"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қыркүйектегі № 1108 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі
заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды,
олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық
бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері
бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесі 1994 жылғы 27 желтоқсанда қабылдаған Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Жалпы бөлім) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., № 23-24 (қосымша); 1995 ж., № 15-16, 109-құжат; № 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 187-құжат; № 14, 274-құжат; № 19, 370-құжат; 1997 ж., № 1-2, 8-құжат; № 5, 55-құжат; № 12, 183, 184-құжаттар; № 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 ж., № 2-3, 23-құжат; № 5-6, 50-құжат; № 11-12, 178-құжат; № 17-18, 224, 225-құжаттар; № 23, 429-құжат; 1999 ж., № 20, 727, 731-құжаттар; № 23, 916-құжат; 2000 ж., № 18, 336-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 1, 7-құжат; № 8, 52-құжат; № 17-18, 240-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 2, 17-құжат; № 10, 102-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 11, 56, 57, 66-құжаттар; № 15, 139-құжат; № 19-20, 146-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 56-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 10, 31-құжат; № 14, 58-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 4-құжат; № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 13, 85-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20, 21-құжаттар; № 4, 28-құжат; № 16, 131-құжат; № 18, 143-құжат; № 20, 153-құжат; 2008 ж., № 12, 52-құжат; № 13-14, 58-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114, 115-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 16, 18-құжаттар; № 8, 44-құжат; № 17, 81-құжат, № 19, 88-құжат; № 24, 125, 134-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 2-құжат; № 7, 28-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112-құжат; 2011 ж., № 2, 21-құжат, 28; № 3, 32-құжат; № 4, 37-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права различных законодательных актов и норм, способствующих совершению коррупционных правонарушений"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2011 года № 1108
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права различных законодательных актов и норм, способствующих совершению коррупционных правонарушений".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам исключения противоречий, пробелов, коллизий между
нормами права различных законодательных актов и норм,
способствующих совершению коррупционных правонарушений
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский кодекс Республики Казахстан (Общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 года (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 23-24 (приложение); 1995 г., № 15-16, ст. 109; № 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 187; № 14, ст. 274; № 19, ст. 370; 1997 г., № 1-2, ст. 8; № 5, ст. 55; № 12, ст. 183, 184; № 13-14, ст. 195, 205; 1998 г., № 2-3, ст. 23; № 5-6, ст. 50; № 11-12, ст. 178; № 17-18, ст. 224, 225; № 23, ст. 429; 1999 г., № 20, ст. 727, 731; № 23, ст. 916; 2000 г., № 18, ст. 336; № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 7; № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст. 338; 2002 г., № 2, ст. 17; № 10, ст. 102; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 11, ст. 56, 57, 66; № 15, ст. 139; № 19-20, ст. 146; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 56; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 10, ст. 31; № 14, ст. 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 4; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 13, ст. 85; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20, 21; № 4, ст. 28; № 16, ст. 131; № 18, ст. 143; № 20, ст. 153; 2008 г., № 12, ст. 52; № 13-14, ст. 58; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114, 115; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 16, 18; № 8, ст. 44; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 24, ст. 125, 134; 2010 г., № 1-2, ст. 2; № 7, ст. 28; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112; 2011 г., № 2, ст. 21, 28; № 3, ст. 32; № 4, ст. 37; № 5, ст. 43; № 6, ст.50; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):

1) 34-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлға мекеме, қоғамдық бірлестік, акционерлік қоғам, тұтыну кооперативі, қор, діни бірлестік нысанында және заңнамалық актілерде көзделген өзге нысанда құрылуы мүмкін.»;
2) 107-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«107-бап. Қор
1. Азаматтар және (немесе) заңды тұлғалар ерiктi мүлiктiк жарналар негiзiнде құрған, әлеуметтiк, қайырымдылық, мәдени, бiлiм беру және өзге де қоғамдық пайдалы мақсаттарды көздейтiн мүшелiгi жоқ коммерциялық емес ұйым қор деп танылады.
2. Қор заңды тұлға болып табылады, азаматтық айналымда қордың органдары өкiлдiк етедi, оның дербес балансы және банктік шоты бар.
3. Қорға оның құрылтайшылары берген мүлiк қордың меншiгi болып табылады.
Қордың мүлкiне қор құрылтайшыларының мүлiктiк құқықтары жоқ.
4. Қордың қаржы көзi құрылтайшылардың ақшасы, сондай-ақ басқа мүлкi, демеушiлiк, ерiктi түрде жиналған жылулар және өзге де заңды түсiмдер болып табылады.
5. Қорды басқару тәртiбi мен оның органдарын құру тәртiбi оның құрылтайшылар бекiтетiн жарғысында белгiленедi.
Қордың жарғысында осы Кодекстiң 41-бабының 5-тармағындағы мәлiметтерден басқа қордың органдары туралы, қордың лауазымды тұлғаларын тағайындау және оларды босату тәртiбi, ол таратылған жағдайда қор мүлiктерiнiң тағдыры көрсетiлуге тиiс.
6. Қор өз мүлкiнiң пайдаланылуы туралы есептерiн ресми баспасөз басылымдарында жыл сайын жариялап отыруға мiндеттi.
7. Қор сот шешiмi бойынша мынадай жағдайларда:
1) егер қордың мақсаттарын жүзеге асыру үшін қордың мүлкі жеткіліксіз болса және оның қажетті мүлікті алу ықтималдығы нақты болмаса;
2) егер қордың мақсаттарына қол жеткізу мүмкiн болмаса, ал қор мақсаттарына қажеттi өзгерiстер жасау мүмкiн болмаса;
3) қор өз қызметiнде жарғымен көзделген мақсаттардан бас тартқан жағдайда;
4) заң құжаттарында немесе құрылтай құжаттарында көзделген басқа да жағдайларда таратылады.
8. Қор таратылғаннан кейiн қалған мүлiк оның жарғысында көзделген мақсаттарға жұмсалады.»;
3) 235-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Осы Кодексте көзделген реттер мен тәртiп бойынша тұлға меншiк иесi жоқ мүлiкке; меншiк иесi белгiсiз мүлiкке; не меншiк иесi бас тартқан немесе өзге негiздер бойынша ол меншiк құқығын жоғалтқан мүлiкке меншiк құқығын алуы мүмкiн.»;
4) 238-бап мынадай мазмұндағы 1-2-тармақпен толықтырылсын:

1) пункт 3 статьи 34 изложить в следующей редакции:
"3. Юридическое лицо, являющееся некоммерческой организацией, может быть создано в форме учреждения, общественного объединения, акционерного общества, потребительского кооператива, фонда, религиозного объединения и в иной форме, предусмотренной законодательными актами.";
2) статью 107 изложить в следующей редакции:
"Статья 107. Фонд
1. Фондом признается не имеющая членства некоммерческая организация, учрежденная гражданами и (или) юридическими лицами на основе добровольных имущественных взносов, преследующая социальные, благотворительные, культурные, образовательные и иные общественно-полезные цели.
2. Фонд является юридическим лицом, в гражданском обороте представлен органами фонда, имеет самостоятельный баланс и банковский счет.
3. Имущество, переданное фонду его учредителями, является собственностью фонда.
Учредители фонда не имеют имущественных прав на имущество фонда.
4. Финансовым источником фонда являются деньги, а также другое имущество учредителей, спонсорство, добровольные пожертвования и иные законные поступления.
5. Порядок управления фондом и порядок формирования его органов определяются его уставом, утверждаемым учредителями.
Устав фонда, помимо сведений, содержащихся в пункте 5 статьи 41 настоящего Кодекса, должен содержать указания об органах фонда, о порядке назначения должностных лиц фонда и их освобождения, судьбе имущества фонда в случае его ликвидации.
6. Фонд обязан ежегодно публиковать отчеты об использовании своего имущества в официальных печатных изданиях.
7. По решению суда фонд может быть ликвидирован в случаях:
1) если имущества фонда недостаточно для осуществления его целей и вероятность получения необходимого имущества нереальна;
2) если цели фонда не могут быть достигнуты, а необходимые изменения целей фонда не могут быть произведены;
3) в случае уклонения фонда в его деятельности от целей, предусмотренных уставом;
4) в других случаях, предусмотренных законодательными актами или учредительными документами.
8. Имущество, оставшееся после ликвидации фонда, направляется на цели, предусмотренные его уставом.";
3) пункт 3 статьи 235 изложить в следующей редакции:
"3. В случаях и в порядке, предусмотренных настоящим Кодексом, лицо может приобрести право собственности на имущество, не имеющее собственника; на имущество, собственник которого неизвестен; либо на имущество, от которого собственник отказался или на которое он утратил право собственности по иным основаниям.";
4) статью 238 дополнить пунктом 1-2 следующего содержания:

«1-2. Адал иеленуші керісінше дәлелденбегенше мәміле бойынша өзі сатып алған жылжымалы мүлік иесі болып танылады. Адал иеленушінің меншік құқығы мүлікті сатып алған сәттен бастап, оның ішінде меншік иесіне адал иеленушінің иелігінен мүлікті кері талап ету туралы талап арызынан бас тартылған жағдайда туындайды деп есептеледі.
Егер меншік иесі өзге тұлға деп танылмаса, меншік құқығын мемлекеттік тіркеген сәттен бастап адал иеленуші мәміле бойынша өзі сатып алған жылжымайтын мүлік иесі болып танылады.»;
5) 244-баптың 3-тармағы мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Өзiне тиесiлi емес жер учаскесiне өз бетімен құрылыс салған құрылыс салушының меншік құқығын сот, оған жер учаскесінің азамат немесе мемлекеттік емес заңды тұлға түріндегі меншік иесінің келісімі болған кезде, құрылыс Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарына сәйкес болған жағдайда соңғысына өтемақы төлей отырып, тануы мүмкін.»;
6) 301-баптың мемлекеттік тілдегі мәтініне өзгерістер енгізілді, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді.
Баптың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«301-бап. Кепiл нысанасы».
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Айналымнан алып тасталған заттар (осы Кодекстiң 116-бабының 2-тармағы), несие берушiнiң жеке басымен тығыз байланысты талаптар, атап айтқанда алименттер, өмiрiне немесе денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу туралы талаптар және заңнамалық актілермен оларды басқа тұлғаға беруге тыйым салынған өзге құқықтарды қоспағанда, кез-келген мүлiк, соның ішінде заттар мен мүлiктiк құқықтар (талаптар) кепiл нысанасы бола алады.».
2. 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексіне (Ерекше бөлім) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 16-17, 642-құжат; № 23, 929-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 10, 244-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 23, 309-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 10, 102-құжат; 2003 ж., № 1-2, 7-құжат; № 4, 25-құжат; № 11, 6-құжат; № 14, 103-құжат; № 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., № 3-4, 16-құжат; № 5, 25-құжат; № 6, 42-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 21-22, 87-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 4, 24, 25-құжаттар; № 8, 45-құжат; № 11, 55-құжат; № 13, 85-құжат; 2007 ж., № 3, 21-құжат; № 4, 8-құжат; № 5-6, 37-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 12, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16-құжат; № 9-10, 48-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 3-4, 12-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 50, 53-құжаттар; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1058-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"1-2. Добросовестный приобретатель признается собственником приобретенного им по сделке движимого имущества, пока не доказано обратное. Право собственности добросовестного приобретателя считается возникшим с момента приобретения имущества, в том числе в случае отказа собственнику в иске об истребовании имущества из владения добросовестного приобретателя.
Добросовестный приобретатель признается собственником приобретенного им по сделке недвижимого имущества с момента государственной регистрации его права собственности, если не доказано, что собственником является иное лицо.";
5) пункт 3 статьи 244 дополнить частью второй следующего содержания:
"Право собственности застройщика на самовольную постройку на не принадлежащем ему земельном участке может признаваться судом при наличии согласия на это собственника земельного участка в лице гражданина или негосударственного юридического лица с выплатой последнему компенсации при условии соответствия постройки требованиям законодательства об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан.";
6) в статью 301 вносятся изменения в текст на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.
2. В Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 16-17, ст. 642; № 23, ст. 929; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 10, ст. 244; № 22, ст. 408; 2001 г., № 23, ст. 309; № 24, ст. 338; 2002 г., № 10, ст. 102; 2003 г., № 1-2, ст. 7; № 4, ст. 25; № 11, ст. 56; № 14, ст. 103; № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 3-4, ст. 16; № 5, ст. 25; № 6, ст. 42; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 21-22, ст. 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 4, ст. 24, 25; № 8, ст. 45; № 11, ст. 55; № 13, ст. 85; 2007 г., № 3, ст. 21; № 4, ст. 28; № 5-6, ст. 37; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 12, ст. 88; 2009 г., № 2-3, ст. 16; № 9-10, ст. 48; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 24, ст. 134; 2010 г., № 3-4, ст. 12; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112; 2011 г., № 3, ст. 32; № 5, ст.43; № 6, ст.50, 53; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
пункт 2 статьи 1058 изложить в следующей редакции:

«2. Мүлiктiк сипаты бар әрекеттер мәні болып табылатын жүктеуге, тиiсiнше осы Кодекстiң 1057-бабының ережелерi қолданылады.».
3. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат;
№ 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат;№ 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1, 4, 5-құжаттар; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 9, 44-құжат; № 11, 58-құжат; № 13, 67-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112, 114-құжаттар; № 20-21, 119-құжат; № 22, 128, 130-құжаттар; № 24, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3, 7, 9-құжаттар; № 2, 19, 25, 26, 28-құжат; № 3, 32-құжат; № 6, 50-құжат; № 8, 64-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электрондық ақша мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың көші-қоны мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
473-1-бапта:
бірінші бөлікте:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«техникалық байқау операторының техникалық ақауы бар механикалық көлік құралына және оның тіркемелеріне міндетті техникалық байқаудан өткені туралы куәлік беруі;»;
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«дара кәсіпкерлерге және шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға – қырық, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, техникалық байқау операторларының тізілімінен алып тастай отырып, айыппұл салуға әкеп соғады.»;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

"2. К возложению, предметом которого являются действия, имеющие имущественный характер, соответственно применяются правила статьи 1057 настоящего Кодекса.".
3. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст.84, 86; № 19, ст.88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24; ст.121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; 2010г., № 1-2, ст.1, 4, 5, № 5, ст.23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 9, ст.44; № 11, ст. 58; № 13, ст. 67; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 112, 114; № 20-21, ст. 119; № 22, ст. 128, 130; № 24, ст. 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3, 7, 9; № 2, ст. 19, 25, 26, 28; № 3, ст. 32; № 6, ст. 50; № 8, ст. 64; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования внешнего государственного финансового контроля", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам электронных денег", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
в статье 473-1:
в части первой:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"выдачи оператором технического осмотра свидетельства о прохождении обязательного технического осмотра технически неисправному механическому транспортному средству и прицепам к нему;";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"влечет штраф на индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, в размере сорока, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере пятидесяти месячных расчетных показателей, с исключением из реестра операторов технического осмотра.";
часть четвертую изложить в следующей редакции:

«4. Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізген кезде көрінеу дәйексіз ақпарат ұсыну, –
дара кәсіпкерлерге және шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға – қырық, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, техникалық байқау операторларының тізілімінен алып тастай отырып, айыппұл салуға әкеп соғады.»;
бесінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«дара кәсіпкерлерге және шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға – қырық, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, техникалық байқау операторларының тізілімінен алып тастай отырып, айыппұл салуға әкеп соғады.».
4. 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 21, 93-құжат; 2009 ж., № 23, 112-құжат; № 24, 129-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29, 32-құжаттар; № 15, 71-құжат; № 24, 146, 149, 150-құжаттар; 2011 ж., № 2, 21, 25-құжаттар; № 4, 37-құжат; № 6, 50-құжат; № 7, 54-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне исламдық қаржыландыруды ұйымдастыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 34-бапта:
1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Мемлекеттік қызмет көрсету деп орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызметі танылады.»;
2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Президентіне бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар әзірлейтін мемлекеттік қызмет көрсету стандартын Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісім бойынша бекітеді.»;
3-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік қызметтерді алушыларды, оларды көрсетуді қамтамасыз ететін орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар мен ұйымдарды және олардың басқа да сипаттамалары көрсетіле отырып, республикалық және жергілікті деңгейде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің үнемі жаңартылатын тізбесінен тұратын нормативтік құқықтық акті мемлекеттік қызметтер көрсету тізілімін білдіреді.»;

"4. Предоставление заведомо недостоверной информации при включении в реестр операторов технического осмотра -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, в размере сорока, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере пятидесяти месячных расчетных показателей, с исключением из реестра операторов технического осмотра.";
абзац второй части пятой изложить в следующей редакции:
"влекут штраф на индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, в размере сорока, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере пятидесяти месячных расчетных показателей, с исключением из реестра операторов технического осмотра.".
4. В Бюджетный Кодекс Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 21, ст. 93; 2009 г., № 23, ст. 112; № 24, ст. 129; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29, 32; № 15, ст. 71; № 24, ст. 146, 149, 150; 2011 г., № 2, ст. 21, 25; № 4, ст. 37; № 6, ст.50; № 7, ст. 54; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования внешнего государственного финансового контроля", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации исламского финансирования", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
1) в статье 34:
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственной услугой признается деятельность центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением центральных государственных и местных исполнительных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением центральных государственных и местных исполнительных органов).";
часть вторую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги, разрабатываемый государственным органом, подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, утверждается Правительством Республики Казахстан по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан.";
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Под реестром государственных услуг понимается нормативный правовой акт, содержащий регулярно обновляемый перечень государственных услуг, оказываемых на республиканском и местном уровнях, с указанием получателей государственных услуг, центральных государственных и местных исполнительных органов и организаций, обеспечивающих их оказание, и других характеристик.";

2) «85-баптың 9-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктеріне және бюджеттік бағдарламалардың кіші бағдарламаларына қатысты және бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстардың жылдық және ай сайынғы көлемдерін өзгертпейтін өзгерістерді міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына дербес енгізеді. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне қажетті бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстардың ай сайынғы көлемдерінің өзгерістері бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган арқылы жүзеге асырылады.».
5. 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексіне) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 22-I, 22-ІІ, 112-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар; № 13-14, 63-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 100-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 5-құжат; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 29-құжаттар; № 11, 58-құжат; № 15, 71-құжат; № 17-18, 112-құжат; № 22, 130, 132-құжаттар; № 24, 145, 146, 149-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 21, 25-құжаттар; № 4, 37-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электрондық ақша мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне арнайы экономикалық аумақ мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың көші-қоны мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

2) часть первую пункта 9 статьи 85 изложить в следующей редакции:
"9. Администраторы бюджетных программ самостоятельно вносят изменения в планы финансирования по обязательствам и платежам, касающиеся специфик экономической классификации расходов и подпрограмм бюджетных программ и не изменяющие годовые и помесячные объемы расходов по бюджетной программе. Необходимые администраторам бюджетных программ изменения помесячных объемов расходов по бюджетной программе осуществляются через уполномоченный орган по исполнению бюджета.".
5. В Кодекс Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 22-I, 22-II, ст. 112; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18; № 13-14, ст. 63; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 82; № 18, ст. 84; № 23, ст. 100; № 24, ст. 134; 2010 г., № 1-2, ст. 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 29; № 11, ст. 58; № 15, ст.71; № 17-18, ст. 112; № 22, ст. 130, 132; № 24, ст. 145, 146, 149; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 21, 25; № 4, ст. 37; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам электронных денег", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам специальных экономических зон", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):

1) 406-баптың 6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Салық салу объектісінің елдi мекенде орналасуын есепке алатын аймақтау коэффициентiн (К айм.) жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган жергіліктi атқарушы органдармен келiсiм бойынша аймақтау коэффициентiн есептеу әдістемесіне сәйкес айқындайды.
Аймақтау коэффициентін есептеу әдісітемесін жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган белгілейді.»;
2) 534-баптың 1-тармағының 14) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«14) жүргiзушi куәлiгiн, тракторшы-машинистiң куәлiгiн, механикалық көлiк құралдары мен тіркемелерінің техникалық байқаудан өткені туралы куәліктерді, механикалық көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi, мемлекеттiк тіркеу нөмiрі белгiлерiн, халықаралық техникалық байқау сертификатын бергенi үшiн, сондай-ақ халықаралық техникалық байқау сертификатының телнұсқасын бергенi үшiн;
3) 540-баптың 9) тармақшасының сегізінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«халықаралық техникалық байқау сертификатын және оның телнұсқасын бергені үшін – 50 пайыз;»;
4) 547-баптың 2-тармағының 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
7) жүргiзушi куәлiктерiн, тракторшы-машинист куәлiктерiн, механикалық көлiк құралдарының және тіркемелерінің мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiктерiн, механикалық көлік құралдарының және тіркемелерінің мемлекеттік техникалық байқаудан өткені туралы куәліктерін, мемлекеттiк тiркеу нөмiрінің белгілерін бергенi үшiн – тиiстi құжаттарды және мемлекеттiк тiркеу нөмiрінің белгілерін, халықаралық техникалық байқау сертификатын және оның телнұсқасын бергенге дейiн;».
6. 2009 жылғы 18 қыркүйектегі «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 2009 ж., № 20-21, 89-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 32-құжат; № 15, 71-құжат; № 24, 149, 152-құжаттар; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 2, 21-құжат; № 11, 102-құжат):
1) 1-бап мынадай мазмұндағы 95-1) тармақшамен толықтырылсын:
«95-1) спорттық медицина – бұл спортшыларды дайындауды медициналық-биологиялық қамтамасыз етуге жауап беретін және спортта дәрігерлік және функционалдық бақылауды, спортшыларды функционалдық және медициналық оңалтуды, спорттық еңбекке қабілеттілікті арттыруды, спортшылардың соматикалық ауруларының терапиясын, спорттық травматологияны, спортта жедел жәрдемді және спорт гигиенасын қамтитын медицина мен денсаулық сақтау саласы;»;
2) 32-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:

1) пункт 6 статьи 406 изложить в следующей редакции:
"6. Коэффициент зонирования (К зон), учитывающий месторасположение объекта налогообложения в населенном пункте, устанавливается уполномоченным государственным органом в сфере регистрации прав на недвижимое имущество по согласованию с местным исполнительным органом в соответствии с методикой расчета коэффициента зонирования.
Методика расчета коэффициента зонирования утверждается уполномоченным государственным органом в сфере регистрации прав на недвижимое имущество.";
2) подпункт 14) пункта 1 статьи 534 изложить в следующей редакции:
"14) за выдачу водительских удостоверений, удостоверений тракториста-машиниста, свидетельств о прохождении технического осмотра механических транспортных средств и прицепов, свидетельств о государственной регистрации механических транспортных средств, государственных регистрационных номерных знаков, международного сертификата технического осмотра, а также за выдачу дубликата международного сертификата технического осмотра;";
3) абзац восьмой подпункта 9) статьи 540 изложить в следующей редакции:
"международного сертификата технического осмотра и его дубликата - 50 процентов;";
4) подпункт 7) пункта 2 статьи 547 изложить в следующей редакции:
"7) за выдачу водительских удостоверений, удостоверений тракториста-машиниста, свидетельств о государственной регистрации механических транспортных средств и прицепов, свидетельств о прохождении государственного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов, международного сертификата технического осмотра и его дубликата, государственных регистрационных номерных знаков- до выдачи соответствующих документов и государственных регистрационных номерных знаков;".
6. В Кодекс Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 20-21, ст. 89; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 32; № 15, ст. 71, № 24, ст. 149, 152; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 2, ст. 21; № 11, ст. 102):
1) статью 1 дополнить подпунктом 95-1) следующего содержания:
"95-1) спортивная медицина - это отрасль медицины и здравоохранения, отвечающая за медико-биологическое обеспечение подготовки спортсменов и включающая в себя врачебный и функциональный контроль в спорте, функциональную и медицинскую реабилитацию спортсменов, повышение спортивной работоспособности, терапию соматических заболеваний спортсменов, спортивную травматологию, неотложную помощь в спорте и гигиену спорта;";
2) подпункт 15) пункта 2 статьи 32 изложить в следующей редакции:

«15) ұлттық холдингтер.»;
3) 32-баптың 2-тармағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
«16) спорттық медицина ұйымдары.».
7. «Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы» 1991 жылғы  20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1991 ж., № 52, 636-құжат; 1995 ж., № 19, 117-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж. № 10, 101-құжат; 2004 ж., № 19, 115-құжат; 2007 ж., № 23, 142-құжат; № 10, 69-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың көші-қоны мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 14-баптың атауы мына редакцияда жазылсын:
«14-бап. Азаматтығы жоқ адамдардың баласының Қазақстан Республикасының азаматтығын алуы».
2) 14-баптың екінші бөлігі алып тасталсын;
3) 17-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы баптың бірінші бөлігінің 7) тармақшасының ережелері Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттар қолданысының ықпалына түсетін, сондай-ақ осы Заңның 16-бабының бірінші бөлігінің 1) тармақшасының екінші бөлігінде және 16-1-бабында көрсетілген және ішкі істер органдарында нотариалды куәландырып, азаматтық мәселелері бойынша шешім қабылдайтын, өздері азаматы болып табылатын мемлекеттің лауазымды тұлғасының атына шетелдік азаматтығынан бас тарту жөнінде жазбаша сұрау салған тұлғаларға қолданылмайды. Жүгінген адамдар Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылданған жағдайда мұндай жүгіну фактісі туралы ақпарат, олардың шетелдік төлқұжаттары шет мемлекетке жіберіледі.».
8. «Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» 1992 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесінің жаршысы, 1992 ж., № 13-14, 348-құжат; 1994 ж., № 8, 140-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; № 21, 274-құжат; 1998 ж., № 24, 432-құжат; 1999 ж., № 8, 247-құжат; 2004 ж., № 24, 150-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 3-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"15) национальные холдинги;";
3) пункт 2 статьи 32 дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) организации спортивной медицины.".
7. В Закон Республики Казахстан от 20 декабря 1991 года "О гражданстве Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1991 г., № 52, ст. 636; 1995 г., № 19, ст. 117; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 101; 2004 г., № 19, ст. 115; № 23, ст. 142; 2007г., № 10, ст. 69; 2009 г., № 8, ст. 44; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
1) заголовок статьи 14 изложить в следующей редакции:
"Статья 14. Приобретение гражданства Республики Казахстан
ребенком лиц без гражданства";
2) часть вторую статьи 14 исключить;
3) часть вторую статьи 17 изложить в следующей редакции:
"Положения подпункта 7) части первой настоящей статьи не распространяются на лиц, подпадающих под действие международных договоров, ратифицированных Республикой Казахстан, а также указанных в части второй подпункта 1) части первой статьи 16 и статье 16-1 настоящего Закона и обратившихся в органы внутренних дел с нотариально удостоверенным письменным обращением об отказе от иностранного гражданства на имя должностного лица государства, гражданином которого они являются, принимающего решение по вопросам гражданства. Информация о факте такого обращения в случае принятия обратившихся лиц в гражданство Республики Казахстан, их иностранные паспорта направляются в иностранное государство.".
8. В Закон Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Пpиаpалье" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 13-14, ст. 348; 1994 г., № 8, ст. 140; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст. 79; № 12, ст. 184; № 21, ст. 274; 1998 г., № 24, ст. 432; 1999 г., № 8, ст. 247; 2004 г., № 24, ст. 150; 2007 г., № 20, ст. 152; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
1) пункт 2 статьи 3 изложить в следующей редакции:

«2. Экологиялық апат аймағына Қызылорда облысындағы Арал және Қазалы аудандарының, Ақтөбе облысының Шалқар ауданының аумақтары кіреді.»;
2) 4-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Экологиялық дағдарыс аймағына Қызылорда облысы аудандарының (3-бапта көрсетілгендерден басқа) аумағы, Қызылорда қаласы мен оның әкімшілік-аумақтық бағынысына жататын елді мекендерді қоса алғанда, Байқоңыр қаласы кіреді.»;
3) 9-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«9-бап. Экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу тәртібі туралы
Экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен тұрғылықты жері және экологиялық қасірет аймағындағы бұрынғы тұрған жері бойынша жүзеге асырылады.»;
4) 10-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«10-бап. Экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен экологиялық қасірет аймақтарының шекараларын өзгерту
Экологиялық дағдарыс және экологиялық дағдарыс жағдайына жақындаған аймақ шегіндегі экологиялық қасірет аймақтарының шекарасы, сондай-ақ экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтардың статусы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен осы Заңға түзетулер енгізу арқылы өзгертіледі.»;
5) 11-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«11-бап. Тамақ өнімдерімен, сапалы ауыз сумен қамтамасыз етудің басымдықтары
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдар экологиялық қасірет аймағының халқына экологиялық жағынан таза тамақ өнімдерімен және сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуде басымдық береді.»;
6) 12-баптың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Үкіметі экологиялық қасірет аймағы халқына:»;
7) 17-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Экологиялық қасірет салдарынан І және ІІ топтағы мүгедек болған адамдардың жаңа тұрғылықты жері бойынша бірінші кезекте тұрғын үй алуға құқығы бар, бұған Қазақстан Республикасының облыс орталықтары, республикалық маңызы бар қаласы және астанасы жатпайды.»;
8) 23-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«23-бап. Осы Заңның іске асырылуын бақылау
Осы Заңның орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдар жүзеге асырады.».
9. «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 23, 560-құжат; 1994 ж., № 8, 140-құжат; № 20, 252-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 12, 184-құжат; № 22, 334-құжат; 1998 ж., № 24, 432-құжат; 1999 ж., № 8, 247-құжат; № 23, 923-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат):

"2. В зону экологической катастрофы входят территории Аральского и Казалинского районов Кызылординской области, Челкарского района Актюбинской области.";
2) пункт 2 статьи 4 изложить в следующей редакции:
"2. В зону экологического кризиса входят территории районов Кызылординской области (кроме указанных в статье 3), город Кызылорда и город Байконыр, включая населенные пункты, входящие в его административно-территориальное подчинение.";
3) статью 9 изложить в следующей редакции:
"Статья 9. О порядке регистрации граждан, пострадавших
вследствие экологического бедствия
Регистрация граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия, осуществляется в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан по месту жительства и месту прежнего проживания в зоне экологического бедствия.";
4) статью 10 изложить в следующей редакции:
"Статья 10. Изменения границ зон экологического бедствия,
пострадавших вследствие экологического бедствия
Границы зон экологического бедствия, в пределах зоны экологической катастрофы, экологического кризиса и экологического предкризисного состояния, а также статус граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия, изменяются путем внесения поправок в настоящий Закон в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.";
5) статью 11 изложить в следующей редакции:
"Статья 11. Приоритеты в обеспечении продуктами питания,
качественной питьевой водой
Правительство Республики Казахстан и местные исполнительные органы приоритетно обеспечивают население зон экологического бедствия экологически чистыми продуктами питания и качественной питьевой водой.";
6) абзац первый статьи 12 изложить в следующей редакции:
"Правительство Республики Казахстан гарантирует населению зоны экологического бедствия:";
7) пункт 2 статьи 17 изложить в следующей редакции:
"2. Инвалиды I и II групп по причине экологического бедствия имеют право на первоочередное получение жилья по новому месту жительства, за исключением областных центров, городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан.";
8) статью 23 изложить в следующей редакции:
"Статья 23. Контроль за реализацией настоящего Закона
Контроль за выполнением настоящего Закона осуществляется Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами.".
9. В Закон Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 23, ст. 560; 1994 г., № 8, ст. 140; № 20, ст. 252; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 184; № 22, ст. 334; 1998 г., № 24, ст. 432; 1999 г., № 8, ст. 247; № 23,ст. 923; 2007 г., № 10, ст.69):

1) 4-бапта:
үшінші және төртінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Шаруашылық қызметтерiнiң түрлерi мен оны ұйымдастыру тәртiбiн, табиғатты пайдалану көлемi мен аумақты экологиялық жағынан қалпына келтiрудi Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейді.
Экологиялық апат аймақтарының шекаралары мен оларға кiретiн аудандардың тізбесі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен осы Заңға түзетулер енгізу арқылы өзгертіледі.»;
2) 5-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Төтенше радиациялық қауiптi аймаққа Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының Сарыжал ауылдық (селолық) округінің, Бесқарағай ауданының Долон және Бөденелi ауылдық (селолық) округінің, Жаңасемей ауданының Сарыапан және Иса елдi мекендерiнiң аумақтары жатады.»;
3) 6-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл аймаққа Шығыс Қазақстан облысының Абай, Абыралы, Бесқарағай және Жаңасемей аудандарының елдi мекендерi, Павлодар облысының Май ауданының Ақжар және Малдар ауылдық (селолық) округтері жатады.»;
4) 7-баптың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жоғары радиациялық қауiптi аймақ – аумақтың бүкiл сынақ кезеңiнде халыққа 7-ден 35 бэрге дейiн әсер ететiн мөлшерi бар радиациялық ластануға ұшыраған бөлiгi. Бұл аймаққа Шығыс Қазақстан облысының Бородулиха, Шар, Жарма, Аягөз, Глубокое, Шемонайха, Ұлан аудандарының елдi мекендерi, Семей, Курчатов, Өскемен және Риддер қалалары; Қарағанды облысының бұрынғы (таратылған) Қазыбек би ауданының аумағы шегінде Қарқаралы ауданы, Павлодар облысының Май ауданы жатады.»;
5) 8-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Ең төмен радиациялық қауiптi аймаққа Шығыс Қазақстан облысының Yржар, Таскескен, Көкпектi, Ақсуат, Зырянск, Самар, Серебрянск, Зайсан және Тарбағатай аудандарының; Қарағанды облысының (бұрынғы) таратылған Қазыбек би ауданының аумағын қоспағанда Қарқаралы ауданы; Павлодар облысының Лебяжi ауданының елдi мекендерi жатады.»;
6) 17-баптың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Республика бюджетiнде жыл сайын республикалық орташа деңгеймен салыстырғанда бiр тұрғынға 1,5 еседен келетiндей есеппен медициналық мекемелердi ұстауға арналған қаржыларды қамтамасыз ететiн қаражат көзделедi. Қазақстан Республикасының Үкіметі ядролық сынақтар әсерiне ұшыраған аумақтарда орналасқан денсаулық сақтау мекемелерi үшiн жыл сайын медициналық техника мен дәрі-дәрмекті нысаналы түрде бөлудi қамтамасыз етеді.»;

1) в статье 4:
части третью и четвертую изложить в следующей редакции:
"Виды хозяйственной деятельности и порядок ее организации, объем природопользования и экологической реабилитации территории устанавливается Правительством Республики Казахстан.
Границы зон экологического бедствия и перечень входящих в них районов изменяются путем внесения поправок в настоящий Закон в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.";
2) часть вторую статьи 5 изложить в следующей редакции:
"К зоне чрезвычайного радиационного риска относятся территории Саржалского аульного (сельского) округа Абайского района, Долонского и Боденелинского аульных (сельских) округов Бескарагайского района, населенных пунктов Сарапан и Иса Жанасемейского района Восточно-Казахстанской области.";
3) часть вторую статьи 6 изложить в следующей редакции:
"К этой зоне относятся населенные пункты Абайского, Абралинского, Баскарагайского и Жанасемейского районов Восточно-Казахстанской области, Акжарского и Малдарского аульных (сельских) округов Майского района Павлодарской области.";
4) часть первую статьи 7 изложить в следующей редакции:
"Зона повышенного радиационного риска - часть территории, подвергшейся радиационному загрязнению, с дозой воздействия на население от 7 до 35 бэр за весь период испытаний. К этой зоне относятся населенные пункты Бородулихинского, Чарского, Жарминского, Аягузского, Глубоковского, Шемонаихинского, Уланского районов, города Семей, Курчатов, Усть-Каменогорск и Риддер Восточно-Казахстанской области; Каркаралинский район Карагандинской области в пределах территории бывшего (упразденного) Казыбекбийского района, Майский район Павлодарской области.";
5) часть вторую статьи 8 изложить в следующей редакции:
"К зоне минимального радиационного риска относятся населенные пункты Урджарского, Таскескенского, Кокпектинского, Аксуатского Зыряновского, Самарского, Серебрянского, Зайсанского и Тарбагатайского районов Восточно-Казахстанской области; Каркаралинского района Карагандинской области, не включая территорию бывшего (упразденного) Казыбекбийского района; Лебяжинского района Павлодарской области.";
6) часть четвертую статьи 17 изложить в следующей редакции:
"В республиканском бюджете ежегодно предусматриваются ассигнования, обеспечивающие увеличение средств на содержание медицинских учреждений из расчета на одного жителя по сравнению со среднереспубликанским уровнем в 1,5 раза. Правительство Республики Казахстан ежегодно обеспечивает целевое выделение медицинской техники и лекарственных средств для учреждений здравоохранения, находящихся на территориях, подвергшихся воздействию ядерных испытаний.";

7) 18-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«18-бап. Семей ядролық полигонының ядролық сынақтарға байланыстылығы бар ауруларды анықтау тәртібі
Ядролық сынақтарға байланыстылық себептерi бар деп танылуы мүмкiн аурулар тiзбесiн және байланыстылықты анықтау тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.».
10. «Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Шекара қызметi туралы» 1993 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., № 1, 3-құжат; 1995 ж., № 8, 56-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 14, 275-құжат; 2002 ж., № 15, 147-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 24, 180-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат):
1) 5-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Шекара қызметiнiң құрылымы: Шекара қызметiнiң Орталық аппаратынан, арнаулы бiрлестiктерден, құрылымдардан, авиациялық, теңiз, арнаулы және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен құрылатын басқа да бөлiмдерден тұрады.»;
2) 3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Шекара қызметінің кадрлары және Шекара қызметінде әскери қызмет өткеру ерекшеліктері»;
3) 9-баптың атауы, бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«9-бап. Шекара қызметі кадрлары және Шекара қызметінде әскери қызмет өткеру ерекшеліктері»;
Шекара қызметінің кадрлары әскери қызметшілерден және жұмыскерлерден тұрады.
Шекара қызметінде әскери қызмет өткеру Қазақстан Республикасының заңдарында және Президенттің актілерінде айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.»;
4) 10-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«10-бап. Шекара қызметінің жұмыскерлері
Шекара қызметінің жұмыскерлерінің еңбек қатынастары Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен реттеледі.».
11. «Алкоголизмге, нашақорлық пен уытқұмарлық дертiне шалдыққан ауруларды ерiксiз емдеу туралы» 1995 жылғы 7 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 3-4, 32-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2010 ж., № 24, 152-құжат):
8-баптың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Алкоголизмнен, нашақорлық пен уытқұмарлықпен ерiксiз емделген адамдар еріксіз емдеуге арналған наркологиялық ұйымдардан шығарылған соң мерзімінен бұрын емделіп шыққандар сияқты соттың қаулысы бойынша шыққандардан басқасы, тұрғылықты жерлері бойынша наркологиялық ұйымдарға есепке тұруға және оларда Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi белгілеген тәртiппен қолдау емдеуінен өтуге тиiс.».

7) статью 18 изложить в следующей редакции:
"Статья 18. Порядок установления причинной связи заболеваний с
ядерными испытаниями на Семипалатинском ядерном
полигоне
Перечень заболеваний, которые могут быть признаны имеющими причинную связь с ядерными испытаниями и порядок установления этой связи определяются Правительством Республики Казахстан.".
10. В Закон Республики Казахстан от 13 янваpя 1993 года "О Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., № 1, ст. 3; 1995 г., № 8, ст. 56; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 14, ст. 275; 2002 г., № 15, ст. 147; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 9, ст. 67; № 24, ст. 180; 2011 г., № 1, ст. 7):
1) пункт 2 статьи 5 изложить в следующей редакции:
"2. Структуру Пограничной службы составляют: Центральный аппарат Пограничной службы, специальные объединения, соединения, авиационные, морские, специальные и другие части, которые образуются в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.";
2) заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Кадры Пограничной службы и особенности прохождения воинской службы в Пограничной службе";
заголовок, части первую и вторую статьи 9 изложить в следующей редакции:
"Статья 9. Кадры Пограничной службы и особенности прохождения
воинской службы в Пограничной службе";
Кадры Пограничной службы состоят из военнослужащих и работников.
Прохождение воинской службы в Пограничной службе осуществляется в порядке, определяемом законами и актами Президента Республики Казахстан.";
4) статью 10 изложить в следующей редакции:
"Статья 10. Работники Пограничной службы Трудовые отношения
работников Пограничной службы регулируются трудовым
законодательством Республики Казахстан.".
11. В Закон Республики Казахстан от 7 апреля 1995 года "О принудительном лечении больных алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 32; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 23, ст. 142; 2010 г., № 24, ст.152):
часть первую статьи 8 изложить в следующей редакции:
"Лица, подвергавшиеся принудительному лечению от алкоголизма, наркомании и токсикомании, после выписки из наркологических организаций для принудительного лечения, кроме выписанных по постановлению суда как излечившиеся досрочно, обязаны встать на учет в наркологических организациях по месту жительства и проходить в них поддерживающее лечение в порядке, устанавливаемом Министерством здравоохранения Республики Казахстан.".

12. «Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы» 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 15-16, 106-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 184-құжат; № 15, 281-құжат; № 19, 370-құжат; 1997 ж., № 5, 58-құжат; № 13-14, 205-құжат; № 22, 333-құжат; 1998 ж., № 11-12, 176-құжат; № 17-18, 224-құжат; 1999 ж., № 20, 727-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 9, 86-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 5, 31-құжат; № 10, 51-құжат; № 11, 56, 67-құжат; № 15, 138, 139-құжат; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; № 15, 86-құжат; № 16, 91-құжат; № 23, 140-құжат; 2005 ж., № 7-8, 24-құжат; № 14, 55, 58-құжат; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 8, 45-құжат; № 11, 55-құжат; № 16, 99-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28, 33-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18, 21-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электрондық ақша мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 20-баптың 9-тармағының 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болу негіздері бойынша кері қайтарып алады.»;
2) 49-баптың 1-тармағының в) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«в) банк ретiнде тiркелген заңды тұлғаның қызметiнде осы баптың 2-тармағында көзделген жолсыздықтар анықталған жағдайда қайтарып алады.».
13. «Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiк органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., № 24, 157-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 10, 108-құжат; № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233-құжат; № 23, 920-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 20, 257-құжат; 2002 ж., № 6, 72-құжат; № 17, 155-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 7, 32-құжат; № 10, 48-құжат; 2011 ж., № 1, 3, 7-құжаттар; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

12. В Закон Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 15-16, ст. 106; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 184; № 15, ст. 281; № 19, ст. 370; 1997 г., № 5, ст. 58; № 13-14, ст. 205; № 22, ст. 333; 1998 г., № 11-12, ст. 176; № 17-18, ст. 224; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 22, ст. 408; 2001г., № 8, ст. 52; № 9, ст. 86; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 5, ст. 31; № 10, ст. 51; № 11, ст. 56, 67; № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 15, ст. 86; № 16, ст. 91; № 23, ст. 140; 2005 г., № 7-8, ст. 24; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 11, ст. 55; № 16, ст. 99; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28, 33; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; № 23, ст. 114; 2009 г., № 2-3, ст. 16, 18, 21; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 3, ст.32; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменения и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам электронных денег", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
1) абзац первый части первой пункта 9 статьи 20 изложить в следующей редакции:
"9. Уполномоченный орган отзывает выданное согласие на назначение (избрание) на должность руководящего работника банка по следующим основаниям:";
2) абзац первый пункта 1 статьи 49 изложить в следующей редакции:
"1. Уполномоченный орган отзывает выданное разрешение на открытие банка в случаях:".
13. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах национальной безопасности" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст. 157; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 10, ст. 108; № 12, ст. 184; 1998 г., № 23, ст. 416; № 24, ст. 436; 1999 г., № 8, ст. 233; № 23, ст. 920; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 20, ст. 257; 2002 г., № 6, ст. 72; № 17, ст. 155; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 19, ст. 88; 2010 г., № 7, ст. 32; № 10, ст. 48; 2011 г., № 1, ст. 3, 7; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):

1) 8-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң ведомстволарына, аумақтық және ұлттық қауіпсіздіктің өзге де органдарына, сондай-ақ ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға басшылық жасауды жүзеге асырады;»;
2) 25-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«25-бап. Ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметіне прокурорлық қадағалау
Заңдардың және өзге де нормативтiк құқықтық актiлердiң дәл және бiрыңғай қолданылуына, ұлттық қауiпсiздiк органдарының анықтау, тергеу және жедел iздестiру қызметiнiң заңдылығына жоғарғы қадағалауды Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры мен ол уәкiлдiк берген прокурорлар жүзеге асырады.».
14. «Жол жүрiсi қауiпсiздiгi туралы» 1996 жылғы 15 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., № 14, 273-құжат; 2001 ж., № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; № 12, 82-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 23-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2008 ж., № 13-14, 54-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 24,146-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 2, 25-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 1-бапта:
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«16) міндетті техникалық байқау – механикалық көлік құралдарының және олардың тіркемелерінің техникалық жай-күйінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігін диагностикалаудың мерзімді процесі;
мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
«16-1) техникалық байқау операторы – міндетті техникалық байқаудан өткізу бойынша қызметті жүзеге асыратын және техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізілген дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;»;
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«19) техникалық байқаудың стационарлық желісі – көлік құралдарын міндетті техникалық байқаудан өткізуге арналған техникалық диагностикалау құралдарымен жарақтандырылған ғимаратта немесе құрылыста орналасқан кешен;
21) және 22) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«21) техникалық байқау орталығы – механикалық көлік құралдарының және олардың тіркемелерінің техникалық жай-күйін диагностикалау бойынша жұмыстарды орындауға арналған, осы мақсаттар үшін стационарлық және ұтқыр техникалық байқау желісі бар кешен;

1) подпункт 2) пункта 1 статьи 8 изложить в следующей редакции:
"2) осуществляет руководство ведомствами Комитета национальной безопасности, территориальными и иными органами национальной безопасности, а также подведомственными организациями;";
2) статью 25 изложить в следующей редакции:
"Статья 25. Прокурорский надзор за деятельностью органов
национальной безопасности
Высший надзор за точным и единообразным применением законов и иных нормативных правовых актов, законностью дознания, следствия и оперативно-розыскной деятельности органов национальной безопасности осуществляет Генеральный Прокурор Республики Казахстан и уполномоченные им прокуроры.".
14. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 1996 года "О безопасности дорожного движения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 14, ст. 273; 2001 г., № 24, ст. 338; 2003 г., № 10, ст. 54; № 12, ст. 82; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; 2008 г., № 13-14, ст. 54; № 23, ст. 114; 2009 г., № 23, ст. 100; 2010 г., № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 7; № 2, ст. 25; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
1) в статье 1:
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) обязательный технический осмотр - периодический процесс диагностирования технического состояния механических транспортных средств и прицепов к ним на соответствие требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) оператор технического осмотра - индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющий деятельность по проведению обязательного технического осмотра и включенный в реестр операторов технического осмотра;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) стационарная линия технического осмотра - комплекс, оснащенный средствами технического диагностирования транспортных средств для проведения обязательного технического осмотра, расположенный в здании или сооружении;";
подпункты 21) и 22) изложить в следующей редакции:
"21) центр технического осмотра - комплекс, предназначенный для выполнения работ по диагностированию технического состояния механических транспортных средств и прицепов к ним, имеющий для этих целей стационарную и мобильную линию технического осмотра;

22) техникалық байқау операторларының тізілімі – жүргізілуін көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті орган жүзеге асыратын техникалық байқау операторларының бірыңғай тізілімі;»;
2) 7-1-бапта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) техникалық байқау операторларының механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқаудан өткізу тәртібін сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;»;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) техникалық байқау операторларының тізілімін жүргізу;»;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бюджет кірісіне түсетін, бланк өнімін сату қызметін көрсету төлемінің төленгенін растайтын құжаттарды ұсынғаннан кейін жүзеге асырылатын механикалық көлік құралдарының және олардың тіркемелерінің міндетті техникалық байқаудан өткені туралы куәліктердің бланкілерін техникалық байқау операторларына беру;»;
3) 18-1-бапта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«18-1-бап. Техникалық байқау операторларының тiзiлiмi»
1-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті орган техникалық байқау операторларының тізілімін жүргізеді, оның мерзімді баспа басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялануын жүзеге асырады және өзінің интернет-ресурсында орналастырады.»;
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Техникалық байқау операторы механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқауды өткізу жөніндегі қызметті көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті орган техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізген күннен бастап жүзеге асырады.»;
2-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу мақсатында көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті органға мынадай құжаттар:»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) техникалық байқау операторының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу жүргізілгені туралы мөртабан қойылған, жылжымайтын мүлікке меншік немесе оны иелену және пайдалану құқығын растайтын құжаттардың нотариальды куәландырылған көшірмелері;»;
5) тармақша алып тасталсын;
4-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізуден бас тарту үшін:»;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) техникалық байқау операторларының тізілімінен осы баптың
5-тармағының 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша өтініш берген күнге дейін алты айдың ішінде алып тастау негіз болып табылады.»;
5-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

22) реестр операторов технического осмотра - единый перечень операторов технического осмотра, ведение которого осуществляется уполномоченным органом в области транспорта и коммуникаций;";
2) в статье 7-1:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) осуществление государственного контроля за соблюдением порядка проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторами технического осмотра;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) ведение реестра операторов технического осмотра;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) выдача бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторам технического осмотра, осуществляемая после представления документов, подтверждающих уплату платежа за услуги реализации бланочной продукции, поступающего в доход бюджета в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;";
3) в статье 18-1:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 18-1. Реестр операторов технического осмотра";
в пункте 1:
часть первую изложить в следующей редакции:
"1. Уполномоченный орган в области транспорта и коммуникаций ведет реестр операторов технического осмотра, осуществляет его опубликование в периодических печатных изданиях на казахском и русском языках и размещает на своем интернет-ресурсе.";
часть третью изложить в следующей редакции:
"Оператор технического осмотра осуществляет деятельность по проведению обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним со дня включения уполномоченным органом в области транспорта и коммуникаций в реестр операторов технического осмотра.";
в пункте 2:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2. В целях включения в реестр операторов технического осмотра в уполномоченный орган в области транспорта и коммуникаций предоставляются следующие документы:";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих право собственности или владения и пользования на недвижимое имущество оператора технического осмотра с проставленным штампом о произведенной регистрации прав на недвижимое имущество в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункт 5) исключить;
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Основаниями для отказа включения в реестр операторов технического осмотра являются:";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) исключение из реестра операторов технического осмотра в течение шести месяцев до даты подачи заявления по основаниям, указанным в подпунктах 3), 4) и 5) пункта 5 настоящей статьи.";
в пункте 5:
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:

«5. Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізуден бас тарту үшін:»;
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның техникалық байқау операторларының тізілімінен ерікті түрде алып тастау туралы өтініші;»;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу кезінде көрінеу дәйексіз ақпарат ұсыну;»;
екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Техникалық байқау операторының тізілімінен алып тастау туралы хабарлама көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті орган тиісті шешім қабылдағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде дара кәсіпкерге немесе заңды тұлғаға жіберіледі.»;
4) 19-бапта:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Міндетті техникалық байқау өткізуді, көлік құралының тіркелген жеріне және көлік құралы иесінің тұрғылықты жеріне қарамастан, көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті орган техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізген техникалық байқау операторлары жүргізеді.
Техникалық байқау операторлары жария шарт негізінде қызмет көрсетеді.»;
4-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Техникалық байқау операторы:»;
6-тармақта:
бірінші бөліктің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Міндетті техникалық байқаудан өткізу үшін механикалық көлік құралының және оның тіркемелерінің иесі техникалық байқау операторына мынадай құжаттарды:»;
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Техникалық байқау операторы ұсынылған құжаттарды механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқаудың бірыңғай ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.»;
9-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Механикалық көлік құралын және оның тіркемелерін қайтадан байқаудан өткізу бірінші міндетті техникалық байқаудан өткізілген техникалық байқау операторының техникалық байқау орталығында не техникалық байқау операторының өзге техникалық байқау орталығында жүргізіледі.»;
5) 19-1-бапта:
1-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген тәртіппен ағымдағы күнтізбелік жыл үшін көлік құралдарына салық төлеуін растайтын немесе оны төлеуден босатылуын растайтын құжаттарды;»;
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) мемлекеттік немесе міндетті техникалық байқаудан өтуі туралы куәліктің көшірмесін қоса бере отырып, жүгінеді;»;
екінші бөлік алып тасталсын;

"5. Основаниями для исключения из реестра операторов технического осмотра являются:";
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) заявление индивидуального предпринимателя или юридического лица о добровольном исключении из реестра операторов технического осмотра;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) предоставление заведомо недостоверной информации при включении в реестр операторов технического осмотра;";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Уведомление об исключении из реестра операторов технического осмотра направляется индивидуальному предпринимателю или юридическому лицу в течение трех рабочих дней после принятия соответствующего решения уполномоченным органом в области транспорта и коммуникаций.";
4) в статье 19:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Обязательный технический осмотр проводится операторами технического осмотра, включенными уполномоченным органом в области транспорта и коммуникаций в реестр операторов технического осмотра, независимо от места регистрации транспортного средства и места жительства владельца транспортного средства.
Операторы технического осмотра оказывают услуги на основании публичного договора.";
абзац первый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Оператор технического осмотра:";
в пункте 6:
абзац первый части первой изложить в следующей редакции:
"6. Для прохождения обязательного технического осмотра владелец механического транспортного средства и прицепов к нему предъявляет оператору технического осмотра следующие документы:";
часть второю изложить в следующей редакции:
"Оператор технического осмотра обеспечивает внесение представленных документов в единую информационную систему обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним.";
часть вторую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Повторный технический осмотр механического транспортного средства и прицепов к нему проводится в центре технического осмотра оператора технического осмотра, где проводился первый обязательный технический осмотр либо в ином центре технического осмотра оператора технического осмотра.";
5) в статье 19-1:
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) подтверждающих уплату физическими лицами налога на транспортные средства за текущий календарный год в порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан или подтверждающих право на освобождение от его уплаты;";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) копии свидетельства о прохождении государственного или обязательного технического осмотра;";
часть второю исключить;

мынадай мазмұндағы 5, 6, 7 және 8-тармақтармен толықтырылсын:
«5. Халықаралық техникалық байқау сертификатын жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда көлік құралы иесінің халықаралық техникалық байқау сертификатының көшірмесін алуға құқығы бар.
Халықаралық техникалық байқау сертификатының жоғалған немесе бүлінген бланкі көлік құралының иесі көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті органға жазбаша өтініш берген күннен бастап жарамсыз деп танылады.
6. Көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті орган өтініш берілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жаңа нөмір беріп және үстіңгі оң бұрышында «Телнұсқа» деген жазбасы бар халықаралық техникалық байқау сертификатының телнұсқасын береді.
7. Көлік құралының иесі халықаралық техникалық байқау сертификатының телнұсқасын бергені үшін мемлекеттік баж салығының төленуі туралы түбіртегін ұсынбай өтінішті берген жағдайда көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті орган осы баптың 6-тармағында көрсетілген мерзімде халықаралық техникалық байқау сертификатының телнұсқасын беруден жазбаша нысанда бас тартады.
8. Халықаралық техникалық байқау сертификаты міндетті немесе мемлекеттік техникалық байқаудан өту туралы куәлікте көрсетілген мерзімге сәйкес келетін мерзімге беріледі.»;
6) 19-2-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Техникалық байқау операторларының механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқаудан өткізу тәртібін сақтауына мемлекеттік бақылауды тексеру нысанында жүзеге асырылады.»;
7) 19-3-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Техникалық байқау операторларының механикалық көлік құралдары және олардың тіркемелері белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда міндетті техникалық байқаудан өткені туралы куәлікті беруден бас тартуға құқығы бар.»;
2-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Техникалық байқау операторлары:»;
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Техникалық байқау операторларына:».
15. «Банкроттық туралы» 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 1-2, 7-құжат; № 13-14, 205-құжат; 1998 ж., № 14, 198-құжат; № 17-18, 225-құжат; 2000 ж., № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 8, 52-құжат; № 17-18, 240-құжат; № 24, 338-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 4, 26-құжат; № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 14, 57-құжат; 2006 ж., № 1, 4-құжат; № 3, 22-құжат; № 4, 24-құжат; № 13; 86-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 14, 18-құжат; № 9, 67-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 23, 114-құжат; № 24,129-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 9-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

дополнить пунктами 5, 6, 7 и 8 следующего содержания:
"5. При утере или порче международного сертификата технического осмотра владелец транспортного средства имеет право на получение дубликата международного сертификата технического осмотра.
Для получения дубликата международного сертификата технического осмотра владелец транспортного средства обращается в уполномоченный орган в области транспорта и коммуникаций с заявлением и предоставлением квитанции об уплате государственной пошлины за выдачу дубликата международного сертификата технического осмотра.
Утерянный или испорченный бланк международного сертификата технического осмотра признается недействительным со дня подачи в уполномоченный орган в области транспорта и коммуникаций заявления об утере или порчи.
6. Уполномоченный орган в области транспорта и коммуникаций в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликата международного сертификата технического осмотра с присвоением нового номера и надписью "Дубликат" в правом верхнем углу.
7. В случае подачи владельцем транспортного средства заявления без предоставления квитанции об уплате государственной пошлины за выдачу дубликата международного сертификата технического осмотра, уполномоченный орган в области транспорта и коммуникаций в срок, указанный в пункте 6 настоящей статьи, отказывает в письменной форме в выдаче дубликата международного сертификата технического осмотра.
8. Международный сертификат технического осмотра выдается на срок соответствующий сроку, указанному в свидетельстве о прохождении обязательного или государственного технического осмотра.";
6) пункт 1 статьи 19-2 изложить в следующей редакции:
"1. Государственный контроль за соблюдением порядка проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторами технического осмотра осуществляется в форме проверки.";
7) в статье 19-3:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Операторы технического осмотра имеют право в случае несоответствия механических транспортных средств и прицепов к ним установленным требованиям отказывать в выдаче свидетельства о прохождении обязательного технического осмотра.";
абзац первый пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2. Операторы технического осмотра обязаны:";
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Операторам технического осмотра запрещается:";
15. В Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 1-2, ст. 7; № 13-14, ст. 205; 1998 г., № 14, ст. 198; № 17-18, ст. 225; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст. 338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 4, ст. 26; № 11, ст. 67; 2004 г., № 6, ст. 42; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 57; 2006 г., № 1, ст. 4; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14, 18; № 9, ст. 67; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; 2011 г., № 1, ст. 2, 9; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):

1) 19-баптың 2-тармағында:
5), 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«5) егер борышкер табиғи монополия субъектiсi болып табылған жағдайда, өзiн банкрот деп тану туралы борышкердiң сотқа жүгiнуi жөнiндегi жазбаша хабарламасын алған кезден бастап, табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлеттi органның оларға он жұмыс күні iшiнде беретiн қорытындысы;
6) егер борышкер тиiстi тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектiсi болып табылған жағдайда, өзiн банкрот деп тану туралы борышкердiң сотқа жүгiнуi жөнiндегi жазбаша хабарламасын алған кезден бастап монополияға қарсы органның оларға он жұмыс күні iшiнде беретiн қорытындысы;»;
2) 28-баптың 2-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Сот жеті жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында және борышкердiң тұрғылықты жерi бойынша тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiкте таратылатын, белгiленген тәртiпте нормативтiк құқықтық актiлердi ресми жариялау құқығын алған мерзiмдi баспасөз басылымдарында банкроттық туралы іс бойынша іс қозғалғандығы жөнінде мемлекеттік және орыс тілдерінде хабарландыру жариялауға міндетті.»;
3) 36-бапта:
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2-1. Уәкілетті орган конкурстық басқарушының борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімі күшіне енгеннен кейін бес жұмыс күні мерзімнен кешіктірмей тағайындайды.»;
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Борышкердi банкрот деп тану және конкурстық iс жүргiзудi қозғау туралы хабарландыруды конкурстық басқарушы ол тағайындалған күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында және борышкердiң тұрғылықты жерi бойынша тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiкте таратылатын, белгiленген тәртiппен нормативтiк құқықтық актiлердi ресми жариялау құқығын алған мерзiмдi баспасөз басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялайды.»;
4) 41-1-баптың 1-тармағының төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Соттың сырттай байқауды енгізу туралы ұйғарымында уәкілетті органға бес жұмыс күні ішінде сырттай байқау әкімшісін тағайындау тапсырылатыны көрсетіледі.»;
5) 41-7-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) сырттай байқауды енгiзу туралы ұйғарым заңды күшiне енген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында және борышкердiң тұрғылықты жерi бойынша тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiкте таратылатын, белгiленген тәртiппен нормативтiк құқықтық актiлердi ресми жариялау құқығын алған мерзiмдi баспасөз басылымдарында сырттай байқауды енгiзу туралы жарияланымды мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде орналастыруға;»;

1) в пункте 2 статьи 19:
подпункты 5), 6) изложить в следующей редакции:
"5) заключение уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, представляемое им в течение десяти рабочих дней с момента получения письменного уведомления должника об обращении в суд о признании его банкротом в случае, если должник является субъектом естественной монополии;
6) заключение антимонопольного органа, представляемое им в течение десяти рабочих дней с момента получения письменного уведомления должника об обращении в суд о признании его банкротом в случае, если должник является субъектом рынка, занимающим доминирующее (монопольное) положение на соответствующем товарном рынке;";
2) часть первую пункта 2 статьи 28 изложить в следующей редакции:
"Суд в течение семи рабочих дней обязан опубликовать в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и соответствующей административно-территориальной единице по месту нахождения должника, получивших в установленном порядке право официального опубликования нормативных правовых актов, объявление о возбуждении производства по делу о банкротстве на государственном и русском языках.";
3) в статье 36:
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Конкурсный управляющий назначается уполномоченным органом в срок не позднее пяти рабочих дней со дня вступления решения суда в силу о признании должника банкротом.";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Объявление о признании должника банкротом и возбуждении конкурсного производства публикуется конкурсным управляющим в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и соответствующей административно-территориальной единице по месту нахождения должника, получивших в установленном порядке право официального опубликования нормативных правовых актов, на государственном и русском языках в срок не позднее десяти рабочих дней со дня его назначения.";
4) часть четвертую пункта 1 статьи 41-1 изложить в следующей редакции:
"В определении суда о введении внешнего наблюдения указывается о поручении уполномоченному органу в течение пяти рабочих дней произвести назначение администратора внешнего наблюдения.";
5) подпункт 1) статьи 41-7 изложить в следующей редакции:
"1) в течение десяти рабочих дней со дня вступления в законную силу определения о введении внешнего наблюдения разместить в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и соответствующей административно-территориальной единице по месту нахождения должника, получивших в установленном порядке право официального опубликования нормативных правовых актов, на государственном и русском языках публикацию о введении внешнего наблюдения;";

6) 41-8-бап мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Кредиторлар комитетінің өтінішхаты бойынша сот сырттай байқау ресімін тоқтатуы мүмкін.»;
7) 65-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Көлемі үлкен мүлкі бар борышкерді тарату, дебиторлық берешекті өндіріп алудың нақты мүмкіндігінің, сот талқылауларының болуы, конкурстық басқарушының осы Заңның 5 және 6-баптарының талаптарын орындауы кезінде немесе Қазақстан Республикасының Үкіметі конкурстық жиынтықты сатудың ерекше шарттары мен тәртібін белгілеген жағдайларда, табиғи монополия субъектілері немесе тауар нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие болған нарық субъектілері болып табылатын не республика экономикасы үшін маңызды стратегиялық мәні бар, азаматтардың өміріне, денсаулығына, ұлттық қауіпсіздікке немесе қоршаған ортаға әсер ете алатын, сондай-ақ мемлекеттің бастамасымен банкрот деп танылған ұйымдардың банкроттығы кезінде конкурстық басқарушының өтініші бойынша конкурстық іс жүргізу мерзімін уәкілетті орган кредиторлар комитетінің келісімімен көрсетілген мән-жайларды ескере отырып, осы баптың 1-тармағында белгіленген мерзімнен тыс он екі айға дейінгі мерзімге ұзартылады.»;
8) 69-баптың 1-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Конкурстық іс жүргізуді жүзеге асыру үшін уәкілетті орган борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімі күшіне енген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде конкурстық басқарушыны тағайындайды.»;
9) 70-бапта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) осы Заңның талаптарына сәйкес ол тағайындалған күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзiмде кредиторлар комитетiнiң құрамын қалыптастырады, оны уәкілетті органға бекітуге табыс етеді;»;
1-2) және 1-3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«1-2) уәкілетті орган оны тағайындаған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында және борышкердiң тұрғылықты жерi бойынша тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiкте таратылатын, белгiленген тәртiппен нормативтiк құқықтық актiлердi ресми жариялау құқығын алған мерзiмдi баспасөз басылымдарында борышкерді банкрот деп тану туралы және кредиторлардың талаптарын мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялайды;
1-3) уәкілетті орган оны тағайындаған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына заңды тұлғаны банкрот деп тану туралы сот шешімінің көшірмесін табыс етеді;»;

6) статью 41-8 дополнить частью второй следующего содержания:
"Процедура внешнего наблюдения может быть прекращена судом по ходатайству комитета кредиторов.";
7) пункт 2 статьи 65 изложить в следующей редакции:
"2. При ликвидации должника с большим объемом имущества, наличии реальной возможности взыскания дебиторской задолженности, судебных разбирательств, исполнении конкурсным управляющим требований статей 5 и 6 настоящего Закона или в случаях, когда Правительством Республики Казахстан установлены особые условия и порядок реализации конкурсной массы, при банкротстве организаций, являющихся субъектами естественных монополий или субъектами рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на товарном рынке либо имеющих важное стратегическое значение для экономики республики, способных оказать влияние на жизнь, здоровье граждан, национальную безопасность или окружающую среду, а также признанных банкротами по инициативе государства, сроки конкурсного производства по заявлению конкурсного управляющего с согласия комитета кредиторов продлеваются уполномоченным органом с учетом указанных обстоятельств на срок до двенадцати месяцев сверх срока, установленного пунктом 1 настоящей статьи.";
8) часть первую пункта 1 статьи 69 изложить в следующей редакции:
"1. Для осуществления конкурсного производства уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней со дня вступления в силу решения суда о признании должника банкротом назначает конкурсного управляющего.";
9) в статье 70:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) в срок не более десяти рабочих дней со дня его назначения формирует состав комитета кредиторов в соответствии с требованиями настоящего Закона представляет его на утверждение уполномоченному органу;";
подпункты 1-2) и 1-3) изложить в следующей редакции:
"1-2) в течение десяти рабочих дней со дня его назначения уполномоченным органом помещает в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и соответствующей административно-территориальной единице по месту нахождения должника, получивших в установленном порядке право официального опубликования нормативных правовых актов, на государственном и русском языках публикацию о признании должника банкротом и о порядке заявления требований кредиторами;
1-3) в течение семи рабочих дней со дня его назначения уполномоченным органом представляет территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики копию решения суда о признании юридического лица банкротом;";

10) 94-бапта:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Iс қозғалған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде келмеген борышкердi сот банкрот деп тану және конкурстық iс жүргiзудi қозғау туралы шешiм шығарады.»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Конкурстық басқарушы соттың борышкердi банкрот деп тану және оны тарату туралы шешiмi күшiне енгiзiлген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында және борышкердiң тұрғылықты жерi бойынша тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiкте таратылатын, белгiленген тәртiппен нормативтiк құқықтық актiлердi ресми жариялау құқығын алған мерзiмдi баспасөз басылымдарында борышкердің тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік және орыс тілдерінде борышкердi банкрот деп тану туралы және осы Заңның 71-бабында белгiленген ережелер бойынша кредиторлардың талаптарын мәлiмдеу тәртiбi туралы жарияланым шығарады, сондай-ақ сот шешімінің көшірмесін мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына жібереді.»;
5-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Жоқ борышкерді банкрот деп тану және оны тарату туралы хабарландыруды мәлімдеуші он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында және борышкердiң тұрғылықты жерi бойынша тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiкте таратылатын, белгiленген тәртiппен нормативтiк құқықтық актiлердi ресми жариялау құқығын алған мерзiмдi баспасөз басылымдарында борышкердің тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялайды.»;
16. «Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы» 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 11, 154-құжат; 1999 ж., № 8, 239-құжат; № 23, 925-құжат; 2002 ж., № 6, 71-құжат; 2003 ж., № 1-2, 13-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 157-құжат; 2005 ж., № 23, 98-құжат; 2006 ж., № 12, 69-құжат; 2007 ж. № 10,69-құжат; 2007 ж., № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат):
13-баптың 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Ата-анасының екеуiнен де айрылған балаларға (тұлдыр жетiмдерге) тағайындалған жәрдемақылар олардың заңды өкiлiне төленедi.».
17. «Нотариат туралы» 1997 жылғы 14 шілдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 13-14, 206-құжат; 1998 ж., № 22, 307-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 15-16, 236-құжат, № 24, 338-құжат) 2003 ж., № 10, 48-құжат; № 12, 86-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 11, 55-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 23, 100-құжат; 2010 ж., № 17-18, 111-құжат; № 11, 102-құжат):

10) в статьи 94:
пункты 2 изложить в следующей редакции:
"2. Суд в течение пяти рабочих дней со дня возбуждения дела выносит решение о признании отсутствующего должника банкротом и возбуждении конкурсного производства.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Конкурсный управляющий в течение десяти рабочих дней со дня вступления в силу решения суда о признании должника банкротом и его ликвидации помещает в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и соответствующей административно-территориальной единице по месту нахождения должника, получивших в установленном порядке право официального опубликования нормативных правовых актов, на государственном и русском языках публикацию о признании должника банкротом и о порядке заявления требований кредиторами по правилам, установленным статьей 71 настоящего Закона, а также направляет копию решения суда в территориальный орган уполномоченного органа в области государственной статистики.";
часть вторую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Объявление о признании отсутствующего должника банкротом и его ликвидации публикуется заявителем в течение десяти рабочих дней в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и соответствующей административно-территориальной единице по месту нахождения должника, получивших в установленном порядке право официального опубликования нормативных правовых актов, на государственном и русском языках.";
16. В Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 11, ст. 154; 1999 г., № 8, ст. 239; № 23, ст. 925; 2002 г., № 6, ст. 71; 2003 г., № 1-2, ст. 13; 2004 г., № 23, ст. 142; № 24, ст. 157; 2005 г., № 23, ст. 98; 2007 г., № 10, ст. 69; № 20, ст. 152):
пункт 5 статьи 13 изложить в следующей редакции:
"5. Пособия, назначенные детям, потерявшим обоих родителей (круглые сироты), выплачиваются их законному представителю.".
17. В Закон Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 13-14, ст. 206; 1998 г., № 22, ст. 307; 2000 г., № 3-4, ст. 66; 2001 г., № 15-16, ст. 236; № 24, ст. 338; 2003 г., № 10, ст. 48; № 12, ст. 86; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 11, ст. 55; 2007 г., № 2, ст. 18; 2009 г., № 8, ст. 44; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 23, ст. 100; 2010 г., № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 11, ст. 102):

1) 3-баптың 6-тармағы мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Нотариалдық іс-әрекеттер туралы мәліметтер адвокаттық қызметті жүзеге асыру барысында қорғаушы немесе өкілдер ретінде қатысатын адвокаттардың жазбаша талап етуі бойынша да беріледі.»;
2) 60-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«60-бап. Ашылған мұра туралы мұрагерлерге және алудан бас тартушыларға (легатарийлерге) хабарлау
1. Ашылған мұра туралы хабарлама алған нотариус тұратын жерi немесе жұмыс орны өзiне белгiлi мұрагерлердi бұл туралы хабардар етуге мiндеттi.
Өсиеттік бас тартуы (легат) бар өсиет болған кезде нотариус өсиет бойынша мұрагерліктің ашылуы туралы алудан бас тартушыларға хабарлауға міндетті.
2. Егер мұрагерлердiң немесе алудан бас тартушылардың (легатарийлердің) тұрған жерi немесе жұмыс орны белгiсiз болса, нотариус мұраның ашылғандығы туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабарлама бере алады.»;
3) 72-бап мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
«3. Өсиеттiк бас тарту болған кезде нотариус алудан бас тартушыларды шақырады және оларға өсиеттік бас тартудың мазмұнын және олардың мұрагерден (мұрагерлерден) тиесіліні алу құқығын түсіндіреді.».
18. «Нормативтiк құқықтық актiлер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 2-3, 25-құжат; 2001 ж., № 20, 258-құжат; 2002 ж., № 5, 50-құжат; 2004 ж., № 5, 29-құжат; № 13, 74-құжат; 2005 ж, № 17-18, 73-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 12, 86-құжат; № 13, 100-құжат; № 19, 147-құжат; 2008 ж., № 13-14, 55-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; № 22, 94-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 7-құжат; № 7, 54-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 3-баптың 1-4) және 1-5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1-4) мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi – мемлекеттiк қызмет стандартының сақталуына қойылатын талаптарды белгiлейтiн және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды адамдардың, сондай-ақ өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртiбiн айқындайтын нормативтiк құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді;

1) пункт 6 статьи 3 дополнить частью второй следующего содержания:
"Сведения о нотариальных действиях выдаются также по письменному требованию адвокатов, выступающих в качестве защитников или представителей при осуществлении адвокатской деятельности.";
2) статью 60 изложить в следующей редакции:
"Статья 60. Извещение наследников и отказополучателей
(легатариев) об открывшемся наследстве
1. Нотариус, получивший сообщение об открывшемся наследстве, обязан известить об этом тех наследников, место жительства или работы которых ему известно.
При наличии завещания, содержащего завещательный отказ (легат), нотариус обязан также известить отказополучателей об открытии наследства по завещанию.
2. Если место жительства или работы наследников либо отказополучателей (легатариев) неизвестно, нотариус может сделать сообщение об открытии наследства через средства массовой информации.";
3) статью 72 дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. При наличии завещательного отказа нотариус приглашает отказополучателей и разъясняет им содержание завещательного отказа и их право на получение причитающегося от наследника (наследников).".
18. В Закон Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 2-3, ст. 25; 2001 г., № 20, ст. 258; 2002 г., № 5, ст. 50; 2004 г., № 5, ст. 29; № 13, ст. 74; 2005 г., № 17-18, ст. 73; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 12, ст. 86; № 13, ст. 100; № 19, ст. 147; 2008 г., № 13-14, ст. 55; № 21, ст. 97; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; № 22, ст. 94; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст.7; № 7, ст. 54; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
1) подпункты 1-4) и 1-5) статьи 3 изложить в следующей редакции:
"1-4) регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги;

1-5) мемлекеттiк қызметтер көрсету тiзiлiмi – көрсетілген мемлекеттiк қызметтердi алушыларды, олардың көрсетiлуiн қамтамасыз ететiн орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды және ұйымдарды көрсете отырып, республикалық және жергiлiктi деңгейде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң үнемi жаңартылып отыратын тiзбесiн және басқа да сипаттамаларды қамтитын нормативтiк құқықтық акт;»;
2) 14-бапта:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Егер осы нормативтiк құқықтық актiлердiң жалпыға мiндеттi маңызы болса, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарына қатысты болса немесе кәсiпкерлiк қызметтi реттесе, осы Заңның 36-бабы 2-тармағының 4) тармақшасында көзделген мемлекеттік органдардың актілерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша заң сараптамасын жүргiзедi.»;
9-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Азаматтардың құқықтары, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты нормативтік құқықтық актілердің жобалары уәкілетті мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.»;
2) 17-баптың 7-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) нормативтiк құқықтық актiнiң Қазақстан Республикасының әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеуден өткен күнi мен нөмiрiн мемлекеттік тiркеуден өткен нормативтiк құқықтық актiлерде көрсету;»;
3) 21-баптың 2-тармағы мынадай мазмұнда жазылсын:
«2. Заңнамалық актілерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы заңнамалық акт жобасының мәтінінде аталған заңнамалық актілердің тақырыбы, қабылданған жылы, күні, айы сондай-ақ жақшаның ішінде олардың алғашқы жариялану жылы, нөмірі және құжаты, ал оларға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген жағдайда «Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы» жинағында тиісті заңнамалық актінің жариялану жылы, нөмірі және құжаты не, егер заңнамалық акт көрсетілген жинақта жарияланбаса, осы Заңға сәйкес ресми жарияланымының өзге де дереккөзі көрсетіледі.
Нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық акт жобасының мәтінінде аталған нормативтік құқықтық актілердің тақырыбы, қабылданған жылы, күні, айы, тіркеу нөмірі, сондай-ақ жақшаның ішінде, егер олар «Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілер жинағы» және «Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағы» жинақтарында жарияланған болса, көрсетілген жинақтардағы олардың алғашқы жариялану жылы, нөмірі және құжаты көрсетіледі.
Мемлекеттік тіркеуге жататын нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актінің мәтінінде оның Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі қосымша көрсетіледі.»;

1-5) реестр государственных услуг - нормативный правовой акт, содержащий регулярно обновляемый перечень государственных услуг, оказываемых на республиканском и местном уровнях, с указанием получателей государственных услуг, центральных государственных и местных исполнительных органов и организаций, обеспечивающих их оказание, и других характеристик;";
2) в статье 14:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. По проектам нормативных правовых актов Министерство юстиции Республики Казахстан проводит юридическую экспертизу, если эти акты имеют общеобязательное значение, касаются прав и свобод граждан или регулируют предпринимательскую деятельность, за исключением актов государственных органов, предусмотренных в подпункте 4) пункта 2 статьи 36 настоящего Закона.";
пункт 9 дополнить частью второй следующего содержания:
"Проекты нормативных правовых актов, касающихся прав, свобод и обязанностей граждан, размещаются на интернет-ресурсах уполномоченных государственных органов.";
2) подпункт 7) статьи 17 изложить в следующей редакции:
"7) указание на дату и номер государственной регистрации нормативного правового акта в нормативных правовых актах, прошедших государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан;";
3) пункт 2 статьи 21 изложить в следующей содержания:
"2. В тексте проекта законодательного акта о внесении изменений и (или) дополнений в законодательные акты указываются заголовок, дата принятия указанных законодательных актов, а также в скобках - год, номер и статья их первоначального опубликования, а также в случае внесения в них изменений и/или дополнений год, номер и статья опубликования соответствующего законодательного акта в сборнике "Ведомости Парламента Республики Казахстан" либо иной источник официального опубликования в соответствии с настоящим Законом, если законодательный акт не опубликован в указанном сборнике.
В тексте проекта нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в нормативные правовые акты указываются заголовок, дата принятия, регистрационный номер указанных нормативных правовых актов, а также в скобках - год, номер и статья их первоначального опубликования в сборниках "Собрание актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан" и "Собрание актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан" в случае, если они опубликованы в указанных сборниках.
В тексте нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в нормативный правовой акт, прошедший государственную регистрацию, дополнительно указывается номер, под которым он зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов.";

4) 21-1-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Заңнамалық актілердің күші жойылды деп тану туралы заңнамалық акт жобасының мәтінінде көрсетілген заңнамалық актілердің тақырыбы, қабылданған жылы, күні, айы, сондай-ақ жақшаның ішінде олардың алғашқы жариялану жылы, нөмірі және құжаты, ал оларға өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізген жағдайда «Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы» жинағында тиісті заңнамалық актінің жариялану жылы, нөмірі және құжаты не, егер заңнамалық акт көрсетілген жинақта жарияланбаса, осы Заңға сәйкес ресми жарияланымының өзге де дереккөзі көрсетіледі.
Нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы нормативтік құқықтық акт жобасының мәтінінде көрсетілген нормативтік құқықтық актілердің тақырыбы, қабылданған жылы, күні, айы, тіркеу нөмірі, сондай-ақ жақшаның ішінде, егер олар «Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілер жинағы» және «Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағы» жинақтарында жарияланған болса, көрсетілген жинақтардағы олардың алғашқы жариялану жылы, нөмірі және құжаты көрсетіледі.
Мемлекеттік тіркеуден өткен нормативтік құқықтық актінің күші жойылды деп тану туралы нормативтік құқықтық актінің мәтінінде оның Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі қосымша көрсетіледі.»;
5) 30-бап мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
«2-1. Нормативтік құқықтық актілерді ресми жариялау олар күшіне енгеннен кейін отыз күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырылуға тиіс.»;
6) 33-бап мынадай мазмұндағы 3 және 4-тармақтармен толықтырылсын:
«3. Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері, оларды Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде ресми жариялауға жіберіледі.
4. Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері уәкілетті мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарында міндетті түрде жарияланады.»;
7) 34-бап мынадай мазмұндағы 3 және 4-тармақтармен толықтырылсын:
«3. Мәслихаттардың нормативтік құқықтық шешімдері, әкімдіктердің нормативтік құқықтық қаулылары мен әкімдердің нормативтік құқықтық шешімдері олар Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде ресми жариялауға жіберіледі.
4. Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері уәкілетті мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарында міндетті түрде жарияланады.».

4) пункт 3 статьи 21-1 изложить в следующей редакции:
"3. В тексте проекта законодательного акта о признании утратившими силу законодательных актов указываются заголовок, дата принятия указанных законодательных актов, а также в скобках - год, номер и статья их первоначального опубликования, а в случае внесения в них изменений и/или дополнений год, номер и статья опубликования соответствующего законодательного акта в сборнике "Ведомости Парламента Республики Казахстан" либо иной источник официального опубликования в соответствии с настоящим Законом, если законодательный акт не опубликован в указанном сборнике.
В тексте проекта нормативного правового акта о признании утратившими силу нормативных правовых актов указываются заголовок, дата принятия, регистрационный номер указанных нормативных правовых актов, а также в скобках - год, номер и статья их первоначального опубликования в сборниках "Собрание актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан" и "Собрание актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан" в случае, если они опубликованы в указанных сборниках.
В тексте нормативного правового акта о признании утратившим силу нормативного правового акта, прошедшего государственную регистрацию, дополнительно указывается номер, под которым он зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов.";
5) статью 30 дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Официальное опубликование нормативных правовых актов должно быть осуществлено в течение тридцати календарных дней после их вступления в силу.";
6) статью 33: дополнить пунктами 3 и 4 следующего содержания:
"3. Нормативные правовые акты центральных исполнительных и иных центральных государственных органов направляются на официальное опубликование в течение десяти календарных дней после их государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан.
4. Нормативные правовые акты центральных исполнительных и иных центральных государственных органов в обязательном порядке опубликовываются на интернет- ресурсах уполномоченных государственных органов.";
7) статью 34 дополнить пунктами 3 и 4 следующего содержания:
"3. Нормативные правовые решения маслихатов, нормативные постановления акиматов и нормативные правовые решения акимов направляются на официальное опубликование в течение десяти календарных дней после их государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан.
4. Нормативные правовые решения маслихатов, нормативные правовые постановления акиматов и нормативные правовые решения акимов в обязательном порядке опубликовываются на интернет- ресурсах уполномоченных государственных органов.".

19. «Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы» 1998 жылғы
30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 13, 196-құжат; 2003 ж., № 11, 67-құжат; 2004 ж., № 23, 140-құжат; 2006 ж., № 23, 141-құжат; 2009 ж., № 19, 88-құжат; № 24, 134-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат):
1) 5-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) егер кепiл берушi жеке тұлға, соның iшiнде жеке кәсiпкер немесе резидент емес заңды тұлға болып табылатын жағдайда, салық төлеушi ретiнде тiркелген орны бойынша жүзеге асырылады.»;
2) 10-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу екі жұмыс күні iшiнде жүргiзiлуге тиiс.»;
3) 11-баптың 1-тармағының бірінші абзацы мен 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Тiркеушi орган:
4) егер жылжымалы мүлiк кепiлiн және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжат болмаса, кепiлдi тiркеуден бас тартады.»;
4) 13-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Кепiл берушiнiң немесе кепiл ұстаушының өтiнiшi бойынша тiркеушi орган екі жұмыс күні ішiнде жоғалған жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң орнына оның көшiрмесiн бередi.».
20. «Аудиторлық қызмет туралы» 1998 жылғы 20 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 22, 309-құжат; 2000 ж., № 22, 408-құжат; 2001 ж., № 1, 5-құжат; № 8, 52-құжат; 2002 ж., № 23-24, 193-құжат; 2003 ж., № 11, 56-құжат; № 12, 86-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 23, 138-құжат; 2005 ж., № 14, 58-құжат; 2006 ж., № 8, 45-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28-құжат; 2009 ж., № 2-3, 21-құжат; № 17, 79-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 112-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 18-1-баптың 3 және 4-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қаржы ұйымының аудиторлық есебін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға ұсынудың белгіленген мерзімдері бұзылған жағдайда қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган аудиторлық есепті белгіленген мерзімде ұсыну туралы жазбаша нұсқама жібереді.

19. В Закон Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "О регистрации залога движимого имущества" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 13, ст. 196; 2003 г., № 11, ст. 67; 2004 г., № 23, ст. 140; 2006 г., № 23, ст. 141; 2009 г., № 19, ст. 88; № 24, ст. 134; 2011 г., № 3, ст. 32):
1) подпункт 2) пункта 2 статьи 5 изложить в следующей редакции:
"2) по месту регистрации в качестве налогоплательщика в случае, если залогодателем является физическое лицо, в том числе индивидуальный предприниматель, или юридическое лицо-нерезидент.";
2) пункт 2 статьи 10 изложить в следующей редакции:
"2. Регистрация залога движимого имущества должна быть произведена в течение двух рабочих дней.
3) абзац первый пункта 1 статьи 11 изложить в следующей редакции:
"1. Регистрирующий орган отказывает в регистрации залога в случаях, если:";
4) пункт 3 статьи 13 изложить в следующей редакции:
"3. По заявлению залогодателя или залогодержателя регистрирующий орган в течение двух рабочих дней производит выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества взамен утраченного.".
20. В Закон Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года "Об аудиторской деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 22, ст. 309; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 5; № 8, ст. 52; 2002 г., № 23-24, ст. 193; 2003 г., № 11, ст. 56; № 12, ст. 86; № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 138; 2005 г., № 14, ст. 58; 2006 г., № 8, ст. 45; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28; 2009 г., № 2-3, ст. 21; № 17, ст. 79; № 18, ст. 84; № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 112; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
пункты 3 и 4 статьи 18-1 изложить в следующей редакции:
"3. В случае нарушения установленных сроков представления аудиторского отчета финансовой организации уполномоченному государственному органу по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций уполномоченный государственный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций направляет письменное предписание о представлении аудиторского отчета в установленный срок.

4. Аудиторлық ұйым жазбаша нұсқаманы орындамаған жағдайда қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган лицензияның қолданылуын тоқтата тұру қажеттілігі туралы өтінішхатпен уәкілетті органға жүгінеді.».
21. «Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы» 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 8, 238-құжат; № 23, 925-құжат; 2000 ж., № 23, 411-құжат; 2001 ж., № 2, 14-құжат; 2002 ж., № 6, 71-құжат; 2004 ж., № 24, 157-құжат; 2005 ж., № 23, 98-құжат; 2006 ж., № 12, 69-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 23, 111-құжат):
1-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) арнаулы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) – жәрдемақы алуға құқығы бар азаматтарға жәрдемақылардың өзге түрлеріне қарамастан берілетін ақшалай төлем;».
22. «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 24, 1065-құжат; 2003 ж., № 15, 129-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж, № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 77-құжат; № 18, 84-құжат; № 23, 111-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 1-бап:
мынадай мазмұндағы 29-1) тармақшамен толықтырылсын:
«29-1) спорттық резерв – жасөспірімдер мен жастар жас шамасындағы жарыстарға қатысатын спортшылар;»;
36) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«36) спорттық сыныптама – жекелеген спорт түрлерінде шеберлік деңгейін, сондай-ақ жаттықтырушылардың, спортшылардың, спортшы-нұсқаушылардың, әдіскерлердің және төрешілердің біліктілік деңгейін айқындайтын спорттық атақтардың, разрядтардың және санаттардың жүйесі;»;
2) 18-бапта:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Спорттың әр түрi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын дене шынықтыру-спорт ұйымдарының ұсыныстарын ескере отырып, спорт түрлері бойынша тиісті қоғамдық бірлестіктер конкурстық негiзде құрады. Спорт принциптерiн сақтай отырып, алдын ала белгiленген және жарияланған арнаулы нормативтердi орындаған спортшылар Қазақстан Республикасы құрама командаларының негiзгi және жастар (резервтiк) құрамына енгiзiледi. Қазақстан Республикасы құрама командаларының белгiленген нормативтердi орындамаған, өз мiндеттерiн үнемi бұзатын мүшелерi Қазақстан Республикасы құрама командаларынан шығарылады. Қазақстан Республикасы құрама командаларының құрамдарын спорт түрлері бойынша қоғамдық бірлестіктердің ұсынуымен дене шынықтыру және спорт жөнiндегi уәкiлеттi орган жыл сайын бекiтiп отырады.»;
мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:

4. В случае неисполнения письменного предписания аудиторской организацией уполномоченный государственный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций обращается с ходатайством в уполномоченный орган о необходимости приостановления действия лицензии.".
21. В Закон Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 8, ст. 238; № 23, ст. 925; 2000 г., № 23, ст. 411; 2001 г., № 2, ст. 14; 2002 г., № 6, ст. 71; 2004 г., № 24, ст. 157; 2005 г., № 23, ст. 98; 2006 г., № 12, ст. 69; 2007 г., № 20, ст. 152; 2009 г., № 23, ст. 111):
подпункт 1) статьи 1 изложить в следующей редакции:
"1) специальное государственное пособие (далее - пособие) - денежная выплата гражданам, имеющим право на пособие, предоставляемая независимо от иных видов пособий;".
22. В Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 24, ст. 1065; 2003 г., № 15, ст. 129; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 15-16, ст. 77; № 18, ст. 84; № 23, ст. 111; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст.102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
1) статью 1:
дополнить подпунктом 29-1) следующего содержания:
"29-1) спортивный резерв - спортсмены, принимающие участие в соревнованиях юношеского и молодежного возрастов;";
подпункт 36) изложить в следующей редакции:
"36) спортивная классификация - система спортивных званий, разрядов и категорий, определяющих уровень мастерства в отдельных видах спорта, а также уровень квалификации тренеров, спортсменов, инструкторов-спортсменов, методистов и судей;";
2) в статье 18:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Сборные команды Республики Казахстан формируются с учетом предложений физкультурно-спортивных организаций соответствующими федерациями по различным видам спорта на конкурсной основе. Спортсмены, выполнившие при соблюдении спортивных принципов заранее обусловленные и объявленные специальные нормативы, включаются в основной и молодежный (резервный) составы сборных команд Республики Казахстан. Члены сборных команд Республики Казахстан, не выполняющие установленных нормативов, систематически нарушающие свои обязанности, отчисляются из сборных команд Республики Казахстан. Составы сборных команд Республики Казахстан ежегодно утверждаются уполномоченным органом по физической культуре и спорту по представлению федераций по различным видам спорта.";
дополнить пунктом 3 следующего содержания:

«3. Қазақстан Республикасының штаттық құрама командалары – спортшылары халықаралық жарыстарға қатысу қорытындысы бойынша жоғары спорт нәтижелеріне қол жеткізген спортшылардың, жаттықтырушылардың, ғалымдардың, дене шынықтыру-спорт ұйымдары мен спорттық медицина ұйымдарының ұжымдары, сондай-ақ осы спортшыларды дайындайтын және спорт қызметін Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында көзделген шарттарда жүзеге асыратын жаттықтырушылар, ғалымдар мен өзге қызметкерлер.
Қазақстан Республикасының штаттық құрама командаларының тізімін дене шынықтыру және спорт жөнiндегi уәкiлеттi орган қалыптастырады және бекітеді.»;
3) 22-1-бапта:
1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жаттықтырушыларға, спортшы-нұсқаушыларға, әдiскерлерге, төрешiлерге санаттар дене шынықтыру және спорт жөнiндегi уәкiлеттi орган белгiлеген бiлiктiлiк талаптарына сәйкес берiледi.»;
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Дене шынықтыру және спорт жөнiндегi әдiскерлер мен спортшы-нұсқаушыларға мынадай бiлiктiлiк санаттары берiледi:»;
4) 24-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Спорттың әрбір түрі бойынша тек бір республикалық қоғамдық бірлестік аккредиттелуі тиіс, ол Қазақстан Республикасының атынан дене шынықтыру және спорт саласындағы халықаралық бірлестіктерге қатысушы болуы мүмкін.»;
5) 27-баптың 2-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Спорт ғимараттары орналасатын аумақтарды құзыреттi мемлекеттiк органдар көрсетілген ғимараттарды болашақта салуға арналған жердi ағымдағы игеру және перспективалық резервте ұстау үшiн нормативтік бөлу арқылы анықтайды.»;
6) 33-баптың 1-тармағының алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«өзінің қаржыландыру көздері есебінен өз алдында тұрған жарғылық міндеттерді орындауды іске асырады;».
23. «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 20, 379-құжат; 2004 ж, № 5, 29-құжат; 2007 ж., № 12, 86-құжат; №19, 147-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 29-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 7, 54-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халыққа қызмет көрсету орталықтары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

"3. Штатные сборные команды Республики Казахстан - коллективы спортсменов, тренеров, ученых, других работников физкультурно-спортивных организаций и организаций спортивной медицины, спортсмены которых достигли высоких спортивных результатов по итогам выступлений на международных соревнованиях, а также тренеры, ученые и другие работники, подготовившие этих спортсменов и осуществляющие спортивную деятельность на финансовых условиях, предусмотренных бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Списки штатных сборных команд Республики Казахстан формируются и утверждаются уполномоченным органом по физической культуре и спорту.";
3) в статье 22-1:
часть вторую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Категории тренерам, инструкторам-спортсменам, методистам, судьям присваиваются в соответствии с квалификационными требованиями, установленными уполномоченным органом по физической культуре и спорту.";
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Методистам и инструкторам-спортсменам по физической культуре и спорту присваиваются следующие квалификационные категории:";
4) пункт 2 статьи 24 изложить в следующей редакции:
"2. По каждому виду спорта аккредитации подлежит не более одного республиканского общественного объединения, которое может быть участником международных объединений в области физической культуры и спорта от имени Республики Казахстан.";
5) часть первую пункта 2 статьи 27 изложить в следующей редакции:
"2. Территории, занятые под спортивные сооружения, определяются компетентными государственными органами путем нормативного отведения земель на текущее освоение и перспективное резервирование для будущего строительства указанных сооружений.";
6) абзац шестой пункта 1 статьи 33 изложить в следующей редакции:
"реализует выполнение стоящих перед ним уставных задач за счет собственных источников финансирования;".
23. В Закон Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 379; 2004 г, № 5, ст. 29; 2007 г., № 12, ст. 86; № 19, ст. 147; 2008 г., № 21, ст. 97; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 29; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 7, ст. 54; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам центров обслуживания населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда"
6 августа 2011 г.):

1) 1-бапта:
2-2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2-2. Мемлекеттік қызмет көрсету – орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызметі.»;
2-5 және 2-6-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«2-5. Мемлекеттік қызметтер көрсету тізілімі – мемлекеттік қызметтер көрсетуді алушыларды, олардың көрсетілуін қамтамасыз ететін орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды және ұйымдарды көрсете отырып, республикалық және жергілікті деңгейде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің үнемі жаңартылып отыратын тізбесін және басқа да сипаттамаларды қамтитын нормативтік құқықтық акт.
2-6. Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті – мемлекеттік қызмет стандартының сақталуына қойылатын талаптарды белгілейтін және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.»;
2) 9-1-бапта:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қазақстан Республикасының Президентіне бағынатын және есеп беретін мемлекеттік орган әзірлейтін мемлекеттік қызмет көрсету стандартын Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісім бойынша бекітеді.»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және мемлекеттік қызмет көрсететін өзге де жеке және заңды тұлғалардың қызметін ұйымдастыру үшін орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін әзірлейді және бекітеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне бірнеше орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары және өзге де жеке және заңды тұлғалар қатысқан кезде мемлекеттік қызмет көрсету регламентін орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар бірлесіп әзірлейді және бекітеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламентін әзірлеу жөніндегі әдіснамалық көмекті мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган жүзеге асырады.»;

1) в статье 1:
пункт 2-2 изложить в следующей редакции:
"2.2. Государственная услуга - деятельность центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением центральных государственных и местных исполнительных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением центральных государственных и местных исполнительных органов).";
пункты 2-5 и 2-6 изложить в следующей редакции:
"2-5. Реестр государственных услуг - нормативный правовой акт, содержащий регулярно обновляемый перечень государственных услуг, оказываемых на республиканском и местном уровнях, с указанием получателей государственных услуг, центральных государственных и местных исполнительных органов и организаций, обеспечивающих их оказание, и других характеристик.
2-6. Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций, и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.";
2) в статье 9-1:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3.Стандарт государственной услуги, разрабатываемый государственным органом, подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, утверждается Правительством Республики Казахстан по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для организации деятельности государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги центральными государственными и местными исполнительными органами разрабатываются и утверждаются регламенты государственных услуг.
При участии в процессе оказания государственной услуги нескольких центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц регламент государственной услуги разрабатывается и утверждается центральными государственными и местными исполнительными органами совместно.
Методологическая помощь по разработке регламента государственной услуги осуществляется центральным уполномоченным органом по государственному планированию.";

3) 15-1-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары, өзге де жеке және заңды тұлғалар мемлекеттік қызметтер көрсету субъектiлерi болып табылады.»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар өз құзыретіне кіретін электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуді Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген мерзімде қамтамасыз етеді.».
24. «Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 22, 406-құжат; 2003 ж., № 11, 56-құжат; № 12, 85-құжат; № 15, 139-құжат; 2004 ж., № 11-12, 66-құжат; 2005 ж., № 14, 55, 58-құжаттар; 104-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 25-құжат; № 8, 45-құжат; № 13, 85-құжат; № 16, 99-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 4, 28, 33-құжаттар; № 8, 52-құжат; № 18, 145-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; № 20, 88-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 17, 81-құжат; № 19, 88-құжат; № 24, 134-құжат; № 5, 23-құжат; № 17-18, 112-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 26-баптың 11-тармағының екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
«Аталған жағдайларда ірі қатысушы белгілеріне сәйкес келетін тұлға акцияларды сатып алған немесе оған өзінің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы белгісіне сәйкес келетіні белгілі болған кезден бастап отыз күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органды хабардар етуге және осы баптың ережелеріне сәйкес уәкілетті органның жазбаша келісімін алғанға дейін сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшылығына немесе қызметіне ықпал етуге бағытталған ешқандай әрекет жасамауға немесе осылайша сатып алынған акциялармен дауыс бермеуге міндетті.
Тиісті мәртебені алу туралы өтініш акцияларды сатып алған кезден бастап не оған өзінің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы белгілеріне сәйкес келетіні белгілі болған кезден бастап, алпыс күнтізбелік күн ішінде, егер бұл тұлға көрсетілген мерзімде акцияларды иеліктен шығарғысы келмесе ғана, уәкілетті органға табыс етіледі. Акцияларды сатып алған күннен бастап алпыс күнтізбелік күн ішінде оларды иеліктен шығару жөнінде шешім қабылдағаны туралы ақпарат мұндай шешім қабылданған күннен бастап дереу уәкілетті органға табыс етіледі.»;
13-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

3) в статье 15-1:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Субъектами оказания государственных услуг являются центральные государственные и местные исполнительные органы, их подведомственные организации, иные физические и юридические лица.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Центральные государственные и местные исполнительные органы обеспечивают оказание входящих в их компетенцию электронных государственных услуг в сроки, установленные Правительством Республики Казахстан".
24. Закон Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 22, ст. 406; 2003 г., № 11, ст. 56; № 12, ст. 85; № 15, ст. 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; 2005 г., № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 25; № 8, ст. 45; № 13, ст. 85; № 16, ст. 99; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28, 33; № 8, ст. 52; № 18, ст. 145; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; 2009 г., № 2-3, ст. 18; № 17, ст. 81; № 19, ст. 88; № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 112; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
1) части вторую и третью пункта 11 статьи 26 изложить в следующей редакции:
"В указанных случаях лицо, соответствующее признакам страхового холдинга или крупного участника, обязано уведомить уполномоченный орган в течение тридцати календарных дней с момента приобретения акций или когда ему стало известно, что он соответствует признакам страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации, и не предпринимать никаких действий, направленных на оказание влияния на руководство или деятельность страховой (перестраховочной) организации, или не голосовать акциями, приобретенными таким образом, пока он не получит письменное согласие уполномоченного органа в соответствии с положениями настоящей статьи.
Заявление о приобретении соответствующего статуса представляется в уполномоченный орган в течение шестидесяти календарных дней со дня приобретения акций, либо с момента, когда ему стало известно, что он соответствует признакам страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации, если только это лицо не собирается произвести отчуждение акций в указанный срок. Информация о принятии решения об отчуждении акций в течение шестидесяти календарных дней с даты их приобретения предоставляется в уполномоченный орган немедленно, с даты принятия такого решения.";
часть первую пункта 13 изложить в следующей редакции:

«13. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, сақтандыру холдингі шешім қабылдаған күннен бастап отыз күнтізбелік күн мерзімде, растайтын құжаттарды табыс ете отырып, уәкілетті органды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін (артықшылықты акцияларды шегере отырып) акцияларының өзі тікелей немесе жанама иеленетін немесе тікелей немесе жанама дауыс беру мүмкіндігі бар үлесін өзгерту туралы хабардар етуге міндетті.»;
2) 28-баптың 1-тармағының бірінші абзацы және 7)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беруден:
7) құрылтайшы-жеке тұлғаларда, атқарушы органның не құрылтайшы-заңды тұлғаның басқару органының бірінші басшысында алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болуы бас тартуға негіз болып табылады.»;
3) 29-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) уәкiлеттi мемлекеттiк орган сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға берген рұқсаттың мерзiмi өтiп кетiп, сол мерзiм iшiнде ол әдiлет органдарында тiркелмеген немесе сақтандыру қызметiн жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін уәкілетті мемлекеттiк органға өтініш бермеген жағдайларда керi қайтарып алады.»;
4) 40-баптың 5-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Мынадай:
3) уәкілетті орган өткізген тестілеудің теріс нәтижесі болған жағдайлар лицензия беруден бас тартуға негіз болып табылады.»;
5) 48-бапта:
1-2-тармақ және оның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«1-2. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы:
заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына тиесілі қатысу үлесінің он бес, отыз немесе қырық процент деңгейінен көбею немесе азаю фактісін анықтаған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органды хабардар етуге міндетті.»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бес күнтізбелік күн ішінде өз мүлкiнiң кепiлi, кепiлдiк беру немесе басқа да баланста көрсетiлмеген мiндеттемелердi қабылдағаны туралы уәкiлеттi мемлекеттiк органға хабарлауға мiндеттi. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кепiлдiгi тiзiлiмiн жүргiзуге және өзге де мiндеттемелерiне байланысты қосымша талаптар уәкiлеттi мемлекеттiк органның нормативтiк құқықтық актiлерiмен белгiленедi.»;
6) 52-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуымен бiрлескен қызмет туралы шарт оны жасаған күннен бастап он күнтізбелік күн iшiнде уәкiлеттi мемлекеттiк органда тiркелуге тиiс.».
25. «Коммерциялық емес ұйымдар туралы» 2001 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., № 1, 8-құжат; № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 11, 56-құжат; 2004 ж., № 5, 30-құжат; № 10, 56-құжат; 2005 ж., № 13, 53-құжат; 2006 ж., № 8, 45-құжат; № 15, 95-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 9, 67-құжат; № 17, 141-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; 2011 ж., № 2, 21-құжат; № 5, 43-құжат):
18-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Крупный участник страховой (перестраховочной) организации, страховой холдинг в течение тридцати календарных дней со дня принятия решения обязан уведомить уполномоченный орган об изменении доли голосующих (за вычетом привилегированных) акций страховой (перестраховочной) организации, которыми он владеет прямо или косвенно или имеет возможность голосовать прямо или косвенно с представлением подтверждающих документов.";
2) абзац первый пункта 1 статьи 28 изложить в следующей редакции:
"1. Основаниями отказа в выдаче разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации являются:";
3) абзац первый статьи 29 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченный орган отзывает выданное разрешение на создание страховой (перестраховочной) организации в случаях:";
4) абзац первый пункта 5 статьи 40 изложить в следующей редакции:
"5. Основаниями отказа в выдаче лицензии являются случаи:";
5) в статье 48:
абзац первый пункта 1-2 изложить в следующей редакции:
"1-2. Страховая (перестраховочная) организация обязана уведомлять уполномоченный орган в течение десяти календарных дней со дня установления ими факта увеличения или уменьшения уровня пятнадцати, тридцати или сорока процентов:";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Страховая (перестраховочная) организация обязана в течение пяти календарных дней уведомить уполномоченный орган о залоге собственного имущества, выдаче гарантии, либо принятии иного обязательства, не отраженного в балансе. Дополнительные требования, связанные с ведением реестра гарантий и иных обязательств страховой (перестраховочной) организации, определяются нормативными правовыми актами уполномоченного органа.";
6) пункт 2 статьи 52 изложить в следующей редакции:
"2. Договор о совместной деятельности с участием страховой (перестраховочной) организации подлежит регистрации в уполномоченном государственном органе в течение десяти календарных дней со дня его заключения.".
25. В Закон Республики Казахстан от 16 января 2001 года "О некоммерческих организациях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 1, ст. 8; № 24, ст. 338; 2003 г., № 11, ст. 56; 2004 г., № 5, ст. 30; № 10, ст. 56; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 8, ст. 45; № 15, ст. 95; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 17, ст. 141; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; 2011 г., № 2, ст.21; № 5, ст.43):
пункт 1 статьи 18 изложить в следующей редакции:

«18-бап. Дара кәсiпкерлердiң және (немесе) заңды тұлғалардың қауымдастық (одақ) нысанындағы бiрлестiгi
1. Дара кәсiпкерлер және (немесе) заңды тұлғалар өздерiнiң кәсiпкерлiк қызметiн үйлестiру, сондай-ақ ортақ мүдделерiн бiлдiру мен қорғау мақсатында қауымдастықтар (одақтар) құра алады.».
26. «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 3, 18-құжат; 2004 ж., № 2, 10-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; № 17-18, 76-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 10, 52-құжат; 2007 ж., № 2, 14, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 8, 52-құжат; № 9, 67-құжат; № 15, 106-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 1, 4-құжат; № 9-10, 50-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 8, 41-құжат; № 24, 149-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 2, 21-құжат; № 10 86-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың көші-қон мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 15-бапта:
3-тармақ алып тасталсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Уәкiлеттi орган осы баптың 2, 4 және 5-тармақтарында көрсетiлген құжаттар ұсынылған күннен бастап күнтiзбелiк он күннен кешiктiрмей, нысанын орталық атқарушы орган бекiтетiн дербес есепке алу карточкасына (компьютерлiк деректер базасы) мәлiметтердi енгiзу арқылы өтiнiш жасаған адамдарды тұрғылықты жерi бойынша жұмыссыздар ретiнде тiркейдi.».
27. «Тұтыну кооперативі туралы» 2001 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 10, 138-құжат; 2006 ж., № 8, 45-құжат; № 13, 85-құжат; 2007 ж., 67-құжат):
11-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Тұтыну кооперативiнiң жарғысына тұтыну кооперативi мүшелерiнiң аты-жөнi, тұрғылықты жерi және азаматтың жеке басын, сондай-ақ егер тұтыну кооперативінің мүшесі заңды тұлға болса ұйымдардың атауын, орналасқан жерін, банктік деректемелерін куәландыратын құжаттың деректерi көрсетiлген тiзiм қоса тiркеледi.».
28. «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 243-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 6, 10-құжат; № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 23, 144-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 18-құжат; № 16, 129-құжат; 2008 ж., № 21, 97-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 76-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
3-баптың 1-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер, азаматтар мен заңды тұлғалардың қала құрылысы, сәулет-құрылыс қызметi оларға тиесiлi (олар пайдаланатын) объектiлердi (жер учаскелерi немесе өзге де жылжымайтын мүлiктi) пайдалануға, оған иелiк не билiк етуге қолайсыз немесе мүмкiн болмайтын жағдай туғызса, шектелуге тиіс.».

"Статья 18. Объединение индивидуальных предпринимателей и (или)
юридических лиц в форме ассоциации (союза)
1. Индивидуальные предприниматели и (или) юридические лица в целях координации их предпринимательской деятельности, а также представления и защиты общих интересов могут создавать ассоциации (союзы).".
26. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 18; 2004 г., № 2, ст. 10; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 17-18, ст. 76; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 15, ст. 106; № 20, ст. 152; 2009 г., № 1, ст. 4; № 9-10, ст. 50; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 8, ст. 41; № 24, ст. 149; 2011 г., № 1, ст. 2; № 2, ст. 21; № 10, ст. 86; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
в статье 15:
пункт 3 исключить;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Уполномоченный орган не позднее десяти календарных дней со дня предъявления документов, указанных в пунктах 2, 4 и 5 настоящей статьи, регистрирует обратившихся лиц в качестве безработных по месту их жительства путем занесения сведений в карточку персонального учета (компьютерная база данных), форма которой утверждается центральным исполнительным органом.".
27. В Закон Республики Казахстан от 8 мая 2001 года "О потребительском кооперативе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 10, ст. 138; 2006 г., № 8, ст. 45; № 13, ст. 85; 2007 г., № 9, ст. 67):
пункт 2 статьи 11 изложить в следующей редакции:
"2. К уставу потребительского кооператива прилагается список членов потребительского кооператива с указанием фамилии, имени, отчества, места жительства и данных документа, удостоверяющего личность гражданина, а также наименования, местонахождения и банковских реквизитов организации, если членом потребительского кооператива является юридическое лицо.".
28. В Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 243; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 6, ст. 10; № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 23, ст. 144; № 24, ст. 148; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 16, ст. 129; 2008 г., № 21, ст. 97; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 76; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 2; № 6, ст. 50; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
часть вторую пункта 1 статьи 3 изложить в следующей редакции:
"В случае, если градостроительная и архитектурно-строительная деятельность граждан и юридических лиц создает неудобства или невозможность пользования, владения либо распоряжения принадлежащим им (используемым ими) объектом (земельным участком или иным недвижимым имуществом), она подлежит ограничению.".

29. «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 17-18, 247-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 1, 4-құжат; № 23, 117-құжат; 2011 ж., № 10, 86-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халықтың көші-қон мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
5-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Учаскелік комиссиялар уәкілетті органнан немесе кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінен құжаттарды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар және (немесе) өтініш берушінің материалдық жағдайын тексерудің нәтижелері негізінде қорытынды дайындап, оны уәкілетті органға немесе кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкіміне береді.».
30. «Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы» 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 2, 16-құжат; 2004 ж., № 20, 116-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 11, 36-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; № 18, 143-құжат; 2009 ж., № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 1, 2, 3-құжаттар; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
19-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) мемлекеттiк тiркеу үшiн ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген талаптарға сай келмеген жағдайларда мемлекеттiк тiркеуден бас тартылады.».
31. «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 1-2, 1-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2009 ж., № 11-12, 53-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халыққа қызмет көрсету орталықтары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):

29. В Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 17-18, ст. 247; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 3, ст. 20; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2009 г., № 1, ст. 4; № 23, ст. 117; 2011 г., № 10, ст. 86; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
пункт 4 статьи 5 изложить в следующей редакции:
"4. Участковые комиссии в течение пяти рабочих дней со дня получения документов от уполномоченного органа или акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа готовят заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения заявителя и передают его в уполномоченный орган или акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.".
30. В Закон Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 2, ст. 16; 2004 г., № 20, ст. 116; № 23, ст. 142; 2005 г., № 11, ст. 36; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 18, ст. 143; 2009 г., № 24, ст. 134; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146; 2011 г., № 1, ст. 2, 3; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
абзац первый статьи 19 изложить в следующей редакции:
"В государственной регистрации судна и прав на него отказывается в случаях, если:".
31. В Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 1-2, ст. 1; 2004 г., № 23, ст. 142; 2009 г., № 11-12, ст. 53; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2, Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам центров обслуживания населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):

1) 15-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Куәландырушы орталық электрондық құжат айналымы үшiн қажеттi қосымша ақпаратты электрондық құжат айналымы жүйесiне қатысушымен келiсе отырып, тiркеу куәлiгiне енгiзеді.»;
2) 17-баптың 2-тармағының 3) тармақшасы алып тасталсын.
32. «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 9, 41-құжат; 2004 ж., № 23, 140, 142-құжаттар; 2006 ж., № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 3, 20-құжат; № 20, 152-құжат; № 24, 178-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 9-10, 50-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28-құжат; 2011 ж., № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
9-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Әлеуметтiк төлемдердi тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган:
1) әлеуметтiк төлемдердi тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы шешiм қабылдайды;
2) еңбек ету қабiлетiнен айрылу дәрежесiн белгiлейді;
3) құжаттардың дұрыстығын тексереді;
4) әлеуметтiк төлемдердi тағайындауға қажеттi құжаттарды қабылдау және жiберу жөнiндегi талаптарды белгiлейді.».
33. «Акционерлік қоғамдар туралы» 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы), 2003 ж., № 10, 55-құжат; № 21-22, 160-құжат; 2004 ж., № 23, 140-құжат; 2005 ж., № 14, 58-құжат; 2006 ж., № 10, 52; № 16, 99-құжат; 2007 ж., № 4, 28-құжат, 33; № 9, 67-құжат; № 20, 153-құжат; 2008 ж, № 13-14, 56-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21, 97-құжат; 2009 ж., № 2-3, 18-құжат; № 17, 81-құжат; № 24, 133-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 2, 21-құжат; № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; № 11, 102-құжат):
1) 34-1-баптың 3-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Осы баптың 1-тармағында аталған тұлғалар индустриялық саясатты мемлекеттік реттеу саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша және мерзімдерде осы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудағы қазақстандық қамту бойынша ақпарат беруге міндетті.»;
2) 47-баптың 1-бабының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Акционерлердің жалпы жиналысында қоғам органдары мүшелерінің, сондай-ақ мұндай тұлғалар акционерлердің заңды өкілдері болып табылған жағдайды қоспағанда, өзге де қызметкерлердің акционерлер өкілдері ретінде сөз сөйлеуге құқығы жоқ.».

1) пункт 2 статьи 15 изложить в следующей редакции:
"2. Удостоверяющий центр по согласованию с участником системы электронного документооборота включает в регистрационное свидетельство дополнительную информацию, необходимую для электронного документооборота.";
2) подпункт 3) пункта 2 статьи 17 исключить.
32. В Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 9, ст. 41; 2004 г., № 23, ст. 140, 142; 2006 г., № 23, ст. 141; 2007 г., № 3, ст. 20; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 23, ст. 114; 2009 г., № 9-10, ст. 50; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28; 2011 г., № 6, ст.49; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.;):
пункт 1 статьи 9 изложить в следующей редакции:
"1. Уполномоченный орган по назначению социальных выплат:
1) принимает решения о назначении либо отказе в назначении социальных выплат;
2) устанавливает степень утраты трудоспособности;
3) проверяет достоверность документов;
4) устанавливает требования по приему и передаче документов, необходимых для назначения социальных выплат.".
33. В Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 10, ст. 55; № 21-22, ст. 160; 2004 г., № 23, ст. 140; 2005 г, № 14, ст. 58; 2006 г., № 10, ст. 52; № 16, ст. 99; 2007 г., № 4, ст. 28, 33; № 9, ст. 67; № 20, ст. 153; 2008 г., № 13-14, ст. 56; № 17-18, ст. 72; № 21, ст. 97; 2009 г., № 2-3, ст. 18; №17, ст. 81; № 24, ст. 133; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 2, ст.21; № 3, ст.32; № 5, ст. 43; № 6, ст.50; № 11, ст.102):
1) часть первую пункта 3 статьи 34-1 изложить в следующей редакции:
"3. Лица, перечисленные в пункте 1 настоящей статьи, обязаны предоставлять информацию по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг в уполномоченный орган в области государственного регулирования индустриальной политики по форме и в сроки, установленные им.";
2) часть вторую пункта 1 статьи 47 изложить в следующей редакции:
"Члены органов общества, а также иные работники общества не имеют право выступать в качестве представителей акционеров на общем собрании акционеров, за исключением случаев, когда такие лица являются акционерами или законными представителями акционеров.".

34. «Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы» 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 11, 63-құжат; 2005 ж., № 14, 55-құжат; 2006 ж., № 4, 25-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 8, 52-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 112-құжат):
1) 3-1-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Уәкілетті орган Қорға бұдан бұрын да оған қолданылған ықпал ету шараларына қарамастан, осы бапта белгіленген шектеулі ықпал ету шараларының кез келгенін қолданады.»;
2) 14-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Уәкілетті орган Қордан қатысушы-сақтандыру ұйымының міндетті және төтенше жарналарды төлеу жөніндегі міндеттемелерін тиісінше орындамағаны туралы хабарлама алған жағдайда мұндай сақтандыру ұйымына Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген санкцияларды және өзге де ықпал ету шараларын қолданады.».
35. «Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы» 2003 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасының Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 14, 102-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 4, 25-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; 2009 ж., № 17, 81-құжат; № 24, 134-құжат; 2010 ж., № 1-2, 1-құжат; № 15, 71-құжат):
1) 7-баптың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Көлік және коммуникациялар саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган осы баптың 1-тармағын бұзғаны үшін тасымалдаушы лицензиясының күшін алты айға дейінгі мерзімге тоқтата тұрады.».
36. «Туроператордың және турагенттің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы» 2003 жылғы 31 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 24, 79-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 8, 52-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57-құжат; 2009 ж., № 17, 81-құжат; № 24, 134-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
5-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Туроператордың және турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру саласындағы мемлекеттiк бақылауды туроператордың және (немесе) турагенттiң туроператордың немесе турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру шартын жасасуын растайтын құжаттарды сұрату жолымен туристік қызметке лицензия берген орган жүзеге асырады. Туроператордың және (немесе) турагенттiң сұратылған құжаттарды отыз күнтізбелік күн iшiнде бермеуi лицензияның қолданысын тоқтата тұруға негiз болып табылады және Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген жауаптылыққа әкеп соғады.».

34. В Закон Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 63; 2005 г., № 14, ст. 55; 2006 г., № 4, ст. 25; 2007 г., № 2, ст. 18; № 8, ст. 52; № 24, ст. 134; 2010 г. № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 112):
1) пункт 4 статьи 3-1 изложить в следующей редакции:
"4. Уполномоченный орган применяет к Фонду любую из ограниченных мер воздействия, определенных настоящей статьей, вне зависимости от примененных ранее к нему мер воздействия.";
2) пункт 2 статьи 14 изложить в следующей редакции:
"2. Уполномоченный орган при получении извещения Фонда о ненадлежащем исполнении страховой организацией-участником обязательств по уплате обязательных и чрезвычайных взносов применяет к такой страховой организации санкции и иные меры воздействия, предусмотренные законами Республики Казахстан.".
35. В Закон Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 14, ст. 102; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 25; 2007 г., № 8, ст. 52; 2008 г., № 6-7, ст. 27; 2009 г., № 17, ст. 81; № 24, ст. 134; 2010 г., № 1-2, ст. 1; № 15, ст. 71):
пункт 4 статьи 7 изложить в следующей редакции:
"4. За нарушение пункта 1 настоящей статьи уполномоченный государственный орган в области транспорта и коммуникаций приостанавливает действие лицензии перевозчика на срок до шести месяцев.".
36. В Закон Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности туроператора и турагента" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 24, ст. 79; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2007 г., № 8, ст. 52; 2008 г., № 13-14, ст. 57; 2009 г., № 17, ст. 81; № 24, ст. 134; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
пункт 3 статьи 5 изложить в следующей редакции:
"3. Государственный контроль в области обязательного страхования гражданско-правовой ответственности туроператора и турагента осуществляется органом, выдавшим лицензию на туристскую деятельность, путем запроса документов, подтверждающих заключение туроператором и (или) турагентом договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности туроператора или турагента. Непредставление туроператором и (или) турагентом запрашиваемых документов в течение тридцати календарных дней является основанием для приостановления действия лицензии и влечет установленную законами Республики Казахстан ответственность.".

37. «Байланыс туралы» 2003 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасының Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., № 14, 81-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 15, 95-құжат; № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 19, 148-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 24, 129-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; № 24, 121-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 24, 146-құжат, 150; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 2-бапта:
17) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«17) байланыс саласындағы шектелген ұлттық ресурстар – радиожиiлiктердiң, нөмiрлеудiң және байланыс жерсерiктерi орбиталық позицияларының ресурстары;»;
55) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«55) электр байланысы (телекоммуникация) – белгілерді, сигналдарды, дауыстық ақпаратты, жазбаша мәтінді, бейнелерді, дыбыстарды сым өткізетін, радио-, оптикалық және басқа электрлік магнитті жүйелер бойынша тарату немесе қабылдау;»;
мынадай мазмұндағы 56) тармақшамен толықтырылсын:
«56) қысқа мәтіндік және мультимедиалық хабарлама – ұялы байланыс желісі арқылы ақпаратты қабылдау және тарату бойынша ұялы байланыс операторының көрсететін қызметі.»;
2) 7-баптың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) басым дамудың негізгі бағыттарын айқындау, байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты жетілдіру және дамудың салалық бағдарламаларын бекіту;»;
3) 8-бапта:
1-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«9) байланыс саласындағы қызметті лицензиялау;»;
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) байланыс саласындағы шаруашылық жүргізуші субъектілердің қызметіне және радиожиілік спектрінің пайдаланылуына мемлекеттік бақылау жүргізуді қамтамасыз ету;»;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) үкіметтік байланыс желілерін қоспағанда, байланыс ғимараттарын, телекоммуникация жолдарын салу жоспарларын келісуге және пайдалануға қабылдауға қатысу;»;
9-4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«9-4) Қазақстан Республикасының байланыс саласындағы заңнамасын бұза отырып қолданылып жүрген радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды анықтау және оларды пайдаланудың жолын кесу;»;
4) 9-баптың 2-тармағының 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«6) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіпке сәйкес радиобақылауды жүзеге асыру;»;

37. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 14, ст. 81; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 19, ст. 148; 2008 г., № 20, ст. 89; № 24, ст. 129; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; № 24, ст. 121; 2010 г., № 5, ст. 23; № 24, ст. 146, 150; 2011 г., № 1, ст.2; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
1) в статье 2:
подпункт 17) изложить в следующей редакции:
"17) ограниченные национальные ресурсы в области связи - ресурсы радиочастот, нумерации и орбитальных позиций спутников связи;";
подпункт 55) изложить в следующей редакции:
"55) электрическая связь (телекоммуникация) - передача или прием знаков, сигналов, голосовой информации, письменного текста, изображений, звуков по проводной, радио-, оптической и другим электромагнитным системам;";
дополнить подпунктом 56) следующего содержания:
"56) короткое текстовое и мультимедийное сообщение - услуга, оказываемая оператором сотовой связи, по приему и передаче информации посредством сети сотовой связи.";
2) подпункт 1) статьи 7 изложить в следующей редакции:
"1) разработка основных направлений приоритетного развития, совершенствования государственной политики в области связи и утверждение отраслевых программ развития;";
3) в статьи 8:
подпункт 9) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"9) лицензирование деятельности в области связи;";
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) обеспечение проведения государственного контроля за деятельностью хозяйствующих субъектов в области связи и использованием радиочастотного спектра;";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) участие в согласовании планов строительства и приемке в эксплуатацию сооружений связи, линий телекоммуникаций, за исключением сетей правительственной связи;";
подпункт 9-4) изложить в следующей редакции:
"9-4) выявление и пресечение эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, действующих с нарушением законодательства Республики Казахстан в области связи;";
4) подпункт 6) пункта 2 статьи 9 изложить в следующей редакции:
"6) осуществление радиоконтроля в соответствии с порядком, установленным законодательством Республики Казахстан;";

5) 11-баптың 1-тармағының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Радиожиілік спектрі байланыс саласындағы шектелген ұлттық ресурс болып табылады.»;
6) 12-бап мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
«5-1. Жеке және заңды тұлғаларға өздеріне иелікке берілген жиіліктер белдеуін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) пайдалануға құқығын басқа жеке және заңды тұлғаларға уақытша немесе тұрақты пайдалануға беруге тыйым салынады.»;
7) 17-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Жеке және заңды тұлғалардың байланыс қызметтерін көрсетуге байланысты қызметі лицензия негізінде жүзеге асырылады.
2. Байланыс саласындағы қызметті лицензиялауды Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес уәкілетті органдар жүзеге асырылады.
3. Лицензиар лицензиялау туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздер бойынша лицензия беруден бас тартады.
4. Лицензиар лицензиялау туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздер бойынша лицензия күшін тоқтата тұрады.»;
8) 22-баптың 4-тармағы алып тасталсын;
9) 36-бап мынадай мазмұндағы 1-1 және 1-2-тармақтармен толықтырылсын:
«1-1. Телефон байланысы арқылы (ұялы байланысты қоса алғанда) зияткерлік қызмет көрсетуге (лотерея, дауыс беру, телевикторина, викторина, анықтамалық-ақпараттық қызмет, танысу қызметі) қосуды ұсыну кезінде тарифтелетін қосылу басталғанға дейін байланыс операторы бұл қосылудың құны туралы абонентті хабардар етуге міндетті.
Абонент телефондық қосылуға келісім берген жағдайда (яғни, абонент мұндай қосылуды үзбесе), бұл қосылу төлемі тарифтің толық бірліктерінің саны бойынша телефон қосылуының ұзақтығын тарифке көбейту арқылы анықталады.
Егер, абонент мұндай қосылуға келіспесе (яғни абонент мұндай қосылуды үзген жағдайда), онда қосылуды орындауды ұйымдастыру үшін ақы алынбайды.
Егер, байланыс операторы тарифтелген қосылу басталғанға дейін бұл қосылудың тарифі туралы абонентті хабардар етпесе, онда зияткерлік қызмет көрсетуге (лотерея, дауыс беру, телевикторина, викторина, анықтамалық-ақпараттық қызмет, танысу қызметі) қосу ұсынылғаны үшін ақы алынбайды.
1-2. Қысқа мәтіндегі хабар жіберу арқылы зияткерлік қызмет көрсетуге (лотерея, дауыс беру, телевикторина, викторина, анықтамалық-ақпараттық қызмет, танысу қызметі) қосуды ұсыну кезінде ұялы телефон байланысы операторы қысқа мәтін арқылы бұл қосылудың құны туралы абонентті хабардар етуге міндетті. Абонент осы жіберуді растаған жағдайда бұл қызмет үшін ақы алынады, бұл ретте растағаны үшін абоненттен ақы алынбайды.
Егер, байланыс операторы зияткерлік қызмет көрсетуге (лотерея, дауыс беру, телевикторина, викторина, анықтамалық-ақпараттық қызмет, танысу қызметі) қосылуды ұсыну бойынша қысқа мәтін хабарламасының құны туралы абонентті хабардар етпесе, онда бұл қызмет үшін ақы алынбайды.».

5) часть третью пункта 1 статьи 11 изложить в следующей редакции:
"Радиочастотный спектр является ограниченным национальным ресурсом в области связи.";
6) статью 12 дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Физическим и юридическим лицам запрещается передача права во временное или постоянное использование присвоенных им полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) другим физическим или юридическим лицам.";
7) статью 17 изложить в следующей редакции:
"1. Деятельность физических и юридических лиц, связанная с предоставлением услуг связи, осуществляется на основе лицензий.
2. Лицензирование деятельности в области связи осуществляет уполномоченный орган в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании.
3. Лицензиар отказывает в выдаче лицензии по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан о лицензировании.
4. Лицензиар приостанавливает действие лицензии по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан о лицензировании.";
8) пункт 4 статьи 22 исключить;
9) статью 36:
дополнить пунктами 1-1 и 1-2 следующего содержания:
"1-1. При предоставлении посредством телефонной связи (включая сотовую связь) доступа к интеллектуальным услугам (лотерея, голосование, телевикторина, викторина, справочно-информационные службы, службы знакомств) до начала тарифицируемого соединения оператор связи обязан уведомить абонента о стоимости данного соединения.
В случае согласия абонента на телефонное соединение (то есть когда абонент не прерывает такое соединение), плата за данное соединение определяется исходя из продолжительности телефонного соединения по числу полных единиц тарификации, умноженных на тариф.
Если абонент не согласен на такое соединение (то есть после получения соответствующего уведомления прервал такое соединение), то плата за организацию установления соединения не взимается.
В случае, если оператор связи не уведомил абонента до начала тарифицируемого соединения о стоимости данного соединения, то плата за предоставление доступа к интеллектуальным услугам (лотерея, голосование, телевикторина, викторина, справочно-информационные службы, службы знакомств) не взимается.
1-2. При предоставлении посредством отправки короткого текстового сообщения доступа к интеллектуальным услугам (лотерея, голосование, телевикторина, викторина, справочные службы, службы знакомств), оператор сотовой связи обязан посредством короткого текстового сообщения уведомить абонента о стоимости данной услуги. Плата за данную услугу изымается в случае подтверждения абонентом отправки данного сообщения, при этом оплата за подтверждение с абонента не взимается.
Если оператор связи не уведомил абонента о стоимости короткого текстового сообщения по предоставлению доступа к интеллектуальным услугам (лотерея, голосование, телевикторина, викторина, справочно-информационные службы, службы знакомств), то оплата за данную услугу не изымается.".

38. «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 13-құжат; 2009 ж., № 15-16, 74-құжат; № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 17-18, 111-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халыққа қызмет көрсету орталықтары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 9-2-бапта:
3), 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«3) мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасына әкімшілік етуді және сервистік қолдауды, аппараттық-бағдарламалық құралдарға жүйелік-техникалық қызмет көрсетуді және мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге бағытталған техникалық іс-шараларды жүзеге асырады;
4) ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару органдарын, мемлекеттік органдарды және олардың аумақтық бөлімшелерін мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасына және әлемдік ақпараттық ресурстарға қосуды жүзеге асырады.»;
мынадай мазмұндағы 5), 6) тармақшалармен толықтырылсын:
«5) ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасына қосылған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекеттік органдар және олардың аумақтық бөлімшелеріне байланыс қызметтерін көрсетеді;
6) мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасының байланыс арналарының қорғауын ұйымдастыруды жүзеге асырады.»;
2) 32-баптың 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасына өздерінің ведомстволық желілерінің қосылуын қамтамасыз ететін жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, мемлекеттік органдар және олардың аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысындағы ұйымдарының тізбесін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды.».
39. «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 4, 32-құжат; 2008 ж., № 17-18, 72-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 15, 71-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1-баптың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

38. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 13; 2009 г., № 15-16, ст. 74; № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 17-18, ст. 111; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам центров обслуживания населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
1) в статье 9-2:
подпункты 3), 4) изложить в следующей редакции:
"3) осуществляет администрирование и сервисную поддержку единой транспортной среды государственных органов, системно-техническое обслуживание аппаратно-программных средств и технические мероприятия, направленные на обеспечение функционирования единой транспортной среды государственных органов;
4) осуществляет подключение органов местного самоуправления, государственных органов и их территориальных подразделений к единой транспортной среде государственных органов и мировым информационным ресурсам в соответствии с требованиями информационной безопасности;";
дополнить подпунктами 5), 6) следующего содержания:
"5) для обеспечения функционирования межведомственных информационных систем оказывает услуги связи органам местного самоуправления, государственным органам и их территориальным подразделениям, подключенным к единой транспортной среде государственных органов;
6) осуществляет организацию защиты каналов связи единой транспортной среды государственных органов.";
2) пункт 5 статьи 32 изложить в следующей редакции:
"5. Перечень органов местного самоуправления, государственных органов и их территориальных подразделений, которые обязаны подключить свои ведомственные сети к единой транспортной среде государственных органов, определяется Правительством Республики Казахстан.".
39. В Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 4, ст. 32; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; № 15, ст. 71; 2011 г., № 1, ст. 2; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
подпункт 7) статьи 1 изложить в следующей редакции:

«7) жария мүдделi ұйымдар – Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өлшемдерге сәйкес келетін қаржы ұйымдары, акционерлiк қоғамдар (коммерциялық еместерiн қоспағанда), жер қойнауын пайдаланушы ұйымдар (кең таралған пайдалы қазбаларды өндiретiн ұйымдардан басқа) және жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысу үлесi бар ұйымдар, сондай-ақ шаруашылық жүргiзу құқығына негiзделген мемлекеттiк кәсiпорындар;».
40. «Мемлекеттік сатып алу туралы» 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 17, 135-құжат; 2008 ж., № 13-14, 58-құжат; № 20, 87-құжат; № 21, 97-құжат; № 24, 128-құжат; 2009 ж., № 2-3, 21-құжат; № 9-10, 47, 49-құжаттар; № 15-16, 74-құжат; № 17, 78, 82-құжаттар; № 24, 129,133-құжаттар; 2010 ж., № 5, 23-құжат; № 7, 28, 29-құжаттар; № 15, 71-құжат; № 17-18, 108-құжат; № 24, 146-құжат; 2011 ж., № 2, 26-құжат; № 4, 37-құжат; № 6, 49-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
5-баптың 5-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Тапсырыс берушілер мемлекеттік сатып алудың жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді.».
41. «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы» 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 18, 142-құжат; 2008 ж., № 23, 114-құжат; № 24, 126-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16-құжат; № 8, 41-құжат; № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 7, 28-құжат; 2011 ж., № 3, 32-құжат; № 5, 43-құжат; № 6, 50-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халыққа қызмет көрсету орталықтары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 1-бапта:
30) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«30) үстемдікке ие жылжымайтын мүлік объектісі – меншік иесінің (өзге құқық иесінің) бөтен жылжымайтын мүлікті шектеулі нысаналы пайдалану құқығы (сервитуты) бар жылжымайтын мүлік объектісі;»;

"7) организации публичного интереса - финансовые организации, акционерные общества, соответствующие критериям, предусмотренным законами Республики Казахстан (за исключением некоммерческих), организации-недропользователи (кроме организаций, добывающих общераспространенные полезные ископаемые) и организации, в уставных капиталах которых имеется доля участия государства, а также государственные предприятия, основанные на праве хозяйственного ведения;".
40. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 17, ст. 135; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 20, ст. 87; № 21, ст. 97; № 24, ст. 128; 2009 г., № 2-3, ст. 21; № 9-10, ст. 47, 49; № 15-16, ст. 74; № 17, ст. 78, 82; № 24, ст. 129, 133; 2010 г., № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 29; № 15, ст. 71; № 17-18, ст. 108; № 24, ст. 146; 2011 г., № 2, ст. 26; № 4, ст. 37; № 6, ст. 49; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования внешнего государственного финансового контроля", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
часть первую пункта 5 статьи 5 изложить в следующей редакции:
"5. Заказчики вносят изменения и (или) дополнения в годовой план государственных закупок.".
41. В Закон Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 18, ст. 142; 2008 г., № 23, ст. 114; № 24, ст. 126; 2009 г., № 2-3, ст. 16, № 8, ст. 41; № 19, ст. 88; 2010 г., № 7, ст. 28; 2011 г., № 3, ст. 32; № 5, ст. 43; № 6, ст. 50; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам центров обслуживания населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
1) в статье 1:
подпункт 30) изложить в следующей редакции:
"30) господствующий объект недвижимости - объект недвижимого имущества, собственник (иной правообладатель) которого имеет право ограниченного целевого пользования чужим недвижимым имуществом (сервитут);";

мынадай мазмұндағы 31) және 32) тармақшалармен толықтырылсын:
«31) электрондық тіркеу – мәмілені нотариалдық куәландырғаннан кейін бірыңғай нотариальдық ақпараттық жүйеден ақпараттық құқықтық кадастр жүйесіне автоматты түрде келіп түсетін құқық белгілейтін құжаттардың электрондық көшірмелері негізінде жүзеге асырылатын жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу;
32) құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі – қағаз түріндегі түпнұсқалық құжаттағы ақпаратты толықтай көрсететін, куәландырушының электрондық цифрлық қолтаңбасы бар электрондық-цифрлық нысандағы электрондық құжат.»;
2) 7-баптың 1-тармағы мына мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
«Егер құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі келіп түссе, онда тіркеуші органның оның пайда болуын растау сәті жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу сәті болып табылады.»;
3) 9-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы баптың 4 және 5-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, адам құқық (құқық ауыртпалығы) туындауы үшін заңдық факт басталған, оның ішінде шарт нотариальды куәландырылған, сот шешімі күшіне енген, өзге де құқық белгілеуші құжаттар берілген сәттен бастап алты айдан кешіктірмей мемлекеттік тіркеу туралы өтінішпен жүгінуі тиіс.»;
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
«5. Мемлекеттік тіркеу құқығын немесе өзге объектіні мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалық болған кезде, тұлға ауыртпалықты тоқтату үшін негіз болып табылған заңды факті пайда болған сәттен бастап алты айдан кешіктірмей мемлекеттік тіркеу туралы өтінішпен жүгінуге міндетті.»;
4) 15-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы баптың 3-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, тіркеу ісі әрбір жер теліміне жеке жүргізіледі және құқық белгілеуші және тіркеуге берілген өтінішке қоса тіркелген басқа да құжаттардың көшірмелерін, соның ішінде жер теліміне сәйкестендіру құжатының, жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттардың көшірмелерін, сондай-ақ жылжымайтын мүліктің осы объектісіне немесе оның құқық иелеріне қатысты тіркеуші органның құжаттарын және электрондық құжаттардың қағаз көшірмелерін қамтиды.»;
5) 17-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Жеке немесе заңды тұлғаның онда бар жылжымайтын мүлік объектілеріне құқықтары туралы жинақталған, тіркеуші орган растаған деректер құқық иесінің (уәкілетті өкілдің), адвокаттардың, құқық қорғау, сот органдарының, іс жүргізіліп жатқан қылмыстық, азаматтық және әкімшілік істер бойынша сот орындаушыларының, салық органдарының және өзге мемлекеттік органдардың Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген олардың құзіретіне сай, нотариустардың, мұрагерлердің, банкроттық рәсімдеріндегі конкурстық және оңалтушы басқарушылардың, сыртқы бақылау әкімшілерінің, мәжбүрлі түрде таратылатын заңды тұлғаның тарату комиссиясының (таратушының), қорғаншы және қамқоршы органдардың дәлелдемелі сауалдары бойынша беріледі.»;

дополнить подпунктами 31) и 32) следующего содержания:
"31) электронная регистрация - государственная регистрация прав на недвижимое имущество, осуществляемая на основании электронных копий правоустанавливающих документов, поступающих в информационную систему правового кадастра из единой нотариальной информационной системы автоматически, после нотариального удостоверения сделки;
32) электронная копия правоустанавливающего документа - электронный документ, полностью воспроизводящий информацию подлинного бумажного документа, в электронно-цифровой форме с электронной цифровой подписью заверителя.";
2) пункт 1 статьи 7 дополнить частью третьей следующего содержания:
"Если в информационную систему правового кадастра поступила электронная копия правоустанавливающего документа, то моментом государственной регистрации права на недвижимое имущество является момент подтверждения его возникновения регистрирующим органом путем отправки уведомления о произведенной регистрации.";
3) в статье 9:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Лицо обязано обратиться с заявлением о государственной регистрации не позднее шести месяцев с момента наступления юридического факта, являющегося основанием для возникновения права (обременения права), в том числе нотариального удостоверения договора, вступления в силу решения суда, выдачи иных правоустанавливающих документов, за исключением случаев, предусмотренных пунктами 4 и 5 настоящей статьи.";
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
"5. При наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права (обременений прав), лицо обязано обратиться с заявлением о государственной регистрации не позднее шести месяцев с момента наступления юридического факта, являющегося основанием для прекращения обременения.";
4) пункт 1 статьи 15 изложить в следующей редакции:
"1. За исключением случая, предусмотренного пунктом 3 настоящей статьи, регистрационное дело ведется на каждый земельный участок и содержит копии правоустанавливающих и других документов, прилагаемых к заявлению, поданному на регистрацию, в том числе копии идентификационного документа на земельный участок, технических паспортов на объекты недвижимости, а также документы регистрирующего органа, относящиеся к данному объекту недвижимости или его правообладателям и бумажные копии электронных документов.";
5) пункт 3 статьи 17 изложить в следующей редакции:
"3. Обобщенные данные о правах физического или юридического лица на имеющиеся у него объекты недвижимости, заверенные регистрирующим органом, выдаются по запросам правообладателя (уполномоченного представителя), по мотивированным запросам адвокатов, правоохранительных, судебных органов, судебных исполнителей по находящимся в производстве уголовным, гражданским, административным делам, налоговых и других государственных органов в соответствии с их компетенцией, установленной законодательством Республики Казахстан, нотариусов, наследников, конкурсных и реабилитационных управляющих в процедурах банкротства, администраторов внешнего наблюдения, ликвидационной комиссии (ликвидатора) принудительно ликвидируемого юридического лица, органов опеки и попечительства.";

6) 20-бапта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу мынадай тәртіппен жүргізіледі:»;
мынадай мазмұндағы 2-тармақпен толықтырылсын:
«2. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды электрондық тіркеу мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) нотариус мәмілені куәландырғаннан кейін:
өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған құқық белгілеуші құжатты электрондық түрде бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеден ақпараттық құқықтық кадастр жүйесіне жібереді;
жылжымайтын мүлікті сатып алушыға:
құқық белгілеуші құжатқа нотариалдық ақпараттық жүйе берген бірегей нөмір туралы;
жылжымайтын мүлікке құқығын мемлекеттік тіркеу үшін төленетін алымның сомасы немесе салық заңнамасына сәйкес алым төлеуден босату туралы хабар береді;
сатып алушы жылжымайтын мүлікке құқығын мемлекеттік тіркеу үшін төленетін алымнан босатылған жағдайда, жеңілдік құқығын растайтын құжатты сканерлейді;
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне;
егер бар болса мәмілеге қатысушылардың Интернет желісіндегі электрондық мекенжайларын;
тұлғаны жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу үшін төленетін алымнан босатуды растайтын құжаттың электрондық көшірмесін жібереді;
2) құқық иеленуші немесе оның уәкілетті өкілі, ақпараттандыру саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган қарастырған кез келген тәсілмен мемлекеттік тіркеу үшін алымды жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы мен құқық белгілеуші құжаттың бірегей нөмірін міндетті түрде көрсете отырып, «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы төлейді;
Жылжымайтын мүлікке мемлекеттік тіркеу үшін алымды төлеу жүргізілгеннен кейін чектің деректемелері (төлеудің бірегей коды, төлемді алушының атауы, бюджеттік жіктеменің коды, екінші деңгейдегі банкінің немесе банктік операцияның жекелеген түрлерін жүзеге асырушы ұйымның атауы, оның сәйкестендіру нөмірі, алым сомасы, төлеудің күні мен уақыты, құқық белгілеуші құжаттың бірегей нөмірін қоса алғанда, алымды төлеушінің деректері) электрондық чек күйінде ЭҮТШ-те сақталады және құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жіберіледі.
3) тіркеуші орган:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесінде, қажет болған жағдайда ЭҮТШ-те жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымның төленгенін растайтын электрондық чектің барын, алымның толықтығын және электрондық чекте және құқық белгілеуші құжаттың электрондық көшірмесінде бірегей нөмірін көрсетілген құқық белгілеуші құжаттың бірегей нөмірінің сәйкес болуын тексереді;

6) в статье 20:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1. Государственная регистрация прав на недвижимое имущество проводится в следующем порядке:";
дополнить пунктом 2 следующего содержания:
"2. Электронная регистрация прав на недвижимое имущество проводится в следующем порядке:
1) нотариус после удостоверения сделки:
направляет правоустанавливающий документ в электронном виде, заверенный его электронной цифровой подписью, из единой нотариальной информационной системы в информационную систему правового кадастра;
информирует приобретателя недвижимого имущества:
об уникальном номере правоустанавливающего документа, присвоенного единой нотариальной информационной системой;
о сумме сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество, подлежащую уплате, или об освобождении от уплаты сбора в соответствии с налоговым законодательством;
в случае освобождения приобретателя недвижимого имущества от уплаты сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество сканирует документ, подтверждающий право на льготу;
направляет в информационную систему правового кадастра:
электронные адреса в сети Интернет участников сделки при их наличии;
электронную копию документа, подтверждающего освобождение лица от уплаты сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
2) правообладатель или его уполномоченный представитель оплачивает сбор за государственную регистрацию через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) любым способом, предусмотренным уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере информатизации, с обязательным указанием данных плательщика сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и уникального номера правоустанавливающего документа.
После произведения уплаты сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество реквизиты чека (уникальный код платежа, наименование получателя платежа, код бюджетной классификации, наименование банка второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, данные плательщика платежа, в том числе его идентификационный номер, сумма сбора, дата и время оплаты, уникальный номер правоустанавливающего документа) сохраняются на ПШЭП в виде электронного чека и направляются в информационную систему правового кадастра.
3) регистрирующий орган:
проверяет в информационной системе правового кадастра, а при необходимости на ПШЭП наличие электронного чека, подтверждающего уплату сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество, полноту уплаченного сбора и соответствие уникального номера правоустанавливающего документа, указанного на электронном чеке, и на электронной копии правоустанавливающего документа;

құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесінде жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымның төленгені немесе алымнан босатылғаны расталған жағдайда осы баптың 1-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген әрекеттерді жүзеге асырады;
жасалған тіркеу туралы не осы Заңда көзделген негіздер бойынша мемлекеттік тіркеуден бас тарту немесе тоқтата тұру туралы бірыңғай нотариальдық ақпараттық жүйеге, сондай-ақ егер бар болса, мәмілеге қатысушылардың электрондық мекенжайларына хабарлама жібереді;
тіркеу ісінде сақтау үшін құқық белгілеуші құжатты, жасалған тіркеу туралы, мемлекеттік тіркеуден бас тарту немесе тоқтата тұру туралы хабарламаны және жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымның төленгенін растайтын электрондық чекті қағаз жеткізгіштерге басып шығарады.»;
7) 21-бап мынадай мазмұндағы 6-тармақпен толықтырылсын:
«6. Осы баптың ережелері жылжымайтын мүлікке құқықтарды электрондық тіркеу барысында қолданылмайды.»;
8) 22-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Жылжымайтын мүлікке құқықтарды электрондық тіркеу мәмілеге қатысушылардың өтінішінсіз жүзеге асырылады.»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Деректері құқық белгілеуші құжатта көрсетілмеген жұбайының біреуінің құқығын тіркеу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес неке жасына жеткен өтініш беруші тіркеуге берілген өтініште оның неке қатынастарында тұрғаны туралы фактінің жоқ екендігі туралы мәліметтерді не неке қатынастарының бар екендігін растайтын құжатының көшірмесін қоса бере отырып өзінің жұбайы туралы мәліметтерді көрсетуге тиіс.
Егер неке келісімшартында жұбайлардың жылжымайтын мүлікке меншіктері үлестік немесе бөлек режимде белгіленсе, онда тіркеуші органға неке келісімшарты беріледі.»;
9) 23-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы баптың 1-1, 2 және 3-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, жылжымайтын мүлікке құқықтарды (осындай құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу тіркеуші органға өтініш түскен сәттен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүргізілуге тиіс.»;
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«1-1. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды электрондық тіркеу ақпараттық құқықтық кадастр жүйесіне белгіленген алымның төленгені туралы немесе алым төлеуден босатылғаны туралы растама келіп түскен күннен кейінгі күннен кешіктірілмей жүргізілуі тиіс.»;
10) 24-бапта:
2-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
«Құқық белгілеуші құжаттардың электрондық көшірмелерінде тараптардың қолтаңбалары болмауы мүмкін және міндетті түрде нотариустың цифрлық қолтаңбасымен куәландырылуы тиіс.»;
6-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
«Неке келісімшарты біреуі нотариалды түрде куәландырылған түпнұсқа немесе нотариальды түрде куәландырылған көшірме болып табылатын екі данада ұсынылады.»;
8-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Электрондық тіркелген кезде тіркеуші органға сенімхат ұсынылмайды.»;

осуществляет действия, предусмотренные подпунктами 2) и 3) пункта 1 настоящей статьи при условии подтверждения в информационной системе правового кадастра уплаты сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении от уплаты сбора;
направляет уведомление о произведенной регистрации либо об отказе или приостановлении государственной регистрации по основаниям, предусмотренным настоящим Законом, в единую нотариальную информационную систему, а также, при наличии, на электронные адреса участников сделки;
распечатывает на бумажном носителе правоустанавливающий документ, уведомление о произведенной регистрации либо об отказе или приостановлении государственной регистрации и электронный чек, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество, для хранения в регистрационном деле.";
7) статью 21 дополнить пунктом 6 следующего содержания:
"6. Положения настоящей статьи не применяются при электронной регистрации прав на недвижимое имущество.";
8) в статье 22:
пункт 1 дополнить частью второй следующего содержания:
"Электронная регистрация прав на недвижимое имущество осуществляется без заявления участников сделки.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"Для регистрации прав другого супруга, данные о котором не содержатся в правоустанавливающем документе, заявитель, достигший брачного возраста в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в заявлении на регистрацию должен указать сведения об отсутствии факта состояния в брачных отношениях либо сведения о своем супруге с приложением копии документа, подтверждающего наличие брачных отношений.
Если брачным договором установлен режим долевой или раздельной собственности на недвижимое имущество супругов, то в регистрирующий орган предоставляется брачный договор.";
9) в статье 23:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная регистрация прав на недвижимое имущество (обременении таких прав) должна быть произведена в течение пятнадцати рабочих дней с момента поступления заявления в регистрирующий орган, за исключением случаев, предусмотренных пунктами 1-1, 2 и 3 настоящей статьи.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Электронная регистрация прав на недвижимое имущество должна быть произведена не позднее дня, следующего за днем поступления в информационную систему правового кадастра подтверждения об уплате сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении от уплаты сбора.";
10) в статье 24:
пункт 2 дополнить частью третьей следующего содержания:
"Электронные копии правоустанавливающих документов могут не содержать подписей сторон и подлежат обязательному удостоверению электронной цифровой подписью нотариуса.";
пункт 6 дополнить частью третьей следующего содержания:
"Брачный договор предоставляется в двух экземплярах, один из которых является подлинником или нотариально удостоверенной копией.";
пункт 8 дополнить частью второй следующего содержания:
"При электронной регистрации доверенность в регистрирующий орган не представляется.";

11) 25-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) құқықты немесе мемлекеттік тіркеудің өзге объектісін мемлекеттік тіркеуді болғызбайтын ауыртпалық болған кезде жол беріледі.»;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда тіркеуге келіп түсетін құжаттарды есепке алу кітабында құжаттарды қабылдау туралы жазба жазылмайды. Өтініш берушінің талабы бойынша құжаттарды тіркеуге қабылдауды жүзеге асыратын орган бас тарту себебі көрсетілген хабарлама береді. Осындай хабарламаның, тіркеу туралы өтініштің және оған қоса берілетін құжаттардың көшірмелері уәкілетті орган белгілеген тәртіпте сақталуға тиіс.»;
12) 27-бапта:
1-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) құқық белгілейтін құжаттардың негізінде белгіленетін тіркеу объектінің және өтініште көрсетілген тіркеу объектінің сәйкессіздігі кезінде, олардың арасындағы қайшылықтарды болдырмау үшін;»;
мынадай мазмұндағы 6), 7) тармақшалармен толықтырылсын:
«6) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу үшін төленетін алым толық төленбеген кезде;
7) егер, құқық белгілеуші құжаттың электрондық көшірмесі құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне келіп түскеннен кейін үш жұмыс күні ішінде жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымның төленгені немесе алымнан босатылғаны туралы растама түспесе тоқтатыла тұрады.»;
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«1-1. Электрондық тіркеу осы баптың 1-тармағының 3) және 5) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша тоқтатыла алмайды.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Тіркеуді тоқтата тұрған кезде тіркеуші орган өтініш берушіге (өтініш берушінің уәкілетті өкіліне) тоқтата тұрудың себептері мен мерзімдері, күні және құжаттың тіркеу нөмірін көрсете отырып жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Хабарламада өтініш берушінің тіркеуді тоқтата тұрудың себептерін жою бойынша кейінгі әрекеттері және сол үшін қажетті мерзімдер көрсетілуге тиіс.
Электрондық тіркелген жағдайда тіркеуші органның электрондық қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілген хабарлама бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге, сондай-ақ бар болған кезде, мәмілеге қатысушылардың электрондық мекенжайларына жіберіледі.
Тіркеуді тоқтата тұру туралы жазбаша хабарламаның көшірмесі және электрондық хабарламаның қағаздағы көшірмесі тіркеу ісінде сақталуға тиіс.»;
13) 31-бапта:
1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Мемлекеттік тіркеуден бас тарту мынадай жағдайларда:»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) егер қажетті құжаттар мемлекеттік тіркеу тоқтатылған кезде ұсынылмаған болса, өтініш иесі осы Заңның 21-бабына сәйкес мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде;»;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) егер тіркеу объектісі ауысу, өзгеру, тоқтату немесе осындай құқыққа қатысты ауыртпалықты белгілеу болып табылса, ол туындаған кезде қолданыста болған заңнамаға бұрын туындаған құқық сәйкес келмегенде жүзеге асырылады.»;

11) в статье 25:
пункт 1 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права (обременений прав).";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В случае отказа в приеме документов в книге учета документов, поступающих на регистрацию, запись о приеме документов не производится. По требованию заявителя орган, осуществляющий прием документов на регистрацию, выдает уведомление с указанием причин отказа. Копии такого уведомления, заявления о регистрации и прилагаемых к нему документов подлежат хранению в порядке, установленном уполномоченным органом.";
12) в статье 27:
в пункте 1:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними;";
дополнить подпунктами 6), 7) следующего содержания:
"6) при неполной уплате сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
7) если в течение трех рабочих дней с момента поступления электронной копии правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра не поступило подтверждение об уплате сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении лица от уплаты сбора.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Электронная регистрация не приостанавливается по основаниям, указанным в подпунктах 3) и 5) пункта 1 настоящей статьи.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При приостановлении регистрации регистрирующий орган должен направить заявителю (уполномоченному представителю заявителя) письменное уведомление с указанием причин и сроков приостановления даты и регистрационного номера документа. В уведомлении должны быть указаны последующие действия заявителя для устранения причин приостановления регистрации и необходимые для этого сроки.
В случае электронной регистрации указанное уведомление, заверенное электронной цифровой подписью регистрирующего органа, направляется в единую нотариальную информационную систему, а также, при наличии, на электронные адреса участников сделки.
Копия письменного уведомления о приостановлении регистрации и бумажная копия электронного уведомления подлежат хранению в регистрационном деле.";
13) в статье 31:
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1. Отказ в государственной регистрации осуществляется в следующих случаях:";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) при представлении заявителем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии со статьей 21 настоящего Закона, если необходимые документы не были предоставлены при приостановлении государственной регистрации;".

мынадай мазмұндағы 1-1-тармағымен толықтырылсын:
«1-1. Осы баптың 1-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тіркеуден бас тарту негіздері жылжымайтын мүлікке құқықтарды электрондық тіркеу кезінде қолданылмайды.»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Мемлекеттік тіркеуден бас тарту кезінде тіркеуші орган өтініш берушіге бас тартудың себептерін, құжаттың күні мен тіркеу нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тіркеудің аяқталу мерзімінен кешіктірмей хабарлама жіберуге тиіс.
Электрондық тіркеу жағдайында тіркеуші органның электрондық қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілген хабарлама бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге, сондай-ақ бар болған жағдайда мәмілеге қатысушылардың электрондық мекенжайларына жіберіледі.
Тіркеуді тоқтата тұру туралы жазбаша хабарламаның және өтініш иесінің тіркеуші органға ұсынған өзге құжаттарының көшірмелері, сондай-ақ электрондық хабарламаның қағаздағы көшірмесі тіркеу ісінде сақталуға тиіс.»;
14) 34-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Тіркеуші орган, электрондық тіркеуді қоспағанда, жүргізілген тіркеуді тіркеуге ұсынылған құқық белгілейтін құжатта жазба жасау арқылы куәландыруға міндетті.»;
мынадай мазмұндағы 1-1-тармағымен толықтырылсын:
«1-1. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды электрондық тіркеу бірыңғай нотариальдық ақпараттық жүйеге, сондай-ақ бар болған жағдайда мәмілеге қатысушылардың электрондық мекенжайларына тіркеуші органның цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жүргізілген тіркеу туралы хабарлама жіберу арқылы расталады.»;
15) 36-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Егер тіркеу ісінде электрондық құжаттың тек қағаздағы көшірмесі бар болса құқық белгілеуші құжаттың телнұсқасын нотариус береді.».
42. «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 24, 127-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 11, 102-құжат; 2011 жылғы 30 шілдеде «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
20-баптың 2-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілерге бұзушылықтарды жою туралы орындалуға міндетті ұйғарымды тексеру аяқталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жібереді;».

дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Основание отказа в регистрации, указанное в подпункте 2) пункта 1 настоящей статьи, не применяется при электронной регистрации прав на недвижимое имущество.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. При отказе в государственной регистрации регистрирующий орган должен направить заявителю уведомление с указанием причин отказа даты и регистрационного номера документа не позднее истечения срока государственной регистрации.
В случае электронной регистрации указанное уведомление, заверенное электронной цифровой подписью регистрирующего органа, направляется в единую нотариальную информационную систему, а также, при наличии, на электронные адреса участников сделки.
Копии письменного уведомления об отказе в регистрации и других документов, представленных заявителем в регистрирующий орган, а также бумажная копия электронного уведомления об отказе в регистрации подлежат хранению в регистрационном деле.";
14) в статье 34:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Регистрирующий орган обязан удостоверить произведенную регистрацию путем совершения надписи на правоустанавливающем документе, представленном на регистрацию за исключением электронной регистрации.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Электронная регистрация прав на недвижимое имущество подтверждается путем отправки в единую нотариальную информационную систему, а также, при наличии, на электронные адреса участников сделки, уведомления о произведенной регистрации, заверенного электронной цифровой подписью регистрирующего органа.";
15) пункт 1 статьи 36 дополнить частью второй следующего содержания:
"Если в регистрационном деле имеется только бумажная копия электронного документа, дубликат правоустанавливающего документа выдается нотариусом.".
42. В Закон Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 24, ст. 127; 2009 г., № 18, ст. 84; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст.2; № 11, ст. 102; Закон Республики Казахстан от 15 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 30 июля 2011 г.):
подпункт 1) пункта 2 статьи 20 изложить в следующей редакции:
"1) направляет в течение трех рабочих дней со дня окончания проверки субъектам, предоставляющим специальные социальные услуги, обязательные для исполнения предписания об устранении нарушений;".

43. «Босқындар туралы» 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2009 ж., № 23, 116-құжат; 2010 ж., № 24, 149-құжат):
10-баптың 4-тармағының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Уәкілетті орган екі күнтізбелік күн ішінде олардың Қазақстан Республикасының аумағында болу мән-жайларын анықтайды және босқын мәртебесін беру туралы өтінішхатты тіркейді.».
44. «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 7, 27-құжат; № 24, 145-құжат; 2011 ж., № 1, 3-құжат; № 5, 43-құжат):
1) 41-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«41-бап. Атқарушылық әрекеттерді кейінге қалдыру
Атқарушылық әрекеттер жасауға кедергi келтiретiн мән-жайлар болған ретте сот орындаушысы борышкердің өндіріп алушымен келісілген немесе өндіріп алушының арызы бойынша он күнге дейiнгi мерзiмге кейiнге қалдырады, бұл жөнiнде тиiстi қаулы шығарады, оны мемлекеттік сот орындаушылары үшін аумақтық бөлімнің басшысы бекiтедi. Атқарушылық әрекеттердi кейiнге қалдыру туралы сот орындаушысы – өндіріп алушы мен борышкерді, сондай-ақ олардың өкілдері атқарушылық іс жүргізуге қатысқан жағдайда, оларды хабардар етуге мiндеттi.»;
2) 48-бапта:
3-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) прокурордың қаулысы прокурорға қайтарылады;»;
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) Қылмыстық істер бойынша мемлекет пайдасына өндіріп алу туралы атқарушылық құжат сотқа қайтарылады.»;
4-тармақ алып тасталсын;
3) 95-баптың 2-тармағы алып тасталсын;
4) 98-баптың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) бала тууға байланысты берілетін жәрдемақыдан, кәмелетке толмаған балаларды асырауға берілетін жәрдемақыдан, сондай-ақ зейнеткерлерге және I топтағы мүгедектерге төленетін жәрдемақыдан;»;
5) 140-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылған; өзіне жеке сот орындаушысы қызметіне тағайындалғанға дейін үш жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін сот тәртібімен әкімшілік жаза қолданылған; сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған; бұрын мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан теріс себептермен босатылған; заңда белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар; мерзімдік өтемдерді өндіріп алу туралы атқарушылық іс бойынша борышкер болып табылатын және мерзімдік өтемдер бойынша үш айдан артық берешегі бар адамды қоспағанда, атқарушылық іс бойынша борышкер болып табылатын, сондай-ақ жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына лицензиядан айрылған адам жеке сот орындаушысы бола алмайды.».

43. В Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года "О беженцах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2009 г., № 23, ст. 116; 2010 г., № 24, ст. 149):
часть вторую пункта 4 статьи 10 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченный орган в течение двух календарных дней выясняет обстоятельства их пребывания на территории Республики Казахстан и регистрирует ходатайство о присвоении статуса беженца.".
44. В Закон Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 7, ст. 27; № 24, ст. 145; 2011 г., № 1, ст. 3; № 5, ст. 43):
1 статью 41 изложить в следующей редакции:
"Статья 41. Отложение исполнительных действий
При наличии обстоятельств, препятствующих совершению исполнительных действий, судебный исполнитель откладывает их на срок до десяти дней по заявлению должника, согласованному с взыскателям или по заявлению взыскателя, о чем выносится соответствующее постановление, которое для государственных судебных исполнителей утверждается руководителем территориального отдела. Об отложении исполнительных действий судебный исполнитель обязан уведомить взыскателя и должника, а также их представителей в случае их участия в исполнительном производстве.";
2) в статье 48:
в пункте 3:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) постановление прокурора возвращается прокурору;";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) Исполнительные документы о взыскании в пользу государства по уголовным делам возвращаются в суд.";
пункт 4 исключить;
3) пункт 2 статьи 95 исключить;
4) подпункт 5) статьи 98 изложить в следующей редакции:
"5) пособия по случаю рождения ребенка, пособия на содержание несовершеннолетних детей, а также пособия, выплачиваемые пенсионерам и инвалидам I группы;";
5) пункт 2 статьи 140 изложить в следующей редакции:
"2. Частным судебным исполнителем не может быть лицо: признанное в установленном законом Республики Казахстан порядке недееспособным или ограниченно дееспособным; на которое в течение трех лет до назначения на должность частного судебного исполнителя за совершение коррупционного правонарушения налагалось в судебном порядке административное взыскание; совершившее коррупционное преступление; ранее уволенное по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции; имеющее непогашенную или неснятую в установленном законом порядке судимость; являющееся должником по исполнительному производству, за исключением лица, являющегося должником по исполнительному производству о взыскании периодических платежей и имеющего задолженность по периодическому взысканию более трех месяцев; а также лишенное лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя.".

45. «Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2010 ж., № 17-18, 113-құжат; 2011 ж., № 1, 2-құжат; № 5, 43-құжат; № 11, 102-құжат):
106-бап мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
«5. Авиациялық қауіпсіздік қызметіне жұмысқа алу сәтіне заңда белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар адамдар қабылданбайды.».
46. «Мемлекеттік мүлік туралы 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 2011 ж., № 5 (2582), 42-құжат; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне халыққа қызмет көрсету орталықтары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы; 2011 жылғы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы):
138-баптың 2 және 3-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Еңбекақы төлеу нысандарын, штат кестесiн, лауазымдық айлықақылар мөлшерiн, сыйлықақы беру және өзге сыйақы жүйесiн белгiленген еңбекке ақы төлеу қорының шегiнде шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсiпорын дербес айқындайды.
Қазыналық кәсіпорын жұмысшыларының еңбек ақы төлеу жүйесін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
3. Шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсiпорын басшысының, оның орынбасарларының, бас (аға) бухгалтерiнiң лауазымдық айлықақыларының мөлшерiн, оларға сыйлықақы беру және өзге де сыйақы жүйесiн – тиісті саланың уәкілетті органы, ал коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын басшысының, оның орынбасарларының, бас (аға) бухгалтерiнiң лауазымдық айлықақыларының мөлшерiн, оларға сыйлықақы беру және өзге де сыйақы жүйесiн жергілікті атқарушы орган белгiлейдi.».
47. «Халықтың көші-қон туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (2011 жылы 6 тамызда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған):
8-баптың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
4) халықты құжаттандыру және тіркеу тәртібін анықтайды;
2-бап. Осы Заң 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-баптың 5-тармағының 2)-4) тармақшаларын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

45. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2010 г., № 17-18, ст. 113; 2011 г., № 1, ст. 2; № 5, ст. 43; № 11, ст. 102):
статью 106 дополнить пунктом 5 следующего содержания:
"5. В службу авиационной безопасности не принимаются лица, имеющие судимость, которая на момент принятия на работу не погашена или не снята в установленном законом порядке.".
46. В Закон Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2011 г., № 5, ст. 42; Закон Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам центров обслуживания населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 г.):
пункты 2 и 3 статьи 138 изложить в следующей редакции:
"2. Формы оплаты труда, штатное расписание, размеры должностных окладов, система премирования и иного вознаграждения определяются государственным предприятием на праве хозяйственного ведения самостоятельно в пределах установленного фонда оплаты труда.
Система оплаты труда работников казенного предприятия устанавливается Правительством Республики Казахстан.
3. Размеры должностных окладов руководителя республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения, его заместителей, главного (старшего) бухгалтера, система их премирования и иного вознаграждения устанавливаются уполномоченным органом соответствующей отрасли, а размеры должностных окладов руководителя коммунального государственного предприятия, его заместителей, главного (старшего) бухгалтера, система их премирования и иного вознаграждения - местным исполнительным органом.".
47. В Закон Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 6 августа 2011 года:
подпункт 4) статьи 8 изложить в следующей редакции:
"4) определяет порядок документирования и регистрации населения;".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования, за исключением подпунктов 2)-4) пункта 5 статьи 1, которые вводятся в действие с 1 января 2012 года.
Президент
Республики Казахстан