Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 наурыздағы № 213 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 сәуірдегі № 369 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 442 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 442 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 наурыздағы № 213 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлары, іс-шаралар және нәтижелердің көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Тұрғын үй құрылысын дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2011 года № 213
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2011 года № 369. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 442
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 442.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2011 года № 213 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства на 2011-2015 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства на 2011-2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в стратегическом направлении 1 "Развитие жилищного строительства":

«Бюджет қаражаты есебінен тұрғын үй құрылысының көлемі» деген жолдағы «2011» және «2012» деген бағандарындағы «550,3» және «435,4» деген сандар тиісінше «628,7» және «655,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуды және сатып алуды қамтамасыз ету» деген 1.1.1-міндетте:
«Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жалға берілетін коммуналдық тұрғын үйді пайдалануға беру көлемі» деген жолдағы «Ағымдағы жылдың жоспары» және «2011» деген бағандарындағы «181,1» және «186,3» деген сандар тиісінше «200,3» және «169,9» деген сандармен ауыстырылсын;

в графах "2011" и "2012" строки "Объемы строительства жилья за счет бюджетных средств" цифры "550,3", "435,4" заменить соответственно цифрами "628,7", "655,0";
в задаче 1.1.1 "Обеспечение строительства и приобретения жилья государственного коммунального жилищного фонда":
в графах "план текущего года" и "2011" строки "Объемы ввода в эксплуатацию арендного коммунального жилья за счет средств республиканского бюджета" цифры "181,1" и "186,3" заменить соответственно цифрами "200,3" и "169,9";

«Кредиттік қаражат есебінен тұрғын үй салуды және сатып алуды қамтамасыз ету» деген 1.1.2-міндетте:
«Жергілікті атқарушы органдарға кредит беру есебінен тұрғын үй салудың көлемі» деген жолдың «2012» деген бағанындағы «268,2» деген сандар «487,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Үлескерлер қатысатын құрылысы аяқталмаған объектілерде тұрғын үй құрылысын қамтамасыз ету» деген 1.1.3-міндетте:
«Үлескерлер қатысатын құрылысы аяқталмаған объектілерде тұрғын үйлерді пайдалануға беру көлемі» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «56,2» деген сандар «151,0» деген сандармен ауыстырылсын;

в задаче 1.1.2 "Обеспечение строительства и приобретения жилья за счет кредитных средств":
в графе "2012" строки "Объемы ввода в эксплуатацию жилья за счет кредитования местных исполнительных органов" цифры "268,2" заменить цифрами "487,8";
в задаче 1.1.3 "Обеспечение строительства жилья в незавершенных объектах с участием дольщиков":
в графе "2011" строки "Объемы ввода в эксплуатацию жилья в незавершенных объектах с участием дольщиков" цифры "56,2" заменить цифрами "151,0";

«Тұрғын үй құрылысы салынатын аудандарда инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және сатып алу» деген 1.1.4-міндетте:
«Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды пайдалануға беру көлемі» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «788,8» деген сандар «1620,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
005 «Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:

в задаче 1.1.4 "Строительство и приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в районах жилищной застройки":
в графе "2011" строки "Объемы ввода в эксплуатацию инженерно-коммуникационной инфраструктуры" цифры "788,8" заменить цифрами "1620,9";
в разделе 7 "Бюджетные программы":
в подразделе 7.1 "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 005 "Целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской области на поддержание инфраструктуры города Приозерска":

«005» бюджеттік бағдарламаның коды «025» деген кодпен ауыстырылсын;
«Жылумен жабдықтау объектілерін жылыту маусымына дайындау» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Приозерск қаласының № 1 қазандығының табиғи және моральдық тозуын жою жөнінде жұмыстар мен техникалық іс-шаралар кешенін жүргізу
бірлік
-
-
1
-
-
Приозерск қаласының коммуналдық меншігіндегі он тоғыз көп қабатты тұрғын үйді орталықтан жылумен жабдықтауға қосу
бірлік
-
-
19
-
-
»;
«2011» деген бағанда:
«Приозерск қаласының халқын жылумен қамтамасыз ету деңгейі» деген жол «100» деген сандармен толықтырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жол «550 906» деген сандармен толықтырылсын;
008 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру» деген бюджеттік бағдарламада:
«Тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасы мен Қазақстан Республикасында құрылыс индустриясын және құрылыс материалдары өндірісін дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаның шеңберінде кредиттік тұрғын үйлер салу және (немесе) сатып алу» деген жолдың «2012» деген бағанындағы «120,7» деген сандар «189,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасы мен Қазақстан Республикасында құрылыс индустриясын және құрылыс материалдары өндірісін дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаның шеңберінде кредиттік тұрғын үйлер салу және (немесе) сатып алу» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасының шеңберінде тұрғын үй салу
мың шаршы метр
-
-
-
150,8
-
»;
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Халықтың қалың жігін тұрғын үймен қамтамасыз ету» деген жолдағы «Халықтың қалың жігін тұрғын үймен қамтамасыз ету» деген сөздер «Халықты қолжетімді тұрғын үймен қамтамасыз ету» деген сөздермен ауыстырылсын;
«1509» деген сандар «2370» деген сандармен ауыстырылсын;
«Оралмандарды - «Нұрлы көш» бағдарламасына қатысушыларды тұрғын үймен қамтамасыз ету» деген жолдың «Өлшем бірлігі» деген бағанындағы «пәтер саны» деген сөздер «пәтер немесе үй саны» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Сапа көрсеткіштері» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
ҚНжЕ, ҚН және бекітілген ЖСҚ сәйкес құрылыстың саны
%
100
100
100
»;
«Тиімділік көрсеткіштері» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
ҚТКДБ бойынша тұрғын үйдің 1 шаршы метрінің құны
мың теңге
-
-
90-142,5
90-142,5
90-142,5
»;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдың «2011» деген бағанындағы «28 106 323» деген сандар «47 644 543» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«2011» деген бағанда:

код бюджетной программы "005" заменить кодом "025";
после строки "Подготовка объектов теплоснабжения к отопительному сезону" дополнить строками следующего содержания:
"
проведение комплекса работ и
технических мероприятий по
устранению физического и
морального износа
оборудования котельной № 1
города Приозерска
Ед.
-
-
1
-
-
подключение к центральному
теплоснабжению девятнадцати
многоэтажных жилых домов,
находящихся в коммунальной
собственности города Приозерска
Ед.
-
-
19
-
-
";
в графе "2011":
строку "Уровень обеспечения теплом населения города Приозерск" дополнить цифрами "100";
строку "объем бюджетных расходов" дополнить цифрами "550 906";
в бюджетной программе 008 "Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья":
в графе 2012 строки "Строительство и (или) приобретение кредитного жилья в рамках Государственной программы жилищного строительства и Программы по развитию строительной индустрии и производства строительных материалов в РК на 2010-2014 годы" цифры "120,7" заменить цифрами "189,5";
после строки "Строительство и (или) приобретение кредитного жилья в рамках Государственной программы жилищного строительства и Программы по развитию строительной индустрии и производства строительных материалов в РК на 2010-2014 годы" дополнить строкой следующего содержания:
"
Строительство жилья в рамках
Программы занятости - 2020
тыс.
кв. м.
-
-
-
150,8
-
";
в строке "показатели конечного результата":
в строке "Обеспечение жильем широких слоев населения" слова "Обеспечение жильем широких слоев населения" заменить словами "Обеспечение населения доступным жильем";
цифры "1509" заменить цифрами "2370";
в строке "Обеспечение жильем оралманов - участников программы "Нұрлы көш" в графе "ед. изм." слова "К-во домов" заменить словами "к-во квартир или домов";
после строки "показатели качества" дополнить строкой следующего содержания:
"
Качество строительства в
соответствии со СНиП, СН и
утвержденной ПСД
%
-
-
100
100
100
";
после строки "показатели эффективности" дополнить строкой следующего содержания:
"
Стоимость 1-го кв. м. жилья
по ЖССБК
Тыс.
тенге
-
-
90-142,5
90-142,5
90-142,5
";
в графе "2011" строки "объем бюджетных расходов" цифры "28 106 323" заменить цифрами "47 644 543";
в бюджетной программе 009 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры":
в "показатели прямого результата":
в графе 2011:

«Тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасы мен Қазақстан Республикасында құрылыс индустриясын және құрылыс материалдары өндірісін дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламаның шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу» деген жолдағы «500» деген сандар «1000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ақтөбе облысында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу» деген жол «250» деген сандармен толықтырылсын;
«Үлескерлердің проблемасын шешу үшін Алматы қаласында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу» деген жол «28,09» деген сандармен толықтырылсын;

в строке "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры, в рамках Государственной программы жилищного строительства и Программы по развитию строительной индустрии и производства строительных материалов в РК на 2010-2014 годы" цифры "500" заменить цифрами "1000";
строку "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры  в Актюбинской области" дополнить цифрами "250";
строку "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в городе Алматы для решения проблем дольщиков" дополнить цифрами "28,09";

«Әкімдіктерде кезекте тұрған азаматтарды тұрғын үймен қамтамасыз ету» деген жолдағы «2328», «2090», «2106» деген сандар тиісінше «2041», «1700», «1685» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жаңаөзен қаласында бюджеттік ұйымдар қызметкерлері мен жас отбасыларға арналған екі 200 пәтерлік тұрғын үй салу» деген жолдың «2010» деген бағаны «19,2» деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Астана қаласының құрылыс объектілеріндегі құрылыс салушылардан пәтерлер сатып алу
мың шаршы метр
-
-

в строке "Обеспечение жильем граждан состоящих в очереди в акиматах" цифры "2328", "2090", "2106" заменить соответственно цифрами "2041", "1700", "1685";
графу "2010" строки "Строительство двух 200-квартирных жилых домов для работников бюджетных организаций и молодых семей города Жанаозен" дополнить цифрами "19,2";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Приобретение квартир у
застройщиков на объектах
строительства города
Астаны
Тыс.
кв. м.
-
-

«005» деген бюджеттік бағдарламаның коды «025» деген кодпен ауыстырылсын;
«2011» деген баған «550 906» деген сандармен толықтырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «133 008 860» деген сандар «182 526 469» деген сандармен ауыстырылсын;
«008 - «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру» деген жолдағы «28 106 323» деген сандар «47 644 543» деген сандармен ауыстырылсын;
«009 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «25 539 538» деген сандар «43 105 572» деген сандармен ауыстырылсын;
«010 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «27 081 000» деген сандар «31 884 285» деген сандармен ауыстырылсын;
«011 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «10 792 312» деген сандар «13 401 492» деген сандармен ауыстырылсын;
«012 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «25 808 000» деген сандар «26 808 890» деген сандармен ауыстырылсын;
«024 - Астана қаласының бюджетіне үлескерлер қатысқан аяқталмаған тұрғын үй объектілерін салуға қатысу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «0» деген сан «2 000 000» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

код бюджетной программы "005" заменить кодом "025";
дополнить графу "2011" цифрами "550 906";
в строке "Бюджетные программы развития" цифры "133 008 860" заменить цифрами "182 526 469";
в строке "008 - Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья" цифры "28 106 323" заменить цифрами "47 644 543";
в строке "009 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры" цифры "23 539 538" заменить цифрами "43 105 572";
в строке "010 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения" цифры "27 081 000" заменить цифрами "31 884 285";
в строке "011 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда" цифры "10 792 312" заменить цифрами "13 401 492";
в строке "012 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства" цифры "25 808 000" заменить цифрами "26 808 890";
в строке "024 - Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала уполномоченной организации для участия в строительстве незавершенных объектов жилья с участием дольщиков" цифру "0" заменить цифрами "2 000 000".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов