Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 қазандағы № 1710 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 231 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 229 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 229 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 қазандағы № 1710 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыпта:
«көрсету» деген сөз алып тасталсын;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
1-тармақтағы «көрсету» деген сөз алып тасталсын;
«Шағын өлшемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
«Өзен кемелерін және оларға құқықтарды Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
«Жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде өзен кемелерін мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
«Шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
«Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
«Темір жол жылжымалы құрамының кепілін тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 наурыздағы
№ 231 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 қазандағы
№ 1710 қаулысымен
бекітілген
«Шағын өлшемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандарты

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 1710
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 231. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 229
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2009 года № 1710 "Об утверждении стандартов оказания государственных услуг Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" следующие изменения:
в заголовке:
слово "оказания" исключить;
слово "Министерством" заменить словом "Министерства";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункте 1 слово "оказания" исключить;
стандарт оказания государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления маломерными судами" изложить в новой редакции согласно приложению 1 настоящего постановления;
стандарт оказания государственной услуги "Государственная регистрация речных судов и прав на них в Государственном судовом реестре" изложить в новой редакции согласно приложению 2 настоящего постановления;
стандарт оказания государственной услуги "Государственная регистрация речных судов в реестре арендованных иностранных судов" изложить в новой редакции согласно приложению 3 настоящего постановления;
стандарт оказания государственной услуги "Государственная регистрация маломерных судов" изложить в новой редакции согласно приложению 4 настоящего постановления;
стандарт оказания государственной услуги "Регистрация железнодорожного подвижного состава" изложить в новой редакции согласно приложению 5 настоящего постановления;
стандарт оказания государственной услуги "Регистрация залога железнодорожного подвижного состава" изложить в новой редакции согласно приложению 6 настоящего постановления.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 марта 2011 года № 231
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2009 года № 1710
Стандарт
государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления маломерными судами"

1. Жалпы ережелер
1. «Шағын өлшемді кемелерді басқару құқығына куәлік беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - уәкілетті орган) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы балама негізде осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ішкі су көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңының 17-бабының, «Қазақстан Республикасы су қоймаларында шағын өлшемді кемелердің жүзу қауіпсіздігін регламенттейтін құжаттарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 1998 жылғы 10 тамыздағы № 172 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 618 нөмірмен тіркелген) бекітілген Кеме жүргізушілерді шағын өлшемді кемелерді басқару құқығына аттестаттау бойынша нұсқаулықтың негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz мекенжай бойынша орналастырылған.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны шағын өлшемді кемені басқару құқығына куәлік беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету:
а) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 10 жұмыс күні;
б) мемлекеттік қызметті алуға (тіркелу сәтінен бастап) жүгінген сәттен бастап - 10 жұмыс күні;
2) уәкілетті органға қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 20 минуттан аспайды;
3) уәкілетті органда шағын өлшемді кемені басқару құқығына куәлік алу кезінде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
4) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
құжаттарды ресімдеу мерзімі уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 10 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 20 минуттан аспайды;
шағын өлшемді кемені басқару құқығына куәлік алу кезінде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверений на право управления маломерными судами" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через центры обслуживания населения (далее - ЦОН) на альтернативной основе по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 17  Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте", Инструкции по аттестации судоводителей на право управления маломерным судном, утвержденной приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 августа 1998 года № 172 "Об утверждении документов, регламентирующих безопасность плавания маломерных судов на водоемах Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 618).
4. Стандарт оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.mtk.gov.kz.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача удостоверения на право управления маломерным судном либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - в течение 10 рабочих дней;
б) обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации) - в течение 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов в уполномоченный орган: не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении удостоверения на право управления маломерным судном в уполномоченном органе: не более 30 минут;
4) при обращении в ЦОН:
срок оформления документов 10 рабочих дней со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 20 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении удостоверения на право управления маломерным судном: не более 30 минут.

8. Мемлекеттік қызмет тегін болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, осы стандарттың 3-қосымшасына орай уәкілетті органның түскі үзілісі бар белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес аптаның 5 күнінде көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
2) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін аптаның 6 күні. Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің деректері (үзінді көшірмелері) бар стендтермен жарақтандырылған, мүмкіндігі шектеулі адамдарға жағдай жасалған, күту мен құжаттарды толтыруға арналған орындары бар уәкілетті органның ғимараттарында осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдай көзделген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ХҚКО ғимаратында да көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
Жеке тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша сапаға талдау жүргізу, жұмысты одан әрі жетілдіру үшін қоғамдық пікірді зерттеу мақсатында уәкілетті органда және ХҚКО-да жеке және заңды тұлғалар үшін шағымдар мен ұсыныстар кітабы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі мыналарды ұсынады:
1) шағын өлшемді кемені басқару құқығына куәлік беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш;
2) кеме жүргізушілерді дайындауды жүзеге асыратын оқу ұйымдары беретін әуесқой кеме жүргізушілерді даярлау курстарын аяқтағаны туралы куәлік;
3) өтініш берушінің тұрғылықты мекенжайы бойынша денсаулық сақтау мекемелері беретін медициналық анықтама (№ 083/У нысанындағы);
4) 3x4 см өлшемдегі 3 сурет.
12. Белгіленген үлгідегі өтініштің нысанын осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның қызметкері береді, сондай-ақ ол ХҚКО-да күту залындағы арнайы тағанда не консультанттарда болады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне немесе ХҚКО-ға тапсырылады.

8. Государственная услуга является бесплатной.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган:
5 дней в неделю в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа с перерывом на обед, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в ЦОН:
6 дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Оказание государственной услуги осуществляется в зданиях уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, где имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Государственная услуга также оказывается в здании ЦОН по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
В целях проведения анализа по качеству оказания государственной услуги физическим лицам, изучения общественного мнения для дальнейшего совершенствования работы, в уполномоченном органе и ЦОН ведется Книга жалоб и предложений для физических и юридических лиц.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель или по доверенности его уполномоченный представитель представляет:
1) заявление на получение государственной услуги по выдаче удостоверения на право управления маломерным судном;
2) свидетельство об окончании курсов подготовки судоводителей-любителей, которая выдается учебными организациями, осуществляющими подготовку судоводителей;
3) медицинскую справку (форма № 083/У), которая выдается учреждениями здравоохранения по месту жительства заявителя;
4) 3 фотографии размером 3 x 4.
12. Форма заявления установленного образца выдается сотрудником уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в ЦОН находятся на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов.
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту или ЦОН.

14. Уәкілетті орган не ХҚКО арқылы құжаттарды қабылдау кезінде тұтынушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттар берілетін күн (уақыт) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті органның лауазымды адамының не ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Осы стандарттың 11-тармағында аталған құжаттарды тапсырған тұтынушыға уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері қағаз тасығышта емтихан парағын береді.
15. Шағын өлшемді кемені басқару құқығына куәлікті уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері тұтынушыға шағын өлшемді кемені басқару құқығына куәлік беру журналына қол қойдырып береді.
ХҚКО-да шағын өлшемді кемені басқару құқығына куәлік беруді ХҚКО инспекторы «терезе» арқылы жүзеге асырады.
16. Шағын өлшемді кемені басқару құқығына емтихандарды тапсыра алмау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Уәкілетті орган құжаттарды ресімдеуде қателіктер анықталған, осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар тиісті ресімделмеген кезде құжаттар пакетін алғаннан кейін 3 жұмыс күні ішінде оларды ХҚКО-ға немесе қайтару себебін жазбаша негізден тұтынушыға қайтарады.
Құжаттар ХҚКО арқылы қайтарылған жағдайда, ХҚКО-ның қызметкері оларды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде тұтынушыны хабардар етеді және уәкілетті органның бас тарту себебі туралы жазбаша негіздеме береді.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, ХҚКО 1 ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органға береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның және ХҚКО-ның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықтың, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Уәкілетті орган мен ХҚКО жұмысының нәтижелері осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын бірінші тоқсанда Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің бұйрығымен бекітіледі.

14. При приеме документов уполномоченным органом либо через ЦОН потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества должностного лица уполномоченного органа либо инспектора ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
Потребителю, сдавшему документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, сотрудником канцелярии уполномоченного органа выдается экзаменационный лист на бумажном носителе.
15. Удостоверение на право управления маломерным судном выдается сотрудником канцелярии уполномоченного органа потребителю под личную расписку в журнале выдачи удостоверений на право управления маломерными судами.
В ЦОН выдача удостоверения на право управления маломерным судном осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон".
16. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является отрицательная сдача экзаменов на право управления маломерным судном.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего стандарт, и ненадлежащем оформлении документов в течение 3 рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН или потребителю с письменным обоснованием причин возврата.
В случае возврата документов через ЦОН, сотрудник ЦОН информирует потребителя в течение 1 рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа и ЦОН основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты работы уполномоченного органа и ЦОН измеряются показателями качества и эффективности, согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа, оказывающего государственную услугу, ежегодно в первом квартале утверждаются приказом Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.

5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы бойынша наразылық болған жағдайда лауазымды адамдардың әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібін осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефондар мен мекенжайлар бойынша уәкілетті орган кеңсесінің қызметкерлері түсіндіреді.
ХҚКО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапасына наразылықтар болған жағдайда ХҚКО лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібін осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша ХҚКО қызметкерлері түсіндіреді.
21. Уәкілетті орган көрсететін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі бойынша апелляция Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті төрағасының атына 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, электрондық поштаның мекенжайы: ktk@mtc.gov.kz., қабылдау бөлмесінің телефоны (7172)24-27-08 мекенжайы бойынша беріледі.
Жұмыс кестесі бес күндік жұмыс аптасын (9.00-18.30) құрайды, оның ішінде түскі үзіліс (13.00-14.30).
ХҚКО арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет үдерісі бойынша апелляция ХҚКО қарамағында болатын жергілікті атқарушы органға беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті орган, сондай-ақ ХҚКО арқылы балама негізінде осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетіледі.
Уәкілетті органның жұмыс кестесі осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес түскі үзіліспен 5 күндік жұмыс аптасын құрайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі ХҚКО жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз аптасына 6 күн.
Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда, шағым осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті орган басшысының атына беріледі.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда, шағым осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша ХҚКО басшысының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым ерікті нысанда жазылады.
25. Қабылданған шағым жеке (заңды) тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналында тіркеледі. Күні мен уақыты, шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, жасалған шағымға жауап алу мерзімі мен орны және шағымды қарауға жауапты лауазымды адамның байланыс деректері көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.

5. Порядок обжалования
20. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги, порядок обжалования действий (бездействий) должностных лиц разъясняется сотрудниками канцелярии уполномоченного органа по телефонам и адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
В случае если имеются претензии по качеству государственной услуги, оказываемой через ЦОН, порядок обжалования действий (бездействия) должностных лиц ЦОН разъясняется сотрудниками ЦОН по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
21. Апелляция по процессу оказания государственной услуги, оказываемой уполномоченным органом, подается на имя Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, адрес электронной почты: ktk@mtc.gov.kz, телефон приемной (7172)24-27-08.
График работы составляет пятидневную рабочую неделю (9.00 - 18:30), в том числе с перерывом на обед (13:00 - 14:30).
Апелляция по процессу оказания государственной услуги, оказываемой через ЦОН, подается в местный исполнительный орган, в ведении которого находится ЦОН.
22. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через ЦОН на альтернативной основе по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
График работы уполномоченного органа составляет 5 дней в неделю, в том числе с перерывом на обед, согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
График работы ЦОН по оказанию государственной услуги: 6 дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
В случае некорректного обслуживания при оказании государственной услуги ЦОН, жалоба подается на имя руководителя ЦОН по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба составляется в произвольной форме.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений физических (юридических) лиц. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу и контактных данных должностных лиц, ответственных за рассмотрение жалобы.

«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 8-бабына сәйкес тұтынушыға шағымды қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде пошта не электрондық пошта арқылы хабарланады.
26. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің сенім телефоны: 24-29-09.
«Шағын өлшемді кемелерді басқару
құқығына куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің
Көліктік бақылау комитеті аумақтық органдарының тізбесі
Р/с
Бөлімше атауы
Толық заңды мекенжайы
Байланыс телефоны, электрондық пошта мекенжайы
1
2
3
4
1.
«Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстары бойынша Ақтөбе қаласындағы «Батыс» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Ақтөбе қаласы, Маресьев көшесі, 95
8-(7132) 54-29-03
ktk_@actb mtc.gov.kz
2.
«Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстары бойынша «Батыс» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Орал қаласы, Еуразия даңғылы, 100
8-(7112) 53-86-43
ktk_zko@mtc.gov.kz
3.
«Шығыс Қазақстан және Павлодар облыстары бойынша Павлодар қаласындағы «Ертіс» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы, Бектұров көшесі, 107
8-(7182) 32-06-39
ktk_pavl@mtc.gov.kz
4.
«Шығыс Қазақстан және Павлодар облыстары бойынша Павлодар қаласындағы «Ертіс» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Өскемен қаласы, Крылов көшесі, 114
8-(7232) 25-22-06
ktk_vko@mtc.gov.kz
5.
«Алматы облысы және Алматы қаласы бойынша Талдықорған қаласындағы «Жетісу» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы мемлекеттік инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі, 131
8-(7282) 24-55-01 ktlc_alm@mtc.gov.kz
6.
«Алматы облысы және Алматы қаласы бойынша Талдықорған қаласындағы «Жетісу» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы мемлекеттік инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Алматы қаласы, Өтеген батыр көшесі, 11
8-(7272) 76-93-71
ktlc_galm@mtc.gov.kz
7.
«Атырау және Маңғыстау облыстары бойынша Атырау қаласындағы «Каспий өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы, Абай көшесі, «10A»
8-(7122) 32-73-65
ktk_art@mtc.gov.kz
8.
«Атырау және Маңғыстау облыстары бойынша Атырау қаласындағы «Каспий» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Ақтау қаласы, 1 ш/а, 1
8-(7292) 60-55-50
ktk_mang@mtc.gov.kz
9.
«Жамбыл, Қызылорда және Оңтүстік Қазақстан облыстары бойынша Шымкент қаласындағы «Оңтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы, Ә. Молдағұлова көшесі, 4

О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
26. Телефон доверия Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 24-29-09.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
маломерными судами"
Перечень территориальных органов
Комитета транспортного контроля Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
п/п
Наименование подразделения
Полный
юридический
адрес
Контактный
телефон, адрес
электронной почты
1
2
3
4
1.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля
«Батыс» по Актюбинской и
Западно-Казахстанской
областям - в городе Актобе»
г. Актобе
ул. Маресьева 95
8 (7132) 54-29-03
ktk_aktb@mtc.gov.kz
2.
Филиал государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного
контроля «Батыс» по
Актюбинской и
Западно-Казахстанской
областям - городе Актобе»
г. Уральск
пр. Евразии 100
8 (7112) 53-86-43
ktk_zko@mtc.gov.kz
3.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля
«Epтic» по
Восточно-Казахстанской и
Павлодарской областям - в
городе Павлодаре»
г. Павлодар
ул. Бектурова
107
8 (7182) 32-06-39
ktk_pavl@mtc.gov.kz
4.
Филиал государственного
учреждения «Межрегиональной
инспекции транспортного
контроля «Epтic» по
Восточно-Казахстанской и
Павлодарской областям - в
городе Павлодаре»
г. Усть-
Каменогорск,
ул. Крылова 114
8 (7232) 25-22-06
ktk vko@mtc.gov.kz
5.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля
«Жетісу» по Алматинской
области и городу Алматы - в
городе Талдыкоргане»
г. Талдыкорган
ул. Шевченко 131
8 (7282) 24-55-01
ktk alm@mtc.gov.kz
6.
Филиал государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного
контроля «Жетісу» по
Алматинской области и городу
Алматы - в городе
Талдыкоргане»
г. Алматы
ул. Утеген-батыра
11
8 (7272) 76-93-71
ktk_galm@mtc.gov.kz
7.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля
«Каспий» по Атырауской и
Мангистауской областям - в
городе Атырау»
г. Атырау,
ул. Абая 10 «А»
8 (7122) 32-73-65
ktk_atr@mtc.gov.kz
8.
Филиал государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного
контроля «Каспий» по
Атырауской и Мангистауской
областям - в городе Атырау»
г. Актау 1 мкр 1
8 (7292) 60-55-50
ktk_mang@mtc.gov.kz
9.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля
«Оңтүстік» по Жамбылской,
Кызылординской и
Южно-Казахстанской областям —
в городе Шымкенте»
г. Шымкент,
ул.
А. Молдагулова 4

8-(7252) 56-44-88
ktk_uko@mtc.gov.kz
10.
«Жамбыл, Қызылорда және Оңтүстік Қазақстан облыстары бойынша Шымкент қаласындағы «Оңтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 1 филиалы
Тараз қаласы, Қадырғали Жалайыри көшесі, 1
8-(7262) 34-21-41
ktk_yamb@mtc.gov.kz
11.
«Жамбыл, Қызылорда және Оңтүстік Қазақстан облыстары бойынша Шымкент қаласындағы «Оңтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 2 филиалы
Қызылорда қаласы, Әуезов көшесі, 24А
8-(7162) 25-69-93
ktk_kost@mtc.gov.kz
12.
«Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша Көкшетау қаласындағы «Солтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 87
8-(7162) 25-69-93
ktk_akm@mtc.gov.kz
13.
«Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша Көкшетау қаласындағы «Солтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 1 филиалы
Қостанай қаласы, Чехов көшесі, 105A
8-(7142) 56-85-25
ktk_kost@mtc.gov.kz
14.
«Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша Көкшетау қаласындағы «Солтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 2 филиалы
Петропавл қаласы, Бейбітшілік көшесі, 122
8-(7152) 46-44-07
ktk_sko@mtc.gov.kz
15.
«Қарағанды облысы және Астана қаласы бойынша Қарағанды қаласындағы «Сарыарқа» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы, Гапеев көшесі, 5

8 (7252) 56-44-88
ktk_uko@mtc.gov.kz
10.
Филиал № 1 государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного
контроля «Оңтүстік» по
Жамбылской, Кызылординской и
Южно-Казахстанской областям -
в городе Шымкенте»
г. Тараз,
ул. Кадыргали
Жалаири, 1
8 (7262) 34-21-41
ktkjamb@mtc.gov.kz
11.
Филиал № 2 Государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного
контроля «Оңтүстік» по
Жамбылской, Кызылординской и
Южно-Казахстанской областям -
в городе Шымкенте»
г. Кызылорда
ул. Ауэзова 24А
8 (7242) 27-68-26
ktk_kzl@mtc.gov.kz
12.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля
«Солтүстік» по Акмолинской,
Костанайской и
Северо-Казахстанской областям
- в городе Кокшетау»
г. Кокшетау,
ул. Абая, 87
8 (7162)25-69-93
ktk_akm@mtc.gov.kz
13.
Филиал государственного учреждения «Межрегиональная инспекция транспортного контроля «Солтүстік» по Акмолинской, Костанайской и Северо-Казахстанской областям - в городе Кокшетау» № 1
г. Костанай
ул. Чехова 105 А
8 (7142) 56-85-25
ktk_kost@mtc.gov.kz
14.
Филиал № 2 государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного
контроля «Солтүстік» по
Акмолинской, Костанайской и
Северо-Казахстанской областям
— в городе Кокшетау»
г. Петропавловск
ул. Мира 122
8 (7152)46-44-07
ktk_sko@mtc. gov.kz
15.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля
«Сарыарқа» по Карагандинской
области и городу Астане» - в
городе Караганде»
г. Караганда,
ул. Гапеева 5

32-42-79
32-40-95
қабылдау бөлмесі
26.
Астана қаласы Сарыарқа ауданының № 2 ХҚКО
Астана қаласы Сүйінбай ақын көшесі, 85-үй
37-74-34
37-74-34
қабылдау бөлмесі
27.
Астана қаласы Есіл ауданының ХҚКО
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
50-13-69
50-13-72
қабылдау бөлмесі
«Шағын өлшемді кемелерді басқару
құқығына куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитеті аумақтық органдарының жұмыс регламенті
Р/с
Бөлімшенің атауы
Аумақтық органның жұмыс регламенті
1
2
3
1
«Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстары бойынша Ақтөбе қаласындағы «Батыс» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Ақтөбе қаласы
Сағат 8.00-18.00,
түскі үзіліс 12.00-14.00
2
«Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстары бойынша Ақтөбе қаласындағы «Батыс» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Орал қаласы
Сағат 8.30-18.00
түскі үзіліс 12.30-14.00
3
«Шығыс Қазақстан және Павлодар облыстары бойынша Павлодар қаласындағы «Ертіс» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 12.00-14.00
4
«Шығыс Қазақстан және Павлодар облыстары бойынша Павлодар қаласындағы «Ертіс» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Өскемен қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 12.00-14.00
5
«Алматы облысы және Алматы қаласы бойынша Талдықорған қаласындағы «Жетісу» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы мемлекеттік инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы
Сағат 8.30-18.00
түскі үзіліс 12.30-14.00
6
«Алматы облысы және Алматы қаласы бойынша Талдықорған қаласындағы «Жетісу» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы мемлекеттік инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Алматы қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 12.30-14.00
7
«Атырау және Маңғыстау облыстары бойынша Атырау қаласындағы «Каспий» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы
Сағат 8.00-18.00
түскі үзіліс 12.00-14.00
8
«Атырау және Маңғыстау облыстары бойынша Атырау қаласындағы «Каспий» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Ақтау қаласы
Сағат 8.00-18.00
түскі үзіліс 12.00-14.00
9
«Жамбыл, Қызылорда және Оңтүстік Қазақстан облыстары бойынша Шымкент қаласындағы «Оңтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы
Сағат 9.00-19.00
түскі үзіліс 13.00-15.00
10
«Жамбыл, Қызылорда және Оңтүстік Қазақстан облыстары бойынша Шымкент қаласындағы «Оңтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 1 филиалы
Тараз қаласы
Сағат 9.00-19.00
түскі үзіліс 13.00-15.00
11
«Жамбыл, Қызылорда және Оңтүстік Қазақстан облыстары бойынша Шымкент қаласындағы «Оңтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 2 филиалы
Қызылорда қаласы
Сағат 9.00-19.00
түскі үзіліс 13.00-15.00
12
«Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша Көкшетау қаласындағы «Солтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Көкшетау қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
13
«Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша Көкшетау қаласындағы «Солтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 1 филиалы
Қостанай қаласы
Сағат 9.00-18.30

32-42-79
32-40-95
приемная
26
ЦОН № 2 района
Сарыарка города Астаны
город Астана, улица
Суюнбай акына д. 85
37-74-34
37-74-34
приемная
27
ЦОН Есильского района
города Астаны
город Астана, улица
Сауран, д. 7
50-13-69
50-13-72
приемная
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
маломерными судами"
Регламент работы территориальных органов
Комитета транспортного контроля Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
п/п
Наименование подразделения
Регламент работы
территориального органа
1
2
3
1.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Батыс» по
Актюбинской и Западно-Казахстанской
областям - в городе Актобе»
г. Актобе
с 8.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
12.00 ч.-14.00 ч.
2.
Филиал государственного
учреждения «Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Батыс» по
Актюбинской и Западно-Казахстанской
областям - городе Актобе»
г. Уральск
с 8.30 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
12.30 ч.-14.00 ч.
3.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Epтic» по
Восточно-Казахстанской и Павлодарской
областям - в городе Павлодаре»
г. Павлодар
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
4.
Филиал государственного учреждения
«Межрегиональной инспекции
транспортного контроля «Epтic» по
Восточно-Казахстанской и Павлодарской
областям - в городе Павлодаре»
г. Усть-Каменогорск
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
5.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Жетісу» по
Алматинской области и городу Алматы -
в городе Талдыкоргане»
г. Таддыкорган
с 8.30 ч. до 18.00 ч
перерыв на обед с
12.30 ч.-14.00 ч.
6.
Филиал государственного учреждения
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Жетісу» по
АлматинскоЙ области и городу Алматы -
в городе Талдыкоргане»
г. Алматы
с 9.00 ч. до 18.30 ч.
перерыв на обед с
12.30 ч.-14.00 ч.
7.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Каспий» по
Атырауской и Мангистауской областям -
в городе Атырау»
г. Атырау
с 8.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
12.00 ч.-14.00 ч.
8.
Филиал государственного учреждения
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Каспий» по
Атырауской и Мангистауской областям -
в городе Атырау» по Мангистауской
области
г. Актау
с 8.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
12.00 ч.-14.00 ч.
9.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Оңтүстік» по
Жамбылской, Кызылординской и
Южно-Казахстанской областям - в городе
Шымкенте»
г. Шымкент
с 9.00 ч. до 19.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-15.00 ч.
10.
Филиал № 1 государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного контроля
«Оңтүстік» по Жамбылской,
Кызылординской и Южно-Казахстанской
областям - в городе Шымкенте»
г. Жамбыл
с 9.00 ч. до 19.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-15.00 ч.
11.
Филиал № 2 государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного контроля
«Оңтүстік» по Жамбылской,
Кызылординской и Южно-Казахстанской
областям - в городе Шымкенте»
г. Кызылорда
с 9.00 ч. до 19.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-15.00 ч.
12.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Солтүстік» по
Акмолинской, Костанайской и
Северо-Казахстанской областям - в
городе Кокшетау»
г. Кокшетау
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
13.
Филиал № 1 государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного контроля
«Солтүстік» по Акмолинской,
Костанайской и Северо-Казахстанской
областям - в городе Кокшетау»
г. Костанай
с 9.00 ч. до 18.30 ч.
перерыв на обед с

түскі үзіліс 13.00-14.30
14
«Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша Көкшетау қаласындағы «Солтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 2 филиалы
Петропавл қаласы
Сағат 8.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
15
«Қарағанды облысы және Астана қаласы бойынша «Сарыарқа» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
16
«Қарағанды облысы және Астана қаласы бойынша «Сарыарқа» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Астана қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
«Шағын өлшемді кемелерді басқару
құқығына куәлік беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің кейінгі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
98
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және олардың тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
85
3.2. электрондық форматта қол жетімді ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
-
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Белгіленген мерзімде қанағаттанған тұтынушылардың негізделген шағымдардың %-ы (үлесі)
95
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
98
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 наурыздағы
№ 231 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 қазандағы
№ 1710 қаулысымен
бекітілген
«Өзен кемелерін және оларға құқықтарды
Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Өзен кемелерін және оларға құқықтарды Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - уәкілетті орган) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы балама негізде осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ішкі су көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңының 26-бабының, «Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы» (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 49 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.

13.00 ч.-14.30 ч.
14.
Филиал № 2 государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного контроля
«Солтүстік» по Акмолинской,
Костанайской и Северо-Казахстанской
областям - в городе Кокшетау»
г. Петропавлоск
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
15.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Сарыарқа» по
Карагандинской области и городу
Астане» - в городе Караганде»
г. Караганда
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
16.
Филиал государственного учреждения
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Сарыарқа» по
Карагандинской области и городу
Астане» - в городе Караганде»
г. Астана
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
маломерными судами"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
98
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
90
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
85
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
-
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
95
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
98
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 марта 2011 года № 231
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2009 года № 1710
Стандарт
государственной услуги
"Государственная регистрация речных судов
и прав на них в Государственном судовом реестре"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация речных судов и прав на них в Государственном судовом реестре" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через центры обслуживания населения (далее - ЦОН) на альтернативной основе по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 26  Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте", постановления Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 49 "Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" (далее - Правила).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz мекенжайы бойынша орналастырылған.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны кеме куәлігін беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету:
а) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 10 жұмыс күні;
б) мемлекеттік қызметті алуға (тіркелу сәтінен бастап) жүгінген сәттен бастап - 10 жұмыс күні.
2) уәкілетті органға қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 20 минуттан аспайды;
3) уәкілетті органда кеме куәлігін алған кезде кезек кутудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
4) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
құжаттарды ресімдеу мерзімі уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күнінен бастап 10 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
кеме куәлігін алған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы болып табылады.
Өзен кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым ставкалары «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және алымды төлеу күні қолданыстағы он бес еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Ақы төлеу тәсілі: қолма-қол ақшасыз нысанда.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, осы стандарттың 3-қосымшасына орай уәкілетті органның түскі үзілісі бар белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес аптаның 5 күнінде көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
2) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін аптаның 6 күні. Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

4. Стандарт оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.mtk.gov.kz.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача судового свидетельства либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - 10 рабочих дней;
б) обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации) - 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов в уполномоченный орган: не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении судового свидетельства в уполномоченном органе: не более 30 минут;
4) при обращении в ЦОН:
срок оформления документов 10 рабочих дней со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов не более 30 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 10 минут.
8. Государственная услуга является платной.
Сбор за государственную регистрацию речных судов и прав на них уплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставка сбора установлена Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора.
Способ оплаты: в безналичной форме.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган:
5 дней в неделю, в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа с перерывом на обед, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в ЦОН:
6 дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету қажетті құжаттардың тізбесі  және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің деректері (үзінді көшірмелері) бар стендтермен жарақтандырылған, мүмкіндігі шектеулі адамдарға жағдай жасалған, күту мен құжаттарды толтыруға арналған орындары бар уәкілетті органның ғимараттарында осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдай көзделген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ХҚКО ғимаратында да көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
Жеке тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша сапаға талдау жүргізу, жұмысты одан әрі жетілдіру үшін қоғамдық пікірді зерттеу мақсатында уәкілетті органда және ХҚКО-да жеке және заңды тұлғалар үшін шағымдар мен ұсыныстар кітабы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі мынадай құжаттар қоса берілген белгіленген нысандағы кеме тізілімінің сауалнамасын қамтитын кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті ұсынады:
1) кемеге меншік құқығын растайтын құжаттар;
2) «Кеме қатынасы тіркелімі» мемлекеттік мекемесі беретін жүзуге жарамдылық туралы куәлік;
3) «Кеме қатынасы тіркелімі» мемлекеттік мекемесі беретін өлшеу куәлігі («өзен-теңіз» суларында жүзу кемелері үшін);
4) уәкілетті орган беретін сыныптау куәлігі;
5) «Кеме қатынасы тіркелімі» мемлекеттік мекемесі беретін жолаушылар куәлігі (жолаушылар кемесі үшін);
6) өзен кемелерін мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке алым сомасының төленгендігін растайтын құжат.
Кемелерді мемлекеттік тіркеуге ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар:
құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жасалуы тиіс;
егер Қазақстан Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдік құжаттар белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктерінде немесе консулдық мекемелерінде жария етілуі тиіс. Қажет болған жағдайларда қарауға, оларға қатысты көрсетілген талаптар орындалған құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері да қабылдануы мүмкін. Егер ұсынылатын құжаттар шет тілінде жасалған жағдайда, оларға мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы қоса беріледі;
құжаттардың мәтіндері анық жазылуы, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелері қысқартусыз жазылуы, оларды растау талап етілетін даналарда қолы мен мөрі болуы тиіс;
мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құжаттарда тазаланған не үстінен жазылған, сызылған сөздер және оларда ескерілмеген өзге де қолжазба немесе машинамен жазылған түзетулер, олардың мазмұнын бір мағынада түсіндіруге мүмкіндік бермейтін бүлінген жерлері болуға тиіс емес, құжаттар қарындашпен жазылмауға тиіс;

10. Оказание государственной услуги осуществляется в зданиях уполномоченного органа, где имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Государственная услуга также оказывается в здании ЦОН по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
В целях проведения анализа по качеству оказания государственной услуги физическим и юридическим лицам, изучения общественного мнения для дальнейшего совершенствования работы, в уполномоченном органе и ЦОН ведется Книга жалоб и предложений для физических и юридических лиц.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель или по доверенности его уполномоченный представитель представляет заявление о государственной регистрации судов и прав на них, которое должно содержать анкету судового реестра установленной формы с приложением следующих документов:
1) документы, подтверждающие право собственности на судно;
2) свидетельство о годности к плаванию, которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
3) мерительное свидетельство (для судов плавания "река-море"), которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
4) классификационное свидетельство, которое выдается уполномоченным органом;
5) пассажирское свидетельство (для пассажирского судна), которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию речных судов.
Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
документы должны быть составлены на государственном или русском языках;
официальные иностранные документы должны быть легализованы в установленном порядке в дипломатических представительствах или консульских учреждениях Республики Казахстан за рубежом, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан. К рассмотрению, в необходимых случаях, могут также приниматься нотариально засвидетельствованные копии документов, в отношении которых выполнены указанные требования. В том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языках;
тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений, иметь подписи и печати на требующих их заверения экземплярах;
представленные на государственную регистрацию документы, не должны иметь подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них рукописные или машинописные исправления, повреждения, не позволяющие однозначно истолковать их содержание, документы не должны быть исполнены карандашом;

осы тармақтың 1) - 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырғаннан кейін тұтынушыға қайтарылады. Құжаттардың түпнұсқалары ұсынылмаған кезде нотариалды куәландырылған көшірмелері ұсынылады.
12. Белгіленген үлгідегі өтініштің және кеме тізілімі сауалнамасының нысанын уәкілетті органның қызметтері береді, сондай-ақ ХҚКО-да күту залындағы арнайы тағанда не консультанттарда болады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне немесе ХҚКО-ға тапсырылады.
14. Уәкілетті орган не ХҚКО арқылы құжаттарды қабылдау кезінде тұтынушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттар берілетін күн (уақыт) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті органның лауазымдық адамының не ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
15. Кеме куәлігін уәкілетті органның кеңсесі өзен кемесін және оған құқықтарды Мемлекеттік кеме тізілімінде тіркегеннен кейін тұтынушыға береді.
ХҚКО-да тұтынушыға дайын құжаттарды беруді ХҚКО инспекторы «терезе» арқылы жүзеге асырады.
16. Егер:
1) мемлекеттік тіркеу туралы өтінішпен тиісті емес тұлға жүгінсе;
2) Ережеде көзделген талаптар сақталмаса;
3) мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Уәкілетті орган құжаттарды ресімдеуде қателіктер анықталған, осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар тиісті ресімделмеген кезде құжаттар пакетін алғаннан кейін 3 жұмыс күні ішінде оларды ХҚКО-ға немесе қайтару себебін жазбаша негізден тұтынушыға қайтарады.
Құжаттар ХҚКО арқылы қайтарылған жағдайда, ХҚКО-ның қызметкері оларды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде тұтынушыны хабардар етеді және уәкілетті органның бас тарту себебі туралы жазбаша негіздеме береді.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, ХҚКО 1 ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органға береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның және ХҚКО-ның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік борышын атқару кезінде заңдылықтың, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

подлинники документов, указанные в подпунктах 1) - 5) настоящего пункта, после сверки с копиями возвращаются потребителю. В случае непредставления подлинников документов, предоставляются нотариально засвидетельствованные копии.
12. Форма заявления и анкеты судового реестра установленного образца выдаются сотрудником уполномоченного органа, а также в ЦОН находятся на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов.
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту или ЦОН.
14. При приеме документов уполномоченным органом либо через ЦОН потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества должностного лица уполномоченного органа либо инспектора ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
15. Судовое свидетельство выдается канцелярией уполномоченного органа потребителю после регистрации речного судна и прав на него в государственном судовом реестре.
В ЦОН выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон".
16. В оказании государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) с заявлением о государственной регистрации обратилось ненадлежащее лицо;
2) не соблюдены требования, предусмотренные Правилами;
3) документы, представленные для государственной регистрации, не соответствуют требованиям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего стандарта, и ненадлежащем оформлении документов в течение 3 рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН или потребителю с письменным обоснованием причин возврата.
В случае возврата документов через ЦОН, сотрудник ЦОН информирует потребителя в течение 1 рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа и ЦОН основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

түскі үзіліс 13.00-14.30
14
«Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша Көкшетау қаласындағы «Солтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 2 филиалы
Петропавл қаласы
Сағат 8.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
15
«Қарағанды облысы және Астана қаласы бойынша «Сарыарқа» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
16
«Қарағанды облысы және Астана қаласы бойынша «Сарыарқа» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Астана қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
«Өзен кемелерін және оларға
құқықтарды Мемлекеттік кеме
тізілімінде мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің кейінгі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
98
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және олардың тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
85
3.2. электрондық форматта қол жетімді ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
-
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Белгіленген мерзімде қанағаттанған тұтынушылардың негізделген шағымдардың %-ы (үлесі)
95
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
98
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 наурыздағы
№ 231 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 қазандағы
№ 1710 қаулысымен
бекітілген
«Жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде
өзен кемелерін мемлекеттік тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде өзен кемелерін мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - уәкілетті орган) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы балама негізде осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ішкі су көлігі туралы» Қазақстан
Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңының 26-бабының, «Кемелер
мен оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 49 қаулысының (бұдан әрі - Ереже) негізінде жүзеге асырылады.

13.00 ч.-14.30 ч.
14.
Филиал № 2 государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного контроля
«Солтүстік» по Акмолинской,
Костанайской и Северо-Казахстанской
областям - в городе Кокшетау»
г. Петропавлоск
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
15.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Сарыарка» по
Карагандинской области и городу
Астане» - в городе Караганде»
г. Караганда
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
16.
Филиал государственного учреждения
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Сарыарқа» по
Карагандинской области и городу
Астане» - в городе Караганде»
г. Астана
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация речных судов
и прав на них в Государственном судовом реестре"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
98
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
90
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
85
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
-
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
95
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
98
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 марта 2011 года № 231
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2009 года № 1710
Стандарт
государственной услуги
"Государственная регистрация речных судов
в реестре арендованных иностранных судов"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация речных судов в реестре арендованных, иностранных судов" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) по адресам, указанным в приложений 1 к настоящему стандарту, а также через центры обслуживания населения (далее - ЦОН) на альтернативной основе по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте", постановления Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 49 "Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" (далее - Правила).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz мекенжайы бойынша орналастырылған.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны шетел кемесіне Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету:
а) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 10 жұмыс күні;
б) мемлекеттік қызметті алуға үшін (тіркелу сәтінен бастап) жүгінген сәттен бастап - 10 жұмыс күні.
2) уәкілетті органға қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 20 минуттан аспайды;
3) уәкілетті органда кеме куәлігін алған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
4) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
құжаттарды ресімдеу мерзімі уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 10 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
кеме куәлігін алған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақылы болып табылады.
Өзен кемелерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым ставкасы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және алымды төлеу күні қолданыстағы он бес еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Ақы төлеу тәсілі: қолма-қол ақшасыз нысанда.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, осы стандарттың 3-қосымшасына орай уәкілетті органның түскі үзілісі бар белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес аптаның 5 күнінде көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
2) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін аптаның 6 күні. Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

4. Стандарт оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.mtk.gov.kz.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача свидетельства о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - 10 рабочих дней;
б) обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации) - 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов в уполномоченный орган: не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении судового свидетельства в уполномоченном органе: не более 30 минут;
4) при обращении в ЦОН:
срок оформления документов 10 рабочих дней со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов не более 30 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 10 минут.
8. Государственная услуга является платной.
Сбор за государственную регистрацию речных судов и прав на них уплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставка сбора установлена Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора.
Способ оплаты: в безналичной форме.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган:
5 дней в неделю в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа с перерывом на обед, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) при обращении в ЦОН:
6 дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің деректері (үзінді көшірмелері) бар стендтермен жарақтандырылған, мүмкіндігі шектеулі адамдарға жағдай жасалған, күту мен құжаттарды толтыруға арналған орындары бар уәкілетті органның ғимараттарында осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдай көзделген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ХҚКО ғимаратында да көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
Жеке тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша сапаға талдау жүргізу, жұмысты одан әрі жетілдіру үшін қоғамдық пікірді зерттеу мақсатында уәкілетті органда және ХҚКО-да жеке және заңды тұлғалар үшін шағымдар мен ұсыныстар кітабы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі мынадай құжаттарды қоса бере отырып, белгіленген нысандағы кеме тізілімінің сауалнамасын қамтитын кемені мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті ұсынады:
1) кемеге меншік құқығын растайтын құжаттар;
2) «Кеме қатынасының тіркелімі» мемлекеттік мекемесі беретін кеменің жүзуге жарамдылығы туралы куәлік;
3) «Кеме қатынасының тіркелімі» мемлекеттік мекемесі беретін өлшеу куәлігі («өзен-теңіз» суларында жүзетін кемелер үшін);
4) уәкілетті орган беретін сыныптау куәлігі;
5) «Кеме қатынасының тіркелімі» мемлекеттік мекемесі беретін жолаушылар куәлігі (жолаушылар кемесі үшін);
6) өзен кемелерін мемлекеттік тіркегені үшін бюджетке алым сомасының төленгендігін растайтын құжат;
7) шетел кемесіне Қазақстан Республикасының туын уақытша көтеріп жүзу құқығын беру туралы және осы кеменің атауын белгілеу туралы «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуниация министрлігінің Көлік және қатынас жолдары комитеті» мемлекеттік мекемесінің шешімі;
8) жалға беру шарты;
9) туын ауыстырғанға дейін кеме тікелей тіркелген шетелдік мемлекеттің құзыретті билік орындары берген және осындай мемлекеттің туын көтеріп жүзу құқығы Қазақстан Республикасының мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын беру мерзіміне тоқтатыла тұрғандығын растайтын құжат;
10) кеме иесінің және кеменің тіркелген ипотекасын немесе сондай сипаттағы тіркелген ауыртпалығын кепілге ұстаушының кемені Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге ауыстыруға жазбаша рұқсаты;

10. Оказание государственной услуги осуществляется в зданиях уполномоченного органа, где имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Государственная услуга также оказывается в здании ЦОН по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
В целях проведения анализа по качеству оказания государственной услуги физическим и юридическим лицам, изучения общественного мнения для дальнейшего совершенствования работы, в уполномоченном органе и ЦОН ведется Книга жалоб и предложений для физических и юридических лиц.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель или по доверенности его уполномоченный представитель представляет заявление о государственной регистрации судна, которое должно содержать анкету судового реестра установленной формы с приложением следующих документов:
1) документы, подтверждающие право собственности на судно;
2) свидетельство о годности к плаванию, которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
3) мерительное свидетельство (для судов плавания "река-море"), которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
4) классификационное свидетельство, которое выдается уполномоченным органом;
5) пассажирское свидетельство (для пассажирского судна), которое выдается государственным учреждением "Регистр судоходства";
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию речных судов;
7) решение государственного учреждения "Комитет транспорта и путей сообщения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" о временном предоставлении иностранному судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан и об определении названия этого судна;
8) договор аренды;
9) документ, выданный компетентными властями иностранного государства, в котором судно зарегистрировано непосредственно до смены флага и подтверждающий, что право плавания под флагом такого государства приостановлено на срок предоставления судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан;
10) письменное разрешение собственника судна и залогодержателя зарегистрированной ипотеки судна или зарегистрированного обременения судна того же характера на перевод судна под Государственный флаг Республики Казахстан;

11) кемені қазақстандық жалға алушының аты мен мекенжайын растайтын құжат.
Кемелерді мемлекеттік тіркеуге ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар:
құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жасалуы тиіс;
егер Қазақстан Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдік құжаттар белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктерінде немесе консулдық мекемелерінде жария етілуі тиіс. Қажет болған жағдайларда қарауға, оларға қатысты көрсетілген талаптар орындалған құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері да қабылдануы мүмкін. Егер ұсынылатын құжаттар шет тілінде жасалған жағдайда, оларға мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы қоса беріледі;
құжаттардың мәтіндері анық жазылған, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелері қысқартусыз жазылуы, оларды растау талап етілетін даналарда қолы мен мөрі болуы тиіс;
мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құжаттарда тазаланған не үстінен жазылған, сызылған сөздер және оларда ескерілмеген өзге де қолжазба немесе машинамен жазылған түзетулер, олардың мазмұнын бір мағынада түсіндіруге мүмкіндік бермейтін бүлінген жерлері болуға тиіс емес, құжаттар қарындашпен жазылмауға тиіс;
осы тармақтың 1) - 5), 8), 11) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырғаннан кейін тұтынушыға қайтарылады. Құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған кезде нотариалды куәландырылған көшірмелері ұсынылады.
12. Белгіленген үлгідегі өтініштің және кеме тізілімі сауалнамасының нысанын тіркеуші органның қызметкері береді, сондай-ақ ол ХҚКО-да күту залындағы арнайы тағанда не консультанттарда болады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне немесе ХҚКО-ға тапсырылады.
14. Уәкілетті орган не ХҚКО арқылы құжаттарды қабылдау кезінде тұтынушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн (уақыт) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті органның лауазымды адамының не ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
15. Шетел кемесіне Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлікті уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері тұтынушыға өзен кемесі жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде тіркелгеннен кейін береді.
ХҚКО-да тұтынушыға дайын болған құжаттарды беруді ХҚКО инспекторы «терезе» арқылы жүзеге асырады.

11) документ, подтверждающий имя и адрес казахстанского арендатора судна.
Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
документы должны быть составлены на государственном или русском языках;
официальные иностранные документы должны быть легализованы в установленном порядке в дипломатических представительствах или консульских учреждениях Республики Казахстан за рубежом, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан. К рассмотрению, в необходимых случаях, могут также приниматься нотариально засвидетельствованные копии документов, в отношении которых выполнены указанные требования. В том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языках;
тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений, иметь подписи и печати на требующих их заверения экземплярах;
представленные на государственную регистрацию документы, не должны иметь подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них рукописные или машинописные исправления, повреждения, не позволяющие однозначно истолковать их содержание, документы не должны быть исполнены карандашом;
подлинники документов, указанные в подпунктах 1) - 5), 8), 11) настоящего пункта, после сверки с копиями возвращаются потребителю. В случае непредставления подлинников документов, предоставляются нотариально засвидетельствованные копии.
12. Форма заявления и анкеты судового реестра установленного образца выдается сотрудником уполномоченного органа, а также в ЦОН находятся на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов.
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресам, указанным в приложений 1 к настоящему стандарту или ЦОН.
14. При приеме документов уполномоченным органом либо через ЦОН потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества должностного лица уполномоченного органа либо инспектора ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
15. Свидетельство о временном предоставлении права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан иностранному судну выдается канцелярией уполномоченного органа потребителю после регистрации речного судна в реестре арендованных иностранных судов.
В ЦОН выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон".

4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtk.gov.kz. мекенжайы бойынша орналастырылған.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны кеме билетін не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген жеке  және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету:
а) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 10 жұмыс күні;
б) мемлекеттік қызметті алуға (тіркеу сәтінен бастап) жүгінген сәттен бастап - 10 жұмыс күні.
2) уәкілетті органға қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 20 минуттан аспайды;
3) уәкілетті органда кеме куәлігін алған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
4) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
құжаттарды ресімдеу мерзімі уәкілетті органға қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап 10 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
кеме куәлігін алған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы болып табылады.
Шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдар тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым ставкалары «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және мыналар үшін:
1) қуаттылығы 50 ат күшінен (37 кВт) жоғары өздігінен жүретін шағын өлшемді кемелер - алым төленген күні қолданыстағы үш еселенген айлық есептік көрсеткішті;
2) қуаттылығы 50 ат күшіне (37 кВт) дейін өздігінен жүретін шағын өлшемді кемелер - алым төленген күні қолданыстағы екі еселенген айлық есептік көрсеткіші;
3) өздігінен жүрмейтін шағын өлшемді кемелер - алым төленген күні қолданыстағы бір жарым еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Ақы төлеу тәсілі: қолма-қол ақшасыз нысанда.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) демалыс және мереке күндерін қоспағанда, осы стандарттың 3-қосымшасына орай уәкілетті органның түскі үзілісі бар белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес аптаның 5 күнінде көрсетіледі.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

4. Стандарт оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.mtk.gov.kz.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача судового билета либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - 10 рабочих дней;
б) обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации) - 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов в уполномоченный орган: не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении судового билета в уполномоченном органе: не более 30 минут;
4) при обращении в ЦОН:
срок оформления документов 10 рабочих дней со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов не более 30 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 10 минут.
8. Государственная услуга является платной.
Сбор за государственную регистрацию маломерных судов уплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляют для:
1) самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) - трехкратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
2) самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) - двухкратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
3) несамоходных маломерных судов - полуторакратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора.
Способ оплаты: в безналичной форме.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган:
5 дней в неделю в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа с перерывом на обед, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін аптаның 6 күні. Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету қажетті құжаттардың тізбесі  және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің деректері (үзінді көшірмелері) бар стендтермен жарақтандырылған, мүмкіндігі шектеулі адамдарға жағдай жасалған, күту мен құжаттарды толтыруға арналған орындары бар уәкілетті органның ғимараттарында осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдай көзделген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ХҚКО ғимаратында да көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
Жеке тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша сапаға талдау жүргізу, жұмысты одан әрі жетілдіру үшін қоғамдық пікірді зерттеу мақсатында уәкілетті органда және ХҚКО-да жеке және заңды тұлғалар үшін шағымдар мен ұсыныстар кітабы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі мыналарды ұсынады:
1) кеменің негізгі техникалық деректері, оның тұрақтау орны, иесінің атауы және заңды мекенжайы, тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, тұрақты тұратын жері, жұмыс орны көрсетілген жазбаша өтініш;
2) шағын өлшемді кемені не кеме өз күшімен жасалған болса, материалдарды алғанын немесе сатып алғанын растайтын құжат (шоттар, дүкендердің тауарлық чектері, материалдарға анықтамалар, сатып алу-сату шарттары, сыйға беру актілері, мұраға қалғаны туралы куәліктер, сот шешімі және басқалары);
3) шағын өлшемді кемелерді тұрақты тұратын орны (тіркеу) бойынша мемлекеттік тіркеу үшін алым төленгені туралы түбіртек;
4) зауытта жасалған кеменің техникалық паспорты және сауда ұйымының олардың сатылғаны туралы белгісі бар қозғалтқыштың техникалық паспорты, ал жеке жасалған немесе қайта жабдықталған кемелер үшін - нормативтерге және уәкілетті органның талаптарына сәйкес келетін кеме жасауға арналған құжаттар мен техникалық құжаттама.
Кемелерді мемлекеттік тіркеуге ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар:
құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жасалуы тиіс;
егер Қазақстан Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдік құжаттар белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктерінде немесе консулдық мекемелерінде жария етілуі тиіс. Қажет болған жағдайларда қарауға, оларға қатысты көрсетілген талаптар орындалған құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері да қабылдануы мүмкін. Егер ұсынылатын құжаттар шет тілінде жасалған жағдайда, оларға мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы қоса беріледі;
құжаттардың мәтіндері анық жазылуы, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелері қысқартусыз жазылуы, оларды растауды талап етілетін данасында қолы мен мөрі болуы тиіс;
мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құжаттарда тазаланған не үстінен жазылған, сызылған сөздер және оларда ескерілмеген өзге де қолжазба немесе машинамен жазылған түзетулер, олардың мазмұнын бір мағынада түсіндіруге мүмкіндік бермейтін бүлінген жерлері болуға тиіс емес, құжаттар қарындашпен толтырылмауы тиіс;

2) при обращении в ЦОН:
6 дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Оказание государственной услуги осуществляется в зданиях уполномоченного органа, где имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Государственная услуга также оказывается в здании ЦОН по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
В целях проведения анализа по качеству оказания государственной услуги физическим и юридическим лицам, изучения общественного мнения для дальнейшего совершенствования работы, в уполномоченном органе и ЦОН ведется Книга жалоб и предложений для физических и юридических лиц.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель или по доверенности его уполномоченный представитель представляет:
1) письменное заявление, в котором указываются основные технические данные судна, место его стоянки, наименование и юридический адрес, фамилия, имя, отчество, год рождения, место постоянного жительства, место работы владельца;
2) документ, подтверждающий получение или приобретение маломерного судна либо материалов, если судно построено своими силами (счета, товарные чеки магазинов, справки на материалы, договоры купли-продажи, акты дарения, свидетельства о наследовании, решение суда и другое);
3) квитанцию об оплате сбора за государственную регистрацию маломерных судов по месту постоянного жительства (прописки);
4) технический паспорт судна заводской постройки и технического паспорта двигателя с отметкой торгующей организации об их продаже, а для судов индивидуальной постройки или переоборудованных - документов и технической документации на постройку судна, соответствующей нормативам и техническим требованиям уполномоченного органа.
Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию судов:
документы должны быть составлены на государственном или русском языках;
официальные иностранные документы должны быть легализованы в установленном порядке в дипломатических представительствах или консульских учреждениях Республики Казахстан за рубежом, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан. К рассмотрению, в необходимых случаях, могут также приниматься нотариально засвидетельствованные копии документов, в отношении которых выполнены указанные требования. В том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языках;
тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений, иметь подписи и печати на требующих их заверения экземплярах;
представленные на государственную регистрацию документы, не должны иметь подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них рукописные или машинописные исправления, повреждения, не позволяющие однозначно истолковать их содержание, документы не должны быть исполнены карандашом;

түскі үзіліс 13.00-14.30
14
«Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша Көкшетау қаласындағы «Солтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 2 филиалы
Петропавл қаласы
Сағат 8.00-18.00,
түскі үзіліс 13.00-14.00
15
«Қарағанды облысы және Астана қаласы бойынша «Сарыарқа» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
16
«Қарағанды облысы және Астана қаласы бойынша «Сарыарқа» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекетгік мекемесінің филиалы
Астана қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
«Шағын өлшемді кемелерді
мемлекеттік тіркеу» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің кейінгі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
98
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және олардың тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
85
3.2. электрондық форматта қол жетімді ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
-
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Белгіленген мерзімде қанағаттанған тұтынушылардың негізделген шағымдардың %-ы (үлесі)
95
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
98
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 наурыздағы
№ 231 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 қазандағы
№ 1710 қаулысымен
бекітілген
«Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Темір жол жылжымалы құрамын тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - уәкілетті орган) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы балама негізде осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Темір жол көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 9-бабының, «Қазақстан Республикасында темір жол жылжымалы құрамын тіркеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы 11 шілдедегі № 240-І бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1948 тіркелген) негізінде көрсетіледі.

13.00 ч.-14.30 ч.
14.
Филиал № 2 государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного контроля
«Солтүстік» по Акмолинской,
Костанайской и Северо-Казахстанской
областям - в городе Кокшетау»
г. Петропавлоск
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
15.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Сарыарқа» по
Карагандинской области и городу
Астане» - в городе Караганде»
г. Караганда
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
16.
Филиал государственного учреждения
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Сарыарқа» по
Карагандинской области и городу
Астане» - в городе Караганде»
г. Астана
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация маломерных судов"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
98
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
90
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
85
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
-
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
95
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
98
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 марта 2011 года № 231
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2009 года № 1710
Стандарт
государственной услуги
"Регистрация железнодорожного подвижного состава"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация железнодорожного подвижного состава" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через центры обслуживания населения (далее - ЦОН) на альтернативной основе по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 9 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте", приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года № 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1948).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша орналастырылған.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген жеке және заңды тұлғаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағындағы шетелдік заңды тұлғаларға, шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ адамдарға, және халықаралық ұйымдарға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету:
а) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттары тапсырған сәттен бастап - 15 жұмыс күні ішінде;
б) мемлекеттік қызметті алуға (тіркеу сәтінен бастап) жүгінген сәттен бастап - 15 жұмыс күні ішінде;
2) уәкілетті органға қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 20 минуттан аспайды.
3) уәкілетті органда темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алған кезде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды.
4) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
құжаттарды ресімдеу мерзімі уәкілетті органға қажетті құжаттардың келіп түскен күннен бастап 15 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, осы стандарттың 3-қосымшасына орай уәкілетті органның түскі үзілісі бар белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес аптаның 5 күнінде көрсетіледі.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
2) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін аптаның 6 күні. Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету қажетті құжаттардың тізбесі  және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтың актілердің деректері (үзінді көшірмелері) бар стендтермен жарақтандырылған, мүмкіндігі шектеулі адамдарға жағдай жасалған, күту мен құжаттарды толтыруға арналған орындары бар уәкілетті органның ғимараттарында осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдай көзделген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ХҚКО ғимаратында да көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттың стендтер орналасқан.
Жеке тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша сапаға талдау жүргізу, жұмысты одан әрі жетілдіру үшін қоғамдық пікірді зерттеу мақсатында уәкілетті органда және ХҚКО-да жеке және заңды тұлғалар үшін шағымдар мен ұсыныстар кітабы жүргізіледі.

4. Стандарт оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.mtk.gov.kz.
5. Форма завершения государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации железнодорожного подвижного состава либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан, а также иностранным юридическим лицам, иностранным гражданам, лицам без гражданства и международным организациям, находящимся на территории Республики Казахстан (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - в течение 15 рабочих дней;
б) обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации) - в течение 15 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов в уполномоченный орган: не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении свидетельства о государственной регистрации железнодорожного подвижного состава в уполномоченном органе: не более 30 минут;
4) при обращении в ЦОН:
срок оформления документов 15 рабочих дней со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов не более 30 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 10 минут.
8. Государственная услуга является бесплатной.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган:
5 дней в неделю в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа с перерывом на обед, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в ЦОН:
6 дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Оказание услуги осуществляется в здании уполномоченного органа, где имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Государственная услуга также оказывается в здании ЦОН по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
В целях проведения анализа по качеству оказания государственной услуги физическим и юридическим лицам, изучения общественного мнения для дальнейшего совершенствования работы, в уполномоченном органе и ЦОН ведется Книга жалоб и предложений для физических и юридических лиц.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлға немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі мыналарды ұсынады:
1) қабылдауды жүргізетін уәкілетті орган қызметкері беретін белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке тұлғаның қолымен куәландырылған темір жол жылжымалы құрамының қолда бар мүкәммал паркінің, оның ішінде сенімгерлік басқарудағы немесе мүліктік жалдаудағы тізбесі;
3) жеке тұлғаны куәландыратын құжат немесе өкілдің өкілеттігін растайтын құжат және оның жеке басын куәландыратын құжат;
4) жеке тұлға жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жағдайда Жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
5) мүлікке меншік құқығын растайтын құжат немесе жалға алу (жалдау), лизинг немесе сенімгерлік басқару шарты;
6) жасаушы зауыттың темір жол жылжымалы құрамының әрбір бірлігіне арналған техникалық паспорт (формуляр).
Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі мыналарды ұсынады:
1) қабылдауды жүргізетін уәкілетті орган қызметтері беретін белгіленген үлгідегі өтініш;
2) заңды тұлғаның бірінші басшысының қолымен және мөрімен расталған темір жол жылжымалы құрамының, соның ішінде сенімгерлік басқаруға, мүліктік жалға немесе лизингке берілген қолда бар мүкәммал паркінің тізбесін;
3) Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік;
4) басшының жеке басын растайтын құжат немесе өкілдің өкілеттігін растайтын құжат және оның жеке басын растайтын құжат;
5) мүлікке меншік құқығын растайтын құжат немесе жалға алу (жалдау), лизинг немесе сенімгерлік басқару шарты;
6) жасаушы зауыттың темір жол жылжымалы құрамының әрбір бірлігіне арналған техникалық паспорт (формуляр).
Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеуге ұсынатын құжаттарға қойылатын талаптар:
құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жасалуы тиіс;
егер Қазақстан Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдік құжаттар белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктерінде немесе консулдық мекемелерінде жария етілуі тиіс. Қажет болған жағдайларда қарауға, оларға қатысты көрсетілген талаптар орындалған құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері да қабылдануы мүмкін. Егер ұсынылатын құжаттар шетел тілінде жасалған жағдайда оларға мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы қоса беріледі;
құжаттардың мәтіндері анық жазылған, заңды тұлғалардың атаулары мен деректемелері қысқартусыз жазылуы, оларды растау талап етілетін даналарда қолы мен мөрі болуы тиіс;
мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құжаттарда тазаланған не үстінен жазылған, сызылған сөздер және оларда ескерілмеген өзге де қолжазба немесе машинамен жазылған түзетулер, олардың мазмұнын бір мағынада түсіндіруге мүмкіндік бермейтін бүлінген жерлері болуға тиіс емес, құжаттар құжаттар қарындашпен толтырылмауы тиіс;

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги физическое лицо или по доверенности его уполномоченный представитель представляет:
1) заявление установленного образца, которое выдается сотрудником уполномоченного органа, производящим прием;
2) перечень имеющегося инвентарного парка железнодорожного подвижного состава, в том числе находящегося в доверительном управлении или имущественном найме, лизинге, засвидетельствованный подписью физического лица;
3) документ удостоверяющий личность физического лица или документы, подтверждающие полномочия представителя и документ, удостоверяющий его личность;
4) Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя в случае регистрации физического лица в качестве индивидуального предпринимателя;
5) документ, подтверждающий право собственности или договор найма (аренды), лизинга или доверительного управления имуществом;
6) технический паспорта (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу железнодорожного подвижного состава.
Для получения государственной услуги юридическое лицо или по доверенности его уполномоченный представитель представляет:
1) заявление установленного образца, которое выдается сотрудником уполномоченного органа, производящим прием;
2) перечень имеющегося инвентарного парка железнодорожного подвижного состава, в том числе находящегося в доверительном управлении, имущественном найме или лизинге, заверенный подписью первого руководителя юридического лица и печатью;
3) Свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
4) документ, удостоверяющий личность руководителя или документ, подтверждающий полномочия представителя и документ, удостоверяющий его личность;
5) документ, подтверждающий право собственности или договор найма (аренды), лизинга или доверительного управления имуществом;
6) технический паспорт (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу железнодорожного подвижного состава.
Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию железнодорожного подвижного состава:
документы должны быть составлены на государственном или русском языках;
официальные иностранные документы должны быть легализованы в установленном порядке в дипломатических представительствах или консульских учреждениях Республики Казахстан за рубежом, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан. К рассмотрению, в необходимых случаях, могут также приниматься нотариально засвидетельствованные копии документов, в отношении которых выполнены указанные требования. В том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языках;
тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений, иметь подписи и печати на требующих их заверения экземплярах;
представленные на государственную регистрацию документы, не должны иметь подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них рукописные или машинописные исправления, повреждения, не позволяющие однозначно истолковать их содержание, документы не должны быть исполнены карандашом;

осы тармақтың 3) - 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырғаннан кейін тұтынушыға қайтарылады. Құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған кезде нотариалды куәландырылған көшірмелері ұсынылады.
12. Белгіленген үлгідегі өтініштің нысанын уәкілетті органның қызметкері береді, сондай-ақ ХҚКО-да күту залындағы арнайы тағанда не консультанттарда болады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне немесе ХҚКО-ға тапсырылады.
14. Уәкілетті орган не ХҚКО арқылы құжаттарды қабылдау кезінде тұтынушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттар берілетін күн (уақыт) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті органның лауазымдық тұлғасының не ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
15. Темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті уәкілетті органның кеңсесі темір жол жылжымалы құрамының иесіне (өкіліне) темір жол жылжымалы құрамының куәліктерін беру тізіліміне қол қоя отырып, жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезде береді.
ХҚКО-да тұтынушыға дайын құжаттарды беруді ХҚКО инспекторы «терезе» арқылы жүзеге асырады.
16. Егер:
1) жеке және заңды тұлғалар осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбағанда;
2) жеке және заңды тұлғалар ұсынған құжаттар Ереженің талаптарына сәйкес келмегенде;
3) уәкілетті органға ұсынылған құжаттарда өшірулердің, қолмен немесе машинамен жазылған түзетулер болғанда немесе оларды растауды талап ететін даналарда қолдар және мөрлер болмағанда;
4) сот қабылдаған шешімге сәйкес темір жол жылжымалы құрамына тыйым салынғанда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартқан кезде уәкілетті орган өтініш келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша түрде дәлелді жауап береді.
Уәкілетті орган құжаттарды ресімдеуде қателіктер анықталған, осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар тиісті ресімделмеген кезде құжаттар пакетін алғаннан кейін 3 жұмыс күні ішінде оларды ХҚКО-ға немесе қайтару себебін жазбаша негізден тұтынушыға қайтарады.
Құжаттар ХҚКО арқылы қайтарылған жағдайда, ХҚКО-ның қызметкері оларды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде тұтынушыны хабардар етеді және уәкілетті органның бас тарту себебі туралы жазбаша негіздеме береді.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, ХҚКО 1 ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органға береді

подлинники документов, указанные в подпунктах 3) - 6) настоящего пункта, после сверки с копиями возвращаются потребителю. В случае непредставления подлинников документов, предоставляются нотариально засвидетельствованные копии.
12. Форма заявления установленного образца, выдается сотрудником уполномоченного органа, а также в ЦОН находятся на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов.
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту или ЦОН.
14. При приеме документов уполномоченным органом либо через ЦОН потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества должностного лица уполномоченного органа либо инспектора ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
15. Свидетельство о государственной регистрации железнодорожного подвижного состава выдается канцелярией уполномоченного органа потребителю (представителю) железнодорожного подвижного состава под личную расписку в реестре выдачи свидетельств железнодорожного подвижного состава по предъявлению документа, удостоверяющего личность.
В ЦОН выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон".
16. В оказании государственной услуги отказывается в случаях:
1) непредставления физическими и юридическими лицами документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) несоответствия представленных физическими и юридическими лицами документов требованиям Правил;
3) наличия в представленных уполномоченному органу документах подчисток, рукописных или машинописных исправлений или отсутствия подписей и печатей на требующих их заверения экземплярах;
4) нахождения железнодорожного подвижного состава под арестом в соответствии с принятым решением суда.
При отказе в оказании государственной услуги потребителю уполномоченный орган не позднее 5 рабочих дней со дня поступления заявления дается мотивированный ответ в письменном виде.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего стандарта, и ненадлежащем оформлении документов в течение 3 рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН или потребителю с письменным обоснованием причин возврата.
В случае возврата документов через ЦОН, сотрудник ЦОН информирует потребителя в течение 1 рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.

түскі үзіліс 13.00-14.30
14
«Ақмола, Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша Көкшетау қаласындағы «Солтүстік» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің № 2 филиалы
Петропавл қаласы
Сағат 8.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
15
«Қарағанды облысы және Астана қаласы бойынша «Сарыарқа» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
16
«Қарағанды облысы және Астана қаласы бойынша «Сарыарқа» өңіраралық көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесінің филиалы
Астана қаласы
Сағат 9.00-18.00
түскі үзіліс 13.00-14.00
«Темір жол жылжымалы
құрамын тіркеу» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
4-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің кейінгі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
98
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
90
3. Қол жетімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және олардың тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
85
3.2. электрондық форматта қол жетімді ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
-
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Белгіленген мерзімде қанағаттанған тұтынушылардың негізделген шағымдардың %-ы (үлесі)
95
5. Сыпайылық
5.1.Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
98
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 4 наурыздағы
№ 231 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 29 қазандағы
№ 1710 қаулысымен
бекітілген
«Темір жол жылжымалы құрамының кепілін тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Темір жол жылжымалы құрамының кепілін тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - уәкілетті орган) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы балама негізде осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 308-бабының, «Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы Заңының, «Қазақстан Республикасында темір жол жылжымалы құрамын тіркеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы 11 шілдедегі № 240-І бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1948 тіркелген) негізінде көрсетіледі.

13.00 ч.-14.30 ч.
14.
Филиал № 2 государственного
учреждения «Межрегиональная
инспекция транспортного контроля
«Солтүстік» по Акмолинской,
Костанайской и Северо-Казахстанской
областям - в городе Кокшетау»
г. Петропавлоск
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
15.
Государственное учреждение
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Сарыарқа» по
Карагандинской области и городу
Астане» - в городе Караганде»
г. Караганда
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
16.
Филиал государственного учреждения
«Межрегиональная инспекция
транспортного контроля «Сарыарқа» по
Карагандинской области и городу
Астане» - в городе Караганде»
г. Астана
с 9.00 ч. до 18.00 ч.
перерыв на обед с
13.00 ч.-14.00 ч.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Регистрация железнодорожного
подвижного состава"
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
98
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
90
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
85
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых доступна
в электронном формате
-
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
95
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
98
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 марта 2011 года № 231
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2009 года № 1710
Стандарт
государственной услуги
"Регистрация залога железнодорожного подвижного состава"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация залога железнодорожного подвижного состава" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через центры обслуживания населения (далее - ЦОН) на альтернативной основе по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 308Гражданского Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "О регистрации залога движимого имущества", приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2002 года № 240-I "Об утверждении Правил регистрации железнодорожного подвижного состава в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1948).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында www.mtc.gov.kz мекенжайы бойынша орналастырылған.
5. Мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны темір жол жылжымалы құрамын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген жеке және заңды тұлғаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағындағы шетелдік заңды тұлғаларға, шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ адамдарға, және халықаралық ұйымдарға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету:
а) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында анықталған, қажетті құжаттары тапсырған сәттен бастап - 2 жұмыс күнінен аспайды;
б) мемлекеттік қызметті алуға (тіркеу сәттен бастап) жүгінген сәттен бастап - 2 жұмыс күнінен аспайды;
2) уәкілетті органға қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
3) уәкілетті органда құжаттарды алған кезде кезек күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды.
4) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
құжаттарды ресімдеу мерзімі уәкілетті органына қажетті құжаттардың келіп түскен күннен бастап 2 жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 30 минуттан аспайды;
құжаттарды алған кезде кезекте күтудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты: 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақылы болып табылады. Жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алым тіркеу жүзеге асырылатын орын бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым ставкалары «Салық және бюджетке төленетін баска да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген және жеке тұлғалардан алым төленген күні қолданыстағы 1 айлық есептік көрсеткішті; заңды тұлғалардан алым төленген күні қолданыстағы 5 айлық есептік көрсеткішті құрайды. Ақы төлеу тәсілі: қолма-қол ақшасыз нысанда.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, осы стандарттың 3-қосымшасына орай уәкілетті органның түскі үзілісі бар белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес аптаның 5 күнінде көрсетіледі.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

4. Стандарт оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.mtk.gov.kz.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации залога железнодорожного подвижного состава либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, зарегистрированным в Республике Казахстан, а также иностранным юридическим лицам, иностранным гражданам, лицам без гражданства и международным организациям на основе доверительного управления выданным юридическим и физическим лицам Республики Казахстан по месту их регистрации (далее - потребители).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта - не более 2 рабочих дней;
б) обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации) - не более 2 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов в уполномоченный орган: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов в уполномоченном органе: не более 30 минут;
4) при обращении в ЦОН:
срок оформления документов 2 рабочих дня со дня поступления необходимых документов в уполномоченный орган (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов не более 30 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов 10 минут.
8. Государственная услуга является платной.
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества уплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет: с физических лиц - 1 месячный расчетный показатель, действующий на дату уплаты сбора; с юридических лиц - 5 месячных расчетных показателей, действующих на дату уплаты сбора.
Способ оплаты: в безналичной форме.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган:
5 дней в неделю в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа с перерывом на обед, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) ХҚКО-ға жүгінген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін аптаның 6 күні. Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен, алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілердің деректері (үзінді көшірмелері) бар стендтермен жарақтандырылған, мүмкіндігі шектеулі адамдарға жағдай жасалған, күту мен құжаттарды толтыруға арналған орындары бар уәкілетті органның ғимараттарында осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдай көзделген тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ХҚКО ғимаратында да көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
Жеке тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша сапаға талдау жүргізу, жұмысты одан әрі жетілдіру үшін қоғамдық пікірді зерттеу мақсатында уәкілетті органда және ХҚКО-да жеке және заңды тұлғалар үшін шағымдар мен ұсыныстар кітабы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкілі уәкілетті органға келесі құжаттарды ұсынады:
1) өтініштің толтырылған бланкісін, өтініште:
уәкілетті органның атауы;
кепіл берушінің және кепіл ұстаушының атауы, орналасқан жері (заңды тұлға үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері (жеке тұлға үшін);
кепіл туралы шарттың немесе кепіл туралы талаптары бар өзге де шарттан жасалған күні мен орны;
кепіл нысанасы болып табылатын мүліктің тізбесі және сипаттамасы (кепіл нысанасы туралы мәліметтер);
кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы;
кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің қолданылу мерзімі;
заңды тұлға үшін өтініш берушінің немесе оның өкілінің қойған қолы және мөрі;
кепілге салынған мүлік қай тараптың қолында екені туралы нұсқау, оны пайдалануға болатыны және қайталама кепіл туралы мәліметтер болуға тиіс;
2) өтініші беруші өзінің жеке басын куәландыратан құжаттарды, ал тұлғаның өкілі - өзінің өкілеттігін растайтын құжатты, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжаттарды табыс етуге міндетті;
3) жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат;
4) кепіл туралы шарт немесе кепіл талаптары бар өзге шарт.
Темір жол жылжымалы құрам кепілін тіркеуге ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптар:
құжаттар мемлекеттік немесе орыс тілдеріне жасалуы тиіс;
егер Қазақстан Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында өзгеше көзделмесе, ресми шетелдік құжаттар белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктерінде немесе консулдық мекемелерінде жария етілуі тиіс. Қажет болған жағдайларда қарауға, оларға қатысты көрсетілген талаптар орындалған құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері да қабылдануы мүмкін. Егер ұсынылатын құжаттар шетел тілінде жасалған жағдайда оларға мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасы қоса беріледі;
деректемелері қысқартусыз жазылуы, оларды растау талап етілетін даналарда қолы мен мөрі болуы тиіс;
мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құжаттарда тазаланған не үстінен жазылған, сызылған сөздер және оларда ескерілмеген өзге де қолжазба немесе машинамен жазылған түзетулер, олардың мазмұнын бір мағынада түсіндіруге мүмкіндік бермейтін бүлінген жерлері болуға тиіс емес, құжаттар қарындашпен толтырылмауы тиіс;
осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен салыстырғаннан кейін тұтынушыға қайтарылады. Құжаттардың түпнұсқалары ұсынылмаған кезде нотариалды куәландырылған көшірмелері ұсынылады.

2) при обращении в ЦОН:
6 дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Оказание государственной услуги осуществляется в зданиях уполномоченного органа, где имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями, места для ожидания и заполнения документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Государственная услуга также оказывается в здании ЦОН по месту проживания потребителя, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
В целях проведения анализа по качеству оказания государственной услуги физическим и юридическим лицам, изучения общественного мнения для дальнейшего совершенствования работы, в уполномоченном органе и ЦОН ведется Книга жалоб и предложений для физических и юридических лиц.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителем или по доверенности его уполномоченным представителем в уполномоченный орган подаются следующие документы:
1) заполненный бланк заявления, который должен содержать:
наименование уполномоченного органа;
наименование, место нахождения (для юридического лица) или фамилию, имя, отчество, место жительства (для физического лица) залогодателя и залогодержателя;
дату и место заключения договора о залоге или иного договора, содержащего условия о залоге;
перечень и описание имущества, являющегося предметом залога (сведения о предмете залога);
денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом;
срок действия обеспеченного залогом обязательства;
подпись заявителя или его представителя и печать - для юридического лица;
указание о том, у какой стороны находится заложенное имущество, допустимость его использования и сведения о перезалоге;
2) документы, удостоверяющие личность заявителя, а представитель лица - документ, подтверждающий его полномочия, а так же документы, удостоверяющие его личность;
3) документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества;
4) договор о залоге или договор, содержащий условия залога.
Требования к документам, представляемым на государственную регистрацию залога железнодорожного подвижного состава:
документы должны быть составлены на государственном или русском языках;
официальные иностранные документы должны быть легализованы в установленном порядке в дипломатических представительствах или консульских учреждениях Республики Казахстан за рубежом, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан. К рассмотрению, в необходимых случаях, могут также приниматься нотариально засвидетельствованные копии документов, в отношении которых выполнены указанные требования. В том случае, если представляемые документы составлены на иностранном языке, к ним прилагается нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языках;
тексты документов должны быть написаны разборчиво, наименование и реквизиты юридических лиц - без сокращений, иметь подписи и печати на требующих их заверения экземплярах;
представленные на государственную регистрацию документы, не должны иметь подчистки либо приписки, зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них рукописные или машинописные исправления, повреждения, не позволяющие однозначно истолковать их содержание, документы не должны быть исполнены карандашом;
подлинники документов, указанные в подпункте 2) настоящего пункта, после сверки с копиями возвращаются потребителю. В случае непредставления подлинников документов, предоставляются нотариально засвидетельствованные копии.

12. Белгіленген үлгідегі өтініштің нысанын уәкілетті органның
қызметкері береді, сондай-ақ ХҚКО-да күту залындағы арнайы тағанда не
консультанттарда болады.
13. Осы стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша уәкілетті органның кеңсесіне немесе ХҚКО-ға тапсырылады.
14. Уәкілетті орган не ХҚКО арқылы құжаттарды қабылдау кезінде тұтынушыға:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдау күні;
2) сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттар берілетін күн (уақыт) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған уәкілетті органның
лауазымды адамының не ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
15. Темір жол жылжымалы құрамының кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, сондай-ақ кепіл туралы шартты немесе тіркеу туралы белгісімен кепіл талаптары бар шартты уәкілетті органның кеңсесі темір жол жылжымалы құрамының иесіне (өкіліне) темір жол жылжымалы құрамының куәліктерін беру тізіліміне қол қоя отырып, жеке тұлғаны куәландыратын құжатты ұсынған кезде береді.
ХҚКО-да тұтынушыға дайын болған құжаттарды беруді ХҚКО инспекторы «терезе» арқылы жүзеге асырады.
16. Егер:
1) кепіл туралы шарт немесе кепіл шарттарын қамтитын өзге шарт Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 307-бабының талаптарына сәйкес келмесе;
2) кепілді тіркеу туралы өтініш «Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы № 254 Заңының 9-бабының талаптарына сәйкес келмесе;
3) кепілді тіркеу туралы тиісті емес тұлға өтініш жасаса;
4) жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төленгенін растайтын құжаттың болмауы уәкілетті орган кепілді тіркеуден бас тартады.
Кепілді тіркеуден бас тартқан кезде тұтынушыға 5 жұмыс күні ішінде жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
Уәкілетті орган құжаттарды ресімдеуде қателіктер анықталған, осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар тиісті ресімделмеген кезде құжаттар пакетін алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде оларды ХҚКО-ға немесе қайтару себебін жазбаша негізден тұтынушыға қайтарады.
Құжаттар ХҚКО арқылы қайтарылған жағдайда, ХҚКО-ның қызметкері оларды алғаннан кейін 1 жұмыс күні ішінде тұтынушыны хабардар етеді және уәкілетті органның бас тарту себебі туралы жазбаша негіздеме береді.
Егер тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, ХҚКО 1 ай бойы олардың сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органға береді.

12. Форма заявления установленного образца, выдается сотрудником уполномоченного органа, а также в ЦОН находятся на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов.
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, представляются в канцелярию уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту или ЦОН.
14. При приеме документов уполномоченным органом либо через ЦОН потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества должностного лица уполномоченного органа либо инспектора ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
15. Свидетельство о государственной регистрации залога железнодорожного подвижного состава, а также договор о залоге или договор, содержащий условия залога с отметкой о регистрации выдается канцелярией уполномоченного органа потребителю (представителю) залога железнодорожного подвижного состава под личную расписку в реестре выдачи свидетельств залога железнодорожного подвижного состава по предъявлению документа, удостоверяющего личность.
В ЦОН выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором ЦОН посредством "окон".
16. Уполномоченный орган отказывает в регистрации залога в случаях, если:
1) договор о залоге или иной договор, содержащий условия залога, не соответствует требованиям статьи 307 Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть);
2) заявление о регистрации залога не соответствует требованиям  статьи 9 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 254 "О регистрации залога движимого имущества";
3) с заявлением о регистрации залога обратилось ненадлежащее лицо;
4) отсутствует документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества.
При отказе в регистрации залога потребителю в течение 5 рабочих дней дается мотивированный ответ в письменном виде.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 11 настоящего стандарта, и ненадлежащем оформлении документов в течение 1 рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в ЦОН или потребителю с письменным обоснованием причин возврата.
В случае возврата документов через ЦОН, сотрудник ЦОН информирует потребителя в течение 1 рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.