Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қазандағы № 1373 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 наурыздағы № 177 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.03.2014 № 177 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 34-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 30 қазандағы
№ 1373 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттiк мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством финансов Республики Казахстан, в сфере учета государственного имущества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2012 года № 1373. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2014 года № 177
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.03.2014 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах»  Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить  прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Представление информации из реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности)»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача из реестра государственного имущества справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пене и поступившим платежам в государственный бюджет.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 октября 2012 года № 1373
Стандарт государственной услуги «Представление информации из
реестра государственного имущества (перечень контролируемых
государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных юридических лиц;
информация и материалы о государственном имуществе, включенном
в график выставления на торги объектов государственной
собственности)»
Сноска. Заголовок стандарта в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения

1. Мемлекеттік қызметті www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы және www.gosreestr.kz мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына, «Мемлекеттік мүлік туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 200-бабына, «Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулысымен бекітілген Жекешелендіру объектілерін сату қағидасының 20-тармағына және «Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат порталда орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы анықтамалық ақпаратты мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың (бұдан әрі - бірыңғай оператор) (8-7172) 32-11-84 телефоны бойынша немесе call–орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
5. Порталда көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсеткіштері бар мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың (бұдан әрі – ұйымдар) тізбесін қарап шығу;
2) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес электрондық нысандағы жекешелендіру объектісі туралы ақпарат болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Порталда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өтініш жасалған сәтінен бастап - 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Порталда мемлекеттік қызметті алу үшін жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет порталда көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушының құжаттарды ұсынуы талап етілмейді.
12. Портал арқылы өтініш жасалған кезде мемлекеттік қызметті алушыға электрондық нысандағы сұрау салуды толтыру қажет.
13. Портал арқылы өтініш жасалған кезде сұрау салу таңдалған қызметке сәйкес бірыңғай операторға автоматты түрде жіберіледі.
14. Тұтынушыға порталдан мемлекеттік қызмет алу үшін осы стандартқа 3 немесе 4-қосымшаларға сәйкес электрондық нысандағы ақпаратты сұрату талап етіледі.

1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет) через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz и веб-портал реестра государственного имущества www.gosreestr.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», статьей 200 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе», пунктом 20 Правил продажи объектов приватизации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920 «Об утверждении Правил продажи объектов приватизации», и постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 «Об определении единого оператора в сфере учета государственного имущества».
4. Информация о государственной услуге располагается на портале.
Справочную информацию о порядке предоставления государственной услуги можно получить по телефону единого оператора в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор): (8-7172) 32-11-84 или по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой на портале государственной услуги являются:
1) просмотр перечня контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц (далее – организации) с показателями по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
2) информация об объекте приватизации в электронной форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги на портале – не более 10 минуты с момента обращения.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы для получения государственной услуги на портале круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается на портале.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги представление документов получателем государственной услуги не требуется.
12. При обращении через портал потребителю необходимо заполнить запрос в электронной форме.
13. При обращении через портал запрос автоматически направляется единому оператору в соответствии с выбранной услугой.
14. Для получения государственной услуги потребителю на портале требуется запросить сведения в электронной форме согласно приложениям 3 или 4 настоящего стандарта.

15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға порталда жеткізіледі.
16. Мемлекеттік қызмет:
1) берілген іздеу критерийлері бойынша объектілер жоқ болған;
2) жекешелендіру объектілері туралы ақпарат мемлекеттік мүлік тізілімінің дерекқорына енгізілмеген жағдайларда көрсетілмейді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті алушыға қатысты Комитет пен бірыңғай оператордың қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну;
2) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы және оны уақтылығы;
3) мемлекеттік қызметті тегін көрсету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жұмыстың нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдануға жәрдемдесетін және оның тәртібін түсіндіретін тұлғалар немесе орындар:
1) мемлекеттік мүлік тізілімі веб-порталының «Форум» бөлімінде;
2) Комитеттің бірінші басшысы не оны алмастыратын тұлға;
3) мемлекеттік және еңбек тәртібін сақтауға жауапты Комитеттің құрылымдық бөлімшесінде: (87172) 71-86-60 телефоны бойынша немесе 010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Жеңіс даңғылы, 11-үй, № 915-кабинет.
Комитеттің күнделікті жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 9.00 сағаттан бастап 18.30 сағатқа дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
Сондай-ақ бірыңғай оператор қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының 1414 телефоны арқылы немесе порталдан алуға болады.
21. Егер мемлекеттік қызметті алушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселені жоғары тұрған инстанцияның қарауы талап етілсе, мемлекеттік қызметті алушы шағымды Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің (бұдан әрі - Министр) атына жазбаша түрде жолдай алады.
Министрдің не оны алмастыратын адамның атына мемлекеттік қызмет көрсету бойынша шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол: 010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Жеңіс даңғылы, 11-үй, № 105-кабинет мекенжайы бойынша қабылданады, байланыс телефон: (87172) 71-77-60.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым Комитетке жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол: 010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Жеңіс даңғылы, 11-үй, № 915-кабинет мекенжайы бойынша, байланыс телефоны: (8-7172) 71-86-60 немесе бірыңғай операторға мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында «Байланыстар» бөлімінде көрсетілген мекенжайы бойынша алынады.
Азаматтарды қабылдау осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес мекенжай бойынша Комитет басшылығының азаматтарды қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.

15. Результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги доставляется на Портале.
16. Государственная услуга не может быть оказана в случаях отсутствия:
1) объектов по заданным критериям поиска;
2) информации об объектах приватизации в базе данных реестра государственного имущества.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета и единого оператора основывается по отношению к получателю государственной услуги на следующих принципах:
1) представление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
2) качество и своевременность предоставления государственной услуги;
3) бесплатное оказание государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются приказом Министра финансов Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Лица или места содействия и разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц:
1) в разделе «Форум» веб-портала реестра государственного имущества;
2) первый руководитель Комитета либо лицо его замещающее;
3) в структурном подразделении Комитета, ответственном за соблюдение государственной и трудовой дисциплины, по телефону: (87172) 71-86-60 либо по адресу: 010000, город Астана, район Сарыарка, проспект Победы, д.11, кабинет № 915.
Ежедневный график работы Комитета: в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника единого оператора можно получить по телефону call-центра 1414 либо на Портале.
21. Если получатель государственной услуги не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, получатель государственной услуги может направить жалобу в письменном виде на имя Министра финансов Республики Казахстан (далее - Министр).
Жалобы на имя Министра либо лица его замещающего по предоставлению государственной услуги принимаются в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, район Сарыарка, проспект Победы, д.11, кабинет № 105, контактный телефон: (87172) 71-77-60.
22. Жалоба в случаях некорректного обслуживания подается в Комитет в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, район Сарыарка, проспект Победы, 11, кабинет № 915, контактный телефон: (8-7172) 71-86-60 либо единому оператору по адресу, указанному в разделе «Контакты» веб-портала реестра государственного имущества.
Прием граждан осуществляется в соответствии с графиком приема граждан руководством Комитета по адресу, указанному в приложении 6 к настоящему стандарту.

23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Дөрекі көрсетілген қызметке шағымдану не көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеушілік қамтылған шағым мен өзге де құжаттар ерікті жазбаша (басылған) түрде беріледі.
25. Қолма-қол қабылданған шағым Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде, «Азаматтардың арыз-өтініштері» базасында тіркеледі.
Күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған тұлғаның аты жөні көрсетілген талонның берілуі шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Шағымды қарастыру барысы туралы ақпаратты 010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Жеңіс даңғылы, 11-үй, № 915-кабинет мекенжайы бойынша алуға болады, байланыс телефоны: (87172) 71-86-60.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес күнтізбелік 15 күннің ішінде жүзеге асырылады.
26. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсының мекенжайы: www.minfin.kz.
Комитеттің интернет-ресурсының мекенжайы: www.minfin.kz, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті бөлімі.
«Мемлекеттік мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік
заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін сауда-саттыққа
қою кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен материалдар)»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Ұйымдардың тізбесін қарап шығу кезінде көрсетілетін
көрсеткіштер
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Р/с №
Ұйымның БСН
Атауы
Мекенжайы
МНК
1
2
3
4
5
«Мемлекеттік мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік
заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін сауда-саттыққа
қою кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен материалдар)»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба и прочие документы, содержащие жалобу на некорректное обслуживание либо несогласие с результатами оказанной услуги, подаются в произвольном письменном (печатном) виде.
25. Принятая нарочно жалоба регистрируется в Единой системе электронного документооборота Министерства финансов Республики Казахстан в базе «Обращение граждан».
Подтверждением принятия жалобы является выдача талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по адресу: 010000, город Астана, район Сарыарка, проспект Победы, 11, кабинет № 915, контактный телефон: (87172) 71-86-60.
Рассмотрение жалоб осуществляется в течение 15 календарных дней в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Адрес интернет-ресурса Министерства финансов Республики Казахстан: www.minfin.kz.
Адрес интернет-ресурса Комитета: www.minfin.kz, раздел Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством акционерных
обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных
юридических лиц; информация и материалы
о государственном имуществе, включенном
в график выставления на торги объектов
государственной собственности)»
Показатели, отображаемые при просмотре перечня организаций
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
№ п/п
БИН организации
Наименование
Адрес
КФС
1
2
3
4
5
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством акционерных
обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных
юридических лиц; информация и материалы
о государственном имуществе, включенном
в график выставления на торги объектов
государственной собственности)»
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

1. Жекешелендіру объектісін қарап шығу кезінде
1. Объекті бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) объектінің ID нөмірі:
2) жекешелендіру объектісінің түрі:
акциялар (АҚ);
үлес (ЖШС);
мүліктік кешен;
машиналар мен жабдық;
жылжымайтын мүлік;
жылжымайтын мүлік (аяқталмаған құрылыс);
өзгелер;
көлік;
3) сатушы;
4) жекешелендіру объектісін сату кезеңі;
5) объектінің мәртебесі:
жекешелендірудегі;
белсенді емес;
жекешелендірілген;
сауда-саттықтан алынған;
6) объектіні бұғаттау:
еркін;
алып тастауға жатады;
7) меншік нысаны:
республикалық;
коммуналдық облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың);
коммуналдық аудандық (облыстық маңызы бар қаланың);
8) қосымша деректер (жекешелендіру объектісінің түріне қарай).
2. Объектіні бағалау туралы ақпарат көрсетіледі:
1) бағалаушының атауы;
2) бағалау туралы есептің нөмірі мен күні;
3) бағалау құны, теңге;
4) бағалау күні.
3. Объекті бойынша құжаттар беттерге таратылған, «объектінің электрондық деректеріне» енгізілген, сканерленген түрде көрсетіледі:
1) объектінің құжаттары;
2) жер жөніндегі құжаттар;
3) фотоальбом.
2. Мерзімді баспа басылымдарында (бұдан әрі – МББ) жарияланған, жекешелендіру объектілерін сату бойынша сауда-саттық өткізу туралы хабарлама бойынша ақпаратты қарап шығу кезінде
1. МББ-ның атауы.
2. Жарияланымның нөмірі мен күні.
3. Сауда-саттық өткізудің уақыты мен күні.
4. Сауда-саттық нысаны.
5. Сауда-саттық түрі.
6. Кепілдік жарна мөлшері.
7. МББ-да жарияланған хабарландырудың толық мәтіні:
1) мемлекеттік тілде;
2) орыс тілінде.
3. Сауда-саттық туралы деректерді қарап шығу кезінде
1. Сауда-саттық әдісі мен нысаны:
1) аукцион (ағылшын немесе голландиялық);
2) тікелей атаулы сатылым;
3) тендер (инвестициялық немесе коммерциялық);
4) қор биржасы.
3. Сауда-саттықтың күні және уақыты.
4. Кепілдік жарна, теңге.
5. Бастапқы баға, теңге.
6. Ең төмен баға, теңге.
7. Сауда-саттық мәртебесі:
1) өткізілген жоқ;
2) болмайды;
3) өткізілді;
4) сауда-саттық күтілуде.
«Мемлекеттік мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік
заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін сауда-саттыққа
қою кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен материалдар)»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Ұйымдарды іздеу критерийлері
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Ұйымның мәртебесі бойынша:
1) белсенді;
2) алып тасталған.
2. Ұйымның меншік нысаны бойынша:

1. При просмотре объекта приватизации
1. Отображается информация по объекту:
1) ID номер объекта;
2) тип объекта приватизации:
акции (АО);
доля (ТОО);
имущественный комплекс;
машины и оборудование;
недвижимость;
недвижимость (незавершенное строительство);
прочее;
транспорт;
3) продавец;
4) период продажи объекта приватизации;
5) статус объекта:
на приватизации;
не активный;
приватизирован;
снят с торгов.
6) блокировка объекта:
свободно;
подлежит изъятию;
7) форма собственности:
республиканская;
коммунальная областная (города республиканского значения, столицы);
коммунальная районная (города областного значения).
8) дополнительные данные (в зависимости от типа объекта приватизации).
2. Отображается информация об оценке объекта:
1) наименование оценщика;
2) номер и дата отчета об оценке;
3) оценочная стоимость, тенге;
4) дата оценки.
3. Отображаются документы по объекту в сканированном виде, включенные в «электронное досье объекта», распределенное на вкладки:
1) документы объекта;
2) документы по земле;
3) фотоальбом.
2. При просмотре информации об извещениях о проведении торгов по продаже объекта приватизации, опубликованных в периодических печатных изданиях (далее - ППИ)
1. Наименование ППИ.
2. Номер и дата публикации.
3. Дата и время проведения торгов.
4. Форма торгов.
5. Вид торгов.
6. Размер гарантийного взноса.
7. Полные тексты объявлений, опубликованных в ППИ:
1) на государственном языке;
2) на русском языке.
3. При просмотре данных о торгах
1. Форма и метод торгов:
1) аукцион (английский или голландский);
2) прямая адресная продажа;
3) тендер (инвестиционный или коммерческий);
4) фондовая биржа.
3. Дата и время торгов.
4. Гарантийный взнос, тенге.
5. Стартовая цена, тенге.
6. Минимальная цена, тенге.
7. Статус торгов:
1) не состоялись;
2) отменен;
3) состоялись;
4) торги ожидаются.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством акционерных
обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных
юридических лиц; информация и материалы
о государственном имуществе, включенном
в график выставления на торги объектов
государственной собственности)»
Критерии поиска организаций
Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
По статусу организации:
1) активный;
2) удаленный.
2. По форме собственности организации:

1) коммуналдық облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың);
2) коммуналдық аудандық ( республикалық маңызы бар қалалардың);
3) республикалық.
3. Ұйымның ұйымдық-құқықтық нысаны бойынша:
1) акционерлік қоғам;
2) жедел басқару құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын (қазыналық);
3) шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын;
4) еншілес кәсіпорын;
5) мемлекеттік мекеме;
6) жауапкершілігі шектеулі серіктестік;
7) өкілдік;
8) филиал;
9) басқа коммерциялық ұйымдар;
10) басқа коммерциялық емес ұйымдар.
4. Ұйымның орналасқан аймағы бойынша (облыстар және аудандар бөлінісінде).
«Мемлекеттік мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік
заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін сауда-саттыққа
қою кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен материалдар)»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жекешелендіру объектісін іздестіру критерийлері
1. Жекешелендіру объектісінің түрі бойынша:
1) акциялар (АҚ);
2) үлес (ЖШС);
3) мүліктік кешені;
4) машиналар мен жабдық;
5) жылжымайтын мүлік;
6) жылжымайтын мүлік (аяқталмаған құрылыс);
7) өзгелер;
8) көлік.
2. Объектінің мәртебесі бойынша:
жекешелендірудегі;
белсенді емес;
жекешелендірілген;
сауда-саттықтан алынған.
3. Объектінің меншік нысаны бойынша:
1) республикалық мүлік: іздестіру Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің бөлінісінде жүзеге асырылады;
2) коммуналдық мүлік: іздестіру облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) және аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдардың бөлінісінде жүзеге асырылады.
2. Жекешелендіру объектісі бойынша сауда-саттықты іздестіру критерийлері
1. Сауда-саттық нысаны мен әдісі бойынша:
1) аукцион (ағылшын немесе голландиялық);
2) тікелей атаулы сату;
3) тендер (инвестициялық немесе коммерциялық);
4) қор биржасы.
2. Сауда-саттық мәртебесі бойынша:
1) өткізілген жоқ;
2) болмайды;
3) өткізілді;
4) сауда-саттық күтілуде.
3. Жекешелендіру объектісінің түрі бойынша:
1) акциялар (АҚ);
2) үлесі (ЖШС);
3) мүлік кешені;
4) машиналар мен жабдық;
5) жылжымайтын мүлік;
6) жылжымайтын мүлік (аяқталмаған құрылыс);
7) өзгелер;
8) көлік.
4. Меншік объектісінің нысаны бойынша:
1) республикалық мүлік: іздестіру Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті мен оның аумақтық бөлімшелерінің бөлінісінде жүзеге асырылады;

1) коммунальные областные (города республиканского значения, столицы);
2) коммунальные районные (городов областного значения);
3) республиканские.
3. По организационно-правовой форме организации:
1) акционерное общество;
2) государственное предприятие на праве оперативного управления (казенное);
3) государственное предприятие на праве хозяйственного ведения;
4) дочернее предприятие;
5) государственное учреждение;
6) товарищество с ограниченной ответственностью;
7) представительство;
8) филиал;
9) другие коммерческие организации;
10) другие некоммерческие организации.
4. По региону нахождения организации (в разрезе областей и районов)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством акционерных
обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных
юридических лиц; информация и материалы
о государственном имуществе, включенном
в график выставления на торги объектов
государственной собственности)»
Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Критерии поиска объектов приватизации
1. По типу объекта приватизации:
1) акции (АО);
2) доля (ТОО);
3) имущественный комплекс;
4) машины и оборудование;
5) недвижимость;
6) недвижимость (незавершенное строительство);
7) прочее;
8) транспорт.
2. По статусу объекта:
1) на приватизации;
2) не активный;
3) приватизирован;
4) снят с торгов.
3. По форме собственности объекта:
1) республиканское имущество: поиск осуществляется в разрезе Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений;
2) коммунальное имущество: поиск осуществляется в разрезе местных исполнительных органов областного (города республиканского значения, столицы) и районного (города областного значения) значения.
2. Критерии поиска торгов по объекту приватизации
1. По форме и методу торгов:
1) аукцион (английский или голландский);
2) прямая адресная продажа;
3) тендер (инвестиционный или коммерческий);
4) фондовая биржа.
2. По статусу торгов:
1) не состоялись;
2) отменен;
3) состоялись;
4) торги ожидаются.
3. По типу объекта приватизации:
1) акции (АО);
2) доля (ТОО);
3) имущественный комплекс;
4) машины и оборудование;
5) недвижимость;
6) недвижимость (незавершенное строительство);
7) прочее;
8) транспорт.
4. По форме собственности объекта:
1) республиканское имущество: поиск осуществляется в разрезе Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений;

Ескерту. 5-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Cапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Келесі жылғы көрсеткіштің нысаналы мәні
Есепті жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының % (үлесі)

Сноска. Приложение 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа

100
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің % (үлесі)
100
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
5. Сыпайылық

100
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
100
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100
5. Вежливость

5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
«Мемлекеттік мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік
заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін сауда-саттыққа
қою кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен материалдар)»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік
және жекешелендіру комитеті басшылығының азаматтарды қабылдау
КЕСТЕСІ
Ескерту. 6-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Азаматтарды қабылдауды жүргізетін тұлғаның Т.А.Ә.
Азаматтарды қабылдауды жүргізетін тұлғаның лауазымы
Азаматтарды қабылдау күндері мен уақыты
Мемлекеттік органның орналасқан жері
Байланыс телефоны
Өтепов Эдуард Карлович
Комитеттің төрағасы
Сәрсенбі, сағ. 16.00-ден сағ. 18.00-ге дейін
010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 11, 924-каб.
(8-7172) 71-77-08
71-71-80
Кадюков Николай Викторович
Комитет төрағасының орынбасары
Дүйсенбі, сағ. 16.00-ден сағ. 18.00-ге дейін
010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 11, 926-каб.
(8-7172) 71-79-09
71-71-80
Ыбырайымов Ғалымжан Уалханұлы
Комитет төрағасының орынбасары
Сейсенбі, сағ. 16.00-ден сағ. 18.00-ге дейін
010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 11, 912-каб.
(8-7172) 71-80-08
71-71-80
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 30 қазандағы
№ 1373 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы және www.gosreestr.kz мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына, «Мемлекеттік мүлік туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 200-бабына, «Республикалық мүлiктi мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1102 қаулысымен бекітілген Республикалық мүлiктi мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру қағидасының 53-тармағына және «Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысына сәйкес көрсетіледі.

5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством акционерных
обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных
юридических лиц; информация и материалы
о государственном имуществе, включенном
в график выставления на торги объектов
государственной собственности)»
ГРАФИК
приема граждан руководством Комитета государственного имущества и
приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Приложение 6 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Ф.И.О. лица, проводящего прием граждан
Должность лица, проводящего прием граждан
Дни и время приема граждан
Место-нахождение государственного органа
Контактный телефон
Утепов Эдуард Карлович
Председатель Комитета
Среда, с 16.00 час. до 18.00 час.
010000, город Астана, проспект Победы, 11, каб. 924
(8-7172) 71-77-08 71-71-80
Кадюков Николай Викторович
Заместитель председателя Комитета
Понедельник, с 16.00 час. до 18.00 час
010000, город Астана, проспект Победы, 11, каб. 926
(8-7172) 71-79-09 71-71-80
Ибраимов Калымжан Уалханович
Заместитель председателя Комитета
Вторник, с 16.00 час. до 18.00 час
010000, город Астана, проспект Победы, 11, каб. 912
(8-7172) 71-80-08 71-71-80
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 октября 2012 года № 1373
Стандарт государственной услуги
«Выдача из реестра государственного имущества справки
арендаторам (доверительным управляющим) государственного
имущества по заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления), содержащей сведения о начислениях
по договору, пене и поступившим платежам
в государственный бюджет»
Сноска. Заголовок стандарта в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет) через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz и веб-портал реестра государственного имущества www.gosreestr.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», статьей 200 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе», пунктом 53 Правил передачи республиканского имущества в имущественный наем (аренду), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1102 «Об утверждении Правил передачи республиканского имущества в имущественный наем (аренду)», и постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 «Об определении единого оператора в сфере учета государственного имущества».

4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат порталда орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы анықтамалық ақпаратты мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың (бұдан әрі - бірыңғай оператор) (8-7172) 32-11-84 телефоны бойынша немесе call–орталығының телефоны (1414) арқылы алуға болады.
5. Порталда көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірыңғай оператордың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет республикалық мүлікті жалдау (сенімгерлік басқару) туралы шарт (бұдан әрі - шарт) жасасқан жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Порталда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өтініш жасалған сәтінен бастап - 10 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Порталдан мемлекеттік қызмет алу үшін жұмыс кестесі - тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет порталда көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушының құжаттарды ұсынуы талап етілмейді.
12. Портал арқылы өтініш жасалған кезде мемлекеттік қызметті алушыға ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық нысандағы сұрау салуды толтыру қажет.
13. Портал арқылы өтініш жасалған кезде сұрау салу таңдалған қызметке сәйкес бірыңғай операторға автоматты түрде жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызмет алушыға порталдан мемлекеттік қызметті алу үшін онымен жасалған шарттың нөмірін көрсете отырып, мәліметтерді электрондық нысанда және:
жеке тұлға үшін – жеке сәйкестендіру нөмірін;
заңды тұлға үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірін сұратуы талап етіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға порталда жеткізіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер бойынша бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті алушыға қатысты Комитет пен бірыңғай оператордың қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну;
2) мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы және оны уақтылылығы;
3) мемлекеттік қызметті тегін көрсету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жұмыстың нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

4. Информация о государственной услуге располагается на портале.
Справочную информацию о порядке предоставления государственной услуги можно получить по телефону единого оператора в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор): (8-7172) 32-11-84 или по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги на портале являются справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) единого оператора.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги), заключившим договор о передаче республиканского имущества в аренду (доверительное управление) (далее - договор).
7. Сроки оказания государственной услуги на портале – не более 10 минут с момента обращения.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы для получения государственной услуги на портале - круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается на портале.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги представление документов получателем государственной услуги не требуется.
12. При обращении через портал получателю государственной услуги необходимо заполнить запрос в электронной форме, удостоверенный ЭЦП.
13. При обращении через портал запрос автоматически направляется единому оператору в соответствии с выбранной услугой.
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги на Портале требуется запросить сведения в электронной форме с указанием номера заключенного с ним договора и:
индивидуального идентификационного номера – для физического лица;
бизнес-идентификационного номера – для юридического лица.
15. Результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги доставляется на портале.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается по основаниям, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета и единого оператора основывается по отношению к получателю государственной услуги на следующих принципах:
1) представление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
2) качество и своевременность предоставления государственной услуги;
3) бесплатное оказание государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты работы по оказанию государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.

Шағымды қарастыру барысы туралы ақпаратты 010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Жеңіс даңғылы, 11-үй, № 915-кабинет мекенжайы бойынша қызметкерден алуға болады, байланыс телефоны: (87172) 71-86-60.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес күнтізбелік 15 күннің ішінде жүзеге асырылады.
26. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсының мекенжайы: www.minfin.kz.
Комитеттің интернет-ресурсының мекенжайы: www.minfin.kz, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті бөлімі.
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасалған
жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары
бойынша оларға мемлекеттік мүлікті
тізілімінен шарт бойынша есептеулер,
өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен
төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын
анықтама беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Мәліметтер болған жағдайда Республикалық мүлікті жалға
(сенімгерлік басқаруға) беру туралы шарт бойынша
анықтама
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Құжат мемлекеттік мүлік тізілімімен қалыптастырылған
Бірегей нөмірі:
Сұрау салынған күні мен уақыты:
Анықтаманы алатын күні мен уақыты:
Құрметті www.gosreestr.kz веб-порталының мемлекеттік қызметін тұтынушы!
Сіз тапсырған іздестіру критерийлері бойынша: шарттың № - және БСН/ЖСН - _______, мемлекеттік мүлік тізілімінің дерекқорында мыналар тіркелген:
- шарт және республикалық мүлік жөніндегі мәліметтер:
Шарт түрі: мүліктік жалға алу (жалдау)/сенімгерлік басқару
Жалға беруші (сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы)
БСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс деректері
Баланс ұстаушы:
БСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс деректері
Жалдаушы (сенімгерлік басқарушы)
БСН/ЖСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс деректері
Шарттың нөмірі мен күні:
Мемлекеттік мүлік түрі:
көлік немесе ғимараттағы үй-жай немесе ғимарат немесе жабдық немесе басқалар
Жалға алу (сенімгерлік басқару) кезеңі:
Жалға алу (сенімгерлік басқару) нысаны:
мемлекеттік мүліктің орналасқан орны, сипаты мен сипаттамасы
- шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және мемлекеттік бюджетке түсімдер:
Есептеу күні
Есептелді, теңге
Мерзімі өткен күндер саны
Уақтылы төленбегені үшін өсімпұл, теңге (бір күнгі өсімпұл сомасы х мерзімі өткен күндер саны)
Мем. бюджетке түсті, теңге
Төлем күні
Барлығы есептелді:
жалға алу төлемі, тг.:    _________
өсімпұл, тг.:             _________
Мем. бюджетке түсті, тг.: _________
Жиыны төлемге, тг.:       _________
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-кодта Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысымен мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор болып айқындалған «Ақпараттық-есептеу орталығы» акционерлік қоғамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған деректер қамтылған.
Нысан
Мәліметтер болмаған жағдайда Республикалық мүлікті жалға
(сенімгерлік басқаруға) беру туралы шарт бойынша
анықтама
Құжат мемлекеттік мүлік тізілімімен қалыптастырылған
Бірегей нөмірі:
Сұрау салынған күні мен уақыты:
Анықтаманы алатын күні мен уақыты:
Құрметті www.gosreestr.kz веб-порталының мемлекеттік қызметін тұтынушы!
Сіз тапсырған іздестіру критерийлері бойынша: шарттың № - және БСН/ЖСН - _______, мемлекеттік мүлік тізілімінің дерекқорында мәліметтер жоқ.
Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-кодта Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысымен мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор болып айқындалған «Ақпараттық-есептеу орталығы» акционерлік қоғамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған деректер қамтылған.
«Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасалған
жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары
бойынша оларға мемлекеттік мүлікті
тізілімінен шарт бойынша есептеулер,
өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке
түскен төлемдер туралы мәліметтерді
қамтитын анықтама беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Cапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері

Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у сотрудника по адресу: 010000, город Астана, район Сарыарка, проспект Победы, 11, кабинет № 915, контактный телефон: (87172) 71-86-60.
Рассмотрение жалоб осуществляется в течение 15 календарных дней в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Адрес интернет-ресурса Министерства финансов Республики Казахстан: www.minfin.kz.
Адрес интернет-ресурса Комитета: www.minfin.kz, раздел Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача из реестра государственного имущества
справки арендаторам (доверительным управляющим)
государственного имущества по заключенным с ними
договорам аренды (доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях по договору,
пене и поступившим платежам в государственный бюджет»
Форма
При наличии сведений
Справка по договору о передаче республиканского имущества
в аренду (доверительное управление)
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Документ сформирован: реестром государственного
имущества
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения справки:
Уважаемый потребитель государственных услуг веб-портала
www.gosreestr.kz!
По заданным Вам критериям поиска : № договора - ______ и БИН/ИИН - ______, в базах данных реестра государственного имущества зарегистрированные следующие:
- сведения по договору и республиканскому имуществу:
Тип договора: имущественный найм (аренда)/ доверительное управление
Наймодатель (учредитель доверительного управления):
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Балансодержатель:
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Наниматель (доверительный управляющий):
БИН/ИИН полное наименование, адрес, контакты
Номер и дата договора:
Тип государственного имущества:
транспорт или помещение в здании или здание или оборудование или др.
Период аренды (доверительного управления):
Объект аренды: (доверительного управления):
местонахождение, описание и характеристика государственного имущества
- начисления, пеня и поступления в государственный бюджет по договору:
Дата начисления
Начислено, тенге
Количество просроченных дней
Пеня за несвоевременную уплату, тенге (сумма пени за один день X количество просроченных дней)
Поступило в госбюджет, тенге
Дата платежа
Итого начислено:
арендная плата, тг.:  ______
пеня, тг.:            ______
поступило в гос.бюджет, тг.:      ________
итого к оплате, тг.:               ________
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих-код содержит данные, подписанные электронной цифровой подписью акционерного общества «Информационно-учетный центр», определенного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 единым оператором в сфере учета государственного имущества.
Форма
При отсутствии сведений
Справка по договору о передаче
республиканского имущества в аренду (доверительное управление)
Документ сформирован: реестром государственного
имущества
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения справки:
Уважаемый потребитель государственных услуг
веб-портала www.gosreestr.kz!
По заданным Вам критериям поиска № договора - ____ и БИН/ИИН - ________, в базах данных реестра государственного имущества сведения не найдены.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих-код содержит данные, подписанные электронной цифровой подписью акционерного общества «Информационно-учетный центр», определенного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 единым оператором в сфере учета государственного имущества.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача из реестра государственного имущества
справки арендаторам (доверительным управляющим)
государственного имущества по заключенным с ними
договорам аренды (доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях по договору,
пене и поступившим платежам в государственный бюджет»
Значения показателей качества и эффективности