реализации концессионных проектов, в том числе на условии софинансирования из бюджета;
8) экономической экспертизы республиканских бюджетных инвестиционных проектов;
9) экономической экспертизы инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий;
10) экономической экспертизы бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц за счет средств республиканского бюджета;
11) мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов;
12) мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц;
13) мониторинга концессионных проектов на условии софинансирования из бюджета.".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов