Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 маусымдағы № 648 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 129 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 129 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1 және 5-тармақтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 маусымдағы
№ 648 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне, ішкі істер, қаржы полициясы, мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарының қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеудің, бір жолғы жәрдемақылар тағайындау мен оны төлеудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 26 тамыздағы № 803 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 29, 255-құжат):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға еңбек сіңірген жылдарын есептеу, біржолғы жәрдемақылар тағайындау және оны төлеу ережесін бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдарының қызметкерлерге, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға еңбек сіңірген жылдарын есептеу, біржолғы жәрдемақылар тағайындау және оны төлеу ережесі бекітілсін.»;
Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне, ішкі істер, қаржы полициясы, мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарының қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеу, бір жолғы жәрдемақыларын тағайындау және оны төлеу ережесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2011 года № 648. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 129
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 129 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением пунктов 1 и 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, которые вводятся в действие с 1 января 2012 года, и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июня 2011 года № 648
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
Примечание РЦПИ!
Пункт 1 вводится в действие с 01.01.2012 (см. п. 2).
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1998 года № 803 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел, финансовой полиции, государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, назначения и выплаты единовременных пособий" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 29, ст. 255):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам правоохранительных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, назначения и выплаты единовременных пособий";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам правоохранительных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, назначения и выплаты единовременных пособий.";
в Правилах исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел, финансовой полиции, государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, назначения и выплаты единовременных пособий:
заголовок изложить в следующей редакции:

«Әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға еңбек сіңірген жылдарын есептеу, біржолғы жәрдемақылар тағайындау мен оны төлеу ережесі»;
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Ереже «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 62-бабына сәйкес кеден органдарын қоспағанда, әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдарының арнаулы атақтар, сыныптық шендер берілген қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарын есептеу тәртібін айқындайды. Сондай-ақ осы Ереже біржолғы жәрдемақы тағайындау мен төлеуді айқындайды.»;
1-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы мен бұрынғы КСРО-ның, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің Қарулы Күштеріндегі, ұлттық қауіпсіздік органдарындағы, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарындағы және осы Достастықтың Біріккен Қарулы Күштеріндегі міндетті және келісім-шарттық әскери қызмет. Егер халықаралық келісімдерде өзгеше көзделмесе, әскери қызметшілер мен прокуратура, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарының қызметкерлерінің еңбек сіңірген жылдары, аумағында қызмет атқарған тиісті мемлекеттердің заңнамасында белгіленген тәртіппен есептеледі;»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«прокуратура, ішкі істер, мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарындағы, оның ішінде бұрынғы КСРО мен Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің ішкі істер органдарындағы, Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетіндегі офицерлік, сержанттық, басшы және қатардағы құрамының лауазымдарындағы (оның ішінде тағлымгерлік лауазымдарындағы) қызмет - лауазымға тағайындалған күнінен бастап;»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Үкіметі әскери қызметте немесе прокуратура, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі және бұрынғы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік тергеу комитетінің органдарында қалдыру арқылы жіберген жағдайда өкілді және атқарушы органдарда, ведомстволарда, мекемелерде және ұйымдарда жұмыс істеген уақыт;»;
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«олар прокурорлар, штаттағы анықтаушылар және тергеу қызметкерлері ретінде прокуратура, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі ұлттық қауіпсіздік сондай-ақ бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті органдарына қызметке ауысқан жағдайда сот органдарында жұмыс істеген уақыты;»;
мынадай мазмұндағы он жетінші абзацпен толықтырылсын:
«Кеден органдарын қоспағанда, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарындағы, ұлттық қауіпсіздік органдарындағы, құқық қорғау органдарындағы мемлекеттік әкімшілік қызметшілер мен азаматтық қызметшілер лауазымындағы, әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың қызметі.»;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"Правила исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам правоохранительных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, назначения и выплаты единовременных пособий";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 62 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" настоящие Правила определяют порядок исчисления выслуги лет для назначения пенсии военнослужащим, сотрудникам правоохранительных органов, которым присвоены специальные звания, классные чины, за исключением таможенных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года. Также настоящими Правилами определяются назначение и выплата единовременных пособий.";
в пункте 1:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"действительная и контрактная военная служба в Вооруженных Силах, органах национальной безопасности, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан и бывшего СССР, государств - участников Содружества Независимых Государств и Объединенных Вооруженных Силах этого Содружества. Выслуга лет исчисляется в порядке, установленном законодательством соответствующих государств, на территории которых военнослужащие и сотрудники органов прокуратуры, внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции проходили службу, если иное не установлено международными соглашениями;";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"служба в органах прокуратуры, внутренних дел, государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, в том числе бывшего СССР и государств - участников Содружества Независимых Государств, бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан в должностях офицерского, начальствующего и рядового состава (в том числе в должностях стажеров) - со дня назначения на должность;";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"время работы в представительных и исполнительных органах, ведомствах, учреждениях и организациях в случаях направления Правительством Республики Казахстан, с оставлением на военной службе или на службе в органах прокуратуры, внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан;";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"время работы в судебных органах в случаях их перехода на службу в органы прокуратуры, внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, национальной безопасности, а также бывшего Государственного следственного комитета в качестве прокуроров, штатных дознавателей и следственных работников;";
дополнить абзацем семнадцатым следующего содержания:
"Служба лиц, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, на должностях административных государственных служащих и гражданских служащих в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, органах национальной безопасности, правоохранительных органах, за исключением таможенных органов, с 1 января 2012 года.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

«2. Әскери қызметтегі жағдайдың шекті жасына жеткенге дейін қызметтен негізсіз босатылған, ал кейін денсаулық жағдайы бойынша қызметке шектеу болмаған кезде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің, Ішкі істер министрінің, Қазақстан Республикасының Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөніндегі агенттігі (қаржы полициясы) (Қазақстан Республикасының Қаржы полициясы агенттігі, Салық полициясы (милициясы) комитеті) төрағасының, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрінің, Әділет министрінің, Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының және басқа да әскерлері мен әскери құралымдары лауазымды тұлғаларының, Бас прокурордың шешімі бойынша босату заңсыз деп табылуына байланысты қызметі қалпына келтірілген офицерлердің, прапорщиктердің, мичмандардың және мерзімінен тыс қызмет әскери қызметшілерінің, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті органдарының басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың басшы және қатардағы құрамындағы адамдардың еңбек сіңірген жылдарын айқындау кезінде зейнетақы тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарына, олар жұмыс істемеген қызметтегі үзіліс уақыты есептелуі мүмкін.»;
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Әскери қызметшілерге, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті, прокуратура органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдарға, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарына жеңілдікті жағдайларда:»;
910111213-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Әскери қызметшілерге, ішкі істер, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының басшы және қатардағы құрамы адамдарына олар запаста болған кезде, кезекті әскери және арнаулы атақ беру бұрынғы тағайындалған зейнетақыны қайта қарауға негіз болып саналмайды.
10. Қызметтен босайтын әскери қызметшілерге, Қазақстан Республикасы ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының қатардағы және басшы құрамы адамдарына, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға төмендегідей тәртіп пен көлемде біржолғы жәрдемақы төленеді;
10 жылдан аспайтын еңбек сіңірген жылдары және ауруы бойынша, денсаулығының нашарлауына және штаттың қысқаруына байланысты босағандарға - ақша түріндегі 4 айлық жалақысы;
қызмет еткен жылдары 10 жылдан астам еңбек сіңірген жылдары барларға - «Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесі мен әлеуметтік қорғалуы туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес.

"2. При определении выслуги лет офицерам, прапорщикам, мичманам и военнослужащим сверхсрочной службы, лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, бывшего Государственного следственного комитета, других войск и воинских формирований, прокуратуры, которые были необоснованно уволены со службы до достижения предельного возраста состояния на военной службе, а в последующем при отсутствии ограничений к службе по состоянию здоровья восстановлены на службе в связи с признанием увольнения незаконным по решению Министра обороны, Министра внутренних дел, Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) (Агентства финансовой полиции Республики Казахстан, Комитета налоговой полиции (милиции), Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, Министра юстиции, Председателя Комитета национальной безопасности и должностных лиц других войск и воинских формирований Республики Казахстан, Генерального прокурора, в выслугу лет для назначения пенсии может быть засчитано время перерыва в службе, в течение которого они не работали.";
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. В выслугу лет для назначения пенсий военнослужащим, лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, бывшего  Государственного следственного комитета, прокуратуры, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, засчитывается на льготных условиях:";
пункты 910111213 изложить в следующей редакции:
"9. Присвоение военнослужащим, лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, прокуратуры в период их пребывания в запасе очередных воинских и специальных званий не является основанием для пересмотра ранее назначенных пенсий.
10. Увольняемым со службы военнослужащим, лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, прокуратуры, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, выплачиваются единовременные пособия в следующем порядке и размерах:
имеющим выслугу менее 10 лет и уволенным по болезни, ограниченному состоянию здоровья и сокращению штатов - трехмесячного денежного содержания;
имеющим выслугу лет более 10 лет - в соответствии с Законом Республики Казахстан "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей".

Әскери қызметшінің немесе басшы және қатардағы құрамның абыройына нұқсан келтіретін қылық жасағаны не қылмыс жасағаны үшін сотталуына байланысты (оның ішінде шартты сотталуына байланысты) қызметінен босатылған әскери қызметшілерге, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мемлекеттік өртке қарсы қызметі және Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының әскери қызметшілеріне, басшы және қатардағы құрамының тұлғаларына, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға бір жолғы жәрдемақы төленбейді. Сондай-ақ, прокуратура, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет және Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарына қызметке ауысына байланысты міндетті әскери қызметтен босатылған әскери қызметшілерге, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының осы органдардан міндетті әскери қызметке не Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдарына есепке алынған басшы және қатардағы құрамының тұлғаларына міндетті әскери қызметке не прокуратура, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарына қызметке ауысуына байланысты есепке алынған Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, органдарының басшы және қатардағы құрамының тұлғаларына бір жолғы жәрдемақы төленбейді.
11. Жасына, штаттың қысқаруына, науқастығына байланысты немесе денсаулық жағдайы зейнетақы алу құқығынсыз шектелуіне байланысты босаған (осы тармақтың екінші азатжолында көрсетілгеннен басқа) офицерлер мен ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының орта, аға және жоғары басшы құрамы адамдарына босаған кезде төленетін біржолғы жәрдемақымен қоса, қызметтен босаған күннен бастап бір жыл бойында әскери немесе арнаулы атағына, сыныптық шеніне берілетін жалақы сақталады. Бұл ретте, егер көрсетілген мерзімнің ішінде қызметтегі әскери қызметшілер мен ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының басшы құрамы адамдарының әскери немесе арнаулы атағы, сыныптық шені бойынша жалақысы өсірілсе, тиісінше қызметтен босағандарына бір жыл толғанша офицерлерге, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының орта, аға және жоғары басшы құрамның адамдарына төленетін осы жалақылардың көлемі өседі.

Военнослужащим, лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, прокуратуры, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, уволенным со службы за совершение проступков, порочащих честь военнослужащего или начальствующего и рядового состава, либо в связи с осуждением за совершенное преступление (в том числе в связи с осуждением условно), единовременное пособие не выплачивается. Не подлежит выплате единовременное пособие также военнослужащим, уволенным с действительной военной службы в связи с переводом на службу в органы прокуратуры, внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы и уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, прокуратуры, зачисленным из этих органов на действительную военную службу либо в органы уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, лицам начальствующего и рядового состава органов уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, зачисленным на действительную военную службу либо в связи с переводом на службу в органы прокуратуры, внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы.
11. Офицерам и лицам среднего, старшего и высшего начальствующего состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции (кроме указанных в абзаце втором настоящего пункта), прокуратуры, уволенным со службы по возрасту, сокращению штатов, по болезни или ограниченному состоянию здоровья без права на пенсию, наряду с выплатой при увольнении единовременного пособия сохраняются в течение одного года со дня увольнения со службы выплаты оклада по воинскому или специальному званию, классному чину. При этом, если в течение указанного срока повышаются оклады по воинскому или специальному званию, классному чину военнослужащим и лицам начальствующего состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, прокуратуры, находящимся на службе, соответственно увеличиваются также размеры этих окладов, выплачиваемых и офицерам, лицам среднего, старшего и высшего начальствующего состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, прокуратуры до истечения одного года после увольнения со службы.

Қызметтен босар алдында Қазақстан Республикасының өкілді және атқарушы органдарында, ведомстволарында, мекемелерінде және ұйымдарында жұмыс істеген және босағаннан соң бұрынғы жұмысында қалған офицерлерге, және ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының орта, аға және жоғары басшы құрамының адамдарына, сондай-ақ міндетті әскери қызметке 2-3 жылға қызметке шақырылған офицерлерге қызметтен босаған күннен бастап бір жыл бойына әскери немесе арнаулы атақ, сыныптық шен бойынша жалақы төленбейді.
12. Осы Ереженің 10-тармағында көзделген біржолғы жәрдемақы:
офицерлер мен ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының орта, аға және жоғары басшы құрамдарының адамдарына - соңғы штаттық лауазымы, қызметтен босаған күнгі әскери немесе арнаулы атағы, сыныптық шені бойынша төленетін жалақыларынан;
мерзімінен тыс қызметтегі, келісім-шарт бойынша қызметтегі прапорщиктерге, мичмандарға, әскери қызметшілерге, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының кіші басшы және қатардағы құрамындағы адамдарына - соңғы штаттық лауазымы, қызметтен босаған күнгі әскери немесе арнаулы атағы, сыныптық шені бойынша төленген жалақысынан, ал әскери және арнаулы атағы, сыныптық шені бойынша жалақы алмайтындарға - қызметтен босаған күнгі атқарған лауазымы бойынша төленген лауазымдық жалақысынан;
әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға соңғы штаттық лауазымы бойынша төленетін лауазымдық жалақыдан қолданыстағы жалақы (қосымша ақы) мөлшеріне сәйкес келетін әскери немесе арнаулы атақ, сыныптық шен алуға құқықтары жойылғанға дейін берілген әскери (арнаулы) атақ, сыныптық шен бойынша жалақы (қосымша ақы) бойынша есептелсін.
Кеден органдарын қоспағанда, біржолғы жәрдемақы төленіп және әскери (арнаулы атақ) немесе сыныптық шен беріліп қызметке жаңадан алынған әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдарға, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға кейіннен қызметтен босатылғанда біржолғы жәрдемақының мөлшерін айқындау үшін біржолғы жәрдемақы төлемі жүргізілмеген қызмет кезеңі қабылданады.

Офицерам и лицам среднего, старшего и высшего начальствующего состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, прокуратуры, работавшим перед увольнением со службы в представительных и исполнительных органах Республики Казахстан, ведомствах, учреждениях и организациях и оставшимся после увольнения на прежней работе, а также офицерам, состоящим на действительной военной службе по призыву на 2-3 года, оклад по воинскому или специальному званию, классному чину в течение одного года со дня увольнения со службы выплате не подлежит.
12. Единовременное пособие, предусмотренное пунктом 10 настоящих Правил, исчислять:
офицерам и лицам среднего, старшего и высшего начальствующего состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, прокуратуры - из окладов, выплачиваемых по последней штатной должности, воинскому или специальному званию, классному чину на день увольнения со службы;
прапорщикам, мичманам и военнослужащим сверхсрочной службы, военной службы по контракту, лицам младшего начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, прокуратуры - из окладов, выплачиваемых по последней штатной должности, воинскому или специальному званию, классному чину на день увольнения со службы, а не получавшим оклада по воинскому или специальному званию, классному чину - из должностного оклада, выплачиваемого по занимаемой на день увольнения со службы должности;
лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года - из должностного оклада, выплачиваемого по последней штатной должности, окладу (доплате) по воинскому (специальному) званию, классному чину присвоенному до упразднения права иметь воинское или специальное звание, классный чин соответствующее действующему размеру оклада (доплаты).
Военнослужащим, лицам начальствующего и рядового состава правоохранительных органов, за исключением таможенных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, уволенным с выплатой единовременного пособия и зачисленным вновь на службу с присвоением воинского (специального звания) или классного чина, для определения размера единовременного пособия при последующем увольнении принимается период службы, за который выплата единовременного пособия не производилась.

13. Әскери қызметшілердің, ішкі істер, қаржы полициясы (салық полициясы (милициясы), мемлекеттік өртке қарсы қызмет, Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі, прокуратура органдарының, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға, қатардағы және басшы құрамы адамдарының қатарынан қайтыс болған зейнеткерлердің отбасы мүшелеріне асыраушысынан айырылуына байланысты тағайындалатын жәрдемақыға қарамастан: әйеліне (күйеуіне) асыраушысының үш айлық зейнетақысы мөлшерінде және отбасының еңбекке жарамсыз әрбір мүшесіне - оның қайтыс болған күніне дейінгі төленген асыраушының айлық зейнетақысы мөлшерінде біржолғы жәрдемақы төленеді.
Осы тармақта көзделген бір жолғы жәрдемақының мөлшерін белгілеу кезінде жәрдемақы алуға құқығы бар отбасы мүшелерінің қатарына - жасы мен еңбекке қабілеттілігіне қарамастан әйелі (күйеуі); 18 жасқа толмаған немесе, егер олар 18 жасқа толғанға дейін асыраушысы қайтыс болған кезде мүгедек болған болса, немесе оқу орнында оқыса және 23 жасқа толмаса одан ересек балалары; қайтыс болған адамның асырауындағы, заңдарда белгіленген зейнетақылық жасқа жеткен не мүгедек болып табылатын ата-аналары кіреді.»;
1-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Кеден органдарын қоспағанда, әскери қызметшілердің, құқық қорғау органдарының арнаулы атақтар, сыныптық шендер берілген қызметкерлерінің, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың қызметі зейнетақы тағайындау кезінде жеңілдікті жағдайларда еңбек сіңірген жылдарына есептелетін жерлердің тізбесі»;
2-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Кеден органдарын қоспағанда, қызметі зейнетақы тағайындау кезінде жеңілдікті жағдайларда еңбек сіңірген жылдарына есептелетін офицерлер құрамындағы адамдардың, прапорщиктердің, мичмандар мен мерзімінен тыс қызметтің әскери қызметшілерінің, құқық қорғау органдарының арнаулы атақтар, сыныптық шендер берілген, сондай-ақ басшы және қатардағы құрамы адамдарының, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың тізбесі».
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1116 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.10.2013 № 1042 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

13. Членам семьи умерших пенсионеров из числа военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, финансовой полиции (налоговой полиции (милиции), государственной противопожарной службы, уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции, прокуратуры, а также лиц, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, независимо от назначения пособия по случаю потери кормильца, выплачивать единовременные пособия: жене (мужу) - в размере трехмесячной пенсии кормильца и на каждого нетрудоспособного члена семьи - в размере месячной пенсии кормильца, выплачивающейся ему ко дню смерти.
При определении размера единовременного пособия, предусмотренного настоящим пунктом, в число членов семьи, имеющих право на пособие, включаются: жена (муж) независимо от возраста и трудоспособности; дети, не достигшие 18 лет или старше этого возраста, если они стали инвалидами до достижения 18 лет или являлись на день смерти кормильца учащимися очных учебных заведений и не достигли 23-летнего возраста; состоящие на иждивении умершего родители, достигшие установленного законодательством пенсионного возраста, либо являющиеся инвалидами.";
заголовок приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Перечень местностей, в которых служба военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, которым присвоены специальные звания, классные чины, за исключением таможенных органов, а также лиц, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, засчитывается на льготных условиях при назначении пенсий за выслугу лет";
заголовок приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Перечень лиц офицерского состава, прапорщиков, мичманов и военнослужащих сверхсрочной службы, лиц начальствующего и рядового состава правоохранительных органов, которым присвоены специальные звания, классные чины, за исключением таможенных органов, а также лиц, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, служба которых при назначении пенсий за выслугу лет засчитывается на льготных условиях".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1116 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.10.2013 № 1042 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 848 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1500 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 848 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1500 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).