Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларациялардың нысандарын, оларды ұсыну және жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 3 ақпандағы № 197 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 23 шілдедегі № 573 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 23.07.2015 № 573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңының 6-бабы 9) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларациялардың нысандары;
2) Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияларды ұсыну және жасау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 3 ақпандағы
№ 197 қаулысымен
бекітілген
Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияларды ұсыну және жасау қағидалары
1. Жалпы ереже
1. Осы Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияларды ұсыну және жасау қағидалары (бұдан әрі - Декларация) «Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңының 6-бабының 9) тармақшасына сәйкес әзірленген және бензиннің, авиациялық және дизель отынының, мазуттың (бұдан әрі - мұнай өнімдері) айналымы жөніндегі декларацияларды ұсыну және жасау тәртібін айқындайды.
2. Мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияларды ұсыну
2. Мұнай өнімдерін өндіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар салық салуға байланысты объектілердің орналасқан жері бойынша салық органына осы қаулымен бекітілген «Мұнай өндірушілердің мұнай өнімдері айналымының теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны бойынша мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларация табыс етеді.
Сатып алған мұнай өнімдерін сатуды жүзеге асыратын өндірушілер осы қаулымен бекітілген «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны бойынша мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларация табыс етеді.
Тек авиациялық отынды және (немесе) мазутты өндіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар салық органдарында салық төлеуші ретінде тіркеу орны бойынша мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларация табыс етеді.

Об утверждении форм, Правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2012 года № 197. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 573
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 9) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года «О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) формы деклараций по обороту нефтепродуктов;
2) Правила представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 февраля 2012 года № 197
Правила
представления и составления
деклараций по обороту нефтепродуктов
1. Общее положение
1. Настоящие Правила представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов (далее — Декларации) разработаны в соответствии с подпунктом 9) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года «О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов» и определяют порядок представления и составления деклараций по обороту бензина, авиационного и дизельного топлива, мазута (далее - нефтепродукты).
2. Представление деклараций по обороту нефтепродуктов
2. Физические и юридические лица, осуществляющие производство нефтепродуктов, представляют в налоговый орган по месту нахождения объектов, связанных с налогообложением, декларацию по обороту нефтепродуктов по форме декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов производителей нефтепродуктов», утвержденной настоящим постановлением.
Производители, осуществляющие реализацию приобретенных нефтепродуктов, дополнительно представляют декларацию по обороту нефтепродуктов по форме декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов оптовых поставщиков нефтепродуктов», утвержденной настоящим постановлением.
Физические и юридические лица, осуществляющие производство только авиационного топлива и (или) мазута, представляют декларацию по обороту нефтепродуктов в налоговые органы по месту регистрации в качестве налогоплательщика.

3. Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерін (филиалдар мен өкілдіктер) қоспағанда, мұнай өнімдері базасынан мұнай өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар салық салуға байланысты объектілердің орналасқан жері бойынша салық органына осы қаулымен бекітілген «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны бойынша мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларация табыс етеді.
Бір салық органында тіркелген салық салуға байланысты бірнеше объектілері бар мұнай өнімдері базасынан мұнай өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар барлық объектілері үшін бір декларация табыс етеді.
Мұнай өнімдері базасынан мұнай өнімдерін көтерме сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғаның филиалдары мен бөлімшелері осы қаулымен бекітілген «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің құрылымдық бөлімшесінің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны бойынша мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларация табыс етеді.
Тек авиациялық отынды және (немесе) мазутты көтерме сатуды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар салық органдарында салық төлеуші ретінде тіркелу орны бойынша мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларация табыс етеді.
4. Мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар салық салуға байланысты объектілердің орналасқан орны бойынша салық органына осы қаулымен бекітілген «Мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатушылардың мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны бойынша мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларация табыс етеді.
Бір салық органында тіркелген салық салуға байланысты бірнеше объектілері бар мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар барлық объектілері үшін бір декларация табыс етеді.
Тек авиациялық отынды және (немесе) мазутты бөлшек сатуды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар салық органдарында салық төлеуші ретінде тіркелу орны бойынша мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларация табыс етеді.
5. Мұнай өнімдерін өндіруді және (немесе) көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар декларацияларды электрондық түрде табыс етеді.
6. Мұнай өнімдерін бөлшек саудада сату саласында қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар декларацияларды электрондық және/немесе қағаз тасығыштарда табыс етеді.
7. Декларациялар табиғи көрсеткіштерде (тоннада) табыс етіледі.

3. Физические и юридические лица, осуществляющие оптовую реализацию нефтепродуктов с баз нефтепродуктов, за исключением структурных подразделений (филиалы и представительства) юридического лица, представляют в налоговые органы по месту нахождения объектов, связанных с налогообложением, декларацию по обороту нефтепродуктов по форме декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов оптовых поставщиков нефтепродуктов», утвержденной настоящим постановлением.
Физические и юридические лица, осуществляющие оптовую реализацию нефтепродуктов с баз нефтепродуктов, имеющие несколько объектов, связанных с налогообложением, зарегистрированных в одном налоговом. органе, представляют декларацию за все объекты.
Филиалы и представительства юридического лица, осуществляющие оптовую реализацию нефтепродуктов с баз нефтепродуктов, представляют декларацию по обороту нефтепродуктов по форме декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов структурного подразделения оптового поставщика нефтепродуктов», утвержденной настоящим постановлением.
Физические и юридические лица, осуществляющие оптовую реализацию только авиационного топлива и (или) мазута, представляют декларацию по обороту нефтепродуктов в налоговые органы по месту регистрации в качестве налогоплательщика.
4. Физические и юридические лица, осуществляющими розничную реализацию нефтепродуктов, представляют в налоговый орган по месту нахождения объектов, связанных с налогообложением, декларацию по обороту нефтепродуктов по форме декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов розничного реализатора нефтепродуктов», утвержденной настоящим постановлением.
Физические и юридические лица, осуществляющие розничную реализацию нефтепродуктов, имеющие несколько объектов, связанных с налогообложением, зарегистрированных в одном налоговом органе, представляют декларацию за все объекты.
Физические и юридические лица, осуществляющие розничную реализацию только авиационного топлива и (или) мазута, представляют декларацию по обороту нефтепродуктов в налоговые органы по месту регистрации в качестве налогоплательщика.
5. Физические и юридические лица, осуществляющие производство и (или) оптовую реализацию нефтепродуктов, представляют декларации в электронном виде.
6. Физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в сфере розничной реализации нефтепродуктов, декларации представляют на электронных и/или бумажных носителях.
7. Декларации представляются в натуральных показателях (тонны).

8. Осы Қағидаларға сәйкес табыс етілетін декларацияларға жеке кәсіпкерлер, заңды тұлғаның басшысы, бас бухгалтері қол қояды және мөрмен/электрондық цифрлық қолтаңбамен бекітіледі.
9. Осы қаулымен бекітілген «Мұнай өнімдерін бөлшек саудада өткізушілердің мұнай өнімдері айналымының теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысаны бойынша мұнай өнімдерінің айналымы жөнінде декларацияны табыс ету кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
10. Декларациялар уәкілетті органға ай сайын есептіден кейінгі айдың 20 күніне дейін табыс етіледі.
11. Декларацияны табыс ету мерзіміне дейін жеке кәсіпкерден немесе заңды тұлғадан электронды түрде және/немесе қағаз тасығышта осы Қағидаға қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұнай өнімдерінің айналымы бойынша декларация табыс ету мерзімін ұзарту туралы өтінішін алған кезде салық органы декларация тапсыру мерзімін 10 күнтізбелік күнге ұзартады.
12. Жеке және заңды тұлғалар бұрын тапсырылған мұнай өнімдерінің айналымы бойынша декларацияларға толықтырулар енгізу және (немесе) қателерді түзету қажет болған жағдайда, бұрын тапсырылған мұнай өнімдерінің айналымы бойынша декларацияларына түзету нысанын тапсырады.
Түзету нысанында салық төлеушінің тіркеу нөмірі, жеке және заңды тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (ЖСН/БСН 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап міндетті түрде толтырылады), есепті кезең және тек жолдың белгілі бір бағандарының мәнін ұлғайту немесе азайту қажеттілігіне қарай қосу немесе алу мәнімен бағандарына өзгеріс енгізу қажет жолдардың нөмірлері көрсетіледі.
13. Табыс етілген мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларациялар жеке және заңды тұлғаларда қағаз тасығышта 5 жыл ішінде сақталады.
3. «Мұнай өнімдерін өндірушілердің мұнай өнімдері айналымының теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысанын жасау
14. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
15. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/салық төлеушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).

8. Декларации, представляемые в соответствии с настоящими Правилами, подписываются индивидуальными предпринимателями, руководителем, главным бухгалтером юридического лица и скрепляются печатью/электронной цифровой подписью.
9. При представлении декларации по обороту нефтепродуктов по форме декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов розничного реализатора нефтепродуктов», утвержденной настоящим постановлением, на бумажном носителе не допускаются исправления, подчистки и помарки.
10. Декларации представляются в уполномоченный орган ежемесячно до 20 числа месяца, следующего за отчетным.
11. При получении от индивидуального предпринимателя или юридического лица, до наступления срока предоставления деклараций, заявления о продлении срока предоставления декларации по обороту нефтепродуктов в письменном и/или электронном виде, по форме согласно приложению к настоящим Правилам, налоговый орган продлевает срок представления декларации на 10 календарных дней.
12. В случае необходимости внесения дополнений и (или) исправления ошибок в ранее представленные декларации по обороту нефтепродуктов физические и юридические лица представляют корректировочную форму к ранее представленным декларациям по обороту нефтепродуктов.
В корректировочной форме указываются регистрационный номер налогоплательщика, индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН), бизнес - идентификационный номер (далее - БИН) физического и юридического лица (ИИН/БИН подлежит обязательному заполнению с 1 января 2012 года), отчетный период и только те номера строк, в графы которых необходимо внести изменение, с плюсовым или минусовым значением в зависимости от того, необходимо увеличить или уменьшить значение определенной графы строки.
13. Представленные декларации по обороту нефтепродуктов хранятся на бумажном носителе у физического или юридического лица в течение 5 лет.
3. Составление декларации по обороту нефтепродуктов
«Баланс оборота нефтепродуктов производителей нефтепродуктов»
14. В строке «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
15. В строке «ИИН/БИН» указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика/бизнес-идентификационный номер налогоплательщика (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).

16. «Салық төлеушінің атауы» жолында өндірушінің атауы көрсетіледі.
17. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
18. «Салық органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген салық органының коды көрсетіледі.
19. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
20. 2-бағанда мұнай өнімінің дербес сәйкестендірілген нөмір-коды (ДСН-коды) көрсетіледі.
21. 3-бағанда есепті кезеңнің басында өндірушідегі мұнай өнімдерінің жалпы қалдығы мөлшері көрсетіледі.
22. 4-бағанда өндірілген мұнай өнімдерінің, оның ішінде алыс-беріс шикізатының мөлшері тоннада көрсетіледі.
23. 5-бағанда алыс-беріс шикізаты кәсіпорындарына тиеп-жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
24. 6-бағанда сатылған (тиеп-жөнелтілген) мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері тоннада (6-баған = 7-баған + 8-баған + 9-баған + 10-баған + 11-баған + 12-баған) көрсетіледі.
25. 7-бағанда көтерме сауда кәсіпорындарына сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
26. 8-бағанда өндірушінің құрылымдық бөлімшелеріне өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
27. 9-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша тиеп жөнелтілген (өз мұнай өнімдерінің базаларына және авто жанармай құю станциясына) мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
28. 10-бағанда заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерге олардың өндірістік қажеттіліктері (соңғы тұтынушы) үшін өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
29. 11-бағанда өндірушінің өзінің өндірістік қажеттіліктері үшін пайдаланған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
30. 12-бағанда экспортқа сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
31. 13-бағанда өндіруші бүлдірген, жоғалтқан мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
32. 14-бағанда нормалар шегіндегі шығындардың мөлшері тоннада көрсетіледі.
33. 15-бағанда өндірушіге қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
34. 16-бағанда есепті кезеңнің соңына өндірушідегі мұнай өнімдерінің жалпы қалдығы (16-баған = 3-баған + 4-баған - 5-баған - 6-баған - 13-баған - 14-баған + 15-баған) тоннада көрсетіледі.
4. «Мұнай өндірушілердің мұнай өнімдері айналымының теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысанына «Мұнай өндірушінің мұнай өнімдерін сату (тиеп жөнелту) туралы мәліметтері» 1-қосымшасын жасау
35. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).

16. В строке «Наименование налогоплательщика» указывается наименование производителя.
17. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
18. В строке «Код налогового органа» указывается код налогового органа, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
19. В графе 1 указывается номер по порядку.
20. В графе 2 указывается персональный идентификационный номер-код нефтепродукта (ПИН-код).
21. В графе 3 указывается общий остаток нефтепродуктов у производителя на начало отчетного периода, в тоннах.
22. В графе 4 указывается количество произведенных нефтепродуктов, в том числе из давальческого сырья, в тоннах.
23. В графе 5 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных предприятиям давальцам сырья, в тоннах.
24. В графе 6 указывается общее количество реализованных (отгруженных) нефтепродуктов (графа 6 = графа 7 + графа 8 + графа 9 + графа 10 + графа 11 + графа 12), в тоннах.
25. В графе 7 указывается количество нефтепродуктов, реализованных предприятиям оптовикам, в тоннах.
26. В графе 8 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных структурным подразделениям производителя, в тоннах.
27. В графе 9 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных по внутреннему перемещению (на собственные базы нефтепродуктов и автозаправочные станции), в тоннах.
28. В графе 10 указывается количество нефтепродуктов, реализованных юридическим и физическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю), в тоннах.
29. В графе 11 указывается количество нефтепродуктов, использованных производителем для их собственных нужд, в тоннах.
30. В графе 12 указывается количество нефтепродуктов, реализованных на экспорт, в тоннах.
31. В графе 13 указывается количество испорченных, утраченных нефтепродуктов производителем, в тоннах.
32. В графе 14 указывается количество потерь в пределах норм, в тоннах.
33. В графе 15 указывается количество возвращенных нефтепродуктов производителю, в тоннах.
34. В графе 16 указывается общий остаток нефтепродуктов у производителя на конец отчетного периода (графа 16 = графа 3 + графа 4 - графа 5 - графа 6 - графа 13 - графа 14 + графа 15), в тоннах.
4. Составление приложения 1 «Сведения о реализации
(отгрузке) нефтепродуктов производителем нефтепродуктов» к
декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота
нефтепродуктов производителей нефтепродуктов»
35. В строке «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).

36. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/салық төлеушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
37. «Салық төлеушінің атауы» жолында өндірушінің атауы көрсетіледі.
38. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
39. «Салық органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген салық органының коды көрсетіледі.
40. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
41. 2-бағанда мұнай өнімін алушының СТН көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
42. 3-бағанда мұнай өнімін алушының ЖСН/БСН көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
43. 4-бағанда мұнай өнімін алушының атауы көрсетіледі.
44. 5-бағанда салық салуға байланысты объектінің түрі (мұнай өнімдерінің базасы, автожанармай құю станциясы) көрсетіледі. Бұл баған ішкі орын ауыстыру (өз мұнай өнімдерінің базалары мен автожанармай құю станцияларына) жағдайында ғана толтырылады.
45. 6-бағанда мұнай өнімдері өткізілетін салық салуға байланысты объектінің орналасқан орны бойынша салық органының коды көрсетіледі.
46. 7-бағанда мұнай өнімдерін алушының резиденттігі (резидент - 0, резидент емес - 1) көрсетіледі.
47. 8-бағанда жеткізу шартының нөмірі көрсетіледі.
48. 9-бағанда жеткізу шартының күні көрсетіледі.
49. 10-бағанда мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі.
50. 11-бағанда мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың толтырылған күні көрсетіледі.
51. 12-бағанда шот-фактураның нөмірі көрсетіледі.
52. 13-бағанда шот-фактураның күні көрсетіледі.
53. 14-бағанда мұнай өнімінің ДСН-коды көрсетіледі.
54. 15-бағанда сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
5. «Мұнай өндірушілердің мұнай өнімдері айналымының теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысанына «Шикізат бойынша мәліметтер» 2-қосымшасын жасау
55. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).

36. В строке «ИИН/БИН» указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика/бизнес-идентификационный номер налогоплательщика (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
37. В строке «Наименование налогоплательщика» указывается наименование производителя.
38. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
39. В строке «Код налогового органа» указывается код налогового органа, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
40. В графе 1 указывается номер по порядку.
41. В графе 2 указывается РНН получателя нефтепродуктов (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
42. В графе 3 указывается ИИН/БИН получателя нефтепродуктов (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
43. В графе 4 указывается наименование получателя нефтепродуктов.
44. В графе 5 указывается тип объекта, связанного с налогообложением (база нефтепродуктов, автозаправочная станция). Данная графа заполняется только в случае внутреннего перемещения (на собственные базы нефтепродуктов и автозаправочные станции).
45. В графе 6 указывается код налогового органа по месту нахождения объекта, связанного с налогообложением, куда реализуются нефтепродукты.
46. В графе 7 указывается резидентство получателя нефтепродуктов (резидент-0, нерезидент-1).
47. В графе 8 указывается номер договора поставки.
48. В графе 9 указывается дата договора поставки.
49. В графе 10 указывается номер сопроводительной накладной на нефтепродукты.
50. В графе 11 указывается дата заполнения сопроводительной накладной на нефтепродукты.
51. В графе 12 указывается номер счета-фактуры.
52. В графе 13 указывается дата счета-фактуры.
53. В графе 14 указывается ПИН-код нефтепродукта.
54. В графе 15 указывается количество реализованных нефтепродуктов, в тоннах.
5. Составление приложения 2 «Сведения по сырью» к декларации
по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов
производителей нефтепродуктов»
55. В строке «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).

56. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/салық төлеушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
57. «Салық төлеушінің атауы» жолында өндірушінің атауы көрсетіледі.
58. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
59. «Салық органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген салық органының коды көрсетіледі.
60. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
61. 2-бағанда шикізатты жеткізушінің СТН көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
62. 3-бағанда шикізатты жеткізушінің ЖСН/БСН көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
63. 4-бағанда шикізатты жеткізушінің атауы көрсетіледі.
64. 5-бағанда мұнай жеткізушінің резиденттігі көрсетіледі (резидент - 0, резидент емес - 1).
65. 6-бағанда мұнай өнімін өндіру кезінде пайдаланылатын шикізат түрі көрсетіледі.
66. 7-бағанда есепті кезеңнің басындағы шикізаттың барлық қалдығы (7-баған = 8-баған + 9-баған) тоннада көрсетіледі.
67. 8-бағанда есепті кезеңнің басындағы өз шикізатының қалдығы тоннада көрсетіледі.
68. 9-бағанда есепті кезеңнің басындағы алыс-беріс шикізатының қалдығы тоннада көрсетіледі.
69. 10-бағанда шикізат түсімдерінің барлығы (10-баған = 11-баған + 12-баған) тоннада көрсетіледі.
70. 11-бағанда өз шикізатының түсімі тоннада көрсетіледі.
71. 12-бағанда алыс-беріс шикізатының түсімі тоннада көрсетіледі.
72. 13-бағанда қосылған тұнбалар тоннада көрсетіледі.
73. 14-бағанда барлығы қайта өңделген шикізаттың мөлшері (14-баған = 15-баған + 16-баған) тоннада көрсетіледі.
74. 15-бағанда қайта өңделген өз шикізатының мөлшері тоннада көрсетіледі.
75. 16-бағанда қайта өңделген алыс-беріс шикізатының мөлшері тоннада көрсетіледі.
76. 17-бағанда қайтарылған алыс-беріс шикізатының мөлшері тоннада көрсетіледі.
77. 18-бағанда бүлінген, жоғалған шикізаттың мөлшері тоннада көрсетіледі.
78. 19-бағанда нормалар шегіндегі шығындардың мөлшері тоннада көрсетіледі.
79. 20-бағанда есепті кезеңнің соңына шикізаттың қалдығы (20-баған = 21-баған + 22-баған) тоннада көрсетіледі.

56. В строке «ИИН/БИН» указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика/бизнес-идентификационный номер налогоплательщика (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
57. В строке «Наименование налогоплательщика» указывается наименование производителя.
58. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
59. В строке «Код налогового органа» указывается код налогового органа, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
60. В графе 1 указывается номер по порядку.
61. В графе 2 указывается РНН поставщика сырья (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
62. В графе 3 указывается ИИН/БИН поставщика сырья (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
63. В графе 4 указывается наименование поставщика сырья.
64. В графе 5 указывается резидентство поставщика нефти (резидент-0, нерезидент-1).
65. В графе 6 указывается вид сырья, используемого при производстве нефтепродукта.
66. В графе 7 указывается остаток сырья на начало отчетного периода всего (графа 7 = графа 8 + графа 9), в тоннах.
67. В графе 8 указывается остаток собственного сырья на начало отчетного периода, в тоннах.
68. В графе 9 указывается остаток давальческого сырья на начало отчетного периода, в тоннах.
69. В графе 10 указывается поступление сырья всего (графа 10 = графа 11 + графа 12), в тоннах.
70. В графе 11 указывается поступление собственного сырья, в тоннах.
71. В графе 12 указывается поступление давальческого сырья, в тоннах.
72. В графе 13 указываются вовлеченные осадки, в тоннах.
73. В графе 14 указывается количество переработанного сырья всего (графа 14 = графа 15 + графа 16), в тоннах.
74. В графе 15 указывается количество переработанного собственного сырья, в тоннах.
75. В графе 16 указывается количество переработанного давальческого сырья, в тоннах.
76. В графе 17 указывается количество возвращенного давальческого сырья, в тоннах.
77. В графе 18 указывается количество испорченного, утраченного сырья, в тоннах.
78. В графе 19 указывается количество потерь в пределах норм, в тоннах.
79. В графе 20 указывается остаток сырья на конец отчетного периода всего (графа 20 = графа 21 + графа 22), в тоннах.

80. 21-бағанда есепті кезеңнің соңындағы өз шикізатының қалдығы тоннада көрсетіледі.
81. 22-бағанда есепті кезеңнің соңындағы алыс-беріс шикізатының қалдығы тоннада көрсетіледі.
6. «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысанын жасау
82. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
83. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/салық төлеушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
84. «Салық төлеушінің атауы» жолында мұнай өнімдерін көтерме саудада сатуды немесе мұнай өнімдерін көтерме және бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың атауы көрсетіледі.
85. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
86. «Салық органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген салық органының коды көрсетіледі.
87. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
88. 2-бағанда мұнай өнімінің ДСН-коды көрсетіледі.
89. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы мұнай өнімдерінің қалдығы тоннада көрсетіледі.
90. 4-бағанда сату үшін келіп түскен мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері (4-баған = 5-баған + 6-баған + 7-баған + 8-баған + 9-баған) тоннада көрсетіледі.
91. 5-бағанда өндірушілерден келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
92. 6-бағанда көтерме сатушы кәсіпорындардан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
93. 7-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша (өз мұнай өнімдерінің базаларынан және авто жанармай құю станциясынан) келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі. Бұл бағанда бір салық органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларынан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
94. 8-бағанда салық төлеушінің құрылымдық бөлімшелерінен келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
95. 9-бағанда импорт бойынша келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
96. 10-бағанда алушылардан қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
97. 11-бағанда барлық өткізілген (тиеп-жөнелтілген) мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері (11-баған = 12-баған + 13-баған + 14-баған + 15-баған + 16-баған + 17-баған) тоннада көрсетіледі.

80. В графе 21 указывается остаток собственного сырья на конец отчетного периода, в тоннах.
81. В графе 22 указывается остаток давальческого сырья на конец отчетного периода, в тоннах.
6. Составление декларации по обороту нефтепродуктов
«Баланс оборота нефтепродуктов оптовых поставщиков нефтепродуктов»
82. В строке «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
83. В строке «ИИН/БИН» указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика/бизнес-идентификационный номер налогоплательщика (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
84. В строке «Наименование налогоплательщика» указывается наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица, осуществляющего оптовую реализацию нефтепродуктов или оптовую и розничную реализацию нефтепродуктов.
85. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
86. В строке «Код налогового органа» указывается код налогового органа, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
87. В графе 1 указывается номер по порядку.
88. В графе 2 указывается ПИН-код нефтепродукта.
89. В графе 3 указывается остаток нефтепродуктов на начало отчетного периода, в тоннах.
90. В графе 4 указывается общее количество поступивших нефтепродуктов для реализации (графа 4 = графа 5 + графа 6 + графа 7 + графа 8 + графа 9), в тоннах.
91. В графе 5 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от производителей, в тоннах.
92. В графе 6 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от предприятий оптовиков, в тоннах.
93. В графе 7 указывается количество нефтепродуктов, поступивших по внутреннему перемещению (от собственных баз нефтепродуктов и автозаправочных станций), в тоннах. В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, поступивших от собственных баз нефтепродуктов, зарегистрированных в одном налоговом органе.
94. В графе 8 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от структурных подразделений налогоплательщика, в тоннах.
95. В графе 9 указывается количество нефтепродуктов, поступивших по импорту, в тоннах.
96. В графе 10 указывается количество возвращенных нефтепродуктов от получателей, в тоннах.
97. В графе 11 указывается общее количество реализованных (отгруженных) нефтепродуктов всего (графа 11 = графа 12 + графа 13 + графа 14 + графа 15 + графа 16 + графа 17), в тоннах.

98. 12-бағанда көтерме сатушы кәсіпорындарға өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
99. 13-бағанда жеке және заңды тұлғаларға, олардың өз қажеттіліктері үшін (соңғы тұтынушыға) сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
100. 14-бағанда өз қажеттіліктеріне пайдаланылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
101. 15-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша (өз мұнай өнімдерінің базаларына және авто жанармай құю станциясына) тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі. Бұл бағанда бір салық органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларына тиеп-жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
102. 16-бағанда экспортқа өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
103. 17-бағанда өз құрылымдық бөлімшелеріне тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
104. 18-бағанда жеткізушілерге қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
105. 19-бағанда бүлінген, жоғалған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
106. 20-бағанда нормалар шегіндегі мұнай өнімдерінің шығыны тоннада көрсетіледі.
107. 21-бағанда қайта өңдеуге (компаундирлеуге) тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
108. 22-бағанда есепті кезеңнің соңындағы мұнай өнімдерінің қалдығы (22-баған = 3-баған + 4-баған + 10-баған - 11-баған - 18-баған - 19-баған - 20-баған - 21-баған) тоннада көрсетіледі.
7. «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысанына «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің мұнай өнімдерін жеткізу туралы мәліметтері» 1-қосымшасын жасау
109. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
110. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/салық төлеушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
111. «Салық төлеушінің атауы» жолында мұнай өнімдерін көтерме саудада сатуды немесе мұнай өнімдерін көтерме және бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың атауы көрсетіледі.
112. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.

98. В графе 12 указывается количество нефтепродуктов, реализованных предприятиям оптовикам, в тоннах.
99. В графе 13 указывается количество нефтепродуктов, реализованных юридическим и физическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю), в тоннах.
100. В графе 14 указывается количество нефтепродуктов, использованных на собственные нужды, в тоннах.
101. В графе 15 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных по внутреннему перемещению (на собственные базы нефтепродуктов и автозаправочные станции), в тоннах. В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, отгруженные на собственные базы нефтепродуктов, зарегистрированные в одном налоговом органе.
102. В графе 16 указывается количество нефтепродуктов реализованных на экспорт, в тоннах.
103. В графе 17 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных собственным структурным подразделениям, в тоннах.
104. В графе 18 указывается количество нефтепродуктов, возвращенных поставщикам, в тоннах.
105. В графе 19 указывается количество испорченных, утраченных нефтепродуктов, в тоннах.
106. В графе 20 указывается потери нефтепродуктов в пределах норм, в тоннах.
107. В графе 21 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных на переработку (компаундирование), в тоннах.
108. В графе 22 указывается остаток нефтепродуктов на конец отчетного периода (графа 22 = графа 3 + графа 4 + графа 10 - графа 11 - графа 18 - графа 19 - графа 20 - графа 21), в тоннах.
7. Составление приложения 1 «Сведения о поставках
нефтепродуктов оптовых поставщиков нефтепродуктов» к декларации
по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота нефтепродуктов
оптовых поставщиков нефтепродуктов»
109. В строке «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
110. В строке «ИИН/БИН» указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика/бизнес-идентификационный номер налогоплательщика (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
111. В строке «Наименование налогоплательщика» указывается наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица, осуществляющего оптовую реализацию нефтепродуктов или оптовую и розничную реализацию нефтепродуктов.
112. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.

113. «Салық органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген салық органының коды көрсетіледі.
114. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
115. 2-бағанда мұнай өнімдерін жеткізушінің СТН көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
116. 3-бағанда мұнай өнімдерін жеткізушінің ЖСН/БСН көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
117. 4-бағанда мұнай өнімдерін жеткізушінің атауы көрсетіледі.
118. 5-бағанда салық салуға байланысты объекті түрі (мұнай өнімдерінің базасы, автожанармай құю станциясы) көрсетіледі. Бұл баған ішкі орын ауыстыру (өз мұнай өнімдерінің базалары мен автожанармай құю станцияларынан) жағдайында ғана толтырылады.
119. 6-бағанда мұнай өнімдерін өткізу жүзеге асырылатын салық салуға байланысты объектінің орналасқан жері бойынша салық органының коды көрсетіледі.
120. 7-бағанда мұнай өнімдерін жеткізушінің резиденттігі (резидент - 0, резидент емес - 1) көрсетіледі.
121. 8-бағанда мұнай өнімдерін жеткізу шартының нөмірі көрсетіледі.
122. 9-бағанда мұнай өнімдерін жеткізу шартының күні көрсетіледі.
123. 10-бағанда мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі.
124. 11-бағанда мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың толтырылған күні көрсетіледі.
125. 12-бағанда шот-фактураның нөмірі көрсетіледі.
126. 13-бағанда шот-фактураның күні көрсетіледі.
127. 14-бағанда тауарларға арналған декларацияның нөмірі көрсетіледі, ал кеден одағына мүше - мемлекеттерден мұнай өнімдерін әкелу кезінде тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің нөмірі көрсетіледі.
128. 15-бағанда тауарларға арналған декларацияның күні көрсетіледі, ал кедендік одаққа мүше - мемлекеттерден мұнай өнімдері кіргізілген кезде тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің күні көрсетіледі.
129. 16-бағанда мұнай өнімінің ДСН-коды көрсетіледі.
130. 17-бағанда алынған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
8. «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысанына «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің мұнай өнімдерін сату және тиеп жөнелту туралы мәліметтері» 2-қосымшасын жасау
131. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).

113. В строке «Код налогового органа» указывается код налогового органа, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
114. В графе 1 указывается номер по порядку.
115. В графе 2 указывается РНН поставщика нефтепродуктов (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
116. В графе 3 указывается ИИН/БИН поставщика нефтепродуктов (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
117. В графе 4 указывается наименование поставщика нефтепродуктов.
118. В графе 5 указывается тип объекта, связанного с налогообложением (база нефтепродуктов, автозаправочная станция). Данная графа заполняется только в случае внутреннего перемещения (от собственных баз нефтепродуктов и автозаправочных станций).
119. В графе 6 указывается код налогового органа по месту нахождения объекта, связанного с налогообложением, откуда осуществляется реализация нефтепродуктов.
120. В графе 7 указывается резидентство поставщика нефтепродуктов (резидент-0, нерезидент-1).
121. В графе 8 указывается номер договора поставки нефтепродуктов.
122. В графе 9 указывается дата договора поставки нефтепродуктов.
123. В графе 10 указывается номер сопроводительной накладной на нефтепродукты.
124. В графе 11 указывается дата заполнения сопроводительной накладной на нефтепродукты.
125. В графе 12 указывается номер счета-фактуры.
126. В графе 13 указывается дата счета-фактуры.
127. В графе 14 указывается номер декларации на товары, а при ввозе нефтепродуктов с территории государств - членов таможенного союза указывается номер заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов.
128. В графе 15 указывается дата декларации на товары, а при ввозе нефтепродуктов с территории государств - членов таможенного союза указывается дата заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов.
129. В графе 16 указывается ПИН-код нефтепродукта.
130. В графе 17 указывается количество полученных нефтепродуктов, в тоннах.
8. Составление приложения 2 «Сведения о реализации и отгрузке
нефтепродуктов оптовых поставщиков нефтепродуктов»
к декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота
нефтепродуктов оптовых поставщиков нефтепродуктов»
131. В строке «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4  статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).

132. «ЖСН/БСН» жолында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/салық төлеушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
133. «Салық төлеушінің атауы» жолында мұнай өнімдерін көтерме саудада сатуды немесе мұнай өнімдерін көтерме және бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлердің немесе заңды тұлғалардың атауы көрсетіледі.
134. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
135. «Салық органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген салық органының коды көрсетіледі.
136. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
137. 2-бағанда мұнай өнімдерін алушының СТН көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы -тармағының  4) тармақшасынқолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
138. 3-бағанда мұнай өнімдерін алушының ЖСН/БСН көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
139. 4-бағанда мұнай өнімдерін алушының атауы көрсетіледі.
140. 5-бағанда салық салуға байланысты объектінің түрі (мұнай өнімдерінің базасы, автожанармай құю станциясы) көрсетіледі. Бұл баған ішкі орын ауыстыру (өз мұнай өнімдерінің базалары мен автожанармай құю станцияларына) жағдайында ғана толтырылады.
141. 6-бағанда мұнай өнімдері өткізілетін салық салуға байланысты объектінің орналасқан орны бойынша салық органының коды көрсетіледі.
142. 7-бағанда мұнай өнімін алушының резиденттігі (резидент - 0, резидент емес - 1) көрсетіледі.
143. 8-бағанда мұнай өнімдерін сату шартының нөмірі көрсетіледі.
144. 9-бағанда мұнай өнімдерін сату шартының күні көрсетіледі.
145. 10-бағанда мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі.
146. 11-бағанда мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжатты толтыру күні көрсетіледі.
147. 12-бағанда шот-фактураның нөмірі көрсетіледі.
148. 13-бағанда шот-фактураның күні көрсетіледі.
149. 14-бағанда мұнай өнімінің ДСН-коды көрсетіледі.
150. 15-бағанда сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
9. «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің құрылымдық бөлімшесінің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысанын жасау

132. В строке «ИИН/БИН» указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика/бизнес-идентификационный номер налогоплательщика (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
133. В строке «Наименование налогоплательщика» указывается наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица, осуществляющего оптовую реализацию нефтепродуктов или оптовую и розничную реализацию нефтепродуктов.
134. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
135. В строке «Код налогового органа» указывается код налогового органа, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
136. В графе 1 указывается номер по порядку.
137. В графе 2 указывается РНН получателя нефтепродуктов (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
138. В графе 3 указывается ИИН/БИН получателя нефтепродуктов (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
139. В графе 4 указывается наименование получателя нефтепродуктов.
140. В графе 5 указывается тип объекта, связанного с налогообложением (база нефтепродуктов, автозаправочная станция). Данная графа заполняется только в случае внутреннего перемещения (на собственные базы нефтепродуктов и автозаправочные станции).
141. В графе 6 указывается код налогового органа по месту нахождения объекта, связанного с налогообложением, куда реализуются нефтепродукты.
142. В графе 7 указывается резидентство получателя нефтепродуктов (резидент-0, нерезидент-1).
143. В графе 8 указывается номер договора реализации нефтепродуктов.
144. В графе 9 указывается дата договора реализации нефтепродуктов.
145. В графе 10 указывается номер сопроводительной накладной на нефтепродукты.
146. В графе 11 указывается дата заполнения сопроводительной накладной на нефтепродукты.
147. В графе 12 указывается номер счета-фактуры.
148. В графе 13 указывается дата счета-фактуры.
149. В графе 14 указывается ПИН-код нефтепродукта.
150. В графе 15 указывается количество реализованных нефтепродуктов, в тоннах.
9. Составление декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс
оборота нефтепродуктов структурного подразделения оптового
поставщика нефтепродуктов»

151. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
152. «БСН» жолында салық төлеушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
153. «Салық төлеушінің атауы» жолында құрылымдық бөлімшесі бар заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
154. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
155. «Құрылымдық бөлімшенің СТН» жолында мұнай өнімдерін көтерме саудада сатуды немесе мұнай өнімдерін көтерме және бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын өндірушінің немесе заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
156. «Құрылымдық бөлімшенің БСН» жолында құрылымдық бөлімшенің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
157. «Құрылымдық бөлімшенің атауы» жолында мұнай өнімдерін көтерме саудада сатуды немесе мұнай өнімдерін көтерме және бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын өндірушінің немесе заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің атауы көрсетіледі.
158. «Салық органының коды» жолында құрылымдық бөлімшенің салық салуға байланысты объектілері тіркелген салық органының коды көрсетіледі.
159. 1-бағанда нөмір ретімен көрсетіледі.
160. 2-бағанда мұнай өнімінің ДСН-коды көрсетіледі.
161. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы мұнай өнімдерінің қалдығы тоннада көрсетіледі.
162. 4-бағанда сату үшін келіп түскен мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері (4-баған = 5-баған + 6-баған + 7-баған + 8-баған + 9-баған + 10-баған) тоннада көрсетіледі.
163. 5-бағанда өндірушілерден келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
164. 6-бағанда көтерме сатушы кәсіпорындардан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
165. 7-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша (өз мұнай өнімдерінің базаларынан және авто жанармай құю станциясынан) келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі. Бұл бағанда бір салық органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларынан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.

151. В строке «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
152. В строке «БИН» указывается бизнес-идентификационный номер налогоплательщика (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
153. В строке «Наименование налогоплательщика» указывается наименование юридического лица, имеющего структурные подразделения.
154. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
155. В строке «РНН структурного подразделения» указывается регистрационный номер структурного подразделения производителя или юридического лица, осуществляющего оптовую реализацию нефтепродуктов или оптовую и розничную реализацию нефтепродуктов (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
156. В строке «БИН структурного подразделения» указывается бизнес-идентификационный номер структурного подразделения (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
157. В строке «Наименование структурного подразделения» указывается наименование структурного подразделения производителя или юридического лица, осуществляющего оптовую реализацию нефтепродуктов или оптовую и розничную реализацию нефтепродуктов.
158. В строке «Код налогового органа» указывается код налогового органа, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением, структурного подразделения.
159. В графе 1 указывается номер по порядку.
160. В графе 2 указывается ПИН-код нефтепродукта.
161. В графе 3 указывается остаток нефтепродуктов на начало отчетного периода, в тоннах.
162. В графе 4 указывается общее количество поступивших нефтепродуктов для реализации (графа 4 = графа 5 + графа 6 + графа 7 + графа 8 + графа 9 + графа 10), в тоннах.
163. В графе 5 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от производителей, в тоннах.
164. В графе 6 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от предприятий оптовиков, в тоннах.
165. В графе 7 указывается количество нефтепродуктов, поступивших по внутреннему перемещению (от собственных баз нефтепродуктов и автозаправочных станций), в тоннах. В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, поступивших от собственных баз нефтепродуктов, зарегистрированных в одном налоговом органе.

166. 8-бағанда бас кәсіпорыннан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
167. 9-бағанда бас кәсіпорынның құрылымдық бөлімшелерінен келіп түскен өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
168. 10-бағанда импорт бойынша келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
169. 11-бағанда алушылардан қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
170. 12-бағанда барлық сатылған мұнай өнімдерінің тоннадағы жалпы мөлшері (12-баған = 13-баған + 14-баған + 15-баған + 16-баған + 17-баған + 18-баған + 19-баған) көрсетіледі.
171. 13-бағанда көтерме сатушы кәсіпорындарына сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
172. 14-бағанда заңды және жеке тұлғаларға олардың өз қажеттіліктері үшін (соңғы тұтынушыға) сатылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
173. 15-бағанда өз қажеттіліктеріне пайдаланылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
174. 16-бағанда ішкі орын ауыстыру бойынша (өз мұнай өнімдерінің базаларына және авто жанармай құю станциясына) тиеп-жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі. Бұл бағанда бір салық органында тіркелген өз мұнай өнімдері базаларына тиеп-жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
175. 17-бағанда экспортқа өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
176. 18-бағанда бас кәсіпорынға тиеп-жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
177. 19-бағанда бас кәсіпорын құрылымдық бөлімшелеріне өткізілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
178. 20-бағанда жеткізушілерге қайтарылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
179. 21-бағанда бүлінген, жоғалған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
180. 22-бағанда нормалар шегінде мұнай өнімдерінің шығыны тоннада көрсетіледі.
181. 23-бағанда қайта өңдеуге (компаундирлеуге) тиеп жөнелтілген мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
182. 24-бағанда есепті кезеңнің соңына мұнай өнімдерінің қалдығы тоннада (24-баған = 3-баған + 4-баған + 11-баған - 12-баған - 20-баған - 21-баған - 22-баған – 23-баған) көрсетіледі.
10. «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің құрылымдық бөлімшесінің мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысанына «Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің құрылымдық бөлімшесінің мұнай өнімдерін жеткізу туралы» 1-қосымшасын жасау
183. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).

166. В графе 8 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от головного предприятия, в тоннах.
167. В графе 9 указывается количество нефтепродуктов, поступивших от структурных подразделений головного предприятия, в тоннах.
168. В графе 10 указывается количество нефтепродуктов, поступивших по импорту, в тоннах.
169. В графе 11 указывается количество возвращенных нефтепродуктов от получателей, в тоннах.
170. В графе 12 указывается общее количество реализованных (отгруженных) нефтепродуктов всего (графа 12 = графа 13 + графа 14 + графа 15 + графа 16 + графа 17 + графа 18 + графа 19), в тоннах.
171. В графе 13 указывается количество нефтепродуктов, реализованных предприятиям оптовикам нефтепродуктов, в тоннах.
172. В графе 14 указывается количество нефтепродуктов, реализованных юридическим и физическим лицам для их собственных нужд (конечному потребителю), в тоннах.
173. В графе 15 указывается количество нефтепродуктов, использованных на собственные нужды, в тоннах.
174. В графе 16 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных по внутреннему перемещению (на собственные базы нефтепродуктов и автозаправочные станции), в тоннах. В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, отгруженные на собственные базы нефтепродуктов, зарегистрированных в одном налоговом органе.
175. В графе 17 указывается количество нефтепродуктов, реализованных на экспорт, в тоннах.
176. В графе 18 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных головному предприятию, в тоннах.
177. В графе 19 указывается количество нефтепродуктов, реализованных структурным подразделениям головного предприятия, в тоннах.
178. В графе 20 указывается количество возвращенных нефтепродуктов поставщикам, в тоннах.
179. В графе 21 указывается количество испорченных, утраченных нефтепродуктов, в тоннах.
180. В графе 22 указывается потери нефтепродуктов в пределах норм, в тоннах.
181. В графе 23 указывается количество нефтепродуктов, отгруженных на переработку (компаундирование), в тоннах.
182. В графе 24 указывается остаток нефтепродуктов на конец отчетного периода (графа 24 = графа 3 + графа 4 + графа 11 - графа 12 - графа 20 - графа 21 - графа 22 - графа 23), в тоннах.
10. Составление приложения 1 «Сведения о поставках
нефтепродуктов структурного подразделения оптового поставщика
нефтепродуктов» к декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс
оборота нефтепродуктов структурного подразделения оптового
поставщика нефтепродуктов»
183. В строке «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).

233. «Салық төлеушінің атауы» жолында мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
234. «Есепті кезең» жолында декларация тапсырылатын есепті кезең көрсетіледі.
235. «Құрылымдық бөлімшенің СТН» жолында құрылымдық бөлімшенің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).
236. «Құрылымдық бөлімшенің БСН» жолында құрылымдық бөлімшенің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізген күннен бастап толтырылады).
237. «Құрылымдық бөлімшенің атауы» жолында құрылымдық бөлімшенің атауы (құрылымдық бөлімшелердің салық салуға байланысты объектілері өткізген жағдайда толтырылады) көрсетіледі.
238. «Салық органының коды» жолында салық салуға байланысты объектілер тіркелген салық органының коды көрсетіледі.
239. 1-бағанда ретімен нөмірі көрсетіледі.
240. 2-бағанда мұнай өнімінің ДСН-коды көрсетіледі.
241. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы мұнай өнімдерінің қалдығы тоннада көрсетіледі.
242. 4-бағанда сату үшін келіп түскен мұнай өнімдерінің тоннадағы жалпы мөлшері көрсетіледі. Бұл бағанда бір салық органында тіркелген өз автожанармай құю станцияларынан келіп түскен мұнай өнімдерінің мөлшері есептелмейді.
243. 5-бағанда сатылған (тиеп-жөнелтілген) мұнай өнімдерінің жалпы мөлшері тоннада көрсетіледі.
244. 6-бағанда өз қажеттіліктеріне пайдаланылған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
245. 7-бағанда бүлінген, жоғалған мұнай өнімдерінің мөлшері тоннада көрсетіледі.
246. 8-бағанда нормалар шегінде мұнай өнімдерінің шығыны тоннада көрсетіледі.
247. 9-бағанда есепті кезеңнің аяғына мұнай өнімдерінің қалдығы (9-баған = 3-баған + 4-баған - 5-баған - 6-баған - 7-баған - 8-баған) тоннада көрсетіледі.
13. «Мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатушылардың мұнай өнімдерінің айналымы теңгерімі» мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларацияның нысанына «Мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатушылардың мұнай өнімдерін жеткізу туралы мәліметтер» 1-қосымшасын жасау
248. «СТН» жолында салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі («Сәйкестендіру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы Заңының 3-бабы 4-тармағының 4) тармақшасын қолданысқа енгізгенге дейін толтырылады).

233. В строке «Наименование налогоплательщика» указывается наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица, осуществляющего розничную реализацию нефтепродуктов.
234. В строке «Отчетный период» указывается отчетный период, за который представляется декларация.
235. В строке «РНН структурного подразделения» указывается регистрационный номер структурного подразделения (заполняется в случае реализации объектами, связанными с налогообложением структурных подразделений) (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
236. В строке «БИН структурного подразделения» указывается бизнес-идентификационный номер структурного подразделения (заполняется со дня введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).
237. В строке «Наименование структурного подразделения» указывается наименование структурного подразделения (заполняется в случае реализации объектами, связанными с налогообложением структурных подразделений).
238. В строке «Код налогового органа» указывается код налогового органа, в котором зарегистрированы объекты, связанные с налогообложением.
239. В графе 1 указывается номер по порядку.
240. В графе 2 указывается ПИН-код нефтепродукта.
241. В графе 3 указывается остаток нефтепродуктов на начало отчетного периода, в тоннах.
242. В графе 4 указывается общее количество поступивших нефтепродуктов для реализации, в тоннах. В данной графе не учитываются объемы нефтепродуктов, поступивших от собственных автозаправочных станций, зарегистрированных в одном налоговом органе.
243. В графе 5 указывается общее количество реализованных (отгруженных) нефтепродуктов, в тоннах.
244. В графе 6 указывается количество нефтепродуктов, использованных на собственные нужды, в тоннах.
245. В графе 7 указывается количество испорченных, утраченных нефтепродуктов, в тоннах.
246. В графе 8 указывается потери нефтепродуктов в пределах норм, в тоннах.
247. В графе 9 указывается остаток нефтепродуктов на конец отчетного периода (графа 9 = графа 3 + графа 4 - графа 5 - графа 6 - графа 7 - графа 8), в тоннах.
13. Составление приложения 1 «Сведения о поставках
нефтепродуктов розничного реализатора нефтепродуктов» к
декларации по обороту нефтепродуктов «Баланс оборота
нефтепродуктов розничного реализатора нефтепродуктов»
248. В строке «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика (заполняется до введения в действие подпункта 4) пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О национальных реестрах идентификационных номеров»).