Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгі шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 маусымдағы № 716 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 622 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 622 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 12-бабы 15) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгі шарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 27 маусымдағы
№ 716 қаулысымен
бекітілген
Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды ұйымдастырудың үлгі шарты
Ескерту. Үлгі шартқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________                          ________________________
(қала)                                 (күні: күні, айы, жылы)
Бұдан әрі «Ұйымдастырушы» деп аталатын __________________ атынан
(жергілікті атқарушы органның атауы)
________________________________________ негізінде әрекет ететін
(құжаттың атауы)
________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы орган өкілінің лауазымы)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
бір тараптан және бұдан әрі «Тасымалдаушы» деп аталатын
_________________________________________________________ атынан
(заңды тұлғаның атауы, ЖД)
________________________________________ негізінде әрекет ететін
(құжаттың атауы)
басшы __________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты)
екінші тараптан төмендегілер туралы осы Шартты жасасты.

Об утверждении Типового договора организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2011 года № 716. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 622
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 622 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 348.
В соответствии с подпунктом 15) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Типовой договор организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июня 2011 года № 716
Типовой договор
организации регулярных автомобильных перевозок
пассажиров и багажа
Сноска. Типовой договор с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_____________                                     ___________________
(город)                                         (дата: число, месяц, год)     _____________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
в лице ______________________________________________________________
(должность представителя местного исполнительного органа)
_______________________________________________________, действующего
(фамилия, имя, отчество)
на основании _______________________________________________________,
(наименование документа)
именуемый в дальнейшем "Организатор", с одной стороны и _____________
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица, ИП)
в лице руководителя ________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество)
действующего на основании __________________________________________,
(наименование документа)
с другой стороны, именуемый в дальнейшем "Перевозчик", заключили
настоящий Договор о нижеследующем.

1. Шарттың мәні
Ескерту. 1-тарау жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1.1. Ұйымдастырушы жалпы пайдаланымдағы тұрақты маршруттарға қызмет көрсету құқығын береді, ал тасымалдаушы өзіне төменде көрсетілген маршруттар бойынша тасымалдарға қызмет көрсету жөніндегі міндеттерді қабылдайды.
Маршрут нөмiрi
Маршруттың атауы
Жұмыс істейтін автобустар, шағын автобустар, троллейбустар саны
2. Тараптардың міндеттері
2.1. Тасымалдаушы:
2.1.1. Автокөлік құралдарының техникалық жарамды күйін қамтамасыз етуге және жай-күйі белгіленген техникалық, экологиялық, санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға және өрт қауіпсіздігі талаптарына сай емес автокөлік құралының маршрутқа шығуына жол бермеуге;
2.1.2. Автокөлік құралдары жүргізушілеріне алдын ала және кезеңділікпен, оның ішінде рейс алдында (ауысым алдында) медициналық тексеру жүргізілуін, олардың еңбек және тынығу режимінің сақталуын қамтамасыз етуге;
2.1.3. алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
2.1.4. Багаждың уақтылы тасымалдануын және сақталуын қамтамасыз етуге;
2.1.5. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарын ақысыз тасымалдауды жүзеге асыруға немесе оларға жол ақысы бойынша өзге де жеңілдіктер беруге;
2.1.6. Жолаушылар мен багажды автомобильмен тұрақты тасымалдауды жүзеге асыру кезінде маршруттың барлық аялдама пункттерінде – өз бетінше не жолаушылар агенттіктері, автовокзалдар, автостанциялар және (немесе) жолаушыларға қызмет көрсету пункттері арқылы жол жүру құжаттары (билеттер) мен багаж түбіртектерін сатуды, оның ішінде жол жүру құжаттары (билеттер) мен багаж түбіртектерін электронды түрде сатуды қамтамасыз етуге, сондай-ақ олардың жолаушыларда болуын бақылауды жүзеге асыруға.
Ескерту. 2.1.6-тармақша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.1.7. Жолаушылар және багаж тасымалының тарифтерін жариялауға, оларды шарттарда, жол құжатында (билетте) және багаж түбіртегінде тіркеуге;
2.1.8. Жарияланған тарифтерді сақтауға және тарифтердің алдағы өзгеруі туралы жолаушыларды алдын-ала хабардар етуге;
2.1.9. Тасымалдауларды жүзеге асыру қауіпсіздігі үшін жауапты тұлғаны белгілеуге;
2.1.10. Тасымалдау үшiн автобустардың, троллейбустардың және шағын автобустардың осы шартта көзделген санын және типiн (класын) пайдалануға.

1. Предмет договора
Сноска. Глава 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.1. Организатор предоставляет право обслуживания регулярных маршрутов общего пользования, а перевозчик принимает на себя обязанности по обслуживанию перевозок по нижеперечисленным маршрутам.
Номер маршрута
Наименование маршрута
Количество работающих автобусов, микроавтобусов, троллейбусов
2. Обязанности сторон
2.1. Перевозчик обязан:
2.1.1. Обеспечить технически исправное состояние автотранспортных средств и не допускать выезда на маршрут автотранспортного средства, состояние которого не соответствует установленным техническим, экологическим, санитарно-эпидемиологическим требованиям и требованиям пожарной безопасности.
2.1.2. Обеспечить проведение предварительного и периодического, в том числе предрейсового (предсменного) медицинского осмотра, соблюдение режима труда и отдыха водителей автотранспортных средств.
2.1.3. Исключен постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.1.4. Обеспечить своевременную перевозку и сохранность багажа.
2.1.5. Осуществлять бесплатный провоз отдельных категорий граждан или предоставлять им иные льготы по оплате проезда в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2.1.6. Обеспечить продажу проездных документов (билетов) и багажных квитанций при осуществлении регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа на всех остановочных пунктах маршрута – самостоятельно либо через пассажирские агентства, автовокзалы, автостанции и (или) пункты обслуживания пассажиров, в том числе электронную продажу проездных документов (билетов) и багажных квитанций, а также осуществлять контроль за их наличием у пассажиров.
Сноска. Подпункт 2.1.6 в редакции постановления Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.1.7. Объявлять тарифы на перевозку пассажиров и багажа, фиксировать их в договорах, проездном документе (билете) и багажной квитанции.
2.1.8. Соблюдать объявленные тарифы и заблаговременно информировать пассажиров о предстоящем изменении тарифов.
2.1.9. Определить лицо, ответственное за безопасность осуществления перевозок.
2.1.10. Использовать для перевозки предусмотренные настоящим договором количество и тип (класс) автобусов, троллейбусов и микроавтобусов.

Ескерту. 2.1.10-тармақша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.1.11. Маршрутта пайдаланылатын автобустардың, троллейбустардың және шағын автобустардың қозғалыс кестесін сақтауға.
Ескерту. 2.1.11-тармақша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.1.12. Белгiленген талаптарға сәйкес автобустарда, троллейбустарда, шағын автобустарда маршруттар көрсеткiштерiнiң, салондарда – жолаушылар үшiн қажеттi ақпарат тiзбесiнiң болуын қамтамасыз етуге.
Ескерту. 2.1.12-тармақша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.1.13. Автокөлік құралдарын шұғыл ден қоятын жедел қызметтерді шақыру құрылғыларымен жабдықтауға.
Ескерту. Үлгі шарт 2.1.13-тармақшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.1.14. Тасымалдауды ұйымдастырушыға ақпарат бере отырып, автокөлік құралдарын қозғалыс жылдамдығы, маршрутының және кестесінің сақталуы туралы деректерді нақты уақыт режимінде үздіксіз беру құрылғыларымен жабдықтауға.
Ескерту. Үлгі шарт 2.1.14-тармақшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.1.15. Ұлттық стандарттарды сақтауға міндетті.
Ескерту. Үлгі шарт 2.1.15-тармақшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.2. Ұйымдастырушы:
2.2.1. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жолаушыларды отырғызудың және түсірудің белгіленген пункттерін ресімдеуді және күтіп-ұстауды қамтамасыз етуге;
2.2.2. Автобустардың, шағын автобустардың, троллейбустардың белгіленген қозғалыс кестесiнiң сақталуын бақылауды жүзеге асыруға;
Ескерту. 2.2.2-тармақша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.2.3. Тасымалдаушыны жол жүрісі жағдайының, тасымалдың, маршруттар сызбасының және қозғалыс кестесінің өзгеруі туралы уақтылы хабардар етуге;

Сноска. Подпункт 2.1.10 в редакции постановления Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.1.11. Соблюдать расписание движения автобусов, троллейбусов, микроавтобусов, используемых на маршруте.
Сноска. Подпункт 2.1.11 в редакции постановления Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.1.12. Обеспечить в соответствии с установленными требованиями наличие на автобусах, троллейбусах, микроавтобусах маршрутных указателей, в салонах – необходимого перечня информации для пассажиров.
Сноска. Подпункт 2.1.12 в редакции постановления Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.1.13. Оборудовать автотранспортные средства устройствами вызова экстренных оперативных служб.
Сноска. Типовой договор дополнен подпунктом 2.1.13 в соответствии с постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.1.14. Оборудовать автотранспортные средства устройствами непрерывной передачи данных в режиме реального времени о скорости, соблюдении маршрута и расписания движения с представлением информации организатору перевозок.
Сноска. Типовой договор дополнен подпунктом 2.1.14 в соответствии с постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.1.15. Соблюдать национальные стандарты.
Сноска. Типовой договор дополнен подпунктом 2.1.15 в соответствии с постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.2. Организатор обязан:
2.2.1. Обеспечить оформление и содержание в соответствии с законодательством Республики Казахстан установленных пунктов посадки и высадки пассажиров.
2.2.2. Осуществлять контроль за соблюдением установленного расписания движения автобусов, микроавтобусов, троллейбусов.
Сноска. Подпункт 2.2.2 в редакции постановления Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.2.3. Своевременно информировать Перевозчика об изменениях условий дорожного движения, перевозок, схемы маршрутов и расписаний движения.

2.2.4. Күнтізбелік он күн ішінде Тасымалдаушының маршруттарда туындайтын проблемалар бойынша өтінішін және тасымалдарды жетілдіру бойынша ұсыныстарын қарауға және оларды шешу үшін шаралар қабылдауға міндетті.
2-1. Маршрутта пайдаланылатын автобустарды, шағын автобустарды,
троллейбустарды жаңарту жөніндегі талаптар
Ескерту. Үлгі шарт 2-1-тараумен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2-1.1. Тасымалдаушы екі жылдан аспайтын уақыт өткен соң маршрутта пайдаланылатын автобустарды, шағын автобустарды, троллейбустарды осы шарттың 1-қосымшасына сәйкес жаңартуға міндетті.
3. Тараптардың құқықтары
3.1. Тасымалдаушы:
3.1.1. Ұйымдастырушыға тарифтерді және жолаушылардың жол жүру құнын, қозғалыс кестелерін өзгерту және маршруттарда жолаушыларға қызмет көрсету деңгейін арттыруға бағытталған басқа да шаралар бойынша негізделген ұсыныстар беруге;
3.1.2. Қауіпсіздік және гигиена талаптарына сай тынығуға және еңбек жағдайына;
3.1.3. Жолаушылардың қоғамдық тәртіпті және Жолаушылар мен багажды автомобиль көлігімен тасымалдау қағидасын сақтауын талап етуге құқылы.
3.2. Ұйымдастырушы:
3.2.1. Осы Шарт талаптарының бұзылғаны анықталған кезде Ұйымдастырушы белгіленген мерзімде оларды жоюға тасымалдаушыны міндеттеуге құқылы.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Тасымалдаушымен осы Шарттың елеулі талаптары бұзылғаны үшін Ұйымдастырушы осы Шартты бір жақты тәртіппен бұзады. Бұл ретте Ұйымдастырушы ол туралы Тасымалдаушыны күнтізбелік он күн бұрын алдын-ала хабардар етеді.
Осы Шарттың елеулі талаптарының бұзылуы:
маршрут тұрақтылығының төмендігі (айына жетпіс пайыздан кем);
«Автомобиль көлігі туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген міндеттің орындалмауына байланысты тасымалдаушының кiнәсiнен адам өлiмi орын алған жол-көлiк оқиғаларының (ЖКО) болуы;
осы шарттың 2.1.1-тармағының талаптарына сәйкес келмейтiн автобустарды, шағын автобустарды, троллейбустарды маршрутта бір жылда үш және одан көп рет пайдалану;
үшінші тараптарға маршрутта (маршруттарда) жұмыс істеу құқығын беру болып табылады;
жүргiзушiнiң (жүргізушілердің) кiнәсiнен бір маршрутта адам өлiмi болған жол-көлiк оқиғасының (ЖКО) бір жыл ішінде үш және одан көп рет болуы;
осы шарттың 2.1.1-тармағының талаптарын орындамау болып табылады.
Осы Шарт Конкурсқа қатысуға өтінімде жалған ақпарат ұсынылған факт анықтаған жағдайда да мерзімінен бұрын бұзылады.

2.2.4. Рассматривать в течение десяти календарных дней обращения Перевозчика по возникающим проблемам на маршрутах и предложения по совершенствованию перевозок и принимать меры для их решения.
2-1. Требования по обновлению автобусов, микроавтобусов, троллейбусов, используемых на маршруте
Сноска. Типовой договор дополнен главой 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1.1. Перевозчик по истечении не более 2-х лет обязан провести обновление автобусов, микроавтобусов, троллейбусов, используемых на маршруте в соответствии с приложением 1 к настоящему договору.
3. Права сторон
3.1. Перевозчик имеет право:
3.1.1. Представить Организатору обоснованные предложения по изменению тарифов и стоимости проезда пассажиров, расписаний движения и другим мерам, направленным на повышение уровня обслуживания пассажиров на маршрутах.
3.1.2. На отдых и условия труда, отвечающие требованиям безопасности и гигиены.
3.1.3. Требовать соблюдения пассажирами общественного порядка и Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом
3.2. Организатор имеет право:
3.2.1. При выявлении нарушения условий настоящего Договора обязать перевозчика их устранить в сроки, установленным Организатором.
4. Ответственность сторон
4.1. При нарушении существенных условий настоящего Договора Перевозчиком, Организатор расторгает настоящий Договор в одностороннем порядке. При этом Организатор предварительно уведомляет об этом Перевозчика за десять календарных дней.
Нарушениями существенных условий настоящего Договора, являются:
низкая регулярность маршрута (менее семидесяти процентов в месяц);
наличие дорожно-транспортных происшествий (ДТП) с человеческими жертвами по вине перевозчика в связи с неисполнением обязанности, предусмотренной подпунктом 2) пункта 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте;
использование на маршруте в течение одного года три и более раз автобусов, микроавтобусов, троллейбусов, не соответствующих требованиям пункта 2.1.1 настоящего договора;
передача прав работы маршрута (маршрутов) третьей стороне;
наличие в течение одного года трех и более дорожно-транспортных происшествий (ДТП) с человеческими жертвами по вине водителя (водителей) на одном маршруте;
неисполнение требований пункта 2-1.1. настоящего договора.
Настоящий Договор также расторгается досрочно в случае установления факта предоставления недостоверной информации в заявке на участие в Конкурсе.

Ескерту. 4.1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Шарттың ерекше талаптары және орындау тәртібі
5.1. Осы Шартқа кез келген толықтырулар мен (немесе) өзгерістер жазбаша түрде жасалады, екі тарап растайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады.
5.2. Кестелер, маршруттар бойынша қозғалыстың және тарифтiк кестенің схемалары, сондай-ақ маршрутта пайдаланылатын автобустардың, троллейбустардың, шағын автобустардың типi (класы) мен саны осы шартқа 2-қосымшаға сәйкес жеке қосымшада келтiрiледi.
Егер облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органдары белгiлеген тариф тасымалдау, сондай-ақ жолаушылар мен багажды жеңiлдiкті шарттарда немесе тегiн тасымалдау шығындарын жаппаса, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шартта тасымалдаушыға өтем төлеу мөлшерi мен мерзiмдерi көзделеді.
Ескерту. 5.2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5.3. Осы Шарттың орындалуы жөніндегі барлық даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасындағы келіссөздер арқылы немесе Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
5.4. Осы Шартта Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген басқа да талаптарды белгілеуі мүмкін.
5.5. Осы Шарт және оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді Тараптар үшін міндетті болады.
5.6. Осы Шарт бірдей заңды күші бар 2 данада жасалды.
5.7. Осы Шарттың түсіндірудің мазмұнын анықтау кезінде келіспеушіліктер немесе даулар туындаған жағдайда ___________________
(тілді көрсету)
мәтініндегі нұсқаның басым күші болады.
5.8. Осы үлгі шарттың 2.1-тармағының 2.1.13. және 2.1.14-тармақшаларының талаптары 2015 жылдағы 1 қаңтардан бастап жасалатын шарттарға қатысты қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. Үлгі шарт 5.8-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Шарттың қолданылу мерзімі

Сноска. Пункт 4.1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Особые условия и порядок исполнения Договора
5.1. Любые дополнения и (или) изменения к настоящему Договору совершаются в письменном виде, заверяются обеими сторонами и являются его неотъемлемыми частями.
5.2. Расписания, схемы движения по маршрутам и тарифной сетки, а также тип (класс) и количество автобусов, троллейбусов, микроавтобусов, используемых на маршруте, приводятся в отдельном приложении в соответствии с приложением 2 к настоящему договору.
Если установленный местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы) тариф не покрывает затраты на перевозку, а также перевозку пассажиров и багажа на льготных условиях или бесплатно, в договоре предусматриваются размеры и сроки выплаты компенсаций перевозчику в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5.2 в редакции постановления Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5.3. Все споры и разногласия по исполнению настоящего Договора решаются посредством переговоров между Сторонами или в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
5.4. В настоящем Договоре Сторонами могут быть установлены иные условия, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан.
5.5. Настоящий Договор вступает в силу и становится обязательным для Сторон с момента его подписания.
5.6. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
5.7. В случаях возникновения разногласий или споров при уяснении содержания толкования настоящего Договора вариант текста _________________ имеет преимущественную силу.
(указать язык)
5.8 Требования подпунктов 2.1.13. и 2.1.14. пункта 2.1. настоящего типового договора вводятся в действие в отношении договоров, которые будут заключаться с 1 января 2015 года.
Сноска. Типовой договор дополнен пунктом 5.8 в соответствии с постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Срок действия Договора

6.1. Осы Шарт кемінде 3 жыл мерзімге жасалады:
Қолданылуының басталуы _______________________
Қолданылуының аяқталуы _______________________
6.2. Осы шартқа 1-қосымшаға сәйкес маршрутта пайдаланылатын автобустарды, шағын автобустарды, троллейбустарды жаңарту кезінде шарттың қолданылуы 10 жылға ұзартылады.
Ескерту. Үлгі шарт 6.2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

6.1. Настоящий Договор заключается на срок не менее трех лет:
Начало действия ________________
Окончание действия _____________________
6.2. При обновлении автобусов, микроавтобусов, троллейбусов, используемых на маршруте согласно приложению 1 к настоящему договору, действие договора продлевается на 10 лет.
Сноска. Типовой договор дополнен пунктом 6.2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7. Тараптардың заңды мекенжайлары және деректемелері
Ұйымдастырушы                                 Тасымалдаушы
Қолы ________                                 Қолы _______
М.О.                                          М.О.
Жолаушылар мен багажды
автомобильмен тұрақты
тасымалдауды ұйымдастырудың
үлгі шартына
1-қосымша
Маршрутта пайдаланылатын автобустарды, шағын автобустарды,
троллейбустарды жаңарту бойынша кесте
Ескерту. Үлгі шарт 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Автобустарды, шағын автобустарды, троллейбустарды пайдалану мерзімі
Автобустар, шағын автобустар, троллейбустар саны*
2-3
4-6

7. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Организатор
Перевозчик
Подпись __________
Подпись __________
М.П.
М.П.
Приложение 1
к Типовому договору
организации регулярных
автомобильных перевозок
пассажиров и багажа
Таблица
по обновлению автобусов, микроавтобусов, троллейбусов,
используемых на маршруте
Сноска. Типовой договор дополнен приложением 1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Срок эксплуатации автобусов, микроавтобусов, троллейбусов
Количество автобусов,
микроавтобусов, троллейбусов*
2-3
4-6

Ескерту. Үлгі шарт 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2014 № 230 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Автобустардың, троллейбустардың және шағын автобустардың кестелерінде мынадай ақпарат қамтылуға тиіс:
1) маршруттың атауы;
2) аялдама пункттерінің атауы;
3) аялдама пункттерінің бір-бірімен арақашықтығы;
4) рейс бойынша келу, тоқтап тұру, жөнелу, жүру уақыты, орташа жүру жылдамдығы бойынша бір бағытта және кері бөлу;
5) жылдық, тоқсандық, айлық, апталық немесе күндік өлшемдегі маршрутты жүзеге асыру мерзімділігі;
6) тасымалдаушының атауы;
7) мемлекеттік органның немесе жергілікті атқарушы органның атауы, лауазымды адамның тегі және аты-жөні және оның аталған органның мөрімен расталып қол қойылған күні көрсетілген қолы.
2. Автобустардың, троллейбустардың және шағын автобустардың қозғалыс сызбаларында мынадай ақпарат қамтылуға тиіс:
1) маршруттың атауы;
2) аялдама пункттердің атауы;
3) тасымалдаушының атауы;
4) қауіпті учаскелер және олардың сипаттамасы;
5) мемлекеттік органның немесе жергілікті атқарушы органның атауы, лауазымды адамның тегі және аты-жөні және оның аталған органның мөрімен расталып қол қойылған күні көрсетілген қолы.
3. Тарифтiк кестеде мынадай ақпарат қамтылуға тиіс:
1) маршруттың атауы;
2) аялдама пункттердің атауы;
3) тасымалдаушының атауы;
4) жолаушылардың жол жүру, багажды алып жүру және жолаушылардың жеңілдетілген жол жүру құны;
5) мемлекеттік органның немесе жергілікті атқарушы органның атауы, лауазымды адамның тегі және аты-жөні және оның аталған органның мөрімен расталып қол қойылған күні көрсетілген қолы.
4. Маршрутта пайдаланылатын автобустардың, троллейбустардың және шағын автобустардың типi (класы) бойынша ақпарат:
1) автобустың, троллейбустың және шағын автобустың мемлекеттік нөмірі;
2) автобустың, троллейбустың және шағын автобустың типi (класы);
3) автобустың, троллейбустың және шағын автобустың шығарылған жылы;
4) автобустардың, троллейбустардың және шағын автобустардың саны.

Сноска. Типовой договор дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 12.03.2014 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Расписание движения автобусов, троллейбусов, микроавтобусов должно содержать следующую информацию:
1) наименование маршрута;
2) наименование остановочных пунктов;
3) расстояние между остановочными пунктами;
4) разбивка по рейсу в одном направлении по времени прибытия, стоянки, отправления, движения, средней скорости движения и обратном;
5) периодичность осуществления маршрута в годовом, квартальном, месячном, недельном или дневном измерении;
6) наименование перевозчика;
7) наименование государственного или местного исполнительного органа, фамилия и инициалы должностного лица и его подпись с указанием даты подписания, скрепленная печатью указанного органа.
2. Схема движения автобусов, троллейбусов, микроавтобусов по маршруту движения должна содержать следующую информацию:
1) наименование маршрута;
2) наименование остановочных пунктов;
3) наименование перевозчика;
4) опасные участки и их характеристики;
5) наименование государственного или местного исполнительного органа, фамилия и инициалы должностного лица и его подпись с указанием даты подписания, скрепленная печатью указанного органа.
3. Тарифная сетка должна содержать следующую информацию:
1) наименование маршрута;
2) наименование остановочных пунктов;
3) наименование перевозчика;
4) стоимость проезда пассажиров, провоза багажа и льготного проезда пассажира;
5) наименование государственного или местного исполнительного органа, фамилия и инициалы должностного лица, и его подпись с указанием даты подписания, скрепленная печатью указанного органа.
4. Информация по типу (классу) и количеству автобусов, троллейбусов, микроавтобусов, используемых на маршруте:
1) государственный номер автобуса, троллейбуса, микроавтобуса;
2) тип (класс) автобуса, троллейбуса, микроавтобуса;
3) год выпуска автобуса, троллейбуса, микроавтобуса;
4) количество автобусов, троллейбусов, микроавтобусов.